Automaty na třebechovickou vodu skončí

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
18.11.2012 17:05
Xaver (Profesionál +11)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
A jak víte, že ta voda z automatu je tak úžasně kvalitní? Velmi připomíná vodu z běžného řadu. zobrazit | souhlasím (+6) | nesouhlasím (-2)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
16.11.2012 14:24
Libor  (Nováček)
Automaty na třebechovickou vodu skončí
Podle článku v Radnici bude ukončen provoz automatů na třebechovickou vodu. Tím pro obyvatele Hradce skončí možnost kupovat kvalitní vodu za příznivou cenu. Odkázani tak budeme opět na předraženou a nekvalitní vodu ze supermarketů nebo ne příliš chutnou vodu z kohoutku. Osobně považuji toto rozhodnutí za špatné a byl bych pro jejich zachování i přes navýšení ceny. Raději bych se dočkal zrušení několika supermarketů než automatů na vodu.
16.11.2012 18:02
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
Jo, četl jsem. To zdůvodnění má loigiku. Pokud zvednou cenu, která pokryje výdaje za nové automaty a stále vyšší náklady na provoz, tak cena za litr už bude hodně vysoká, při stále nižším zájmu a koupě vody, to vás pak přijde balená voda z obchoďáku levněji. Automat mám pár metrů od domu, ale ještě jsem tam vodu nebral, neměl jsem důvod, používám vodu z vodovodu a neřekl, bych, že je nějak špatná, mě vyhovuje.
18.11.2012 17:05
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
A jak víte, že ta voda z automatu je tak úžasně kvalitní? Velmi připomíná vodu z běžného řadu.
27.11.2012 19:58
sparrow  (Nováček)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
Ono nejde o kvalitu ve smyslu nezávadnosti, vody s vodovodu je jednou z nejkontrolovanějších. Stejně tak i voda z těchto automatů. Jde o to, že voda v královéhradecké síti je oproti vodě z automatu velmi tvrdá, což se chuťově projevuje zejména při vaření čaje (nejspíš i kávy, ale té neholduji). Zkuste si uvařit černý čaj z vody z vodovodu a z vody z automatu. Ten rozdíl se projeví už na první pohled - ano pohled - na čaji z vodovodní vody najdete škraloup, což na čaji z měkké nehrozí.
27.11.2012 20:58
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
take jde o to, ze do trubek v pripade potreby poslou i vodu z Orlice (samozrejme vycistenou) a muze se v ni objevit chlor. V automatech byla voda jen filtrovana a osvicena UV lampou.
No a v neposledni rade uz to ze voda nejede trubkama je dost znat.
28.11.2012 17:28
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
Každý den si dělám čaj, teď ho mám taky před sebou a koukám do hrnku a nikdy nic nevidím. Ty škraloupy z vody bývávávaly naposledy někdy před 10 možná i více lety, ale zeď už určitě ne.
29.11.2012 00:55
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
a koukal ses nekdy do konvice? Nebo jestli chces, mam v planu po roce zase cistit topne teleso bojleru, rad Te prizvu :/
7.3.2013 14:20
Eva  (Pokročilý +6)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
Právě proto, že je voda z vodovodního řadu tvrdá, je mnohem zdravější.Tvrdost působí preventivně proti kardiovaskulárním chorobám.Nakonec voda je z Lité, čili převážně podzemní, již dávno ne především z Orlice.
30.4.2013 14:47
PetrD  (Nováček)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
my už jsme měli dost automatů i tvrdé vody a koupili si změkčovač. Máme baráček ve světí a dali jsme do kupy starou studnu.
7.3.2013 10:28
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Automaty na třebechovickou vodu skončí
Pro Xavera: nevím, zda je z automatu kvalitnější, ale rozhodně byla chutnější než z kohoutku.
Na druhou stranu nutno přiznat, že kvalita vody z běžného řadu se v Hradci oproti letům minulým zlepšila a jednou za čas se dá pít :-)
7.3.2013 09:27
Petr - HK  (Guru +4)
Škoda automatů
Naše rodina vodu z automatů pravidelně nakupovala. Rozhodně byl cítit rozdíl mezi čajem z hradecké kohoutkové vody a vody z Ostřetína. Osobně bych si klidně připlatil i vyšší cenu. Zatímco jsme celý rok chodili s dvěma pětilitrovými kanystry pro vodu, které jsme vyvařovali a opakované používali, a tím vyprodukovali minimální odpad, nyní po zrušení automatů kupujeme balenou vodu a 2 týdně vynáším velkou krabici separovaného plastového odpadu. Město tedy bude muset vynaložit více finančních prostředků pro jeho likvidaci, neboť takových rodin je určitě více.
7.3.2013 10:01
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Škoda automatů
Jen pro takovou obecnou představu, kolik jste ochoten zaplatit za 1 litr vody z automatu?
A pokud skutečně dobře třídíte odpad a plasty dáváte do plastů, tak si nemusíte dělat starosti, že by město platilo víc za likvidaci, teda pokud má město dobře uzavřené smlouvy.
7.3.2013 10:19
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Škoda automatů
Pro XY: Kupuji balené vody, cca 8-10 Kč za 1,5 litru. Tedy už nyní dávám 6 Kč/litr, což jsem u automatu neplatil. Tuto částku jsem tedy ochoten investovat do kvalitní vody. Pravda, 10 Kč za litr bych už asi nedal.

Musíte počítat s tím, že ne všechy rodiny budou nově poctivě separovat sběr a ne všechny plasty se dají jednoduše zlikvidovat. Pouze jsem uvedl jedno ekologické plus pro existenci automatů.
30.4.2013 18:57
Eva  (Pokročilý +6)
RE: Škoda automatů
Proč kupujete tzv. kvalitní vodu, když dostatečně kvalitní je ta hradecká z vodovodu?
2.5.2013 08:40
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Škoda automatů
Jsem ochoten investovat do kvalitní a CHUTNÉ vody. Ta z kohoutku možná splňuje jen tu první vlastnost. Prostě je chuťový rozdíl mezi automatovou vodou a tou z řadu. Šťáva z kohoutkové nic moc, ale pomalu si zvykáme.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme