nová knihovna

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
25.9.2008 00:00
eva (neregistrovaný)
nová knihovna
Dnes byl den otevřených dveří v nové knihovně. Jak se vám líbí?Není to tam trochu moc technické - hodně surového betonu a mezi tím titěrné regály.Kulturní stánek mi to moc nepřipomíná.
25.9.2008 19:25
Chuďas  (Nováček)
nová knihovna
Uvnitř jsem ještě nebyl. K vnějšímu zjevu: mně se vůbec nelíbí. Ta barva je příšerná - prej beton se povedlo pěkně odlít, to je teda kec!
25.9.2008 20:11
sima  (Nováček)
Nová knihovna
Já bych stavbu nazval ostudou Hradce...
Tak ošklivou betonou škatuli jsem opravdu nikde dlouho neviděl, a doufám že neuvidím.
Pan Gočár se obrací v hrobě....
25.9.2008 21:41
Eva  (Pokročilý +6)
knihovna
No lidé tam říkali, že jim to připomíná pevnost Dobrošov.
25.9.2008 21:52
MIREK  (Pokročilý +2)
Pomniček zastupitelů města
Tato budova je, a asi dlouho zůstane, nejnevkusnější stavbou v HK. Možná by stálo za zvážení, buď po budově nechat aspoň pnout břečťan a nebo doufat že nějaký "František dobrota", okolo hustě vysází topoly, aby to monstrum nebylo vidět.
27.9.2008 10:57
Chuďas  (Nováček)
RE: Pomniček zastupitelů města
S tím břečťanem to není špatný nápad..
27.9.2008 20:22
Xaver  (Profesionál +11)
RE: knihovna
A já mám rád vdolky, holky taky a nová knihovna se mi taky líbí.Jen se mi nelíbí, že ji už obechcávají psi za nezájmu svých pánů. Jen tu barvu bych uvítal podle původního návrhu.:-))
27.9.2008 23:10
Chuďas  (Nováček)
RE: knihovna
Psí obechcávání možná zlepší barvu budovy. Barva by tedy mohla být o něco přívětivější než nynější barva. Jen aby ti obchcávači chcali až ke střeše, jinak by to vypadalo zle
28.9.2008 20:22
Ira  (Pokročilý +1)
RE: knihovna
Chuďasi - dobrý.
30.9.2008 08:15
xyz  (Nováček)
knihovna
Knihovna je absolutní moderna, nemohu říci, že je to úplně špatný počin, ale bohužel se za ní ztrácí krásná dominanta města - Bílá věž. Noblesa strojní průmyslovky vedle betonové masy také zaniká. Prostě je to projekt, který není citlivě zakomponován do okolní zástavby. V Hradci poslední dobou nemají nové stavby potřebnou eleganci a lehkost, to co vyrůstá vedle Aldisu je také k pláči. Jedna stavba architektonicky nekoresponduje s druhou. Ale to je problém útvaru architekta, aby si to pohlídali. Katastrální úřad vypadá jako stavba projektovaná před deseti lety, vedle toho absolutní moderna a neutěšené rumiště či vřesoviště.
30.9.2008 08:50
Petr - HK  (Guru +4)
RE: knihovna
Souhlasím, knihovna v této podobě a s "odpovídajícím nátěrem" by se mi líbila, ale na jiném místě. Z poslední doby se mi třeba líbí stavba VŠ pedagogické, která svým designem vkusně zapadá do architektury města.
30.9.2008 22:01
bednarmar  (Nováček)
Hrůza
Je to fakt hrůza, když se podíváte z křižovatky Heyrovského směrem na náměstí, tak před Bílou věží uvidíte hrozné betonové monstrum. To by mě zajimalo, kdo toto může schválit.
30.9.2008 23:58
dede  (Nováček)
Proč se řeší jen vnější vzhled?
Všichni diskutující tady řeší jen vzhled knihovny. Ale to, že jako místo pro studium a trávení času je naprosto nevhodně zařízena nikoho nezajímá. Jen když tam vlezete, připadáte si jako v kopce. Neomítnuté zdi(zvenčí to ještě vezmu, ale zevnitř?) a jenom beton, beton a beton. Oken je pět a půl a umělé osvětlení je fakt super na čtení.V budově není wifi (!). Pokud se to chce tvářit jako moderní knihovna, měli by zřídit takovou maličkost - drop box přístupný zvenčí (možnost vrátit knihy i mimo pracovní dobu knihovny)- na vrácení přece není nutný osobní kontakt s knihovníkem, ale dopravení knih do knihovny. O maličnosti, že do vyššího, než 3tího patra se nesmí s batohem, ale nikde to není napsané ani nemluvím.
Myslel jsem, že Hradec bude mít důstojnou knihovnu, ale místo toho má betonový paskvil, který nikdy nebude sloužit jako místo pro studium, setkávání a meditaci nad knížkami - to místo prostě zevnitř odrazuje.
1.10.2008 01:26
Roman  (Pokročilý)
RE: Proč se řeší jen vnější vzhled?
Protože se tady většinou vyjadřují běžní obyvatelé města a ti na knihovnu koukají zvenčí. A pak, otvírá se až během dneška.
1.10.2008 23:25
dede  (Nováček)
RE: Proč se řeší jen vnější vzhled?
Díky, takže já nejsem běžný obyvatel, že jsem se tam byl podívat? :D
Každopádně, knihovna je otevřena od 29/9 :) viz. svkhk.cz
3.10.2008 23:54
Roman  (Pokročilý)
RE: Proč se řeší jen vnější vzhled?
Aha, někde jsem zahlédl, že se otvírá 1.10. Takže chybná informace... :-)
1.10.2008 01:23
Roman  (Pokročilý)
betonnnn
Ten beton by se někde v průmyslové zóně vcelku ztratil. Ale i tam vyrůstají vkusnější stavby. Prostě fabrika...
A aby to taky nemátlo návštěvníky města a nehledali vjezd to tohodle parkovacího domu.
1.10.2008 14:44
Eva  (Pokročilý +6)
dede
Opravdu interier nesvádí k tomu, aby se zde člověk zdržel. Moderní fabriky jsou hezčí.Je to prostě jako bunkr. Knihovnu bych si představovala odlehčenou, barevnou, útulnou, příjemnou k pobytu. Zde je to rychle půjčit a rychle pryč.Ta knihovna z Vertexu bude doufejme o něčem jiném.
1.10.2008 14:45
Eva  (Pokročilý +6)
dede
Opravdu interier nesvádí k tomu, aby se zde člověk zdržel. Moderní fabriky jsou hezčí.Je to prostě jako bunkr. Knihovnu bych si představovala odlehčenou, barevnou, útulnou, příjemnou k pobytu. Zde je to rychle půjčit a rychle pryč.Ta knihovna z Vertexu bude doufejme o něčem jiném.
12.10.2008 14:34
Andrews  (Nováček)
Beton
Mel jsem dojem, ze puvodne mela byt knihovna cihlova, tak aby korespondovala v Gocarovou reditelnou. Celou dobu sem doufal ze ji alespon oblozej tak, aby vypadala jako pajdak a vono nic ....:((
13.10.2008 20:02
ajajaj  (Nováček)
knihovna
tak tomu monstru se prý říká "pohledový beton" a má to být unikát, bohužel pohledový beton v posledním patře připomíná hrubé betonové skruže,vnitřek je naprosto neútulný, dokonce ani v továrních provozech není vzduchotechnika vedena všem na očích jako tady, o klidu ke studiu se v otevřeném prostoru moc mluvit nedá a odevzdávat do šatny i kabelku? to snad není normální...a o umístění vedle Gočárovy budovy raděj nemluvím, prostě paskvil...
13.10.2008 21:12
Eva  (Pokročilý +6)
ajajaj
Přesně tak. Při prohlídce nám bylo zdůrazněno, že ten flekatý surový beton, ponechané kohoutky na přívod vody na stavbu, kruhy po bednění a pod. je umělecký záměr. I ta nejhorší fabrika je útulnější a na pracovních místech personálu bych taky nechtěla celý den stát.Peníze se daly využít opravdu jinak.Věřím arch. Vávrovi, že knihovna ve Vertexu bude lidštější a levnější /i když vím, že zde bude podstatně méně knih/.Do té vědecké ratejny bych na žádný kulturní podnik nešla.Měla bych pocit, že si musím vzít přilbu.
14.10.2008 18:36
Michal H.  (Nováček)
RE: ajajaj
Jediné levné řešení, jak trochu polidštit vnější plášť knihovny, je její osázení popínavými rostlinami. Do deseti let by místo šedého betonu mohlo být zelené Y.
14.10.2008 21:21
dede  (Nováček)
RE: ajajaj
A jak to polidstime uvnitr? Vyhlasit vytvarnou soutez pro sprejery, zaplatit barvy a hned by to bylo veselejsi :)
14.10.2008 21:59
Ira  (Pokročilý +1)
RE: ajajaj
Souhlasím s Michalem i Dedem. Taková malá náplast na zpackanou knihovnu.
15.10.2008 00:33
Roman  (Pokročilý)
RE: ajajaj
Jen aby to nebylo obráceně - uvnitř houba z vlhkého betonu a zvenku sprejeři...
19.10.2008 15:04
Hradecak  (Nováček)
25.10.2008 13:10
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Jedna z variant
www.idhea.cz - celkem pěkný návrh.
19.10.2008 18:01
Eva  (Pokročilý +6)
návrh knihovny
Našla jsem si ten návrh, který neprošel a je mnohem lepší, vzdušnější, lidštější. Nevíte, kdo pro tu stávající hlasoval a jak?
19.10.2008 21:10
Ira  (Pokročilý +1)
RE: návrh knihovny
Také jsem si návrh prohlédla a je prostě úžasný.
25.10.2008 22:51
ajajaj  (Nováček)
RE: návrh knihovny
navíc by tenhle návrh docela slušně doplňoval Gočárovu budovu a nové budovy fakulty.Zajímalo by mě, který radní a kolik za to dostal - hlavní architekt HK by se měl asi trochu stydět ...
25.10.2008 12:50
Hradecak  (Nováček)
25.10.2008 13:13
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Knihovna
www.casua.cz/cs/projekty/knihovnicko-informacni-ce...

Zdá se mi to dosti prosklené, nekorespondující s architektonickým stylem protilehlé stavebky.
26.10.2008 10:33
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Knihovna - oprava
... samozřejmě protilehlé strojárny, stavebka je jinde.
27.10.2008 10:15
dede  (Nováček)
RE: Knihovna
No, uprimne, prosklene je to hodne, ale urcite je to lepci, nez ten nesmysl co tam je ted... Alespon to je funkcni k ucelu, ke kteremu to bylo staveno...
28.10.2008 18:01
Ales  (Nováček)
knihovna
tak jsem uz byl navstivit novou knihovnu a musim rict,ze se mi docela libi ... ten surovej beton v interieru je takovy nevsedni zpestreni ... to mi nako nevadi ... ale meli by neco udelat s tou fasadou venku :D ... pak by to bylo ok ... ;) ...
26.11.2008 18:24
Björken  (Nováček)
Natáčení v HK
Co říkáte na to, že tým Catherine Zeta-Jones si vybral naší "milovanou" knihovnu k natáčení reklamy? Já jsme teda koukal jak buk. Nevíte za kolik ji pronajali?
28.12.2008 23:10
zuzana  (Nováček)
knihovna?
Nejdříve mi bylo divné, proč se staví tady ta "loď" na souši(nikoli na kopci:))ale, když jsem vešla dovnitř, proč to musí být zrovna ponorka? - zavřela bych tam architekta i ty kteří mu to odsouhlasili.ps škoda 2. návrhu - no bohužel, ti lepší u nás v soutěžích nevítězí!!!
28.12.2008 23:18
jyrka  (Nováček)
RE: knihovna?
Ja bych ho nezavřel, já bych ho nutil tam rok pracovat... Kreslit a studovat (krásných 8 hodin denně)
29.12.2008 10:59
Björken  (Nováček)
RE: knihovna?
Jakého druhého návrhu? Těch návrhů bylo asi 30 nebo kolik. Máte odkaz na nějaké vizualizace, jen by mě to zajímalo.
29.12.2008 11:22
pepicek  (Nováček)
29.12.2008 12:28
Björken  (Nováček)
RE: knihovna?
Díky, už jsem je taky našel. Jinak návrh firmy Causa mi přijde vcelku pěkný od mostu přes Orlici, jinak je to ošklivá krabice, ale furt lepší než návrh Idhey, myslel, jsem, že jsme promarnili lepší návrhy, i když přece jen, nevíte, kde se dá dohledat zbytek návrhů? Když vidím návrh od Idhey, tak jediné co se mi tam líbí je průhled na chrám a věž, jinak nic. Úplnej chaos, ani to nevypadá nijak moderně. Jinak zde je článek o grafice použité v knihovně, která se mi odobně líbí - www.font.cz/logo/zalozka-zajimavy-projekt-ci-pro-s...
17.4.2009 08:53
Eva  (Pokročilý +6)
reklama
Reklamu natočenou s K. Jonesouvou v knihovně lze nalézt na www.youtube.com/watch?v=cB18RseCqg
15.5.2009 13:10
Eva  (Pokročilý +6)
pohled na knihovnu
Jela jsem s desetiletou vnučkou kolem knihovny. Zeptala se, kdy už ta knihovna bude dodělaná. Ani dítěti to nejde na rozum.
15.5.2009 21:05
xicht53  (Pokročilý)
RE: pohled na knihovnu
No, to by mě zajímalo, jak jste jí to vysvětlila, dětem se lhát nemá :-)
20.5.2009 10:23
Chip  (Nováček)
Knihovna
Nebudu to radši moc rozpitvávat jedno slovo mě stačí : PONORKA
28.5.2009 08:53
prox  (Nováček)
Knihovna v reklamě
Osobně musím přiznat, že jsem také zastával názor, že se mi nová budova knihovny nelíbí. Časem přicházím k jinému názoru, nejprve to začalo prohlédnutím vnitřních prostor, ty nemají chybu, zajímavé schodiště, barevně zajímavě provedeno atp. Zvnějšku je to divoké, nicméně se nejdená o unifikovanou nezajímavou budovu, která nic nepřináší a zároveň nikoho neurazí (jako příklad uvedu novou budovu VZP v Hořické ulici či cca 5 let staré ředitelství "Celníků" na Dvořákově ulici). Řekl bych, buďme rádi, časem se z ní (nejspíše) stane dominanta města, a to díky odvážnosti projektu. Nerad bych se mílil. A kde ji naleznete v reklamě. Na youtube na www.youtube.com/watch?v=cB1_8RseCqg&eurl=http%... Pokud odkaz "nepojede" klikněte na odkaz na webu archiweb.cz a to: www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&am...
28.5.2009 08:56
prox  (Nováček)
oprava
samozřejmě mýlil a ne mílil, omluvte chybu (aby na mě nikdo hnedka neútočil), s pozdravem, p.
22.9.2009 17:18
Björken  (Nováček)
Hlasování - stavba roku
Hlasujte pro hradeckou krajskou knihovnu v internetovem hlasovani pro Stavbu roku. www.stavbaroku.cz/printDetail.do?Dispatch=ShowDeta...
24.9.2009 07:05
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Hlasování - stavba roku
Hlasovat pro takovej betonovej hnus??

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme