Parkování, ISP - zóny

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
5.2.2007 00:00
Eraser (neregistrovaný)
ISP - zóny
V minulém vydání Radnice byl článek o zavádění nového parkovacího systému,zpoplatnění parkování a rozdělení do parkovacích zón.Zóna I a II,dejme tomu.Ale zarazila mě zóna O,která zasahuje až po 2.silniční okruh a hluboko do Pražského předměstí.To znamená,že se zpoplatní parkování i na sídlištích v této zóně?
5.2.2007 22:00
Phavel  (Pokročilý)
RE: ISP - zóny
Ano časem se to určitě zpoplatní i tam. No současné staronové vedení radnice jasně dávalo najevo svůj úmysl privatizovat veřejné služby (jak už to provedlo s provozováním vodovodů a kanalizací). Když jim lidé v posledních volbách dali ještě větší podporu, není se co divit, sklízíme ovoce. Zajímavé je, že o služby "problematické" z hlediska zisku v minulosti nikdo zájem neměl (např. pokus najít investora pro provoz MHD). Ale parkovné ve stotisícovém městě je jiné kafe... Uvidíme, co systém přinese kladného pro obyvatele našeho města.
6.2.2007 07:59
JPA  (Pokročilý)
RE: ISP - zóny
Zajímavý je u této kauzy "Dodatek" ke smlouvě, kterým zastupitelé "odklepli" takřka dvojnásobné ceny za parkovné, jestlipak tohle mohli tušit ostatní zájemci před výběrovým řízením? Rozšíření o zónu O je jasné - kdo by jinak parkoval v nově postaveném parkovacím domu?
JPA
6.2.2007 15:28
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ISP - zóny
Já to vidím tak, že se prostě zastupitelé snaží udělat vše pro to, aby lidé začali jezdit MHD, protože zatím je výhodnější jezdit po HK autem. Když si nyní přičteme drahé parkovné, tak výhodné už to nebude.
6.2.2007 21:01
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Mirek
Zastupitelům je lhostejné, jestli někdo jezdí MHD nebo ne. Důležitý je ten peněžní pohled na parkovné. Z příjmů plynoucích městu se dá vždy nějak dostat k odměně. Ostatně soudím, že státní hymna by měla být změněna. Ten ukňouraný nářek bezdomovcův je vhodné nahradit optimismem v hudbě i v textu. Úsměvný den :-))

6.2.2007 21:52
Roman  (Pokročilý)
RE: Mirek
Šmánkote Xavere, přestaň už trapně tapetovat s tou hymnou. Napřed v každým příspěvku psí ho*no, teď zas tohle. Vždyť už to každý ví, jen si přečte tvůj nick...
7.2.2007 07:49
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Mirek
A tobě se snad ten utahanej a ukňouranej song líbí?
7.2.2007 21:49
Roman  (Pokročilý)
RE: Mirek
Ať líbí, nebo nelíbí - co má společného s tématem ??? A když už - tím, že tady o tom budeš tapetovat stejně ničeho nedocílíš. Sedni k noťáku a napiš něco metalovýho, bude se to líbit.
8.2.2007 11:02
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Roman
Já radši hip-hop....che che che.
7.2.2007 08:30
JPA  (Pokročilý)
RE: Mirek
Mnojo, ale město se samo o příjem z parkovného připravilo. Tento "projekt" (zvýšit cenu parkovného, rozšířit placené zóny a postavit jeden parkovací dům) mohlo uskutečnit samo ve své režii, k čemu máme Technické služby a Městskou policii? Jak to ve světle nových skutečností vidím, Atol má - ať nežeru - za 10 let všechny investice zpátky, a čeká ho 20 pohodových ziskových let... Od ODS tohle beru, je to její program, ale ty ostatní "vlastenecké" strany v koalici - jak to mohly odklepnout?
JPA
7.2.2007 13:09
Phavel  (Pokročilý)
RE: Mirek
No pokud vím soc.dem byli proti tomu návrhu, ale ono je to jedno. ODS měla stejně s VPM (která byla taky pro) před volbami většinu. Nyní, po volbách, má už drtivou většinu ODS, takže tady může v podstatě totalitně vládnout a na nikoho se neohlížet. Opozice v podstatě už neexistuje. A ta strategie "my to efektivně spravovat neumíme, svěříme to soukromému investorovi" se mi nelíbí, od čeho tu teda vůbec nějakou radnici se všema úředníkama a radníma máme? Když to trochu přeženu, tak pak můžeme i vedení samotného města předat nějaké firmě, kterou zvolíme ve volbách. Možná by se i našla taková, která by to samé zvládla s daleko menším počtem lidí a efektivněji. Co takle to na 30 let zkusit.
11.2.2007 01:36
Matej JR  (Nováček +1)
RE: ISP - zóny
neboj, lupen na socku bude za 20 a stejně budeš jezdit plecháčkem :-)
11.3.2008 10:20
mild  (Nováček)
RE: ISP - zóny Miloslav Drašnar
V případě, že by radnice chtěla docílit toho, aby občané využívali MHD, tak by musela také zařídit dostatečný počet spojů po městě, např. spoj číslo 12 už řadu let končí na zastávce Hl.nádraží (ze směru Jungmannova) o víkendech a svátcích, v takovém případě jsou cestující odkázáni na přestup anebo využít linky č. 14, která jezdí velmi málo. Dále tu chybí časová jízdenka vhodná pro přestup a za velmi hloupé považuji i dva typy strojků mechanický a elektronický, vlastně nevím kde dopravní podnik hledal inspiraci, když stačilo vybudovat stejný systém jako je v hlavním městě. Za další slabinu považuji nedostatečný provoz na nočních linkách ve srovnání např. se sousedními Pardubicemi i dalšími městy o stejné velikosti. Provoz nebudu dále komentovat, stačí se podívat na jízdní řád.
12.3.2008 23:35
Roman  (Pokročilý)
RE: ISP - zóny Miloslav Drašnar
A když už jsme u tématu parkování a MHD, normální je začít především záchytnými parkovišti na kraji měst s návazností na MHD s nulovým, nebo nízkým parkovným. V Hradci nic takového není, připadá mi téměř jako záměr vtáhnout auta do centra na dopře placená parkoviště...
13.3.2008 21:38
ridic007  (Nováček)
RE: ISP - zóny Miloslav Drašnar
Pokud vím, tak Hradec má oficiální velké záchytné parkovište naproti malšovickému stadionu, je dokonce značené jako parkoviště, je 7 minut chůze k MHD zastávce, je 15 min chůze od Malého náměstí a také je zadarmo. Bohužel je totálně prázdné. Tak čemu chcete další záchytné parkoviště, který blázen by stavěl a investoval další, když to první je prázdne a skoro v centru? Tak že o tom to není.
14.3.2008 03:39
Roman  (Pokročilý)
RE: ISP - zóny Miloslav Drašnar
Vidíte to, tohle parkoviště mě ani nenapadlo, protože je v podstatě využívané jen pro stadion a cirkusy. Také si nějak nedovedu vybavit, že by k němu byla nějaká navigace jako k záchytnému parkovišti. Navíc má mezi řidiči spíš pověst cvičiště autoškoly a improvizované školy smyku. Navíc je tak trochu "mimo civilizaci" - nechte si zrovna tam novou Oktávku...
14.3.2008 08:59
JPA  (Pokročilý)
RE: ISP - zóny Miloslav Drašnar
Pane řidiči - záchytné parkoviště musí být tam, kde je návaznost na MHD, což v případě Malšáku není - proto mělo být podle mého názoru záchytné parkoviště u Koruny a u Viaduktu. Samozřejmě že teď je na 30 let vymalováno - záchytná parkoviště zdarma jsou tabu, jinak by na draze vybudovaná placená parkoviště nikdo nejezdil...
jPA
14.3.2008 12:12
ridic007  (Nováček)
RE: ISP - zóny Miloslav Drašnar
Záchytné parkoviště v centru? U Koruny na drahých pozemcích města by byl asi nesmysl. Pokud však vím, má tám stát polyfunkční dům s min 400 parkovacími místy označeny v územním plánu jako veřejné. 7 minut k nejbližší zastávce MHD je v dosahu, nebo je věcí Dopr. podniku tam zřídit zastávku. Pak je to tedy jenom o naváděcím značení z okruhu.
14.3.2008 14:24
JPA  (Pokročilý)
RE: ISP - zóny Miloslav Drašnar
Drahých pozemcích? Za kolik že to developerovi "šoupli"? Tam mohlo být centrální záchytné parkoviště, nemuseli pak kupovat od Eube 90 stání v Mlékárně za 75 milionů s obezličkou, že v té lokalitě už není jiná možnost parkovací místa sehnat...
JPA
15.10.2008 00:11
egyptwo  (Nováček)
RE: ISP - zóny
Minulý týden jsem četl zprávu, že město HK uložilo cca 782 miliónů do různých investičních instrumentů. Nechci kritizovat to, že ted došlo k propadu a tím i ke ztrátě na investovaném. Kolaps na finančním trhu se očekávat nedal.
ALE K VĚCI. Město má / mělo cca 782 miliónů ušetřených z minula. Mohlo za ně postavit parkovací dům / domy a nemuselo najímat ATOL. Město mohlo dál hospodařit se svým majetkem. Ve Smlouvě mmHK s Atolem je ujednání, že město nemá žádný vliv na ceny stanovené. Nejsem právník, ale tak jsem to pochopil. ALE město HK určitě dalo svůj majetek k podnikání soukromému subjektu zbytečně. DOŠLO k tmu, že lidi jsou naštvaní, město zchudlo. POUZE Atol bude rejžovat. Ukázala se i info, že Atol ted nemá peníze na výstavbu parkovacího domu. BUDE čekat až pořádně vybere poplatky?
DALŠÍ problém : parkovné nelze vybírat na pozemcích, které nepatří městu = tyto pozemky nejsou možné pronajímat. BYLO by zajímavá udělat průzkum v Katastru, které lokality patří třeba státu. Toto zkoumání je drahé. BYLO by potřeba vytvořit akci, která by dala dohromady pár peněz na právníka a ten by třeba průzkum provedl. Je mi jasné, že dát pár korun se nebude nikomu chtít. ALE výsledek by za to možná stál.
ing. Valentin Kusák
SNK ED HK
7.2.2007 10:56
Stanan  (Nováček)
prace
no hlavne je usmevne jakym zpusobem to delaj to ISP ve spolupraci s MP. Tuhle sem jel na nabrezi a davali boticku zase nakymu chudakovi ktery asi pretah parkovani o strasnych 10 min, ale ze jim o 50 m dal parkuje BMW s prominentni SPZ z poloviny na chodniku a z poloviny na zebre to jim nevadi, nebo davaj boticky v ulici u FÚ a pritom o 20m vedle lidi bezne stojej na zakazu zastaveni, to jim taky nevadi, no aspon vidime na co je MP !!!!
Neprijde vam absurdni se dohodnout s nejakou firmou na 30 let, kdyz radnice ma mandat na 4 roky ?
7.2.2007 17:51
Eraser  (Nováček)
RE: prace
Na tom něco je - mandát na 4 roky a smlouva na 30 let. Vlastně by měli moct uzavírat jen smlouvy na délku svého mandátu. A smlouvy na delší období by se schvalovaly referendem.
11.2.2007 01:41
Matej JR  (Nováček +1)
RE: prace
ta smlouva určitě pude vypovědět (za ňákej ten stamilionek) a pak to ty další radní přiklepnou jinejm schopnejm.
17.2.2007 19:28
Jenda  (Nováček)
RE: prace
Já tady vím o STOPce kde nestavěj ani policajti mám to na kameře.Nějak musej sehnat na vejplaty. Buzerujou kvuli hovadinám ale že lidi parkujou v protisměru na obousměrnejch silnicích nebo že stříkaj tyhleti grafiti nebo že výrostci demolujou dětská hřiště to je nezajímá.
18.2.2007 23:05
X Y  (Pokročilý +4)
RE: prace
A něco s tím děláš, nebo to máš jen na naštvání a takovéhle jalové postěžování ?
20.3.2007 14:59
Dan  (Nováček)
RE: prace
A co?
19.7.2007 23:16
Libor  (Nováček)
RE: prace
No pokud něco takového máš zdokumentováno existují stránky www.policie-cr.cz, které podobné příspěvky uveřenují, tak to tam pošly.
13.4.2007 13:14
MIREK  (Pokročilý +2)
Jak se vyhnout placení parkovného
Protože se mi nelíbí systém parkování v HK, přikládám návod, jak se vyhnout placení parkovného. Je to názor renomovaného právníka, tak to tak asi bude.
Máte na autě botičku a hrozí vám pokuta? Právník Tomáš Beran radí, jak se jejímu placení vyhnout. Kdy vám mohou auto odtáhnout a kdy ne? Víte, že je někdy možné se zaplacení nákladů na odtah vyhnout.
Představme si konkrétní případ. Řidič vozidla přijde ke svému autu s botičkou a zavolá policii. Policisté položí otázku: "S tím autem jste přijel vy?" Tato otázka je úkonem nezbytným ke zjištění totožnosti osoby, která přestupek spáchala. Řidič odpoví: "Já jsem s autem nepřijel."
Policisté mají k dispozici ještě jednu otázku: "Když ne vy, tak kdo s tím vozem přijel?" V daném případě předpokládejme, že s autem přijela osoba řidiči blízká, vůči níž má právo odepřít odpověď. Řidič proto odpoví: "Odmítám podat vysvětlení, které by způsobilo nebezpečí stíhání pro přestupek osobě blízké."
Vlastník vozidla už ale nemůže říct, že vůbec neví, komu to auto půjčil. Za to dostane pokutu pět až deset tisíc korun.
Tím jsou možnosti policistů zpravidla vyčerpány (pokud není dalších svědků), a byly tak učiněny úkony nezbytné ke zjištění totožnosti osoby, která přestupek spáchala.
Jakýkoliv další nátlak na řidiče, psychologická hra nebo pohrůžky, že "když se nepřizná, botičku tam nechají a je jim to jedno", jsou v rozporu se zákonem.
Policista, který v danou chvíli botičku neodstraní (vědom si řidičova poučení, že je k tomu podle zákona povinen), úmyslně porušuje zákon a vykonává pravomoc v rozporu se zákonem. Tím naplňuje skutkovou podstatu trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele.

Tomáš Beran, právní expert pojišťovny D. A. S. a autor knih Neplaťte (zbytečně) pokuty a Nová pravidla silničního provozu. Dopravní předpisy ovládá perfektně a zná i finty, jak se některým postihům vyhnout. Jak postupovat, když najdete své auto "obuté", případně už rovnou nakložené na odtahovém voze?
Kdy policisté smějí botičku použít?
Státní policie tehdy, když vozidlo stojí tam, kde nemá, a řidič u něho není. Obecní policie může použít botičku tehdy, když řidič stojí na chodníku nebo poruší zákazové značky. Například "Zákaz stání“ nebo "Zákaz zastavení“.
Pak je však v zákoně formulace, podle které mohou botičku použít, pokud dojde k jinému neoprávněnému záboru veřejného prostranství. To je tak široké, že ji strážníci na auto mohou nasadit prakticky kdykoliv, kdy auto stojí tam, kde nemá.
Jak mám postupovat ve chvíli, kdy se k autu vrátím a vidím, jak mi policisté botičku zrovna nasazují?
Pak by v tom neměli pokračovat. Naopak ji musí sundat.
A mohou kromě pokuty chtít i poplatek za nasazení a sundání botičky?
Je otázka, v jaké fázi nandávání se řidič dostaví. Jestli je už botička z větší části na kole, obávám se, že se řidič manipulačnímu poplatku nevyhne.
Kdy mi auto smějí odtáhnout?
Podmínky pro odtah jsou široce formulované. K odtahu stačí, aby vozidlo bylo špatně zaparkované. Řidiči si bohužel často myslí, že podmínkou odtahu je to, že vozidlo stojí špatně a ještě je překážkou v provozu. Takto to zákon nedefinuje. Auto je podle zákona překážkou už ve chvíli, kdy stojí tam, kde nemá. Není podmínkou, aby fakticky překáželo.
A co například čištění ulic? Obecní úřad zařídí rozmístění přenosných značek, a kdo s autem v den čištění neodjede, auto mu odtáhnou. Smí se to?
Ano, ale informační značka o čištění ulice musí být na místě sedm dní předem. Zákon je vstřícný vůči těm, kteří jsou třeba na dovolené nebo v nemocnici, a o chystaném čištění se tak nemohli dozvědět. Náklady za odtah proto platit nemusí.
Je stanoveno, jak má značka informující o čištění ulice vypadat?
Musí mít rozměry dané technickými normami dopravních značek. Pokud je dodatková tabulka s datem a časem čištění napsána například fixem, není platná. Dále musí být mobilní značka umístěna na bíločerveně pruhované tyči.
To se ale týká všech přenosných značek, které dočasně upravují třeba i rychlost. Značka, která je na nějaké zrezavělé tyči zapíchnuté v pneumatice s betonem, je přibitá na nějakých vratech, na zdi nebo přitlučená na stromě, neplatí.
A stejně jako s botičkou: jak se zachovat, když se vrátím k autu, které právě nakládají? Budu platit i za odtah?
Zaprvé je potřeba říct, že v tento okamžik auto nesmějí odvézt. Náklady na odtah asi budou chtít celé, ale v případě sporu bych požadoval vyčíslení, jaké náklady odtahové službě podle fáze odtahu skutečně vznikly. A teprve ty bych poté uhradil.
Když mi auto odtáhnou a já se domnívám, že neoprávněně, přesto musím zaplatit, aby mi ho vůbec vydali. Dá se tomu nějak bránit?
Dost špatně. Pokud nechcete platit za vydání vozu, můžete podat žalobu na vydání věci. To může trvat několik měsíců. Proto je nejvhodnější zaplatit s výhradou uvedenou do vydávacího dokumentu, že s odtahem vozidla nesouhlasím. Pak je nutné se pustit do soudního sporu o vrácení peněz. Musí se však prokázat, že odtah byl neoprávněný.
Ve své knize Neplaťte (zbytečně) pokuty píšete, že osoba předvolaná k podání vysvětlení na policii nebo na obecní úřad má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku. Je to skutečně tak?
Ano, ale týká se to jen osob, které se nedopustily protiprávního jednání. Viník přestupku nárok na nic nemá. Platí to hlavně pro osoby, které podávají svědectví k přestupku, jehož byly účastny. Ale o náhradu cestovních nákladů a ušlého výdělku může žádat i vlastník vozidla, který přijde a řekne, že vůz řídila osoba jemu blízká, ale neřekne která. V tento okamžik je totiž viník přestupku neznámý.
13.4.2007 22:51
Roman  (Pokročilý)
RE: Jak se vyhnout placení parkovného
Jako reklama na knížku možná dobré, ale jinak samé staré a už dost omleté věci...
4.5.2007 17:55
Antistraznik  (Nováček)
RE: Jak se vyhnout placení parkovného
A co třeba něco nového? www.straznici.com
13.4.2007 21:18
jpxj  (Nováček)
Velké náměstí
Tak jsem se dnes byl podívat na Velkém náměstí. Ne že parkovacích míst ubylo, ale aby měla firma větší tržby ještě nalajnovali další parkovací místa a vypadá to tam příšerně. U kostela bylo dříve místo bez aut, nyní tam jsou pruhy a další auta. Jen by mě zajímalo kdo to povolil. Jeto nedůstojné. Jsem zvědavý, až se dostaví parkování v Pivovaru, jestli ta auta zmizí, moc asi ne, jak by ta firma vydělávala.
13.4.2007 22:52
Roman  (Pokročilý)
RE: Velké náměstí
Samozřejmě, o peníze jde vždy až na prvním místě.
18.4.2007 15:53
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Velké náměstí
Však kdybys měl monopol na parkování a výběr parkovného v celém městě na 30let, zřídil bys parkoviště i v příkopech...třeba.
22.4.2007 11:11
Phavel  (Pokročilý)
RE: Velké náměstí
Privatizace ziskových odvětví služeb(provoz vodovodů, parkování, a kdy na řadu příjdou třeba městské rozvody tepla?) - to je specialita vedení naší radnice. Se slovy "my to neumíme efektivně dělat" (bylo to opravdu slyšet někde ve zvukových záznamech z jednání zastupitelstva) by se nejradší zbavili zodpovědnosti za veškeré městské služby. Ovšem počet úředníků zůstane stejný - od čeho tam ale jsou, když se o běžný chod města neumějí postarat sami? Bohužel však pro ně o ty méně ziskové služby, nebo tam kde je to složité do zisku dostat (MHD, osvětlení - město se kdysi taky pokoušelo) nemá nikdo zájem. Navíc je tu ten fakt, že město jako majitel a provozovatel může žádat o dotace z EU, firma naopak nic nedostane, z toho jednoduše plyne, že ty náklady na investice půjdou jenom z našich kapes.
Zastupitelům je to ale jedno, oni vědí že je lidi opět zvolí (v podobné sestavě), protože informovanost lidí je mizivá a volí se spíš podle dojmů, které vytvářejí média a různé propagační plátky, které nám chodí do schránek.
22.4.2007 13:38
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Phavel
Ten, kdo něco umí, nemá potřebu být zastupitelem.Stačí mu každodenní uspokojení z díla. Ti, co umí málo nebo vůbec nic volí sami sebe na zastupitelská místa. Není třeba přesvědčovat voliče, když ti k volbám nechodí.
20.7.2007 07:31
JPA  (Pokročilý)
DPH
Teď jsem objevil další aspekt tohoto skvělého systému - cena za rezidenční kartu obsahuje samozřejmě 19% DPH (firma Atol je plátce DPH, narozdíl od města) - takže další lumpárna vůči normálním lidem - starousedlíkům (firma dostane DPH zpátky), proč mají státu cpát ze svých x-krát zdaněných peněz další?
JPA
20.7.2007 09:03
Eraser  (Nováček)
RE: DPH
No to víte, takhle to už chodí. DPH platíte třeba i ze spotřební daně za benzín nebo naftu. Je to cena + spotřební daň a z tohoto součtu platíte DPH. Tak proč ne za parkování :-/ Osobně si ale myslím, že poplatek i pro rezidenty je dobrá věc. Tato veřejná parkoviště nedělají dorotu. Parkují se tam firemní auta, odstavují vraky... Toto by to mohlo aspoň trohcu imezit. Předpokládám, že o vrak, za který nebude placeno parkovné, se mude městská policie zajímat víc než naní o vrak, který stojí na veřejném parkovišti bez poplatku a zabírá místo lidem s pojízdnými auty. V nově stavěných lokalitách (Plachta, Labská louka atd.) si musíte koupit buď parkovací místo na venkovním parkovišti za 60 000 Kč, nebo v garáži za 250 000 Kč. Na nějaká veřejná parkoviště se tam nehraje.
20.7.2007 11:19
JPA  (Pokročilý)
RE: DPH
Nekritizuji placení parkovného jako takové, ale před spuštěním "nového systému" šly tyto peníze pouze městu, které je pak mohlo "v blaho občanů obrátit", takto jdou soukromé firmě + státu. Časem uvidíme, kdo z vysloužilých politiků či jejich rodinných příslušníků si půjde "sednout" do managementu Atolu.
JPA
9.11.2007 16:46
ridic007  (Nováček)
nářek nad parkováním
To je tu nářku na ISP. Mě teda nebaví jezdit pořád kolem dokola po centru a hledat kam zaparkovat. Do některých obchodů a restaurací už ani nechodím. Ať to konečně zpoplatní všude v celé centrální zoně. Kdo chce zaparkovat před obchodem ať zaplatí tržní cenu, kdo chce zaplatit málo, ať zastaví mimo centrum a kdo zadarmo ať stojí tam, kde to je zadarmo. Pokud se všude nebude platit, bude centrum jedno velké parkoviště. To že to dělá soukromá firma, je jenom dobře, alespoň se o to bude starat subjekt, který má jasná smluvní pravidla, dbá na dodržování pravidel a musí něco vybudovat. Četl jsem tu smlouvu. Už aby to všechno zpoplatnili.
12.11.2007 10:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: nářek nad parkováním
Placení parkovného v žádném případě nemá vliv na volnost parkovišť v oblasti centra. Mnoho řidičů parkovné bojkotuje, protože legislativa to zatím podporuje. ISP dle mého neřeší vůbec nic, je to jen nástroj pro buzeraci řidičů z podnětu magistrátu, kde ti hloupější neznalí zákonů, například zákon o městské policii, platí pokuty za botičky.
14.11.2007 15:16
ridic007  (Nováček)
RE: nářek nad parkováním
Placení parkovného má velký vliv na obsazenost. Pokud to bude zadarmo, budou tam stát časem nepojízdná auta a každý zabere místo a ty jako bydlící tam nikdy nezaparkuješ. Např. jedu k doktorovi a nezaparkuji, proto že tam stojí zachumelená auta již 3 dny. Centrum města nemůže být největší parkoviště. Placením snížíš poptávku třeba z 200% na potřebných 95%. Ekonický nástroj má vliv na volnost parkovišť. Moc řidičů parkovné neignoruje. Je to drahý špás. Ignorace je drahá, dokonce první soudní rozhopdnutí říkají, že parkovací řád se nemá porušovat. Protože za koupený rohlík v obchodě také zaplatíš. Na díru v legislativě nelze spoléhat. Např. tzv. osobu blízkou odhalí v zápětí kamerový systém. Četl jsem vše o ISP. Je to jediný systém v republice, který má za úkol vybrané peníze investovat. Podívej se do Prahy 2, jak to tam nyní vypadá. toho bych se v HK nechtěl dočkat. tak se už konečně platí všude a za to budeme mít postavené parkovací domy.

15.11.2007 07:31
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: nářek nad parkováním
To co tu píšeš je vcelku úsměvné a pouze teoretické. Lidem bydlícím v centru to s placením parkováním nepomohlo vůbec, naopak to řineslo další omezení a to v podobě délky stání, atd. Porovnání placení za rohlík a parkováním na veřejném prostranství prostranství je porovnání také trochu přitažené za vlasy. Jsem majitelem činžovního domu na pěší zóně, ze kterého platím městu nemalou sumu daní z nemovitosti a ještě po mně jako po pajiteli město požaduje například odklízení sněhu z chodníku (cizího pozemku) před domem. To je zrovna tak přitažené za vlasy jako platit parkovné.
21.11.2007 23:38
ridic007  (Nováček)
RE: nářek nad parkováním
Ja jsem jen řidič co jezdí do centra a potřebuje zaparkovat. Proto za to platím. Pokud jste majitelem činžovního domu, měl by jste mít zajištěno i parkování ve vlastním objektu. Pokud to tak není a postavíte si svůj majetek - svoje auto na cizí pozemek je přeci jasné, že za to musíte zapklatit poplatek, vlastně jakousi daň, to je poplatek za parkování. Je to stejné, jako když si do Vašeho domu, na Váš dvůr budu stavět svoje auto, také budete chtít nájem. Tak jsem to pochopil já.
22.11.2007 07:29
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: nářek nad parkováním
Trošku jsi nepochopil oč tu vlastně běží. Tak aspoň v kostce jak to funguje. Postavit si auto na přilehlý pozemek (pozemek města) před dům smím pouze za peníze (parkovné), ale starat se o stejný přilehlý pozemek musím zadarmo. (například odklízet sníh, atd.). Rozumíme si?
24.11.2007 11:03
Roman  (Pokročilý)
RE: nářek nad parkováním
Je ale placení z místa a tohle dření z kůže. I kdybych počítal s malým využitím místa jen 5 hodin denně, 200 dnů v roce, tak z jednoho místa na náměstí je 50 000 Kč. Jedno místo nemá ani 10 m2, ale i když to deseti vydělím, tak mi vyjde 5 000 Kč/m2/rok. To je velice slušný nájem za plac, který se jen 4x do roka zamete a jednou za dva roky nalajnuje...
21.11.2007 21:58
jpxj  (Nováček)
Zvýšení parkovného v HK
Společnost Atol dostala od magistrátu požehnání na zvýšení parkovného, na náměstí 50 Kč za první 2 hodiny pak 100 Kč. Přitom ještě na jařeřzástupci Atolu slibovali, že výrazných změn poplatků se řidiči bát nemusí. Atol slíbené garáže nestaví, jen připravuje rozšíření parkovacích zón. Jak je asi napsána smlouva, jak se vyžeduje její plnění a kdo bude mít ze zvýšení parkování prospěch, když podle mého, nevím zda je to pravda, Atol platí paušálně?
21.11.2007 22:21
JPA  (Pokročilý)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Další zajímavost je v dnešní Radnici, kde si "Kraj" pochvaluje, jak dostane od Města HK během 20 let 189 milionů korun za "pořízení části parkovacího domu v areálu Regiocentra" (bývalý pivovar) - no hrome, to by snad měl platit Atol nebo ne? Ten bude jenom kasírovat za parkování a pořízení míst bude cálovat město? Nemůže mi to někdo vysvětlit? Možná tomu jenom nerozumím...
JPA
21.11.2007 23:56
ridic007  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Prostudoval dnes jsem všechny možné informace jak je to s úhradou nákladů za městkou část garáží pivovaru. Je to složitá konstrukce, ale fakt na to ten ATOL musí v průběhu trvání jejich smlouvy vydělat.
26.11.2007 21:23
Mašle  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
To je přeci jednoduchý, představitelé města sedí v dozorčí radě této firmy a budou mít hezkého Ježíška. Kdyby za tyto peníze, které dají Krajskému úřadu raději postavili parkovací dům, udělali by lépe, ale nic by z toho neměli. Za 30 let Atol předá městu parkovací dům, který bude potřebovat rekonstrukci a všechno začne znovu. Město sepsalo opravdu výhodně smlouvu s Atolem, jen mě napadá co jejich slib, že budou jednat v zájmu města a jeho občanů.
21.11.2007 23:48
ridic007  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Četl jsem minulé tiskové zprávy, ale i prohlášení ATOLU. Mluvilo se však o prozatimním nerozšíření placených stání pro rezidenty. Ty se budou rozšiřovat jen v rámci systému okolo parkovacích domů nebo ploch. A to Atol dodržuje. Rozšiřuje jen rezidentní stání okolo pivovaru. V tom je ten rozdíl. Na poslední tiskové konferenci prezentoval ATOL, že proinvestoval do projektů parkování v HK více než prozatím vybral a pokud to kontrolují lidé z magistrátu, tak tomu musíme věřit.
22.11.2007 07:35
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Tak tomu se věří jen velice težko. Asi nemám ty správné informace, ale do čeho do současnosti ATOL v HK investoval nebo právě investuje? Co ho stálo tolik prostředků, že zatím na parkovném v HK nevydělal?
22.11.2007 21:43
ridic007  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Mám to z tiskovky, tak to asi nebude tajné, kde ATOL prezenzoval výši investic: 6,2 mil. Kč do projekčních prací a přípravy pozemku pro parkovací dům Katchnerka (vedle poj min. vnitra)dále cca 3 mil. Kč do vozidel, parkomatů, IT a vývoje čipových karet a nakonec cca 2,5 mil. Kč do technologie parkovacího domu pivovar. Protože to kontroluje město a ta technologie je vidět, tak si myslím že je to pravda. Pokud jsem vynásobil počet parkovacích míst a průměrný tarif, můžou vybrat ročně okolo 8 mil. Kč, tzn, fakt inestují více než vybírají. Předpokládejme, že za nimi stojí silný investor, který do toho pouští peníze s cílem pozdějšího splacení investic. A o tom to asi je.
23.11.2007 08:20
JPA  (Pokročilý)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Váš odhad je podle mého názoru trochu mimo, nepočítáte s výnosem za botičky a odtahy. Je možné, že si to Atol špatně propočítal a proto se budou ceny parkovného od příštího roku tak zvedat, ale to je klasika - prohlásí se, že město něco spravovat "neumí" či na tom prodělává, tak to předá firmě, která je "levnější" - ano, je, ale tak ze začátku, pár měsíců, a za dva roky se nestačíte divit (Veolia...)
JPA
23.11.2007 10:01
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Prodej VAK, to byla od města taky kopanec do občanů. Pokud by to bylo stále v majetku města, byla by šance dosahnout na peníze z fondů EU, na modernizace úpravny, čističek, a já nevím čeho všeho. Nyní je to bez šance. EU nedá peníze soukromému suběktu a všechno zaplatí spořebitelé ve formě zvýšení cen vodného a stočného.
23.11.2007 09:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Vedle poj.ministerstva vnitra se pokud vím nic nepřipravuje. Silným investorem za ATOLem může být pravděpodobně stavební společnost BAK, kde ATOL je jednou z jejich dceřiných společností. Stále tvrdím, že placení parkovného v takovém rozsahu jako je v HK, rozhodně k uvolnění parkovišť nepřispívá a jako celek je to lumpárna na občany města. Proto já osobně a vím že nejsem sám, budu toto placené stání bojkotovat, dokud to bude legislativně možné.
25.11.2007 22:30
ridic007  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
No pokud vím ze stavebního úřadu, má Atol hotové uzemní řízení v právní moci a finišuje se stavebním povolením. Pokud CEZ nezpozdí přeložku trafostanice, tak se na jaře bude stavět. Každý si nakonec může vybrat, bojkotovat nebo zaplatit a v pohodě zaparkovat. Za 3 600 Kč si u ATOLU koupím roční garážové stání v pivovaru. Mám celý rok auto pod střechou a pod kamerami. A to se vyplatí. :-)
26.11.2007 09:01
Petr21  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
No nechci do vás nějak rýpat, ale i to že máte auto pod kamerama nic neřeší :-) Zjistěte si, zda se jedná o hlídané, či pouze placené parkovisště. Tuším že v druhém případě namáte nárok vymáhat škodu na provozovateli parkoviště :-)
26.11.2007 11:15
Pavelka  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Pokud se do toho mohu také vložit, tak kdybych si mohl vybrat, tak si buď koupím garáž za 100 tisíc kdesi v garážové kolonii, kterou mi třikrát ročně někdo vykrade, nebo budu stát někde na ulici s rizikem krádeže, poškození, zachumelení, nebo mohu variantně parkovat v parkovacím domě za 3 600,-Kč ročně, hodnotím to tak, že pokud budu šetřit na garáž v kolonii po 3 600 Kč. budu na ní šetřit cca 27 let. pokud je riziko škody stejné jako na ulici, pak radši si radši připlatím a budu v parkovacím domě, kde nemusím třeba ometat sníh. Tak to hodnotím tak, že konečně se v tom Hradci hnuly stojaté vody a někdo zase udělal něco nového. Kraj, město, Atol, vždyť je to jedno, hlavně, když je vidět, že se něco děje.
26.11.2007 20:52
JPA  (Pokročilý)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Odpusťte, ale - jak je možné, že Atol, ač má na 30 let odklepnuté vše co se v HK točí okolo parkovného, bude za parkování v Pivovaru kasírovat, ale cálovat pořízení míst bude Město HK. Jedná se o částku takřka 200 milionů z peněz daňových poplatníků! Znali tuto "drobnost" zastupitelé, když hlasovali pro tento systém? Tam se totiž argumentovalo, jak je vybírání parkovného pro město nerentabilní - no a tohle je co?
"Novinkou" bude od ledna pro starousedlíky nemožnost řešit parkování na náměstí jinak než si pořídit celoroční parkování v Pivovaru za 3600,- Kč. Nelze na měsíc (jako tomu bylo "pod městem"), čtvrtletí či pololetí. To mi opravdu moc seriozní nepřipadá.
JPA
26.11.2007 20:52
JPA  (Pokročilý)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Odpusťte, ale - jak je možné, že Atol, ač má na 30 let odklepnuté vše co se v HK točí okolo parkovného, bude za parkování v Pivovaru kasírovat, ale cálovat pořízení míst bude Město HK. Jedná se o částku takřka 200 milionů z peněz daňových poplatníků! Znali tuto "drobnost" zastupitelé, když hlasovali pro tento systém? Tam se totiž argumentovalo, jak je vybírání parkovného pro město nerentabilní - no a tohle je co?
"Novinkou" bude od ledna pro starousedlíky nemožnost řešit parkování na náměstí jinak než si pořídit celoroční parkování v Pivovaru za 3600,- Kč. Nelze na měsíc (jako tomu bylo "pod městem"), čtvrtletí či pololetí. To mi opravdu moc seriozní nepřipadá.
JPA
26.11.2007 22:01
Phavel  (Pokročilý)
RE: Zvýšení parkovného v HK
No, Atol zatím nepostavil vůbec nic. Pokud bude provozovat parkoviště v pivovaru aniž by městu ihned neuhradil vložené peníze do této stavby, tak to vnímám jako nehoráznost a pro město jednoznačně nevýhodné podmínky. Atol pro město nemá vůbec žádný přínos, protože to co předvedl by město zvládlo také, jenom zisk by šel alespoň do městské pokladny a mohl by být v plné výši investován zpět do systému. Je to něco podobného jako s VAKem.
27.11.2007 16:27
Pavelka  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Hradečáci, co brečíte? Dívám se na to trochu jinak a bez vášně. Už jste někdy postavili investici za více než 100 mil. Kč za jeden rok? To jsem ještě v Evropě neviděl. Jak tedy ten ATOL mohl něco postavit za jeden rok svého působení, co bychom mohli vidět? Na tiskovce zástupci Atolu předložili, že investovali více než doposud vybrali. Roky se o to nikdo nestaral, dokonce se po cca deset roků nepřihlásil žádný investor, že by tu něco postavil. Z dřívějších rozborů vyplývá, že to co město vybralo na parkovném šlo ze 2/3 do režie Tech. služeb a města. Do systému nikdo nic nikdy nevrátil. Parkomaty byly zastaralé, vozidlo TS - odtahovka je také starý šrot. Do HK jezdím jenom pracovně, parkuji často v centru, zastavit se dá jenom tam, kde se platí. To ani v Praze není. Parkovat za 3 600 Kč ročně v parkovacím domě to tedy místním občanům závidím. To není nikde. Navíc dle koncesní smlouvy ATOLU je to jediný systém v republice, který má povinnost investovat zpět min. 320 mil. Kč.
27.11.2007 19:15
JPA  (Pokročilý)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Jste úplně mimo - parkovací automaty že byly staré? Vždyť Atol na stávající pouze přilepil své samolepky... Jinak my o voze, Vy o koze, to nemá smysl komentovat.
JPA
29.11.2007 06:22
Karl  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
Ta investice, to je sice pěkná věc, ale Hradečáci zatím žádné reálné investice moc nevidí. Onen parkovací dům se měl začít stavět už 2.2.2006. Už je jen pár dní do konce roku 2007 a kde nic, tu nic. Navíc, parkování za 3600,- na rok (nebo to bude) je perfektní věc pro ty, kteří bydlí na náměstí, nebo v jeho okolí. Ale v parkovacím domu podle mě nebude dostatek parkovacích míst pro lidi, kteří bydlí jinde a potřebují si v tomto okolí třeba něco vyřídit. Ti budou muset zase, parkovat na náměstí, a Atol si bude ruce mnout.
Navíc pokud jsem to pochopil dobře, tak ve smlouvě není žádný termín, kdy musí být onen parkovací dům vystavěn, atd..
Tohle se tu hodně lidem moc nelíbí.
30.11.2007 14:42
Pavelka  (Nováček)
RE: Zvýšení parkovného v HK
No jak říkám, za rok v HK nic nepostavíte, legislativa, sousedské vtahy, ekologie, archeologie, nevyjasněné vlastnické vztahy, úřední šiml, tak že nám zbývá těšit se na jaro.
30.11.2007 15:34
Mašle  (Nováček)
Parkování, ISP - zóny
Atol nemohl začít stavět parkovací dům, protože na něj ještě nemá peníze. Nejdřív si musí nahrabat a pak uvidí jestli se mu to vyplatí a nebo za rok za dva bez větší investice odstoupí od smlovy. Ale jak jsme viděli na ČT, radní jim všechno co budou potřebovat odklepnou ( zvýšení parkovného, rozšíření placených zón atd.) Bylo zajímavý vidět náměstka Hermana, jak říká že nemá se zdražováním parkovného žádný problém a souhlasí s ním. Aby taky ne, když za sezení v dozorčí radě Atolu bere 10 000 Kč měsíčně. Nevíte někdo jestli tam není ještě nějaký volný místo?
1.12.2007 23:51
ridic007  (Nováček)
RE: Parkování, ISP - zóny
Pokud použijeme kupecké počty, kolik je placených míst, kolik hodin se vybírá, jaká je přibližně platební morálka a přibližná režie, tak mi vychází, že pokud by ATOL se nejdříve pakoval a pak teprve stavěl, tak by měl začít teprve za 10 až 12 roků. Pokud má začít stavět v roce 2008 tak to asi znamená, že staví ze svého. Jinak si to neumím vysvětlit.
2.12.2007 15:24
Mašle  (Nováček)
RE: Parkování, ISP - zóny
Já bych o Atol neměl strach, že si na to za chvilku nevydělají. Když si spočítáte jak píšete počet parkovacích míst atd. tak vám vyjdou zajímavé sumy. Výnos z park. automatů kolem 1 000 000 milionu měsíčně nyní, kolik to bude asi po novém roce po zdražení, plus rozšíření nových míst, kde se bude platit. Peníze za botičky 1 za 300 Kč, odtah vozidla 1700, parkovací karty v uličkách starého města 6000 pro bydlící, 20 000 pro podnikatele, nová místa v pivovaru 3600 bydlící, 12000 podnikatelé, za peníze nás všech - město za ně zaplatí kolem 190 000 000 milionů Kraji,Komenského 12000 atd. Město platí Atolu 7000 Kč za každe místo pro invalidu v místě kde je to Atolem zpoplatněno, přitom na ně invalidi mají nárok ze zákona zdarma. Nevím , ale kdyby museli čekat 10 let, jak píšete, ten parkovací dům by musel být ze zlata.
2.12.2007 17:01
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Parkování, ISP - zóny
Je to úsměvné.Nikdy přece nešlo o parkovací dům nebo domy, ty řeči o nich jsou jen zastírací. Primárním a zřejmě jediným cílem je inkaso za něco, co se válí po ulicích. V tomto případě to jsou parkující auta.Jejich počet neustále roste, tak proč toho nevyužít.Lepší by bylo zpoplatnit psí hovna...jenže na ty se botička dát nedá a nemají ani registrační značku...:-))
3.12.2007 22:36
Phavel  (Pokročilý)
RE: Parkování, ISP - zóny
Naprosto s Vámi souhlasím. Nabyl jsem přesvědčení, že Atol přišel naprosto s holýma rukama, s tím že si na vše postupem vydělá. Z podnikatelského hlediska je to pěkná myšlenka, kdo by do toho za těchto podmínek nešel, když by vám město ještě k tomu šlo "na ruku" a odkleplo libovolné zdražování. A navíc ze svých financí hradilo část stavby garáží v pivovaru s tím, že jim to časem zplatíte. Ale jaký je v tom pro město přínos? a proč byla vybrána tato firma? Neměly být požadavky na investora takové, že on bude tím, kdo bude ihned investovat (ze svého) s cílem urychleně zlepšit situaci s parkováním ve městě. Zatím Atol přišel s "neuvěřitelným", řekl bych unikátním, nápadem jak situaci řešit - zdražení poplatků za parkování, přičemž jim prý ani nejde tak o zisk :-), ale o to aby uvolnili parkoviště (MF DNES 3.12). To opravdu stojí za potlesk. Ale teď vážně: jaký byl přínos tohoto investora oproti tomu, kdyby tento systém i nadále spravovalo město? Já vím, teď je o jednu dozorčí radu víc...
4.12.2007 07:26
Pavelka  (Nováček)
RE: Parkování, ISP - zóny
No já si myslím, že tomu pořád všichni nerozumíme. Přeci pokud víme a někde nahoře v diskuzi je to také zmíněno, že město dříve vybíralo pomocí TS cca 8 mil. ročně a nic se do systému nevrátilo, nikdo se za 10 roků nepřihlásil, že tu postaví parkovací dům, nikde na světě není dobročinná organizace, která bez návratnosti investice postaví v HK parkovací dům. Ani Vy pánové, jste se k tomu nepřihlásili, tak co všichni brečíte? To jim to závidíte? Kdo z Vás by se podepsal pod smlouvu, která říká, že musíte proinvestovat 320 mil. Kč? tak si spočítejte za jak dlouho by jste na těch 320 mil. našetřili, i kdyby výběr byl dvojnásobný. A to všichni moc dobře víme že je již proinvestováno více, než se vybralo. Konečně se v HK něco děje, někdo má zájem něco dělat, něco stavět a až to postaví, splatí, tak po vypršení smlouvy to převede bezúplatně na město. Takový barák - betonový monolit má životnost 100 let, tak min. dalších 70 let budeme mít baráky za vybrané peníze. Přece ty peníze nechcete všichni projíst, nebo to mít zadarmo, aby centrum bylo nevzhledné parkoviště stojáků. Povzneste se na žabo-myší diskuzi a dívejte se o úroveň výše. Vneste do diskuze více odbornosti, více otázek a ne hanět něco, na co sami nemáme odvahu. Nečekejme, že nějaký hodný strýček SAM nám tu postaví parkovací domy protože jsme nějací hradečáci? Ani město si peníze netiskne, také na všechno musí vydělat.
4.12.2007 08:22
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Parkování, ISP - zóny
Člověče, každý soudný člověk, který umí číst, psát a aspoň počítat na prstech, si dokáže informace trochu přebrat a spočítat si, že „ v tom víně, co nám tu předsedo naléváš, stále něco plave“. Tak především, pokud budeme uvažovat sumu 8 mil. ročně, vybíranou TS jako pravdivou (může být i účelově zkreslená), tak je v tom zohledněna především nekvalitní práce zaměstnanců TS a městské policie, kteří už tenkrát měli důsledně bdít nad placením parkovacích poplatků, tak jako to dnes dělá ATOL.

Nikdo nikomu nezávidí, jen se většině obyvatel-řidičů nelíbí, že nám představitelé města záměrně lžou a dělají z nás hlupáky. Před vstupem společnosti ATOL se město dušovalo, že nedojde k razantnímu nárůstu cen parkovného (nyní 100% nárůst) a pokud je ve smlouvě zakotveno, že ATOL musí proinvestovat sumu 320 mil, tak už ve chvíli podpisu této smlouvy to byla habaďůra na občany, protože zdražování bude nezbytné. To že někdo dnes tvrdí, že se již proinvestovalo více, než se vybralo? Koho to zajímá? Kde je to vidět? Plní město své sliby vůči občanům? Na to si každý odpoví sám.

Dále si myslím, že je potřeba rozlišovat parkovací stání na ulici a parkování pod střechou parkovacího domu. Rozhodně asi nikdo nic nemá proti placení stání v parkovacím domu, kde je to nadstandard, tak proč ho nezaplatit. Mnoho lidí těchto služeb rádo využije, za cenu jak se zde někde uvádí 3600,- /rok, když cena pronájmu garáže v dobré lokalitě se může pohybovat od 1000 do 1500 Kč/měsíc. Celý systém, tj. zabrání všech venkovních volných prostranství pro parkování a jejich zpoplatnění jenom pro to, aby byly penízky na budování parkovacího domu, rozhodně není šťastná. Je to takové, když nechceš platit nic, tak prostě neparkuj nebo raději nejezdi autem.

Stále mě tíží otázka, na co takový parkovací dům vlastně bude? Ten v pivovaru pouze pro ty, kteří budou muset něco vyřizovat v krajském úřadě a případně pro ty, kteří bydlí v blízkém okolí, a ti kteří si potřebují pro něco odskočit jenom do obchodu, raději zaparkují někde blíž, zajíždění do parkovacího domu je ztráta času. Nebo snad bude parkovací dům využíván jako záchytné parkoviště pro auta přijíždějící z okolí HK? O tom by se dalo polemizovat, třeba proč je jedno takové velké parkoviště před malšovickým stadionem neustále prázdné.

4.12.2007 12:17
Pavelka  (Nováček)
RE: Parkování, ISP - zóny
Pro pana Mirka:
odst.1. ANO, konečně někdo dbá nad parkovacím řádem. I proto do takového projektu Město asi šlo. Proti tomu přece nikdo nic nemá. nebo snad je normální odejit ze supráče bez placení?
odst.2. NIKDO nikdy nesliboval, že parkovné zůstane ne celý život stejné. Když se podívám do Budějovic, do Pardubic, Zlína, tak je to transparentní. ANO, z prvního pohledu a za 11 měsíců investice vidět není. Z druhého pohledu pohledu jde vše podle smlouvy, plánu a legisltivních možností. Asi se budeme muset vyfotit u základního kamenu :-)
odst. 3.: Jiné řešení v současné době není. Volné plochy dotují parkovací domy a cenová hladina musí vždy zvýhodnit parkování v parkovacím domě. Pokud se podívám po evropě, je to většinou tak všude až do doby, kdy existují jenom parkovací domy, ne plochy. Pak je cena samozřejmě jiná. Proč se vůbec platí parkovné je na deší diskuzi. Možná i na osobní setkání. Tomu se nebráním. Asi jsme se již potkali.
Odst. 4. Moc řešení totiž není: aut stále přibývá, možnost stavět nové a nové skladovací prostory pro auta také nelze do nekonečna, nebude za chvíli kde. Všichni chtějí zlepšení ten kdo jede z dálky, ten kdo tu bydlí i ten co tu podniká. jak všechny uspokojit? Jako v jednom městě, kde parkovací dům je prázdný a všichni parkují okolo zadarmo. To by bylo nehorázné plýtvání prostředky města.
Závěr: konečně někdo po letech něco dělá, má zájem to dělat, tak to po 11 měsích nezahazujme. Víte přeci sám pane Mirku, že vyprojektovat, a získat UR + stavební povolení na investici za více než 100 mil. Kč se v HK to je pořádný kus hrdinství. Také všichni víme, že nic není zadarmo a nabylo to tak ani za "totáče".
Pro pana JPA:
Já hodnotím, že účast lidí z MMHK ve statutárním orgánu společnosti jako kontrolu postupu záměru: Pokud tam nikdo nebude, budeme jako občani řvát jak se to tedy kontroluje, kam jdou ty peníze, jaký má město přehled? Pokud tam někdo je, tak ho zase budeme podezřívat? Že chce dobrovolně nést odpovědnost? Že strká svoje jméno do projektu a chce ho pro nás kontrolavat.? Co je tedy správně? Poraďte? Nedělat nic?......................
4.12.2007 09:30
JPA  (Pokročilý)
RE: Parkování, ISP - zóny
Pane Pavelka, zřejmě takovouto demagogickou argumantací, jakou Vy jste tady předvedl byli oblbnuti zastupitelé radou města při odhlasování tohoto systému (řadoví zastupitelé z toho nemají nic, ti nesedí v dozorčích radách a nepožívají nadstandardních výhod) - ale po tom, co leze postupem času po kapkách ven je jasné, že je to levárna jak vyšitá.
JPA
5.12.2007 12:28
Mašle  (Nováček)
RE: Parkování, ISP - zóny
Dobře, tak se budu tedy ptát jak píšete pane Pavelko:
1) Když se nezdražujou park. automaty kvůli zisku Atolu, ale kvůli tomu, aby se uvolnili plochy na parkování, vrátí tyto peníze vybrané navíc městu?

2) Jde někde sehnat smlouvu města s Atolem ze všemi dodatky?

3) Kolik lídí za město sedí v dozorčí radě Atolu, a kolik za to berou? Pokud by radní měli sedět v dozorčí radě a hájit zájmy města, měli by zveřejnit kolik za to berou a tyto peníze věnovat na dobročinné účely. Poté by je nikdo nemohl osočovat, že jim jdou na ruku.
4) Proč město nepostavilo park. dům z vlastních prostředků? Když mohou Kraji zaplatit 190 milionů za parkoviště v Pivovaru a nic z toho nemít, peníze bude inkasovat Atol. Město za tyto peníze mohlo postavit dva park. domy a ještě z nich mít zisk.
5.12.2007 11:48
Mašle  (Nováček)
Parkování, ISP - zóny
Právě jsem se přesvědčil, že pavelka je představitel Atolu, protože něco takového by obyčejný člověk nemohl napsat a s jeho názory se ztotožnit. Investova 320 milionů za 30 let, když zisk bude přes 1.5 miliardy si myslím, že nebude pro atol takové hrdinství jak píše pavelka. Dále píše, že do toho mohl jít každý, sám musí nejlíp vědět, jak se kvapem na konci minulého roku podepisovala smlouva. Čekalo se jak dopadnou volby a pak v tichosti se upeklo pro město opravdu výhodná smlouva. Takovouhle lumpárnu by si na radnici nemohli dovolit před volbama, protože by přišli o dost hlasů. A pochybuji, že parkovací dům bude stát 120 milionů co píše pavelka. Pozemek dostali od města zadarmo a dům bude určitě stavět firma BAK (jakož to Atol jejich dceřiná společnost)a půjde pouze o přelévání peněz. Poradil bych Atolu, aby udělali výběrové řízení na výstavbu park. domu a mohli by nějaký milion ušetřit, když jsou na tom tak špatně a mají větší výdaje než zisky. Opravduje je lituji
5.12.2007 19:26
ridic007  (Nováček)
nářek
No tak soudruzi, to už se nedá číst, točíte se pořád dokola. Jsou to plonkové kecy z nedostatků informací. Vysledek je ten, že 15 roků v tomhle městě nikdo nic pro parkování neudělal. Možná do toho kecáte v hospodě. Pokud budete mít více informací, budete mít větší přehled, tak už to v životě chodí. Udělejte to jako já, dojděte se zeptat rovnou do ATOLU. Já jsem to udělal minulý týden a můžu si udělat názor. Zatím nevím kde je pravda, ale když na to nikdo tolik roků radní nešáhli, tak ať to ten ATOL zkusí jak to popisuje ten Pavelka. Prostě si počkáme na plnění. Kdo si počká, ten se dočká. :-)
5.12.2007 22:41
JPA  (Pokročilý)
RE: nářek
Nedostatek informací?
1) Rada města představuje nový systém parkování: argumentace - stávající je pro město prodělečný (pozn. - také proto, že doposud splácelo parkovací automaty), a tak jej na 30 let dáme do správy firmě, která se o vše bude starat a postaví nám nový parkovací dům. Pro občany to nebude znamenat výrazné zvýšení cen za parkovné a město má celých 30 let havaj od investic.
Úžasné, že? Ale:
2) Atol rozšiřuje placené zóny kam to až jde a zdražuje parkovné o 300-500 procent.
3) Kraj neuváženě "provalí", že inkasuje od Města HK 198 milionů za pořízení části parkovací domu v Novém Pivovaru, ovšem za parkování tamtéž bude inkasovat Atol.
4) Ve smlouvě s Atolem není žádný termín, kdy má být nový parkovací dům postaven a sankce za případné nepostavení je směšných 20 milionů (výši sankce beru z reportáže Vl. Weinera a tudíž uznávám, že nemusí být relevantní, nicméně tomu vzhledem ke všemu ostatnímu věřím).
5) V dozorčí radě Atolu sedí a inkasují požitky osoby, které tento systém v zastupitelstvu navrhli a prosadili.

Já víc informací nepotřebuji, vážený pane, mně tohle opravdu stačí. Atol neriskuje vůbec nic, pokud by náhodou nevybírali tolik, jak očekávají, parkovací dům zkrátka nepostaví, a nebo se tam bude výrazně opět angažovat financemi město, jen se bude dávat pozor, aby se to neprovalilo jako v případě Pivovaru.
JPA
5.12.2007 23:10
Phavel  (Pokročilý)
RE: nářek
Cituji příspěvek výše: "Zatím nevím kde je pravda, ale když na to nikdo tolik roků radní nešáhli, tak ať to ten ATOL zkusí jak to popisuje ten Pavelka." ...... Ano zkusí, ale problém je ten, že radní jim na tu "zkoušku" dali 30 let (stejně jako Veolii - a tam už teď po pár letech máme první negativní dopady...). Odkud vůbec mají radní mandát sjednávat takto dlouhodobé smlouvy?
7.12.2007 19:46
Palice  (Nováček)
nemocnice
Dobrý den vážení, už toho mám fakt dost, to jsme pořád nadávali, jak se v centru HK nedá zaparkovat, a teď když se něco děje, tak zase nadáváme, že se konečně něco děje a ze strachu a neodolatelné závisti, že by někdo něco mohl.... prostě ta "naše povaha česká",pořád řešíme, jak to nejde. Ale mně je to jedno, jestli se parkováním začla zabývat nějaká " firma Atol nebo třeba firma Pepa Novák", hlavně ať už se dá v centru HK zaparkovat, já si klidně zaplatím tu 20Kč/hod, ale ať už je jednou pro vždy, kde v centru HK zaparkovat!
7.12.2007 22:04
Lukyn  (Nováček)
RE: nemocnice
Promiňte, ale jásat nad radikálním zdražením parkovného (a že je to zdražení tedy opravdu drastické) může buď někdo, kdo autem nejezdí a bude se mu tey lépe chodit, nebo někdo, kdo má tolik peněz, že mu je jedno, že za 3 hodiny parkování na náměstí (oběd např.) zaplatí 250 korun. Bohužel, autem většina lidí jezdí a statisíce měsíčně nebere.

Postůpů, jak umožnit snazší parkování v centru města je jistě více. A věřím, že mnohé z nich by byly elegantnější a nenásilnější než tato varianta.

Navíc je zřejmé, že zdražení tohoto kalibru vzniklo jinými pohnutkami, popohnanými totálním monopolem na parkování v centru HK.
13.2.2008 11:22
pavo  (Nováček)
kozel zahradníkem
Na tv-internet.cz je hezký pořad o ekonomice ISP. Mimo to byl včera na Primě zajímavý pořad o jakémsi borci vystupujícím v různých seznamkách Heartless, který je údajně šéfem dopravní složky Městské policie. Co dodat?
14.2.2008 21:16
ridic007  (Nováček)
RE: kozel zahradníkem
No, taky jsem to video na tom TV-internet viděl. Připadalo mi to jako snůška jednostranných blafů. Chyběla mi tam druhá strana. V solidní reportáži alespoň někoho sestříhají z druhé strany, jak to umí náš V.W. Navíc i laik poznal že to mohl natočit jenom nějaký flustrovaný aamatér¨. Tak že tomu moc nevěřím.
16.2.2008 15:01
prox  (Nováček)
Reportáž
Dovoluji si vyjádřit nesouhlas s Ridičem 007. Považuji tuto reportáž za pravdivou a nezmanipulovanou. Pokud je zde nějaká lež, napište ji Vážený pane Ridiči 007, můžeme ji alespoň na tomto serveru prodiskutovat. Považuji reportáž za maximálně přínosnou celé diskuzi o ISP HK. Mimochodem platí se v nějakém jiném městě za parkování i v neděli? Já o žádném jiném městě nevím, neplacením parkovného v neděli město obvykle podporuje cestovní ruch (a nikoliv umrtvuje). Prosím, pokud existuje petice proti působnososti ISP HK a podivném 3O-ti letém pronájmu majetku města (město tedy paradoxně samo platí za svůj majetek, viz reportáž), napište prosím Vy diskutující ostatním (např. mně :-) ), kde je možno ji osobně podepsat. Děkuji. prox
16.2.2008 21:40
JPA  (Pokročilý)
RE: Reportáž
Dnes byla na ČT 1 reportáž, jak řeší problém parkování jednotlivé pražské obvody. Také začali vytyčovat parkovací zóny, ale světě div se - starousedlíci mají na nich parkovací karty ZDARMA, podnikatelé mají první auto za 7.000 (v HK 12.000), a kupodivu nikdo nepřišel na ten úžasný nápad umožnit soukromé firmě 30 let vybírat parkovné a dohromady za to takřka nic nechtít...
JPA
16.2.2008 20:38
Plaváček  (Nováček)
parkování v centru
Ahoj Hradečáci,
sice už v HK nebydlím (sláááva), ale bohužel tam ještě stále pracuju a pracovat budu. Parkování je příšerný, prostor je málo. Člověk aby udělal pár "koleček" než zaparkuje.U T-Mobilu se nedalo zaparkovat nikdy, teď co je tam Katastr tak je to tisíckrát horší. Kdo přijede po půl osmý, má smolíka. Ještě horší je, když vezu nemocné dítě k lékaři do Sukových sadů.Člověk aby auto odstavil někde na kraji města a dojel si emhádéčkem.Zaparkovat ve zmíněných Sukových sadech, na Ulricháči a v přilehlých ulicích je nad lidské síly. Většinou skončíme někde v Labský I. a jdeme pěknej kus pěšky. A až budete mít v HK konečně to koupálko, to bude teprve mazec :o)))) Všechny zdravím a přeju hodně trpělivosti. A odhrnujte sníh před obydlím, ať neskončíte jako Divíšek :o)))
18.2.2008 09:02
ne-hradecak  (Nováček)
Info pro všechny
Přispěji do diskuze reakci na některé diskuze:
pan JPA je zřejmě místní občan. Já a asi pan Plaváček nepatříme do HK, ale podporujeme jeho infrastruktůru, protože tu pracujeme a také zde utratíme část svých peněz. Prot chceme také někde zaparkovat
Pan JPA tedy rezident si koupil auto a potřebuje parkovat přímo před domem. Tedy umístil svůj majetek na cizí pozemek, tedy v tomto případě na pozemek města. Vozidel a rezidentů je více než je již v dané lokalitě parkovacích míst. Co s tím lze dělat? Stavět nové a nové parkovací úplochy a domy? OK, městský rozpočet je omezen, dokonce nyní hospodaří s deficitem. V centru už není moc míst na stavby a na plochy. Z čeho a kde tedy má město investovat, když poplatky vybírané za parkovné ve výši cca 8 mil. Kč ročně spolkly rozpočty Technických služeb a do oprav a rekonstrukcí silnic. Řešen je tedy několik: stavět, stavět a stavět - nejde do nekonečna a není na to rozpočet. Nebo rozdat "zadarmo" všem rezidentům karty bez garance místa, vydat více karet než-li je míst. Pak to bude jako ve zmíněných lokalitách Prahy. Zasekané auty ve dne v noci, rezident tu krouží po čtvrtích a hledá místo. Takový systém pak vyžedene hosty a přitom hradecká infrastruktůra (obchody a restaurace, firmy v centru) je rovněz závislá ne hostech.
Pak je třetí možnost a to řídit nějak všechny kdo potřebují parkovat: rezidenta, hosta i toho kdo tu podniká. Tedy rozdat pravidla, nastavit ekonomický filtr, snížit zdravě poptávku po parkování a vytvořit takové ekonomické prostředí, aby zaplatilo budování parkovacích ploch. Jinou šanci asi město nemá. A to, že to svěřilo město soukromé firmě? No pokud se ukázalo hned v prvním roce, že to umí soukromá firma udělat v rámci PPP projektu s větší efektivitou pak je to přeci hradečáci dobře. V Boleslavi a Liberci jenom vybírají a nic nestavějí. Já bych to hradečáci tak tragicky zase neviděl.
18.2.2008 10:43
Phavel  (Pokročilý)
RE: Info pro všechny
Ono se ukázalo že nový systém funguje efektivněji?? Víte, předtím se o parkování ve městě staraly technické služby (odtahy vozidel) a městská policie (trestání špatně parkujících, inkasování pokut). Tyto subjekty fungují ve městě nadále, takže stejně "zatěžují" městský rozpočet. Nyní je ve hře další subjekt = další dozorčí rada a štáb manažerů a zaměstnanců firmy. Pokud se zvýšily zisky z výběru parkovného (nevím, čím jinak popisujete onu efektivitu, když problémy s parkováním zůstaly při starém), bylo to rozšířením zóny placeného parkování a zvýšením parkovného. Tedy ničím jiným co by nenapadlo kohokoliv, včetně města. Samotné město by za 30 let vydělalo mnohem víc, než když je ve hře další firma. Nehledě na to, že i zde mohou být potíže s dotacemi EU na podobné projekty, pokud s nimi bude hospodařit soukromá firma (nemám podloženo, ale vycházím s podobné situace jako v případě hradeckého VAKu). Závěrem to shrnu: je mi jasné, že parkování ve městě je nutno řešit (rozšiřování placených zón, stavba patrových garáží, atd.). Ovšem nechápu, proč tento úkol neřeší město samo za pomoci svých organizací, které tak jako tak existují a jsou placeny z rozpočtu. Dále například s návrhem stavby patrových garáží na místě Jitřenky nepřišel Atol, město o tom dávno uvažovalo. Sehnat na to peníze pomocí zvýšení parkovného, pokut a rozšířením zón, mohlo město také udělat samo! Já prostě přínos Atolu nevidím vůbec žádný, město se v důsledku této strategie (a své neschopnosti) připravilo pouze o peníze.
18.2.2008 11:02
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Info pro všechny
Tak to je paráda, že máme společné první bod o který se můžeme opřít a to je, že s tím je potřeba něco dělat, stavět investovat a platit. OK. Tak pojďme hledat další.
Trochu jsem tu historii sledoval, takže pokud vím, tak za posledních 10 let město nesehnalo žádného investory na parkovací domy, pokud se sehnal, tak takový, který říkal - postavím a město ho zaplať. Samo město ani nepostavilo, ani nezaplatilo. V Pardubicích to tak udělali a ten barák byl léta prázdný, protože nefiguroval v žádném systému, protože parkovat okolo bylo a je jednodušší a lacinější. Čili v krátkodobém horizontu je to vyhozený peníz. Nikomu nic nepřinesl. Tak že zbývá, proč to tedy nědělá město samo? To by nám měla tedy říci radnice. Ne ten ATOL, který k tomu přišel ve výběrovém řízení ve dvou kolech. A to jsem nikde nečetl, že by radní popisovali jaké mají PPP projekty. Evropská města se tím chlubí, ale tady to je nějaké tabu, přitom Hk má již dva PPP projekty. Hledám tedy alespoň druhý bod na kterém se shodneme.
18.2.2008 12:20
JPA  (Pokročilý)
RE: Info pro všechny
Atol k tomu nepřišel jako slepý k houslím, to snad musí být každému jasné, že se tohle všechno dlouhodobě "peklo" - proto město samo nic nestavělo, nechávalo vše vyhnít, a pak to neskutečným fofrem "vyřešilo".
Atol byl jediným účastníkem "veřejné" soutěže - nezlobte se na mě, ale mít v dnešní době na 30 let finančně zajištěnou firmu pro několik desítek zaměstnanců - o to by musela být taková pranice, že by pošta nestačila dopravovat přihlášky.
Město mělo zajistit lokality na záchytná parkoviště pro mimohradecké řidiče (parkovné zdarma či symbolické), 2-3 parkovací domy (placené) u centra a centrum samozřejmě zpoplatnit, to je jasné, o to se nikdo nepře.
Všechno mohlo udělat ve své režii - pozemky jsou města, pečují o ně městské Technické služby, při výběru pokuty či odtahu musí být přítomna další organizace placená městem městská policie, tak proč jen ten výběr nechat mimo tento systém?
Vy nevidíte co se děje? Město nesmyslně koupilo za 200 milionů cca 200 parkovacích míst v Pivovaru, cca 90 míst v bývalé Mlékárně za dalších neskutečných 75 milionů, chystá přestavět bývalá kasárna v Komenského ul., další místa budou u Aldisu - všechno tohle bude platit Město a parkovné bude 30 let vybírat Atol. Ten má jedinou povinnost - za 30 let postavit parkovací dům "Kratschnerka" pro 500 míst a "někde jinde" zajistit dalších 500 míst.
Pan náměstek občanům na besedě v "Besedě" sdělil, že pokud vybere Atol na parkovném finance pro těchto 500+500 míst dříve, může předat výběr parkovného městu dřív než za těch 30 let - proboha, proč by to dělali? Vždyť mají na 30 let zajištěný byznys - do nákladů si mohou dát co chtějí, vždyť to vidíte - náklady na roční provoz těch 200 míst v Pivovaru (mzda 3 strejců co se tam střídají v kukani po 12 hodinách + elektřina 200 úsporných zářivek + servis čtecích stojanů a 1 počítače) je vyčíslena městu na 2,2 milionu - tomu máme věřit? Samozřejmě že tam budou servisní práce "v obvyklé ceně" za 1,5 milionu nebo tak něco podobného, to přece není problém přes spřízněné firmy zařídit.
Jak říkávala moje babička - buďto jsou zástupci města "blbí" nebo "navedení"...
JPA
18.2.2008 15:09
Phavel  (Pokročilý)
RE: Info pro všechny
Jak bylo výše zmíněno (a já jsem to opomněl ve svém předchozím příspěvku napsat) - město je investorem části garáží v pivovaru a bude investorem i dalších parkovišť (v novém komplexu na místě mlékárny, atd.). Takže najednou město na tyto investice má. Nemám nejmenších pochyb, že by zvládlo samo i takovou investici, jako garáže v Jitřence (což byl stejně jeho nápad i záměr). Výnosy byly ale zprivatizovány, náklady zůstaly stejně z podstatné části na městu. 30ti letý perfektní a spolehlivý byznys (o zákazníky vždy postaráno) má nyní v rukách Atol. O tom, že v tom celém budou "osobní zájmy" lidí z vedení města, případně jejich blízkých či kamarádů jsem hluboce přesvědčen.
18.2.2008 17:34
prox  (Nováček)
ATOL-BAK
Mimochodem vlastníci společnosti ATOL jsou zároveň vlastníky společnosti BAK, takže parkovací dům Katschnerka bude postaven firmou BAK, a tedy může se stát, že BAK "vyfakturuje" společnosti ATOL stavbu za daleko vyšší cenu a Atol ji zahrne do nákladů..tedy opravdu dobré know how společnosti Bak-Atol. Mimochodem logistické a skladové centrum HOYA, které se staví v Březhradě, tak investorem je HOYA, kterou vlastní taktéž firma BAK. Abychom jednou neměli při vjezdu do města ceduli BAK Hradec Králové. Pokud nevěříte, podívejte se na výpis obchodního rejstříku na www.justice.cz
18.2.2008 17:57
prox  (Nováček)
BAK-ATOL
viz předchozí příspěvek: Tak nyní nemohu najít na www.justice.cz firmu BAK (parně to je akciovka), ovšem abych Vás neklamal, lze se podívat na stránky stavební společnosti BAK www.bak.cz, ve vedení firmy nalezneme Jaroslava Rufera, Stanislava Palase, kteří jsou ve statutárních orgánech představenstva spol. BAK a zároveň ve společnosti Atol. Doslova bombastickým zjištěním je, že členem představenstva soukromé společnosti ATOL je od 1. února 2008 také náměstek primátora Boris Herman (ODS). V dozorčí radě nemá město žádného zástupce (alespoň jsou mi neznámí pánové Vlastislav Pánek, Jiří Mačát a Jindřich Fridrich). A dokonce, Jiří Mačát sedí na dvou židlích (je v dozorčí radě ATOLu a zároveň v představenstvu společnosti BAK) Taktéž lze dohledat na www.bak.cz Takže klientelismus..a občané, turisté a místní podnikatelé přispívají tomuto doslova mafiánskému spolku (z nichž jeden člen je dosavadní radní a zároveň náměstek primátora). Zdáse mi, že tento příběh už je tak do pořadu Na vlastní oči, Reportéři ČT apod.
18.2.2008 22:29
Xaver  (Profesionál +11)
RE: prox
Materiál nejen pro TV, jednou se snad najde i následovník Maria Puza a sepíše novodobého Kmotra...
19.2.2008 11:47
ne-hradecak  (Nováček)
Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Soudruzi, máte to všichni někak popletené a vidíte vše v nečernějších barvách, nemůžete přeci soudit podle sebe. Zajímejte se o fakta, jste přeci inteligentní a lepší se podívat na internet a dojít si na magistrát případně pro informace. Všechno ostatní jsou pak jen hospodské řeči.
1)ATOL - BAK od samého začátku projektu je přeci pro město lepší mít známého partnera a investora z regionu, silného stabilního hráče z oboru stavebnictví na trhu. Protože to umí postavit a zafinancovat. Tak že plus.
Aby byl projekt transparentní, vyčlenil BAK na projekt ISP svojí dceřinou společnost, která nevykonávala a ani nevykonává jinou činnost než pro MMHK, Tedy další plus - podnikání je transparetní nejsou tam jiné nákladové ani výnosové položky. Tak že tato společnost se účastnila výběrových řízení na výstavbu parkovacího domu a na provozování parkovacího systému. Výběrové řízení na provoz parkování pořádala nezávislá certifikovaná pražská agentura.
To že sedí v dozorčí radě a v představenstvu ATOLu někdo z magistrátu, to je podmínka koncesní smlouvy a je to proto že má takto město neustálou kontrolu nad výdaji i příjmy. Navíc Atol předkládá každý q. účetní uzávěrky na město, kde to mohou vidět všichni vámi volení zastupitelé. To bych popvažoval jako jasné plus.
Cena Katchnerky a provedení jsou daná výběrovým řízením. Nedá se stím tedy manipulovat.
To že se prolínají osoby z BAK do ATOLu je přeci jenom dobře, alespoň za to ručí i BAK svým kapitálem a ten je dosti zajímavý, pokud se podíváte na vlastní jmění BAK, za to už by nám nějakou garáž měli postavit.
Nuže pánové, za chvíli na internetu a 1/2 hod na magistrátu mám fakta. Bylo to kratší než - li v hospodě. Opravdu mě zajímají jenom fakta a jsem zvědav jak se s tím ten ATOL popere.
19.2.2008 15:25
JPA  (Pokročilý)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Tlacháte, mlžíte a nevyvrátil jste mi jedinou věc, takže už toho raději nechte...
JPA
19.2.2008 15:35
JPA  (Pokročilý)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
A ještě jedna věc, pane - označovat někoho, kdo má na věc jiný názor než vy "soudruhu" - to je trochu silná káva ne? Jestli Vy těm blábolům, co Vám na magistrátu říkají věříte, a žijete v iluzi, že Pravda a Láska zvítězila nad Lží a Nenávistí, je to Vaše věc, já holt vidím kauzu "Atol" jinak - jako neskutečnou všivárnu, na které hradečáci prodělají kalhoty.
JPA
19.2.2008 16:07
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Já cituji jenom fakta, názory si dělám jenom podle faktů, uznávám presumci neviny, nikomu nezávidím a žiju v pohodě. Zdá se, že fakta nechcete vidět a já Vám to přeci neberu. Budu si jen čekat na fakta, jak si Atol a MMHK plní své podmínky z koncesní smlouvy. Já jsem si jí vyžádal k nahlédnutí, vím co v ní je - tedy znám fakta.
19.2.2008 16:28
JPA  (Pokročilý)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Právě že vidím FAKTA a ne omáčku okolo, mám názor takový, jaký zde prezentuji, jinak žiji též v pohodě a nikomu nezávidím, vážím si každého, kdo je schopen v dnešní době vést živnost nebo firmu, bude to čím dál těžší, ale tohle není ten případ, tady se snad zastupitelé buď úplně zbláznili, anebo v tom "jedou" taky, nic jiného si o tom nemohu myslet.
JPA
19.2.2008 18:18
Phavel  (Pokročilý)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Bohužel pane VEŘEJNĚ dostupná fakta, kterými se zde stále oháníte, mnoho o celé věci nevypovídají. Samozřejmě že formálně proběhlo vše včetně výběrového řízení správně a dle zákona a zástupci města sedí v radě také oprávněně... Ale podívejte se na celou věc objektivně a musíte dojít ke stejnému závěru - město uzavřelo jasně nevýhodný obchod. Stačí si pořádně přečíst příspěvky výše. Zdůrazním jednu věc: proč například právě teď po mnoha letech město samo investuje do staveb pro parkování, když zisky již poplynou soukromé firmě? Proč není investorem sám ATOL? Také zde občas někdo zmiňuje nízký výnos z parkovného z doby, kdy toto zajišťovaly Technické služby (8mil ročně). Nutno ale podotknout že parkovné bylo v porovnání s tím dnešním daleko nižší a míst s placeným parkováním byl také zlomkový, než je a hlavně bude. Je jasné že zisky Atolu budou brzy několikanásobné. Pak již není vůbec problém parkovací dům za nějakých 144mil. postavit a za nějaký čas třeba ještě jeden aby byly splněny podmínky smlouvy, firmě se to rychle vrátí. Totéž ale mohlo město dělat v pohodě ve své režiji, ale ono nedělalo téměř nic a nechalo celý systém postupně "vyhnít". Jak již bylo několikrát řečeno buď z neschopnosti, nebo úmyslně. Obojí je zarážející.
19.2.2008 18:39
JPA  (Pokročilý)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Ještě Vás doplním - zřejmě ještě hradečáci pořád nechápou, co se děje - jak vyplynulo z besedy v "Besedě", za pár let budou Atolu platit i "panelákaři" na sídlištích, ono to na nás jde postupně a pomalu...
Na zmiňované besedě nemohli občané vymámit ani na zástupcích Atolu, ani na městské generalitě informaci, kolik budou poplatky za parkování příští rok - oni to nejen neřekli, ani to nedokázali odhadnout. Budou dvojnásobné? Trojnásobné? Pětinásobné? Vůbec si nedělám iluze, viz vyjádření pana Hermana o změně parkovací doby (opravdu nikde v Čechách se nevybírá parkovné v neděli a ve všední den do 20.00 hod. večer, to je hradecko-atolská rarita), že je to tedy možné změnit, ale musí se to s Atolem projednat a uhradit mu ušlý zisk - no to si snad pan náměstek už dělá legraci - co je to za smlouvu?!
JPA
20.2.2008 10:39
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Obávám se pánové, že vy ani nikdo další s tím bohužel nic neudělá. Já jsem zvolil svoji formu protestu, a to tím, že parkovné neplatím. Sice jsem měl už několikrát nasazenou botičku, kterou mi stejně museli sundat a to bez nároku na jakýkoliv poplatek, ale stále se mi to vyplatí. Dokud se dá vymlouvat na osobu blízkou, hodlám v tom vytrvale pokračovat. Vím, že to zrovna není správné, se takle chovat, ale takovouhle zlodějinu ze strany města a ATOLu, nehodlám nijak podporovat.
21.2.2008 09:44
Jáchym  (Nováček)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Velmi zasvěcený komentář od Ne-hradečáka. Nebude to náhodou tím, že pan ne-hradečák je nějak vázaný na MMHK, např. je jeho zaměstnancem a tento způsob argumentace má v popisu práce? Takových tam je více, kteří sice v Hradci nebydlí, např. v Pardubicích, ale o penězích rozhodují.A možná je tam pár bývalých soudruhů, když ten název umí tak pěkně používat.Sídlišťníci, spořte do kasičky budete taky brzy platit. Příjemné parkování v HK.
21.2.2008 10:02
prox  (Nováček)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
Milý Nehradečáku, zaškatulkovat lidi,kteří nesouhlasí s ISP HK pod pojem "soudruzi" je opravdu ubohé. Na Vás se mi líbí, že jste tomuto systému nevytkl jedinou chybičku. Nebude to tím, co naznačuje pan Jáchym, tedy spojitost s MMHK. Já bych byl ještě daleko razantnější,zdá se mi, že jste tajný vyslanec za ISP HK - Atol. Vaše argumentace jsou neuvěřitelně pozitivní vzhledem k ISP HK - ATOL. Navíc podobně (rozuměj ve prospěch Atolu) diskutující, řidič 007 nás, kteří nesouhlasíme se smlouvou města s Atolem, také označoval za soudruhy (např. 5. 12. 2007). Tážu se tedy, neklamete nás a nejste tatáž osoba? Já se domnívám, že Řidič 007 a Nehradečák ( a dosti pravděpodobně i pan Pavelka)je ve skrytu duše pouze jedna osoba (podobné argumentace, slovosled atp.)
21.2.2008 17:33
koo  (Nováček)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
"Nehradečák" se prokecl.Je z Atolu.Jeho chvála systému je trapná,v hlavě toho ten chudák asi moc mít nebude.
27.2.2008 09:36
pavo  (Nováček)
RE: Ale, ale, ale soudruzi takto NE.
dovolím si polemizovat FAKTY:
1) BAK NENÍ SILNÝ PARTNER pro takovýto projekt. Podle výroční zprávy měl BAK za 2006 zisk po zdanění 20 milionů, což na firmu s obratem přes miliardu není moc. Narostly mu pohledávky (o 57M, 43M nalil do zpřízněných firem HOYA, DBT), vzal si půjčky v bance 53M. Suma sumárum, jeho cash-flow je neutrální, za rok 2006 nevygeneroval žádné peníze. Tímhle tempem nemá šanci financovat ISP ze svých zdrojů.
2. NENÍ TO PRŮHLEDNÉ. Atol je akciovka s listinnými akciemi na doručitele. Podle výroční zprávy vlastní BAK 90% akcií, nikde jsem neviděl komu patří zbytek, může to být kdokoliv, třeba některý zastupitel (:-).
21.2.2008 19:19
ne-hradecak  (Nováček)
Kdo je kdo?
No já se jenom zabýván fakty a všiměnte si, že píšu jenom fakta. Kvůli tomu ještě nemusím být z Atolu. Taká jsem si všiml, že do fora píšou na stejná témata stejní lidé, někteří píšou stále stejně na všechno negativně, někteří píšou zase stále stejně pozitivně. Tak se podívejte i na jiná témata. To je celé. také jsem si všiml, že téma se již nikam neposunuje. Nazvat někoho soudruzi není nic špatného, mě to nevadí, pro mě je to stejhné jako kolegové. Levice mi nevadí.
21.2.2008 21:00
Roman  (Pokročilý)
RE: Kdo je kdo?
Takových případů už bylo - fakta seděla, vše bylo naprosto v pořádku - až do okamžiku, než do toho rejpli novináři, nebo policie...
21.2.2008 22:37
Phavel  (Pokročilý)
RE: Kdo je kdo?
Faktem je, že město uzavřelo nevýhodnou smlouvu pro sebe a potažmo i pro své obyvatele a to je pro mě, narozdíl asi od Vás jako ne-hradečáka, nejdůležitější. Pokud odhadnete předpokládané zisky (vezmete-li v úvahu podstatné zvýšení ceny parkovného a několikanásobné zvýšení počtu zpoplatněných míst) + připočtete-li "bonus" města, které se svými (mnohamiliónovými) investicemi stále na systému podílí (podílí, ovšem pouze ve výdajích), pak Vám vyjde, že nějaké dva postavené parkovací domy za 30 let! - to opravdu není mnoho. Na to si město mohlo v pohodě vzít úvěr a mnohonásobně by se mu to vyplatilo. Mimochodem nic proti, ale to co se investovalo do rekonstrukce jedné budovy - Klicperova divadla (celkem okolo 500 mil) za to bychom měli už parkovací domy tři. Jediné o čem se tedy v případě slavného ISP (zatím) můžeme bez náležitých faktů dohadovat, je skutečnost, zda za tím vším nestojí něčí postranní zájmy.
22.2.2008 15:03
patriot 11  (Nováček)
parkování
Myslím, že zvolený postup řešení problematiky parkování v HK je ukázka, jak se to dělat nemá. Předání výběru peněz soukromé firmě za holuba na střeše mě přivádí na myšlenku, kdo z toho má prospěch? Že by byli radní hloupí si nemyslím, takže to muselo mít nějaký důvod, jen nám zatím nebyl vysvětlen nebo je tajný. Jinak pro podnikatele je to dobrý návod jak podnikat bez rizika. Do orgánů firmy vezmete někoho z radnice a když to nevychází, tak radnice pomůže. Musíme si pomáhat!
22.2.2008 16:12
Hradec72  (Nováček)
SOUKUP.HERMAN
Jak ja mozne ze maj ATOL a stravovaci firmu pro školstvi .
22.2.2008 16:12
Hradec72  (Nováček)
SOUKUP.HERMAN
Jak ja mozne ze maj ATOL a stravovaci firmu pro školstvi .
22.2.2008 16:14
Hradec72  (Nováček)
SOUKUP.HERMAN
Jak ja mozne ze maj ATOL a stravovaci firmu pro školstvi .
22.2.2008 16:37
Hradec72  (Nováček)
RADNI
JAK JE MOZNE ZE MAJ ATOL A STRAVOVANI PRO ŠKOLSTVI
22.2.2008 16:38
Hradec72  (Nováček)
RADNI
JAK JE MOZNE ZE MAJ ATOL A STRAVOVANI PRO ŠKOLSTVI
22.2.2008 16:38
Hradec72  (Nováček)
RADNI
JAK JE MOZNE ZE MAJ ATOL A STRAVOVANI PRO ŠKOLSTVI
22.2.2008 17:45
Hradec72  (Nováček)
RADNI
MAJ ATOL A STRAVOVANI V HK
22.2.2008 19:09
maly.jirka  (Nováček)
Proč tolik negativního
Předem upozorňuji že bydlím u Duranu a nepracuji v Atolu. Proč všichni hodnotíte způsob zajištění parkování v HK tak záporně. Při sledování sdělovacích prostředků zjistíte, že stejný, či podobný způsob má vícero měst v ČR, poslední asi Praha 2 a 3. Atol prodal parkovací karty lidem žijícím a pracujícím v centru. Tím vzal na sebe povinnost zabezpečit také těmto "zákazníkům" vždy volné místo pro ně jako majitele karty. Myslím že v budoucnu to bude nejen v HK vše o penězích. A protože míst je a bude méně než je poptávka tak peníze tento problém vyřeší. Kdo zaplatí bude parkovat v okolí domu, kdo ne bude muset na kraj HK a do města autobusem. Atol na rozdíl od jiných firem v jiných městech za část tržby postaví parkovací domy. Už aby byly. A jak proběhlo výběrové řízení? Kdo ví, ale po každém takovém řízení se najde člověk, který zaručeně ví že to bylo uplacené a pro město nevýhodné. Vím že je pro nás nová věc platit za parkování tam, kde 30 let parkuji zadarmo, ale je asi nutné se s tím smířit a do města jet raději autobusem. Alespoň tam bude čistější vzduch a město na tom vydělá, protože DP platí také nějaké desátky.
23.2.2008 08:25
JPA  (Pokročilý)
RE: Proč tolik negativního
Zřejmě jste diskuzi nečetl pozorně, nikdo zde nemá nic proti tomu, že se v centru města platí za parkování, to je v moderní době nutnost. V Hradci se to ovšem pojalo tak, že 18 let se platilo jen na Velkém a Malém náměstí + několika ulicích směrem k nádraží, a poplatky byly zanedbatelné. Město nijak neřešilo zajištění jednak záchytných parkovišť mimo centrum + vybudování parkovacích domů pro centrum, vesele prodávalo pozemky, na kterých mohly stát (Aldis, Koruna). Já jsem za tu dobu zaznamenal jen kauzu uvažovaného parkovacího domu v podzemí pod atletickým hřištěm Sokola, a tam nedošlo k dohodě se Sokolem (ale to byl asi stejně od počátku nesmysl). Pak se přišlo na to, že už je s tím opravdu potřeba něco dělat, ale zvolilo velmi nešťastný způsob - svěřit výběr parkovného na 30 let soukromé firmě s tím, že tato firma postaví parkovací dům u Jitřenky (Katschnerka) + "někde jinde" parkovací dům pro dalších 500 míst. Argumentace - město na vybudování těchto parkovacích domů nemá finance a vybírat parkovné "neumí" (nevím co je na tom tak složitého). Přitom bylo jasné, že těchto 500+500 míst nemůže situaci vyřešit a město bude muset "ze svého" zajistit další a další parkovací místa. Jenom investice do parkovacích míst v Pivovaru a Mlékárně už byla mnohem větší bude stát Katschnerka. Další parkovací místa bude město financovat v lokalitě Aldis, a po armádě dostane obrovský komplex kasáren v Komence, kde by mohlo být klidně 2000 míst "levou zadní". Zpoplatily se v podstatě všechny lokality ve vnitřním okruhu, poplatky několikanásobně vzrostly od částek, které vybíralo předtím město. Během času se rozšíří zóny pro placené parkování zřejmě na celý Hradec.
Všude bude vybírat parkovné 30 let Atol, od této částky si odečte svoje náklady a zbytek by měl investovat do těch "svých" dvou parkovacích domů. Pro případ že by vybíral tolik, že by se tyto dva domy splatily dříve, je možnost výběr parkovného předat zpět městu...
No, takže tady máme firmu, která má na 30 let zajištěné financování, neplatí pro ni zákon o zadávání veřejných zakázek - takže si může zahrnovat do svých nákladů co chce a za jakoukoli cenu, může vytvářet "černé duše" na své výplatní listině atd. atd., a zástupci města mohou pouze každé čtvrtletí zkontrolovat, zda je součet položek "nákladů spojených s výběrem parkovného" správně spočítán.
Pomiňme další aspekty - jak může zastupitelstvo, jejichž funkční období (a mandát) je čtyřleté uzavírat smlouvy na 30 let, co se pak bude dít, jak se to případně "předá" městu, co když během té doby firma změní vlastníka (zvlášť když je pouze dceřinnou společností další firmy)...
Je to prostě celé nesmysl, město si mělo všechno postavit a provozovat samo - od toho máme Technické služby a Městskou policii.
Já to ze svého laického pohledu vidím takto: záchytná parkoviště měly být místo autobusového nádraží u Koruny (a ne pozemky prodávat za pár šupů developerovi, aby si tam stavěl kanceláře a obchody, těch je všude po Hradci habaděj) + u viaduktu (vedle nového autobusového nádraží), placené parkoviště u Jitřenky a pro centrum u Aldisu a místo kasáren v Komence (tam by parkovali i starousedlíci). Byly by postaveny za zlomkovou cenu míst, které město zaplatilo za místa v Pivovaru a Mlékárně. Kapacita by měla stačit. Samozřejmě zpoplatnit parkovací místa ve vnitřním okruhu, aby se neucpávala doprava. V žádném případě nerozšiřovat placené zóny na sídliště, přece si město nemůže dělat z vlastních občanů dojné krávy - na Moravském by mělo být záchytné parkoviště, ale bez poplatků.
JPA
26.2.2008 09:56
Phavel  (Pokročilý)
RE: Proč tolik negativního
Máte naprostou pravdu, ovšem jak z předchozího vývoje diskuze vidím, Váš příspěvek si přečteme pouze my, co máme stejný názor. Je to škoda, protože bych rád viděl nějakou věcnou debatu s lidmi opačného názoru (o tom že by to snad mohl být i někdo z rady a zastupitelstva ani nedoufám...). Namísto toho zde příznivci "nového systému" píšou zcela obecně bez návaznosti na předchozí diskusi. Asi se prostě nechtějí nad celou situací trochu zamyslet. Takový postoj lidí ovšem naprosto vyhovuje našemu vedení města. Vůbec nejlepší pak je, když se někdo spokojí s vědomím, že v jiných velkých městech je to podobné, či ještě trochu horší...
26.2.2008 12:20
MIREK  (Pokročilý +2)
Kde ještě všude budou??
V poslední době se při jízdách po HK nestačím divit, kde všude parkovací automaty přibývají. Před Skicentrem, před bývalou tržnicí, prodejna TRIKER,.... To už si z nás snad dělají prdel? Větší lumpárna se nevidí.
1.3.2008 09:24
Stanan  (Nováček)
ATOL loupí a krade s pomocí zastupitelstva
Koukněte na tuto výstižnou reportáž:
www.youtube.com/watch?v=icH4EJQdjMQ
1.3.2008 09:53
Dennis.T  (Nováček)
RE: ATOL loupí a krade s pomocí zastupitelstva
Tak to je mazec, ta reportáž!!! Jsem si všimnul, že stojany na parkování jsou i před bývalým Meinlem!!! No hrůůza a děs...Prostě, máš bod:-D
1.3.2008 10:17
Xaver  (Profesionál +11)
RE: ATOL loupí a krade s pomocí zastupitelstva
Rád bych znal názor některého právníka, co lze udělat.
2.3.2008 11:45
koo  (Nováček)
RE: ATOL loupí a krade s pomocí zastupitelstva
Atol už je slavný,je hvězdou Youtube.
4.3.2008 12:16
Stanan  (Nováček)
RE: ATOL loupí a krade s pomocí zastupitelstva
Bohu žel, slavný je, ale negativně. Taky nechápu, jak tohle může projít, když je to do očí bijící lumpárna. Co si ještě lidé nechají líbit? V HK už neplatí "město pro lidi", ale "lidi pro ATOL a zastupitele"
6.3.2008 18:59
Phavel  (Pokročilý)
RE: ATOL loupí a krade s pomocí zastupitelstva
Tak kde jsou ti obhájci Atolu nyní?? Myslím že příspěvek na youtube přehledně a stručně řekl všechno, co zde už někteří psali. Nad světlo jasnější nevýhodný byznys pro město i pro jeho občany. Snad lidi u příštích voleb trochu procitnou, ale už je pozdě...
7.3.2008 07:03
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ATOL loupí a krade s pomocí zastupitelstva
Zajímavá věc je i to, že buď magistrát (správní odbor) nebo přímo MP předávají osobní údaje osob, které ve správním řízení odmítli zaplatit pokutu + manipulační poplatek za parkování. Pokutu správní odbor nevymůže, když se občan vymluví na rodinného příslušníka, ale firma ATOL pak tyto občany obesílá doporučenými dopisy a požaduje zaplacení parkovného + manipulační polatek za nasazení a sundání botičky. Kde to jsme? Jak je možné, že úřední osoba, či státní zaměstnanec předávájí osobní údaje soukromé firmě?
7.3.2008 17:43
Pája  (Nováček)
RE: ATOL loupí a krade s pomocí zastupitelstva
Jó,už dávno neplatí Hradec Králové-město pro lidi.Naši zastupitelé jsou členy různých dozorčích rad v různých podnicích,které jdou i proti městu a podle toho to tady tak vypadá.
7.3.2008 18:49
Magda  (Nováček)
Parkování
Jsedm tu poprvé, nečetla jsem tu na to parkování moc dobrého, ale bydlíme na Eliščině nábřeží u Hučáku. Dříve se tu přes den nedalo zaparkovat, nákupy jsem tahala v ruce až od zimáku. Teď jsme si koupili po novém roce za pár korun s manželem parkovací kartu a zaparkujeme kdykoliv. Dokonce po asi 5 letech i před barákem. Tak mě to je jedno, kdo to provozuje, hlavně, že se dá konečně někde zaparkovat.
8.3.2008 06:22
JPA  (Pokročilý)
RE: Parkování
Jedno Vám to nebude, až Atol zvedne cenu za tu "Vaši" kartu na pětinásobek... Ptejte se, proč jste tu kartu a vyhrazené místo jako usedlík nemohla mít už dávno, prokristapána, lidi jako Vy jsou ideální "poddaní".
JPA
8.3.2008 07:19
Magda  (Nováček)
RE: Parkování
Milý pane, s manželem jsme zažili už v životě spoustu. Ptát se proč to nebylo dříve, je jako, proč jsme nemohli mít tu demokracii i před rokem 89. Jednou to někdo musel začít. Kdo to je mi jedno. Hlavně že to funguje. Máme nyní kde zaparkovat a to jsme roky nemohli a užíváme si svého autíčka dokonce na něj z okna vidíme. Tak já si to chválím. To že to bude dražší to nevím, ale řeknu Vám milý pane, když jsme si s manželem kupovali první auto, stál benzín 6,20. Prostě to je život. Necítím se jako poddaná. Jestli to budou zajišťovat úředníci, nebo nějaká politická strana, nebo soukromá firma¨, to je přeci jedno. Hlavně, že to funguje. V krámě na rohu je mi jedno, jestli to prodává ten či onen. Důležité je že ten chleba je čerstvý a zřejmě ho pekla i soukromá firma. Tak nebuďte pane JPA takový škarohlíd. Za ty roky vím, že život je krásný a tou už tu nějaký rok jsem.
8.3.2008 09:01
Stanan  (Nováček)
RE: Parkování
To že si zaplatíte za kartu a můžete parkovat přímo před Vasím bydlištěm je skvělé a chápu, že se to líbí každému. Ale silně mi vadí, komu za tu kartu platíte. Nevím, kolik Vaše karta stála, ale věřím, že kdyby se o parkování staralo město, tak by i cena vaší karty byla menší. Ale tady nejde o cenu Vaší karty. Kdo se podívá na příspěvěk (www.youtube.com/watch?v=icH4EJQdjMQ), tak mu snad nemůže být jedno, jak celá situace s parkováním probíhá, i kdyby mohl parkovat se svým autem v obýváku. Jde o okrádání lidí v HK, firem i města způsobem do nebe volajícím. A přístup "já mám své parkování a ostatní mne netrápí" je to samé, jako "kolemjdoucího přepadli, tak to mám štěstí, že si nevšimli mne a honem pryč".
8.3.2008 10:31
koo  (Nováček)
RE: Parkování
Ta "Magda" je nastrčená figurka,nebo neskutečně hloupý člověk.
8.3.2008 10:30
Roman  (Pokročilý)
RE: Parkování
Jen tak mimochodem, když stál benzín 6,20, kolikpak byl plat ? Ale tomuhle zkreslování podléhá dneska kdekdo, paměť je krátká a souvislosti se pomíjejí...
Doporučuji, abyste se ještě intenzivněji z volných parkovacích míst radovala, protože to bude jen do okamžiku všeobecného zavedení parkovacích zón. Takovou kartu bude muset mít každý resident a jak už i sami psali, bez ohledu na skutečný počet parkovacích míst, takže místečko před barákem zajištěné nebude. A co bude ještě humornější, alespoň podle toho co zatím psali v Drbně (Radnici), tak residenční karta bude platit pouze v konkrétní zóně. V sousední už ne. Takže když zrovna nenajdu volné místo ve své zóně, v sousední zaparkuju jen na placených místech. Tam už nějaké parkování o dva bloky vedle nebude možné, pokud se tam budou potkávat zóny (můj případ). A když třeba někdy přijedete s jiným autem (náhradní ze servisu, dočasná výměna v rodině, firemní na služební cestu, atd...), nemáte nárok, karta je jen pro konkrétní auto. Ještě se vám zdá tenhle systém bezvadný ? - Chápu, že se parkování v centru ve špičce musí řešit, nic nemám proti rozumnému placení na exponovaných místech v exponovanou dobu. Ale to, co se zde chystá je zvrhlost. V centru Prahy možná, ale do Hradce to nepatří. Tady je mimo špičku ještě pořád pohoda. Vaše chození od stadionu na nábřeží se dá v pohodě srovnat s mým chozením z parkovišť na Karla IV na Masarykáč. Taky nezaparkuju u baráku, ani v přilehlých ulicích. Ale dál docela bez problémů a těch pár kroků dojdu. Ale až to svinstvo zavedou, budu mít rezidenční kartu na okolí Masarykáče, kde stejně nebude k hnutí - a stání v okolí parku u Novákových garáží, kde bude volněji, už má být v jiné zóně. (Vycházím ze zatím jediných dostupných a oficiálních informací). Jen tiše doufám, že do zavedení téhle vymoženosti stihnu sehnat bydlení podle mých představ mimo Hradec a rozkoš z bydlení ve "městě pro lidi" přenechám někomu jinému. Rád sem budu nakukovat, ale denně zúčastňovat se odmítám...
8.3.2008 12:37
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Parkování
Jo jo, městečko Hradec Králové se vylidní a stane se městem duchů. Jen radní se zde budou pohybovat z jednoho zasedání dozorčí rady na jiné zasedání jiné dozorčí rady, psíci tu budou obechcávat a obsírat každý roh a to vše budou osvětlovat lucerny pana Jáchyma a reflektory jiných...:-))
Nic ve zlém pánové, to není osobní útok, jen povzdechnutí.
10.3.2008 07:14
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Parkování
Celá diskuze, paní Magdo, se tu ale točí kolem toho, kdo a zakých podmínek pro město, tento parkovací systém provozuje.
10.3.2008 11:25
Magda  (Nováček)
RE: Parkování
Pane Mirku, já jsem se podělila se všemi o naší zkušenost. Jak jsem již psala, je mi jedno, kdo to prodává, důležité je, že jsem za přijatelnou cenu dostala dobrou službu, kterou nyní úžíváme. Neřeším tedy, zda to dělá přímo úředník na radnici, nebo nějací chlapci v soukromé firmě. A jak jsme s manželem zjistili, jsou spokojeni i naši sousedé.
10.3.2008 11:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Parkování
Neberu Vám vaši spokojenost, ale to hodně krátkozraké, když Vám je jedno komu co platíte.
11.3.2008 12:55
Phavel  (Pokročilý)
RE: Parkování
Paní Magdo, podívejte se prosím na příspěvek na youtube www.youtube.com/watch?v=icH4EJQdjMQ a sama musíte uznat minimálně to, že s tímto systémem není "něco" v pořádku. Po (alespoň částečném) přečtení výše uvedených příspěvků a shlédnutí onoho videa musíte dojít i Vy přinejmenším k těmto závěrům:
1) firma Atol nepřišla s žádným převratným řešením, které by nemohlo provozovat samo město plně ve své režii (a v cenově lidštější podobě) - navíc městskou policii a technické služby, které by systém provozovaly, z našich daní stejně platíme
2)město se tím připravilo o hodně velikou finanční sumu, kterou mohlo investovat v dobro svých občanů, nejen že na systému nevydělává, ale samo dál investuje nemalé prostředky;
3)problémy s parkováním zdaleka nejsou a nebudou zažehnány - viz. např. výše uvedený příspěvek Romana.
Při trochu hlubším (ne povrchním) pohledu na tomto systému ztrácíme všichni tedy i Vy.

A ještě k tomu Vašemu přirovnání - ano když si jdu koupit třeba potraviny je mi jedno, kdo obchod vlastní, ale mám na výběr kam půjdu, u koho a za kolik koupím. Navíc vezměme třeba hypermarkety - Hypertesco postavilo svůj hypermarket za svoje peníze i s komunikacemi, velkým parkovištěm a křižovatkou - nadjezdem. Město jim nic nedalo, naopak určilo podmínky, které investora stály nemalé peníze navíc. A hlavně vůbec nejdřív museli svoje peníze investovat, až poté tvoří zisk. A těď to srovnejte s Atolem. Aniž by dali korunu, hned přišli k dobře zajištěnému zisku (není konkurence), kdy si plně diktují ceny. Vstupní kapitál (parkoviště) je města. A že něco sami postaví? Za zlomek celkového zisku, ze svého dobře zajištěného podnikání na 30 let, kdy zadarmo hospodaří na cizím a město jim ještě svými investicemi pomáhá... To je rozdíl! A našim radním se ještě při tom všem mistrně povedlo vytvořit iluzi "potřebnosti" a "výhodnosti" tohoto kšeftu u některých svých obyvatel. Naprosto dokonalé!
11.3.2008 21:14
Hradec72  (Nováček)
Magda
Tak slavna čtyřka prvni dama jak si řika Magda .ma podil no a potom klasika v čem nejedou S.H.D.Ve všem.
13.3.2008 19:48
Jáchym  (Nováček)
Udělejme si v tom jasno
Vážení Hradečtí řidiči,
všichní až na malé vyjímky si opravněně stěžujeme na současný stav parkování v Hradci Králové. První problém, který situaci způsobil, je mnoho venkovských řidičů, kteří jezdí do Hradce za prací. Nejsou to manuálně pracující, jsou to většinou úředníci všech možných i nemožných úřadů. Každý den ráno proudí do města stovky a možná i tisíce aut, v každém sedí pouze řidič, a ti zaparkují na nějakém vhodném místě a stojí tam celý den. Odpoledne zase nasednou a jedou domů.Některým firma-úřad zakoupí rezidentní kartu, a tak stojí zcela oprávněně na příslušném místě. Jenomže odpoledne tam už nestojí a tak nikdo neví proč se na volných místech nesmí parkovat např. po 18 hod zdarma. A v tom je ten háček.Ony se totiž blíží volby. Nejdříve do krajských zastupitelstev a později do komunálních. No a jak ty volby vyhrát, no přece tím, že vyšachuji protivníka. A tak si nejmenovaná firma zcela jistě oranžová(Jiřík tomu rozumí), pronajme od naivního zastupitelstva parkování na dlouhých 30 let. A to naivní-modré zastupitelstvo a ještě jeden nevybarvený pták, jim to ve své prostotě pronajme. A už Jíříkové začínají řádit. Tu zvýší parkovné, tam vám dají botičku, pak vám auto odtáhnou a vůbec vám dělají samé pěkné věci. No a na koho řidič nadává, komu to ve volbách spočítá, no přece těm modrým a tomu nevybarvenému. A tak se můžeme těšit, že po volbách až tu bude oranžovo a rudo, bude smlouva zrevidována (to on Jiří umí)a všichni budeme spokojeni. Nebo ne? A kdo ví zdali to není úplně jinak. Asi by to chtělo začít hledat nové zastupitele. On když tam je někdo moc dlouho, tak už nakonec nepozná zdali ta kapsa je obecní nebo vlastní.Co Vy na to Xavere, určitě tam pak zbyde místo pro naše oblíbení psíky.
14.3.2008 13:06
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Udělejme si v tom jasno
Dobrá konstrukce, jen si nemyslím, že by to měli tak do detailu prokoumané.Ale ten nápad poslat na zasedání rady psí obludy a radní nechat obechcávat rohy a obsírat chodníky...to by mohl být opravdu úsměvný den :-))
15.3.2008 12:23
Martin Samohrd  (Nováček)
ZÁCHTNÁ PARKOVIŠTĚ
Sleduji zde diskuzi o záchytných parkovištích a těší mne váš poučený zájem o tuto problematiku. Názorům pana "jpa" musím zatleskat. Pan "jpa" zmiňuje například záchytné parkoviště u Viaduktu. To je jasně ideální místo pro záchyt, lepší si nemůžeme přát. Tzn. je v přímém kontaktu na příjezdní jičínskou radiálu (jednoduché pravé odbočení) a z druhé strany má autobusové nádraží s terminálem MHD. Je to klasický a učebnicový příklad principu "zaparkuj a jeď". Nahlédnete-li do Územního plánu města, zjistíte že do tohoto prostoru je určeno 350 stání v parkovacích záchytných garážích.

Jenže všechno má svůj háček. Zastupitelé, podporováni vedením města, odsouhlasili prodej této městské plochy Lidlu a prodejci automobilů Škoda. Zdá se vám, že je to ukázka tupé arogance k územnímu plánování, politický obchod, idiocie nebo korupce? To je jedno, výsledkem ale je, že v centru města bude definitivně a nevratně stát pod okny obyvatel o 350 aut víc.

Příště si můžeme povědět o dalších územním plánem navržených parkovištích, která dopadla obdobně.
17.3.2008 19:39
PREMEK  (Nováček)
Parkování, ISP - zóny
ZDRAVÍM,
NEUVĚŘITELNÉ CO SE DĚJE V HRADCI KRÁLOVÉ S PARKOVÁNÍM A FA ATOL a.s.Poijďte se všichni zeptat přímo pana ing Hermana.Diskuse přímo na stránkách hradeckého magistrátu. ttp://www.hradeckralove.org/cz/Magistrat/namestci/ekonom...
17.3.2008 19:41
PREMEK  (Nováček)
POJĎTE DISKUTOVAT PŘÍMO S PANEM HERMANEM
www.hradeckralove.org/cz/Magistrat/namestci/ekonom...
17.3.2008 19:41
PREMEK  (Nováček)
19.3.2008 13:29
Jáchym  (Nováček)
Problémy
Další problémy parkovacího systému v HK - mnoho problémů

Po zavedení parkovacího systému firmou „korálový ostrov“ se situace nijak moc nezlepšila. Pokud se dnes projdeme po Velkém náměstí, zjistíme, že parkujících aut podstatně ubylo. Obsazena jsou pouze stání rezidentních klientů a pak zde parkuje pár dobrodruhů, kteří jsou ochotni zaplatit za parkování nekřesťanské peníze. Na první pohled je vše v pořádku, protože konečně je historické náměstí ne jenom velkým parkovacím domem , ale dá se tam i projít.
Zde tedy nic proti tomu.Bohužel většina řidičů hledá parkovací místa v okolních ulicích pod starým městem a problém se tedy přenesl jinam. Problém však mají majitelé restauračních zařízení, neboť český člověk zajede na oběd málem až do restaurace. A to se nyní v případě obědu moc nevyplatí. Je tady však jiný problém, nad kterým je potřeba se zamyslet. Soukromá firma, která dostala od města na 30 let správu parkování v HK , zde v podstatě brání jiným soukromým firmám ve vytváření zisku, tedy ve svobodném podnikání. Možná má firma “korálový ostrov“ svoji účast v jiných restauračních zařízeních, kde se parkování neplatí a je tím proti restauracím na Velkém a Malém náměstí neoprávněně zvýhodněna. To, ale už zavání porušením pravidel hospodářské soutěže a je to možná na podnět k trestnímu stíhání, nebo minimálně k posouzení u Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. Prostě soukromá firma „korálový ostrov“ brání jiným soukromým subjektům v činnosti, přinášející zisk.
Další problém jsem na vlastní oči viděl v pondělí 17.3.2008 v 15,40 u atletického stadiónu poblíž Aldisu.
Ve vzdálenosti, která neodpovídá vyhlášce o provozu na pozemních komunikacích ,byl zaparkovaný osobní automobil. Zcela jistě se zde řidič dopustil dopravního přestupku, protože bránil ve výhledu na označený přechod pro chodce. V normální společnosti by tento přestupek vyšetřovala policie, státní ,nebo dnes i městská. V tomto případě , ale nejdříve nastoupila firma „korálový ostrov“, která si osobuje právo řešení dopravních přestupků , ta si zavolala městskou policii, aby jí asistovala při odtahu vozidla. Možná tam v okamžiku zjištění přestupku městský policista i byl, protože firma Atol, má městské policisty v pronájmu.
Jenom by mě zajímalo, kolik takový pronájem jednoho městského strážníka na jeden měsíc stojí. Pokud by to nebylo moc, tak bych si jednoho pronajal na hlídání automobilu při nočním parkování. Při výše zmíněné akci došlo k úplnému zablokování ul.Akademika Bedrny v obou směrech, na dobu minimálně 20 min.
Tady se objevuje další a ještě závažnější problém. Soukromá firma používá městské strážníky k vytváření svého zisku. A tak se ptám, kdo je nejvyšším velitelem městské policie? Kdo za tento stav, který se nelíbí ani samotným strážníkům odpovídá? Pokud je mi známo, tak nejvyšším nadřízeným městské policie je primátor města. Je to tedy patrně primátor kdo schvaluje takovéto aktivity městské policie a pak je na místě otázka , zda se pan primátor nedopouští trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Pokud ano , pak je na místě jeho okamžité odvolání. Pak by patně bylo možné nastolit otázku osobní zainteresovanosti některých náměstků primátora MMHK na aktivitách firmy „ korálový ostrov“ , ale i na aktivitách veřejného školního stravování a dalších akcích v „našem městě“. Hradec je opravdu město pro šťastný život !!!!
20.3.2008 10:59
patriot 11  (Nováček)
Je asi nutná defenestrace
Jediný způsob řešení je zrušit smlouvu s Atolem a pověřit Technické služby jeho úkoly. Tak bude průhledné zda někam nemizí peníze a co se vybere půjde znovu do rozvoje a údržby města.

Jen pro zajimavost: současný šéf Atolu je trestně stíhán za podvody v původním zaměstnání. Jedná se o milionové částky.
Taky se nechal slyšet, že zastupitelům (jen některým) rozdal za 1 Kč akcie Atolu, aby si Atol mohl dělat s parkovacími poplatky co chce.

Takže prosím Vás už s tím něco udělejte.

15.10.2008 00:10
egyptwo  (Nováček)
město to mohlo udělat samo
Minulý týden jsem četl zprávu, že město HK uložilo cca 782 miliónů do různých investičních instrumentů. Nechci kritizovat to, že ted došlo k propadu a tím i ke ztrátě na investovaném. Kolaps na finančním trhu se očekávat nedal.
ALE K VĚCI. Město má / mělo cca 782 miliónů ušetřených z minula. Mohlo za ně postavit parkovací dům / domy a nemuselo najímat ATOL. Město mohlo dál hospodařit se svým majetkem. Ve Smlouvě mmHK s Atolem je ujednání, že město nemá žádný vliv na ceny stanovené. Nejsem právník, ale tak jsem to pochopil. ALE město HK určitě dalo svůj majetek k podnikání soukromému subjektu zbytečně. DOŠLO k tmu, že lidi jsou naštvaní, město zchudlo. POUZE Atol bude rejžovat. Ukázala se i info, že Atol ted nemá peníze na výstavbu parkovacího domu. BUDE čekat až pořádně vybere poplatky?
DALŠÍ problém : parkovné nelze vybírat na pozemcích, které nepatří městu = tyto pozemky nejsou možné pronajímat. BYLO by zajímavá udělat průzkum v Katastru, které lokality patří třeba státu. Toto zkoumání je drahé. BYLO by potřeba vytvořit akci, která by dala dohromady pár peněz na právníka a ten by třeba průzkum provedl. Je mi jasné, že dát pár korun se nebude nikomu chtít. ALE výsledek by za to možná stál.
ing. Valentin Kusák
SNK ED HK

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme