D11 už se začalo stavět nebo se jen furt kecá?

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
5.8.2003 09:53
Axel (neregistrovaný)
d11
Pokud se staví ty nadjzedy, křižovatky atd u Chlumce tak možná jo:o))
Minulý týden jsem jel vlakem z Nymburka na Velký Osek a do HK...
Trasa vlaku míjí ted uz silně prorostlé pozemky budoucí dálnice s x let odkrytou ornicí jizne od Libice nad Cidlinou (cca 1000-2000 m od posledního sjezdu z dálnice Exit 42,0 Poděbrady Východ) a tam jsem ani nejmín na oko žádné stavební práce nezaznamenal ::o)
6.8.2003 13:12
Matej JR (neregistrovaný)
taky jsem nic nezaregistroval
Vlakem sice moc nejezdím, spíš autem, ale vypadá to všude mrtvý.
myslel jsem,že najdu nějaký podrobnosti na d11.cz, ale tam jen doplňují výstřižky z novin (to je to kecání :-). na webu ředitelství silnic a dálnic (rsd.cz) taky není informace že už by konečně někdo vzal "krumpáč" a začal stavět.

(asi si budu muset vzít míchačku a pustit se do toho sám :-)
6.8.2003 18:43
Sok (neregistrovaný)
RE: taky jsem nic nezaregistroval
jj sliby a porad nic....alespon ze tu dalnici uz mame na mape :o))) mapy.centrum.cz dejte zoom max+ :o)
7.8.2003 22:30
Blbec (neregistrovaný)
O dálnici se stále jen kecá. Realitky s pozemky v době minulé uděly pěkné kousky. Někteří poslanci mají co vysvětlovat.
12.8.2003 13:09
Matěj (neregistrovaný)
Návrh pro naše zelené spoluobčany
Nejlepší místo pro demonstrace proti dostavbě D11 je na náměstí v Chlumci n. C. Ač tam nebydlím, taky bych si přišel praštit. Ale nyní vážně: zajímalo by mě, zda se proti výstavbě dálnice staví víc ti, kterých se to přímo týká (ať už současný stav, nebo nová dálnice), nebo ti, co jsou proti dálnicím (elektrárnám, přehradám atd) z principu. Dále by mě zajímalo kolik pozemků o rozloze 1 - 10 metrů má každý z aktivistů zakoupených v místě budoucích dálnic. A hlavně by mě zajímalo, co dělají naši "demokraticky" zvolení zástupci, aby stavba(y) už konečně začaly!!!
27.8.2003 12:56
Veronika (neregistrovaný)
RE: Návrh pro naše zelené spoluobčany
Částečně Vám odpoví článek Rebelové z donucení, který vyšel 19.2.2002 v časopisu Reflex (www.reflex.cz, tam si ho snadno najdete) a stránky Svobody zvířat HK (www.svobodazvirat.cz/szhk).

8.9.2003 21:58
matěj (neregistrovaný)
RE: Návrh pro naše zelené spoluobčany
Milá slečno (paní) Veroniko, domnívám se, že člověk je také živočich (=zvíře), takže sdružení Život zvířat by se mělo zabývat i jeho ochranou. Zaplať Bůh, že ekologické iniciativy neexistovaly ve středověku. To bychom těžko dnes mohli opěvovat zadumaná rána nad jihočeskými rybníky. Umíte si představit, jak hrubým zásahem do krajiny bylo vybudování toho množství rybníků? Jaké to přineslo změny klimatu? Kolik živočišných druhů z kraje vymizelo? A teď po 500 letech se nám toto (ve své době "průmyslové") využití krajiny najednou líbí, a ochránci přírody by byli mezi prvními protestujícími (asi by se vázali řetězy k hrázím), kdyby chtěl někdo krajinu uvést do "původního" stavu... Tím jsem chtěl naznačit že vše je relativní. Jinak pro všechny ostatní: více informací k výstavbě D11 naleznete na serveru www.D11.cz.
9.9.2003 15:54
Garfild (neregistrovaný)
RE: Návrh pro naše zelené spoluobčany
Matej: To jsi vystihl naprosto přesně.......
Víc není co dodávat.....
9.9.2003 21:43
Radek (neregistrovaný)
Dálnice, dálnice... dálnice...
Na jedný dost starý automapě ČR (ČSSR) byl obrys republiky s vyznačenejma dálnicema, barevně rozlišenejma na ty, co jsou v provozu, ve výstavbě a co se plánují. Z Prahy vedla (v plánování) dálnice do Hradce a tam se větvila dál na Vratislav, Ostravu a do Brna...

Tak by mě jenom zajímalo, kde soudruzi udělali chybu.
10.9.2003 10:27
Matěj (neregistrovaný)
RE: Dálnice, dálnice... dálnice...
Soudruzi udělali zásadní chybui v tom, že když bylo možné bez problémů stavět, tak nestavěli. Dnes do toho kecá každý kdo má ...(doplň si sám dle svého naturelu), a odpůrci se přímo vyžívají v tom, že námitky dávají postupně, vždy když naše byroratická mašinerie vyřídí jednu, pošlou teprve další aby to co nejdéle trvalo v bláhové naději, že lidi mezi tím přestanou jezdit auty a dálnice se stavět nebude... Jenomže ekologie nejsou jen žáby v Libickém luhu, to jsou taky tuny kysličníku uhličitého vypouštěného popojíždějícími auty v Chumci, jsou to i hektolitry pohonných hmot vyteklé přes veškerou snahu hasičů do země při desítkách nehod na staré jedenáctce....
16.9.2003 10:50
Jiří Procházka (neregistrovaný)
RE: Dálnice, dálnice... dálnice...
Je poměrně zajímavé sledovat, jaké pochopení mají diskutující tohoto tematu pro občany Chlumce (oprávněně) a jak je jim úplně lhostejné, co se děje v HK na druhém silničním okruhu a co se tam ještě bude dít, až ta slavná D11 přijde na Bláhovku. Chlumec je již téměř "za vodou", je to jen otázka relativně krátkého času a bude tam klid. Ale co se bude dít v HK a jak dlouho to bude trvat, než odtud zmizí kamionová tranzitní doprava ? To je v nedohlednu. To je ta otázka, při jejímž řešení by se měli představitelé města HK angažovat, ale ničeho takového jsem si nevšimnul. Všechna čest chlumeckému starostovi ! Pokud někdo bydlí v novohradeckých lesích, může si snad říkat, že mu to je jedno, ale je to sobectví.
23.9.2003 10:30
Matěj JR (neregistrovaný)
RE: Dálnice, dálnice... dálnice...
někde jsem tu na diskusi četl i příspěvek pana Samohrda (omluvám se jestli mu komolím jméno) o tom kolik-kdy-kam-jakých aut projede. Nevím, jestli tam je i odhad o kolik se zvedne doprava směr Olomouc a Ostrava, kam se nyní z Prahy jezdí Brněnskou dálnicí, ale ostatní už po okruhu jezdí i dnes.
10.9.2003 15:44
Méďa (neregistrovaný)
RE: Dálnice, dálnice... dálnice...
Ano, ano, dálniční křižovatka u Hradce Králové se na té mapě vyjímá naprosto nádherně...
12.9.2003 13:39
Michal H. (neregistrovaný)
Dobrá zpráva je, že už se opravdu, ale opravdu začíná stavět někde mezi Libicí a Chýští, mj. tam probíhá záchranný archeologický průzkum.
24.9.2003 06:09
Franta (neregistrovaný)
Jenže, ta dálnice pokračuje na Jaroměř. Na Olomouc má pokračovat z dálnice E 35 která naopak provoz z HK odvede, ale musí se postavit. Kudy povede už se ví.
26.9.2003 11:37
A_X (neregistrovaný)
D11
tak zacit stavet by se melo jiz letos a v roce 2006 budem mit snad celou dalnici :o)))...no je to fajn snad to nebyla zase novinařská kachna:o))....a co R35? o))jak je mozný ze Olomouc, který má tranzit veden mestem uz radu let rychlostním typem kominikace má mít ted v říjnu otevren 1., - 15.km (za 4,9 mld kc) usek dalsiho obchvatu (opet rychl . typu) který má odvest tranzit z mesta uplne? a v HK porad nic ??
...To je Olomouc tak dulezite , nebo tak bohate město ? nebo má schopnejsi vedeni??..práve cca 15-20 Km rychlostni kom. R35 je potřeba pro napojení D11 se stavajici trasou R35 a tím pádem značné snížení tranzitu v HK!
26.9.2003 17:32
Eraser (neregistrovaný)
RE: D11
Bude to asi tím vedením. Ale to si volíme sami...
26.9.2003 18:50
xicht53 (neregistrovaný)
RE: D11
Když my tady máme holt smůlu. Vedení města tvoří téměř zcela opoziční, nezávislí a velmi málo závislí politici. Poslanci, když už jsou z vládních stran, tak neslaní nemastní. Senátor nevýrazný, zato nezávislý a všichni dohromady tím pádem nemohoucí (co do politického vlivu). Podívejte se, jaké investice si prosadí někteří poslanci při projednávání státního rozpočtu pro své obvody. Tady, co pamatuju, tak akorát Rusnok se postaral o sanitku někam do špitálu. A ten nám ještě rezignuje.
9.10.2003 22:35
Axel (neregistrovaný)
jeden dotaz mimo soutěž....
Dnes jsem jel za tmy po hradubicky do makra a zpět. Zajímalo by mne jestli se uvazuje o zavedeni veřejného osvětlení na tuto komunikaci. Mohl by mi nekdo odpovedet?

Proc se ptám...u rychlostnich komunikaci (mistnich), tedy v mestske zastavbe by melo být verejne osvetleni z bezpecnostnich duvodu. Jak je tomu u Hradubicke? abych pravdu rekl je¨na ni tma jak v pytli predevsim na sjezdu nadjezdu u makra. Mozna si reknete ze svetlo auta postaci ale bezpecnosti neni nikdy dost..porad neni stezka do brezhradu a cyklisti jezdi kde je napadne!
12.10.2003 17:01
Pausen (neregistrovaný)
RE: jeden dotaz mimo soutěž....
Já bych si počkal, až bude svítit měsíček. A na kole bych tam v noci teda nejezdil.
18.12.2005 18:10
Eraser (neregistrovaný)
RE: jeden dotaz mimo soutěž....
Vy jezdíte po frekventované čtyřproudovce na kole? Pud sebezáchovy tedy očividně nemáte.Ani ve dne bych si tam na kole netroufl,natož potmě.
18.12.2005 13:29
Matěj JR (neregistrovaný)
Otevírá se 20. prosince
Tak nám v úterý otevřou kus dálnice na Hradec. Jak jsem si v novinách přečetl, tak pouze plánovači si myslí, že tam někdo bude zajíždět. Chlumecký obchvat asi taky nevyřeší věčnou frontu od Lovčic, ale dobře za každej náklaďák, kterej do Chlumce nevjede. Já si novou dálnici učitě vyzkouším - ze zvědavosti a budu to registrovat jako alternativu. Co si o nové dálnici myslíte vy?
19.12.2005 10:39
Ron (neregistrovaný)
RE: Otevírá se 20. prosince
No vyjezd na ten obchvat bude od benzinky na zacatku Chlumce, sjezd zpatky bude pres krizovatku pardubicke silnice 36 a odbocky na KLamos, coz je hned v te prvni zatacce za N.Mestem. Nepujde teda o sjezd z dalnicni krizovatky u Chyste, jak tvrdi skrabalkove z mfd, ta neni zdaleka dokoncena.
21.12.2005 12:02
Wočko (neregistrovaný)
RE: Otevírá se 20. prosince
Zatím to nepovažuji za dálnici, ale jen za směšné torzo. Ten mediální humbuk, co se kolem toho dělá, neodpovídá reálným přínosům, ale spíše očividně uspěchané a přímo cílené předvolební kampani Paroubkovy sebranky. Přesně ve stylu: "Co je doma, to se počítá".
21.12.2005 22:36
Matěj JR (neregistrovaný)
RE: Otevírá se 20. prosince
Jak jsem slíbil, tak jsem udělal. Projel jsem se po "dálnici". Sice za tmy a jel jsem okolo kolínský tojoty, takže jsem neozkoušel nájezd od benziny.
Připadal jsem si jako v pohádce: Oblečená-neoblečená, dálnice-nedálnice :-(
Z mnoha slibovaných (18?) kilometrů mi na konci tachometr ukazoval něco málo přes 6.
Pokud tam někdo pojede, tak buď vůbec neví která bije nebo jen ze zvědavosti. Zítra jedu zase přes Chlumec. Chlumečáci, sorry :-(((
22.12.2005 07:38
Metař (neregistrovaný)
RE: Otevírá se 20. prosince
Těch 18 km to je asi celková délka objížďky kolem Chlumce. Už aby to bylo až do Hradce
24.8.2007 06:02
Martin7  (Nováček)
Dálnice Českým rájem
Čau lidi, zajímal by mě Váš názor na plánovanou dálnici Českým rájem. Jakožto majiteli chalupy v této oblasti mi to není jedno. Podle mého názoru měla být realizovaná jižní varianta, tedy ta, co by vedla přes okres Mladá Boleslav a vyhnula by se z velké části Českému ráji. A co Vy si o tom myslíte, bude to přínos, nebo to naruší Český ráj ? Myslíte si, že je spojení Hradec - Liberec tak důležité, aby tu musela vést dálnice a co fakt, že sposta aut nejede na Lieberec, ale na Mladou Boleslav a u Jičína z dálnice stejně sjedou a dál pojedou po silnici I. třídy.
24.8.2007 22:18
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Dálnice Českým rájem
Nemá to být dálnice, jenom R, a bylo by logické když povede z Turnova do Jičína někde vedle stávající silnice. Nová R silnice bude objíždět vesnice a vlastního Českého ráje se nijak nedotkne. Druhá varianta R silnice z Liberce přes Mladou Boleslav do Jičín a Hradce, je logický nesmysl, který nebude nic řešit, téměř nikdo by tudy nejezdil, protože to je výrazně dál a nesmyslná oklika. Nemusí to být nijak suprová silnice, bohatě stačí mimoúrovňová 4 proudá užší silnice s rychlostí do 110 km.
26.8.2007 10:46
Eraser  (Nováček)
RE: Dálnice Českým rájem
Tou užší 4 proudou silnicí mysléte něco takového, jako je z Úlibic do Jičína? Kde jsou poloviny silnice odděleny jen ocelovým lanem, dále v místě zúžení na klasickou protisměrnou silnici betonovými bloky bez jediné odrazky, takžýe v noci vznikají krizové situace (podívejte se až tudy pojedete jak jsou odřené) a kde jsou pruhy tak úzké, že při předjíždění kamionu máte mezi kamionem a tím lanem s loupky oddělující směry pár cm místa?
26.8.2007 20:59
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Dálnice Českým rájem
Co jsem napsal to jsem napsal, ale nevím co jako odpověď napsat vám, to není nic moc rozumného, spíše demamagogie. Není potřeba dělat 5 metrový jízdní pruh, normálně pro rychlost 110 stačí 3,5 m šířka. Někteří se neudrží na silnici ani kdyby byla jako letištní ranvej. Kdo není schopen udržet vozidlo v přímém směru ve 110 km rychlosti na vozovce o šířce 3,5 m tak nemá za volantem co dělat a nepomůže mu ani vozovka široká jako letištní ranvej.
26.8.2007 23:16
Eraser  (Nováček)
RE: Dálnice Českým rájem
Já nevím jak vy, ale já se na mnou popisovaném místě opravdu necítím dobře, když ne ve 110 km/h ale v tachometrových 100 (tzn. skutečných 90) km/h předjíždjím kamion a na každé straně mám 20 cm. A také není nic příjemného když jedete v noci a najednou máte před autem zeď. Stačilo by dát na ty betonové bloky odrazky.
27.8.2007 10:58
Martin7  (Nováček)
RE: Dálnice Českým rájem
Víte, kdyby jste měli v Českém ráji chalupu, tak by se Vám plánovaná dálnice taky nelíbila. Rozdělí to krajinu na 2 půlky, mezi nimiž bude obtížné spojení pro pěší a cyklisty. A dále zde stoupne provoz, protože kamiony jedoucí z Německa od Drážďan doposud jezdily přes Ústí, Mělník, Mladou Boleslav a Jičín. Ale až bude dálnice, pojedou přes Děčín, Liberec, Turnov a Jičín.
Takže doprava na trase Mladá Boleslav-Jičín bude lepší, ale doprava na trase Turnov-Jičín vzroste. A tím přibude aut a tím pádem i dalších negativních vlivů na Český ráj. A taky se mi nelíbí to, že jako občan a vlastník pozemků v Českém ráji zde nemůžu postavit skoro nic a vše musí schvalovat různé organizace, protože se nacházíme v CHKO a i novou střechu musím konzultovat s expertama z Prahy, z Turnova, z Jičína a bůhví odkud všude. A stát si tu prostě vymrskne dálnici, nikoho se nemusí ptát a je to.
27.8.2007 20:53
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Dálnice Českým rájem
No já nevím s čím jezdíte, že máte potíž se vejít do jízdního pruhu. Tamní vozovku jsem sice neměřil, ale protože to je silnice 1. tř. tak bude mít jízdní pruh asi 3,5 m, ale určitě nemá míň než 3 m. Běžné osobní auto je široké 1,6 m, max. 1,8 m. Žádný nákladní auto není širší než je 2,5 m, takže boční odstup od nákladního auta budete mít nejméně 1 m. No i kdyby to bylo míň a pokud se necítíte dobře v takovémto prostoru tak vás přece nic nenutí předjíždět v levém pruhu a můžete v klidu jet v pravém. Jo a tady u Jičína jsou alespoň protisměry oddělené, souhlasím, že by pro zvýšení bezpečnosti mohlo být oddělení protisměrů natřené, s odrazkama apod., ale pokud tady máte pocit strachu tak se svezte za snížené viditelnosti a třeba i za deště po č. 48 z Frýdku do N. Jičína. Mě osobně je celkem jedno, jestli tam bude úrovňová silnice nebo R silnice, ale určitě by měla být trochu širší, rovnější a vést mimo obce, takže musí být nová a pak je blbost stavět souběžnou úrovňovou silnici a ne R.
28.8.2007 10:54
Martin7  (Nováček)
RE: Dálnice Českým rájem
Ještě k jižní variantě, která by vedla přes Mnichovo Hradiště a ne Mladou Boleslav. V případě cesty Liberec - Hradec by byla jižní varianta, která by se vyhnula Českému ráji jen o 13km delší, což je na trase Drážďany-Brno naprosto zanedbatelné. Kamiony i osobáky by jezdily po této dálnici, kde mohou jet až 130 km a ne Českým rájem, kde mohou jet 50-90 km v hodině, aby ušetřili 13 km !!! Takže jižní alternativa nesmysl není. Nehledě na to, že by se dal vybudovat další úsek z Mladé Boleslavi k Sobotce, kde by se na tuto dálnici napojil a vzniklo by tak spojení od Mělníka.
28.8.2007 17:35
pavo  (Nováček)
když jedu autem nejsem líný na krok
Já budu klidně jezdit oklikou. Sice to je pár kilometrů navíc, ale už dnes tudy jezdím na Liberec přes Mnichovo Hradiště, protože tam je lepší silnice a vyhnu se Turnovu. Těch pár km navíc by nemělo nikomu vadit. Český ráj je pěkný a žádná D nebo R komunikace tam podle mě nepatří.
30.8.2007 22:18
X Y  (Pokročilý +4)
RE: když jedu autem nejsem líný na krok
Mě osobně je úplně jedno kudy R silnice povede, ale hlavně aby z Jičína do Turnova už konečně byla, a když bude dobře udělaná tak nějakých 15 km nehraje až takovou roli, protože potom to časově vyjde nastejno, ale po R bude cesta klidnější a plynulejší.
31.8.2007 06:23
Martin7  (Nováček)
RE: když jedu autem nejsem líný na krok
Koukal sem včera na stránky ministerstva dopravy a prozatím byl plánovaný úsek Úlibice - Turnov pozastaven s tím, že se plánuje buď změna trasy, nebo úprava stávající komunikace, ale tak, aby zůstala pouze dvouproudová. Takže to vypadá, že pánové nahoře spíš, než aby udělali R kolem Mnichova Hradiště, tak prostě dálnice v Úlibicích skončí a začne až v Turnově.
6.5.2009 23:22
jyrka  (Nováček)
Bude nebo nebude...
Tak to už vidím... dálnice až přímo k HK nebude ještě tak 10let. Vzhledem k tomu, že nové vedení kraje se postavilo proti směně... Ale jen houšť 250ha za 10 je prostě moc...

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme