Terminál hromadné dopravy

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
4.7.2008 00:00
Phavel (neregistrovaný)
Terminál hromadné dopravy
Založil jsem toto téma, protože si myslím, že by bylo nefér se této události (jedné z mála pozitivních za poslední dobu) vůbec nevěnovat. Ač jinak patřím na tomto fóru už delší dobu ke kritikům počinů našich radních, zde můžu konečně říct, že se podařilo něco, na co můžeme být my hradečáci hrdí. Nechci zde dělat proslov jako primátor :-) ale musím uznat, že tento terminál je opravdu na evropské úrovni a jsem přesvědčen že něco takového máme jako první město v ČR. Byl jsem na dni otevřených dveří (do "koule" jsem se přes nával lidí ani nedostal ;-) a snad až na pár detailů jsem byl nadšen. Odhlédnu v tuto chvíli od potíží, které stavbu doprovázely a které měl podle mě na svědomí zejména dodavatel. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se o tuto stavbu zasloužili a vyjádřit přání aby nám terminál dlouho, bez problémů a nepoškozený (od vandalů) fungoval. Jediné co mě dost mrzí a vadí mi, je to okolí, které je nyní v ostrém kontrastu s touto stavbou. Doufám, že město ve spolupráci s investory tuto lokalitu, která dělá autobusáku ostudu, brzy změní k lepšímu a bude mít opravdu odpovídající městský charakter.
Jaký máte názor vy?
9.7.2008 18:32
Donzewl  (Nováček)
RE: Terminál hromadné dopravy
První ne , v Českých Budějicích maj taky krasný a nový nádraží , to hradecký je ale asi o fousek hezčí , stejně jako je Bílá věž hezčí než Černá
11.9.2008 10:47
jks  (Nováček)
RE: Terminál hromadné dopravy
Terminál je bez změny tras většiny linek k ničemu!
pardon, vlastně ti co jej schvalovali, zadávali zakázku a odpouštěli penále se jistě pěkně "napakovali".
Tak že: pro cestující v současnosti žádná změna - k ničemu!
Howgh za tím si stojím
4.7.2008 16:17
xyz  (Nováček)
terminál
Každopádně je to zajímavý architektonický počin. Je to pojato velmi futuristicky a extravagantně. Autobusem nejezdím, takže přínos nemohu posoudit. Doufám, že bude lidem dobře sloužit.Když to srovnám s Florencem, tak jsme o půl století napřed.
4.7.2008 18:39
Jerry K  (Nováček)
RE: terminál
Vážení Hradečáci. Počkejte pár týdnů a pak hodnotě zda terminál plní svijo funkci ,když nefunguje Riegrovo nám., vše v režiji nám Malíře !!
5.7.2008 02:14
Dennis.T  (Nováček)
RE: terminál
Heleď se, když nejezdíš busem, tak nám nekritizuj plechovou boudu na zastávce v Plotištíích:-D
hihi, sranda musí být:-))
Jinak THD se mi dost libííí:-)) úplně super stavba:-)
5.7.2008 02:15
Dennis.T  (Nováček)
RE: terminál
To bylo pro XYZ:-))
8.7.2008 19:44
Hradecan  (Nováček)
RE: terminál
Máme být rádi,že se vůbec terminál dostavěl,protože aut.nádraží u Koruny bylo pod lidskou důstojnost.
5.7.2008 10:14
ferda  (Nováček)
kruháky
Copak o to stavba se mi taky líbí. Musím se někdy jít podívat jak vypadá po dokončení.
Ale trochu mě zaráží, že terminál je určen hlavně pro autobusy a na výjezdu jsou dva malinkaté kruháčky...
5.7.2008 17:18
xyz  (Nováček)
bouda
No to je sice fakt, ale část rodiny MHD jezdí, tak s nimi soucitím, haha. Třeba ta bouda bude za chvíli slavná, je to už historická stavba, proč se ji vlastně zbavovat???? Ale nějaký skanzen po ní možná skočí. Nebylo by marné v novém terminálu umístit foto téhle boudy v realné velikosti v kontrastu s absolutní modernou.
5.7.2008 17:50
xyz  (Nováček)
dnešní tisk
Přečtěte si článek v dnešním právu. Strabak nebyl ani na otevření terminálu. Dotace EU jsou ohrožené kvůli bordelu v účetnictví Strabak, takže kdo terminál ve finále zaplatí? Kde je náš odborník na dopravní stavby pan Samohrd? Sdělte nám svůj názor, pokud k tomu něco víte. Díky
5.7.2008 18:30
atilius  (Nováček)
Informacni system
Tak jsem se taky byl dneska podivat na THD. Stavba je to pekna a vzdusna, ale co me opravdu zarazilo je informacni system. Modre napisy pro dalkovou dopravu jsou skoro necitelne a rozmazavaji se pred ocima (a to mam dobre oci). A krome toho je cely informacni panel udelan z obycejneho skla (ne antireflexniho), takze se mi tam odrazi pul nadrazi. Cervene pro MHD je dobra, tam je ta citelnost vyrazne vyssi. Ale co me dostalo, jsou informacni cedule uvnitr terminalu. A to ta pro dalkovou dopravu je snad jeste o neco horsi. V tabuli se leskne cela hala a dve spodni male obrazovky jsou i pro me skoro necitelne (velikost pisma). A leva z nich ma hnedy! font.

Cele nadrazi se mi zda opravdu pekne, zapada do prosotoru a prijde mi velmi dobre vyresene, ale ten informacni system je opravdu otresny.

Snad jen jeste poznamka, ci dotaz. Planuje se nekde pobliz nejake parkoviste pro osobni auta? Tedy ty, kteri si prijedou nekoho vyzvednout? Par mist je v ulici mezi CEZ a THD, ale bude to dost?
5.7.2008 18:47
ferda  (Nováček)
RE: Informacni system
Nebude. Atolácká odtahovka si na sebe přece musí vydělat.. :-D
5.7.2008 19:42
xyz  (Nováček)
RE: Informacni system
:-)
trefné, Ferdo.
6.7.2008 19:31
Phavel  (Pokročilý)
RE: Informacni system
Byl jsem tam v podvečer, takže asi proto jsem žádné odlesky na informačních tabulích neviděl a vnitřní tabule samy o sobě byly přehledné a dobře čitelné. Ale s tím modrým písmem na venkovních stanovištích máte pravdu. To bylo asi jediné co se mi v tu první chvíli, co jsem tam byl, taky nelíbilo. Čitelnost modrých diod je mizerná, kdyby byly zelené, bylo by to určitě lepší.
7.7.2008 14:50
Trin  (Nováček)
RE: Informacni system
Souhlas, na modrá je fakt otřesná, také mě z toho doslova bolí oči se na to dívat.

Jinak nádraži super.
7.7.2008 18:49
atilius  (Nováček)
Informacni system
Ja si to vysvetluju tak, ze cervena prochazi jinak skrz to sklo (ciste), kdezto ta modra se tam lame, nebo se na vnitrni strane skla vytvari nejaky odlesk a tim padem to pusobi rozmazanym dojmem a oko nemuze poradne doostrit... Ale cekal bych, ze firma vybrana pro takovy system bude mit nejake zkusenosti....
7.7.2008 21:33
Phavel  (Pokročilý)
RE: Informacni system
Jo to asi nějak tak bude. Je fakt, že mám asi čtvrt dioptrie na dálku, ale k těm tabulím s modrým nápisem musím přijít na vzdálenost pomalu několika metrů, abych něco viděl, kdežto ty červený nápisy vidím z dálky v pohodě.
7.7.2008 13:37
Eva  (Pokročilý +6)
terminál
Byla jsem se podívat na dni otevřených dveří. Stavba je efektní, pěkná. Ale zdá se mi, že vzhledem k prosklení a značnému prostoru bude náročná na temperování.Nevím, jestli bylo vybavení konečné - pak by tu bylo málo míst k sezení pro čekající.
7.7.2008 14:03
xyz  (Nováček)
parkovací místa
Parkování u terminálu je fakt průšvih. Snad zprovozní nějaké parkoviště. To co je tam teď, je tak pro 15 aut, což vůbec nestačí. A vláčet kufry byť 200 - 300 metrů z Hořické ulice je otrava.
15.7.2008 04:18
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: xyz _ parkovací místa
V odpolední špičkové hodině přestupuje mezi osobními auty a hromadnou dopravou cca 180 cestujících za hodinu, tj cca 1000 přestupů za den. Proto je v územním plánu u "Terminálu" rezervované místo na parkovací garáže pro 350 aut. Naši moudří zastupitelé ale prodali tyto pozemky prodejně aut a Lidlu. Sice nebudete mít kde parkovat, ale zato až vám ujede autobus, můžete si jít pro nové BMW a naložit do něj v Lidlu koupené brambory. To je fajn, ne?
20.7.2008 17:44
Roman  (Pokročilý)
RE: xyz _ parkovací místa
Co dodat - kdo maže, ten jede...
18.8.2008 23:10
Matej JR  (Nováček +1)
RE: xyz _ parkovací místa
Pane Samohrd, tak podobný pocit znám. Stokrát do těch co rozhodujou člověk hučí: takhle to nedělejte, to dopadne špatně. Tak to nakonec rozhodnou ještě blbějc, aby se to zk... totálně. Nebo se nikdo ani nezeptal na názor?
19.8.2008 03:58
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: xyz _ parkovací místa
Nemuseli se ptát na názor. Tehdy jsem byl zastupitelem a předsedou výboru pro územní plánování. Názor ode mne tak slyšeli před hlasováním o prodeji pozemků. Mrzí mne nejvíc, že tím někteří zastupitelé projevili aroganci k závaznému územnímu plánu a zapříčinili tak nevratnou změnu funkčního využití tohoto území. Nyní titíž zastupitelé náruživě hovoří o nutné potřebě záchytných parkovišť v tomto prostoru a skuhrají nad nedostatkem ploch pro jejich umístění. Přitom ideální místo (dostatečně kapacitní, při jedné z hlavních a nejzatíženějších radiál, na hranici centrální oblasti města, s přímým přestupem na všechny ostatní druhy dopravy) odepsali bez zardění. O důvodech jejich tehdejšího i dnešního postoje lze jen spekulovat. Záznam z předmětného hlasování lze vyhledat na stránkách města.
9.7.2008 13:14
jks  (Nováček)
a co cestující MHD 12 ?
mimo Hradečtí cestující si budou muset najít nová zaměstnání. 12ka z Březhradu přijížděla k nádraží těsně před 22:30. V tu samou dobu odjíždějí i poslední vlaky a autobusy.
tak že, od Koruny na terminál hezky po svých ale jen z ranní směny. Odpolední směny nejsou vhodné pro dojíždějící. Těm je zase určen úřad práce.
15.7.2008 15:04
Hradec72  (Nováček)
radni
To se asi napakovali a co veřejny zajem něco pro lidi s toho nic nemaj tak neni parkoviště.
15.7.2008 16:16
xyz  (Nováček)
parkoviště
Připadá mi to hloupé, obzlášť u nádraží, které by mohlo sloužit i jako záchytné parkoviště pro přestup na MHD ,za výhodnější cenu parkovného. Já v Praze zaparkuji na Černém Mostě a dál jedu metrem. Je to rychlejší a snižuje to provoz.
17.7.2008 21:36
Hradec72  (Nováček)
autobusak
kamoš makal tam poznatky prši na nastupiště slunce jeto tam jak v pařniku
18.7.2008 10:51
Phavel  (Pokročilý)
RE: autobusak
Nerozumím skladbě té věty, jde o nějakou kámošovu zkušenost? Není on náhodou z Pardubic? :-)
21.8.2008 09:59
Geek  (Nováček)
RE: autobusak
Ty seš normálně negramotnej :D
27.7.2008 14:38
Kafka  (Nováček)
parkoviště
Tak jsem si myslel, že si konečně přečtu nějaké kladné názory a byl jsem ochoten také hodit za hlavu problémy s nedodržením termínu a ostatní "maličkosti", ale s tím parkováním mě teda zase naštvali. Kde už jinde by mělo být velké parkoviště než na tak velkém dopravním uzlu ? Možná zase poslouží dopravně neobsluhovaná plocha u malšovického stadionu :-) !!! Jezdím taky do Prahy a parkuji na Černém mostě a je to super. Ještě jsem se na terminál po dokončení stavby nedostal a zajímalo by mě jestli tam mají třeba štafl taxikáři? . . . .
27.7.2008 15:00
ferda  (Nováček)
RE: parkoviště
Jó jó. To parkování. :) Co se týká taxikářů, tak tam asi nejsou, alespoň já jsem je tam neviděl.

Tak mě napadá. Kde budou nějaké nejbližší parkovací plochy po dokončení Riegrova náměstí? To lidé budou nosit kufry kdoví odkud? Už takhle když někomu nabídnu odvoz z nádraží tak buď musím přehlednout několik značek zákaz zastavení, případně tomu koho vezu nabídnout krásnou prohlídku města s kufrem na zádech než dojdeme k parkovišti kde je volno.
27.7.2008 16:33
David-K  (Nováček)
RE: parkoviště
Jo to parkovani to je ostuda, nezbyva mi nic jineho, nez s vami souhlasit. Radni chteji aby lide jezdili mhd a pritom u dopravniho uzlu, nepostavi parkoviste. Nejblizsi stani asi bude u staveneho Lidlu, nebo v parkovacim dome v Kollárově ulici.
28.7.2008 08:58
Body  (Nováček)
Parkování v nových lokalitách (MHD)
Když jsme na webu HK, mohl by se některý kompetentní zastupitel (radní)vyjádřit k otázkám parkování a stanovišť taxi služby v nově budovaných lokalitách (Rýgrovo nám,THD)vyjádřeným v předchozích příspěvcích?? Nebo je tady toto diskuzní fórum jen pro krácení dlouhé chvíle uživatelů internetu?
28.7.2008 18:00
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Parkování v nových lokalitách (MHD)
Radním je to jedno jako téměř vše a uživatelé internetu tu klábosí jako v hospodě u piva.:-))
10.8.2008 15:33
Geek  (Nováček)
LIDL
Má někdo informace, jestli vedle našeho terminálu opravdu vyroste další obludnej obchodák - Lidl? Proboha, ujistěte mě někdo, že ne. Nejlépe, kdyby mi laskavě odpověděl pan Soukup, jediný radní, který tady komunikuje.
10.8.2008 21:07
Martin Soukup  (Nováček)
RE: LIDL
Vedle THD v blízkosti výpadovky na Jičín vyrůstá nový autosalon s parkovištěm. Součástí celého komplexu staveb sice není "obchoďák", ale supermarket a občerstvení pro cestující...
11.8.2008 09:11
Geek  (Nováček)
RE: LIDL
Tak to Vám pěkně děkuju. Kolika "supermarketů" se ještě dočkáme? Vždyť je jich tu snad 25 a všechny jsou vesměs to samé.
11.8.2008 10:13
Phavel  (Pokročilý)
RE: LIDL
Pane Soukupe, nemyslíte si, že by si daná lokalita zasloužila důstojnější zástavbu s určitou jednotnou městskou architekturou, než takovéto "solitéry". Nechtěl bych, aby to u terminálu vypadalo jako na výpadovce na Třebechovice (supermarket, autosalon...). Jakýsi supermarketík s (v podstatě) tuctovou podřadnou architekturou napláclý k autobusáku - to se dá chápat tak ještě možná v Hořicích, Jičíně, Dvoře Králové apod., ale k Hradci a jeho terminálu se mi to zdá hodně nedůstojné a krátkozraké. Navíc tam vůbec není potřeba. Občerstvit se cestující můžou přímo na autobusáku i na nádraží (kde je výběr poměrně velký). Ti, kdo směřují do centra, mají pak možností víc - např. Tesco. A za velkými nákupy potravin do HK nikdo autobusem nepojede.
13.8.2008 10:14
Eva  (Pokročilý +6)
Lidl
No jestli tam bude Lidl, tak to je hrůza. Vedle pěkné moderní architektury taková stodola! No prostě "Salon republiky".
13.8.2008 19:44
Jerry K  (Nováček)
Treminál dopravy
Vážení!
Žádná stodola nebude !Lidl je navržen jako architektonická stavba včetně s Mc Dolnad,kdy za nimi bude parkoviště s autosalonem Porche ,který se již staví !
14.8.2008 10:42
Phavel  (Pokročilý)
RE: Treminál dopravy
No snad máte pravdu, doufejme. Já si tak nějak neumím Lidl představit v architektonicky hodnotné budově, no snad budu příjemně překvapen.
17.8.2008 20:18
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Treminál dopravy
Lidl? Myslíte tu německou lesnickou firmu, která když potřebuje postavit parkoviště, tak vykácí všechny zbylé stromy v okolí? :-)) Ta, že zainvestuje do architektonicky zajímavé budovy? Myslím, že se všichni ještě budeme divit:-))
23.8.2008 13:00
georgehradec  (Nováček)
Terminál hromadné dopravy
Trvalo to, ale stojí to za to. Je co obdivvovat a chválit. Koněčně má Hradec odpovídající autobusové nádraží.
24.8.2008 16:37
David-K  (Nováček)
Terminal
Tak sem zjistil, ze z nastupiste neni mozne zjistit kolik je hodin. Elektronicke tabule sviti krasne, ale ani ty nejsou videt z nastupiste. O modrych, spatne citelnych diodach, jiz byla rec. Naopak parkoviste jsem nevidel ani jednou zcela zaplnene.
24.8.2008 16:41
ferda  (Nováček)
RE: Terminal
Ono už je tam vybudované parkoviště?
Naposled jsem tam viděl akorát několik podelných míst.
24.8.2008 17:59
David-K  (Nováček)
RE: Terminal
Nevim jak je tam dlouho, ale za stanim autobusu je stani pro auta. Ma vlastni prijezdovou cestu z ulice Na Okruhliku(nebo jak se jmenuje).
26.8.2008 14:06
ferda  (Nováček)
RE: Terminal
Tak jsem tam včera byl a opravdu tam nějaké parkoviště bylo. Není to sice nic velkého, ale je fajn že alespoň něco. :-) Jsem zvědav jestli třeba nebude jen k plánovanému autosalonu, nebo lidlu.
27.8.2008 00:13
Dennis.T  (Nováček)
RE: David....
Jaktože to není možné zjistit?? Dyť jsem tam včera byl a popošel jsem o kousek dál a z nástupiště čas v poho zjistííš..a to ještě nemluvím o těch trapnejch hadináách asi tak 2 metry vysokých pořímo na budovách odbavovacích hal....A když nevíš čas, tak se jukneš na phone, nee????
27.8.2008 00:56
David-K  (Nováček)
RE: David....
Tak prvni, ty obri hodiny nevidis,jelikoz po vetsinu casu pred tebou stoji autobusy. Ve dne nejsou skoro videt, az vecer se rozsiviti a asi to nejdulezitejsi, aby si na nich presnou minutu odhadoval, coz neni zrovna idealni. Ano popojit ja muzu.(rovnou na vlakovy nadrazi se podivat na vez:D) Ale starsi lide jsou radi ze sedi, nebudou moc nadsene chodit kouknout kazdych par minut na elektronickou tabuly. Kouknuti na mobil neresi problem s vybavenosti nadrazi.
1.9.2008 16:26
Birkow  (Nováček)
THD
Jelikož cestuju často autobusy, jsem rád, že konečně terminál funguje. To, jak se čekalo na autobusy pod věží nebo u Koruny byly nehorázný podmínky pro cestující (i pro řidiče). Když pršelo nebo byla zima, tak se člowěk musel schowat do wlakowé haly a to jen na kraj ke dwěřím, aby widěl, zda mu to jede :-) Co se týče modré barwy, tak to tu bylo napsáno dost, nešťastné řešení...jinak od tý doby, co se přes HK přehnala průtrž, jsou cítí (alespoň w hala pro dálkowou doprawu) odpady a kanalizace...a nejwíc je to cítít u půltu s občertvením...to člowěka hned přejde chuť.

U té informační tabule mi wadí (spíše chybí) krom té barwy ještě jedna wěc a to, že nejsou widět zpoždění autobusu...sakra je tam dispečer, který by tu tabuly mohl nějakým způsobem šéfowat. Takowá základní wěc o spoždění tam není. Už tři neděle po sobě přijeli w neděli odpoledne 2 busy do Prahy na nástupiště, při tom podle tabule ten jeden tam byl na wíc a nějak to neštimowalo...Na Florenci tento systém mají...sice to je w hale, kde se prodáwají lístky, ale mají a funguje to cajk...jinak souhlasím, že by mělo být nějaké P+R parkowiště...a doufejme, že brzy wyroste... A poslední wěc, jestli p. Soukup říká Lidlowi supermarket, tak to je hospoda Na Wiglu 1.cenowá (nic proti této hospodě, mám ji rád).
1.9.2008 17:24
dede  (Nováček)
RE: THD
Hehe... Tak nejdřív k obsahu... Zpoždění by tam být mělo, stejně jako na vlakovém nádraží by měla být tabule s odjezdy autobusů, stejně jako to je na terminálu.
Prosím, kde je hospoda Na Wiglu?

A teď k formě... Jsi prase. Používání w je sice módní (alespoň u určité skupiny obyvatel), ale čte se to strašně. Ještě že nepoužíváš i změny velikosti tExTu... Víš, ono když něco píšeš, tak to píšeš pro to, aby to někdo přečetl, tak je zbytečný mu to komplikovat...
2.9.2008 07:00
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: THD
Každej pořádnej hradečák to ví, kde to je.:-) Malej vingl je na rohu Průmyslové a Škroupovky (t.j. kousek od Novákových garáží) a velkej vingl je na Masarykáči.
2.9.2008 13:28
Birkow  (Nováček)
RE: THD
Tak Malý Wingl je tam, jak píše Mirek...a to jak píšu w místo v? Už to tak píšu přes 10let a nehodlám to měnit...nejde snad o to, co je w obsahu příspěwku nebo diskuze než to, jak je to napsané. Wěřím a wím, že to spoustě lidí wadí. Holt je to můj písemný projew, tak to tak ber nebo nech být ;-)
2.9.2008 14:21
dede  (Nováček)
RE: THD
Njn. prostě růžek :)
jynak to tvoje psaný v a w vipadá asy takhle. A obczas jde y o formu, ne jen o obzach. Nevým, jeztly jesztě ztudujesz, nebo uzs pracujesz, ale jeztly budesz něgdi pzát nějagou sávěrecsnou prácy, tak ze hoodně sapotýsz.
ToHlE sE TaKy čTe hOOdNě dObŘe,vIď. A pak, že jde jen o obsah. I když, je pravda, že někdo taky posílá dopisy na toaletním papíře. Tak proč ne :)
2.9.2008 16:03
Phavel  (Pokročilý)
RE: THD
Obávám se, že jste tímto příspěvkem přesně odhadl (možná blízkou) budoucnost písemného projevu na internetu :-) Jinak to psaní w místo v - kdyby to bylo použito jen ojediněle, je to řekněme ještě přijatelná "frajeřina". Pokud to autor používá v celém textu, je to zcela nesmyslné prznění jazyka a opravdu se to špatně čte.
17.9.2008 09:32
DanHK  (Nováček)
RE: THD
Já už jsem se na to w v jednou birkowa ptal ještě když jsem měl vstup na diskuzní forum hchk:-D mně to nepřijde frajerské ani módní, ale jen kurvení našeho krásného českého jazyka...nebo jsi snad birkowe polské národnosti?
15.9.2008 22:35
Roman  (Pokročilý)
RE: THD
v - w
Rádoby efektní, ale samoúčelné. Nebo to má snad nějaký význam ? Nějakou symboliku ? Něco to vyjadřuje, nějaký postoj, nebo názor ?
11.9.2008 11:02
MIREK  (Pokročilý +2)
Konečné zúčtování
Docela by mě zajímalo, možná jako každého radečáka, jak to nakonec dopadlo s několikrát zmiňovaným penále za nedodržení termínu stavby terminálu ze strany dodavatele STRABAG a také zda nakonec město dostalo slibovanou dotaci z evropských fondů, která byla vázána právě na termín dokončení.
11.9.2008 20:18
Hradec72  (Nováček)
RE: Konečné zúčtování
prodělek 140 mega ods hura hura
12.9.2008 04:18
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Konečné zúčtování
Jak jste na toto číslo přišel?
17.9.2008 14:05
oranžový  (Nováček)
terminál
neboli autobusové nádraží.Občas se projedu kolem na kolečkových bruslích a můj dojem ? Nemám ponětí,kolik ta stavba stála , ale působí na mě jako ,,zvětšený,, model. Takže prostě mininádražíčko.Porovnám li to s megapřestavbou pivovaru,nebo obrknihovnou / obě tyto stavby jsou vesměs v době úsporných balíčků / luxusní,zbytečné, jen pro pár ,,vyvolených,, - je oproti nim nádražíčko pro stotisícové město STROHÉ. Není tam takřka nic.Prohlédnete-li si jeden přístřešek,do dalšího ani nemusíte,protože je identický. Jsem zvědavý na Hradecké koupaliště, které by mělo být oproti přestavbě pivovaru 1.levnější a 2. ve prospěch všech lidí i z dalekého okolí. Takže můj celkový dojem: na výstavbě Hradeckého terminálu se ŠETŘILO.
17.9.2008 18:16
nik  (Nováček)
RE: terminál
A co bys tam chtěl prosimtě víc? Takhle to úplně stačí a vypadá to pěkně - podle mě byl účel splněn. Už takhle to bylo dost drahé a zvětšovat to jenom proto, aby to bylo větší (a tím pádem překonávat delší vzdálenosti mezi jednotlivými autobusy) je dosti nelogické. Navíc jsem někde četl, že má být v blízkosti THD vybudován Lidl, parkoviště a prodejna aut. Podle mě je toto "mininádraží" na město velikosti HK úplně dostačující, možná i nadčasové.
18.9.2008 14:14
oranžový  (Nováček)
RE: terminál
Čau Niku- :-)) počkej v zimě,až se budou uvnitř těch dvou / přestřešených / budovkách lidi mačkat ,jako sardinky a o úzkých peronech ani nemluvím. Však se tam přijď podívat, zjistíš,že dovnitř už nevejdeš a venku to profukuje jako blázen.
19.12.2008 09:36
peta01  (Nováček)
THD - co se mi nelíbí
THD používám téměř každý den - do HK dojíždím autobusem. Již od začátku uvedení do provozu je jasné, že na nástupištích meziměstské dopravy je málo místa pro cestující a pro meziměstské autobusy je málo stání a jsou nerovnoměrně využívána. Na obojí se může každý podívat mezi 14:30 a 15:00 na nástupišti E. Autobusy stojí ve dvou řadách pokaždé jinde. Cestující neví, kde jeho autobus zrovna zastaví. Doufal jsem ve změnu se zavedením nového jízdního řádu, nic se nezměnilo.
Na to, jak dlouho Hradec čekal na důstojné autobusové nádraží a co to stálo, je těch nedostatků trochu moc (ještě nevyřešené parkování u THD, střechou za deště teče, příliš malý kruháček, ... další si doplňte dle svých pozorování).
22.12.2008 15:47
pepicek  (Nováček)
Strabag
Super... Tak dp musí vrátit to, co strabagu neoprávněně sebral... Který právník odsouhlasil takovou smlouvu? Ze by to bylo jen 80Mega... super, to přece nic není :)
www.novinky.cz/clanek/157345-hradecky-dopravni-pod...
22.12.2008 16:11
Pája  (Nováček)
RE: Strabag
no to se dalo čekat i když páni konšelé nám mazali med kolem huby že to město nemůže prohrát.Zamyslí se už někdo konečně nad tím jak se sepisují smlouvy s městem a vyvodí už někdo konečně nějaké pádné výsledky?Pokud by radní byli čestní lidé,tak odstoupí z funkcí a nechají se zavřít.Kterýpak městský právník to sepsal? A byl to vůbec právník????
22.12.2008 16:21
pepicek  (Nováček)
RE: Strabag
Spis by mě zajímalo, jestli ten daný právník půjde k soudu z druhé strany, protože se pod to taky musel podepsat...
23.12.2008 00:06
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Strabag
Psali, že snad ta slavná smlouva neobsahovala vůbec žádné sakce za prodlením termínu. Jestli to tak je, tak to už opravdu zůstává rozum stát. Docela by mě zajímalo, kdo za to ponese osobní odpovědnost a co se mu stane?
23.12.2008 12:09
Phavel  (Pokročilý)
RE: Strabag
A četli jste také, že naopak Strabagu budeme muset platit nemalý úrok za to, že jsme mu těch 80 milionů vzali a nějaký ten měsíc měli u sebe. Určitě se Strabag "vysoudí" i z dalších poplatků z prodlení, které po něm město chce. Možná bychom jim měli naopak ještě zaplatit my, za to jejich zpoždění. Naprosto dokonalé! Cvičená opice by nesepsala horší smlouvu! Vina ale padá na naše radní - je to jejich starost, měli si to pohlídat. Opravdu katastrofa s tímto vedením města a s jejich smlouvami. Chtěl bych také vidět, kolik město vůbec zaplatilo právníkům za sepsání této "dokonalé" smlouvy. Že za to samozřejmě nenese nikdo zodpovědnost, je mi jasné. Jak jinak.
23.12.2008 20:48
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Strabag
No, tak co s tím uděláme? Nejjednoduší asi bude zdražit jízdné, že?
25.12.2008 19:12
xyz  (Nováček)
zdražení
Zdraží se popelnice, pejskovné a třeba se zvýší daň z nemovitosti. Navrhuji ještě zavést daň z blbosti. Za každou blbost našich radních by byla občanovi vyměřena adekvátní daň, aby se to trapně nemuselo vybírat oklikou na jiných poplatcích. Volič si zvykne na všechno :-(
26.1.2009 16:11
jyrka  (Nováček)
Náměstí před hl.n.
Jak se Vám líbí tenhle výtvor?
Podle mne je to zbytečně velká vybetonovaná (pardon vydlážděná) plocha...
Je tam smrtelně málo míst na zaparkování kola a kdo proboha vymyslel, že je třeba v jednom směru mít 6 nástupišť na MHD a ve druhém tři (6 je hrozně moc)? A vubec, proc nemuze MHD stavet akorat na terminalu? Tech 300m by snad každý došel...
26.1.2009 16:55
Björken  (Nováček)
RE: Náměstí před hl.n.
V tomhle si dovolím oponovat. Ač jsem si na hodnocení nového terminálu HD a Riegrova náměstí chtěl počkat až se zazelená nová zeleň :) Nástupišť pro odjezdy je sedm (ne šest) a pro přijezdy(chcete-li odjezdy na THD) čtyři. Chodím tudy docela často. Náměstí žije a to ještě není v sezóně odpočinková druhá část náměstí, kde je podstatně víc stromů než předtím, fontána a hlavně dost laviček. Kdyby tady zastávky nebyly, myslím, že by se ozývalo zdaleka víc hlasů, proč tam nejsou, navíc by tudy autobusy stejnak museli projíždět a působilo by to divně, když třeba 2/3 cestujících projíždějících okolo potřebuje právě na vlakové nádraží. Jinak odláždění je podle mě jediný povrch, který nestárne, ale zraje (když to srovnám se zámkovou dlažbou apod.) a navíc zde je pojato zajímavě, myslím po barevné stránce. O krásném osvětlení nemluvím. Nechám si to až na to větší hodnocení. Ale štvou mě chyby typu (jedno světlo z těch malých u nádraží už měsíc a půl nesvítí; vyndané dlažební kostky před vchodem do nádraží, chybí kousek střechy u čekárny na zastávce J, vlnící se špatně položená dlažby v blízkosti fontány-TO JE NA REKLAMACI!). Navíc světlo z bílých lamp osvětluje i budovu nádraží, kterou považuju zcela vážně za nejkrásnější a nejnadčasovější české nádraží, co se týče vnějšku (a neviděl jsem jich málo).
26.1.2009 16:59
Björken  (Nováček)
RE: Náměstí před hl.n.
K těm kolům a místům na ně. Možná jste si nevšiml, předtím tam žádná místa nebyla. Lidi si jedině mohli dát věci do úschovny v pravo od nádraží. Míst je dost. Nejsou tam jen ty tři řady stojanů, ale také další stojany těsně napravo od hlaváku. Tam se kola oproti stojanům naproti nádraží nezabydlela, možná se to s teplejším počasím změní, uvidíme, popřídě využijte úschovnu nebo stojany u terminálu.
27.1.2009 09:05
jyrka  (Nováček)
RE: Náměstí před hl.n.
Upřímně, argumentace typu, to že je tam málo stojanů na kola, nevadí, protože před tím tam nebyly žádné je trochu mimo mísu, ale budiž.jinak není pravda, že tam před tím žádná nebyla... byly tam asi tři řady stojanů, kde kola byla naštosována těsně vedle sebe ne s plýtváním místem, jak je to teď...

Vámi zmiňované úžasné lampy jsou z hlediska světelného znečištění to nejhorší, co může být.

Ad 7 odjezdových zastávek. Standardní počet vozidel na zastávku je 2. Takže to znamená že v jeden okamžik se tam vejde 14 busů. Vzhledem k tomu, že z Hl.n. odjíždí celkem 23 spojů (včetně Š a R spojů) tak mi to připadá silně předimenzované a díky tomu zbytečně komplikované. Navíc nechápu,jak je možné, že směrem na nádraží 4 stačí a opačným směrem ne :)
27.1.2009 23:18
Björken  (Nováček)
RE: Náměstí před hl.n.
Myslete si, že je moje argumentace mimo mísu. Ale zatím (stejně jako dnes) jsou stojany na kola v pravo od vlakového nádraží stále prázdné a ty před nádražím jsou plné tak ze 2/3, což je podle mě ideální stav.
Jestli je tam nyní o dvě tři nástupiště víc, neznamená, že v budoucnu jich nebude v budoucnu potřeba.
Světelný smog možná, ale mě se líbí design lamp a to, že se člověk cítí na náměstí bezpečně, jelikož je vskutku prosvětlené a zajímavě.
28.1.2009 11:12
Hradecak  (Nováček)
RE: Náměstí před hl.n.
Osobne se domnivam, ze ty jednotlive nastupiste mohli byt opravdu reseny lepe. Mezimestske autobusy se k peronum ani nevlezou (stoji vedle sebe, za sebou se uz nevejdou), pritom na MHD je mista dost a to i ve spicce. Nedej boze, aby se navysil provoz. Rovnez ani samotne perony se mi nelibi, malo mista pro moc lidi.

Osvetleni se mi take libi, je neobvikl a pekne resene. Je pravdou, ze obyvatelum namesti toto osvetleni muze vadit, ale to je dan, za bydleni na namesti, nebo v centru. Tak to u velkych mest uz byva.
27.1.2009 14:56
Phavel  (Pokročilý)
RE: Náměstí před hl.n.
Já musím odpovědět, že náměstí se mi líbí. Nezdá se mi fádní ale naopak členité. Určitým strohým dojmem spíš působí Malé náměstí, ale nikoliv Riegrovo. To že ubylo stojanů pro kola je sice pravda, ale na druhou stranu jsou nyní stojany i na terminálu HD. A navíc horda seštosovaných "ukrajin" by ani na náměstí dobrým dojmem nepůsobila. Předimenzovanost nástupních míst MHD - tak to myslím není nijak na škodu a není to ani žádný vrub na kráse, málokdo si to vůbec uvědomí. Zvolený typ osvětlení je velmi efektní, ačkoliv je pravda, že způsobuje pravděpodobně velký "světelný smog". S tímto jevem bohužel stejně ve městě musíme počítat, naštěstí můžeme jeho vliv na nás eliminovat (stažení rolet v ložnici :-). Celkově za sebe říkám, že Hradec konečně získal důstojné vstupní místo (z pohledu návštěvníků) - málokterá velká města se něčím takovým můžou pochlubit (teď mám na mysli vůbec celou tuto lokalitu + nádraží a terminál). Mrzí mě spíše také některé nedodělky, nebo realizační vady.
14.2.2009 18:21
Guboš  (Pokročilý +1)
Riegrovo náměstí
Celková kultura Riegrova námestí je opravdu pozitivní (nechci spekulovat o různých proviněních úředníků a právníků magistrátu města, kteří jsou v médiích propírání za nevýhodně uzavřené smlouvy - malá domů) a buďme rádi, že konečně prostě STOJÍ :o). Těch pár rezatých stojanů na kola, která byla umístěna na "záhonech" naproti hale ČD a konkurovala si s některými opilci, jsou přiměřeně nahrazena - sice v místech méně vhodných - ale i tak díky za ně. Je pravda, že stojany na kola nemají svoji koncepci, už vůbec ne ty naproti Čezu. Nevadí mi počet stanovišť busů a je velmi příjemné sledovat i tabuli odjezdů vlakových spojů. Věřím, že v rámci slibovaných reklamací se opraví i část chybně položených komunikací (chodníků) vedle parkoviště hotelu Černigov. Co mi však vadí. Město nebylo schopno koordinovat KOMPLETNÍ rekonstrukci Riegrova náměstí. Taková rekonstrukce, včetně podzemních sítí a rozvodů se neprovádí každý den, je to investice na několik desetiletí dopředu. Tím negativem je, že pozemek před hotelem Černigov zůstal v podstatě netknutý! Chápu, soukromý pozemek... Přesně tak to kdysi dopadlo mezi malým Tescem a Českou Pojišťovnou - půlka náměstí žulové kostky a druhá asfalt. Kdysi, jako malý kluk jsem tam chodil s rodiči k malému jezírku... Dle plánů města jsem pochopil, že se připravuje rekonstrukce trasy od nádraží k Tescu. Předpokládám, že součástí všech těchto úprav bude i ulice za Černigovem, kde se v současné době dokončuje bytový dům.
18.3.2009 16:02
Björken  (Nováček)
Lidl
A je to tady, lukrativní pozemek vedle Terminál patří Lidlu a už se staví další Lidlovské strašidlo. Promarněná příležitost pokračovat v moderní architektuře Terminálu se stává skutečností :/
18.3.2009 16:41
Phavel  (Pokročilý)
RE: Lidl
Co na to říct? Na město jako HK trestuhodné rozhodnutí! Opravdu promarněná příležitost.
26.4.2009 19:36
pppqqq  (Nováček)
RE: Lidl
Pokud vím, tak v územním plánu tam bylo odstavné parkoviště (což dává vedle terminálu MHD smysl, např. pro lidi přijíždějící do Hradce denně za prací). Co bylo impulsem ke změně názoru zastupitelů města si prostý občan lehce domyslí sám.
26.4.2009 20:14
VOSA  (Nováček)
RE: Lidl
No stravenky to asi nebudou.A to tam ještě by měl být MEK.....D a o tom salunu ani nemluvě.Jako kdyby tady těch autosalonu bylo málo.No alespon město třeba dostane hezká auta i z nákupem německo-polského zboží.... A na vrch bigmenu.
A co bude nebo spíš je z bývalého pracáku....
Hlavně by to chtělo takové rozhodování nejdříve probrat z lidmy.Mě osobně nějáké navrhy v radnici a na radnici nic neříkají.Ustavní změny uzemního plánu atd. Stejně si tu cestu k svému plánu vždy nakonec najdou.
Ale at tu jen nekritizuji nádraží a terminál se povedl i když za jakou cenu.Jen toho parkování by mělo být asi víc.I když u lidlu zajisté parkoviště bude tak proč toho nezneužít.
5.11.2009 11:53
pepicek  (Nováček)
Světelné znečištění
Hehe, všude na světě se snaží "světelné znečištění" omezovat a v HK si vymyslíme lampy, které v podstatě svítí kolmo vzhůru. Mluvím o nových lampách před hlavním nádražím.
relax.lidovky.cz/v-jizerskych-horach-je-prvni-mezi...

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme