Divne odtahy mestske policii a ISP

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
12.4.2013 14:52
Petr - HK (Guru +4)
RE: Divne odtahy mestske policii a ISP
Jestli jsem z vašeho příspěvku dobře porozuměl, tak jste parkoval metr za přechodem? Pak ovšem chápu, že vás odtáhli, neboť svým vozem bráníte rozhledu přecházejícím chodcům a svým jednáním je vystavujete zbytečnému nebezpečí. Pokuta 100 Kč je v dnešní době směšná a nemá výchovný efekt. V jednom s vámi souhlasím, když už tak vysoký manipulační poplatek za odtah, pak by měl po odečtení nákladů zůstat v městské kase. Smlouva s ISP je však uzavřena na mnoho let do budoucna a těžko ji lze vypovědět bez smluvních pokut. zobrazit | souhlasím (+2) | nesouhlasím (-1)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
10.4.2013 09:12
docmadness  (Nováček)
Divne odtahy mestske policii a ISP
Nevim jestli jsem to jen ja, ale posledni dobe nejak divne zvysuje, i na celkem bezne prestupky pocet odtahu vozidel. Stalo to kamaradce nedavno a pak i mne. Sice beru ze jsem parkoval jen 1m za zebru /a to byla nejaka zadni ulice,zadna hlavna/ ale uz za 10 minut byl pryc. a nase oblibena ISP samozrejme to provozuje spolu s MP /policajt dokonce jezdi v stejnem odtah. vozu/ Nejvic mi vadi manipulacni poplatek - 1800kc - za 2-3km cesty. A bez toho auto vam neuvolni - to neni teda pokuta,jen manipulacni poplatek-ale nehorsi pro mne bylo ze potom hrozici pokuta byla...jen 100kc-ano policajt pripustil ze bude jen symbolicka. Takze za moju hroznu a hrubu chybu platim 1800kc soukromne firme kde to ztraci, a mesto dostane onen 100kc. Neco tu nehraje. Jsem to asi jen ja, ale odtah by mel byt jen pro zavaznych a presne definovanych pripadu - blokovany normalneho provozu, nebo boticka jiz delsi dobu bez odezvi atd. A za takovy prestupek se snad i plati vyssi pokuta. Mne nevadi tisicova suma, ale mi vadi kam to putuje. Opravdu to MP stoji kvuli 100kc odtahovat vozidla? Nebo spolu s ISP kseftuji na lukrativni vydelek - proste stop botickam a vse jen odtahovat a z tech 1800kc mozna...neco dostane MP?
11.4.2013 10:07
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: Divne odtahy mestske policii a ISP
Možná to bude tím, že před dvěma lety se ISP zavázal platit městu dva miliony korun ročně na pokrytí nákladů městské policie. Tak to holt musejí někde vydělat, a odtah aut hříšníků je nejjednodušší.
12.4.2013 14:52
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Divne odtahy mestske policii a ISP
Jestli jsem z vašeho příspěvku dobře porozuměl, tak jste parkoval metr za přechodem? Pak ovšem chápu, že vás odtáhli, neboť svým vozem bráníte rozhledu přecházejícím chodcům a svým jednáním je vystavujete zbytečnému nebezpečí. Pokuta 100 Kč je v dnešní době směšná a nemá výchovný efekt. V jednom s vámi souhlasím, když už tak vysoký manipulační poplatek za odtah, pak by měl po odečtení nákladů zůstat v městské kase. Smlouva s ISP je však uzavřena na mnoho let do budoucna a těžko ji lze vypovědět bez smluvních pokut.
12.4.2013 22:21
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Divne odtahy mestske policii a ISP
To jste napsal pěkný nesmysl. Zkuste si zopakovat zákon a přesdpisy o parkování :-)
Jestli, ale tohle byl jediný důvod pro odtažení a ne jiný, tak to je děs a hrůza, pokotu neplatit jít do správního řízení a žádat náhradu za neoprávněné odtažení vozidla.
13.4.2013 19:26
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Divne odtahy mestske policii a ISP
Beru zpět svůj předchozí příspěvek a děkuji XY za upozornění. Neuvědomil jsem si, že diskutujeme o zastavení ZA přechodem. Zákaz stání platí na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m PŘED ním. Tedy jestliže pokutovaný nestál přímo na zebře, ale až za ní a současně přechod nebyl součástí křižovatky, pak by postih ze strany MP mohl být neoprávněný.

13.4.2013 22:33
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Divne odtahy mestske policii a ISP
Docela by mě zajímaly důvody nesouhlasu - (minus), co jsem napsal špatně.
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)! Přihlásit se zde

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme