Čechie ... Titanic? ...

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
12.6.2002 00:00
Patriot (neregistrovaný)
Potopí se ... ?
Je to již nějaký pátek, co v Hradci zakotvila nová atrakce - vyřazená loď odkudsi (snad) ze SRN, posléze pojmenovaná Čechie. Po pravdě řečeno jsem moc nadšený nebyl, když jsem se poprvé dozvěděl, co že to má kotvit naproti městským lázním, nicméně, po zkompletování celé lodě a čerstvém nátěru jsem připustil, že to není až tak hrozné ...
... ale čas pokročil, zájem veřejnosti asi nesplnil očekávání a atrakce pomalu, ale jistě chátrá. Když se procházím poslední dobou po nábřeží, tak se nemohu ubránit dojmu, že předek lodi klesá níž a níž ... Zrovna dnes jsem šel opět kolem a při pohledu od mostu u telekomunikační ústředny Čechie vypadá vážně jak krátce před potopením. I ty nátěry pomalu blednou a pokud majitel bude pokračovat v "údržbě" stejným úsilím jako doposud, tak se asi můžeme těšit na pěkný vrak, který bude problém z řeky nějakým způsobem odstranit ...
A já se tedy ptám: co dál s tímto danajským darem či nápadem? kdo byl ten první, co s touto myšlenkou přišel?
Jen tak pro doplnění - myslím, že řece a městu nejvíce sluší originální malý parníček První paroplavebné společnosti spolu s romantickými pramičkami ...
13.6.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
RE: Potopí se ... ?
Moc podrobností Vám asi nenabídnu, jen vlastní nedávnou zkušenost. Pokud je mi známo, původní projekt soukromé hradecké firmy utrpěl první vážnou ránu hned v počátku, když se ukázalo, že byly několikanásobně překročeny náklady na přepravu lodě (bývalé Honeckerovy výletní, takže nikoli ze SRN, ale z NDR..:-)). Ani další vývoj nebyl tak optimistický, až nakonec společnost, která loď vlastnila, přišla do likvidace (nebo možná do konkursu, nevím přesně). Byla odpojena od zdrojů energií a vody (pro dlouhodobé neplacení) a pak byla ještě na chvilku oživena při příležitosti konání semináře ISSS 2000, kdy pořadatelé uhradili velkou část dluhů, aby mohli využít potřebné ubytovací kapacity v blízkosti Aldisu. Pak byla Čechie opět uzavřena a od té doby zřejmě bez údržby chátrá. Měli jsme zájem ji na dva měsíce na podzim 2002 znovu oživit jako sídlo našeho volebního štábu. Pátrání po partnerovi k jednání mě dovedlo až ke správci konkursní podstaty firmy, které loď naposled patřila (a asi ještě formálně patří). Nebyl moc přístupný dialogu, nevím, zda proto, že se jednalo jen o dvouměsíční případný nájem, nebo zda se mu nezamlouvala politická strana, která chtěla loď používat, každopádně jednání byla odmítnuta bez jakékoli dohody. Na náš dotaz, co tedy s lodí vlastně bude, mi bylo řečeno "TO NEVÍM". Neví-li ani oficální správce, obávám se, že mnoho lepších informací nebude dnes k dispozici. Přesto si myslím, že to byl nápad zajímavý, s ambcí a šancí oživit tuhle část města a nabídnout něco atraktivnějšího pro turistický ruch v našem městě.
13.6.2002 00:00
Patriot (neregistrovaný)
RE: Potopí se ... ?
Děkuji za zajímavé informace. Jsem rád, že jste reagoval právě Vy - nevím proč, ale v podvědomí stále mám, že u zrodu myšlenky jste byl Vy ... ale je to opravdu jen pocit, nemám pro to žádné podklady. S původem z bývalé NDR jsem si nebyl 100% jistý, proto raději obecně ta SRN, ale na tom tolik nesejde. Jak je patrné z dalšího příspěvku, nápad a umístění hodnotí samozřejmě každý podle svého citu a vkusu a má na to právo.
Ale k jádru věci - pokud jsem dobře pochopil podstatu Vašeho příspěvku, tak současný majitel zjistil, že to asi zase takový zlatý důl nebude a tak se věnuje asi něčemu jinému. Nevíte náhodou, jak je to s vlastním pronájmem místa kotvení ? Je vůbec možné nařídit tomuto a jemu podobným "podnikatelům" údržbu a provoz tak, jak se původně předpokládalo? Lze ho vůbec z toho místa "vyhodit" ?
Trošku se bojím, aby nám v Hradci časem nevznikl další pomníček typu Nozomi ... Byla by to rozhodně škoda, protože to místo je svým výhledem a polohou jedinečné.

A ještě jedna poznámka k dalšímu příspěvku - jak píši výše, každý má právo na názor a já ho budu respektovat, ale musím se zastat toho čoudícího parníčku, protože to je super nápad a svým měřítkem krásně zapadá na velikost řaky Labe v Hradci. Jen pro jistotu - nemám žádné vazby ani vztahy s provozovateli, mluvím jen za ty, kteří Hradec navštívili a kterým se moc líbil :-)
18.6.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
RE: Potopí se ... ?
Ono se o mně traduje řada mýtů, tenhle mi ale nevadí :-). Mohl vzniknout tak, že v prehistorické době, kdy se tehdejší Občanské fórum zabývalo myšlenkou, kdo bude teda tím primátorem, až ty volby vyhrajem, se postupně dva pretendenti na tu židli na poslední chvíli vzdali té možnosti. V tom tichu, které nastalo, když to tehdy odmítl i ing. Vlček, kdosi nadhodil moje jméno. A já jen tak z hecu řekl:"No, jestli po mně pojmenujete parník, tak já do toho jdu!" Ta historka nějak vešla ve známost a měla pokračování, když pan Pešat ten Honeckerův škuner přivezl. Přišel mi nabídnout, aby se to fakt jmenovalo "Primátor Dvořák". Rozmluvll jsem mu to, že to by šlo až po mé smrti a že na tu se ještě nechystám, a pokud by to jméno té lodi dal hned, měl by dozajista oplétačky s nějakým jiným vedením, až by nastoupilo po mě. To teda nakonec uznal, takže ani touhle cestou jsme se tedy nijak nespojil s parníkem na Labi. Ale trošku vlastně přeci. Vzpomínám si, že jsme s ing. Teuchmanem dost tlačili tehdejšího pana hlavního architekta Zídku, aby pro parník našel nějaké pěkné místo, že to nábřeží potřebuje oživit. Podobně jsme podporovali i parníček, na něm jsem dokonce před 4 lety natáčel svůj"volební klip" a přiznával jsem se, že se mi líbí. S nákupem a instalací Čechie ale jinak nemám vážně nic společného a jak je to dneska doopravdy nevím. Pokusím se ale zjistit, kdo to tam teď vlastně co provozuje. Šťastnou plavbu, good navigtion!
13.6.2002 00:00
Bedřich (neregistrovaný)
RE: Potopí se ... ?
V jedné realitní kanceláři jsem viděl nabídku na její prodej. Takže zřejmě čeká na nového majitele. Nemá někdo pár volných milionů na její koupi? Pak byste se dozvěděli, jestli plave nebo je přibitá :-)))
13.6.2002 00:00
tomas (neregistrovaný)
RE: Potopí se ... ?
V realitní kanceláři ? No tak to je určitě přibitá :-))) ! Realitky se přece zabývají NEMOVITOSTMI, ne dopravními prostředky :-)))
24.2.2006 15:54
BottenNicole (neregistrovaný)
RE: Potopí se ... ?
Ik vind de bood tsjechie wel mooi zitten hier in Rotterdam staat heel veel oude boten op de kant en niemand heeft er last van! Dat hoord bij de stad zo als de oude huizen. Rotterdam zou niet zo leuk zijn als er botten niet bij de steiger zouden ligen.
24.2.2006 17:35
plaváček (neregistrovaný)
RE: Potopí se ... ?
neumím německy nemůžete to někdo přeložit?
24.2.2006 21:57
BABOR (neregistrovaný)
RE: Potopí se ... ?
PLAVACKU, TO NEVADÍ ZE NEUMIS NEMECKY. ONO TO JE NAPSANO HOLANDSKY (ASI).
13.6.2002 00:00
Danny (neregistrovaný)
Zákulisí ?
Spíš bych se pozastavil nad tím, kdo byl za tou firmou, co si tu loď do HK dotáhla. Spojení s barem Danielson na nádraží, Pavlíčkovo hošani, Šotola a jeho nohsledi - prostě ten podnik byl plánován jako pračka na peníze. A že jim to nevyšlo ? Vychází jim to jinde :-)
O kontingentu ubytovaných v "dobách slávy" bych taky moc nespekuloval. 18 - 25 let Rusky a Ukrajinky - nesmrdí Vám to trochu sexuální turistikou ?
Co se ale "idee a ztvárnění" týká - nezbývá mi než souhlasit. Ta loď, pokud by byla udržována, tak by byla ozdobou nábřeží, vůbec mi nepřipadla jako pěst na oko. To ten parníček - to je síla !
13.6.2002 00:00
tomas (neregistrovaný)
tu nepotopíte :-)
Mám takový pocit, že " loď " stojí na železných traverzách a je přitlučena ke dnu, takže ta se jen tak nepotopí :-) Je to patrné i na vykukujícím ponorném nátěru, který NENÍ rovnoběžný s vodní hladinou, loď byla patrně "zakotvena" mírně nakřivo :-)
13.6.2002 00:00
Patriot (neregistrovaný)
RE: tu nepotopíte :-)
Myslíte ??? Já nevím, ale přijde mi to jako nesmysl - občas (poslední dobou dost často) stoupne hladina a představa lodě přikotvené ke dnu mi přijde dost úsměvná :-) Ale koneckonců možné je všechno :-)
13.6.2002 00:00
tomas (neregistrovaný)
RE: tu nepotopíte :-)
no právě - a když stoupne hladina, tak je krásně vidět, jak se razantně sníží "ponor". A pokud náhodou vždy nepřihazují do lodi pár tun nákladu, zbývá jediné možné řešení, ač je jakkoli nepravděpodobné (Sherlock Holmes :-)
13.6.2002 00:00
Patriot (neregistrovaný)
RE: tu nepotopíte :-)
:-)) tak to se schválně příště juknu, díky
13.6.2002 00:00
ing Jan Šafra (neregistrovaný)
V čem je problém?
Roztrušte mezi nejmenovaným Etnikem, že Čechie je z barevných kovů a do týdne po ní není ani památky.
A na parníček "mi" nesahejte. Je kýčovitě půvabný. Připuluje, odpluje, nepřekáží, nevadí. Lepší než lunaparkové kolotoče. První paroplavební fandím. Třeba se někdy vzmůže na opravdovou Čechii... Šafra sen.
16.6.2002 00:00
anonym (neregistrovaný)
RE: V čem je problém?
Tak si milý pane zkuste pracovat v Aquacentru a mít okna směrem k řece, myslím, že by Vám ten parníček lezl brzo na mozek, protože když celý den houká, tak to je teda docela síla.
18.6.2002 00:00
Ing Jan Šafra sen (neregistrovaný)
RE: V čem je problém?
Proč si myslíte, že když něco jde na nervy Vám, že to nutně musí jít na nervy i ostatním? Nejste pane Anonyme trochu samolibý? Pracovat v Aquacentru a nemít rád něco, co souvisí s vodou, je trochu protimluv. Že by obava z konkurence? Na to je v Česku jediný recept. Zakázat! Už se brzy dočkáte, komunisti a socani mají pro to vzácné pochopení. Šafra
18.6.2002 00:00
Renata (neregistrovaný)
RE: V čem je problém?
Vážený pane inženýre, mně ten parník na nervy nejde, ale vyslovila jsem názor za moji kamarádku, která pracuje v Aquacentru jako kosmetička, takže to až tak s vodou nic společného nemám. Nemůžu být samobilý a pokud bych přeci jenom byla, tak jedině samolibá. Jinak proti konkurenci nic nemá, ba naopak, je dobře, když konkurence existuje, protože pak jsou ceny v každém oboru o něčem jiném, jak jistě uznáte. Já jsem pouze vyslovila názoz svojí kamarádky, která tam pracuje a docela ji chápu, když má celý den poslouchat ten houkající parník. Taky chápu, že ostatním nemusí jít na nervy, proč by taky šlo, když v okolí třeba nepracují.
20.6.2002 00:00
Šafra sen. (neregistrovaný)
RE: V čem je problém?
Krásná dívko, proč se zlobíte? AN0NYM je rodu mužského a na ten já reagoval. Teprve dodatečně jste se projevila jako nastrčená osoba za svou přítelkyni. Ani to jste ve svém přípěvku původně neuvedla. Mám mnohé neschopnosti, ba ani jasnovidec nejsem. Jinak: někomu vadí parníček, někomu auta. Mě ta auta. Možná, že zrovna to auto Vaší přítelkyně nebo její rodiny...Vám ne? Se vší úctou k Vám a Vašemu něžnému a skutečně vládnoucímu pohlaví Jan Šafra sen.
18.6.2002 00:00
Bendži (neregistrovaný)
Taky máte alergii na úředníky?
Co si myslíte o úřednících v našem městě, státě?
18.6.2002 00:00
Bendži (neregistrovaný)
RE: Taky máte alergii na úředníky?
Promiňte, to mělo býr nové téma, hned udělám nápravu.
13.6.2002 00:00
Petr Svoboda (neregistrovaný)
Parníček
Čechie působí velmi rozpačitým dojmem, s tou nakřivo namalovanou čárou ponoru, snad jí v konkursu někdo koupí a bude normálně provozovat. Myslím, že potenciál uživit se určitě má.

Co chci ale napsat hlavně je, že jsem právě tento víkend vyzkoušel projížďku na parníčku. Je to fakticky zážitek, výborně zapadá do měřítek místa, pohání ho opravdový parní stroj, vyrobený samotným provozovatelem (kotel prý vyrobili v ZVU). Švihá si to po hladině překvapivou rychlostí, za kolesem se čeří pěna a po hladině válí obláčky páry z pístů stroje. Nabízí při tom nevídané úhly pohledu na město, na koryto Labe směrem k Předměřicům (nikdy bych neřekl, že kus nad HK žijí v řece Vydry). Můžu jenom doporučit, byl to nevětší objevitelský zážitek kterým jsem v HK zažil za dlouhá léta. PS: Pro podezíravce, provozovatele jsem viděl poprvé právě na palubě, jinak ho neznám a nemám s nim žádné vazby. Chválím, protože je co.
14.6.2002 00:00
Radka (neregistrovaný)
Všiml jste si někdo, že ještě pořád vychází v pátečních Hradeckých novinách, v rubrice Kam o víkendu inzerát tohoto znění : Restaurační loď Čechie - taneční večery (pátek a sobota od 19,00 hod)? Já jsem z toho až dosud měla pocit, že alespoň o víkendu je Čechie v provozu. A ono to tak asi není. Nechápu ale, kdo ty "upoutávky" platí.
14.6.2002 00:00
Honza Mareš (neregistrovaný)
vždyť to funguje
nejsem si teda jistej, ale včera jsem šel kolem, a přišlo mi, že tam na palubě sedí lidi u stolků a cosi popíjejí a servírka roznáší pití. Kde jste přišli na to, že se tam nic neděje?
29.6.2002 00:00
Honza H. (neregistrovaný)
RE: vždyť to funguje
Ano, Čechie funguje - ve čtvrtek odpoledne jsem si dal na horní palubě s kamarády dvě piva!
16.6.2002 00:00
anonym (neregistrovaný)
Do té party ještě patří otec a syn Pešátovi.
17.6.2002 00:00
Danny (neregistrovaný)
No, tak jsem kouknul do Rejstříku a ... www.justice.cz/cgi-bin/sqw1250.cgi/or/s_detail.sqw... ... firma je v konkursu.
17.6.2002 00:00
anonym (neregistrovaný)
Možná že je ta společnost v konkurzu, ale ta loď funguje, dnes jsem to na vlastní oči viděla. Jsou tam slunečníky a sedí tam lidé.
17.6.2002 00:00
Bendži (neregistrovaný)
A jak se ta společnost jmenuje?
19.6.2002 00:00
Danny (neregistrovaný)
Na kavárně je uvedena firma Bienvenue s.r.o., IČ 49814010 z Doudleb nad Orlicí. Zajímavé je, že pan jednatel Ledvina je prokurou v jiné s.r.o., INGO, IČ 47453311, která je v konkursu.
Ale vůbec nic to nemusí znamenat, protože provozovatel kavárny bude pravděpodobně pouhý nájemce.
Ale pak si zase kladu otázku, co je to za známej xicht ten černovlasej mladík s ohonem, co tam roznáší pivo ? Neviděl jsem ho tam motat se v dobách největší slávy s bandou jiných pochybných hradeckých existencí ?
21.6.2002 00:00
Eva (neregistrovaný)
parníček - bravo, je to pohoda a romantika
22.8.2002 00:00
kuk (neregistrovaný)
K prvnímu komentáři: Čechie má, jako ostatně i některé stavby, v podlaze kanálové prostupy, které slouží k rozvodům elektroinstalace a jiných sítí. Kanály jsou hluboké cca 20 cm, ale ve své délce zaujímají nemalý objem. No, a protože ani sebelepší technologický celek na Zemi není hermetický, tak i naše Čechie vykazuje jistou toleranci v těsnosti. Pokud někoho napadne otevřít některý vstup, zjistí, že nějaký ten kubík se tam vejde. To je jedna z příčin naklánějící se lodi.
12.2.2006 17:22
Milansoudil@seznam.cz (neregistrovaný)
komu ta lod patri
Nevim komu ta lod patri dost me to zajima budu rad za odpoved
12.2.2006 20:01
... (neregistrovaný)
RE: komu ta lod patri
koupíš ? :-))
14.2.2006 21:29
Boroofka (neregistrovaný)
HI
Co já vím, tak ji hodně lidí obdivuje, ale že by nám musela rezivět pod rukama?
4.3.2006 12:54
pamětníci (neregistrovaný)
historie lodi
Vážení Hradečáci!
Obytná loď Čechie byla do HK přivezena po třech hlavních částech. Na její umístění měla velký vliv tehdejší rada a zastupitelstvo i samotný exprimátor M.Dvořák (VPM).
Do povodně, která postihla i HK byla loď společenským místem s ubytováním 52 lůžek v I.třídě. Sloužila mimo jiné k ubytování účastníků CIAF a to např.letců ze základen USA a samozřejmě cestovním kancelářím ale i návštěvníkům a občanům města HK.
Bohužel povodeň zlikvidovala veškerou nasmlouvanou klientelu turistů na celou sezonu, což mělo velký vliv na ekonomiku provozu lodi.
Další rána pro provozovatele nastala nástupem ODS s ing.Vlasákem, která odmítla jakýmkoliv způsobem pomoci v této situaci a to např. zajištění napojení rozvodu el.energie (přímotop 100 kW) na rozvody nn VČE. Ty požádali o 60 % spoluúčasti na zajištění, což znamenalo cca 600 tis.Kč, který firma provozující tuto loď neměla.
Ještě jednou se objevil nový provozovatelm z Trutnova ale nakrátko.
Jakákoliv pomoc z Magistrátu bohužel - žádná. Stranická nevraživost ODS a VPM přinesla ovoce. Loď osiřela !
Náš názor je velice jednoznačný, loď by měla být součástí majetku města HK, tak jako v Pardubicích, kdy krizi zachránil Magistrát dotací 6 mil.Kč.
Ptáme se, vážených radních, co je pro turistiku, občany a rozvoj města (viz akce "Správná adresa"), zda zprovoznit a zajistit zprovoznit loď, neb raději opravit vojenský hřbitov za 12 mil.Kč, který nikdo z obyvatel města nechce a toto je ani nezajímá. Jsou přednější živí lidé, nebo mrtví ?
Vážení hradečáci, budou volby přemýšlejte koho volit ? Zde je jeden z mnoha důkazů práce radních.
Pamětníci.
4.3.2006 21:42
Roman (neregistrovaný)
RE: historie lodi
Hezká agitka :-)) Ale bez ohledu na politiku a toky peněz - něco takového do HGradce vůbec nepatří !!! Vždyť už od pohledu je tahle veleloď nesmysl. V porovnání s šířkou řeky je hned poznat, že něco takového tady nikdy nejezdilo. A proč by to tady potom mělo parkovat ? Nemá to nic společného ani s historií nebo současností Hradce, ani s architekturou, ani s okolím. Je to jen nehezká bedna, plácnutá na dno Labe. Je to asi tak vkusná záležitost, jako bývalo vyřazené letadlo na parkovišti u Rozkoše. Také nemělo se Skalicí a tamním parkovištěm nic společného. I v Hradci bychom si měli vzít z jejich řešení problému vzor.
4.3.2006 18:01
Je jedno kdo (neregistrovaný)
?
Náklady na vytápění tohoto monstra jsou obrovské. Nejsou zde žádné tepelné izolace. Takže provoz se nemůže vyplatit. Už v provopočátku šlo o chybný podnikatelský záměr, ale to se někdy stane.
Jsem pro to odstranit a na uvedeném místě spíše zřídit nějakou restarauci na břehu řeky spolu s přístavištěm pro loďky. Tato strana Labe je celkem sterilní prostředí. Nikde nic. A přitom zde jsou dobré možnosti parkování.
6.3.2006 13:42
Wočko (neregistrovaný)
Čechie
Nevidím sebemenší důvod, proč by město mělo hradit byť jakoukoli sumu, jakožto záchranu špatného soukromého podnikatelského projektu (= reakce na názor viz. výše). Sám se zdráhám tu pixlu na Labi nazývat lodí. Naopak bych pro její nefunkčnost a ohyzdnost nechal nařídit jejímu stávajícímu majiteli odstranění toho vraku.
Souhlasím zároveń s názorem, že na břehu Labe by se nějaká ta "říční" restaurace se zahrádkou hodila. Nesouhlasím ale s názorem, že by se v tom mělo jakkoli angažovat město (tedy s výjimkou případného posouzení takového podnikatelského projektu při stavebním řízení). Pokud by to bylo ve stylu rybářské restaurace, jakou mají v Pardubicích u Matičního jezera v Bubeníkových sadech u Chrudimky, pak bych tam osobně rád zašel. Příjemné-klidné a čisté prostředí, slušná obsluha, dobrý výběr, kvalita a slušné ceny rozhodně nikoho odrazovat nebudou. A to a´t jde o jakýkoli podnik.
Ta loď se nemohla uživit nejen proto, že se nedala vytopit, ale hlavně proto, že se z ní záhy po otevření stal pajzl. Vzhledem k existenci kvalitnějších a levnějších restaurací v HK je pochopitelné, že jim lidé dávali přednost před špinavou lodí plnou smradu z přepáleného oleje z friťáků a zatuchlých vlhkých koberců.
Pokud jste si tam pak chtěli zahrád kulečník, tak jste se museli smířit s tím, že koule samy od sebe sjížděli k jedné straně, jelikož celá loď byla nakloněná a budila dojem potápějícího se vraku.
Prostě suma sumárum - pokud někdo nabízí služby pochybné kvality (nemluvě o cenách) pak musí počítat i s neúspěchem.
10.6.2008 22:55
já&ty  (Nováček)
naše lodička? náš vrak?
Takhle jsme diskutovali s kamaradkou, že už ani pomalu nevíme, odkdy nám tu toto plavidlo zaparkovali. Rozhodně se pamatuji, že v tom roce kdy ji sem stěhovali, bylo kolem toho ruchu a povyku. Je škoda, že je neudržované a mimo provoz. Myslim si, že by menší rekonstrukce a inovace prospěla a určitě by se chytila v konkurenci mezi městskými restauracemi a bary. Chtělo by se ale vyvarovat chybám, které předchozí majitelé trošku podcenili (nejspiše z finančních prostředků, kdo ví). Největší háček je, kde na to vzít? Proto si myslím, že nám tu naše "lodička" bude chátrat dál, až se opravdu jednoho krásného dne částečně potopí a opře se o dno Labe. S pozdravem Vaši hradečáci :)
11.6.2008 08:27
Petr - HK  (Guru +4)
Čechie
Nedávno jsem v nějakém televizním příspěvku (asi regionální vysílání) zaslech, že se již našel subjekt, který by loď chtěl buď odvézt nebo zprovoznit, tak uvidíme... Ať si tu hrůzu raději rozřežou, naloží a odvezou.
5.9.2008 07:31
Petr - HK  (Guru +4)
Čechie znovuobnovena
Tak Čechii někdo koupil, chtěl ji převést do Prahy, ale nakonec si to rozmyslel a chce v HK vybudovat botel v karibském námořním stylu pro movité klienty. Sice nemá konkurenci, ale i tak si myslím, že bude mít problém se tady uživit. Hradec je v oblasti cestovního ruchu proti Praze stále jen vesnicí. Zahraniční turisté si prohlédnou muzeum, Velké a Malé náměstí a frčí jinam.
5.9.2008 08:50
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Čechie znovuobnovena
Pár exkluzivních kurviček v podpalubí mu jistě movitou klientelu přiláká.:-))

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme