rovné podmínky

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
6.4.2007 00:00
hradecanek (neregistrovaný)
rovné podmínky
Zdravím všechny příznivce sborového zpěvu,
obdivuji všechny, co dokáží pracovat s dětmi od útlého věku až po dospělost a naučit je disciplíně a pěknému vystupování a hlavně úchvatnému zpěvu.Jediné co mi vadí na vedení sboru /vyhrál olympiádu v Číně/ je to, že zde nejsou zcela rovné podmínky pro všechny. Jistě, prvořadé je dobře zpívat, ale k tomu, aby se starší ročníky dostaly se sborem do ciziny je potřeba nejen umění zpívat, ale i to, aby rodina byla sponzorem. Pokud jsou dvě děti naprosto stejně schopné, jede do zahraničí to, které má na tom rodiče finančně dobře. Není to jen domněnka, je to léty potvrzeno. Jinak tento sbor moc obdivuji, ale toto mi hrozně vadí, včetně toho, jakým způsobem zde fungují vztahy mezi elitní čtyřicítkou a těmi ostatními.
7.4.2007 13:49
pepa  (Nováček)
RE: rovné podmínky
To je pravda,můj kamarád má v Jitru dceru a jsou tam velmi podivné podmínky. Vztahy mezi děvčaty jsou špatné a ještě je v tom vedení sboru podporuje. Měly by rozhodovat schopnosti a ne, kdo přihodí do kasičky. Není ale pravda, jak se píše v dalších příspěvcích, že peníze rozhodují všude. V Boni pueri, a to je mezi sbory elita !, nic takového není. Tam jede jen ten, kdo je opravdu dobrý !! Tam se jede na férovku.
6.4.2007 11:04
MIREK  (Pokročilý +2)
Rovné podmínky nebudou nikdy
Bohužel tento poznatek, který má pisatelka nefunguje jen v tomto sboru, ale i ve sportu. Například v kopané, FC Nový HK. Děti rodičů, kteří oddílu dávají sponzorské dary, jsou vždy upřednostňovány před těmi, kteří bohužel nemohou takový sponzorský dar oddílu poskytnout. Prostě zápasy hrají ti, kteří platí. Paradox je v tom, že mnohdy ani moc neumí hrát, ale trenér je přesto v zápase postaví. Závěrem z toho plyne to, a v celku logicky, že ti kteří přinášejí do oddílu nebo třeba do pěveckého sboru peníze, budou vždy upředňostňovány, byť to bude na úkor kvality. Rovné podmínky v tomto případě nebudou nikdy.
6.4.2007 12:34
hradecanek  (Nováček)
RE: Rovné podmínky nebudou nikdy
Ono se toto děje ve více oblastech, prostě, kdo má prachy, tak jede, kdo nemá, má smůlu. Nelze se ani divit, že konkrétně v dotyčném sboru větší děti jsou nejisté a otrávené, že si řeknou:"proč se mám snažit,když stejně nikam nepojedu, i když se snažím..."
6.4.2007 19:32
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Rovné podmínky nebudou nikdy
Rovné podmínky by byly pouze tehdy, neplatil-li by nikdo nic nebo všichni stejnou částku.Pokud zaplatím dítěti cestu, očekávám, že pojede.
10.4.2007 12:52
hradecanek  (Nováček)
RE: Rovné podmínky nebudou nikdy
Xavere, to není, že se zaplatí zájezd a dítě potom jede. Je to zde zařízeno tak , že jede ten, koho rodiče dají sboru sponzorský dar. Takže ti chudší, i když jsou stejně dobří,nemohou nikam jet,i kdyby se snažili sebevíc.
10.4.2007 13:01
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Rovné podmínky nebudou nikdy
I když se mi to taky nelíbí, ale právě proto někdo ten sponzorský dar dává, aby z toho měl nějakou výhodu. V našem státě bohužel nejsou nastaveny dobře podmínky pro sponzoring. Tak je to tak, že podnikatel dává sponzorský dar buď za účelem aby byl vidět, tj. reklama a nebo pokud v tom reklama není, tak očekává od obdarovaného jinou protislužbičku, v tomto případě protěžování svého potomka, třeba tím, že pojede na zájezd se sborem nebo, že bude třeba hrát v základním kádru kopanou.
10.4.2007 13:14
pepa  (Nováček)
rovné pdmínky
Záleží taky na tom, jak to děti chápou nebo je jim to předkládáno. Na tom sboru je pak vidět, že jedou i ti ne moc dobří a že jim to tak nezpívá. Vychovávat si "elitní čtyřicítku", ke kterí bude zbytek dětí vzhlížet a v ještě takto malých poměrech je dost smutné.
19.4.2007 07:48
hradecanek  (Nováček)
Japonsko
Minulý týden se uskutečnil koncert daného sboru ve Filharmonii. Byl hezký, děti zpívali hezky. Pan sbormistr sdělil publiku, že se sbor chystá v květnu na zájezd do Japonska.Hádejte kdo pojede?! Samozřejmě stará známá elitní sponzorská čtyřicítka!!!!
19.4.2007 08:44
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Japonsko
Staň se sponzorem...i tvé dítko pojede.Pouč se z historie, tak to přece funguje už několik tisíciletí všude. Úsměvný den...:-))
19.4.2007 10:09
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
Zaplať Pánbůh jsou i sbory, kde to tak nefunguje. Proč o tom s panem sbormistrem nepromluvíte?
19.4.2007 12:10
hradecanek  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Myslíte, že se tak nestalo? Odpověď zněla, že se má více snažit a že jezdí jenom ti nejlepší...
Žebříček měla dcera splněný,ale stejně nic. Je zde taky podivný systém tzv. náhradníků. Je samozřejmé, že náhradníci musí být, ale když Vámřeknou, že je holka jako 1. náhradník, vy ji dopravíte do sborového domku, no a ta slečna místo které měla jet, se uráčí, ale pozdě dorazit, tak řeknou: "jede původní obsazení, náhradníci domů",připadne mi to trochu uhozené. Pan sbormistr si to ale nechce připustit, že se zde děje něco divného...
19.4.2007 13:44
Xaver  (Profesionál +11)
RE: rovné podmínky
Každý člen sboru zcela jistě zpívat umí, kdo ne, do sboru nedochází. Rozdíly v umu jednotlivců jsou minimální. Že dostane dítě sponzora přednost je zcela logické.
19.4.2007 14:18
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: rovné podmínky
Přesně tak. Když by nejelo dítko sponzorujícího rodiče, stalo by se jistě to, že by nynější sponzorující příště žádný dar nedal. Jak už jsem zde jednou psal. Sponzorující buď očekává reklamu nebo nějaké zvýhodnění svých dětí. Reklamu zde nemá a tak jede dítě do Japonska. Je to snad logické. Sbormistr je manažer, který musí pravděpodobně myslet i na finance sboru. Já bych mu to nezazlíval.
19.4.2007 16:25
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
Hradečánka chápu, umím se do toho vžít. Lze to pochopit jednou, dvakrát, ale když se situace opakuje pořád, je to demotivující. Rodiče, kteří mají děti ve sborech vědí, jaká je to i pro ně zátěž, koncerty, zkoušky, čekání na děti, zvláště dojíždějící. Jestliže si hraje Jitro na věhlasný sbor a všude to prezentuje, měl by mít nastavené rovné podmínky. Co Vám na to Hradečánku pan sbormistr řekl?
19.4.2007 17:03
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
Vědí rodiče, kam jdou sponzorské dary? Zpět do sboru? Nebo jinam? Jde o průhledné věci? Hradečánkovi držím palce. Škoda, že nemá syna, v jiném a to ve skutečně elitním sboru, by měl jasnou perspektivu. Kdyby dítě nemělo svým talentem na to, aby vyjelo, věděl by to.
1.5.2007 17:12
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
Co dělají ty dívky, které nebyly do Číny vybrány? Co je přichystáno pro ně?
2.5.2007 17:22
hradecanek  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Jsou pro ně přichystány další zkoušky, plnění žebříčků /to ale musí všichni/. Až se jede např. do Japonska, jako nyní, hádejte, kam pojede zbytek děvčat?
2.5.2007 18:16
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
To netuším, někam v České republice? Určitě mají hodně schopných děvčat na stejné úrovni, možná, že by mohly být 2 koncertní skupiny. Určitě by nebyly jedna horší a jedna lepší. Byla by to obrovská motivace a chuť do práce a prestiž sboru by tím, myslím neutrpěla. Nebo mají těch nej třeba jen o 5 víc?
3.5.2007 12:26
sniffer  (Pokročilý +4)
prispevky
Prominte, ale nevidim do financovani takove instituce jako sboru, ale urcite to neco stoji. Mozna vic, nez jsou prispevky statu, tak se musi hledat financovani nekde jinde... Pokud by rekli, ze na zajezd se musi prispivat urcitou castkou, tak by to bylo fer? Mimochodem, kolik radove, jsou ty sponzorske dary rodicu?
3.5.2007 19:01
hradecanek  (Nováček)
RE: prispevky
Ty příspěvky jsou většinou v řádech desetitisíců.
3.5.2007 20:39
Xaver  (Profesionál +11)
RE: prispevky hradecanka
To je dobré...řádově desetitisíce darují sboru aby na zajímavý zájezd odjeli ti co nedali nic a dárci zůstali doma. No fuj...to snad nikdo nemyslí vážně.
3.5.2007 21:17
pepa  (Nováček)
RE: prispevky hradecanka
Ale to je přece demagogie. To potom nemusejí celý rok dřít a mohou tam za ty peníze jet s cestovkou ne? Kdo maže, ten jede? Nevěřím, že všechny "sponzorské děti" jsou nejlepší.
4.5.2007 05:12
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: prispevky hradecanka
reknete mi s jakou cestovkou do japonska v radech desetiticicu a rad s ni pojedu... Pokud by to udelali jako prispevek na zajezd, bylo by to transparentnejsi a nikdo by si nemohl stezovat...
4.5.2007 15:00
pepa  (Nováček)
RE: prispevky hradecanka
Nejsou jen cesty do Japonska. Jitro hlavně jezdí do Francie, spí v rodinách nebo v levném ubytování.
5.5.2007 06:59
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: prispevky hradecanka
Nevidím v tom žádnou demagogii. Je třeba si uvědomit, že be sponzorských darů, by také sbor jako celek, nemusel jet třeba nikam, protože by na to prostě neměl. A také si nemyslím, že by sbormistr ohrožoval jméno sboru tím, že by na prestižní soutěž do sboru vzal někoho, kdo neumí zpívat. Jde přeci o sbor jako celek a výsledky hovoří za vše. Sbormistr to asi dělá dobře.
5.5.2007 09:22
pepa  (Nováček)
RE: prispevky hradecanka
Ony nemusejí špatně zpívat. Takové ve sboru jistě nemá. Jsou jen dost stejně dobré. Když vždycky pojedou nejdříve sponzorské děti, pak ty další moc šancí nemají. Co mají, jsou rodiče, kteří nemají na sponzorské dary.
3.5.2007 13:23
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
Sbor také vydělává. Má placené koncerty.
5.5.2007 11:34
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
A ještě poznámku, že by kvůli sponzorským darům rodičů sbor nikam nejel není pravda, velká část turné je placena z placených koncertů, z nadace sboru, z grantů kraje a magistrátu. Sponzorské dary rodičů to nevytrhnou, tak proč jim přikládat takový význam.
10.5.2007 17:36
kachnik  (Nováček)
Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
Nevim od čeho začít. V první řadě asi tím že jsem sborem prošla, nedávno jsem skončila, byla jsem ve 40 a sponzorské dary nedávala. Jak mluvíte svědčí o tom, že o sboru nic, ale vůbec nic nevíte. Jestli tam máte děti, které nikam nejezdí, není to pro, že byste tam nedávali dary. Když dítě v 6. třídě postoupí do hl. sboru, je jen na něm, jak je schopné vyrovnat se "elitní 40". Uznejte, že dítě, v 6. třídě, dosud zvyklé zpívat maximálně 3hlasy, se nemůže rovnat 17leté holce, která zpívá více let, několikrát týdně. Ale i v 6. třídě se dítě může dostat do 40. Proto se dělají přezkoušení většinou ve 4hlasu, na které chodí z každého hlasu jeden člověk a boduje se jejich výkon. Když je dostatek přezkoušení, sestaví se pořadí podle počtu bodů v každém hlase. "Elitní 40" je pak 10 lidí z každého hlasu a ty za 10. místem v ní prostě nejsou z důvodu, že jsou před nimi lepší lidi. Je to stejný, jako kdybyste začli dělat třeba judo, myslíte že byste to hned uměli? Těžko, musíte se nejdřív něco naučit... Takže vás ujišťuju, že jestli někdo dává sponzorský dary (nevim že by někdo teda dával desetitisícové dary) tak rozhodně ne z důvodu, že musí být ve špičce. A jestli mi nevěříte, běžte se tam podívat a poproste sbormistra aby vám předvedl, jak zpívá vaše dítě ve 4hlase a jak ta elitní 40, myslim že byste měli jasno hned ;) A o vztahu mezi 40 a ostatníma by se taky dalo lehce polemizovat, 40 se snaží pomáhat těm ostatním, dělá pro ně doučování, zkouší se svými patronáty apod. Ale podívejte se, jak se ti ostatní chovají ke 40... Jestli vám děti něco tvrdí, zkuste to vzít taky tak, že vám to špatně vysvětlují. A co se týče náhradníků, ty jsou proto, že když se vyráží na zájezd a musí jet 35 lidí, a jedno spadne pod auto, tak by za něj někdo měl jet. Nemusí, ale je to i šance pro náhradníka někam jet, když není ve 40. To je asi vše co vám můžu říct, doufám že si to přeberete nějak v dobrém.
10.5.2007 18:42
pepa  (Nováček)
RE: Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
A co "diskuse" v kruhu, kdy ostatní dívky jednu hodnotí, co se jim na ní nelíbí apod. ? Psychický teror.
11.5.2007 05:20
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
co je spatne na vyjadrovani vlastniho nazoru?
Je pravda, ze by to melo byt vyvazovano americkym... super, vyborne... ale nemyslim si, ze je to spatne... aspon se ostatni mohou poucit z chyb svych i ostatnich...
11.5.2007 07:00
pepa  (Nováček)
RE: Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
Tak se tam běžte někdy postavit. Holky, které nic o psychologii nevědí, masírují tu, která je zrovna ohrožuje, nebo která se jim nelíbí. To nemá s objektivním názorem nic společného.
11.5.2007 09:23
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
Co je tom špatného. Přirozená selekce. Lepší, silnější, odolnější postupuje dál. Tak to prostě v životě funguje.
11.5.2007 10:14
pepa  (Nováček)
RE: Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
Ale vždyť to není objektivní. Jaké jsou holky na sebe normálně všichni víme a ještě v takto vypjaté situaci. Když se sesypou jako vosy na jednu, je jisté, že to neustojí. To mi jako přirozená selekce fakt nepřijde.
11.5.2007 13:15
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
Jenom, trochu jsem nepochopil princip... Jak se vybira ta masirovana? Je u toho nejaky dohled, nebo je to proste dobrovolna skupinova diskuse mezi holkama?
11.5.2007 13:37
pepa  (Nováček)
RE: Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
Jsou to běžné "terapeutické skupiny", které sbormistr zavedl. Nic nekoriguje,vždyť přežije jen ta silná, odolná...Každý z nás to někdy zažil, a to jsme dospělí, když proti nám v práci někdo poštval ostatní, že? A nebylo nám asi příjemně. Ty holky nemají zkušenosti ani znalosti z psychologie a mohou nadělat dost škody.
13.5.2007 14:45
kachnik  (Nováček)
RE: Dovolila bych si trochu nesouhlasit...
hele, jako o jakým masírováním to mluvíte??? Tady nikdo nikoho nemasíruje, možná tak když se řekne, že všichni něco přinesou v danej čas a někdo to nepřinese, tak se mu vynadá, ale to je snad normální, ne? Spíš se zeptejte, jak to vypadá na takových základkách, kde se děcka šikanují... Ale ve sboru jsem fakt nikdy nezažila, aby se "na jednu sesypali jako vosy"...
13.5.2007 17:06
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
To se tam opravdu děje,zeptejte se holek, které do sboru chodily. "Elitní" 4O to asi vidí jinak. A ještě poznámka - že ta malá holka ze 6. třídy je jasně horší než vyzpívaná šestnáctka? Asi má méně zkušeností, ale to je pak řazení sboru mezi dětské mimo mísu.
13.5.2007 18:51
kachnik  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Do kolika let je dítě dítětem? Do 16??? Asi ne...
13.5.2007 18:56
pepa  (Nováček)
RE: rovné podmínky
No, jasně, do 18, ale když tam budou jen takové slečny... v podstatě tam se mnoho let asi čeká, ne? Nedokážete zpívat na takové úrovni i s menšími děvčaty? Podívejte se na jiné elitní dětské sbory.
13.5.2007 19:30
kachnik  (Nováček)
RE: rovné podmínky
ve 40 jsou děcka i ze 7. třídy... musí se holt nejdřív něco naučit ne?
13.5.2007 19:35
pepa  (Nováček)
RE: rovné podmínky
A kolik jich tam je? S velkými děvčaty se daleko lépe a snadněji pracuje, že
13.5.2007 20:26
Xaver  (Profesionál +11)
rovnost
Holku nevezmou do Japonska, táty se to dotkne a rozjede tu ublíženecké poznámky. A všichni rádobyfilozofové se toho chytí (včetně mně...che che che)a píšou své úvahy.Rovné podmínky nejsou nikde, spravedlnost taky ne a kdo maže, ten holt jede.Možná by stálo za uvážení, aby dítko sponzorovaly babičky, tetičky a další příbuzní.Každý rodič na dary skutečně nemá.
13.5.2007 20:39
pepa  (Nováček)
RE: rovnost
No, aspoň trochu legrace, když už je to samo o sobě smutné, je fakt, že spravedlnost není nikde, snad jen ta zubatá, ale ani ta možná ne (kdo zaplatí, má lepší péči). Jen dávat takový příklad dětem, to je takový blbý. Toto tátu docela chápu, tak se mu nedivte, mám dítě také ve vrcholovém sportu,ale mám i hodně kamarádů ze sborového zpěvu, zejména v Boni pueri. Nikdy jsem nic podobného od nich neslyšel, myslím, že tam to dělají opravdu dobře.
13.5.2007 22:24
Karel_x  (Nováček)
Reakce
Inu, tak už to holt chodí. Jsou sbory, které jsou úspěšné, a pak ty, které jsou úspěšné méně. Je to dáno pěveckou úrovní členů i celého sboru, ale stejně důležitá je i schopnost či neschopnost vedení. Když si na sebe sbor neumí díky nekompetentnosti a manažerské nechopnosti vedení vydělat, pak zřejmě musí nastoupit sponzorské dary a další nekalé praktiky... Stejně to koneckonců funguje i se zmíněnou "olympiádou" v Číně - myslíte si, že by se tolika sborům chtělo jet kamsi na olympiádu, o které seriozní hudební média nezavadí ani malíčkem? Je to zařízeno šikovně - každý sbor, který přijede, dostane medaili, a je jedno, jestli skončí v první desítce, nebo jako poslední. Bohužel, tato informace největší české komerční televizi jaksi unikla:)
14.5.2007 08:08
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
Naprosto souhlasím s Karlem. To byla taky pěkná ostuda, ale že jsme jim to v té Číně teda natřeli, co? Kdo do toho opravdu vidí, tomu se z té hradecké prezentace zvedá žaludek.
24.5.2007 12:44
hradecanek  (Nováček)
dotaz
Zdravím všechny příznivce sborového zpěvu,
nečetl jste někdo v tisku nebo neviděl v televizi nějakou zprávu o vystoupení Jitra v Japonsku? Snažím se o to, ale nikde nic...
24.5.2007 18:20
pepa  (Nováček)
RE: dotaz
Nikde nic, jen na jejich stránkách. Jestli to bude jako vždycky, tak táborově a po skautsku, tak není ani o čem číst.
30.5.2007 10:06
hradecanek  (Nováček)
rovné podmínky
Tak se včera v noci Jitro vrátilo z Japonska. Hledal jsem v tisku zmínku o této cestě, ale zatím nic. Třeba po návratu...
30.5.2007 12:12
Xaver  (Profesionál +11)
RE: hradecanek
V tisku to není proto, že během cesty nikdo nikoho neokradl ani nezabil.:-))
31.5.2007 07:08
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
Bylo to jistě standartní se všemi lahůdkami :) Jednozanačně špatné promo a práce managementu sboru.
1.6.2007 11:40
Hanča  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Je mi Vás upřímně líto, tolik zášti a zloby, to musí být smutný život. A co mě ještě víc překvapuje? To množství času věnované tak hloupě prvoplánovému napadání. Ale tak to bylo nakonec vždycky a ve všem. Je podstatně těžší se snažit něco v životě dokázat a velmi snadné poloanonymně kritizovat, spekulovat a degradovat... Takže - hodně štěstí v dalším počínání, nepochybně kvalitnímu, Jitru a méně jedu zhrzeným pisálkům !!!
1.6.2007 13:08
pepa  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Ale jděte...
2.6.2007 18:44
refins  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Prominte, ale pokud je to tak, jak rikate, proc do toho sboru vase deti chodi? V HK neni zadny dalsi sbor? Zadny lepsi, ze? :)
S temi podminkami, to zni jako by sbor nemel dost financnich prostredku na fungovani, tak ze by se nasel nejaky rodic-manager, ktery by se s tim pokusil neco udelat? Hmm, to asi taky nevyjde, ze?
2.6.2007 20:03
pepa  (Nováček)
rovné podmínky
Lepší? No ten samozřejmě je,ale to už je jiná kategorie, to je o mnoho tříd výše. Jenže tam dcera hradečánka nemůže, protože tam holky neberou.
3.6.2007 17:39
kachnik  (Nováček)
...
Já už jsem zjistila, že bavit se s váma je jako házet hrách na zeď (ne-li hůř), ptž jste jak v tom filmu (myslim že to byla Mumie? nevim na telku moc nekoukám) jeden začne a druhý se k němu přidá bezhlavě aniž by vlastně něco věděl..
ale mám tu jeden vzkaz od jedný maminy, napsala by ho sama ale bohužel nejde jí registrace tak prosim:
Je až k nevíře, jak lehce lze bezmezně lhát, nepodloženě hanobit druhé. Že by závist a výmysly byly povýšeny nad realitu? Tady se snad dá říct jen díky Pepo, Hradečánku a Xavere a teď zase třeba tu O Smolíčkovi...

A nemusim řikat že s ní souhlasim, hm?
3.6.2007 17:42
kachnik  (Nováček)
RE: ...
jo ještě mě napadlo... zpětně jsem četla příspěvek hanči... když máte tak chytrý řeči za kt si nepochybně stojíte, co takle odkrýt anonymitu...?
4.6.2007 18:17
pepa  (Nováček)
RE: ...
To nemá se závistí nic společného...je třeba se na to dívat reálně a taky s odstupem a nadhledem.
6.6.2007 18:39
Paní Kamila  (Nováček)
rovné podmínky
Podmínky dle mého skromného názoru nejsou rovné. Ba naopak, jsou nerovné a to velm. Velmi. Velmi mnoho nerovné. Ikdyž se zdají býti rovné, ale právěk opak je tou správnou a jedinou pravdou, která by neměla být zamlčována, ale vykřičena do světa. A to nejen obyvatelům našeho malebného městečka Hradec Králové, ale celému kraji, celé republice, celé Evropě. Zkrátka všem kteří jsou ochotni naslouchat. A nejen těm, ale iostatním, kteří neneslouchají, nechtějí naslouchat, nebo jsou nedoslíchaví. Proto jsem pro příděl naslouchátek zdarma každé rodině.
Děkuji.
7.6.2007 12:45
Hanča  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Jéééé! Co tím chtěl básník, tedy paní Kamila, říct? Trošku to vypadá, že naprosto nic..........
7.6.2007 21:33
petr  (Nováček)
RE: rovné podmínky
nevím ale paní Kamila se snaži reagovat na snad na všechna témata - zatím se ani jednou netrefila do debaty která je k věci. Taže paní Kamilo,vím že Vám nesahám ani po kolena - jen abyste se nemusela opakovat
7.6.2007 23:18
Paní Kamila  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Och, to by bylo trapné
9.6.2007 02:29
Paní Kamila  (Nováček)
RE: rovné podmínky
Proč si nikdo nevšiml, že jsem napsala nedoslíchaví? Čekala jsem že se do mě pustíte tak jako jindy
17.5.2008 14:38
gaudeamus  (Nováček)
rovné podmínky
Podívejte se, kam to lze dotáhnout...něco úžasného, obrovský zážitek a velká chlouba Hradce Králové - Booby McFerrin a Boni pueri. Kdybych to uměl, chtěl bych tam stát!
www.ct24.cz/kultura/15258-fanousci-se-megahitu-don...
27.5.2008 11:46
hradecanek  (Nováček)
rovné podmínky
Tak právě nyní proběhlo ve sboru Boni Pueri rozdělení 10 - 11 letých hochů na Japonskou a Americkou část. Po zájezdech do zahraničí ale jedou všichni, ne jako v Jitru. Tam si sice splníte žebříček, ale jede jenom vylovená čtyřicítka, což ty zbývající - celkem logicky - odradí...
28.5.2008 14:55
Xaver  (Profesionál +11)
RE: rovné podmínky
Hradečánek nejspíš žije ve skleněné kouli nebo je Quijot.Co mu tedy doporučit? Nic neočekávat a být si vědom, že téměř každý očekává protislužbu za cokoliv, pak bude mít jen to, co si sám udělá.Nebo nabídnout protislužbu, bude-li o ni zájem.Je také možnost prostě a jednoduše výběr svého dítěte do zájezdu na vystoupení zaplatit u příslušného činovníka. Je to hnusné, ale tak to na světě chodí.Ti čestní, poctiví, zásadoví...etc. to mají holt těžký...:-))

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme