Co říkáte stěhování sochy Ulricha

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
8.6.2011 00:00
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
Co říkáte stěhování sochy Ulricha
V souvislosti s umístěním sochy Františka Ulricha na Náměstí Svobody se popsalo už hodně papíru. Média, odborné kruhy i politici se problematice věnují velmi důkladně. A co na to řadový občan? Zajímá vás to? Je vám jedno, kde socha bude? Řešili jste její vzhled a provedení? Řešili jste vůbec někdy kde jaká scoha stojí? Nebo myslíte, že je to jen nafouknutá bublina a vyřizování si účtů?
Vyjádřete se zde ve fóru případně hlasujte v anketě.
8.6.2011 20:05
Roman  (Pokročilý)
RE: Co říkáte stěhování sochy Ulricha
Ta socha mě upřímně rozesmála. Chybí jí jen dvě velká loukoťová kola postranách a byl by z ní docela pěkný vozíčkář. A to umístění ? Dost hloupé. Mít ty kola, tak vypadá, že chce z toho místa sám po blízkém přechodu odjet...
Nedokážu posoudit uměleckou hodnotu, ale laicky se mi moc nelíbí (záprdek, šlinc přes oko, umístění).
Navíc umístění -seriózní- sochy mezi ostatní volnou tvorbu ? Působí tam cizorodě. A aby tam byla sama, na to je příliš maličká.
Naproti tomu ty pískovcové výtvory mi na nábřeží vyloženě sedí. A ta stojka mi pokaždé, když jedu okolo, udělá vyloženě radost.
30.6.2011 11:56
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Co říkáte stěhování sochy Ulricha
No ze zadu by se do ni dalo seknout par chytu a muzes na tom ucit deti zakladum lezeni.
To hodiny, to uz je jina, ty se mi libi
16.6.2011 18:24
Japa  (Pokročilý)
Ta socha je trgedie.
Zase se podařilo minulému zastupitelstvu přikrát kamarádovi job a on stvořil paskvil, urážející především samého starostu Ulricha i všechny Hradečáky. Nevím, zde její umístění na Ulrichák je projevem nedostatku vkusu stávajících zastupitelů, nebo snahou aby si této hrůzy všimlo více lidí a vyjádřili následně odpor k této degradaci sochařskéko umění. Jarda
27.6.2011 21:31
xicht53  (Pokročilý)
RE: Ta socha je trgedie.
Demokracie je vláda zvolených zástupců lidu, hlásal o vlákno výše Japa. Zástupci rozhodli, tak Japo počkej na nové zástupce a teprve potom můžeš zkusit sochu přestěhovat. Chceš-li to stihnout dříve, můžeš třeba demonstrovat, ale to ti bude prd platný. Takže proto asi ta stávka.
30.6.2011 10:24
Japa  (Pokročilý)
RE: Ta socha je trgedie.
Máš zpoždění v informacích. Už je rozhodnuto. Ten zmetek vydávaný za sochu pana Ulricha na žádné náměstí nepůjde. Zastupitelé prokázali na rozdíl od minulé radnice dostatek soudnosti a vrátí ten paskvil autorovi. Zaplať Pánbůh za toto. Jarda
30.6.2011 20:48
xicht53  (Pokročilý)
RE: Ta socha je trgedie.
Máš tam překlep v poslední větě, ne Pánbůh, ale zaplatíme to zase my, daňoví poplatníci. Kolik ještě nepovedených pokusů o sochu budeme muset financovat. Pochybuju, že si ten šutr autor jen tak odveze. Sakra, neměli by mít zastupitelé taky nějakou hmotnou odpovědnost za své zmetky? Ať se pak pojistí na blbost, když by to nechtěli platit všechno ze svého. I když asi na tak velkou blbost by je ani Lloyds nepojistil.
1.7.2011 11:15
Japa  (Pokročilý)
RE: Ta socha je trgedie.
Nemáš jasno v hlavě. To vše jsme už dávno zaplatili díky minulému vedení radnice pod statkářem Divíškem. Stávající vedení naštěstí nepodlehlo lobbingu jednoho zastupitele, který to zohyzdění Ulricháku navrhl. Jarda
1.7.2011 15:19
Japa  (Pokročilý)
RE: Ta socha je trgedie.
No náčelníku, vypadá to že ti ještě není jasné, jak pragmatici dojí stát i městské rozpočty. Nejde o jejich blbost, ale drzost s jako lobbingem prosadí zájmy svých kamarádů a dostanou bakšiš. Ten zmetek sochy, nemá ani gigantické rozměry černé homole údajných hodin na náměstí v Brně, kam se lidé chodí chechtat, když nemohou nalézt, co vlastně hodiny ukazují. Vidíš, že radnice jako radnice, pokud ji ovláfají lidé jako bývalý starosta Divíšek. Jarda

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme