Zimní stadion a firma ABD

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
11.12.2012 14:25
Freddy (Nováček +20)
to si dělaj srandu
zpravy.hradeckralove.cz/posun-v-kauze-zimniho-stad...

takže magistrát dosáhnul neplatnosti smlouvy. Skvělý výsledek, který nás všechny může ve skutečnosti stát čtvrt miliardy korun. Tak tomu říkám síla. Budeme mít nejdražší zimák v republice!!
Doufám, že někdo půjde bručet.
zobrazit | souhlasím (+2) | nesouhlasím (-0)
Nejhůře hodnocený příspěvěk ▼
21.9.2014 07:18
Old (Nováček +0)
Gabina
Pan Fink to dělal pro sebe. Jednak, aby se zviditelnil, jednak , aby mohl cpát do zimáku další peníze. Viz noviny - v srpnu proběhly rozsáhlé rekonstrukce. zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-2)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
28.3.2012 00:00
hokejka  (Nováček)
Zimní stadion a firma ABD
Město Hradec králové potažmo jeho neslavné vedení se chlubí výpovědí smlouvy firmě ABD o pronájmu zimního stadionu. Ve skutečmosti to ale jě docela podivná komedie kde firma ABD uzavřela velkou halu (dnešním dnem i malou) a jen tak-tak se dohrála sezona ledního hokeje. Zbylé zápasy se odehráli v malé hale k čemu byla přivežena rolba z Opočna. Celé to nějak smrdí (jako všechno v našem krásném městě) a tak se ptám jestli někdo ví něco víc nebo zná pozadí této nové aférky?
29.3.2012 10:34
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Ta "aférka" přece není tak nová. Celá smlouva s ABD je mírně řečeno divná, a její realizace, resp. způsob kontroly jejího plnění po celá léta městu škodí a hokeji neprospívá. Současný pokus o zrušení smlouvy tím, že ji prohlásí město za neplatnou od samého počátku, osobně považuju za dost velký risk a preferoval bych raději dohodu. Ale pokud se ta strana, která se ze smlouvy zajímavě pakuje, dohodnout nechce, je asi nutno zkusit cokoli. Jen pro příznivce hokeje dodávám, že o tom, co se má za peníze plynoucí ze smlouvy realizovat (tedy např. zda hotel nebo šatny či mantinely) mělo a mohlo kontrolovat vedení hokejového klubu, a stejně tak měli i povinnost kontrolovat kvalitu odvedených prací, pokud se tedy nemýlím. . .
30.3.2012 21:17
hokejka  (Nováček)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Bohužel máte naprostou pravdu ale mám letitý pocit že i vy máte svůj podíl na devastaci Hradce a morálky zastupitelů či vedení města. Zaráží mě i vaše připo*ranost při označování komu to prospívá. ...ta strana která se ze smlouvy zajímavě pakuje... Nevím jestli jste naivní, slaboch či taktik že neoznačíte i ty který tý straně pakující se to umpožnily a zcela jednoznačně v duchu dnešní doby na tom přinejmenším participují...
31.3.2012 14:52
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Všichni jsme chybující. Jen si ale dovolím připomenout, že jsem v Zastupitelstvu skončil v opozici po volbách v roce 1998 a od té doby jsem se na řízení města nijak nepodílel (pár mých pokusů zmenšit prostor pro korupci a malé domů bylo snadno přehlasováno tehdejší koalicí v čele s ODS primátora Vlasáka a podporou komunistů) a od roku 1999 do roku 2010 jsem strávil většinu času nejen mimo Zastupitelstvo, ale hlavně mimo ČR, a můj vliv na život ve městě byl opravdu nulový.
Neznám tedy do detailů historii vzniku té podivné smlouvy, znám jen spoustu mýtů a blbostí, které se o tom vyprávějí, ale k realitě mají zjevně docela daleko.
Jiná věc je, že ani současné vedení není dost silné na to, aby se se vším, co podědilo, dokázalo vyrovnat, natož dobře a rychle. Ale jaké karty voliči rozdali, s takovýma hrajem, aniž bychom pořádně věděli, kdy hrajem betla a kdy durcha :-). Jsem z toho často znechucenej, ale žádné lepší řešení zatím nevidím.
2.4.2012 17:25
hokejka  (Nováček)
RE: Zimní stadion a firma ABD
No nemáte až tak úplně pravdu. Hrajeme s kartami které voliči rozdali ale bohužel jste je ještě jednou zamíchali na radnici a to zcela proti vůli většiny voličů. No a to je ten současný problém HK. Naprosto nevýrazný člověk v čele, modrý ptáci likvidují tu stopy po včerejším hodování tu zakládají party pro hodování nové. Celá hradecká politika v čele se současnou koalici je težce na zvracení. V tomto složení ae nikdy nic nezmění. V Hradci byl zakořeněn systém - drž hubu o tom co jsem si nakradl u hokeje a já ti dám prachy na divadlo i fotbal a když budeš hodný dám ti zobnout i v Atolu. Bŕŕŕŕ, hrozný hnus.
2.4.2012 19:37
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Máte zjevně hlubší vhled do zákulisí místní politiky, než mám já. Nemůžu samozřejmě vyloučit, že jsem po těch letech pořád ještě stejně pitomej jako jsem byl na počátku a že tedy věci, o kterých tu píšete, takhle opravdu probíhají, ale mě o nich nikdo nechce nic říct. Možná proto, že prvního člověka, který mi před 21 lety na radnici nabídl úplatek, jsem už za hodinu ohlásil na Policii. Zpackal jsem to tenkrát, nakonec bylo tvrzení proti tvrzení a nic se neprokázalo, ale pozitivní na tom bylo aspoň to, že od té doby už mi nikdy nikdo nic nenabízel (a nedal).
A pokud jde o složení vedení města (koalice se tomu říkat nedá, protože společně nehlasujeme), taky z toho nejsem nadšený. Ale protože někteří nemůžeme akceptovat koalici s komunisty, a sociální demokracie (tedy především její čelná představitelka) zase nedokáže spojit svoje síly s některými z nás, je to dost nechutnej guláš, který není možné dochutit ani kořením Zelených, kteří se v Hradci opravdu hodně nepovedli. Budu Vám tedy velice vděčný, pokud se tu podělíte o nápad, jakou koalici vlastně slepit, aby vůbec nějak fungovala. Můžu Vás ujistit, že si tím v těchto dnech láme hlavu docela hodně lidí...
Ale za složení Zastuitelstva opravdu nemůže nikdo jiný, než hradecké voličstvo. V řadě měst v naší zemi se při posledních volbách voliči dovedli zbavit lidí se špatnou pověstí, nám tu holt někteří zůstali...
3.4.2012 01:45
hokejka  (Nováček)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Jaké prosím zákulisí - veřejně a za bílého dne se to koná před zraky všech občanů. Tu záležitost někdo musel vymyslet, navrhnout, přesvědčit spolustraníky i koaliční partnery,nechat to odsouhlasit. Poté se to několik let realizovalo, kdy od samého počátku bylo naprosto zřetelné že to nefunguje správně, že se oddíl vymlouvá na ABD,ABD na město, město na peníze a voliče, voliči na politiky, politici na pána boha... Kontrola téměř žádná, předražené části rekonstrukce, práce i materiál, neplacení subdodavatelům a pod. Ale hlavně celou dobu naprosto nesmyslný postup rekonstrukce (když dnes už začínám chápat strategii nikdy nekončící rekonstrukce...) tak nějak od opravy komínů směrem k základům. Zimní stadion má v havarijním stavu plochu, zastaralé a životu nebezpečné mantinely + plexi, naprosto nevyhovující šatny, nedokončený prostor mezi velkou a malou halou (prý původně tunel - ten proběhl zřejmě jenom u financování celého cirkusu). Je zřejmé že celá záležitost má svého původního autora, své zastánce, lidi za danou věc odpovědné, lidi který to měli kontrolovat atd. Tak jak jsou dnes zde i lidé zodpovídající za současný stav a pravděpodobně dlouhou válku s ABD group - kromě jiného léta v insolvenci a dnes v konkurzu !!! Ohledně koalice máte bohužel v mnohém pravdu ale obdivuji váš žaludek sedět někde s dinosaurama na zastupitelstvu města a být s nima dokonce v koalici. Ohledně nulového potenciálu šéfsocanky je to těžké a jsem překvapen že ji drží v čele když musí každý 100 pro vědět že jsou koaličně naprosto impotentní, nebo to tak vlastně chtějí??? Zelenáči jsou hrozný jak v Hradci tak na smetišti dějin a to v celé zemi. To ale pořád nevysvětluje vaší kolaboraci a slabou loutku v čele města.
3.4.2012 19:42
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Jakou "kolaboraci" máte na mysli? Ucházel jsem se o hlasy voličů, nabízel jsem svoji kapacitu pro rešení problémů města a dostal 15 procent hlasů. Na návrat na primátorské křeslo to ale bylo málo. Měl jsem těm víc jak 5 tisícům lidí, kteří mi dali hlas, ukázak prostředníček a složit mandát od heslem "primátor nebo nic?"? To mi připadalo zbabělý. Tak jsem v zastupitelstvu zůstal, nepřijal jsem ale žádnou jinou funkci ve výborech ani komisích, natož ve dozorčích radách, abych mohl zůstat svobodný ve svém rozhodování, jak hlasovat. A od té doby hlasuju pro to, co považuju za správný a nehlasuju pro to, s čím nesouhlasím. Ano, pár výjimek tu bylo, teď naposled jsem se například spletl v jednom hlasování, které mě potom hodně mrzelo(nebylo to o kinu ani o hokeji :-)). A samozřejmě se dá diskutovat o tom, jak moc jsem hlasoval podle svého nejlepšího vědomí a svědomí při volbě současného vedení města. Tady jsem po několika marných pokusech o jakoukoli volbu nakonec přistoupil na kompromis, který jsem v té situaci považoval za nejlepší MOŽNÉ řešení, a po pravdě řečeno, žádné lepší jsem nevymyslel dodnes. Ale že bych "kolaboroval", to si fakt nemyslím. Je to ovšem zajisté věc názoru...
4.4.2012 16:32
hokejka  (Nováček)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Myslel jsem právě ono vedení města díky kterému došlo spíše k zakonzervování některých kauz než k jejich vyřešení. Prostě jste přispěl k současnému vedení města na co jste rozhodně nedostal mandát od oněch 5k voličů. Voliči chtěli jednoznačně změnu a s.Soukup je smetistě dějin a ne změna nebo dokonce vhodný politik na náměstka našeho kdysi krásného a bohatého města.
4.4.2012 20:32
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Pokud byste si dal tu práci a vyhledal si moje předvolební materiály a prohlášení (třeba na mých webech ještě jsou), snadno byste si ověřil, že já se vůči MINULÉMU vedení města nijak ostře nevymezoval, nesliboval jsem defenestraci nebo "vymetání" ďábla, ale jen větší transparentnost jakéhokoli rozhodování BUDOUCÍHO vedení města, pokud v něm budu já, a možnost plné kontroly všech mých kroků jak občany, tak opozicí.Neříkal jsme co zruším, ale co udělám. Nabízel jsem to s vědomím, že už jsem tak v minulosti osm let jako primátor fungoval a doufal jsem, že to lidé v Hradci budou chtít znovu. Voliči si vybrali něco jiného. Těch 5 tisíc lidí, co volili mě, bylo prostě málo. Neměl jsem dost hlasů na to, abch si mohl sestavit tým vedení města podle svého a dneska ve vedení města nejsem. Ostatně nemám potřebu se ospravedlňovat, vím dávno, že to nemá smysl u někoho, kdo má názor předem a dávno hotový. Přeju Vám pěkný den a hokeji lepší a moudřejší správce.
5.4.2012 09:54
Cassarelli  (Nováček)
RE: Zimní stadion a firma ABD
Věřit Dvořákovi je ošemetné. Bude se držet zuby nechty ve vedení města a zastupitelstvu. A na vůli voličů z vysoka kašle !!! Potřebuje je jen ke zvolení do funkce. Lidem se už konečně konečně odvíraj oči a dají to pustupně najevo i u voleb.
5.4.2012 16:26
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Cassarelli
Věřit nějakému anonymnímu Cassarellimu, je velmi ošemetné. :-)
5.4.2012 16:39
Cassarelli  (Nováček)
RE: Cassarelli
Tys mně rozesmál. Doufám, že hlasuješ aby nepřejmenovávali náměstí na Havlovo. Dvořák už nestačí sám proti všem. Tak to asi vzdal.
28.3.2012 22:11
barvas11  (Nováček)
ahoj
tohle forum je super
30.3.2012 09:38
Cassarelli  (Nováček)
Smlouva ABD
Pokud je smlouva nevýhodná, tak je to práce pro kriminální policii. Někdo snad smlouvu schválil a podepsal. Zřejmě opět uvidíme divadlo s faktem promlčení.
30.3.2012 17:13
Guboš  (Pokročilý +1)
Nejen zimní stadion
Není složité ukázat na některé staronové tváře mezi náměstky primátora, kteří figurují v různých aférkách... Např. pan Soukup! Nebyl to právě on kdo se angažoval u "akce" zimní stadion? Je to opravdu muž na svém místě :o(
30.3.2012 21:06
hokejka  (Nováček)
bohužel nezbývá než souhlasit
Role hradeckých náměstků v různých kauzách je nezastupitelná (i když se jedná o zastupitele :-) ). Jde za pár let o stovky milionů korun a do dnešního dne kromě s.Zindulky (a to jde do ztracena) se nic nikdy nevyšetřilo, neodsoudilo - prostě nedotáhlo do konce. Zřejmě je městká kasa bezedná a soudruzi napříč politickým spektrem mají společné zájmy v oblasti "malá domů". Po odchodu velkého učitele s.Boríska jeho nadaný žáci s.Soukup, Malíř ale i v hokeji O.Votroubek či Jiroušek vystrkují své drápky. Tam kde tečou peníze jde morálka a zájem občana stranou. Před chvíli jsem četl slova velkého BOSSE hradeckého hokeje (rozumí úplně všemu): "Se společností ABD Invest chceme jednat u kulatého stolu a vše vyřešit smírně,“ řekl Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku města hradeckého magistrátu." Tak nevím jak to může dopadnou když se do toho vloží tenhle chytrák. Jak smírně když na ně posíláte policii, podáváte žaloby atd. Celá vypečená městská akce je podvodem od počátku do dnešního dne. Původním odůvodněním čórky bylo že se dá obejít vyšší DPH při rekonstrukci zimního stadionu formou pronájmu firmě. Byla slibována rekonstrukce která je naprosto odfláklá a nedodělaná. To nejdůležitější pro hokej je nedoděláno. Od počátku se měla rekonstruovat nejdřív plocha, mantinely, šatny a ne přiblblé modré x-krát předražené kostky pláště který by vydržel ještě mnoho let. Dále bylo slibováno mnoho kulturních a sportovních akcí - bohužel se opět nepovedlo. Od počátku podvod - od počátku to skřípalo - lidi podepsaný pod tím se dnes smlouvě podivují a chtějí jí vypovědět. Děláte si z nás pr*el?
21.4.2012 12:31
hokejka  (Nováček)
To je možné jenom v HK
Absolutně nechápu co je za netečností hradeckých fanoušků kdy nám město prohrálo první část sporu o zimní stadion. Bohužel jak známe vedení města tak podobně se bude vyvíjet další pokračování sporu a město ve finále o zimní stadion přijde nebo vyplatí stovky milionů korun "spřátelené" firmě a hokej ve finále ostrouhá mrkev. Chce se mě z toho zvracet a nechápu že vám ne.
21.4.2012 12:42
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Zvracením se to bohužel nespraví. Ta smlouva je od začátku špatná a způsob, jakým se ji teď pokusil nějaký pitomec vypovědět, je ještě o něco horší, pokud je to vůbec možný. Ale bylo by neštěstím, kdyby se teď fanoušci přidali na stranu ABD proti městu, tím hokeji opravdu nepomůžou a svému městu taky ne. Nedokázali bychom naopak něco vymyslet na obranu hokeje proti ABD? Nadávat můžem potom...
23.4.2012 10:48
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Máte pravdu ale rozhodně nepovolávám fanoušky na stranu ABD. ABD je malá domů několika funkcionářů kteří by měli jít bručet a škodí městu i hokeji. Celá akce je značně nepřipravená a silně amatérská. Zdá se že výsledkem bude několika stamilionové odškodné firmě ABD - jestli to vlastně není skrytým účelem akce - několika desítek milionů dostanou najatí pražští právnici a hokej nedostane kvůli naštvanosti voličů a funkcionářů několik let ani korunu. Jinak obdivuji vaši odvahu takhle pojmenovat pravděpodobně primátora.
23.4.2012 11:22
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Mně pravda zase takový problém nedělá :-) Ale primátor není právník, a prý ten nápad s vypovězením smlouvy pro neplatnost (která má snad vyplývat z toho, že město špatně vedlo výběrové řízení???) přinesl nějaký "odborník". Mně to tedy přislo dost uhozený už od začátku, ale nikdo se mě na názor neptal. Budu sám zvědavý, jak odborně to teď dohrajou...
24.4.2012 02:28
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Já vím že není právník ale pokud jsem gynekolog tak se musím alespoň s právniky poradit než začnu střílet od pasu. Taky nejsem právnik ale myslet si že je smlouva neplatná jenom proto že město nedodrželo postup při jejím uzavírání je asi naivní. Pak ABD by v tom bylo nevinně a nic neporušilo. Začínám mít ale pocit že to je dobře sehraná tragikomedie ala TV NOVA a CME za 10 mld. Kč. Co bylo výsledkem? CME mělo ve finále 10 mld. od divaků - daň. poplatníků i svoji TV a pan Železný místo vězení se napakoval. Pořád nic... Co když unáhlenou výpověď vyvolali samotný aktéři smlouvy, tedy spíš architekti smlouvy za město, kteří dobře vědí jak to dopadne pro město blbě ale jejich provizi od druhé strany to neohrozí ba právě naopak a dostanou ji celou mnohem dříve...
24.4.2012 07:21
IM  (Nováček +2)
RE: To je možné jenom v HK
Bohužel, tento případ opět ukazuje na to, jací nýmandi jsou zaměstnáni ve státní správě. Dokud nebudoum mít tito lidé, kteří hospodaří se státními penězi, osobní odpovědnost za svá rozhodnutí, nezmění se v našem státě vůbec nic.
24.4.2012 21:39
xicht53  (Pokročilý)
RE: To je možné jenom v HK
Já bych je moc nepodceňoval, možná jsou mazaní až dost. Nebo jsem chtěl napsat podmazaní?
2.5.2012 13:11
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: To je možné jenom v HK
Tak Martin Dvořák dřepí v zastupitelstvu a čeká, až se ho někdo zeptá na názor??? Zajímavé. Až doteď jsem si já bloud myslel, že zastupitel svoje názory, pokud tedy nějaké má, prosazuje aktivně, zvlášť když městu hrozí poměrně značná škoda. Ale také není nezajímavé, že prakticky pod každým magistrátním průserem se objevuje podpis Martina Soukupa. Varhany? Ulrich? Školka v Podzámčí? ABD Invest? Vzhledem k tomu, že tomuto našemu zaměstnanci stále platíme každý měsíc mzdu v řádu několika desítek tisíc, je to důvod k zamyšlení.
2.5.2012 13:32
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Martin Dvořák, stejně jako další členové zastupitelstva, dostal informaci o pokusu o prohlášení neplatnosti smlouvy, až když bylo hotovo. Z hlediska vedení obchodního sporu umím pochopit, že nejde vyhlašovat svoji taktiku předem a veřejně, na druhé straně ale pak ten, kdo ji zvolil, zkrátka nese zodpovědnost větší, než kdyby si ji nechal požehnat Zastupitelstvem. Námitka v tom smyslu, že podobné rozhodnutí asi může udělat jen soud a nikoli jedna strana smlouvy, zazněla, ale asi pozdě. Na druhé straně, předběžné opatření soudu je jistě nepříjemné, ale samo o sobě neznamená, že se to nakonec nemůže povést nějak šikovně sehrát. Pokud jde o mě osobně, budu opravdu rád, když se ukáže, že moje skepse stran možné úspěšnosti takového kroku nebyla na místě. Za výkřiky "já to říkal", totiž stadion zkrátka neopravíme. Oceňuju, že se s tím primátor pokusil udělat aspoň něco. A že v tom asi nemá podporu celého současného vedení města, resp. kdo mu v tom asi moc nepomůže, ačkoli by nejvíc měl, v tom máme zjevně názor docela podobný...
2.5.2012 23:37
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: To je možné jenom v HK
Milý exprimátore, zatím jsem neslyšel, ba ani nikde nečetl, že byste chtěl prosadit, aby byl Soukup zbaven funkce. A co se týká toho, že zastupitelé dostávají informace pozdě nebo vůbec, pochybuji, že by to bylo pro Vás překvapením. Je v Hradci běžnou praxí, že uvolnění funkcionáři si s úředníky na radnici cosi uklohní a není v jejich zájmu, aby jim do toho kdekdo žvanil. Osm let jste byl primátorem, a tak o tom jistě víte víc než já. Řadový zastupitel by snad neměl čekat na to, co se k němu náhodou donese, ale aktivně se zajímat o to, co se připravuje, nebo se mýlím? Že záležitost s firmou ABD Invest spěje k maléru, to se vědělo už za Divíška a Vy jste měl jistě i za mořem informace z první ruky, když Váš partajní kolega byl investičním náměstkem. Pokud to skončí špatně, zastupitelstvo ani Vy osobně se odpovědnosti nezbavíte. Akorát ten tunel nebudete muset platit celý, ale jen tak velkou část jako my všichni.
3.5.2012 10:44
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Vážený Georgi,
Už jsem tu popisoval, jak vznikala tato koalice, a taky to, že z ní sice rozhodně nejsem nadšený, ale zatím jsem nenašel žádnou jinou, kterou by šlo ze současného zastupitelstva složit tak, aby fungovala líp než tahle. Jestliže jsem tedy s nemalým sebezapřením podpořil vznik této sestavy, neobjevil jsem od té doby dost pádný nový důvod, abych se ji pokoušel rozbít.
O tom, jak poslední 2 roky funguje radnice, magistrát a zastupitelstvo, vím díky vlastnímu angažmá něco více než řadový občan, ale zdaleka ne dost. O tom, jak to fungovalo 8 let před tím, jsem slyšel několik zcela protichůdných verzí, ale rozhodně si neosobuju právo to soudit, na to jsem byl moc daleko. Vidím výsledky, které jsou přes veškeré zdejší nářky, nenávistné výkřiky a urážky takové, že Hradec je nepochybně jedním z nejlepších míst k životu v ČR, a to již dlouhodobě a stabilně. A jeho aktuální finanční kondice je výrazně lepší než je celostátní průměr, i když se postupně zhoršuje.
Souhlasím nicméně s Vámi, že já sám ve své roli zastupitele selhávám, nedávám tomu tolik, kolik bych měl, a kolik bych rád. Mám náročnou práci a rodinu v Praze, často bývám mimo republiku a za víkendy toho o skutečném životě ve městě nezjistím dost, abych mohl vždy kvalifikovaně posoudit, co je vlastně dobře a co špatně. Tenhle svůj osobní nedostatek hodlám napravit v poměrně krátké době. Nejsem si ale bohužel jist, že můj případný odchod ze zastupitelstva nějak zásadně zlepší život ve městě nebo snad alespoň pohled jeho občanů na svoje radní. A situaci na zimním stadionu tím bohužel asi taky nijak nevyřeším.
3.5.2012 18:51
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: To je možné jenom v HK
Pokud se rozhodnete předat mandát, opravdu tím nic nevyřešíte. Ale ani nezkazíte. Prostě se nestane nic. A teď si běžte opláchnout hlavu, máte ve vlasech popel:-)
4.5.2012 08:29
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Máte pravdu, můj případný odchod ze zastupitelstva nejspíš ničemu nepomůže (leda snad, že budou jeho zasedání kratší, já věčně do něčeho šťourám) a ani nic nezkazí (moje snaha naučit aspoň úředníky magistrátu psát usnesení bez chyb a bez blbostí se po 2 roky míjí účinkem). Ale komu se bude na tomhle fóru potom nadávat???!!! :-))))
4.5.2012 12:31
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Nezlobte se na mě pane Dvořáku ale tady nejde o pytlík fazolek. Tady jde zcela prokazatelně o trestní činy v rozsahu stovek milionů až miliardy korun když sečteme řádení jmenovaného a jeho učitele, případně jiných kompliců. To se vám zdá jenom takové téma do diskuze nebo vám to přijde jako mě, že je zde na místě zaujmout zásadový občanský a politický postoj??? Jste zastupitelem proto aby jste zde s námi pokecal nebo cítíte nějakou odpovědnost vůči voličům, občanům města??? Bude se ještě dlouho o tom mluvit nebo už někdo začne konat?
4.5.2012 15:25
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Vazeny pane hokejko, pokud VITE o "prokazatelnem trestnem cinu ve vysi stamilionu korun", jste povinen konat, tedy informovat neprodlene organy cinne v trestnim rizeni. To je Vase obcanska povinnost a jeji neplneni muze byt samo trestnym ci
nemJa na rozdil od Vas o takovem konani znamych ani neznamych pachatelu zadnou informaci nemam. Kdybych skutecne vedel, ze nekdo z clenu soucasneho vedeni mesta trestny cin spachal, nebo bych m?l aspon jasny duvod k takovemu podezreni, jiste bych trestni oznameni podal. Ale podavat trestni oznameni na politiky bez prokazatelnych duvodu,to povazuji ze nevkusny folklor nasi politicke kultury. V jiste dobe na me podavali trestni oznameni soudruzi z KSCM spolecne s prateli z ODS a byl to zazitek tak odpuzujici, ze ja podobne instrumenty bez dostatku skutecnych dukazu pouzivat nehodlam.
5.5.2012 19:28
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Je nádherné jakého vola ze sebe dokáže dělat zkušený, světem protřelý a studovaný člověk. To co jste zde předvedl vás v mých očích diskvalifikuje na naprostého sr... Víte proč je v ČR takový bordel, mravní,morální, právní a ekonomický marazmus? Protože nahoře jsou takový prázdný tlachalové jako jste vy. Nikdy za nic nemůžou, straší komunisty a svymi zkušenostmi z minulých let, kdy jejich přínos byl obrovský a dnes...? Naprosto jasně se v HK už léta ví kto a za co může a dělat tady ze sebe takového šaška je naprosto nedústojné. Myslíte si že někdo smlouvu s ABD navrhl, doporučil i uzavřel s lásky k blížnému?? Že socha, varhany, ATOL, parcely a desítky dalších kauz jsou náhoda? Obdivuji Vás že se na sebe dokážete po tom všem podívat ráno do zrcadla - hrdino.
5.5.2012 21:06
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Jste si nejspíš nevšiml, pane hokejko, že jsem v té době, kdy vznikly Vámi citované případy, byl poněkud mimo území Hradce a celé republiky. Ale po pravdě, o mě opravdu nejde, najděte si někoho jiného, kdo za všechno může. A vyberte si nějakou jinou,lepší sestavu vedení města, já v ní nejsem a nebudu.
6.5.2012 11:26
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Dobrý den, prosím vás co to zde opět plácáte za nesmysly?? I když vím že jste tady léta nebyl cituji vás co jste před mým rozčileným příspěvkem sám napsal: To je Vase obcanska povinnost a jeji neplneni muze byt samo trestnym ci
nemJa na rozdil od Vas o takovem konani znamych ani neznamych pachatelu zadnou informaci nemam. Kdybych skutecne vedel, ze nekdo z clenu soucasneho vedeni mesta trestny cin spachal, nebo bych m?l aspon jasny duvod k takovemu podezreni, jiste bych trestni oznameni podal. Ale podavat trestni oznameni na politiky bez prokazatelnych duvodu,to povazuji ze nevkusny folklor nasi politicke kultury... A tak mi zde netvrďte že o ničem nevíte, že nemáte podezření a že nejste prostě chlap ale sr... A to není všechno - než jste tady nebyl tak jste zazdil hradecké letiště a to jsou miliardové ztráty. Mohl jste část odčinit rozhodným postojem občana i politika např. v kauze ABD u které naprosto jasně víte že jde o víc než nečistou hru.
6.5.2012 16:04
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Vážený pane hokejko, začínám chápat, proč si my dva moc nerozumíme. Každý zacházíme totiž jinak s ekonomií, se spravedlností, s čísly i s fakty. Pokud umíte opravdu seriózně spočítat a tady doložit ty "stamiliony nebo dokonce miliardu", která podle Vás zmizela na zimním stadionu, pokud dovedete zargumentovat nějakým seriozním výpočtem ty "miliardové ztráty", které jsem podle Vás "zazdil" na letišti přímo já osobně, a pokud dovedete nalézt jakoukoli souvislost mezi mnou a kauzami, které jste vy sám uvedl (teď zase ocituji já Vás), tedy "socha, varhany, ATOL, parcely a desítky dalších kauz", pak můžeme pokračovat v debatě aspoň jako Martin Dvořák, člen Zastupitelstva města Hradec Králové s anonymním občanem. Do té doby ale musím považovat tyhle Vaše výkřiky za neopodstatněné, ubohé, hloupé a z palce vycucané pomluvy. A na takové já opravdu trestní oznámení nedávám a dávat nebudu. Je možné, že Vám proto připadám jako sr** (a je i celkem jedno, která dvě písmenka jste si tam v duchu doplnil), ale tím spíš byste měl sebrat svoji občanskou odvahu a podat taková oznámení Vy sám. To ovšem už nepůjde pod pseudonymem, tam budete muset přidat svoji skutečnou identitu a jít svědčit, třeba i k soudu. Rád se tam pak na Vás přijdu podívat, když zatím jste neměl odvahu napsat napřímo, koho vlastně obviňujete, ani pod tou svou anonymní hokejkovou maskou, vy sr..abe :)
10.5.2012 18:45
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Neustále jenom mlžíte a pletete hrušky s jabkama. Vy jste zazdil možnost smíšeného nebo civilního letiště v HK což jsou opravdu miliardové ztráty. A ten člověk stojíci za kauzama je samozřejmě Soukup, jeho velký učitel Herman a kdo jiný než taky Malíř který tam naoko není ale vy velice dobře víte že tam silně napovídá a ovlivňuje. A teď stamiliony - 100-200 mil. bude ztráta na zimáku, 200 -250 mil. je ztráta na vystavbě bazénku Flošna v bažinách, stovky mil. je ztráta z parkování ve městě - ATOL., 100 mil na Islandu, nějaké miliony na penále a nevím čem na terminálu, drobné kauzy varhany, parcely, socha, zindulka atd. a jsme lehce na miliardě. Tak o čem to tady pořád melete. A že to není trestní? Sám dobře víte že není až tak složité to prokázat. Složité je to jenom ve vaši připos... a neochotě to řešit ikdyž na veřejnosti a zejména tady tak rád vystupujete. Opak je ale pravdou. A že občan je zde anonymní - ve městě plném mstivých hajzlů v politice občanovi ani nic jiného nezbývá. Občan si necpe kapsy veřejnými penězi jako vaši kámoši. To se vám pak vystupuje když se o vás strany a kmotři vždy dobře postarají.To je vzkaz i pro soudruha Vebra.
11.5.2012 09:29
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Tak ještě jednou, ale už opravdu naposled, pane Hokejko. Nasázel jste tady řadu čísel, ale nikterak jste se nenamáhal aspoň náznakem doložit, jak jste k nim došel. To má stejně malou vypovídací hodnotu jako kdybych já napsal třeba „koupaliště Flošna – úspora 100 milionů proti původním předpokladům, výstavba parkhausů ve městě soukromou firmou – úspora 250 milionů, výnosy z dlouhodobých vkladů města – 140 milionů i po odečtení fondů na Islandu ve výši 80 milionů, které navíc ještě nejsou ztraceny…“.
Stejně tak to letiště - co kdybyste sem položil jako argument třeba ekonomiku srovnatelného letiště v Pardubicích, kolik stovek milionů či miliard už z jeho provozu mají tam? A kolik do toho investovalo město??? Pak by snad mělo smysl vést s vámi debatu o stamilionech a miliardách, které jsem podle vás zazdil.
Vaše diskutování pod pseudonymem zakrývajícím vaši identitu mi nijak nevadí, tak chaty na internetu fungují. Ale je přece jen trochu divné, obviňovat mne z úkrytu anonymní přezdívky ze zbabělosti za to, že nepodávám trestní oznámení na lidi, které tu teď už Vy sám jasně identifikujete. Znáte tedy jména, znáte jejich kriminální chování, znáte dokonce výši způsobené škody. Tak proč tedy nejdete statečně tohle všechno ohlásit ne nejbližší služebnu Policie? Já už Vám několikrát napsal, že ačkoli to asi nechápete, ale nemám dost dokladů, na jejichž základě bych mohl s klidným svědomím podobná trestní oznámení podat. Pokud je máte Vy, je to na Vás, a já Vám zatleskám, až je podáte. Mimochodem, nic tím neriskujete, ani kdyby se ukázalo, že jste si to celé vycucal z palce.
Naše neshoda na tom, kdo z nás dvou je větší srab, ovšem nemůže nic změnit na tom, že s Vámi souhlasím, že ta smlouva s ABD je přinejmenším podivná a že ten, kdo ji má na svědomí, byl buď zcela nekompetentní a nebo naopak velice mazanej, ale zájem města ani hokeje teda rozhodně dobře neošetřil. Zkuste se pro začátek podívat do archivů, jak kdo v té věci tehdy v zastupitelstvu hlasoval…
13.5.2012 16:04
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Poslechnete si z archivu TV Prima - Okamuru u Krause - pátek 22.00. To je určeno zrovna vám. Vy cítite že to není dobré ale prostě nemáte důkaz i když všichni vědí že to smrdí. A přitom jak mi radíte člověk nic neriskuje i když si to vycucá z prstu. Tak cucejte a podávejte, nebo řešte ale nám občanům nic neraďte jak se máme nebo nemáme zachovat. Zrovna vy, hodně velký tlachale s nulovou odvahou a rozhodností. Kecalů je všude kolem dost. Buď máte pocit že to smrdí a konejte nebo raději držte tlamu a nekruťte se zde jako politický křivák svázaný koaličním jarmem. A co by letiště přineslo HK nechte jiným vy už jste to zazdil. Ztrátové by to určitě nebylo. A nic v kladných číslech Vy ani vaši soukmenovci nikdy městu nepřinesli. Jestli se oficiálně udává že výstavba loužičky Flošna stála kvůli močálu o 200 mil. víc tak opět raději mlčte. A tak je to zde se vším. Co mně chcete zde dokázat nebo vyvrátit když je naprosto jasné že akce zimák-ABD už stála a ještě na 99% bude navíc než je rozumné několik desítek až stovek milionů. Mám se jít vám politikům-křivákům omluvit nebo to za vás dokonce zaplatit? Co vy navrhujete když vy nic a určite i za nic nemůžete??? A co další kauzy jako parcely kolem fotbal. stadionu? Měl za ně být nový fotbalák postavený nějakou už dávno vybranou švýc. firmou? A co za to bude ve skutečnosti?? Doufám že vám tam postaví i hydepark aby jste tam mohl malým dětem - nikdo jiný to nestráví-vykládat ty vaše blivance.A že se vyjádřujete naposled? Tak vážený pane neschopný podívejte se úplně nahoru koho to je diskuze a musím vám sdělit že jsem vás zde s vašim postojem opravdu nechtěl.
14.5.2012 12:27
JPA  (Pokročilý)
RE: To je možné jenom v HK
Hokejko, přece si nemyslíte, že aktivní politik bude dávat trestní oznámení na jiné politiky, se kterými hrají hru "ten jede v tom a ten zas v tomhle, a když všichni všechno zametem pod koberec, nikomu z nás se nic nestane a budeme všechny bakšiše mít dohromady? Jak ukázala v plné nahotě kauza Drobil - o "navýšené" a rozkradené částky se podělí kmotři, jejich pomahači a stranické pokladny - bez rozdílu levá-pravá. A je v podstatě jedno, když zůstaneme u toho Pekařova císaře, kteří že to 4 vyvolení se "v zájmu města" sejdou ráno v 8, a z nich kteří 3 z nich "v zájmu města" ráno v 7 a pak ve finále kteří 2 z nich to "v zájmu města" probírají v knajpě už od předešlého večera...
Jinak dle mého názoru se o hokej nebojte, přece není ani v zájmu politiků ani v zájmu té slavné firmy aby se to dostalo k soudu, kde by něco mohlo vylézt ven, skončí to v tichosti dohodou...
jpa
14.5.2012 22:15
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Bohužel máte pravdu a je to takový ten pozůstatek opoziční smlouvy v praxi. Stejně jsem toho hocha křišťálově čistého nepochopil. Dal lidu za pravdu jaký je to bordel kolem toho zimáku a pak trval v podstatě na tom že se to vlastně nemá řešit. O hokej se nebojím (tedy bojím ale z jiných i když taky špinavých praltik) ale o co se bojím jsou veřejné finance a financování sportu jako takového.
15.5.2012 20:15
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
zpravy.idnes.cz/policie-obvinila-ratha-0bu-/domaci...
Tohle je boj s korupcí, který má smysl a já tleskám české Policii za profesionální výkon. Pefektně utajená akce a na jejím konci nezvratné důkazy, to má smysl. Naproti tomu psaní pitomých udání bez jediného důkazu v kapse je nanejvýš ubohé, laciné a populistické gesto pro nemyslící masu voličů nebo akt zákeřné pomsty a nenávisti. Ani jedno, ani druhé nemám v úmyslu, i kdyby mě k tomu vyzýval plný stadion hokejek.
21.5.2012 09:06
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
A z čeho ta věc vznikla tleskači? Z normálního trestního oznámení které bylo naprosto bez jasných důkazú vysloveno jako podezření. A policie se propracovala k této kauze která nebyla dokonce předmětem onoho TO. Neustále zde melete nesmysly a obracíte situace. Já tohle téma načal a vy jste se rozhořčeně přidal. Vyjádřil jste se několikrát jaký to je bordel a že je to potřeba řešit. Na to já vám radil ať to řešíte. V ten moment jste se posr.l a od tý doby zde děláte totálního vola a neustále mi něco podsouváte vy plná bedno hnusu. Máte jenom spoustu trapných keců a nejste schopen nic řešit. Přitom velice dobře víte že to je totální špína kolem toho a že velice pravcděpodobně došlo k spáchání několika TČ. Děkuji za radu že kdo o nich ví má za povinnost podat TO. Požádal jsem vás též o opuštění zdejšího diskuzního vlákna.
22.5.2012 13:43
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Tohle je DISKUZNÍ fórum a nikoli pranýř. Pravidla diskuze stanovuje a jejich dodržování kontroluje (a případně hříšníky trestá vyloučením) administrátor tohoto fóra, nikoli zakladatelé jednotlivých vláken. Pokud tedy přestanu do této diskuze vstupovat, nebudete proto, že si to nepřeje někdo z diskutujících, ale proto, že usoudím, že některé věci zkrátka nestojí za reakci.
Doposud jsem stále nepochopil, proč já jsem ve Vašem chápání světa ´plná bedna hnusu´ (další Vaše výrazy citovat netřeba), jestliže nehodlám podat trestní oznámení a snažil jsem se Vám (marně) vysvětlit, proč to neudělám. Přitom Vy sám tvrdíte, že máte (na rozdíl ode mne) důvody k podání trestního oznámení, které ovšem nepodáváte, a přesto jste kvůli tomu nejspíš sám pro sebe hrdinou. Omlouvám se, tuhle logiku jsme ve škole neprobírali.
Ale to, že Vás nechápu, mi rozhodně nedává právo Vám nadávat, urážet Vás a vylučovat Vás z diskuze. Budu velice rád, pokud budete schopen taková zásadní pravidla respektovat i Vy.
Ostatně soudím, že se tato debata zcela zbytečně posunula od problémů stadionu a jeho rekonstrukcí do poněkud osobní roviny, kterou bych rád už pokud možno opustil. Pokud jde o smlouvu s ABD a její kvalitu, jsme navíc zajedno, jen naše vnímání práva a z toho plynoucích možností řešení se tu rozchází, zato ovšem docela diametrálně. Mám snad kvůli tomu právo zpochybňovat Váš morální profil nebo Vaše IQ?
22.5.2012 14:44
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
Jste brutální demagog. Píšete o vynikající práci policie která jak jinak reagovala na trestní oznámení. Já vám to popíšu a vy na to absolutně nereagujete a melete dál nesmysly. To je podle vás diskuze?? Omlouvám se za urážku - je to jenom obyčejná reakce na vaše stadion plný hokejek - prostě ekvivalent nečeho plnýho, chápete? Neustýle hrozně lžete. Já nepsal že ty důkazy mám ale jen to že oba dva moc dobře víme že tá smlouva a celková konstrukce toho není náhodná a ty komunální prasata kolem toho taky nejsou náhodná. Oba dva moc dobře víme že to je klasické komunální šméčko, oba dva to kritizujeme ale vy jste se do toho pos*al a najednou couváte, radíte co mám udělat já. Nechápu tedy o čem tady tlacháte.Jste u mě obyčejný vychytralý křivák. Já nejsem hrdina, já jsem občan trpící vašima křivárnama, rozkrádáním a vůbec značnou devastaci morálky, financí a dobrého jména našeho kdysi krásného města. No a rozhodně cítím právo vyhánět z mnou založené diskuze podvraťáky.
22.5.2012 17:53
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Tak moment! Vy sám si můžete vykládat o sobě, o tom co si myslíte a co víte, cokoli, ale o tom, co si myslím a co vím já, bych si s dovolením rozhodoval raději sám. Jestliže nemáte důkazy, ale VÍTE o kriminálních věcech, máte možnost to napráskat stejně jako každý jiný. Já jsem tu už několikrát napsal, že ta smlouva je blbá, ale neumím posoudit, jestli ji podepsal nebo vymyslel hajzlík nebo pitomec. Rozhodně bych si nikdy netroufl říct, že vím, jak to bylo, protože to prostě nevím a mám už moc tuze špatných zkušeností s tím, že to, co „přece ví každej“ se vydávalo za pravdu a důkaz něčí viny.
Pokud jde o urážení a titulování, výraz ´plný stadion hokejek´ byl reakcí na Váš místní nick, tedy jsem nemohl předpokládat, že se Vás to dotkne. Stejně, jako kdybych se tu já podepisoval jako ´hnus´, asi bych se nemohl divit, kdybyste vy napsal, že Vás ani bedna plná hnusu o něčem nemůže přesvědčit. Jenže vy jste napsal o člověku, který tu má svoje vlastní jméno, že je velká bedna hnusu a teď se tváříte, že je to vlastně v pořádku, protože jste mi jen oplácel stejnou mincí.
A tak to jde s Vámi pořád dokola. Soptíte. prskáte, urážíte, ale ABD necháváte v klídku, protože Vám zřejmě stačí zchladit si žáhu na někom, kdo se odvážil s Váma nesouhlasit. Přesto mi to nedá, abych Vám ještě něco nenapsal k tomu případu dr. Ratha (kterému jsem se minule vyhnul, protože s ABD asi nijak nesouvisí). KDYBY někdo ve vší tichosti v době, kdy se pekla nějaká levota, včas učinil oznámení Policii, a KDYBY hradecká Policie zareagovala stejně profesionálně jako tak ústecká, pak jsme se možná mohli tenkrát včas dozvědět, kdo si nesl sedmičku domů. Naproti tomu, když tady pár let po tom, co se možná někde někdo nechal obdarovat za blbou smlouvu, budem překřikovat, jestli něco oznámit nebo ne, asi těžko můžeme čekat, že Policie díky takovému zpozdilému bonzu něco vyšetří. Ale opravdu Vám nic nebrání to zkusit. Věřte, že to je mnohem nadějnější, než zkusit přesvědčit někoho jiného, aby to udělal za Vás.
Jako zastupitel Vám můžu říct jedině to, že považuju za správný, že město se dnes snaží z té smlouvy vyvléct, a i když mám pochybnosti, že to vzali za správný konec, budu moc rád, když se to povede. V tom budu rád nápomocen, pokud to bude možné. O co jde Vám, krom toho my vysvětlit, že tu nemám co dělat, to jsem z vašich příspěvků tak úplně nepochopil.
22.5.2012 18:25
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: To je možné jenom v HK
Ach jo:-) "MI vysvetlit", samozrejme, pisu si petku
25.5.2012 13:04
hokejka  (Nováček)
RE: To je možné jenom v HK
O co jde mně je patrné z úvodu diskuze. O špinavou záležitost určitých zastupitelů vůči městskému majetku, financím a potažmo sportu. A po vašem vstupu do diskuze tady jde o to aby člověk do toho v podstatě nemočený, neurážel kde koho a neradil ostatním co mají dělat, co mají práskat, bonzovat a pod. Jako křišťalově čistý zastupitel už s tím měl sám dávno něco udělat a ne radit občanům které zastupuje a chovat se jako poslední pose*a. Ale jste jenom ubohý demagog proto že když někdo vzápětí otočí vaše dobře míněné rady vůči vám tak už najednou nechápete spojitosti - viz např. Rath. A nedělejte ze sebe opět hloupého při vašem vzdělání že možná někde něco. Ta akce i ta smlouva smrdí opravdu hodně a je lehce dohledatelné kdo s tím přišel, kdo to navrhnul a kdo je pod tím podepsán. Bohužel současné řešení ze strany města je hodno Goglových divadelních her...
3.5.2012 00:10
Cassarelli  (Nováček)
Georg dvořák
Dvořák, vidí sám, že lidé mají názor na něj.
Možná se stane, dle právních kliček , nikdo není vinen, ale lidi vidí kdo je kdo. !!! To je to důležité! Není vidět žádná jeho snaha veřejně ukazovat na možné krádeže. Jemu je to jedno., chce jen zpět do funkce..!!! ,a pak dál bude na občany kašlat.Věřím, že se objeví lepší zastupitele města a primátor. Nesmí by to být straník - vazal žádné strany !!!!!!
6.5.2012 15:23
Ing. Jiří Vebr  (Nováček)
Názor
Několik připomínek: a)oponenti pana Dvořáka mají názorovou pravdu v tom, že za hodně průserovými věcmi stojí ODS a jeden bývalý náměstek VPM /Malíř/,ale také celé uskupení pana primátora, které rovněž sedělo v městské radě a bez jejíhož vědomí se v HK nehnul list papíru. Mají pravdu i v tom, že v kauze zimní stadion a ABD, potažmo hokejový klub dlouhodobě sehrávají neblahou roli členové ODS. Je proto přinejmenším s podivem, že největší průserář z nich, pan Soukup, může být s plným vědomím celé koalice vůbec náměstkem primátora. Není pochyb, že pan Dvořák se na tomto stavu nepodílel....ale je důležité říci, že pro jeho nápravu celá VPM neudělala nic, přinejmenším tím, že po kauzách Letiště, socha, varhany, ABD, Atol a slib veřejné průhlednosti nejen dosud nerealizovala nic co by jakkoli navazovalo na Semilskou výzvu úcož dokazuje, že ani s tou průhledností Magistrátních činností se mnoho neprosadilo /...ale toleruje nadále i persony ve vedení Města, která mají blíž ke způsobům Leošů Kučerů, než k jakýmkoli pozitivům proklamovaným Dvořáky. Doba Divíškova přinesla mnoho neprůhlednosti za účasti Finků, Soukupů, Malířů....proto asi chceme příliš...každý si musí být vědom toho, že VPM byla součástí té špíny díky Malířovi...a že zájem věci řešit ze strany VPM je proto dlouhodobě hraný naprosto stejně, jako je tomu u uskupení pana Finka...nakonec společné podnikatelské aktivity páně Finků s páně Michálků dokazují těsnost vyšší, než se politicky tuší a nebo by se dalo očekávat...a personálie se dlouhodobě, stejně jako tam nahoře řeší jako něco za něco...nakonec...za oněch komunistů to nebylo jiné...metr do vlastních řad byl vždycky jiný než metr ven.
b) moc mne naopak nebere...a nepříjímám to jako vhodné...že lidi typu nicku Cassarelli...mají mraky připomínek bez faktického jednání pod vlastním jménem....je s podivem že srabové, kteří tady vystupují pod nickem hokejka a pod. si dovolí komukoli sdělovat, že je srab, když z jejich postoje ono srabáctví přímo vaří...a ještě lehká připomínka...pro Cassarelliho...kandidovat pane můžete....ale nic si od vás neslibuji, jste sprostý hnůj, který druhým vyčítá a sám potřebuje své názory sdělovat anonymně...nemyslím si, že jako takovýto šašek by jste byl nejen pro radnici..ale ani kdekoliv jinde významným přínosem...když svůj xicht potřebujete maskovat šátkem...doufám, že pochopíte svou nízkost...díky.
c) přeju nám všem, aby příští koaliční zastupitelé nebyli z řad ODS, protože dokazují svou ubohost a neomalenost...a přeju také nám všem, aby nebyli složeni z jakýchkoliv řad, které mají potřebu už předtím maskovat svoje zobáky jako Cassarelliové a nebo hokejkové....:-))))))
6.5.2012 16:43
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Názor
Pan Vebr (asi spíš nechtěně) podal jisté vysvětlení k tomu, co je a co není možné v současném zastupitelstvu dokázat. Volby v Hradci prostě dopadly tak, jak dopadly, a po 4 roky se s tím nedá hnout. Věci veřejné, které, pokud se nemýlím, byly favoritem pana Vebra, se do zastupitelstva nedostaly vůbec, protože se v HK stihly rozpadnout ještě před volbami (přičemž po tom, co předvedla tato partička v Parlamentu, nemám důvod jejich neúspěchu v komunálních volbách moc litovat). Naproti tomu ODS má i po 12 letech vlády ve městě 6 mandátů, Volba pro město 4 mandáty (mezi nimiž už není exnáměstek Malíř), strana primátora Finka (rovněž po 8 let součást vedení města) 5 mandátů. A dále tu má socdem 8 mandátů a KSČM 5. Tedy koalice z posledních 8 let versus opozice za stejné období 15:13. Háček je v tom, že na sestavení "vlády" je potřeba 19, ale raději více hlasů. Nové subjekty v Zastupitelstvu (TOP 4 hlasy, zelení 3 a Doma v HK 2) se musely po volbách rozhodnout, zda se přidají k těm, kdo město vedli dosud, nebo k těm, kdo proti tomu bojovali (k nimž by ale nutně museli přibrat do party komunisty, a to se některým z nich opravdu nechtělo /a já je naprosto chápu/). A tak bylo od začátku jasné, že ať se to slepí tak nebo tak, moc silná a fungující sestava to nebude. Já sám můžu stejně jako mnozí jiní litovat, že volby nedopadly nějak jinak, ale to je slovy klasika asi tak všechno, co s tím můžu v této chvíli dělat. Leoš Kučera se pokusil aspoň nějaké kostlivce ze skříní po svých předchůdcích vytáhnout a skončil tuze špatně (nemluvě o tom, že měl v účetnictví kina opravdu bordel). Z VPM ho v jeho donkichotském úsilí podporovali 3 zastupitelé, klub ODS tak půl napůl, ale k jeho likvidaci se spojila socdem a KSČM se zelenými a k nim se přidal klub TOPky jako jeden muž a jedna žena. A pak se v tom sakra vyznejte..! Třeba to už příště vyjde líp
3.6.2012 00:03
Mgr. Tomáš Kopecký  (Nováček)
RE: Názor
Dovolil bych si pane Dvořáku jednu otázku: prosím když mluvíte o jakýchsi kostlivcích co vytahoval pan Kučera, ptám se Vás stejně jako jsem se ptal pana Hýska (pravá ruka a hlásná trouba pana Kučery), prosím uveďte co přesně udělal proti kostlivcům, jakým, kdy atd....důkazy o jeho boji za čistší Hradec? Já nějak nic nezaznamenal a ani pan Hýsek nesdělil nic, tak snad Vy? Bez důkazů to považuji za trapné mlžení. Co se týče problémů pana Kučery, tak za ně si jen a jen může on sám a není to jen o nepořádku s účetnictvím! TK
3.6.2012 18:43
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Názor
Cituji z článku Parlamentních listů, které, pokud správně chápu, jsou mnohem spíše oblíbenou duševní potravou pana mgr. Kopeckého, než mojí: "...můžete se zeptat třeba mého předchůdce Martina Soukupa, nyní také náměstka primátora, který na radnici zůstal jako jediný za ODS, pana Pavla Staňka, poslance a nyní patrně dosluhujícího šéfa oblastní rady ODS, pana Josefa Malíře, bývalého náměstka za Volbu pro město, pana Borise Hermana z ODS, který odešel z radnice zhruba před rokem a půl po jedné z afér..." Tenhle článek část hradecké koalice logicky nemohla zkousnout, Leoš mluvil veřejně velmi ostře kriticky mimochodem také o ISP a rovněž o ABD. Jeho kompatibilita s členy bývalého vedení radnice byla prakticky nulová a jsem i nadále přesvědčen, že právě to bylo příčinou jeho politického pádu. Jak souvisí nějaký záznam z jednání Kontrolního výboru s mojí nechutí podávat trestní oznámení na věci, k nimž nemám žádné důkazy, nějak nechápu... Ale zato jsem slyšel cosi o tom, že je na cestě jedno trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitelě a pomluvu ze strany jednoho člena Kontrolního výboru ZM HK. Možná je to zrovna ten, co se tak rád touto funkcí veřejně prezentuje, ale to nevím jistě, já to nepodával :-)
3.6.2012 22:18
Mgr. Tomáš Kopecký  (Nováček)
RE: Názor
Tuším, že ten citát je možná od pana Hýska? Věřit nějakému prohlášení nemusím. Co se týče KoV, chtěl jsem jen sdělit, že na Vás pane Dvořáku, útočí zbytečně ohledně podávání trestního oznámení. Máte pravdu, že bez důkazů není co podávat, věřím, že sama policie, pokud doznala, že je tato věc hodna její iniciativy věc prošetří, toť vše. Pokud se dotýká mého nepřesné interpretace vůči panu Malířovi, již jsem to řádně vysvětlil, několikrát se mu za přeřeknutí veřejně omluvil a je jeho plným právem, má-li pocit újmy se za ní pokoušet žádat satisfakci. Na chlapskou satisfakci jsem připraven. T. Kopecký
6.5.2012 16:51
Cassarelli  (Nováček)
RE: Názor
No Vebr vy jste se teda projevil .. máte vytříbenou mluvu jen co je pravda.
9.5.2012 08:33
IM  (Nováček +2)
RE: Názor
Co máte proti jeho mluvě? Vždyť to vše popsal tak krásně výstižně.
18.5.2012 12:24
Cassarelli  (Nováček)
Hradec - jeho tunelování
Jak jsem již jednou zmínil. Přijde doba a nebude to trvat dlouho, kdy budou usvědčeni všichni, a to bez vyjímky, kteří uzavírali zaměrně špatné smlouvy a vyvedli finance za předražené zakázky atd atd. Vše do času . A nepomůžou jim žádné doby promlčení, po přijetí nových zákonů. A Zloději křičící chytťe zloděje , i na ty dojde. Prověří se všechna podezřelá rozhodnutí radních a pánů hejtmanů, primátorů. Uvidí se kdo všechno skončí v teplákách a bude mu zabaven nakradenej majetek. Všeho do času.
18.5.2012 15:54
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Hradec - jeho tunelování
Ach vy naivisto!
2.6.2012 23:47
Mgr. Tomáš Kopecký  (Nováček)
Šetření rekonstrukce Zimního stadionu policií
Krásný den, pánové zbytečně se tady dohadujete, zda podat či nepodat trestní oznámení kvůli rekonstrukci zimního stadiónu v HK, protože již od léta 2011 věc ze své iniciativy šetří kriminálka. Přišla si pro spis, bývalí i současní zastupitelé a úředníci chodí na výslechy. Není to nic tajného i kontrolní výbor zastupitelstva měl plánovanou kontrolu této "kauzy" v plánu v druhém pololetí 2011 a odložil ji (je to v zápisu KoV – p. Dvořák asi nestíhá číst materiály) prozatím jako nadbytečnou, když věc řeší Policie ČR. Takže se nebojte, policie jistě chce, ale jestli bude moct?...Kauzu sledujeme (Kontrolní výbor ZM) Váš T. Kopecký (Změna pro Hradec
23.7.2012 11:50
hokejka  (Nováček)
RE: Šetření rekonstrukce Zimního stadionu policií
Díky moc za příspěvek a informaci akorát se mi zdá že na tom není toho tolik k šetření aby vinníci v dnešní době si již mohli zahrát mariáš s MUDr. Rathem v Litomeřicích...
23.7.2012 11:53
hokejka  (Nováček)
Tak nám to vesele pokračuje
Přidávám příspěvek z dnešního Hr. denníku: Ať už jsou názory na fungování s firmou ABD jakékoliv, myslet si že město nebo hokej bude bez placení užívat zimní stadion a to včetně ledu je jen výrazem bezbřehé arogance nebo počínající demence vedení hokeje či města. Druhou sezonu neplatit za služby, energie a pod. a ještě hrát uraženého, obtěžovat soudy se zdá slušným lidem jako něco silně přes čáru. -- Musím i já říct že se mi to zdá již trošičku silné kafe.
24.7.2012 00:11
PetrW  (Nováček)
RE: Tak nám to vesele pokračuje
Ano, financování profi hokeje a profi fotbalu z veřejných prostředků pokládám za velmi silné kafe. Že magistrát předvádí jakýsi systematický appeasment pivem zbrocené fotbalové lůzy a sype peníze do zkorumpovaného divadélka pro primitivy, ale na cyklistické stezky popř. jinou volnočasovou infrastrukturu nejsou peníze v "městě pro život" je skutečně stěží uvěřitelné.
9.10.2012 16:21
martin.dvorak  (Profesionál +7)
Město vyhrálo soud s ABD
www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/soud-najem-stadion...
S velkým potěšením konstatuju, že jsem se nejspíš zmýlil a odvaha pana primátora v této kauze snad přinese ovoce. Rád mu za to tleskám a budu jen doufat, že ani případné odvolání ze strany ABD nepřinese jiný výsledek. Jen se tak na okraj ptám? A kdo že se to nechal tenkrát touhle podivnou společností "uvést v omyl" a kolik to do dneška stálo zbytečných milionů? Ponese za to někdo odpovědnost???
9.10.2012 17:56
Jolana  (Nováček)
RE: Město vyhrálo soud s ABD
Tak prvni etapa uz je z casti za nami, ikdyz abd se asi odvola. No a pak uz jen podat trestni oznameni na soukupa. Ale to by snad nemelo byt potreba, protoze policie by snad mela konat sama.
16.10.2012 19:03
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Město vyhrálo soud s ABD
ABD do Hradce přivedl bývalý náměstek Herman. Druhý náměstek Malíř má zase na triku nevyužitý parkovací dům. Čisté svědomí nemůže mít ani další do party Soukup. Nevěřím, že by některého z nich dohnala spravedlnost či je trápilo černé svědomí.
11.12.2012 14:25
Freddy  (Nováček +20)
to si dělaj srandu
zpravy.hradeckralove.cz/posun-v-kauze-zimniho-stad...

takže magistrát dosáhnul neplatnosti smlouvy. Skvělý výsledek, který nás všechny může ve skutečnosti stát čtvrt miliardy korun. Tak tomu říkám síla. Budeme mít nejdražší zimák v republice!!
Doufám, že někdo půjde bručet.
11.12.2012 17:14
X Y  (Pokročilý +4)
RE: to si dělaj srandu
Tyhle stadiony jsou stejně jedna velká černá díra na peníze z rozpočtu.
Stejně nechápu, proč se o stadion tak derou, já bych jim ho převed s tím, že už nedostanou ani korunu a bylo by po legraci.
Takhle město bude vyhazovat stovky milionů a stejně to nebude mít konce.
Dokud nebude zrušená politická a kolektivní odpovědnost a nebude zavedena konkrétní osobní hmotná odpovědnost až do 100 násobku hrubého měsíčního platu, která se bude vždy přísně vymáhat, tak se podobné věci budou stále opakovat.
Opět se ukazuje a potvrzuje, že stát a město jsou nejhorší hospodáři a správci majetku.
10.1.2013 19:19
Freddy  (Nováček +20)
nějaký posun
nevíte někdo něco nového? Už aspoň měsíc žádné kydání špíny ani z jedné strany. Že by se chystala nějaká další právnicko-politická dohoda?
21.9.2014 07:18
Old  (Nováček)
Gabina
Pan Fink to dělal pro sebe. Jednak, aby se zviditelnil, jednak , aby mohl cpát do zimáku další peníze. Viz noviny - v srpnu proběhly rozsáhlé rekonstrukce.
22.9.2014 16:55
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Gabina
Gábino(Old) o takto velké investici, která letos proběhla na zimním stadionu, nerozhoduje samotný primátor, ale celé zastupitelstvo. Rekonstrukce byla nutná pro fungování hokejového klubu, aby nadále mohl hrát na té nejvyšší úrovni v ČR. Do ledové plochy nebylo mnoho desítek let investováno, led patřil k nejhorším v republice. Stadion současně využívá několik stovek dětí ke každodenním tréninkům a zápasům. Na hokejové zápasy chodí každý víkend více jak 5000 diváků. V letních měsících je možné využít halu pro pořádání různých společenských a kulturních akcí (výstavy, koncerty, veletrhy). Pořád si myslíte, že si to pan Fink dělal pro sebe?

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme