CIAF 2009

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
5.9.2009 00:00
Koudak (neregistrovaný)
CIAF 2009
Dobrý den,

co si myslíte o CIAFu 09?

Muj názor: Nezvládnutá organizace jak z městcké policie tak ze strany pořadatelů, ještě nikdy se mi snad nestalo, abych musel 2 hodiny trčet v koloně než se dostanu na parkoviště. Zdržování formou toho, že tady se platí lístky tam parkovné.
Program nebyl k dispozici hodně dlouho a ani na zítra se neví co tam vlastně bude a nebude. Lístek platí jen na jeden den takže ten co se chce podivat např. na to co si myslel, že tam bude v sobotu a ono to tam bude v neděli a to ještě nikdo ani neví, tak musí dát 600 za dva lístky a 200 za parkovné.
Eurofigher byl ve vzduchu asi 20 sekund pak zmizel (bravo fakt se nad tim zasmal).

Celá akce 0/10
5.9.2009 20:02
Ira  (Pokročilý +1)
RE: CIAF 2009
A to se ještě můžeme těšit na protesty občanů Ruseka a dalších přilehlých obcí, protože letadla dělala hluk. Opatření - postavit protihlukové stěny :))
5.9.2009 20:53
Xaver  (Profesionál +11)
RE: CIAF 2009
No jo, nespokojenost se vším je zakódovaná v genech.
5.9.2009 23:21
jezek  (Nováček)
RE: CIAF 2009
Pokud je myšlana stížnost na hluk jako vtip , tak možná dobrý, pokud jako fakt, tak dost ubohý. Všechny " hudební" produkce na letišti jsou zátěží pro obyvatele. Některé z letošních zaznamenali i obyvatelé 20 km od Hradce. Nechápu co jste tím vlastně myslel.
7.9.2009 11:00
Petr - HK  (Guru +4)
RE: CIAF 2009
Jo, jo, někdo tu srandu zaplatit musí. 100 Kč za parkování několik set metrů od místa konání akce je dost, ale dá se to přežít, motivují tím lidi, aby jeli MHD. V neděli už problémy s parkováním nebyly a odjezd z letiště byl taky v pohodě. Druhý víkendový den vyšlo i hezčí počasí, přehlídka byla super. Jen stánků s jídlem a pitím bych pro příště zajistil více.
7.9.2009 16:26
Koudak  (Nováček)
RE: CIAF 2009
Přehlídka super? Dyt tam skoro nic nebylo, všechno stálo na zemi. Hold kde jsou ty časy kde byla max. pauza 10 minut (že nebylo nic ve vzduchu) tady se čekalo minimálně půl hodiny a prakticky nic tam nebylo - trapárna
8.9.2009 12:05
Petr - HK  (Guru +4)
RE: CIAF 2009
Kouďáku, ano před pár lety zřejmě byl jinak zajištěn rozpočet CIAFu a tak i složení přehlídky bylo trochu jiné. Navíc spousta věcí byla pro nás hradečáky nová, tak jsme hltali vše, co lítalo. Samozřejmě mnoho typů letadel a sestav jsem viděl už v minulosti (ať již v rámci minulých CIAFů nebo na Flying Display), přesto mě tento víkend nezklamal.

Co se týká časových prodlev - logicky mezi jednotlivými sestavami musí být bezpečnostní přestávka - jedni přistávají, někdy "pózují" před fotografy, pak musí uvolnit dráhu a druzí jsou zatím připravení k vzletu. Asi jste nidy nebyl v Brně, kde byl program oproti Hradci rozvleklý a mnohokrát se čekalo několik desítek minut. Takže já návrat CIAFu do HK hodnotím kladně.
7.9.2009 16:29
Koudak  (Nováček)
měšťáci
Nejlepší byla měs. policie. Vyhodit malé děti ze stíhačky a jít se tam fotit a zkoušet si to.

[img]img529.imageshack.us/img529/5014/p9050060.jpg[/img]
garaz.autorevue.cz/download/file.php?id=1341&t...
8.9.2009 09:54
Milosav  (Nováček)
CIAF 2009
Moje hodnocení CIAFu 2009 :
Jel jsem MHD, takže na 1*.
Program,celkové uspořádání po 6 letech nemám výhrad.
Jak jsem již jednou psal nedostatkem je umístění stánků.Jsou blízko od zábran u pojížděcí dráhy.Takže ti kteří se nevejdou do úzkého pásu před stánky jsou chudáci.Vždy v minulostí travnatá plocha od PD byla vyhrazena pouze divákům a NIC jim nevadilo ve výhledu.V sobotu jsem se usadil na travnaté ploše asi v 1/3 a ve výhledu bránila trampolína budky WC na obou stranách a ty nešťastný stánky.Při odchodu z letiště jsem si na neděli vybraral nové místo až ve 3/3 plochy.A jaké bylo překvapení v neděli?
Přes celou 1/3 plochy byl najetý polský kamion s výstavkou čtyřkolek. To je konec!!!Toto jistě v první fázi nechutílo více diváků.
Minulostí byly stánky zásadně (myslím tím hlavně stánky z různou veteší,ne potraviny). Kamion a čtyřkolky by měl být až vzadu u vozovky nebo u staré dráhy kde bylo místa dost.
Když si pořadatel prohlédne foto tak toto potvrdí.
Za vojáků měl jistě rozmístění stánku někdo na povel.Bylo by třeba i nyní rozmísťováni stánků někomu přidělit.
Jde hlavně o diváky,pro ně se CIAF koná.Stánky jsou až na druhém místě!
Zdar CIAFu 2010!
Miloslav
8.9.2009 10:59
Koudak  (Nováček)
RE: CIAF 2009
A co se vám na programu líbylo? Dyt tam bylo ve vzduchu dohromady 8 stíhaček z toho opravdových jen F16 a typhon. A pak nějaký Lka trapný a větroni s motorem. Před těma 6ti lety si asi nepamatujete jaké to tenkrát bylo, tenkrát se tomu dalo říkat, bez výhrad. Nyní trapárna.
mimochodem jste první co slyšim to vychvalovat když nepočítám všechny noviny a člány na netu kde se ani nic jiného napsat nemůže
8.9.2009 11:51
Petr - HK  (Guru +4)
RE: CIAF 2009
Naprosto souhlasím, příště kamión a další atrakce za záda diváků!
8.9.2009 14:59
kranich  (Nováček)
CIAF 2009
Návrat CIAFu do HK hodnotím kladně, ovšem chyb nastalo víc než dost. 1) Souhlasit musím s nevhodným umístěním stánků blízko k dráze, což mělo za následek prodírání se davy lidí při cestě pro občerstvení. 2) Dále by pro příště mohlo být i více stánků s nabídkou steaků a podobných jídel, okolo poledne zde byly obrovské fronty a nabídka jídel byla značně probraná :-( Jinak některé ceny byly trochu mimo (např gyros za 100 kč). 3) Seznam techniky, který bude k vidění jak v letecké tak i ve statické ukázce zdaleka neodpovídal realitě. Z uváděné techniky jsem nikde neviděl Airbus A319 AČR,Aero L-29, Eurofighter Typhoon (neděle), De Havilland Vampire, CASA C-295 (v pátek přilétla, ale v ten den i odlétla), F-16 (zahajovací průlet U.S. National Guard), F-16 (Belgie - statická ukázka), C-130 Hercules, Soko G-4 Super Galeb.... Chybělo toho tedy víc než je zdrávo. 4) Trochu organizačně nezvládnuté prohlídky E3A AWACS, kde se stála cca hodinu a půl fronta protože zde bylo široké hrazení u vstupu a spousta lidí toho zneužívala pro předbíhání ( o rádo by VIP a armádních hostech, kteří to za dobu mého čekání ve frontě 2x cca na 20 minut zasekly svým pobitem uvnitř tak, že ani venkovní člen posádky, který měl na starost vpouštění dovnitř nechápal co tam dělají ani nemluvě). Do dalšího očníku je tedy co zlepšovat :-) POZITIVA: 1) Návrat do HK 2) Vystoupení akrobatických skupin (hlavně Breitling) a Belgické F-16.
9.9.2009 07:06
Honza  (Nováček)
Co rici :)
Tak jsem si to tu precetl a nevim co si mam myslet....?

1) Urcite me zklamal program, ktery se ani minimem nerovnal tomu co tu bylo. A at je to jak je, reklama, ktera na to probehla, byla pouze prevlekem.

2) Program clovek nemohl najit ani na netu jeste v utery

3) celkove zadne novinky, nic co by lidi natahlo a zaujalo.

Ale jinak jsem rad, ze je v Hradci opet dalsi akce a trochu to zde zije. Protoze kdyz ctu clanky o tom jak lide trpi hlukem apod....tak vidim jen zakomplexovany komouse, kteri sedi celej rok doma na prdeli, koukaj co ten druhej a za zadnou cenu nevylezou z te sve diry. Bydlim asi kilometr od letiste a niiic me nevadi a to mi neni ani 18, ani 50, ale 30...(vysvetluji protoze uz vidim clanky hnidopichu )
Tady v Hradci, a obecne v Cechach se lidi neumej bavit a hlavne nejsou tolerantni vuci tomu, ze i ostatni se chteji bavit. Ve chvili, kdy se jeden bavi a druhy nemuze usnout, tak je to spatne pro toho druheho....ale kdyz by se druhy pridal, tak dela jeste vetsi bordel a jeste vice neohleduplny...no trocho OT, ale neva, aspon jsem vyjadril svuj nazor...a o to tady jde...tak kdepak ste rypalove obecni?
9.9.2009 10:54
jezek  (Nováček)
RE: Co rici :)
Co na Váš příspěvek říci. Nevím , kde bydlíte, ale já určitě blíž letišti. Letadla tady byla a dneska to jsou jen letecké dny. Pokud jste narážel na hluk, tak něco jiného je tato akce a něco jiného hudební produkce. Pokud to trvá pět dní, tak je to síla. Neěřím, že nic neslyšíte, protože letos rock, přesáhl únosnou mez. A pokud Vám vadí názory jiných je to smutné. A to už se ani nebavím o nepořádku, nejen na letišti, který zde panuje.Kdo může zmizí, ale já patřím k těm, kteří mají smůlu, že chodí do práce.Jinak hluk byl měřen i odborníky a budou snad přijata adekvátní opatření. A pokud bylo na letošním CIAFu skutečně 50 tisíc lidí, tak jejich přesun na a z letiště byl zvládnut skvěle.Proti HIP HOPu kde pobíhají mírně řečeno opilí a zfetovaní účasníci po silnici je to úplně něco jiného. Doufám, že podobná opatření budou příjata i příští rok. Taky věřím, že zde uvidíme i jiná letadla.
16.9.2009 13:08
Dan  (Nováček)
RE: Co rici :)
Mimochodem, hluk nebyl měřen zdaleka poprvé.

Na adekvátní opatření zapomeňte - viz účinnost tzv. "protihlukového" valu. A rozesmála mne "opatření" prezentovaná pořadatelem do budoucna:vzrostlá zeleň, protihlukové stěny - ale pouze, když to bude "finančně únosné" a PR řeči pro přihlouplé spoluobčany o počítačovém modelu (to je teď moderní) vyhodnocování hluku a protihlukových opatřeních na těchto akcích.

Pro zajímavost (je to ale i v článku v aktualitách na tomto serveru) naměřený hluk loni 56,9 dB, letos (po vytvoření "protihlukového valu") 58,2 dB.
Loni hygiena uložila výsměšnou pokutu 20 000 Kč, letos neuložila žádnou.
17.9.2009 06:46
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Co rici :)
Celá tato debata o decibelech je úsměvná. Myslím, že se těch několik málo akcí dá bez problémů vydržet a případně dotyční nebudou ten ečer spát při otevřeném okně. Absolutně neporovnatelná situace je u obyvatelů bydlících u okruhu (ul. Retigové, Okružní nebo i Brněnské), kde je hluk v nočních hodinách díky projíždějícím kamionům vyšší. A dovolání asi nemají žádné a hlučí jim to pod okny každý den.
17.9.2009 10:36
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Co rici :)
Mirku, napsal jste to úplně přesně.
22.9.2009 14:54
Dan  (Nováček)
RE: Co rici :)
Jo, přesně? Leda tak přesně blbě a přesně bezohledně a přesně zaujatě ... :-)
22.9.2009 15:02
Dan  (Nováček)
RE: Co rici :)
Řekl bych, že jednak nevíte, co píšete (ačkoli možná jo, viz pokračování) a druhak, kašlete na ostatní. Abyste se nedivil, až ostatní budou kašlat na vás.
BTW, údaje z měření jsou tu, protože právě tací, jako vy sedí na magistrátu a/nebo jsou pronajímateli např. letiště a je jim zcela jedno, jestli a jaké negativní dopady má provoz např. na letišti (letecký provoz, "hudební" produkce a podobné hluk produkující akce) na lidi žijící v okolí. Ale to se netýká jen letiště (... jak jste trefně poznamenal).
Neboli nezbývá než sáhnout po zákonu ...
A neodvádějte téma jinam, co vy na to?
10.9.2009 07:37
Honza  (Nováček)
RE: Co rici :)
To JEZEK:

:)))))))))))) to jste presne o kom pisi :))))))))
10.9.2009 10:39
jezek  (Nováček)
RE: Co rici :)
Tak to jsem podle Vás asi starej komouš. Jen nechápu proč bych měl být tolerantní pouze já a ne také druhá strana. A pokud jsem jednal s pořadatelem hudebních akcí, tedy lépe řečeno s chováním některých účastníků, dal mi za pravdu. A nejen on. Jsem zvyklý říkat svoje názory a řešit nedostatky a je mi naprosto jedno s kým jednám. To jen na vysvětlenou.
10.9.2009 14:19
Honza  (Nováček)
RE: Co rici :)
:))) tak Vam vadi jedinec a odsoudite celou skupinu...to je gool :)))

Skoda mluvit, osobne si myslim, ze jste spis nicitel, nez stavitel :)
10.9.2009 22:26
jezek  (Nováček)
RE: Co rici :)
Tak to se pletete a pořádně. Jak víte, že jde o jedince, když to není pravda. A to druhé, ničitel, je k smíchu. Nevíte kdo jsem a co dělám. Malá nápověda, nedaleko letiště dost dlouho ke spokojenosti ostatních. To sem, ale nepatří, snad se alespoň shodneme na faktu, že letečáky tady scházeli. Na tento příspěvek už nemusíte odpovídat, nemusím lidi, kteří vidí jen sami sebe a ne taky ostatní.
11.9.2009 07:08
Honza  (Nováček)
RE: Co rici :)
Nevim co tim chcete rict, ze jste jako nejakej starosta ci co? No tak jestli jo, tak se nedivim, ze hradecke casti vypadaji tak jak vypadaji. A pokud jde o ty jedince, Vy sam ste zde zminoval zfetovane ucastniky na silnici, necekam, ze se na silnici pohybovalo vsech 20000 ucastniku.....haha hihi hehe huhu hohohoho :) ano ja tam nebyl, ale chodim na RFP a to je narez, kvalita, parada mraky pohodovejch lidi, pivecko, hudba, holky...proste to o cem vlastne Vy jen snite, ale uz to nejde :))))) vysirka co?

Vite co se mi libi? Jak zde kazdy muze psat bez jmena, proste vubec me neznate, ja Vas taky, treba se vlastne zname a jak...? :)

Tak se mej a zdar, uz me to taky nejak nabavi se tady vysirat s takovym tematem, ktere me je stejne u zadku a nenajim se za to, cekam kdy se zase ozve cenzura serveru....
11.9.2009 07:27
jezek  (Nováček)
RE: Co rici :)
Asi jsme se měli bavit jen o letadlech a to ostatní brát jako nedílnou součást života, která někomu vyhovuje a někomu vadí. Tak pěkný den a víkend a někdy třeba nazdar na letečáku. Upřímně, ten nám scházel, protože k nám patří. Ahojda.
11.9.2009 12:40
Honza  (Nováček)
RE: Co rici :)
Tak to musim taky jednou souhlasit :)
11.9.2009 13:51
jezek  (Nováček)
RE: Co rici :)
A že nám to trvalo, co ?? Nebojte, nejsem takovej protiva, jak jste si mohl myslet. Mám, ale rád pořádek a chráním si svůj, teda náš majetek.Jeho údržba je náročná a nejen finančně. Já se naopak snažím, aby Hradec tam kde bydlím byl pěkný a nemusel jsem se za okolí svého bydliště stydět. Tolik na vysvětlenou a teď fakt pěkný víkend buď s kamionama nebo na stadioně na autosalonu.
16.9.2009 12:45
Dan  (Nováček)
RE: Co rici :)
OT,ale k "vaší" věci:
Hlukový limit pro hudební produkce v noční době : A LAeq,1h = 35 dB.
Letos při RFP naměřeno A LAeq,1h = 58,2 dB.
Loni při RFP naměřeno A LAeq,1h = 56,9 dB.

To už není ani tak o "komouších sedících doma na prdeli", jako spíš o opakovaném hrubém porušování zákona.

A svoje přihlouplé reakce si odpusťte. Howgh!
16.9.2009 14:12
jezek  (Nováček)
RE: Co rici :)
Ono je to bohužel pravda, ten hluk je fakt velký. Myslím, že i sami účastníci jím trpí. Ten val jsem si byl prohlídnout, je z dřevěných stožárů a hluk není schopen zmírnit, spíše jej odráží i na druhou stranu.No snad jsem Vás neurazil svým názorem. Uvidíme příště
22.9.2009 15:04
Dan  (Nováček)
RE: Co rici :)
To byla reakce na toho před vámi (Honzu tuším).
23.9.2009 08:25
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Co rici :)
Asi jste, soudím podle vašeho vyjadřování, hodně hloupoučký a zároveň zahořklý a možná i závistivý, nepřející ostatním dobrou náladu. K Vámi uváděným hodnotám úrovně hluku, by jste měl jednak pročíst NV 502/2000 Sb a také všem doplnit, kde byly hodnoty měřeny. Jistě ne u vás doma,ale venku před areálem letiště a tak stačí pokud chcete spát, si zavřít okno. Pokud Vás nenechá spát Vaše zloba, je to jen Váš problém. Jenom pro porovnání, 35 dB je možná hluk ventilátoru počítače nebo kompresoru lednice, který máte doma. (ta korekce -5dB je velice diskutabilní a jistě závisí na konkrétních akustických podmínkách). Závěrem buch snad jen dodal, že pokud chcete nadávat a kopat kolem sebe, nechte si změřit hluk který Vás opravdu obtěžuje, tj. hluk před vaším domem a ve vašem domě, když spíte a já nevěřím tomu, že budou překročené limity. Buďte prostě veselejší a nebo si zavřete okno ne si dejte špunty do uší. :-))
23.9.2009 13:05
jezek  (Nováček)
RE: Co rici :)
Milý Mirku,dovoluji si Vás oslovit takto, protože pod tímto jménem vystupujete. Vynechám narážky a urážky a přejdu k věci. Mohu Vás naprosto odpovědně ujistit, že se mýlíte. Hluk byl letos nesnesitelný. Máme špičková okna a ani ta nám nepomohla.Stejný názor mají i odborníci. Dunění, které se šíří do okolí letiště okna nevyřeší. A pokud je zavřeme, tak je v bytech během hodiny k padnutí.Hluk v okolí domu je také nad stanovenou mez.A mám-li se vrátit k názoru, že obyvatelé některých oblastí jsou na tom hůře, ta s tím souhlasím. pro mne a mé sousedy to však neznamená, že se automaticky budeme přizpůsobovat horšímu stavu věci.Nezbývá tedy než hledat způsob, jak celo věc řešit. Tedy i omezením hluku při produkci ( to nejdříve), případným zkrácením doby konání ( počet dní) a nebo také zkrácením produkce pod 24.hodinu. Tolik můj názor. Ale tento článek byl o CIAFu a ten byl docela dobrý. Na tom se doufám shodneme. Pěkný den.
9.9.2009 08:13
Kyspa  (Nováček)
CIAF 2009
Nazdárek,zapaltil jsem 300 kč u koukal jsem na stánky.Hrůza,ty stánky by měly být vzádu za divákama.Tak snad se polepšej.
Letu Zdar Tom
9.9.2009 12:43
manasfoto  (Nováček)
CIAF 2009 - fotky
Ahoj,

tak ja jsem byl castecne spokojen. Prvni den na letisti, nic moc, tlacenice, stanky blizko a podobne.
Druhy den jsem se na letiste vykaslal a sel z druhe strany k plotu. Bylo to mnohem lepsi.
Par fotek je k videni zde: www.fotostranky.org/ciaf-2009-hradec-kralove-foto/
16.9.2009 20:47
VOSA  (Nováček)
Trackfest vs Tuning party
Rok 2009 - Všechno je jinak (podruhé)

Tak po hodně dlouhé době se vracím ze zprávami z boje.

Naše snaha o dohodu s městem je na mrtvém bodě. Dávám Vám všem k přečtení usnesení které nám poslali. Ale už vloni jsme podobný papír dostali, no a pak se na stejných plochách konal Truck Fest. Takže zase tady vidím zadní vrátka a možnosti.

Trošku víc Vám objasním situaci s hradeckým letištěm: Je sice majetkem města, ale o letovou část a tím pádem plochy které potřebujeme se starají Letecké služby a.s..
To je organizace která, jak píšou na svých webovkách, nabízí možnost uspořádat na letišti akci včetně sportovních akcí a závodů.

Nicméně při jednání s nimi nám bylo sděleno, že o žádné podobné akce tady nestojí, že chtějí aby se z letiště stalo velké mezinárodní „sic“ letiště atd. atd. A že pokud chceme musíme se dohodnout s městem. No a bludný kruh je tady, úředníci na městě nás poslali na Letecké služby.

Zatím mám nepotvrzenou zprávu že nebude ani ten Truck Fest, nicméně jak si přečtete usnesení zadní vrátka pro „akce pořádáne Leteckými službami“ tam jsou.

Takže rozhodnutí nikde žádné, řešení v nedohlednu.
17.9.2009 19:40
Franta  (Nováček)
RE: Dny NATO
www.novinky.cz/domaci/179330-v-mosnove-pristalo-le...
Tak CIAF neni uz ani nejvetsim leteckym dnem.
7.9.2010 08:10
Petr - HK  (Guru +4)
CIAF 2010
Byl jsem na CIAFu 2010 a mohu porovnávat s obdobnou leteckou show konanou na pardubickém letišti, která proběhla o letošním létě.

V Hradci velmi dobrá organizace - auta ve frontě skoro vůbec nezastavila, nápor návštěvníků byl zvládnut výborně. V Pardubicích se stála několikahodinová fronta ve vedru, byl zastaven provoz na hlavním tahu, mnozí se na letiště ani nedostali.

Velké množství stánků s občerstvem a nápoji (sice s trochu předraženým jídlem, ale s tím se musí na takové akci počítat). Tentokrát i popelnice nechyběly, takže jsme se nemuseli prodírat tunami kelímků. :-)

Jako laikovi se mi program líbil, i když "profíci" tvrdí, že přehlídka techniky v Pardubicích byla lepší. Takže jediné, co lze organizátorům opakovaně vytknout, je umístění stánků přímo před přistávací plochou, neboť ty bránily lepšímu výhledu. Jinak tuto akci hodnotím velmi kladně a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se koná v našem městě.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme