Koho budete v HK volit, koho si vážíte?

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
21.9.2014 07:39
Old (Nováček +0)
Ivana
Určitě jiné lidi, než jsou tam nyní.
Aby přestaly téct peníze do hokeje a šly do škol a zdravotnictví a seniorům a dětem.
Alkohol je cesta do pekel.
zobrazit | souhlasím (+3) | nesouhlasím (-0)
Nejhůře hodnocený příspěvěk ▼
27.6.2008 12:38
Dennis.T (Nováček +0)
volby
Dříve jsem volil ODS, teď zatím ještě nejsem rozhodnut..Ale určitě vím, že svůj hlas nedám KSČM. zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-1)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
25.6.2008 00:00
xyz (neregistrovaný)
Koho budete v HK volit, koho si vážíte?
Jen by mě zajímalo, koho plánujete v příštích komunálních volbách volit. Kdo z hradeckých radních má Vaši úctu, komu naopak svůj hlas rozhodně nedáte? Kdo ze zastupitelstva pro Hradec opravdu něco dělá, kdo naopak škodí? Vzhledem k otevřeným tématům na fóru je tohle téma celkem zajímavé.
25.6.2008 16:52
Ludovic  (Nováček +1)
RE: Koho budete v HK volit, koho si vážíte?
Rozhodne nebudu volit ODS a VPM. Kazdy, kdo se podili na politice soucasne radnice, skodi tomuto mestu a jeho obcanum. Je nanejvys dulezite, aby po nejblizsich komunalnich volbach dostala sanci opozice. Sice to nejsou zadny "zazraci", ale horsi, nez je to ted, to uz snad byt nemuze.
27.6.2008 11:22
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Koho budete v HK volit, koho si vážíte?
... ale může
12.10.2008 01:13
pepinho  (Nováček)
RE: Koho budete v HK volit, koho si vážíte?
ale nemůže
9.4.2009 10:15
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Koho budete v HK volit, koho si vážíte?
já nic neříkám, ale na má slova dojde :-)
27.6.2008 12:38
Dennis.T  (Nováček)
volby
Dříve jsem volil ODS, teď zatím ještě nejsem rozhodnut..Ale určitě vím, že svůj hlas nedám KSČM.
27.6.2008 14:13
xyz  (Nováček)
volby
Já se budu řídit asi činy konkrétních lidí, ne přímo stranickou příslušností. ODS ale u mne taky prohrává na plné čáře. Znám plno lidí, kteří volili leta ODS, ale teď otáčí na druhou stranu. Tahle strana to prostě přepískla.
27.6.2008 20:56
kalic  (Nováček)
odchod lidi
MAME TADY OD PŘEVRATU PRAVICOVE ZASTUPITELE CO VEDOU HK STRATA 8900 LIDI
22.7.2008 13:41
Petr - HK  (Guru +4)
už vím koho nevolit
Jediné volby, kterých se v posledních letech účastním jsou volby do obecního zastupitelstva. Můžu v nich vybrat osoby, které znám ze svého okolí a myslím si, že by mohli být slušní (netvrdím, že jsou) a chtějí něco pro město udělat, nikoli si jen nahrabat a být první u koryta. Myslím si, že dnes Hradci vládnou nejhorší zastupitelé a radní v historii města (argumenty: systém parkování, chybějící koupaliště, nerealizovaná přestavba všesportovního stadiónu, nedokončená knihovna, křižovatka Mileta, křižovatka U Koruny - pořád se jen o všem mluví a vše se připravuje a nic). Takže nevím koho mám volit, jen vím koho volit nebudu. Bohužel ODS nemá v HK žádnou slušnou opozici (ČSSD skončila Teichmanem, Volba pro město Dvořákem), takže si tato vládnoucí strana v klidu může dělat co chce s vědomím, že v příštích volbách opět zvítězí.
22.7.2008 14:35
David-K  (Nováček)
RE: už vím koho nevolit
Jsem rodak z Hradce, ktery se prestehoval do Prahy, tak deni v Hradci peclive sleduji. A musim ric ze s vama uplne nemuzu souhlasit, o koupalisti v Hradci Kralove se mluvi jiz hodne let a nevidel bych to jako velke minus tohoto zastupitelstva, preci to byli oni co dali veci do pohybu. Na prvni pohled se muze zdat, ze se nic nedeje, ale opak je pravdou, navrh takoveho koupaliste neni hotov za tyden. Jestli se zacne budovat letos, tak muzete byt zcela stastni. Fotbalovy stadion je v podstate to same, uz jen to ze mesto plati fotbalovej stadion, neni zcela typicke. Krizovtka koruna, no je nesmysl aby se nyni realizovala, tento argument nechapu. Krizovatka mileta bouzel nevim proc nestoji. Parkovani v Hradci je hodne diskutovane tema, me osobne to pride z Prahy zcela normalni, lide nechaji auto na zacatku mesta a dal jedou metrem ci tramvaji. Dokud firma stavi parkovaci domy za statisice je to v poradku i kdyz v urcitych mistech je to parkovani opravdu predrazene. Osobne se mi zda, ze zastupitelstvo zaspalo s prumslovou zonou, ktera uz mela davno stat. V Hradci se momentalne realizuje spoutu projektu, spis bych se bal kolik zbyde v mestske kase, pripadne jaka nemovitost.
23.7.2008 16:57
Saladin  (Nováček +1)
Jsem pravičák, budu volit komunisty...
Žiju v Hradci celý svůj život no a abych nikoho dlouho nenapínal, rozhodně nejsem šťastnej s tim, co se te'dka ve městě děje. Knihovna vypadá jako tuningová silážní jáma, koupaliště v nedohlednu a podle některých zpráv by mělo být, až bude, vyloženě směšné, bez atrakcí, v podstatě brouzdaliště... K tomu Atol, který nejspíš v nejbližší době zpoplatní lidem i stání v garážích doma, firma, která má na radnici svého koně, kterého si platí částkou 100,000,- Kč měsíčně. (jen tak pro zajímavost - ten radní na otázku novinářů, zda se nejedná o střet zájmů odpověděl, že právě naopak, může účinněji kontrolovat činnost firmy zevnitř) Pochybuju, že se někdy parkovací dům začne stavět - běžně to chodí tak, že firma po 29 letech (Atol má smlouvu na 30let) vyhlásí bankrot, shrábne prachy a vydá prohlášení, ve kterém uvede, že na stavbu parkovacího domu nemá prostředky. Takže koho budu volit? Nikoho z těch, kteří už tam jsou. Kdo zbývá? Komunisti. Nemám je rád, ale nemám na výběr. Snad na regionální úrovni nestropěj žádnou národní neplechu :-) Říká se: "Lepší než drátem do voka!" Ten drát už tam máme, a taky trn v patě a osu v pr...i. Pojďme je vytáhnout. Nikdo jiný to za nás neudělá.
23.7.2008 18:07
David-K  (Nováček)
RE: Jsem pravičák, budu volit komunisty...
Vubec vas nechapu, jiz nekolik let, si obyvatele Hradce stezuji, ze nemaji koupaliste. Kdyz se ma konecne na podzim zacit stavet, tak byste to nejradeji zastavili. Vodnich ploch opravdu neni mnoho, ale neni to lepsi nez nic? v budoucnu se muzou jeste pristavet.
25.9.2008 19:35
Poutnik  (Nováček)
RE: Jsem pravičák, budu volit komunisty...
Myslím, že nelze než souhlasit. Jen bych Vás chtěl poprosit, kdo je ten radní?
25.9.2008 20:32
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Jsem pravičák, budu volit komunisty...
Herman.
10.4.2009 08:40
Honza  (Nováček)
RE: Jsem pravičák, budu volit komunisty...
Jako to koupaliste je sice super, ze do toho dou a bude, ale muj nazor je takovy, ze vybrat firmu, ktera to stihne do voleb je nejvetsi kravina, vzdyt by melo jit o kvalitu a cenu v prvni rade a hlavne o blahobyt lidi v tomto meste, a ze rusi atrakce...nemam slov, stejne tam chodit nebudu, koupat se precpane ctyrproudovky nebudu, to si radsi na zahrade napustim sud a dam cigarko a kaficko :)))
23.7.2008 18:26
xyz  (Nováček)
volby
V každé straně se najde pár hajzlíků, ale ODS je hajzlíků futrál. Hradec je moc velké město a toho koho volíte znáte jen z plakátu. Takže hlasy dostávají jen na zvučná jména / pokud jsou kapacitou v nějakém oboru/ nebo na "fotku". Nevolíme podle odvedené práce a nebo proto, že ten chlap od vedle je fajn, je to člověk, kterého znám a vím, že je férovej, jak to je v malých obcích. Volíme podle strany, která má jakýs takýs program a kdo si sedne do křesla je nám vlastně jedno. Ať se jedná o komunální krajské nebo parlamentní volby, nikdo se nezajímá o práci konkrétních osob. Já si udělám obrázek o největších záškodnících, ale ruku na srdce vůbec nevím, kdo z našich zastupitelů maká dobře. Otakar a Boris patří do první skupiny - záškodníci 1. kategorie.
23.7.2008 20:35
Phavel  (Pokročilý)
RE: volby
Já jsem volil víceméně vždycky napříč stranami. Co si pamatuju volil jsem dost lidi z VPM, dal jsem mj. hlas panu Malířovi (za ten Atol už ho volit nebudu) a p. Samohrdovi. Některým lidem z ODS jsem taky dal hlas, jenže to se mi ještě ODSka na komunální úrovni zdála jako velmi schopná a progresivní strana. Ale u ní jsem si byl jistý, že ji za mě zvolí jiní lidé, tak jsem tam svým hlasem moc "neplýtval". A tak jsem volil ČSSD a dal jsem i pár hlasů KSČM - občas mi to totiž nedá a poslechnu si zvukové záznamy z jednání zastupitelstva a vždy se mi líbí pan Štěpán (kterému asi někteří nemohou přijít na jméno), právě z této strany. Jako jeden z mála z opozice se nebojí otevřeně kritizovat kroky rady města. Ohledně příštích voleb si jistý ještě nejsem, ale už nebudu vybírat lidi z "koaličních" stran. Nechci další 30ti leté nevýhodné smlouvy na které doplatí obyvatelé - zvyšování daňové zátěže. A co se týče realizace klíčových projektů, pomaleji a dráž už by to nerealizovala žádné jiné zastupitelstvo. (podívejte se na stránky města na "vize" - co všechno slibovali a co z toho je a bude - jen ten autobusák). Hradec každopádně potřebuje alespoň silnější opozici, aby si radní nebyli tak jistí.
24.7.2008 07:37
xyz  (Nováček)
RE: volby
Máte pravdu, pan Štěpán se dokáže ozvat. Jenže já se pořád nedokážu s KSČM nějak vyrovnat, tu minulost za sebou prostě vláčí. 40 let absurdity se nedá jen tak vymazat. Je fakt, že si nedovedu pana Štěpána představit jak hřímá z tribuny k davům a nabádá je ke znárodňování. To už je snad pryč a na komunální úrovni by se to naštěstí ani nedalo realizovat. Opozice by měla dostat šanci. U ČSSD je problém v tom, že je v Hradci dost nejednotná a její snažení vypadá vždy tak trochu upachtěně.
25.7.2008 08:50
Body  (Nováček)
hradec
Koho budu volit, to ještě nevím, rozhodnu se až podle kandidátní listiny, ale bude to asi těžké, jako vždy nebude asi dostatek informací především o morálních předpokladec jednotlivých uchazečů. Vím však určitě koho volit nebudu a to je ODS, kterým jsem dosud pravidelně dával svůj hlas. Nelíbí se mě především smlouva s Atolem, prodej VaK, neodůvodněné zvýšení daně z nemovitostí, velice zdlouhavá nebo opožděná realizace většiny investičních akcí (stálé sliby,záměry,plány,výhle-dy a "skutek utek").Mám pocit,že řadě současných
zastupitelů jde především o vlastní hmotné zabez-
pečení, nelíbí se mě několikanásobná účast zastu-
pitelů v představenstvech organizací (např.p.Sou-
kup dle informací o výši jeho příjmů v 11 představenstvech).
25.7.2008 12:54
Petr - HK  (Guru +4)
RE: hradec
Chápu, když jsou představitelé města v kontrolních orgánech právnických osob, u kterých je zřizovatel město - aby existovala kontrola činnosti těchto společností.
Jen nevím, jak to pane Soukupe časově stíháte být společníkem ve 2 firmách, 4x členem dozorčí rady, plnit funkci statutára u 7 společností (vycházím z údajů na internetu z justice.cz) a do toho ještě být náměstkem magistrátu? Já bych to teda nestíhal. Na finanční příjmy z těchto činností se neptám, je mi jasné, že tyto funkce v právnických osobách provádíte bez nároku na odměnu, neužíváte žádné výhody z těchto postavení, a když už Vám nějakou odměnu vnutí, pak veškeré takto získané finanční zisky dáte na charitu, popřídě odevzdáte na účet města.:-))
25.7.2008 20:43
Martin Soukup  (Nováček)
RE: hradec
Taky se někdy divím...:-))Ale některé firmy již nepracují a jen nemám čas je vymazat z rejstříku nebo to neudělali jiní povolaní i když jsem již rezignoval z funkcí před lety, jinde jsem společníkem jen "pro papír", aby valná hromada nemusela mít charakter notářského zápisu a u těch městských je i představenstvo více méně kontrolní či "korigovací" orgán a přenašeč informací do vedení města...a pracuje tam ředitel. Bohužel mi žádnou odměnu vnutit nemohou, takže na charitu musím vzít z platu náměstka...:-)). Ten samozřejmě není malý, ale tím, že je stále stejný a rozhoduje o něm vláda či parlament, tak je určitě nemotivující...Takže takto nějak.
25.7.2008 22:39
Petr - HK  (Guru +4)
RE: hradec
Pane Soukupe, ač se zrovna neřadím mezi Vaše příznivce, díky za reakci, oceňuji Váš přístup k diskusím o tématech týkajících se našeho města.
15.9.2008 12:26
RaF  (Nováček +4)
RE: hradec
Jeho modré vysokoblahorodí Soukup se pouze zviditelňuje před předem prohranými volbami. Všimněte si prosím na jaké otázky zde odpovídá a od jaké doby. A pracovně je strašně vytížen - ono to věčné přestříhávání pásek a kladení základních kamenů je opravdu rasovina.
28.7.2008 22:20
Martin Soukup  (Nováček)
Aktuality
Více informací najdete na www.hradeckralove.org, v levé liště "Aktuality..."
28.7.2008 23:30
Hradecak  (Nováček)
RE: Aktuality
Dobry den,
rad bych se zeptal Pane Soukup. Zda nevite, jestli se bude aktualizovat Hradecky kinozurnal, ktery je uveden na strankach www.hradeckralove.org./
29.7.2008 20:30
Martin Soukup  (Nováček)
RE: Aktuality
S určitým zpožděním by tam redakce měla umisťovat všechny kinožurnály. Prověřím to.
5.8.2008 00:56
Hradecak  (Nováček)
RE: Aktuality
Omlouvam se za svoji netrpelivost. Ale po tydnu je situace stale stejna, posledni prispevek Hradeckeho kinozurnalu je jiz 4 mesice stary.
5.8.2008 09:05
Martin Soukup  (Nováček)
RE: Aktuality
Děkuji za upozornění, znovu prověřím. Může tam být technický problém.
29.7.2008 11:17
xyz  (Nováček)
anonymita
Pokud se nám všem situace nelíbí, měli bychom vystoupit veřejně na setkání zastupitelů s občany. Jako to dělají v Chebu, viz včerejší reportáž Reportéři ČT. Tam se lidi dali dohromady a do radních šijou. Tam se dějí také nehorázné lumpárny.
29.7.2008 13:29
ferda  (Nováček)
RE: anonymita
Byl jste na jednání o prodeji bytů?
Myslím, že pokud by takhle masivně vystoupili odpůrci tangenty v plotištích, odpůrci rekonstrukce stadionu, odpurci koupaliště (odpůrci, myslím lidi s jiným řešením :-) ) tak by se zastupitelstvo nad tím snad alespoň zamyslelo.
Pan Divíšek byl v tu chvíli tak malý, že ani nevystrčil hlavu zpoza monitoru...
29.7.2008 14:08
xyz  (Nováček)
RE: anonymita
Ne, ale záznam byl ve zprávách. Je otázkou, jestli to pomůže, budu držet palce.
29.7.2008 15:42
Brzda  (Nováček)
RE: anonymita
No nevim proč by někdo vystupoval proti rekonstrukci stadionu sice nevím o kterém je řeč ale oba si to už zasloužej (všesportovní i zimní)
31.7.2008 10:44
ferda  (Nováček)
RE: anonymita
Teď konkrétně jsem myslel všesportovní a výběr investora, opředený mýty. Rekonstrukce samozřejmě také vítám, jsou potřeba. Ale pokud se někomu nelíbí výběr investora, může to jít říci na jednání zastupitelstva...
30.7.2008 20:11
Hradec72  (Nováček)
radni
čistka
6.8.2008 10:57
Body  (Nováček)
Připomínka
Poslední příspěvky jsou úplně mimo zadané téma.
11.8.2008 16:18
kutilhk  (Nováček)
budu volit Drymla
Budu volit asi Drymla, alespoň jasně řekl svůj názor. dříve jsem volil ods, teď nevím za co bych jim dal hlas... jestli vůbec půjdu k volbám
19.8.2008 07:35
ridic007  (Nováček)
ocenění
Vážím si a budu volit pana Malíře, protože má přirozenou autoritu, vynikající rétoriku, je chytrý a snaží se pro město něco udělat.
19.8.2008 10:51
Petr - HK  (Guru +4)
RE: ocenění
Pan Malíř byl v minulosti po Dvořákovi nejvýraznější osobností opozice a velkým kritikem ODS. Od té doby co pracuje jako náměstek, logicky táhne za jeden provaz s vedením, které je složeno ze zástupců jedné strany. Je však s podivem, jak rychle dokáže člověk měnit názory, když se dostane ke svému korýtku... Najednou je se všemi kamarád. Také bych chtěl vidět a slyšet, co udělal pro město za poslední dobu p. Malíř. Když se stavěl terminál, byl všude v médiích vidět, jakmile došlo k průšvihu s termínem ukončením stavby a s dotací na dílo, za vše mohl jen ředitel DPmHK Kulich :)
19.8.2008 14:12
Phavel  (Pokročilý)
RE: ocenění
Přesně tak. Pana Malíře jsem dlouho volil (stejně jako další lidi z VPM, z okruhu bývaleho starosty M.Dvořáka), považoval jsem ho vždycky za odborníka, hlavně co se týče stavebních investic města. Poté, co se mj. angažoval na projektu IPS(Atol), moje nadšení pro něj opadlo. Nyní to vypadá, že vůbec celá VPM je jenom odvar ODS a v naprosté většině jim jde na ruku. Je to škoda a pro tuto stranu je to spíš cesta k zániku. Kdo je s vývojem města spokojen, a (nebo) je skalním příznivcem ODS, ten VPM volit nebude, dá hlasy ODS. Kdo naopak chce změnu v tomto "vývoji" města, ten je volit rovněž nebude. Já v příštích volbách končím s tím, že jsem dával hlasy lidem opravdu napříč stranami (levicovými i pravicovými). Stejně tak, jako většina lidí (aniž by se vůbec víc zajímali o dění ve městě) slepě volí současné vedení, já budu slepě volit pouze opozici. Jde mi teď už jen čistě o to, zvrátit dominantní postavení ODS, které, dle mého názoru, tomuto městu vůbec neprospívá - s jejich přibývající jistotou se to jen zhoršuje.
20.8.2008 18:12
ferda  (Nováček)
RE: ocenění
Bojím se kolik je takových řidičů007 a co to zase udělá ve volbách..
19.8.2008 10:36
MIREK  (Pokročilý +2)
Docela prázdná hesla
asi jako volební programy některých stran. Mohl byste být konkrétní, v čem a co dělá pro město, konkrétně p. Malíř??
20.8.2008 22:12
ridic007  (Nováček)
Koho volit
Přesně tak, pan Malíř je vůdčí osobnost na magistrátu. Hodil by se i na post primátora.
20.8.2008 23:39
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Koho volit
No nazdar!!
15.9.2008 19:41
Roman  (Pokročilý)
RE: Koho volit
Pan Malíř má nick "ridic007" ?
15.9.2008 23:32
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Koho volit
Když si přečteme diskuse i u ostatních témat, tak je to myslím trefa do černého.
21.8.2008 09:50
MIREK  (Pokročilý +2)
Ty jsi zralej
na CHOCHOLOUŠKA.
21.8.2008 09:51
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Ty jsi zralej
To bylo pro řidiče007.
15.9.2008 10:58
Petr - HK  (Guru +4)
koho volit?
Vzhledem k tomu, že nejsem příznivcem žádné politické strany, byl jsem rozhodnutý, že využiju své práva a půjdu volit jen mnou vybrané osoby napříč politickým spektrem. Tak jsem dneska na netu omrknul volební seznamy a musím konstatovat:
- většina kandidátů i na předních volitelných místech je málo známých a tudíž nemohu posoudit jejich politické názory a ambice,
- když už jsou na některých kandidátkách osoby známé, pak to jsou v mých očích většinou lidé "podvodnického" typu, které tam nikdy neměli být, do politiky vstupovali jen pro svůj prospěch,
- jestliže se už náhodou najde kandidát, který je člověkem slušným a kterého bych snad i volil, je absolutně na konci kandidátky a předem je jasné, že se do zastupitelstva nedostane.
A volit stranu jen abych volil menší zlo nebudu.
15.9.2008 12:22
Ludovic  (Nováček +1)
Nyni jiz nevolim ODS
V senatnich volbach nebudu volit kandidata ODS. Jednobarevny senat, kde ma nyni ODS vetsinu, je velkym nestestim. V senatu, kam bychom meli volit osobnosti s vlastnim nazorem, stejne vsichni hlasuji v souladu s rozhodnutim vedeni klubu. V ODS to plati tuplovane, tam to Stritesky drzi pevnou rukou. Hegerovi, i kdyz si ho vazim, svuj hlas proste nedam, protoze se z neho stane zase jen hlasovaci loutka. Vazne dilema bych pak resil, kdyby se v druhem kole potkal Heger s Bartakem. Takova zoufalost, jako je nas dosavadni zastupce v Senatu Bartak, to se jen tak nevidi. V krajskych volbach opet nemohu volit ODS. Bradik je hejtmanem uz druhe volebni obdobi. Kraj za tu dobu v mnoha statistickych a ekonomickych ukazatelich zacal v porovnani s ostatnimi kraji ztracet. Poprve v historii nas ve vysi prumerne mzdy preskocil Pardubicky kraj. Je hezke, ze pan hejtman v mnoha svych provolanich informuje o tom, ktereho spisovatele obdivuje, jak mu vzkveta zahradka apod. ale jeho kraj jde do kytek.
21.9.2008 09:54
Ludovic  (Nováček +1)
Katastrofalni ekonomika kraje
Dle analyzy VSE je zaznamenal od roku 2000 nejnizsi ekonomicky rust Kralovehradecky kraj spolu s Karlovarskym. Ze 14 kraju se Hradecky umistil takto: Ekonomicky rust (13.), Rust HDP (12.), Prime zahranicni investice (13.), Rust prijmu (12.), Pokles nezamestnanosti (10.). Je to ostuda. Opravdu chceme Bradika a ODS nadale v cele tohoto kraje?
Odkaz: aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml...
21.9.2008 12:49
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Katastrofalni ekonomika kraje
ODS - v žádném případě. S nimi jsem skončila.
12.10.2008 16:36
petra  (Nováček)
RE: Katastrofalni ekonomika kraje
Pokaždé jsem s celou rodinou volila ODS, ale za ATOL nasrat!
13.10.2008 18:15
c0in  (Nováček)
RE: Katastrofalni ekonomika kraje
Nevím sice proč celá Vaše rodina volila ODS, ale vlastně co jste si zvolili tady to máte... Nic víc, nic míň. Nikdy jsem nevolil ODS a taky je nikdy volit nebudu, co tato strana předvádí mě již v minulosti dost nepotěšilo a tak mě pořád jen utvrzují v tom, že tato strana jde i přes "mrtvoly". Jak jsem již řekl v úvodu, volila jste ODS? Tak to tady máte... Kolik takových naivních lidí v HK stále ještě máme? :(
21.9.2008 17:55
Eva  (Pokročilý +6)
volby
Když se dívám na volební plakáty, tak zas vidím jen ty staré známé tváře. Cožpak se tu nenajde někdo schopnější a neprovázanější s místními poměry?Zas to staré divadlo.
2.10.2008 13:25
Radouš  (Nováček)
Není to jedno?
Záleží dnes vůbec na tom koho volit? Jestli lidem půjde o to aby se začalo něco měnit k lepšímu tak bude nutné opustit "Modré ptáky" a jejich odpodlíky z "Volby pro město". Budu proto volit jen ty co se zasadí o vypovězení jednostranně výhodné smlouvy s ATOLEM, ti co zajistí průhledné výběrová žíjení a zajistí konečně vážnost Hradci Králové. Zatím se za to že jsem z HK stydím!
4.10.2008 11:53
xicht53  (Pokročilý)
RE: Není to jedno?
To je sice hezký, ale kteří by to tak mohli být? Slibují to všichni.
4.10.2008 21:55
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Není to jedno?
Je jedno koho, ale hlavně ne ODS. Ti už nám předvedli co umí a když je znovu zvolíme, bude to definitivní zkáza.
5.10.2008 13:18
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Radouš
Hlavně se podívej, kdo voliče oblbuje mírně a kdo přímo nestydatě lže.Jako třeba ten kandidát do senátu, co slibuje zrušení smlouvy s Atolem.Takové smlouvy senát vůbec nemůže ovlivnit.
5.10.2008 16:05
JPA  (Pokročilý)
RE: Radouš
Jo, nebo ten, co v předvolebním letáku nenechává na fungování Kraje nit suchou, a máme prý ho volit, aby se všechno změnilo, a přitom byl ten pán v právě prošlém období prvním náměstkem hejtmana...
JPA
12.10.2008 01:13
pepinho  (Nováček)
nevolit
Ale nemůže
12.10.2008 01:18
pepinho  (Nováček)
NEVOLIT
Koho volit ještě nevím, uvidí se na kandidátce, pokud se tam objeví nějaká výrazná osobnost Hradce.. Rozhodně vím, koho NEBUDU VOLIT....Bude to ODS a VPM.. Čím dřív tato vládnoucí garnitura na radnici skončí, tím lepší to bude pro naše město i pro nás všechny.....
12.10.2008 13:23
Roman  (Pokročilý)
RE: NEVOLIT
Marně ale přemýšlím, která osobnost je tady v Hradci výraznější. Buďto je to někdo, kdo je výraznější profesně a bude se své profese logicky držet (navíc profesní kvalita ještě nedává předpoklady pro vedení města). Nebo by se musel prosadit politicky. Tam ale hrozí, že bude mířit výš, nebo se zapojí do současného stylu radnice.

Žádný výraznější rozumný hlas tady nikde neslyším, ačkoliv na současné situaci by si takový šikovný člověk vystavěl solidní základ do voleb.
A jestli přijde s nějakými kritickými výkřiky měsíc před volbami, je pro mě nezajímavý. Na populistické, účelové kecy zvědavý nejsem.
13.10.2008 11:25
vanecj  (Nováček)
Výsledek Atolu
Vážení, před volbami si kladu otázku koho volit. A pokud mi někdo poradí jakoukoliv stranu, která zařídí, že Atol z města vypadne a sním i všichni jeho nádenící na radnici pak jí dám hlas. Tyto volby beru jednoznačně jako protest proti tomuto systému parkování. Nikdy jsem nevolil Komunisty a příčí se mě to, ale tentokrát snad budu právě proto abych vyjádři nesouhlas, co se v Hradci děje. Bydlím kousek za okruhem, takže by si mohli lidé říci, že se mě Atol tak nedotýká. Jenže jeďte se podívat do přilehlých ulic za okruhem. Jsou přervané auty k prasknutí. Ptám se má celý město trpět jen kvůli několika lidem, který se na tomto dohodli? Dám hlas, jakékoliv straně, která se zaručí snahou toto zrušit. A pozor bez odškodnění Atolu!!
13.10.2008 11:58
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Výsledek Atolu
Obávám se, že krajské volby a ani volby do senátu, které teď budou, tak určitě neovlivní odchod zlodějského ATOLU z HK, byť by to nějaká strana měla ve volebním programu. Pokud by to někdo tvrdil, tak jednoznačně slibuje a nemůže to splnit. Zásadní pro toto budou volby do zastupitelstva za 2 roky.
13.10.2008 12:57
vanecj  (Nováček)
RE: Výsledek Atolu
To je fuk budu tu stranu volit, klidně i teď, když to bude mít v plánu. Protože myslím, že je nutnost aby se Hradečáci postavili na odpor. To není o zlodějském Atolu, to je o zastupitelstvu, které umožnilo tenhle systém...a strany, které to podporovali v žádném případě nehodlám volit. Je to jednoznačné obohacování některých zastupitelů. Dále se ptám, co zimní stadion a fraška kolem jeho rekonstrukce? Nevadí hradečákům, že nikde neviděli projekt na tak zásadní stavbu? A to nemluvím o knihovně, která snad byla čistá a vysooutěžená, ale ten paskvil co tam stojí tak hyzdí Hradec, že to ani není možný.
13.10.2008 19:51
ajajaj  (Nováček)
RE: Výsledek Atolu
souhlasím, a o knihovně se říká, že to je "pohledový beton" - unikát, chudák Gočár by se musel v hrobě obracet, kdyby to mohl vidět...
13.10.2008 20:55
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Výsledek Atolu
Vanecj, souhlasím s tebou, učiním totéž a to již v těchto krajských volbách.
14.10.2008 08:50
vanecj  (Nováček)
RE: Výsledek Atolu
Celej život jsem volil ODS. Jsem pravicově smýšlející člověk, ale nyní jsem v situaci, kdy pokud chci volit musím někoho uplně z jiného politického spektra. Nyní se stydím že sem volil ty, kteří si nezaslouží nic jinýho než vypráskat z politiky holema...:(
14.10.2008 12:17
Petr - HK  (Guru +4)
Protest proti ODS
Dnes jsem za stěračem našel pozvánku na protestní akci proti ODS, která se koná 16.10.2008 v 9:30 hod. na Vančurově náměstí před budovou ODS, poté bude protestní pochod městem do 12 hod. Hlavním tématem zřejmě bude mimojiné privatizace bytů. Evidentně tuto akci organizuje nějaký důchodce, protože začátek protestu načasovat na všední den na celé odpoledne...., to chci vidět, kolik občanů v produktivním věku se této akce zúčastní.
14.10.2008 15:46
MIREK  (Pokročilý +2)
Kdo je dnes politikem?
Tím, že do politiky vstupují z 90% lidé takoví, kteří za tím vidí pouze osobní obohacení a prospěch,takoví kteří jsou nemakačenkové a umějí pouze klapat hubou a vůbec se o nich nedá říci,že by byli v něčem odborníci,tak proto to v našem státě vypadá,tak jak vypadá, potažmo vypadá i u nás na hradecké radnici. Divíšek,byl jezeďák v Předměřicích, Herman, vystudoval báňskou v Ostravě a když nastoupil do ZVÚ, tak jen ukázal že je to lempl aspoň tak o něm jeho bývalí kolegové hovoří a dnes se snaží rozumět ekonomice. Malíř, další unikát ve svém oboru, elektrotechnik, dnes odborník na rozvoj města. Soukup podobný profesionál ve svém oboru, je to ekonom, dnes odborník který řídí školství. U Fimfrlové je to podobné. Prostě, když to shrnu, kamkoliv člověk nastupuje do zaměstnání nebo podniká, všude musí být nějaké odborné přepoklady a vzdělání v oboru,potřebné pro výkon povolání nebo profese.Jen v politice je důležitá politická příslušnost a program, namísto odbornosti. A to je asi špatně.
14.10.2008 16:57
vanecj  (Nováček)
RE: Kdo je dnes politikem?
Plně souhlasím s příspěvkem. Mohl bych přihodit další a další jména. Nevýhodou komunálních a krajských voleb je, že člověk si pod jménem umím představit konkrétního člověka, kterého někdy i zná. Bohužel se mě potvrzuje jednoznačně skutečnost, že politika a úředničina je snůškou osobností, kteří měli jinde potíže s uplatněním a nedokázali se prosadit. Na politiku ale maj asi nějaké další kolečko a speciálně uzpůsobenej žaludek. Hradec Králové, je příklad toho, že politika je bohužel svinstvo a špína. Pane Soukupe, když zde snaživě odpovídáte lidem na dotazy, odpovězte mi na jeden který by mě mimo jiné opravdu zajímal. Vysvětlete mi situaci kolem zimního stadionu. (od pronájmu až po stavební řízení a možnost hradeckých občanů vidět dokumentaci, projednání s památkáři atd, atd.). Jedná se o systém velmi podobný systému Atol. Proč lidé spolupracující na projektové dokumentaci podepisovali mlčenlivost?. Nemáte pocit, že Hradeckým občanům spoustu informací dlužíte? Tímto bych chtěl požádat hradecké spoluobčany, aby jsme společně vymysleli systém, jakým budem ztěžovat činnost Atolu a jeho součinnost s městkou policií (kterou platíme z vlastních daní). Zkusme se tomuto systému postavit. V minulých komunálních ani jiných volbách jsem ODS v HK nevolil proto, aby výsledky její práce šly proti občanům města Hradce Králové!
14.10.2008 18:16
vanecj  (Nováček)
RE: Kdo je dnes politikem?
Vážený pane Herman!
před chvilkou jsem si dočetl Váš článek v Radnici. Nemohu se při jeho čtení nic jiného než usmívat. Doplňte ho o následující informace:
1) Jako ekonomický náměstek primátora jste jistě zpracovávali studii o ekonomické výhodnosti systému parkování v HK pod správou soukromé společnosti. Z Vašeho článku skoro chápu, že firma Atol je v podstatě chudák a musí investovat získané finance zpět. Byl důvod proč tento systém byl nutný zadávat soukromé firmě? Proč mám jako občan ze svých daní platit městkého strážníka asistujícího u soukromé firmy. Proč mám jako občan města platit stání pro tělesně postižené osoby soukromé firmě, proč mám jako občan platit zpracování studií systému parkování pro soukromou společnost?
2) Informovanost. Ptám se proč v době vznikání systému parkování a výběru soukromé firmy město již dávno neprovedlo širokou kampaň za účelem informovanosti občanů města? Proč by to měla dělat firma Atol až nyní, když už je hotovo a dojednáno? Jistě mě namítnete, že smlouva někde vysela a mohl sem si ji přečíst apod. Odpovídám ne! Toto byla věc týkající se všech občanů města! Před volbami to se to letáky jen hemží. Nešlo udělat toto již v zárodku a předejít této jak Vy říkáte neinformovanosti a zamezit tedy vzniku "zkaženého" vzduchu ve městě?
3) Píšete o uplynutí smluvní doby obecně.Napište smluvní dobu konkrétně.
4)Co se týče Vaší angažovanosti v představenstvu. Zveřejněte svoje příjmy z této činnosti. Předem samozřejmě předpokládám, že funkci děláte dobrovolně, bez nároku na honorář a s vědomím hradeckého lva na dresu.
Děkuji za odpověď.
14.10.2008 18:18
Ludovic  (Nováček +1)
Stydim se za hloupeho hejtmana
Bradika z ODS. Ten na dotaz MF Dnes, kolik stoji jizdenka v hradecke MHD odpovedel, ze 3 Kc. Ten clovek zije absolutne mimo realitu. Hradecky kraj vede od 10 k 5. Z jeho mnohych vystoupenich vim, ze nade vse ma rad svou zahradku. Myslim, ze je nejvyssi cas, aby se tento pan odklidil do zaslouzeneho duchodu a prestal konecne skodit tomuto kraji.
14.10.2008 22:43
xicht53  (Pokročilý)
RE: Stydim se za hloupeho hejtmana
Ale zase třídí odpad a slušnost je mu nade vše.
A postaví čtyřkolejku z Hradce do Pardubic, jak dnes prohlásil v TV.

16.10.2008 15:03
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Stydim se za hloupeho hejtmana
Chápu, že jako hejtman moc nevyužívá MHD, kdyby alespoň plácnul deset korun, to se dá tolerovat, ale 3 kačky :-))) 3 Kč se platilo v HK na začátku 90. let. Mimochodem, v Hradecké pekárně na Gočárovce teď prodávají "Bradíkův koláč". Je drahej, chutná jako bláto, nejezte ho!
18.10.2008 19:06
Fakta  (Nováček)
Tak už mají
Tak už mají to co chtěli... Díky všem slušným lidem za výsledky krajských a senátních voleb.Modrý hnus musí pryč.A za 2 roky půjde i ten místní zlodějský gang i ty jejich spřátelené parkovací automaty.
18.10.2008 20:45
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Tak už mají
Také mám radost z toho, jak to dopadlo. :))
19.10.2008 09:15
Petr - HK  (Guru +4)
zhodnocení voleb
Asi se dalo očekávat, že ODS již drtivě nezvítězí, jako v minulých volbách. Osobně jsem tipoval, že v Hradci těsně zvítězí ODS, neboť zde má silnou základnu a není moc velká opozice. Drtivý výsledek mě překvapil, což jsem asi nebyl sám. Současné volby určitě ovlivnily průšvihy městských, krajských zastupitelů a představitelů ODS ve vládě. Nejhorší je, že ČSSD nevyhrála proto, že by nabízela lepší program a že by pánové Paroubek, Škromach, Ráth a spol. byli nadějí na lepší budoucnost. Prostě v letošních volbách rozhodly špatné politické kroky a průšvihy pánů Topolánka, Langra, Julínka, Bradíka, Divíška, Hermana, Soukupa,....
19.10.2008 13:15
Xaver  (Profesionál +11)
RE: zhodnocení voleb
To máš jedno. On tě "vojebe" každý ať má jakoukoliv barvu.
19.10.2008 11:36
Dennis.T  (Nováček)
....
No to jsme to teda vyhráli. ČSSD a chtějí udělat koalici s komunistama...hnus... Proti ČSSD nic, ale tohle, co chtějí udělat, no, fuck výborně..Joo, musím souhlasit s předchozím příspěvkem. Socani vyhráli kvůli přůšvihům ODSáků...no.. Nic méně, jsem rád, že pan Bradík už nebude Hejtman /teda jestli nebude zvolen,všechno je možné/, protože tam byl fakt pro srandu. Přeji hezký den všem:-)
20.10.2008 08:09
MIREK  (Pokročilý +2)
A co dál??
ODS dostalo napráskáno, asi to každý čekal. Nyní, když se budu rozhodovat koho do senátu, co bude menší zlo, jestli program ODS nebo ČSSD, tak si myslím, že asi budu pro ODS. Myslím, že p. Heger bude schopný člověk, když se podívám, jak doposud vedl FNHK. Na ČSSD mě hodně vadí její extrémní sociální politika a přerozdělování financí sociálně slabým, atd.
20.10.2008 08:24
oranžový  (Nováček)
RE: A co dál??
ODS prohrála volby proto,protože většina voličů přestala rozumět jejich řeči. Druhé kolo senátních voleb bude prohra ještě drtivější,vzhledem k prvním vyjádřením Topolánka k váhajícím pravicovým voličům.Jeho slova zněla asi takto : Budeme dělat dál svoji politiku a pokud se vám něco nelíbí - je to váš problém. S takovým nedostatkem sebereflexe nemůže žádný politik uspět. V těchto volbách vyhráli především obyčejní lidé,kteří řekli jasné NE diletantským reformám Dalíkovy tlupy.
20.10.2008 08:42
Petr - HK  (Guru +4)
RE: A co dál??
Když bude Heger senátorem, neúspěšný Dryml obsadí křeslo hejtmana. Souhlasím, že Heger byl úspěšným manažerem ve FN a tam měl zůstat a ne se hnát do politiky. I když už mu je taky 60 let a potřebuje se zajistit na důchod:-))). Jsem spíše zvědavý, jak to bude skřípat mezi vládou ODS, kraji ČSSD a obcemi, kde většinu mají ODS a KDÚ. A hlavně jak na krajích budou vládnout komunisti!! :-(

Vláda: ODS+KDÚ+zelení,
PS: rozhodují odpadlíci
Senát: převaha ODS
Kraje: ČSSD společně s KDÚ nebo KSČM, výjimečně s ODS
Obce: v Čechách ODS, na Moravě KDÚ

20.10.2008 08:48
oranžový  (Nováček)
co bude ?
Je důležité si uvědomit,že se tu rýsuje možná koalice mezi Čssd a komunisty. Nebude to ovšem tak jednoduché. Komunisté,kteří se museli 20let dívat jak tu mizí české podniky ,jak je zdevastováno zemědělství na kterém měli také svůj podíl i socdemáci. Socialismus měl jednu velkou výhodu v tom,že jsme byli v mnoha odvětvích naprosto soběztační. Je naprosto jasné,že s takovým hospodářstvím,které dnes táhne především mladoboleslavská škodovka je budoucnost české ekonomiky přinejmenším ,, riskantní ,,. Jít do hry pouze s jedním trumfem je prostě málo.
20.10.2008 08:56
oranžový  (Nováček)
posloupnost
Před 20ti lety tu byla jen jedna strana ,která byla placena z hlavního řečiště financí - po roce 89 se u té řeky usídlilo nespočet politických subjektů ,kterí si vybudovaly svoje slepá ramena a oázy u kterých si plnili svoje kapsy. Výsledkem je vyschlá a neúrodná zem , na pokraji katastrofy.
20.10.2008 09:10
oranžový  (Nováček)
zajímavost
Raketový vzestup komunistické strany v roce 48 zapříčinil paradoxně sám Adolf H., který nám tu po šesti letech a prohrané válce zanechal jen jakousi prořídlou a oslabenou kolaborantskou vládu / továrníci,politici atd - kteří byli z větší části za hranicemi republiky i se svým kapitálem. Lidé tak stáli před rozhodnutím co dál. Jak se rozhodli ? Zřejmě správně - jejich konkurence v té době neexistovala - tedy v nějaké přijatelné formě. Rok 89 , to byl pouze návrat disidentůkolaborantů zpět do republiky.
20.10.2008 09:59
oranžový  (Nováček)
politika pravicových
vlád znamená v překladu : dej nám vše co můžeš a až sám budeš v nouzi - poraď si sám jak chceš. Děkuji, nechci .
20.10.2008 10:19
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: politika pravicových
Na druhou stranu politika levicových vlád znamená, vydělávej jak jen můžeš, ale ze svého platu musíš živit nemakačenky, lemply a příživníky, a kdyby jsi vydělal až moc, tak ti to znárodníme. Tudy cesta taky nevede.
20.10.2008 10:46
oranžový  (Nováček)
RE: politika pravicových
Určitě. Nemakačenkové budou vždycky. Je ovšem smutné,že se tu zformovali takové spolky / Atol,Capsch a mnozí další / které je možné zařadit také do určité skupiny příživníků v ,,drahých oblecích,,. Jde o to tvořit takovou politiku,která ti nebude tahat peníze z kapsy na tu či onu zbytečnost. Nezaměstnanost může postihnout každého kdykoliv - nesmí to ale znamenat obrat z prosperity do úplných sraček.
20.10.2008 22:08
Phavel  (Pokročilý)
RE: politika pravicových
Tak moment (napíšu alespoň tuto jednu reakci), omezování přídavků a podpor v nezaměstnanosti probíhalo už za Škromacha. Nemakačenky živíme stále, s "rómskou" otázkou koaliční vláda ODS nehnula taky ani o píď, to si přiznejme. Lidi ve věznicích apod., stále se na ně doplácí stejným způsobem. Mě osobně se nezdá, že by levicová vláda tahala "střední vrstvě" z kapsy víc peněz než pravicová. Jinak to bude třeba u lidí s vyššímy výdělky. Ale nešlo o parlamentní volby, tak to nechme stranou a vraťme se ke krajům a vůbec komunální politice. Je to ODS, která nám v Hradci začala tahat peníze z kapes. Kdyby to byla opravdu pravicová strana, tak by tohle nedělala. Proč bych nad tím lidi měli zavírat oči a volit je stále pro nějaké ideály, které stejně neplatí. Jejich hospodaření s obecním/státním majetkem, tedy majetkem nás všech, je velice bídné. Voliči to dali jasně najevo. Popravdě řečeno, kraj bych ODSce osobně nechal dál, když už ho zadlužili, ať si ho dál vedou... Rád bych ale aby dostali červenou ve volbách do zastupitelstva města a vznikl tak prostor pro "nápravu" jejich zjevně chybných kroků (privatizace VAKu už asi zpět vrátit nepůjde, ale ISP ano).
21.10.2008 09:15
oranžový  (Nováček)
RE: politika pravicových
stručné,výstižné a pravdivé.
20.10.2008 11:48
dede  (Nováček)
RE: politika pravicových
Tady se někdo naštval a začal tapetovat diskusi zajímavými proklamacemi.
Když budu oponovat každému tvému příspěvku postupně... Není pravda, že ČR je jen Škoda MB. Stále existuje poměrně dost podniků, které sice nejsou tak veliké, ale velmi výdělečné a dost jich je stále českých. To, že socdem vlády dávaly investiční pobídky, aby sem přilákaly další podniky z automobilového průmyslu je pravda a je chyba.
"Socialismus měl výhodu, že jsme byli v mnoha ohledech soběstační" - Tady někdo ztratil paměť... To, že nic nebylo a díky tomu bujela korupce jsme zapomněli? To, že se samostatnost projevovala tím, že jsi si mohl koupit jeden druh auta, tím že valná většina výrobků byla nevalné kvality...
Nevím, jakou spojitost má nástup KSC po válce a současné volby, ale správně to určitě nebylo. Pokud porovnáš, kde byla ČSR před válkou a kde jsme skončili po roce 89, musíš dojít k jasnému výsledku...
Politika pravicových vlád znamená v překladu, dej nám trochu, abychom mohli zabezpečit společenské minimum a se zbytkem si dělej co chceš... Politika levicových vlád znamená v překladu - dej nám co nejvíc, my to přerozdělíme, nakoupíme co si myslíme, že potřebuješ a pak ti to vrátíme... Pro mne je lepsi prvni varianta...
20.10.2008 12:45
oranžový  (Nováček)
RE: politika pravicových
Ano,dnes tu máme především akciové společnosti,které jsou tahouny české ekonomiky - otázkou je,kdo je vlastníkem těchto akcií. K nějakému podílu se hlásí i stát - tedy kdo ? já,nebo snad vy ? Vlastně to neví nikdo. To je ideální půda pro podnikání bez rizik a zodpovědnosti. Něčeho podobného jsme svědky -tj.finanční krize v USA.
20.10.2008 12:35
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
debata o politice
Dobrý den, chtěl bych požádat všechny, ale primárně Oranžového, aby utnuli tyto plané politické diskuze, které neřeší nic nového a už vůbec nemají vztah k městu a regionální politice.
Pokud máte potřebu podobné diskuze vést, doporučuji například www.novinky.cz
děkuji
Jaroslav Fišer, administrátor
21.10.2008 13:41
Ira  (Pokročilý +1)
RE: debata o politice
Pane Fišere, nevím proč bychom si tady nemohli planě podiskutovat. Politická situace ve městě, v kraji, potažmo v celém státě, zajímá hodně lidí. Nikdo tady není sprostý, jako na novinkách a ani od tématu se příliš neodchylujeme. Přeji pěkný den.
21.10.2008 15:12
oranžový  (Nováček)
stručně
děkuji Iro.
21.10.2008 23:53
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
RE: debata o politice
Dobrý den, Iro
důvodů je několik
1/ čistě subjektivně - to začíná směřovat k mlácení prázdné slámy. A až se ti co mlátí prázdnou slámu zjistí, že už je prázdná (dojdou jim argumenty), tak začnou se mlátit sami mezi sebou. A tomu chci předejít. Opravdu nestojím o to, aby se tyto stránky zvrhly v trapnou diskuzi mezi modrými a oranžovými (s malým o), jako je to na Novinky.cz. Diskuze na tomto fóru má díky Vám všem vysokou úroveň, tak proč si to kazit? Já vím, že budete oponovat, že jste slušní a nikoho neurážíte (za což velmi děkuji), ale myslíte, že to vydrží? Já tomu nevěřím.
2/ Už takhle je fórum nepřehledné (pracujeme na zlepšení, ale bohužel to není zrovna jednoduché) pokud to bude číst někdo, kdo sem přijde poprvé, tak to sotva dočte a zapojí se do diskuze
3/ jde o "moderované" fórum. Možná jste si všimli, že do diskuze zasahuju jen výjimečně a jde spíše o příspěvky technického rázu, ale vše pečlivě sleduju
4/ toto fórum má název Hradecké fórum, držme se proto prosím vazby na HK a náš region.
na závěr jen upozorňuju, že z mé strany nejde o direktivu, ale stále ještě o prosbu. Nikomu nedávám stopku, nezamykám vlákno, pouze se snažím předejít možnému konfliktu, který za tu dobu, co toto diskuzní fórum spravuji, vyloženě cítím ve vzduchu.
díky za pochopení
Jaroslav Fišer
22.10.2008 11:04
oranžový  (Nováček)
nemám v úmyslu
zde nikoho z přispěvovatelů napadat pane Fišere. Těch lidí tady / včetně vás / si vážím.
22.10.2008 11:48
oranžový  (Nováček)
důkaz
:-) Mějte se všichni moc hezky - Mirku,Iro, Petře HK i Phavle .
22.10.2008 16:18
Dennis.T  (Nováček)
Výsledky hlasování za město HK
Jejda,nechce se zobrazit...

www.volby.cz/pls/kz2008/kz311?xjazyk=CZ&xdatum...
22.10.2008 16:21
Dennis.T  (Nováček)
RE: Výsledky hlasování za město HK
RE: oranožovýý
Héééj a já se nemám mít hezkyy, coo?:-P

RE: Jaroslav Fišer
Klidně nějaké mé příspěvky smaž, mám na mysli příspěvky s linkama na výsledky voleb:-)

Díík a majta sa
23.10.2008 11:34
oranžový  (Nováček)
no vidíš čéééče :-)
na tebe jsem zapomněl :-)) ale už fakt jsem tu naposled. ,,panu Fišerovi se určo uleví.:-))
23.10.2008 11:44
Ira  (Pokročilý +1)
RE: no vidíš čéééče :-)
Oranžový, byla by škoda odcházet. U některých Vašich příspěvků jsem se dobře pobavila. Upřímně. :))
23.10.2008 13:11
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
RE: no vidíš čéééče :-)
Zdravím
Já vás rozhodně nevyhazuju (to malé "o" u slova oranžový bylo míněno jako barva socdem a ne Váš nick :-). Doufám, že jste to nepochopil osobně. Kdybych Vás tu nechtěl, tak Vás prostě zablokuju nebo Vám napíšu přímo na mail. A pokud máte chuť, tak prosím diskutujte dál, a klidně i o politice, když to bude mít vazbu na HK. Ale už z těch několika málo příspěvků je zde patrný určitý rozpor mezi levicově a pravicově orientovanými návšětvníky a mám obavy, že by s každým vloženým příspěvkem to napětí eskalovalo.
dík za pochopení
JF
23.10.2008 15:56
oranžový  (Nováček)
díky
Jste skvělý :-)) Příště / než sem něco plácnu / tak se řádně připravím, ať to má nějaký smysl.
23.10.2008 16:41
Ira  (Pokročilý +1)
RE: no vidíš čéééče :-)
Tady ani nejde o pravicově, nebo levicově zaměřené účastníky diskuze. Já jsem například vždycky volila pravici. Ale potom, co nám na radnici a na kraji ODS předvedla, jsem se rozhodla, že zvolím levici. Jenom proto, abych projevila svoji nespokojenost. Bohužel, nedělám si iluze o tom, že se něco radikálně změní. Alespoň jsme si zahráli takovou malou hru. :-)
24.10.2008 00:09
dede  (Nováček)
RE: no vidíš čéééče :-)
Mno, tak nevím, ale jestli se nepletu, tak poslední volby byly do kraje, ne do města. Takže hodnotíte jabka za to, co udělaly hrušky jen proto, že rostou ve stejném sadu. :)
24.10.2008 00:31
Ira  (Pokročilý +1)
RE: no vidíš čéééče :-)
ODS je pro mě v současné podobě nepřijatelná na všech úrovních. Nyní v krajských a senátních volbách jsem proto volila levici. Za dva roky v komunálních volbách budu volit také levici, protože nepředpokládám, že ODS si něco vezme z výsledků těchto voleb a bude se chovat i dál arogantně a necitlivě vůči občanům tohoto města. Viz sebrané spisy páně Hermana v Radnici, kde jasně sepisuje, že pochopit máme my voliči. Vždyť on nám to už tak dlouho a trpělivě vysvětluje a opičky tomu stále nerozumějí.
24.10.2008 07:21
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: no vidíš čéééče :-)
Dovolím si s Vámi nesouhlasit. Nejsem žádný zatvrzelý pravičák, ale vše je to o lidech a pokud se budu muset rozhodnout při volbě do senátu mezi Hegerem a Drymlem, tak jednoznačně volím Hegera. A proč? Je potřeba si uvědomit, co každý z těchto dvou dělá, z nadhledu a bez ohledu na příslušnost strany. Když se podívám, co dokázal pan Heger za cca 10-15 let vybudovat, tím myslím hradeckou FNHK, tak před ním smekám a nezbývá říci, že je velice schopný člověk, který má i kladný vztah k zaměstnancům ve FNHK. To už se nedá říci o p. Drymlovi, který se jako ředitel ke svým zaměstnancům chová dle mých informací jako prase, ale tím mu samozřejmě neberu jeho manažerské schopnosti. Takže když to shrnu, mohu klidně říci, že sice p. Dryml je sice členem ČSSD,která dělá sociální politiku, ale jako zaměstnavatel se ve své Vrchlabské nemocnici chová jako tvrdý kapitalista. (Káže vodu, ale pije víno). Naopak p. Heger jako ředitel FNHK uznává své zaměstnance a razí i jistou sociální personální politiku, která je spíše bližší k programu ČSSD. A co týká privatizace FNHK, tu on nikdy nechtěl, protože nechce zničit to, co tak pracně vybudoval. Pro mě je volba jasná.
24.10.2008 08:53
Petr - HK  (Guru +4)
RE: no vidíš čéééče :-)
Pana Drymla neznám, mám informace jen z tisku a doslechu, nemohu soudit. Pan Heger je velice schopný manažer, který z FN HK skutečně udělal nemocnici best of. Otázkou zůstává, zda p. Heger, jde do Senátu s tím, že chce něco změnit a rozhodovat podle své hlavy nebo zapadne do řad ostatních politiků a bude jen slepě poslouchat a volit podle názoru strany, která ho do Senátu dosadila. Ať se tam dostane kdokoli, hlavně ať není neviditelnej, jako Barták, kterého jsem neviděl a neslyšel se projevit při jednáních Senátu, neviděl a neslyšel při jednání s občany, prostě jako kdyby nebyl.
24.10.2008 10:23
Phavel  (Pokročilý)
RE: no vidíš čéééče :-)
Přesně s Vámi souhlasím. Kdyby pan Heger šel do senátu skutečně jako nezávislý a byla by jistota, že se bude moci svobodně rozhodovat, tak bych s jeho volbou vůbec neměl problém. Ikdyž jsem slyšel tu a tam na FN i kritiku, uznávám jeho práci. Já si vůbec myslím, že senát by měl být složen z nezávislých kandidátů, kteří nemusí skládat účty žádné straně. Jinak je to jen jakási druhá poslanecká sněmovna a je v podstatě k ničemu.
24.10.2008 11:44
Petr - HK  (Guru +4)
RE: no vidíš čéééče :-)
Phavle, nejlepší by bylo, kdyby byli nezávislí i v Poslanecké sněmovně, v zastupitelstvech krajů a obcí. Zrušil bych strany, prostě by se tam dostali ti, co obdrželi ve svém obvodu nejvíce hlasů a hotovo. Jen nevím, kdo by dostal mandát pro sestavení vlády:-)))

Hlavně by měli všichni poslanci a senátoři hlasovat ZA SVÉ VOLIČE a podle SVÉ HLAVY a nikoli co jim nařídí vedení politické strany. Bohužel to je pouhá idea. Proč třeba Paroubek nenechá sestavení zastupitelstva na budoucích hejtmanech a okamžitě bezprecedentně vylučuje koalici s ODS? Chápu, že se svým programem to jsou 2 naprosto odlišné strany, ale když jsou politici v rámci kraje schopni se navzájem respektovat a v něčem i dohodnout, proč by nemohli být v koalici??? Rozhodně lepší varianta než aby nám na krajích vládli komunisti.
25.10.2008 13:03
oranžový  (Nováček)
politický ,,striptýz ,,
Ahooooj lidičky :-) Pozorně jsem si přečetl Vaše příspěvky a musím s radostí konstatovat,že je v nich ukryto to,co skutečně potřebujeme a po čem už léta prahneme - tj. cit,porozumění a vzrůstající dávka ochoty k vstřícné diskuzi. PARÁDA :-) Tak ... a teď natvrdo : Už mě to začíná S.R.Á.T !! Jsem z těch věčných politických tahanic o KORYTA fááákt už otrávený a je nejvyšší čas ,,nacpat,, jim ty oranžové,modré ,zelené DRESY do kterých nás navlékly ehm ...víte kam :-) Tenhle striptýz by měli už konečně udělat jednou provždy i politici a začít se zabývat něčím smysluplnějším. To ,čeho jsme nyní svědky /volby,volby a pořád nějaké volby / je vrchol stupidity. Vždyť to spěje do budoucna k tomu,že budeme nuceni někoho ,,zvolit,, do funkce hajzlbáby v nějakém zapadákově:-) Mám ještě hodinu na to,abych stihl odvolit - ha ha - kašlu na to a raději si v klidu překontroluju vercajk -páč si jdem odpolko s klukama zahrát hokej. Tak pa pa.
20.10.2008 22:28
Dennis.T  (Nováček)
Výsledky hlasování za město HK
Pod tímto odkazem

www.volby.cz/pls/kz2008/kz311?xjazyk=CZ&xdatum...

jsou zveřejněné výsledky hlasování občanů ve Statutárním městě Hradec Králové.
Zdroj: www.volby.cz
20.10.2008 22:32
Dennis.T  (Nováček)
Výsledky hlasování za město HK
Jejda,nechce se zobrazit...

www.volby.cz/pls/kz2008/kz311?xjazyk=CZ&xdatum...
20.10.2008 22:35
Phavel  (Pokročilý)
RE: Výsledky hlasování za město HK
Za tou 200 v adrese toho odkazu si odmažte mezeru (která se tam asi nějakým nedopatřením vloží, když sem ten odkaz dáváte)
20.10.2008 22:33
Dennis.T  (Nováček)
Výsledky hlasování za město HK
Pokud má někdo nějaký jiný link......

Prostě na www.volby.cz >
Krajská zastupitelstva 2008> Výsledky hlasování-výběr území> okres Hradec Králové-výběr obce> obec Hradec Králové
30.10.2008 00:07
oranžový  (Nováček)
,,obraz,, versus ,,realita,,
Nejprve Vás všechny srdečně zdravím.No a proč jsem zase tady ? Napadla mě taková myšlenka,o kterou bych se s Vámi chtěl podělit. Pokusím se o takovou ,,charakteristiku ,, Mirka Topolánka - politika,ale především člověka.Jeho nynější situace je nezáviděnihodná.Proč ? Po shlédnutí dnešní debaty na ČT 2 , mě jeho ODPOVĚDI na složité otázky tj.prohrané volby a nadcházející spory uvnitř ODS + nevyprovokovaný spor s BÉMEM - přišly jako jasné,ztručné a hlavně férové! Nejen,že je to odeesák tělem i duší / možná větší,než jeho zakladatel / ale hlavně věří tomu,co dělá. Nejen,že je schopen nést svoji kůži každodenně tzv. na trh ,aniž by bylo evidentní,jakou bude mít podporu od svých spolustraníků. / pozor: neplést s fanatizmem ! / To byla zatím část reality. A jaký je obraz ? Jo,jo - To je ON : Topolánek! Ten za všechno MŮŽE !! To je ale OMYL -přátelé. Stalo se totiž to, že mu jeho nejbližší z ODS vrazily kudlu do zad. Farizejové, jako BÉM,BENDL a bohužel i čestný předseda ,,prodali ,, programové idee ODS do rukou opozice. Navíc se tito zrádci a pokřivenci derou do popředí . A teď opět realita : Topolánek zareagoval jako chlap a je / správně / rozhodnut postavit se takovýmto křivárnám a zachránit tak BYTÍ občanské demokratické strany. Přeji mu, aby se mu to podařilo a svůj post předsedy a premiéra ČR obhájil. Jen dodám, kéž by opozice našla ve svých řadách takovéhoto člověka. Omlouvám se Všem a také panu Fišerovi za ,,neregionální ,, téma , ale i když mám ruku v gipsu a špatně se mi píše, tak o ten poznatek jsem se s Vámi musel podělit. Děkuji za pochopení.
12.11.2008 11:38
pepicek  (Nováček)
Tak máme co jsme chtěli
Máme co jsme chtěli - jako hejtmana mistra mokré úpravny :)
Doufám, že jste všichni stejně spokojeni s našim volebním rozhodnutím jako já...
12.11.2008 16:00
Michal H.  (Nováček)
RE: Tak máme co jsme chtěli
Není mi jasné, co tím máte na mysli. Koneckonců bývalý hejtman Bradík skládal účty za svoje řízení úřadu a nikdo neřešil, čím se živil předtím. Stejně tak bude skládat účty i nastupující hejtman.
20.11.2008 07:42
Petr - HK  (Guru +4)
boj o koryta
Tak jsem se včera dočetl, že odvolali ze Zdravotnického holdingu Všetečku a na jeho místo nastupuje Dryml. Nic proti odvolání Všetečky, ale proč zrovna Dryml? Pro nezasvěcené - Zdravotnický holding HK-kraje má na starosti řízení nemocnic v kraji. Nechápu, jak někdo může být senátorem, vícehejtmanem, ředitelem nemocnice ve Vrchlabí a zároveň předsedou představenstva Z. holdingu. Pokud bych chtěl svoji práci odvádět poctivě, pak se tolik funkcí časově nedá zvládnout. Spíše mám dojem, že jde jen o dobře zaplacená korýtka. Navíc se mi nelíbí, že nemocnicím v kraji šéfuje ředitel soukromé nemocnice. Lze očekávat, že z funkce šéfa Zdravotnického holdingu bude za chvilku nemocnice ve Vrchlabí profitovat více, než ostatní zdravotnická zařízení v kraji. Opět se mi potvrzuje, že jestli se k vládě dostane člen ODS nebo ČSSD nebo Zelený - je to jedno.
20.11.2008 08:08
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: boj o koryta
To, že je Dryml arogantní hovado, se mohli přesvědčit hlavně zaměstnanci Vrchlabské nemocnice, ale dejme tomu, že bychom to nazývali tak, že vedl nemocnici pevnou rukou, takže mu to až tak nezazlívám. Vadí mi však, že selhal jako manažer, který Vrchlabskou nemocnici přivedl do existenčních potíží díky dluhům. Nynější majitel ji chce tedy prodat, na tom by nebylo snad nic špatného. Vadí mi, že Dryml bude prosazovat odkoupení zadlužené Vrchlabské nemocnice krajem. Předpokládám, že budou započteny všechny dluhy, které na nemocnici visí. To, že je stále ředitelem soukromé Vrchlabské nemocnice a na druhé straně zastává funkce v krajském zdravotnictví, je třet zájmů jako prase. Budu se jen modlit, aby jeho metody a nynější funkce neměly vliv třeba na fungování Hradecké FNHK, která se zdravě rozvíjí a nemá dluhy.
20.11.2008 09:59
pepicek  (Nováček)
RE: boj o koryta
Takhle to dopada, kdyz nekdo voli proti ISP :)
20.11.2008 12:11
Petr - HK  (Guru +4)
RE: boj o koryta
To Pepiček:
A volit IPS bylo lepším řešením? K volbám jsem nešel, protože naše politické spektrum na všech úrovních je takové jaké je a nedělám si iluze o nikom z nich. Bohužel.
20.11.2008 13:26
pepicek  (Nováček)
RE: boj o koryta
Hlavně pro tyto volby bylo naprosto geniální, že to byly krajské volby a tudíž tato úroveň s ISP nemá nic, ale lautr nic společného... A jinak cokoli si myslím, že je lepší, než to, co jsme si zvolili (i ty jsi zvolil)... (Ono totiž nevolit také znamená volit :))
20.11.2008 14:58
Petr - HK  (Guru +4)
RE: boj o koryta
Souhlasím, že královéhradeckým krajským zastupitelům podtrhla židli vlastní strana nepopulárními kroky na městské a celostátní úrovni. Na ISP kraj nemá vliv.

To, že jsem nebyl volit mě mrzí, osobně bych rád využil svého volebního práva - kdybych ovšem měl koho volit. A volit menší zlo nehodlám. Na druhou stranu nechci teď po volbách být chytrý a provolávat "já je nevolil, za to můžou ti, co je volili". Prostě jsem jen za ty léta ztratil iluze o čistotě politiky. A pokud se náhodou najde politik, který nemyslí jen na své koryto, pak jeho činy jsou utlumeny stranou, které ho delegovala a zapadne do šedi řadových členů. Nahoru se dostávají dravci, kterým jde především o osobní prospěch - toť můj názor.
20.11.2008 17:20
Phavel  (Pokročilý)
RE: boj o koryta
TO Pepicek - říkáte, že hůř už jsme do kraje zvolit nemohli? To je trochu brzo na hodnocení, nemyslíte. Podle čeho tak můžete soudit. Já Vám budu oponovat - co udělal pan Bradík za své dlouhodobé působení. Kraj je v ekonomických ukazatelích na posledních příčkách v celé republice, navíc je pořádně zadlužen. Co chcete ještě víc kazit? Po Bradíkovi už to nejde. Navíc jde skutečně jen o koryta. Ano volby do kraje i do senátu byly o vyjádření nedůvěry ODS a zdaleka nejde jen o blbých 30Kč v nemocnici a o to jak se činí na vládní úrovni. Voliči jim to poprávu spočítali i za komunální politiku, ikdyž neříkám že všichni (starostové, zastupitelé) z ODS jsou a byli špatní.
20.11.2008 17:31
pepicek  (Nováček)
RE: boj o koryta
No, jsou jiste ukazatele, ktere se pro hodnoceni daji pouzit? Treba, videl jste posledni predvolebni debatu Heger, Dryml? Historie pusobeni pane Drymla je take docela zajimava a to ze funguje ve 100% soucinnosti s dRathem je take zajimavy ukazatel...
To, ze na statni urovni CSSD 8 let kecalo o reformach a prozralo se nejlepsi obdobi pro jejich zavedeni je take dobrym ukazatelem...
V konecnem dusledku, to ze tato vlada neni popularni je dobrym ukazatelem, ze reformy, ktere zavadi jsou k necemu -> malo ktera reformni vlada je popularni... ale o tom si budeme povidat za par let... :)
20.11.2008 20:09
Phavel  (Pokročilý)
RE: boj o koryta
V tom, co jste napsal s Vámi nesouhlasím, ale na hodnocení vlády a jejích reforem, na to není toto fórum určené (to by vydalo na dluhý komentář). Budu akceptovat přání správce fóra pana Fišera a zdržím se reakce na toto téma. Zůstaňme u komunální politiky. Zatím je brzo hodnotit nějaké kroky nového zastupitelstva. Za sebe říkám, Franc určitě nepovede kraj hůř než Bradík... Přinejhorším to bude na krajské úrovni stále stejné a my ani změnu nepoznáme.
21.11.2008 12:54
pepicek  (Nováček)
RE: boj o koryta
Ok, zdržme se komentářům ke celospolečenským otázkám :)
Za sebe říkám, že LF bude jen nastrčená figurka a reálný vliv bude mít pan Dryml. Protože jinak si nedokážu představit, že by někdo tak iniciativní, jako VD byl schopen obětovat hejtmanské křeslo i když získal nejvíce preferenčních hlasů. Proč tak soudím? O LF je naprosté ticho po pěšině (žádné zprávy, žádný rozhovor a skoro o něm nikdo nic neví).
Ale co víme, třeba bude mít schopné poradce...
20.11.2008 14:33
ihk  (Nováček)
RE: boj o koryta
Nerozumím. Čestní lidé v politice sice jsou, ale většinou plní dvě role: buďto vůbec o ničem nerozhodují nebo jsou použiti jako obětní beránci. Takže chtít nějakou čisotu politiku je čistá utopie. Pouze lze volit diskutabilní "menší zlo".
20.11.2008 09:17
ihk  (Nováček)
RE: boj o koryta
Faktem je, že veřejnost nikdy nezná pravdivé informace o zákulisním dění. Ani na lokální, ani na krajské ani na centrální úrovni. Ti co vědí, mlčí. Zato skvěle funguje mediální realita. Je to i logické, většině občanů by se z toho přitížilo; lidé špatně snášejí pravdu. Konec vysílání.
25.11.2008 15:05
jyrka  (Nováček)
Pohádka
Já vím, že je to trochu off-topic, ale jen tak si myslím, že zarytým voličům KČSSD bych rád vyprávěl jednu pohádku...
Milé děti, dnes si povíme něco o daňových úlevách. Nebojte se toho názvu, vysvětlíme si to tak, že tomu bude každý rozumět.

Žilo bylo 10 pánů, kteří spolu chodili každý den do restaurace na oběd. Za oběd měli pokaždé zaplatit dohromady přesně 1000 korun. Pánové se dohodli na tom, že se na té tisícovce budou podílet tak, jak plat í daně.. Takže první čtyři, ti nejchudší, neplatili nic. Pátý zaplatil 10 korun, šestý 30 korun, sedmý 70 korun, osmý 120 korun, devátý 180 korun a desátý, ten nejbohatší, 590 korun. Takhle to šlo celé roky a nikdo si nestěžoval.

Až jednou hostinský přišel s tím, že jim dá slevu a bude po nich chtít každý den za oběd jen 800 korun místo 1000, protože jsou to stálí zákazníci. To bylo od něho moc hezké. Jak si ale rozdělit těch ušetřených 200 korun? Kdyby každý z deseti pánů platil o 20 korun méně, prvních pět pánů by dokonce dostávalo peníze za to, že chodí na oběd. Hostinský jim navrhl se o úsporu podělit tak, v jakém poměru platí za oběd. Vzal si papír a tužku a začal počítat. Vyšlo mu toto: Pátý pán už nebude muset platit nic, stejně jako první čtyři, takže 100% úspora. Šestý bude platit 20 korun, místo 30, ušetří 33%. Sedmý bude platit 50 místo 70 korun, ušetří 28%. Osmý pán zaplatí 90 místo 120 korun a ušetří 25%. Devátý zaplatí 140 místo 180 korun, takže ušetří 22%. Desátý pán, nejbohatší, bude platit 490 místo 590 korun. Úspora 16%. Každý z těch šesti na tom bude lépe, než předtím, a ti první čtyři mohou i nadále jíst zadarmo.

Jak se ale vzápětí ukázalo, velké nadšení ten návrh nevyvolal. "Takže já z těch 200 korun dostanu jen 10?", křičel šestý pán, ukázal na desátého, nejbohatšího, a pokračoval: "A tenhleten dostane hned 100!" "To je pravda!", křičel pátý pán, "Já ušetřím jen 10 korun, ale on desetkrát víc!". "Opravdu!", přidal se sedmý, "takže jemu stovku a mně jen dvacku?!". Rozkřičeli se i první čtyři pánové: "A my nedostaneme vůbec nic? Jak k tomu přijdeme? Zase jsou na tom nejhůř ti nejchudší, jako vždycky!" A všech devět se vrhlo na toho desátého a ztloukli ho.

Příštího dne se desátý pán u oběda neobjevil. Nijak jim to nevadilo, prostě si sedli a jedli bez něho. Když ale došlo k placení, zjistili zajímavou věc: Všichni dohromady neměli ani na polovinu sumy, kterou zrovna projedli. A pokud mezitím neumřeli hlady, tak se tomu diví dodnes.

A takhle, milé děti, funguje daňový systém. Pokud dojde k daňové úlevě, mají z toho nejvíc ti nejbohatší. Pokud by ale museli platit příliš, může se stát, že se příští den u našeho stolu neobjeví. Ve Švýcarsku, v Karibiku a i jinde na světě je spousta pěkných restaurací...


Poznámka poctivého čtenáře:
Musím složit velkou poklonu! Nic lepšího k naší daňové soustavě jsem ještě nikdy neslyšel! Bohužel, prvních pět strávníků nemá přístup na internet a tuto výpověď doby si nepřečte a další dva strávníci to nepochopí a stejně budou dál mlátit toho desátého...!


Hádanka jako prémie:
Proč mívají ČSSD a KSČM dohromady nejvíc hlasů?
Protože jejich voliči reprezentují především pány č. 1 - 4.
25.11.2008 15:38
Dennis.T  (Nováček)
RE: Pohádka
Máš bod!:-)
26.11.2008 07:19
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Pohádka
Co z toho příběhu vyplývá? Snad hlavně to, nejspravedlivější by byla daň rovná, protože by si každý musel zaplatit stejnou útratu. Na to by ale pravděpodobně strávníci 1-4 možná i 5 neměli a buď by umřeli hlady a nebo by je okolnosti donutily, aby si na jídlo taky vydělali. Myslím, že by u stolu nikomu nechyběli a ve výsledku by byla menší útrata.
26.11.2008 07:31
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Pohádka
Pohádka by pak mohla mít pokračování, že pokud by strávníci 1-5 přežili tím,že by leželi pod stolem a živili by se drobečky co odpadnou ze stolu,popřípadě zbytky jídel co ostatní nesní, určitě by se po čase našel někdo pod stolem, kdo by řekl, já chci jíst jako ti nahoře a uvázali by si kolem krku červené šátky a vrhli by se z podstolu na ty, kteří jedí u stolu, zbili je a jídlo jim snědli. A od té chvíle by musel zase hostinský, pod pohrůžkou zbití, zase dávat jídlo všem a aby ho měl kdo zaplatit, přivázali strávníky 6-10 ke stolu, aby jim nemohli utéct.
26.11.2008 08:41
pepicek  (Nováček)
RE: Pohádka
No, ponaučení z pohádky je trochu jiné... Nekopej do toho, kdo ti platí za větší část oběda... A nebuď nenažranej, když už máš něco zadarmo, tak nechtěj ještě víc... Když už si do něj kopneš, tak předpokládej, že třeba příště nepřijde a bude platit ten oběd někomu jinému...
A samozřejmě, že by byla najspravedlnější rovná daň... Strávnící 1-4 by neumřeli hlady, ale platili by třeba korunu (prostě poměrnou část svých příjmů)
26.11.2008 11:15
ekos.hk  (Nováček)
RE: Pohádka
Je mi smutno při čtení takových teorií. Copak tady má někdo něco zadarmo? Každý se musí ohánět, někdo ale dostane míň, někdo víc. Je zcela logické, že progresivní daň je v takovém případě zcela na místě. Trochu mě překvapilo, i když mile, když před schvalováním balíčku pro záchranu veřejných financí, prohlásil v TV poslanec Kasal, že nechápe proč v situaci, kdy je třeba zachraňovat veřejné finance, má on se svým slušným platem ještě dostat přidáno kolem 7-8 tisíc, že se chce na záchraně taky nějak podílet.
Ovšem na rozdíl od něho teď třeba stávkuje školník, který má 15 let mzdu 12 tis. hrubého a za poslední 3 roky dostal přidáno 87 Kč. Jak to asi vidí on, když zažil zvýšení DPH z 5 na 9%, platí 30 Kč za doktora i za léky, o inflaci nemluvě.
Taky jsem si říkal, že svému státu pomůžu a začnu od každého, kdo za mnou přijde do práce, vybírat 30 Kč, abych zachránil veřejné finance. A vůbec, co kdybychom pomohli všichni a začali 30 Kč vybírat všichni. V tom žádný efekt nevidím. Proč musí taky platit za položku na receptu? Jak zneužívá lékárnu? Vždyť recepty nám píší lékaři. Normální člověk medicíně nerozumí a když mu lékař napíše 5 léků, tak je asi potřebuje pro uzdravení a jde si pro ně.
Ať si má největší odpočitatelné položky ten, kdo nejvíc platí, ale v součtu by to progresivní být mělo.
26.11.2008 12:39
jyrka  (Nováček)
RE: Pohádka
Vám je smutno z takových teorií, mě je smutno z progresivního zdanění. Daně, nejsou trest, daně jsou příspěvek na chod státu, jehož služeb všichni využíváme stejně, tak si myslím, že by každý měl podle svých možností stejně. Rovná daň není to, že by každý platil stejně, ale každý poměrně stejně. Přece jen 15% z 10000 je trochu něco jiného než, 15% ze 100 000. Navíc existují odpočitatelné položky, což ten poměr ještě změní...

A tenhle znáte? Šéf si pozve výborně pracujícího zaměstnance s tím, že mu chce přidat. Zaměstnanec začne lomit očima a prosit ho, ať to nedělá, že bude platit větší daně a v důsledku dostane míň... Šéf se podiví a prohlásí: "Tak pracujte pořád tak dobře, nebo Vám zvýším plat"... TO je důsledek progresivního zdanění...

Ad regulační poplatky: Kolik potkáváte v čekárně u doktora babiček, které si tam chodí jen postěžovat a popovídat? Jinak klidně vybírejte 30kč od každého, kdo k Vám přijde do práce - pokud tedy nepracujete ve státní správě.

"Ať si má největší odpočitatelné položky ten, kdo nejvíc platí, ale v součtu by to progresivní být mělo." - Tohle naprosto vypovídá o tom, že jste naprosto nepochopil rovnou daň - odpočitatelné položky mají sloužit těm nemajetným, aby platili co nejnižší daně - srovnání toho, co vydělají a co potřebují na život... A rovná daň má sloužit k tomu, aby se zjednodušil daňový výměr - méně úředníků, nižší náklady...
PS. Progresivní zdanění je: do 20000 - 10% daně(2000), do 30000 - 20%daně(6000), 40000- 30%daně(12000)
oproti tomu - 20000 (10%dan) - 2000, 30000(10%dan) - 3000, 40000 (10%dan) - 4000 :)
26.11.2008 13:03
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Pohádka
Investoval jsem do svého vzdělání, zatímco já byl na škole, ostatní kamarádi už několik let vydělávali. Učím se angličtinu, dělám něco, abych si zvýšil kvalifikaci. V práci nedělám jen 40 hodin týdně, někdy si práci beru i domů. Jsem nadprůměrně ohodnocen. Dělám něco pro vyšší životní úroveň mé rodiny. Proč bych jen kvůli tomu měl platit podstatně vyšší daně než flákač, který si odkroutí svých 5 hodin, pak je hodinku na obědě, hodinku kafíčko a hodinku se v práci sprchuje a pak jde bezstarostně na půl dne do hospody kydat o tom, jak by zdanil ty bohatší? Jsem tedy pro rovnou daň pro všechny.
26.11.2008 14:46
ekos.hk  (Nováček)
RE: Pohádka
Ve vší úctě, právě z vašeho příspěvku je krásně vidět, co je solidarita ostatní společnosti. Zatimco ostatní vydělávali, vy jste řadu let studoval. Během té doby, pokud jste z běžné rodiny, pobírali na vás rodiče úlevu na dani z příjmu, možná rodičovský příspěvek, školné jste možná také neplatil, měl úlevy na jízdném, na kolejích a nevím jaké další. V podstatě využíváte solidarity ředu let, aniž jste státu ještě cokoli dal.
A všichni lidé nejsou flákači. Mám mezi příbuznými pokladní v Tescu a tu práci včetně mzdy bych nepřál ani nepříteli.
Ale abych se nezastával jen těch slabších, také si nemyslím, že se mám špatně a jistě bych neodmítl mít se ještě lépe, ale rozhodně ne za každou cenu.
26.11.2008 15:12
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Pohádka
Investice do vzdělání se vždy vrátí,jak rodině,tak i státu,kteří podporovali,to je obecně známá věc. Tady nejde o solidaritu někoho,ale o dobrou a návratnou investici. Navíc je v zájmu každého státu, aby měl co nejvzdělanější národ. Trochu si pletete dojmy a pojmy. Studovaný a schopný člověk, to společnosti v drtivé většině případů vrátí i s úroky. Pokud to ovšem není politik.:-).
26.11.2008 15:36
ekos.hk  (Nováček)
RE: Pohádka
Rozhodně si nepletu pojmy. Že se investice do vzdělání vrátí je zcela jasné. Ale tu investici neděláte vy. Alespoň o těchto nákladech já hovořím. Investuje stát do člověka, o kterém ani neví, jestli dostuduje, nebo zda tu práci vůbec bude vykonávat. A tahle investice je možná jen díky podílu ostatních členů společnosti, kteří na to platí daně. Je samozřejmé, že doufáme, že nám to v budoucnu něco přinese. Ale to doufáme u všeho co ze solidarity kdy komu zaplatíme. Alespoň já ano. I kdyby to mělo být jen morální uspokojení.
26.11.2008 17:07
jyrka  (Nováček)
RE: Pohádka
Investice do vzdělání se vždycky vrátí (pokud teda nestudujete speciální pedagogiku, nebo jiný obor, který se nevyplácí... i když taky se vyplácí, protože člověk pak pracuje pro stát za velice malé peníze)
Mé vzdělání platili rodiče za přispění státu a mohu zodpovědně prohlásit, že se vyplatilo a státu se několikanásobně vrátí (rodičům určitě v brzké budoucnosti také)
Takže sám za sebe jsem schopen říct, že pokdu by mé vzdělání nebylo financováno z těchto zdrojů, rád bych si vzal studentskou půjčku a teď ji splácel (včetně platby za školné)...
Mimochodem, představte si kolik platí Petr na daních a kolik platí jeho kamarádi, kteří těch 5 let pracovali, zatím co on studoval?
28.11.2008 10:46
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Pohádka
Ano, zatímco já jsem studoval, moji kamarádi se SŠ vydělávali a platili 5 let daně, částečně tedy dotovali mé vzdělání. Lze předpokládat, že člověk s VŠ vzděláním pak bude mít vyšší příjem než středoškolák, tudíž za dalších několik desítek let zaplatí na daních podstatně více než kamarád, který nestudoval.
26.11.2008 16:08
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Pohádka
Jestli rodiče v době studií uplatňovali slevu na dani nevím, rodičovský příspěvek jsme nikdy nebrali, školné jsem PLATIL, hradil jsem si v plné výši i ubytování (na kolej jsem se nedostal) a chodil na brigády, abych mohl studovat. Nebyli jsme socky, ale zároveň jsem nechtěl od rodičů všechno zadarmo. To je ale pro tuto debatu nepodstatné.

Ano, souhlasím, ne všichni jsou flákači, ale na druhou stranu skoro každý má možnost se sebevzdělávat a ovlivnit svůj "osud", aby vydělával víc.

Jasně, jistá solidarita v rámci daní, soc. a zdravotního pojištění být musí, ale měřit by se mělo všem stejně. Proč člověk, který na sobě pracuje, má platit 30% ze svého platu a druhý, který pro svůj rozvoj nechce nic udělat, dá z výplaty jen 10%? Chci být solidární, ale taky za těch 10%.

Mimochodem dost jsme sklouzli od tématu :-)
26.11.2008 13:04
ekos.hk  (Nováček)
RE: Pohádka
Ve státní správě nepracuji a dobře chápu co je rovná i progresivní daň, mám ekonomické vzdělání. Že je daň příspěvek na chod státu, to souhlasím, jen nechápu, jak v situaci, kdy je potřeba zachránit veřejné finance, je žádoucí přechod z progresivní daně na rovnou. I na vašem příkladu se dá lehce spočítat kolik peněz stát dostane od každé z obou variant. Koneckonců vyšší zdanění velkých podniků dnes zavádí i Obama v USA.
Jinak proč progresivní, to je jasné, jde o solidaritu, alespoň já ji ve své rodině také uplatňuji. Od dětí, které mají minimální příjem až po babičku. Pokud budu popírat solidaritu, pak bych musel zrušit slevy v ČSD, v MHD, vymýtit podpory a nejrůznější dotace. Složitost papírování a různých výpočtů přiznání není daná touto variantou, ale přebujelou byrokracií, která přes veškeré sliby stále roste.
26.11.2008 13:16
jyrka  (Nováček)
RE: Pohádka
Koneckonců Obama je demokrat, tak se to od něj trochu čekalo :)
Solidaritu v rodině naprosto chápu - k dětem a babičce máte vyživovací povinnost a jakési (vřelé) vztahy.
Studentské slevy chápu, přeci jen trochu motivační prvek studovat... Vymýtit dotace je super nápad a nesmyslné podpory taky...
Složitost papírování je třeba dána tím, kolik stran má daňové přiznání a co vše se na něm vyhodnocuje - s rovnou daní by se toto mohlo redukovat -> snížit pracnost...

Ale budiž, alespoň nebudeme platit poplatky v kraskych nemocnicich (tak marně přemýšlím, kde je nejbližší... že by v Pardubicích? :))
30.11.2008 13:27
JPA  (Pokročilý)
RE: Pohádka
Vaše pohádka je opravdu pouze pohádkou, pomiňme, že pán 10 nikdy neplatil tu částku, kterou jste mu přisoudil, ale co se u nás v souvislosti s "novými" daňovými zákony ve skutečnosti stalo: hostinský v žádném případě neslevil na účtu, naopak něco přidal za couvert apod. a řekl pánovi č. 10: "to je dobrý, vy to máte ode dneška grátis, jen byste mohl dávat nějaké spropitné obsluze", pánům 8 a 9: "Vás se změna netýká, všechno zaplatí pánové 3-8". Pánů 1-2 se to taky netýká, protože nic nemají a kde nic není, ani financ nebere...
JPA
30.11.2008 13:33
JPA  (Pokročilý)
RE: Pohádka
Oprava: všechno zaplatí pánové 3-7.
30.11.2008 20:07
Michal H.  (Nováček)
RE: Pohádka
Souhlasím s vámi. Na vládních reformách vydělali jen velmi bohatí a ti nejchudší zůstali na svém. Celé to odnesla střední třída - tzn. lidé vydělávající cca mezi 20 - 30 000.
30.11.2008 23:50
pepicek  (Nováček)
RE: Pohádka
Tady nekdo tu pohadku opravdu nepochopil...
Prave ti posledni, jsou ti, kteri jsou schopni a ochotni zacit platit dane nekde jinde... Navic ti posledni jsou ti, kteri zamestnavaji vetsinu tech prvnich... takze nejlepsi tah je je co nejvice odrazovat od toho, aby s nami jedli u jednoho stolu... preci jen 15% z 100 000 je vic, nez 15% z 10 000 nebo nic ze 100 000...
Jen tak na okraj, mam zname madary, kteri se stehuji na jih slovenska, jen proto, ze tam maji nizsi dane, opravdu toto chceme i u nas?
1.12.2008 09:59
JPA  (Pokročilý)
RE: Pohádka
Prosím nechte té ideologie, v dnešním světě je všechno jinak než před 100 lety, chcete snad tvrdit, že kupříkladu deset tisíc zaměstnanců České pojišťovny mají každý den líbat nohy panu Kellnerovi, který to všechno vymyslel, zrealizoval a bez něj by ten podnik vůbec neexistoval? To jsou pánové č. 10, a ti mohou z Vašeho hostince odcházet bez placení kdy se jim zamane. Klobouk dolů před všemi, kteří dnes kromě sebe a své rodiny dokážou ještě uživit zaměstnance, ale ti na "reformě" nevydělali ani vindru, naopak...
jpa
1.12.2008 15:50
pepicek  (Nováček)
RE: Pohádka
OK, jestli si myslíte, že schopní lidé jsou nepotřební, pak s Vámi mohu nic než souhlasit... Pokud budeme modifikovat pohádku podle vašeho gusta, tak ano, tito lidé často odcházejí z té restaurace bez placení, ale také tam pak chodí na večeři s obdobně bohatými obchodními partnery a za tu večeři zaplatí daleko více, než za ten oběd, tudíž ten oběd je neporovnatelně levnější, aby si je tam hostinský udržel :)
A jen pro připomínku, ono někoho vézt a řídit není zas taková sranda a hračka, jak se zdá. Navíc máte zodpovědnost za lidi pod sebou... Vy byste si to troufl?
1.12.2008 19:20
Michal H.  (Nováček)
RE: Pohádka
Bohužel vaše pohádka je slovy našeho pana prezidenta opravdu, ale opravdu falešná. Znám spoustu velmi pracovitých a schopných lidí, kteří mají tu smůlu, že pracují ve školství, zdravotnictví nebo sociálních službách a jejich plat vynaložené námaze ani náhodou neodpovídá a je v přepočtu na eura opravdu směšný. Právě tito lidé na současné pseudoreformy doplácejí nejvíc. Zatímco někdo jiný sedí dejme tomu v dozorčí radě ČEZU nebo investičního fondu a je za vodou. Jeho užitečnost pro stát je nulová, pro vás je to zřejmě ten pravý spasitel tržní ekonomiky. PS Dále se k tomu nemíním vyjadřovat, myslím, že bychom měli respektovat přání p. Fišera a nevnášet do hradeckých témat celostátní politiku.
26.11.2008 16:58
Petr - HK  (Guru +4)
solidarita
Když už jsme u té solidarity, nejvíce se mi zajídá nekoncepční rozdávání peněz - pastelkovné, jednorázové přídavky důchodcům a rodinám s dětmi -vždy těsně před volbami. A pak také porcování sněmovního medvěda kamarádíčkům.

Nechci vypadat jako rozmrzelej dědek, který nikomu nepřeje (mám děti a rozhodně bych tedy na některé příspěvky měl nárok) - přesto s takovým vyhazováním peněz nesouhlasím.
28.11.2008 13:33
Brzda  (Nováček)
oranžová = rudá
nikdy nebudu volit oranžovou protože je to jen maskování rudé.nenávist
1.1.2009 21:00
Petr - HK  (Guru +4)
Dryml
Tak nám pan Dryml s kauzou shánění špíny na spolustranici předvedl, jaký je charakter a co od něho můžeme čekat. Místo aby sklopil uši a nejlépe odstoupil ze svých funkcí, podává na novináře žalobu prostřednictvím svých právníků. Typický obraz dnešního čestného politika:-) Však voliči za čas zapomenou, že?
2.1.2009 09:37
pepicek  (Nováček)
RE: Dryml
Ale, ale, pan Dryml přece nemůže být horší, než bývalé vedení kraje... Ale odhlasovali jsme si to, tak to ted mame :) (Nebo, jak tady kdysi, kdosi prohlašoval...) Morava aspon odstoupil, co si tak pamatuju :)
2.1.2009 18:13
Guboš  (Pokročilý +1)
Fůůůůjjjjjjjjjj
Je úplně jedno jestli to je v našem kraji: soudruh Tesař, Liška, Dvořák, Vlasák, Dryml, Orgoníková, Divíšek, Soukup, Malíř nebo třeba Všetečka a další :o). Co udělali pro Občana? Jde jim pouze o MOC? Přátelé, nečtete Blesk či jiné bulváry...přečtete si všichni pozorně velice zajímavý rozhovor s moderátorem Krausem v iDnes ze dne 31.12.2008 pod názvem "Potřebujeme facku" a hledejme. Jde totiž o to, že jsme všichni pohodlní a ukecaní...není - liž pravda :o(. Potřebujeme hodně naFACKU!
7.1.2009 08:51
trufle  (Nováček)
RE: Fůůůůjjjjjjjjjj
Naprosto souhlasím!!!!! a proto si myslím, že bychom se na radnici měli vystřídat všichni! Abychom si nahrabali všichni!!!!
8.1.2009 08:55
ihk  (Nováček)
RE: Fůůůůjjjjjjjjjj
Jsi naivni.
9.1.2009 11:33
pepicek  (Nováček)
Dryml
Prosím, prosím, pane doktore, vydržte ještě chvilku v ČSSD a nechte se odvolat s co největší ostudou...
9.1.2009 16:13
Phavel  (Pokročilý)
RE: Dryml
No, činy pana Drymla jsou ostudné, ovšem alespoň je většina jeho spolustraníků otevřeně pro jeho odvolání včetně předsedy ČSSD. Srovnejte to s kauzou "Morava", kdy se celou záležitost snažila ODS popřít a zamést pod koberec, včetně Topolánka, který se ho dost neobratně zastával. Z toho je vidět, že byť se oba pánové dopustili podobných praktik, Dryml sledoval čistě svoje zájmy, zatímco Morava plnil "stranický úkol", což nakonec i sám řekl. V tom vidím přeci jenom rozdíl. Takže neobhajuji Drymla, ale ODS a jejich příznivci si v tomto ohledu také rozhodně nemohou nijak vyskakovat. Omlouvám se za politický příspěvek, ale nedalo mi to nereagovat na předchozí komentář.
9.1.2009 16:58
pepicek  (Nováček)
RE: Dryml
Rozdil tam je... Morava sam a dobrovolne odstoupil...
9.1.2009 17:46
Phavel  (Pokročilý)
RE: Dryml
To sice možná "šlechtí" Moravu, ovšem zároveň vrhá stín na vrcholné představitele ODS, kteří mu do poslední chvíle kryli záda, namísto aby jeho pochybení otevřeně na rovinu přiznali. Ale tajná dohoda s Moravou, že půjde dobrovolně (beztak za kompenzaci) "od válu" byla pro ně jasně výhodnější.
8.2.2009 14:02
MIREK  (Pokročilý +2)
Velké osobnosti v čele HK
V návaznosti na text p. primátora Divíška v radnici č.4, nezbývá než smutně konstatovat, že muži s vizí v čele našeho města nejsou. Myslím tím vize takové, které by byly ku prospěchu města. Je až téměř komické, jak se primátor, kterého si troufám označit jako nejhoršího z polistopadové doby, se až nestydatě otírá o taková jména jako Urlich, Pospíšil, Gočár, bez kterých by HK nebyl tím, čím je dnes a dalo by se říci, že HK dodnes žije z jejich vizí. Tím jistě nechci zlehčovat jméno p. Divíška, na které budou jistě hradečáci také dlouho vzpomínat, ale vzpomínka bude mít hořkou příchuť, která se jim vždy osvěží vždy když jen projdou kolem parkovacího automatu firmy ATOL, když pojedou kolem betonové obludy budovy knihovny, když autobusem přijedou na terminál a vzpomenou si na vyhozených 80 mega, nebo když je finanční úřad každoročně stáhne o nemravně vysokou daň z nemovitosti a myslím, že by se dalo pokračovat dál. To jsou odkazy, které současný primátor jednou odevzdá svým potomkům.
Ve slově primátora mě zaujala ještě jedna pasáž, kde se píše o tom, jak si p. Urlich dokázal vybrat své spolupracovníky mimořádných kvalit. Dnešní spolupracovníci p. primátora, také jistě mají mnohé kvality, ale ukazuje se spíš kvality v plnění vlastních kasiček a budování trafik pro čas, až nebudou znovu zvoleni. Samotného by mě zajímalo, kde bývalý projektant ZVÚ, bere miliony na nákup nemovitostí. Třeba se to jednou s odstupem času dozvíme v radničním plátku, v rubrice "pitaval".
8.2.2009 23:15
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Mirku trefa. Lépe bych to nenapsala. Také jsem si po přečtení radnice říkala, že s. Divíšek už nemá kde brát, tak se mu hodí i nejlepší primátor v dějinách HK. To je spojení - nejlepší primátor v ústech primátora nejhoršího :)). A výběr spolupracovníků, to byla skutečně trefa do černého.
9.2.2009 15:02
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Pro Mirka, Iru a ostaní: Já si myslím, že pokud by jste Vy žili za časů Gočára, Pospíšila a Urlicha, remcali by jste stejně proti všemu jako nyní. Už vidím přímo mirka, jak remcá v anonymitě na fóru proč se staví nádraží tak daleko od pcentra města, proč se staví takové divné domy, které tu nestojí, proč se bude stavět za hradbami nové město, proč se vlastně mají bourat hradby, když jsou tak krásné a historické. Patříte k lidem, kteří budou vždycky remcat. Možná kdyby se vrátili komači, všechno zestátnili a vy by jste to spravovali, pak by jste byli možná spokojení. Tak neremcejte, buďte rádi, že se v HK něco buduje, že doposud nežijeme na hlíněném valu. Uvažujte také trochu pozitivně. Poukud na nikom nenecháte nit suchou, pak si mám myslet, že podle sebe soudím Tebe? Tak pak..... tedy potěš ....:-(
9.2.2009 16:07
Dennis.T  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Máš bod!:-)
9.2.2009 16:33
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Je zajímavé, jak dobře víte, že bychom remcali. Podle vás, kdykoli máme jiný názor a k tomu možnost si ho na foru říct, bychom si měli vzpomenout na hliněné hradby a být rádi, že už za nimi nemusíme bydlet. Pěkná demagogie. Ujišťuji vás, že dokud mám tu možnost psát svoje názory zde na foru, budu ji využívat, bez ohledu na to, co vy si o tom myslíte. Možná by se vám líbilo, kdyby se vrátila totalita a vedení města by mohlo dělat, co uzná za vhodné. Nikdo už by zde neremcal.
9.2.2009 17:51
Pája  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
ne-hradečak.Pokud jde o mně,tak já taky pořád remcám.Vy jste asi spokojený že se ve městě pořád něco staví,ale když je to spojené s takovým šlendriánem ve smlouvách a financích,tak snad ať se raději nestaví nic,jelikož se zadlužíme nevím na kolik let dopředu a bude se to pořád flikovat za naše prachy.
10.2.2009 09:42
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Velké osobnosti v čele HK
For ne-hradečák & denis, protože jsem si téměř jistý, že neumíte číst myšlenky druhých, tak je mi váš názor u (_!_) a musím se jen pousmát. Přidám si jen jednu poznámku ve vašem stilu, a to, že jsem se z nejmenovaných zdrojů dozvěděl, že se tu pod některými nicky skrývají vysocí představitelé města a možná je některý z vás právě Divíšek nebo Herman a pak váš názor dokážu pochopit. :-)).
Ale k věci.
Bohužel pověst politiků v naší zemi je velice špatná a to, co se děje v posledním volebním období na hradecké radnici je prostě otřesné.
Pokud se vrátím k velikánům našeho města Urlich, Pospíšil, Gočár, je jisté, že v mnohém předběhli svoji dobu. O tom si každý může udělat svůj názor, pokud třeba navštíví muzeum, expozici vývoje našeho města. Fabriky a rámusící nádraží byly budovány na kraji města, kde nebyla téměř žádná obytná zástavba a už v té době byla vize rostoucí silniční dopravy a byla myšlenka na nynější II.silniční okruh (dnes už bohužel přežitý), v té době daleko od bytové zástavby.
Co se děje dnes? Silniční doprava se naopak do města přivádí a vymýšlí se zbytečné stavby jako křižovatka Mileta, kde poměr ceny a užitné hodnoty je mimo realitu chápání, protože ta stavba téměř nic nevyřeší. Není vyřešeno, natož schváleno a postaveno dopravní řešení, které by z HK odvedlo tranzitní dopravu, mimo bytovou zástavbu. Dále není navržena, schválena koncepce průmyslové zóny a v důsledku toho, se čas od času některé městské části HK bouří proti výstavbě průmyslových hal, pokud vzpomenu na Ronal nebo z poslední doby Tysen. Takže toto jsou jen některé příklady práce vedení města.
10.2.2009 21:41
pepicek  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Tohle mi nedá nereagovat - nemyslím si, že by si představitelé města tímto způsobem zvyšovali popularitu...

Jak myslíte, že se lidé tvářili na Gočára, když nechával bourat domečky kvůli stavbě toho, co dnes vyzdvyhujete, zejména pak radiální silnic. Kolik lidí se vzpouzelo, když se město "osvobozovalo" z hradeb?

S Miletou s Vámi souhlasím, ale když se tento problém řeší, ozývají se zase další, komu se nelíbí, že nová silnice má vézt u nich.

Jen tak mimochodem, opravdu si myslíte, že HK potřebuje "průmyslovou zónu"? A myslíte si, že by se blízká vesnice (část města) nebouřila proti stavbě PZ? Jen tak mimochodem, kde byste si ji představoval?

11.2.2009 09:12
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Moc toho o HK asi nevíte. Poučte mně, co nechal Gočár bourat při stavbě radiálních silnic? Vždyť v té době tam byly jen louky, pole.
15.4.2009 14:04
Ludovic  (Nováček +1)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Pepicku, prumyslova zona by mohla vzniknout napriklad odkupem pozemku a revitalizaci skladistni oblasti nebo arealu byv. CKD. K vystavbe na zelene louce bych se nepriklanel, mame tu dost "brownfields": Tesla, CKD, ZVU, letiste apod.
15.4.2009 16:23
pepicek  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Super, Březhrad jako "vesnice - část hradce" o velikosti ani ne 1000obyvatel se vzbouřila proti umístění logistického skladu a vypadá to, že ji to vyjde. Dokážete si představit, jak by se bouřily kukleny proti tomu, aby se strcila prumyslova vyroba do ZVU? Proti tomu bych se taky bouřil - tam má být úřednický plankton s velkými garážemi.
Skladištní oblast nemá dobré napojení na silniční síť, letiště taktéž a Tesla - to už je pomalu dobrý vtip...
11.2.2009 14:42
Björken  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Myslím (ne-hradecaku), že tvoje argumenty jsou trochu mimo. Já s Mirkem souhlasím téměř ve všem. Ono totiž bourání hradeb (ač si myslím, že rozvoj hradce mohl pokračovat i jejich částečným zachováním, ale takle se mi hk taky líbí) podpořilo rozvoj města, což. Větu " proč se staví takové divné domy, které tu nestojí " jsem už vůbec nepochopil. Myslím, že mně, Mirkovi a spol vadí, že město se nekouká ani trochu dopředu. Nějak nad tím mává rukou. A to máme dvacet kilometrů vedle město, které se snaží seč může. Například, škoda, že se to nepovedlo Ulrichovi a spol, tu chybí koridor, nebo alepsoň dvoukolejka do Prahy a Chocně či Polska. Ta by přivedla nové rychlíky do Brna, Prahy a jiných měst, kam jezdí dost hradečáků studovat, pracovat atd. To bude čím dál větší handicap. To že neexistuje projekt na využití hradeckého letiště, které je dál od města je větší než Pcích, kde se nedaří terminál realizovat, je další věc, kterou neumím pochopit. Krajská knihovna je podle mě alespoň přínosná(pro čtenáře i pro oba budoucí nemalé kampusy), otázkou je jak by oranžová barva pomohla zlepšení jejího vzhledu. Interier se mi ovšem líbí a je mi v ní příjemně. Ovšem ty špatné smlouvy to je velká škoda, to mohlo být nových busů nebo trolejbusů, či část nové trolejové tratě nebo konečně systém časových jízdenek. Co se týče ATOLU, jsem proti tomu systému. Já se snažím jezdit na kole nebo MHD, ale odpovědí je mi moje teta. "Do Hradce jsem jezdila ráda (bydlí mezi HK a Pcemi), ale od doby co musím zaplatit tolik za parkování, to si radši zaparkuju u Pardubický Hypernovy a za hodku a pul mám Pardubice projitý" - bojim se, že návštěvu Hradce kvůli pár Xtikorunám oželí víc lidí než moje teta a město bude žít ještě méně. Co se týče průmyslové zóny. To město velikosti Hradce určitě potřebuje. Copak může Hradec fungovat a hlavně růst když to bude jen město škol, úřadů, obchůdků a kultury? Kdyby vytvořil Hradec zónu/y s napojením na dráhu či na dálnici, jistě by to bylo atraktivní pro investory, kteří by pak mohli sponzorovat například hradecký sport, jež je taky na bodu mrazu (alespoň ti hokejisti trochu něco..). Jediné, co je v HK nové a fakt se mi to líbi je nový Terminál HD a Riegrovo náměstí (ač tam je provedení některých prací příšerné, nedodělávky, světla nesvítí..), ovšem to není nijak velký přínos rozvoji města, spíš je to splnění slibu po desítkách let a zlepšení komfrotu na lehký nadprůměr.
11.2.2009 17:39
ihk  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
a) dvoukolejka a 4proudé R mezi HK a PCE urcite
b) knihovna ok, ale dva campusy tu nikdy nebudou, zvitezi jen jeden
c)letiste mozna lip ze se nic nedeje, nedokurvi to a zbyde to na pristi zastupko
d) prumyslova zona hradci chybi
e) dalnice jen tak nebude, Havrankove to nevrati podle me
12.2.2009 00:14
jyrka  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
Ad a) no to si ještě počkáme, alespon po celé trase :) (bývalý radní opatovic a jeho 10m2)
ad b) Knihovna stoji, takze musi byt ok, akorat by chtelo sjednotit fondy a zrusit knihovnu UHK a UK a presunout to do nove postavene s tim, ze urcite knihy si mohou presencne pujcovat jen studenti dane university
ad c) Letiste nikdy nebude - investice na to, aby vznikl novy mezinarodni terminal je tak vysoka, ze to nikdo neda, zvlast, kdyz je mezinarodni terminal v pardubicich - to dokurvila minula zastupitelsta (zaleknuvsi se odporu starousedliku - jaka to paralela :)
Ad d) No, to možná chybí, ale vzhledem k tomu, že je krize, tak pochybuju o tom, že by se někdo hnal k tomu, aby stavěl průmyslový podnik zrovna na hradecké PZ. A znovu zopakuji otázku, kde byste ji chtěl vidět? Aby to nebylo v zeleni, nebo blízko nějaké vesnice?
Ad e) Dálnice se dostaví a Havránková své pozemky dostane - jen by se mi líbilo, kdyby tam byla podmínka, že je MUSÍ využívat k hospodářským účelům, tak jak deklaruje... (To by se z toho asi docela po... protoze obhospodarovat takovou plochu je docela makačka...)
12.2.2009 09:48
ihk  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
ad b) bavil jsem se o campusech, uhk s uk se tezko dohodnou kdyz bojuji proti sobe o zdroje EU
ad c) pce maji taky problemy s investorem, v hk nma byt humanitarni centrum za penize EU (ty budou tect krize nekrize)
ad d) idealne kolem dalnice
ad e) nedostane, proverte si kdo aktualne vlastni a hospodari na pozemcich co se ji maji dat
12.2.2009 10:26
Björken  (Nováček)
RE: Velké osobnosti v čele HK
ad a) Myslím, že tahle dvoukolejka do Pardubic vlastně pomůže Pcím. Upevní jejich vliv a závislost Hradce na nich. Koleje jsou zdvoukolejněné tuším až do Velkého Oseka, ale propojení s ním je asi vzdálená hudba budoucnosti, bohužel.
ad b) Tohle mě vůbec nenapadlo, že by se obě univerzity ve městě takhle ohrožovaly. Prý byl kampus UK (společné tři budovy lékařské a farmaceutické) zahrnut do integr.plánu města, a to by jim mohlo pomoct. Navíc skoro půlka UHK kampusu už stojí (návrhy jsou na stránkách UHK - chybí dvě velké budovy asi jako peďák a nějaké postranní budovy pro sport a administrativu). Navíc zájem na univerzitě hned vedle fakultky má jistě i fakultka sama, stát..no uvidíme, přeju rozvoj oboum. Taky jsem se dozvěděl že ČVUT chce otevřít nějakou třídu architektury v technologickém centru u letiště.
ad c) No právě že projekt letiště je v Pardubicích léta v plánu, ale investoři od toho ustupují. Letiště je také příliš ve městě. A já si myslím, že právě i to výcvikové centrum pro hasiče, policajty a zdravotníky by mohl být další argument navíc. Jelikož v případě nějakého ohrožení je tu vetší a fakultní nemocnice a budou tu stovky státních sil na školení (snad 500 až 700 kapacita). Navíc to co je teď v Parudbicích není bůhví jaký terminál a nemohl stát tolik peněz. (zvlášť v očích hradeckých megalomanských radních a zastupitelů). Je však pravda, že je možná dobře, že žádný projekt či smlouvy ta nynější banda nevytvářela.
ad d) PZ bych taky viděl nejlépe u dálnice, a zeleň by (jyrko) asi zabrat musela.
ad e) Do toho moc nevidím (myslím do kauzy Havran), ale jsem rád za to, že na staré silnici se to značně uklidnilo, co se týče smrtelných nehod.
10.2.2009 13:37
xyz  (Nováček)
schovaní
Mirku, alespoň jedno je pozitivní. Pokud jsou mezi námi tajní / ota + boris/, musíme jim dát bod alespoň za to, že mají zájem vědět, co si o nich lidé myslí. Nečekám, že si rvou vlasy, to u jednoho z nich není ani možné, ale třeba tam nějaká reflexe bude :-). Takže zdravím radnici.
10.2.2009 17:40
ne-hradecak  (Nováček)
RE: schovaní
Schovaní - neschovaní, pořád tu remcá ve všech forech cca 10 lidí, ale ten Váš hradec má 95 000 lidí. Poměr remcajících a spokojených je jasný. Proto já bych volil znovu pana Divíška i pana Malíře. Ty alespoň něco dělají pro město. Jednou se o nich bude mluvit jako o Urichovi a Pospíšilovi. Třeba jednou pro vždy vyřešili problém parkování. Konečně v tom vašem centru se dá zaparkovat. Jedině v HK je to v pohodě. V ostatních městech je to hrozné. V praze parkuji za 50 na hodinu a v HK jenom za 20. Proto ještě budu znovu volit pana Hermana. Ten se také o to velmi zasloužil. Ve volbě mám tedy jasno. Všechny nespokojence bych poslal do Pardubic a udělal bych tam rezervaci a připojil k nim ten nešťastný Březhrad.
10.2.2009 18:13
xyz  (Nováček)
RE: schovaní
Pane Ne - hradečáku, jak můžete volit v HK, když nejste z Hradce? Tady se to nějak rozchází, ne?
10.2.2009 18:23
xyz  (Nováček)
RE: schovaní
Samozřejmě si volte koho chcete, máte na to právo, tak jako vyjadřovat svoje názory.Proto buďte laskavě tolerantní k názorům většiny účastníků na fóru. Je to sice pouze zlomek obyvatel ale většinový názor účastníků má také jistou vypovídající hodnotu, nemyslíte? Fórum je zde pro všechny, proto se nazývá fórem.
11.2.2009 08:55
ihk  (Nováček)
RE: schovaní
hm, srovnavat hk a prahu je velmi odvazne
23.2.2009 19:53
jyrka  (Nováček)
RE: schovaní
V čem je odvážné srovnávat Prahu a HK?
Cena bydlení stejná, cena jídel v restauraci stejná, cena piva stejná, cena za MHD - skoro stejná, cena parkování? :)
24.2.2009 00:03
Dennis.T  (Nováček)
RE: MHD
Héééj, cena piva teda není stejná, v PRaze je draze:-D Zítra to jdu vomrknout, tak dám pak vědět:-D A to MHD..je ralativně stejné..Sice v HK stojí jízdenka asi 14,- a v Praze 26,- alee..služba té jízdenky je v každém městě jiná;-)

Jo a ostatní můžu ujistit že teda fakt nejsem nikdo z vedení města:-D Viz příspěvky výše, že ano?:-D
24.2.2009 20:13
jyrka  (Nováček)
RE: MHD
To je pravda, v Praze je to pivo levnější... :)
24.2.2009 22:42
Dennis.T  (Nováček)
RE: Bier
Ale houbelc, pivo je dražší...a o hodně..ale záleží na tom jak kde:-) Ale globálně je dražší;-)
24.2.2009 22:54
jyrka  (Nováček)
RE: Bier
Tak to asi chodime kazdy do jinych hospod...
Jasne na vaclavaku v cabaretu stoji 0.3l - 150.
Ale standardni hospody jsou stejne drahe jako v HK, obcas i levnejsi... reknete mi, kde v hradci sezenete kozla 12tku za 26 :) a plzeň za 27... (PS. Bavim se o prazskem hradu a male strane :)a ani jedno neni zaplyvana spelunka...)
24.2.2009 08:40
ihk  (Nováček)
RE: schovaní
hradec je dira, ktera se na phu dotahuje jenom cenami, to je tak vsechno ...
14.2.2009 15:45
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: schovaní
Poslouchejte VY vlezzadečku! Pevně věřím, že v následujících volbách nebudete mít nejen tyto dva kazisvěty možnost zvolit! Srovnává - li je někdo v dobrém s pány Ulrichem, Gočárem a dalšími...to je přece nesrovnatelné! Oni totiž měli představu a vizi. I komunisti za hluboké totality ctili jejich plány a vybudovali v sedmdesátých letech onen silniční okruh a další stavby - pominu samozřejmě budovu KVKSČ :o). Ano ještě v tu dobu jsme byli Salónem republiky. Co jste chtěl naznačit tím, že "alespoň něco dělají pro město"? A tím, že "Jednou se o nich bude mluvit jako o Urichovi a Pospíšilovi"? To snad nemyslíte vážně! Oni třeba jednou pro vždy vyřešili systém parkování? To si děláte srandu? Vy můžete v klidu parkovat v centru HK? Kdo Vás platí za tyto lži? Nejste snad jeden z těch "tajných" tady? Předpokládám, že vše co jste tu psal byla pouze ironie, jinak bych Vám doporučil vyhledat odborného lékaře - minimálně očního :o)
23.2.2009 15:53
ne-hradecak  (Nováček)
RE: schovaní
Guboši - myslím to vážně. Jsou to nadčasová řešení, které vyžadují odvážné kroky, vyžadují odvážné politiky. Plody řešení parkování budou za 5 roků vidět v celorepubikovém hodnocení jako jedny z nejlepších, pokud se půjde dále stejným tempem. Konečně je v HK kde zaparkovat, konečně i bydlící občan může zaparkovat v pohodě. Konečně je v tom pořádek. Díky odvaze pana primátora a jeho náměstků. KOnečně můžu parkovat v pohodě, kde potřebuji.
24.2.2009 09:32
JPA  (Pokročilý)
RE: schovaní
Ano, přihrát na 30 let na úkor občanů a města bezproblémový byznys soukromé firmě - k tomu je jistě odvaha potřeba...
jpa
24.2.2009 22:16
Phavel  (Pokročilý)
RE: schovaní
Ve stručnosti řečeno, celý tenhle systém parkování je paskvil, který problém neřeší ale odsouvá (za stávající hranice zóny), o dalších nešvarech tu již bylo mnohokrát řečeno. O tom, že se město připravilo o zisk, který z tohoto paskvilu alespoň mohl plynout do městské pokladny a být výužit pro občany, je více než zřejmé. Vždy jsem ale za alespoň slaboučkou náplast bláhově považoval to, že investice Atolu (1 parkovací dům + další stání) přejdou po oněch dlouhých 30 letech do majetku města zadarmo. To, že jim budeme platit ještě jakousi zbytkovou cenu (kolik to asi bude ?!?), to mě už vůbec dorazilo. Myslím si a vždy budu, že kdyby si na onen parkovací dům vzalo úvěr město a vedlo systém samo, bylo by to pro nás daleko výhodnější. Ani jsme si úvěr brát nemuseli, kdybychom o ty prachy v podstatě nepřišli vlivem investic do nějakých islandských fondů. Tak radní na jednu stranu privatizují veřejné služby města, protože to prý neumí město dělat, ale pak se zase pouští do nějakých obdobných investic do akcií - což podle mě městu vůbec nepřísluší. Když už měli tolik volných prostředků, měli je investovat do realizace klíčových priorit města, nebo třeba postavit ten parkovací dům.

Příměr k Ulrichovi, Pospíšilovi nebo třeba i Pilňáčkovi je zcela a naprosto zcestný, tito lidé za město doslova "dýchali". Přirovnávat toto zastupitelstvo k tvůrcům "salónu" republiky, za kterých Hradec doslova vynikl na celorepublikové úrovni z čehož těžíme v podstatě dodnes, mi připadá jako těžké znevažování jejich památky. Dneska je to vidím tak, že je to buď prachsprostej byznys (dokud jsem v čele, dám z městského vydělat "kamarádům", abych byl zajištěnej do budoucna - v dozorčích radách apod.), úplatky a/nebo úplná neschopnost a nedůslednost (super-smlouva se Strabagem apod.). Nakonec ono to město nějak funguje a když přichází o spoustu peněz v důsledku výše popsaných faktorů, nic se neděje, zvýší se daň a je zase z čeho utrácet - zacáluje to prostě občan.
23.2.2009 19:56
pepicek  (Nováček)
RE: schovaní
Vy nemůžete v klidu parkovat v centru HK, dělá vám nějaké problémy nalézt místo na zaparkování, nebo na to nemáte, abyste zaparkoval?
(Varianta 2 není chyba systému, ale přednost systému :) - nepojedete parkovat do centra)
14.2.2009 15:46
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: schovaní
to bylo určeno tajnému ne-hradečákovi!
9.4.2009 20:29
VOSA  (Nováček)
RE: schovaní
VOLIT HERMANA TO SI SNAD DĚLÁŠ PR...
LEDA ŽE JSI JEDEN Z TĚCH VIP...
18.2.2009 20:19
Novák  (Nováček)
koho volit...
Dobrý den,

chtěl bych zeptat pana primátora Divíška, zda půjde do dalších voleb s ambicí na primátora a jaký bude jeho tým, tedy náměstci? Jsem pravicového myšlení, ale za současné chyby (ATOL, Autobusové nádraží - pokuta, Islanské fondy) by měl někdo ze současného týmu pana primátora nést odpovědnost?

Dle mého názoru pokud chcete uspět, tak se musíte oživit svůj tým o schopnější lidi. Fandím Vám.

Děkuji za odpověď.

J.N.
22.2.2009 20:14
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: koho volit...
:o)
22.2.2009 20:29
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: koho volit...
Apropo: jak mi vlastně ODS - strůjce dění v našem městě vysvětlí navýšení domovní daně? Ono platit 950 Kč nebo 4500 Kč je znát. A navíc ve všech "podřadných" ulicích již několik let stojí dopravní značka: Komunikace v zimním období neudržována...a město mě nutí uklízet městský chodník? Přitom, když si tu občan složí hromadu písku...už zvoní šedý mor (městská policie)a vyžaduje povolenku... Vlastně těch šedých morů není dnes tolik vidět, nemají čas...dávají botičky v placených zónoch Atolu :o(
24.2.2009 09:26
xyz  (Nováček)
praha versus hradec
....a počtem m2 obchodní plochy hypermarketů na jednoho obyvatele.
25.2.2009 18:12
Guboš  (Pokročilý +1)
Koho volit
Kdybychom založili s několika soudnými spoluobčany společnost s ručením omezeným...myslím si, že bychom byli pro město levnějším podnikem než třeba Atol...to ale není reálné, protože je tržní hospodářství. Ještě o této firmě USLIŠÍME :o)
25.2.2009 20:52
jyrka  (Nováček)
RE: Koho volit
Ano, máte pravdu, určitě byste byli levnější, určitě byste pracovali zadarmo... určitě byste dostali úvěr na parkovací dům a určitě byste to riziko za malý zisk podstoupili...
Tak proč jste to neudělali? Co ve smyslu tržního hospodářství Vám v tom brání?
PS. Doporučuji zopakovat vyjmenovaná slova po L. (Omlouvám se, za tento rýpanec, ale tohle je už opravdu hodně)
27.2.2009 10:31
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Koho volit
Mislel jsem tom ve smislu, že to s.r.o. bi bilo pod hlavičkou města jako městská společnost. Tak přece fungujý technycké službi nebo nově zakládané společnosti na letišti. Ta společnost bi rozhodně měla většý přýnos :o) Hezkí den
27.2.2009 11:03
jyrka  (Nováček)
RE: Koho volit
Tak teď nevím, jestli jste prohazoval písmenka (y-i) záměrně, tak tam máte další kupu pravopisných chyb :)
Každopádně, v případě fungování parkování na principu společnosti ovládané městem by bylo dalším krokem po volbách reorganizace parkování - podívejte se, jak ODS propadla v krajských volbách, částečně kvůli systému parkování v HK. Ale o tom toho tady už bylo napsáno dost...
27.2.2009 11:12
jyrka  (Nováček)
RE: Koho volit
Jen když ukročím, pokud všechny společnosti usídlené v TC jsou spoluzaložené městem a má v nich majetkový podíl, asi je něco špatně - toto si dokážu představit u muzea počítačů, ale zbytek?
27.2.2009 14:00
Dennis.T  (Nováček)
RE: Koho volit
Přesně, ODSka to v HK pos...jak ve městě, tak i v kraji...
No, dle mého názoru se může prohra ODS v kraji rozdělit na tři úrovně

1. Atol v HK
2. blbost voličů a keců socanů kvůli poplatkům ve zdravotnictví
3. pan bývalý hejtman Bradík - jeho kandidatura na hejtmana /fakt nechápu, jak ho mohli v klubu zvolit/

Nic méně, si myslím, že nynější pan hejtman Franc bude mnohem schopnější než jeho předchůdce.
27.2.2009 15:42
Phavel  (Pokročilý)
RE: Koho volit
Blbost voličů by podle mě právě byla, kdyby ODS v kraji vyhrála - po tom všem. O poplatky u doktora tomto případě vůbec nejde. Když jsem nedávno v televizi viděl jak předražené vybavení (věšák na bundu za 20 000,- apod.) bylo do krajského úřadu zakoupeno, udělal jsem si obrázek o tom, jak pan Bradík a jeho zastupitelstvo s našimi penězi hospodařilo. Řeknu to takle: vše je z našich peněz - pokud za nás kraj platí poplatky, alespoň lidem tyto peníze vrací; pokud se platí předražené vybavení, zakázky a nevýhodný megaúrok na leasingu Pivovaru, tak to vyjde nastejno ale s tím rozdílem že z těchto pěněz nemá běžný občan vůbec nic.
27.2.2009 15:27
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Koho volit
Samozřejmě šlo o žert s těmi i/y, alespoň kousek humoru :o). Ale k Atolu: celá řada společností pod městem funguje, nově i ty na letišti. Jak jsem už někde uvedl, tak např. i podzemní parkoviště v Jungmannce mají v působnosti Technické služby HK. ODS projela volby nejen z důvodů arogance od Topolánka po Bradíka, ale převším díky třicetikorunovým poplatkům u lékaře. Před volbami jsem čekal, kdy vystoupí nějaký populista od ČSSD a nabídne hrazení poplatků za parkování občanovi města HK :o)
25.2.2009 18:38
Guboš  (Pokročilý +1)
Ne-hradečákovi
Samozřejmě nepopírám nadčasovost řešení parkování v Salonu republiky a v tom s Vámi naprosto souhlasím. Spíše jde o možnost, aby samo město našlo odvážné kroky k samotné realizaci ve vlastní režii. Tím myslím, že naši odvážní politici nemuseli celý problém Atol řešit tímto způsobem. Je celá řada městských organizací, které by BYLY SCHOPNÉ TENTO MAJETEK spravovat za daleko jasnějších a průhlednějších podmínek pro občana našeho překrásného města s nižšími náklady. To město si mohlo vydělat samo na své parkovací domy, bez dalších 30 let nejasností, co příjde s ukončením aktivit Atolu. Na parkovací domy se mohl například realizovat úvěr...atd. Jedno jestli to je koupaliště nebo parkovací dům. Uvidíme za 5 roků, jak píšete. Naopak si myslím, že Atol postupně zhoubně zabere úplně vše a nebude návratu. V květnu se auta vytlačí o několik ulic dál...od Lipek směrem k Hradubické...projeďte se a uvidíte, jak už DNES bez problému "Konečně je v HK kde zaparkovat - v pohodě"! Apropo: to mne zatím opravdu nepřesvědčilo koho volit...
18.3.2009 22:01
Petr - HK  (Guru +4)
Nové kroky před volbami
Teletext ČT:
Jízdné v MHD v HK by mělo od 1. července klesnout o více než 10 % na úroveň cen platící v roce 2007. Radnice chce také dětem do 6 let odpustit poplatky za popelnice a lidem poplatky za zábor veřejného prostranství při opravách domů. Řekl to
primátor Otakar Divíšek. Radnice tak chce ulevit lidem postiženým krizí.

Názor:
Cena jízdenky zaplacené elektronicky je dnes 12 Kč, tzn. že zřejmě zlevní o korunu. To mě vytrhne!Odpuštění poplatků pro děti už není zanedbatelná částka, ale přesto bych tento poplatek unesl (mimochodem mimina se svými igelitovými plýnami jsou největším "výrobcem" nejhoršího odpadu). Odpuštění záboru veřejného prostranství? Kolikrát za život něco musíte postavit na chodníku?

Jsou to jen populistická gesta. Že by se blížily volby a je nutné zapomenout na Atol?
21.3.2009 22:01
VOSA  (Nováček)
RE: Nové kroky před volbami
Atol zase ten atol to by musel celí hradec přijít do hypnozi aby na něco takového zapoměl.
21.3.2009 22:35
STDM  (Nováček +1)
RE: Nové kroky před volbami
Někde jsem četl, že místo dnešních 500 Kč za osobu a rok za odpad se má platit 250 Kč (pevná složka) + až 750 Kč (pohyblivá složka). Tj.poplatky za odpad mohou vzrůst až o 100%. Potom se dá populisticky odpustit placení za děti. I tak magistrát celkově vybere více. Jestli se jedná o pomoc lidem v krizi, to si každý vyhodnotí sám.
27.3.2009 07:19
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Nové kroky před volbami
Asi není možné věřit všemu , co se píše. Nevím, kdo by měl platit pohyblivou složku za odpady, tomu moc dobře nerozumím.

Postup týkající se poplatků za odpady pro letošní rok je na městském webu. Zde se nic o pohyblivém poplatku nepíše. Jsou zde uváděny pouze pevné částky 500 a 250.

www.hradeckralove.org/cz/mimoradne_krizove_situace... (zadejte bez mezer).
27.3.2009 07:19
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Nové kroky před volbami
Asi není možné věřit všemu , co se píše. Nevím, kdo by měl platit pohyblivou složku za odpady, tomu moc dobře nerozumím.

Postup týkající se poplatků za odpady pro letošní rok je na městském webu. Zde se nic o pohyblivém poplatku nepíše. Jsou zde uváděny pouze pevné částky 500 a 250.

www.hradeckralove.org/cz/mimoradne_krizove_situace... (zadejte bez mezer).
31.3.2009 16:43
VOSA  (Nováček)
BLOKÁDA HRADCE
Pojdmě v pátek 3.4.2009 zablokovat Hradec od střeláku po nemocnici.Tak aby měli jen záchrané složky možnost prujezdu.To kolem 13 a 14 hod. přeci bývá dopravní špička.Řekněme uš dost tomuto systému co je zde praktikován a nenechme se zatlačit do bezprávého kruhu Atolu....
31.3.2009 18:06
pepicek  (Nováček)
RE: BLOKÁDA HRADCE
Ty voso,
tak na to jsem zvedavy, jak to zvladnes, aby projely jen záchranné složky :)
Nechci tě moc podceňovat, ale vzhledem k tomu, že ani netušíš, jak se píše "už", těžko to budeš schopen zorganizovat něco víc, než výkřik na fóru...
Jen tak mimochodem, nechtělo by to nejdříve "normální" demonstraci a až potom "nátlakovou"
2.4.2009 23:00
Dennis.T  (Nováček)
RE: BLOKÁDA HRADCE
Průjezd záchranných složek umožní 815 s vodním dělem:-))

Hele, Voso...
Tak co, kdo byl Tvůj spolužák Honza nebo Ota?:-)
3.4.2009 18:29
VOSA  (Nováček)
RE: BLOKÁDA HRADCE
Myslel jsem HONZU u nejsi náhodou Denis co měl rezaté vlasy... na škole...
5.4.2009 11:21
Dennis.T  (Nováček)
RE: BLOKÁDA HRADCE
Ne, neboj, nejsem...ani spolužák ze třídy nejsem:-)
8.4.2009 18:51
Eva  (Pokročilý +6)
Radnice
TV Barrandov uvedla, že chce magistrát v HK koupit Entropu od Davida Černého. Asi je tu peněz dost.Voliči budou nadšení.
9.4.2009 00:28
STDM  (Nováček +1)
RE: Radnice
To bude asi kachna. I když toto kontraverzní dílo by mohlo být určitou atrakcí ve městě. Taky je otázka za kolik.
9.4.2009 09:08
pepicek  (Nováček)
RE: Radnice
No, nepredpokladam, ze by kvuli entrope nekdo jel do HK... Ale bylo by to zajímavé :)
9.4.2009 23:10
STDM  (Nováček +1)
RE: Radnice
Tak už jsem si o tom taky přečetl. Kachna to asi nebude. Zájemců je víc, nejen Hradec. Cena nemá jít pod 10 milionů. Požadavek Davida Černého je, aby Entropa byla vystavena v interiéru. Které místo mají radní na mysli, netuším.
11.4.2009 07:28
Petr - HK  (Guru +4)
Entropa
Pokud by Entropa stála do půl miliónu, myslím, že by to bylo docela slušné lákadlo pro návštěvníky projíždějícím Hradcem a tudíž bych nákup jako občan podporoval. Za 10 mil. ať si to pan Černý pověsí doma v obýváku :-)
11.4.2009 17:53
VOSA  (Nováček)
RE: Entropa
A nemužu si to dát já do obíváku mám tu ještě místo....Klidně oželím plazmu
10.4.2009 08:50
Honza  (Nováček)
HK a vse kolem....
Jeste se vyjadrim koho budu volit ja, ja nevim. Ale rozhodne budu volit konkretni lidi, mozna ze nejakou stranu, ale nyni nevim co se tam chce dostat za lidi.
Kazdopadne si myslim, ze par lidi tu dela dobrou politiku, par lidi mlci a nedela nic a treti skupina lidi dela to co se jim hodi do kramu a o cem si mysli, ze je to dobre. S kazdym novym navrhem, zmenou prijde diskuze a najde se skupina lidi, ktere to pomuze a ktere ne, ted jde o to v jakem pomeru.
Osobne jsem nyni extremne nas...y na urady, jiz 5 mesicu obletavam asi 4 urady kolem jedne zalezitosti a nikde nic nikdo nevi, prehazuji si mezi problem a interni komunikace je na bodu absolutniho mrazu, je mi z toho zle, je mi smutno, ze ziji v tomto state a ze se nemam kam odvolat, neni mozny karny postih pomaleho urednika, urednika ktery Vam ztrati original Vasich papiru, ktere jste daval dohromady nekolik dni a zaplatil nemalou sumu a nikde nic nemuzete ziskat.
Z toho chci rict, ze dokud se nezmeni politika statu jako takova, tak tihle si budou delat vzdy co budou chtit. Verim tomu, ze kazdy z nas i ja, kdyby jsme se dostali nekam nahoru, tak casem budete zneuzivat nekterych moznsti Vasi funkce, protoze s jidlem roste chut a postih tu neni do doby, dokad to opravdu neprezenete.
Zaverem chci roct, ze Cesi si nechaji az moc oibit, nejdou do ulice a neprotestuji. Kdyz se nam tak nelibi Atol, nechme petice petici a pojdme pred radnici ve velkem mnozstvi lidi, A znovu a znovu, dokud to nevyresi, a tak to ma byt neustale, politici se nas neboji, ale neuvodumji si ze je platime my, a delaji pro nas, ne my pro ne....
10.4.2009 11:04
dub  (Nováček)
RE: HK a vse kolem....
toto je kvalitni nazor! :)
10.4.2009 08:55
Honza  (Nováček)
...
A omlouvam se preklepy, ale ta klavesniceeeee
10.4.2009 19:00
VOSA  (Nováček)
RE: ...
A co ta blokáda hradce?Ale tam to také není špatné....
10.4.2009 19:02
VOSA  (Nováček)
Tuning Party 2009
Proč asi nebude TP09?
11.4.2009 07:39
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Tuning Party 2009
Tuning Party nebude, protože radních rozhodli o změně statutu letiště z neveřejného na veřejné. Změna neumožňuje konání akcí, které zaberou letovou dráhu.

Mezinárodní letiště na úrovni toho pardubického, abych z HK mohl odletět na dovolenou, tu stejně nebude, pak nechápu toto rozhodnutí. Letiště bude pro pár vyvolených, kteří jej budou využívat, pro většinu obyvatel asi bylo příjemnější podívat se na Tuning Party nebo Truck Fest. Je pravda, že to byly 2 nárazové akce a letiště by tak nebylo zřejmě tolik využité - byl to ten hlavní důvod, proč tak bylo rozhodnuto?
13.4.2009 01:21
Björken  (Nováček)
RE: Tuning Party 2009 X veř. letiště v HK
Jak víte, že tady nebude, to letiště pro mezinárodní lety. Situace okolo terminálu v Pcích je velice nejasná. Není jasný investor, peníze, Pardubičáci (to chápu) chtějí hlavně okruch nebo obchvat, jelikož je tam neúnosná dopravní situace, letiště je moc ve městě. Proč se vzdávat myšlenky na letiště v HK? Navíc u něj má být nějaké megavýukové centrum pro policii, hasiče a zdravotníky..což je například pro možné nebezpečí, nehody rychlá alternativa zásahu rovnou na místě :) Kdyby se o to město a kraj pořádně zasadili a náležitě přispěli, jednou bychom na tu dovolenou odtud letět mohli.
13.4.2009 20:37
VOSA  (Nováček)
RE: Tuning Party 2009 X veř. letiště v HK
Letiště neletiště hlavně at nám vrátí tuning party....
14.4.2009 07:16
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Tuning Party 2009 X veř. letiště v HK
To Bjorken:
Ve veřejné letiště se standardním vnitostátním a mezinárodním letištním provozem v HK osobně nevěřím. Když jsem slyšel, co všechno je nutné provést za úpravy a investice v Pardubicích.... Zatím z HK létají nějaká menší soukromá letadla, odbavovací centrum je obehnáno plotem na kterém visí nějaké skoro papírové cedule:-) Sám jste již ve svém příspěvku naznačil, proč by to nebylo možné - to jsou PENÍZE. Do Hradce by musel přijít silný investor, který by chtěl letiště provozovat. Pochybuji, že kraj a město má finanční protředky na letiště. Pokud vím, tak město má před sebou dost investic, namátkou si vzpomínám na Všesportovní stadion, křižovatka Mileta, koupaliště, Velké náměstí, náměstí 28. října, křižovatka U Koruny, Benešova třída, nákup akcií hokejového klubu a jeho provoz, atd.
14.4.2009 09:32
pepicek  (Nováček)
RE: Tuning Party 2009 X veř. letiště v HK
Hlavní problém, proč na tu dovolenou z HK nepoletíte bude asi spíš odpor lidí bydlících v okolí letiště... Dokážete si představit, co by to bylo, kdyby se měl obnovit provoz?
14.4.2009 13:01
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Tuning Party 2009 X veř. letiště v HK
To Pepiček:
Souhlas, na to jsem zapomněl :-) Kdyby měl být obnoven letecký provoz v plném rozsahu, Věkoše a Pouchov by okamžitě vyvolali odpor a následně chtěli vyhlásit referendum o odtržení od HK....
I když bych se jim nedivil, taky bych nechtěl bydlet vedle civilního letiště.
14.4.2009 21:48
VOSA  (Nováček)
RE: Tuning Party 2009 X veř. letiště v HK
A LETECKÝ DEN BUDE nebo to zase přebere Brno.
16.4.2009 10:36
Dennis.T  (Nováček)
RE: Tuning Party 2009 X veř. letiště v HK
Neboj se ničeho, Mezinárodní letecký den je plánovaný na 13.06.2009 - 14.06.2009:-)
Zdroj: www.lshk.cz/
16.4.2009 12:01
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Tuning Party 2009 X veř. letiště v HK
To Denis a Vosa:
Letecký den ale není CIAF, že? Truck fest letos na letišti nakonec taky bude, takže Voso, jen na Tuning party musíš do jiného města.
11.4.2009 13:10
Ira  (Pokročilý +1)
ODS prodala VAK
Dnes jsem se dívala na zprávy z Prahy a tam jsem se dozvěděla, že v Praze mají vodu o 10 kč levnější než v HK, kde jsou platy jedny z nejnižších v ČR. Koho tedy nebudu volit? ODS a ČSSD!!!
14.4.2009 07:06
Petr - HK  (Guru +4)
RE: ODS prodala VAK
Iro, otázka zní - koho BUDETE volit?:-) To je totiž podstatně težší určit, než koho volit nebudeme..... Poslední dobou se mi zdá, že politika se děla na všech úrovních stejně - nezodpovědně a pouze pro sebe a své kamarády.
14.4.2009 13:56
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Ceny vodného a stočného
Pro Iru ceny vodného a stočného ve velkých městech - zdroj SOVAK.cz:

Ostrava 54,5 Kč/m3 vč. DPH
Praha 55,1 Kč
Brno 56,7 Kč
Olomouc 62,8 Kč
Pardubice 63,1 Kč
Plzeň 46,1 - 63,2 Kč (dle provozovatele)
Ústí n.L. a Liberec 64,5 Kč,
HK 64,82,
České Budějovice 65,9.

Cena v HK je tedy skoro porovnatelná s ostatním velkými městy. Ostrava, Praha a Brno jsou výjimkou. Nárůst ceny vodného a stočného oproti loňským cenám je v HK vyšší než v jiných městech. Cena zvýšená o 14,5% oproti roku 2008, to už asi pocítíme.

Kolik protočíte vody za rok? Když to přeženu sto kubíků? Za 100m3 zaplatíte za rok v HK o 1000 Kč více než v Praze. Je pravda, že když se k tomu přidají stále zdražující Opatovice, že třeba budu při vyúčtování služeb koukat.

Přesto cena vody asi pro mě nebude to hlavní při rozhodování, koho volit a koho nevolit. Ale chápu, jde vám spíše o princip a způsob prodeje VAKu.
14.4.2009 14:51
pepicek  (Nováček)
RE: Ceny vodného a stočného
Komu, že platíte za teplo? Opatovicům, kolik stojí to samé teplo, které distribuuje správa nemovitostí? :)
14.4.2009 21:51
VOSA  (Nováček)
RE: Ceny vodného a stočného
Ona se tady asi získává voda trochu jinak nebo VAK nebo co to je je jen trochu NŽ
15.4.2009 20:44
Guboš  (Pokročilý +1)
veolia
Prodej VaKu má hodně co společného s tím, koho volit! Tenkrát někdo sliboval, že prodej nebude mít vliv na zvýšení ceny vodného a stočného. Jediná soudružka Orgoníková se tuším tenkrát snažila vše otočit, byla proti. V představenstvu jsou ale naši známí: primátor ODS a náměstci. Vzpomeňte na nehodu v Opatovické elektrárně, kdy se nejen v HK přestalo topit...nebyl náhodou členem nějakého jejich orgánu tehdejší primátor Vlasák?
15.4.2009 21:11
VOSA  (Nováček)
RE: veolia
Zlatá studně na zahrádce...
16.4.2009 00:28
pepicek  (Nováček)
RE: veolia
Gubošu, co má společného Vlasák s tím, že v opatovicích spadla střecha? To byl tak těžký a skákal na ní, že spadla?
16.4.2009 13:24
zez1  (Nováček)
RE: veolia
Vlasák a teplo, to je nahrávka na smeč. Vlasák se totiž zasloužil o výstavbu náhradního zdroje tepla pro HK poté,co se propadla ta střecha. Tak nějak v tichosti upadla do zapomnění skutečnost, že HK už kdysi náhradní zdroj tepla měl (v areálu ZVU) a že to byl právě Vlasák, kdo se spoluzasloužil o jeho likvidaci. Buďme rádi, že už tu s námi není. I tak máme brouků Pytlíků na radnici dost.
16.4.2009 16:10
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: veolia
Myslím že zez1 odpověděl. Pan Vlasák byl součástí společnosti, která nechala zrušit nejen zdroj v ZVÚ. Můžeme být jen vděčni přírodě, že tenkrát tolik nemrzlo (proto opět volte ODS).
15.4.2009 21:20
VOSA  (Nováček)
KOHO NEVOLIT
Nikoho kdo uš tam byl a kdo nám předvedl co dokáže.Jen myslím že před VOLBAMY to zase bude hezká šaráda
16.4.2009 10:39
Dennis.T  (Nováček)
RE: KOHO NEVOLIT
Hele, Voso, pověz mi, jak se Ti líbí Terminál hromadné dopravy a náměstí před budovou hl.n.ČD HK?:-)) Nebo řekni nám tady aspoň něco pozitivního, co se Ti v HK líbí:-)
16.4.2009 18:56
VOSA  (Nováček)
RE: KOHO NEVOLIT
Dobrá otázka.
V HK je fajn vše od zeleně po parkování...
Nejhezčí město pro pár zbohatlíku a vyvoleních.
Což je cca.5% zdejší populace.
A jelikož já patřím k těm 95% tak mě osobně se zde nepáčí nic.Na co město sáhne to stojí zato.
Nábytek za statisíce.
Residentní karty pro své známé.
Ukázkoví opičí pavilon pivovar mj.kdo pak asi tam má restauraci....Nepruhledné výběrové řizení a privatizace bytu.Když někdo nabídne 1,3mil roční nájemné za byt v okružní v dezolátním stavu do kterého by jěšte musel nastrkat jednou tolik.A následně jej koupil v privatizaci to mluví snad za vše....Byl jsem učastnikem výběrovích řízení a vic jak 60% bytu asi kupující ani neviděli......Protože cena nabýdek byla totžná z cenamy v realitních kancelářích.Plus peníze za privatizaci.Domnívám se tak že to bylo učelové.
Slušné lidi odříznout od tét možnosti byt získat...
16.4.2009 21:28
Dennis.T  (Nováček)
RE: KOHO NEVOLIT
Dobrý, v pohodě:-) Děkuji za odpověď:-)
19.4.2009 22:08
xicht53  (Pokročilý)
Varování!
Upozornění: Pokud budou Vaše příspěvky porušovat pravidla slušného chování (vulgární výrazy, hrubé napadání ostatních diskutujících apod.), tak si správce serveru vyhrazuje právo Váš účet zablokovat !!
Vosa by si měla dát pozor, některé výrazy sú veľmi sprosté :-)
19.4.2009 22:32
VOSA  (Nováček)
RE: Varování!
Pravdu nám nazakáží....
25.4.2009 17:34
VOSA  (Nováček)
RE: Varování!
Beru to celkem jako žert.To co je pravda nechám na každém z vás ale myslím že obsahem mých příspěvku není zde někoho urážet.Názory se ruzní a lidé také.Stejně tato celá diskuze at na jaké koli téma nic v Hradci nezmění jen se zde pár Hradečáku zasměje nebo urazí....ale to podstatné by se mělo diskutovat myslím jinde.Jako na schuzích města atd.A to že někdo nerozumí mému příspěvku neovlivním.Jen mě mrzí že vás tu místo příspěvku spíš zajímají kdo a včem napíše nějákou hrubku..... A koho budu volit já.No upřímě za komunistu bylo líp ale čssd to asi také nemyslí zle,vlastně jako každá jiná strana.Co dokázala něco k vuli nám udělat a nemyslet jen na svuj profit.Takže volba je jasná ČSSD.
25.4.2009 17:54
xicht53  (Pokročilý)
RE: Varování!
Ale tohle se jako žert brát nedá. To je neštěstí.
27.4.2009 09:33
pepicek  (Nováček)
RE: Varování!
Njn. směr Maďarsko... naprosto ideální cesta...
27.4.2009 17:53
Dennis.T  (Nováček)
RE: Varování: S komunisty se nemluví!:-P
Drahý kamaráde, to snad nemyslíš vážně, že za komunistů bylo líp...Se podívej do historie:-) Ale na druhou stranu jsem rád, že je volit nebudeš:-)
27.4.2009 21:17
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Varování!
Voso, podle tvých příspěvků bych tě tipoval do věkové kategorie "do 30 let". Pokud jsem se trefil, pak si dovolím tvrdit, že o komunistické éře pranic nevíš, protože jsi ji zažil jen jako dítě. Těžko pak lze posuzovat jak bylo před rokem 1989 a nyní. Zřejmě spíše reprodukuješ názory svých rodičů nebo kolegů z práce či z hospody. A nebo chceš jen vyprovokovat diskusi.

Ač se mi nelíbí současná politika na všech úrovních, stav je rozhodně lepší než za komunistů a vrátit bych to nechtěl. Měj se.
28.4.2009 08:57
DanHK  (Nováček)
RE: Varování!
Ač několikaletý volič pravice mi v Hradci nezbude než dát v komunálkách hlas levici (ČSSD), ODS s VPM za poslední dobu na co šáhla to slušně řečeno pokakala...
4.5.2009 16:04
VOSA  (Nováček)
RE: Varování!
Slušně řečeno-jen nevím proč pravda vždy musí mít slušný výraz.
5.5.2009 14:13
ridic007  (Nováček)
RE: Varování!
Já si nemyslím, že je potřeba volit levici. Ve VPM jsou schopní lidé. Myslím si, že pan Malíř to má v hlavě nevjvíce srovnané ze všech činovníků ve městě. Řekl bych že toho pro město udělal nejvíce pozitivního ze všech náměstků.
5.5.2009 23:25
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Varování!
No hlavně akce s Atolem se mu povedla.
7.5.2009 06:54
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Varování!
Tak nám tu některé vyjmenuj.
8.5.2009 20:42
DanHK  (Nováček)
RE: Varování!
No tak právě s panem Malířem jste mě docela slušně pobavil...
7.5.2009 10:34
VOSA  (Nováček)
Domy
Dnes jsem se v Radnici dočetl o prodeji 41 domu.
Za 65 procent ceny tržní.Jen něják nerozumím jak se budou kupující vybírat když na jeden dum bude víc žádostí.A tak se obávám že uš to je zase předem rozhodnuté.Takže pan Fantomas zase bude o něco bohadčí.Uš mě ale ODS začíná pěkně srát.Uš at jsou volby a tahle pakáž táhne někam do soukromích firem.Kam asi jinam že.
7.5.2009 12:10
Dan  (Nováček)
RE: Domy
Jenomže, voso, ty volby nic nevyřeší, uvidíš ... :-(. Lidi jsou hrozně hloupí a dá se jim nabulíkovat cokoli ...
7.5.2009 16:18
Phavel  (Pokročilý)
RE: Domy
Takže podle Vašeho názoru, volby nic neřeší, tak tam necháme stávající zastupitelstvo, jako by vlastně bylo všechno v pořádku? Tak to ani nemusela být žádná revoluce v 89 s tímto názorem. Možná že volby nic nevyřeší, možná ano. Už jen kdyby nové zastupitelstvo vypovědělo smlouvu s Atolem, to by mi stačilo. Ano, stálo by to peníze, ale vyplatilo by se to pořád ještě. Podle mého názoru - pohoršit si už nemůžeme, přinejhorším to bude nastejno - mizerné hospodaření, pomalý rozvoj města s předraženými zakázkami a nevýhodnými smlouvami... Současní radní si ale hlavně musí taky uvědomit, že jsou odvolatelní a nemůžou si dělat co chtějí. Pak teprve možná dojde i ke zlepšení situace.
8.5.2009 01:25
Dan  (Nováček)
RE: Domy
Ach, jo ... tak především jsem netvrdil nic o tom, že by neměly být volby, nebo že by se nemělo volit.
Teď polopaticky:Víte o někom na volitelných místech kterékoli kandidátky kteréhokoli uskupení, kdo by byl důvěryhodný (a to i do budoucna)? Jste si jist stoprocentní průhledností voleb a poctivého nezmanipulovaného zpracování jejich výsledků? Jste vážně a skálopevně přesvědčen o tom, že jsou rozhodovací procesy natolik otevřené a neprovázané s jistými osobami či zájmovými uskupeními ve městě, "okrese" nebo kraji, že, ikdyby se podařilo do vedení města prosadit poctivé lidi, že by měli šanci uspět?
Neobviňujte mě, prosím, z paranoie, je myslím, dost případů, ze kterých lobyismus a protekcionismus přímo čiší.
A hlavně, psal jsem o hlouposti lidí, kteří si nechají nabulíkpovat cokoli (a teď se dotknu, s prominutím, i Vás), napříklada i to, že v 89 to byla revoluce.
Aj, zase jsem se po dlouhé době nechal unést a napsal do tohoto fóra, ačkoli jsem přesvědčen o naprosté nesmyslnosti tohoto činu. Tedy KONEC, dále již nepřispívám a nereaguji.
PS:Omlouvám se Phavlovi, jestli jsem se ho nějak nešetrně dotkl.
8.5.2009 08:47
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Domy
Pro Dana: Ano někdy tu možná zbytečně plácáme. Ale všimněte si, že tu u některých diskusí reaguje třeba náměstek Soukup, tzn. někdo z města to alespoň čte. A kdoví kolik radních a zastupitelů se anonymně schovává za nějaký nick. Třeba je svými názory někdy ovlivníme při rozhodování. A pokud ne, alespoň zjistíš názory ostatních obyvatel Hradce a sám změníš své stanovisko k tématu.
12.5.2009 18:47
Phavel  (Pokročilý)
RE: Domy
Možná jsem Vás nepochopil, ale v původním příspěvku jste napsal "volby nic nevyřeší". Já si naopak myslím, že volby mohou být v mnoha ohledech rozhodující. Narážka na rok 89, jasně revoluce zní opravdu nadneseně (byla to spíš dohoda), ovšem šlo mi spíše o první demokratické volby ve kterých se přeci jenom rozhodlo o dalším směřování naší země. Dle Vašeho tvrzení by mohli lidé na volby rezignovat a to by se dít nemělo, ani na komunální úrovni. Vidíme to na příkladu HK - slabá volební účast nechává dlouhodobě ty samé lidi u moci, jejich arogantní politika (ruku v ruce se špatným hospodařením, za které nikdo nezodpovídá), plynoucí z jejich jistoty znovuzvolení, se čím dál tím víc stupňuje. Volby by podle mě mohly být řešením - silnou negativní zpětnou vazbou od lidí radě města.
8.5.2009 08:02
Dennis.T  (Nováček)
RE: Domy
Souhlasím s Tebou ale.... Rozvoj města je za poslední roky ten největší, dle mého názoru..Ostatní jen seděli, kecali a nic nedělali (kdo nic nedělá, nic nezkazí). Ale za této "městské vlády" se podle mě v HK nejvíce staví a modernizuje atd.. Nic méně, tím nemyslím problematickou otázku Atolu, aby si mě někdo nevzal za slovo:-D Nic méně, si nedokážu představit, kdo by měl vyhrát příští volby, když vidím ty "bulíky" ze všech politických stran na zastupitelstvu, tak...sranda:-D
7.5.2009 17:28
VOSA  (Nováček)
RE: Domy
Gulášek bych si dal.
7.5.2009 17:26
VOSA  (Nováček)
Silnice u pivovaru
Příkladem dobrého rozhodování v Hradci Králové se aspon mě jeví pivovar a přilehlé cesty po kterích se ale krásně jezdí.... bum bum bum drc.
Když uš něco stavím tak aspon pořádně i z komunikací.Nebo že by to bylo celé předražené a na silnici uš není financ.
Tím to bych rád požádal Otu jestli by nemohl také neco zaplatit ze svého.Myslím že atol mu určitě nějákou tu korunu dal za podpis toho cáru papíru...
jen by to ještě chtělo dukaz.
8.5.2009 20:47
Eva  (Pokročilý +6)
rozvoj města
No, s pivovarem asi nemá město nic společného. Ale pěkné, i když předražené, je náměstí u nádraží a terminál HD. Celkem dobrá je i čistota ulic, což se však nedá říci o vyvážení popelnic. Ty přetékají a kolem je značný binec - a stává se to již pravidlem, ne že by to bylo občas.
8.5.2009 21:41
VOSA  (Nováček)
RE: rozvoj města
Myslel jsem bývalí pivovar těd UŘAD tu chloubu neboli nový pivovar a silnici pod ním....
Ta asi městu patří a tak by se asi měla starat.
9.5.2009 14:30
jyrka  (Nováček)
RE: rozvoj města
Prosím, mohl by sis to po sobě aspoň přečíst?
9.5.2009 20:13
VOSA  (Nováček)
RE: rozvoj města
POLIP SI NĚCO uš jsem to tady psal že jediné co vás zajíma je pravopis.
10.5.2009 16:47
jyrka  (Nováček)
RE: rozvoj města
Já si klidně políbím (je líbat, ne lípat), a Aš je město, to co jste chtěl napsat je až :)

Jinak obsah mne taky zajímá a ten je u vašich příspěvků na stejné úrovni jako pravopis :)
10.5.2009 17:31
Xaver  (Profesionál +11)
RE: vosa
Dle pravopisu se pozná celková intelektuální úroveň pisatele. Jen na okraj...máš doma psa?
10.5.2009 21:20
VOSA  (Nováček)
RE: vosa
Bouhžel psa nemám a uznávám že pravopis někomu nejde viz. já jsem zdárný příklad co ve škole učí.
Nebo spíše učili.Tak já si to budu číst a pokusím se něco pro budoucí příspěvky udělat.
To slibuji zde před všemi.
Ale prosím mějte pochopení.
Děkuji.
10.5.2009 22:49
jyrka  (Nováček)
RE: vosa
Super... gratulace, 1 prispevek bez chyby a pak, že to nejde :)
12.5.2009 22:11
Lena  (Nováček)
Diskuse s Oldříchem Vlasákem
Dobrý den všem,

do dneška jsem byla pouze čtenářkou fóra. Nedělní diskuse s panem Vlasákem mě ale podnítila k tomu, abych se zaregistrovala a sdílela s Vámi svou zkušenost.

V neděli, na oslavě dne matek, mi byl představen pan Vlasák s tím, že se ho budu moct zeptat na to, co mě ohledně Hradce trápí, hlavně to, proč vedle nového terminálu bude místo parkování stát Lidl.
Uznávám, že jsem nebyla nejpříjemnější, ale byla jsem slušná. Reakce pana Vlasáka bych snad definovala jako zesměšňující a arogantní. Většinu mých argumentů smetl tím, že je dovedl ad absurdum, a tak jsem si připadala, že se mnou jedná ne jako s potencionálním voličem, ale nějakým bláznem. Získala jsem dojem, že o můj hlas rozhodně nestojí. Samozřejmě se podle toho zařídím.

Ptala jsem se, proč byl změněn územní plán a vedle THD nebude parkování, ale Lidl. Potraviny jsou přece na takovém místě třeba a žádoucí. A jestli si pamatuji, jak to tam vypadalo předtím? Lebeda a podobně! Parkování bude U Koruny, kde byl bývalý autobusový plac.. Lidl rozhodně nebude nevzhledný a není vedle takové architektonicky výjimečné stavby nepatřičný.

Pak jsme se bavili o sídlišti Plachta. Vyjádřila jsem názor, že je to tam strašné, žádná zeleň, hrůza. Pan Vlasák se podivil, sdělil, že je to tam krásné a že on tam bydlí. Na to jsem fakt nevěděla, co říct. Byl to první člověk, o kterém slyším, že se mu to tam líbí.

A co Amadeus? Což musí být město plné obchoďáků? Já další nepotřebuju.. Prý budu mít větší výběr, až půjdu nakupovat. Ale já nepotřebuju.. Ale ostatní lidé nebudou muset za nákupy na periferie, jako třeba do Carrefouru, ale budou moci nakupovat ve městě. A já na to, proč tam jsou tak malá ošklivá okénka? V době energetické krize budeme svítit celý den zbytečně.. Malá okénka ušetří vytápění..
Ale mě by se tam líbil parčík.. To je nesmysl, byla to proluka v zástavbě, která čekala na vyplnění. Já nejsem architekt, ale Tesco byl podle mě solitér, to prostě nebyla proluka. Což jsem idiot, kterého lze opít rohlíkem?

Řekla jsem mu, že naši předkové naštěstí uvažovali zcela jinak, proto máme ve městě Šimkovy sady a další zelené plochy, kdyby tam nebyly, tak oni všechno zastaví. To byste si jako představovala kilometrové mezery s parkem mezi každým domem, to přece nejde..!

Nakonec následovalo doporučení, že když se mi tu nelíbí, že se můžu klidně odstěhovat na nějakou vesnici. Až doma mi došlo, jak je to drzé. Jako kdyby mu/jim patřilo město. A komu se jejich rozhodnutí nelíbí, ať si jde. Jak může nějaký představitel města tohle říct někomu, komu se má snažit naslouchat? O mém hlasu nemluvě.
Chtěla jsem Vám o tom dát zprávu. L.
12.5.2009 22:36
xicht53  (Pokročilý)
RE: Diskuse s Oldříchem Vlasákem
Nebojte, po červnu už o panu Vlasákovi zase dlouho neuslyšíte, natož abyste s ním mluvila. Až do dalších voleb. Pokud tedy nesežene ještě lepší job.
13.5.2009 08:51
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Diskuse s Oldříchem Vlasákem
Ptám se, slyšeli jste někdo o nějakém činu, kterým by pan Vlasák, jakožto europoslanec, pomohl našemu městu nebo regionu? Kromě toho, že v době svého poslancování postavil svůj barák v Malšovicích, zasloužil se třeba o získání nějaké dotace pro Hradec?
13.5.2009 09:08
Lena  (Nováček)
RE: Diskuse s Oldříchem Vlasákem
Petře,
přesně, po rozhovoru s panem Vlasákem jsem si říkala, že pokud na Plachtě bydlí, tak jistě ne v těch šílených činžákách poslední etapy Plachty směrem k Petrofu, které jsou vyšší a vyšší, jen aby se z toho čtverečního metru vytřískalo co nejvíc..
A iluze jsem měla a je mi z toho všeho moc smutno.. L.
13.5.2009 11:01
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Diskuse s Oldříchem Vlasákem
Já vím o jednom činu páně Vlasáka. Za jeho mocného přispění nám prodal VAK. Díky tomu nejenže HK nezískal dotaci na rekonstrukci ČOV, ale ještě se nám pod různými záminkami zdražuje vodné a stočné. Je dražší o 10 Kč nežli v Praze a nejspíš zase v příštím roce zdraží, protože budeme pít vodu z Orlice. Nynější ODS jenom drží cestu, kterou v HK vytyčil již zmíněný modrý soudruh Vlasák. ODS a Vlasáka rozhodně volit nebudu.
13.5.2009 08:57
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Diskuse s Oldříchem Vlasákem
Leno, hlavně nechápu, proč po tolika letech po revoluci ztrácíte čas s našimi politiky. Asi jste jedna z mála, co jste ještě neztratila iluze o politice v ČR. Ukažte mi jediného, který po dobu své funkce pracoval pro voliče a ne pro své korýtko.
13.5.2009 10:56
xyz  (Nováček)
Vlasák
No, já si pamatuju, že pan Vlasák byl vyfocen snad v každém vydání Radnice, když ještě starostoval. Asi se na sebe rád díval. Teď musí byt spokojen, tolik Vlasáků po městě, srdce se tetelí.
15.5.2009 08:34
Eva  (Pokročilý +6)
p. Vlasák
Doufám, že většina lidí p. Vlasáka zná a volit ho proto nebude.Nedělejme si iluze, že se změní.
15.5.2009 13:04
Eva  (Pokročilý +6)
pro Lenu
Netýká se to voleb - ale dnes jsem šla kolem Amadea. Zatím je to hrůza,jak věznice a pocit stísněnosti ze zúžené ulice, jak v tunelu.
15.5.2009 15:44
Ira  (Pokročilý +1)
RE: pro Lenu
No a tak podobně to bude vypadat na křižovatce Střelecká a Gočárova, jestli se podaří záměr Generali a zbourají vilu Aničku a postaví svoje nové sídlo. Ten pěkně otevřený prostor uzavřou a bude to jako v tunelu. Ještě bohužel nemáme vyhráno.
15.5.2009 17:35
Björken  (Nováček)
RE: pro Lenu
Ten "tunel" na Gočárovce měl v plánu i Gočár sám. Mě se Anička docela líbí, ale ta vilka na proti vůbec. Celá půlka Gočárovky blíž k nádraží se mi nikdy moc nelíbila a nevypadá moc reprezentativně. Jinak Amadeus je na návrzích pěkný a rozhodně bych ho nesoudil předem. Díky vyplnění prostoru mi přijde cestou od podchodu kostel na nám. 28. října zvýrazněn, což je dobře. Navíc povrch Amadea by neměl být šedý, ale obložen cihličkami. Já jsem rád, že se dělá nějaká protiváha Futuru, kam nerad chodím, protože to už není město. Navíc v příštím roce se konečně začne stavět velmi zajímavý projekt s parkováním - Palác/Aupark Hradec..
15.5.2009 21:04
Guboš  (Pokročilý +1)
Amadeus
Nevím jestli jde o výhled na kostelík...dopravní zátěž je v těchto místech i bez Amadea dost na hraně... Např. včera byla ucpána komunikace od zastávek MHD díky jednomu kamiónu, který se tam prostě nevešel. Ta stavba tam prostě do centra nepatří...po ODS jen potopa :o) bohužel...
15.5.2009 21:11
xicht53  (Pokročilý)
RE: Amadeus
V Praze je Paladium taky vedle pěší zóny na nám. Republiky, počkejme na výsledek.
Já bych tady sice raději viděl zeleň, ale je to příliš cenný (drahý) prostor, než aby se tam váleli nepřizpůsobiví spoluobčané. A předtím to žádná krása nebyla. Stejně to dopadne vedle Alessandrie.
17.5.2009 16:05
Lena  (Nováček)
RE: Amadeus
Díky všem za příspěvky, moc ráda slyším další názory. Včetně těch, že vedle Tesca se někomu obchoďák líbí: alespoň někdo bude potěšen, když už se to staví a nedá se s tím nic dělat.
Nesouhlasila bych ale s tím, že prostor je příliš cenný, a proto je tam škoda zeleně. To já bych to spíš viděla naopak. Souhlasím s tím, že to tam bylo ošklivé. Ale to je spíše výzva tam udělat něco krásného.
Ale ještě jednu věc jsem do svého referátu zapomněla zmínit. Pan Vlasák mi řekl, že teď mám malé dítě, tak tam chci park, pak tam budu chtít školku, pak školu, pak důchoďák..? Na to jsem fakt jen zalapala po dechu. L.
15.5.2009 16:39
STDM  (Nováček +1)
RE: pro Lenu
Je to skutečně brutální využití prostoru. A to si představte, že ten Amadeus byl původně navržen ještě větší.

15.5.2009 18:51
Eva  (Pokročilý +6)
Amadeus
Jen aby ty kachličky nedopadly jako červeň na fasádě knihovny. Známe to.
18.5.2009 00:37
ČERT_z_Bx  (Nováček)
Volby v H.K.
Se zájmem jsem si přelouskal téma koho volit a zjišťuji, že je to všude stejné, ač Hradečák, žiji již přes dvacetpět let na Liberecku. S Hradcem jsem stále spoután, jednak jsem zde prožil dětství, mám zde rodinu, spolužáky, kamarády, takže jednou, dvakrát do měsíce jsem v Hradci. Všude je to stejné, ať zvolíme kohokoliv, většinou jsou to lidé, kterým nejde o zlepšení města, obce, ale bohužel vždy jen o zlepšení jejich osobních kont a snahy zviditelnit se.Zářným příkladem je i obec, nebo spíše maloměsto na němž žiji. Zdejší občané se dohodli, že už mají dost pana starosty, přistěhovalce z BLR, který zde pracoval jako kantor na základní škole. Po revoluci se dal k ODS svoloči, a tím pádem se dostal k postu starosty. Po zvolení starostou, se nám pan učitel pěkně vybarvil, za svého kralování prosadil pěkných pár projektů, které město na léta zadlužily, absolutně nerespektoval vůli svých voličů, jeho alkoholické tahy po restauracích, o těch si štěbetali vrabci u snídaní, prostě hrůza. Přišly komunální volby, lidé dali hlas jinému a to poměrně dost znatelně, pan starosta nelenil, převlékl kabát, zmanipuloval sliby zastupitelstvo a opět vládne. jeho posledním výstřelkem je přeložka průtahu komunikace na Frýdlant v Čechách, ne mimo obec, ale přímo středem obce, která jen náhodou končí u silné firmy BENTELER, a proč??? No v podstatě je to jednoduché. Denně do Benteleru najíždí přes 300 , slovy třista kamiónů, a není důvod, proč by si firma nepostavila za své peníze přístupovou komunikaci přes pozemky za obcí k zadní části svých pozemků a objektů, takhle se to schová za jakousi přeložku a těch 300 kamiónů si prostě projede přes střed města a celá obec si může víte co, nakonec, dění před stavbou bylo dost publikováno na TV NOVA a ani to nepomohlo, prostě pan starosta si zamanul, možná že dostal nějakou tu obálečku a občané, ti mohou jen držet zobáky a krok. Bohužel, je to tak, a doufám, že to Hradec nepotká. Proto, až půjdete volit, volte takové lidi, kteří jsou schopnipro lidi něco udělat a ne ty, co si tam jdou jen nahrabat.Aspoň nedopadnete jako naše maloměsto. :-D
18.5.2009 06:51
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Volby v H.K.
Ještě vědět, jak takové lidi poznat, protože k naší smůle, to nemají napsáno na čele.
18.5.2009 19:54
Body  (Nováček)
RE: Volby v H.K.
No jo, ale jak na těch stále se opakujících kandidátkách poznat lidi, kteří nechtějí jenom hrabat. Je otázka, jestli se takoví na kandidátky vůbec dostanou.
20.5.2009 11:06
ihk  (Nováček)
RE: Volby v H.K.
nedostanou
20.5.2009 18:07
Michal H.  (Nováček)
RE: Volby v H.K.
V tom případě nám občanům HK nezbude, než abychom vstoupili porůznu do místních poboček politických stran a snažili se tam něco změnit:-)
20.5.2009 18:58
VOSA  (Nováček)
RE: Volby v H.K.
Rád bych byl také na kandidátce nezávyslé strany.
Jen mám otázku kdo by mě zvolil.Tam stejně nikoho nepustí.A obyčejný lidé nejsou konkurence.Takže
at volit nebo ne stále tam budou stejný držky....
MUSÍME DO ULIC A DEMONSTROVAT.
Udělat defenestraci.Vyházet je z oken.Od radních aš po atol.A sami vládnout tomu městu....No konec pohadky.Myslím že se stejně nic nezmění.Ani v HK ani jinde v ČR.Pokud se tam nedostanou lidé co by opravdu chtěli změnit tento stát a né jen své konto...ps Četl jsem to po sobě ale chyby tam asi budou stejně.
20.5.2009 21:57
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Volby v H.K.
Voso, když opomeneme malý a velký písmena a interpunkce, tak přeci jen 2 chuťovky ti tam zůstaly (závIslé, aŽ) - to jen pro příště, nehodlám zde moralizovat, vysvětlení tvé zvláštní češtiny jsem už četl a chápu.

I přesto - pokud někdy budeš kandidovat, dej vědět na tomto fóru, abych věděl koho nevolit. Mám trochu jinou představu i komunálním politikovi, než jsi ty, sorry:-)
21.5.2009 15:08
VOSA  (Nováček)
RE: Volby v H.K.
Nezavislý a ne nezavlslý to jen pro příště....
Ale dám vědět aš tam budu....
29.5.2009 14:02
Viki  (Nováček)
RE: Volby v H.K.
Musím s vámi souhlasit, ale dokážete předem odhadnout jak se zvolený zastupitel zachová v době příští? Může nám opravdu naslibovat hory doly, jako to dělali jeho předchůdci, ale jak se dostane ke korytu tak má Alzheimera. Já mám obavy, že už se tady nedá téměř nikomu věřit. Je to stále dokola a čím dál horší chování politiků ve mně vyvolávají skepsi ač jsem rozený optimista. K volbám půjdu, ale s rozpačitým pocitem, zda je můj hlas vůbec k něčemu dobrý.
25.5.2009 09:38
Petr - HK  (Guru +4)
Eurovolby
Blížící se volby do Evropského parlamentu zdánlivě nesouvisí s městem a tudíž ani s touto debatou. Je třeba však zmínit, že spousta lidí se rozhoduje nejen podle politického programu strany, ale hlavně podle předvolebních prohlášení kandidátů a v neposlední řadě také podle klíče, z jaké města politik pochází. Takový kandidát z místa mého trvalého bydliště může trochu hájit zájmy města a případně by mohl trochu dopomoct k nějaké té dotaci pro obec (zná, jak dotační programy fungují a může předat informaci představitelům města). Sice jsem neslyšel, čím byl prospěšný Hradci pan Vlasák v dobách svého europoslancování, přesto se této vize nevzdávám. Protože jsem už do schránky dostal volební lístky a stále nejsem rozhodnutý koho volit, pro začátek jsem prolétl lístky, zda je tam alespoň někdo z hradečáků.

Musím Vás hradečáci zklamat - je to bída:
ODS - (na kandidátce 3.) Ing. Vlasák, europoslanec,
ODS - 28. MUDr. Michálek, lékař,
Koalice Suverenita (SZR) - 19. Filipová, finanční poradce,
EDS - 9. Mgr. Čapek, advokát,
NS - 16. Mgr. Ungermann, pedagog,
SDŽ - 10. Mgr. Morávek, ředitel centra pro postižené,
SDŽ - 23. Ing. Vejběra, technik.

Ach jo, jediným kadidátem, který by mohl poslancovat v parlamentu s vazbou na naše město je Oldřich Vlasák. O něm jsem se již zmínil výše a v dalších svých příspěvcích.
25.5.2009 09:45
JPA  (Pokročilý)
RE: Eurovolby
Tak a babo raď - co je menší zlo? Když p. Vlasák neprojde do europarlamentu, máme ho tady za rok v HK na 4 roky minimálně na funkci náměstka :-)
jpa
25.5.2009 10:52
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Eurovolby
Já myslím, že z výplaty 1/2 mega by už dělat obecního náměstka nechtěl, to už je pro něj malá funkce. Z třetího místa na kadidátce ODS má europoslancování ještě na pár let jisté.
25.5.2009 11:34
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Eurovolby
Dneska jsem probírala volební lístky a když se mně dostal do ruky lístek ODS, udělalo se mně špatně. ODS a Vlasáka nikdy. Stydím se, že je Vlasák z HK.
26.5.2009 15:06
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Eurovolby
Tak se odstěhuj jinam a styď se tam za jiné. Já budu volit pana Vlasáka.
26.5.2009 15:23
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Eurovolby
Pro ne-hradečáka:
Respektuji Váš názor, i když si myslím, že jen rád provokujete.

Můžete tedy uvést v čem byl pan Vlasák úspěšný, co by europoslanec? Přiznám se, že tyto informace mi chybí, de facto za dob jeho působení v Bruselu jsem o něm skoro vůbec neslyšel, až teď před volbami.
26.5.2009 16:12
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Eurovolby
Pro ne-hradečáka.

Vždycky když slyším takové názory jako: když se ti to nelíbí, tak si běž, mám chuť zvolit DS. A to je i případ pana Vlasáka. Ten argumentuje úplně stejně.
26.5.2009 18:09
VOSA  (Nováček)
RE: Eurovolby
Dělnická strana i to je možnost jak změnit něco v tom to státě.Nechci být rasista ale uš jste někdy vyděli roma bezdomovce... Já zatím ne nebot se o ně stát z našich hezky stará.
26.5.2009 18:41
Dennis.T  (Nováček)
RE: Eurovolby
For Petr:
od provolace jsem tady jáá;-)

For Ira:
Proč se Ti udělalo špatně když si narazila na volební lístek ODS?? Co ostatní strany? Co udělali europoslaci špatného?;-) Já myslím že nic, kdo nic nedělá, nic nezkazí a je to příklad všech europoslanců za ČR. (teda aspoň nic, co by se vnuknulo společnosti do jejich hlaviček)

For Vosa:
Máš pravdu, že naši milý spoluobčani bezdomovci nejsou aleee...V Německu, v roce 1933 to začalo stejně. Také si braly záminku, aby dostali hlasy a...myslím že DS se jim začíná pomalinku podobat, jejich struktůrou, organizací atd....

Prostě DS a KSČM nikdy...jinak vše ostatní je ve hře;-)

Mějte se fájn a sejdeme se 5. nebo 6. 6. u voleb;-)
26.5.2009 23:12
STDM  (Nováček +1)
RE: Eurovolby
Myslím, že se vás moc nesejde. Tipuju tak 10%.

27.5.2009 00:04
Dennis.T  (Nováček)
RE: Eurovolby
Ty snad nejdeš volit?:-)
28.5.2009 23:13
STDM  (Nováček +1)
RE: Eurovolby
Snad nebudou volební komise v přesile oproti voličům samým. :-) Já osobně tentokrát k urně netrefím. Nějak mne ty předvolební sliby Bruseluchtivých unavují. Naše europoslance tak trochu vnímám jako páté kolo u vozu, i když se někteří prsí, jak jsou nepostradatelní. Omlouvám se, nachci brát potenciálním voličům iluze. Myslím však, že k těmto volbám půjde velice málo lidí. Procenta budeme znát už za pár dní.




25.5.2009 14:19
STDM  (Nováček +1)
RE: Eurovolby
Není MUDr.Michálek tady z Hradce?
26.5.2009 07:12
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Eurovolby
Jako lékař, ortoped je dobrý, občas k němu chodím. Jako politik? Těžko to někdo posoudí, protože se do současnosti výrazně neprojevil.
27.5.2009 10:38
hanah  (Nováček)
volby
Určitě nebudu volit ODS.
27.5.2009 11:52
Ira  (Pokročilý +1)
RE: volby
Já budu volit č. 5 paní Bobošíkovou, protože nesouhlasí s Lisabonskou smlouvou a v europarlamentu pracuje, narozdíl od Vlasáka.
27.5.2009 12:29
Body  (Nováček)
RE: volby
Vaše informovanost o tom, jak kdo v parlamentu pracuje je obdivuhodná. Mohla byste naznačit zdroj informací? Také bych přivítal, kdybyste mě sdělila své důvody pro volbu p. Bobošíkové, dosud jsem se domníval, že je to velice šikovná populistka, která umí obratně hrát na city prostého lidu.
27.5.2009 13:09
Ira  (Pokročilý +1)
RE: volby
Já si zase myslím, že populista, i když méně šikovný je Vlasák.
27.5.2009 12:49
Body  (Nováček)
RE: volby
Ještě by mě zajímalo, zda jste se s obsahem Lisabonské smlouvy osobně seznámila, nebo jestli váš názor vychází z obecných frází politiků.A nezlobte se na mě, že na vás tak "dorážím".
27.5.2009 13:07
Ira  (Pokročilý +1)
RE: volby
Vyjádřila jsem svůj názor a jak jsem k němu dospěla Vás nemusí zajímat. Pokud vím, tak Lisabonskou smlouvu nečetli ani politici, kteří o pro ni hlasovali. Těch se ptejte!!!
27.5.2009 15:13
Body  (Nováček)
RE: volby
To, že smlouvu nečetli ani mnozí politici, kteří se k ní vyjadřují, mě je jasné, to že jste ji nečetla ani vy je zřejmé z vaší odpovědi. Na tom není nic špatného, takových nás je většina. K Lisabonské smlouvě se většina z nás staví podle toho, zda vidí pro naší zemi jako výhodnější zachování naprosté suverenity s neomezenými pravomocemi našich představitelů, nebo zařazení naší země do společenství vyspělých zemí při respektování určitých demokraticky stanovených pravidel soužití.
Jinak plně respektuji vaše právo vyslovit svůj názor bez jakéhokoliv zdůvodnění a přeju vám vše dobré.B.
27.5.2009 15:33
DanHK  (Nováček)
RE: volby
Co říkáte na to neustálé házení vajíček na Paroubka? Já jsem pravicovej volič, ale tohle mi přijde už trošku ujetý, když jsem dneska viděl na novinkach.cz mladíka, jak vypouští socanům kola u auta, tak mě fakt jen napadlo, že se někteří mají šanci vyřádit.
28.5.2009 09:17
Petr - HK  (Guru +4)
RE: volby
Paroubka nemám rád, myslím že své straně jen škodí. Přesto - házení vajíčka je ubohé vyjádření svého postoje vůči politikovi. Jednoho to napadlo, média jej ještě zpropagovali a poté se vajíčkománie chytilo pár dalších blbečků. Za chvilku místo vajíček někoho napadne házet dlažební kostky...

Nereagovat na házení vajíček je jednou z asertivních metod, neboť agresor tímto částečně otupí. Otázkou je, jak dlouho bude Paroubka bavit se po každém mítinku sprchovat a převlékat :-)
Takže vajíčkům říkám rozhodné - NE!
27.5.2009 17:31
Petr - HK  (Guru +4)
RE: volby
Body, pokud jste Lisabonskou smlouvu nečetl, jak víte, zda tato úmluva demokraticky stanovuje pravidla soužití v EU? Co když naopak "silné" státy si přisvojují větší práva na úkor států "slabších" a narušují svrchovanost našeho státu? Reakci na moji otázku od Vás nečekám, odpovědět je oprávněna pouze osoba, která skutečně smlouvu studovala.

Pokud by tato listina měla 10-20 stránek, určitě bych si ji přečetl, abych si mohl vytvořit osobní názor, ale vzhledem k jejímu rozsahu a složitosti je to pro mne zbytečnou ztrátou času. Rád přenechám politikům a politologům, jejich je to chlebíček.

Z důvodu neznalosti se tudíž nebudu při eurovolbách rozhodovat podle hlediska, zda onen politik podporuje či nepodporuje Lisabonskou smlouvu, protože nevím, co ve skutečnosti pakt obsahuje, raději zhodnotím jiná kritéria při výběru politika (politické strany).
27.5.2009 23:22
Body  (Nováček)
RE: volby
Pane Petře, já přeci nic netvrdím, jenom uvádím svůj názor, podle čeho se k problematice LS vyjadřují řadoví občané, jako jsme my. Ve svém příspěvku bych maximálně změnil formulaci "zda vidí pro naší zemi výhodnější..." za "zda věří, že je pro naší zemi výhodnější...".Jinak nevím, proč bych měl svůj příspěvek měnit. Pokud vy odmítáte z důvodů neznalosti podrobného znění k LS vyjádřit svůj názor a vše necháváte na politicích je to vaše věc. Stejně jako výběr hledisek, podle kterých budete volit svého kandidáta.Zdraví B.
28.5.2009 09:05
Petr - HK  (Guru +4)
RE: volby
Pane Body, téma Lisabonské smlouvy bych tímto opustil, každý máme svůj názor na věc, i když v jádru věci si rozumíme. Pouze doplním, že se pozastavuji nad lidmi, kteří prohlašují: "budu ho volit, protože je/není pro/proti Lisabonské smlouvě - ač jako volič vůbec neví, co je ve smlouvě napsáno a slepě věří upovídáným politikům. Nic víc. Pěkný den.
28.5.2009 11:00
Body  (Nováček)
RE: volby
Souhlasím. Přeji vše dobré.
28.5.2009 11:17
jyrka  (Nováček)
RE: volby
Nic proti, ale jen závažnost této smlouvy - akcentovaná medii a i upovídanými politiky a její velikost (čímž se tvoří nečitelnou - když ji svobodní četli, četlo ji 30 lidí po dobu 7 hodin a nedočetli ani do konce) mi říká, že na této smlouvě je cosi špatně.
Mimochodem, proti LS vystoupil i důchodce z vysočiny (který je v současnosti velice upovídaným, ale realistickým politikem, protože mu už o nic nejde)...
Ale stále si nemyslím, že LS je tím hlavním argumentem, podle čeho se rozhodovat...
27.5.2009 16:16
xyz  (Nováček)
vajíčka
Vajíčková smršť mi přijde nedůstojná a trapná, nehodná vyspělé politické kultuře: je to lavina, se kterou přišel jeden provokatér a stádo dalších se přidalo. Svůj politický postoj mohu vyjádřit jinak. Nebudu to řešit akcí alá primitivní jižan.
27.5.2009 22:01
pepicek  (Nováček)
RE: vajíčka
Promiňte, ale v této situaci již je tohle jediný způsob, jak vyjádřit názor... Dá se s Paroubkem normálně diskutovat? Představte si, že by nebyl odpor proti politice jedné strany v roce 89, kde bysme ted byli?

Podle mě je to prostě pouhé viditelné vyjádření nesouhlasu s politikou jedné strany. Mimochodem, kdyby na andělu nelítaly vajíčka a byl tam jen hlasitý protest, úplně by to stačilo...
30.5.2009 15:28
Viki  (Nováček)
RE: vajíčka
Milý Pepíčku, už jste někdy zkoušel diskutovat s nějakým politikem? Já si myslím, že ať je to Mirek nebo David nebo náš tolik diskutovaný Jirka, vyjde to nastejno. Všichni žijí někde jinde a na problémy nás obyčejných občanů dávno zapomněli. A myslíte, že skutečně neexistuje jiné řešení, než házení vajec? Co třeba na ty jejich mítinky nechodit a dát jim tak najevo, že nás jejich bláboly nezajímají. Jak by se asi tvářili, kdyby před jejich tribunou kromě senzacechtivých novinářů nikdo nestál. Ale to je tady nereálné, protože lidé jsou zvědaví a hladoví. Co kdyby tam dávali klobásku nebo gulášek, tak proč se nenažrat zadarmo? Jinak si totiž nedovedu vysvětlit tu účast.
27.5.2009 16:54
Dennis.T  (Nováček)
....
Já jsem také pravicový volič, ale házení vajíček na socany se mi moc nezamlouvá. Nepříjde mi to moc důstojné.....jen provokace, v davu se ztratí každý, docela Paroubka i lituju. hmmm, ikdyž na komusisty a na DS bych ta vajíčka házel taky...Ale ČSSD považuju za demokratickou stranu, ti si to nezaslouží.
27.5.2009 22:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ....
Vzhledem k tomu, jak Paroubek nedůstojně lže a to vše jenom proto, aby se dostal moci třeba i s komunisty, mi ty vajíčka přijdou docela dobré. Patří mu to. Doufám, že přijede i do HK, koupím si velké plato, v hodu na cíl jsem byl vždy machr.
28.5.2009 08:39
xyz  (Nováček)
RE: ....
Víte, že jste mne docela zklamal?
28.5.2009 09:33
jyrka  (Nováček)
RE: ....
A mne potesil :)
28.5.2009 15:14
VOSA  (Nováček)
RE: ....
Dobrý den všem chovatelum drubeže.
To vám vajíčka nejdou na odbyt že se pokoušíte z těchto věcí udělat nedostatkové zboží.
Čím vědší poptávka.Tím vědčí cena....
A v AFRICE nemají co jíst.... a ne jen tam.Z toho co házíte po politikoj se mě chce zvracet.
Všichni co stím souhlasí by potřebovali přes DRŽKU.
28.5.2009 13:29
Petr - HK  (Guru +4)
RE: ....
Není náhodou Paroubek dneska v HK? Jinak na Facebooku organizátor vajíčkové války vyzval ke složení vajec, což osobně chválím. Jeho recese a vyjádření sympatií k tomuto politikovi se trochu zvrhlo jiným směrem, než asi chtěl. Ukažte se jako inteligent a zkuste rozhodnutí o konci "vajíčkománie" respektovat. A pokud nesouhlasíte s názory Paroubka, pak ho běžte na náměstí klidně vypískat. Ale vejce nechte v kalhotách :-)
28.5.2009 13:48
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ....
Jak napsal autor akce M. Forst, akce ukázala pravou tvář a praktiky nečestné předvolební agitky předsedy Paroubka a některým váhavým občanům možná i otevřela oči.
Takže klid vajec.
28.5.2009 15:16
VOSA  (Nováček)
RE: ....
A ty tady lžeš furt.A nikdo po tobě nic nehází....
29.5.2009 14:10
Viki  (Nováček)
RE: ....
Vajíčková davová psychóza vypovídá o inteligenci všech, kteří ji podlehli. Protestovat se dá i slušným způsobem a navíc si myslím, že nejhorší zvrat v politice za poslední dobu způsobila ODS. Nejvíc se mi líbí, když se k tomu vyjadřují teenageři, kteří ještě nic nepředvedli a nezažili, ale plácají do televize velkohubé politické názory. Co se týká současných politiků, tak bych je vykopala všechny do jednoho, ať si jdou v této době sehnat práci, za minimální mzdu a zkusí žít jako 90% ostatních občanů této republiky.
2.6.2009 09:27
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: ....
Viki...vadí Vám názor mladší generace? To mi připomíná proslov generálního tajemníka ÚV koncem listopadu 1989, který posílal děti do lavic... Jinak souhlasím, ne však 90% procent politiků, ale 99% :o)
2.6.2009 12:35
Ira  (Pokročilý +1)
RE: ....
Ale Guboši, Viky neřekla nic o tom ,že jí vadí názor mladší generace. Vyjádřila se pouze ke způsobu prezentace těchto názorů. A s tím já souhlasím. Protože přesvědčovat někoho, ne argumenty, ale vajíčky, je ubohé.
2.6.2009 12:58
Petr - HK  (Guru +4)
RE: ....
Ale Iro, Viki se vyjádřila jasně - cituji: "Nejvíc se mi líbí, když se k tomu vyjadřují teenageři, kteří ještě nic nepředvedli a nezažili, ale plácají do televize velkohubé politické názory."

Jako kdyby mladí kvůli tomu, že nic nezažili, nemohli mít svůj názor na politickou situaci.

Osobně s vajíčky nesouhlasím, většina teenagerů si tam opravdu přišla hodit to své vajíčko v rámci velkého davu, sami by se na odpor nevzmohli. Ale jinak nejmladší generaci nezatracujme, mají svůj názor, mnohdy jsou radikálnější a společnosti možná prospěšnější než pár rozumných lidí ve středním věku, kteří toho zažili dost a jen slepě poslouchají, co jim pořád ti stejní politici nakukají těsně před volbami.
2.6.2009 13:12
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ....
Rozhodně nemohu souhlasit, že nejhorší zvrat v politice způsobila ODS. Vypadáte na někoho, kdo se dal koupit ve volbách do senátu za 30,-Kč. Na takto vedenou agresivní volební kampaň ze strany ČSSD,plnou polopravd a lží, se ani nedivím, že mnoho lidí odpovědělo vajíčkem. Ikdyž lze souhlasit, že se k tomuto aktu přidalo i mnoho takových, kteří možná nevědeli proč to dělají a prostě se schovali v davu.
Připomínáte mi slova M.Štěpána,vůdce KSČ, když si v roce 1989 taky myslel, že mu poroučejí děti.
Jak se nyní ukázalo, a pokud jste se pozorně dívala na TV,nesouhlas s politikou ČSSD, vyjadřovali lidé všech generací (studenti a střední generace), ale mladí bohužel házeli vajíčka.
S tímto druhem politiky, s populistickými gesty z úst ČSSD, paktování se ČSSD s KSČM, s tím určitě nesouhlasím. Neříkám, že vše od nynější vlády je skvělé a souhlasím s tím, ale je to stále přijatelnější,než takový diktátor typu Paroubka, kterému jde jen o moc, protože jenom proto svrhl vládu uprostřed předsednictví naší země EU. Svými populistickými gesty, rozhazuje peníze ze státního rozpočtu po miliardách, jenom proto, aby si koupil své voliče,z daní nás všech,které budou možná zplácet ještě naši vnuci, se mi nelíbí.Mnoho příznivců ČSSD dávají svůj hlas jenom proto, že za to něco dostanou, nějakou svoji sociální dávku, nějakou úlevu u lékaře, atd.

Jediné v čem jsem s vámi zajedno, je to, že dnešní politika je hnus a slušný člověk to dělat nepůjde. Bohužel pro nás občany, kteří platíme daně.
3.6.2009 10:11
Body  (Nováček)
RE: ....
Mirku, plně se ztotožňuji s vašimi názory. Jenom doplňuji:
- vajíčková aféra = okrajová záležitost nafouknutá medii a některým politiky, spatřovat v házení vajíček zločinné úmysly je směšné
- ODS = strana až příliš tolerantní k některým nekalým praktikám, uplatňovaným v oblasti podnikání a politiky. To negativně ovlivňuje její důvěryhodnost
- ČSSD = strana, prezentující se nejvyšším stupňem populismu, neustále se podbízející různými líbívími aktivitami, kterými se snaží o získání nejvyššího počtu voličů a to bez ohledu na negativní dopady pro celou zemi a její budoucnost.
3.6.2009 10:31
Body  (Nováček)
RE: ....
Překlep oprava: líbivými
3.6.2009 12:05
Michal H.  (Nováček)
RE: ....
Pro Mirka. Na svůj názor jistě máte svaté právo a nikdo vás nemůže nutit, abyste měl rád pana Paroubka. Na druhé straně já z mnoha konkrétních důvodů nemám rád pana Topolánka, jsem mladý, ale přesto jsem nešel na jeho mítink házel vejce ani psí exkrementy. To jen na okraj. Pokud mám možnost sledovat politiku obou stran a její dopady na občany, pořád mě z toho o něco lépe vychází ČSSD, i když má taky svoje hříchy. Týká se to jak komunální sféry ( tísíc a jedna kauza hradecké ODS ), krajského vedení ( za vše jen připomínám přestavbu pivovaru ) až po celostátní prezentaci té které strany. I prezident Klaus, kterého nikdo nemůže podezírat z "levičáctví" označil Topolánkovu vládu za nejzlobbovanější (rozuměj nezkorumpovanější ) v historii ČR.
3.6.2009 12:45
Ira  (Pokročilý +1)
RE: ....
Michale H, souhlas.
3.6.2009 13:33
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ....
Já jsem také neřekl, že mám Topolánka rád. Jen jsem tu nastínil problém programů těchto stran. A co se týká programu, je mi rozhodně bližší ODS, než populistická a rozhazovačná ČSSD. Heslo JISTOTA, je velmi krátkozraké. Možná vám dají jistotu na několik málo let, ale co potom, potom bude potopa, to je politika ČSSD.
3.6.2009 13:40
jyrka  (Nováček)
RE: ....
Ono je otázka, co je lepší...? Aby byla vláda "zkorumpovaná", tak jak uvádíte vy (mimochodem, podívejme se na pana Grosse a ostatní členy minulých vlád, ty peníze asi taky nebudou úplně čisté, že?), nebo aby vláda byla naprosto neschopná a vedla zemi směrem Maďarsko. Teď mluvím o vládě páně Paroubka za ministrování páně Sobotky. I Zeman prohlásil, že Sobotka byl nejhorší ministr po listopadu 89, protože i přes masivní hospodářský růst se rozpočet dostal do deficitu. Na druhou Topolánkova vláda byla jediná, která měla odvahu na to, aby začala "šahat" do problémů o kterých se cca od roku 2000 jen mluví a všichni říkají, že je třeba je řešit. Všichni i Topolánek museli vědět, že když tohle udělají, začnou být neoblíbení.
Jenom taková malá úvaha mimo, standardní politický cyklus (skoro všude v dem.světě je střídání levice a pravice - pravice zavádí potřebné reformy a levice je "zmírňuje", ale nikde to neprobíhá naším způsobem, protože i ta levice si uvědomuje potřebu reforem a je ji známo, že bude v dalších volbách opět zvolena) i to může být příčinou vajíčkového protestu.
Hlavně Jiřík s Davidem jsou schopni otočit o 180° kdykoli se jim to hodí (radar, poplatky, reformy, podpora vlády v předsednictví, atd, atd.) bohužel velké části našich spoluobčanů to nějak uniká (asi ta dlouhodobá paměť nějak zkomírá, že by to bylo masivní seriálovou masáží? :D
3.6.2009 14:04
Michal H.  (Nováček)
RE: ....
Pro jyrku. Tak nevím, jak vy, já od narození žiju tady v HK a jasně vidím dopady rádobypravicové politiky ODS zde ve městě. Následky občas bývají závažné a vlastně nevratné - viz smlouvy na 30 let apod. Taková ta snaha vše za každou cenu zprivatizovat, či lépe privatizovat ziskovou část firmy a státu ( potažmo městu) ponechat náklady nebo přímo ztráty. takovým příkladem je vstup VEOLIE water do hradeckého VAKu. Pokud by VAK zůstal městu, mohlo čerpat z EU fondů stamilionové dotace na modernizaci a opravu sítí a čističky. Soukromý subjekt na tyto dotace nárok nemá, takže nezbytné investice se promítnou do vodného/stočného a zaplatíme to my. Hlavní ale je, že se vytvoří teplá místečka v dozorčích radách, o obyčejného občana nakonec nejde, ten to "jen" platí. To samé platí u prodeje akcií Opatovické elektrárny, které původně patřily městu ( HK tam měl asi třetinový podíl, něco Pardubáci, Chrudim a menší obce ). Každoroční stabilní miliardové výnosy elektrárny mohly být rozdělovány do rozpočtu měst a tato mohla mít větší kontrolu nad stanovováním např. ceny tepla pro domácnosti. To jsou jen dva příklady z mnoha, které jasně ukazují, že kroky minulého i současného vedení města v čele s ODS občany poškodily a městu nic nepřinesly.
3.6.2009 14:11
jyrka  (Nováček)
RE: ....
Michale, naprosto s Vámi souhlasím. Bohužel tyto volby nejsou ani o privatizovani VAKu, ani o systému parkování (který mi osobně přijde jako poměrně propracovaný a plnící účel ke kterému byl vytvořen - snížení počtu parkujících ve městě. O jeho výhodnosti se bavit nedokážu, nikde jsem neviděl náklady TS na systém parkování a náklady současné).
Tyto volby jsou o trochu vyšším směrování a to kam se bude EU ubírat. Tudíž, pokud bych mohl poprosit, nesměšujme volby magistrátní, krajské, celostátní a evropské...
3.6.2009 14:31
Michal H.  (Nováček)
RE: ....
Jistě. Jenom podotýkám, že já jsem tu diskuzi o Paroubkovi nezačal, ale když už tu vznikla i díky vám, vyjádřil jsem svůj názor. K věci - jak mám věřit kandidátům ODS do evropského parlamentu jejich program, když vidím mizernou práci jejich stranických kolegů tady ve městě nebo donedávna na kraji ?? Vy opravdu myslíte, že ve volbách do EP jde našim politikům o vyšší ideje? Koneckonců vliv na prosazování různých návrhů v EP je vzhledem k počtu našich europoslanců spíše symbolická, takže já tyto volby pojímám jako možnost občana vystavit politikům jednou za čas účet za jejich dosavadní konání spíše tady u nás doma, i když připouštím, že o tom tyto volby přímo nejsou.
3.6.2009 16:51
Body  (Nováček)
RE: ....
Milý pane Michale. To že jste mladý a přesto jste nešel házet vejce na Topolánka, mě připadá jako účelová informace, která nám má naznačit že jste na rozdíl od těch hochů, kteří "si hodili", slušný člověk. Bohužel skutečnost, že jste neházel nic podobného nedokazuje, slušní mohou být i mladíci, kteří házeli a naopak.
Pokud jde o komunální politiku ODS, mohu s vaším negativním hodnocením plně souhlasit (jsem také rodilý hradečák).
Pokud jde o celostátní politiku, tam bych se vůbec neopíral o hodnocení V.Klause, které má k objektivitě hodně daleko, přebujelý lobismus začal fungovat právě za jeho éry, přetrvává ve stále větších rozměrech dosud a podílí se na něm stejnou měrou ODS i ČSSD. Svůj názor na tyto strany jsem vyslovil ve svém předešlém příspěvku. Zdraví B.
3.6.2009 13:37
Viki  (Nováček)
Volby
Ano, určitě mě poznamenal minulý režim a už nejsem nejmladší. Ale jednu pozitivní věc jsem si z ně odnesla, a to jakousi národní hrdost. Možná to z ní jako klišé, ale v té době jsem opravdu byla hrdá na to, že jsem Čech. S postupem let se tato rozplynula neznámo kam a já se stydím. Otevření hranic ukázalo, že jsme národem zlodějíčků a podvodníků a zahraniční média propírají chování našich politiků. Mám tři děti a v roce 1989 jsem asi jako většina věřila, že se něco změní. Nechtěla jsem říct, že neuznávám názory mladší generace, ale rádoby recesista s vajíčkem v ruce ve mně nebudí právě důvěru. Kladu si otázku, zda tam šel ze svého vlastního přesvědčení nebo ho někdo navedl, kde k tomu svému názoru asi přišel? S tím se totiž člověk nerodí, ale stejně jako některé vlastnosti ho nabývá postupem času s všeobecného přehledu, z vlastních zkušeností apod., alespoň jsem si to doposud myslela. A všimli jste si snad, že by odpůrci jiných politických stran reagovali na mítincích házením čehokoliv? Za pád vlády jsou zodpovědni všichni, kteří ji v poslední době vedli. Nynější chování Paroubka zastínilo chování Topolánka v době nástupu jeho vlády, není to práce jednotlivců, ale celé vlády, která jen předvedla, jak jsou vlastně neschopní. Každá vláda, která se tady dostane k moci chce dokázat, jak ti před nimi byli k ničemu a tak ruší právě zavedené, novelizují novely k diskutabilním zákonům, házejí na sebe špínu a před očima nás všech si vyřizují svoje osobní účty. Je to zkrátka džungle. Každý na to máme samozřejmě vlastní názor a ten můj vychází z vlastních špatných zkušeností, těch dobrých je opravdu jako šafránu. Nicméně i přesto k volbám půjdu, jako vždycky, ale už jen s malou vírou v lepší budoucnost. 20 let politického hašteření a tunelování po "revoluci" mi vzalo iluze.
8.6.2009 08:40
Dennis.T  (Nováček)
Koho jste volili a koho jste si vážili?:-)
www.volby.cz/pls/ep2009/ep1311?xjazyk=CZ&xpm=4...
8.6.2009 08:41
Dennis.T  (Nováček)
RE: Koho jste volili a koho jste si vážili?:-)
Musíte odstranit ty mezery:-/
4.10.2012 13:23
Petr - HK  (Guru +4)
Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Pane Dvořáku, vysvětlete mi, jak můžete plnohodnotně vykonávat funkci městského zastupitele, když budete trvale žít za oceánem? Jestliže se nebudete aktivně účastnit dění ve městě a nebudete přítomen na zasedání zastupitelstva, k čemu takový mandát? V čem spatřujete svůj přínos pro město Hradec Králové? Není to tak trochu podraz na Vaše voliče? Předpokládám, že hlasování přes telemost nebo Skype není v našem zastupitelstvu možný:-)

hradec.idnes.cz/hradecky-zastupitel-dvorak-se-odst...
4.10.2012 23:12
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Neměl byste věřit všemu, co napíší na objednávku noviny 14 dnů před volbami... Je to celé hodně jinak, ale my diplomati nesmíme ani naznačovat :-). Rád se Vám pokusím svůj postoj vysvětlit hned jak bude po volbách.
5.10.2012 07:28
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Pane Dovřáku, dobrá, po volbách se připomenu, rád si přečtu Vaše vysvětlení.
13.10.2012 20:03
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Tak teda, abych to vysvětlení nezůstal dlužen:
Od chvíle, kdy bylo zřejmé, že se po volbách 2010 primátorem nestanu (a to bylo tedy nejpozději v prosinci 2010, ale vlastně asi mnohem dřív), bylo taky jasné, že se budu dál věnovat své současné práci, tedy zahraniční službě, a že se tedy asi dřív nebo později budu zase stěhovat někam mimo ČR. A počítalo se s tím, že v tom případě odevzdám svůj mandát straně, za kterou jsem ve volbách kandidoval jako její lídr, tedy VPM. Do té doby jsem hodlal plnit svoje elementární povinnosti člena ZM a kromě dvou absencí způsobených opravdu neodkladnou povinností v zahraničí jsem po se celé ty 2 roky svému mandátu věnoval, jak to jen šlo (koneckonců i na tomhle fóru jsem vystupoval asi o dost častěji, než většina mých kolegů), i když samozřejmě práce v Praze je pro zastupitele v Hradci hendikepem.
Bohužel, pak se sešly dvě věci najednou, ačkoli spolu tak úplně nesouvisí.
Na jedné straně narůstala moje nespokojenost s tím, jak (ne)fungovala koalice vládnoucí městu, jíž byla i VPM členem. Věci kolem kina Centrál nebo hlasování o přejmenování náměstí byly jen nejvíc vidět, ale nebyly bohužel vůbec výjimečné, spíš naopak, prokazovaly opakovaně, že s některými členy té koalice se shodujeme míň a míň. Po ostudném hlasování o přejmenování náměstí (nešlo ani tak o to, že nás 3 členové ODS odmítli v hlasování podpořit, ale o to, že dopředu svůj nesouhlas koalici neavizovali a nechali tak celou věc dojít k té nedůstojné a trapné frašce na městském zastupitelstvu) jsem dospěl k názoru, že v takové koalici už nemáme zůstávat. A vyzval jsem svoje kolegy z VPM, abychom z koalice vystoupili, tedy se vzdali všech funkcí v Radě a dalších výhod vyplývajících z členství v koalici a nadále podporovali už jen ty návrhy rady města, s kterými se budeme moci skutečně ztotožnit. Tento můj návrh ovšem VPM neakceptovala. Já ale už sám za sebe v takové koalici být nemohu a nechci.
A souběžně s tím se vyvíjela moje profesionální kariéra a jsem od září nastoupil svoji novou misi v New Yorku. Bylo mi tedy jasné, že pokud se svého mandátu vzdám, nastoupí můj náhradník a přinejmenším než se rozkouká, bude více méně respektovat stanoviska klubu VPM a tedy podporovat koalici a tím i postupy zástupců TOP a ODS, které já už podporovat nehodlám. Rozhodl jsem se tedy aspoň prozatím svůj mandát neodevzdat a tím koalici připravit o jeden hlas a snížit její převahu v ZM na minimum.
A teď se může stát několik různých scénářů. Buď se koalice ohrožená rozpadem začne chovat jako koalice, tedy i současné parlamentní strany budou akceptovat své hradecké koaliční partnery jako rovnocenné a ne jen jako hlasovací strojky povinné bez reptání odsouhlasit to, co se těm dvěma velkým bude hodit.
Nebo se VPM posléze přece jen rozhodne koalici opustit jako výraz své vlastní emancipace, pokud se k nim ostatní nezačnou chovat s odpovídajícím respektem. V obou takových případech s úlevou svůj mandát odevzdám VPM s přesvědčením, že s ním bude nakládáno tak, jak bych s mím nakládal já, kdybych mohl, a jak si myslím, že by si přálo těch více jak 5 tisíc lidí, kteří mi dali ve volbách svůj hlas. Pokud naopak ODS a TOP budou i nadále přistupovat k VPM či DHK jen jako k poslušným dodavatelům hlasů, kteří mají jinak jen právo mlčet a poslouchat, je mi líto, ale k tomu svůj mandát zanechat nechci.
Vím, že můj postup bude snadno napadnutelný, protože se nebudu moc často účastnit zasedání zastupitelstva, ale z mého pohledu je jedno, jestli tam sedím a mačkám knoflík "PROTI" a nebo "ZDRŽEL SE", a nebo tam ani fyzicky nejsem, protože z hlediska zákona o obcích to vyjde nastejno. Koalice si zkrátka pro svoje rozhodnutí bude muset až na další sehnat většinu i beze mě.
A teď mě můžete soudit a kamenovat...
14.10.2012 00:26
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Ten pocit jediného spravedlivého je nebezpečný, pozor na to.Ale okecat se koneckonců dá ledacos:))
15.10.2012 17:24
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Vůbec si nemyslím, že jsem poslední spravedlivý, Xavere, ale krom toho, že důsledně uklízím po svém psovi, což by mohla být kvalita významná z vašeho pohledu :-), jsem vždycky preferoval respekt k názorům jednotlivců a menšin před kolektivistickým přesvědčením, že většina má vždycky pravdu a ti ostatní se musí názoru většiny podřídit. S tím jsem do komunální politiky vstupoval a s tím v ní taky končím. A jsem tedy přesvědčen, že ti, kdo mě volili, tohle o mě věděli a poslali mě i ostatní zástupce VPM do zastupitelstva právě proto, aby tam byl někdo, kdo bude "zlobit" ty kolektivně sjednocené stranické buňky, jejíž jednotliví členové už před zvolením rezignovali na vlastní názor a bezvýhradně se podvolili vůli strany. Takovou stranou ovšem nikdy nebyla a neměla být VPM. Je/byla?/ to její největší přednost a současně i největší hendikep, protože u individualit musíte počítat s tím, že se mezi sebou občas neshodnou. Pro mě bylo důležité, že jsme se shodovali na tom základním, na principech, které jsme vyznávali a považovali je za zásadní a nepřekročitelné. Bohužel, tohle společné sdílení zásadních principů a hodnot nebrání mým kolegům z klubu VPM setrvávat v koalici, zatímco já už v ní por sebe místo nevidím. Netvrdím tedy, že jsem poslední spravedlivý, ale jen si hájím právo na svůj názor, na svůj postoj a reakci, kterou považuji za správnou z hlediska udržení osobní integrity, o kterou jsem usiloval po celou tu dobu, kdy jsem se v kokunální politice pohyboval. Zproněvřil bych se ale současně sám sobě, kdybych upíral svým kolegům právo na jejich vlastní názor, vlastní řešení té zapeklité situace a taky na jejich vlastní zodpovědnost.
15.10.2012 22:16
Jolana  (Nováček)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Nikdo vás nenutí setrvávat v koalici. Klidně z VPM vystupte a buďte v zastupitelstvu sám za sebe. Ostatně je tam jen velmi málo tak výrazných osobností, které by mohly v zastupitelstvu takhle fungovat. Vlastně o to přeci lidem v komunálních volbách jde, že volí se osobnosti a ne strany. Pokud by jste o to stál, mohl jste z toho například vytřískat politický kapitál. Mi nevadí, že už nejste na jedné lodi s VPM, mi vadí, že nejste na jedné lodi s lidma, kteří vás volili. Doslova. Vy jste za vodou, my jsme zůstali tady. Můžete se na lidi buď přímo vykašlat nebo rozhodovat o nás bez nás protože z USA by to jinak nešlo. Prašť jako uhoď.
Jste jen další plkal, který lhal voličům.
16.10.2012 22:25
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
V lecčem máte určitě pravdu nebo aspoň právo se mnou nesouhlasit, ale nejsem si opravdu vědom, že bych někdy voličům LHAL.
Ještě stále Vám ovšem dlužím odpověď na Vaše otázky, teď je asi konečně čas to napravit
Pracujete v USA a vyžaduje charakter vašeho nového povolání trvalý či dlouhodobý pobyt za mořem?
ANO
Budete jako zastupitel Hradce Králové schopen nejen se pravidelně fyzicky účastnit zastupitelstva města?
Zde musím po diplomaticku odpovědět ´jednoznačné a jasné NEVÍM´ :-). Jednak zatím neumím odhadnout, zda a jak často budu moci a muset pobývat v Čechách a jestli se mi bude dařit případně harmonizovat svoje cesty s termíny zasedání zastupitelstva. Nebude to určitě jednoduché, ale v této chvíli máme pokud se nemýlím v ZM už 3 zastupitele, kteří mají trvalé pracovní angažmá v zahraničí, máme tam pár zastupitelů, kteří mají už dnes tolik absencí, že já jich tolik do konce svého mandátu nenasbírám, a přesto se zájem médií 14 dnů před volbami tak nějak obrátil jen k MÉ neúčasti na zasedáních. Proč asi? (To, že jsme paranoik, ještě neznamená, že po mě nejdou :-) )
Druhý důvod toho mého ´nevím´, je velice pragmatický. Umím si docela představit situaci, že budu doma dávno před tím, než skončí současné volební období komunální samosprávy. A zastupitelský mandát nejde někomu na těch pár měsíců půjčit a pak si ho zase vzít zpátky. A já bych, pokud by taková situace nastala, docela rád svoje místo v zastupitelstvu ještě zaujal, tím spíš, že bych na to měl nejspíš najednou spoustu času...
Tenhle víkend 2/3 našich spoluobčanů ´hlasovaly nohama´, tedy voliči nešli volit. Jejich postoj je docela iracionální, protože svojí neúčastí nikoho netrestají, ničemu nepomohou a nic nezmění. Přesto se dá jejich reakce docela snadno pochopit. Já teď takhle ´hlasuju nohama´ tím, že nechodím na zasedání zastupitelstva, přičemž na rozdíl od nehlasujících voličů moje neúčast může setsakra něco změnit, protože můj hlas bude opravdu chybět a přitom nepřipadne nikomu z těch, komu bych ho dát nechtěl. Tedy buď se bude muset hledat jednoznačná shoda uvnitř koalice s respektem ke koaličním partnerům, nebo bude dokonce nutno najít širší konsensus i s opozicí. Ani jedno z těch řešení mi nepřipadá horší, než současný stav, ba naopak.
Voličům jsem určitě nesliboval, že budu v Zastupitelstvu poslušně vykonávat pokyny a prosazovat zájmy lidí, kteří ve vedení města seděli minulé 4 roky nebo dokonce ještě déle. Věřil jsem, že v koalici, jak se podařilo ji sestavit, bude možné ledacos začít dělat jinak.Ukázalo se bohužel, že to byla představa tuze naivní. A já si tedy myslím, že bych lhářem před svými voliči mohl být nazván spíše tehdy, pokud bych byl ochoten tu nedůstojnou hru dále sehrávat, než když ji odmítám dál prodlužovat. Ale je to samozřejmě věc názoru a já se úplně nakonec musím svěřit s tím, že mi tahle debata připadá tuze užitečná hlavně pro mě samotného, abych si v tom udělal jasno, protože i já samozřejmě tuším,v čem je to moje rozhodnutí rozporuplné...
14.10.2012 09:44
Cassarelli  (Nováček)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Když né povinnosti spojené s mandátem, tak postupný zájem orgánů v trestném řízení, bývalého kolegu ,donutí se vracet a vrátit na delší dobu do Čech. O tom není pochyb.
14.10.2012 11:38
Jolana  (Nováček)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Takže Krofta měl vlastně pravdu, když říkal, že jste uražený malý fracek. To bych od vás nečekala. Na moje otázky jste sice nedokázal odpovědět ANO či NE, ale odpověď je vlastně jasná. Takže jste se vlastně vys... na své spolustraníky i na voliče. Ty nevolili jen vás, ale celou VPM. Tak mě tak napadá jeden vtipný citát, který vás asi přesně vystihuje: všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo!
Doufám, že máte aspoň tolik slušnosti, že peníze, které berete jako odměnu člena zastupitelstva, posíláte na nějaké dobročinné účely. Pokud ano, napište kam a všichni budeme doufat, že účet je transparentní. Pokud ne, tak jste u mě stejný zloděj jako Soukup nebo jako komunisti za minulého režimu.
14.10.2012 14:20
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Penize, tedy tech 1334,- Kc za zari, vracim do mestske pokladny, ovsem jestli je to dost pruhledny ucet, to si netroufam rict... :-). Byla to moje letos PRVNI absence, nevim, zda to vsichni absentujici kolegove resi stejne...
Vase rozhorceni chapu, je jiste mozne mi vycist, ze ignoruju vuli svych kolegu z klubu VPM, ale koneckoncu, oni zase zcela ignoruji nazory moje, a to je jedna ctvrtina mandatu a jedna tretina hlasu, ktere clenove klubu dostali. A ja si opravdu myslim, ze po nekterych vysledcich hlasovani jsme v kolaici bud nemeli zustat nebo alespon razantne pozadovat dodrzovani dohod. Mimochodem, ta koalice se po dvou letech fungovani nedokazala shodnout jeste ani formalne na celem programovem prohlaseni, to take leccos naznacuje...
Nechtel jsem (a nechci po vcerejsich vysledcich voleb tim spis), aby se vlady nad Hradcem chopili rudosi, ale mam velkou obavu, ze tak jako duvody sve vcerejsi zdrcujici porazky nechapou vladni pravicove(?) strany na urovni kraju, nechapou to ani v obcich, kde se jeste ve vlade poslednimi silami drzi diky podpore takovych uskupeni, jako je VPM nebo HDK. Ale takova seskupeni maji puvab prave a jedine tehdy, pokud budou schopna jednoznacne definovat a PROKAZAT, v cem jsou jina a lepsi nez parlamentni matadori. Clenstvi v koalici s parlamentni stranou je pro nas male komunalni subjekty smrtelne, pokud se staneme jen priveskem a nedokazeme prosadit aspon cast z toho, v cem se od velkych stran lisime. S tim jsem VPM kdysi zakladal a nemam pocit, ze se na tom za tech 16 let moc zmenilo.
14.10.2012 15:56
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Na druhou stranu, dobrá zpráva je, že do krajského zastupitelstva byl opět vykroužkován oblíbený kuchař. Takže když bude rudooranžová koalice hodně nenažraná, může jí něco fajnovýho uklohnit.
16.10.2012 17:10
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Vykroužkování a zvolení "Vařečky" ještě do krajského zastupitelstva je odrazem tuposti našeho národa. Všichni už jsou zblblí médii, stačí se jednou týdně objevit v kuchařském pořadu nebo v bezduchém seriálu a můžete rovnou do zastupitelstva! Vůbec bych se nedivil, kdyby nějaký známý herec, zpěvák, modelka či kuchař sehnal 50.000 podpisů a poté byl i zvolen prezidentem :-)

O čem v městském zastupitelstvu Vodouch diskutoval, pokud se náhodou účastnil zasedání? A teď bude ještě sedět na druhé židli v zastupitelstvu krajském... To je bída, to fakt VPM neměla jiného kandidáta?
16.10.2012 20:12
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Dvořákovým náhradníkem je doc. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
16.10.2012 20:23
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Měl jsem dojem, že televizním "celebritám" odzvonilo (viz např. Simona Chytrová nebo Vladimír Dryml). Ale Vodouch je zřejmě osobnost se širokým rozhledem, tak mu to halt voliči naházeli. Mají asi dojem, že spolurozhodovat např. o rozpočtu kraje může i člověk s inteligencí pohraničního patníku.
16.10.2012 21:41
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
VPM měla hned několik kandidátů, které považovala za vhodněnjší typy do krajského zastupitelstva, a ti byli na kandidátce postaveni výše. Ivanovi nelze vyčítat, že souhlasil se svým umístěním na nevolitelném místě kandidátce. Tímto svým angažmá chtěl jen vyjádřit podporu uskupení, kterému on sám věří. Ovšem stejně jako ve volbách komunálních se i teď v kraji opakoval scénář, který popisujete docela přesně. Znalost recpetur vybraných jídel je pro českého voliče zřejmě lepší kvalifikací, než zkušenost s komunální politikou nebo schopnost řídit velké projekty.
Na druhé straně musím říct, že Ivan rozhodně svými kvalitami lidskými i odbornými vysoce překračuje průměr volbami vytvořeného sboru krajských zastupitelů a že se tam rozhdně neztratí. Z práce v ZM vím, že je velice platným členem komise pro cestovní ruch a angažuje se i v dalších oblastech, kterým rozumí, zatímco tam, kde se zatím necítí úplně doma, je ochoten naslouchat a netváří se, že když mu dal pánbůh ouřad, nadělil mu s ním i rozum. Takových zastupitelů bychom potřebovali mnohem víc, než jich dnes v ZM sedí.
16.10.2012 17:30
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Pane Dvořáku, tak trochu nechápu, proč jste své vysvětlení tajil a zveřejnil jej až po volbách. Protože ve VPM netáhnete za jeden provaz? Proč jste přesvědčen, že váš náhradník byl hlasoval prokoaličně? Být oním náhradníkem, tak se mě to docela dotkne, když se na netu od spolustraníka dozvím, že nebudu schopen hlasovat podle své hlavy a budu tupě zvedat ruku. Kdo je váším potencionálním nástupcem po případ vzdání se mandátu? Pokud se vám nelíbí, jak členové VPM hlasují, proč si to nevyřešíte na neveřejném zasedání strany? Zatím jste mě svojí odpovědí neuspokojil, pořád si myslím, že VPM tímto krokem poškozujete a měl byste mandát předat dalšímu kandidátovi.
17.10.2012 22:28
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Ano, máte pravdu, mlčel jsem, protože jsme nechtěl před volbami VPM ani KKK poškodit. Je nepochybné, že každý signál o vnitřním pnutí uvnitř nějaké politické strany tuto stranu oslabuje. Tomu jsem chtěl předejít, protože ve skutečnosti žádné ´pnutí´ ve VPM vlastně není. A proto se tahle věc v hradeckých médiích nejspíš neobjevila krátce před volbami úplně náhodou, a hodně bych se divil, kdyby ji inicioval někdo z VPM
Než jsem odjel do USA, měli jsme dlouhou debatu s členy klubu i vedení VPM, která byla docela v klidu, jen jsme si posléze ponechali všichni svůj názor, s nímž jsme do té debaty přišli, a shodli jsme se jen na tom, že tomu necháme nějaký čas a budeme případně reagovat na další vývoj vnitrokoaličních vztahů.
Opakuju, že budu jen rád, pokud se ukáže, že jsem měl zbytečné obavy a že VPM je schopná se chovat emancipovaně a obhajovat v koalici (nebo naopak mimo ni) aspoň svoje základní názory, a pak jí rád svůj mandát nechám.
A chtěl bych ještě zdůraznit, že to absolutně nemá nic společného s tím, kdo má na moje místo v ZM nastoupit. Je ale přeci zcela samozřejmé, že každý nováček se bude nejprve alespoň pár týdnů muset rozkoukat, udělat si svůj obrázek až podle toho, co na vlastní oči uvidí a na vlastní uši uslyší, a to nejen na veřejných zasedáních, ale hlavně a především tam, kam se oko a ucho voliče běžně nedostane. A než se zorientuje, bude asi celkem logicky hlasovat tak, jak se dohodne na klubu. Já takhle fungoval poslední 2 roky, než jsem pochopil, jak to tam chodí, protože mi chybělo pár let pobytu v Hradci a kontakt s tamní komunální politikou jsem měl převážně jen z médií.
Je možné, že jak říkáte svým chováním poškozuju VPM a já se přiznávám, že mě to docela mrzí. Ale ještě víc než značky VPM, kterou jsem pomáhal vytvořit a dát jí nějakou srozumitelnou a smysluplnou náplň, si vážím toho, abych se mohl sám sobě každé ráno podívat u zrcadla do očí a neudělalo se mi z toho pohledu zle. A pak už byla moje volba celkem jednoznačná...
16.10.2012 23:25
Lenka V.  (Nováček)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Já se nechci nikoho zastávat, ale nechte pana zastupitele ať se svým mandátem naloží dle svého vědomi a svědomí. Voliči mu udělením hlasu dali důvěru a závěr ať si udělá každy sám. Příště zvolte někoho jiného. Pokud jde o docházku zvolených poslanců, senátorů a komunálních politiku, je to bída vždy a všude. A vetsinou se o tom nemluví. Ale mrkněte někdy do poslanecké sněmovny. Tato informace proběhla medii, ale kdyby ne, ani bychom se to nedozvedeli. Zda se, ze pan zastupitel měl nejaké velmi dobře důvody proč to udělal a jevi se mi to tak, ze je považován za dezertera. Ale kdo kdy nemel chuť jít za něčím lepsim? David Rath je stále poslancem a bere peněz podstatne víc. Ale o tom se teď v rudo oranžové atmosféře radši nemluví. A to nikomu nevadí. Tato diskuze přestává byt důstojna pro všechny strany.
5.10.2012 12:00
Xaver  (Profesionál +11)
RE: martin.dvořák
Novináří píší většinou nesmysly, fakta však hovoří jasně. Vaše vysvětlování na tom nic nezmění, je směšné :-))
5.10.2012 20:08
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: martin.dvořák
Ale já ještě nic nevysvětloval?? Směšné to může být snad leda až s tím začnu,ne? :-)
5.10.2012 21:15
X Y  (Pokročilý +4)
RE: martin.dvořák
A nemělo by to vysvětlení přijít dřív než volby? Nebo taky patříte k politikům, kteří vědi nejlíp co lidi potřebují a co mají vědět?
7.10.2012 00:25
Jolana  (Nováček)
RE: martin.dvořák
nic nevysvětlujte a zkuste odpovědět ANO nebo NE:
Pracujete v USA a vyžaduje charakter vašeho nového povolání trvalý či dlouhodobý pobyt za mořem?
Budete jako zastupitel Hradce Králové schopen nejen se pravidelně fyzicky účastnit zastupitelstva města?
13.12.2012 17:54
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradecký exprimátor se odstěhoval do USA i s mandátem v zastupitelstvu
Dobrý den, sice už se to tu objevilo - dokonce na hlavní stránce, toho nejsem hoden :-)- ale považuju za slušné se k tomu na tomhle vlákně ještě vrátit. Včera, tedy 12/12/12, jsem rezignoval na svůj mandát v ZM HK. Důvod, pro který jsme si ho odvezl s sebou do Ameriky, bohužel nepominul, VPM i nadále zůstává členem koalice, ve které podle mě být nemá, ale bohužel se ukázalo, že i pro odhlasování věcí potřebných a správných v zastupitelstvu chybí nejen hlas můj (což by pořád ještě nebyl problém, koalici zbývá i beze mě většina 20 hlasů), ale příliš často i další hlasy a díky tomu dochází k situacím, kdy opozice jen tak pro svoje potěšení zablokuje věci, které by projít měly a jsou potřeba (teď naposled třeba rozpočet města). K tomu ovšem soudruhům pomáhat nechci, a tak jsem raději rezignoval (na mandát, nikoli na svůj zájem o to, co se v Hradci děje a dít bude. Takže nashledanou tady i jinde, přátelé... :-))
5.10.2012 11:16
IM  (Nováček +2)
Koho volit?
Co k tomu říct. Doposud, již od převratu jsem chodil poctivě k volbám, studoval profily případných kandidátů a docela se zajímal. Bohužel jsem z celého politického dění, z morálky politiků a vůbec všeho kolem politiky tak znechucený, že už k volbám nikdy nepůjdu. Lidé námi zvolení, se bohužel chovají jako dobytek, kradou, podvádějí. Já jsem snad neznám politika, který by do politiky vstupoval s čistými úmysly. A pokud je někdo měl, tak na ně brzo zapoměl. Vážení politici minulí,současní i budoucí, chce se mi zvás zvracet. A proto s žádným dalším mým hlasem již nikdy nepočítejte, abych si nemusel stále vyčítat, že jsem pomohl ke korytu dalšímu zloději a korupčníkovi.
5.10.2012 16:25
ladis  (Nováček +75)
Koho budete v HK volit, koho si vážíte
Dobrý den.
Pane Dvořák, slíbil jste nám,kdo a jak hlasovali měští zastupitelé pro zvýšení jízdného městskou dopravou
pro důchodce nad 70 let z 300Kč na 500Kč a o privatizaci vodního a kanalizačního hospodářství
abycom se mohli rozhodnout jak volit své zastupitelé.
5.10.2012 20:30
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Koho budete v HK volit, koho si vážíte
Dobrý den, jestli jsem to opravdu slíbil, pak se omlouvám, ale asi jsme zapomněl, prostě si to nepamatuju. Nicméně, vklad infrastrukturního majetku města do majetku VaK byl zřejmě projednáván v roce 1999 usnesením ZM/12/99, vstup strategického partnera do této společnosti pak v následujícím roce pod číslem 24/2000. Tedy v době, kdy byl primátorem ing. Vlasák, já v tomto období působil mimo ČR a nebyl jsem členem ZM, takže nemohu přidat osobní vzpomínku. Bohužel na stránkách magistrátu se dají volně dohledat protokoly a záznamy z jednání až od roku 2001. Doporučil bych Vám tedy požádat o záznamy z hlasování paní ing. Marii Juppovou, vedoucí kanceláře primátora (Marie.Juppova[zavinac]mmhk.cz). Pokud jde o jízdné, to schválila Rada města svým usnesením RM/2011/894, jmenovité záznamy o hlasování se pokud vím nezveřejńují a snad ani nevedou. Předkladatelem materiálu byl náměstek primátora ing. Martin Soukup. Jen pro upřesnění doplním, že pod stejným číslem usnesení byla schválena i dodatečná dotace DPmHK ve výši 4 mil. Kč, tedy město nadále výrazně dotuje ceny jízdenek, což platí nejvíce právě u zlevněných jízdenek seniorských. Dopravní podnik již nedokázal nést veškeré stoupající náklady vyplývající především z rostoucí ceny pohonných hmot, takže rozdíl byl řešen částečně zvýšenou dotací z městské pokladny a částečně co nejmírnějším zvýšením jízdného pro obyvatele. Tedy ačkoli jsem pro to nehlasoval, tehnle krok zcela schvaluji...
17.10.2012 17:04
Michal H.  (Nováček)
RE: Koho budete v HK volit, koho si vážíte
Vysvětlí nám občanům někdo ze zastupitelů skandální okolnosti kolem výstavby, nákupu a současného provozu parkovacího domu v Kolárově ulici?? Doufám, že podané trestné oznámení ze strany kontrolního výboru povede k označení odpovědných osob a jejich trestnímu postihu a tato kauza nebude zametena pod koberec. Kdo není obeznámen, pak je zde shrnující reportáž ČT.
www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v...
19.10.2012 15:14
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Koho budete v HK volit, koho si vážíte
Nepřekvapuje, kvalita odpovídá úrovni představitelů města.
Nestane se nic, jako dosud za čím vším stál Malíř a jeho parta, ale rád se nechám překvapit.
21.9.2014 07:39
Old  (Nováček)
Ivana
Určitě jiné lidi, než jsou tam nyní.
Aby přestaly téct peníze do hokeje a šly do škol a zdravotnictví a seniorům a dětem.
Alkohol je cesta do pekel.
9.10.2014 13:10
Georg HK  (Pokročilý +3)
Blondýna
www.facebook.com/jana.dioszegi/posts/836704543016423

Tak toto stojí za přečtení! Zářivá blondýna, dvojka na kandidátce ODS, přiznává, že protekcí získala místo v městské mateřské škole pro své dvě děti a nyní cítí povinnost se odvděčit tím, že se nechá vyfotit na billboard spolu s kdejakým profláklým obličejem… Neskutečné!
10.10.2014 08:31
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Blondýna
Georgi HK, na ODS mi vadí spousta věcí, ale že Soukup pomohl v tíživé situaci samoživitelce s 2 dětmi a sehnal ji místo ve školce, v tom velký problém nespatřuji. Ač sám to snad nikdy nezažiju, dokážu si představit tu hroznou beznaděj, kdy je člověk doma bez práce a sám s dětmi bez jakýchkoli příjmů. A pokud ji někdy v minulosti pomohl, přičemž umístěním dětí do MŠ si mohla najít práci, pak celkem chápu, že ona ho na oplátku zase podporuje v kampani. A navíc mezi obtloustlýma čtyřicátníkama je na plakátech příjemným oživením. :-)
10.10.2014 15:53
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: Blondýna
Tak jo Petře, volím ODS:-)))

V Hradci je nepochybně mnoho samoživitelek v podobné situaci a každá, která zaklepe u Soukupa na dveře, dostane protekčně pro svoje děti místo ve školce? Pak se k tomu veřejně přizná a nechá se napsat na přední místo kandidátky, aby oživila plakáty? Já blbec jsem si myslel, že zastupitelem se člověk chce stát proto, aby mohl spolurozhodovat o vážných a důležitých záležitostech. Mimochodem, nebyla to mj. taky ODS, která se v Hradci zasloužila o nedostatek míst v mateřských školách jejich bezhlavou likvidací? Tato dáma navíc určitě nebyla bez jakýchkoliv příjmů, nepochybně pobírala sociální příspěvky a příspěvky v nezaměstnanosti, ale hlavně otec jejich dětí měl poměrně slušné příjmy (vysoce postavený úředník na krajském úřadě), aby jí pomohl.
Přesto, může mi jí být i líto, ale jen do chvíle, kdy začne podporovat na volebních plakátech partaj, která udělala v Hradci tolik svinstva a spoluzavinila její problémy. Partaj, která hlásá, že člověk si za své problémy může sám a sám si z nich musí taky pomoci, ale jinak se vyznačuje bolševickými manýrami (korupce, protekce, atd.).
13.10.2014 08:44
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Blondýna
Spočítáno, ODS vyhořela, Dioszegi v zastupitelstvu není, tedy nebude o nás rozhodovat.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme