Co říkáte na ty bezdomovce a "houmlesáky"na nádraží?!?

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
23.1.2005 18:31
NIKI (neregistrovaný)
jak se vám to líbí...
Tak by zajímalo,jak se vám líbí ty "úžasný"bezdomovci na hradeckým nádraží...nedávno jsem jela z noční domů,mohlo být tak -4°C a oni tam spali u dveří...nechápu to....chodí sem a tam,nemají co na práci a pak žebrají o každou korunu...děsný...to pak má mít člověk pocit bezpečí...s tímhle co tam děje ani náhodou...Mělo by se s tím začít něco dělat....co si o tom myslíte VY?!?...
23.1.2005 19:22
Nebelman (neregistrovaný)
RE: jak se vám to líbí...
Oni to jsou ubožáci, co nemají kam jít a v zimě to je skutečný problém. Ne každý bezdomovec je lump, co si za své problémy může sám. Namísto odsouzení by třeba stálo za to zřídit nějakou noclehárnu, kde by nemrzlo. Koneckonců, finance se vyhazují za všelijaké pitomosti a ta noclehárna by alespoň několika lidem pomohla.
12.6.2005 16:20
Petr Zedníček (neregistrovaný)
RE: jak se vám to líbí...
Žádní ubožáci to nejsou! je to obyčejný odpad týhle společnosti. Je to ostuda pro tohle město,kterému se přezdívalo salon republiky.Když sem přijedou cizinci, tak je hned na nádraží uvítá sbor humusáků, to je pěkná vizitka. Navíc mají u sebe psi,kteří volně pobíhají,nejsou uvázaní a je jen otázkou času než někoho napadnou! Městská policie bude kontrolovat běžné pejskaře, ale na ty psi co mají ty chudáčkové ožralí je krátká.
24.1.2005 12:51
Eraser (neregistrovaný)
RE: jak se vám to líbí...
Na nádraží nepřijdu, takže nevím. Je to opravdu tak hrozné. Já spíš mám špatný pocit v blízkosti jiných spoluobčanů než bezdomovců...
23.1.2005 22:14
NIKI (neregistrovaný)
jak se vám to líbí...
To možná,ale měli by se snad alespoň snažit ne?Nevím jak ty,ale já z nich mám strach,ne jednou mě nepříjemně oslovili....jen by mě zajímalo,kde teda berou na alkohol a cigarety...!
24.1.2005 05:56
Martin A. (neregistrovaný)
Bezdomovci...
Tito bezdomovci mají jednu velkou nevýhodu, barvu pleti. Kdyby byli o něco málo tmavší město by jim zcela určitě nějaké byty přidělilo.
24.1.2005 10:29
Phavel (neregistrovaný)
RE: Bezdomovci...
Proboha, sem tam pár bezdomovců - ty mají v každém větším městě. Prostě si jich nevšímejte a oni vás taky nechají být. Případně se párkrát jeďte "otužovat" do Prahy na Wilsoňák, zaručuju vám, že pak už ty naše bezdomovce úplně přestanete vnímat, nebo vám ještě možná budou připadat docela sympatyčtí.
24.1.2005 18:25
xicht53 (neregistrovaný)
RE: Bezdomovci...
Zato ty mi ale vůbec nejsi "sympatycký" :-) Nelze si jich nevšímat! Znečišťují výrazně zlepšené nádraží, často sebe, i pod sebe, takže si do čekárny nikdo jiný nesedne, pokud seženou cigárko tak si klíďo zapálí. Když je někdo vyvede, tak se druhými dveřmi vrátí. Bylo by to na takovou menší Nobelovu cenu, kdyby to někdo uměl vyřešit. Možná to jsou chudáci, třeba se jim i někdo snaží pomoci, jen jestli oni ale pomoc chtějí.
25.1.2005 07:22
Karel (neregistrovaný)
!!!
Vykopat je pryč, ať jsou makat a nesmrděj nám tady !!!
27.1.2005 12:40
sniffer (neregistrovaný)
RE: !!!
Mohl byste mi říct, jak to chcete udělat??? Humální cestou??? Pokud na to přijdete, pravděpodobně budete nominován na nobelovu cenu. Tento problém trápí všechna větší města. V HK je to ještě v pohodě, že se homelessáci zdržují jen na hlavním nádraží a neobtěžují cestující v MHD....
28.1.2005 08:06
Barry (neregistrovaný)
Nezametejme problémy, ale řešme je.
Radikální řešení nemusí vždy znamenat spravné řešení. Lidé na nádraží jsou příslušníci několika kategorií. Jsou mezi nimi lidé bez domova, kteří si tuto situaci zavinili vlastním přičiněním, ale i lidé, kterým k tomuto stavu někdo pomohl. Najdeme zde i osoby, které takto žijí zcela dobrovolně a považují to dokonce za svůj životní styl, někteří z nich takto dobrovolně nežijí, ale nevědí jak z této situace najít cestu. Najdeme zde osoby nejrůznějšího vzdělání, osobních problémů, věkových kategorií a někdy i pohnutých osudů. Přesto všechno souhlasím s tím, že tento sociální problém nelze přehlížet. V HK existuje azylový dům, charita a spousta dalších státních či nestátních organizací, které těmto lidem mohou a dokáží pomoci. Městská a republiková policie nemůže řešit příčiny problémů těchto lidí. Je pravdou, že policejní složky můžou a měly by těmto lidem nejdříve umět poradit kde vlastně mohou hledat odbornou pomoc a azyl v konkrétním městě a v případě, že tito lidé porušují zákon, zakročit. Na škodu by možná nebylo častější kontrolování míst s výskytem těchto osob.
29.1.2005 09:06
občan z HK (neregistrovaný)
bezdomovci na nádraží
Ano, kontrola a především rada, kam se mají tito lidé obrátit. Ne každý z nich to totiž ví a zná možnosti. Pokuty v těchto případech asi mnoho nevyřeší.
29.1.2005 09:08
nezaměstnaný bezdomovec (neregistrovaný)
nádraží
Pane Karle, makat - souhlasíme. Ale tak nám tu práci sežeň, všem. Pak budeš teprv hvězda!
7.6.2005 09:26
Karel II. (neregistrovaný)
RE: nádraží
Ty jako cekas, ze by ti nekdo hledal praci? Kazdej se o zvuj zadek stara sam, tak proc by mel nekdo hledat praci tobe? Kde zijes?
29.1.2005 16:59
NIKI (neregistrovaný)
Spousta názorů......výsledek...sehnat jim pracovní místa...kdyby oni sami chtěli,tak nejsou tam kde jsou,neříkám že jsou zlý,ale.....opravdu je nepochopím jak takhle dokážou "přežívat"baví se o nesmyslných tématech všedního dne a vůbec neřeší svoji vlastní situaci,já v¨být na jejich místě,tak se snad zabiju,než takhle žít(jestli se tomu tak dá vůbec říkat)
Vážení "bezdomovci"...stačí jen chtít...a práce se vždycky najde....
29.1.2005 18:29
kareljaromir (neregistrovaný)
re:niki
Teda opravdu...blbá nebo mladá. Ale mladí snad takoví nejsou.
15.2.2005 20:57
miky mika z nasavrk (neregistrovaný)
RE: re:niki
no najit praci prece nestaci...jak maji plnohodnotne pracovat kdyz nemaji kde spat, najmy v hk jsou nesmyslne vysoke a temer nesehnatelne, tato problematika je mnohem mnohem hlubsi nez jen najit praci...a zacina uplne nekde jinde...
30.1.2005 11:02
NIKI (neregistrovaný)
RE:kareljaromir
Tak se vyjádři ty "chytráku"!!!nebo taky bezdomovec:-))))))))))))))))))))))))))
30.1.2005 18:01
nezaměstnaní (neregistrovaný)
bezdomovci
Chytrá NIKI, bež radit na pracovní úřad a bude po nezaměstnanosti, teda podle tebe, ty jsi i nad ministerstvo práce, že jo? Nebo bys nás všechny pobila? a bylo by vyřešeno, viď.
1.2.2005 03:54
gogo (neregistrovaný)
RE: bezdomovci
Ty jseš nezaměstnanej bezdomovec, když se tak podepisuješ? A kde jsi teda vzal(a) na PC s připojením k internetu?! Čórkama? Tak takový opravdu pobít...
1.2.2005 12:44
Phavel (neregistrovaný)
RE:
Ano, to je teda opravdu závažná věc, zazlívat nezaměstnanému, že se náhodou dostal k internetu a podezřívat ho, že si na to snad nakradl. Že v této republice už 15 let dochází ve větší, či menší míře k miliardovým daňovým únikům, tunelování, zmanipulovaní státních zakázek a k neustálému placení zbytečně prohraných arbitráží atd., to mě přijde daleko důležitější (co se týče rozkrádání), než skutečnost, že se i nezaměstnaní dostanou k internetu.
1.2.2005 14:08
sniffer (neregistrovaný)
RE: bezdomovci
Ty si jako myslíš, že nezaměstnaný = chudý??? To není pravda(např. pokud vyhodili ředitele banky a jediná pozice, co by mohl dělat je o polovinu méně hodnocena, tak za to přece pracovat nebude :-). Navíc, jenom dobře, pokud má nezaměstnaný přístup k netu -> zlepšení kvalifikace, možnost hledání práce
3.2.2005 03:06
gogo (neregistrovaný)
RE: Phavel a sniffer
Pánové, uklidněte se a přečtěte si ještě jednou, co jsem napsal. Je tam snad někde napsáno, že si myslím, že každý NEZAMĚSTNANÝ = chudý? Řeč je v mém příspěvku o nezaměstnaných BEZDOMOVCÍCH, vy ostrovidové!!! Že by se před nádražím povalovali bývalí ředitelé bank? Zkrátka a dobře, polemizujete s něčím, co jsem nenapsal, jen si myslíte, že já si myslím! Příště se teda nejdříve raději zeptejte, protože jak vidím, nelichotivé zprávy o českém školství (žáci umějí memorovat, ale ne pracovat s textem a informacemi) jsou zatraceně pravdivé...
9.2.2005 14:52
Phavel (neregistrovaný)
RE: gogo
A proč jste teda Vy "ostrovide" :-) onoho pisatele nazval nezaměstnaným bezdomovcem, když byl podepsán jenom jako "nezaměstnaní" a jen téma napsal "bezdomovci". Nevím, kdo tady vidí a polemizuje, s něčím, co nebylo napsáno. Je vidět, že jsme teda asi všichni memorovali, co ;-)
12.2.2005 03:34
gogo (neregistrovaný)
RE: Phavel
To je dobrý, Vy mě fakt bavíte:-D Jméno "nezaměstaní" + téma příspěvku "bezdomovci" + to, že pisatel(ka) píše "Nebo bys NÁS všechny pobila?" podle mě logicky ústí v závěr, že pisatel je nezaměstnaný bezdomovec. Pokud tomu tak není, měl to pisatel formulovat jasněji, jinak řečeno použít nějakou přezdívku či své jméno a uvést, že sice je nezaměstnaný, ale ne bezdomovec. To by ovšem znamenalo, že pisatel "nezaměstaní" také neumí pracovat s textem, protože text pisatelky NIKI se zabývá (nezaměstanými) bezdomovci, ne všemi nezaměstanými, to je v něm uvedeno naprosto zřetelně! Ufff...:-)
30.1.2005 18:09
hradečák (neregistrovaný)
bezdomovci nejen na nádraží
Neříkám, že všichni chtějí pracovat, zrovna tak že všichni pracovat nechtějí. Vždycky v každé společnosti jsou lidi obojího ražení. Problém není jen černobílý. Kdyby byla pro ty co chtějí makat práce, nestály by se fronty na pracáku, neobíhaly by se agentury, které vám práci stejně nemůžou sehnat, když není. Do důchodu v 70 (nic proti), ale ve třiceti už jste staří a pro firmy neperspektivní a neúčelní, dle nich s malou fyzickou výkonností a odolností. Tak teď raďte, vážená NIKI. Zabít se, (zkratové jednání),to je vlastně útěk, a ten nic neřeší!!! Pro nikoho - ani pro dotyčného, ani pro ty co po měm zůstanou.!!!
30.1.2005 18:13
občan HK (neregistrovaný)
bezdomovci - nádraží
Jo, ale dupnout na ně, ať tam nedělají chlívek. To je požadavek víc než na místě. Ať nezapomínají, že jsou stále ještě lidi a podle toho se chovají. Kdo dělá binec - ať maže pryč. Ten chlív totiž dělá z vlastní vůle, k tomu ho opravdu nikdo nenutí, aby pohazoval odpadky a obtěžoval. Tyhle teda taky nesnáším. Ale nejsou všichni stejní.
30.1.2005 18:53
NIKI (neregistrovaný)
bezdomovci-nádraží
Myslím,že otázka zněla dost jasně a ne kde sehnat bezdomovcům práci a problémy s ní!....
...občan HK...my vyřkl slova z úst....
1.2.2005 20:42
homeless Msss (neregistrovaný)
proč?
bezdomovci mi nevadi,nikomu nic nedelaji,maximalne zebraji nejakou tu korunku.nemaji kam jit,vsude je zima,na nadrazi je teplo.co takhle predstavit si,ze bychom byli v jejich zivotni situaci,nemaji to holt lehky ani my bychom nemeli.vsechny nasnoreny panicky a duchodce,co si stezuji bych nakopal do prdele.na shledanou
3.2.2005 03:20
gogo (neregistrovaný)
RE: proč?
No jo, chudinky malinký, politujme je, postarejme se o ně. To je teda síla, člověk, který od státu nic nechce, jen aby mu dal pokoj a nechal ho svobodně rozhodovat o tom, jak se svými těžce vydělanými penězi naloží - tak to je svině podikatelská, zbohatlická, zlodějská, toho musíme na daních (i na pověsti) stáhnout z kůže. Ale smradlavý vágus, který obtěžuje kolemjdoucí, co vyžebrá/ukradne, to prochlastá a prokouří, bordel dělá, nijak se nesnaží zlepšit svou situaci a nabízenou pomoc (azylové domy, rekvalifikace...) odmítá (nese to s sebou totiž samozřejmě i povinnosti) - tak nad ním nám má srdce usedat a oči vlhnout soucitem, jo? Mimochodem, co máš prosti důchodcům a upraveným dámám? Závidíš, mlíčňáckej umolousanče? Pr..l nakopat leda tak TOBĚ!!!
4.2.2005 11:45
karel (neregistrovaný)
RE: proč?
Trochu zbytečně silná slova, milý gogo, nemyslíte? Osobně mi také bezdomovci nevadí. Nelituji je, nepomáhám jim, neobtěžují mne - jsou mi ukradení. Mnohem víc mi vadí, že se lidé neumějí k sobě chovat jak na ulici, tak kdekoliv jinde na veřejných prostorech. Ne, bezdomovci jsou většinou rádi, že jsou rádi. Ti nemají potřebu ukazovat ostatním, jaký jsou hovada, na co všechno mají a jak umí opovrhovat ostatními. Takže raději nakopu doprdele člověka, co se chová v autě jak dobytek, co ohrožuje svým chováním zdraví a životy ostatních. Nakopu rád i spoustu ostatních nenažranců, kteří dávno ztratili pojem o tom, co je vlastně podstatou bytí a žití s ostatními. Na vaše ekonomický modely (typu "mám na to, tak mi to nezáviď a dělěj něco abys na to taky měl") vám upřímně seru. Nepotřebuji být takový, jelikož nikomu nic nezávidím a nemám potřebu se někomu vyrovnávat, či jej dokonce předčít.
4.2.2005 13:56
Xaver (neregistrovaný)
RE: karel
Perfektní shrnutí.
5.2.2005 02:36
gogo (neregistrovaný)
RE: karel
Neřekl bych, že až tak silná. A jestli ano, tak myslím, že oprávněně. Možná Vás to překvapí nebo dokonce pohorší, ale skutečně mně popuzuje, že poctivý člověk, co neskuhrá, nelituje se, netahá z kdekoho kdeco, ale ohání se a stará se, aby zabezpečil sebe a svou rodinu, a dodržuje zákony je v našem státě za blbečka, kterého každý ochčije nebo ho alespoň buď zasype urážkami (Msss) nebo ho povýšenecky školí o "podstatě bytí a žití" apod. (Vy), případně vhodně kombinuje obojí (opět Vy). Zato když někdo umí (či lépe řečeno nemá kapku studu a hrdosti) natahovat ruku na všechny strany a hlasitě se dožadovat cizích statků, o které se nijak nezasloužil, a s neuvěřitelnou vynalézavostí a obratností poukazovat na svou "potřebnost" či "sociální slabost", tak má o sympatie (a přerozdělené statky) postaráno. (Btw: znáte podobenství o mravenci a kobylce? Kdyžtak řekněte, já Vám ho sem připíšu, je velmi poučné.) Abyste rozuměl, ti, kteří jsou skutečně objektivně, ne vlastním (ne)přičiněním (se) "potřební", "sociálně slabí", většinou k výše zmíněným kraválistům nepatří, to mi můžete věřit.
Na jiném místě tohoto webu jsem psal cosi o tom, že každý jedinec má své vlastní osobní priority v životě (potřeby, zájmy, hodnoty, postoje...), o jejichž naplnění usiluje a podle nichž žije (zdůrazňuji, že se pohybujeme v rámci platných zákonů!). Mně, Vám ani nikomu jinému nenáleží právo ho "morálně fackovat", kárat, "cpát" ho do své představy o "nejlepším způsobu života"!!! Obávám se, že Vy jste právě toto ve svém příspěvku učinil a na takový "model" zase, řečeno Vašimi slovy, seru já Vám. Klidně si žijte, jak chcete, ale dopřejte tuto svobodu i těm, kteří zastávají jiné názory, postoje a mají jiné priority v životě a buďte tak laskav a nechte si své agresivně moralistní výpady, rádobyintelektuálské povýšenectví a nenávistné zesměšňování. Jinak bych do té prdele musel nakopnout i Vás. Nebudu plýtvat časem a pokoušet se Vám vysvětlovat přednosti svobody a konkurece před rovnostářstvím a pečovatelstvím, na to jsme si myšlenkově příliš vzdáleni - buďte rád, že jiní to před staletími pochopili a díky nim Vy teď můžete filosofovat o "podstatě bytí a žití s ostatními". Závěrem jen tolik: možná, že opravdu nikomu nezávidíte, ale zcela jistě jste přesvědčen o tom, že právě Vy jste "morálně výše" než, jak říkáte, "ostatní nenažranci" a Vaše hodnoty, názory, postoje jsou "lepší" než jejich - z Vašeho příspěvku to přímo čiší. A to je velmi, velmi nebezpečné, takové přesvědčení. Takovým přesvědčením často začínaly různé totality...
5.2.2005 19:14
Xaver (neregistrovaný)
RE: gogo
Nedošlo k mýlce? Ten dlouhý emocionální výlev nevypadá jako reakce na Karla. Souhlasíš s Karlem a zároveň mu jeho závěry vyčítáš.
7.2.2005 11:30
karel (neregistrovaný)
RE: karel
Koukám, že narazit na váš spouštěcí mechanizmus není až tak těžké.. :) NIcméně myslím si, že o své pravdě, morálních znalostech a jejich normách jste neméně přesvědčen, jako já o svých. Váš názor respektuji, ovšem s mým nekoresponduje. Nejsem soutěživý typ, nebudu tedy po tom vašem emocionálním výlevu poukazovat na vaše slabiny. Přeji vám hezký den, pokud možno bez obtěžování vám tolik nepříjemných bezdomovců.
7.2.2005 14:06
Michal H. (neregistrovaný)
RE: karel
Se zájmem jsem si přečetl diskuzi, která se od bezdomovců dostala až k obecně sociálním tématům. Jen trochu nerozumím pisateli Gogovi, protože vyvrací pojmy ( " podnikatelská svině", natahovat ruku ke státu...atd ), které použil v podstatě pouze on sám. Pokud patří k poctivě podnikajícím nebo pracujícím občanům, patří mu můj respekt a chápu, že se mu z jeho daní nechce platit na nějaké "povaleče". Ovšem v každé společnosti jednak platí ( zhruba od starověkého Řecka ) nějaký princip solidarity, jednak naše daně jsou v mnohem, mnohem větší míře promrhány tu na sanaci vytunelovaných bank, firem a kampeliček, tu na prohranou arbitráž atd. Mimochodem mrkněte se na poslední výpis z banky, jak vás každý měsíc odírají za to, že jim svěřujete své těžce vydělané peníze. Mně osobně to vadí víc než bezdomovci, kterým se prostě můžu vyhnout.
7.2.2005 21:45
xicht53 (neregistrovaný)
RE: karel
Můžete se docela jednoduše vyhnout i bankovním poplatkům :-)
Ale někteří lidé by třeba i vlakem cestovali a pak nutně musí nádražím projít. Už to tu někdo psal, problémem jsou ti, kteří nestojí o jinou pomoc, než aby se dostali ke krabicovému vínu, lahváči nebo ještě něčemu horšímu. Proč jsou na nádraží a před Tescem? Proč nejsou třeba v Carrefouru? Nebo na magistrátu? Tam je přeci taky teplo. Zajímalo by mě, zda ti, co tady píší, že jim jsou ukradení, jestli třeba někdy jezdí vlakem, jestli na tom nádraží byli, karle?
7.2.2005 23:30
Eraser (neregistrovaný)
RE: karel
Na magistrátu i v Carrefouru maj ochranku.
8.2.2005 09:22
karel (neregistrovaný)
RE: karel
Ano, jezdím vlakem, dokonce velmi rád a celkem často, ovšem nechápu, jak to souvisí s bezdomovci. Pokud narážíte na to, že musím projít nádražím, tak ano procházím jím, nicméně nestává se mi to co zde popisujete. Tedy nikdo mne neobtěžuje, pomočené lavičky také zřejmě míjím a že se tam válí bezdomovci? Nu ano, válí, na nádraží se pohybuje spousta lidí.. a co mi je po nich? Nikdo mne snad nenutí s nimi nějak komunikovat, spolupracovat, stravovat se, uklízet po nich, proč mi je tedy předhazujete?
9.2.2005 15:06
Phavel (neregistrovaný)
RE: karel
Mám na to úplně stejný názor, alespoň co se Hradce týče.
6.6.2005 22:56
BUH (neregistrovaný)
RE: karel
A ted jste trefily hřebíček na hlavičku všechno jde do hajzlu protože si nikdo ničeho nevšíma všichni a všechno jsou jim ukradení!!!
2.2.2005 09:30
člověk (neregistrovaný)
bezdomovec bez práce (stálé)
I bezdomovec si občas vydělá nějakou tu kačku. A všichni nejsou dle vašeho mínění dementi. Jsou i internetové kavárny, vědárna. Tak si tu hodinku zaplatím, protože jak jinak shánět.
3.2.2005 08:09
taky z HK (neregistrovaný)
Taky budeš v ve věku dnešních důchodců... dočkej času.
Lidi, to už je taková bída, že se stratila veškerá kulturnot, u Vás všech?
Dodržujme všichni společenské, právní a etické normy,přestaňme si vyčítat kdo komu vadí. Nikdy nevíme, jak sami dřív či později skončíme atť svou vinou nebo ne - i to se stává.Na druhou stranu nečekejme, že odněkud dostaneme něco zadarmo... a chovejme se jako lidi, hodni tohoto názvu.
6.2.2005 13:57
bill (neregistrovaný)
Pracuji na nádraží a tak bezdomovce potkávám takřka denně. Já bych chtěl jen upozornit, že termín bezdomovec zde není až tak na místě. Osobně znám jednoho, který je velice slušný a neobtěžuje okolí (starší šedivý pán, který si čte noviny pomocí lupy anebo poslouchá tranzistorák). Takový bezdomovec mi vůbec nevadí. Vadí mi lidé, kteří jsou závislí na alkoholu v takové míře, že pak ani nejsou schopni udržet moč a někdy i stolici a to na veřejném prostranství, kouří přímo v hale a někteří jsou i agresivní. Základní zásady osobní hygieny už dávno zapoměli. O pomoc nestojí, jen o peníze vás požádají. Co s nimi? Nedát jim ani korunu, místo sociálních dávek a důchodů jim přidělit postel v azylovém domě (nebo lépe v protialkoholní léčebně), čisté povlečení, oděv a stravu, lékaře a šanci alespoň částečného návratu do společnosti, tzn. hlavně práci.
10.2.2005 18:43
obyvatel Puchova (neregistrovaný)
Azylové domy jsou řešením jenom pro toho kdo nemusí bydlet v jejich blízkosti.Po vybudování azyláku na Pouchově se v této čtvrti neustále zvyšuje kryminalita,která měla zatím charakter drobných krádeží a zplundrovaných zahrádek,ale v poslední dobou se stále častěji objevují pokusy o vloupání do uzavřených objektů a rodiných domků.Stoupá drzost a agresivita individují,která se pod vlivem alkoholu a možná i drog potloukají po okolí.Kompetentní orgány situace nezajímá a zřejmě čekají až dojde k nějaké vraždě.Chápu že v době která produkuje rok od roku více bezdomovců a zbědovaných lidí,kteří nemají co stratit jsou podobná zařízení nutná.Je,ale poviností státu i města zajistit v první řadě bespečnost lidí co platí daně.Azylové domy je nutné budovat mimo obytnou zástavbu v dostatečné vzdálenosti od města.
10.2.2005 08:11
taky z HK (neregistrovaný)
nádraží
Ono jde spíš o problém společenských zkrachovalců, kteří propadli alkoholu či jiným omamným látkám a chovají se potom jako (nemám slov). Ti tedy potom vadí všem. I když je se snažím míjet a nevšímat si, kolikrát nelze necítit ten zápach. Těm pomoci , Jak?? Plně souhlasím s billem. Možná by se to vyplatilo víc (billův návrh), než po nich denně uklízet. Někdo to udělat musí a chudáci pracovníci, kteří jsou sice za úklid haly placeni, ale...Jenže to nebude vše hned. Takovéto změny by mohli se snažit zařadit radní do programu města . Pak by nemuseli inzerovat letáky, aby se lidé do Hradce hrnuli. Určitě by to byly lépe vynaložené peníze než za tu reklamu. Protože, málo platné, i když o tom radní v reklamě pomlčí, ten problém tu je.
11.2.2005 16:53
mlcoch (neregistrovaný)
bezdomovci to nic není...
Když tak jdu na nádraží a koukám na ty socky nevím jestli je to zrovna největší problém!Ale když se přiblížíte k TESCU a okolí tak se nestačíte divit co je tam 'RÓMŮ'a to je tanec když vás oslověj.A policie?????dik
11.2.2005 19:39
Eraser (neregistrovaný)
RE: bezdomovci to nic není...
Jojo, taky jsem si toho všiml. Někdy v srpnu jsem viděl u podchodu malýho tlustýho plešatýho cikána, co zastavoval pány bez dámského doprovodu a nabízel sexuální služby nějakých žen. Já naštěstí osloven nebyl :-)
12.2.2005 12:01
mikeš (neregistrovaný)
RE: bezdomovci to nic není...
Kazdy si vytvari svou realitu sam.

Kdo v ostatnich vidi jen to horsi a neprijatelne, toho budou VZDY a po cely jeho nebohy zivot obtezovat bezdomovci, romove, cikani, cestujici v autobuse a kdovikdo jeste, jen proto, ze si je sam v teto nesnasenlive podobe vnasi do zivota. Nestarat se o druhe, jak vypadaji a co delaji, byt pozorny sam k sobe a svet bude super.

Mimochodem, tohle je top tema, ktere hybe hradeckym verejnym zivotem? Prectete si v sobotni mfd, co se mezitim deje u Vasich sousedu. Zdravi kdysi hradecak mikes
6.6.2005 22:53
BUH (neregistrovaný)
RE: bezdomovci to nic není...
Tak až v mém nebohém životě mě prestanou ti dotiční okrádat,obtěžovat a napadat když jim nevyhovím tak s tebou budu souhlasit.
14.2.2005 09:47
Durrel (neregistrovaný)
RE: bezdomovci to nic není...
Jsem cizinec, ale numera na policii znam. V případku volej numera 158, 156.
15.2.2005 15:55
občan ČR (neregistrovaný)
opilci, feťáci.. a to vše kolem a kolem
Dneska téměř každý má mobil. Tak proč v případě potřeby nezavolat na 156 nebo 158. Poku vím, hlavu za to nikomu neutrhnou a volání na tato čísla je zdarma. Pokud lidé budou jen chodit a čekat, že to za ně vyřeší ti druzí, bude to takhle navěky... Ani policajti nejsou bozi, nemají dar všudypřítomnosti.
Další věc je, aby jim město udělilo patřičné pravomoce k tomu,aby směli zasahovat. A občané by na tom měli trvat.Jak na zásazích, tak pravomocech.
15.2.2005 16:03
český strejc (neregistrovaný)
re: mikeš
Mikeši, je hezké zajímat se o dění ve světě. Je však jedno staré přísloví - nejdříve si zamést před vlastním prahem. Proto to v Čechách (pardon, dnes už v Česku) takhle vypadá,všichni se starají o ty sousedy a svět, ale o svůj stát, své město... kdo myslí že se jim bude starat? Když se ti ženská bude starat, jak to mají u její kámošky v Praze, v Brně a bůh ví kde, že jí proto nezbyde čas ti uvařit teplý žvanec a trochu poklidit, budeš spokojený?? To radši tu, co neví kdo kde co má, ale doma má čisto a uvařeno, ne? A stejné je to i ve velkém. Nic ve zlém - ale řekni že ne.
24.5.2005 00:23
HRADEC_SMRDI (neregistrovaný)
Homeless
Znám houmlesačku Věru, sice trochu smrdí ale je s ní sranda.
5.6.2005 20:27
e..... (neregistrovaný)
nádraží.....
nemyslíte že je to smutný.....o prázkách dost jezdim wlakem a naše Hk nádraží je jendno z nejhroziwějších.....wíte co....stawějte si ohyzdný fontány uprostřed masarykova náměstí,a nechte lidi pokochat se našima houmlesama na našem jedinečnym nádru:))jo to je fakt super..ach ta ironie!
6.6.2005 10:17
sniffer (neregistrovaný)
RE: nádraží.....
ale, ale... tobě vypadlo jendnoduché "v" z klávesnice? Jo, ne, ty tím chceš být zajímavej... aha...
Jinak Hradecké nádraží na tom ještě není tak špatně, víš nesmíš srovnávat nádraží v HK se stanicí v Horní Dolní. Když se podíváš na stanice přibližně stejné velikosti, nebo větší, tak zjistíš, že je to všude to samé. Bezdomovci jsou všude a nic krom toho, žeje bude Policie otravovat, se s nimi dělat nedá.
Jenom otázečka, co by si s nima dělal? Postřílet? Až zas pojedeš svým wlakem, zastav se v Praze, nebo v Ostravě a porovnej místní bezdomovce...
Jinak fontána na Masarykáči se mi i přes počáteční odpor líbí...
7.6.2005 23:09
Xaver (neregistrovaný)
RE: sniffer
Jen by se ta vana na Masarykově náměstí měla denně čistit. Je taková ublemtaná, mělo by se s ní zacházet jako s kuchyňským dřezem doma. Kolikrát mě už napadlo, jestli by mě policie zatkla, kdybych tu vanu začal leštit.
8.6.2005 12:59
Trull (neregistrovaný)
RE: sniffer
Sniffere, Tebe by policie tutově nezatkla. Pro Tebe by si spíš měla přijet záchranka.
8.6.2005 13:01
Trull (neregistrovaný)
RE: sniffer
Oprava článku: Ten odvoz patří tobě, Xavere.
8.6.2005 16:25
Xaver (neregistrovaný)
RE: Trull
A stejně je hnusně oblemtaná.
11.6.2005 00:34
NIKY (neregistrovaný)
...
Tak koukám,že debata se hezky rozvinula...a to nejen na téma bezdomovci:-)..správně..jen tak dál..

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme