Anketa o nejhorší křižovatku v Hradci

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
21.12.2008 00:00
xyz (neregistrovaný)
Anketa o nejhorší křižovatku v Hradci
Co si myslíte o křižovatkách v Hradci, máte taky adepta na tento titu? Já osobně vidím jako nepřehlednou křižovatku na Benešově třídě u polikliniky. Zmatení řidiči dávají přednost, ikdyž jsou na hlavní.
21.12.2008 18:26
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Anketa o nejhorší křižovatku v Hradci
Dávají přednost zřejmě proto, že jsou zvyklí na magory,kteří jezdí na Brněnské přes křižovatku i když jim svítí červený semafor.
24.12.2008 00:53
Roman  (Pokročilý)
RE: Anketa o nejhorší křižovatku v Hradci
A v čem je problém ? Určitě ne v křižovatce. Ta je jasná a přehledná. A to, že šoféři nekoukají na značky, za to křižovatka nemůže...
21.12.2008 17:39
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
návrh na vylepšení
Přeji hezký den,
toto téma je celkem pěkné. Jestli mohu poprosit, nanavrhujte jen jednu křižovatku, ale pokud máte víc adeptů, tak je uveďte taky (a klidně uveďte i proč). Až bude tipů víc, spustíme novou anketu místo toho parkování, které zde už visí přes půl roku.
díky moc
Jaroslav Fišer
21.12.2008 18:28
ferda  (Nováček)
kruhový objezd se semafory
Tak v takovémhle tématu by neměl chybět náš legendární kruhový objezd řízený semafory..
Křižovatka okruhu a Brněnské..
21.12.2008 22:26
Phavel  (Pokročilý)
trochu chaos
Snad ani přímo nechci říkat nejhorší křižovatka, ale rozhodně dobrý "trenažér pro autoškolu" ;-) je i ta živelná, kostkami dlážděná křižovatka s několika rameny pod vjezdem na Malé náměstí (u krajského soudu -> ul. Mýtská).
21.12.2008 22:47
jyrka  (Nováček)
Krizovatka
No, me se nejvíc líbí ta na konci Benešovky... Kruhový objezd, který není kruhovým objezdem a bouračka je tam skoro na denním pořádku...
22.12.2008 08:50
xyz  (Nováček)
křížovatka
Taky moc pěkná je křižovatka u Tesly, nesnad že by byla špatná, ale tam jezdí pravidelně všichni na červenou, hlavně kamiony. Další bonbónek s rozjetými kamiony je na Kalince, ten kdo jede z Plotišť má velkou pravděpodobnost, že bude smeten rozjetým kamionem. A tam se na semaforu čeká při výjezdu z Plotišť pekelně dlouho, pak projedou 3 auta a je tam červená-
22.12.2008 13:16
Stanan  (Nováček)
krz
krizovatka u sparu jasne vitezi, auto ze sparu nebo z slezkyho,maj sanci odbocit po dobu zhruba 10 sekund, pak spadne cervena, tohle navrhoval jenom idiot.
no a řekl bych že mileta vládne, hlavne rano kolem 8 a 16
16.1.2009 16:12
Dan  (Nováček)
RE: krz
Přesně 5 sekund - měřil jsem to.
Mimochodem, přechod pro chodce přes výjezd ze Sparu, je blbě spouštěn. Svítí na něm červená i v době, kdy je zelená pro auta ve směru ven z Hradce, a červená pro auta vyjíždějící ze Sparu.
Tedy přechod je volný, ale nelze, pokud se držíte semaforů, přejít. Je to tam tak odnepaměti, a je to každému uplně u .....e.
22.12.2008 15:56
pavo  (Nováček)
Dukelská
Hodně zmatená je křižovatka z masarykova náměstí na dukelskou. Je to jediná křižovatka, kde protijedoucí auto odbočující zleva (od novákových garáží) si vynutí bez problémů přednost. Fakt nevím proč to tak je, ale je to tak-
24.12.2008 01:03
Roman  (Pokročilý)
RE: Dukelská
Tahle křižovatka skrývá víc bonbonků. Když například jedu z Masarykáče nebo od prodejny Sony do Průmyslové ulice, dávám přednost vozidlu vyjíždějící ze souběžné jednosměrky vedoucí od mostu. Tam bych posílal autoškoly na zkoušky, téměř na jistotu...

A o kousek dál je další lahůdka. Auta, ale hlavné kola jedoucí z jednosměrky (prodejna Paramo, Domino) rovně na most ke Komerčceautomaticky nedávajá přednost vozidlům odbočujícím na nábřeží od Centrálu, ale hlavně z mostu. Asi už se cítí na hlavní.
23.12.2008 00:02
MIREK  (Pokročilý +2)
Nová Mileta
Já osobně navrhuji jako nejhorší ještě nestojící křižovatku Mileta. Tato křižovatka je možná dobrým dopravním řešením, ale stojí příliž mnoho peněz a dopravu v HK to nevyřeší. Vidím to jen jako plýtvání veřejnými prostředky.
Jinak jako velmi špatně řešenou křižovaku vidím mezi ulicemi Benešova tř. a Palachova. Je velice nepřehledná.
23.12.2008 22:22
xicht53  (Pokročilý)
RE: Nová Mileta
Za ty roky byste už mohl vědět, že v Hradci vůbec nejde o to, aby se něco vyřešilo, ale aby se hodně prostavělo. U Milety to dopadne zase tak, že celková faktura bude nakonec výrazně větší než částka ve smlouvě, stavba se protáhne a pak se zjistí, že smlouva nebyla pro město zrovna nejvýhodnější. A že nikdo za nic nemůže, všichni úředníci a právníci města pracovali na plný výkon.
Od soutoku do Třebše mohli už dávno udělat odbočku (místa tam je dost), když už mi zjednosměrkovali tu zkratku kolem plotu FN.
25.12.2008 10:32
ridic007  (Nováček)
RE: Nová Mileta
No co tedy navrhujete Vy? Všechno všude kritizujete, ale nic jste ještě nevymyslel. Jediný problém té křižovatky je, že ještě není.
25.12.2008 12:27
xicht53  (Pokročilý)
RE: Nová Mileta
Jestli to je od 007 dotaz na mne, tak bych jenom podotkl, že je tu drobný rozdíl v tom, že já nejsem placený za to, abych navrhoval a rozhodoval o osudu města a jeho obyvatel. A protože se jedná o peníze i z mých daní, navíc tady už roky žiju, tak se o ně taky zajímám. Jediné, co ale můžu dělat, je to, že si sem můžu něco napsat a jednou za 4 roky si zvolit zase nějaké jiné zastupitele.
27.12.2008 18:02
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Nová Mileta
Téměř se mi na Vás nechce vůbec reagovat a soudím z Vašich blábolů zde i na druhých tématech, zejména pak parkování, že asi vůbec nežijete v tomto městě. Ale pokud byste si zde přečetl vše od shora dolů, nemusel byste reagovat jako magor. Křižovatka Mileta, která nás bude stát téměř 400 mil z našich daní, je prostě nesmysl a pojednává o tom i dopravní studie. Bohužel smůla pro naše město, že naši současní radní nejsou takoví vizionáři,jako byl třeba Gočár, který už tenkrát tušil, že s dopravou bude problém a díky jemu tu máme II.městský okruh. Na nynější hustotu tranzitní dopravy + přivedení dálnice do HK, tak na to není město dnes zdaleka připraveno a každý to asi vidí sám. Pokud by zde byli vizionáři typu Gočára, už bu tu dávno stál nebo se budoval III. městský okruh, který by tranzitní dopravu z HK odvedl. Dnes se pouze vymýšlí drahé a zbytečné stavby (viz Mileta), které přivedou do HK ještě více tranzitu, ale průjezdnost městem stejně nevyřeší. Zmíněná Mileta by postačovala rozšířit o jeden odbočovací pruh z každé strany a napojit už konečně Benešovu třídu, což dle odhadů odborníků prý může být cca 50-100 mil Kč. HK je pouze centrem megalomanských a zbytečných, neúčelných projektů.
27.12.2008 22:59
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Opět s Vámi Mirku souhlasím!!!
28.12.2008 11:27
Björken  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Taky souhlasim, kdyby se vybudoval III. okruh, tak by se udělalo nejlíp. Jenže jak známe hradečáky, jak se má stavět 300 metrů od jejich baráku, tak se založí pět občanských sdružení, všichni prostestují, nikdo nebude chtít prodat pozemky atd. S tím Gočár problém nejspíš neměl. Ale rozhodne si myslim, ze minimalne 4 proudy, nejlepe 6ti proudy okruh by tu mel stat.
28.12.2008 12:14
pepicek  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Mno, třetí silniční okruh je krásná myšlenka, ale kde na to vzít (peníze, projekt, pozemky)
Pak se objeví paní Havránková a projekt se pošle na 10 let k ledu.
Jen tak na okraj, tušíte, kolik by takový okruh stál? A myslíte, že doprava v HK je prioritní v rámci republiky? (Podle mne existuje více problémových měst v republice, než HK)
29.12.2008 11:39
Trin  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Asi tak. Opravdu bych chtěl vidět, kudy by ten třetí silniční okruh měl vést. Nejspíše tunel pod Novým Hradcem a vykácet kus Hradeckých lesů :)) Hlavně, že tady jakýsi všeználek pan Mirek nadává diskutujícím do magorů. Takoví jsou nejlepšejší.
29.12.2008 14:52
Phavel  (Pokročilý)
RE: Nová Mileta
To máte pravdu. Tzv. 3. okruh má být postaven v podobě severní a jižní spojky. Ta severní je již zřejmě více rozpracovaná a tak se proti ní zvedla vlna odporu. Místní občané by ji nejraději postavili až někde u Smiřic. A až se to dozví majitelé půdy tam, budou rovněž proti. V lepším případě budou chtít třeba 25násobek zabrané půdy. Žádná varianta nepovede ve vzduchu a postavit byť jen část třetího okruhu bude náročnější než onu Miletu, kde snad už pozemky patří městu. Já osobně si nemyslím že mimoúrovňová verze této křižovatky je špatná, nebo zbytečná. Naopak obří světelná křižovatka podle mě není vůbec vhodným řešením. Auta přijíždějící z vedlejších směrů mají nyní opravdu krátkou dobu zelenou, navíc dávají přednost protijedoucím vozidlům. Do křižovatky se nyní nahrnou proti sobě proudy aut a vzniká chaos, během kterého ani mnohdy nestačí vyjet včas z křižovatky. V souvislosti s novou výstavbou v Třebši a celé okolní lokalitě bude narůstat doprava z (a do) tohoto směru a situace na stávající křižovatce se bude komplikovat. Rovněž bezpečné podchody a lávka pro pěší a cyklisty by byly přínosem. Podle mě si toto dopravní řešení HK zaslouží, vím že se tím problém tranzitní dopravy nevyřeší (to musíme počkat až na R35) ale "vnitroměstské" dopravě to pomůže.
29.12.2008 16:25
xpaja  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Absolutně nejduležitější je pro HK dobudování R35 po Zámrsk. Toto by měla být spolu s vnějším pražským okruhem prioritní silniční stavba v rámci ČR (ostatně to platí pro celou R35 - alternativa k přetížené D1 bez pruchodů klimaticky problémovým územím). Bohužel tomu tak není.
Celý III. okruh je nesmysl. Postačí severní tangenta a jižní spojka. Z hlediska doby realizace se dá předpokládat jako první spíše realizace jižní spojky. ta je ve srovnání se severní tangentou méně konfliktní (otázka visí pouze nad úsekem od I/37 do Třebše). Severní tangenta je konfliktní při průchodu přes Plotiště a Pouchov. Přes Plotiště je nejpravděpodobnější více než kilometrová zajížďka podél I/33 za "čističku u stavebnin" a až poté odchýlení trasy směrem na východ. Důvodem jsou pozemky pana primátora v Plotištích, které jsou "neprůchozi". Průchod přes Pouchov je pro odpor obyvatelstva zcela nemožný, proto je jedinou možností průchod přes areál letiště. Vizionářské vedení města průchod přes letiště přislíbilo obyvatelům Pouchova již před několika lety, přesto ale většinu pozemku bez jakéhokoli ohledu na budoucí trasu severní tangenty přislíbilo na vycvíkové středisko IZS (to se stále nachází ve studii, se stavbou by se ale mělo začít co nevidět a pozemky jsou tudíž nedotknutelné). Proto se bude muset trasa tangenty v prostoru letiště "zprznit". O ochranných pásmech letiště ani nemluvě.
Křižovatka Mileta není dle mého názorů zbytečná. Studii která navržené rěšení odsuzuje jsem ovšem neviděl. A argumenty které se objevili v médiích mi přijdou nemístné. To, že je II. okruh postaven na zelené vlně je pravda, ovšem navržené řešení mimoúrovňovou křižovatkou pouze způsobí, že v rámci okruhu jedna křižovatka v podstatě "zmizí". Auta z vedlejší komfortu zelené vlny logicky využít nemohla. Vzhledem k vysokým intenzitám levých odbočení, rozšíření o jeden odbočovací pruh v každém směru nepomůže. Přestavba křižovatky by musela být zjevně komplexnější. Při tamní intenzitě dopravy je objektivně daleko vhodnější využít mimoúrovňové křižovatky.
1.1.2009 17:28
Tomaja1  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Pepičku,jsi HRADEČÁK???
2.1.2009 10:59
pepicek  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Nevím, co je relevantního na tom, jestli jsem hradecak, ale ano, jsem hradecak (momentalne prechodne dislokovany). Podobnou zácpou, jako vzniká v HK v době špičky jezdím každé ráno do práce... Mimochodem, když se projedete sousedními Pardubicemi, zjistíte, že jsou na tom daleko hůř něž HK.
2.1.2009 23:21
STDM  (Nováček +1)
RE: Nová Mileta
Tou brzdou nebyla paní Havránková, ale státní aparát.
3.1.2009 00:20
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
STDM přesně tak. Pepicek neví co mluví,resp. píše.
3.1.2009 09:56
pepicek  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Dobre, pokud nevím, co mluvím, tak me prosím poučte. Vím o tom, že pí. Havránková dostala 253ha za 11ha. Vím, že standardní vyrovnání odmítala (48MKč a 11ha).
Vím, že podle agentury JPP se k ní choval nějaký úředník arogantně. A vím, že díky ní se pozastavila stavba dálnice o nějakých 16 let. Také vím, že tím vznikl poměrně nebezpečný precedens pro majitele pozemků, které leží pod plánovanou trasou dálnice - dohadovat se se státem dostatečně dlouho a potom dostanu to, co chci; tolik co chci.
Příklad by se dal uvézt z Opatovic n.l., kde se spojnice HK,Pce bude zužovat na jeden pruh, protože je tam majitel asi 10m2, který si myslí, že není třeba čtyřproudá silnice a tím, že neprodá to chce demonstrovat...

Ale opravdu, prosím, poučte mne, jak to bylo s paní Havránkovou, pokud to bude možné tak i s odkazy na relevantní články...

Díky
3.1.2009 12:57
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Jak se mohla dálnice pozastavit na dalších 16 let, když stát nebyl schopen nabídnout odpovídající podmínky? Zeptám se obráceně: jak je možné, že stavba dálnice začala, když neměla pozemky? Už dopředu se počítalo zřejmě s arogantní variantou vyvlastnění. Starostovi v Opatovicích držím palce, zrovna tak majiteli sběrných surovin v České Skalici.
3.1.2009 13:10
pepicek  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Dokážete si představit, jak by taková dálnice vypadala, kdyby se každému, kdo nechce prodat ustupovalo? Ono to má taky nějaké povinné parametry a vede to od někud někam... No, ale budiž, osud jedince je důležitější, než osud většiny...
Ad opatovice, už se těším, jak mu budete fandit, až tam budete stát v koloně, protože někdo nečekal na čtyřproudé silnici zúžení a vyboural se... Nedej bože, aby tam skončil někdo z vašich známých, nebo příbuzných... Ale ano, JE TO BOREC!!!
3.1.2009 21:40
Guboš  (Pokročilý +1)
Opatovice
Samozřejmě je doba pokročilá a aut přibývá a silnice je potřeba rozšířit... V Opatovicích šlo ale starostovi o něco jiného než pí. Havránkové nebo si to alespoň myslím. Určitě znáte Hradubickou čtyřproudovku. Těsně na hranici okresů HK/PA u Opatovického rybníka se čtyři pruhy svádějí do dvou a nikomu to léta nevadilo :o)
4.1.2009 00:24
pepicek  (Nováček)
RE: Opatovice
OK, to je presvedcivy argument... Prosím, o co panu starostovi z vaseho pohledu slo, jde?
3.1.2009 18:24
pepicek  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Ad majitel sběrny ve skalici - to je čisté vydírání, nic jiného... (nebo máte také jiné informace, které si mám najít sám?)
Teď by měl začít vyvlastňovací proces a pán dostat svých deset mega, aby byl vytvořen precedens - vyvlastnění za odhadní cenu - stejných podmínek jako na začátku...
3.1.2009 22:42
Roman  (Pokročilý)
RE: Nová Mileta
Pokud vím, tak pan majitel ve Skalici má máslo na hlavě. Tu sběrnu údajně nemá zkolaudovanou... Takže asi bude i rád, když z toho vyleze bez flastru a o náhradě za provozovnu si může nechat zdát.
3.1.2009 23:16
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Pepicku, porovnáváte neporovnatelné. Paní Havránková a provozovna ve Skalici je něco úplně jiného. Ve Skalici šlo skutečně o spekulaci a nejhorší na tom je, že při kvalitě úředníků mu to možná i vyjde.
4.1.2009 09:31
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Nová Mileta
Osobně si myslím, že paní Havránkové skutečně šlo o pozemky, nikoli o peníze. Přesto s náhradou v takové výši nesouhlasím. Majitelé pozemků, kde má probíhat výstavba, by měli dostat adekvátní náhradu pozemků nebo cenu tržní (nikoli pouze odhadovanou) + něco málo navíc jako kompenzaci. U paní Havránkové došlo k nebývalému vyrovnání.

Pozemek u Opatovic - bývalý pan starosta se sice ohání tím, že brání Opatovice, ale podle mě je to normální spekulant, který byl v době rozhodování výstavby u korýtka a koupil narychlo pozemek, aby ho pak draze prodal. Nevěřím, že jeho jediným záměrem bylo chránit obec.
4.1.2009 18:58
xyz  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Je to ještě horší, bývalý starosta je pouze d...l, který výmýšlel samé zhovadilosti. Stačí se zeptat místních. Jemu snad ani o ty peníze nejde, spíš chce být viděn.
3.1.2009 13:01
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Ještě malý dovětek: v porovnání s pozemky na Ruzyni, které stát prodal za hubičku, aby je obratem koupil zpět za několik miliard...je pani Havránková pouze malým odvarem :o(
3.1.2009 15:01
xicht53  (Pokročilý)
RE: Nová Mileta
Poučovat vás nebudu, my místní to už všichni známe. Tak si to vygůglujte. Už tím bylo popsáno dost virtuálního papíru. Pak tady nebudete zase vytahovat ty kydy o tom, jak se paní Havránková napakovala.
3.1.2009 16:34
pepicek  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Dekuji za presny odkaz a presne vysvetleni... Presne tohle je zpusob, jak se presvedcuji lide, co maji jiny nazor - "je to tak, jak rikam ja, jestli neveris, tak si to najdi"
Kazdopadne ziskat 253ha za 10ha mi pripada jako docela solidni napakovani... Vam ne?
3.1.2009 21:31
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Kdyby jste měli ve svém vlastnictví nějaký majetek - jedno jestli pozemky, taky by jste si vše bránili nebo ne? A směnu pozemků za několikanásobek? Nedošlo stavbou dálnice ke zhodnocení právě těch pozemků pí. Havránkové? Otočme list např. na Novou Miletu: myslíte si, že je nemorální, když několik majitelů okolních domků požaduje ochranu svých obydlí? Já to beru za naprosto normální. Mohlo se taky stát, že je tam odsud někdo vystrnadí...
3.1.2009 23:21
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Guboši, máte pravdu. S výměnou oken občanům u Milety také souhlasím a jak jsem již řekla, pepicek neví co mluví a ještě nám to tady bude prezentovat jako jiný názor. To není jiný názor, ale naznalost.
4.1.2009 00:36
pepicek  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Ano, s výměnou oken také souhlasím... proč ne...?
Děkuji, že mě podporujete v mé neznalosti... Ale, tím, že budete říkat, že nevím mi asi obzory nerozšíříte... Takže stále se můžeme bavit o aroganci moci v podání agentury JPP.
Já si myslím, že získat 25ti násobek toho, co mám (dám) je více než dost. Vím (myslím si), že získat 48M kč za 10ha zemědělské půdy je dost... Tot muj nazor... Dejte mi (Iro) argumenty, ze si to myslím špatně, prosím...
4.1.2009 12:49
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Jak to všechno bylo se stejně nikdy nedozvíme :o). Spíše to zavání závistí, možná se pletu... Má otázka stále platí: vzdal by jste se svého majetku ve prospěch státních zájmů, jen tak? Úředník rozhodne, že Vaší zahrádkou poteče potok...slušně jim vyklidíte prostor pro bagry? Třeba Vám nabídnou několik větších porůznu rozházených v obci... Apropo: pamatujete se na tu paní někde na Moravě před několika lety? Mám dojem, že státní zájmy tam tenkrát dokonce obhajoval pro soukromou firmu (výroba zastaralých obrazovek?)sám hejtman z důvodu zaměstnanosti. Ta pani nakonec dostala co žádala. Je třeba otázka času, kdy majitel výrobu přesune dál na východ a tam zůstanou ruiny :o(. Můžete - li, přejte to paní Havránkové :o)
4.1.2009 18:36
Phavel  (Pokročilý)
RE: Nová Mileta
Pročetl jsem toto vlákno a musím dat Pepíčkovi za pravdu. Směna za 25násobek je nebezpečný precedens a dají se očekávat veliké komplikace s budoucím pokračováním výstavby dálnice a jiných dopravních staveb. Jednoznačně by pomohl jasný vyvlastňovací zákon, kdy by stát majiteli prostě zaplatil cenu pozemku podle cen v dané lokalitě obvyklých + třeba určité procento jako kompenzaci. Prostě nějaký jednoznačný mechanismus, který by zaručil rychlý průběh realizace u opravdu důležitých staveb ve veřejném zájmu. Ano, je to zásah do soukromého vlastnictví, ale na druhou stranu si musíme uvědomit, že všechny "veřejně prospěšné" stavby které používáme my všichni, leží na nějakých pozemcích a ty stát předtím musel nějakým způsobem získat. V krajním případě je vyvlastnění legitimní a běžné i v jiných vyspělých zemích, tak nevím proč se tady o tom vedou takové debaty. Nutno ale dodat, že na trase D11 byly desítky a desítky pozemků a vlastníků, většina nedělala s prodejem potíže a ikdyž si teď mnozí možná připadají jako blbci, tak díkybohu za ně. Kdyby každý spekuloval, nevedla by do HK dálnice ani za sto let. Co se týče jejího pokračování, jsem ale velmi skeptický. Myslím, že budeme hodně rádi, když se dočkáme alespoň důstojného napojení na HK. To bude na dlouhá léta vše. Jinak osobně po D11 vůbec nejezdím, ale její existenci prostě chápu jako předpoklad pro ekonomický rozvoj královehradeckého kraje. Kdybych myslel čistě jen za sebe, tak by mi o nějaké spekulanty vůbec nešlo.
4.1.2009 20:04
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Souhlasím s Vámi: až bude slušný zákon (a těch je myslím poskromnu), který nebude zvýhodňovat jenom některé skupiny, tak je vše OK. Stejně souhlasím i s tím, že dálnice na dalších 20 let skončí v Hradci :o(. Na ostatní mám názor trošku odlišný :o). Tak jí to přece přejte :o)
4.1.2009 22:35
Phavel  (Pokročilý)
RE: Nová Mileta
Ale tady nejde o to jestli jí to přejeme, nebo ne :-) Jde o rovné podmínky ohledně výkupu pozemků dálnice pro všechny majitele na trase, přiměřené z hlediska majitel - stát. Teď by tedy bylo spravedlivé dorovnat všem majitelům, kteří na tuto etapu dálnice (Poděbrady - HK) pozemky bez řečí prodali, výkupní cenu na ekvivalent toho, co dostala paní Havránková. Jinak osobně jsem asi sobec, takže si přeju jednoznačně ekonomický rozvoj celého našeho kraje v souvislosti s rychlou dostavbou D11, před přemrštěnými požadavky některých vlastníků dotčených pozemků. Netýká se to jen té D11 ale i ostatních dopravních staveb.
5.1.2009 01:16
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Zkuste si zjistit, kdo všechno si nakoupil pozemky od kruháče na výpadovce na Prahu, směrem k ČKD a nejem ty a jak se podle toho upravuje územní plán. Na přání těchto "investorů"! Potom kritizujte paní Havránkovou. A ještě jedno. Když pojedete z Brněnské, okolo Technických služeb, dojedete do tzv. Albertova. Jak asi náš bývalý hlavní architekt přišek k těmto lukrativním pozemkům. Levně nakoupil, draho prodal. A hádejte komu. Samí tzv. "VIP".
5.1.2009 19:00
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Nakoukněte na níže uvedené informace, co se všechno dělo. Je tam popsáno vše od A do Z. Jinak nemá opravdu cenu dalšího komentáře :o)
16.1.2009 16:34
Dan  (Nováček)
RE: Nová Mileta
Já vím, je to trochu vytržené z kontextu, ale:
HK se dosud ekonomicky nerozvíjel? :D
Mě vždycky dojmou argumrnty typu "ekonomický rozvoj" a "pracovní místa", při prosazování nebo obhajování výstavby dálnic (nebo tzv. RK) nebo různých areálů na zelené louce .... A pak, jediný, kdo se ekonomicky napakuje jsou tzv. developeři (případně výběrčí mýta) a těch pár prac. míst je v důsledku kapka v moři a nvíc pracovní podmínky se s mírnou nadsázkou blíží nevolnictví ....
16.1.2009 16:36
Dan  (Nováček)
RE: Nová Mileta
to měla být odpověď na první reakci "Phavel 04.01.2009" ... asi už nějak blbnu ....
16.1.2009 17:37
Phavel  (Pokročilý)
RE: Nová Mileta
Už jsem to našel :-) No dobře, tak ten termín není úplně vhodný a možná trochu moc obecný. Nicméně dálnice ssebou určitě přináší zrychlení rozvoje kraje po ekonomické stránce :-) Rozvoj podle mě nemusí totiž být jen ekonomický, ale třeba i kulturní, apod. Ale myslím, že každý pochopil, co jsem tím prve myslel. Ano o mýtu lze spekulovat a o některých výrobních podnicích, vzniklých na zelené louce také, ale přesto o přínosu dálnic málokdo (krom ortodoxních ekologů) pochybuje. Na úplný venkov (kam nelze ani z Prahy dojet po dálnici :) se už vůbec žádný seriózní investor nepohrne.
4.1.2009 19:56
xicht53  (Pokročilý)
4.1.2009 20:36
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Myslím, že nemá cenu dalších komentářů na uvedené odkazy :o)
5.1.2009 01:04
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nová Mileta
Přesně tak.
6.1.2009 07:22
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Nová Mileta
Snad jen ještě dodat, že po zašmelení původních požadovaných pozemků pozemkovým fondem, byly pí.Havránkové nabízeny jiné pozemky, které nenavazovaly na její stávající, měly tedy komplikovaný přístup a měly navíc horší bonitu půdy. Velice dobře hodnotím článek Reflexu. Pí. Havránkové jsem držel palce.
25.12.2008 19:06
xyz  (Nováček)
Mileta
Propagační spot na křižovatku je vidět na magistrátu, je to křižovatka hodná velkoměsta, dá se ovšem polemizovat o tom, zda Hradec takovým velkoměstem je. Pane Samohrde, čtete nás ještě, co vy na to?
Stejně pak budete stát o kus dál na kruháči na okruhu, tam se to štosuje zrovna tak, co pak s tím?
30.12.2008 08:38
Petr - HK  (Guru +4)
špatná křižovatka
Velice nepřehledná je křižovatka u výjezdu z Futura na Mrštíkovu ulici. Vyjíždějícím autům z Tesca brání ve výhledu automobily přijíždějící z Brněnské, které v pravém pruhu stojí. Řidiči jedoucí do Malšovic musí být velice obezřetní, aby jim někdo z vedlejší silnice z Tesca nevyjel rovnou do cesty.

Jinak je hrozná křižovatka u Intesparu, kde je nejen velice krátká doba zelené z vedlejší, ale i nedostatečný prostor pro vyjíždějící z obchodního centra a ze Slezského.
30.12.2008 14:34
Radouš  (Nováček)
Ruská ruleta.
Bezva křižovatka na "Ruskou ruletu" je křižovatka ulic: Oružní, Buzulucká a Pilnáčkova (Začátek nadjeznu). Zde jen sebevrah vyrazí rychle na zelenou z Buzulucké ulice. Kamióny zapnou podtlakovku a jedou na červenou! Zastavit několik tun z 80km/h je skutečně téměř nemožné. Kdepak je policie, aby měžila rychlost. V místě zastřešeného nadjezdu je povolena padesátka a její dodržování je katastrofální.

Další skutečně super křižovatka je u Špáru. Skutečně je z vedlejších ulic selená jem několik málo sekund. Bezpečně zde na zelenou projedou tři auta. Čtvrté jede na oranžovou a další na červenou. Před vánocemi jsem zde já blbec uváznul na 15. minut. Nechtělo by ten interval trochu upravit???
30.12.2008 15:14
Xaver  (Profesionál +11)
jste vedle
Skutečně nevím, proč se tu nadává na křižovatky.Nadávky by měly patřit všem magorům za volanty,co bez ohledu na dopravní značení a jiné vozy jezdí jak je momentálně napadne.
2.1.2009 11:35
flabby1989  (Nováček)
kruháč
Supr je kruhový objezd u Toyoty. pro někoho z cizího města je to opravdový oříšek.

nejvíc mě bere že tato křižovatka je braná jako kruhový objezd tudíž vozidla na něj vjíždící nesmí dávat znamení o změně směru jízdy :-)
pak jedete od Futura za autoškolou která odbočuje ke Všesportáku a světe div se 100% aut má zapnutý pravý blinkr :-))) 90% MHD zase bliká když jede k Miltetě :-)))
2.1.2009 12:11
pepicek  (Nováček)
RE: kruháč
JJ. to je naprosto geniální křižovatka... O tom, co to je existuje spousta dohadů, protože někdo říká, že je to soustava 4 světelných křižovatek, někdo, že jen jedna (kruhový objezd) a někdo, že když svítí světla tak varianta a, jinak b. :) každopídně je to mazec...
3.1.2009 12:18
Roman  (Pokročilý)
RE: kruháč
Však je tam jednoznačně svislá dopravní značka "Kruhový objezd". A tím to hasne. Naprosto nesmyslné jsou levé odbočovací pruhy před tímto kruháčem. Jeden z důvodů, proč naprostá většina aut bliká doleva... A pak téměř nikdo nebliká při opouštění kruháče doprava. Tedy až na ty, kteří odbočují hned doprava. Je to krásný paskvil.
4.1.2009 09:22
Petr - HK  (Guru +4)
RE: kruháč
Důležité v případě kruháče na Brněnské je úplně jednou, zda se jednáý o složitou křižovatku, soubor křižovatek nebo kruháč - důležité je, že pokud tam fungují semafory, nejde o život, nehody jsou většinou jen na úrovni plechů.

Nesmyslem na této křižovatce jsou semafory zastavující provoz uvnitř okruhu. Mimohradečtí řidiči jsou dost překvapeni, když jim na okruhu naskočí červená a hradečáci koukají do zpětného zrcátka, jak se k nim neználek v rychlosti zezadu blíží :-)
3.1.2009 14:26
Dennis.T  (Nováček)
....
Nooo, dle mého názoru je brněnská mnohem bezpečnější křižovatka než mileta...A co se týče kruhového objezdu, tak ten platí, jen když nefungují semafory, ne? Teda podle toho co jsme se učili v AŠ....žeee, světelné dopravní značky mají přednost přes svilými DZ, takžee dle mého laického názoru o kruháči může být jen řeč, když nefachají semafory, nevíím:-) Jinaaak jsem pro NEW miletu:-))
3.1.2009 16:49
Roman  (Pokročilý)
RE: ....
Kruháč je to furt. Alespoň podle značky. Jinak by platilo to, že podle zmatečných šipek na zemi a podle světel bych mohl odbočit doleva hned na kraji křižovatky, tedy do protisměru. Není tam ani zákaz odbočení, ani zákaz vjezdu.
3.1.2009 17:03
Dennis.T  (Nováček)
RE: ....
Dobráá dobrá tedy, beru:-) áááá není tam ani přikázaný směr objížděníí?? :-) Jen se ptáám, nevíím too.
3.1.2009 17:11
Roman  (Pokročilý)
RE: ....
Je. Daný dopravní značkou "Kruhový objezd". :-)
3.1.2009 18:11
pepicek  (Nováček)
RE: ....
Já si teda myslím, že tam jsou (alespoň určitě byly) značky jednosměrná ulice.
3.1.2009 22:44
Roman  (Pokročilý)
RE: ....
Hádat se teď nemůžu, ale na výjezdech logicky jsou. Ale v křižovatce nebyly a asi ani nejsou.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme