Zbytečné vyhazování "veřejných peněz" v HK

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
19.5.2006 00:00
Plaváček (neregistrovaný)
Zbytečné vyhazování "veřejných peněz" v HK
Ahoj hradečáci! Za co se podle Vás v HK vyhazují peníze zbytečně (rekonstrukce všeho možného apod.)a na co peníze podle Vás chybí?Čeho je tu nadbytek (hypermarkety) a čeho nedostatek?Díky za každý názor!
22.5.2006 22:31
Petr21  (Nováček)
RE: Zbytečné vyhazování "veřejných peněz" v HK
No tak asi nemá cenu chodit daleko, přestavujeme pivovar za "zatím" cca 2 miliardy, bývalý "Kreml" se rekonstruoval v hodnotě cca 200 mil a stále to je málo. Jen tak pro info, je nás ani ne 100 tis, to je na každého (včetně kojenců a etn. menšin) cca 22 000,- Kč. Ten "Kreml" vydělával pronájmy. Na letišti chřadnou budovy kde by ty kanceláře byly perfektní, i by bylo kde parkovat :o)
22.5.2006 23:22
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Zbytečné vyhazování "veřejných peněz" v HK
Letiště by bylo moc daleko, na to, aby si úřednice mohly jít v polední pauze nakoupit... A přece nepůjdou do starých kasáren, to by bylo pod úroveň magistrátu, ne?
Navíc by se mi líbilo, kolik lidí by nadávalo, že to má na magistrát tak hroozně daleko
23.5.2006 10:31
Stanan  (Nováček)
RE: Zbytečné vyhazování "veřejných peněz" v HK
pivovar je investicni akce HK kraje, v podstate s tim HK jako město nemá nic společného, ale to nemění nic na faktu, že to je absurdita (teda ne rekonstrukce pivovaru ale ucel pro jaky je rekonstruovan),a v rámci podpory místních firem to staví SKANSKA z Třince, podle toho co je napsané na té ceduli :o)
23.5.2006 12:02
Petr21  (Nováček)
RE: Zbytečné vyhazování "veřejných peněz" v HK
No a nemá ta Skanska taky sponzorovat Hradecký fotbal? Že by fakt ta korupce byla tak okatá??
Jo mimochodem to letiště je taky žrout peněz, 1 200 000,- jim posílá město za sekání trávy (za co jiného) a teď tam stojí nová věž tak za 40 milionů, kontrolní otázka : Kdopak ji asi zaplatil ???
23.5.2006 13:23
Xaver  (Profesionál +11)
RE: petr21
Je to drahé, to je pravda, jenže sanace budoucí ruiny pivovaru by také nebyla levná.Alespoň se to místo vzhledově vylepší, než to vše obserou a obechčijou psíci. Úsměvný den :-))
23.5.2006 14:01
JPA  (Pokročilý)
RE: petr21
Mě by spíš zajímalo, co (nebo kdo?) tenkrát přispělo k tomu rychlému konci pivovaru, podle mé paměti byl moderně vybaven, a rok předtím, než skončil, měl nejvyšší výstav v historii. Nedala se výroba v Hradci zachránit? Byly dluhy u banky, jasně, ale přece i zájem té banky by měl vždy být, aby se výroba zachovala, a ne aby se to zabalilo a rozprodalo za daleko menší výtěžek.
Jsme jediné větší město bez pivovaru, rarita navíc byla v jeho umístění - v historickém jádru města, pro turisty by to bylo lákadlo, kvasnicové nefiltrované pivko - s ohledem na dnešní dobu, co na nás ty velkopivovary zkoušejí - fujtajbl, hanba kvalita za velkou cenu! Jojo, už je bycha honit, teď se hádáme o to, jestli je lepší aby tam za nehorázné peníze vyrostlo byrokratické centrum...
25.5.2006 17:06
Morgiana  (Nováček)
RE: petr21 Zlikvidované firmy
Mám pocit, že podobně záhadně byl ukončen masokombinát v Březhradě. Co jsem slyšela, bylo tam moderní vybavení a odbyt měli dobrý. ???
23.5.2006 16:58
Linden  (Nováček)
Plejtvání v HK
Podle mého názoru je dobře, že je pivovar rekonstruován, ale administrativy je všude dost. No ale co, než by přišel někdo jinej s nějakým plánem, tak by taky mohlo bejt po pivovaru. Aspoň to bude hezký, když už nic jinýho. A co se týče plejtvání, tak co zastřešení zastávky na Urlicháku? Vim ,že o to byly nějaký spory, ale mně se docela líbila a hlavně tam stála, když pršelo. Nějaký prachy asi to její postavení stálo a její destrukce taky. To mně přijde jako pekelný plejtvání. Teď abych tam zas moknul.
23.5.2006 16:58
Petr21  (Nováček)
Xaver
Xavere, to jak dokážeš někam zapojit svoji snahu o čistší město je naprosto obdivuhodné :o) Nestálo by za to zkusit k tomuto tématu zjistit jak jsou využívány ony pověstné vysavače exkrementů a odpadkové koše? Koše ze sáčky na sídlišti vídám, onen vysavač (prý jsou čtyři) jsem nikde ještě v činnosti neviděl (podotýkám že nepočítám ježdění sem tam).
23.5.2006 20:48
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
témata do ankety
zdravím všechny,
toto téma je celkem zajímavé. Zkuste prosím uvést pár tipů odpovídající názvu tématu a já na základě toho sestavím novou anketu. Tipy nemusíte vkládat přímo do diskuze, můžete mi je poslat na mail, do předmětu zprávy uveďte heslo "tip na anketu"
díky
Jarda Fišer
23.5.2006 22:45
Morgiana  (Nováček)
Vyhazování peněz
Za jednu z největších černých děr považuji pokusy o revitalizaci Benešovy třídy, která vede odnikud nikam. Dokud nebude vystavěna křižovatka u Milety a nevzniknou cyklostezky mezi Moravským předměstím a centrem, jsou zásahy na Benešově třídě zbytečné, lidé tam nebudou chodit a jezdit.
25.5.2006 12:03
Stan  (Nováček)
Největší plýtvání,
kterého se dopustilo vedení HK, byla "privatizace" společnosti VAK Hradec Králové. Při ní se nenávratně znehodnotila zdravá a prosperující firma. Občané přišli o možnost zhodnocení již vložených prostředků, potenciální dotace z EU, a navíc zaplatí v budoucnu další peníze za vyšší vodné a stočné. Zbytkový VAK navíc zaplatí(nebo už zaplatil) pokutu 800 tisíc Kč za neprůhledné "poptávkové řízení". Už se těším, jak budou exponenti této akce prokazovat u soudu, který sami vyvolali, "čistotu a transparentnost" celé transakce.
26.5.2006 02:00
Franta  (Nováček)
Kam mizi penize
Me by zajimalo kam ty penize tecou?Stale sen jen neco slibuje nebo oddaluje (fotbalovy stadion, koupaliste, autobusove nadr.)Podle me Mesto pro lidi vypada ponekud jinak. Pani radni by se meli jet podivat k sousedum jak se zachazi s verejnymi prostredky( koupaliste, prumyslova zona, letiste, cyklostezky apod.) Hradec pomalu ztraci lesk a je to dost skoda:( Jen aby nam neujel vlak
10.10.2008 14:44
Petr - HK  (Guru +4)
aktuální zpráva z ČTK
Městu Hradec Králové hrozí kvůli investici do dluhopisů insolventních islandských bank Glitnir a Landsbanki ztráta kolem 74 milionů korun.

A pak může Kalousek a Topolánek prohlašovat, že se nás finanční krize nedotkne:-))

www.ctk.cz/sluzby/slovni_zpravodajstvi/ekonomicke/...
10.10.2008 19:58
Roman  (Pokročilý)
RE: aktuální zpráva z ČTK
Vím, že to přímo nesouvisí a že je to opravdu velmi jednoduchý náhled, takže spíš jen ironická poznámka, ale nedá mi to - město nemá na postavení parkovacího domu, takže to přenechá soukromé firmě (která si na to stejně předem vybere...)
10.10.2008 20:15
Petr - HK  (Guru +4)
RE: aktuální zpráva z ČTK
Abych informaci uvedl na pravou míru. Hradec není jediným, kdo investoval do dluhopisů na Islandu. Předpokládám, že investice proběhla prostřednictvím českého bankovního domu v době, kdy investice do dluhopisů nebyl tolik riziková. Na Islandu investovalo spousta úřadů, radnic a státního organizací Velké Británie. Spíše je otázkou, zda riziko spočívající v investicích do dluhopisů bylo řádně zváženo a hlavně rozloženo. Nechci někomu šahat do svědomí, opravdu neznám přesná čísla, ale investice městských peněz do dluhopisů a akcií s sebou nesou dosti vysoká rizika a tato rizika se dnes bohužel stávají reálnými. Co bude s penězi na Islandu, když islandská vláda nehodlá ručit za vklady střadatelů - pro město HK je to dost velký průšvih.
10.10.2008 21:34
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: aktuální zpráva z ČTK
Ono by se to nechalo postavit do trochu jiné roviny. Je mi docela proti srsti, když někdo podniká s mými penězi, které já odvádím jako daně a ještě prodělá kalhoty. A navíc ještě takovéhle podnikání nenese pro zaměstnance radnice žádné riziko. Penízky na výplatu dostanete z našich daní, tak o co jde, že? Vážení radní, už běžte do hajzlu. Jen z nás taháte peníze a pak je ještě proobchodujete v rizikových akciích. Samozřejmě, že osobní odpovědnost žádná.
10.10.2008 23:25
Petr - HK  (Guru +4)
RE: aktuální zpráva z ČTK
Mirku, město je správcem finančních prostředků a je správné, že je investuje a nesuší je na účtech. Jen musí být investice v rámci portfólia rozložené, aby riziko bylo přijatelné a zároveň výdělek co nejvyšší. Proto se mi nelíbí, že najednou vyleze průšvih na Islandu, najednou se dozvídáme o nákupu akcií,....a nevím, co ještě přijde. Určitě existují méně rizikové investiční nástroje než jsou dluhopisy a akcie. Nečekejme, že zastupitelé nebo radní, tzn. osoby, které rozhodují o městských investicích, budou dobrovolně odstupovat od korýtek :-))))) Na druhou stranu po bitvě je každej generál. Nemám nic na Islandu, bohužel frčím na akciovém Titanicu a každej den počítám ztráty. Jen s tím rozdílem, že jedu za svý!!
13.10.2008 11:08
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: aktuální zpráva z ČTK
A votom to právě je, že za svý. Nesete si svoji odpovědnost, že budete mít hodně a nebo prd. Je pozoruhodné, že tady město naříká, že potřebuje peníze, proto zvyšuje daně z nemovitosti, a pak se dozvídáme, že s takovým balíkem peněz ještě podniká a prodělá kalhoty. Kde je opovědnost??
13.10.2008 15:21
Phavel  (Pokročilý)
RE: aktuální zpráva z ČTK
Město tyto volné prostředky nevygenerovalo nějakými úsporami v hospodaření, ale privatizací. Proč např. prodali akcie EOP, nebo plynáren, když takto získané peníze neinvestovali? Pokud tyto prostředky nepotřebovali, měli je nechat bezpečně "uložené" tam kde byly (v akciích, majetku, apod.) a ne je znovu investovat do nějakých rizikových fondů. Nakonec mít podíl v energetice (monopolní) je podle mě stále ještě největší jistota...
16.10.2008 15:07
MIREK  (Pokročilý +2)
Co se ukrývá za společností Megalink?
Metropolitní optickou síť za zhruba 300 milionů korun začala v Hradci
budovat společnost Magnalink. Novinka by měla usnadnit život a především
výrazně snížit náklady obyvatel a institucí. "V rámci sítě bude telefonování
zdarma. Domácnostem nabídne desítky kanálů televize, rychlý internet a
kvalitní propojení s úřady či firmami. Na síť se může připojit kamerový
systém policie, dalo by se tak měřit a regulovat teplo." tolik z citace
Deniku.cz. A zde bude asi jádro věci. Soukromou společnost Magnalink budou
využívat Městská policie pro kamery a společnost Tepelné hospodářství za
účelem přenosu dat, kde je místopředseda představenstva Ing. Boris Herman a
člen představenstva Ing. Josef Malíř. Obě tyto společnosti jsou ve 100%
režii města a je tedy s podivem, že se opět, ale už v soukromé společnosti
Magnalink a.s. vyskytují ti samí dva známí, člen představenstva Ing. Josef
Malíř a člen dozorčí rady Ing. Boris Herman. A tak se ptám, z čeho tato
společnost bude profitovat? Nedojde k odčerpávání peněz ze společnosti
Tepelné hospodářství, která je ve vlastnictví města a následnému zdražování
tepla z důvodu zvýšení nákladů? Není to střet zájmů? Pokud někde figurují
jména Herman a Malíř, a zvláště ve společnosti, která by v budoucnu měla
profitovat na městě, nevidím v tom nic dobrého a v principu to bude podobný
parazit jako ISP s Atolem, jen se tady nebudou muset házet penízky do
parkomatu, ale automaticky se částka strhne v inkasu za teplo. Doufám, že se
tím brzo začne zabývat nějaký šťouravý novinář, a že dozvíme více.
16.10.2008 16:03
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Co se ukrývá za společností Megalink?
Dnes jsem v rozhlase slyšel zprávu, že teplo má v HK podražit cca o 8%. Už je to tu.
18.10.2008 18:39
ajajaj  (Nováček)
RE: Co se ukrývá za společností Megalink?
asi něco jako ČEZ - nové logo na všem, zdražování, velké podnikové příspěvky na dovolenou , zdražování, zakoupení stadionů a jejich rekonstrukce ...zdražování....co dodat?
16.10.2008 16:46
oranžový  (Nováček)
Magnalink
a její největší podíl akcií vlastní společnost Konek Tel a.s ,která je distributorem radiokomunikačních produktů americké firmy Motorola Inc. na území ČR. Tenhle nápad tu vznikl už v roce 2002,kdy ministerstvo vnitra vybralo Prahu,HK a Třebíč jako zkušební místa. To bude určitě nějaká důležitá blbost,bez které se neobejdeme . V rámci sítě bude telefonování zdarma - /otázkou je,jak se do ní obyč.občan dostane / Zkrátka : Bude tu další kabelovka za paušál a kdo ji bude odmítat.............ale to už známe z právě rozjetého kšeftu století.
19.10.2008 15:09
pppqqq  (Nováček)
RE: Magnalink
První firma, co tu staví optiku dostupnou i pro domácnosti. Na západě běžná věc, u nás se místo toho nadále rozšiřují beznadějně zastaralé technologie jako kabel, DSL nebo bezdrát. Chytráci co o tom nic nevědí samozřejmě budou jako vždy nesmyslně kritizovat. Volání zdarma ve své síti u nás nabízejí kromě Telecomu všichni operátoři pevných linek (a že jich jsou desítky, možná stovky).
20.10.2008 08:02
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Magnalink
Nekritizuje se technická vymoženost, ale kritizuje se tu opět podivná propojenost zastupitelů a soukromé firmy.
20.10.2008 10:10
oranžový  (Nováček)
RE: Magnalink
Volání zdarma ? O čem to mluvíte ? Zavolat si zdarma dnes můžete maximálně u otevřeného okna.
16.10.2008 22:02
Fakta  (Nováček)
To se musí umět...
Tak a pak že to nejde. Jde to a jednoduše.Město se rázně vzepřelo firmě ATOL a rozdalo svým miláčkům (darmožroutům)úředníčkům parkovací karty na původně "zdarma" parkoviště za úřadem "pro lid" za 12 mega.No není to ještě moc vyladěný - rozdalo se více karet než je parkovacích míst(do prd.le a co vlastně pak ten občan???). Čtěte ale zde: hradecky.denik.cz/zpravy_region/atol20081015.html .Je to další pecka před defenestraci.Jinak zde diskutovaná mega síť (optická ať se občanům konečně rozsvítí) od megatunelářů za peníze občanů přes topení proteklých je opravdovou třešní na dortíku odvahy současné radnice.
18.10.2008 11:22
egyptwo  (Nováček)
vyhodili můj příspěvek-CENZURA
dne 15.10.2008 jsem napsal rozsáhlý příspěvek, že město HK ukládalo stranou cca 782 miliónů Kč a přitom za ně mohlo postavit parkovací domy a nedávat luxusní Smlouvy ATOLu. Tento článek byl zlikvidován a vymazán!!!!!!!!!!!!!!!
ing V. Kusák
oo HK
SNK ED
18.10.2008 20:53
egyptwo  (Nováček)
RE: vyhodili můj příspěvek-CENZURA
velmi se omlouvám všem za tento chybný příspěvek, ve kterém jsem označil tento web za cenzurovaný. Psal jsem do jiné kapitoly, přehlédl jsem se a začal kritizovat. Mrzí mne to a po upozornění správcem se takto všem omlouvám.
ing.V. Kusák
SNK ED
20.10.2008 22:12
Roman  (Pokročilý)
RE: vyhodili můj příspěvek-CENZURA
V pohodě. Je to taky trochu tím, že se tady musí stavět nekonečné věžáky po několik let jen proto, že téma je v podstatě totéž, nebo podobné. Že se mezi tím mění situace, nebo i podstata zůstává vedlejší...
O době načítání a orientaci v reakcích nemluvě.
21.10.2008 10:22
MIREK  (Pokročilý +2)
Křižovatka Mileta
V deníku.cz je hezký článek o tom, že je odsouhlasena výstavba křižovatky Mileta. Již dnes dopravní experti tvrdí, že jsou to vyhozené peníze a že místo 300 mil by bohatě stačilo 50 mil na její rozšíření. Důvodem výstavby je zkapacitnění II.městského okruhu pro dopravu z dálnice.viz odkaz hradecky.denik.cz/zpravy_region/mileta20081020.html. Místo toho,aby se investovalo rozumně a tranzitní dopravu z města odvedlo, plánuje další tranzit do centra . Dálnice centrem města, to je jistě unikát. Kdy už konečně začne někdo rozumně uvažovat? Bude odborník na dopravu p. Samohrd natolik odvážný a pokusí se to nějak rozumně obhájit? Myslím, že ani severní či jižní tangenty nejsou řešením, jak si myslí zastupitel KSČM Štěpán. Jižní tangentou se jen zavede doprava do JINÉ obydlené zóny kolem Štefánikovy a Palackého tř.
21.10.2008 13:30
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Křižovatka Mileta
Souhlasím s Mirkem. Nedovedu si představit, jak budou, na tzv, jižní spojce odbočovat kamiony na Brněnskou ulice. Nedávno, když tam vedla objížďka, tak jsem viděla, jak kamiony při odbočování musely najet až do levého pruhu a pěkně to tam zablokovaly. Rozšířit silnici o odbočovací pruh nepůjde, protože radní přilehlou parcelu prodali staviteli autosalonu. Na radnici máme bohužel bandu amatérů a levá ruka neví, co dělá pravá. Myslím si, že vést tudy jižní spojku je nesmysl a jenom se vytlouká klín klínem.
21.10.2008 15:15
Phavel  (Pokročilý)
RE: Křižovatka Mileta
Tak ona snad jižní (i severní) spojka ani není primárně plánovaná pro tranzit. Funkci obchvatu by měla plnit R35. Spojky by měly mít "sběrnou" funkci - tzn. spíše pro vnitroměstskou dopravu. Takže třeba v případě jižní spojky, pokud budou chtít obyvatelé Moravského předměstí najet na D11, nepojedou na okruh, ale využijí právě jižní spojku.
21.10.2008 15:33
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Křižovatka Mileta
Ano souhlasím, pokud bude R35 dokončena. Nynější část do Opatovic, to není pro HK žádné řešení, leda že by tranzit jel přes Pardubice a dál na Holice a to se asi nestane.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme