Komunální volby v Hradci Králové 2018

Toto diskuzní fórum bylo vytvořeno za účelem možnosti prezentace jednotlivých politických subjektům ucházejících se o přízeň královéhradeckých voličů v komunálních volbách 2018.
Pravidla:
1/ fórum je otevřeno všem subjektům napříč politickým spektrem. Na těchto stránkách tak mohou představit své názory, vize, volební program či pozvánky na jednotlivé akce.
2/ diskuze je moderovaná. Provozovatel fóra si vyhrazuje právo zasáhnout do diskuze, a to zejména v případech, kdy dojde k porušování zákona a nebo k porušování základních pravidel slušného chování. Pamatujte prosím, že diskutovat se dá i bez vulgarit a urážek svých oponentů. Stejně tak budou mazány příspěvky, které vykazují prvky komentářového spamu, tzn. např. příspěvky mimo téma, které odkazují na komerční produkty apod.
Naším cílem je do diskuzního fóra zasahovat co nejméně, nejlépe vůbec.
3/ pro zapojení do diskuze je vyžadována jednoduchá registrace přes email. Poskytnuté údaje nebudou nijak využity pro komerční účely, každý uživatel má navíc možnost registraci zrušit a požádat o výmaz osobních údajů. Na email bude doručováno pouze upozornění na reakce v daném vlákně. Toto upozornění je možné vypnout.
4/ žádáme politické subjetky, které se do diskuze zapojí, aby se ke své identitě v příspěvcích oficiálně přihlásili
5/ žádáme jednotlivé kandidáty, kteří se do diskuze zapojí, aby u svých příspěvků  uváděli své jméno a příjmení a také politický subjekt, za který kandidují.

děkujeme za dodržování pravidel slušné a konstruktivní diskuze
tým www.hradeckralove.cz

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
29.8.2018 14:35
Jana Frö. (Nováček +0)
RE: Vždyť není koho volit
Dobrý den, s mnohým, co píšete, musím souhlasit. Na druhou stranu si ty subjekty určitě zaslouží zhodnotit na základě aktuálního personálního obsazení. Výhodou v komunálních volbách je, že tak jde i volit, ale obecně v komunálu je to hodně prostě o konkrétních lidech. Jsem lídr kandidátky ČSSD, v komunálu jsem doposud nebyla, mám výhodu i nevýhodu, nemůžou být se mnou spojovány dosavadní věci na městě, na druhou stranu musím lidem prokázat, že jsem kompetentní ucházet se o jejich důveru. Jsem odhodlaná do toho jít, protože jsem přesvědčená, že to co říkáme v programu, je pro město potřebné a já jsem schopná se o to zasadit na maximum.
Jana Fröhlichová, kandidátka za ČSSD
zobrazit | souhlasím (+4) | nesouhlasím (-1)
Nejhůře hodnocený příspěvěk ▼
28.8.2018 23:59
BigFish (Nováček +0)
Vždyť není koho volit
Zase to bude volba nejmenšího zla, normální člověk si nevybere.
Když vynechám komunisty a Okamurovce, tak zbývá 11 subjektů. Dále vyřadíme sektu Andreje Babiše ANO. Jestli i v komunálu používají tudle provařenou samolepku, tak s nimi nemohu počítat, i kdybych těm lidem v hradci věřil. sory jako ;-).
Samozřejmě nemůžu už volit nikoho ze stávající koalice, kteří za poslední dvě období vůbec nic nepředvedli, jen slibovali, ale není ani stadion, ani benešovka, ani mileta. Co vlastně dokázali?? Takže padá HDK, Koalice pro Hradec, ČSSD, TOPka a Slušná politika v Hradci pod vedením politického turisty Vedlicha, který opouští jako krysa potápějící se loď TOP 09.
Zbývá pět subjektů. Piráty neznám až na p. Dohnala. A děkuju, toho fakt nechci. I když možná bych mu přál, aby konečně tenhle křikloun dostal funkci. Je chytrej jak rádio, rozumí dopravě, stavebnictví a ekonomice. Jára Cimrman hadr. Jenomže Cimrman aspoň vynalezl dvoudílné plavky, ale Dohnal leda prd.
Další na řadě je ODS. Ta je provařená stejně HDK, svatá trojce Divíšek, Vlasák a Soukup toho napáchala víc než dost. Bůh s námi. Nahradit je má Moravec. Nic o něm nevím, jen to, že dělal v nějaké cestovce. V zastupitelstvu tuším nebyl, nemá zkušenosti a hned kandidát na primátora?
STAN + Svobodní s podporou Východočechů a panem doktorem Havrdou je trochu mimo mísu. STAN jsem vnímal jako celorepublikový subjekt, který protlačoval lidi z komunálu do vysoké politiky. Nějak si ale nedovedu představit, že by starostové kandidovali do hradeckého zastuputelstva. "...a primátorkou města se stává Lenka Jaklová za Starosty" To trochu tahá za uši. Navíc s panem doktorem Havrdou, raději no comment.
Soukromníci na radnici - to je slogan jak do Máry Prchala. Ale nějak si nedovedu představit, jak by probíhala výběrová řízení bez podjatosti. A chybí mi tam opět nějaká zkušená a současně neprovařená osobnost.
No a nakonec Změna pro Hradec. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen, nic nedělá. A tak to jde dál. Chlapci, myslím, že před vámi je šance, že budete povýšeni. Hlavně proboha nic nedělejte, nebo si to pokazíte.

Takže fakt ne, podle stran se v Hradci fakt nedá volit. Vypadá to, že budu muset zase sednout a zaškrtávat jednotlivé lidi z různých stran. Ale pochybuju, že bych jich dal 37.
zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-2)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
28.8.2018 12:57
Jiří Petráček  (Nováček)
Komunální volby v Hradci Králové 2018
No tak to jsem zvědav. Stránku s větším počtem nesplnitelných slibů na jednom místě asi jinde nenajdete.
3.10.2018 23:03
dawed  (Nováček)
RE: Komunální volby v Hradci Králové 2018
Mohl byste napsat třeba něco k tomuto?
www.koaliceprohradec.cz/volebni-program-2014-2018/
3.10.2018 23:03
dawed  (Nováček)
RE: Komunální volby v Hradci Králové 2018
Mohl byste napsat třeba něco k tomuto?
www.koaliceprohradec.cz/volebni-program-2014-2018/
28.8.2018 23:59
BigFish  (Nováček)
Vždyť není koho volit
Zase to bude volba nejmenšího zla, normální člověk si nevybere.
Když vynechám komunisty a Okamurovce, tak zbývá 11 subjektů. Dále vyřadíme sektu Andreje Babiše ANO. Jestli i v komunálu používají tudle provařenou samolepku, tak s nimi nemohu počítat, i kdybych těm lidem v hradci věřil. sory jako ;-).
Samozřejmě nemůžu už volit nikoho ze stávající koalice, kteří za poslední dvě období vůbec nic nepředvedli, jen slibovali, ale není ani stadion, ani benešovka, ani mileta. Co vlastně dokázali?? Takže padá HDK, Koalice pro Hradec, ČSSD, TOPka a Slušná politika v Hradci pod vedením politického turisty Vedlicha, který opouští jako krysa potápějící se loď TOP 09.
Zbývá pět subjektů. Piráty neznám až na p. Dohnala. A děkuju, toho fakt nechci. I když možná bych mu přál, aby konečně tenhle křikloun dostal funkci. Je chytrej jak rádio, rozumí dopravě, stavebnictví a ekonomice. Jára Cimrman hadr. Jenomže Cimrman aspoň vynalezl dvoudílné plavky, ale Dohnal leda prd.
Další na řadě je ODS. Ta je provařená stejně HDK, svatá trojce Divíšek, Vlasák a Soukup toho napáchala víc než dost. Bůh s námi. Nahradit je má Moravec. Nic o něm nevím, jen to, že dělal v nějaké cestovce. V zastupitelstvu tuším nebyl, nemá zkušenosti a hned kandidát na primátora?
STAN + Svobodní s podporou Východočechů a panem doktorem Havrdou je trochu mimo mísu. STAN jsem vnímal jako celorepublikový subjekt, který protlačoval lidi z komunálu do vysoké politiky. Nějak si ale nedovedu představit, že by starostové kandidovali do hradeckého zastuputelstva. "...a primátorkou města se stává Lenka Jaklová za Starosty" To trochu tahá za uši. Navíc s panem doktorem Havrdou, raději no comment.
Soukromníci na radnici - to je slogan jak do Máry Prchala. Ale nějak si nedovedu představit, jak by probíhala výběrová řízení bez podjatosti. A chybí mi tam opět nějaká zkušená a současně neprovařená osobnost.
No a nakonec Změna pro Hradec. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen, nic nedělá. A tak to jde dál. Chlapci, myslím, že před vámi je šance, že budete povýšeni. Hlavně proboha nic nedělejte, nebo si to pokazíte.

Takže fakt ne, podle stran se v Hradci fakt nedá volit. Vypadá to, že budu muset zase sednout a zaškrtávat jednotlivé lidi z různých stran. Ale pochybuju, že bych jich dal 37.
29.8.2018 14:35
Jana Frö.  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Dobrý den, s mnohým, co píšete, musím souhlasit. Na druhou stranu si ty subjekty určitě zaslouží zhodnotit na základě aktuálního personálního obsazení. Výhodou v komunálních volbách je, že tak jde i volit, ale obecně v komunálu je to hodně prostě o konkrétních lidech. Jsem lídr kandidátky ČSSD, v komunálu jsem doposud nebyla, mám výhodu i nevýhodu, nemůžou být se mnou spojovány dosavadní věci na městě, na druhou stranu musím lidem prokázat, že jsem kompetentní ucházet se o jejich důveru. Jsem odhodlaná do toho jít, protože jsem přesvědčená, že to co říkáme v programu, je pro město potřebné a já jsem schopná se o to zasadit na maximum.
Jana Fröhlichová, kandidátka za ČSSD
30.8.2018 15:22
Monika Štayrová Hnutí ANO  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Váš rozbor je opravdu zajímavý. Je vidět, že politiky v HK dobře znáte. Protože kandiduji za ANO 2011, tak jsem zaznamenala Vaše vyjádření, že s námi "nemůžete počítat". Škoda. Dali jsme si s mým týmem práci dát dohromady zajímavý program pro Hradec. Za čtyři roky práce v zastupitelstvu jsem získala zkušenosti a hodně obohatila tak své profesní z NKÚ.
Přeji Vám hodně štěstí při Vámi zmíněném zaškrtávání kandidátů.
1.9.2018 00:22
BigFish  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
dobrý den,
dík za reakci a za odvahu vám i paní z ČSSD. Bohužel ANO volit nebudu, protože Babiš byl trestně stíhán pro podvod a doufám, že zase brzo bude. Je usvědčený z minulé spolupráce z STB a i kdyby nebyl, tak ta současná spolupráce s STB je dohledatelná snadno. V jeho okolí je to samý estébák.
Jste strana jednoho muže. On vlastní ANO, . Podívejte se na ochrannou známku, na koho je napsaná. Co s vámi bude, až nebo spíš pokud ho zavřou?
Je to smutné, ale ANO by se mohlo učit demokracii i od KSČM. Mám na mysli tu vnitrostranickou.
Takže v regionech můžete mít sebelepší program a sebelepší osobnosti, ale pro mě zůstáváte nevolitelní. Protože buď jste hloupí, že věříte Babišovi a nebo protože jste vyčúraní a jdete za tím, kdo je u koryta. Můžete si vybrat, která verze je pro vás přijatelnější. Rozhodně jste ale měli dost času zjistit, kdo je Babiš. V Kroměříži už na to přišli.
1.9.2018 07:29
Monika Štayrová Hnutí ANO  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Dobrý den, tak jsem si myslela, že jste lépe informován. Vnitrostranická demokracie v ANO funguje, to mně věřte. Nějak jsem nerozuměla textu o současné spolupráci s STB. To je zřejmě Váš axiom.
1.9.2018 21:39
BigFish  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
dobrý den,
nehodlám pořádat hon na Babiše, protože komunální volby nejsou o něm, tak jen v rychlosti:
současná spolupráce s STB je míněna tak, že velká část nejbližších spolupracovníků Babiše v Agrofertu či jiných jeho firmách jsou bývalí kádři STB: echo24.cz/a/i6YBh/estebaci-kolem-babise-napocitali.... To samo o sobě dokládá, jaký je to člověk i kdyby on sám nespolupracoval. Pro mne a řadu dalších je to ovšem signál, že on byl spolupracovníkem STB. Někde se s nimi přeci musel potkat.
K nefunkční vnitřní demokracii v rámci ANO stačí snad jen jeden Babišův citát: ´´Spousta lidí na mě sází, že to tady dokážu změnit. A já věci měním. Strana je se mnou propojená. Strana jsem já.´´ Zdroj: www.lidovky.cz/nemuzu-rezignovat-strana-jsem-ja-re...
Pokud nestačí, koukněte se na váš stranický web a zkuste tam najít jinou všeobecnou ilustrační fotku než tu, na které je Babiš.
Další důvod je ten, že Babiš byl zvolen jako předseda ANO sto procenty hlasů. Pamatuju už poměrně hodně, ale myslím, že v rámci politické strany se to povedlo naposledy Jakešovi v roce 1987.
Stále vám to nestačí. Tak si přečtěte stanovy hnutí ANO, které umožňují Babišovi vyškrtávat kandidáty z kandidátních listin, přidávat tam jiné či měnit jejich pořadí. Dřív na to musel být celý výbor, nyní už to může udělat jen sám předseda.

Domníváte se, že takto funguje demokracie? Pokud ano, tak vysíláte svým voličům i potencionálním volebním partnerům jasný signál a já doufám, že i v případě, že vyhrajete, tak vás ostatní strany obejdou stejně jako v krajských volbách. Moje představy o demokracii jsou jiné a proto vás ani nemohu zahrnout do svého seznamu stran, ze kterých je možné vybírat. Jste stejná sorta jako komunisti a okamurovci.
2.9.2018 11:13
Monika Štayrová Hnutí ANO  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit

Tak za prvé: Jedním ze základním stavebních kamenů demokracie je i presumpce neviny. Nikdy nepovažujme za vinného někoho, kdo je obviněn. Věřím v nezávislost české justice a na verdikt o vině nebo nevině v kauze Čapí hnízdo budu čekat. A to samé u údajného členství v STB – celá záležitost je u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.
Za druhé: Vnitrostranické principy jsou demokratické. Jsem členem Hnutí ANO od roku 2016 a musím říct, že se cítím svobodně. Nikdo mě do ničeho netlačí, můžu si svobodně dělat co chci, ale samozřejmě musím ctít základní princip demokracie – názor většiny rozhoduje a já i když s ním nemusím kolikrát souhlasit, tak ho respektuji.
7.9.2018 13:35
Milujeme MATEX!  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Když už se chtete ohánět tak vzletnými slovy, tak si zjistětě, že presumpce nevinny je pojem z trestního práva.

U kauzy Andrej udavečem se nejedná o trestní řízení a do doby než soudy rozhodnout jinak, je naprosto fér o Babišovi říkat, že byl StBák. Navíc váš nejvyšší guru nebyl "členem StB", nebyl ani zaměstnancem StB, byl jen obyčejnej práskač.
2.9.2018 19:53
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Dobrý den, pane BigFish :),

přijďte 19. září od 18:00 do KraPiCe (Královéhradecké pirátské centrum na Masarykově náměstí) na promítání filmu Lidský rozměr o současném urbanismu. Po promítání s Piráty plánujeme krátkou diskusi o hradeckých městských investicích, dopravě či územním plánu. Nechceme s Piráty vynelázet kolo. Náš cíl je do Hradce přenést dobrou praxi odjinud. Ostatně, když jsem v Hradci jakoukoliv investice kritizoval, tak jsem říkal, jak to udělat lépe a to na konkrétních příkladech. Například u stadionu jsem ukazoval projekt v Mariboru nebo u envicentra Dům přírody Šargoun u Litovle.

Hradec bezpochyby stagnuje. Současná koalice měla osm let na to pohnout s největším hradeckými nešvary (Velké náměstí, Benešova třída, stadion, bytová výstavba) a zrovna dvakrát se ji nevedlo. Vedení města rovněž vůbec netuší, jak by Hradec měl vypadat za 10 nebo 15 let. Místo například přípravy na postupnou proměnu hlavních tříd a klíčových křižovatek raději investují spoustu energie a peněz do opulentních kruhových objezdů či nablýskaných info/výukových center. Skoro polovina města žije na dvou velkých sídlištích, ale město nemá žádný “jízdní plán”, jak na nich postupně vyřešit dopravu v klidu, degradaci veřejných prostor nebo i obslužnost MHD, která například u Benešovky vůbec neodpovídá jejímu významu. A tak se dá pokračovat i dopravy či úplných drobností jako jsou nové přechody, na které občané čekají dlouhé roky, protože "nejsou peníze" na jednoduché stavební úpravy.

Hradec potřebuje pevnou soustavu koncepčních dokumentů, na základě kterých může úřad vydávat stanoviska a rozhodnutí předvídatelně a rychle. Naprostý základ je nový územní plán. Cílem je vytvořit rozhodovací rámec pro investiční počiny, které budou pro město prospěšné. Rovněž chci prosazovat architektonické soutěže, ve kterých rozhoduje estetické, dispoziční, funkční a konstrukční řešení požadované veřejné stavby a nikoliv cena za projektovou dokumentaci, jak je nyní v Hradci zvykem.
4.9.2018 18:17
PavelRytíř  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Tři poznámky. HK má koncepční dokument, jmenuje se Strategický plán rozvoje města HK do roku 2030. Možná není nejlepší, možná se ve všem nedodržuje, ale existuje. Územní plán trvá dlouho také kvůli vyřizování připomínek obyvatel (sdružení) a občas i nezodpovězeným kompetenčním sporům dvou ministerstev (ale to Vaši zástupci z minulé koalice vědí). Proč ve výčtu nešvarů není nejdéle se táhnoucí "křižovatka Mileta"? A proč nemáte u jména "kandidát za Piráty"? To je ovšem možná dotaz na administrátora. (Jsem dosluhující zastupitel HDK.)
4.9.2018 21:53
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Dobrý den, pane Rytíři,

píšu o pevné soustavě koncepčních dokumentů, nikoliv o Strategickém plánů, o kterém Vy sám naznačujete, že se ne úplně dodržuje a "možná není nejlepší".

Neviním město ani z toho, že schvalování nového územního plánu trvá dlouho. Chyba je v nesmyslné zákonné úpravě, která se navíc ještě v průběhu let novelizovala. To ale z hradeckého magistrátu nevyřešíme a musíme se podřídit.

Územní plán by ovšem měl být daleko jednodušší, pružnější než si představuje radniční koalice. Podrobnější regulaci by měly zajišťovat zastavovací (regulační) plány pro jednotlivá menší území. Neměl by stavět ani vzdušné zámky. Je jasné, že projekty jako je nová městská třída středem Temešváru zakončená tunelem ústícím před ZVÚ je z mnoha důvodů nereálná. Měl by tlačit na transformaci problémových území místo rozšiřování do volné krajiny. Měl by stanovit, aby kýžené podnikatelské aktivity na letišti byly podmíněny severních obchvatem (tangentou), aby další stovky kamionů nemířily na přetížený Gočárův okruh a do čistě obytných čtvrtí. Neměl by dovolit výstavbu obrích nákupních center na kvalitní zemědělské půdě a tak dále a tak dále. To vše je ale na jinou debatu.

Navíc nejedná se jen o územní plán. Hradec nevytvořil třeba generel cyklodopravy. Místo toho vznikla pod patronací pana primátora pracovní skupina pro cyklodopravu, které věnuje zdarma svůj volný čas desítka nadšenců i odborníků na dopravu, ale z jejich návrhů se realizoval jen zlomek. Řada z nich je oprávněne frustrovaná. Koncepční dokument je třeba i manuál veřejných prostranství, který by velmi zjednodušeně dal základní mustr, jak mají vypadat opatření pro cyklisty, přechody pro chodce, kontejnerová stání, reklamní zařízení atd. v základních typech veřejných prostranství. Důležitý je třeba i manuál paritipace, zapojení veřejnosti pro jednotlivé druhy veřejných investic. Bezobsažným článekem v Radnici a anketkou na webu občany do přípravy veřejných investic nezapojíte.

Občas je v Hradci nějaký záblesk, ze kterého mám upřímnou radost. Třeba o potřebném generelu dopravy jsem mluvil i s hlavním architektem města, myslím, že jsme se na tom základním pohledu dokonce shodli. Pak ale většinou přijde tvrdý náraz na realitu. Přitom i v Česku jsou města, kde se můžeme inspirovat.

Aleš Dohnal, kandidát za Piráty
4.9.2018 22:26
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
ad Mileta

Proč tam chybí? Podobně jako Severní tangenta (v plánech od 70. let) nejde jen o záležitost města, ale i státu, reps. ŘSD. A právě severní tangenta je pro Hradec životně důležitá kvůli dopravní obsluze letiště, skladištní oblasti a samozřejmě i odsunutí nákladní dopravy a tranzitu ze severní části Gočárova okruhu. Té jížní, kde je i Mileta, naopak pomůže D35.

Oba dva se jistě shodneme, že současná stav křižovatky Mileta na křižovatce na Gořárově okruhu je příšerný. Nicméně po otevření D35 zde doprava poklesne (stále to bude ale extremně zatížená křižovatka) a hlavně zde nebude jezdit 6 tisíc kamionů každý den, které dělají největší problémy. Jistě bude potřebovat udělat bypassy, narovnat přechody, upravit signální plány a tak dále. To vše jsou ale podstatně jednodušší levnější opatření než podchody, které do pár měsíců budou - teď se omlouvám za ten výraz - prochcané a pro chodce a cyklisty zejména za tmy velmi nepříjemné. A to nemluvím o době výstavby, kdy by Mileta byla na dlouhé týdny a měsíce neprůjezdná. To by bylo dopravní peklo. D35 je tak blízko, soutěží se dodavetel stavby, že je výhodnější počkat na její zprovoznění a křižovatku upravit podle dopravy bez kamionů a velké části tranzitu.

Navíc u Milety se nejedná jen o křižovatku na Gočárově okruhu, ale i nové křížení před budouvou záchranné služby. Do jedné malé křižovatky, které je navíc velmi blízko té na okruhu, má podle plánu radnice ústit Benešova třída, zamýšlený Kaufland, fakultní nemocnice, doprava z Třebše a Vysoké a taky výjezdy záchranky. Podle výpočtů ŘSD ta křižovatka bude dopravně nestabilní a ve špičkách s minimální rezervou. Měla by se přeprojektovat, tak aby byla schopná přenášet dopravní zátěž, která bude plně srovnatelná s křižovatkou na okruhu. Jedině tak bude například možné přesměrovat páteřní linky MHD, aby se cesta na nádraží či do centra Hradce z nejlidnatnější ulice v celém kraji zkrátila o několik minut.
4.9.2018 22:27
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Zase jsem zapomněl na dovětek Aleš Dohnal, kandidát za Piráty. Omlouvám se.
4.9.2018 23:00
PavelRytíř  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Ale u zpoždění "Milety" se snad nejedná o liknavost Magistrátu (ostatně zpoždění "Milety" také ovlivňuje případnou výstavbu parkovacího domu pro FN). Máte asi pravdu, že než bude upravena, tak už se z ní stane městské křížení. Nicméně nebýt obstrukcí, tak mohla "trochu" sloužit. Potřebu "Severní tangenty" HDK nikdy nezpochybňovalo, ani ji nebrzdilo. (Jsem dosluhující zastupitel HDK)
5.9.2018 10:34
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Jen pro úplnost: téma zpoždění Milety jste do debaty přinesl Vy.

Do problematiky Milety (a tangenty ještě více) vstupuje stát, ŘSD. Záleží na konkrétních ministrech dopravy, managerech ŘSD, tzv. celostátní plánovací komisi a spoustě dalších proměných, které hradečtí politici mohou ovlivňovat, ale kontrolu nad nimi logicky nemají. Narozdíl třeba od blamáže se stadionem či Benešovou třídou.

U Milety magistrát pochybyl, že vzal staré povolení na dvě okružní křižovatky s mimoúrovňovým prvkem na Gočárově okruhu a snažil se ho naroubovat na upravené řešení dvou úrovňových křižovatek na světla. Mělo se jít cestou nového územního řízení a nového pousouzení EIA, kde by se řádně dopravně zhodnitil i projekt City Garden včele s Kauflandem, o kterém před 10 lety ještě nikdo nevěděl. Ostatně podle čísel ŘSD ten monstrózní projekt dvou okružních křižovatek s mimoúrovňovým křížením na okruhu dopravně nevyhovuje. To rameno na té menší křižovatce směrem k budoucímu Kauflandu a Benešově třídě by mělo nedostatečnou kapacitu!

Parkovací dům u fakultní nemocnice je možné napojit i po stávajcíh komunikacích, případně vybudovat pár metrů provizorní komunikace, která se posléze rozšířila, změna na nové napojení FNHK. Ostatně projekt Milety až k zamýšlenému parkovacímu domu nedosahoval, bylo tam bílé místo a ještě se koncept nového příjezdu k FNHK měnil. Spíš je probrém, že zřizovatel nemocnice a ani město nechtělo do parkhausu investovat a do obchodní soutěže na soukromého provozovatele se nidko nepříhásil. A Mileta je skvělá výmluva.

Sečteno - podtrženo projekty jako tangeta, Mileta, spojka, jižní propojení nejsou jen v moci města. Město samozřejmě může lobbovat, spojit se s Pardubicemi, hradeckým a pardubíckým krajem a ledasčeho dosáhnout, ale hlavní slovo mají na konci většinou celostátní orgány. Hradec v těch jednáních má rezervy, ale rozhodně nebudu křičet, že za ty zpoždění může nebo slibovat, že s Pirátama by to bylo raz, dva. Tak to prostě není. Jsou věci, se kterými z Hradce nepohneme.

Aleš Dohnal, kandidát za Piráty.

5.9.2018 10:36
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
edit: proměnných - píšu z mobilu a občas se pak divím, co za hrubky dokážu vypustit z klávesnice.
4.9.2018 21:59
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
RE: Vždyť není koho volit
dobrý den, pane Rytíři. Velmi kvituji, že jste se také za HDK zapojil do diskuze.
Jen v rychlosti k vašemu dotazu, proč není p. Dohnal označen. Z prvního příspěvku, na který reagujete, vyplývá poměrně zřetelně, že p. Dohnal kandiduje za Piráty. Podobně to udělala i paní Fröhlichová. Nicméně připouštím, že nejlepší by bylo řešit to buď tak jako paní Štayrová, tzn. přímo do Nicku (což už zpětně asi neopravíme) a nebo jako vy, tedy na konec textu.
Pane Dohnale, bude vadit, když pro přehlednost zedituji vaše příspěvky a pod text příspěvku doplním, že kandidujete za Piráty? To samé navrhnu i paní Fröhlichové. Určitě to bude transparentnější. díky
4.9.2018 22:01
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Vůbec mě to vadit nebude. Moje chyba, že jsem to nedělal sám.

Aleš Dohnal, kandiát za Piráty
4.9.2018 22:32
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Vůbec mně to vadit nebude. Moje chyba, že jsem to nedělal sám.

Aleš Dohnal, kandiát za Piráty
14.9.2018 19:04
BigFish  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
tak jsem si přečetl rozhovor s panem Finkem na Idnesu a teda klobouk dolů. Za všechno špatné může Vedlich a ty dobré věci udělal on. Vedlicha nemusím a asi opravdu hodně věcí pohnojil, ale tak ho měl přece vyhodit. A pokud za všechno může Vedlich, co tam Fink celé ty čtyři roky dělal? Finkovy vyjádření pro tisk stojí za to. Jako nedovedu si představit, že by tenhle pán měl být ještě další čtyři roky primátorem města. Ale to si asi nedovedu představit ani Vedlicha a asi i jiné. Asi by bylo fajn, kdyby si HDK dala ozdravnou kůru v opozici

pro ty, co to nenašli, je tady odkaz na rozhovor
hradec.idnes.cz/rozhovor-primator-zdenek-fink-hrad...
3.10.2018 16:31
dawed  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Co se podívat na jednotlivé kandidáty, co už udělali pro město Hradec Králové za doby své apolitické činnosti? A ještě více se podívat na to, jak splnily své vlastní sliby jednotlivé politické uskupení? Koalice pro Hradec, kterou jsem se rozhodl volit, prosadila 88% svých bodů volebního programu z roku 2014 a to jen ve 2 zastupitelích z 37. Velká část kandidátů tohoto uskupení je ve službě městu dávno činná a jsou za nimi výsledky i přesto, že nejsou známí tak, jako sama lídryně Ing. Anna Aneta Maclová. Některé postoje, které tu čtu, že není koho volit ukazuje pouze na to, že si autoři nedali práci s tím si zjistit fakta a jako bernou minci berou pouze své pocity a dojmy. Kdo nepomáhá městu bez placené funkce v zastupitelstvu, ten nebude pomáhat městu ani, když se do funkce dostane. To je jednoduché. Pravda je vidět, co dělá člověk, když ho nikdo nevidí. ;) Rozhodujte se prosím moudře, koho budete volit. Díky! ❤
3.10.2018 23:04
dawed  (Nováček)
RE: Vždyť není koho volit
Opravdu? Není koho volit? A co výsledky plnění volebního programu stran? Třeba www.koaliceprohradec.cz/volebni-program-2014-2018/
4.9.2018 10:33
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
s kým do koalice
Dobrý den,
pokusím se jako moderátor diskuzi otočit trochu jiným směrem a měl bych dotaz zejména na p. Dohnala a paní Štayrovou.
ANO bylo dosud v opozici, Piráti sice v zastupitelstvu nebyli, ale p. Dohnal víceméně jako určitá forma nepolitické opozice fungoval také.
Dovedete si představit, že byste v případě volebního úspěchu spolupracovali s některým ze stávajících subjektů, které jsou na radnici? Případně s kým byste určitě nespolupracovali?
A nemáte strach z toho, co už naznačil Big Fish? Tedy že i když vyhrajete, že by vás ostatní subjekty obešly?
A dotaz na paní Fröhlichovou: minulé volební období jste (míněno celá koalice) s ANO spolupracovat odmítli mimo jiné i proto, že šlo o neznámé a nezkušené osoby. Je pro vás v současné chvíli ANO možným koaličním partnerem? Přpadně i Piráti v sestavě s p. Dohnalem, který patří k dlouhodobým kritikům řady radničních návrhů.
děkuji za odpovědi
4.9.2018 14:09
Aleš Dohnal  (Nováček)
RE: s kým do koalice
Dobrý den, pane Fišere,

děkuji za dotaz. Nejdříve čistě obecně - s Piráty pracujeme na povolební strategii, kterou zveřejníme a budeme se jí po volbách řídit. Strategie stanoví naše priority a vymezí, s kým budeme vyjednávat o koalici a za jakých podmínek

O koalici ovšem určitě nebudeme jednat s KSČM nebo SPD. U všech ostatních stran záleží na konkrétních lidech. Osobně bych nepodpořil takové složení nejúžšího vedení města, ve kterém by seděli lidé, kteří ve svých funkcích jednoznačně zklamali či v minulosti hlasovali například pro smlouvy s ISP HK (Atolem). Takže ano, za určítých personálních a programových podmínek si dovedu představit, že Piráti podpoří koalici, ve které budou zastupci některé ze současných koaličních stran. U jednotlivých problémů, návrhu pak jde stranou, kdo sedí na pomyslné opačné straně stolu. Nechceme politikařit.

Piráti jsou připraveni i na opoziční roli. Formou předkládáním návrhů na zastupitelstvu, prací ve výborech a komisích, zveřejňováním informací a mobilizací veřejnosti se budeme snažit o prosazování maxima z našeho programu a transparetnosti veřejné správy.
4.9.2018 22:32
Monika Štayrová Hnutí ANO  (Nováček)
RE: s kým do koalice
Vážený pane Fišere,
k první otázce. Dovedu si představit, že bychom v případě volebního úspěchu spolupracovali s některým stávajícím subjektem, který je na radnici.
K druhé otázce. Nebudu předjímat. Komunální volby jsou hlavně o lidech. Programy jsou si dosti podobné.
7.9.2018 07:43
Kocourek  (Nováček)
Postřeh ze silnic
Když jsem včera u silnice vedoucí z našeho města zahlédl velký bilboard, kde premiér této země sděluje něco, že bude řešit Hradec, jen mu musí zavolat nějaká Monika, byl jsem docela překvapen. Asi na to sama nemá, usoudil jsem. Pak jsem však v jiném městě viděl Petra, i ten bude volat a v dalším, už ani nevím, kdo byl tím dalším volajícím. O čem to svědčí, je asi jasné. Noví adepti na primátory, kteří jsou však tak nějak nesvéprávní. Docela smutná, zároveň však i poučná podívaná.
Ing. Jiří Kocourek HDK
7.9.2018 13:30
Milujeme MATEX!  (Nováček)
RE: Postřeh ze silnic
Ten fanklub STBáka - čti Hnutí ANO - je samozřejmě ekhlaft, ale zkuste být u Vás v HDK alespoň trochu originální. Nebo jste tenhle "vtip" vymýšlel už asi týden, co se těma billboardama baví půlka republiky? Asi nebudete nejostřejší tužka v penále, co?
7.9.2018 13:56
Milujeme MATEX!  (Nováček)
RE: Postřeh ze silnic
Třeba byste mohl zmínit, že paní Štayrová dřív byla u Zelených, když šli nahoru a byli dokonce u vlády. V té straně už ale moc příležitostí, jak cucat z cecíků veřejných peněz není, tak holt šla za tím nejsilnější. Tomu musíte rozumět, taky jste opustil ČSSD a šel jste za lepším. Byste si mohli rozumět, ne?
7.9.2018 14:37
Monika Štayrová Hnutí ANO  (Nováček)
RE: Postřeh ze silnic
Pane Kocourku, překvapil jste mě svou útočností. Většina členů HDK, jak jsem je dosud poznala, více váží svá slova. Naše kampaň je o tom, že při realizaci priorit v Hradci se máme na koho obrátit. A to je dobré pro Hradec a jeho obyvatele.
7.9.2018 16:26
Kocourek  (Nováček)
RE: Postřeh ze silnic
Tak snad tak útočný nejsem paní inženýrko. Přesto, položte si otázku, zda v případě, že byste s tímto typem bilboardů / myslím pochopitelně všechny ty, co máte tel. číslo na šéfa / nesouhlasili, jak byste asi tak dopadli ? Odpověď známe asi oba. Mějte se pěkně.
Ing. Jiří Kocourek
11.9.2018 11:13
BigFish  (Nováček)
ANO vykázáno z městkých akcí
Nechci, aby to vypadalo, že jsem snad proti ANO vyloženě zaujatý, ale je dobře, že už dostali přes prsty za to vopruzování na městských akcích.
Tady se ukazuje, že jsou dobrými následovníky svého vůdce. Korunové dluhopisy taky nebyly nelegální, ale byl to neetický fujtajbl. A cpaní se na nábřeží paromilů a jiné podobné podniky s politikou je to samé.
Jediné, co jim odpustím, je to, že nebyli první. V minulosti si vybavuju minimálně dva primátory, kteří fotbal nemuseli, ale před volbami stáli na hrací ploše a dělali slavnostní výkop. Ale to už je dlouho a myslel jsem, že politická kultura už nám přece jen trochu pokročila.
Takže paní možná budoucí primátorko. Pokud se to vyplní a vy nedej bůh budete opravdu v čele radnice, tak tu politickou agitku na akcích města zase povolíte a nebo zůstane zakázaná?
3.10.2018 16:26
dawed  (Nováček)
Co se podívat na výsledky ve službě městu u lidí i uskupení, ke kterým se hlásí?
Co se podívat na jednotlivé kandidáty, co už udělali pro město Hradec Králové za doby své apolitické činnosti? A ještě více se podívat na to, jak splnily své vlastní sliby jednotlivé politické uskupení? Koalice pro Hradec, kterou jsem se rozhodl volit, prosadila 88% svých bodů volebního programu z roku 2014 a to jen ve 2 zastupitelích z 37. Velká část kandidátů tohoto uskupení je ve službě městu dávno činná a jsou za nimi výsledky i přesto, že nejsou známí tak, jako sama lídryně Ing. Anna Aneta Maclová. Některé postoje, které tu čtu, že není koho volit ukazuje pouze na to, že si autoři nedali práci s tím si zjistit fakta a jako bernou minci berou pouze své pocity a dojmy. Kdo nepomáhá městu bez placené funkce v zastupitelstvu, ten nebude pomáhat městu ani, když se do funkce dostane. To je jednoduché. Pravda je vidět, co dělá člověk, když ho nikdo nevidí. ;) Rozhodujte se prosím moudře, koho budete volit. Díky!
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)! Přihlásit se zde

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme