Hradec Králové odmítnul velkou průmyslovou zónu

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
8.5.2004 22:30
Xaver (neregistrovaný)
Průmyslová zóna
Tak tedy díky zvůli zastupitelů zůstane Hradec Králové i nadále špinavým městečkem zvolna upadajícím do zapomnění. Jen těch psích hoven tu bude stále dost.
9.5.2004 00:25
Samohrd (neregistrovaný)
RE: Průmyslová zóna
Vážený pane Xavere,

nemám-li si o Vás myslet, ža zakládáte diskuzní téma jen proto, aby se zde na novém místě objevil Váš tradiční fekální problém, napište nám prosím něco o té zvůli zastupitelů, kterou odmítli v Hradci velkou průmyslovou zónu.

Máte-li na mysli podnět ke změně ÚPMHK v území mezi Plačicemi a D11, rád si zde s Vámi o té "zóně" popovidám. Máte-li na mysli nějakou jinou zónu, rád se nechám poučit.

Zdraví Vás Martin Samohrd, (zlovolný zastupitel).
9.5.2004 01:12
občan (neregistrovaný)
RE: Průmyslová zóna
Teda pane Samohrde, já myslel, že pos.... město je problém, který trápí každého slušného a pořádkumilovného občana, ale jak vidím, pro Vás, vrchnost-zastupitele, je to jen obsese jakéhosi blázna. Sice jste chtěl něco vzkázat panu Xaverovi, ale Váš příspěvek spíše vypovídá něco o Vás. Ach, jak s Vámi soucítím, ti voliči jsou tak otravní a Vy pak nemáte ten pověstný klid na práci! A co se týče tématu, pokud to neděláte schválně, vrchnosti, tak jste nám dal nahlédnout do výšin, vlastně nížin, své inteligence. Každému průměrně inteligentnímu člověku totiž dojde, že pan Xaver reaguje na stejnojmenný článek na úvodní straně tohoto webu, takže jestli jste chtěl diskutovat, mohl jste začít a ne tady dávat najevo svou zpupnost a pohrdání voliči. Ale vy zastupitelé asi máte jiné problémy než my, co na vaše nezasloužené platy, požitky a přerozdělovací "škatulata hejbejte se z našich kapes do kapes údajně nepostradatelných institucí (=vašich kamarádíčků) a jinak nezajistitelných služeb" (viz jiný článek) musíme vydělávat. Nám nikdo služební auto s neomezeným přísunem benzínu neplatí, a tak musíme chodit pěšky, a to pak ty psí ho... vidíme. K tomu odmítnutí není co dodat, zapadá to do směru, kterým se velká vesnice HK ubírá od r.1989. Místo využití neopakovatelné příležitosti po vzoru Pardubic, které se za těch 15 let tvrdé práce dočkávají jejích zasloužených plodů, se HK propadá do skanzenu a tím bezvýznamnosti. Jen rezignovaně smát jsem se mohl, když jsem četl, že HK"...UŽ (!!!) nechce velké investory..." On tady nějaký takový opravdu známý investor UŽ je? Chtěl bych vidět toho blázna, který nejenže v ČR ale ještě k tomu v HK by chtěl začít být samostatně výdělečně činný! No ale když pan Malíř řekl, že tady takové drobné a střední podnikatele chce, tak tu prostě budou a hotovo. Jakýpak copak - vrchnost nařídila, tak se holomci koukejte smekat a ještě nám buďte vděční! Ten článek a příspěvek pana Samohrda nám v celé nahotě ukazují, jak uvažují (nejen hradečtí) státní a samosprávní úředníci. Někde jsem četl, že vláda ČR je vládou nýmandů a průměrných. Dodávám:jaká vláda, takové nižší složky st.správy a samospráva...
9.5.2004 11:20
insider (neregistrovaný)
RE: Průmyslová zóna
Vážený "občane",
pokud umím číst, pan Samohrd se jen pokoušel zjistit, které konkrétní zóny byly podle něj nesprávně odmítnuty. Ptal se na to nejspíš proto, aby mohl vést seriozní debatu o tom, jestli to bylo špatné nebo správné rozhodnutí, kdo ho učinil a proč... To Vám zjevně nebrání vylít na jediného člena zastupitelstva, který je tu ochoten vůbec diskutovat a nést svouji kůži na trh, kýbl špíny a nadávek. V té souvislosti je téměř nepodstatné, že kupříkladu pan Samohrd nemá žádné auto ani benzín k dispozici, chodí po městě velice často a hodně pěšky a za svoji práci v zastupitelstvu dostává cca 2 tisíce korun měsíčně, což rozpočteno na hodiny, které takovou prací stráví, činí asi dvacet korun za každou hodinu.
Vzhledem k tomu, že vy zjevně nechce diskutovat o věcných problémech a používat fakta, ale potřebujete si spíš vylít zlost na někoho "nohoře", kdo se má podle Vás nezaslouženě dobře, mám pro Vás jednu radu. Vydejte se za dva roky do voleb, vstupte do Zastupitelstva a něco už sakra s tím bordelem dělejte, ať se v Hradci máme všichni jako v ráji. Nepochybuju, že na to máte, a město VÁS POTŘEBUJE. Nedejte se proto prosit, vemte pana Xavera do party a vymeťte ty hovna, Moc se na Vás těš všichni občani HK.
9.5.2004 14:42
Xaver (neregistrovaný)
RE: insider
K těm hovnům....stačí, když všichni majitelé psů včetně vás budou po svých zvířatech uklízet. Nechávají snad své psy dělat "hromádky" doma v kuchyni? K těm zónám...viz slova pana Malíře - město nemá prostory ani lidský potenciál...jsou zde lidé hloupí, že jsou nezaměstnatelní nebo je zde lidí málo? Obojí je špatně, podceňování schopností lidí na jedné straně a na druhé straně podpora odchodů, protože co dělat ve špinavém městčku bez práce že? A podpora malých investorů - jsou lépe ovladatelní, pravda - ale nejsou hloupí, co by tu dělali.
A dodatek k panu Samohrdovi - přece nechcete abych věřil, že se vám líbí město plné hoven.
9.5.2004 20:02
Jarda (neregistrovaný)
RE: insider
ale město jako takové opravdu nemá prostory a de facto ani potenciál především na dělnické profese tak, aby mohlo budovat klasickou průmyslovou zónu jako mají v Plzni nebo Pardubicích nebo třeba v Jičíně. Má-li přijít investor, o kterém má smysl hovořit jako o velkém, tak by měl asi zaměstnat stovky, ale spíš tisíce lidí v nějaké výrobě, tedy především lidi do řemesla. A kde je chcete vzít? Například Škodovka v 30 km vzdálených Kvasinách nebyla schopna sehnat zaměstnance do výroby, musela to řešit najímáním Poláků.
A co se týče příchodu zahraničního investora, tak bych už doporučoval také opatrnější výběr, aby nám tu za deset let nezůstala prázdná plechová krabice a spousta lidí bez práce (tedy pokud by se je předtím podařilo sehnat). Zase můžu uvést jako příklad Škodovku (a to není žádný nadnárodní koncern hledající levnou pracovní sílu!), která v Kvasinách po dvou letech přistoupila také k hromadnému propouštění.
Co mi spíš na slavném průzkumu a strategickém plánu vadí je fakt, že je to stejně cár papíru. Z listopadového průzkumu vyplynulo, že lidé nechtějí přestavbu fotbalového stadionu, ale naopak koupaliště. A co jim vzkáže magistrát - priority měnit nebudeme! (www.hradeckralove.cz/zpravy/clanek.php?id=567)
Ale jinak za Vámi, Xavere, stojím. Váš boj s psími výkaly sice považuji za boj s větrnými mlýny, ale je mi přesto sympatický :-). Navíc to vypadá, že Vašich příznivců začíná přibývat. Až nás budou stovky, tak si vytipujeme největší nepořádníky, uděláme bezplatnou brigádu, sebereme všechna hovna a vysypeme jim je před barák. A pár hoven přihodíme před městskou policii, ať na pejskaře dává větší pozor :-)
9.5.2004 16:21
Samohrd (neregistrovaný)
RE: Průmyslová zóna
Vážený občane,
i když jsem doufal , že se zde rozvine diskuse o průmyslových zónách, pokusím se reagovat na Váš názor, který bych ale spíše očekával v tématu "Neschopnost hradeckého zastupitelstva".
1) Každý příspěvek o jeho pisateli něco vypovídá. Můj o mně, jejich o nich, Váš o Vás. Pokud Vám vychází, že můj příspěvek je produktem mé nízké inteligence, budiž. Mohu s Vámi souhlasit. Za žádného genia se nepovažuji. Je-li podle Vás čtení zpráv na tomto webu otázkou inteligence, budu se snažit polepšit a zpravodajství si nejdříve přečtu.
2) Ať to bylo mojí nízkou inteligencí nebo jen nepozorností, prostě se stalo, že jsem zprávu pana Fišera nečetl. (Děkuji Vám za upozornění) Procházím si pravidelně pouze diskusní fórum a když si myslím, že mám k tématu co sdělit, pak napíši pár řádek. A protože jsem nevěděl, že pan Xaver reaguje na onu zprávu o Strategickém plánu, předpokládal jsem, respektive chtěl jsem se ujistit, že je to jeho reakce na poslední jednání ZM, na kterém zastupitelé prozatím odmítli pořídit změnu Územního plánu města. V podnětu na pořízení této změny se m.j. jednalo o průmyslové plochy situované západně od Plačic. Věřte mi, že pro toto diskusní fórum by to bylo velmi výživné téma.
3) Stručně :
- Živím se urbanizmem a dopravním inženýrstvím a klid na práci opravdu nemám. Nestěžuji si ale. Věnuji mimo svoji práci městu HK zhruba 60 hodin měsíčně. Věřte mi, že bych rád i více, ale nestíhám. Za činnost zastupitele dostávám od města měsíčně 2049,- Kč čistého. Ještě bych prý měl něco dostat za vedení Výboru pro územní plánování, ale zatím z toho za 2 roky nebyla ani jedna koruna. Ve služebním autě jsem nikdy neseděl (jezdím za městskými záležitostmi svým autem a za svůj benzín) a jiné požitky zásadně neberu. Z nezasloužených platů pobírám za jednání dozorčí rady Dopravního podniku 2800,- Kč. Tady máte pravdu. Zdá se mi to hodně a chamtivě jsem si ty peníze nechal.
- Psí výkaly si nosím domu na botě zrovna tak, jako každý jiný. Že tím tak nahrazujeme činnost Technických služeb je evidentní. To, že na mne ze všech diskusních témat vykoukne fekální téma pana Xavera, opravdu považuji za spíše veselé. Je-li tento můj úsměv podle Vás projevem mé zpupnosti a pohrdáním pořádkumilovným občanem, mýlíte se. Usmívám se nad šikovností pana Xavera, s jakou obratností dovede problém exkrementů naimplantovat do čehokoliv. Pan Xaver má pochopitelně oprávněnou zlost, ale já nevím jak účinným způsobem vychovat psovody k slušnému chování. Aby za zadkem každého hradeckého psa stál připravený městský policajt s pokutovým blokem, nebo pracovník Tech. služeb s vysavačem, nepovažuji za efektivní řešení.
4) Teď konečně k tématu :
- Strategický plán nevytváří zastupitelstvo ani vedení města. Zastupitelstvu bude předložen ke schválení. Jeho zpracování vede podle metodiky EU specializovaná firma, která používá týmy odborníků z různých souvisejících profesí, veřejných činitelů (od církví po občanské aktivity), občanů (průzkumy veřejného mínění a diskuse s občany) atd. V pracovních skupinách pracuje podle profesí také několik zastupitelů.
- Strategický plán, jako výhledový koncepční dokument, se v oblasti funkčního využití ploch města pochopitelně odráží od platného Územního plánu města. ÚPM podle expertízy Czech Investu rezervuje pro průmysl v návrhovém období cca 90 ha nových ploch a pro výhled dalších 40 ha. U letiště by mohly být další. Opravdu se Vám to zdá málo? Strategickým plánovačům se to zdá, jak vidno, asi vyhovující. To, že tyto plochy nejsou na jedné hromadě v průmyslové zóně, považuji za obrovskou výhodu.
- Období, kdy soudruh Šlouf objížděl města a sliboval státní miliardy na zřízení průmyslových zón jsou naštěstí pryč. Utracené obecní i státní miliardy do zainvestování těchto poloprázdných zón bohužel taky. Všechny problémy, které takovéto zóny přinášejí, jsou však již v území definitivně a nenávratně stabilizovány. Viz. Pardubice.
- Pardubice, které ,jak říkáte, se za těch 15 let tvrdé práce sice dočkávají jejích zasloužených plodů, ale nenechte se zmást pocitem. Porovnáte-li obě města objektivně, dovíte se, že v takových osmdesáti procentech ukazatelů je Hradec lepší. Včetně nižší nezaměstnanosti a vyšších výdělků.
5) Závěrem :
- Máte pravdu že platí : jaká vláda, takové nižší složky státní správy (Samospráva nemusí mít vazbu na vládu !). Současně ale také platí : Jací jsou občané, taková je vláda. Kruh se uzavírá. Vážený občane, budeme se muset asi polepšit oba. Já to sám nezvládnu.

Zdraví Vás Martin Samohrd
10.6.2004 12:42
mikeš (neregistrovaný)
RE: Průmyslová zóna
pane Samohrde, stejně obšírným způsobem vysvětlujete jinde na tomto fóru že HK není L.A. a letiště se v něm neuživí, stejně jako že HK nepotřebuje dálniční obchvat (na způsob 3.okruhu) protože 70% dopravy ve měste je cílových.

Podle posledních zpráv z novin, letiště u jižních sousedů přijalo v r.2003 rekordní počet cestujících, čeká ho rozšíření a v budoucnu si vystačí bez armády, protože ejhle není zcela letištěm regionálním ale i doplňujícím k Ruzyni, které konkuruje polovičními cenami. Dostavění dálnice do HK mu ještě pomůže!

Druhá věc, opravdu si myslíte že na hradeckém městském okruhu bude po dostavění dálnice k HK 70% dopravy cílových??? Jistěže nebude, ale na to už budeme jen koukat. Prodloužená dálnice bude zase o něco víc pohodlnější alternativou k D1 a co se bude dít, raději nemyslet. Opět desetiletí nicneřešení a žití z podstaty..

Jak je napsáno v příspěvku níže, koncentrování kapacit velkých firem vytváří základnu pro možný rozvoj žádoucím směrem - k výrobě s větší přidanou hodnotou, k vývojovým centrům, k technologickým parkům, což se na jih od nás už chystá. To vy ale nazýváte opět v duchu zaprášených pouček, "stabilizovanými problémy..v poloprázdných zónách". V té pardubické, která je z poloviny placená z dotace a z poloviny téměř zaplacená, je už několik středních investorů! Přeju hezký den, Mikeš
12.6.2004 18:25
Samohrd (neregistrovaný)
RE: panu Mikešovi
Vážený pane Mikeši.
Asi čerpáte informace z jiných podkladů než já. Z toho by mohlo vyplývat, že máte na některé věci odlišný pohled. Myslím, že by další obšírné popisování a zdůvodňování mého názoru nemělo smysl.

Proto jen stručně :
- V posledním květnovém týdnu jsem dělal v Hradci rozsáhlý směrový průzkum dopravy. Počkejme si na výsledky. Myslím, že si na některé dopravní údaje opravíte názor.
- Moc dobrým ukazatelem je porovnání objemu investic vloženych do výstavby v Hradci a v Pardubicích. (Bohužel nemám teď u sebe konkrétní čísla, ale rozdíl ve prospěch Hradce je jednoznačný)
- Prosím, kolik letiště v Pardubicích loni přijalo cestujících? Já to nevím.
Zdraví Vás Samohrd.
14.6.2004 11:52
Mikeš (neregistrovaný)
RE: panu Mikešovi
Díky za vaši odpověď.
Na dopravu si v pozitivním směru opravím názor rád.
"Porovnání objemu investic vloženych do výstavby" je jistě hodnotným ukazatelem, ale troufnu si tvrdit že (v posledních letech) dominují jen super-hyper tesca, hypernovy a jistě i 1 kilometr 4proudé silnice pro nakupující k Březhradu. Bytový trh doposavad v krajích stagnoval. Protože Hradec v hangárech vede nad všemi, věřím že rozdíl oproti PA je jednoznačný.
Měl jsem na mysli spíše investice to technologií, podnikatelské infrastruktury a.. potenciálu. Jen panasonic zamýšlí investovat do továrny 8,5mld, ostatní střední investoři od 1/2mld do 1,5mld přímých investic, o plánovaném vývoji a t.parcích tu již bylo psáno. p.s. Růst průměrných mezd v roce 2003: HK 6,5%, PA 9,5%.
Letiště: v r.2003 odbaveno 30.000 lidí. celkově v letech 95-03 odbaveno 50.000 lidí.
Přeju hezký den, D.Mikeš
10.5.2004 14:55
phavel (neregistrovaný)
zdánlivý úpadek HK
Vcelku nedávno jsem si přečetl v MF Dnes článek, který srovnával počty zaměstnavatelů-firem různých velikostí obou měst tj. Hradce a Pardubic. Přestože člověk již dlouho slýchá o progresivitě a velké úspěšnosti Pardubic a spánku Hradce, čemuž tak docela nevěřím, jsem přeci jenom čekal jasné vítězství našich sousedů. Opak však byl pravdou! Hradec byl ve většině ukazatelů, jak zmínil pan Samohrd, skutečně lepší a dopadl celkově lépe než Pardubice. Řeči o nezájmu investorů se proto nezakládají na skutečnosti. Hradec tedy "udržel krok" i když se neřídil moderním trendem výstavby obřích průmyslových zón a lákání investorů, kteří se honosí vysokým číslem zaměstnaných lidí (veskrze se však jedná o nekvalifikovanou sílu) a kteří mohou, až se zde zvedne cena práce, odsunout své montážní linky (opět) na východ.
10.5.2004 20:56
PN (neregistrovaný)
odpoved p.Samohrdovi
Pane Samohrde, ke mzdam v obou mestech.. Jiz pred rokem bylo v tisku k dispozici statisticke srovnani, ve kterem mely Pardubice (mesto) radove o stokoruny vyssi mzdy. Rozdil jiste neni velky, podstatne je, ze v Pardubicich (ktere ve mzdach znatelne zaostavaly) mzdy jiz leta trvale rostou, na rozdil od Hradce. Napovida to, ze velci investori nejsou jednoznacnou chybou, jak tvrdi p.Malir. CR totiz nabizi vyhodu trvale strategicke polohy (v ramci Evropy), relativne nizkych mezd + vysoke kvalifikace zaroven a tyto vyhody CR jeste dlouho neztrati. Foxconn vybudoval vyrobni a logisticke centrum, zkusenosti Panasonicu vyuzili dalsi (3) drobni japonsti investori z automobiloveho prumyslu. Obe firmy uvazuji o zrizeni vyvojovych pracovist. Se samospravou a univerzitou pak spolupracuji na priprave technologickeho parku pobliz prumyslove zony Pce. Pro drobne investory, sektorove sluzby a vyvoj je pravdepodobne takovy impuls a transparentni zazemi nutnosti..... disponuje snad timto Hradec?
17.5.2004 13:43
Méďa (neregistrovaný)
Nevím, do jakého tématu to mám napsat, ale neví náhodou někdo, co se "staví" u Hypertesca? Vypadá to tam docela rozoraně a jenom by mě zajímalo, zdali tam nepřibude nějaký nový "skvost". Děkuji za případnou odpověď.
9.7.2004 15:01
Chuckyy (neregistrovaný)
tohle me bavi
Nazdarek Hradecaci,
nevim kde nasi zastupitele porad berou tak pekne statistiky tykajicich se nasich platu vuci PCE a nezamestnanosti a investicim do infrastruktury... az se mi to zda byt komicke.. pritom to je tak jednoduchy staci si zajet na kaficko do PCE a podivat jak se tam zije, je to sice muj subjektivni pocit ale v Pardubich mi lidi pripadaji spokojenejsi a cistejsi :-) za to hradecaci jsou stahany aby se 2x po vyplate nekde "ukazali" ze na to maji a potom jedli suchy rohliky :-)

a je jasny ze nase hrobecky jako je Cechie, Pivovar,a v neposledni rade letiste......... mame jediny ze dalnice je rozhodnuta a ze nenastane jeji odklon k Pardubicim protoze to uz by byl uplny konec a mesto Hradec Kralove by se ztrailo z mapy CR

jo a jeste neco, at zije vsesportovni stadion (mesto sportu :-)) jakyho?? vsechno jste rozprodali) ja budu dal jezdit do Pardubek na koupaliste a do dalsich modernich mest jako jsou Trebechovice, Tyniste, Dobruska atd... :-))
11.7.2004 21:20
Xaver (neregistrovaný)
RE: tohle me bavi
Máš pravdu, taky to tak vidím. Ony Pardubice jsou i méně obesrané a obechcané od psů. Však se i počet obyvatel v Hradeci snižuje oproti Pardubicím. Postupně Hradec Králové, to špinavé městečko upadne do zapomnění.
12.7.2004 11:43
Komnacky (neregistrovaný)
RE: tohle me bavi
Technicke sluzby v HK maji zase spoustu nove techniky, kterou si prece pred privatizaci nemohou ponicit. Nebo je to jinak? Znate ovsem jine mesto kde obcan rucne, podle otrocke vyhlasky, uklizi chodnik v sirce 2m a TS se stroji jen pouhý 1m? Opravdu to neni obracene! At zije otrokar - Statutarni mesto Hradec Králove.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme