Jsou v zastupitelstvu ti správní schopní lidé?

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
2.1.2003 17:46
dvořák (neregistrovaný)
Jsou tam ti, které si zvolila ta cca jedna třetina obyvatel Hrdace, která se k volbám dostavila...
2.1.2003 23:51
Eraser (neregistrovaný)
och@centrum.cz
Jak už psal pan Dvořák - jsou tam ti, které si lidé zvolili. Třebaže volila 1/3 voličů, volby jsou platné. Ti, oc nechodí volit, nemají morální právo kritizovat zvolené zástupce.
2.1.2003 23:52
Eraser (neregistrovaný)
Jak už psal pan Dvořák - jsou tam ti, které si lidé zvolili. Třebaže volila 1/3 voličů, volby jsou platné. Ti, oc nechodí volit, nemají morální právo kritizovat zvolené zástupce.
3.1.2003 00:11
Pavel H. (neregistrovaný)
...
Ja prave k volbam chodim pravidelne uz 10 let. Mam ale pocit ze bych 1/2 zastupitelu vymenil. Rekl bych ze sousedednim Pardubicim se dari lepe schanet investory co radi se ve mestu usazuji a prinaseji nova pracovni mista. Exprimator Dvorak nebyl sice dokonaly, ale zato byl lepsi nezli soucasne vedeni radnice. Takove boty jako Opatovicka el. Ulrichuv pom. a pod. jsou toho prikladem.
12.1.2003 21:40
Filip (neregistrovaný)
Zřejmě nevíte, že materiál upozorňující na následky související s probíhající likvidací kotelen v HK dostal na stůl v roce 1996 právě tehdejší primátor Ing.Dvořák. Co v tom udělal ? Myslím, že nic. Nyní si jistě už jako nevzpomene a hodí to na jiné. To je politická kultůra.
13.1.2003 22:50
dvořák (neregistrovaný)
Zřejmě nevíte, že...poslední kotelny byly předány od města do majetku a správy EOP již v roce 1980, pak ještě dost dlouho stály, ale v roce 2000 z nich byly technologie k vytápění odstraněny. To byl Dvořák už rok v Kosovu, za to primátor Vlasák byl již nejen dva roky primátorem, ale také rok a půl členem představenstva EOP...:-) Pokud byste měl zájem, mohu Vás seznámit s obsahem jeho odpovědi na interpelaci, kterou jsme v té věci vznesl...
15.1.2003 12:44
J.Svátek (neregistrovaný)
Re:
Buďte tak laskav a pošlete mi odpověď na Vaši interpelaci ve věci Opatovice na jo.svatek[zavinac]seznam.cz. Děkuji. Informace jsou informace.
13.1.2003 00:08
Ondras (neregistrovaný)
politika a jeji nozomyly
chyba, ze v mestskych zastupitelstvich jsou "politici"....

...doufam, ze jako pomerne mlady obcan HK, se doziju toho, kdy se na tato mista budou volit lide s jasnými plany ("sliby") a konkretnimi navrhy a hlavne nezavisli na politice!!!...a aby byli ve funkci dokud se plni jejich "sliby"...vidim to tak ze nejvice spravny chod mesta brzdi politika a jeji nepochopitelne politicke manevry a tahanice...

takze RADNICE bez politiky a politiku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...tod muj nazor!!!...udelat z vedeni mesta podnik nezavisly na politice!! ...aby v pripade podvodu a nozomylů padaly tvrde hlavy ktere by se tak neschovavaly za zkratky tunelarskych spolecenstev
13.1.2003 10:25
Nebelman (neregistrovaný)
RE: politika a jeji nozomyly
Svatá prostoto.Práce v zastupitelstvu je přece politická práce!
13.1.2003 13:00
Ondras (neregistrovaný)
RE: politika a jeji nozomyly
a proc to nezmenit?...treba by ta "prace" za neco stala
15.1.2003 22:46
Filip (neregistrovaný)
To přece Ing.Dvořák nemůže, neboť hájil dva roky s mandátem zastupitele města zájmy města v Kosovu. Všechna čest tomu, ale proč ten mandát neuvolnil někomu kdo by v zastupitelstvu na rozdíl od něho chtěl pracovat.
Už vím - nemohl by šťourat, což je jeho velká možná hlavní vášeň..
16.1.2003 07:30
camp (neregistrovaný)
Filipe, Vy jste tak nezaujatý a nestranný člověk, že to až zaráží. Nemáte pocit, že byste si měl svoje osobní neshody a nesouhlas s osobou pana Dvořáka vyřizovat na jeho stránkách? Že se ho ptáte, proč nepřenechal mandát, to je vpořádku, ale proč ta arogance a žlučovitost? Vypadá to, že jste se rozhodl vzít útokem jediného zastupitele, který sem chodí diskutovat a aspoň se nás nebojí. (Pardón, ještě pan Samohrd je další statečný a nestydí se za svůj mandát. Díky vám za to, pánové.)
16.1.2003 10:54
dvořák (neregistrovaný)
Promiňte, Filipe, nějak jsem nepochopil, co podle Vás "přece pan Dvořák nemůže" . A protože se opravdu domnívám, že tohle není moje diskuzní förum (to už zase funguje na www.dvorakmartin11[zavinac]seznam.cz), přidám tady k nadhozenému tématu jen obecnou poznámku. Mandát člena zastupitelstva bohužel nelze v průběhu jednoho volebního období na přechodnou dobu nemít (přepustit někomu jinému) a pak ho zase začít vykonávat. Tak se může stát, že zastupitel, zvolený na 4 roky, může mít nějakou dobu překážku ve výkonu mandátu (nemoc, rodinné důvody neno třeba pbyt mimo ČR), o které však ví (nebo aspoň předpokládá), že v krátké době opět pomine. Když taková situace nastane, musí se tedy buď vzdát čtyřletého mandátu, který mu dali voliči, ačkoli by se k němu mohl a chtěl třeba po pár měsících vrátit. A nebo může mandát "držet", svoje povinnosti z něj vyplývající po přechodnou dobu neplnit a jakmile překážky ve výkonu funkce pominou, může se k plnění svých povinností vrátit. Zajímá-li Vás, jak to bylo konkrétně se mnou, pak tedy takto:odjel jsme do Kosova původně na šest měsíců v době, kdy do konce volebního období zbývaly 3 roky. Zdálo se mi tedy lepší si mandát ponechat a po půl roce se k němu vrátit. Bohužel (z pohledu povinností zastupitele) mi smlouva s OSN byla ještě několikrát prodlužována, vždy ale nejdéle na šest měsíců, takže nakonec moje absence dosáhla dvou let. I v té době jsem se ale zúčastnil několika zasedání ZM během své domácí dovolené a také jsem se snažil být v kontaktu nejen se ostatními členy našeho klubu, ale také s občany města prostřednictvím například právě těchto stránek. Troufnu si říct, že jsem i na dálku byl více "in", než řada zastupitelů, kteřé měli docházku stoprocentní. Přesto uznávám, že takový způsob nakládání s mandátem není optimální a pokud bych se do podobné situace dostal znovu, mandátu bych se vzdal. Šťourat přece můžu i bez něj, ne? ...:-)
16.1.2003 11:16
Jarda Fišer (neregistrovaný)
odměny
jen pár pragmatických dotazů na pana Dvořáka:
1/ na kolika zasedáních zastupitelstva v uplynulém volebním období jste nebyl z důvodu pobytu v Kosovu?
2/ pobíral jste za tuto svoji neúčast na zasedáních odměnu zastupitele? Pokud ano, nechal jste si ji pro sebe nebo jste s ní naložil nějakým jiným způsobem, např. věnoval na dobročinné účely? Jaká to byla částka?
3/ pobíral jste v uplynulém volebním období ještě nějaké další odměny plynoucí z funkce zastupitele? (např. za členství v různých radách a představenstvech podniku s účastí města nebo za předsednictví v některých komisích zastupitelstva). Pokud ano, nechal jste si je pro sebe nebo jste s nimi naložil nějakým jiným způsobem, např. věnoval na dobročinné účely? Jaká to byla částka?

díky
JF
16.1.2003 11:40
dvořák (neregistrovaný)
RE: odměny
Ad 1) Něco uveřejnily Hradecké noviny těsně před volbami,ale myslím, si, že to nebylo přesné.Podle mé paměti jsem byl v Kosovu 28 měsíců, v tom byly 4 měsíce prázndin,kdy ZM nezasedá, a nejméně 2x nebo 3x jsem to stihl během své dovolené doma, v únoru 2002 už jsem byl přítomen a pak už zase na všech i mimořádných zasedáních, takže jsem chyběl na 22 nebo 23 zasedáních ZM z celkových cca 50.
ad 2) Členu zastupitelstva přísluší měsíční odměna, ktará byla schválena ve výši tuším 760 Kč za měsíc. Pokud byla vyplácena za mě, čímž si nejsem jist, byla převedena celá na účet VPM, protože tato strana žádné jiné příspěvky od státu nebo města na rozdíl od stran zastoupených v parlamentu nebo v krajském zastupitelstvu nebere a tohle je jediný její zdroj příjmů.
ad 3) žádné další odměny jsem nepobíral, v žádném takovém orgánu jsem ani nebyl. Rada města dospěla k názoru, že by moje členství v kterékoli komisi "nebylo přínosem". O tom, jak a komu se přidělovaly a místa v dozorčích radách, bych na tomhle místě psal docela nerad, domnívám se, že to sem nepatří...
16.1.2003 13:27
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: odměny
takže jestli jsem správně pochopil bod dva, peníze za odměnu zastupitele v době vaší nepřítomnosti plynuly do stranické pokladny VPM?
16.1.2003 20:38
dvořák (neregistrovaný)
RE: odměny
Pochopil jste to správně, jen pro naprostou přesnost: je to tak, že tam ty peníze plynou stále, ať už v ZM jsem nebo nejsem fyzicky přítomen. Pokud by tedy místo mne zasedal jiný kandidát VPM, výsledek by byl úplně stejný jak z pohledu rozpočtu města, tak z pohledu pokladny VPM.
Mandát v zastupitelstvu obce neznamená pro příslušnou stranu žádné peníze, zatímco například mandát krajský představuje 250 tis.Kč/rok za každý, poslanecký či senátorský pak 900 tis./rok. Rovněž odměny poslanců a zastupitelů jsou řádově rozdílné. Pokud jde o výši odměn v ZM, já sám jsem nikdy pro žádnou odměnu zastupitelům nehlasoval.
16.1.2003 11:41
dvořák (neregistrovaný)
oprava
abych neklamal veřejnost, ta adresa je správně www.martindvorak.cz a už zase funguje i jako diskuzní...
17.1.2003 19:05
Tomáš (neregistrovaný)
Lidé v zastupitelstvu.
Podle mně v zastupitelstvu správní lidé nejsou. Nemám nic proti politice, politikům i zastupitelům měst, ale v Hradci mě situace znepokojuje! Každé město - viz Pardubice hledá ZAHRANIČNÍ INVESTORY. A když už se v nějakém městě "ten vzácný" investor objeví, tak ho všechna města přivítají! Jan Hradec ne! Jak je známo, Královéhradcký kraj a tím pádem i samotný Hradec se VYVÍJEJÍ POMALEJI než ostatní lokality ČR! Hodně se to svádí na absenci mezinárodní dálnice, (které se naštěstí již brzy dočkáme). Jistě. Absence dálnice má jistě určitý dopad na rychlost vývoje regionu a HK. Na tom se již pracuje. Ale to jistě není hlavní důvod nízkého rozvoje. Hlavní důvod je pasivita zastupitelstva! Již několikrát svým jednáním odlákali zahraniční investory a tím pádem i NOVÁ PRACOVNÍ MÍSTA! Nezaměstnanost v HK se sice pohybuje jen okolo 5 % takže tady by zase nebyl takový problém! Ale investorů si musíme vážit. Tak třeba firma RONAL! V Hradci by postavila svůj industriální projekt. Už měla koupený i pozemek. Ale kvůli pasivitě města a stálému protahováhníé se svůj projekt rozhodla postavit v Pardubicích! Kdo nabídne průměrný plat 20 000 měsíčně? Ronal! Hradec o to přišel! A jak je vidět, nikomu to asi nevadí. Další věc. Vystavba Marinelandu v Hradci králové! Zde by byli vičení delfíni, tuleni, lachatni,... . Pro Hradec by to znamenalo obrovský růst CESTOVNÍHO RUCHU. Do Hradce by se za Marinelandem bez nadsázky jezilo jako do Liberce do Centra Babylon. Marineland ja ojedinělý projektr ve střední Evropě! Kvůli své pasivitě a neschponosti něco nabídnou i o toto hradec již pravděopodobně přišel! A tím možná i celaá Česká republika. Další věc. Stavba nového obchodního centra v centru města. (Vedle starého Tesca). Jistá firma nabídla Hradci, že zde postaví nové obchodní centrum! Bylo by kvůli tomu třeba zbourat asi 3 domy. Byl by to NĚKOLIKAPATROVÝ KOMPLEX. Zde již byly připomínky, že na tomto místě stojí trh s ovocem. Investor pro tento případ nabídl, žre by trh mohl být přímo v obchodním centru! Ale i toto jistě nestačilo. Hradecké zastupitelstvo si vymyslelo, že se bude rozhodovat podle tho, jak by to zde ovlivnilo dopravní situaci! Dopravní situace je zde dobrá! Nevim, co si vymylí příště. Proč jsou tak pasiní? Hlavně díky tomuto přístupu se Hradec vyvíjí pomaleji. O stavbě obchodního centra vedle starého Tesca zatím není rozhodnuto. Ale doufejme, že to projde! Vždyť je to zahraniční investor a toho si musíme vážit! Není Vám toto lhostejné? Znáte někoho v městské radě? Prosím všechny moudré lidi, aby zvážili své chování a chování zastupitelstva. Ještě se s tím dá něco dělat. Snad alespoň to obchodní centrum projde. Opravdu. Prosím. Zvažte své jednání. NEBUĎTE PASIVNÍ! Pokud nenastane změna, ani dálnice nepomůže! Řekněme společně co chceme! Buďme moudří a vrátí se nám to. (zaměstnanost, platy, životní úroveň). Snažme se s tím něco dělat. A´t nám ostatní investice již neuniknou! Dík všem lidem, kteří si tovezmou k srdci. Tomáš
18.1.2003 12:38
Q (neregistrovaný)
RE: Lidé v zastupitelstvu.
Mesto ma od 60.let tradici urednickeho mesta, problem je, ze to byla doba nesvobody a rozkladu hodnot. Na radnici a mimo ni je velka koncentrace starych struktur oproti byvalym okresnim mestum Liberec, Jicin, Pardubice, ktera nezatizena duchy z minulosti buduji "nove struktury" a prosperitu na zdravejsich zakladech. Zde je kolem radnice mnoho zajmovych skupin a jednotlivcu, ktere rozvoj mesta k obrazu ekonomicke a spolecenske reality nezajima, protoze vidi jen svuj zisk. Nezanedbatelny podil na stagnaci ma i patriotske sebeuspokojeni, ktere vsak jen reflektuje zaslou slavu mocenske basty minuleho rezimu.

Vzpomente si, co se delo na radnici za kauzy Ronal, do doby nez se povazlive zmenilo verejne mineni ve prospech nezastaveni lokality. O cachrech s pozemky se uz skoro nemluvi. Tragikomicke je, ze mesto nakonec vykupuje cast pozemku od Ronalu za cenu, kterou si Ronal nadiktuje. K dalsim podnikatelskym neuspechum zainteresovanych z radnice se zaradi Mera.

Ohledne investoru, pan Dvorak zde casto pise o sve Vizi mesta budoucnosti plneho uredniku, jenze s povahou soucasnych zahranicnich investic to ale nema prils spolecneho. Vize moderniho mesta se nikde v civilizovanem svete nevylucuje s vyrobnimi zonami na jeho okrajich... Neni to sice zatim pripad CR, kdy obce ziskavaji nezanedbatelny podil na danich v obci odevzdavanych, ale prave tato koncentrace kapitalu a aktivit prinasi impulsy pro rozvoj obchodu, administrativy, sektorovych sluzeb a jednou ..za prispeni statu rozvoj technologickych center a vysokeho skolstvi. To by vsak musel byt ve vedeni mesta nekdo s koncepci a vuli, ne jen s touho po sebeodmeneni za zasluhy minulych desetileti. Pokud se v soucasne dobe vubec o vedeni da mluvit.
18.1.2003 18:02
Eraser (neregistrovaný)
Dvořákova schránka
Přestávám navštěvovat Hradecké fórum, protože se z něj stala Dvořákova e-mailová schránka !!!
20.1.2003 10:02
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: Dvořákova schránka
To je škoda, Vaše příspěvky jsem považoval za přínosné.
Jinak souhlasím s tím, že pan Dvořák je tu vidět víc než ostatní, ale když si spočítáte diskuzní příspěvky jiných "pravidelných" návštěvníků, tak zjistíte, že zdaleka není na prvním místě. A hlavně si myslím, že je dobře, že se tu názory pana Dvořáka objevují. Zkuste potlačit emoce, případně si projeďte starší diskuze a zjistíte, že díky němu čtenáři mohli získat lepší obraz o dění na radnici a hlavně že tady hájil jako zastupitel zájmy občanů a dělal i něco navíc, než ostatní zastupitelé, ať se jedná o byty Mera na Pražské a p. Korose, parkování na Benešovce, název zastávek MHD apod.
Toto fórum bylo koncipováno mimo jiné proto, že se zde "běžní" lidé dostanou do kontaktu s někým "zodpovědným", pouhé nadávání na úředníky by se za chvíli omrzelo.To, že se tady neobjevují názory a příspěvky jiných zastupitelů, je jen k jejich škodě. Jsem přesvědčen, že minimálně dvě třetiny zastupitelů o existenci tohoto fóra vědí a odhaduji, že minimálně jedna třetina si příspěvky pravidelně čte. To že tady diskutují pouze dva zastupitelé, poukazuje jenom na to, že dva měsíce po volbách je voleným zástupcům osud běžných občanů více méně lhostejný. Pokud nevíte, kam mířím, podívejte se na diskuzní téma Volby do Senátu a na názor pana senátora Bartáka, který se odmítl do diskuze zapojit. Pokud jste byl volit, zkuste dotlačit své zastupitele, aby se tady vyjádřili k problematice pomníku Fr. Ulricha, bytům na Pražské, výpadku topení kvůli havárce v Opatovicích atd.
Pokud jste definitivně rozhodnut již na fórum nechodit, rád bych Vám poděkoval za všechny příspěvky.
20.1.2003 21:25
Filip (neregistrovaný)
Dvořákova schránka
Nechtěl jsem již reagovat, ale přece. Souhlasím s názorem Erasera „Dvořákova schránka“.
Již po první odezvě jsem si uvědomil, že jsem asi vstoupil jako nezvaný host do Dvořákova klubu. Buď se diskutující tváří, že mu vše věří, nebo mu bože můj věří vše opravdu.
Byli jste se někdy podívat na zasedání zastupitelstva města, slyšeli jste proslovy z úst pana D ? Zajděte možná se alespoň z části vyléčíte z iluzí.
Slibuji, že se již neobjevím je to ztráta času.
Vřele doporučuji tam zajít. Samozřejmě, že je možné být členem jakéhokoliv klubu je to pouze Vaše vůle a snad na jiných stránkách.
21.1.2003 14:18
ivan (neregistrovaný)
Po přečtení všech příspěvků nějak nerozumím tomu, proč když někdo už nechce diskutovat, má potřebu to sdělovat a svádět na jednu osobu. Je to přeci volně přístupné fórum a je jen dobře, že aspoň občas se zapojí Ti, kterých se to týká. Proč s nediskutuje třeba ředitel Městské policie k tématu, které mu přísluší? Proč se k této otázce zastupitelstva nevyjádří i další zastupitelé? Otázky, na které asi odpověď nedostanu. Zřejmě ze stejného důvodu jako pan senátor Barták. Na zastupitelstvo občas zajdu a musím říct, že jsou zastupitelé, kteří jsou přímí a nebojí se říct i to, co naše současné vedení nechce slyšet. A takovým fandím. Proč si mazat med kolem pusy, že je vše vpořádku a krásné, když to tak není. A faktem je, že na zasedání zastupitelstva by měl jít aspoň jednou každý občan tohoto města. Protože co tam se dá vidět a hlavně slyšet, to opravdu stojí za to. Možná by příště přišlo volit víc lidí a nebylo by jimjedno, kdo zastupuje (či spíš nezastupuje?) jejich zájmy. Za sebe můžu říct jen tolik - jsem spokojený, protože jsem volil takové lidi, kteří tam jen nesedí, nespí a občas na drknutí sousedem nezmáčknou příslušné tlačítko hlasování. A nemyslím si, že nemá smysl zde diskutovat jen proto, že sem chodí i pan Dvořák a arch. Samohrd. NAopak je dobře, že se dozvědí názory nás obyčejných lidí a je ještě lepší, když si je nejn přečtou, ale s problémem i pomohou. A neznamená to, že s nima musím vždy souhlasit.
23.1.2003 11:21
Josef Svátek (neregistrovaný)
Re:
Také naprosto souhlasím s tím, že kdo nemá shodný názor s M.D. je zde nezvaný host. V naprosté neznalosti věci jsem vždy uváděl svoji maillovou adresu. Od doby kdy jsem se pustil do přímé polemiky s M.D. jsem zahlcován urážlivými maily od jeho fanklubu. Schránka je permanentně přehlcena. Od samotného M.D. jeden jediný mail totožný s tím co zde zveřejnil. žádné přiznání vlastní viny nebo jen drobného pochybení! Ještě že se dá zjistit, ze kterých PC je korespondence odesílána. Kompetentní orgány již odbdržely oznámení s výpisy. Uvidíme jak zareagují také zastupitelé na to, že úředníci zřejmě ve své pracovní době píší urážlivé dopisy. Počkám a oficiální šetření a výsledky pak budu publikovat. Pokud bude kde!
23.1.2003 12:53
dvořák (neregistrovaný)
RE: Re:
Rád bych nejen pana Svátka ujistil, že tohle fórum je veřejné, provozované pokud vím soukromou firmou, se kterou nemám nic společného, a za obsah zde uveřejňovaných příspěvků opravdu nezodpovídám, samozřejmě s výjimkou těch, které sám prezentuji, a to vždy s podpisem, a tedy právě s vědomím odpovědnosti za jejich obsah. Nikdy jsem nikoho nehodlal diskvalifikovat z naší chatové diskuze (ačkoli třeba byla někdy dost ostrá a vesměs z druhé strany anonymní) a ani k tomu nemám žádné nástroje či pravomoci. Znova opakuji, že považuji internet za idelání a naprosto demokratické médium, právě proto, že kdokoli na něm může prezentovat jakýkoli názor. S údajným zahlcováním soukromých mailů nemám žádnou zkušenost, ačkoli je s podivem, že to ještě nikoho nenapadlo vzhledem k tomu, že svoji adresu veřejně prezentuji nejen tady.
24.1.2003 10:39
J.Svátek (neregistrovaný)
RE: Re:
Vaši oponenti používají věcných argumentů. Vaši příznivci zase hrubou sílu, sprostotu a urážky. Možná že právě toto něco signalizuje. Rozhodně to ale právě Vaše řeči o demokracii a diskusi rozhodně znevažuje.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme