Podchod na Karla IV

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
29.1.2008 00:00
ridic007 (neregistrovaný)
Podchod na Karla IV
Procházel jsem podchodem na třídě Karla IV. Už by potřeboval nějakou rekonstrukci a možná i rozšíření na druhou stranu směrem do Hořické. Tzv. 4 rameno. Vytvořit krásnou komerční pasáž by nebylo od věci. Co vy na to?
31.1.2008 12:32
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Podchod na Karla IV
Již se to kreslí. V souvislosti s požadavkem na lepší přístup k připravovaným garážím "Katschnerka", firma ATOL a.s. objednala projekt na rozšíření podchodu u firmy AKIA a.s..
1.2.2008 12:01
ridic007  (Nováček)
RE: Podchod na Karla IV
Kdy to bude k vidění a hlavnmě kdy to někdo postaví? Už aby to bylo. Dík za informaci pane Martine
3.2.2008 22:46
Björken  (Nováček)
Podchod
Hlavně, alespoň podle mého názoru, by to nechtělo pouhé rameno na Hořickou, ze které se v dohledné době stane frakventovaná ulice, kvůli dopravnímu terminálu, ale celý podchod pojmout trochu velkolepěji. Myslím, že by si s tím nějaký architekt měl více pohrát. Rozšířit k Jitřence a tím i plochu pro restaurace, obchůdky.. Snad tu to čtou i nějací zastupitelé?! Asi jsem tu moji představu moc dobře nepopsal..alespoň trochu rozumíte ne?
4.2.2008 08:41
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Podchod
Bože NE,
kdo by to měl platit? Firma ATOL z toho určitě dělat komerční pasáž chtít nebude. Už jenom to, že by se měl rozšiřovat k Hořické ulici je podle mně docela zbytečné. Z té ulice k Tescu by měla být pěší zóna, jestli se nepletu, takže nevidím důvod, proč by tam měl vznikat další podchod... Možná jako podchod pod Hořickou, která začne být frekventovanou.
Jenom proto, aby vzniklo pár dalších míst pro obchody? A restaurace v podchodu? No potěš tě koště, tam bych teda určitě chodil s obrovským nadšením. Dobrá restaurace by tam nešla a pokud by tam byla hospoda - super deal pro podchod...
4.2.2008 12:56
Björken  (Nováček)
RE: Podchod
No mě taky představa oběda v podchodě neokouzluje, ale cukrárna zde je vždy plná, a i já se občas zastavím v orientálním obchůdku pro nějaký dárek. Kde jsi slyšel o té pěší zóně? Můžeš to nějak přiblížit? Kde se dozvím víc? díky b
11.3.2008 14:22
mild  (Nováček)
RE: Podchod
Mr. Sniffer, z vaší připomínky je patrné, že zcela postrádáte smysl pro obchod. Doufám, že protipól je ve většině.
12.3.2008 01:12
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Podchod
Muhehe, no tak vzhledem k tomu, kolik je hodin, tak se tahle aktivita dá chápat :-)

Já smysl pro obchod nepostrádám, ale taky nedokážu docenit obchody v podchodu, upřímně, ještě jsem neviděl podchod, který by měl lákající obchod a o to méně restauraci (a to si myslím, že jsem toho už viděl docela dost), pokud nějaký takový znáte, dejte mi příklad, rád se poučím :-)
4.2.2008 13:50
ne-hradecak  (Nováček)
podchod ANO
No myslím si, že firma ATOL asi podchod platit nebude, protože to jistě není dobročinný spolek. Na druhou stranu je pěkné, že v souvisloti se stavbou parkovacího domu, což je asi jejich hlavní "job" se taky koukají na levo i napravo a dávají k dobrému jejich nápady. Taky podchodem občas chodím a umím si tam představit takovou komerční malou pasáž, která napojí bezbarierově a mimoúrovňově bulvár Karla IV s Hořickou ulicí. Je třeba tu studii vidět a pak tlačit na zastupitele, aby také pro nás občany něco dělalo. V praze také stanice metra žijí komerčním životem, tak proč to nemít i u nás?
4.2.2008 19:48
Björken  (Nováček)
RE: podchod ANO
Přesně tak..bojím se ale, žeto zůstane tak, že k Centrálu zůstane tohle rameno oblepené reklamou a parte. A že něco podobného rameno vznikne na Hořickou.. ..pražská metra jsou moc dobrý příklad! b
6.2.2008 21:58
ridic007  (Nováček)
Nový podchod
Už jsem tu studii podchodu viděl u projektantů. Docela je to pěkné, nové rameno, prostorná pasáž, nové obchůdky, bezbariérový přístup, výtah a hlavně rychlé napojení Karla IV s Hořickou. To jsem zvědavý, kdy to pro nás radní postaví.
7.2.2008 07:44
JPA  (Pokročilý)
RE: Nový podchod
Pro NÁS? Za koho mluvíte? Proboha, po 5. hodině odpolední se v Hradci nehne list, to budou vyhozené peníze.
7.2.2008 09:47
Eraser  (Nováček)
RE: Nový podchod
Taková rýpavá otázka: Co si představujete že by se mělo v HK dít, aby se po 17.hodině "hnul list"?
7.2.2008 10:16
Honza z HK  (Nováček)
RE: Nový podchod
Tak třeba to, že se podle mého neměl z pivovaru dělat krajskej úřad, ale přestavět to na hromadu luxusních bytů, obchodů, restaurací a pár kanclů - taková Šatlava na třetí. Sice ano, takové byty by byly dostupné asi jen pro cca 500 top majetných občanů HK, ale na druhou stranu po pátý hodině by v celým objektu svítilo více než jedno světlo (nepočítám-li garáže), nádvoří by nevypadalo jako po morové ráně a samotný areál by se asi určitě na noc nezamykal (soudím podle mých zkušeností s bránou od hrajících schodů).
Sice tu všichni velebjej nový krajský úřad, ale přesně takovýhle projekty jen vedou k tomu, že část starýho města, velká jak kráva, je odsouzena k životu pouze od 7 do 17 hodiny pracovních dnů...
7.2.2008 10:28
ridic007  (Nováček)
RE: Nový podchod
Okolo toho krajského sídla a v života v něm - funguje necelé dva měsíce, ještě nezačali fungovat asi všichní nájemníci. Co chcete za dva měsíce začít za akce? A pokud vím tak už tam nějaké byly. A jak to žije je na lidech v tom městě, ne na krajském úředníkovi.
11.3.2008 14:25
mild  (Nováček)
RE: Nový podchod
Přátelé a kdo z vás třech rozumbradů někam chodí? Pravděpodobně je výsledkem 0. 3 občané - 3 stejní co nevylezou z domu = 0.
7.2.2008 10:20
ridic007  (Nováček)
RE: Nový podchod
Pro pana JPA - pokud takto budeme uvažovat všichni, tak tu opravdu chcípne pes. Proto se musí pořád něco dělat, vymýšlet a konat abychom tu žili. Kdo chce nějak žít, tak žije i po 17 hodině, kdo nechce, nechá chcípnou i toho psa. Podchod, jak ho ti borci navrhli, je právě k tomu aby spojoval bulvár, Hořickou, lidi a komerční plochy uvnitř žili i po 17 hod.
7.2.2008 10:43
JPA  (Pokročilý)
RE: Nový podchod
Vážený pane, 98 % lidí jejichž startem či cílem je autobusové nebo vlakové nádraží nechodí a nebudou chodit pěšky Hořickou k Centrálu - takže nevymyšlejte nesmysly s bulváry a obchůdky v podchodu.
Už těch hovadin udělalo za poslední roky zastupitelstvo dost, stovky milionů se vyhazují na akce, které po nich nikdo nechce - namátkou: podnikatelský inkubátor na letišti (hovadina na n-tou, volných kanclů je po městě všude hafo a bude jich čím dál víc), startovací byty pro mladé (proč kupovat od developerů předražené byty pro 100 "vyvolených" - to jde řešit jinak a levněji), přestavba Zimního stadionu (stačilo chlazení a podhledy a čabas, sedačky, lavice, protiskluzová podlaha atd. tam mohly být ještě 30 let, navíc to komplikuje a odsává peníze hokejovému klubu), sportovní hala v Třebši (proboha pro koho - jaké soutěže a v čem hraje Sokol Třebeš - nic proti nim osobně), parkovací místa v Pivovaru a Mlékárně v trojnásobné ceně než je cena i tak předražených nových bytů)...
JPA
9.3.2008 00:29
Stanan  (Nováček)
RE: Nový podchod
V hradci ten pes oravdu chcípne. Díky lupežníkovi Malířovi ze zastupitelstva (ten se sakra smekal a tlačil na své kolegy, aby to prosadil): www.youtube.com/watch?v=icH4EJQdjMQ
9.2.2008 11:59
Björken  (Nováček)
RE: Nový podchod
to ridic07:Kde je ta studie ke shlednutí?? moc prosím. Chtěl bych se na ní podívat, díky
7.2.2008 16:34
prox  (Nováček)
Podchod
Dosti (ačkoliv ne se vším) souhlasím s kolegou jpa, snad jen, že podnikatelský inkubátor: technologické centrum je převážně placeno z prostředků EU, tedy město na tom až tolik neprodělá, co se týče kanceláří, mám podobný názor. Startovací byty - to by stálo za samostanou diskuzi..tento projekt je dobrý opravdu jen pro developery, několik jedinců na tom vydělá..tak O, 00001 promile občanů HK, ale město na tento projekt vynaloží 1OO či více milionů Kč, které by mohlo investovat lépe pro všechny občany (např. rekonstukce chodníků apod.) Taková otázka: Docela by mě zajímalo, za kolik město tyto byty nakupuje..je-li dnes průměrná cena za metr tak 30 tisíc KČ a město koupí těch bytů např. 3O, pak by je mělo mít výrazně levnější. Bohužel tomu tak nejspíše nebude, nebo se snad tímto údajem někde město pochlubilo? V Radnici atd. Ne, takže abychom se nakonec nedozvěděli, že 1 m stojí radnici více než obyčejného jednoho klienta. Co se týče toho podchodu..je to docela ostuda..přitom by stačilo alespoň dočasně opravit nějaké výlohy..svítící tabulové reklamy na stropě poopravit..hlavně že zase vzniknou nejméně 3 či více studií (každá alespoň za pár set tisíc), co s podchodem, a nakonec nevznikne stejně nic. Proč proboha neinvestovat tyto prostředky do potřebné revitalizace podchodu (nová malba, světla apod.)?
7.2.2008 20:26
ne-hradecak  (Nováček)
co je tedy v tom Hradci dobré?
To teda koukám hradečácí jak se vášníte. Může tedy napsat co vlastně v tom vašem mechovém údolí je vlastně dobře? V posledních příspěvcích se pořád píše, co všechno radnice udělala špatně. Mě tedy zajímá co je kde dobře. Dík předem za odpovědi.
7.2.2008 22:23
JPA  (Pokročilý)
RE: co je tedy v tom Hradci dobré?
Tak to pozor, "dobře" je v HK hodně věcí (zdravotnictví, školství, čistota, nízká kriminalita, MHD, obchody), na Hradec nedám dopustit - ale je pořád co zlepšovat, to se nedá svítit, jak říká klasik - kdo chvíli m...., již ..čí opodál.
JPA
8.2.2008 12:03
ne-hradecak  (Nováček)
RE: co je tedy v tom Hradci dobré?
Tak to jsem rád, že také hodnotíte něco dobře. Měl jsem pocit z vašich příspěvků, že je všechno na h..o.
16.2.2008 20:40
Plaváček  (Nováček)
RE: co je tedy v tom Hradci dobré?
HK nemá koupaliště. To je obrovský nedostatek a ostuda. To se vrážej peníze do fotbalu, hokeje, multifunkčních hal, ale v létě aby člověk jezdil do městeček typu Třebechovice. A Pardubáci se nám chechtají, páč mají koupaliště dvě.
11.3.2008 14:31
mild  (Nováček)
RE: co je tedy v tom Hradci dobré?
Tak si doma napuste vanu :))
11.3.2008 14:29
mild  (Nováček)
RE: co je tedy v tom Hradci dobré?
Velmi trefné a přesné :), možná stále ti stejní, mají stejně hloupé přopmínky, např. nic se tu neděje :), tohle postavili špatně, tohle je ještě horší než jsme doufali. Nechcete se sejít někde na nádvoří Horní dolní? Tam by vám to slušelo a na těch připomínkách byste se určitě shodli :)))
11.3.2008 15:17
Phavel  (Pokročilý)
RE: co je tedy v tom Hradci dobré?
Taky jsem býval optimista. Viz 5 a více let staré příspěvky na tomto fóru... :-)
11.3.2008 20:09
Magda  (Nováček)
RE: co je tedy v tom Hradci dobré?
Pro pana phavel: tak se mi zdá milý pane, že stále něco kritizujete. Kde jste, když se v tom našem městě něco tvoří nebo rozhoduje? Dala jsem si při dobré kávě tu práci a pročetla jsem si většinu témat a Vaše příspěvky, ale podle Vás je všechno špatně. Vy jste ale pěkný pesimista, nebo máte nějaký komplex. Něco pro ten Hradec také udělejte, třeba Vám to druzí nebudou kritizovat. :-)
11.3.2008 21:56
Phavel  (Pokročilý)
RE: co je tedy v tom Hradci dobré?
:-) No to jste zdaleka všechno nemohla přečíst, nebo tu kávu pijete extrémně dlouho. Totiž jen téma "Hradec nebo Pardubice", kde jsem se Hradce ještě i zastal, se načítá tak dlouho, že jen to čekání pomalu na jednu kávu vydá. Jinak co bych měl pro město udělat? Chodím volit, to by měla být skoro základní povinnost obyvatele města. Mají se starat ti, co jsou zvoleni do rady, případně zastupitelstva. Ti, co mají mnohdy i několik postranních příjmů ze související činnosti (dozorčí rady, ...). Nikdo je nenutil kandidovat do těchto pozic ani je tam nedrží. Děláme to, čemu rozumíme a co dovedeme a za odvedenou práci jsme zodpovědní všichni, i já.
8.2.2008 13:41
prox  (Nováček)
reakce
Ano, řevnivost tu je občas veliká,ovšem mnoho věcí v HK opravdu funguje dobře, namátkou MHD (úroveň,vybavení, jedno z nejlepších v republice), úroveň divadel, myslím, že velké pozitivum, které ovšem není vidět, je vcelku malé zadlužení města (oproti jiným, např. Liberec) a mohl bych pokračovat..
8.2.2008 21:12
ne-hradecak  (Nováček)
Podchod už novinách
Tak jsem dnes četl v novinách o podchodu, dokonce tam byl i obrázek. To jsem zvědavý, jak se k tomu postaví vaše radnice. Už se tam radní vymlouvají že neví jestli to půjde, nebo snad nepoškodí kaštany.
11.2.2008 22:36
Dennis.T  (Nováček)
podchod...atd...
Já si myslím, že ten podchod je celkem zbytečný...Jinak zadluženost HK se mi nelíbí..Ať si HK vezme příklad z obece Boží dar;-) (nejvíce prosperující obec na počet obyv.;-) Jinak v HK se mi žije suprově, když to srovnám např. s Prahou, tak jsem rád, že se v HK dostanu všude a teoreticky i bezpečně na kole:-))
14.2.2008 21:22
ne-hradecak  (Nováček)
Znovu podchod
Studie podchodu je už snad k vidění na magistrátě. To jsem tedy zvědavý jak to ti radní rozhodnou. Za dva roky budou volby, tak to možná někdo použije k volební kampani.
15.2.2008 10:57
Phavel  (Pokročilý)
HK
V HK se žije vcelku dobře, ovšem nejsem z těch, co by své rodné město chválili za každou cenu. Největší chyby, které udělalo vedení města z mého pohledu:
- zbytečná privatizace provozní části VAKu, což se městu stává osudné (nemožnost dosáhnout na dotace z EU - viz jiné vlákno v tomto fóru)
- neschopnost řešit problém s parkováním a 30ti letá smlouva s Atolem, zisky půjdou jim namísto do městské pkladny
- příliš pomalá realizace klíčových projektů (nesplněné mnoholeté sliby - viz. 10 let staré volební letáky), namísto toho spousty nákladných studií, které většinou bez užitku končí v šuplíku
- dlouhodobá neschopnost SYSTEMATICKÉHO rozšiřování sítě cyklostezek, ucelenou "páteř" tvoří stále v podstatě pouze cyklostezky podél okruhu a na Brněnské, které zde byly již za minulého režimu
- povolení některých kontroverzních staveb, viz. např. vědecká knihovna
18.2.2008 11:07
ridic007  (Nováček)
další info pro podchod
Pokud vím, tak město koupilo další pozemky okolo Jitřenky, kde by mělo v budoucnu vyrůst dalších minimálně 250 parkovacích míst. Tak si myslím, že důležité spojení mezi Jitřenkou a Karla IV včetně pěší zóny stále nabývá na potřebnosti.
18.2.2008 18:10
Björken  (Nováček)
RE: další info pro podchod
Prosím - jsou na netu někde k vidění návrhy řešení? Nebo kde si na ně narazil? dik b
25.3.2008 17:17
Magda  (Nováček)
Kdy uz bude podchod
Dotaz na pana Samohrda: Už je někde k vidění studie podchodu, nebo už o něčem úředníci jednají? Předem pěkně děkuji za odpověď.
28.4.2008 12:37
ne-hradecak  (Nováček)
Co dál s podchodem?
Nějak se mi zdá, že téma podchodu utichlo, přitom by to bylo pěkné pokračování bulváru. takový hradecký "Můstek".
I ti úředníci k tomu mlčí a místní samospráva se zřejmě nestará o to co má. Možná, že to bude nějaké předvolební téma, či slib.
30.7.2008 13:04
ne-hradecak  (Nováček)
Podchod prý bude.
Tak jsem slyšel v diskuzích, že radní slibili, že budou stavět podchod v příštím volebním období. Hlavně aby tam ti vaší radní ještě v příštím období byli. Jinak budete mít hradečáci "kulový". -:)
31.7.2008 00:53
sima  (Nováček)
RE: Podchod prý bude.
Ona by to žádná velká škoda nebyla, kdyby k realizaci nedošlo...Myslím si, že hradečáky pálí úplně jiné věci, než nějaký podchod. :-))
31.7.2008 12:43
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Podchod prý bude.
Souhlas!!
31.7.2008 17:14
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Podchod prý bude.
Hradečáci vás snad pálí všechno?
1.8.2008 10:22
Phavel  (Pokročilý)
RE: Podchod prý bude.
Vtipný příspěvek - podmiňovat rekonstrukci podchodu současným složením radnice :-) Řeknu Vám, opravdu bych raději ten podchod obětoval, i kdyby tomu tak bylo jak říkáte...
6.11.2008 07:31
Petr - HK  (Guru +4)
Podchod se promění ve výstavní síň
HN: "Netradičním způsobem se pokusí oživit podchod u kina Centrál občanské sdružení Poco a poco animato. Vitríny, které jsou nevyužívané a prázdné, spolu s prostorem celého podchodu hodlá přeměnit ve výstavní síň, kde by se kromě vernisáží mohly pořádat i literární večery. „Chtěli bychom, aby i toto místo vyvolávalo v lidech nějaké emoce. Teď je to pouhý podchod, který není příjemným prostředím. To bychom chtěli změnit,“ říká Dominika Špalková ze sdružení Poco a poco animato. Příležitost dostanou především mladí umělci."

Vystavit díla začínajících umělců se mi zdá jako dobrý nápad. Ale pořádat v průvanovém podchodu literární večery???
7.11.2008 13:51
Roman  (Pokročilý)
RE: Podchod se promění ve výstavní síň
Viděl bych lepší využití. Co kdyby stávající podchod dostal k dispozici ATOL (pochopitelně, že by se o další údržbu postaralo město).
Ten by mohl od chodců vybírat nějaké to mýto, třeba 5 Kč. Za utržený peníz by časem mohl být i tunýlek k parkovacímu domu. Bylo by to v duchu současných postupů...
7.11.2008 14:06
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Podchod se promění ve výstavní síň
Raději nenavádějte, zástupci Atolu teď čtou toto fórum...
7.11.2008 14:34
hkrezident  (Nováček)
Podchod vážně
Pojďmě vést diskuzi jiným směrem. Někdo rozproudil zapomenutý záměr dodělat podchod, respektive 4 rameno a pasáž. Všichni co chodíme po Karla IV víme, že by to bylo potřeba, všichni obchodníci na dané ulici to chtějí. Tak ať to město vybuduje. Když má 70 míl v super bance na Islandu, tak právě těch 70 by mohl stát ten podchod. Třeba tu zakázku dostane BAK. :-)
7.11.2008 23:26
Pája  (Nováček)
RE: Podchod vážně
Těch ztracených 70 mega z Islandu půjde na konto STRABAGU za odebranou dotaci jak to tak vypadá.
23.11.2008 16:55
Paveldk  (Nováček)
Podchod
Podchod je potřebný. Hořická ulice tvoří zkratku mezi Terminálem a třídou Karla IV. Chodí zde docela dost lidí. A zvýšil by bezpečnost příchodu do pizzerie a obchodů.
23.11.2008 22:54
pepicek  (Nováček)
RE: Podchod
Prominte, ale existuji levnejsi zpusoby, jak zlepsit bezpecnost, nez stavet podchod... navic, do pizzerie nechodi tolik lidi, jitrenka je taky skoro mrtva a po ulici k tescu jezdi akorat autobusy... tak nevim, jestli je budovani podchodu nutne...
23.11.2008 22:57
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Podchod
Jenomže by nejspíš zrušili zahrádku a pokáceli ty krásné stromy. To by se mně tedy nelíbilo.
24.11.2008 11:53
Björken  (Nováček)
RE: Podchod
Já jsem pro podchod. Podle mě je potřeba celou plochu podchodu rozšířit(inspirací by mohlo být právě pražské metro - jak už tady někdo psal). Zdější cukrárně a obchůdkům se daří. Takže šance na život ve větší formě podchodu je velká. Navíc potenciál Hořické ulice je větší (teď se tam zase začíná stavět a rekonstruovat, osobně bych půlu ulice vyboural, ty přízemní baráčky vypadají příšerně) díky terminálu i nedostatku místa uvnitř HK. Stromy se vysází nové.
24.11.2008 15:33
pepicek  (Nováček)
RE: Podchod
No, cukrarne se dari, protoze blizko jina neni... ja osobně jsem tam byl za život dvakrát (prostředí podchodu mě fakt neláká k tomu, abych drtil větrník lžičkou :))
Druhy kram, co tam je s orientalnima věcma a tomu se tam dari, protoze tyto vypadají dobře v pološeru. Jinak si fakt nedokazu predstavit, ze by tam treba byla normalni restaurace (a ja do ni s oblibou chodil)
Navic stavba podchodu by ochromila dopravu k nadrazi a do horicke (nikdo by se tam s tim nevrtal, ale byl by hloubeny) a to co by to stalo by fakt podle mne za ty naklady nestalo (cca 20mil stoji "obycejny" podchod pod silnici, kdyz byste tam chteli jeste restaurace a obchody...

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme