Cyklostezky v HK - Anketa

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
1.9.2009 00:00
Jirka, HK II (neregistrovaný)
Cyklostezky v HK - Anketa
Podle ankety na serveru nakole.cz je Hradec Králové 6. nejpřívětivější město k cyklistické dopravě v ČR. V ostatních zemích na 53.místě viz.(www.nakole.cz/vemeste/diskusni_forum.php3). Nedávno tu proběhla cyklokonference (www.cyklokonference.cz/hradecko/) a tak mě napadlo, dát do ankety posledních 10 vybudovaných cyklostezek v HK, abychom se dověděli, co si o nich myslí jejich uživatelé. Která je nejužitečnější?
1. Kubištovy sady - společné stezky v parku
2. lesní cesta „Hradečnice“ - nemotorová stezka v městských lesích
3. ul. Roudničská - samostatné stezky a stezka pro chodce a cyklisty se společným provozem
4. ul. Kydlinovská - stezka pro chodce a cyklisty se společným provozem
5. třebešská hráz a pravý břeh Labe - stezky po tělese protipovodňové hráze
6. Gočárova třída - stezky pro chodce a cyklisty s odděleným provozem
7. lokalita Plachta - stezky pro chodce a cyklisty se společným provozem
8. Terminál hromadné dopravy - stezka pro chodce a cyklisty se společným provozem
9. ul. Národních Mučedníků a Přemyslova - stezky pro chodce a cyklisty s odděleným provozem
10. Stříbrný rybník-Svinary (I.část) - stezka pro chodce a cyklisty se společným provozem
1.9.2009 17:17
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
hlasování
já si jen dovolím doplnit, že hlasovat je možné v anketě v pravém sloupci, do tématu můžete psát svoje komentáře a návrhy, nejsou li zahrnuty v anketních možnostech
díky
JF
7.9.2009 18:33
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
Hyperlink
Jaroslave, děkuji za tuto anketu, už jsem si ani nemyslel, že se tu otcitne, neboť mi na email nepřišlo žádné potvrznení o jejím přijetí. To samé se mi stalo, když jsem využil kontaktní formulář těchto stránek s přáním, aby toto fórum umožňovalo vkládání hypertextových odkazů. Zatím jsem téměř měsíc bez odpovědi a tak bych rád věděl, zda se tím někdo zabývá a má smysl psát žádosti či postřehy o fungování tohoto fóra. Děkuji za odpověď či nasměrování.
1.11.2009 14:25
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
RE: Hyperlink
No vida! Děkuji administrátorům a vývojářům tohoto fóra, že mě vyslyšeli a zprovoznili zde ty hyperlinky. Také mě mile překvapilo, že zde uváděné emailové kontakty jsou ošetřeny proti spambotům. Jen tak dále!
13.12.2009 00:03
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
Editace příspěvků jejich vkladatelem
Ješte bych ocenil jednu věc, když už vložím příspěvek do diskuse, nemám možnost ho editovat. Docela by se mi to hodilo, páč né vždycky se mi to povede napoprvé ;) Díky
1.9.2009 18:46
Nesa  (Nováček)
Třebešskej koridor
V hlasování asi zvítězí Hradečnice, určitě je nejpoužívanější, ale především rekreačně.

Osobně nejvíc užitečnou považuju Třebešskou hráz, ta cesta tam samozřejmě byla i dřív, ale s asfaltovým povrchem je cesta pohodlná a rychlejší do centra než po silnici přes Miletu. Akorát přes zahrádky za nemocnicí je cca 150m úsek původní cesty, jestli zase nějaký problém s pozemkem, no ještě že to není dálnice... :).
1.9.2009 22:17
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Třebešskej koridor
Ten nedodělaný 150-metrový úsek je škoda, dalo by se tam slušně jezdit i na in-linech. Zajímalo by mě, kdo je vlastníkem pozemků.
16.9.2009 14:27
sparrow  (Nováček)
RE: Třebešskej koridor
Ad vlastník pozemků: není to tak složité zjistit (tady je to nejjednodušší: nahlizenidokn.cuzk.cz/) - pozemky, na kterých není cesta vyasfaltovaná jsou tyto: 711/5 (vlastník ČR, právo hospodaření Fakultní nemocnice HK), 1271 a 711/1 (oba vlastník: Statutární město Hradec Králové) - všechny pozemky katastrální území Nový Hradec Králové.
Ono to proč ten kus není asfaltový nesouvisí s vlastníkem pozemku toho kusu, ale s vlastníkem toho asfaltového a tím je: ČR, právo hospodaření Povodí Labe. No a povodí Labe bylo investorem rekostrukce téhle protipovodňové hráze. Jenže tahle hráz vede rovně přes zahrádky, které my objíždíme po tom nevysfaltovaném kusu a tak je logické, že ten kus povodí Labe neasfaltovalo.
Takže je to opět jeden krásný příklad cyklostezky (i když povodí to samozřejmě jako cyklostezku nebudovalo, pokrytí cesty na koruně hráze je jenom logickým krokem ochrany hráze proti erozi, kterou samozřejmě po ní jedoucí cyklisté podporují), kterým se naše město rádo pochlubí, ale který mu spadl do klína zcela bez jeho přičinění a tam kde by se mohlo samo přičinit (pozemky 1271 a 711/1, případně i dohoda s FN HK ohledně využití pozemku 711/5) to vypadá jak to vypadá.
9.11.2009 21:16
AlenaB  (Nováček)
RE: Třebešskej koridor
Stezka je to opravdu pěkná, mě však mrzí, že ti co po ní pokračují dále podél Orlice musí u Moravského mostu vedle "hasičů" zdolat asi deset strmých schodů. A přitom by stačil alespoň nějaký nájezd, po kterém by se kolo dalo vytlačit.A taky mě štve , že se z ní v zimě neuklízí sníh. Ale to už by asi byl moc drahý luxus.
Ještě jedna poznámka : jak se vám líbí značka "Cyklisto, veď kolo"...?
9.11.2009 23:09
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Třebešskej koridor
Třeba je ta značka u hospody :))
14.12.2009 08:35
Vasil Ceral Hradec Králové  (Nováček)
RE: Třebešskej koridor
Pokuď má paměť slouží , tak Hradečnice je jinde a vznikla spolu z Hradcem Králové .Vede směr Vratislav /Wroclav/ .
1.9.2009 20:43
MIREK  (Pokročilý +2)
Nové stezky
Anketa k tématu cyklostezky, měla znít spíše tak, aby se respondenti vyjádřili, kterou stezku považují za největší paskvil. JIstěže každá stezka je něčím přínosná, ale většina vybudovaných stezek, je projektantským paskvilem a cyklistům je spíše na obtíž po nich jezdit, protože buď nenavazují a nebo cyklistu omezují neustálým zastavováním z důvodu dávání přednosti v jízdě.
2.9.2009 18:41
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
RE: Nové stezky
Jasně Mirku, tak by to také šlo, ale tak už byla založena předchozí anketa (nejhorší křižovatka). Chtěl jsem na to jít spíš pozitivně, protože věřím, že paskvily stejně vyjdou na jevo a právě ta stezka, která paskvil není, získá nejvíce bodů. V tématu "cyklostezky" jsem nedávno dost vandroval do Gočárky a paradoxně si zatím vede nejlépe. Že by hlasovali sami projektanti? Nebo chodci? No uvidíme po delším období.
3.9.2009 12:39
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nové stezky
Jirko, HK II. Gočárovka je fakt hrozná. Stezka je dobrá opravdu pouze pro chodce. A co říkáte na ty litinové zábrany? Hlavní je bezpečí :)) Jsou tak blízko u stezky, že jsou podle mého názoru pro cyklisty nebezpečné.
3.9.2009 22:08
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
RE: Nové stezky
Iro, na litinové zábrany se musím ještě podívat. Od té doby co je tam ten ZÁKAZ CYKLISTůM se tomuhle úseku Gočárky vyhýbám. Další jak vidím (tohl) tamtudy teď jezdí raději autem ;) Mimochodem nedávno jsem viděl, jak tam jeden slušný řidič pustil přes přechod pána se psem a v levém pruhu ho povezlo auto přes přechod na kapotě a pes to taky pěkně schytal. Kupodivu se nikomu nic nestalo a ten poškozený ani nenadával a v klidu se odbelhal i se psem pryč.
2.9.2009 18:58
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
RE: Nové stezky
přeji hezký den,
také jsem si říkal, že nejhorší cyklostezka by se hodnotila možná lépe, na druhou stranu - jak píše Jirka - "pozitivní" anketa je také dobrá věc. Připouštím však, že v takovém případě je volba obtížnější, protože ze špatných se nejhorší vybírá snáz než z dobrých ta nejlepší.
Jinak bych chtěl upozornit, že pokud budete mít někdo tip na zajímavou anketu, nebojte se napsat. Kontaktní formulář najdete v zápatí webu
JF
2.9.2009 20:27
tohl  (Nováček)
RE: Nové stezky
Těch paskvilů je opravdu dost. Největší neřesti, které vymyslel snad někdo, kdo v životě neseděl na kole: společný provoz chodců a cyklistů! (již se mi podařilo srazit jednoho dospělého, pohltila mě skupinka běžících fotbalistů a téměř jsem přejel malé dítě, které mamince vyběhlo z poza kočárku,...), malá šíře (nedá se bezpečně předjíždět ani míjet!), bariérové nájezdy (ano, není tam překlep - i šikmé nájezdy s 2 cm převyšujícím obrubníkem jsou bariérou při jízdě s vozíkem, ale znepříjemňují život i kolařům bez vozíku), stezky po jedné straně silnice - přejíždět silnici doleva je pro cyklistu snad nejnebezpečnější manévr! (viz nesmysl u Stříbrného rybníku), nevhodný povrch (zámková dlažba nejen drncá, ale i perfektně namrzá!), na mnohých místech špatná návaznost, atd., atd. Zkrátka, stezka by měla být nejlépe s asfaltovým povrchem jako součást krajnice vozovky (ne chodníku !!!) s dostatečnou šíří a zcela bez bariérových nájezdů. Projektantům stezek v HK se podařilo otrávit mi jízdu na kole v centru města tak, že po čtyřiceti letech raději jezdím do centra autem !!! :-((
2.9.2009 14:01
Eva  (Pokročilý +6)
cyklostezky
Stále se opakuji. Ale proč se nemůže vyasfaltovat nepoužívaný, dezolátní chodník podle nemocnice na objezdu Třebše,/u VLVDÚ/ kde je podklad vlastně hotov. Od knihovny by se dalo jet až ke Staré Třebši a tam projet na stezku na Roudničku. Takový problém by to snad nebyl.
2.9.2009 21:35
tohl  (Nováček)
RE: cyklostezky
Proboha, jen to ne! Aby zde byla stezka přínosem, musela by se snížit na úroveň vozovky! Zde jsou hodně vysoké obrubníky + nový asfalt - to by nebyl bezbariérový nájezd! Navíc by přibyla křížení se dvěma vjezdy do FN a křížení u VLA (tady by až tak nevadilo, je tu malý provoz). Navíc by byla stezka opět jen na jedné straně, což je nevyhovující! Věřím, že se v této oblasti bude stezka řešit v souvislosti s výstavbou křižovatek u Milety. Zde již byl uveřejněn návrh a čeká nás další nesmysl - stezka spolu s chodníkem uprostřed kruhu v podobě jakéhosi písmene H, kde na příčce bude obousměrný provoz! To rozhodně nebude přínosem pro plynulou jízdu!
2.9.2009 20:01
jpxj  (Nováček)
nové cyklostesky
Stálo by za to zamyslet se nad těmito úseky:
1.Od strojní průmyslovky k okruhu autosalon Toyota.
2 Kolem Fotbalového stadionu od Starého města kolem nemocnice po pravé straně.
Co vy na to ?
3.9.2009 22:28
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
RE: nové cyklostesky
1. Brněnská ulice od Strojárny po pravé straně až ke kruháči s okrukruhem. Jo, tam je to docela dobře udělané ve směru do centra, ale na obousměrný provoz a ještě dohromady s chodcema je to opravdu málo. Taky bych si uměl představit cyklostezku i po druhé straně (klidně v HDP, hlavně žádné zákazy, ukončování kvůli vedlejším ulicím apod.) a pak by mohly před strojárnou u břehu zmizet ty zmatené zákazy, co se tam zřejmě snaží tu obousměrnost vyřešit.
2. Myslíš Nezvalovu ulici?
3.9.2009 16:09
Eva  (Pokročilý +6)
stezka u nemocnice
No to je pravda, že by to bylo vysoké, to by byl problém. /Vysoké je to i na mostu u nemocnice./ Ale frekventovaná odbočka je jen ta k vrátnici nemocnice, jinde ne.
7.9.2009 19:31
Phavel  (Pokročilý)
je také nutno opravovat povrchy
Taky bych chtěl radní (pokud to tady někdo z nich čte) upozornit na to, že je nutné ty cyklostezky také opravovat. Třeba některé úseky na Brněnské jsou už téměř pro silniční kolo neprůjezdné. Jinak anketa za nejužitečnější cyklostezku je sice pěkná, ale výsledek bude v podstatě odpovídat tomu kolik zde přítomných diskutujících jezdí po kterém z navržených úseků. Podle mě zůstávají nejužitečnější stále prakticky všechny postavené úseky podél okruhu, které tvoří (nebo by měly tvořit) "páteř" celé naší hradecké cyklistické sítě.
13.12.2009 19:51
Phavel  (Pokročilý)
RE: je také nutno opravovat povrchy
Tak abych byl "férový" musím s potěšením konstatovat, v reakci na svůj předchozí příspěvek, že v nedávné době skutečně na Brněnské došlo k nápravě a snad až na úplně první úsek od křižovatky Na kotli, dostala cyklostezka nový povrch. Nevím zda je to náhoda, nebo někdo z "vlivných" lidí čte toto fórum, každopádně to oceňuji a doufám že obdobné akce budou pokračovat na místech kde je to potřeba :-)

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme