Průzkum hlásá: občané jsou spokojeni! Jak to vidíte vy?

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
17.11.2009 09:41
rzr (Nováček +0)
satelitní městečko
Můj názor je, že HK stagnuje, a to je spíš optimistický náhled na věc. Přestože představitelé města deklarují potřebu navýšit počet lidí nad 100k tak varianty připojení okolních obcí pravidelně troskotají na rozumu těch "bonusových" občanů.Pokrytí MHD v oblastech Plotiště,Plácky,Sv.Dvory(a to je pořád HK) je strašná a jedem autobus za hodinu neodpovídá proklamovanému preferování MHD jako konkurenceschopnému způsobu dopravy. Obce jako Stěžery, Předměřice atd.jsou periferie jak vyšitá bez dopravy. S prací v HK to taky není nijak růžové a při nákladech na bydlení srovnatelných s Prahou je druhý nejmenší průměrný plat v Čechách spíš výsměchem. Akce dálnice a obecně řešení tranzitní dopravy HK je jen problém hrnutý léta před sebou a p. Havránková v tom jede jen jako fackovací panák. Obávám se, že se z HK stane skanzen (co se týká centra) a satelit Pardubic a případně Prahy, Kolína..... zobrazit | souhlasím (+3) | nesouhlasím (-0)
Nejhůře hodnocený příspěvěk ▼
7.12.2009 08:45
Honza (Nováček +0)
RE: Spokojené bydlení v HK
Jestli se tu dycha hure jak v Ostrave, tak si jdu hned koupit plynovou masku a tucet repsiraoru :))))

MHD je katastrofa sama, ale porad lepsi nezli nic, ja tim nejzedim a jezdit nehodlam, je to spinave a a vsichni kychaji, smrkaji a nekteri jedinci smrdi a clovek se boji, aby ho nekdo nasrany nepretahl berli po zadech ci snad revizor se divil, kde jsem vzal tu 5let starou jizdenku a proc jsem si cvakl dve, abych zaplatil tech silenych 14korun za dve zastavky od soudu ke koupalisti, abych videl tu krasu zimni krajiny, mohk se 15.ledna svest po novem, dlouhem a originalnim toboganu, pak si dal dvacet temp a sel si zahrat treba bowling...nakonec se zajdu podivat do nekolika velkoobchodu, ci snad superhypermarketu....nakoupim strasne moc veci, budu stat v zacpe, chytnu z toho zacpu, zacnu nadavat na mesto, na lidi, plivat a kopat kolem sebe, prijdu domu zabouchnu dvere a tam je moje uzemi, tady je to supr, jak to ma byt, jak to nejlepsi, kde by vsichni zavideli v cem ja ziju....


zamyslete se nekdy nad tim, jak zijete a co delate pro spolecnost krom toho ze si tu jen stezujete.........
zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-1)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
11.11.2009 00:00
Jaroslav Fišer (neregistrovaný)
Průzkum hlásá: občané jsou spokojeni! Jak to vidíte vy?
Téměř 93% obyvatel je s životem a prací v Hradci Králové spokojeno. Vyplynulo to z rozsáhlého sociologického průzkumu. Jak to cítíte vy? Je život v Hradci opravdu tak dobrý, jak uvádí průzkum? Nebo je naopak tak špatný, jak se může zdát z řady diskuzních příspěvků na Hradeckém fóru?
Podrobnosti najdete v článku zde: zpravy.hradeckralove.cz/clanek.php?id=2149
Svůj názor můžete vyjádřit i v anketě
11.11.2009 11:06
MIREK  (Pokročilý +2)
Spokojenost
Spokojenost ano či ne? Myslím, že anketa je vypovídá o pravdě jenom z části. Jako celkovou spokojenost, uvádím spíše ANO, ale jsou v HK některé věci, se kterými je těžké se vyrovnat a rozum mi to prostě nebere.
Estetika města, architektura, práce, čistota, bydlení, atd., to je vše, co hodnotím spíše kladně. Co ale anketa nehodnotí, a možná zcela záměrně, zda mají občané pocit, že to co dnes hodnotí relativně kladně, je pozůstatkem doby předešlé a dnes se to už nezlepšuje nebo možná i zhoršuje, a nebo zda si myslí, že jde vývoj správným směrem, a že se život v HK stává lepším. Bohužel můj osobní názor je ten, že život v HK není lepší, ale že mnohé věci naopak škodí a ztrpčují život. Anketa měla znít, a měla být nastavená tak, aby bylo zřejmé, co občany v HK nejvíc trápí. Podle mně to je neřešení infrastruktury (absence obchvatu), o systému parkování taky nic dobrého nelze napsat, není koncepce průmyslové zony (není výhled nových pracovních příležitostí), nekoncepční řešení cyklostezek, atd. Dále je k zamyšlení, zda si HK stále zaslouží přirovnání salon republiky, o který se zasloužili v dobách minulých Gočár s Kotěrou, protože to co se zde dnes v HK někdy postaví, do salonu dle mého názoru nepatří (viz obluda knihovna). Dále městu zcela jistě škodí někteří současní politici, kteří své politické působení spojují pouze s vlastním obohacením a prospěchem, o čemž svědčí propojení soukromých firem na vedoucí garnituru města, a známá jména v dozorčích radách, atd. Myslím, že i některé kroky města, týkající se bydlení, také nejsou nejideálnější, zvláště pokud připomenu privatizaci městských bytů.
Z toho vyplývá další anketní otázka, zda si občané myslí, že jde vývoj města k lepšímu, nebo zda stagnuje nebo se zhoršuje?? Já osobně bych o žádném velkém zlešování nehovořil.
11.11.2009 12:54
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Spokojenost
Mirku souhlasím s Tebou. Já osobně jsem zaškrtla Spíš ne. Kdybych mohla, z HK bych se odtěhovala.
11.11.2009 18:06
Eva  (Pokročilý +6)
HK
S Mirkem lze souhlasit. Ještě mně vadí jedno - a to již desetiletí.I když je zde místní doprava celkem dobrá, stále přetrvává to, že z okrajových částí /Třebeš, Pouchov a pod./ jedou během pěti minut 2 linky a pak půl hodiny i déle nic. Snad by nebyl takový problém to upravit.Ale to se v Hradci kritizuje roky a skutek utek.
18.11.2009 09:37
BlackHK  (Nováček)
RE: HK
Tak to musím souhlasit, ten kdo v HK dělá jízdní řády tam přišel asi rovnou ze základní školy. Ten samý problem je v oblasti Hvězdy. Linky se zde neustale křížejí a pak dobu nic nejede.
11.11.2009 18:43
slatina  (Nováček)
Průzkum hlásá
Tak autobusy budou spíše snižovat. Nejsou prachy.
12.11.2009 18:15
Eva  (Pokročilý +6)
MHD
Nejde o to přidat autobusy, ale racionálně je rozložit v čase.
17.11.2009 09:41
rzr  (Nováček)
satelitní městečko
Můj názor je, že HK stagnuje, a to je spíš optimistický náhled na věc. Přestože představitelé města deklarují potřebu navýšit počet lidí nad 100k tak varianty připojení okolních obcí pravidelně troskotají na rozumu těch "bonusových" občanů.Pokrytí MHD v oblastech Plotiště,Plácky,Sv.Dvory(a to je pořád HK) je strašná a jedem autobus za hodinu neodpovídá proklamovanému preferování MHD jako konkurenceschopnému způsobu dopravy. Obce jako Stěžery, Předměřice atd.jsou periferie jak vyšitá bez dopravy. S prací v HK to taky není nijak růžové a při nákladech na bydlení srovnatelných s Prahou je druhý nejmenší průměrný plat v Čechách spíš výsměchem. Akce dálnice a obecně řešení tranzitní dopravy HK je jen problém hrnutý léta před sebou a p. Havránková v tom jede jen jako fackovací panák. Obávám se, že se z HK stane skanzen (co se týká centra) a satelit Pardubic a případně Prahy, Kolína.....
27.4.2016 16:15
misha  (Nováček)
RE: satelitní městečko
Je již rok 2016 ale to stále stejné a možná i horší,takže za mě souhlas s Vámi.
19.11.2009 11:03
Body  (Nováček)
Logo
Další "důkaz", jak zastupitelé našeho města usilují o spokojený život Hradečáků:
Zpráva z Radnice: Statutární město Hr.Kr........slavnostně vstoupilo 11.listopadu do zimní turistické sezony.....kterou zahájil primátor Otakar Divíšek. Jedním z hlavních bodů programu byl křest nového loga...V ránci jeho prezentace krájel primátor velký dort právě ve tvaru loga. Pro nezasvěcené uvádím, že logo v zelenomodrém provedení představuje soutok dvou řek. To je sice při pohledu na dílo málo zřejmé, ale to se dá napravit slovním výkladem symbolu. To že se jedná o Labe a Orlici každému dojde po přečtení mohutného nápisu Hradec Králové, který je jeho součástí. My se máme, máme logo a ještě k tomu posvěcené dortem.
19.11.2009 17:55
Pája  (Nováček)
RE: Logo
Ano a zimní turistika tu zřejmě opravdu bude na vrcholu vzhledem k množství značek upozorňujících na kluzký povrch - tudíž v zimě neudržovaných ulic
20.11.2009 15:58
Eva  (Pokročilý +6)
značky
Značky jsou nejen u silnic, ale u každého kousku chodníku /jen v naší krátké ulici 3/, celkem asi stovky. Značky jistě také něco stojí, možná víc, než by stál benzin do malých pluhů. A co zapojit nezaměstané na dávkách, každý by mohl část sněhu uklízet.
20.11.2009 20:21
Pája  (Nováček)
RE: značky
Já slyšel že jich má být cca 550!!!!
20.11.2009 23:00
Ira  (Pokročilý +1)
RE: značky
A já jsem slyšela, že jedna stojí Kč 7 000,--. To máme pěknou sumu.
30.11.2009 17:56
AlenaB  (Nováček)
občané...
Je hezké, že se opravilo centrum města. Máme pěknou pěší zónu, upravené Labské nábřeží, zrekonstruované divadlo a Filharmonii.... ale já bydlím na Moravském předměstí blízko Duranu. Kdy dojde řada i na "naše město"?A to nemluvím o středisku zv. Hvězda, které v sousedství nově opravených panelových domů vypadá ještě zrůdněji a zchátraleji.Milý Magistráte, i na Moravském přeměstí bydlí tvoji občané.A.
30.11.2009 22:27
jyrka  (Nováček)
RE: občané...
Co byste prosim, krom hvezdy - ktera je v "uchazejicim" stavu chtela opravovat? Máte tam nová dětská hříště, paneláky předpokládám patří jejich obyvatelům... Navíc nepředpokládám, že Hvězda patří městu, ale už ji někdo koupil :)
2.12.2009 23:14
K.K.  (Nováček)
Spokojené bydlení v HK
Do Hradce jsme se přestěhovali v létě z Ostravy-Poruby. Jinak jsem Pardubičanda, a tak lze trochu porovnávat. Všude je chleba o dvou kůrkách. Hradec je poetický, ale méně praktický. Poruba má spoustu zeleně, řeky, lesy a přitom obchůdky se vším potřebným, lékaře atd. v dostatečném množství vždy po ruce. Tam však není historie, a poetičnost, kterou nabízí krása krajiny, hospůdky, památky a lidi nevtěsnaní do vysokých domů. Hradci chybí krom praktičtěji řešené sítě MHD (zastávky méně časté a zajištění spojení nikoli jen hvězdicovitě, ale i "kruhovitě") taky třeba dobré masny a prodejny s drobným zbožím (galanterie, železářství atp.) na předměstích. V Malšovicích jsem v tomto směru zoufalá. Současně bych navrhla ještě jednu drobnost přímo pro tyto stránky - uvádět rozptylové podmínky (ať víme, kdy s dětmi není radno chodit ven). To je zcela aktuální návrh, ve dnech, kdy lidé začali topit v domcích, se v Malšovicích dýchá hůř než v Ostravě :-(
7.12.2009 08:45
Honza  (Nováček)
RE: Spokojené bydlení v HK
Jestli se tu dycha hure jak v Ostrave, tak si jdu hned koupit plynovou masku a tucet repsiraoru :))))

MHD je katastrofa sama, ale porad lepsi nezli nic, ja tim nejzedim a jezdit nehodlam, je to spinave a a vsichni kychaji, smrkaji a nekteri jedinci smrdi a clovek se boji, aby ho nekdo nasrany nepretahl berli po zadech ci snad revizor se divil, kde jsem vzal tu 5let starou jizdenku a proc jsem si cvakl dve, abych zaplatil tech silenych 14korun za dve zastavky od soudu ke koupalisti, abych videl tu krasu zimni krajiny, mohk se 15.ledna svest po novem, dlouhem a originalnim toboganu, pak si dal dvacet temp a sel si zahrat treba bowling...nakonec se zajdu podivat do nekolika velkoobchodu, ci snad superhypermarketu....nakoupim strasne moc veci, budu stat v zacpe, chytnu z toho zacpu, zacnu nadavat na mesto, na lidi, plivat a kopat kolem sebe, prijdu domu zabouchnu dvere a tam je moje uzemi, tady je to supr, jak to ma byt, jak to nejlepsi, kde by vsichni zavideli v cem ja ziju....


zamyslete se nekdy nad tim, jak zijete a co delate pro spolecnost krom toho ze si tu jen stezujete.........
7.12.2009 09:10
Body  (Nováček)
RE: Spokojené bydlení v HK
Vážená paní K.K.
Možná jsem hradecký a zvláště malšovický malšovický patriot, ale obávám se, že s kritikou hradeckých neduhů jste se příliš netrefila. Pochybuji o tom, že se někomu v Malšovicích špatně dýchá (pokud netrpí zdravotními problémy), nejsem si ani jistý, že by obyvatelům této čtvrti chyběla galanterie. Také k provozu MHD jsem dosud nezaznamenal žádné závažnější připomínky.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme