Špína a nepořádek ve městě opravdu občanům nevadí?

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
25.8.2014 09:59
Petr - HK (Guru +4)
Vyhláška o zákazu krmení zvířat
Město vydalo vyhlášku o zákazu znečišťování veřejného prostranství umísťováním krmiva a potravin pro ptactvo a jiná zvířata s výjimkou krmení ptactva v krmítcích a vodního ptactva. Proti této vyhlášce se zvedla vlna odporu některých občanů.

Rád bych touto cestou vyjádřil svůj SOUHLAS s uvedenou vyhláškou. Nutrie na soutoku si svoji obživu zvládnou sehnat bez pomoci lidí. Stejně tak toulavé kočky, které mohou místo granulí raději chytat myši.

Jedna paní z Moravského ráda ze svého balkónu krmila holuby. Ptactvo si na krmení rychle zvyklo. Ostatní sousedé, bydlící v nižších patrech, měli značně znečištěné parapety a okna od výkalů holubů. Časem se pod dům nastěhovali i potkani, neboť pečivo jim také chutnalo a v zimních měsících to pro ně byla lehká obživa. Kamarádka paní z Moravského, bydlící ve stejném vchodě, se nechala inspirovat a z okna ze svého bytu pro změnu kočičkám pravidelně házela kosti z polévky. Potkani se natrvalo zabydleli v okolí domu. Majitelé automobilů měli velmi často rozežranou elektroniku ve svém autě. Při nastartování potkani vybíhali z motoru. Chodník a trávník před domem se začal propadávat, neboť potkani se činili ve výstavbě svých obydlí. Dnes město v boji s nepříjemným parazitem evidentně prohrává.

Tedy znovu prohlašuji "Konec nezodpovědnému krmení zvířat!"

Na druhou stranu podporuji výstavbu záchytné stanice pro toulavé kočky, stotisícové město by takové zařízení mělo mít.
zobrazit | souhlasím (+8) | nesouhlasím (-0)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
6.3.2004 19:08
Xaver (neregistrovaný)
Špinavé město
Poletující papíry po ulicích, odpadky kolem popelnic a kontejnerů, podchody počmárané, zbytky psích hodů všude, kam oko vidí.To vše doplňují lahve a plechovky od pití, povalující se podél chodníků a travnatých ploch.Tak vypadá město obývané špindíry, které někteří bloudi nazývají salonem.Zamysleme se nad tím, každému snad nevyhovuje žít ve špíně.
7.3.2004 11:01
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Špinavé město
K těm drobným odpadkům se přiřazují dosloužilé chladničky, sporáky, televizory atd. Jsou i takoví, kteří tyto vysloužilce prostě uskladní do společných prostor domu. A tvé výzvy, Xavere, se setkávají pouze s posměchem, viz jiné téma tohoto fóra. Zdá se, že město obývá nekulturní, špinavá pakáž.
7.3.2004 18:02
Eraser (neregistrovaný)
RE: Špinavé město
Ke zmíněným věcem ještě přibývají vraky aut po parkovištích. Jsme my Češi opravdu jen bílí cikáni?
8.3.2004 08:48
Q (neregistrovaný)
RE: Špinavé město
mluv za sebe.. ne za ostatni
8.3.2004 11:05
Eraser (neregistrovaný)
RE: Špinavé město
Potrefená husa kejhá? :-)
8.3.2004 11:33
Q (neregistrovaný)
RE: Špinavé město
pokud se citis jako bily cikan (at tim myslis cokoliv, mne je to vazne fuk) nerikej my Cesi, kdyz spousta lidi tvuj pocit narodni menecennosti nesdili. takhle by to nikam nevede. superdiky, ahoj
8.3.2004 12:12
Eraser (neregistrovaný)
RE: Špinavé město
No nic, je to jen takový hovorový obrat :-) Ale když bydlíte na sídlišti a vidíte jak se většina chová, nemáte k takovým soudům daleko.
8.3.2004 14:01
Q (neregistrovaný)
RE: Špinavé město
Ono hlavne to sidliste bude spatne, prilis anonymni. Na zapade se panelaky demoluji, u nas musime zametat odpadky .)
8.3.2004 15:00
Xaver (neregistrovaný)
RE: Špinavé město
Ále, přece nechceš tvrdit, že za svinčík můžou paneláky. Lidi jsou dobytek, ať si bydlí kde chtějí.(tedy někteří, abych někoho nena...l).
19.11.2014 21:39
ŽlutoZubýKůň  (Nováček)
RE: Špinavé město
Dobrý den,
vždy když jdu do říkejme tomu "práce" vidím okolo sebe odpadky, jsem znechucen z toho jak si lidé po sobě nemohou uklidit.
Pokaždé když se rozmýšlím jestli vyhodit obal od sušenky na zem nebo do koše, raději těch 20 metrů k tomu koši zajdu, páč mám čisté svědomí a dodržuji tak město čisté.
Podle mého názoru kdyby ten dejme tomu "obal od sušenky" vyhodilo 60% obyvatel Hradce, jak by to pak tady vypadalo?!..

Zamyslete se nad sebou.

Ješte nezletilý
-ŽlutoZubýKůň
14.4.2015 13:43
Tera  (Nováček)
RE: Špinavé město
Milý Koni,
lepší by bylo, kdy ses nerozmýšlel, ale do toho koše to házel automaticky, snad není o čem přemýšlet ;o)
Platí to samozřejmě pro nás všechny.
Měj se krásně
Tera
6.3.2004 21:43
Matěj (neregistrovaný)
Vadí mi to,
ale co s tím mám dělat? Když odnáším prázdné PET lahve, tak jich vždy do kontajneru donesu 2x víc než s kolika jsem vyšel z domu, ale po celém sídlišti je sbírat nebudu....
P.S. Nemělo by to patřit do téma tu o schopnostech zastupitelstva (TS snad řídí město, né?)?
8.3.2004 09:23
Danny (neregistrovaný)
Vlasák vs. onen zmiňovaný bordel
Já si toto uvědomil úplně názorně včera: na Masarykáči byla pidivzpomínka na 154. výročí narození T.G.M. Ing. Vlasák tam samozřejmě nemohl chybět (tude zase fotka na titulní straně Radnice !!!) s dalšími představiteli města, okresu, kraje (a důchodců :-). Jak jsem tak stál opodál, pana primátora jsem pomalu ani neviděl přes hromady psích hoven, která se povalují NAPROSTO VŠUDE, hlavně na trávníku kolem pomníku T.G.M.
No, hlavně že máme odpadkové nádoby s psími pytlíky. Hlavně že máme pány v oranžovém, kteří chodí s vysavači na kolečkách. Já ale své dítě v Hradci Králové prostě na trávník nepustím. Hradec miluji, ale v této souvislosti prohlašuji: Zasrané město.
8.3.2004 13:02
Xaver (neregistrovaný)
RE: Danny
No, nekřivděme těm pánům s vysavači hoven, oni v jeden okamžik celé město nemůžou uklidit, stejně jako silničáři neuklidí naráz a všude čerstvě napadaný sníh. Všímáte si vážení těch bílých fleků na chodnících? To jsou vyplivnuté žvýkačky. Takže město nejen osrané a ochcané, je také poflusané. Salon republiky...cha cha chá...spíš brloh špinavé pakáže.
14.3.2004 03:30
Roman (neregistrovaný)
RE: Danny
No tak, je to tady jak když píšete scénář pro postkatastrofický film druhé kategorie. Čurbes tady je, ale aniž bych tenhle problém chtěl zlehčovat, mohlo by být hůř. Zajedno je to v lidech. Nějak jsme si kdysi zvykli na to, že všechno je všech a vlastně ničí. A tak jsme se k tomu chovali. A špatně se odvyká. A jak vyplývá z jiné diskuze tahle tradice zdárně pokračuje na části mladší generace... Naštěstí je už vidět ale nějaký pokrok. Vídám i dost pejskařů, kteří po svých mazlíčcích uklízejí. A úklid ze strany města také není zanedbatelný. ALE - všimněte si jednoho zajímavého momentu : tam, kde je momentálně uklizeno, málokdo si dovolí něco odhodit na zem. Pak ale projde několik bezohledných humusáků, kteří dají čurbesu základ. A pak si klidně přivsadí i ti, kteří předtím tak úzkostlivě vyhledávali koše. Není to ani v anonymitě sídlišť. Byl jsem například na sídlišti v Zurichu, kde bydlí většinou přistěhovalci. Byl tam větší pořádek, než leckde u nás tam, kde se znají lidé navzájem jménem. Ale abych nepřechválil "západ" - je to zážitek, když člověk dojede na Mnichovský smeťák. Je to prostě v nás, lidech. V úctě k lidem, k vlastnictví druhých, k jejich práci. Tu ale budeme v celku získávat velmi těžko a jen pomalu. Takže zaplaťpámbů i za ty malé pokroky !!!
23.3.2004 15:12
Michal H. (neregistrovaný)
RE: Danny
Někteří občané HK se opravdu neumějí chovat tak, aby dodržovali základní hygienická pravidla, ale v poměru k celkovému počtu obyvatel města to bude zanedbatelná menšina. Ostatně stačí vyjet na kole 10-20 km za město a zjistíte, že na venkově je to s pořádkumilovností ještě horší. Lidé se tam starají jen o svou (před)zahrádku.Černé skládky v každém větším křoví, hromady PET lahví v příkopech, vraky aut,dosloužilé pneumatiky a jiné harampádí...na kraji jednoho pole jsem viděl vyhozenou televizi...Je to opravdu smutný pohled vyjet si teď na začátku jara do přírody.Nezbývá než počkat nějaký ten měsíc, až všechno překryje bujná vegetace. Čisté jsou snad jen Novohradecké lesy.
23.3.2004 16:09
Xaver (neregistrovaný)
Michalovi
Jasně, lidi jsou dobytek ať žijí kdekoliv. Ale naše špinavé městečko má jeden primát. Kde jinde se mohou pochlubit na horním toku řeky vrakem lodi velké jako dům?
23.3.2004 21:09
Roman (neregistrovaný)
RE: Michalovi
:-)))) Bingo !
23.3.2004 22:56
Jarda (neregistrovaný)
RE: Danny
asi tě zklamu, ale lidi na vesnici do příkopů (většinou) nic nevyhazují. Vím o tom, bydlím na vesnici. Spíš nechápu ty městský prasata, že si dají práci a kvůli vyhazování odpadků jezdit mimo město. Před třemi lety se nám úplnou náhodou podařilo s kámošema jednoho podobnýho koumáka z HK chytit. Měl čtyři (!) pytle vesměs běžného komunálního odpadu. Byl to nějakej dědula, kterej se údajně vracel z chalupy. Původně jsme mu chtěli rozbít držku, ale vzhledem k jeho věku a naší početní převaze jsme to vyřešili docela elegantně. Vzali jsme jeho traboše i se starou a pěkně jsme ho přenesli do lesa a zaklínili mezi stromy :-). Musel pěkně do vesnice k telefonu a zavolat si posilu.
Taky jsem nikde po vesnici neviděl na chodníku psovský hovno, rozšlapanou žvejkačku, "umělecké samolepky" či grafiti. Tahle vymoženost města k nám na venkov ještě nedorazila.
Na druhou stranu připouštím, že se tu dějou zase jiný "prasečinky", o kterých se lidem ve městě může jenom zdát :-)
24.3.2004 13:53
KarelHynek (neregistrovaný)
RE: Danny
Tak vesničani že jsou pořádní? Haha. Kdykoliv jedu přes nějakou vesnici, většina baráků je polorozpadlá, hnusná a na pozemku se povalují: vrak auta z produkce RVHP, vana obrácená dnem vzhůru, pneumatiky, rozpadlá kůlna, nějaký rezatý dráty, pletivo, rozpadající se králíkárna atd. Obzvlášť dobře si to lze prohlédnout při jízde po vedlejších silničkách. Jinak že jsou lidi bez ohledu na to odkud, kteří pohazujou po lese a po příkopech odpad je fakt a nevím jak je nazývat, protože nechci urážet hospodářská zvířata.
24.3.2004 17:29
jarda (neregistrovaný)
RE: Danny
nehodlám se s vámi o tom přít, je to od vesnice k vesnici a podle názoru na to, co lze považovat za bordel a co za pracovní nepořádek :-). Já jen vím, že lidi z vesnice (většinou) odpad do příkopů a lesů neházej. To dělaj hlavně městský prasata.
25.3.2004 16:22
phavel (neregistrovaný)
nepořádek: město-venkov
Nevím, proč by hlavně lidé z města měli dělat nepořádek. Máte o tom nějaké přesné statistiky. Když to beru z mého pohledu, je pro městského člověka daleko výhodnější zavézt objemnější, nebo nebezpečný odpad na sběrný dvůr, kde ho může bez problémů a zadarmo odevzdat a roztřídit (ještě vám tam s tím parta chlápků pomůže). Na vesnici však tyto sběrné dvory nejsou, proto se většinou přinejlepším "hází" všechno do jednoho kontejneru, takže, i co se týče třídění odpadu, bývají na tom města lépe. Hlavně tady však jde o povahu lidí a jejich vztah k přírodě a ten rozhodně u venkovanů lepší není.
3.5.2004 14:39
Skytarou (neregistrovaný)
RE: Danny
Nazdar! Vidím, že zde probíhá zajímavá diskuse na téma odpadky...
Musím říct, že taky bydlím na vesnici a co se týče lesů okolo, je to taky samá černá skládka. Nedávno nám ale s kámošema došla trpělivost a zorganizovali jsme brigádu na úklid. Byl jsem překvapen, že nám přišlo pomoct fůra lidí... Povedlo se nám jeden les jakžtakž vyčistit. Většinou tam byly samé lahve, pneumatiky a prochcaný plíny... Moc se mi líbí, co jste provedli tomu dědulovi!!! Takhle na ně, na prasata!!! Navečer po brigádě jsem totiž potkal jednoho floutka, kterej si klidně odhazoval flašku do křoví... Měl jedinou kliku, že jsem byl ztahanej, protože jinak by už asi nežil.
24.3.2004 07:27
Eva (neregistrovaný)
Nepořádek ve městě je. Stačí se podívat do nádvoří Hvězdy na M.P., nebo do potoka, který teče podél Štefánikovy ul. tamtéž.Hotové smetiště.
31.3.2004 17:26
Xaver (neregistrovaný)
konečně
Konečně jaro a oteplení, psí hovna rychleji vysychají. Nepozorní chodci je odkopnou a naše špinavé městečko opět nazveme salonem.
31.3.2004 21:33
jarda (neregistrovaný)
RE: konečně
zrovna včera jsem si právě na Vás vzpomněl, když jsem viděl paničku (korpulentní dáma v důchodovém věku), jak stojí se svým pejsánkem deset metrů od koše na psí hovna. Pejsek se hezky vydělal na pruh trávníku lemující chodník, panička ho pochválila a na hovno se pomalu začaly sletovat mouchy, protože tam zůstalo ležet. Mimochodem, jeden by nevěřil, jak může tak malý pes vyprodukovat tak velké hovno :-)
Budu upřímný, zachoval jsem se jako srab a anonymně jsem přešel kolem. Sice jsem si to vnitřně zdůvodnil tak, že spěchám a nechci se zdržovat, ale jen já sám vím, že bych se asi nechtěl hádat i kdybych čas měl.
Kam se poděla naše předsevzetí :-(
1.4.2004 12:43
prdprdcililink (neregistrovaný)
RE: konečně
jardo je treba byt za kazdou cenu slusny, ale prisny. te pani to dojde az za par minut, ale o to vic to zabere
12.4.2004 15:06
Eraser (neregistrovaný)
plemena psů
Víte, jaká plemena psů jsou v ČR nejrozšířenější? Všudeser a Naroh-chčij :-)
14.4.2004 12:23
jf (neregistrovaný)
RE: plemena psů
Nejsi originální, krást se nemá. www.dfens.wz.cz/view.php?cisloclanku=2004041105
14.4.2004 13:41
Eraser (neregistrovaný)
RE: plemena psů
Aby ses "nepovšudeseroval" !
5.5.2004 15:44
XN (neregistrovaný)
špína ve městě
Nevadí - jací lidé, takové město.
19.6.2004 17:41
Nebelman (neregistrovaný)
lemplové
Jakási obskurní firma mi polepila dům nálepkou, že nabízí opravy praček. Tedy až se mi pračka porouchá, rozhodně nepožádám tyto lidi o opravu. Když se nestydí špinit cizí majetek nálepkou, stejně se asi chovají k té pračce. Nálepka jde velice těžce odstranit a ta fa je Mikas.
21.6.2004 07:36
Albi (neregistrovaný)
RE: lemplové
No no.. život je pes.. ale ber to s rezervou.. negativní reklama je taky reklama - já mám tuhle samolepku ve výtahu v paneláku a jsem za ní rád.. Ani si nedovedeš představit jaké to je v HK shánět solidní firmu na opravy praček.. Díky Mikasu..
21.6.2004 13:43
Honza (neregistrovaný)
RE: lemplové
doporučuji obrátit se na městskou policii, vypátrat viníka asi nebude problém, navíc se k tomu patrně hlásí (druhý příspěvek od Albiho je podle mě od Mikase). Výše pokuty a čas strávený na policii se pak pěkně prodraží a příště si tu reklamu rozmyslí.
22.6.2004 11:36
Jirka (neregistrovaný)
RE: lemplové
u mě mikas skončil
26.9.2004 21:05
Xaver (neregistrovaný)
divní lidé
V blízkosti našeho domu je stanoviště kontejnerů pro domovní odpad.Kontejnery jsou vyváženy pravidelně, pokud tam nenadělají nepořádek "vybírači" ,je tam uklizeno. Dnes kontejnery někdo obložil vyhozeným nábytkem. Zdá se, že město obývají analfabeti, kteří si neumí přečíst informaci o existenci sběrných dvorů.Hradci Králové se kdysí dávno před desítkami let říkalo salon republky. Dnes se může říkat městečko nepořádku, psích hoven a nevychovaných lidí.
17.10.2004 11:58
demon (neregistrovaný)
jeďte se podívat do Prahy a bude vám Hradec připadat jako nejčistší město na světě ;)
7.12.2004 13:15
WoE (neregistrovaný)
Xaver-pripominka
Hele ty blbecku,odsuzowat grafity a srownawat ho s odpadem mesta je vymysl cloweka kterej wi ografiti leda tak howno neser se do weci po kterejch ti nic neni!
7.12.2004 16:46
Eraser (neregistrovaný)
RE: Xaver-pripominka
Nějaký školák pod 15 let se nám tu projevil? Co je to za úchylku s těmi w?
7.12.2004 18:48
koro (neregistrovaný)
hledam
hledam kamošov z vojny r.1985-87 Olomouc,Brno-rebešovice 1.americka VU6397 ozvite sa dame zraz sak už je to 20 let
29.12.2004 22:55
Karel Jaromír (neregistrovaný)
špína
Nevadí, nevadí. Stačí se podívat ne tu hnusárnu u kontejnerů. Nechápu, proč ten svůj bordel každý nezaváže do pytle a nenechá stát vedle, když už jsou kontejnery plné. Ne, to vysype obsah svého odpadkového koše na zem a jde se zase domů cpát.Opravdu, špinavá nekulturní pakáž obývá toto městečko.
25.11.2005 18:12
Chris (neregistrovaný)
!
Mé osobě samozřejmě vadí špína i nepořádek!
16.5.2006 13:40
MIREK  (Pokročilý +2)
Sekání trávy na veřejných prostranstvích
Už druhým rokem se marně snažím přinutit technické služby našeho města k tomu, aby v období, kdy je nutné sekat trávu na veřejných prostranstvích, zvíšila frekvenci sekání na sídlišti, v mém případě v prostorách ulice Pod Zámečkem. Nechápu proč jsou neustále upřednostňovány plochy například kolem silnice (např. Brněnská), kde to sice působí esteticky, ale prakticky na .....? Když si chci jít za dům na dětské hřiště zakopat se svými dětmi míčem, musím se dnes prodírat travinou, která mi je místy až po kolena. Kdy už se konečně stane to, že někdo v TS - správa zeleně začne trochu myslet taky na obyvatele sídlišť, kteří chtějí žít v estetickém prostředí.
19.5.2006 14:45
Plaváček  (Nováček)
RE: Sekání trávy na veřejných prostranstvích
Tak hlavně pozor na hovínka v trávě, to by z vás mamka neměla radost. Že, Xsavere :o) ?
19.5.2006 22:33
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Plaváček
Copak v trávě, ale člověk vyleze ze dveří a na chodníku se válí hovno pomalu jak od člověka. Možná, že tu potřebu konají spolu pes i pán.
30.5.2006 09:22
Linden  (Nováček)
h....
Mě by zajímalo, kde to všíchni bydlíte. Já žiju v Labský a tam se teda žádný hovna po zemi neválej a v centru je to podle mýho názoru výjimečně někde. Obechcaný je to skoro všude, to je pravda, ale s tim nic nenaděláme. Leda nemít psi. Já si teda myslim, že Hradec je poměrně čistý město, pokud se nejde po pátku či sobotě kolem grandu, kde po sobě ne zrovna zřídka kdy nechá nějakej vožrala zbytky večeře. V republice sou daleko horší města.
30.5.2006 12:04
Eraser  (Nováček)
RE: h....
V Labské opravdu psí výkaly nejsou,protože je tam lidí sbírají.Očividně tam bydlí slušnější lidé než na panelových sídlištích,kde pro psí výkaly není kam šlápnout.
29.12.2009 09:10
Petr - HK  (Guru +4)
úklid po Vánocích
Abychom na tomto fóru jen nekritizovali, musím letos pochválit provozovatele svozu odpadů. Ať je to Marius Pedersen nebo Hradecké služby nebo někdo jiný, u našeho domu byla u popelnic hromada vánočního odpadu jen jeden den. Za poslední 4 dny u nás sváželi minimálně 3x. Tak to má být, super!
29.12.2009 16:48
Eva  (Pokročilý +6)
úklid kolem popelnic
Je to tak, kolem popelnic bylo o svátcích uklizeno. Mělo by to tak být stále.
5.2.2010 11:32
RaF  (Nováček +4)
Kamera
Na rohu Okružní a Buzulucké je namontována kamera a přímo pod ní neskutečné, věčné rómské smetiště. Ta kamera je zřejmě atrapa a pokud ne, pak je tam naprosto k ničemu a jsou to vyhozené peníze.
9.2.2010 11:17
cruela.devil  (Nováček)
RE: Kamera
Kamera tam je, ale dlouhou dobu byla nefunkční, protože čekali na nějaké náhradní díly ze zahraničí. Ve svý podstatě je tam ale úplně k h*vnu, protože když tam teď nedávno vysklili 2 auta, tak ze záběrů stejně nic nezjistili (záleží taky na tom, jestli vůbec chtěli něco řešit). Naprosto zbytečně vyhozený peníze.
25.8.2014 09:59
Petr - HK  (Guru +4)
Vyhláška o zákazu krmení zvířat
Město vydalo vyhlášku o zákazu znečišťování veřejného prostranství umísťováním krmiva a potravin pro ptactvo a jiná zvířata s výjimkou krmení ptactva v krmítcích a vodního ptactva. Proti této vyhlášce se zvedla vlna odporu některých občanů.

Rád bych touto cestou vyjádřil svůj SOUHLAS s uvedenou vyhláškou. Nutrie na soutoku si svoji obživu zvládnou sehnat bez pomoci lidí. Stejně tak toulavé kočky, které mohou místo granulí raději chytat myši.

Jedna paní z Moravského ráda ze svého balkónu krmila holuby. Ptactvo si na krmení rychle zvyklo. Ostatní sousedé, bydlící v nižších patrech, měli značně znečištěné parapety a okna od výkalů holubů. Časem se pod dům nastěhovali i potkani, neboť pečivo jim také chutnalo a v zimních měsících to pro ně byla lehká obživa. Kamarádka paní z Moravského, bydlící ve stejném vchodě, se nechala inspirovat a z okna ze svého bytu pro změnu kočičkám pravidelně házela kosti z polévky. Potkani se natrvalo zabydleli v okolí domu. Majitelé automobilů měli velmi často rozežranou elektroniku ve svém autě. Při nastartování potkani vybíhali z motoru. Chodník a trávník před domem se začal propadávat, neboť potkani se činili ve výstavbě svých obydlí. Dnes město v boji s nepříjemným parazitem evidentně prohrává.

Tedy znovu prohlašuji "Konec nezodpovědnému krmení zvířat!"

Na druhou stranu podporuji výstavbu záchytné stanice pro toulavé kočky, stotisícové město by takové zařízení mělo mít.
24.9.2014 14:29
Lubor302  (Nováček)
Úklid chodníků
a veřejných prostranství je organizován v Hradci tak, aby zaměstnanci v oranžových vestách byli ve správném čase na tom správném místě. Můžeme tedy vidět každé ráno pracovníka Technických služeb s pojízdným vysavačem, kterak kolem sedmé hodiny ranní táhne svou káru na pravidelné lince Pražský most - Ulrichovo náměstí a dále, přitom honí tu spadlý lístek, o kus dál vajgla a za ním v závěsu kráčí další zbytečný uklízeč. Hlavně ale, že jsou lidem na očích. Přitom na sídlištích kolem mateřských školek se rodiče s dětmi brodí v hromadách navátého listí, které nikdo neuklízí. Pak se dozvím zde na fóru, že dubnový úklid stál 1,4 mil. korun od V. Vaníčka z TS. Ušetřit by se dalo správným rozhodováním a ještě by byl spokojenější obyvatel "salónu republiky".
20.1.2015 08:44
ladis  (Nováček +75)
Městská doprava
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, proč autobus č. 15
jezdí opožděně.Např.dnes 20.1.2015 v 7.04 hod. od letiště snad vůbec nejel. Čekání v zimním období na autobus je nepohodlné,někdy se vyplatí jít pěšky.Před volbami do měst.zastupitelství jsem dostal poštou dopis od člena ODS, žě pro město Hradec Králové bude iniciovat,že pro děti do 15 let a důchodcinad 70 let budou městskou dopravou jezdit zadarmo.
13.2.2015 11:00
Eva  (Pokročilý +6)
kočky
Obzvláště odpudivé je krmení koček v podchodu na Benešově tř., v blízkosti dětských hřišť.
17.4.2015 10:41
Petr - HK  (Guru +4)
úklid po psech
Moje dítě za poslední 2 týdny 3x nakoupilo při procházce s mateřskou školkou. A už mě to fakt nebaví ďoubat z boty psí hxxxa. Do toho nechal jeden majitel vykálet svého miláčka přímo před mým barákem, aniž by se obtěžoval to uklidit. Začínám mít silnou averzi vůči nezodpovědným pejskařům.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme