Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
20.8.2006 00:00
Pája (neregistrovaný)
Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Myslím si,že už toho bylo dost,kdyby to udělal některý soukromník,tak ho sejmou že se nestačí rozkoukat.Co se musí stát,aby takoví prodejci už konečně dostali POŘÁDNOU pokutu?
20.8.2006 23:02
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Zelená kuřecí stehna na tácku byly jistě vidět a zkažená vejce v propustném obalu musely být cítit vskutku ohavně.Pokud si tohle někdo koupí, tak mu už není pomoci a potřebuje opatrovníka.
21.8.2006 18:07
Roman  (Pokročilý)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Xavere boduješ, výstižněji to asi ani nejde napsat.
Obchoďáky jsou oblíbené a je to už standard. Zajímalo by mě, jestli ti, kdo proti nim tak vehementně brsní, chodí nakupovat veškeré nákupy do malých sámošek a krámků.
A pokud je pisateli víc jak zhruba pětatřicet, tak by si na nákupy v malých kšeftech mohl vzpomenout. Na rozdíl od obchoďáků si maso nebo ovoce moc vybírat a přebírat nemohl a prodavač vždy dohlížel na to, aby vše prodal.
Jó holt našincům se těžko někdo něčím zavděčí. Když si zvyknou na pohodlíčko, začnou na něj nadávat a vzpomínat na to, na co nadávali předtím.
21.8.2006 19:24
riza-do  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Jojo, přesně tak. Ale osobně nakupuju maso více v masnách než v hyper-supermarketech. A to jen v těch ve kterých mám důvěru kvůli známostem vedoucích či prodavaček. Což tohle také nemá kdekdo. V dešní době jsme holt odkázaní na takového markety, buďme za ně rádi.
Lidi se snaží ušertřit, tuhle jsem šel tescem v centru, byla tam poloprázdná vitrýnka a v ní prošlé věci (měli to označený) mě by opravdu nenapadlo koupit si psýr s prošlou lhůtou, ale lidi kupujou. Je to hotl jejich blbost, když ěnco ebru a není to označený tak si to prohlídnu a jak už tu bylo řečeno, oba příklady byli vidět.
A musím říct NENÍ to jenom v Hradeckých, je to po celém ČR
22.8.2006 11:16
Stanan  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
no ja osobne nakupuju, pecivo v pekarne, zeleniny v zelenine nebo na trhu a ostani veci v bazalce, velky nakupy jednou za cas delame v intersparu, specialne tesco,kaufland me pripominaji praktiky obchodu z drivjesi doby "aby se vsechno prodalo" protoze to co se vydava napriklad za zeleniny to se jen tak nevidi, ale co hlavne ze to stoji 1,50 v akci....
22.8.2006 14:24
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Nevidím žádný rozdíl v nakupování v OD Interspare nebo v TESCU, nebo v jiném OD. Myšlenka OD je asi dobrá, ale bohužel se všude odráží přístup zaměstnanců (t.j. namáhej se pouze do výše svého platu). Je obecně známo, obchoďáky se zrovna na mzdách moc nepředají a většina těch, co tam pracují to berou jen jako přestupní stanici, než si seženou něco lepšího, a nebo je to bohužel k jejich vzdělání vrchol toho, co mohou vykonávat. Tak co vlastně kdo očekávate? Jediný obchoďák na potraviny, který měl úroveň, byla DELVITA, kde ale bohužel platilo heslo, že za kvalitu se platí. Možná proto ji také převálcovali levné, ale méně kvalitní OD.
23.8.2006 12:18
Stanan  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
no me prijde ten interspar jakoby "serioznejsi" prave oproti tescu nebo kauflandu ale to je spis asi jenom dojem nez fakt
22.8.2006 22:42
riza-do  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
U tý zeleniny je asi nejlepší mít vlastní zahrádku:-))
Ale je zase pravda, že jsou tu trhy takže to co se nenakoupí v marketech sežene se tam.
23.8.2006 21:24
Roman  (Pokročilý)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
A kde jako si myslíte, že se bere ta zelenina a ovoce na tržnicích ??? Že je to jako ze zahrádek prodávajících ? :-))) Stejný zdroj, stejná sorta, stejné ceny jako v obchoďáku, mnohdy větší. Rozdíl je jen v tom, že na tržištích do toho v létě praží sluníčko, na podzim se na to práší a v zimě přemrzá... V obchoďáku si vyberu v pohodlí kousky, které já chci a které si vyberu. U masa si můžu vybrat z balíčků, nebo si zajdu třeba do Skaličanu.
Vracím se na začátek k reakci Xavera, kdo nehází zboží do vozíku bezmyšlenkovitě a tupě, tak nemá důvod si stěžovat. Stejně si myslím, že naprostá většina obchoďákama zhejčkaných brsnilů by se na malém městě bez supermarketů zbláznila.
24.8.2006 15:20
Stanan  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
no na tom trzisti musite vedet za kym jit, protoze tam je spousta lidi ktery prodavaj svoje veci ze zahradek, nebo jezdej z okolnich vesnic ze zahradnictvi....ted v sezene to je aktualni,samozrejme ze v zime to vsichni berou z v.o. Atlanta :o)
24.8.2006 15:51
riza-do  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Nemáš pravdu, na tržnici je to někdy dražší někdy levnější. Ale zase je to o známostech, když víš kde to má ze zahrádky a kde ne. Řekl bych tak 60%-70% procent je ze zahrádek:-P
24.8.2006 20:11
Roman  (Pokročilý)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
60 - 70 % ??? :-))) A kde jsou ty mnohahektarové zahrádky ? :-) A jestli, dá se to při tom množství ještě nazvat zahrádkou ? A nejlepší je, že to ti "pěstitelé" vynášejí z aut v originálních krabicích... Svět chce být klamán, stačí napsat "domácí". Těsně po devadesátém jsem chvilku prodával vajíčka z Kosičského velkochovu, stál jsem nad pěti bednami vajec po 360 ks a nejmíň dvakrát do hodiny se mě někdo zeptal, jestli jsou domácí. :-)
Ale aby jste mě neukamenovali, určitě se tam i nějaké ty domácí produkty najdou. Ale líbí se mi, jak se to tady hemží kdysi tak důležitým slovíčkem "známosti". :-)
24.8.2006 21:04
riza-do  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Tak jsou tržnice a tržnice. Hodně lidí má třeba krabice z obchodů ale to přece neznamená že to z těch obchodů je. Většině těch co sou na tržnicích jsou z vesnic nebo z domků se zahradou. Jen musíš znát ty správný lidi a nejít hned k rpvnímu stánku a kupovat..
25.8.2006 22:51
xMike  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Tak treba včera jsem v Tescu videl chlápka, co měl naprosto plnej vozejk jen KIWI (nekolik krabic), opravdu si myslite že to měl pro svoji potřebu? Řekněme pro rodinu? Nebo paní, plnej vozejk melounů, ani to nemohla uvézt. :o) Myslíte si že stihne jeji rodina sníst 200kg melounu dřív než se to zkazí. Já teda ne. :o) Jde to hned otočit na trh, nebo na vesnici a tam to prodá.
26.8.2006 00:10
riza-do  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
No tak to je logický. Ale nemůžeš všechny na trhu odsoudit. Taky to může být podnikatel,a le ten by asi spíš šel do makra.. ikdyž zase tesco s těma cenama je dost u zdi tak možná..
27.8.2006 20:27
Roman  (Pokročilý)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Ale vždyť to tady není o odsuzování trhovců. Ať si klidně prodávají co chtějí. Nesouhlasím akorát s tím, že je to tam obecně lepší, než v obchoďáku. A pak stačí chvíli sledovat cvrkot u Kauflandu při akcích a slevách, to je jak ve velkoobchodu. Makro má ovoce a zeleninu dost drahou, rozhodně tam nemají ty ceny tak zajímavé jako v Tescu a Kaufáči.
24.8.2006 13:28
Phavel  (Pokročilý)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Nojo, ale pěstujte se s tím... :-) Tuhle jsem třeba kupoval krásnou mrkev Hypertescu a za dost solidní cenu. Hned jsem si vzpomněl jak se s ní moje matka na chalupě pěstovala... pletí, zalévání atd. a nakonec část úrody sežrali hryzci, část zplesnivělo, špatně se nám skladovala - sklep nevhodný, lednice malá na celou úrodu mrkve... Brambory - podobně. Atd. U ovoce se zase často nevyhnete také chemickým postřikům, jinak vám stromy napadne plíseň, mšice, nebo já nevim co. Nejlíp se tak pěstuje ovoce, které roste bez pomoci - např. vlašské ořechy, ty stačí jen 1x rok sebrat, navíc i v krámě jsou poměrně drahé.
6.9.2006 21:06
D.HK  (Nováček)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper,supermarketech
Pravda pravdoucí. Ale znám i taková individua, kteří toto ač vidí, koupí a pak se na tom snaží "vytřískat, tedy dostat bezvadné zboží a pokud možno dvojnásobné množství - jako odškodné.Holt české hlavičky ledacos vymyslí. Ale to zkažené zboží je tak ošklivé, že osobně bych to do ruky nevzala ani v rukavici...
2.9.2006 16:15
Plaváček  (Nováček)
globus
Já osobně kupuju v hyprech v hk leda běžné věci - kolínka, rýži, pití, drogerii, pečivo, mléčné výrobky. Pokud jde o maso, kupuju výhradně v globusu v pardubkách. Kvalita špekáčků, klobás, masa a uzenin se vůbec nedá srovnávat. Jedu tam tak jednou měsíčně, natřískám si mrazák a mám na měsíc klid.A ty salámy, mňam. Jo, a pokud jde o vajíčka, tak ty fakt vždycky kontroluju.
6.9.2006 20:57
D.HK  (Nováček)
Kupování v hypermarketech
Hypermarketech - no, Tesco se rozmáhá, sortiment, který měl dříve Carrefour, ten už prý nebude. Štve mne, že mají hlavně ty "Tescověci", tedy extra pro Tesco vyrobené, levnější ale podstatně méně kvalitní. A když jeden každou chvíli vidí a slyší o nějakém průšvihu, zkažených vejcích, mase - tak tedy by raději šel jinam, jenže ono moc kam není. Jedině maso si můžu jít koupit ještě taky do řeznictví, housky a chleba k pekařům - a není na škodu občas to vyzkoušet.
7.9.2006 08:34
Eraser  (Nováček)
RE: Kupování v hypermarketech
Ony Tescověci by neměly být a nebývají méně kvalitní než věci jiných značek.Výrobce je totiž stejný.Finta s Tescověcmi je v tom,že výrobce prodává svou nevyužitou kapacitu výroby.Fixní náklady už má zaplacené věcmi se svou značkou,a proto můžou být věci pod značkou hypermarketů levnější.
7.9.2006 10:32
Stanan  (Nováček)
RE: Kupování v hypermarketech
no nevim, u nekterych "tesco" veci me prijde ze jsou osizeny, proto jsou levnejsi, kdyz se podivam na ty nejlevnejsi "modro.cerveno.bily" tak me spis prijde ze to je parodie na jidlo.....
7.9.2006 13:18
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Kupování v hypermarketech
S Tesco produkty to je přesně tak napsal Eraser. Dokonce často bývá na obalu malým písmem napsán i výrobce, a ten má často svůj značkový produkt o kousek dál v regále, ale o něco dražší. Tak nevidím důvod, proč ho nekoupit, když je zabalen jen do obalu Tesco.
7.9.2006 21:16
Roman  (Pokročilý)
RE: Kupování v hypermarketech
Nechápu, co tu tak vášnivě řešíte. Nutí vás snad někdo kupovat ony tescovýrobky ? Když se mi to nelíbí, tak si hned vedle šáhnu po značkových za běžné ceny... Průšvih by byl, kdyby běžné zboží na regálech nebylo a k dostání byl jenom levný šunt. Ale takhle to je jen u čongů, ne v obchoďácích. A je na zodpovědnosti každého, po čem sáhne. Koupit si nudle za poloviční cenu a pak se čílit, že se poněkud rozvářejí, nebo párečky za třetinu a pak se divit, že nepotkaly maso... Snad není takový problém pochopit, že prostě každá surovina a práce něco stojí a kromě reklamních akcí nelze čekat cenové zázraky.
8.9.2006 13:45
Phavel  (Pokročilý)
RE: Kupování v hypermarketech
...nudle za poloviční cenu a pak se čílit, že se poněkud rozvářejí, nebo párečky za třetinu a pak se divit...

Někdy koupíte i za plné "ceny", ale doma zjistíte, že vlastně v té samé kvalitě. Zvlášť dražší uzenina jde méně na odbyt, takže můžete koupit i "luxusní" ale zase poněkud starší páreček a taky si moc nepochutnáte... :-)
8.9.2006 21:46
Roman  (Pokročilý)
RE: Kupování v hypermarketech
No jo, to je zase jiný problém, ale to se zase může stát v podstatě všude. To zase asi nebude specialita jenom obchoďáků.
Aby to tak nevyznělo, že dělám nějakého advokáta obchoďákům - štve mě jen krapet, že se z nich dělá obecně humusárka a tržnice a malé kšefty se vynášejí jako bezchybné...
10.9.2006 19:42
Phavel  (Pokročilý)
RE: Kupování v hypermarketech
Ne, já to taky tak nemyslel proti hypermarketům, ale obecně. Osobně se přiznám, že raději nakupuji právě v nich než v menších obchodech, nebo tržnicích. Rád si všechno sám v klidu prohlídnu a vyberu :-)
8.9.2006 21:48
Pája  (Nováček)
RE: Kupování v hypermarketech
Když jdu na nákup do TESCA na brněnské,tak to je adrenalin,páč v jednom kuse nemají buď pečivo,nebo maso,nebo kys.zelí,nebo něco jiného a místo toho tam visí nějaká omluva.Myslím,že když je to hypermarket,tak by měli kurňa mít všechno,nebo nabídnout jinou variantu toho zboží,které momentálně není.
10.9.2006 09:11
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Kupování v hypermarketech
Tak proc tam chodis? na zvyseni adrenalinu? na to znam lepsi zpusoby :-)
Kdyz se ti tam nelibi, chod jinam...

10.9.2006 21:55
Pája  (Nováček)
RE: Kupování v hypermarketech
Bohužel,naši zastupitelé to nechali postavit u nás za barákem,tak i když tam mají h...,tak nebudu chodit přes půl města,kde nemám taky jistý,že seženu všechno.
8.3.2007 23:22
Hradecan  (Nováček)
nakupovani
ja sam nemam problem s nakupovanim v hradeckych super,hypermarketech,ale nemam rad,kdyz se lidi tlaci v obchode.Uvedu zde jeden priklad:Je sobota rano,neco pred 07:00 a pred obchodnim domem Kaufland se tlaci skupinky slevychtivych duchodcu s pojizdnymi tastickami na koleckach,kteri si usmysleli,ze to co vcera videli v letaku,proste musi koupit a je jim jedno,jestli tim nekoho neotravi.Posuvne dvere se oteviraji a v milivterine jsou vsichni v obchode.takovy start by nemel ani vehlasny Michael Schumacher s ferrari.a tak se vsichni hrnou k ruznym regalum a nekoukaji se za sebe,jestli nekomu svym vozickem,ktery si sikovne dali do cesty tak,aby se ostatni nedostali dal.Vskutku legracni situace.Pak si clovek rika,co ti duchodci cely den muzou delat?Jesteze se v Kaufu neplati kartou jako nekde,to uz by teprve bylo znicujici.Podivejte se do tesca,kde fronty u pokladen jsou na dennodennim poradku.Kdyby nahodou chteli islamsti teroristi zasahnout velky dav lidi,tak lepsi cil ani nemuzou najit.
9.3.2007 00:01
X Y  (Pokročilý +4)
RE: nakupovani
Když máš z nakupování jiných takové trauma tak choď nakupovat o hodinu později, nemusíš se s nimi přetlačovat, nebo se také snaříš aby ti nic z letáku neuniklo ? nebo nechoď vůbec, taky můžeš jít nakupovat třeba ve 2 ráno, to určitě nebudeš závodit s důchodcema. Placení kartou netrvá o mnoho déle než placení v hotovosti a určitě je rychlejší než když někdo platí stravenkama. A neznám pohodlnější nakupování než ve velkém obchoďáku.
12.3.2007 21:41
Jirka z Pardubic  (Nováček)
TESCO
Já si myslím že po té obří náborové kampani, kterou Hradec udělal( Hradec je nejlepší místo pro život atd.) by se mělo město začít připravovat na obrovský přiliv obyvatel a tudíž by mělo začít vystavovat další hypermarkety aby byl schopen zajistit tu gigantickou tržní sílu,kterou zajisté budou noví přistěhovalci představovat.Kupříkladu myslím si že tam máte málo Tesco marketů
13.3.2007 18:58
rundlikus  (Nováček)
RE: TESCO
No já myslím že je to na 93 500 obyvatel až moc a není tady jenom tesko ale taky interspar, hypernova atd. já myslím že je to dostačující
13.3.2007 21:57
X Y  (Pokročilý +4)
RE: TESCO
Tak já bych to odhadoval nejméně na 200 000 lidí a těch obchoďáků vůbec není moc, myslím že tak 2 až 3 by bez problémů snesli a docela rád bych je viděl, pořád je v obchoďákách moc lidí, pořád si překáží a u pultů a pokladen jsou dost velké fronty.
12.3.2007 22:34
Ira  (Pokročilý +1)
Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper, supermarketech
Tesco marketů je v Hradci málo a ještě nám chybí Globus.
13.3.2007 18:02
Roman  (Pokročilý)
RE: Jak se vám nakupuje v hradeckých hyper, supermarketech
Globus a ještě jedno Tesco budeme mít hned, jak jak se y Pardubic stane hradecké předměstí... :-)
13.3.2007 19:05
Franta  (Nováček)
tesco
Myslim ze to bude spis naopak :D Hradec se zmensuje a pardubice rostou :)
13.3.2007 20:02
rundlikus  (Nováček)
RE: tesco
Krucinál co jste za město že nemáte vlastní pořádnou stránku kde si nemůžete ani zaklábosit proč lezete pořád sem nesnášíte hradec tak sem nelezte (netýká se slušných pardubických občanů)každý jsme zcela odlišní ohledně měst každý je vystavěno trochu jinak my nemáme potřebu se věčně navážet do vás. sice vás šlechtí že stavíte jak o závod ale některé stavby se mi úplně příčí to co se dělá vedle toho obch.centra které je rovněž ve výstavbě je absolutně vůči mé mysli máte tam starý baráky a najednou se tam postaví nějaký objekt kterej se k tomu absolutně nehodí podle mě je to nevkus a jestli jednou budete větší než my tak mě osobně to bude jedno protože já si budu žít kde se mě líbí a to je hradec
13.3.2007 21:59
Franta  (Nováček)
RE: tesco
Ja sem pouze reagoval na hradeckou agresy pokud se nekdo navazi do pce tak to je u tebe v poradku jak je to naopak uz se certi zenej :D podle me se ani jedno z mest nestane predmestim druheho je to jen takove postuchovani ktere nema s realitou moc spolecneho co se tyce te nove budovy tak stare domy jsou pouze z jedne strany jinak vsude okolo je moderni zastavba.
14.3.2007 11:27
Phavel  (Pokročilý)
RE: tesco
já jsem rád, že jsou tady lidi z Pardubic, svědčí to o jejich zájmu o naše město, což se nedivím ;-) a k tomu předměstí - to je už takový folklor ta naše hradecko-padrubická rivalita...
14.3.2007 19:51
Roman  (Pokročilý)
RE: tesco
To se handrkujete kvůli té zmínce o předměstí ? - A smajla nakonec jsem tam dělal asi proč ? :-))) kdybyste slyšeli ty "řežby" třeba na vojně, kde byli hradečáci i pardubáci... Vždyť je to jen sranda !
17.3.2007 18:39
Eva  (Pokročilý +6)
nákupy
Jistě by se daleko lépe nakupovalo, kdyby byly všechny pokladny otevřené, takto se mi zdá, že fronty jsou umělé, aby si lidé ještě co nejvíc věcí koupili z dlouhé chvíle u pokladny. A naprosto chybí obchod s potravinymi a zeleninou ve Třebši a u nové výstavby bytů kolem Duranu! Kolen Brněnské je jich nelogicky moc a zde nic. Snad také někdo schvaluje územní plán, ne?A´T se tam jdou zástupci města podívat.
17.3.2007 20:21
Pája  (Nováček)
a co Delvita?
V novinách psali,že všechny objekty po prodejnách Delvita koupila BILLA. Jak je možné,že v Hradci je tam nábytek? BILLA neměla zájem investovat v dnes už asi bohužel bývalém salónu republiky nebo to byl strach dominujícího TESCA z dalšího konkurenta?
18.3.2007 20:25
X Y  (Pokročilý +4)
RE: a co Delvita?
Proč by tam měla být ještě další prodejna potravin a ještě k tomu mizerná, vedle Kauflandu by neměla šanci, tak proč by tam nemohla být prodejna s nábytkem.
18.3.2007 21:42
Pája  (Nováček)
RE: a co Delvita?
Nevím proč by nemohla mít BILLA šanci proti Kauflandu zvlášť po reklamě,kterou si udělal.Pravda je,že obchoďáků je tady už dost a je jedno jestli o 1 víc nebo míň,nábytku je ale taky plno a tak mi furt vychází ta konkurence.
19.3.2007 18:46
X Y  (Pokročilý +4)
RE: a co Delvita?
Billa nemá a nemůže mít šanci, už jenom skladbou a rozsahem prodávaného zboží a cenou. Bežte se podívat do jednotlivých prodejen zkuste spočítat kupující a auta a bude to hned jasné. A to co se Kauflandu párkrát povedlo, lidi celkem netrápí, je to vidět na davech lidí v prodejně. Ve všech obchoďákách při nakupování musí být člověk opatrný co kupuje, všude je to podobný. No a v Hradci by těch prodejen mohlo být ještě tak o 2 až 3 víc, pořád jsou ještě velké fronty a návaly lidí. Nevím jestli je prodejen nábytku hodně nebo málo, tak často ho nekupuju, ale asi se prodává, když prodejny přibývají.

2.4.2007 14:58
Plaváček  (Nováček)
není nad globus
Osobně nejraději jezdím do Pardubic do Globusu - tak jednou měsíčně si tam nakoupím maso, párky apod. Mají tam i dobrý pečivo, ovoce - vlastně mi tam vyhovuje všechno. I ceny. No kde koupíte 2 l coca coly za 25,90? :o)))Tady v HK mě nejvíc štve Tesco. Sice veliký obchod, ale malý výběr, věčně nemají to či ono...
2.4.2007 16:10
Xaver  (Profesionál +11)
RE: není nad globus
Ďjó Perníkov...tam je blaze. I po psech tam lépe uklízejí. :-))
10.4.2007 10:17
Plaváček  (Nováček)
RE: není nad globus
Máš pravdu. já včera byla na procházce s mrňouskem a těch hoven na chodníku, no hrůza. To se mi v Pardubicích nestávalo...
26.5.2009 17:45
Montrose  (Nováček)
RE: není nad globus
To je možný, tam na zem kaděj lidi.
2.4.2007 17:04
rundlikus  (Nováček)
RE: není nad globus
Tj mě mrzí že už tady není carrefour tam bylo všechno a neměli tam tak páchnoucí kuřata mě osobně se tam líbilo a pak jsem spokojený s intersparem tam taky najdu všechno co potřebuji a levně abych pravdu řekl tak mě ten Globus nenadchnul Ehm Xavere v Pardubkách jsem nedávno byla a to nádraží jak je prochcaný nebo u Grandu tam to taky není slast tak se nad městama nepovyšuj ohledně psů já myslím že všude to je stejný
2.4.2007 17:05
rundlikus  (Nováček)
RE: není nad globus
ÉÉÉÉÉÉÉ oprava v pardubkách jsem byl jinak hezký den všem
6.4.2007 17:59
Eva  (Pokročilý +6)
Tesco
Svatá pravda - od doby, kdy je ve Futuru Tesco, šla úroveň jak sortimentu, tak prodeje prudce domů.
6.4.2007 19:27
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Eva
Omyl...Futurum je stále Futurem, jen místo Carefouru je Tesco. A nakupovat se v Tescu moc nedá, protože obvykle není co.
10.4.2007 07:01
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Eva
A ještě na to málo, co tam mají, se stojí u pokladen fronta, jak za sociku na toaleťák. :-(
10.4.2007 11:51
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Eva
Rika ti neco volba nohou? Jestli se ti to nelibi,tak bez utratit sve penize nekam jinam... Pokud to udelaji vsichni, budou muset s frontami neco udelat,ze? Ale tam by to bylo drazsi, ze? Proste je to volba :)
BTW. Jsem prave v Irsku a takove fronty, vsude, bych vam pral... Na letisti stojite frontu na taxika, ve meste na bankomat a nej jsou ty v supermarketech :)
7.6.2007 23:46
Paní Kamila  (Nováček)
supermarkety
Hradecké supermarkety jsou opravdu obludné. Omlouvám se za tak ošklivé a hanlivé označení, ale považuji ho za vskutku výstižné pojmenování věci určité. Ikyž jsem se skoro až zdráhala takto stavby v našem městě označit, neb je mi známo, že mnozí z Vás v těchto nových, velkých obchodech nakupují. A to opakovaně. Vážně bych nechtěla svým trefným příspěvkem někoho zlákat nebo přesvědčit, aby v supermarketech již nadále nenakupoval. A to jako že toto riziko zlákání je rozhodně nedozírně veliké. Bylo by mi trpné na Vás, mladé lidi takto působit, neb vím, že tato obludstva jsou součástí, a mnohdy i stavebním kamenem Vašeho života. Proto by se neslušilo, abych Vás já ovlivňovala. Proto raději nebudu psát své další názory na tato železobetonová monstra. Postačí, když stručně, krátce a výstižně vyjádřím svůj skormný názor občanky Hradce Králové: "Hanba supermarketům!"
8.6.2007 09:15
Eraser  (Nováček)
RE: supermarkety
Tady chce někdo napodobovat Xavera a nějak se mu to nedaří :-) Zatímco Xaver napíše svůj názor k aktuálnímu tématu a na závěr vtipně okomentuje nevychovanost majitelů psů a z toho vyplývající špinavost města, vaše příspěvky jsou o ničem.
8.6.2007 16:43
X Y  (Pokročilý +4)
RE: supermarkety
Taky názor, ale zajímalo by mě když jdete dělat "velký nákup" tak jdete po městě, vláčíte sebou plné tašky a vymetáte 8 obchodů a strávíte tím půl dne ? Nebo jenom se jenom snažíte být hloupě vtipná a 3 x do týdne vystřídáte obchoďáky aby vám neutekla žádná akce ? Jakpak to je .
26.5.2009 17:49
Montrose  (Nováček)
RE: supermarkety
To by mě teda zajímalo, kam chodíte nakupovat. A co teprve až nám postaví obludné koupaliště, obludný fotbalový stadion a další obludnosti. To teprve bude...
24.8.2007 16:28
Xaver  (Profesionál +11)
podpultem
Rudá doba se vrací. V Tescu je už třetí den nápis, že máslo není...to levné do 25Kč. Dnes místní prodavačka platila u pokladny těchto másel 15 kousků. Rudá doba se vrací, ale v jiné rovině...tehdy se skrývali před ostatními zákazníky.
24.8.2007 22:28
X Y  (Pokročilý +4)
RE: podpultem
? ? Co má být ? Nějak nechápu co jsi napsal, kdo nebo co se skrývá? Jinak másla je všude víc než než dost, může se ale stát, že momentálně je prodané a nové ještě nenavezli, pak stačí počkat nebo zaskočit do sousedního obchodu. Zřejmě pár lidí má potřebu si dělat zásoby na 5 let dopředu když přiblblí jezeďáci vykřikují, že je málo mléka a vše bude hrozně drahé, jenom aby měli možnost zkoušet zvyšovat ceny. Především se takhle dobře vyprodávají staré a vysoké zásoby a pořád to funguje.
26.8.2007 10:42
Eraser  (Nováček)
RE: podpultem
Přečtěte si Xaverův příspěvek znova. Očividně vám uniklo, o čem je. Já Vám to zkusím vysvětlit: obchodní dům svým zákazníkům sděluje, že jistý výrobek ze svého sortimentu zrovna nemá na skladě. A pak zákazníci vidí, že zaměstnanec tohoto obchodního domu kupuje mnoho kusů výrobku, který údajně nemá.
27.8.2007 11:25
Martin7  (Nováček)
RE: podpultem
Tak ohledně toho zboží pod pultem, nedávno měli v OD Kaufland v akci věž, údajně pouze 12 kusů. Akce měla platit od soboty ráno. V pátek večer jsem tam šel a prodovačka mi sdělila, že v prodeji budou až od zítra tak, jak je v letáku. Což mě potěšilo, přivstal jsem si a ráno tam byl v době otevření, ale k mému překvapení neměli už ani jednu a jiná prodavačka mi sdělila, že je už vyprodáno, že je dali do prodeje už včera. Z čeho vyplývá, že si je zaměstatnci rozebrali. Tím pádem jde o klamnou reklamu na výrobek, který se vůbec nedostane do prodeje.
30.8.2007 08:57
Eraser  (Nováček)
RE: podpultem
No vidíte, to je něco podobného jako s tím máslem.
28.8.2007 12:02
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: podpultem
Je velmi pravděpodobné, že máslo za 25 Kč, toho s mlékem mnoho společného nemá. Sám jsem si ho jednou koupil a na máslo z mléka bych opravdu nesázel. Paradoxem je, že na obalu tohoto rádo by másla, není napsáno složení výrobku. Je tam napsáno pouze že obsahuje 82 % tuku. Ale jakého?
28.8.2007 19:03
X Y  (Pokročilý +4)
RE: podpultem
A můžete nám prozradit z čeho jako by máslo mělo být vyrobené než z mléka, když je na něm napsáno, že to je máslo ? A když je to vyrobeno z mléka tak jaký jiný tuk by tam měl být než živočišný z mléka ?
Pokud není výrobek z mléka není na něm označení máslo, to už byste mohl vědět a pokud máte pochybnost, nechte si udělat rozbor a žalujte prodejce a výrobce o náhradu za újmu.
29.8.2007 11:55
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: podpultem
Jen jsem zde napsal svoji úvahu, že podle některých znaků tohoto "rádo by másla" si myslím, že není vyrobeno pouze z mléka. Hlavním hlediskem je chuť, barva a roztíratelnost ve ztuhlém stavu. Rozbor při těchto pochybnostech není pro mně jako zákazníka nutný. Řešení je jednoduché, příště si levné máslo nekoupím.
30.8.2007 09:43
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: podpultem
Xavere, tak si stezuj, ale zkus to nekde jinde, nez tady na lamparne. Jinak Tesca jsou v HK tri, tak zkus treba nejake jine, jestli ti ovsem stoji tech 5-10kc za cestu. Popr. jdi ke konkurenci(pokud ti nabidne podobnou nahrazku masla za podobnou cenu:)). Mame trzni prostredi. :)
30.8.2007 12:51
Xaver  (Profesionál +11)
RE: sniffer
Další, co nepochopil.Lidi,rozumíte vůbec psanému textu? Nebo se jen umíte ňuňat se svými čtyřnohými obludami obsírajícími městečko...che che che.
30.8.2007 16:20
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: sniffer
Samozrejme, ze psanemu textu rozumim, ale nejak nechapu, na co si stezujes, jestli na to, ze proste nejake zbozi za urcitou cenu ma byt v regale a neni (at uz z jakehokoli duvodu), nebo na to, ze si ho ty prodavacky koupily driv, nez se dostalo na kram... Kazdopadne svym prispevkem jsem chtel rict, ze ti to muze byt naprosto sumak, protoze mas moznost vyberu (koupim jine nebo jinde...)
30.8.2007 16:52
Eraser  (Nováček)
RE: sniffer
Xaver si nestěžuje. Jen konstatuje skutečnost.To lze pochopit.
29.8.2007 18:39
Xaver  (Profesionál +11)
jediný pochopil
Jediný Eraser pochopil, že v původním příspěvku vůbec nešlo o máslo. Jo jo...lidé jsou různí, ani hovna po svých bestiích z ulice neodklidí...:-))
29.8.2007 18:40
Xaver  (Profesionál +11)
RE: jediný pochopil
A ještě Martin7...ten je také chápavý, pravda....
30.8.2007 13:37
Martin7  (Nováček)
RE: jediný pochopil
Jasně, že nešlo o máslo. Šlo o to, že doba podpultózního zboží stále trvá. Prostě zaměstnanci si zboží v akci dají stranou a postupně ho kupují (v případě másla) a nebo ho rovnou vykoupí (v případě věže) a to dřív, než se má vůbec dostat do pultů. Musíte číst pořádně a ne se chytit první věci, co Vás naštve a hned začít psát urážky.
30.8.2007 17:35
X Y  (Pokročilý +4)
RE: jediný pochopil
Co je to za nesmysl jaké "podpultózní" zboží. Pokud chceš koupit konkrétní výrobek tak ho snadno koupíš v té či jiné prodejně nebo. Něco jiného je cena zboží, ale pokud něco chcete a potřebujete tak nějaký koruna rozdílu nemůže vadit a pokud ano tak si kupte něco jiného nebo nic a pak to asi nepotřebujete.
Jenom nechápu proč by si prodavač nemohl koupit zboží prodávané v "jeho" prodejně. Jednak je v té chvíli zákazník jako každý jiný, jednak je to prodejci úplně jedno kdo to koupí, hlavně když je to prodaný a pak by bylo hodně špatný aby si prodávací nemohl přednostně koupit co sám prodává a musel by čekat až na to co zbyde. Nikdo nikoho neuráží, ale opravdu není jasné na co si stěžuje. Je nutné psát jasně a konkrétně a ne se vyjadřovat takovými nesmysly o rudém a podpultozním zboží apod.
31.8.2007 10:00
Martin7  (Nováček)
RE: jediný pochopil
Ty asi fakt nechápeš, o co tu jde ? Jde o to, že mi vadí, že je nějaké zboží podle létáku v akci a nejde o pár korun, ale o stovky a pak když tam přijdeš hned ráno v 6.00, tak už není, z čehož vyplývá, že si ho zaměstnanci vykoupili ještě před otevřením, což mi nepřijde fér vůči zákazníkům. Ať si to zboží zaměstanci klidně koupí, ale až v 6.00, kdy mají šanci se dostat k tomuto zboží i ostatní lidé. Protože takhle je pak ta reklama v létáku klamná, už to chápeš ??? Nebo Ti to mám napsat ještě víc polopatě?
V případě té věže šlo o 1200 Kč, což mi nepřijde jako pakatel. Tobě asi jo, ale to je Tvůj problém.
31.8.2007 22:10
X Y  (Pokročilý +4)
RE: jediný pochopil
Nemusíš mít žádné obavy, docela dobře chápu o co ti jde, ale nejsem si jistý jestli ty chápeš co jsem psal. Pokud má prodejna 10 ks zlevněných výrobků a v prodejně je 10 prodavačů co si to chtějí koupit tak je logické, že si to koupí a na tebe se nedostane i kdyby jsi tam stát frontu týden předem. Tak to prostě je a nic s tím nenaděláš, jedině, že by ses stal prodavačem a měl také přednostní možnost si nakoupit. Je snad logický, že si prodavači nakoupí dřív než ostatní, nic nefér na tom nevidím, naopak to považuji celkem za správné. Práce prodavače není nijak zvlášť placená a myslím, že to je dost velká dřina a honička, takže si určitě zaslouží nějakou výhodu. Reklama v letáku není klamavá, pokud prodejna prodává 10 ks za danou cenu, pokud o ten výrobek nebude mít zájem žádný prodavač tak jich na tebe zbyde všech 10 a klidně si je můžeš koupit a pokud by někdo přišel jako druhý tak by taky mohl tvrdit, že to je nefér a jak to, že už to je vyprodaný, když on je druhý. Je to to samé. No a ty proti prodavačům té prodejny máš nepochybně jednu velkou výhodu, můžeš nerušeně vymetat všechny prodejny v Hradci a širokém okolí a můžeš nakupovat co kde mají ve slevě, to oni nemůžou. Musí totiž být v prodejně aby ti oznámili, že už to levné prodali (vtip).
20.5.2009 22:36
Petr - HK  (Guru +4)
IKEA
Slyšel jsem, že v HK chce postavit obchoďák IKEA. Osobně si myslím, že super a hyper je v našem městě už dost. Přesto výstavbu IKEi, která má specifický sortiment zboží, podporuju. Alespoň se trochu zvýší konkurence ASKu a dalším, kteří nabízí jen nekvalitní polský nábytek.

Nevíte, kde má IKEA stát? Já jen, která část města bude protestovat ... :-)
21.5.2009 09:10
Bad  (Nováček)
RE: IKEA
Ikea má stát na katastru obce Libišany,poblíž křížení D 11 a R 35.Tedy v okrese Pardubice.
21.5.2009 09:36
Björken  (Nováček)
RE: IKEA v Hradci Kralove ?
Kde jste se to dozvěděl? To mě mrzí. Já myslel že to bude buď někde v PLačicích právě u R35 a D11 nebo u Hradecko-Pardubicke rychlodrahy. Třeba mezi Makrem; Hornbachem a Tesco zónou. No snad to ještě není definitivní.
21.5.2009 09:52
jyrka  (Nováček)
RE: IKEA v Hradci Kralove ?
Proč mrzí? Ono možná švédové přišli na to, že v HK je velice těžké cokoli prosadit, tak šli do Pardubic, jako normálně :)
Navíc je to u dálnice, což dává smysl...
21.5.2009 10:13
Bad  (Nováček)
RE: IKEA v Hradci Kralove ?
Píše to dnešní mf příloha pardubický kraj,z HK je to blíž než z Pa,ale je to pro ně ideální místo,nejlepší mezi Prahou a Brnem
21.5.2009 12:13
Petr - HK  (Guru +4)
RE: IKEA v Hradci Kralove ?
A hlavně blízko 2 velkých měst - HK a Pardubic.
Myslím, že jim vůbec nebude vadit, že jsou mimo město, se svým druhem zboží si zákazníky najdou i tam a hlavně bez protestů místních usedlíků.
22.5.2009 20:08
xpaja  (Nováček)
RE: IKEA
Jen by mě zajímalo jak chtějí tu IKEU napojit na D11 nebo R35, když nejbližší křižovatka od Libišan bude v Opatovicích (r35) nebo u Bláhovky (d11). Když není možné napojit severní tangentu do křižovatky D11 u ČKD i když ještě nestojí a místo toho bude hloupě napojená souběhem se silnicí na Jaroměr do okružky u ČKD. Tak si přece nemůžou myslet že jí napojí v Libišanech do něčeho co už stojí.
Co se týče dalších variant umístění IKEI, tak je to ještě Srch u Pardubic (východně od budoucího čtyrpruhu) a jěště případně u ČKD v HK, poblíž budoucí severní tangenty, ale to není moc pravděpodobné.
21.5.2009 16:20
xyz  (Nováček)
RE: IKEA
No o té kvalitě lze polemizovat. Minimálně nebude člověk vytočený do běla, když zjistí, že v krabici chybí šroubek a bude to moci reklamovat za rohem. Ale minimálně IKEA dbá na množství škodlivin v dřevotřísce. Každopádně neobjevíte v prosedělé sedačce / z Polska/ nacpané staré tepláky. :=). Kvalita v poměru k ceně v IKEA celkem odpovídá.
21.5.2009 12:30
Petr - HK  (Guru +4)
IKEA
Mě se líbí vyjádření zástupců IKEA: "Ikea by ráda expandovala do Hradce". Pokud vím, tak Libišany nejsou ani v Královéhradeckém kraji. :-) To pak za chvilku budeme mít v Hradci opatovickou elektrárnu. Jo, jo, to je ta nesmyslná hranice mezi Královéhradeckým a Pardubickým krajem.

Jinak 50 hektarů pro obchoďák, to už je nářez!


21.5.2009 15:37
Franta  (Nováček)
RE: IKEA
Ono je to z centra obou mest stejne daleko. + - 2km. Akorat ze vyteznost z dani pripadne Pardubickemu kraji. Tahle lokalita bude hodne zadana.
21.5.2009 16:32
Björken  (Nováček)
RE: IKEA
To mě na tom štve, že Hradec z toho nezíská peníze, nebo alespoň kraj. Jinak Libišany jsou o dost blíž Hradci, ne jen o 2 km. Nevíte, proč hranice okresů/krajů není třeba někde u Stéblové nebo tak nějak? Plno kamarádů z Opatovic stejnak jezdí studovat/pracovat do Hradce. Vždyť jsou Opatovice těsným sousedem...
21.5.2009 16:55
Franta  (Nováček)
RE: IKEA
11 z hradce, 18 z pce to neni zadnej silenej rozdil. Ta hranice je uz od stredoveku opatovicky klasterni panstvi proti kralovskemu mestu. Nic zvlastniho. Vase chyba ze se investorum nechce primo do hradce. Asi i tim ze HK vyhlasil stop hypermarketum a zrejme i investorum. Podle jejich chovani.
21.5.2009 18:29
Björken  (Nováček)
RE: IKEA
Je pravda, ze jich je tu presprilis. Taky mi přijde taktika zastupitelu nesnazit se udelat nejaky prostor pro prumysl a investory nez se udela severni tangenta spatna. Zvlast kdyz se u HK budou krizit dve dalnice, tak je skoda toho nevyuzit. Jenze on je problem i v nekterych staromilskych hradecacich (ne ve vsech!). Vic nez na Ikee mi ale zalezi na vysledne podobe Amadea a Palace Koruna, ten vypadal na predbeznych navrzich velice zajimave, navic by se mohl propojit s hlavnim nadrazim. Hlavne at to nedopadne jako AFIPalace v Pcich, chudaci znami Pardubicaci jsou z architektury tehlech krabic doslova nestastni...

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme