Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
3.4.2008 00:00
MIREK (neregistrovaný)
Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Hradečtí radní uvažují zvýšit až na trojnásobek současnou daň z nemovitosti. Svůj návrh už doporučili ke schválení zastupitelům. Podle radních je to poplatek za služby, které město poskytuje lidem. Nerozumím tomuto vysvětlení. Jsi prostě majitel nemovitosti, tak plať. Podle mého názoru je celá tato daň silně neetická.
3.4.2008 23:50
Pája  (Nováček)
RE: Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Nejdražší poplatky za odvoz odpadu,nejdražší parkování,teď největší daně.K tomu připočítám "mrtvé zóny",kde se nic neděje a Hradec není žádná slast na bydlení.
15.4.2008 11:20
ady  (Nováček)
Služby pro lidi?
Jaké služby kromě odvozu komun. odpadu ma pan primátor na mysli? Bydlím již 3. rokem v Třebši- novostavby.Za ty 3 roky se tady postavilo 8 nových baraku a k nim příjezdové cesty. Veškerou občanskou vybavenost tady tvoří 1 trafika a 1zastávka MHD!!!Trávu město seká 1x za rok- až pokud přesáhne 1m a občané se začnou stěžovat, cesty v zimně se kromě hlavního tahu z neznámych duvodu neodklízejí. Na dětské hřiště musíme s dětma šlapat minim. 1km- ne že by mi to vadilo, ale na tak velke množství mladych rodin s dětmi by tady dětské hřiště hodilo. Jinak v cele Třebši jich nenajdete víc než 3-4 a všechny hodně vzdálené od novostaveb. Tak o jakých službách komkrétně v Třebši radní mluví?
15.4.2008 13:58
pavo  (Nováček)
RE: Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Pokud je zvýšení daně z nemovitostí vynuceno "extra" službami, ať pan primátor nabídne tyto služby v duchu pravicové politiky na trhu v duchu střetu nabídky a poptávky. Pokud občan tyto služby koupí, vše je v pořádku, pokud ne, tak to je možná proto, že tyto služby ani nechce. Zmíněný záměr spíše vyvolává dojem lepení děr v městském rozpočtu.
5.5.2010 13:37
Japa  (Pokročilý)
RE: Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Je to nejen neetické, ale přímo hloupé. Hradec se stále snaží překročit hranici 100 tis. obyvatel aby měl nárok na vyšší dotace a současně zvyšováním daní nutí občany k tomu aby raději bydleli v okolních vesnicích. Tak může uvažovat je skutečný blbec, nebo člověk, který sedí v křesle zastupitelsva a ví, že v příštím už nebude a tak si říká, po mě potopa. Jarda
7.4.2008 23:29
ne-hradecak  (Nováček)
poplatky
Je potřeba to zdražit, alespoň zbydou peníze na pořádek v tom vašem městě. Nebudou alespoň samá h..na a žvýkačky po chodnících.
8.4.2008 07:45
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: poplatky
Bohužel pointa je v tom, že jako majitel domu nevidím důvod, proč v této dani platit úklid ostatním, kteří nic nevlastní a přesto například chodí po stejném chodníku jako já. Trochu postavené na hlavu, jako celá tato daň.
8.4.2008 08:40
pepino  (Nováček)
Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Zvýšení vysvětlil "logicky" pan primátor. Více se staví, žije tu více lidí, jsou vyšší náklady. Ale to, že jsou i vyšší výběry poplatků poněkud zdůraznit zapomněl. A není divu, vždyť poplatky za parkování vybírá firma z Trutnova, takže daně z našich vybraných peněz jdou městu Trutnovu.
8.4.2008 11:00
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Pane, pokud trochu pracujete s makroekonomikou, tak víte, že to tak není. Pokud ta firma tvoří zisk, daní se státu, pokud ta firma odvádí sociální a zdravotní a pojištění odvádí se státu. Pokud ta firma zaměstnává lidi z HK vydělávájí si zaměstnanci z HK a pravděbodobně je i v HK utratí za nájmy, daně z nemovitosti nákupy a podporují tak zaměstnanost v HK. Zpětně se pak ze státního rozpočtu vrací do regionu - pragmaticky podle počtu obyvatel a velikosti města. Tzn, že do toho Trutnova to asi nejde. Jen tak mimochodem na jednoho občana v HK to dělá cca 10 tis. Kč. A to si vyberete jenom tím, že dvakrát posekají trávu v parku a dvakrát zametou město. Až to vemou do ruky červení, tak to bude ještě horší a ještě Vám ten barák zestátní.
8.4.2008 16:13
Phavel  (Pokročilý)
RE: Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Ne-hradečáku řeknu Vám jedno - vedou to tady tak neschopně, že by to horší nebylo kdyby to vedli třeba žlutí! Tento trend je v poslední době stále výraznější. To že se ve městě něco staví je přirozeným zájmem investorů (přeci jenom jsme 93 tisícové město, zatím), ale když vidím, jak se rozvíjejí některá i mnohem menší města, tak jim HK bohužel nesahá ani po kotníky, bráno v poměru na počet obyvatel. Léta přešlapování na místě. Předražené studie a zakázky, minimum sehnaných dotací. Vlivem toho i jiných faktů jsou teď na talíři ty poplatky a vůbec všechny ty snahy obyvatele ždímat, přičemž peníze mizí někde jinde než v rozvoji města. Nízké platy (vlivem malého množství investorů a tím malé konkurence na trhu práce) ale předražené byty => klesající množství obyvatel - to je nyní HK. Hlavně že před volbama jsou to samé sliby.
8.4.2008 21:17
Stanan  (Nováček)
RE: Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Souhlasím s Phavlem. I lidé, pracující na magistrátu říkají, že po druhém zvolení se ODSka chová jak urvaná z řetězu. V prvním volebním období se ještě krotili, ale co se děje nyní, je neuvěřitelné (viz. Malíř, ATOL a parkování, prodej školky Soukupem a pod.). Naivně jsem volil ODS, teď už tu chybu neudělám, i když jsem OSVČ s firmou v HK. A začínám se vážně shánět po bydlení mimo HK, protože se nenechám okrádat lumpy, co by pro peníze prodali vlastní matku.
29.4.2008 17:55
Martin Soukup  (Nováček)
RE: Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Stanane,
když už to tak zasvěceně popisujete, chtěl bych Vás poprosit o vysvětlení, kterou školku jsem prodal? Žádnou jsem nevlastnil a o prodeji rozhoduje zastupitelstvo, nikoliv Soukup... Pokud máte na mysli budovu mateřské školy v Kyjovské ulici, ta byla v souladu s programovým prohlášením pronajata soukromému poskytovateli předškolního vzdělávání s výukou v angličtině, která v Hradci chyběla...
8.4.2008 19:47
kalic  (Nováček)
ne hradec
TO JSI TAK NAJIVNI NEBO JSI OD NICH.
15.4.2008 12:01
Eva  (Pokročilý +6)
Třebeš
Pravda, hřiště ani vybavenost tu není, to i za socialismu se stavěly alespoň obchody. Ale hlavně tu nejsou chodníky, a to ani ze strany Staré Třebše, ani u Duranu!
22.4.2008 07:31
ne-hradecak  (Nováček)
Hradec a jeho úspěchy?
No hradečáci, nedéláte si to tak trochu sami? 1) Co jste si zvolili to máte. 2) Ať radnice navrhne cokoliv, proti všemu máte petice a sdružení frustrovaných lidí, kteří všechno blokují. Ve významných i nadnárodních investorských kruzích je hradec profláklý, že tu nic nejde, prože rádobi aktivisti vše zdržují. Všichni si tu závidítě. je to takové prohnilé maloměsto, tentokrát hnije od spodu i od vrchu.Podívete se jak se staví dálnice, jak se staví lávka přes Aldis, 3 roky bylo blokováno sousedy stavební povolení na parkovací dům. Podívejte se na Generali a na ruinu Aničku. Jak dlouhop tu nemáte koupaliště? Jezdíte se koupat do Pardubic? Do třebechovice? Do Liberce? To si všichni děláte sami. Tak si nestěžujte. Podívejte se jak se rychle staví a investuje třeba v Pardubicích, Trutnově, Chomutově a další.
22.4.2008 08:14
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
Možná právě proto, že si lidé v HK všímají svého okolí, zajímají se, co se kde bude stavět a vyjadřují k tomu své připomínky, tak díky tomu není HK takový architektonický paskvil jako pardubice. Že sousedé nechtějí parkovací dům? Nedivím se jim, zvýší to provoz aut, prašnost, hluk, atd, v bezprostřední blízkosti jejich bydliště. Dálnice? Proč už není? Jednoduše proto, protože se pí. Havránková nechce nechat od státu okrádat a chce náhradou celistvé pozemky, aby na nich mohla hospodařit, původní přislíbené, ty ji zašmelil pozemkový fond. Bohužel to media překroutila, možná záměrně. Naprosto s ní souhlasím.
Lávka Aldis? Naprosto zbytečná věc, pro koho by byla? A Ronal? Kdo by chtěl v obytné zóně za svoji zahradou halu fabriky, ta patří do průmyslové zóny a ne že nějaký spekulant s pozemky, kterého zajímá jen vlastní peněženka, bude prosazovat výstavbu fabriky v obytné zóně. Ronal pokud vím, dostal nabídku jiného pozemku, ale chtěl stavět na zelené louce, bohužel.
Netvrdím, že jsem se vším spokojený, co se tu v HK děje, ale v globálu to je slušné a hezké město a věřím, že volby nás posunou třeba někam dál. A kritika od nějakého ne-hradečáka, který ani neví, kde napsat měkké nebo tvrdé i-y, mě absolutně netrápí.
22.4.2008 09:12
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
Nějak to nechápu. Co tedy má být v HK jinak? Když jste se vším spokojený. Tak že když radnice nic nedělá je to tedy OK? ještě prosím jednu odpověd pro nás pro všechny: Co bude jinak až se chopí radnice levice? Co bude v HK tedy lepší při vládě levice? jak to poznám, abych se mohl chtít nastěhovat do HK a být na to město pyšný? Chyby (pravopisné) na "chatu" neřeším. Není na to čas.
22.4.2008 10:04
JPA  (Pokročilý)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
Co to tu melete o pravici a levici? Copak by pravice zvedla na trojnásobek daň z nemovitostí, notabene systémem padni komu padni, ať máš pozemek v centru nebo máš ornou půdu (8 km od centra, ale pořád bohužel na katastru města)kterou se snažíš obdělávat, ZAPLAŤ!
To by si nedovolili ani komunisti...
JPA
22.4.2008 11:58
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
Co s tím? Nebo pokud tak vysoké daně, tak co za to? Já mám třeba názor ať třeba dálniční poplatek na osobní auto stojí dvakrát tolik, ale ať kompetetní vláda garantuje svojí židlí, že do x roků bude dálnice do Trutnova, Do Brna atd. Jako v podnikání, zaplatím si více ale za kvalitní výrobek. Pak je mi jedno, jakou barvu má ta vláda.
22.4.2008 16:37
Phavel  (Pokročilý)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
Na tuto otázku se lze dívat i z opačného hlediska. Co a jak pro město dělá současná vláda ODS? V situaci, kdy má tak silný mandát, že se nepotřebuje s nikým o ničem dohadovat, je více než zřejmé že jí o názor lidí ve městě jde stále méně (lidé je zde stejně zase zvolí, tak co) . Dokonce to došlo tak daleko, že jí nejde ani o její vlastní voliče (myšleno stále v komunální sféře). Příkladem budiž například razantní zvýšení parkovného na starém městě, což bezesporu ztežuje činnost místních obchodníků. Nyní to zvyšování daní - od starany která se honosí naopak tím že bude daňovou zátěž snižovat. Liknavost a bohorovnost při realizaci projektů v podstatě potvrdil i pan Vlasák (bývalý primátor HK a člen strany) když v rozhovoru pro denik.cz uvedl:"Možná, že ztráta silné opozice v zastupitelstvu přispěla ke zklidnění a někdy k větší toleranci při neplnění úkolů a termínů. Typickými příklady jsou stále posouvané projekty koupaliště, rekonstrukce fotbalového stadionu, křižovatky Mileta a v neposlední řadě autobusového terminálu."

Tahle situace "vlády jedné strany", se ve městě stále více negativně projevuje. Je to dáno tím, že lidé si, jako ovce, nechají stále více líbit jednání místních politiků (slušně řečeno), berou současný stav ve městě jako něco nevyhnutelného (laciným tvrzením že by mohlo být i hůř), volí naprosto stejně jako do parlamentu aniž by si zjistili alespoň elementární informace - komunální politika je o něčem jiném. Osobně nikdy nevolím jednu stranu, dávám preferenční hlasy jednotlivým lidem (rozhoduji se mj. i podle zvukových záznamů s jednání ze zastupitelstva, které si občas poslechnu). Takto jsem kdysi dal preferenční hlas např. i panu Vlasákovi, kterého jsem považoval za schopného a dalším "pravicovým" politikům. Jinak mi ve městě o "pravici" a "levici" moc nejde, snad jen s vyjímkou privatizací (VAK, ATOL), kdy mám prostě jasný názor v souladu s levicí a říkám, že město je tu od toho aby tyto služby provozovalo a zisk opět investovalo do rozvoje. Teď bych byl rád aby došlo k jedné věci: aby posílila opozice a současné vedení tak dostalo jasný signál, že svoji práci nedělá dobře.
15.5.2008 17:16
Bill  (Nováček)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
Za neschopnost dodělat dálnici snad může stát, ne?
A žádní aktivisti v tom nejedou, pouze paní Havránková chce adekvátní náhradu za své pozemky a na to má určitě právo.
15.5.2008 19:31
Honza z HK  (Nováček)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
Ale ano jistě, toto právo paní Havránkové nikdo neodepírá. Pokud nesouhlasí s nabízenou cenou, ať se soudí a věřim že soud rozhodne spravedlivě, ale nevidim důvod, proč by do tý doby měla stát výstavba dálnice?!?!
Ať se staví a soud časem rozhodne, co je adekvátní a co už je přemrštěné. Proč ale brát za rukojmí lidi z Libčan, proč brát za rukojmí peníze z EU, které někdy po roce 2012 dotečou, proč brát za rukojmí lidi užívající tuto trasu atd. To je dle mého oč tu běží a co tu je špatně.
16.5.2008 16:09
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
I přes to, že mě samotného to do docela štve, že dálnice stále není, docela paní Havránkové fandím. Protože něco o té kauze vím, tak mohu říci, že se paní Havránková brání proti státu, který ji chce okrádat. Paní Havránková pouze požadovala náhradou celistvé pozemky s určitou bonitou půdy, aby na nich mohla farmařit. Nabízené pozemky ji pozemkový fond zašmelil a nabídl ji následovně necelistvé pozemky a tuším s horší jakostí půdy. Nevím jak by se chovali všichni ti křiklouni, kteří o tom vědí kulové, kdyby je někdo takto podvedl. Já osobně bych se nechoval jinak. Nyní chce pí. Havránková vše do koruny zaplatit, nedivím se jí.
15.5.2008 21:01
Phavel  (Pokročilý)
RE: Hradec a jeho úspěchy?
Popravdě řečeno v tomto případě chápu, proč se stát "moc nemá" k výměně 10ha paní Havránkové za nějakých 270ha. Podívejte se na katastrální mapu a spočítejte si, kolik různých pruhů a proužků parcel stálo a stojí v cestě dálnici (snad stovky) a co je to majitelů (i více na jeden pozemek). Pak se vůbec hodně divím, že to ta většina lidí prodala "po dobrém" bez spekulací (možná si teď rvou vlasy) a dálnice je tam kde je. Kdyby měl každý podobné nároky jako paní Havránková, nepostavil by se ani metr - tolik hektarů stát nemá k dispozici. Zákony by se v tomto určitě měly upravit, proč si nevzít třeba příklad ze sousedního Německa? Ale jedna věc mi nejde do hlavy, možná mně ji tady někdo vysvětlí: jak probíhá změna zemědělské plochy na stavební parcely? Myslel jsem, že převod pozemků z půdního fondu (svým způsobem chráněný pozemek) nejde jen tak, že je to proces náročný i finančně. Paní Havránková totiž mluví o stavebních pozemcích na kterých hospodaří. Je mi divné, jak se z pozemku někde v poli, kam pořádně nevede komunikace, není zasíťovaný atd., stane najednou stavební (a tím o dost dražší)? To bychom na trase d11 mohli mít samé drahé stavební pozemky.
29.4.2008 09:17
RaF  (Nováček +4)
Městské peníze
Mohl bych se touto cestou zeptat kdo zaplatí vynikající myšlenku jménem Nozomi v Šimkových a kdo se slušně, kromě paní St. Šrámkové, která se od té doby tady neobjevila, na tom obohatil?
29.4.2008 17:09
Pája  (Nováček)
daně
Myslím,že zvýšení daně nemá nic společného se službami a s komfortem bydlení,ale městská pokladna je prázdná díky Regiocentru,terminálu a taky je třeba vybavit nábytkem novou knihovnu.
29.4.2008 17:42
Martin Soukup  (Nováček)
RE: daně
Pájo,
pletete si pojmy s dojmy....:-))Regiocentrum Nový pivovar platila společnost Immorent,s.r.o. a kraj (nikoliv město) ho bude splácet 20 let. Nová knihovna ve tvaru X byla placena ze státního rozpočtu, knihovnu zřizuje kraj a kraj si taky musí zaplatit vnitřní vybavení. A o významu Terminálu hromadné dopravy pro Hradec snad nemůžete pochybovat...
29.4.2008 23:11
Pája  (Nováček)
RE: daně
Pane Soukupe,kraj bude pivovar splácet 20 let a město se na tom nebude podílet formou odvodu daní?
30.4.2008 07:59
Martin Soukup  (Nováček)
RE: daně
Město se na tomto projektu nebude žádným, tedy ani finančním, způsobemn podílet.
30.4.2008 23:55
Phavel  (Pokročilý)
RE: daně
Pane Soukupe, předně musím alespoň ocenit, že jste se poměrně ve velké míře a odvážně pustil do diskuse na tomto fóru (ač Vám moc nakloněno není), málokdy to totiž z radních někdo udělá a to je škoda. Využiji toho a měl bych otázku k Regiocentru. Jak říkáte město se na tomto projektu nepodílí, no ale (možná mám zkreslené informace) přesto polovinu garáží zaplatilo. Nebyly to zase tak malé peníze. Přitom právě tuto část provozuje Atol (a má z toho zisk). Otázka tedy zní: splácí Atol městu investici do těchto garáží, případně platí městu nájemné? V opačném případě nevidím důvod, proč se město na garážích vůbec podílelo, když z nich žádný zisk nemá a naopak snad ještě platí jejich provoz (také by mě zajímalo, kolik roční provoz stojí, abych věděl, kolik do toho město během 30 let ještě vloží finančních prostředků). Děkuji za odpověď.
2.5.2008 20:10
Martin Soukup  (Nováček)
RE: daně
Pokusím se odpovědět obecněji, protože parkování nemám přímo v gesci. Omlouvám se, na garáže jsem ůplně zapomněl...:-)) Původně bylo v parkovacím domě v Regiocentru plánováno minimálně o třetinu méně parkovacích míst. Z logických důvodu (více a více aut = méně a méně parkovacích míst) - a protože to technicky šlo - město požádalo kraj o rozšíření počtu parkovacích míst. Tato místa má pronajaté Atol a jsou zapojena v systému parkování. Z tohoto důvodu Atol městu neplatí za pronájem. Podle koncesní smlouvy (ta je veřejným dokumentem a je umístěna na webu města) budou vybrané finanční prostředky použity na výstavbu parkovacího domu Katschnerka (500 míst) a do 10 let dalšího parkovacího domu o 500 místech...
2.5.2008 22:08
Roman  (Pokročilý)
RE: daně
Teď jsem se v tom trošku ztratil. Město tedy zaplatilo určitou část parkovacích stání, protože bylo potřeba víc parkovacích míst a bylo to technicky možné. Místa má pronajaté Atol a jsou začleněna do IPS. Z toho důvodu Atol neplatí městu za pronájem. Komu tedy Atol platí za pronájem ? Kraji ? Nebo prostě neplatí nikomu ? To by ale znamenalo, že mu město zaplatilo postavení garáží, ze kterých vybírá peníze na budoucí investice... Buďto je to tedy všechno jinak, nebo je to trochu nesmysl. Když má město na takové investice, proč neinvestuje a neinkasuje rovnou ? Tyhle třicetileté finanční rošády s Atolem prostě svádějí k myšlenkám o protekci, únikům a zainteresovanosti některých...
5.5.2008 18:57
Dan  (Nováček)
RE: daně
BINGO! :-D

Ó, vy naivkové, kteří jset "hodpodaření" "radnice" ještě nepochopili/neprokoukli.
6.5.2008 11:34
Martin Soukup  (Nováček)
RE: daně
Společnost Atol neplatí za pronájem. Máte pravdu, finanční prostředky podle uzavřené koncesní smlouvy musí účelově použít na stavbu parkovacích domů (500+500 míst). Můj osobní názor je takový, že se zavedením systému placeného parkování souhlasím, ale mám výhrady ke způsobu jeho fungování. Smlouva je po právní stránce určitě v pořádku a je veřejná. Navíc ten systém, tedy povinnost koncesionáře postavit v průběhu 30-ti let 1000 parkovacích míst a tedy "neprojíst" vybrané poplatky je v České republice naprosto ojedinělý (nebo byl v době pdopisu smlouvy:-). Navíc skutečně můžeme kdykoliv od té smlouvy odstoupit. Chápu, že je to velmi nepopulární krok.
17.6.2008 10:41
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: daně
Odstoupit od smlouvy jistě jde, ale za jakých podmínek. Teď by to bylo ještě nejvýhodnější. Až bude postaven parkovací dům Kačnerka, který bude bez výběrového řízení stavět BAK (není to veřejná zakázka), bude to horší, viz koncesní smlouva odst XV., kde je popsán způsob vypořádání pomocí vzorce. Docela by mně zajímalo, jakým způsobem město má možnost dozorovat to, zda je cena, za kterou do dceřiná společnost ATOLU (BAK) staví, zdaje reálná. Podle koncesní smlouvy do toho město nemá co mluvit a zástupci města v dozorčí radě ATOLU si nikdo nemyslí nic dobrého. Takže závěrem je jisté jedno, všechno ve finále zaplatí občané, včetně tučného zisku obou společností BAK, ATOL. A to mně vážený pane Soukupe také dost vadí.
17.6.2008 14:33
Martin Soukup  (Nováček)
RE: daně
Vážený Mirku,
pokud to půjde takto a tímto tempem, tak se zisku nedočkají...:-)FirmA ATOL je koncesionář,tzn., že pro město vykonává určitou činnost. Podle smlouvy má předkládat návrhy systému, harmonogram a ceny. To pak schvaluje Rada města. Co vím, tak v jiných městech soukromá firma pouze vybírá a z toho má skutečně tučný zisk. V Hradci za vybrané peníze musí postavit dva parkovací domy s kapacitou 500 + 500 parkovacích míst. Čím levněji to postaví a ušetří, tím větší zisk budou mít. Kvalitu si musí zajistit také, protože to mají 30 let využívat... Systém je srozumitelný a jasný, otázkou zůstává jak se uvádí do života.
17.6.2008 16:57
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: daně
Neříkáte nám zcela pravdu, pane Soukupe, ale již jsem si na to od politiků zvykl, že si musím jejich slova vždy prověřit a navíc jsem se ptal na něco trochu jiného než jste mi odpověděl.
Dle čl. IV. Koncesní smlouvy má koncesionář vůči koncedentovi závazek vybudovat parkovací dům Kačnerka s kapacitou 500 míst. O dalším parkovacím domě se zde nehovoří. Hovoří se zde pouze o majetkovém připravení dalších ploch, která budou územně vhodná pro parkování a koncedentem majetkově připravená. To mohou být také parkovací plochy třeba na sídlištích a to už vás lidi pravděpodobně z radnice defenestrují. Firma BAK bude mít při budování parkovacího domu snahu zakázku předražit, protože tak bude možné ATOLEM poukázat na to, že systém není samofinancovatelný a bude se snažit zvedat ceny. Bude se jednat o klasické přelévání peněz ze společnosti ATOL do společnosti BAK. O co méně vydělá ATOL o to více vydělá BAK. Zde je otázka, na kterou jsem se ptal minule. Jak si magistrát ohlídá a prověří, že výstavba parkovacího domu není předražená? (očekávám jasnou odpověď-JAK?) V koncesní smlouvě jsem o tom nikde nenašel žádnou zmínku. Koncesní smlouva hovoří o kontrole systému parkování a já neví čeho ještě.
Jak je popsáno v čl.X (c), je ve III.etapě popsáno, že budou řešeny pouze možnosti a podmínky rozšíření ISP dle závazku v čl.IV, odst 2. A jak jsem popsal výše, o dalším parkovacím domě se zde výslovně nehovoří. Tak jak tomu má člověk rozumět? Takže asi můžeme ve III.etapě očekávat rozšíření placeného parkování až do okrajů HK, možná se vybuduje další parkovací dům, ale jenom možná a občan bude jenom platit a platit a platit.
Ještě k tomu vypořádání, které je popsáno v čl.XV. Čím vyšší vykáže ATOL investice v podobě předražených zakázek, které bude stavět BAK (přelévání zisku, viz.výše popsané), bude muset město potom ATOLU platit vyšší hodnotu vypořádání. A zde se opět vracím k otázce, jak si město hlídá proinvestované prostředky ATOLU za výstavbu parkovacího domu, popřípadě dalších parkovacích míst.
Hlavně se mi nesnažte zase vnutit nějakou demagogickou odpověď, že je systém srozumitelný a jasný, a také že čím to levněji postaví, tím víc ušetří. Provázanost ATOL – BAK je v tomto případě klíčová. Vámi zmíněné zajištění kvality je bohužel také diskutabilní, protože stavba parkovacího domu, může být postavena pouze právě na životnost 30 let a po jejím předáním do rukou města ji bude nutné nákladně rekonstruovat,a to z peněz daňových poplatníků, ale tu už bych zabíhal do velkých detailů. Postačí odpověď na to, na co jsem se ptal výše.

17.6.2008 22:15
Martin Soukup  (Nováček)
RE: daně
Vážený Mirku,
asi Vás navrhnu do dozorčí rady Atolu...:-))JInak Vás nepřesvědčím. Teď probíhá změna lidí v DR. Parkování nemám v gesci, takže moje informace jsou asi jako ty Vaše. Proto se omlouvám, jestli v těchto jiných oborech nejsem přesný... Jestli chcete vědět konkrétně moji odpovědnost, podívejte se na www.hradeckralove.org, sekce veřejná správa, náměstci primátora, Martin Soukup. Stránky města na vyhledávání nejsou určitě ideální a pracujeme na jejich změně...:-))
18.6.2008 09:21
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: daně
Každopádně oceňuji Vaši snahu, i to že zde diskutujete, ale pravdu máte v tom, že mně opravdu nepřesvědčíte. Víte, když se řekne slovo "zastupitel", tak bych si představoval, že je to člověk, který občana zastupuje, a hlavně jedná v jeho zájmu, což se bohužel v drtivé většině nedá o zastupitelstvu HK říci. Ale jinak nic ve zlém. :-))
26.6.2008 07:26
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: daně
Pane Soukupe, halooo.
Stále čekám na Vaši odpověď, nebo to může být i odpověď jiného zastupitele, který kompetentně odpoví. Na webu hradeckrálové se k odpovědi také nikdo nemá, tak se zdá, že jsem trefil hřebíček na hlavičku, jak se lidově říká a nemáte co odpovědět. Bohužel.
18.6.2008 13:44
Phavel  (Pokročilý)
RE: daně
Pane Mirku, musím Vám říct, že jste to napsal úplně přesně, k tomu není co dodat. Přesně k podobným úvahám jsem došel, když jsem si tu slavnou koncesní smlouvu přečetl (aby se neříkalo, že nás "kazí" škodolibá média, která hradecké radnici nepřejí). Jak jste zmínil půjde o přelévání peněz - tak aby Atol pokud možno nemusel vykazovat žádný zisk. Protože v případě jakéhosi "nepřiměřeně" vysokého zisku (to v té koncesi přesně definováno není) by musel v rámci těch 30 let investovat něco nad rámec dohody, nebo by bylo možné koncesní smlouvu, snad ze strany města, ukončit. Ani největší OPTIMISTA nemůže doufat, že k tomu dojde, to je jasné. A vůbec nechápu pana Soukupa, který tu tvrdí něco ve smyslu, jak obtížné bude pro Atol dosáhnout zisku. Samozřejmě že se Atol bude navenek jako největší "chudák" tvářit (viz. ono přelévání peněz, účtování nesmyslně vysokých provozních nákladů - viz. zmiňované roční náklady na parkhaus v Regiocentru), Atol zkrátka bude všemi dostupnými prostředky dělat a dělá vše pro to, aby to vypadalo že je systém na hranici samofinancovatelnosti, nebo lépe pod ní. Ale nám všem je jasné, že při: několikanásobném zvýšení parkovného, parkovacích ploch, výše pokut a četnosti vybírání pokut, by v téměř stotisícové metropoli na tomto musel vydělat i, z odpuštěním, naprostý idiot (zvlášť když mu město musí jít podle té koncesní smlouvy tak "na ruku"). Teda kromě města, které se tohoto zisku vzdalo, se svojí logikou, že "to neumí dělat", jako v případě VAKu. Pak ale nevím, proč město figuruje jen v té výdajové částce??? - 200mil (nebo kolik) na park. v Regiocentru a další provedené investice do parkovišť v nedávné době (za úřadem práce, apod.). Tyhle nevýhodné investice město očividně "umí dělat", to bezpochyby!!. Ano, za 30 let nám zůstane Jitřenka, akorát zralá na větší rekonstrukci a pár parkovišť.
Jestli v tomto upřímně vidíte nějakou výhodu, tak opravdu nevím. Prostě je úplně zjevné, když nad tím člověk trochu zauvažuje, že na tom prodělalo město i jeho občané. Ovšem v některých lidech, kteří asi neumí přemýšlet hlouběji a dál, než co si koupí dneska k večeři, se vám podařilo mistrně vytvořit iluzi neodvratitelnosti, potřebnosti, užitečnosti a dokonce výhodnosti tohoto kroku. Další komentář (na radu města, ale i místní voliče) si odpustím, tito lidi to tu stejně téměř nečtou.
18.6.2008 14:47
Ira  (Pokročilý +1)
RE: daně
Pavla a Mirku, naprosto s vámi souhlasím. Perfektně napsáno.
18.6.2008 14:49
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: daně
Bohužel je to krutá pravda. Zatím mi pan Soukup na nic neodpověděl, bohužel. Prostě klasický politik, který když už neví co by odpověděl, žačne hovořit o něčem jiném. Je to docela úsměvné a zároveň k pláči, když vidím, jací lidé za nás rozhodují. Kdyby to bylo reálné, asi bych pana Soukupa chytil za slovo a nabídku do dozorčí rady ATOLU přijal. :-))
18.6.2008 15:07
Phavel  (Pokročilý)
RE: daně
koukám mám tam chybku, bylo myšleno: "... při několikanásobném zvýšení parkovného, ROZSAHU PLACENÝCH parkovacích ploch..." (kdyby Atol několikanásobně zvýšil počet parkovacích ploch ve městě, to by bylo pěkné, ale to je utopie :-), tak aby mě někdo nechytil za slovo
18.6.2008 16:07
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: daně
Zase taková utopie to není. K tomu dle mých prognoz dojde ve III.etapě rošiřování systému parkování. Otázkou je, kde budou jeho hranice.
18.6.2008 16:20
Phavel  (Pokročilý)
RE: daně
ale já tím myslel, kdyby je sám vystavěl a tím několikanásobně zvýšil parkovací kapacity - to že postupně převezme ty stávající a zpoplatní (na většině území města), to je bohužel dost blízké realitě
29.4.2008 23:15
Pája  (Nováček)
RE: daně
Ještě k terminálu: takový supermoderní terminál to bude a dopravu mezi ním a vlakovým nádražím řeší kyvadlová doprava autobusem.To je nadčasové řešení.
30.4.2008 08:01
Martin Soukup  (Nováček)
RE: daně
Počkejte si, až to bude hotové a bude to fungovat a teprve pak můžeme hodnotit...Víte vůbec, že hredecký dopravní podnik patří k nejmodernějším a nejlépe řízeným v republice? To je pro mě určitá záruka, že to všechno fungovat bude tak, jak má...
30.4.2008 16:59
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: daně
DPMHK jako jeden z nejlépe fungujících v republice? Pomocí jakého ukazatele se to měří? Druh jízdenek? Cena jízdenky? Vzdálenost, která se dá ujet za cenu jízdenky?
Nebo počet spojů jedoucí ze stanice A do stanice B ve stejném čase následované co největší mezerou?
30.4.2008 23:57
Phavel  (Pokročilý)
RE: daně
Doufám že za tak podstatné zpoždění bude město uplatňovat proti Strabagu nějaké sankce. A to i přesto, že dotaci z EU získá (čemuž moc nevěřím).
5.5.2008 18:59
Dan  (Nováček)
RE: daně
Vzácně rychlý únik od podstaty věci ...
Neboli: bla-bla-bla ... a tak podobně.
5.5.2008 19:00
Dan  (Nováček)
RE: daně
... to směřovalo k příspěvku M.Soukupa ... pardon.
10.5.2008 14:03
Björken  (Nováček)
RE: daně
(pro p. Soukupa)To tedy opravdu nevím. Taky bych byl rád, abyste vysvětlil, jak se to pozná. A taky bych byl rád, abyste přiblížil, jak bude fungovat spojení mezi terminálem a vlakovým nádražím.
29.4.2008 21:20
Hradec72  (Nováček)
pan Soukup
Aspon jeden pruser podle vas .Vaš v HK
30.4.2008 08:05
Martin Soukup  (Nováček)
RE: pan Soukup
Člověk je omylný a dělá chyby a platí to obecně pro všechny...Já beru jako (jak Vy říkáte průser) varhany pro budovu Filharomonie. Byla chyba na začátku, že se se k tomu nepostavilo město čelem. Stejným způsobem dopadl projekt Foglarova ulička...určitě těch problémů je více...
30.4.2008 08:21
Nikdo  (Nováček)
Pozitivní důsledek zvýšení daně
Vážení páni konšelé, děláte to výborně! Sice zaplatím 3x vyšší daň, ale na druhou stranu jste mi ušetřili rozhodování, koho při příštích volbách bude naše rodina volit. Máte mínus 4 hlasy ;-)
30.4.2008 10:05
Martin Soukup  (Nováček)
RE: Pozitivní důsledek zvýšení daně
Samozřejmě je to na Vás. Každopádně já se rozhoduji na základě toho, jestli se mi tady dobře bydlí, jestli je tady čisto, bezpečno, posekáno, uklizeno, atd...
30.4.2008 12:22
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Pozitivní důsledek zvýšení daně
To jste si pane Soukupe touto odpovědí trochu neběhl, že?
Město se sice dobře stará o střed města, o tom se nedá pochybovat, ale už se dá dlouze diskutovat, jak se stará o pořádek na sídlištích a okrajových částech města. Stačí se podívat na Moravské, kde ještě není posekaná tráva a než na to dojde bude vysoká po kolena. To, že zametací vůz projede max. 1x za rok je také málo. Bezpečnost nedokážu dobře posoudit, ale dokážu posoudit to, jak se mi tu žije. HK patří mezi mezi města s nejvyššími náklady pro život a díky schválení vyšší daně z nemovitosti, která je nemravná od svého základu, bude ještě hůř. Kdyby to aspoň bylo někde vidět, ale bohužel není. Jen taháte z lidí peníze. Do současnosti jsem byl stálý volič ODS, ale bohužel tato strana už nehájí zájmy občanů. V naší rodině máte -4 hlasy.
30.4.2008 13:22
Pája  (Nováček)
RE: Pozitivní důsledek zvýšení daně
Nezlobte se,ale třeba kolem našeho domu pořádáme na jaře a na podzim úklid na kterém se podílíme jenom my (20 bytových jednotek)a trávu a keře sekáme bohužel také jenom my.V zimě odklízíme sníh opět jenom my i když k sousednímu domu Tech.služby zajíždějí.To se týká i té trávy.Je to 50009.
30.4.2008 13:41
Nikdo  (Nováček)
RE: Pozitivní důsledek zvýšení daně
Ale podle toho se já rozhoduji také. Bohužel zřejmě bydlíme každý v jiném městě. Nebo že by se něco uniklo? Už se těším, jak se po zvýšení daně bude naše ulice uklízet častěji než 2x ročně, v zimě nám bude vyhrnován sníh, opraví se rozbitý asfalt, udělají se nové chodníky ... a jako bonus nám bude popelnice pravidelně vyvážena bez toho abych to musel neustále urgovat, nebude nám vyhrožováno rušením škol, cestou do práce pohodlně zaparkuji ...
Utopie? Nevadí, já jsem optimista. Třeba to příště vyjde.
4.6.2008 21:18
Ludovic  (Nováček +1)
RE: Pozitivní důsledek zvýšení daně
Nase rodina take BOHUZEL nekolikrat za sebou volila ODS. Takovou blbost uz nikdy neudelame! To, co tady v tomhle volebnim obdobi (naznaky byly i v tom predchozim) tahle partaj spolu s VPM-Malirem predvadi, je ku zvraceni. Nebudu tady jmenovat vsechny ty slibovane, lec nerealizovane, realizovane, ale zbytecne ci realizovane, ale zpackane projekty. Podle meho nazoru soucasna rada mesta i jednobarevne zastupitelstvo, kde ma ODS nadpolovicni vetsinu, naprosto evidentne skodi tomuto mestu a jeho obcanum. ODS bude mit diky nasi rodine v dalsich volbach minus 5 hlasu a udelam vse pro to, abych otevrel oci take nasim pratelum a znamym. Je treba volit soucasnou opozici. CSSD v Hradci taky neni zadny zazrak, pokud ale chceme nastartovat zdravy rozvoj Hradce, musi se dostat od valu soucasna garnitura a tim se zpretrhat jejich kamaradsofty, korupcni vazby apod.
30.4.2008 14:47
ne-hradecak  (Nováček)
Neviděl bych to tak tragicky
Já bych to tak tragicky neviděl. Nejsem žádný hradecký patriot. Pracovně cestuji po městech Čech i Slovenska. Není to tu o nic horší než jinde. Všichni mají a řeší podobné problémy. Dokonce je dost statutárních měst, kde je to vše mnohem horší. Také si myslím, že pokud to povolbách vezmou červení, či nějaké menšinové strany, nebo lidovci, tak to lepší nebude. Chvíli populismus a pak utahování opasků a pak znárodnění. U mě máte zase pane Soukup + 4. tak se to vyrovná. Nebudeme přeci volit žádnou menšinu, nebo červené. Chce to jenom rychleji stavět a eliminovat frustrované jedince a zájmové skupiny, které brzdí všechno nové.
30.4.2008 16:41
JPA  (Pokročilý)
RE: Neviděl bych to tak tragicky
No - pokud za 10 let přijde přijde nějaký pan Divíšek junior se zvýšením daní z nemovitostí zase na trojnásobek, tak to už si ty nemovitosti můžou rovnou ti červení vzít, to nemá smysl je vlastnit...
JPA
1.5.2008 00:31
Phavel  (Pokročilý)
RE: Neviděl bych to tak tragicky
Ne-hradečáku, neberu Vám, že se místní ODSky zastáváte, ale neohánějte se neustále nějakým znárodňováním, to už je únavné. Je to klasický argument a strašák zapřísáhlých voličů ODS, který používají když už prostě neví kudy kam a nemohou se o nic opřít (o svoje výsledky, hospodaření, atd.). Komunisté oslabují spolu s tím, jak vymírají jejich voliči, za normální situace nebudou mít nikdy ústavní většinu, aby něco takového prosadili. Zapátrejte v historii a zjistíte že k moci se na našem území dostali díky 2.sv válce a poválečnému rozdělení Evropy - díky mohutné podpoře Sovětského svazu. A nebýt právě Sovětského svazu a jeho hrozbě, ani by se tak dlouho neudrželi. Samozřejmě, pokud v budoucnu dojde k nějaké globální krizi, či válce ať už z jakýchkoliv příčin (třeba energetická, nebo surovinová krize), mohou se k moci dostat opět extrémisté, ale buďte si vědom že v takové straně budou lidé, kteří dnes vystupují napříč parlamentními stranami. V tu dobu zde ale nebudeme řešit Atol, nebo koupaliště.
Jinak nechápu co máte jako demokrat proti malým stranám???
1.5.2008 00:43
Phavel  (Pokročilý)
RE: Neviděl bych to tak tragicky
A ještě bych k tomu Vašemu znárodňování dodal jednu důležitou věc. Co říkáte na zákon, který má umožnit rychlejší vyvlastňování pozemků pro výstavbu dálnic? Když s něčím velmi podobným přišli SOCDEM, to byl oheň na střeše a plná huba "znárodňování", zákon tehdy samozřejmě neprošel. A nyní? Karta se otočila a podobný zákon prosazují lidovci i krajští politici ODS s panem Bradíkem v čele. Zemědělci nedávno v tisku tento postup přirovnali k praktikám 50tých let.
1.5.2008 21:46
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Neviděl bych to tak tragicky
Když vidím, jak postupuje dálnice, tak už aby to vyvlastňování se rozjelo naplno. Pokud se podíváte do Německa, je to tam ještě tvrdší. A to jsou větší kapitalisti než my. Jakmile se schválí liniová stavba, nastaví se tam tabulková cena a pak cheš peníze hned nebo vyvlastnění, ale stavbu zdržovat nemůžeš.
4.5.2008 18:59
Phavel  (Pokročilý)
RE: Neviděl bych to tak tragicky
Tak teď jste si naběhl, o několik příspěvků výše varujete před znárodňováním a teď píšete: "už aby se znárodňování rozjelo naplno" :-)
4.5.2008 19:06
Phavel  (Pokročilý)
RE: Neviděl bych to tak tragicky
... pardón "vyvlastňování" ale to je v podstatě totéž, alespoň lidé jichž se to týká to tvrdí - viz můj příspěvek výše
2.5.2008 20:45
B.O.  (Nováček)
RE: Neviděl bych to tak tragicky
Dobře jsi to napsal, soudruhu. Žádné menšiny by se volit neměli, dobře bude, až se nastolí vedoucí úloha strany. Rychleji stavět, o to tu jde, pětiletku splnit za čtyři roky. Eliminovat frustrované jedince a tak zvané zájmové skupiny, reakcionáři a váleční štváči to jsou, to oni brzdí vše nové, postaru se žít nedá.
Vidím, že stále patříš mezi nás a brzo zaujmeš svoje bývalé pozice.
Čest.
30.4.2008 20:37
Hradec72  (Nováček)
ne zahadny
Řekni ne hk kdo jsi.Asi maš za to co tady předvadiš nějake vyhody.Řekni co se v HK podařilo.
30.4.2008 21:18
Martin Soukup  (Nováček)
RE: ne zahadny
Co takhle skatepark, sportovní hala v Třebši, školní hřiště, turistické označníky, 60 nových dětských hřišť, městské lázně, Riegrovo náměstí, multimediální tabule v základních školách, atd.? Asi to bude posuzovat každá věková skupina jinak...Více info na www.hradeckralove.org/veřejná správa/náměstci primátora/Martin Soukup. :-))
2.5.2008 07:19
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ne zahadny
Tak jistě, že se za Vás něco postavilo, ale to je snad přirozený vývoj města. Bylo by lepší se zamyslet nad tím, za jakých podmínek a co to přineslo pro občany. Dále je pak nutné si říci, co jste pro občany udělali špatného nebo co jste pro ně neudělali vůbec a nebo v čem je okrádáte.

2.5.2008 19:58
Martin Soukup  (Nováček)
RE: ne zahadny
Vážený Mirku,
do určité míry máte jistě pravdu, různé stavby, opravy a údržba by měly a určitě jsou přirozeným stavem. Každopádně a v tom je politika, každé čtyři roky jdou politické strany do voleb se svým programem. Na komunální úrovni jsou to konkrétní akce, dotýkající se života občanů. Podle toho také jsou strany voleny. Takže já mohu pouze vyhodnocovat volební program ODS. Následně však budoucí koalice zpracovává programové prohlášení, které je však kompromisem. Vedení města v minulém volebním období předložilo návrhy občanům při veřejných slyšeních, které se konaly v Adalbertinu a kde se mohli občané vyjádřit, a také se vyjádřili, k návrhům, které se staly součástí Strategického plánu rozvoje města do roku 2020. I když jsme k tomu udělal masívní informační kampaň, přišlo na rozhodující jednání pouze několik desítek lidí - především senioři a studenti. Ti si určili samolepkami priority... pochopitelně také za ty, kteří nepřišli. A podle toho se staví, opravuje... Takže jestli se podle Vašeho názoru něco nepovedlo, musíte to říci sám, zajistit si podporu, oslovit příslušnou Komisi místní samosprávy a dostat to tak do rozpočtu města... A podmínky při stavbě, zákon hovoří jasně a v Hradci jsou pravidla snad nejpřísnější. To také dokládají některé příspěvky tady na fóru... Omlouvám se za snad příliš rozsáhlý příspěvek...Byl bych vděčný za další náměty k řešení.
4.5.2008 22:08
Jáchym  (Nováček)
Další téma
Pane Soukupe,
většinou , až na pár vyjímek si v diskusi jenom čtu a vytvářím si obraz dění v našem městě.
V souvislosti s rekonstrukcí budovy filharmonie jsem kdysi na fóru o rekonstrukci MPR zmínil jednu zkušenost, která se týká filharmonie. Konkrétně balkonů , akustiky a viditelnosti jeviště z těch nejvyšších. V těchto místech je bohužel akustika a viditelnost jeviště na tak mizerné úrovni, že je snad i nemorální tam prodávat vstupenky. Byl tento problém řešen?
A ještě jednu poznámku, která sice nesouvisí přímo se způsobem určení daně z nemovitosti v Hradci Králové. Jako občan města, který platí daně, chci od volených zástupců, tedy i od Vás, zodpovědný přístup k řízení města, jeho rozvoji a ke službám s tím spojeným. Město řešilo jeden z nejzávažnějších problémů, parkování, tím, že jej přehrálo na soukromou firmu Atol. Za jakých podmínek a jak si kdo zajistil budoucnost, je mi celkem jedno. Město tím však pouze řeší důsledek, nikoliv však příčinu současného stavu. Jsem jeden z mála občanů, který se vzdal používání osobního automobilu za účelem zajišťování osobních i firemních potřeb v Hradci Králové a prostě si vše odjezdím na kole. V ranních hodinách do cca 8,00 se do Hradce valí kolony vozidel, většinou pouze s řidičem, a ta obsadí parkovací místa ve městě. Odpoledne kolem 16 hod zase odjíždí. Proč se město nezabývalo tímto problémem a nezajistilo parkování těchto vozidel na odstavných parkovištích na okraji Hradce Králové?
Z těchto parkovišť, by pak kyvadlová doprava zajistila přistup parkujících řidičů do města a město by bylo volnější. Možná by ta doprava mohla být pouze za symbolické jízdné, aby byla zajímavá. Byla by to služba občanům města, tedy i vašim potenciálním voličům. A proto tam snad jste. Místo toho prodáte ulice města soukromé firmě na 30 let, budete ve městě stavět parkovací domy, tam se bude pěkně zajíždět v té husté dopravě a komplikujete život vlastním voličům.
Zavedením hříšného parkovného se vám ve spolupráci s Atolem sice podařilo vytlačit parkující auta z Velkého náměstí, ale ona parkují v přilehlých ulicích, kde blokují provoz . Když pak Atol zajišťuje odtah, který je pro ně výhodnější než botička, protože ta odtahová auta se musí zaplatit, tak zastaví dopravu v obou směrech na půl hodiny a jsou všichni spokojeni.
A tak jenom na závěr. Blíží se volby do krajských zastupitelstev. Mám dojem, že největším nepřítelem v těchto volbách pro ODS , jsou její vlastní členové, kteří působí na různých úrovních samosprávy. Svými nepromyšlenými akcemi si popuzujete vlastní voliče. Vyhlášení hejtmanů, ať se vládní politici do krajských voleb moc neangažují, vládní reformní kroky i když velice důležité nejsou bohužel moc populární , pak už jen dokresluje jak to v té vládnoucí straně asi vypadá. Neumíte si stát ani za vlastním programem a obhajovat jej na všech úrovních.
Váš bývalý volič, Jáchym Vacek
6.5.2008 11:36
Martin Soukup  (Nováček)
RE: Další téma
Vážený pane Vacku,
bohužel nejsem takový spisovatel jako můj bývalý kolega Martin Samohrd, který Vám ve stejném rozsahu odpovídal. Navíc parkování není v mé gesci a nemám podrobné informace. Proto se omlouvám, ale o podrobné informace se obraťte na mého kolegu ing. Hermana.
5.5.2008 19:42
Dan  (Nováček)
RE: ne zahadny
Aha, takže těch "pouze několik desítek lidí ... důchodci a studenti" je pro vás skálopevným argumentem pro tvrzení, že je vše vpořádku. To je alibismus nejhrubšího zrna!!!
Mimochodem, nebyla ta ne/účast způsobena například TAKÉ časem, v němž byla "slyšení" uskutečňována(soudě podle termínů veřejných jednání zastupitelstva bych se odvažoval tvrdit, že ano)?
Pokrytectví - mlžení - lži - ignorace budiž sloganem pro vedení města.
1.5.2008 21:43
ne-hradecak  (Nováček)
RE: ne zahadny
Jsem pragmatik, co má trochu nadhled a rozhled i mimo tohle údolí. Nemám žádné výhody, jenom jsem např. ušetřil 15% daní díky dańové reformě ODS. Za to třeba podporuji potřebné, charitu, adopci na dálku jako podpora vždělání chudých.
2.5.2008 07:39
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ne zahadny
Jo tak pragmatik, ale z počtů asi moc dobrý nejsi. Nelze vytrhávat z kontextu jednu jedinou daň, ale potřeba se dívat na tu slavnou daňovou reformu v globálu. Daňová reforma měla údajně ušetřit na daních všem, aspoň tak to hlásal ministr financí. To co nám stát jakoby velkoryse daroval ve formě daně z příjmu, si zase potichoučku ukradne někde jinde, teď zase na nehorázné dani z nemovitosti, která je od svého základu nemorální a zlodějská.
5.5.2008 19:12
Dan  (Nováček)
RE: ne zahadny
Panečku, vy jste ale kabrňák!!! Např. VAŠE daně (jojo to dělá ta egokracie, že?) nebo to zaklínadlo "CHARITA" a podobně. Kdo si myslíte, že o to stojí? Nic víc nemohu dodat, ne, že by to nešlo, ale "všechno je marnost" - obzvlášť u někoho.
2.5.2008 15:44
Dennis.T  (Nováček)
Ano-hradecak:-D
Já bych to také neviděl tak tragicky..Teda krom Atolu (který je teď v mínusu a musí stavět garááže, ale to je jejich problém),..a krom toho, že chtěli zavřít školu v Plotištích – syčáci...Ale jinak super, terminál HD, (se podívejte na Florenc), cyklostezky, ulice atd...opravené chodníky..Buď teda budeme žít pohodlně a bude to tady vypadat jako za komančů nebo určitou částkou přispějeme do rozpočtu města a bude se tady stavět a budovat atd...Jasnýý, určitý část těch peněz zmizí v něčí kapse, ale to je všude, bohužel:-( Musíme si vybrat BUĎ a NEBO….byly tady komentáře, že bazén je na nic…Si myslím,že to pěkná ostuda, když hradečáci musí jezdit do PCE, Třebek nebo do Lodína, aby se vykoupali ve venkovním bazénu…(v průzkumu vyšlo najevo, že občané si bazén přejí) Každý rok, se v HK staví nebo přestavuje něco nového (buď za přispění soukromníků, magistrátu nebo kraje) …..Jsem v HK prostě spokojený..Jasnýý, najdou se věci, se kterými nesouhlasím, ale to je minimum oproti tomu, co se mi zde líbí….

Ještě bych chtěl upozornit, pro případné rejpaly, že nejsem členem žádné politické strany a ani nevyvíjím žádnou činnost ve prospěch nějaké politické starny…

S přáním hezkého dne:-))
5.5.2008 19:33
Dan  (Nováček)
RE: Ano-hradecak:-D
Bóže, to bolí jenom to číst ...
a) Terminál HD? Jo myslíte ten, co už od září minulého roku slouží svému účelu, jo? O Florenci vůbec nemluvte, to je nesrovnatelné - nehledě na to, že se v Letňanech staví nový "terminál" s odstav. parkovištěm a bezprostředním navázáním na MHD.
b) Cyklostezky? Co to? Ukažte mi jedinou cyklostezku ve městě funkční, tzn. takovou, která(když mě, jako cyklistu, vytlačí dopravní značka z vozovky) mi umožní stejně hodnotné nebo lepší ( :-))) ) pokračování v jízdě, jako jsem měl na vozovce.
c)Ulice? tak to jsem nepochopil, pardon ..
d)Chodníky? To je snad samozřejmost pro krajské město 21. století v zemi, která je členem EU, nebo ne? (Mimochodem, ony tu dřív nebyly?)

Jé, já už nemůžu, to je v tomto případě jako s tím hrachem a zdí nebo perlami a jistám druhem domácího hospodářského zvířete.

Jen řečnickou otázku na závěr: Co SKUTEČNĚ PODSTATNĚ PROSPĚŠNÉHO PRO VŠECHNY OBČANY MĚSTA udělaly "radnice" v HK za posledních 20 let?
Odpovězte si sami.
5.5.2008 20:07
Dan  (Nováček)
RE: Ano-hradecak:-D
Jo, a ještě k těm chodníkům:
a) mrkněte třeba do Šimkových sadů (prosím M.Soukupa, ať nereaguje vyjádřeními o připravované komplexní rekonstrukci - není to otázkou několika posledních týdnů nebo měsíců ... )
b) posuďte (anebo radši ne) úbytek plochy chodníků na Žižkově náměstí "díky" "zahrádkám" (venkovním nálevnám - mimochodem jsem zvědav, jak bude řešit MP konzumaci alkoholu na této "veřejnosti" - viz jedna z posledních vyhlášek magistrátu ;-) )
c) vyhodnoťte si (buď podle návrhů nebo později podle skutečnosti) poměr FUNKČNÍ plochy chodníků (a s přihlédnutím k poměru současné a budoucí plochy parkovišť) na Benešově třídě (opět prosím o zdržení se reakce M.Soukupa ;-) ).

A dost ... už mlčím.
5.5.2008 21:02
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Rekonstrukce ulic a výstavba Hradce
Huu, dobrý komentář...
ad 1A) Nejsem v HK, ono TO ještě nefunguje? Mimochodem, jak to dopadlo s dotacemi EU, musejí se vracet kvůli tomu, že se to nestihlo, nebo ne?
ad 1B) na tohle je nejlepší v Malšovicí, ulice Náhon, ze strany na stranu a ještě přejíždet vedlejší silnice :) Jednou jsem tam jel a po stezce nikdy víc
ad 2B) Tak tohle bych nekritizoval, čím víc zahrádek, tím líp - jen bych zrušil to povinné žbrdlení - podle mě je nejlepší zahrádka obyčejný stolek před hospodou - člověk je tak trochu víc "v ději ulice" a konzumace alkoholu - nejste na veřejném prostranství, ale v hospodě/restauraci, akorát venku. A proti konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích taky nejsem, i když bych je spíš vyjmenoval, jako před Tescem, v okolí hl.n. a přidělal jednoduchou cedulku...
7.5.2008 10:12
Dennis.T  (Nováček)
......
THD - takže tím nebyla myšlena realizace projektu (o rok dýl atd...) ale tím jsem myslel, že až ten projekt bude dokončen..Dle vizualizace super..A myslím, že to bude chlouba HK.

Cyklostezky - Vím, že se na každé cyklostezce musí, bohužel, sesedat. Myslel jsem tím, že po HK ty cyklostesky docela už jsou a že je pro cyklistu výrazně bezpečné cestova po HK nyní, než jak tomu bylo dříve..Př. Gočárova třída, Střelecká>Sokolská>Gočárův okruh, Hradecká, u zimáku atd...Odsouhlasená trasa Jungmannova - Makro, dále Eliščinno nábřeží - téměř Ornstovi písníky přes Plácky...(povodňová hráz)

Chodníky - jasný, dříve tady byly...ale teď samá rekonstrukce atd..př. Gočárova, "retardéry" nebo jak se to jmenuje pro nevidomé atd... Ano Šimkáče jsou hrozný - na brusličkách se tam teda moc jezdit nedá:-(

Zahrádky - je pravda, že zahrádky na Velkém náměstí zasahují do chodníků, ale přece nechcete, aby HK byl ještě větší město duchů než je (aby bylo náměstí bez zahrádek)

OZV o požívání alkoholu - mám dojem, že v té OZV jsou zahrádky povolené

atd..Co město udělalo za posledních 20 let pro občany? Nevím kde mám začít..Se mrkněte jak se v HK za poslení roky staví a přestavuje. Nemyslím např. Riegrovo náměstí, THD atd...ale třeba školní hřišti s tartanovým povrchem..dle mého názoru je toho dost:-)

Já jsem prostě v HK spojený..To je můj názor:-)
13.5.2008 14:04
Eva  (Pokročilý +6)
úklid
To je pravda. Na každé druhé ulici je cedule, že silnice se v zimě neudržuje - a nejde jen o malé zapadlé uličky.
13.5.2008 14:11
Eva  (Pokročilý +6)
poplatky
Pane, většina bytů je již v osobním vlastnisctví a z těchto bytů se platí daně. Takže i když nemáme barák, daně platíme.
13.5.2008 14:15
Eva  (Pokročilý +6)
školka Kyjovská
Ale pane Soukupe, nebalamuťte lidi. Psali jste, že školka se musí zavřít, protože je v havarijním stavu. Všichni věděli, že to není pravda a ejhle - už vyhovuje a je soukromá. Lidi nemají krátkou pamět, jak se domníváte.
14.5.2008 10:31
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: školka Kyjovská
Než se tato školka zavírala, prováděly se uvnitř nátěry dveří a malby, to vše za provozu, takže veškerý zápach z barev museli děti čichat.
12.6.2008 10:01
Nikdo  (Nováček)
Za nemovitosti budou Hradečtí platit nejvíc
Přečtěte si:
hradecky.denik.cz/zpravy_region/dan20080611.html

Co dodat. Názor si udělejte sami ;-)
12.6.2008 10:48
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Za nemovitosti budou Hradečtí platit nejvíc
Nelze porovnávat malá města s velkými. Je logické, že rozsah služeb ve velkém městě a komfort společenského života a bydlení bude jiný než na malé vesnici. Samozřejmě je na debatu, proč to jinde jde bez navýšení a v HK ne. Nezajímá mě ani x-násobek navýšení bez znalosti kolik platí občané jiných měst (je možné, že tam kde nezvýšili daň se už třeba platí hodně, nevím). Spíše by byl zajímavý přehled o konečných částkách daně z nemovitosti s Hradcem porovnatelných městech (Pardubice, České Budějovice, Olomouc, atd.)
12.6.2008 12:07
Phavel  (Pokročilý)
RE: Za nemovitosti budou Hradečtí platit nejvíc
No, ale ono jde také o to tvrzení v novinách ve smyslu: "lidí v HK ubývá a tak musíme zvýšit daň z nemovitostí, abychom pokryli náklady..". K tomu bych dodal jedno: tento krok (a zdaleka ne jen tento) určitě úbytek lidí v HK nezpomalí - právě naopak. A samozřejmě, že příjem do městské pokladny klesá, když jsou na ziskové služby města napojeny "investoři" jako Atol a Veolia. Tak se to prostě musí vybrat jinak - tou nejjednodušší cestou - na daních.
13.6.2008 23:33
Ira  (Pokročilý +1)
Primátor
Mně osobně se líbil moment, kdy plotišťáci začali vyhrožovat, že v okamžiku trojnásobného zvýšení daně z nemovitosti, budou iniciovat odtržení obce od HK. Pan primátor pochází z Plotišť a po odtržení obce od HK by nemohl vykonávat funkci primátora. A ejhle, stalo se nemožné. Daň pro vlastníky zemědělské půdy se zrušila úplně. Pan primátor je také vlastníkem.
14.6.2008 19:58
Dennis.T  (Nováček)
RE: Primátor
Musím říct, že máš dobrý postřeh:-)) máš bod:-)
16.6.2008 08:48
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Primátor
:-)) Zajímavý postřeh, ale už si mi zdá příliš vykontruovaný. Nevím, který právní předpis uvádí, že občan jiné obce (pokud by došlo k odtržení Plotišť a vzniku samostatné obce) by nemohl plnit funkci starosty (primátora) v jiné obci. Myslím, že rozhodující pro výkon funkce je pouze občanství ČR. Jedinou překážkou se jeví pouze fakt, že v při dalších volbách by občané zřejmě nechtěli hlasovat pro "cizáka".

Případné vlastnictví zemědělské půdy - to je už reálnější argument proto, abych nehlasoval pro navýšení daně za zemědělské pozemky. Ale jestli pan primátor nějaké pozemky má, zjišťovat nebudu, přeju mu je. Navíc o navýšení (snížení) daně rozhodují radní a zastupitelé, nikoli jen primátor (i když vím, že ODS má většinu ve všech orgánech města a tudíž prostor pro spekulace se nabízí).
16.6.2008 09:09
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Primátor
Održením Plotišť by HK bohužel přišel o peníze, které stát přerozděluje, myslím, že o nic jiného zde nejde. I tak si myslím, že připojení Plotišť k HK byla chyba a držím palce Předměřicím nebo Lochenicím, aby neudělali stejnou chybu jako Plotišťáci.
16.6.2008 11:28
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Primátor
Stále to ještě mohou napravit.
16.6.2008 21:42
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Primátor
Asi nevite, co znamená "politické rozhodnutí". To je nadevše. Jakmile padne, je hotovo!
20.6.2008 16:20
Dennis.T  (Nováček)
RE: Primátor v obci
Nee-e, primátor musí být ve Statutárním městě přihlášen k trvalému pobytu..Tuto problematiku upravuje zák. č. 152/1994 Sb. o volbách do zastupitelstev v obcích, myslím že § 6 a 7, "Členem zastupitelstva může být zvolen každý volič"....a volič, jak je známo musí být v obci, ve které se volby konají, přihlášen k trvalému pobytu:-)

Mimochodem, pan primátor pro zvýšení daně v zastupitelstvu nehlasoval, z důvodů střetu zájmů:-)

Osobně nejsem pro odtržení Plotišť, ale je zase pravda, že tam, kde končí HK a začínají Předměřice toho moc není:-( Pan ředitel DPmHK slíbil novou zastávku DP, tak uvidíme, co s tím bude... Jinak občané Plotišť mají právo na odtržení, je to na nich...Teda, je to na nás:-))
17.6.2008 13:08
xyz  (Nováček)
daně
Plotiště bohužel patří k Hradci Králové, ale jaksi se na ně zapomíná. V oblasti, kde končí a začínají Předměřice, není kanalizace, plyn a ani chodníky. Jen nám sem velkoryse šoupnou spojku/ tangentu. To je ten Hradec, město pro lidi. Problém s dopravou se vyřeší dalším problémem. Lidem z města se uleví, ale tady budou další lidé zoufalí. A já si za tenhle luxus s 4 -proudou tangentou za barákem připlatím na daních. Je škoda, že Plotiště patří k Hradci, pouze na to doplácí. Závidím Předměřicím a fandím jejich ochotné, milé starostce, která má opravdový zájem o své občany.
25.6.2008 14:40
Nikdo  (Nováček)
A zase další článek ...
A opět si můžete přečíst něco k tématu ...
hradecky.denik.cz/zpravy_region/dane20080624.html
Pozitivní je, že už to za radnici komentuje mluvčí a ne blábola Herman ;-)
26.6.2008 07:16
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: A zase další článek ...
Co k tomu článku dodat. Snad jen to, že v tomto případě je to vyčuranost zastupitelů našeho města. Stále to říkám dokola a stojím si za tím, že špatně hospodaří s našimi penězi.
26.6.2008 15:05
Aurelius  (Nováček)
Nemravná daň
Daň z nemovitosti je nejnemravnější ze všech daní. Lidé, kteří si pořizují nemovitost, na ní zpravidla léta šetří. Peníze, které šetří, jsou již zdaněny daní z příjmu (většinou, o výjimkách nemá smysl se bavit). Někdo tyto peníze utratí za luxusní předměty, někdo za drahé dovolené, někdo je propije. Majitelé nemovitostí (nebo jejich předkové) je použijí na pořízení nemovitosti. Za to je nyní město Hradec Králové potrestá. Je to nemravné a ten, kdo dělá nemravné věci, je sám nemravný. Všechno ostatní jen tuto skutečnost zamlžuje.
26.6.2008 15:13
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nemravná daň
Velice výstižné, souhlasím.
26.6.2008 23:49
mechovák  (Nováček)
RE: Nemravná daň
Já jsem byl na jedné předvolební kampani ODS a tam hlásný hlásal, že majetkové daně budou zrušeny...asi mezistranický šum....(budou zrušeny stávající sazby a ty budou nahrazeny jinými). Já bych hlasoval pro vydání politického překladače pro voliče(hlavně předvolebního)....nebo ošetřit klamání voliče zákonem :o))
27.6.2008 16:44
Aurelius  (Nováček)
RE: Nemravná daň
Ano, strana, která skutečně vyznává konzervativní hodnoty, by tuto daň zrušila.
Ještě něco : výši daní má určovat stát, nikoli obce. Proč má majitel domku v HK platit vyšší daň, než majitel stejného domku v PA, jen proto, že zastupitelé v HK jsou chamtivější a sobečtějsí? Pokud majitelé nemovitostí platí ze stejných nemovitostí různé daně, je porušena rovnost občanů, daná ústavou.
Tato daň je nemravná i proto, že staří lidé, kteří si během aktivního života pořídili nemovitost, se už nyní nemohou bránit před vyššími daněmi zvýšenou ekonomickou aktivitou. Je nemravné je takto trestat. Ale na to dnešní zastupitelé přijdou až tehdy, až bude pro ně pozdě. Jejich děti je sledují ...
27.6.2008 18:05
Phavel  (Pokročilý)
RE: Nemravná daň
Vedení města zkrátka potřebuje vyždímat z lidí víc peněz kvůli svému špatnému hospodaření. Ani bych se nedivil, kdyby se v blízké budoucnosti postavily na vjezdech do města mýtné brány. Mohlo by se například začít v menším - obnovením středověkých bran Pražské (na ulici V kopečku) a Mýtské (vjezd od soudu) - zpoplatnil by se vstup do historického jádra. A město by z toho vydělávalo... no pokud by tuto činnost ovšem "výhodně" nesvěřilo nějakému "strategickému" investorovi (třeba BaKtolu :-)
27.6.2008 20:00
dede  (Nováček)
RE: Nemravná daň
Proč by měl určovat daň z nemovitosti stát? Vždyť je to daň která jde do městské kasy, tak by ji mělo určovat město. Opět krásné pravidlo nabídky a poptávky - vysoká daň nebudeme tady bydlet :)

Mimochodem, v USA si část daní určuje samo město - v jednom městečku kousek od Philadelphie nejsou daně na jídlo a pití :-)
28.6.2008 22:43
Aurelius  (Nováček)
RE: Nemravná daň
Bydlení není zboží jako každé jiné. Je to specifický statek, protože se bez něho nelze obejít. Někdo se jistě odstěhovat může, mnoho lidí se ale odstěhovat nemůže, nemohou se tedy bránit. Tržní řešení by znamenalo, že v "drahém" městě bude tržní cena bytu menší, než v "levném" městě. Bylo by tedy třeba při útěku před daní z nemovitostí vytahnout peníze z kapsy. A to prostě mnoho lidí udělat nemůže - mám na mysli lidi staré, nemocné, ale i lidi, kteří prostě mají nižší příjem. A tady se láme chleba - co tedy s lidmi, kteří se chamtivosti zastupitelů, vyhazujících jinak penize na kdejaký nesmyslný projekt, nemohou bránit ? Mají smůlu ? To se mi příčí, s tím já nesouhlasím, toť vše.
29.6.2008 01:31
dede  (Nováček)
RE: Nemravná daň
Která daň není nemravná? :-)
Je to poměrně komplexní problém - není pravda, že ve městě s vysokými daněmi musí být nutně cena nemovitostí nižší. Může poskytovat lepší služby, vyšší dostupnost zaměstnání, lepší doprava atp.
Pokud ne, nastává volba nohou... Ovšem, já osobně bych se kvůli takovémuto zvýšení (ze současných 540 na 1620kč/ročně-byt 120m2) nestěhoval. Pokud použijeme standardní míru, vždyť jsou to nějaký 3 piva měsíčně...
29.6.2008 14:08
Aurelius  (Nováček)
RE: Nemravná daň
"Já osobně" - řešíme obecný problém, ne to, co byste dělal Vy osobně - nejspíše mladý, zdravý člověk, který na začátku životní kariéry může jít téměř kamkoli. Tak si,prosím, představte starého člověka, který celý život šetřil na to, aby měl na stará kolena rodinný domek, který nyní musí udržovat z důchodu. Měl by ho nyní prodat a přestěhovat se "někam", kde nikoho nezná, nemá tam žádné rodinné a jiné vazby ? Umíte si představit, co pro člověka, který si už nemůže přivydělat a žije z důchodu 8000,- znamenají při všech ostatních nutných výdajích tři piva ? A myslíte, že zůstane jen u tohoto zvyšování této daně, kterou já považuji za nemravnou ?
Nemravná daň : platit daně je nutné, takže všechny daně nejsou nemravné. Měly by to být daně z příjmu a nepřímé daně, zejména ze zbytných předmětů. Mercedes člověk mít nemusí a nemá-li na něj, tak by to měl pochopit. Ale bydlet člověk musí, i když cena bytu může být podobná, jako u toho Mercedesu.
Smečka vlků, která se pohybuje stovky kilometrů po pláních Aljašky, aby našla potravu, ponechává staré a nemocné členy, kteří nestačí tempu, napospas hladu a ostatním dravcům. Je to normální. Podle mého názoru tento darwinismus ale nepatří do lidské společnosti, v Evropě už vůbec ne. Máte-li jiný názor, prosím, ale já už o tom diskutovat nechci.
29.6.2008 16:32
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nemravná daň
Pane Aurelie, nejste se svým názorem osamocen. Já si myslím totéž, co vy. Mějte se krásně.
16.5.2009 09:16
Body  (Nováček)
RE: Nemravná daň
Vážený pane (Aurelius))! Přečetl jsem si s poměrně velkým časovým odstupem vaše příspěvky a musím konstatovat, že se s nimi plně ztotožňuji a vysoce hodnotím jak jejich formu, tak jejich obsah. Obávám se však, že zejména ti, kteří dávají přednost okamžité spotřebě před budováním a udržováním nemovitého majetku, projeví s vašími názory hluboký nesouhlas. A bohužel jich není málo. Zdraví B.
29.6.2008 16:35
xyz  (Nováček)
nemravná daň
Já Vás chápu a souhlasím s Vámi.Dnešní společnost je nastavena velmi dravě. Mít sociální cítění není dnes v módě. Naši rodiče žili v socialismu, po revoluci upínali svoje naděje v novou společnost, fandili ODS a teď jsou velmi zklamaní. Penze nezajišťuje důstojné stáří. dokud se jich však nedotkne reforma zdravotnictví, zvýšení daní apod. Pak už se na to začínají dívat jinak. Mladý produktivní člověk jako jsem já, si s tím poradí, ale důchodci a mladé rodiny s dětmi už začínají mít problém. Ale to už je opět jiné téma.
27.7.2008 08:15
ridic007  (Nováček)
jak kde
Kde a jak se má daň z nemovitosti zvýšit

Praha - nezvyšuje
Brno - dva až třikrát
Ostrava - nezvyšuje
Plzeň - nezvyšuje
Pardubice - dvakrát
Hradec Králové - třikrát
Ústí nad Labem - nezvyšuje
Dukovany - pětkrát

28.7.2008 22:13
Martin Soukup  (Nováček)
RE: jak kde
Tak to jsme na tom v průměru dobře...:-))Nechci to zlehčovat, ale to je daň, která zůstane u nás doma. Dále se nikam nepřerozděluje. Já souhlasím s některými názory, které se tady uvádějí. Ale věřte, že i ti, kteří s tím naoko nesouhlasí, jsou pro. Jednoduše proto, že, ať tu bude kdykoliv v budoucnu vládnout kdokoliv, znamená to vyšší příjem městského rozpočtu a tím větší možnost slíbit občanům třeba hodinky s vodotryksem... A podívejte se na ta města, kde nezvyšují a případně, zda někdo nekandiduje do kraje či do Senátu. To jsou přátelé jen jednoduché populistické počty. To, že je pokřivený systém daní ve prospěch stáních a v neprospěch komunálních, to je zatím bohužel pravda.
29.7.2008 21:34
Hradec72  (Nováček)
malo lidi vHK
93000 PROTO DAN NENI KDE BRAT A STALE UTIKAJ .ŠPATNEJ NAČELNIK
6.5.2009 16:24
MIREK  (Pokročilý +2)
A už je to tady
a mám ve schránce složenku od finančáku k zaplacení daně z nemovitosti. Nezbývá než těm panákům na městě včele s Divíškem poděkovat za to, že nás tak pěkně ždímou. Z loňských cca 1600 Kč, jsem se letos vyšplhal na neuvěřitelných 5300 Kč. Doufám, že se tím vy k..vy nažerete. A vaše slavná populistická gesta stylu zlevnění MHD si můžete nacpat, však víte kam. Ale tam už máte asi spoustu jiných věcí.
16.5.2009 22:08
ne-hradecak  (Nováček)
RE: A už je to tady
teď máš ještě z čeho platit tu daň. Až přijdou komančové k moci, tak Ti tu nemovitost zestátní a už nebudeš muset platit daň, poněvadž nebudeš mít z čeho. Tak si můžeš vybrat, platit a nebo neplatit. Není to pěkné?
19.5.2009 08:38
Dan  (Nováček)
RE: A už je to tady
BU, BU, BU!!!
14.5.2009 15:14
georgina  (Nováček)
3x !!!! zvýšená daň z nemovitostí
Složenka na děsnou částku za daň z nemovitostí mě rozčílila do běla. Je to výsměch lidem, nebo co si o sobě naši radní myslí? Bez ohledu na lokalitu v které kdo bydlí takové zdražení je přímo sprosté. Bydlím u hlavní silnice směrem Třebechovice -Ostrava a přejít přes cestu nebo vyjet s autem je přímo zázrak, tak proč bych si za to ještě nepřiplatila!! Měli byste se zamyslet co jste způsobili hradečákům ,kteří tady mají nemovitosti.Doufám že budete mít odvahu si příspěvky přečíst a reagovat na ně.
15.5.2009 14:56
Body  (Nováček)
Zvýšení daně z nemovitostí
Zvýšit na trojnásobek daň z nemovitostí, která je sama o sobě nemravná, to je nehoráznost, která nemá obdoby. Tahat z lidí peníze bez jakéhokoliv racionálního zdůvodnění podává věrný obraz o lidech, kteří toto zvýšení navrhli a prosadili. Toto zvýšení má podstatně větší negativní dopad na široký okruh obyvatel, než poplatky za zdravotní služby, přesto zatím zůstává téměř bez odezvy (doufejme, že zatím). Týká se totiž nejen majitelů rodinných domků, garáží a pozemků nebo zahrádek, ale i uživatelů družstevních bytů a bytů převedených do osobního vlastnictví.Bude to chtít pečlivější výběr při volbách, pokud bude ovšem z čeho vybírat.
15.5.2009 16:20
STDM  (Nováček +1)
RE: Zvýšení daně z nemovitostí
Majitel řadové garáže kdesi na periferii Hradce Králové zaplatí dnes vyšší daň z nemovitosti než majitel bytu 1+1 v lukrativní části Prahy. Co k tomu dodat.

15.5.2009 16:32
STDM  (Nováček +1)
vyšší daně a co za ně?
Hradečtí ve "městě pro lidi" od letoška platí trojnásobnou daň z nemovitosti. To se vybere asi hodně peněz navíc. Je schopen někdo říct, jak bude s těmito penězi naloženo? Kde pocítíme trojnásobnou kvalitu?
19.5.2009 08:40
Dan  (Nováček)
RE: vyšší daně a co za ně?
Lepší vedení města, nebo né? :-D
28.5.2009 13:20
Viki  (Nováček)
RE: vyšší daně a co za ně?
Přece musejí nějak zaplácnout to co nakradli a projebali. Kdo třeba platí mzdy městským strážníkům, když jezdí s Atolem vybírat pokuty a z čeho jde úklid komunikací pro cizí ATOL? A aby zavřeli lidem pusu, začínají opravovat díry na silnicích, fakt úžasná práce-kolik asi stála a kterápak firma ji dělá? Děti by to plastelínou zadělali líp. To je jen jeden aktuální příklad za všechny, je to prostě šlendrián.
15.5.2009 16:35
STDM  (Nováček +1)
zvýšení daní přiláká nové obyvatele?
Na jednu stranu čteme v Radnici, co všechno město dělá, aby přilákalo mladé lidi atd. Na druhou stranu zvýšení daně z nemovitosti na trojnásobek může mít spíš opačný efekt.
19.5.2009 08:41
Dan  (Nováček)
RE: zvýšení daní přiláká nové obyvatele?
Jako spousta jiných negativ, o kterých se nemluví/nepíše.
15.5.2009 18:45
Eva  (Pokročilý +6)
daně
Ale zlevní Vám trolejbus - hahaha. Radním chybí pud sebezáchovy.
15.5.2009 21:03
xicht53  (Pokročilý)
RE: daně
Já bych je nepodceňoval. Dobře vědí, že většina z nich zase bude zvolena. Aspoň z modrých a rudých určitě. A nikdo vám nedá víc, než oni slíbí.
16.5.2009 08:55
Body  (Nováček)
RE: daně
Já si myslím, že tentokrát už zvoleni nebudou, protože jejich aktivity vzbuzují odpor značné části hradečáků. Obávám se ale, že jim to bude srdečně jedno, protože jsou už dávno "za vodou" a mají o sebe náležitě postaráno. Nedivil bych se, že to někteří i přivítají, protože se vyhnou další kritice veřejnosti.
19.5.2009 08:42
Dan  (Nováček)
RE: daně
BINGO!
16.5.2009 12:03
Aurelius  (Nováček)
Nemravnost
K nemravnosti této daně jsem se už na tomto fóru vyjádřil, ale delší dobu jsem zde nebyl a když jsem si přečetl poslední vyjádření p. náměstka Soukupa, tak mi to nedá, abych k tomu něco neřekl.
Všimněte si, že on není schopen nějak argumentovat proti tomu, že je nemravné trestat lidi za to, že se odpovědně starají o svoje bydlení. Bydlení, které si pořídili ze svých jednou už zdaněných peněz většinou za cenu velkého odříkání příjemnějších výdajů. A dnes musí tyto nemovitosti s nemalými výdaji udržovat, ačkoli už někteří nejsou v produktivním věku a nemají velký příjem. Toto hlásala i strana p. náměstka Soukupa, když ještě nebyla u moci a oháněla se pravicovými zásadami. Jenže na tom je názorně vidět, že zásady jsou pro p. náměstka jako obnošené ponožky - druhý den už si ani nevzpomene, jaké používal včera, když dělal z voličů ...
Nemá smysl se rozčilovat - p. náměstka tam posadili voliči - i ti, kteří k volbám nepřišli. Bude poměrně zajímavé sledovat, jestli ho tam ponechají. V tom případě můžeme hned po volbách očekávat pětinásobek - a bude to v pořádku, dokud se veřejnost neprobudí, musí to tak bohužel být. Samozřejmě přijde námitka, že ti druzí budou třeba ještě horší. Možná ano, ale to jediné, co může jedny i druhé držet zpátky, z čeho mají alespoň trochu strach je, že je voličstvo po příštích volbách vykopne. A pokud nebudou mít ani ten, tak tohle školení musí bohužel pokračovat.
19.5.2009 08:49
Dan  (Nováček)
RE: Nemravnost
Trochu málo možností - jedna za čtyři roky - jak dát těm prospěchářům najevo, že tu nemají, co dělat, nemyslíte? Takhle se tam za pět volebních období vystřídá pár borců a mezitím vyrostou další s neotřelými hesly pro oblbnutí lidí, takže sice budete volit pořád někoho jiného, ale pojede to vesele dále ... A za ty čtyři roky, se ti chlapci a děvče (momentálně jedno) dostatečně zabezpečí a pojistí. Chá chá!
19.5.2009 14:22
Aurelius  (Nováček)
RE: Nemravnost
Jednou za čtyři roky je opravdu málo, proto je potřeba, aby existovala občanská společnost, která má zájem o veřejné dění, projevuje se různými formami a ví, co je solidarita. Stačí už jenom to, že jim klesnou ve výzkumech preference a už to s nimi uvnitř těch partají zahýbe. Nejhorší je ale lhostejná samozřejmost ve stylu "co se mě netýká bezprostředně, to mě nezajímá". Obávám se, že to je zatím bohužel převládající postoj veřejnosti. Potom se ale ozývají jen čas od času malé skupiny, s kterými oni se vždycky nějak vypořádají. Chce to asi čas, ale buď tady taková nelhostejná společnost postupně vnikne, nebo se bude ta stávající postupně radikalizovat a skončí to bohužel velmi špatně.
Mimochodem, náměstek, který se zde zapojí do debaty a "slízne to", je mi sympatičtější než ti ostatní, kterým nestojíme ani za pár řádků.
20.5.2009 08:25
Body  (Nováček)
RE: Nemravnost
Se všemi vašimi názory, které jste v této diskuzi uvedl, se naprosto ztotožňuji. Mám však problém se svoji účastí na komunálních volbách. Mylím si, že strany na své kandidátky nominují na volitelná místa kandidáty, kteří jsou členy "jedné party" a tudíž i když se změní některá jména, styl práce díky pečlivě udržované provázanosti na vedení partaje zůstane stejný. Také nejsem přesvědčený o tom, že by všem radním záleželo na tom, aby byli znovu zvoleni, protože jsou ve většině případů dostatečně zaopatřeni pro případ "havarie" v podobě jejich nezvolení. Prostě hledat nové důvěryhodné tváře pracující poctivě a nezištně ve prospěch města je opravdu složité.Zdraví B.
20.5.2009 15:44
Aurelius  (Nováček)
RE: Nemravnost
I já s vámi souhlasím, je to opravdu složité, také mám problém se přinutit tam jít. Oni se snaží zaopatřit, protože po několika letech pobytu v těch blahobytných křeslech už neumějí nic jiného, než v nich sedět, občas někam přijít a sdělit nám pár všeobecných floskulí - když člověk pár roků nic konkretního nedělá, tak zvápenatí. Jenomže ten pytel peněz, na který si po odchodu z veřejných služeb mohou sednout, ten ke štěstí nestačí. A když si potom do těch jejich křesel sednou ti druzí, tak ty peníze mohou začít páchnout a ledasco se může objevit. Takže oni by v těch křeslech raději poseděli dál, nebo by tam rádi viděli svoje kamarády. Takže výměna v těch křeslech, to je taková desinfekce, lepší než nic.
20.5.2009 16:41
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Nemravnost
Výměna zpřátelených politiků v křeslech = desinfekce - to je pěkné přirovnání, to jsem ještě neslyšel :-).
20.5.2009 17:03
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Nemravnost
Pro Aurelia:
K Vašemu tvrzením, že "pytel peněz, na který si po odchodu z veřejných služeb mohou sednout, ten ke štěstí nestačí" dodávám:

K úplnému štěstí rozhodně nestačí, ale...
... o politiky, kteří odešli z vrcholné politiky je dobře postaráno už jen proto, že jsou veřejně známí a po dobu trvání funkce získali potřebné konexe. Z mnoha z nich se přes noc stali "odborníci mnoha oborů", nejčastěji v ekonomice, a usadili se na dobře zaplacených manažerských postech. Takže plácání se v politice je většinou pouze odrazovým můstkem k zajištění slušného příjmu až do důchodového věku, popř. do doby, než někdo rozumný zjistí, že onen bývalý politik nic neumí.

Podívejte se kolem sebe kolik bývalých politiků sedí v advokátních kancelářích, akciových společnostech, bankách, pojišťovnách,....
22.5.2009 12:22
Aurelius  (Nováček)
RE: Nemravnost
Politik,který prohraje volby, ztrácí vliv, informace a kamarády. Všichni ti "přátelé", kteří se na něho lepili, protože potřebovali veřejné zakázky, nebo teplá místa ve státní (komunální) administrativě, už ho nepotřebují, není jim k ničemu. Spolustraníci uvnitř partaje už budou váhat, jestli ho za čtyři roky znovu na tu kandidátku postaví - jedny volby už prohrál a oni nechtějí další čtyři roky mlsně pokukovat, jak jejich konkurenti lízají smetanu. No a což teprve, když na něho mezi tím praskne, že si např.koupil do kanceláře věšák na klobouky za 21 tis., kancelářský stůl za 40 tis. a konferenční stůl za 600 tis. ? To je potom rizikové stavět ho do dalších voleb. Co kdyby to konkurence na něho znovu před volbami vytáhla. Zůstane jako kůl v plotě. Má prachy, ale co dál ? Ti co skončí ve správních radách, to jsou ti celostátní, kteří toho mnoho vědí, ale ti komunální to mají těžké. Všichni ti podnikatelé, co už měli navázané vazby na politiky, musí s těmi novými začínat opatrně znovu, je to ztížené.
Ale respektuji Váš názor, jenom mi napište jediný důvod, proč tu garnituru nevyměnit a nezkomplikovat jim to. Proč nejít k volbám a nechat je tam ? Pro tu půlhodinu času ?
22.5.2009 13:36
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Nemravnost
Uplatnění komunálního politika mimo politickou sféru je určitě těžší než u osobnosti, která působila na celostátní úrovni (nechtěl jsem napsat, že "pracovala", abych nepopudil :-) ).
V tom máte zajisté pravdu.

Souhlasím s vámi - pokud nejsme se současnou "vládou" spokojeni, pak je čas ji vyměnit. Využít svého volebního práva je to jediné co mohu udělat. Ale poraďte - VYMĚNIT ZA KOHO?? Zatím tu jen obecně diskutujeme, buďme konkrétní. Koho bychom chtěli za 2 roky v zastupitelstvu města?
22.5.2009 16:07
Dan  (Nováček)
RE: Nemravnost
Za dva roky už to bude jedno. Město (rozkouskované různými výhodnými prodeji viz <a href="zpravy.hradeckralove.cz/clanek.php?id=2027"&g...í smlouvy na Park Malšovice je na spadnutí</a>
) bude patřit soukromým subjektům.
22.5.2009 16:09
Dan  (Nováček)
RE: Nemravnost
Omlouvám se - nevím, jak zapsat funkční link :-(
22.5.2009 18:14
Aurelius  (Nováček)
RE: Nemravnost
Prostě vyměnit, za někoho jiného, to už si člověk těžko vybere, ale nenechat je tam sedět více volebních období, protože čím déle tam jsou, tím je to horší, ať už tam je kdokoliv. Spočítejte si, jak dlouho jsou tam ti, co tam jsou teď. Podle toho to vypadá.
20.5.2009 17:15
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Nemravnost
Pro Body:
Ukažte mi jedinou kandidátku politické strany a to v jakýchkoli volbách, kde by na prvních deseti místech byla alespoň polovina veřejně neprofláknutých a politikou nezkažených lidí :-)
Rovnou říkám - hodně těžko budete hledat.

Na druhou stranu je jasné, že volby vyhrávají právě profláknuté ksichty, takže se není čemu divit. Pak holt nezbývá než:
- nevolit vůbec nebo
- vybírat z té bídy, která je, nebo
- volit osoby z konce kandidátky, kde jsou nahodilí studenti a důchodci. Ale záruka, že budou lepší tu není.
21.5.2009 10:58
Body  (Nováček)
RE: Nemravnost
Pro Petra: Váš příspěvek vyjadřuje jinými slovy stejný názor, jaký jsem uvedl ve svém diskuzním příspěvku.
Jenom bych doplnil svůj pohled na "neprofláknuté ksichty", případně uvedené na volitelných místech kandidátek. Myslím, že to jsou lidé souzněnící s partou "profláknutých ksichtů", jinak by se na volitelná místa nedostali. Jak oba říkáme: jít k volbám a správně se rozhodnout není vůbec jednoduché.
21.5.2009 12:15
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Nemravnost
To Body:
Jasně máme stejný názor, jen jsem váš příspěvek chtěl doplnit.
21.5.2009 12:50
xyz  (Nováček)
kandidátka
No moje známá kandidovala za jednu politickou stranu. Ona to myslela vážně, ale ta strana ji tam měla, protože vylepšovala profil kandidátky. Známá byla mladá a pohledná. Byla v první desítce. Jelikož ale nebyla protlačována a dál zviditelňována stranou / ta její zvolení nějak zvláš't nepotřebovala/ zbyl ji na památku akorát tak plakátek. Známá ztratila iluze a až bude stará a ošklivá, může svým vnoučatům ukazovat ten volební plakátek.
21.5.2009 21:47
Body  (Nováček)
RE: kandidátka
Nevěřím, že bude vaše známá ošklivá, ale věřím, že už nikdy nebude kandidovat a "plakátek" bude opatrovat jako vzácnou relikvii, která bude důkazem její snahy o zlepšení věcí vezdejších. (to jen pro odlehčení). Pohodové dny přeje B.
22.5.2009 07:50
xyz  (Nováček)
RE: kandidátka
No minimálně bude moudřejší, protože zjistila, že s čistým štítem a naivním idealismem díru do světa neudělá.
23.5.2009 11:32
Body  (Nováček)
Ještě jednou zvýšení daně
Pořád se mě nedaří spolknout tu nehoráznou nestoudnost našich radních a "zastupitelů", kteří nám nadělili trojnásobné zvýšení daně z nemovitostí. V naději, že někdo slušnější z těchto lidí občas nahlédne do tohoto fóra bych přivítal, kdyby nám vhodnou formou (na př.v tiskovině zvané"Radnice") sdělil důvody takového zvýšení, odhad jeho přínosu do obecní pokladny a způsob jeho využití, pokud možno konkretněji než "výdaje města" nebo jeho údržba. Dále by bylo zajímavé znát vysvětlení, proč se na výdajích města mají podstatně větší měrou podílet majitelé nemovitostí než občané, kteří nemovitosti nevlastní.Myslím, že by to byl dobrý příspěvek k informovanosti občanů o důležitých rozhodnutích.

Poznámka: myslím, že toto zvýšení daně má na většinu občanů podstatně větší negativní dopad než poplatek 30 Kč u doktora.
23.5.2009 11:38
VOSA  (Nováček)
RE: Ještě jednou zvýšení daně
Jestliže například vlastník domku se samostatnou garáží v Hradci Králové dosud platil za tyto stavby celkovou daň například tisíc korun ročně, letos zaplatí téměř tři tisíce korun. Vlastník běžného bytu 3+1 v Ústí nad Labem zaplatí daň například 1200 korun, zatímco majitel téhož bytu v Praze zhruba jen třetinu. Hlavní město totiž pro letošek nezvýšilo koeficient.
23.5.2009 13:04
Aurelius  (Nováček)
RE: Ještě jednou zvýšení daně
Pane Body, souhlasím s Vámi, že jde o diskriminaci jedné skupiny obyvatel města, žádný "podíl na výdajích" to nemůže zdůvodnit. Oni šli cestou, kterou jim vláda poťouchle umožnila ve svém daňovém balíčku na podzim - tam, kde snížila daň např. velkým korporacím, tedy např. bankám (aby mohly vyvézt větší část zisku z nestoudných poplatků za hranice), ČEZu (kterému se i letos zvyšuje zisk, ačkoli cena energií klesá) apod. Takže v Radnici nic zdůvodňovat nebudou, ta slouží k jejich sebepropagaci právě za naše peníze. V posledním vydání na titulní straně pan primátor položil rovnítko mezi nacismus a socialismus (!). Myslím, že to úplně stačí každému, kdo má nějaké historické povědomí a alespoň základní politologickou gramotnost ...
24.5.2009 13:52
Roman  (Pokročilý)
RE: Ještě jednou zvýšení daně
Jenom malinké upřesnění. Nájemníci, kteří nejsou majiteli nemovitosti mají daň rozpuštěnou v celkové částce nájmu.
24.5.2009 18:12
Body  (Nováček)
RE: Ještě jednou zvýšení daně
To máte plnou pravdu, ale dopad na nájemníky v činžovních domech je nesrovnatelně nižší než na přímé majitelě rodinných domů a jiných nemovitostí. Myslím, že bez ohledu na různou úroveň daňové zátěže jednotlivých občanů je zřejmé, že se jedná o nemravnou daň a její zvýšení v uskutečněném rozsahu bez náležitého vysvětlení vidím jako podraz na Hradečáky, který zasluhuje odsouzení. Zdraví B.
25.5.2009 22:50
robo  (Nováček)
Rád přispívám :-)
Přátelé, osobně jsem rád, že mohu z trojnásobného zvýšení daně z nemovitosti přispět mimo jiné na výstavbu honosného letního koupaliště(podle ceny), koupení akcií hokejového klubu, ... Není to paráda??? Rád bych platil i za parkování na sídlištích.
26.5.2009 08:28
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Rád přispívám :-)
Robo, pošlu Vám svoji složenku k proplacení, když tak rád přispíváte... :-)
26.5.2009 11:00
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Rád přispívám :-)
podle vizualizace, to koupaličtě zase tak honosné není a cena asi moc neodpovídá velikosti provedení, ale na to už jsem si v HK zvykl. Docela by mně ale zajímalo, kolik % z ceny je kalkulováno na dárky a úplatky zainteresovaným, kteří tuto stavbu schvalovali.
26.5.2009 20:16
VOSA  (Nováček)
RE: Rád přispívám :-)
Uplatky jsou cca.10% z ceny zakázky pro všechny co prosadí určitou firmu.Což je někdy víc na osobu než si vyděláme za rok.
Takže čím více město zaplatí tím více oni dostanou do své kapsy.Tak se nedivme že nic nestojí korunu.... desetníky uš neplatí.
Kolegova manželka podniká v oblasti výběrového řízení a tak vím jak to chodí.Dělají konkurzy a uš dopředu je jasné kdo a co vyhraje.Proč to není firma která nabízí nejniší cenu je asi jasné.
26.5.2009 21:20
Dennis.T  (Nováček)
RE: Rád přispívám :-)
Musím říct z vlastní zkušenosti, že nejlevnější není nejlepší. Myslím výběrko z magistrátu:-( Jasný, že když několik firem nabízí stejnou kvalitu a každá za jinou cenu, tak se vybírá ta nejlevnější, ale někdy to není nejlepší. Buď je to odfláknuté nebo je to odfláknuté a v průběhu stavby se rozpočet navýší, což je horší..Záleží také, kdo ty zakázky vybírá, jestli tomu vůbec někdo rozumí. Ale říkám, od jisté doby zakázky nejlevnější neberu, ale vždy to necháme přes odborníky a pres recenze....
26.5.2009 22:10
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Rád přispívám :-)
No však taky píše "podle ceny". A to ještě nepočítá s "nutnými vícepracemi", ale to už je jiná pohádka na jiným threadu :-(
28.5.2009 12:55
Viki  (Nováček)
zvýšení daně
Musím bohužel souhlasit s většinou názorů na nehorázné zvýšení daně. jsem rodilý hradečák, ale když to srovnávám v průběhu let, tak je město čím dál horší. "Salón republiky" se postupně mění na mrtvé město a jestli si někdo myslí, že jeho úroveň pozvedne např. předražená stavba Krajského úřadu nebo podobné akce (Atol), tak je na omylu. Když k tomu připočtu katastrofální dopravní situaci, pak není divu, že lidé z Hradce utíkají bydlet jinam. A kam mizí naše peníze? Třeba na předražené zařízení kanceláří hejtmana nebo na pokuty za porušení smluv při stavbách (viz Terminál), na výběrová řízení firem, které spravují příbuzní naši zastupitelů a překvapivě je vyhrávají bez ohledu na ceny apod. Někde ty prachy co prošustrovali přece musejí sehnat, tak proč je nevytahat z lidí! Dělají z nás blbce a je to úplně jedno, která barva vládne, když se dostanou ke korytu tak nevědí, kdy přestat. A kdyby se náhodou našel někdo, kdo by tomu chtěl učinit přítrž, tak ho rychle zlikvidujou. To nuž je tak prohnilý a zkorumpovaný systém, že bude velmi obtížné z něj vybřednout.
28.5.2009 15:18
VOSA  (Nováček)
RE: zvýšení daně
Souhlasíme
29.5.2009 13:16
xyz  (Nováček)
RE: zvýšení daně
Ježíš, vás je víc?
29.5.2009 16:27
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: zvýšení daně
Asi vosí roj.
4.6.2009 20:37
Dan  (Nováček)
RE: zvýšení daně
No, tak jsme minimálně dva ...
Teď už vám to množné číslo nevadí?
12.6.2009 23:40
Matej JR  (Nováček +1)
RE: zvýšení daně
Před 5 rokama jsem ve volbách do EU zakroužkoval Vlasáka, aby vypadnul a neškodil v Hradci. Dodnes toho lituji - mám totiž pocit, že za Divíška je to ještě horší
13.6.2009 14:35
Dennis.T  (Nováček)
RE: zvýšení daně
Já před pěti lety také zakroužkoval Vlasáka, aby vypadnul z HK:-)))
27.8.2009 15:44
Aurelius  (Nováček)
RE: zvýšení daně
Vážený pane, Vy jste si jaksi neuvědomil, že tady v HK vládne stále stejná strana, jen ta jedna :-)
27.8.2009 15:46
Aurelius  (Nováček)
RE: zvýšení daně
Která jiná barva kromě modré v HK vládla ?
28.8.2009 09:24
Petr - HK  (Guru +4)
RE: zvýšení daně
Pro Viki:

Důvodem proč lidé utíkají z HK může být např. ztráta zaměstnání, drahé nájmy, vysoké ceny bytů nebo možnost postavit a bydlet ve svém domě.

Pochybuji, že někdo utíká z Hradce kvůli předražené stavbě krajského úřadu, špatné dopravní situaci nebo Atolu. K přestěhování je třeba mít dostatek financí a závažný důvod a ne jen proto, že nemáte kde zaparkovat. A ani špatná výběrová řízení a chování politiků mě nepřesvědčí o stěhování z Hradce.
28.8.2009 09:41
Dan  (Nováček)
RE: zvýšení daně
??? tak to jsem nepochopil, neprotiřečíte si trochu? Vždyť, co jiného, než rozhodování politiků řeší uvedené možnosti v obci? Nebo chcete říct, ať si dělají , coi chtějí, jen když se to nedotkne mých zájmů?To byste byl pak jako oni.
1.9.2009 09:59
Petr - HK  (Guru +4)
RE: zvýšení daně
Pro Dana:
Tak to jste opravdu nepochopil. Tvrdím, že k přestěhování z města vede lidi většinou osobní důvody. Samozřejmě mě jako občana zajímá a štve, že si politik na úkor jiných, podstatně důležitějších investic, vybaví kancelář extrémně předraženým nábytkem, ale to přeci není důvod, abych se stěhoval z města. Netvrdím, že bychom nad tím měli mávnout rukou a neozvat se (to jde jedině při volbách), ale Hradec mám rád, líbí se mi tady, mám tu spoustu známých, pro stěhování bych skutečně musel mít závažnější důvod. Problémy s místními politiky jsou všude, to si nevyberete.
28.8.2009 19:31
Roman  (Pokročilý)
RE: zvýšení daně
Určitě to lidi z města nevyhání - ale přivádí je to na myšlenky hledat jiné možnosti bydlení. A nebo to jen velmi usnadňuje rozhodování pro tenhle krok. A o financích to moc není. Za barák teď splácím jen o pár korun víc, než bylo regulované nájemné a o dost míň než bude za rok, dva. O smluvním ani nemluvě. A k tomu mám garáž, zahradu atd atd. - Pravda, někomu by mohla chybět blízkost Futura pro nedělní rodinný výlet :-)
31.7.2009 16:16
jose  (Nováček)
zkusenost odjinud
ziju moment v anglii a vy v hradci budte radi za pouhe 3 nasobne zvyseni. tady se z kazde nemovitosti plati tzv council tax cili radni dan a cini z maleho domecku kde by soudny cech odmitl bydlet, minimalne 3000kc, ale kazdy mesic prosim. podotykam ze obycejni lide tu v britanii nemaji velke platy. proste ty politicky zkurveny nenazranci na celym svete hledaj co by jeste zdanili protoze rozpoctovy prachy mizeji stale rychleji diky korupcim (viz atol nebo nabubrela prestavba pivovaru). takze se bude danit vse, i to ze dychame, rika se tomu carbon tax.
28.8.2009 09:33
Dan  (Nováček)
RE: zkusenost odjinud
Dík, že jste to sem napsal, ne, že bych to zvýšení podporoval, to a ni náhodou, ale ať si lidi uvědomí, kam směřují. Ještě jednou ď.
28.8.2009 19:51
Roman  (Pokročilý)
RE: zkusenost odjinud
Když říkáte A, řekněte taky B. Jednak je blbost vyjadřovat částku jejich daně takhle v korunách (i když to leckoho určitě ohromí). A druhak jste zapoměl zmínit, že je tam krapet jiný daňový systém, kdy jsou zase naopak jiné daně podstatně nižší (DPH, z prodeje nemovitosti 0% do 175t Liber atd.) a místo našeho obcemi kritizovaného přerozdělování obec vybírá tuto daň na údržbu a opravy obce přímo. Netvrdím, že to bude vycházet v poměru stejně jako u nás, ale ten váš výkřik do tmy byl dost zkreslující.
1.9.2009 10:31
Petr - HK  (Guru +4)
RE: zkusenost odjinud
Zde je článek o dani z nemovitosti, jaká je ve světě. Je v něm také uveden graf, procentuální podíl daně vzhledem k příjmům. Vypadá to, že si nemáme nač stěžovat. Otázkou druhou je, zda výběr této daně má vůbec smysl a náklady za její výběr nepřevyšují samotnou daň.

www.penize.cz/17455-neefektivni-a-nespravedliva-da...
23.9.2009 10:13
Petr - HK  (Guru +4)
místní koeficient již nelze snížit
Jestliže třeba v Hradci Králové vychází daň z rodinného domu podle současného zákona například na 1000 korun a město přijalo koeficient tři, tak vlastník už nyní hradí 3000 korun ročně. Po Janotově balíčku se mu daň zvýší na zhruba 5000 korun.

Hlavním problémem je, že obec nemůže na Janotovo zvýšení reagovat tím, že změní nebo zruší místní koeficient. To totiž na rok 2010 bylo možné udělat jen do letošního prvního srpna.

www.novinky.cz/ekonomika/179736-dan-z-nemovitosti-... (odmažte mezery)
23.9.2009 10:54
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: místní koeficient již nelze snížit
Bohužel již dnes má HK vyšší daně z nemovitosti než Praha. Po přijetí balíčku hradečáci zapláčou. Když už se daň musí platit v takovéhle výši, tak jen doufám, že to v HK bude někde vidět a ne že se část peněz rozplyne třeba v nějakých isladských fondech.
23.9.2009 10:55
Aurelius  (Nováček)
Bravo, hradečtí zastupitelé !
Bravo, pane náměstku Soukupe, podařil se vám skutečný majstrštyk. Během dvou let dostat tuto daň na téměř šestinásobek a ještě můžete říct, že za to může Janota. To se vám opravdu povedlo.
23.9.2009 12:42
slatina  (Nováček)
RE: Bravo, hradečtí zastupitelé !
Sice Soukupa nemusím ale tentokrát, je v tom částečně nevině. Tentokrát se chce napakovat stát.
27.9.2009 22:49
Aurelius  (Nováček)
RE: Bravo, hradečtí zastupitelé !
To teď uvidíme,kdo se chce "napakovat". Můžou ten koeficient změnit. Změní ho ?
28.9.2009 09:07
Body  (Nováček)
RE: Bravo, hradečtí zastupitelé !
Daně z nemovitostí jdou obcím a ne státu, ale to nic nemění na tom, že bude zajímavé, jak se HK postaví k možnosti změnit koeficient. Pokud to neudělá, tak je to na defenestraci konšelů.
28.9.2009 11:13
slatina  (Nováček)
RE: Bravo, hradečtí zastupitelé !
Haha to určitě
3.10.2009 21:55
Aurelius  (Nováček)
RE: Bravo, hradečtí zastupitelé !
Ona to ale teď moc legrace není. Oni ten koeficient sice mohou změnit, ale jak ? Kdyby ho snížili z hodnoty 3 na 2, tak z toho po vynásobení Janatovým koeficientem 2 z toho čerstvého balíčku vyjde na příští rok koeficient 4 (ve srovnání s rokem minulým). Nebo to nechají a bude z toho 6! Že by šli na 1, tomu se mi při jejich chamtivosti a necitlivosti vůči občanům nechce věřit. Takže majitelé nemovitostí, připravte si peněženky !
30.10.2009 20:22
Pája  (Nováček)
daň
Dneska jsem se ráno díval na tv,byla tam diskuse o úklidu sněhu,za který budou letos odpovídat obce.Diskutoval senátor Kobera jako předklatatel tohoto zákona a jako odpůrce byl náš zastupitel města Hradec Králové a současně i předseda Svazu měst a obcí ČR Oldřich Vlasák,který na otázku zda město kvůli nákladům na tuto situaci zvýší daň z nemovitosti odpověděl,že v žádném případě,naopak díky Janotově balíčku bude ještě nižší.Znamená to snad že po nedávném zvýšení nastane jakési snížení,nebo pan Vlasák jenom plkal?
1.11.2009 13:47
Eva  (Pokročilý +6)
daň
Jistě plkal jako vždycky. Nakonec HK byl průkopníkem cedulí, že komunikace se v zimě neudržuje - i když zatím jen u silnic. V jedné takové bydlím.
8.11.2009 20:40
Guboš  (Pokročilý +1)
Úklid chodníků...
Nejen dopravní značení "Komunikace se v zimě neudržuje" pro motoristy...v těchto dnech se objevují první vlašťovky v podobě značení pro chodce! Vykřičník s dodatkovou tabulkou "Kluzský povrch" A věřte nevěřte...jedna z prvních se objevila v ulici pana Malíře v Albertovce :o)
9.11.2009 21:08
xicht53  (Pokročilý)
RE: Úklid chodníků...
Fakt tam je napsáno "Kluzský"?
Věřte nevěřte, nevěřím :-)
25.11.2009 08:47
Body  (Nováček)
Daň z nemovitostí
Tak včera naši "zastupitelé" rozhodli, že koeficient zvýšení daně z nemovitostí zůstane na 3, to znamená zvýšení původní daně na šestinásobek (po nějakých kosmetických úpravách)!Je to neuvěřitelný postup hradecké radnice, který nemá v republice obdoby!
25.11.2009 13:56
STDM  (Nováček +1)
RE: Daň z nemovitostí
Doplním o výtah z Novinek:

V Hradci Králové včera zastupitelé sice nesnížili místní koeficient, který má hodnotu 3, ale zase upravili jiné koeficienty. Daň z bytů a rodinných domů příští rok mírně klesne, naopak zhruba na dvojnásobek vzrostou daně z chat a samostatných garáží. Například z chaty o ploše 50 m2 bude daň 1350 korun místo letošních 675 korun.

26.11.2009 09:14
jezek  (Nováček)
RE: Daň z nemovitostí
Zkuste si najít na stránkách magistrátu obecně závaznou vyhlášku č.4/2008 a přepočítat ji podle změn, které se dají najít na veřejné vývěsce ( z včerejšího dne 25.11.)Snažil jsem se to přepočítat a vyšlo mě snížení daně ( snad jsem to počítal dobře ) z bytového domu.
26.11.2009 08:41
Body  (Nováček)
Daň z nemovitostí
Vykompenzování zvýšení daně na dvojnásobek při zachování koeficientu 3 tím, že budou sníženy jiné koeficienty na bydlení? To se mě nějak nezdá. No uvidíme.Necháme se překvapit.
30.4.2010 16:06
faultfinfer  (Nováček)
Opět aktuální
Tak mám odoma opět pozdrav od FU ve formě složenky na daň z nemovitosti. Oproti loňsku opět téměř o 600 Kč vyšší. Před časem vystupoval na regionálním vysílání nějaký panák z Hradecké radnice (tuším, že Soukup, či Malíř) a tvrdil, že daň vyšší nebude. Zase lhali.
30.4.2010 21:27
Guboš  (Pokročilý +1)
4.5.2010 13:04
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Opět aktuální
Nevím podle čeho Ti byla počítána daň na rok 2010, ale já v roce 2009 platil 2785 Kč a letos přišla složenka na 2575 Kč....
5.5.2010 06:49
faultfinfer  (Nováček)
RE: Opět aktuální
Už jsem si to také zjišťoval proč. Mají to údajně na svědomí koeficienty u nebytových prostor. Například pokud člověk vlastní garáž nebo má stodolu. Další co se prodraží je, když má na katastru města chalupu nebo oběkt určený pro rekreaci. To mohl vymyslet jen úplný magor.
9.5.2010 17:28
RaF  (Nováček +4)
Až trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti
Jó občané, voliči! Někde se přece musí vzít na Bradíkův nábytek a obrazy. Nozomi taky nebylo zadarmo...a kamarádů při chuti je také hodně... Takže pěkně plaťte a u příštích voleb dejte hlas opět těmto prověřeným Č.. a P... Rudému kapitalismu zdar a konzumu zvlášť.
17.5.2010 18:49
Aurelius  (Nováček)
Není nemovitost jako nemovitost
Bylo by zajímavé, kdyby nám panstvo, vládnoucí hradecké radnici vysvětlilo, proč jsou majitelé některých nemovitostí nuceni platit vyšší daň, než majitelé nemovitostí jiných. Oni zřejmě dospěli k tomu, že majitel garáže nemusí platit parkovací kartu do pokladny Atolu a je tedy třeba ho náležitě vytrestat. Ale tuto primitivní úvahu bych od "pravicových" zastupitelů rád slyšel - aby bylo hned jasné, co jsou vlastně zač. Podobně peníze, za které si někdo postavil rekreační chatu, byly zřejmě podle těchto lidí špinavější, než peníze, za které si někdo postavil rodinný domek na trvalé bydlení. Už jsme tedy zase tam : chata je luxus a daň za luxus je třeba někomu napařit - a pořádnou. Že někdo přes léto na této chatě přespává, protože ve svém bytě nemůže kvůli hluku z kamionů spát, to těmto lidem v jejich tichých vilách ani snad dojít nemůže. Kdo to opět vymyslel, že nemovitosti se budou dělit na luxusní a neluxusní ? Páni radní, zdůvodněte veřejně na tomto fóru, proč jste to udělali !

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme