Sníh v ulicích

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
8.12.2012 18:54
Xaver (Profesionál +11)
nejen sníh
Nejen sníh je v ulicích. Tlustá vrstva písku je tu také. Asi nelze u sypačů nastavit menší množství sypaného písku. zobrazit | souhlasím (+3) | nesouhlasím (-0)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
5.1.2009 00:00
pája (neregistrovaný)
Sníh v ulicích
Co říkáte na ty spousty sněhu z ulic a z chodníků,které opět jako každý rok nikdo neodklízí?Zimní údržba spí a lidi ať si nadávaj,máme demokracii.Tohle je město není pro život a na přespání je taky drahý.
5.1.2009 23:24
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Sníh v ulicích
V našem městě se nejdříve solí a potom, když to doopravdy nezabere, což je jasné, tak vyjedou traktory s pluhy. Na místo, které mají ošetřovat ovšem jedou se zvednutými radlicemi. To je krásný pohled, když se na okruhu brodíte ve s.....ch a naproti jedou zdvižené radlice. Podle mého názoru je potřeba nejdříve sníh shrnout a teprve potom solit. To by ale v Technických službách musel někdo používat hlavu. Chodníky, o těch ani nemluvím. Tam kde je vlastníkem město, sníh shrnou. Když přijedou před dům v osobním vlastnictví, radlici zdvihnou a pokračují zase před městským bytovým domem. To jsem na vlastní oči viděla. Proč město nevyužije některých našich nezaměstnaných.
5.1.2009 23:32
Phavel  (Pokročilý)
RE: Sníh v ulicích
To je tím, že se platí stále moc nízká daň z nemovitostí :-) Měla by se na to najmout firma (na 30let samozřejmě), které by každý obyvatel HK platil navíc daň za odklízení sněhu ve městě - město tady na takovou "starost" přeci není. :-)
6.1.2009 12:16
Björken  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích
:D To se podvedlo s tou firmou na 30 let :D
11.1.2009 18:30
Ales  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích
nejen to ... povedla se i ta dan z nemovitosti :D :D ....
20.2.2009 22:37
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Sníh v ulicích
No myslím, že po těch 30 letech by město ještě mohlo všechem shrabaný sníh odkoupit :-)
22.2.2009 01:16
STDM  (Nováček +1)
RE: Sníh v ulicích
Nevím, komu patří chodník na Dukelské u plotu stavby Amadeus. Je to jakási junácká stezka. Nejdříve se brodíte ve vrstvě ušlapaného nebo rozbředlého sněhu, poté se musíte prokličkovat mezi sloupem na plakáty a konstrukcí zastávky a nakonec svedete bodyčekování s lidmi vystupujícími a nastupujícími do MHD. Ti nejzdatnější ještě zvládnou sledovat nad hlavou manipulování jeřábu s bednícími panely.
7.1.2009 07:08
peta01  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích
Naposledy sněžilo v pondělí večer. Sníh na ulicích je stále. Dnes je to už spíš led, který udupali chodci prodící se sněhem. Ne, že by se město nesnažilo něco dělat, ale protože se sníh neuklidil včas, tak pokud někde projede radlice, tak jen shrábne zbytky sněhu a udupaný led na chodníku zůstane. Ostuda je, jak vypadá např. Riegrovo náměstí - vstupní brána do HK!
15.1.2009 15:50
peta01  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích
Buďme rádi, že se nepohybujeme po Pardubicích. Pan primátor sousedních Pardubic Jaroslav Deml prohlásil, že občané mají počítat s tím, že v některých částech města se nebudou uklízet od sněhu silnice a chodníky, neboť by jinak byla zimní údržba města dražší o desítky miliónů korun. Že prý stačí, když budou lidé chodit a jezdit opatrně a nikomu se nic nestane.
Obyvatelé Pardubic pana primátora jistě budou volit i v příštích volbách.
16.1.2009 16:52
Dan  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích
Budou.
6.1.2009 09:18
Eva  (Pokročilý +6)
sníh
Je to tak, včera jsem tahala ze sněhu u květinářství u Benešovky vozíčkáře, který zapadl a nemohl tam ani zpět.
6.1.2009 10:59
pepicek  (Nováček)
Solení
Prostě to solení taky není všemocný, co? :) Nenamrzá nám to už trochu?
6.1.2009 12:59
Třebešák  (Nováček)
Sníh v ulicích
....zdravím všechny.Prožívám svoji první zimu v HK a jsem trochu udivený,kde a v jakých časech jsou priority při odklízení sněhu v ulicích města.Mám možnost porovnat úroveń údržby v jiných městech,je to nesrovnatelné...také jsem čekal,že po třech dnech by se mohlo objevit něco s radlicí na naší slavné Labské louce,ale to jsem se zmýlil,jen jsem vděčný,že tam projely třikrát popeláři a něco zajezdili,takže projet se dá...mimochodem tahle nadstandartní"destinace"je kuriozita sama o sobě.Pevné nervy a dobré boty!
6.1.2009 15:56
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Sníh v ulicích
Včera jsem projížděla Ambrožovou ulicí, která je přímo ve středu města, vybírá se zde parkovné, ale na začátku této ulice je také cedule, že "Tato komunikace se v zimě neudržuje". Já jsem si myslela, že se to týká jenom nás, v okrajových částech města. To by mě tedy zajímalo, za co se ve městě vybírá téměř největší daň z nemovitosti v ČR. A co Atol? Ten parkovací místa nebude uklízet, nebo bude jenom inkasovat.
6.1.2009 18:56
modrymysak  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích
Ješkovy voči, vy byste snad chtěla, aby pracovali? U nás se pracovat nenosí, jen vydělávat. Obzvláště máte-li tatínky či blízké příbuzné na radnici. :-)
6.1.2009 22:15
Dennis.T  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích
Nooo, u nás v okrajové části /Plotiště/, je sníh celkem ulizen, všude se dostanu v pohodě na kole.. Uklizení sněhu z komunikací je rešeno smlouvou města s místními zemědělci, kteří mají na traktoru pluh a pluží nám tady:-) Jinak záleží na vlastníkovi komunikace, hlavní komunikace v Plotištích /Petra Jilemnického/ je ve vlastnictví kraje a stará se o ní kraj..Ostatní komunikace jsou zpravidla ve vlastnictví města a stará se o ně město:-) Nic mééně, konečně je tady praváá zima, hurááá!!!!!!!!:-D
6.1.2009 22:26
Roman  (Pokročilý)
RE: Sníh v ulicích
Přece nechcete po Atolu, aby se o placená parkoviště staral... :-))))
Největší humor je, že se nenamáhají odklidit sníh ani kolem těch jejich kasiček. :-)
6.1.2009 22:43
Pája  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích
Dneska jsem za celý den u nás (50009)neviděl ani jednu radlici a to už nesněží!!!!!
3.2.2009 07:45
Petr - HK  (Guru +4)
nač si stěžujeme??
V Londýně napadlo 10 cm sněhu a kolabuje doprava, 6,5 miliónů lidí se nedostalo do práce. A my si tady stěžujeme na silničáře....:-)
3.2.2009 16:09
xyz  (Nováček)
silničáři
Vy jste ještě nepochopili náplň práce silničářů. On má za úkol být každoročně zaskočen sněhovou nadílkou a musí samozřejmě zaspat.
3.2.2009 23:35
Roman  (Pokročilý)
RE: silničáři
Náhodou...když v neděli ráno spadlo těch dvacet vloček, tak lítali se smetákem po Masarykáči jako diví. Takže to tak hrozný nebude. :-))
18.2.2009 21:30
Roman  (Pokročilý)
Sníh v ulicích - Masarykáč "vyluxovaný"
To jsem zvědavej, co tohle bude za akci - všude hromady a hromádky sněhu, uklouzaný chodníky, ALE Masarykáč právě opravdu důsledně, až absurdně uklízejí od poslední vločky sněhu. Přece tady nebudeme trpět nějakou zimní atmosféru... :-))
19.2.2009 06:30
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Sníh v ulicích - Masarykáč "vyluxovaný"
Ale Romane, vám se nelíbí, když je sníh uklizený, pak budete protestovat, když tam náhodou bude kupka sněhu:-) Masarykáč je centrum pěší zóny, měl by být uklizen.
19.2.2009 20:25
Roman  (Pokročilý)
RE: Sníh v ulicích - Masarykáč "vyluxovaný"
Ale no tak... uklizený a uklizený. Masarykáč bez vločky (až nesmyslně) a jinde klouzačky. Tomu se směju.
A když už teda musí být ta zima, tak cestičky skrz jinak bílé náměstí taky nevypadají špatně :-)
20.2.2009 08:28
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Sníh v ulicích - Masarykáč "vyluxovaný"
Cestičky jsou super do té doby, než někdo půjde mimo cestu a zlomí si nohu. Pak nese někdo zodpovědnost za neuklizené prostranství. Myslím, že nejhorší v tomto směru je plocha na Ulricháku.

Mimochodem znám jednu starou paní, která si se zimními pády docela slušně vydělává. Už je v širokém okolí známá, že se chodí ptát čí je to pozemek, protože tam náhodou upadla a teď ji hrozně bolí hlava. Prý to dokonce několikrát zkoušela i na městě, tam už ji řekli, že se má obrátit na soud, protože ji znají. U pár pádů už uspěla a prý došlo k finančnímu vyrovnání mimosoudní cestou. Tato paní padá záměrně několikrát do roka a vydělává si tak ke své penzi. Dobrý podnikání, co?
20.2.2009 15:06
Björken  (Nováček)
RE: Sníh v ulicích - Masarykáč "vyluxovaný&
Souhlas s Romanem. Masarykac je centrem pesi zony, ano. Ale co Riegrovo namesti, jehoz nova podoba se mi moc libi, je stejne frekventovane (zda se mi vic a vic) a nikdo tam neni schopny alespon tri hlavni trasy vyhrnout (mozna to pres nekde priserne polozenou dlazbu nejde), tak se to posype a čus, za ctrnact dni to roztaje, tak se klouzejte..
5.3.2009 00:08
jitulik  (Nováček)
snih
ja uz se nicemu u nas nedivym.pred vlastnim domem uklidime abychom se predevsim sami nebrodily snehem v jedne ulici jsme vsichni majiteliRD a cinzovni dum ktery ma majitele, ktery tam taky bydli, hrablo do ruky nevezme .pry je mlady a liny,rikal. jenze v cele ulici neni kde bespecne prejit jen u jeho domu.to je dobry co? a jeste jeden dobrej, pani uklizecka z obchodu se cinila hrablo v ruce misto majitele toho domu chudak holka neslo ji to,neposlouchalo ji , nevsimla si ze ho drzi obracene. asi panelakova ale ma plus za snahu
5.3.2009 23:17
Petr - HK  (Guru +4)
úklid veřejného prostranství má provádět město
Podle mě je naprosto správné, že by veškeré chodníky uklízelo město. Pokud chtějí inkasovat polatky za zábor tohoto prostranství, pak musí nést i odpovědnost za jeho úklid.

Nakoupil bych hrabla a košťata a vyhnal do ulic všechny dlouhodobě nezaměstnané a osoby, které pobírají několik měsíců dávky, dlužníky, kteří nejsou schopni splatit dluhy vůči městu, popř. osoby odsouzené k veřejně prospěšným pracem.

Každý by dostal jeden pracovní nástroj, stanovil by se mu jasný úkol: zameteš tuto ulici od křižovatky ke křižovatce a zítra si to jeden úředník přijde zkontrolovat. Pokud to uklizené nebude, nedostaneš dávky, podporu, atd. A jestliže nechceš pracovat pro město, pak za tvé dávky a jiné finanční příspěvky budeme dotovat multikáru a zaměstnance TSmHK, který to uklidí za tebe. Absolutně nechápu, proč by to nemělo fungovat.

Možná, že by stačilo jen trochu pozměnit legislativu ve prospěch obcí a slušných lidí.

27.3.2009 07:28
Petr - HK  (Guru +4)
obce budou uklízet chodníky
Nová zákonná úprava, která ruší odpovědnost majitelů domů za škody způsobené stavem přilehlých chodníků, které většinou vlastní obce, je již schválena v Senátu. Stačí tedy jen podpis prezidenta, vyjde ve Sbírce a veřejně prospěšné práce mohou začít. Docela by mě zajímalo, jak je na tuto úpravu v zákoně připraveno naše město.
27.3.2009 07:40
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: obce budou uklízet chodníky
Já bych to typoval na další zvýšení daně z nemovitosti, aby si město mohlo zaplatit úklid vlastního chodníku. :-))
27.3.2009 23:10
Petr - HK  (Guru +4)
RE: obce budou uklízet chodníky
Blíží se volby do europarlamentu, možná přečasné parlamentní volby do PS, zvyšovat se nyní nebude, spolustraníkům jde přeci jen o korýtka. Začne mazání medu kolem huby:-)
28.3.2009 22:13
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: obce budou uklízet chodníky
Možná jste nepostřehl již schválené zvýšení poplatků z daní nemovitostí na 3,5 násobek :o(
29.3.2009 19:18
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: obce budou uklízet chodníky
To jsem jako vlastník nemovitostí postřehl a nebude dlouho trvat a přijde mi domu složenka od finačáku na úhradu sumy o nekolik tisíc vyšší než loni. Ale může být ještě hůř, zákon umožňuje městu zvýšit daň z nemovitosti až na 5tinásobek. Takže může být hůř.
26.1.2011 13:33
Petr - HK  (Guru +4)
Nápad Věcí veřejných
Nový nápad VV: Majitelé přilehlých domů by měli obcím přispívat na úklid chodníků, neboť obce na to nemají peníze a nestíhají, a pokud baráčník "svůj" chodník neuklídí, hrozila by mu sankce. Co takovému nápadu říkáte?

Zjednodušeně řečeno: mám tu svůj pozemek, po kterém mi jednou za čas šlapeš, stejně jako ostatní obyvatelé města, ale máš smůlu, neboť sousedí s tvojí zahradou, tak mi ho pěkně uklidíš nebo přispěješ do pokladničky a pokud ne, dám ti pokutu.

Před svým domem uklízím pravidelně, ač nemám tu povinnost. Multikára TSmHK zde projede jednou za zimu. Nestěžuju si. Dělám to zadarmo, ze své vůle, abych se sám nebo mé děti na onom cizím majetku nepřizabili. Ale aby mi někdo ještě hrozil pokutou za to, že nemám uklizený cizí chodník, pak demonstrativně odkládám hrablo a na sníh ani nešáhnu.
8.12.2012 18:54
Xaver  (Profesionál +11)
nejen sníh
Nejen sníh je v ulicích. Tlustá vrstva písku je tu také. Asi nelze u sypačů nastavit menší množství sypaného písku.
10.12.2012 09:45
Freddy  (Nováček +20)
RE: nejen sníh
no tak tu tlustou vrstvu písku už máme naštěstí pryč :). Do tý doby než se objeví nová. Třeba mají technický služby někoho známýho, kdo jim to dodává. A nebo nás má město tak rádo, že na nás nechce šetřit.
Radši bych ale byl, kdyby vrstva byla méně tenčí a byla na víc místech. Cedule Chodník se v zimě neudržuje je na hodně místech.
12.12.2012 12:50
Xaver  (Profesionál +11)
nejen sníh, značky také
Žlutý sníh v ulicích ukazuje tu úděsnou obechcanost městečka od čoklů. No, lidé také přispívají a značkují nejen močí :-))
28.1.2013 13:51
Petr - HK  (Guru +4)
Sjízdnost silnic
Většinou obhajuji silničáře, neboť chápu, že se nedá uklidit celé město během půl hodinky. V neděli 27.1.2013 jsem jel napříč celým krajem, vytrvale sněžilo, navštívil jsem Orlické hory a Krkonoše. K mému překvapení naprosto nejhorší sjízdnost byla na hlavním silničním okruhu v Hradci. Asi zde padá sníh víc než na horách.:-) Ještě několik hodin večer jsem jezdil po Hradci a nepotkal jediný oranžový vůz. Možná náhoda... anebo si silničáři byli vědomi pondělního oteplení, kdy za ně úklid vykonala sama příroda, neboť vše na silnicích roztálo :-)
29.1.2013 09:28
Freddy  (Nováček +20)
RE: Sjízdnost silnic
mám podobnou zkušenost, jel jsem v neděli večer kolem desáté přes hradec a silnice včetně hlavních tahů rozhodně ošetřené nebyly. Sice ještě pořád chumelilo, ale minimálně ty hlavní tahy se daly upluhovat a nebo posolit - teplota už na to byla dostatečná.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme