Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
20.3.2006 00:00
Zuzana (neregistrovaný)
Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?
Mam malé dítě, které bych chtěla dát do jeslí. Bydlím v Třebši, ale zdejší jesle se mají od 9/O6 rušit.Důvodem prý není nedostatek dětí.
Mně osobně to velice rozlobilo.Denně jezdit do jeslí na druhém konci města?!!
To mají být ty lepší podmínky pro život mladých rodin v Hradci?
Co vy nato?
20.3.2006 18:14
plaváček (neregistrovaný)
RE: Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?
A kde Vám to řekli? Mé dítě je zapsáno a má tam nastoupit v září 2006.Před týdnem jsem mluvila s ředitelkou tohoto zařízení a neříkala, že by se to tam mělo rušit.
21.3.2006 15:53
zuzana (neregistrovaný)
RE: Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?
Ja jsem byla dceru zapsat 13.3.06 a bylo mi pani vedoucí ( pani Bemovou) zdeleno, ze od 9/06 se tyto jesle budou rusit. Ma sa o tom jednat na Magistratu v teto dobe.
22.3.2006 13:24
Hugo Holina (neregistrovaný)
RE: Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?
Jestli je to pravda, tak by o tom město mělo (i o pouhém záměru) dostatečně včas informovat občany, aby se k takovému svinstvu také mohli vyjádřit. Zatím k tomu lze říci jen to, že je vidět, že naši měští úředníci známí svou arogancí, neschopností a leností (o malá domů netřeba ani nemluvit) jsou navíc na tom tak, že pravá ruka neví, co dělá levá. Tím spíš je to s podivem, když většina z nich má obě ruce levé.

22.3.2006 17:04
. (neregistrovaný)
RE: Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?
Hugo, co byste s tím, jak vy nazýváte 'svinstvem' chtěl udělat? Seženete víc dětí, aby se vyplatilo tyto jesle provozovat? Navrhnete zvýšení příspěvků na dítě (to by se Vám asi nechtělo, že)? Jinak v západním světě je běžné, že se jesle platí z výnosů od rodičů - podle mě to není běžná služba...

Navíc se tady bavíme v hypotetické rovině... viz předchozí příspěvek: "mělo by se o tom jednat na magistrátu" takže prosím, místo toho, abyste, Hugo, nadával na úředníky,zjistěte si, kdy se koná zasedání, nebo se na to zeptejte příslušného pracovníka, možná to bude efektivnější... Pak můžete napsat,jak jste uspěl
22.3.2006 21:40
arbitr (neregistrovaný)
RE: Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?
TEČKO ! Co kdybys uvedl něco o sobě, alespoň nick, když už jsi takový machr na to, co je na západě běžné!!! No a k tomu je třeba dodat, že na "západě" běžně mají rodiče více než čtyřnásobný plat, takže matka klidně může zůstat s dítětem doma! Než něco takového plácneš, prober se do reality Česka.
23.3.2006 17:58
Martin Soukup (neregistrovaný)
RE: Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?
Vážená maminko,
Rada města skutečně na svém zasedání rozhodla, že zruší jedny jesle v Hradci Králové, a to ve Štefánikově ulici. Pokud Vás rozlobilo, že budete muset, pokud budete chtít, vozit své dítě do vzdálenějších jeslí, pak se není čemu divit. To není příjemná věc. Věřte, že toto opatření vyplývající ze skutečného stavu naplněnosti obou objektů jeslí, bude snad jediným "příkořím", které Vás potká. Jesle na území města, pokud o ně bude zájem, určitě zachováme. A pokud opět v budoucnu, a rád bych tomu věřil, bude více a více dětí, stávající budovy budou připraveny opět na jejich rozšíření. Budova v Orlické kotlině projde modernizací a jsem přesvědčen, že budete se službami tohoto zařízení spokojená. Pokud byste měla zájem o podrobné informace, zastavte se na magistrátu nebo přímo na informativní schůzce v jeslích v Orlické kotlině.
S pozdravem
Martin Soukup
24.3.2006 11:32
Plaváček (neregistrovaný)
pro pana Soukupa
Vážený pane Soukupe, musím říct, že jsem víc než rozzlobená kvůli rušení jeslí ve Štefánikově ulici. Já sama jsem jim dala přednost z důvodu menšího kolektivu dětí a lepšímu umístění, nemluvě ani o lepším prostředí. Rozhodně neprospějete nikomu tím, že zvýšíte počet dětí ve skupině, zvýšíte tím nemocnost těchto "klientů" a tím ztížíte situaci rodičům, kteří budou muset být doma s malým pacientem, nebudou moci vydělávat a odvádět daně tomuto byrokratickému státu. Kromě toho se sestry nebudou moci věnovat dětem tak, jako v případě menšího kolektivu. Magistrát města HK prezentuje toto město jako město pro život a chcete sem natáhnout nové obyvatele. Tudy ale cesta rozhodně nevede. Myslím si, že se tomuto městu vede více než dobře, alespoň to stále čtu ve vaší Radnici, tak byste měli pro obyvatele něco dělat a ne je omezovat. A tímto rozhodnutím nás, rodiče, rozhodně omezujete. Přinejmenším v možnosti výběru, kam dítě umístit. Orlická kotlina dle mého názoru není rozhodně lepší než Štefánikova ulice. A na závěr bych ráda dodala, že když utrácíte peníze za kampaň, úplně zbytečnou, mohli jste pár kaček obětovat a zeptat se rodičů dětí, kterých se to týká, co na to říkají. Určitě by Vás neubylo.
24.3.2006 11:39
. (neregistrovaný)
RE: pro pana Soukupa
Tak zvyšte příspěvky... méně dětí, při konstantních nákladech = vyšší náklady na provoz, to je logické, ne? Pokud rodiče rozdíl dorovnají, nevidím problém, aby jesle nefungovaly
24.3.2006 12:54
plaváček (neregistrovaný)
RE: pro pana Soukupa
souhlasím. Každopádně rušit zařízení bez jakékoliv komunikace se zákazníky - rodiči a dětmi, to se fakt nedělá.
6.10.2006 13:49
datel  (Nováček)
RE: Co jsi myslite o rušení jeslí v Štefanikové ulici?
... máte dítě v nesprávný čas a v nesprávném místě, a to je vražedná kombinace ...
23.3.2006 21:01
Petr (neregistrovaný)
skolky
To opravdu tak velke sidliste nezaplni par skolek? Pokud to zatim jeste rodice deti z teto skolky nevedi, je to rozhodne chyba, asi by to meli vedet jako prvni... Ale chapu, ze nelze udrzovat pri zivote nekolik MS bez deti. Presto system ve skolkach asi neni moc dobre nastaven. Z duvodu maleho mnozstvi ucitelek stale dochazi ke spojovani ruznych trid a nektere deti jsou neustale v "cizim" kolektivu. To asi take neni dobre. Vsude vladnou penize.
25.3.2006 14:08
Petr (neregistrovaný)
RE: skolky
Omlouvám se vsem, debata je o ruseni JESLÍ nikoli MS. Muj predchozi prispevek je tedy mimo tuto debatu, spatne jsem precetl otazku.
24.3.2006 14:11
zuzana (neregistrovaný)
pro pána TEČKU .
Jen pro doplneni informací- tyto jesle nemaji potize s naplnenim kapacity- dle mých informací jsou plne vytizene.
Dale - jesle nejsou zdarma, rodice prispivaji mesicnne cca 2000Kc. Vím, že to nepokryje všechny naklady, ale myslim si, ze maminky, ktere chtej pracovat by si i priplatili- problem je ten, že se nás nikdo nezeptal, nikdo nam nedal moznost se k tomu vyjadrit.
24.3.2006 21:01
plaváček (neregistrovaný)
RE: pro pána TEČKU .
já s Vámi plně souhlasím, ale to sotva pochopí někdo, koho se tento problém vůbec netýká. Viz pan tečka a jemu podobní. Pan Soukup a ostatní zastupitelé, kteří hlasovali pro zrušení jeslí sotva pochopí to, jak těžko si malé dítě zvyká na cizí prostředí. Děti si zvykly na Štefánikovku, na prostředí, na "tety" a nyní je z nějakého nám neznámého důvodu přeřadí jinam, a bude muset probíhat nová adaptace.Pokud jde o mě, doufám, že se rodiče spojí a dáme do kupy nějaký protest. Přinejmenším to mělo zastupitelstvo s námi, zákazníky, prodiskutovat.
24.3.2006 21:28
plaváček (neregistrovaný)
doplnění pro dokreslení situace
No. Tak jsem se podívala na program rady města pro I. pololetí, tento program je k nahlédnutí na internetu. Nikde není psáno, že měli probírat téma rušení jeslí, takže rodiče opravdu neměli sebemenší možnost do řešení této věci zasáhnout, nebo se alespoň vyjádřit. Hezky v tichoučku to probrali radní, odklepli a hotovo. To tady máme teda skvělý zastupitele a radní, jen co je pravda. Už aby byly volby.
24.3.2006 21:13
Charlie (neregistrovaný)
"logika"?
Pokud jsou jesle ve Štefánikovce naplněny, pak bude problém jinde, a tím je nenaplnění jeslí v Orlické kotlině.Proto zřejmě zavírají oblíbené jesle ve štefánikovce a přesunují děti jinam. Proč je Štefánikovka oblíbená? Zřejmě se rodičům líbí umístění a malý kolektiv. My máme dítko v Orlické a jsme spokojeni. Malá se toho poměrně dost naučila, líbí se jí tam, je tam fajn paní ředitelka, i s ošetřovatelkami zatím nebyl sebemenší problém.Všichni nám vycházejí maximálně vstříc. Co se mi ale na této situaci opravdu nelíbí je to, že uzavírání tohoto zařízení nikdo s rodiči neprobral.Navýšení počtu dětí v kolektivu taky neberu jako dobré řešení.
15.10.2006 23:40
pavel2  (Nováček)
RE: "logika"?
cituji:.Pokud jsou jesle ve Štefánikovce naplněny, pak bude problém jinde, a tím je nenaplnění jeslí v Orlické kotlině. Naprosto souhlasím a myslím že jste trefila hřebík na hlavičku. Naplněnější jesle se ruší,aby se mohly modernizovat a zachovat ty starší.Není v tom nějaké "kamarádíčkování" ?
25.3.2006 18:38
zuzana (neregistrovaný)
Pro Plavačka a CHarliho
Ja jsem svuj nesouhlas s rusenim techto jesli poslala na Magistrat( odbor socialních vecí a zdravotnictví).
Charlie to vyjadril presne - duvodem je to , ze jesle na Orlicke jsou kapacitne vetsi- ale bohuzel, maji potize s naplnenim . Radni situaci teda vyresili tak, ze "pomohli" slabšim , vetsim jeslim , a mensi - naplnene "za odmenu" zrusili.
Toto reseni mne zarazi i proto, ze mesto HK se snazi prilakat nove obyvatele - mladých rodin se to snad netýká?



25.3.2006 21:32
hradečák (neregistrovaný)
V Hradci je to už běžné...
že záležitosti jsou řešeny, tak, nějak potichu, jen mezi radními, už od dob pana Vlasáka. Vždycky si něco pěkně potichu "upekli" a pak, na poslední chvíli překvapili zastupitele tvrzením: "že už se s tím nedá nic dělat, stálo to moc peněz, atd. a tak si proadili svou. Vždyť musí zbýt peníze na jejich odměny.
26.3.2006 13:49
mamina (neregistrovaný)
RE: V Hradci je to už běžné...
Věřím tomu, že je někdo rozhořčen zrušením jedněch jeslí ze dvou, které fungovaly na území města.Znám však několik měst v Čechách, kde jesle nejsou zřízeny vůbec. Co asi dělají rodiče s dětmi tam?Podle J.A.Komenského by děti měly být doma s matkami až do 6 let.Co vy na to?Jasně,je jiná doba.Od září nastupuji do práce a jsme s manželem rádi,že tady zůstávají alespoň jedny.Navíc lesopark plný úchylů a psích výkalů a blízkost velmi frekventované 4proudové silnice nepovažuji za ideální prostředí pro tak malé děti.Někdo je rozzloben kvůli jesličkám, mě například zlobí to, že HK nemá žádné koupaliště,kde by se mé děti mohly vykoupat,aniž bych měla strach, že chytnou nějakou vyrážku či budou mít nějaké další komplikovanější zdravotní problémy. Jakto že Třebechovice koupaliště mají?Řekla bych, že je to obdobný problém jako jesličky.
26.3.2006 17:27
plaváček (neregistrovaný)
viz koupaliště
Drahá mamino, máte pravdu, koupaliště tady žalostně chybí. V loňském roce jsem založila téma Koupaliště vs. fotbalový stadion a podrobně jsem psala a diskutovala s ostatními, co si o tom myslím. Bohužel, našlo se mnoho lidí, kteří koupaliště považují za zbytečné, a chtějí raději lepší fotbalový stadion či jiné nesmysly. Pokud jde o Orlickou kotlinu, souhlasím s Vámi, není to úplně ideální místo - kousek od věznice, lesopark nic moc, frekventovaná ulice za rohem...
26.3.2006 20:23
Jiří Suchánek (neregistrovaný)
jesle
Vážení obyvatelé Hradce Králové!
Pokuď sledujete vývoj dění v Hradci zjistítí,že zvůle našich radní je pouze kamarádské politikum a ne práce pro občany !
Najedné straně nejsou finance pro děti,ale na druhé straně se bude oprovovat vojenský hřbitov na Pouchově za 15 mil Kčs,který není ve vlastnictví města/což směrnice nedovolují/,nikoho to nezajímá a je mimo jakékoliv potřebné investice /viz například stále se opakující problém dopravy kolařů po Hradci řadu let/
ale co jsme si zvolili to máme a na to prosím na podzim pokuď půjdete volit pamatujte !
27.3.2006 12:25
jpa (neregistrovaný)
RE: jesle
Jste příliš při zemi s těmi 15 miliony. Co takhle 170 milionů vyhozených totálně oknem (spíše však nasypaných developerovi + bakšišné politikům) za tzv. "100 bytů pro mladé"!Akce je elegantně přikryta bohulibým záměrem "pomoci těm mladým", přitom vyčlenit v Hradci pro tento účel 100 bytů nemůže být problém! Kolik bytů se nechalo privatizovat (za hubičku), přeměnit na kanceláře, v každé druhé Radnici je nabídka na pronájem bytů ve vlastnictví Města, kolik je neplatičů (do holobytů s nimi)...
Jenže ono je (pro někoho) lepší nechat si těch 100 bytů postavit za nejvyšší ceny po Praze!
V kontextu rušení jedněch ze dvou jeslí v HK (kolik jejich provoz může ročně stát?)je projekt "Byty pro mladé" naprostá zhovadilost. Všimne si toho taky někdo ze zastupitelů či novinářů?
JPA
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)! Přihlásit se zde

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme