Skatepark? Pro naše město hanba

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
13.1.2007 00:00
Marda (neregistrovaný)
Skatepark? Pro naše město hanba
Dobrý den. Jsem aktivní sportovec na in-line bruslích. Zabývám se disciplínou ježdění, ke kterému potřebuji skatepark. Bohužel ve statisícovém Hradci, naleznu pouze jakýsi přístřešek a pod ním několik polorozpadlých, zplesnivělých a všemi druhy potravin znečištěných překážek. A slovo překážek je nyní opravdu na místě. Když se podíváte, tak nynějšímu skateparku ty dřevěné věci pouze překážejí. Kvůli jejich stavu, se na nich skateboarding, in-line bruslení či jízda na BMX kolech prakticky nedá provozovat. Celý areál má rozhodně již nesmazatelnou nálepku "feťáckého doupěte". Nezaslouží si Hradec Králové pro své mladší a těmito novými sporty nadšené obyvatele trochu lepší sportoviště na úrovni? Nebylo by třeba na místě vystřídat ve vedení skateparku nové lidi? Byl bych rád, kdyby se vyjádřil i někdo ze zastupitelstva. Co se stalo například se slibovanou přestavbou bývalého supermarketu Delvita na skatepark?
13.1.2007 15:04
Franta  (Nováček)
RE: Skatepark? Pro naše město hanba
Tam ma byt prodejna nabytku. V pce se stavi nejvetsi skatepark v republice. Takze si tam muzete zajet:D
13.1.2007 16:13
Marda  (Nováček)
RE: Skatepark? Pro naše město hanba
opravdu? stejně jsem tušil, že to nedopadne... do pardubic samozřejmě jezdit budu. i když pro mě (studenta) to bude znamenat tak 500kč měsíčně na cestovném. jen je smutná celá situace hradeckého skateparku. kdysi býval udržovaný, dalo se v něm jezdit, dokonce i přivést rodinu aby se podívala, ale teď?
13.1.2007 17:08
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Marda
K 500,-Kč/měsíc na cestovném připočítej dalších ?,-Kč/měsíc za vstupné. Ostatně soudím, že státní hymna by měla být změněna. Ten ukňouraný nářek bezdomovcův je vhodné nahradit optimismem v hudbě i textu. Úsměvný den :-))
20.1.2007 23:32
Hradecan  (Nováček)
RE: Marda
Dobry den.Samozrejme ani me se nelibi soucasny skatepark,kde se schazeji nejruznejsi individua.Pokud chceme pritahnout mladez,tak jedine postavenim noveho stanku pro tyto vyznavace tohoto stanku.
7.6.2007 13:57
Honza  (Nováček)
RE: Skatepark? Pro naše město hanba
No v pcich se sice stavi, ale nevim jestli nejvetsi :)))))))) To je asi stejne velkej jako u nas :)))) Ja tedy na in-linech nejezdim, ale rad se podivam na nejakej free-style. A popravde na zapade skupiny "typku" ktery to zerou udelaji jednu vec. Od mesta si pujci stary a schani sponzory, zalozi klub, mesto je podporuje, ale chce to makat, ne se tam flakat. Pak si myslim, ze jde vymyslet i ruzne akce apod. Je to jenom a praci a ne recich. Ja jsem neco podobneho udelal s horolezeckou stenou, ktera byla na prd a ted tam mame narvano....neni to nic extra velkeho, ale lidi z republiky nam to zavidi a ptaji se jak a co....tak se do toho oprete a necekejte, ze v dobe kapitalismu se o Vas stat postara......
6.6.2007 18:46
Paní Kamila  (Nováček)
RE: Skatepark? Pro naše město hanba
Souhlasím s Vámi mladý muži, dříve jsem si myslela, že mládež je jen tlupa buřičů a povalečů, ale vy jste mě přesvědčíl, že se naleznou vyjímky-slušní lidé, jako jste například vy. Souhlasím s Vámi, skatepark je ostudou našeho města a měl by se zbourat. Proč podporovat chuligány, různé punckery a sprejery, skatebordysty a jiné živly tím, že jim ještě budem stavět parky a jiné budovy. Douhlasím s Vámi a jsem pro zbourání staveb určeným těmto nevychovancům a povalečům. Skatepark je opravdu hanbou pro naše město.
8.6.2007 14:39
Honza  (Nováček)
RE: Skatepark? Pro naše město hanba
Mate deti??? Jestli ano, jste si jista tim co delaji ve volnem case??? Mluvite jak nejhorsi komunista. Co rikala Vase matka, kdyz Vy jste byla teenager? Je takova doba a tim, ze budeme podporovat nektere novinky jako je skatepark, davame sanci lidem, kteri jsou v tom dobri..ale tenhle nazor je siiiiiilenej
8.6.2007 23:37
Roman  (Pokročilý)
RE: Skatepark? Pro naše město hanba
Přečti si víc jejích (nebo jeho) příspěvků a pochopíš, že jsou to jen rádobyftákoviny a výkřiky do tmy. Takže klídek. :-)
1.5.2008 23:12
lukášzach z kroměříže  (Nováček)
RE: Skatepark? Pro naše město hanba
drahá paní Kamilo za tento postoj vůči novodobým a stále oblíbenějším sportům byste se měla hluboce stydět. Je to váš názor, to vám nikdo vzít nemůže, ale kdo jste že hážete všechny do jednoho pytle. váš příspěvek mne uráží, Jezdím na kolečkových bruslých, JEZDÍM VE SKATEPARKU,ale jako žádný feťák si rozhodně nepřipadám, s kamarády( po vašem zřejmě feťáky a povaleči)se od roku 98 staráme o skatepark,který nám město zbudovalo. A postupem času jej spravujeme a upravujeme. A snažíme se vněm udržovat pořádek.Naneštěstí je to místo které láká k nahlédnutí. a v noci tam chodí právě ti feťáci co tam dělají nepořádek a čmáraj nějaké věci po zdech, to byste si měla uvědomit: tzv bordel tam totiž nedělají ti co si do něj jdou zasportovat, ale ti kdo se tam jdou poddávat alkoholu a omamným látkám. takže podle vás by to znamenalo zrušení parků, chodníků,cest a vůbec všeho prostoru. My za to nemůžeme že je toto místo tak láká, uvědomte si že mi jsme ti poškození, my pak musíme jezdit mezi střepy a musíme snášet hanlivá nařčení z úst tupých nevědomců jako jste Vy! takže si laskavě uvědomte co a koho urážíte!! s pozdravem Lukáš Zach, Francouzská 4022 kroměříž
6.5.2008 13:05
Phavel  (Pokročilý)
RE: Skatepark? Pro naše město hanba
Lukáši, paní Kamila je tak trochu "pojem" na tomto fóru ;-) Objevila a zapojila se do diskuse pouze na krátké období, už delší dobu nic nepíše. Soudě dle jejich příspěvků v jiných vláknech, šlo nejspíš o nějakého recesistu/ku :-) a účelem bylo vyprovokovat lidi (na tehdy poněkud mrtvém fóru) což se jí i krátce dařilo.
8.2.2007 17:20
Kejs  (Nováček)
Permice do fitka za super cenu
Prodám 2 VIP permice do fitka Filip v HK na 1rok v ceně 12000Kč, prodám za 8000Kč. martinteply[zavinac]centrum.cz,
29.4.2007 21:13
Zuzana  (Nováček)
?Skatepark?
Zdravím. Četla jsem si příspěvky na téma: "Skatepark v HK." Zamyslela jsem se nad tím a nedává to smysl. Alespoň pro mě ne. Už dlouho to skatepark není. Je to kupa smetí, která je zastřešena. Ale proč? Byl tu nápad, přestavět supermarket. Ale kde ten nápad je? Vyprchal do neznáma. Jako lusknutí prstem. proč s tím nikdo nic nedělá? Proč nemáme možnost dál prosadit svoje sportovní nadšení? Vždyť i my máme nárok na to, někdě využívat sportovní prostředky. teď akorát musíme jezdit po městě, schánět si nové místa, kde je aspoň malá možnost tohoto sportu a hlídat, aby nás odtamtud nikdo nevyhnal. Měl by se nad tím někdo zamyslet. Myslím, že lepší je, trochu obohatit Hradec o sportovní místa tohoto druhu sportu, než aby tohle město bylo přeplácáno obchody a supermakety. Zuzana
29.4.2007 21:45
Roman  (Pokročilý)
RE: ?Skatepark?
S tou kupou smetí je to problém - nezbyde, než ho při nějaké té brigádičce odklidit a potom průběžně uklízet. Těžko čekat na uklizečky. Přestavění obchoďáku je sice hezká idea, ale finančně trochu mimo. Někdo by ho musel koupit, adaptovat a udržovat (světlo, teplo, hlídání, úklid aj...). Při nikterak masivní návštěvě si nedovedu představit to vstupné a toho, kdo by ho pravidelně platil. Sponzorsky je to asi také nezajímavé, takže stávající skatepark bude asi nejpřijatelnější kompromis. Jsou sporty a zájmy s podobným i větším množstvím zájemců, které také nemají žádnou, nebo minimální podporu. Je to boj, zkuste účinně lobovat na městě, třeba něco vyzískáte.
30.4.2007 12:18
Marda  (Nováček)
RE: ?Skatepark?
ja už to vyřešil po svým...dal jsem si svařit zábradlí za svoje peníze a na něm si teď vesele jezdím :-) skatepark a tohle "úchvatné město" (největší ironie) je mi u zad :-)
2.5.2007 13:43
Chuďas  (Nováček)
žádný sk8park?
myslim si že když hradec nebude mít sk8park,tak se všichni přesunou jezdit do města na různý streetový místa.což se nebude líbit majitelům,a vůbec nikomu. HK by měl mít svůj sk8park. nejlíp tam kde teď "je". peace
2.5.2007 16:02
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: žádný sk8park?
To, že HK nemá skatepark je opravdu trochu ostuda. Na druhou stranu by si skejťáci mohli uspořádat brigádu, a ten svinčik, který je na současném skateparku (jestli se tomu tak dá říkat) mohli po sobě uklidit. Je takový malý směťáček.
3.5.2007 19:51
Marda  (Nováček)
RE: žádný sk8park?
ono to chce jednu vec. jestli se skatepark opet opravi, je potreba spravce, ktery bude hlidat, jestli lidi chodi opravdu jedzit, nebo jen sedet s vinem a fetovat... neporadek nedelaji ti, co tam jezdi, neporadek delaji ti, co si mysli, ze vysedavat s krabicovym vinem a delat bordel je zrovna IN...drive spravce fungoval a vse slapalo
2.5.2007 17:15
sumner  (Nováček)
sk8park je za potřebi
sk8park je za potřebi opravit nebo postavit novy protože tam maj bejt sk8 zavody a proto žadam město o grant na novy sk8 park držte mě palce
2.5.2007 18:39
Roman  (Pokročilý)
RE: sk8park je za potřebi
A zkus sponzory a reklamu, když jde o závody. No a svépomoc - "akce Z" se tomu říkávalo - Z jako práce zdarma, pro sebe a své zájmy. Kdejaké vesnické hřiště takhle alespoň zčásti vznikalo.
4.5.2007 08:47
Stanan  (Nováček)
uklid
no vono by stacilo aby vy co tady brecite jak potrebujete skate park,tak by ho stacilo uklidit a ty prekazky spravit,a to za vas nikdo neudela, misto narku si domluvte spolecnou brigadu, jenze misto toho akorat dycky vidim hromadu mladejch zevlaku, ktery delaji akorat kolem sebe bordel, za stav parku si muzete sami, a nikdo jinej
8.5.2007 12:21
Luke  (Nováček)
oprava?
No je pravda ze se na velkem neporadku podili nekteri jezdci,ale ta drtiva vetsina se naopak park snazi udrzet provozuschopny.Ale vyse zminena oprava skateparku vyzaduje dostatek materialu a ten stoji hodne penez!Skatepark se musi cely opravit kazdy rok hlavne proto,ze do nej diky zanedbanemu zastreseni zateka!!!Drevene prekazky tudiz trpi a vetsinou zacinaji podlehat zkaze uz par mesicu po oprave(nekdy i mnohem drive)a ona oprava prekazek a povrchu je pak podle meho nazoru mrhanim casu a prostredku...Byl jsem aktivnim uzivatelem skateparku ale diky jeho soucasnemu stavu jsem jako vetsina ostatnich nucen vyhledavat mista pro jezdeni nekde ve meste...
8.5.2007 13:46
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: oprava?
Co takhle zkusit oslovit nejake sponzory? Treba Red Bull by se toho mohl chytit... :)
Nechat opravit strechu a dat jim tam nejake reklamy...
8.5.2007 21:27
Martin Soukup  (Nováček)
Skatepark v HK
Nedá mi nereagovat na tuto diskusi. Musím říci, že každý z vás má pravdu, která odpovídá skutečnosti. Začnu Delvitou. To byl privátní podnikatelský záměr společnosti sídlící na severu Čech, který se nezdařil-Delvita byla prodána jiné společnosti. Úloha města by v tomto případě spočívala ve finanční podpoře v prvních letech projektu. A současný stav skateparku velmi dobře popisujete. Má ho v pronájmu Skateboardový klub za symbolickou cenu a kromě příspěvku na nájemné do něho vlastník-tedy město příliš neinvestovalo,a to z důvodů rekonstrukce Šimkových sadů. Před několika týdny jsme se sešli ze zástupci Technických služeb a sportovního oddílu a dohodli jsme celkovou opravu konstrukce(tady skutečně generální) včetně nových překážek, oplocení a bezpečnostního vybavení tak, aby po rekonstrukci složil pouze svému účelu. To všechno do konce příštího roku, ale chtěli bychom zajistit finance už pro rok letošní. Počítá se i se správcem a samozřejmě bude otevřen všem. kromě toho chystáme i výstavbu nového parku a tipujeme pozemky v městských částech pro stavbu překážek. Na velmi dobré cestě jsou i jednání se sponzorem, který se sám pohybuje v téo oblasti a ví, o čem je řeč. všechno je průběžně konzultováno i s vedením Skateboardového klubu.
9.5.2007 15:27
Marda  (Nováček)
RE: Skatepark v HK
a co zkusit zmenit i Skateboardovy klub? nejak s jejich funkci posledni dobou nejsem spokojen... pred par lety to slo, ale ted...?
jinak, plany jsou krasne, jen aby z toho neseslo jako z Delvity..
19.5.2007 09:00
Pand  (Nováček)
RE: Skatepark v HK
souhlasim s vami,....a budu jeidne rad pokud se to uskutecni,...ovsem nebal bych se toho navratit zpet vstupne,.....preci jen pokud se pamatuju byvalo pouhych 35,- a to nemuze nikoho zabit,...misto kupovani chlastu nebo ruznyho koureni at si calnou lidicky co o to stojej vstupny....a vydelecne cinnym lidem si myslim tato castka prijde jiste smesna...
19.5.2007 13:28
Marda  (Nováček)
RE: Skatepark v HK
samozřejmě...jsem pro vstupné pokud peníze z něj budou účelně zpracovány
17.5.2007 11:32
Luke  (Nováček)
sk8park
Ja vlastne ani nevim,jak nyni skateboardovy klub vypada a jestli projevuje nejake aktivity.Kazdopadne by se mela pro vystavbu ci obnovu parku oslovit firma,ktera ma s realizaci prekazek a parku dost zkusenosti a nasledne by se mel o skatepark nekdo aktivne starat takovym zpusobem,aby nedoslo k jeho opetovne destrukci!
17.5.2007 20:10
Roman  (Pokročilý)
RE: sk8park
Ale je proto na vás, aktivních skejťácích, abyste se v tom nějak zásadně angažovali. Protože jinak se toho ujme akorát nějaký úředníček, který si na tom bude honit postup a dohodí to někomu, pro koho to bude akorát dobrej kšeft za městské peníze bez smlouvání o ceně. A na výsledek pak budte akorát nadávat. Takže zábavu na chvíli stranou a jít si za svým. Těžko to kdo udělá za vás, kecat o tom tady nemá moc váhu.
21.5.2007 21:56
Zuzana  (Nováček)
Úklid
A co takhle domluvit na nějaké datum a určitou hodinu úklid? Sehnat co nejvíc lidí a potřebné náčiní? Myslím, že ti, co o to stojej, aby se to zrekonstruovalo, tak by do toho šli. A úklid je asi i dobrej začátek k realizaci plánu (obnovení skateparku v HK)....
22.5.2007 08:57
Marda  (Nováček)
RE: Úklid
uklid nic nevyresi...vyresi to situaci na den...tam neni jen bordel, ale jsou tam hlavne rozbite preklizky, strecha do ktere zateka,...uklid je k nicemu, kdyz ti tam zitra prijde dalsi banda 20 teenageru s krabicovym vinem :-)
22.5.2007 09:29
Stanan  (Nováček)
RE: Úklid
kdyz si to uklidite tak si muzete ty prekazky spravit, no pokud vim tak monkey camp, byl taky vybudovanej klukame a ne zadnou firmou, se strechou nic neudelate to mas pravdu, no ale vono je lepsi skuhrat na fotu nez neco delat, lepsi je ten krabicak vid
22.5.2007 10:23
Marda  (Nováček)
RE: Úklid
tem co tam chodi chlastat vubec nerozumim. jsou to paka. je smutny, ze hradec ma jen rozpadly fetacky doupe...moc smutny...v monkey campu to maji pekny a udrzovany, protoze tam je spravce ktery to tam hlida. ale ten skatepark vyhovuje jen kolarum. skateboardisti nebo bruslari si tam moc nezajezdi. co vyresim tim, ze neco spravim, kdyz druhy den tam bude uplne ten samy neporadek? chce to zacit od znova a ne uklizet a opravovat neco co uz davno postrada svuj smysl.
25.5.2007 11:38
Luke  (Nováček)
RE:uklid
no ono je tam tolik bordelu ze ten uklid by zahrnoval objednat dvakrat velkej kontejner...a mate pravdu(protoze uz se tak parkrat stalo) ze kdyz uklidime...je tam druhy den stejy bordel nekdy i vetsi...mimochodem my nefnukame,ale pouze poukazujeme na dost smutnou situaci
26.5.2007 22:35
Ira  (Pokročilý +1)
RE: RE:uklid
Možná vás chce někdo, pod záminkou nepořádku, z tohoto prostoru dostat pryč. Už jsem také slyšela, že tam uklidíte a druhý den je tam stejný nepořádek. Zkuste si namátkou pohlídat.
27.5.2007 15:05
Chuďas  (Nováček)
sk8park
zdravim.jako my třeba uklízíme,koupili jsme za svoje peníze košťata a pytle.ale můžem to tak maximálně namíst na kupu,chce to kontejner-velkej.vítr to rozfouká všude.a není to feťácký doupě,prostě se tam scházej mladý lidi..
6.6.2007 02:59
Paní Kamila  (Nováček)
Skatepark? Ano. Velká hanba pro naše krásné město
Souhlasím s názorem, že skatepark je hanbou našeho města, našeho domova a našeho kulturního a spořádaného života. Skatebordisté, hiphopři, punckeři, spraieři a jiné pouliční živly by se neměli podporovat budováním různých parků, jim určených. Jsem pro zrušení skateparku, je opravdu hanbou našeho města.
7.6.2007 09:52
Marda  (Nováček)
RE: Skatepark? Ano. Velká hanba pro naše krásné město
hehehe :-) opet trochu mimo :-)
7.6.2007 23:23
Paní Kamila  (Nováček)
RE: Skatepark? Ano. Velká hanba pro naše krásné město
Co Vám se zdá mimo, jiní považují za trefné mladý muži či dívko.
Z přezdívky "Mrda" se nedá dost dobře vyvodit Vaše pohlaví)
8.6.2007 14:05
Marda  (Nováček)
RE: Skatepark? Ano. Velká hanba pro naše krásné město
pane kamile, jste trochu mimo s tim, ze ja bych velice rad tento skatepark zboural, ale misto nej postavil novy a lepsi, chapete? :-) jinak jsem muz, poslete mi sve miry a mozna budete mit sanci se presvedcit na vlastni kuzi :-) hezky den :-)
10.6.2007 13:42
Chuďas  (Nováček)
RE: Skatepark? Ano. Velká hanba pro naše krásné město
no to si snad děláte srandu? cituji: Skatebordisté, hiphopři, punckeři, spraieři a jiné pouliční živly.konec citátu. je vidět že neznáte ani jednoho lida o kom mluvíte. tak radši nic nemluvte!
10.6.2007 20:39
Roman  (Pokročilý)
RE: Skatepark? Ano. Velká hanba pro naše krásné město
Další, co se nachytal na ftipálka Kamila... :-)))
5.8.2007 20:15
kakry  (Nováček)
RE: Skatepark? Ano. Velká hanba pro naše krásné město
jsem pro vystehovani pani kamily z HK , dela nam tu ostudu.
18.7.2007 15:40
Martin Soukup  (Nováček)
Skatepark-oprava
Zpráva pro všechny skejťáky: nebojte se, skatepark se nebourá! V těchto dnech dochází k demontáži překážek (ty budou umístěny na letišti) a v nejbližších dnech by měla být zahájena kompletní oprava (střecha, konstrukce, osvětlení, plot). Celou akci koordinují Technické služby a platí město Hradec Králové. Celé to bude stát téměř 2 mil Kč. Překážky jejich typ a skladba jsou konzultovány se skateboardovým klubem, výrobci a vyznavači tohto životního stylu a měly by být pořízeny formou sponzorského daru. Skatepark zatím zůstane na svém místě. Bude mít správce.
18.7.2007 16:51
Ales  (Nováček)
RE: Skatepark-oprava
tak na to jsem zvedavej ! ne ze bych do parku chodil nejak casto - mam to daleko,ale stejne se to tam doufam vycisti - kdyz zakazou vstup lidem bez skejta,tak se tam udrzi poradek,pac skejtaci k tomu maj uctu - doufam !! treba by neuskodilo naky symbolicky vstupny ...
21.7.2007 19:20
dominikbmx  (Nováček)
skatepark
Hele jsem sám zvědav jestli město něco postaví jezdím na BMX a nemám kde trénovat MONKEYCAMP je zavřen a cesta do Pardubic vyjde 50vstup + vlak 50+50 kolo což je cesta za 150Kč a to je celkem zbytečně si myslím přestantě pořád myslet na fotbal,hokej a rozvíjejte jiné sporty protože když je pořádně sportoviště tak se tam nefetuje,nesprejuje a nic podobného nikdo si to nedovolí když tam je vstup za nějakou kačku a správce jako brigádníík ,kterej dostává nějakou symbolickou částku..... BMX,SK8 ,In-Line is not crime ,ale když není sportoviště ???
19.8.2007 11:10
rundlikus  (Nováček)
RE: skatepark
:) tak si tam zajeď na bmx :-d 20 kiláčků nenji zas tak strašný a do hoďky tam musíš bejt, navíc tě to bude stát jenom 50, jinak jo taky nevím proč město něco podobnýho na vysoký úrovni nepostaví i u nás
28.7.2007 11:57
Chuďas  (Nováček)
only sk8 ?
z příspěvku o novém skejtparku jsem vyčetl,že do parku se snad bude moct jenom na skejtu? nebo si tam mám šanci zajezdit i na BMX ?
28.7.2007 16:35
Ales  (Nováček)
RE: only sk8 ?
ja myslim ze tam budou moct i lidi s bruslema a bmx asi taky ... ty me nevadej,ale lidi co tam jen sedej a prekazej a jeste se ti tlemej kdyz hodis hubu,ty tam fakt nepotrebuju ..
18.8.2007 19:00
sumner  (Nováček)
kdy bude sk8park???
mě by zajimalo kdy to bude už hotovi
21.8.2007 21:31
Ales  (Nováček)
RE: kdy bude sk8park???
pod stromecek xD
10.9.2007 09:23
Chuďas  (Nováček)
jak bude vypadat?
chci se zeptat,jestli je na nový skatepark nějaký návrh,a kde bych ho mohl vydět? nebo aspoň od jaké firmy by to mélo být..
10.9.2007 09:24
Chuďas  (Nováček)
jak bude vypadat?
chci se zeptat,jestli je na nový skatepark nějaký návrh,a kde bych ho mohl vydět? nebo aspoň od jaké firmy by to mélo být..
30.9.2007 11:52
BudlikiBudliki  (Nováček)
1.1.2008 17:56
sumner  (Nováček)
kde budou sk8 parky
kde budou další sk8parky ???
21.4.2008 19:38
Frogy  (Nováček)
HK-park
Hej lidi, já do parku jezdil a pravdou je ,že park byl v dezolátním stavu! Každoroční (občasna) oprava podlahy někdy i nějaké té překážky nevydržela dlouho! Proč? Odpověd je jasná přišli 3 borci na bmx a bylo po překážce! BMX park je na letišti tak at jeszděj tam! Park je má vynikající místo určení , proto bych ho za žádnou cenu nepřesouval! Co se týče nepořádku tak to byl opravdu humus ... nedalo se tam jít někde za překážku , protože se tam nějaké individum vykálelo!Fuj! V novém parku musí a to zdůrazňuji MUSÍ být něco jako ostraha , která BUDE vybírad vstupné! Bez vstupného to dopadne jako to bylo! Park musí být uspůsoben jak pro sk8 tak pro heeles tak pro in-line a po případě i pro bmx!(a další dopravní prostředky jako je koloběžka :D )
V současné době což je 21.4 2008 se park přestavuje! Budeme se těšit na new park a stavitelúm přejeme hodně štěstí + hodně rychlý nohy až se jim to nezdaří a my je poženem pryč :-D Všem příznivcům HK-parku ZDAR nechť sk8boarding žije v našich srdcí na ulicích a v parku hej hou diky a čaw :-D
29.4.2008 17:35
Martin Soukup  (Nováček)
RE: HK-park
Bude správce, osvětlení a symbolické vstupné. Park by měl splnit požadavky BMX, inline a skate. Díky charakteru a typům překážet by měl být jeden z nejlepších v republice. Alespoň doufám, že to tak všichni posoudíte! Dárek od města, kde bydlíte a od společnosti Retro 2000 dostanete už teď v květnu!
27.5.2008 15:17
Martin Soukup  (Nováček)
Nový skatepark
Tak, co tomu říkáte?
29.5.2008 14:17
Chuďas  (Nováček)
RE: Nový skatepark
Je zkrátka super! Snad bude dlouho sloužit..
30.5.2008 00:27
Björken  (Nováček)
RE: Nový skatepark
Je to jedno z mála, co se povedlo a věřím, že se s tím radnice bude chlubit léta dopředu. Ale za mě děkuji. Mohl byste, prosím, pane Soukupe zodpovědět můj dotaz v tématu Koupaliště? díky b
5.6.2008 16:19
Kubulin  (Nováček)
chuděj z jesu ???
hej chuďas si z jesu že se ptám :-D to taky takhle budeme psát dyť napsali pár vět a mají sk8park tak to zkusíme též v jesu za 1 není skat a v těch bukovicích tomu se ani skat neda říkat
5.6.2008 17:47
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Rekonstrukce ulic a výstavba Hradce
Tak nevím, čtu to potřetí, ale nějak pořád nevím o čem to je... Mluvíme stejnou řečí?
5.6.2008 22:20
Björken  (Nováček)
RE: Rekonstrukce ulic a výstavba Hradce
Přesně..taky nevím :))
6.6.2008 16:01
Petr - HK  (Guru +4)
Místo pro in-line??
Dobrý den,
můžete mi někdo poradit, kde se dá v Hradci jezdit na in-linech, kromě zmiňovaného skateparku?
Předpokládám cestu se slušným povrchem bez velké hustoty dopravy. Hradečnice v Malšovicíh, a ještě někde? Díky za tipy.
10.8.2008 15:40
Geek  (Nováček)
RE: Místo pro in-line??
Nevím, jak se ta ulice jmenuje, ale ¨je to na Novém Hradci u sídla Lesů České republiky a v blízkém okolí - několik nově vyasfaltovaných silnic - na kolečkovky paráda.
11.8.2008 10:27
Phavel  (Pokročilý)
RE: Místo pro in-line??
Bohužel. Na těchto cestách (Hradečnice apod.), se kdysi dalo jezdit v pohodě na kole. Objet pár houbařů a jiných hlavně pěších turistů nebylo problém. Teď jsou tam sice místy třeba kvalitnější cesty ale s nimi také bruslaři, kteří často jezdí tak, jako by měli nějaká výsadní práva tyto cesty používat. Kéž by "in-line" znamenalo také styl jízdy skupiny bruslařů - v řadě za sebou. Dvě kola vedle sebe totiž ještě objedete, dva bruslaře ne.
11.8.2008 14:24
dede  (Nováček)
RE: Místo pro in-line??
Víte, co je mimojiné povinnou výbavou kola? Zvonek!!! Takže když se pletou, stačí cinknout a většinou se uhnou (nebo hodí tygra a to je potom i se zábavou)
12.8.2008 21:14
Roman  (Pokročilý)
RE: Místo pro in-line??
...a kromě zvonku ještě pumpička ! Když zvonek nepomůže, pumpička určitě. :-)))
Ale nejlepší je vyfrčet někam víc mimo civilizaci. V těhle lokalitách je to jako jezdit po Futuru...
17.8.2008 20:48
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Místo pro in-line??
A když jsme jeli na kole po Hradečnici, jeden projíždějící cyklista nervově nevydržel pohled na pletoucí se bruslaře a dostal nápad - vzít si do ruky větev a hrnout bruslaře před sebou tím klackem. Chvilku to fungovalo do chvíle, než se mu za tu větev aktivně chytil stolikovej bruslař. A in-linysta to na rozdíl od cyklisty obdivuhodně ustál :D Tím nechci nikoho nabádat, prosím více tolerance...
11.8.2008 22:01
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Místo pro in-line??
Patřím mezi cyklisty i bruslaře. A jako vždy je nutné říct, že vše je o lidech. Takže stejně jako jsou nechápající cyklisti, tak se rozhodně stejně takový najdou mezi bruslaři. Cyklisté by si měli uvědomit, že na in-linech nezastavíte během 3 metrů jako na kole nebo zimních bruslích a bruslaři by neměli svojí jízdou omezovat cyklisty. Mé dítě, které se učilo na Hradečnici jezdit na kole a ještě si nebylo úplně jisté, podjel zprava cyklista-frajer v závodním trikotu šílenou rychlostí a nechybělo moc a málem prcka vzal sebou do lesa. A stejně tak můžu uvést negativní příklad z minulého týdne, potkal jsem trio bruslařek (už ne puberťaček, bylo jim okolo 35 let) které v těchto místech jely ve třech společně za ruce. Opakuji je to v ohleduplnosti obou skupin.
11.8.2008 23:01
Phavel  (Pokročilý)
RE: Místo pro in-line??
Ano, je to o vzájemné toleranci ale hlavně také vůbec o dodržování nějakých dopravních předpisů. Nevím jak dneska, za mých let se taková obecná dopravní pravidla učila poměrně důkladně na ZŠ. Dokonce jsme tenkrát jeli na kolech "trénovat" na ten dopravní minicvičák na malšáku (jak se zde o něm v jiném vlákně někdo zmínil). Možná, že někteří lidé, co dnes nemají řidičák si ani nějaké porušování předpisů jednoduše neuvědomují. A pak je také otázka, kam vlastně spadají bruslaři a jaká pravidla se na ně vztahují. Někdy totiž jedou po cyklostezce, někdy po chodníku a není vůbec vyjímkou je potkat i na silnici. Někteří lidé (a teď teda myslím zejména cyklisty) si vůbec dost neohleduplně vybírají roli účastníka silničního provozu, která se jim zrovna hodí. Například na semaforech na okruhu na křižovatce V lipkách někteří cyklisté sjedou z cyklostezky na silnici, aniž by dali přednost jedoucím autům (ani se nepodívají) - ve vhodné chvíli jsou z nich "motoristi", jindy zase "chodci" apod. Myslím, že by si měl každý vyzkoušet roli řidiče auta, cyklisty a samozřejmě chodce - pak sám na vlastní kůži pozná, jak mu vadí neohleduplné chování těch druhých a získá také určitou soudnost a respekt. Např. já jezdím většinou do města na kole, ale když se pohybuji někde opravdu v centru, tak vedu kolo pěšky, nebo ho někde zamknu, případně zvolím delší, ale bezpečnější trasu. Prostě se nemotám někde na zatíženém okruhu, nebo třeba Gočárovce. Je to dobré z hlediska mé bezpečnosti i plynulosti provozu a těch pár kroků mi za to stojí.
17.8.2008 20:39
Petr - HK  (Guru +4)
ze zákona o silničním provozu
V zákoně o silničním provozu jsem o in-linech našel jen toto:
1/ Osoba pohybující se na lyžích, kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení nesmí na chodníku nebo na stezce pro chodce ohrozit ostatní chodce.
2/ Jízdní pruh pro cyklisty nebo stezku pro cyklisty může užít i osoba pohybující se na lyžích nebo kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení.
18.8.2008 08:00
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ze zákona o silničním provozu
Výňatek ze znění sil.zákona, ale hradečnice není ani jedno. Je to pouze komunikace, kde je zákaz vjezdu motorovým vozidlům. Takže se řídíme pravidly, které upravují pohyb cyklistů, chodců, popřípadě osob na dalších dopravních, bezmotorových dopravních prostředcích.
18.8.2008 08:44
Petr - HK  (Guru +4)
RE: MIREK ze zákona o silničním provozu
Ano, souhlasím. Jen jsem reagoval na předchozí příspěvek, dokumentoval jsem, že bruslař smí i na cyklistickou stezku. Hradečnice stezkou není, je to normální komunikace se zákazem vjezdu motorových vozidel. Bruslař by tedy svojí jízdou neměl ohrožovat ostatní účastníky provozu jako každý cyklista nebo chodec.
18.8.2008 19:51
dede  (Nováček)
RE: MIREK ze zákona o silničním provozu
Podle přesného citování zákona nesmí na hradečnici jít tři chodci vedle sebe, lol.
Každopádně vše je jen o toleranci :)

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme