Kácení městské zeleně. Opravdu to chceme ?

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
11.2.2013 07:57
Pavel (Nováček +6)
Kácení městské zeleně. Opravdu to chceme ?
Se značným znepokojením sleduji řádění motorové pily technických služeb. Během posledních let jí padly za oběť kupř. platany na nábřeží, akáty na velkém náměstí, desítky vzrostlých lip aleje v Lipkách a momentálně jsou nemilosrdně koseny lípy na Brněnské. Ani jedna z těchto "akcí" přitom nepřipomíná promyšlenou postupnou obnovu městské zeleně jako spíše drsnou dřevorubeckou kampaň. Mohl by mne někdo nasměrovat na nějaké relevantní zdroje informací, z nichž vyplývá důvod, proč se ve velkém začaly z města odstraňovat vzrostlé stromy? Mám svíravý pocit, že se tu pilou šmahem řeší něco úplně jiného než by mělo ... zobrazit | souhlasím (+4) | nesouhlasím (-1)
Nejhůře hodnocený příspěvěk ▼
11.2.2013 23:32
martin.dvorak (Profesionál +7)
Kácení
Ach jo, to je zase jednou debata...! Uměl by tu někdo uvést argument, proč by Městská zeleň svévolně kácela stromy, když to není potřeba? Já o žádném takovém opravdu nevím, žádnou výhodu z toho nemá ani město ani ta organizace, za dvacet let se stalo neměnnou tradicí, že za pokácené stromy se sází jiné, takže zeleň si tím jen přidělává práci ve snaze mít město co nejpěknější a stromy v pořádku a zdravé. Hradec je vyhlášen po celé republice tím, že je v péči o městskou zeleń dlouhodobě na špičce, pracujou tam lidi, kteří jsou nejen odborníci, ale i fandové a tu práci mají rádi. A stejně se tu při každém pokáceném stromu najde nějaký ... názor, který začne nadávat, jak se to všechno dělá špatně. Na argument, že na ty stromy jsou posudky, které je hodnotí jako dožité a k pokacení, se ozve "argument", že takový posudek se dá sehnat kdekoli. Znova se ptám, proč by to to proboha naši zahradníci dělali??? Budou uplácet nějakého dendrologa, aby jim napsal falešný posudek proto, aby si mohli trochu pokácet? To je snad opravdu nesmysl! Já tenhle magistrát taky nijak moc nechválím, ale hledat si na něj klacek za každou cenu a nadávat i tehdy, když něco dělají dobře, to mi přijde - jak to sakra slušně nazvat? Nechť si každý doplní svůj výraz, jak bych byl asi sprostej.
zobrazit | souhlasím (+0) | nesouhlasím (-4)

Příspěvky ve fóru (poslední den)

Přidat komentář


Ve vybraném datu nebyl vložen k článku žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme