Konec fotbalu v Hradci?

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
26.4.2005 00:00
Jaroslav Fišer (neregistrovaný)
Konec fotbalu v Hradci?
Hradečtí zastupitelé se na dnešním zasedání nedohodli s majitelem klubu o jeho převzetí. Osud klubu je nejistý. Vyjádřete svůj názor.
(prosím všechny rozhořčené fanoušky i také odpůrce převodu klubu na město, aby se v komentářích vyvarovali urážek, vulgarismů a jiných podobných excesů. Velmi děkuji)
27.4.2005 10:22
Curil (neregistrovaný)
RE: Konec fotbalu v Hradci?
Řádka Karta Zastupitel Strana Hlasoval(a)

1 1 Berák Miroslav NEZAŘ. ZDRŽEL SE
2 2 Divíšek Otakar Ing. ODS PRO
3 3 Doskočil Jan Ing. VPM ZDRŽEL SE
4 39 Falta Jan Ing.arch. KDU-ČSL PROTI
5 5 Finfrlová Pavla Ing. ODS PRO
6 6 Fink Zdeněk MUDr. NEZ-HDK ZDRŽEL SE
7 8 Havrda Alois Ing. NEZ-KSČM PRO
8 0 Heger Leoš Doc.MUDr. NEZ-ODS NEPŘÍTOMEN
9 10 Herman Boris Ing. ODS PRO
10 7 Hájek Alois NEZAŘ. PRO
11 11 Jaroš Emil MUDr.PhD. ODS ZDRŽEL SE
12 12 Jireš Rostislav Ing. ČSSD ZDRŽEL SE
13 42 Jirka Jan VPM PROTI
14 13 Kafka David Ing. ODS PRO
15 14 Koros Bedřich Ing. ODS PRO
16 16 Malíř Josef Ing. VPM PROTI
17 17 Martínková,CSc. Jiřina Prof.MUDr. ČSSD ZDRŽEL SE
18 18 Michálek Jan MUDr. ODS PRO
19 19 Morávek Jiří Mgr. KSČM PRO
20 21 Nejedlý Libor Ing. KSČM PRO
21 20 Nosek Jiří PhDr.Bc ČSSD NEHLASOVAL
22 41 Pohnerová Marta PaedDr. ODS PRO
23 23 Půlpán, CSc. PhDr.Zdeněk Prof.RNDr. KDU-ČSL PROTI
24 24 Samohrd Martin Ing. NEZ-VPM ZDRŽEL SE
25 25 Soukup Martin Ing. ODS PRO
26 26 Sova Jiří PharmDr. NEZ-HDK PROTI
27 30 Tuháček Alois Ing. ČSSD ZDRŽEL SE
28 32 Urban Arnošt JUDr. NEZ-HDK ZDRŽEL SE
29 33 Vašata Václav Ing. ČSSD ZDRŽEL SE
30 34 Vlasák Oldřich Ing. ODS PRO
31 35 Všetečka Jiří JUDr. VPM PROTI
32 36 Zídková Lenka Ing.arch. ODS PRO
33 37 Žďánský Petr RNDr.CSc. ČSSD PROTI
34 40 Šilhánková Vladimíra Doc. VPM PROTI
35 27 Škorpil Ladislav NEZ-ODS PRO
36 28 Štěpán Lubomír Ing. KSČM PRO
37 29 Štětina Jiří MUDr. NEZAŘ. ZDRŽEL SE
27.4.2005 10:35
Filip Rigel (neregistrovaný)
RE: Konec fotbalu v Hradci?
OTEVRENY DOPIS ZASTUPITELUM, KTERI SE ZDRZELI
Pane,

jste zastupitelem, osobou verejne cinnou, tudiz musite zcela jiste pocitat s kritikou prace, kterou v tomto ohledu vykonavate. Troufam si tvrdit, ze jste alibista, jelikoz jste se pri jednani o budoucnosti klubu SK HK zdrzel hlasovani. Vzdycky muzete tvrdit, ze jste nebyl proti, ale de facto jste byl. Pokud jste o tomto bodu hlasovat nechtel, mohl jste se odhlasit, cimz byste snizil kvorum, takto Vase volba byla ani ryba ani rak, byl to obludny kockopes. Nesouhlasil-li jste s navrhem, mohl jste beze vseho transparentne hlasovat proti, ale to jste se neodvazil, stejne tak jste si netroufl svuj nazor prezentovat verejne pri diskuzi, nebot Vase zasedani nikdy nesledovalo tak pocetne obecenstvo a pravdepodobne jen tak brzy sledovat nebude. Kdybyste hlasoval proti, hluboce bych s Vasim postojem nesouhlasil, ale mohl bych si Vas vazit alespon za to, ze nejaky nazor na problem tak kardinalniho vyznamu mate. Vy jste se ale schoval, pred obcany jste se vsak neukryl, protokol o vysledcich hlasovani jiz koluje mezi obcany mesta a je zverejnovan na ruznych diskuznich forech.
Nyni k argumentum, ktere jste svym postojem ignoroval. Kultura i sport patri mezi tzv. verejne statky, jsem si vsak vedom toho, ze kultura je statkem "verejnejsim." I pri respektovani toho, ze Hradec je tradicne spise mestem kultury nez sportu je vznikla disproporce mezi obema statky bijici do oci. Fotbalova utkani klubu SK Hradec Kralove, ktery jste svym postojem zlikvidoval, navstevuje v dobe jeho nejvetsi krize za uplynulych sto let kolem tisicovky priznivcu, pokud by se klubu jenom trochu darilo, navstevy by vzrostly strme, pokud by se darilo vice, jsem presvedcen, ze navstevy desetitisicove by vyjimkou nebyly, na utkani se Spartou Praha by naopak byly pravidlem. Domnivam se, ze toto neni zanedbatelna cast obcanu mesta, pritom se nechci snizit ke srovnani techto poctu s tim, kolik lidi chodi na akce kulturniho razu, ac je kultura v rozpuku (nic proti ni, sam se z ni velmi rad tesim), je ale evidentni, ze na houslisty nebo herce, kteri by hrali falesne ci na miste, kde neni slyset ani videt (ano, spravne - zde je paralela se Vsesportovnim stadionem), by nechodil pravdepodobne vubec nikdo. Je nutno tez vazit, co bude nyni s Vsesportovnim stadionem. Svym hlasovanim jste jej pasoval na nejvetsi dopravni hriste na svete. Mesto bude muset jiste vynalozit nemale penize na reseni nastale situace, i kdyz si stejne tak umim predstavit variantu, ze stadion totalne zchatra a stane se z nej monstrozni pamatnik Vaseho obludismu. Rovnez tak me zarazi skutecnost, ze mesto financne i jinak vede hokejovy klub (1 sezona v nejvyssi soutezi), podpora klubu fotbalovemu (cca 30 sezon v nejvyssi soutezi, prvni titul pro neprazsky a nebratislavsky klub v dejinach ligy, vitezstvi v poharu CMFS, reprezentace na evropskem kolbisti) vsak byla odeprena. Priznam se, ze ani teto disproporci nerozumim, necekam ovsem, ze ji rozumite Vy. Zaroven je nutno mit na vedomi skutecnost, ze SK Hradec Kralove je nejvetsi sportovni zakladnou v kraji, na jeho chodu zavisi sportovni zivot tisicovek deti, klub jim generuje pozitivni vzory a idoly. Je evidentni, ze sport je zdravou vyplni volneho casu a nadto odvadi mlade i vetsi deti od toho, aby inklinovaly k aktivitam nebezpecnym pro ne i pro celou spolecnost. Neni mozne ani zapomenout na tradici, kterou klub ma. Vzdyt s nadsazkou se da rici, ze trva-li neco pres sto let, nemuze to byt spatne. Jmena slavnych hracu a treneru v minulosti taktez zavazuji. Klub ma take desitky zamestnancu a osob v jinem pravnim pomeru. Upozornuji, ze fotbaliste nejsou zamestnanci klubu, ale maji zivnostenske listy, takze danovy vynos z jejich cinnosti jde nemalou merou do rozpoctu mesta (odhadem pujde o nekolik milionu rocne). V soudobych ceskych podminkach neni kopana vydelecnou zalezitosti, pri opravdu tymove praci vsak muze byt zalezitosti alespon ne prilis prodelecnou. Jsem si vedom, ze mesto by nemelo byt trvalym vlastnikem klubu, nebot to neni poslanim samospravnych jednotek, ale Vas postoj nedal sanci na docasnou stabilizaci klubu s vidinou dalsiho rozvoje. Rovnez musim upozornit na to, ze klub SK Hradec Kralove nebyl nikdy zapleten do korupcniho skandalu, nema priznivce povestne vulgaritou a byl vzdy cestnym reprezentantem naseho mesta. Klub je prirozenou propagaci Hradce Kralove a to zdaleka nejen doma, ale take v zahranici. Vzdyt kdo by znal Blsany ci Drnovice nebyt vrcholne kopane? Je take radno mit na pameti, ze penize, ktere dosud proudily do klubu, byly penezmi toho nejcistsiho druhu. Clovek, ktery je vydelal, jich dosahl proto, ze je mnohem nadanejsi a talentovanejsi, nez jsem ja i Vy. MUDr. Voda je elitnim invazivnim kardiochirurgem a penize ziskava z prodeje svych vynalezu, ktere zvysuji kvalitu lidskeho zivota, neni tedy fotbalovym gaunerem a nasemu mestu dela cest, nikoliv ostudu, bohuzel totez nemohu rici o Vas. Domnivam se, ze padnych argumentu bych mohl podat vice a budete-li mit zajem, pridam dalsi.
Vcera po zastupitelich Vaseho formatu letala vejce. Ja jsem nechtel volit tento - po mem soudu - nekulturni druh protestu. Presto se domnivam, ze hozeni rajcete ci vejcete (zpusobem, ktery nemuze zranit) na alibistickeho zastupitele (tedy osobu verejne cinnou) je chraneno svobodou projevu a nejedna se o prestupek, natoz o trestny cin. Tim neni dotcena pripadna obcanskopravni odpovednost za potrisneny odev. Jak jsem uvedl shora - vejce jsem nehodil, necinny ale byt nemohu. Vysledkem meho dusevniho rozpolezeni je tento mail. Nevim, zdali jste docetl az sem, ale teprve nyni prijde sdeleni nejzasadnejsi: pane alibisto, nejsem spokojen s Vasi praci v zastupitelstvu. Je ostudne a nehodne naseho hrdeho mesta, abyste jej zastupoval Vy - osoba, ktera nedokaze k zasadnim otazkam zaujmout jednoznacny postoj a schovava se za "zdrzel jsem se." Prestoze prave Vy jste zastupitelem mesta, jsem dalek zoufalstvi a vyjadruji prani, ze klub SK HK nas (predevsim ale Vas) stejne prezije.
27.4.2005 14:13
Matejovsky (neregistrovaný)
RE: Konec fotbalu v Hradci?
Plne souhlasim. Zastupitel, ktery nema na resene zalezistosti nazor a nebo chytraci nema ve sve funkci co pohledavat. To už je mi milejší, když vím, že s pomocí fotbalu v HK někdo nesouhlasí. Na to má morální právo.
28.4.2005 07:29
Martin Samohrd (neregistrovaný)
RE: panu Rigelovi
Vážený pane Rigele,

dovolíte mi jistě, abych na Váš otevřený dopis, coby potrefená husa, odpověděl také veřejně.
Nejprve k meritu Vašeho dopisu :

Píšete : "Troufam si tvrdit, ze jste alibista, jelikoz jste se pri jednani o budoucnosti klubu SK HK zdrzel hlasovani. Vzdycky muzete tvrdit, ze jste nebyl proti, ale de facto jste byl. Pokud jste o tomto bodu hlasovat nechtel, mohl jste se odhlasit, cimz byste snizil kvorum, takto Vase volba byla ani ryba ani rak, byl to obludny kockopes".

Mýlíte se pane Rigele. Při Vašem vzdělání (student 5. ročniku Pravnické fakulty MU v Brně a 1. ročniku politologie na Univerzitě Hradec Kralové) by Vám mohlo být známo, že při jednání zastupitelstva je návrh schválen, hlasuje-li PRO nadpoloviční většina všech zastupitelů. Tedy v Hradci Králové, kde je 36 zastupitelů, je vždy potřeba ke schválení návrhu minimálně 19 hlasů PRO. Tedy žádné odcházení ze sálu, žádné odhlašování a tím snižení kvora (zde jste uplně vedle) výsledek hlasování neovlivní. ZDRŽÍM-LI SE při hlasování, dávám tím jednoznačně najavo, že předmětný návrh nepodporuji. ZDRŽÍM-LI SE při hlasování, nedělám to proto, jak si myslíte, abych toho později využil před občany jako alibi (to opravdu nemám zapotřebí), ale proto abych dal ostatním zastupitelům signál, že v předmětné věci neni můj názor zásadně odmítavý a vyhraněný, že je možno dále jednat o úpravách návrhu, že je možno dosáhnout například kompromisní dohody. Hlasuji-li PROTI, dávám tím najevo zásadní a definitivní odmítnutí návrhu.

Vážený pane, čtu-li dále Váš dopis, mohu Vás ujistit, že Vašemu rozhořčení rozumím a chápu ho. Zrovna tak rozumím názorům a argumentaci kolegů zastupitelů, např. MUDr. Michálka nebo pana Škorpila i když jejich názory nesdílím. Oni jsou s hradeckým fotbalem spojeni srdcem, je to jejich profesní parketa, jsou členy dozorčí rady klubu, fotbal milují, fotbalem žijí a jsou pro něj pochopitelně schopni obětovat téměř cokoli. Přestože nesouhlasím s jimi navrhovanými postupy, nejsou tito pánové mými nepřáteli, natož abych po nich, jak říkáte chráněn svobodou projevu :-), házel vajíčka. Mám prostě jiný názor a o tom je zastupitelská demokracie. Jsem-li bytostně přesvědčen, že z městského rozpočtu, tedy z veřejných peněz, není již možno dorovnat 25 milionovou ztrátu z podnikání soukromé americké firmy C.H.S. ENTERPRISES, zastupuji v tomto názoru spoluobčany, kteří si to myslí také. Podle reakcí mého okolí na úterní zasedání zastupitelstva, Vás mohu ujistit, že podpora tohoto stanoviska velmi silně převažuje nad požadavky "vajíčkářů".

Jestliže v závěru svého dopisu mi doporučujete rezignaci, máte pravdu. Měl bych ze zastupitelstva odejít. Již minulý týden mi to doporučil můj kamarád žijící ve Švédsku. Oznámil mi, že kdyby u nich jejich zastupitelé odhlasovali, že zaplatí z městského rozpočtu soukromé fotbalové firmě její dluh 4 miliony korun, jen aby tato firma neztratila licenci, všichni tito zastupitelé by byli občany ze zasedací síně vyhnáni a donuceni rezignovat. Vidíte a já na březnovém zastupitelstvu v bláhové naději, že město zachrání licenci pana Vody a vytvoří tak prostor pro další, z obou stran vstřícné jednání o záchraně fotbalového klubu, jsem takovouto volovinu udělal a návr na 4 milionový dar firmě C.H.S. ENTERPRISES jsem podpořil. Za měsíc pak slyším od MUDr. Jana Vody místo poděkování za milý dárek a zachránění licence, další požadavek: Oslíčku otřes se, nasyp ještě 25 milionů a nech si tu licenci. Upozorňuji tě osle, že tě ta sranda příjde každý následující den na dalších 80 000 korun.

Ti, kdo se na svět nedívají přes fotbalovou mičudu pochopí, proč jsem v úterý na hlasovacím zařízení znovu nezmačkl tlačítko PRO a proč nás takových byla většina. A Vám, milý studente politologie, dám domácí úkol : Proč zmačkli tlačítko PRO všichni komunisté ? Máte dobré téma na seminární práci, že?
28.4.2005 09:23
God (neregistrovaný)
panu Martinu Samozmrdovi
vazeny pane,

vase reakce me velice pobavila, predevsim ta cast s oslem. Vy v podstate mluvite za ty, jenz dle vaseho pritele ze Svedska, meli hlasovat proti (vy a ostatni).

Nechapu, proc zadavate studentovi, na jehoz clanek reagujete domaci ukol, nezda se vam to byti trapne? Snazite se snad nejakym zpusobem na dotycneho povysit, ci ho jakkoliv zesmesnit?

Jedno mi ale mily pane zastupiteli, s pritelem ve Svedsku, prozradte ... co chtel basnik vlastne vubec rict tou posledni vetou, jenz zminuje komunisty. Jak predpokladam, Vy jste nikdy komunista nebyl, nikdy jste nebyl pionyrem, natoz skladat slib jisker. Vy jste pane vzorem nas vsech a dokonalost vedle Vas dokaze uvadnout v jediny okamzik.

P.S.: omlouvam se za zkomoleni vaseho jmena v "tematu prispevku"
28.4.2005 12:57
Stanislav Šafránek (neregistrovaný)
RE: panu Rigelovi
Vážený pane Samohrde. Jen pro dokreslení situace. Velice by mě zajímalo kolik ( ne podle radničních počtů ) obyvatelů Hradce ročně navštíví divadla, filharmonii, aquacentrum a podobné radovánky které stály městskou pokladnu už několik stovek miliónů korun!! Dále mi prosím vysvětlete jak je možné, že se v Hradci Králové v takové masové míře rozjela výstavba těch krásných plechových krabic se zbožím všeho druhu. Máte vůbec nějakou úctu k drobným či středním podnikatelům, obchodníkům, které tímto systematicky likvidujete? Vysvětlete mi prosím smysl Vašeho politického počínání ! O co jste se zasadil, co občanům Hradce přineslo nebo do budoucna přinese užitek? Jak jste taky dokazal ve Vašem příspěvku dokážete být pěkně arogantní, a tak se prosím pokuste odpovědět alespoň na moji předchozí otázku slušně. Děkuji.
28.4.2005 16:06
Ing. Jan David (neregistrovaný)
RE: panu Rigelovi
(Ne)vážený pane zastupiteli a s Vámi dalších 10 co jste se zdrželi a těch 7 co jste hlasovali proti.
Uvědomili jste si vůbec co jste způsobili Vaším zbabělým a neuváženým krokem (ještě k tomu bez názoru)? Připravili jste mnoho mladých fotbalistů o možnost mít nějaký cíl a tím je hrát fotbal za svůj klub a prosadit se případně někde ve světě. A´ž se pár těchto kluků dá na jinou cestu než sportovní (drogy, alkohol apod.) pak to zaplatíme stejně my daňoví poplatníci. Pokud je rozpočet města 2 mld korun ročně, jaký podíl činí částka 25 milionů korun si snad spočítá každý. V očích veřejnosti v celé ČR budeme za město s nejdražší budovou filharmonie pro 50 lidí co tam pravidelně chodí a jediným městem z bývalých krajských co nemá žádné prvoligový sport vyjma těch malých. Za podobná neuvážená rozhodnutí bych být Vámi zvážil zda setrvat v takto významných funkcích kde se rozhoduje o zásadních otázkách, pro alibisty by zde rozhodně nemělo být místo.
S pozdravem
Ing. Jan David
28.4.2005 19:12
XYZ 1 (neregistrovaný)
RE: panu Rigelovi
Nechápu, proč nadáváte p. Samohrdovi. Můžete být rádi, že alespoň někdo z radnice na tuto diskusi chodí. Navíc je spoustě Hradečáků to, co se v Hradci poslední sezonu hrálo, a čemuž se v profesionální vezi říká "fotbal", naprosto ukradený. Řekl bych, že osoba, na kterou byste si měli stěžovat je Mr. Voda, CSc....

Jinak se přidávám k zástupu lidí, co se upřímně pobaví, když slyší "Hradec Králové=město sportu".
29.4.2005 23:02
Filip Rigel (neregistrovaný)
RE: panu Samohrdovi
Pane Samohrde,

nevim, v jakem zastupitelstvu sedite, kdyz rikate, ze mate 36 clenu, ale zastupitelstvo Hradce Kralove ma clenu 37. Snad jste zapomnel pocitat sam sebe, coz bychom si po freudovsku mohli vylozit tak, ze skutecne nekde v hloubi duse uvazujete o rezignaci (zaplat panbuh). Pokud zdrzenim se hlasovani davate najevo to, ze navrh nepodporujete, pak se ptam proc jste nehlasoval zcela proste PROTI? Ma toto nejaky duvod?

K meritu Vasi rekace: "ZDRŽÍM-LI SE při hlasování, dávám tím jednoznačně najavo, že předmětný návrh nepodporuji. ZDRŽÍM-LI SE při hlasování, nedělám to proto, jak si myslíte, abych toho později využil před občany jako alibi (to opravdu nemám zapotřebí), ale proto abych dal ostatním zastupitelům signál, že v předmětné věci neni můj názor zásadně odmítavý a vyhraněný, že je možno dále jednat o úpravách návrhu, že je možno dosáhnout například kompromisní dohody. Hlasuji-li PROTI, dávám tím najevo zásadní a definitivní odmítnutí návrhu."
Bohuzel zde jste uplne vedle - neexistuji zadne dalsi upravy navrhu, neexistuji zadne kompromisy. Bud skonci vrcholova kopana, anebo bude pokracovat. Nic mezi tim.
Pokud se ohanite nazorem, ze existuje mnoho lidi, kteri s Vami souhlasi, pak jste vedle. Prectete si pozorne toto forum, podivejte se na navstevu posledniho zastupitelstva a reakci divaku, podivejte se na diskuzni kotel SKHK.cz. A koneckoncu se podivejte na hlasovani zastupitelstva - PRO bylo mnohem vice nez PROTI, protoze - jak sam rikate - ti, kteri se zdrzeli, vlastne ani tak uplne proti nejsou.
Vecne jste na zadny z argumentu, jez jsem predlozil, nereagoval. Vase "argumentace" se pohybovala v rovine osobni, v rovine "jedna pani povidala", bez racionality.
Omluvte mi opozdenou odpoved, ale musel jsem jeste vypracovat jednu seminarni praci. Jeji zaver zni: Uz dokonce i komuniste se dokazi chovat lepe nez ing. Martin Samohrd...
27.4.2005 07:29
standa (neregistrovaný)
děkujeme
konečně radnice ukázala pravou tvář p.Voda byl podle jrjich vykladu ten špatný kdo ničí fotbal v Hradci, ale bohužel je to radnice kdo fotbal potopil navrh p. Vody slo realizovat jenom chtit hluboce smekám a klaním se Pardubické radnici,v nedavne době byli v podobne situaci hokejiste a radnice pomohla dnes by nejspis tytul Pardubice neslavil!
27.4.2005 08:15
jpa (neregistrovaný)
RE: děkujeme
Pozor - "Město bylo proti" - proti byli konkrétní lidé, kteří každoročně rozhodují o tom, kam půjdou dvě miliardy korun z městského rozpočtu. Pro byli zástupci ODS (až na dvě dámy, které už asi spíš myslely na to, že už mají být dávno doma u rodin), KSČM a pan Škorpil jako jediný z nezávislých. Proti (do toho počítám i ty, co se zdrželi hlasování, to je totéž) samozřejmě Volba Pro Nenažranou Kulturu, dále KDU ČSL, až na jednoho zastupitele ČSSD a zbytek "nezávislých". Hodinu před tím přiklepli bez problémů dalších 10 milionů do přestavby Filharmonie, na "doplnění mobiliáře" a "akustiku" (kdo nám chce nabulíkovat, že se staví koncertní sál za 100 milionů bez toho, aby byla "akustika" už v projektu), čímž se rozpočet stavby navýšil z původních 96 už na 120, čili takřka přesně tatáž částka, která by zachránila fotbal v Hradci. Symbolické.
JPA
27.4.2005 08:15
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
HRADEC MĚSTO KULTURY A SPORTU???
Tak včera se konečně ukázalo, jak nás občany Hradce Králové (dle hesla radnice "města kultury a sportu") vodí za nos a bez lítosti podvádí a uráží. Kde jsou předvolební sliby o přestavbě Všesportovního stadionu a podpory vrcholového sportu??? Včera naši slavní zastupitelé pohřbily 100 letou tradici Královéhradecké kopané, tu která hlavně v šedesátých a devadesátých letech reprezentovala naše město a také v těchto letech i Českou, resp. Československou republiku. Jediný vstřícný krok byl v posledních letech symbolický pronájem stadionu, ale jinak vše leželo na břemenech MUDr. Vody. Očekával jsem, že alespoň v této krizové situaci, konečně město natáhne pomocnou ruku a zachrání náš fotbal a také svoji čest a zodpovědnost k nám občanům. Bohužel nestalo se tak, a tak se Hradec Králové "proslaví" po republice zase jen ostudou a zůstaneme pro smích takovým vesnicím jako jsou Blšany, Drnovice atd...Pánové a dámy, dali jste si tímto u mě ČERVENOU KARTU.
27.4.2005 14:31
Mrazkovič (neregistrovaný)
RE: HRADEC MĚSTO KULTURY A SPORTU???
Vas nazor ohledne neukaznenosti fanousku bych mohl srovnat konstatovanim, ze filharmonie respektive nektera hudebni telesa, sbory apod. ve svych radach ukryvaji nebezpecne pedofilni jedince (Kulinsky)...
29.4.2005 23:30
insider (neregistrovaný)
RE: HRADEC MĚSTO KULTURY A SPORTU???
Jsem naprosto přesvědčenej, že struktura reakcí na otázku pana Fišera neodpovídá skutečnému rozložení nálad mezi daňovými poplatníky v našem městě. Těch, kteří s rozhodnutím zastupitelstva souhlasí, je mnohem více než rozhořčených fanoušků, skutečnou většinu ovšem asi jako obvykle tvoří ti, kterým je to celkem fuk.
Fanouškové fotbalu ovšem zaslouží na tomhle místě pochvalu za to, jak se houževnatě a přitom relativně slušně (i když jsou i výjimky) snaží obhajovat podle nich správnou věc. Bohužel, jejich argumentační kvalita je už slabší, jde hlavně o vášně a pocity křivdy, "zase ti politici dělají svinstva a měli by raději táhnout". Skutečností, kterou ani vajíčka ani pláč ani vztek a výhrůžky rozbíjením "cyferníku" nemůžou změnit, je ale to, že hradecký fotbal nepohřbilo ani město, ani těch dvacet zastupitelů, kteří nehlasovali pro prodlužování agónie soukromé firmy za peníze daňových poplatníků. Pozvolný a bohužel asi skutečně definitivní úpadek totiž přivodil současný a minulý management klubu, potažmo jeho majitel a zejména pan ředitel osobně. Při všech jednáních s městem namísto hledání pomoci a plnění minulých slibů přicházel s arogantním postojem "buď město zaplatí víc a ještě víc a nebo si nás nepřejte". Tvářil se vždycky tak, že jen město potřebuje fotbal a za to musí platit, ale fotbal městu nic odvádět nemusí (a vůbec nešlo jen o peníze, aby nebyla mýlka). Všechny dohody byly klubem dříve nebo později porušeny a výhody, které byly v minulosti fotbalu (rozuměj Vodově klubu, ostatní kluby taky hrají fotbal a dohody s městem přesto plní) poskytnuty, se postupně rozplynuly a žádné zlepšení se nedostavilo. Je asi na místě se ptát, kde jsou třeba všechny peníze za přestupy, kterých se donedávna uskutečňovalo opravdu hodně, možná by se zvídavý fanoušek měl zeptat i na to, jestli náhodou některé sumy za přestup nadějných hráčů nebyly až podezřele laciné (napadá mě třeba Skácel) a jestli náhodou těch dvacet pět milonů, které chce teď majitel klubu, neprošlo už jednou účetnictvím jako dar nebo sponzoring (s odpisem z daní) a úvěry se z nich nestaly až na poslední chvíli... Bohužel na podobné otázky pan ředitel Voda nikdy nedal uspokojivou odpověď, a to, spolu s neplacením dluhů a poplatků, které bral jako naprostou samozřejmost, vedlo zřejmě město k tomu, že řeklo "A DOST!". Souhlasím s tím, že se mělo řešení hledat dříve, město ho také dlouho hledalo, ale docela marně, protože klub byl a zůstává majetkem pana Vody a jeho ENTERPRICES a soukromý majetek je přece nedotknutelný i podle zákona.
Klub patří jednomu z bratrů Vodových, jeho ředitelem je druhý z nich. Páni Vodové přivedli klub na buben, páni Vodové odmítali nabídky města, páni Vodové si vzali hradecké fanoušky jako rukojmí. Jsem odpůrcem násilí, ale chtějí-li milovníci hradeckého klubu někde rozbíjet okna nebo ciferníky, správným cílem není nikdo z těch, kdo v zastupitelstvu nepodpořil další vydírání města...
Srovnávat nastalou situaci například se sousedními Pardubicemi pak zcela postrádá smysl, protože tam právě komunikace a spolupráce mezi městem a majiteli klubu funguje, město má o klubu přehled a ví, kam peníze jdou. Takovému vedení klubu by šli rádi na ruku i radní v Hradci (tak se totiž docela snadno získávají hlasy voličů), ale bohužel, Vodové takovým partnerem nejsou. V hokeji to naopak funguje docela v pohodě i v HK, to musí uznat i zatvrzelý fanda fotbalu, ne? A je to právě proto, že vztahy hokerového klubu s městem se (po dlouhých peripetiích a několika personálních i organizačních změnách) narovnaly a hlavně se oboustranně dodržují dohody a smlouvy (skoro všechny).
Takže, abych alespoň částečně vybalancoval na totmo fóru poměr hlasů nesouhlasících a souhlasných, děkuji hradeckým zastupitelům, kteří použili rozum i ve chvíli, kdy na ně pár desítek občanů zkoušelo vytvářet docela tvrdý nátlak. Vězte, páni radní, kteří jste nehlasovali PRO tu pitomost, jako že budem dál plnit kapsy jednoho soukromého majitele penězi nás všech, tedy i mými, jste zdaleka neztratili tolik hlasů, jak to může podle těchto stránek a reakcí vypadat. Komu vlastně fandí většina, se ukáže až při volbách. Můj hlas určitě nedostane nikdo z těch, kdo byl PRO.
30.4.2005 09:05
standa (neregistrovaný)
RE: HRADEC MĚSTO KULTURY A SPORTU???
chtěl bych reagovat na tento článek,za současný stav může rovným dílem jak město takp. Voda,chodím na sk už 17ro. a je jedno jestly 1.liga nebo 2.liga prostě mi klub néní lhostejný vým že tu vládnou emoce,ale mělo by být v zájmu celého Hradce(jak příznivci kutůry,tak sportu)aby se situace vyřešila ,sme jako město všem pro srandu, proč v jiných městech(jak kutůra i sport)jde dělat na vynikajcí úrovni(pardubice,liberec)a unás ne kde je problém?
27.4.2005 12:12
MIREK (neregistrovaný)
K velkému městu patří velký fotbal.
Samozřejmě chápu, že k takovému městu jakým je HK patří kvalitní fotbal. Ten je bohužel už několik let v úpadku. Ptám se proč? Nejsou kvalitní hráči? Chybí dobrý trenér? Fotbal a podobně i hokej je velký finanční kolotoč, kde se hlavně sponzoři finančně podílejí takovou mírou, jak je takový FC úspěšný. Dále pak také hlavně záleží na manažerských schpnostech klubu, jak šikovně naloží s balíkem peněz, který má k dispozici. Díky všem negatívním okolnostem (špatné výkony hráčů, špatný manažer klubu, atd...) dovedli hradecký fotbal až na tuto úroveň. Nyní to na mě působí tak, že si někdo myslí, že peníze, které město poskytne hradeckému fotbalu, něco změní. Hradecký FC by si měl začít budovat svoji prestiž sám od píky, a možná se o něho opět začnou zajímat bohatí sponzoři, kteří nyní raději dají své peníze, třeba do Pardubického hokeje, nebo do jiných sportů. Rozhodně nesouhlasím s tím, aby město nasypalo několik milionů do nyní ztrátového projektu jako je hradecký FC. Myslím, že je v HK mnoho sportovních odvětví, které slušně město reprezentují a zasloužili by také větší podporu města. V neposlední řadě proti fotbalu hovoří i neukázněnost fanoušků, kde při každém zápase 1. ligy byla zmobilizována celá armáda policie a to také něco stojí. Asi mě teď fanouškové ukamenují, ale je to jen můj názor.
27.4.2005 12:27
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: K velkému městu patří velký fotbal.
Vážený pane,
město by převzalo klub a následně mělo (dle slov primátora, pokud to myslel upřímně...) sjednánu spolupráci s několika strategickými partnery, se kterými by se na chodu klubu podílela. Navíc město slíbilo přestavbu Všesportovního stadionu, který by přilákal určitě více fanoušků. Podívejte se do sousedních Pardubic, kde pod záštitou města hokejisté vyhráli titul a fotbalisté navíc kopou solidně 2. fotbalovou ligu...a Hradec? Město drží hokej ve 2. lize a do fotbalu neinvestovalo (pouze pronajímalo stadion za symbolickou korunu). Je vidět, že systematická práce na této úrovni funguje, jen se nebát práce...A co se týče násilí na stadionech, řekněte mi, kdy naposledy byl v HK nějaký konflikt....
27.4.2005 14:00
MIREK (neregistrovaný)
RE: K velkému městu patří velký fotbal.
Dnes je to bohužel o tom, že každý čeká že někdo někomu podá pomocnou ruku a něco bude financovat. Mě je samozřejmě také hradeckého fotbalu líto, a tím co jsem napsal minule jsem chtěl říci je to, že by se hracký fotbal měl hlavně snažit sám i přes to, že to bude třeba déle trvat. Nějaká finanční dotace rozhodně nezpůsobí to, že hráči budou lépe hrát, že budou hrád s nadšením, a že budou poctivě trénovat. Každý dnes jen čeká s nataženou rukou co mu do ní spadne, bez ohledu na výsledek. Běžte se někdy podívat na tréninky našich fotbalistů, to budete koukat. A dál možná i uvidíte kolik z nich si pak zapálí cigaretu a díky tomu pak ani nepřesprintují hřiště. Jak k tomu přijdou ostatní sportovní odvětví v HK, kde jsou odváděny mnohem lepší výsledky a mnohdy i na mezinárodní úrovni a na dotaci od města čekají marně?
A co se týká již zmíněných fanoušků? Máte pravdu, že od té doby co se tu nehraje 1.liga je tu klid, ale pamatuji i kordony policajtů při doprovodu fanoušků BANÍKU, či SPARTY, a to město také něco stojí.
27.4.2005 14:10
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: K velkému městu patří velký fotbal.
Tu pomocnou ruku mohlo město podat již dávno a takováto situace by třeba nenastala...jenže město dává od fotbalu ruce pryč a včera to jen dokázalo. To jen před volbami slýcháme hezké řeči viz. přestavba všesportovního stadionu na fotbalový stánek, podpora vrcholového sportu atd...jenže to každý myslí upřímně...Vy se zase běžte podívat do Filharmonie a potom po vystoupení, určitě tam není žádný nekuřák či abstinent a i tak např. včera dostala Filharmonie schválenou dotaci 10 mil Kč...Kordony policistů? Alespoň je bylo vidět, že dělají něco pořádného, když se starali o "rádobyfanoušky" hostů Sparty a Ostravy...
27.4.2005 18:33
standa (neregistrovaný)
zlost
pořád to nemohu rozdychat mam zlost a zaroven smutek,nedakážu popsat co se vemě děje,ale jedno vym jistě,nejsem žádný rváč ,kdyby se mi dostal do ruky p.Malíř a Tuháček tak jim rozbyju ciferník co bude ze stadionem větnamská tržnice(ve městě je jich málo)nebo letni divadlo a těch 70mil. schvalenejch na přestavbu určitě p. Malíř a jeho noshledi použijí na tu jejich pravou kultůru?boží mlýny melou pomalu ale doufám že všem stejně a že na zradce taky dojde snad to bude brzostyd te se
28.4.2005 07:44
Samohrd (neregistrovaný)
RE: zlost
Stando, myslíte, že Bůh je fotbalista ?
29.4.2005 09:27
Honza z HK (neregistrovaný)
RE: zlost
Bůh není, ale pokud přece, tak ano a né jen fotbalista. Nebo chcete říct, že fotbal je hra ďábelská?
28.4.2005 09:06
God (neregistrovaný)
pro chudaky a ostudy mesta Hradce Kralove
Stydim se za to, ze takovi lumpove co byli proti ci se zdrzeli, mohou byti v hradeckem zastupitelstvu. Za dalsi, verim, ze penize, ktere by z vasich korytek dokazaly zachranit fotbal, neni ani zlomek castek, jenz mesto promrhalo na prestavbe divadla na Starem namesti.

Kdo vi, zda-li nekdy vyjde pravda najevo, jak nasi zastupitele zaplatili za rekonstrukci 2x. Radeji si za penize, ktere mohli zachranit fotbal kupte nove sluzebni vozy.

To, v co nikdo neveril, jste sami odsouhlasili. BTW. dost dobre nechapu, proc by mel p. Voda pristoupit na vase pozadavky, na ty by nepristoupil nikdo z Vas byti na jeho miste. Je mi z Vas zle, a jedine, co me utesuje, ze nejsem sam.
28.4.2005 19:11
dalybor (neregistrovaný)
RE: pro chudaky a ostudy mesta Hradce Kralove
Opravdu nejsi sám !!
Na radnici musej pocejtit, že TOHLE přehnali ! Bude to pro ně neudržitelný,věřím, že to dopadne jak má. A s fotbalem taky...D.
28.4.2005 10:31
OBČAN (neregistrovaný)
Děkujem
Děkujeme zastupitelstvu, že dodržují heslo: HK - město kultury a sportu. Měli byste všichni rezignovat na svoje funkce a ne si dělat ze slušných občanů srandu. Běžte na stáže ke kolegům do sousedního Liberce či Pardubic, jako se republika styděla za svého premiéra, já se stydím za své zastupitele
2.5.2005 22:55
Nesa (neregistrovaný)
RE: Děkujem
No zrovna do Pardubic a Liberce bych nechodil, tam je to druhý extrém a škrtěj prachy jinde...
3.5.2005 08:30
Metař (neregistrovaný)
RE: Děkujem
Souhlasím, podívejte se třeba na areál FNHK.
3.5.2005 09:04
jpa (neregistrovaný)
RE: Děkujem
Do FN HK pumpuje peníze Ministerstvo zdravotnictví, ne Magistrát HK, člověče, uvažujte, než něco napíšete!
JPA
3.5.2005 09:07
jpa (neregistrovaný)
RE: Děkujem
Tedy, pro upřesnění - pumpovalo, teď už patří FN HK pod správu Kraje, tedy opět ne Města.
JPA
28.4.2005 10:33
Lukáš (neregistrovaný)
Vrazi
Právě jste zabily 100 let tradice a práce lidí před Vámi, kteří se starali o jednu z mála zábav pro lidi. Vy si dokážete jen vyžírat na rautech a brát obálky, ale abyste udělali něco pro občany to ne. Co hodláte udělat se stadionem? Že by další vietnamská tržnice nebo Nozomi?
28.4.2005 10:38
adri (neregistrovaný)
HANBA
Hanba Vam zastupitelum co pred zrakem 80 fotbalovych fanousku, kdyz mate udelat
rozhodnuti tak se radsi zdrzite hlasovani, pod heslem JA NIC JA MUZIKANT ze!!!ZE SE
NESTYDITE!!!Sam se stydim za to ze ziju v takovym meste kde jsou takovy zastupitele
jako v Hradci.O bratrach Vodovych se mi uz nechce ani psat,kam to dovedli vime
vsichni!!!Ale nasi "sportovni zastupitele" kteri jiste vedi vsichni kde se vubec takovy
fotbalovy balon nafukuju, nechali behem 3hodin jednani padnout to,co nekteri lide tady
budovali behem 100let!!!Podobne jak s pivovarem,letistem.kasarnama.Asi kazdy z nich
si umi dobre spocitat ze na fotbalovy zapasy chodilo cca 3 - 10 tisic lidi na velky zapasy
treba az pres 20 tisic lidi,na divadelni predstaveni prijde cca 200 - 500lidi, coz je u nich
asi rovnice.Nemam nic proti divadlu a filharmonii, ale asi se o nich kazdy den taky nepise
v celorepublikovych denikach jako o fotbalovem klubu SK HRADEC KRALOVE ze?!Kolik
lidi nejen v republice zna hradecky fotbalisty -
Fryda,Ulich,Lokvenc,Skacel,Pitak,Plasil,Podhajsky, Smarda a dalsi, jiste spousta z nich
vyjmenuje urcite i herce hradeckeckych divadel a filharmoniku ze? Lidi nezapomente ze
SPORT je nejvetsi reklama jaka muze byt,staci se podivat na sousedni Pardubice.Asi je
pravda na tom ze Hradec byl bolsevickou bastou, ale takovej pamatnik jako jste si
udelali Vy ( Vsesportovni stadion) nedokazali ani komunisti!!!Ale slo by to urcite casem
pronajmout vietnamcum jako trznice, za nejaky drobny do kapsy ne???At mate radi
sport,nebo jste proti musite se mnou souhlasit v nazoru,ze kdo zna CESKOU
REPUBLIKU jen
diky,JAGROVI,HASKOVI,NEDVEDOVI,SEBERLEMU,ZELEZNYMU a dalsich,proc se
asi vsichni politici,tak cpou na stadiony kdyz jde o neco,aby si kazdej prihral svou
polivcicku,PROSTE SPORT JE FENOMEN!!!A Vy jste ho pekne poslapaly!!!Jestli to
dopadne,jak to vypada, tak se do konce zivota nesmirim s tim ze zanikl vrcholovy fotbal
v Hradci.Doufam ze pri vitezstvi nasich hokejistu na mistrovstvi sveta budete Vy
zastupitele na sebe hrdi ze jste Cesi a delate vse pro sport,ANO MATE BYT NA CO!!!
Chtel bych byt svedkem az vase deti,vnuci,vnucky se vas zeptaj tati,mami dedo pujdem
taky na ten sport co mu rikaj fotbal v Nasem mestem a Vy jim jiste s hrdosti sdelite, to JA
jsem hlasoval proti tomu ABY SE ZDE HRAL!!!.At se Vam dari dal budovat rozkvet
mesta Hradec Kralove,tak jak to delate doposud!!!Ze se nestydite porad uzivat nazvu
SALON republiky.....
28.4.2005 11:50
jpa (neregistrovaný)
Výzva
Pane Samohrd, Vy a dvacítka dalších samolibých mocipánů jste zlikvidovali vrcholový fotbal v Hradci (VPM to měla ostatně ve volebním programu, jakáž pomoc). Proč jste ale nevystoupili v diskusi a jasně neřekli své argumenty? Rád bych pak korigoval i své názory, ovlivněné sportovním srdcem, ale vy jste zbaběle seděli na svých seslích, neřekli jste ani slovo, a pak jste celou věc skáceli. Nejste hodni být zastupiteli města Hradec Králové, žádám Vás o okamžité odstoupení a vypsání nových voleb. Dále žádám okamžité zastavení dotací na provoz Klicperova divadla, nehodlám platit ze svých daní dobře živené pány Zemana a Morávka, kteří si hrají na svůj úspěch za naše peníze. Oni to mají proti fotbalistům lehčí, tam nemůže výkonný výbor ČMFS vyhlásit Hradec vítězem ligy, ti si to musí vykopat. Když to parafrázuji na situaci z roku 1907, vy jste nám rozkopali hřiště a nasázeli na něj řepu. Nechť ve stejném duchu pan Zeman zapřáhne koníka, objíždí se svým souborem štace a na skývu chleba si vybírá obcházením s klouboukem po představení.
Jiří Procházka
28.4.2005 16:19
standa (neregistrovaný)
Pane Samohrd,nemyslim si že bůch je fotbalista jen se mi nelíbí,že z mých daní(a nejsem sám)tak vřele rozhazujete a protěžujete jednu a tu samou zkupinu(filharmonie,divadlo)také zdílím názor že by jste měl odstoupit z funkce,i když vým že tak neuděláte hold teplé křeslo je teplé křeslo a oto vám i těm rádoby radním jde né blaho spoluobčanů ,ale na prvním místě vy!Jen kdybyste měly troch vůle určitě by se našlo nějaké řešeni.
28.4.2005 18:47
Dalybor (neregistrovaný)
Dobrý pocit
Vážený pane Samohrde,
prosím, neberte mé narážky na Vás nijak ve zlém. Obecně si nemyslím, že lidé jsou nějak špatní a zlí.A tak Vy také jistě ne.Navíc poměrně vysoká úroveň tohoto fóra mi ani nedává "příležitost" k nějakým nejapnostem.Tímto všem pisatelům "předemnou" děkuji,mám z jejich postojů DOBRÝ POCIT, neboť zatímco fanouškovské stránky na www.skhk.cz jsou spíše ukázkou upřímných snah něco nějak změnit, zde se již v konkrétně a fundovaně řeší to, co řešit lze, s rácií a lidskými a občanskými přístupy.
Žel pro Vás /opravdu nebudu sarkastický/... Totíž Vaše odvaha, se kterou jste se pustil do tohoto fóra je sice zdánlivě hodna chvály, plníte si své poslání zastupitele, avšak zároveň se domnívám, že Vaše jistota, že se nepouštíte na tenký led a vše jistě vyargumentujete je právě tím, co Vám v příštích řádcích popíši jako signifikantní pro Vaše fatální ale očekávané pomýlení.
Tedy.Dnes, nevěda,že prožívám totožné stavy jako mnoho dalších účastníku "odtud", po přečtení Mikrorozhovoru s primátorem Divíškem v Hr.N. s hezkým názvem "Klub musí opustit Všesportovní stadion" jal jsem se na výše uvedených fanouškovských internet. stránkách primátorův "vzkaz" občanům okomentovat.Věřte, jsem povahy mírné,spíše sázím na dohodu a kompromis - jenže také poznám, kdy je něco jaksi přes míru, kdy je adekvátní odpověď zcela nutná.Proto jsem ve svém komentáři pana Divíška mírným tónem vyzval, aby i přes jakýkoli výsledek v kauze Město vs. SKHK, co nejrychleji odstoupil ze své funkce.I nyní si na tomto názoru trvám a vím, že má reakce byla od srdce, ale zároveň vedena poctivou snahou o nápravu věcí komunálních,a nakonec vlastně i dobře míněnou radou pro člověka sice vysoce postaveného, ale také normálně chybujícího.Aby se ctí a včas učinil to, co se jeví jako nejlepší.
Hlavním důvodem - /a tento důvod je pojítkem zpět k Vaší osobě zastupitele/, který mě vedl k tak radikálnímu požadavku na pana primátora je má jistota, že naprosto selhává politicky. A to navíc v intencích nízké úrovně lidské - úrovně charakterové. Nemám z toho radost a ti, kdo mě znají vědí, že jsem byl vždy dalek posměškům či skuhrání na Parlament,či senát.Do těchto institucí jsem občas zavítat, proto chápu, že každý politik se jisté míře "odpojení" od reality nevyhne.Je to daň za prozatím nepříliš občansky silnou společnost - voliči počínaje a novináři konče...A právě zde se kruh uzavírá.Nedokonalosti občanské společnosti se totíž nejviditelněji projeví na úrovni politiky komunální.Zde potenciál pro zdravé občanské smýšlení a poctivou novinářskou snahu není žel dostatečný.Naše "naivní" pokusy "prostých občanů" - zastupitelům připomínat jejich poslání jsou věru jen slabou snahou.Daleko horší je pak snaha místních novin- jejich redakcí, kdy v jakési prapodivné konstelaci tlaků komerčních, osobních a bohužel "česko-hradecko" patolízalských, jsou již jen naprostou parodií toho, co od nich občanská společnost očekává.S nízkou kvalitou řemeslnou pak dopad a vliv médií na občany města považuji za morálně odsouzeníhodný.Konkrétním lidem - novinářům jsem v nedávné minulosti jejich spoluzodpovědnost za devalvaci občanských poměrů připomenul.
Jak vidíte - vím, že špatná práce primátora i Vaše má své kořeny.Chováte k občanům postoje ovlivněné pokřivením celé společnosti.Vaše rozhodnost a ráznost proto není výrazem poctivým.Úterní odpoledne a večer v Adalu na balkóně zasedajícího Zastupitelstva byl prodchnut právě onou nepoctivostí,projevující se neomalenou sebejistotou, drzostí a neúctou k občanům.Samotné jednotlivosti popisuji a vyprávím se smutkem lidem v mém okolí,Vám by - bohužel, na oněch jednotlivostech nic nepatřičného nepřipadalo.
Uvěřte prosím zrcadlu, jež Vám občané nastavují.Nejedá se v zásadě o Váš nehorázný vztah k hradeckému fotbalu.Jedná se o mnohem víc.O Vaši totální neschopnost náhledu na sebe samé.Hradecký fotbal byl jen nahodile příležitostí pro mě a mé spoluobčany /a snad i pro Vás/, aby konečně v plné nahotě vše ukázalo se v pravém světle - k prohlédnutí a klidnému a nikterak neobvyklému posunu dál - k vysněné politické kultuře.
Ano, budu usilovně vymáhat svá občanská práva a najít tak konečně i svou občanskou důstojnost.Tedy - neodstoupíte-li ze svých postů zastupitele sám, máte mé slovo, že si Vás přestanu vážit a posléze s patřičnou vehemencí a bez dalších výzev - ze všech sil, budu usilovat o Váš politický konec, v Zastupitelstvu počínaje.
Věřím, že mi věříte.
Fotbal se pokuste podržet nad vodou.Naše SK máme opravdu moc rádi, chováme k němu stejně čistý cit, jako je ten patriotský k městu Hradec Králové. A i proto, že Vám tohle musí občani připomínat, je pro Vás a Vaše některé kolegy fatální důkaz toho, že je ten pravý čas začít dělat věci jinak.
Zdraví Vás
Dalibor Šustr
Hradec Králové

28.4.2005 20:36
dalybor (neregistrovaný)
P.S.
P.S. Usoudil jsem, že mé předchozí obecné "filozofování" mohlo působit až vyčerpávajícím dojmem, tak snad jako omluvu přidávám jednu konkrétní a snad i téma oživující otázku na pana ing. Samohrda.

Pane zastupiteli,
odpovíte-li mi uspokojivě na následující, budu o sobě více přemýšlet a určitě se i za mnoho tvrzení o Vás bezpochyby omluvím.
Tedy - jak velkou míru svinstva /pardon/ připouštíte na skutečnosti, že si prostřednictvím novin Radnice, bez jakéhokoli uzardění samochválou vytváříte "pozitivní mínění o zastupitelích", které pak se stejnou dávkou klidu a pohody dovolujete vhazovat do schránek občanů Hradce.
Z jakých fondů je tohle vše ještě k tomu hrazeno se jen domnívám.Redaktorka Rezková - odtamtud - mi toto neosvětlila, ba celkově mi její odpověď na mé pochybnosti o smyslu její práce připadala vyloženě trapná a s notnou dávkou demagogie./to píši jen pro to, aby Váš pokus vše uvádět na pravou míru nezabředl do podobných kolejí,to by mi opravdu nestačilo/.
Tak, snad jsem byl slušný....Jinak o Radnici hovořím velmi ošklivě.
Děkuji za odpověď a má podaná ruka stále platí - je jen na Vás, jak mi vše pravdivě vyvrátíte.
Děkuji a ještě jednou zdravím.
D.Šustr
..
28.4.2005 22:36
Lukáš (neregistrovaný)
SOBOTA
V sobotu lehce organizovaný zájezd na zápas Pardubice - SK Hradec, více na www.skhk.cz. Samozřejmě jsou zváni co nejsrdečněji zastupitelé města!!!
29.4.2005 08:28
Xaver (neregistrovaný)
nesmiřitelní
To je dobrý, teď se tu budou vzájemně tepat "kopálisti, fidlisti a komedianti". Kdopak ještě přijde se svou troškou?....jen tak na okraj, všimli jste si jak jsou obechcané stožáry veřejného osvětlení?...
29.4.2005 15:25
Pitbull (neregistrovaný)
Vám pane Xavere bych přál aby Vás nějakej pes pochcal jako sloup pouličního osvětlení. Konečně byste měl zase pádnější důvod neustále dokola toto omýlat.
29.4.2005 17:14
whatever (neregistrovaný)
RE: nesmiřitelní
Xavere, nebyly by, kdyby jsi pouzival zachod jako normalni clovek.
29.4.2005 11:59
MIREK (neregistrovaný)
Bylo by dobré se hodit do klidu
Už jsem tu jednou napsal, že mi to je také líto, že se fotbal dostal tam, kam se dostal. Sám jsem kdysi vrcholově sportoval, tak se na to asi dívám z jiného úhlu. To jak tu někteří napadají a osočují městské zastupitele pro to, že hlasovali tak jak hlasovali, odpovídá tomu, jak se lidé dnes chovají na fotbalových stadionech a to nemá se sportem nic společného a je to pro ostudu a pro zamyšlení. Proč nadáváte zastupitelů, kteří nechtějí sypat peníze do černé díry a kde nejsou vidět žádné výsledky? Nikoho se nijak nezastávám, ale hlavní podíl na stavu fotbalu má manažer klubu a v neposlední řadě také samotní hráči. Možná až to bude v českém fotbalu víc o hraní a ne o penězích a korupci, tak se něco změní. Nejdříve ať místní fotbalisti ukáží, že umí hrát a pat teprve mohou čekat nějakou podporu.!!! Ono je moc jednoduché jen čekat s nataženou rukou a vymlouvat se na peníze. Už jsem se ve svém minulém příspěvku zmínil i o tréningové morálce fotbalistů, kde to všechno začíná. Proč jim to jejich zaměstnavatel trpí? Má vůbec zájem na úspěchu fotbalu? A jsme opět na začátku s otázkou: Proč by toto město mělo něco takového financovat, když osud vloženého kapitálu je značně nejistý. Samozřejmě nesouhlasím se všemi rozhodnutími tohoto zastupitelstva, ale v tomto případě....???
29.4.2005 12:45
Dalybor (neregistrovaný)
RE: Bylo by dobré se hodit do klidu
Když by Město neposílalo peníze do jiných černých děr, tak by jsi měl rozhodně pravdu...D.
29.4.2005 17:12
whatever (neregistrovaný)
RE: Bylo by dobré se hodit do klidu
takhle reagujici obcane znaci pouze jedno, ze de zrejme o jisty druh onanie a dotycni se pri takovychto recech dokazi sexualne vzrusit. Doporucuji jiny typ serveru napr. www.freefoto.cz

Btw. neser me, nebo si te najdu!!!
29.4.2005 17:40
Radek (neregistrovaný)
RE: Bylo by dobré se hodit do klidu
... jenom jsi potvrdil slova o úrovni některých příspěvků přímo úměrných chování jejich autorů - (rádoby)fanoušků. Spíše to vypadá, že Tebou doporučovaný server je právě Tvoje útočiště a Tvůj (možná i jediný) kontakt s okolním světem.
Tebou kritizovaný příspěvěk je naprosto trefný a přesný - i já odmítám sypat peníze bandě flákačů. Nebo se Ti snad zdá, že si to hradecká jedenáctka za své výsledky zaslouží ? Pokud ano, tak jdi někdy na fotbal střízlivý a pak se možná probereš ze svého snu.
29.4.2005 18:31
Filip (neregistrovaný)
RE: Bylo by dobré se hodit do klidu
Radku, obdivuji vás, kde berete odvahu označit všechny hradecké fotbalisty za bandu flákačů. Jsou to lidé, co na sobě od šesti let tvrdě pracují, lidé, kteří se ve svém oboru dostali mezi dvě tři stovky nejlepších fotbalistů v celé republice. Lidé, kteří za svoji práci nedostali už více jak čtvrt roku ani korunu a v posledním roce to nebylo o mnoho lepší. Směju se, když vámi poporovaný příspěvek uvádí, že nejdřív chce výsledky a pak snad bude ochotný pomoci - protože až bude mít SK Hradec výborné výsledky, nebude pomoc potřebovat... Město mělo pomoci odrazit se hradeckému fotbalu od dna, ne jej zašlapat do země!
30.4.2005 08:32
whatever (neregistrovaný)
RE: Bylo by dobré se hodit do klidu
to bylo pro toho dementniho Radka
30.4.2005 08:20
whatever (neregistrovaný)
RE: Bylo by dobré se hodit do klidu
ty zebraku, ja ty kluky chapu, je to jejich zamestnani a i ty, kdyby jsi nebyl sicka a byl zamestnan, jiste by ti nebylo prijemne vedet, ci se soustredit pouze na svuj vykon, paklize nevis, zda-li druhy den budes na dlazbe a bez zaplacenych penez co ti patri.

ten server navstevuje jeden kamarad, kteremu o nem rekl jeho kamarad a toho kamarad kamarada se to dozvedel od kamarada kamaradova kamarada.

btw. jestli jsi stejneho nazoru jako ja, ze je zde uplne zbytecne cokoliv resit s "lidmi" jako jsi ty, pak se s tebou setkam rad osobne a prinejmensim v klidu si rad vyslechnu tvoje nazory...

P.S.: nemusis se niceho bat ;-)
29.4.2005 21:32
hijo de puta (neregistrovaný)
RE: Moralka
Nebudu se s tebou prit o tom kdo na tom ma vetsi vinu,podle me to podelali OBA(mesto i
Voda abys pochopil).Jen ti chci reagovat na moralku ty velkej sportovce,urcite se
koukas na sportovni prenosy a po zapase si myslis ze si nikdo z hracu REPRE
hokejistu fotbalistu ci jinych sportu nezapali cigaretu???Kdyz jim to pri jejich sportu
nevadi tak je to jejich vec.Az pojedes nadovolenou,tak se mrkni na trenink hracu v cizine
a pak to srovnej s urovni treninku u nas!!!To by ses teprve divil.Radku ty tady pises o
radobyfanouscich,ale to ses ty, vetsina lidi co tady pise prispevky chodi na fotbal i v
tyhle dobe,kdy je to neschopnosti managmentu na takovy urovni i po strance
sportovni(abys pochopil,to znamena prodej hracu ihned po odehrani par dobrych
zapasu za HK) a neni jim jedno co se bude dit s klubem.Fotbalisti prijdou dalsi a dalsi,ale
kam kdyz nebude klub NEVIS???Ale takhle daleko ty uz asi nekoukas co.Na fotbal v
Hradci bys teda prisel az se bude hrat treba nejakej pohar co?Vis co bude lepsi,jako ze
nechodis na fotbal,tak si nech svoje nazory pro sebe a nenavazej se tady do
lidi,kterym to neni jedno.
29.4.2005 13:41
jpa (neregistrovaný)
Mírný souhlas
Mirku, já s Vámi v podstatě souhlasím, ale co v naší společnosti není prohnilé do morku kostí? Sport již dávno není co býval, honba za mamonem zničila Coubertinovskou myšlenku už hodně let nazpátek, na vedení SK samozřejmě najdeme mraky a mraky chyb (jak se říká, v Hradci je nejméně 20000 "trenérů" a 20000 "manažerů", kteří by vše dělali úplně jinak a lépe), ale o to teď opravdu nejde, jde o to, že zastupitelé svojí nabubřelostí a arogancí zničili poslední šanci zachránit vrcholový fotbal v Hradci, a to nemůže být jedno žádnému příznivci sportu, ba i by to nemělo být jedno ostatním občanům, kteří zrovna fotbalu neholdují, protože dnes přišel "na řadu" fotbal, zítra to může být něco jiného. Pozor na to!
JPA
29.4.2005 17:45
Radek (neregistrovaný)
RE: Mírný souhlas
I s Vámi je možný mírný souhlas, použiju-li s dovolením Vaše slova. Jen mi dovolte malou poznámku - dejme tomu, že by radní tu dotaci přiklepli a "zachránili" by hradecký fotbal ... ale já se ptám na jak dlouho ? Bude se to samé opakovat za rok? Bude to 20, 30 nebo třeba i víc milionů? A další roky? A co hráči - začali by po schválení dotace hrát jak o život a vyšvihli by se do 1. ligy? Těžko soudit, ale já osobně si myslím, že za rok by se jen situace opakovala a nasazení hráčů by se prakticky nezměnilo.
30.4.2005 08:29
whatever (neregistrovaný)
RE: Mírný souhlas
ty mi pripadas jako zavistivec, chudak, kdyby kazdej uvazoval jako ty, pak by se nikdy nic nepostavilo, neudelalo atd. atd.

zamysli se nad sebou Radku, protoze s takovyma nazorama ti jednou nekdo opravdu rozbije drzku a to tak, ze poradne!

nesnasis fotbal? tak se do neho neser a chod si treba do divadla. Prestan psat negavisticky reci na fotbal, jestli ti to dela dobre vysmivat se lidem, kteri ho odmalicka navtevuji, hraji a je pro ne necim, co je pro tebe tvoje matka, tak se musim opet opakovat >>> www.freefoto.cz, ale jestli jsi podle tve rozpolcene osobnosti S/M, pak bohuzel nemuzu slouzit.
1.5.2005 00:23
Radek (neregistrovaný)
RE: Mírný souhlas
Musím se usmívat nad Tvými příspěvky :-) Představuji si Tě rudého vzteky, když zuříš nad tím, co jsem si dovolil napsat. Já klidně uznám, že se mohu v něčem mýlit, ale to mohu uznat jen tomu, který ví co je to diskuse - líbí se mi třeba následující příspěvěk Filipa. Ale k tomu máš Ty strašně moc daleko - kdepak ze mě, ale z Tebe čiší nenávist, zášť ... ale především pak naprostá prostota či spíše prostoduchost a hloupost. Neber to jako nějaké napadání, píšu to spíše s úsměvem a s tím, že to pouze konstatuji.
1.5.2005 17:31
whatever (neregistrovaný)
RE: Mírný souhlas
hloupost? LOL hloupe je strkat klacek do vosiho hnizda, to je presne to, co delas ty, resp. jak se vyjadrujes o hradeckem fotbale.
29.4.2005 18:50
Filip (neregistrovaný)
Úloha města
Radku, ptáte se, na jak dlouho by pomoc města fotbalistům stačila, sčítáte desítky milionů. Ale vůbec neberete v potaz to nejpodstatnější: Po oddlužení klubu by nebylo úlohou města dávat desítky milionů, ale najít partnera, který by fotbal v Hradci převzal. A že to není utopie dokladují slova primátora Divíška, který už dříve mluvil hned o několika zájemcích. Shrnu to: město se mělo postarat o stabilizaci klubu a pak jej prodat s nabídkou podpory mládeže a případně vytvoření podmínek pro provozování vrcholové kopané (přestavba stadionu). Vše je to o (ne)schopnosti a (ne)chuti představitelů města.
30.4.2005 11:53
dalybor (neregistrovaný)
zabřednutí
Snažím se pochopit,proč se pořád točíme dokola - co a jak Voda,co a jak Město, potom už i co a jak fotbal. Ta naše potřeba - mít to nějak všechno vysvětlený,popsaný vyargumentovaný. Až si říkám, že v tuhle chvíli,která je pro SKHK jasně mínusová a kdy "nefanoušci" mají výhru na dosah, že to je snad i účel - ZABŘEDNOUT ve chvíli,kdy "fanouškům" teče do bot a čas neúprosně letí v jejich neprospěch.Ale až takový stihomam nemám...Prostě je to špatná cesta obecně, a akorát z ní zrovna tyje pro mě ta "špatná" strana.
A tak - pokusme, či začněme se smiřovat se s tím, že nám, kterým bije srdce pro naše SK, je jasné - VÍME, proč nám je SKHK tak drahé.Ale tak jako se ani jiná LÁSKA nedá nějak dopodrobna a slovy vysvětlit tak, aby tento cit byl opravdu dokonale vysvětlen, tak ani naše pouto k našemu fotbalovému klubu zůstává někde úplně jinde, než v racionálních popisech, řekl bych - V JINÉ DIMENZI. A slova o 100 leté tradici,reprezentaci města,výchově mladých sportovců a jiné ušlechtilosti - to už jsou vlastně jen jakési podpůrné argumenty a pokusy přiblížit "nepřátelům" náš vztah ke klubu.SKHK není ani jen zábava, ani sport,ani něco na vydělávání peněz, ale je to "NĚCO", co je pro ZASVĚCENÉ, kteří to milují, aniž o tom musí nějak hloubavě přemýšlet.
Tedy - kdo náš klub rád nemá, tomu se naše vnímání bude vysvětlovat těžko.Ten se bude donekonečna pídit a vyptávat se nás, ale nebude-li mu tlouci srdce pro naše SK - vždy pro něj naše "komunikovatelné" argumenty - což jsou však právě jen ty podpůrné a zdaleka ne nejdůležitejší, tak ty jim vždy budou pouze chabé a hlavně diskutabilní, zpochybnitelné a tím pádem vhodné akorát tak k tomu, aby se zabředlo do nikdy nekončící pře.
Jsou věci, které prostě pro svůj život potřebujem, třebaže nevíme ani proč.Většinou po tom ani nepátráme.Uvádím k tomuto jeden trochu expresivní příklad - nic lepšího mě zatím nenapadlo - věřící a jejich kostely.Nikdo by asi nikdy nedokázel naprosto přesně určit podstatu - k čemu to jako je? A když by se přecijen někdo "z kostela" nechal vlákat do diskuze o smyslu kostelů, patrně by jen těžko čelil jistě pravdivým argumentům o tom, že jako budova je to vlastně k ničemu, nikdo v tom nebydlí,stojí to jen prachy,často to stojí na lukrativních pozemcích, takže na co tohle zrovna živit.Určitě - svatá pravda.Ale přesto se kostely nezačnou bourat.
V Pardubicích chodí na hokej kolem 9 tisíc diváků.Radnice stavbou stadionu a 100 miliony podpořila něco, co asi nic nevydělá, spíš by se za tohle vynaložené úsilí a peníze našlo něco "důležitějšího".Ale tím se asi Pardubičáci nezaobírají - si myslím.
V Hradci na 99 procent nejsme nijak velmi geneticky odlišní, aby nám tento fenomén - láska k svému městu /pozor ne Městu../,láska ke svému fotbalovému, či hokejovému klubu byl něčím naprosto cizím.
PROTO - vy, kteří chcete od příznivce černobílých barev SK, aby vám vysvětlil, proč tu má fotbal zůstat - běžte už konečně někam /ano tam/,buď víte, že vám to nikdy přesvědčivě nevysvětlí, anebo spíš jste posedlí lpěním na tom, že to, co nejde vysvětlit proč JO, že to je pak prostě jasně k ničemu.
A MY - co víme, co SKHK znamená /kromě Sportovní klub Hradec Králové/,ZANECHME neplodného zdůvodňování, časumrhání s patrně negativním výsledkem! Vše čisté, co máme v srdcích bijících pro naše město a fotbalový SKHK, vrhněme okamžitě a plně na úsilí JAKKOLI zachránit to, co pro nás tolik zamená.To, že JAKKOLI je zrovna tlak na naše Zastupitele /nic lepšího fakt nevidím/, je prostě dané situací,takže ani po tom napátrejme.Město musí pomoci!! Musíme do toho jít!! a to dokonce o to víc, že právě v této vypjaté době se zároveň jasně a konečně v plné nahotě ukazuje i bídný stav naši komunální politiky, která touto "prověrkou" evidentně neprochází dobře.Tedy řešíme zároveň i toto - neméně důležité pro občany Hradce.
Toť asi vše...Tolik hodně slov o potřebě mála slov...

Všechny věrné příznivce SKHK zdraví a v dobrý konec věří

Dalibor Šustr
Hradec Králové
1.5.2005 11:56
Lukáš (neregistrovaný)
1.5.2005 14:25
Honza (neregistrovaný)
NECHÁPU TO
Nechápu, že na stadióně ledního hokeje je nápis "HRADEC KRÁLOVÉ MĚSTO SPORTU" Tak možná město zasranejch ódéesesáků a vépémáků. Beru né všichni, ale většina. Úplatky berou jak důchodci rohlíky. Nějaká pošahaná filharmonie??? Nikdy sem tam nebyl a ani sem tam nechystám. Ale páni radní musejí někam chodit a do nemoderního sálu přece naši páni nebudou chodit!!!! Nasrat celýmu městu. Volim komunisty a to mě je 21. A budou další. Je mi na blití, když vidím kam se prachy serou. Je mi blbě, když vidím, jak si soused za úplatek nechá udělat pěknej chodník a já když vyjdu z domu abych si zlámal nohy. Je mi blbě, když vidím radního a ještě víc blbě mě bylo teď v Pardubicích na stadióně v "opičí díře" když sem viděl na čem tam chudáci hrajou a jakej nefotbalovej stadión (jak to nějakej borec řekl)máme my. Takže jestli v tomhle městě, který bylo vyhlášený jako město pro nej život, nebude nej hru na světě, což není žádná píčovina z mý hlavy, ale je to tak, fotbal je nejpopulárnější sport na světě a město Hradec ho zruší ať žijí KOMUNISTI. Ty by to takhle nenechali. Sice sou to svině, ale aspoň by zachránili ten fotbal, páč v tomhle městě vlastně není na co chodit. Jo vlastně do filharmonie. Nebo snad na loutkové divadlo, či na nějaké drama??? Ale né každej víkend. Pánové děkujeme, že ste to tady tak pěkně posrali a Voda, ten taky není svatej. Všechny nacpat do vlaku s Grossem v mašině, pět metráků uhlí a táhněte někam do Ruska. NAZDAR
2.5.2005 21:05
insider (neregistrovaný)
O českém Honzovi
Grebeníček na Hrad...! Užasná ukázka duševního obzoru mladho voliče KSČM, a mladého hradeckého fotbalového fanouška současně. Už pro tenhle příspěvek stojí za to na tenhle chat občas zajít. Abychom věděli, co nás čeká, jpokud se necháme uřvat a zastrašit hulvátama. Pak nám bude vládnout tohle...
3.5.2005 09:47
Filip (neregistrovaný)
RE: O českém Honzovi
Milý Insideře! Váš výstup z rozrušeného projevu fotbalového fanouška je úplně špatný, není o Grebeníčkovi na Hradě a vy to moc dobře víte. Snažíte se situaci shodit a zjednodušit, nevidět to podstatné. Je to o tom, že slušný člověk je v Hradci zahnán do kouta. Pokud se mu totiž nelíbí dosavadní (ne)výsledky vedení města (kde ODS hraje první housle už hezky dlouho) či nehodlá pominout, že ODS slibovala před volbami stadion, po volbách aspoň 1. etapu a nakonec nepodpořila ani fotbal jako takový a zároveň mu na podpoře vrcholového sportu záleží(na podpoře,která by se aspoň vzdáleně přiblížila stejně velkým městům-Budějovice,Liberec,Pardubice,...), koho má asi tak v tomto městě volit?VPM? To by se dočkal dříve výstavby Národního divadla v Hradci než stadionu. Nebo v Hradci rozštěpenou a směšnou ČSSD? Shrnu-li vzkaz pro vás: Když se stavíte do role inteligenta, podívejte se na příspěvky trochu do hlouby, jinak to snad ani nemá smysl... Hezký den!
2.5.2005 18:00
tonda (neregistrovaný)
myslel jsem že to není jen liga ale více děkuji
2.5.2005 21:54
jpa (neregistrovaný)
Ach jo
Ach jo, insidere, insidere, Vy stejně jako pan Samohrd uvažujete rovnicí: fotbalový fanoušek = primitiv, lumpenproletariat = volič KSČM, zatímco VY jste nejméně 5 tříd nad ním? Myslíte si, že pan Ondříček, Oskary ověnčený kameraman, je tedy primitiv, když sedí v představenstvu pražské Slávie?
Podělím se s Vámi o jednu pozoruhodnou zkušenost. Stejně jako pana Samohrda všichni, s kterými se stýká, chválí, že zlikvidoval hradecký fotbal (logicky, pokud se stýká s lidmi kolem kultury, pro kterou je kasa hradeckého magistrátu bezedná), lidé v mém okolí zase všichni souhlasí s tím, že v Hradci vrcholový fotbal musí zůstat. JENŽE: pokud po nich chci, aby vyjádřili jasně veřejně svůj názor, padají z nich výmluvy stylu: no, víš, já nechci mít problémy, mohl bych přijít o práci... Někdo z nich totiž pracuje ve státní sféře, jiný dělá u firmy, které magistrát zadává práci, třetí je živnostník přímo závislý na zakázkách u města, atd. atd.
Takže: K ČEMU JE NÁM "SVOBODA", KDYŽ STEJNĚ NESMÍME VYJÁDŘIT SVŮJ NÁZOR? Dřív nás za to sejmuli bolšani, dnes rovněž riskujeme svoji existenci.
Aha, pane Chytrý Insidere, nevoliči KSČM? Co mi na tohle odpovíte?
P.S: Nehodlám volit KSČM ani poté, co parlamentní strany zklamaly na celé čáře ("divadlo" ODS při hlasování, jakože je pro, ale vždy jejich příslušníci zajistili neodhlasování, nepochopitelný "mrtvý brouk" ČSSD a KDU-ČSL, jakoby měl snad fotbal být pravicový nebo levicový, katolický, pravoslavný či ateistický, hergot, fotbal je přece fotbal, a reprezentuje Město, ne nějakou stranu!), ale neodvážím se špinit někoho, kdo tohle všechno cítí jako zradu a sedne bohužel KSČM na vějičku, stejně jako po první republice, za to ale především mohou výše uvedené strany!
JPA
3.5.2005 05:34
insider (neregistrovaný)
RE: Ach jo
To už ale vůbec není o fotbale, ale reagovat musím. Jestli se dneska někdo bojí otevřít hubu jen proto, že "by měl problémy v práci" tak si nezaslouží opravdu nic jiného, než aby se bolševik vrátil, protože na svoji svobodu nedozrál a nezaslouží si ji. Navíc nevěřím, že někdo dneska může mít OPRAVDU problémy s tím, že řekne svůj názor. Ale jsme ještě od bolševika pořád tak zblblí, že radši držíme hubu a chodíme leda nadávat do hospody (a nebo si pěkně zanadávat anonymně třeba tady na chatu). Ale zpátky k fotbalu. Nechtěl jsem generalizovat ve smyslu "co fanoušek, to vymatlaný pako, hulvát a latentní komouš", ale uznejte, že z Honzova přípspěvku nechtě vyplyvá i to, že bohužel, fotbal krom spusty pozitivních věcí může být i prostředím, kde se realizují a možná i líhnou takovýhle "Honzové". V debatě o potřebnosti filharmonie nebo divadla by se nesjpíš podobný styl obhajobvy neobjevil... Ale ani to neznamená, že město "dalo ruce pryč od fotbalu" proto, že na fotbal chodí bohužel i vymatlaný Honzové. Tvrdím i nadále, že město a jeho radní dělali do poslední chvíle co mohli, aby se tomuhle kýblu špíny, kterej teď přistál na jejich hlavách, vyhnuli. Ten, kdo opravdu nedal nakonec jinou možnost, než buchnout do stolu,seděl na jeho druhé straně a jmenuje se Vladimír Voda. Na každou dohodu musejí být dva. Když se s Vámi majitel soukromé fíirmy nehodlá bavit o ničem jiném, než o tom, že zaplatíte jeho dluhy a nebo na vás poštve svoje fanoušky, tak se prostě dohoda dělat nedá. A když Vám přesto o tu dohodu jde, tak ustoupíte jednu, podruhé, možná potřetí... ale pokud nejste úplně blbej, tak nakonec pochopíte, že jste v tý "dohodě" jen za dojnou krávu. A krom toho radní nehospodaří se svým majetkem, ale s penězi nás všech. A ty nemůžou naládovat do kapes jednoho soukromníka jen tak, ani tehdy ne, když shodou okolností podniká v oblasti, která je tak populární,jako fotbal. A hradečtí fandové teď dští síru na město, a přitom sami dobře vědí, že fotbal přivedl do kómatu někdo jinej a v bezmoci teď křičí, že NĚKDO přece musí zasáhnout a fotbal zachránit. A jsme zase u těch bolševiků. Ale magistrát už není národní výbor a už vůbec ne městský výbor KSČ, nemůže znárodnit sprotovní klub majiteli, kterej se chová jako idiot a vede to od desíti k pěti. Jestli někdo ještě může ten klub zachránit, tak je to jeho majitel. Docela snadno, stačí jen přistoupit na podmínky, které nebízí v této chvíli daleko široko jediný viditelný zajemce, navíc solventní a schopný klub udržet naživu. Takže moje rada všem fanouškům. Zkuste místo útoků na město přesvědčit Vody, ať ustoupí a přijmou podmínky města.Kdyby jim šlo o fotbal, udělali by to ovšem už dávno.
3.5.2005 07:38
jpa (neregistrovaný)
RE: Ach jo
...fotbal krom spousty pozitivních věcí může být i prostředím, kde se realizují a možná i líhnou takovýhle "Honzové"...

No jistě, stejnou mincí mohu argumentovat, že kultura je prostředím, ve kterém se realizují a možná i líhnou pedofilové (viz Mr. Kulinský).

A dojnou krávou byl pro fotbal 13 let MUDr. Voda, samo město uznalo, že by mělo mládež dotovat, ocenilo to i částkou 4 miliony ročně, čili MUDr. Voda ušetřil městu za svoji dobu vedení fotbalu 52 milionů, a když smažeme dejme tomu 10 milionů za symbolický pronájem Malšáku (stejně by se na něm nic jiného nedělo), tedy 42 milionů - jen za mládež! Jediné, co majitel po městu chce je, že nemůže akceptovat to, co po něm město žádá - udělat TUNEL, totiž vyvést aktiva ze společnosti a pasiva tam nechat, vždyť by ho v Oklahomě zavřeli, už to pochopte!
JPA
3.5.2005 15:05
dalybor (neregistrovaný)
...to bude možná marný - už jsem mu jednou podobně psal...Insider je prostě už takový..Nechal bych to být.
D.
4.5.2005 19:27
insider (neregistrovaný)
RE jpa & Dalybor
Určitě se dá dokázat, že procento pedofilů mezi sbormistry je vyšší než celospolečenský průměr, což asi platí také pro vychovatele nebo kněze, ale to asi není argument do téhle debaty. Navíc pro pana Kulínského by měla platit presumpce neviny, a on dosud nebyl pravomocně odsouzen, ostatně soudím, že provozovat sex se čtrnáctiletou fyzicky zcela vyspělou skoroslečnou, která je celá žhavá vlézt svému guru do postele, je pedofilie poněkud jiného kalibru, než znásilňování pětiletých holčiček. Tím ovšem samozřejmě nepomíjí její odsouzeníhodnost. Ale ani to není předmětem této debaty, aspoň doufám.
Bohužel máte dost pravdu, pane Dalybore, moje názory se v téhle debatě moc nezměnily, asi je to se mnou marné :-). Já ovšem soudím, že OBĚ strany téhle diskuse tu můžou popsat ještě další stovky stránek, aniž se bohužel jen o píď sblížily jejich původně velice vzdálené názory. Ale zeptám se Vás, pane Dalybore - o co jste ze svého přesvědčení o vině našich zastupitelů na krachu fotbalu v HK ustoupil díky tomu chatování Vy? Jestli alespoň pominulo Vaše poněkud krvelačně znějící přesvědčení, že "TOHLE teda přehnali a musí to pocejtit" nebylo to naše psaní tak úplně zbytečné. Když si ale pročítám Vaše dosavadní příspěvky, Vy asi taky nepatříte k těm, kteří by uznali alespoň zrníčko pravdy tomu, kdo s Vámi nesouhlasí,že? Měl bych proto takový návrh: pojďme si ponechat svoje stanoviska a „pravdy“ aniž bychom si kvůli tomu mysleli, že ten, kdo naše názory nesdílí, je podřadný blb nebo hajzl. Vy jste nepřesvědčil mě a ani já Vás, ačkoli věřte, že jsem si nick „insider“ nezvolil tak úplně náhodně, protože jsem dost „IN“, co se týče jednání fotbalového klubu a že nevařím tak úplně z vody (ani z Vody :-) )
Na závěr (???) téhle debaty si dovolím připojit poznámku, že svoje názory na práci zastupitelstva můžeme projevit nejen na chatu nebo v hospodě, ale nejlépe při volbách. Vy už víte, koho nikdy volit nebudete, já mám taky jasno a teď holt nezbývá, než počkat, koho si zvolí většina našich spoluobčanů. TO je demokracie…
5.5.2005 12:00
dalybor (neregistrovaný)
RE: RE jpa & Dalybor
Nehrajte to do autu..Výsledkem našeho sporu nemůže být nějaký konsensus.Prostě jste vedle.Nevím sice proč - účelově,či z nedostatku informací,z tvrdohlavosti, nevím...
Myslím, že daleko adekvátnější odpovědí na postoj našeho Města by bylo minimálně verbální vulgární napadání, spíše však reakce naprosto "čistá" - to jest fyzické násilí.Přesně takové, jež bych bylo boxerskou vložkou v skyboxu pardubického primátora poté - co by svým občanům oznámil, jak je on tím nejúžasnějším - že STRPÍ pardubické Dynamo v Pardubicících ještě možná snad nějaký ten měsíc..Tohle stačí.Ale asi toho není na naše mdlé občany pořád málo...Což je dobře -vše je jak má být.Naše submisivita dává "vládnou" Zastupitelům tak, že nám pro jistotu každodenním plivnutím do obličeje připomínají, kdo jsou oni a kdo my.Pan primátor nejen,že kašle na to, co je v každém jiném měste svaté, ale následně i lže,zase lže a ony lži ani není ochoten připouštět, o omluvách se nám může jenom zdát.
Nepřeháním - naopak - řeším své občanské postoje,jejich devalvaci.
Věřte, že bych si nikdy nedovolil tvrdit něco, o čem si se železnou jistotou nejsem jist.Jsem doopravdy naštvaný.Lidem názory neberu,je jejich věcí, co o čem soudí.ALE - jen do té chvíle, kdy svým špatným přístupem k informacím, či z dalších "důvodům" hatí něco, co může mít dalekosáhlé následky, mnohdy nevratné. Toto je vážná věc- nejen že čelíme nedostatku informací, ale hlavně lžím, jež vedou naše jednání jinam, než je v tuhle chvíli životně třeba.
Určitě bych se takto nevysiloval, když by jsem o tom nebyl přesvědčen.
Tedy - važte slov - mnohdy nepíšete pravdu - a uvádějte důkazy, jinak je to diskutování k ničemu.
D.
7.5.2005 16:59
insider (neregistrovaný)
RE: RE jpa & Dalybor
Podle Vás nemám ani pravdu ani argumenty. Vaše pravda je asi tolik pravdou, jako je facka, kterou navrhujete a slibujete zastupitelům, argumentem. Nehrál jsem nic do autu, jen jsem konstatoval, že my dva se prostě v téhle věci neshodneme, ale že nemám důvod vás kvůli tomu podceňovat nebo mít za blbce. Vám je zjevně cizí i takovýhle přístup a navrhujete fyzické násilí. Inu, k tomu už nemohu dodat víc, než že jsem se v tedy v tom minulém konstatování asi spletl. Podle mého názoru totiž jen blbec zkouší řešit spory fackami.
3.5.2005 16:17
Filip (neregistrovaný)
MF DNES
Chtěl bych jen upozornit, že se dnes MF DNES, tedy nejčtenější seriózní list, konečně postavil k hradeckému fotbalu čelem, jednání zastupitelstva kritizuje a já mu tímto děkuji za podporu...
4.5.2005 09:06
Občan (neregistrovaný)
RE: MF DNES
Podpora někoho, která se líbivě napíše třeba do novin je hezká. Já jen doufám, jako daňový poplatník se nedočkám toho, že někdo bude z věřejných peněz podporovat takové darmošlapy jakými jsou hradecký fotbal. Kdyby fotbalisti a ti co se okolo točí neměli takové přemrštěné finanční nároky, možná by to bylo o něčem jiném.
4.5.2005 11:23
Filip Rigel (neregistrovaný)
RE: MF DNES
Hraci neberou plat skoro pul rok, presto hraji. Svoje pozadavky jiz nekolikrat zmirnili a uskromnili se. Na posledni zapas jeli individualne auty. Stejne tak na treninky (nekteri bydli daleko). Neni to levna zalezitost, navic kariera fotbalisty trva deset patnact let...
To jen tak na okraj, "obcane."
4.5.2005 11:34
dalybor (neregistrovaný)
RE: MF DNES
..teda - začínám Vás Filipe obdivovat, já už nad některýma lidma po týdnu lámu hůl..Prostě to nejde, myslím, že je to spíše téma pro psychologa, takové to obecné skuhrání a nadávání.A dávat těmto lidem informace je vlastně naprosto zbytečné, neboť jim to jen komplikuje život, protože na tom, co si nalhávají, mají postavenu onu jistotu, že je "všechno" špatně.
Přesto za Vaši trpělivost dík.
D.
4.5.2005 12:35
Filip (neregistrovaný)
RE: MF DNES
Vytrvalost mého jmenovce opravdu stojí za pozornost, mě osobně to totiž přijde jako boj s větrnými mlýny - konkrétně dvaceti politikařícími zastupitelskými mlýny - a částí občanů, kteří nepodpoří nikdy nikoho a nic, na argumenty neslyší, ... Spolužáka F.R. tímto zdravím a přeju pevné nervy.
4.5.2005 12:12
Občan (neregistrovaný)
RE: MF DNES
Co to tady pane Rygl vyprávíte za demagogii o tom, že je drahé dojíždět na zápasy? Člověče posaďte se na zem. Hrát fotbal je práce jako každá jiná. Buď pracuji ve firmě, kde to klape a prosperuje díky sehranosti a profesionalitě zaměstnanců , v tomto případě hráčů, nebo ta firma, nebo klub skomírá a nemá ani na výplaty, a pak to svědčí o tom, že tam není něco vpořádku. Mě připadá, že snad žijete za starého režimu, kdy se dávaly peníze dle potřeb a ne dle odvedené práce. Další věcí je také to, že jestliže někdo spoléhá v zaměstnání na fyzickou kondici, musí počítat s tím, že ji ke stáru ztratí. Buď se naučí něco jiného a bude se mít, nebo je lepl, který pak bude jíst jen kůrky chleba. Stále nechápu proč má rozpočet města počítat s takovou bandou turistů za míčem, včetně manažerů a trenérů, kteří se neudrží v lize. Někdo to tady už napsal. Chcete zachránit fotbalový klub? Tak fajn, založte si se svými příznivci nějakou společnost, která tento fotbalový klub zafinancuje, odkoupí dluhy, atd, a bude se moci přímo podílet na jeho řízení a zachraňte ho. Takovýmhle nesmyslným kecáním, které tu vedete, kde radíte, chytračíte a myslíte, že někdo bude rozhodovat a druhý platit, stejně ničeho nedocílíte. Ukažte sám co teda vlastně umíte, ale nekecejte o tom, že druhý měl udělat to ,či ono.
Také bych se rád chodil dívat na dobrý fotbal, ale ne za každou cenu, tak to prostě dnes chodí.
4.5.2005 13:35
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
občane...
Vážený "občane", co to tady povídáte za nesmysly? Fotbalisté SK HK by měli být dávání spíše jako vzor etiky a morálky, neboť od února nedostali výplatu a náklady na to "dostat se do práce" nejsou malé. Chtěl bych vidět Vás v podobné situaci, určitě byste dával okamžitě v práci výpověď, takže Vás žádám, abyste své demagogické názory zvážil. Spíše se zamyslete, koho v příštích volbách volit - tzn. kdo se drží volebního programu...
4.5.2005 16:06
Radek (neregistrovaný)
RE: občane...
Fotbalisté = vzor etiky a morálky :-)
Tak to je asi největší perlička, co tu zatím zazněla :-) Ne, dost ironie. Máte pravdu, že být bez platu by se nelíbilo nikomu - to se asi shodneme všichni. Ale proč se pozastavujete nad tím, že cesta na tréninky stojí hodně peněz ??? Vám snad zaměstnavatel proplácí jízdnky či benzín ? Já myslím, že naprostá většina lidí si cestu do zaměstnání platí sama.

A věčné srovnávání s filharmonií nebo divadlem - nedovedu si představit, že odcházející návštěvníci koncertu nebo divadelní hry dělají takový bordel jako odcházející fanoušci ... To je prostě jako srovnávání jablek s hruškami.
5.5.2005 23:23
Filip Rigel (neregistrovaný)
RE: MF DNES
Ono je pomerne jednoduche schovat se pod prezdivku "obcan." Za prve to vypada, ze mluvite za (vsechny) obcany, za druhe vam nikdo nekomoli jmeno (jako vy mne) a za treti se nemusite bat, ze budete prozrazen.
Ale k veci - je doopravdy drahe dojizdet na zapasy a treninky, kdyz Vam dluzi penize za pul roku. A nemohu souhlasit s tim, ze prace fotbalisty je jako kazda jina. Profesionalni fotbalista NENI zamestnanec, nybrz ma zivnostensky list - z toho vyplyva, ze si plati dane, socialni i zdravotni pojisteni sam - a zkuste si to platit, kdyz Vam smluvni strana nezaplati sjednane penize. Fotbaliste se take ridi pravidly CMFS. Z toho vyplyva rada omezeni - nemuzete dres zmenit jindy nez v prestupnim obdobi, o dluzne penize se nesoudite, ale musite k arbitrazi, jste svym zpusobem nevolnikem, nebot Vas klub muze prodat, preradit do becka, davat Vam pokuty, nedrzi nad Vami ochrannou ruku urad prace, mate mnohem vyssi naklady atpod. Nerikam, ze zivot fotbalisty je spatny, ale tvrdim, ze takovy zivot je spatny v klubu, kde nedostanete pul roku ani vindru.
Ujistuji Vas, ze neziju ve starem rezimu, prozil jsem v nem jen malou cast sveho zivota a nejsem pro to, aby byli lide odmenovani dle potreb. Ovsem kralovehradecti fotbaliste nejsou odmenovani vubec! Svoji roli plni, k zapasum nastupuji, trenuji, ale penize neberou, tak o jakem odmenovani podle zasluh mluvite???
Jiz jsem rekl, ze sport je verejnym statkem, tudiz by cast jeho podpory mela jit z verejnych penez. Zcela prosta rovnice, tu nepopira ani zadny zastupitel, snad jen Vy. Pokud jde o cenu uhrazeni dluhu klubu 25 milionu, tak verte, ze cena hracu, licence i jinych prav (napr. pravo x% z pripadneho dalsiho prodeje Karla Pitaka), tomu odpovida, ale predevsim jde o penezi neocenitelny nehmotny majetek - goodwill, dobre jmeno klubu, tradici, uspechy... A dale se jedna o kompletni mladeznickou zakladnu. Ztrata tohoto je penezi nevycislitelna a nedozirna.
Budte ubezpecen, ze ja nejsem ten, kdo jen mluvi, sedi na zidli a nic nedela, ale svoje kroky rozhodne nebudu konzultovat s Vami. Nevim, zda delate neco Vy, nebo jen z tepla kancelare pisete pod anonymni prezdivkou. Ja ani nekecam, at ten dela to a ten ono, jste to vy, kdo volite rozkazovaci zpusob, nicmene zrovna vas ja poslouchat nebudu.
TO dalybor: ano, sam se svoji trpelivosti divim :)
TO Filip: Mohl bys prozradit na ktere ze skol, jsi mym spoluzakem? :)
6.5.2005 07:44
Filip (neregistrovaný)
RE: MF DNES
Určitá část občanů - včetně "Občana" - nesouhlasí ani s tím, že by se měl sport (a to v jakékoliv formě) podporovat z veřejných rozpočtů. To je pak těžká diskuze...
Pro Filipa R. : Spolužáci jsme na PF MU a nebýt milého, vstřícného a nikdy arogantního p.Samohrda, taky bych to nevěděl...:-)
6.5.2005 07:49
Občan (neregistrovaný)
RE: MF DNES
Po přečtení článku v Radnici, musí mít i ta tanejvětší fotbalová paka, pane Rigel, snad jasno. Vysvětlení celé věci tam bylo popsáno docela podrobně a je jasné, že tak vysoké závazky opravdu město převzít nemůže, protože pouhou sumou 25 mil., to jak sám dobře jistě víte nekončí. Pan Dr. Voda se z tomo musí vybabrat sám, když si to nadrobil. Dále pak jistě i víte, že o fotbalovou mládež, kterou tak často líbivě zmiňujete, opravdu nemusíte mít obavy, protože ta pokračovat bude.
Jedině v čem máte pravdu je to, že opravdu píši z tepla kanceláře, ale ze své kanceláře, své prosperující firmy, kterou jsem sám vybudoval vlastníma rukama a kde mně nikdo nedal nic zadarmo a jsem na to patřičně hrdý.
Možná by jste měl se svými názory přejít do rubriky "Radikalismus a extremismus".
Tímto zde tady s vámi končím, protože pindat stále dokola o tom stejném, nikam stejně nevede a stejně je rozhodnuto a já věřím, že správně.
Hovg.
6.5.2005 08:38
Filip Rigel (neregistrovaný)
RE: MF DNES
Vy uz dal pindat nebudete, jak slibujete, coz je dobre (nejen) pro me, jelikoz mam vyhodu posledniho slova.
Dokonce i ta nejvetsi nefotbalova paka (Obcane) musi vedet, ze Radnice - ano, spravne, jak nazev napovida ! - je platkem, kde sva stanoviska podava Magistrat mesta Hradce Kralove. Tudiz jde o nazor jedne strany. Pokud by podobne noviny vydavali bri Vodove, tak pujde o nazor na druhem brehu. Pritom "pravda" je nekde uprostred. Na soucasnem stavu kopane v HK nese vinu ing. Voda, ale i mesto. Doposud neexistovalo koncepcni reseni podpory sportu, to musi priznat kazdy. Stejne tak to, ze vetsina sportovnich odvetvi vsech urovni si na sebe nevydela, stejne tak si na sebe nevydela kultura, zdravotnictvi, skolstvi apod. Jedna se tudiz o verejne statky, ktere je nutno podporovat jinak, nez vse nechat na trhu. Znovu opakuju, ze vase obchodni spolecnost NENI verejnym statkem, ale statkem ciste soukromym, tudiz vam nikdo neda ani haler - zaplatpanbuh!
A co se tyce mladeze - tak ta je napojena na klub, nikdo ji nemuze dostat separatne a jak bude pokracovat, kdyz pujde klub do konkursu? Navic zde jasne hovori i predpisy CMFS.
Ale chapu, ze temto vecem nerozumite ani za mak...
6.5.2005 11:49
t-o-m-a-s (neregistrovaný)
RE: MF DNES
No, vážený Občane... pokud čerpáte informace pouze z Radnice, tak to si troufám tvrdit, že máte informace značně zkreslené. Tento plátek vydávaný městem nelze nazvat jinak než "chvalozpěvník", nemůžu si pomoci... a to teď nemluvim pouze o fotbale.... Jinak ono to ani s tou Vámi zmíněnou mládeží není tak horké jak Radnice píše. Mládež nedostala dosud ani korunu, ale občané jsou "krmeni", že mládež zdárně pokračuje, přitom má existenční potíže....

4.5.2005 12:41
jpa (neregistrovaný)
Konzervativci
Vidím, "občane", že jste tvrdý pravicový volič. Proč ale neprotestujete stejně tak vehementně proti jiným věcem, které se "zamazávají" z městského rozpočtu (tzv. "správná" kultura v HK, neustálé dotace na různé stavby čistě soukromým firmám atd.)!?!
Pochopte prosím, že k tomu, aby fotbal fungoval tak, jak Vy chcete, se musí vytvořit podmínky, tj. v momentální situaci, pokud chceme zachovat vrcholový fotbal v HK, není jiná cesta, než aby ho město na přechodnou dobu převzalo! A neustále se opakuje verze, že město má platit za někoho dluhy - to není tak přesně pravda, přece klub má hodnotu (neříkám, že 25 mil., ale o moc míň to nebude), nelze ho chtít zadarmo!
JPA
4.5.2005 14:01
Občan (neregistrovaný)
RE: Konzervativci
Už do toho nebu rejpat, ale přeci jednou napopsledy. Argumenty typu, když dostávají tamti, proč nemají dostat oni, je zcela zavádějící. Je třeba být konkrétní, protože to co říkáte, je pouze plácání do prázdna. Nepřirovnávejte fotbal k filharmonii, každé je o něčem jiném, nehledě k tomu, že hradecká filharmonie je hlavně kvalitní hudební těleso, které reprezentuje i v zahraničí a při konzertech má plný sál.
Jádro věci je prostě v tom, a to se budu už opakovat, že kde se nehraje dobrý fotbal, nejsou sponzoři, nejsou přašule, není čim ulácet rozhodčí, atd.
Zásadní otázka tedy stále zní: Proč a čí vinou se kradecký fotbal dostal tam kam se dostal? Rozhodně to není vinou města, po kterém teď chce pár posledních fandů klubu zašlé slávy nějakou podporu.
4.5.2005 16:21
dalybor (neregistrovaný)
RE: Konzervativci
Tuhle jsem tu popsal, jak zabředávající je tahle všecka diskuze...Ať si každý preferuje to své - to chápu,tak to je.Jenže - nedovedu se vážně představit, že bych třeba bydlíc v Pardubicích - poslal do kytek místní divadlo, to určitě ne.Divadlo mám jednak rád, ale hlavně cítím, že bych v tom městě prostě přes všechny veleúspěchy /skřípu zubama/ hokeje, nedokázal mluvit o hercích a divadle tak, jak se teď běžně urážlivě mluví o fotbalistech.
Trošku mě to už sice připadá srandovní, ale s úsměvem si užiji opět trochu oné osvěty, neboť lecjaké pitomosti tu kolují Hradcem a už tak nějako ani nikdo pořádně neví, jestli jsou opravdu pravdivé...Takže - jedna z klasických demagogií je, že "fotbal tady špatně dopadnul". Tedy - jak se to pozná? Já se domnívám, že je ve stejné situaci, kdy ho bří Vodové začli živit, tedy něco mezi 1. a 2. ligou. Návštěvnost je úměrná momentální situaci, v případě postupu do 1. ligy se dozajista počty příznivců na fotbale budou zvyšovat.Ale to je normální.
Ale co je opravdu markantní, v čem je fotbal vážně špatně dopadnuvší, no tak to je jednoznačně stadion.Perla.Skanzen, jež by již opravdu patrně stál za zachování v původním stavu, neboť tohle je stavba, kterou "porevoluční" zvěrstva přestavět cokoli jakkoli, mile minula, tedy jest to stavba v těchto zeměpisných šířkách nevídaná.Nemyslím to jako vtip. Co už je mnohem horší - že se na něm hraje vrcholový fotbal.Nechci přehánět, ale na tomhle už se nekope /no nevím, třeba jsou 2-3 horší/,snad nikde v EU.Ačkoli Moldávie vlastně v EU není...mě napadá...
Pan Vlasák to ví velmi, ale opravdu velmi dobře.
..že tohle je věc Města.
2. klasická pseudopravda je - že Voda a Voda jsou podvodníci.Snažně prosím - napište mi sem někdo něco konkrétnějšího...Ale ne proboha to, že podvodníci jsou proto, že se to před tím už 100x řeklo.
O tom, že pan Voda porušil smlouvu bylo nakecáno taky hodně /o tom mi taky nepište/.Že něco zastupitelé řeknou a v Radnici si to nechaj natisknout jako když lžou, nacpat nám to do schránek a mozků, to mi není pravý argument.Primátor Divíšek ví, že "Osudná" smlouva, kde zlo a padoušství,ziskuchtivost, zákeřnost,věrolomnost,špinavost a podlost pana Vody je tak očividná, že je jednoznačně potřeba - ehm - pochopit, že tohle se spíš stává jen v pohádkách.Prostě to tak není.O to větší ubohost je, když se tím pan Divíšek ohání...Nikdy jsem si nemyslel, že budu muset tohle napsat.Primátor by měl být pro všechny vzorem.
Závěr žádný nemám,prostě přemýšlejte, všechno, co se říká a co se píše, není pokaždé pravda.
D.
.. a už fakt pište něco rozumnýho..
4.5.2005 17:36
metafrik (neregistrovaný)
RE: Konzervativci
Kdyz on fotbal ma tu smulu, ze se s nim neztotoznuje takova cast verejnosti, jako s kulturou vseobecne (i treba s hokejem), navic ma fotbal punc "bohateho sportu" a "snadneho vydelku", byt je v soucasnosti opak pravdou. Vzpominam na situaci okolo pardubickeho fotbaloveho klubu, ktery byl sveho casu na suchu - radnici se ani trochu nechtelo, ale nakonec si dovolila penize poslat - jen proto, ze dluh klubu byl minimalni a ze zaroven prislibila vetsi podporu i ostanim sportum. Troufnu si tedy tvrdit, ze dluh podnikani pana Vody v takove vysi by nezaplatila zadna radnice. Jinak souhlasim, ze hradecky obcan by mel byt tolerantnejsi k zalibam druhych. Jinak se muze stat, ze to bude on, kdo bude celit nezajmu o jeho "utlumovou" zabavu.
4.5.2005 15:35
jpa (neregistrovaný)
Rovnováha
Jasně, takže fotbal nereprezentuje město, že?
Souhlasím, že Filharmonie je kvalitní těleso, ale myslíte, že by bylo a měla by plný sál, kdyby nedostávala dotace a vstupenka na koncert by stála 2000 Kč? A když je Klicperovo divadlo tak úžasné, tak jak to, že si nevydělá na svůj provoz, a dostává na něj dotaci od města 27,5 milionů ročně?
Fotbal je historicky pilíř, na kterém Hradec vždy stál, nic podobného už v Hradci nezbylo, má obrovský význam pro celý region, je to naše rodinné stříbro! Vezměte si, že přes všechno, co se děje, že je už klub půl roku ve stavu klinické smrti, pořád chodí na domácí zápasy tisícovka lidí, podívejte se na návštěvnost v 1. lize, většinou je mezi 2 až 3000 diváky, a nikdo neřeší, zda zbývajících 95-98 procent občanů města to zajímá nebo nezajímá, je to nejlepší a nejlevnější reklama pro dané město. Kdy se dostane Hradec v hlavním vysílacím čase do zpráv? Kdo o něm v republice ví? Pouze když přijede jednou za rok nějaká významná návštěva (viz pan prezident minulou sobotu), jinak po Hradci neštěkne pes, dopadneme tak, že v republikovém průzkumu mimo Východní Čechy 8 dotázaných z 10 nebude vědět, kde Hradec je, a zbývající 2 ho označí jako to město, do kterého by dojeli z dálnice, kdyby u Bohdanče neodbočili do Pardubic!
JPA
6.5.2005 09:38
"taky občan" (neregistrovaný)
O toleranci
Vážení fandové SKHK. To co tady předvádíte vaší věci nepomůže, jen
zdravě naštve ty občany, kteří dosud stáli na straně záchrany fotbalu.
O tom kolika bčanům města záleží na tom, aby nacpali těm tunelářům
(bratrům Vodovým), další peníze svědčí prostý fakt-kolik občanů města
HK, z cca stotisíc, podporuje hradecký fotbal prstě jen tím, že chodí na
zápasy? Pokud se tady oháníte historií hradeckého fotbalu, tak si sami
udělejte graf jeho "úspěchů" ! Mám fotbal rád,ale obejdu se bez uřva-
ných primitivů,kteří mi zážitel jen kazí.Vyjimečně souhalsím s rozhodnutím
zastupitelů. Vyřiďte si to s tím,kdo situaci zavinil, ale to si netroufáte,
protože by si vás páni Vodové a jejich nohsledi podali. Nashledanou
v lepších časech ( i fotbalových).
6.5.2005 11:30
dalybor (neregistrovaný)
RE: O toleranci
Už se to tu narozebíralo mockrát..A už jsem se narozebíral mockrát, že se to tu rozebírá mockrát.Tohle není diskuze...Někdo o tom ví kulový,což chápu /doporučuji přilepit na schránku "Radnici nevhazovat"/,hanba patří novinářům - automaticky jsme předpokládali, že budou na vše patřičně reagovat. /trochu se zlepšují, ale stejně jim to nezapomenu.../.Bez internetu by jsem už dávno zrezignoval - pomýlenost občanstva je tak masová, že bych se umluvil a stejně bych ničeho hmatatelného nedosáhl.Tedy sláva mu... I když z Vašeho komentáře vyznívá, že i internet je na lecco, či leckoho krátký.
Tak si svůj názor ponechte,nepřesvědčím Vás, energii směřuju k plodnějším aktivitám.S vaším názorem nesouhlasím a budu Vám velmi vděčný, když si ho pro tuto chvíli budete nechávat pro sebe.Fotbal teď potřebuje hodně pomoci,neoslabujte ty, co se nebojej a chtějí pro naše SK něco udělat.
Děkuju.
D.
6.5.2005 12:03
tyky občan (neregistrovaný)
RE: dalybor
Co tu plácáš o diskusi, když žádný jiný názor, než ten tvůj
nepřipouštíš? Pokud to nevíš, tak diskuse je výměna
názorů, argumentace na podporu svého názoru, ale to
ty asi nechápeš, jen meleš pořád svou a jiným zakazuješ
vyjádřit nesouhlas a podpořit jej argumenty. S demagogy
nemá smysl vést dialog, je to jako mluvit na hluchého.
Právě proto, že jen vyhrožujete a neuznáváte, že by někdo
mohl mít na věc jiný názor odpuzuje i případnou podporu.
Můžeš chodit ma Olympii, tam se mnohdy hraje fotbal
lepší kvality než předvádí SKHK. Pokud ale trváš na podpoře
tohoto klubu, tak ti nic nebrání uspořádat sbírku!
6.5.2005 13:58
dalybor (neregistrovaný)
RE: dalybor
Ou.kej.Diskuzi podporuji - nikoli však jalovou, či na úrovni předávání základních informací.Materiálu je zde a na www.skhk.cz až až, osvěta k občanským postojů a k tomu, co může od svých zastupitelů člověk v tomhle městě očekávat a chtít -/ ani o tom nehodlám diskutovat/, informace tohoto rázu se do mozku dostávají velmi nesnadno a žádné www stránky bych Vám doporučit nemohl.Jak být chlap.
Dřeváky z Montasu ignoruju.Fandil jste někdy nějakému klubu? Krom onoho z Kuklen...Mít rád SKHK, to není o tom, jestli hrajou dobře, o zábavě nebo o zdravém duchu v zdravém těle - to je o srdci, tedy i o tom, že když "nám" to nejde, tak že neusoudíme, že je to celý k ničemu a do stoupy s tím.Naopak.Ze všech sil pomohu.Tady žádné racionální uvažování a diskuzi nemíním připouštět.Město Hradec Králové mám rovněž velmi rád. Asi bych dle vašeho návodu měl vyměnit byt do Pardubic, když tu máme tak tragický zastupitelstvo? Určitě nikoli.To by pro mě nemělo smysl a ani bych o to nestál - bydlet jinde než v Hradci.Takže to neudělám a budu se snažit napravit poměry zde,seč jen to půjde.
A fotbal v SK je v tuhle chvíli to nejdůležitější, takže se snažím.Povídat si můžeme potom, tohle je fakt akutní.Nic ve zlém.Ale trochu pokory, když nemáte naprostou jistotu, že se "orientujete".
Zdraví D.
6.5.2005 14:44
tyky občan HK (neregistrovaný)
RE: dalybor
Žádné diskuse nepřipustíme, to je to pravé, teď jste se opravdu
projevil jak "kdo nejde s námi je vůl"!Nereagoval jste ani na jeden
z argumentů a sám jste nijak nedoložil oprávněnost svého
požadavku, aby se z rozpočtu města vysolilo tunelářům více než
25 milionů Kč když na fotbal SKHK chodí jen pár zoufalců. Nevím
kolik je Vám let, ale já už dost pamatuji, m.j. i první místo v lize,
ale dokud si současné vedení nevypořádá své dluhy, já nesouhlasím
aby byly zaplaceny z mého. No a pokud se jedná o "dřeváky z Montasu"
ti dělají pro fotbal zejména mládežnický, víc než celý SKHK !!!
Přestaň mlátit hubou a osočovat jiné, sáhni do své "kešeně" a
zaplať dluhy a pak můžeš kázat o tom jaký jsi patriot hradeckého
fotbalu. Když to bude k něčemu, rád přispěji, ale chci vědět kdo a
jak s mými penězi naložil, jinak je to "černá díra" . Než taková,
už letitá mizerie, tak radši se budu koukat na pořádný fotbal v TV.
6.5.2005 09:40
takyobčan (neregistrovaný)
Jde to
Znovu opakuju, ze vase obchodni spolecnost NENI verejnym statkem, ale statkem ciste soukromym, tudiz vam nikdo neda ani haler...

Není to tak úplně pravda, na stejné straně v Radnici jako onen článek plný polopravd ja překroucených faktů je jiný článek, ve kterém Magistrát přismahne 6,75 mega naprosto soukromému objektu, který si za ně nechá postavit sklep a podlahu prvního patra, na které už si vyžene nahoru podlaží a
bude bouchat metr čtvereční za 33 000.

Jak je vidět, jde to, ale musí se to umět správně okecat.
Nabuzený "takyobčan"
6.5.2005 14:19
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
Diskuse
Pánové, je to diskuse to ano, ale někdo prostě ten fotbal tady má rád a snaží se všemi možnými prostředky občana reagovat a usilovat o jeho záchranu, a na druhé straně jsou tady tací (nebudu jmenovat), kdo prostě na ten fotbal nechodí a ten se to nám "skalním" jen snaží znechutit a vysmát se tomu, že jsme blbí, že máme ten fotbal rádi a že to neděláme jako ostatní a ve volném čase netunelujme, nepodvádíme, a viz. jiné moderní praktiky. SK HK FOREVER
6.5.2005 13:38
jpa (neregistrovaný)
Jasno
"Po přečtení článku v Radnici, musí mít i ta tanejvětší fotbalová paka, pane Rigel, snad jasno"

Jecheche, jachacha, juhuhu,hahaha, už dlouho jsem se tak nezasmál!! Sedět v teple své kanceláře, číst Radnici a mít jasno - jahahahá, já se snad potrhám smíchy. Bezva "džouk", to se musí nechat! A já už myslel, že své názory myslíte vážně!
JPA
6.5.2005 14:30
Občan (neregistrovaný)
Ještě jednou některým fotbalovým pakům
Už snad nemá cenu dodávat nic svého, ale když už někteří odkazují na stránky www.skhk.cz, tak je tak citováno. Informační zdroje nejsou jen radnice jak si někteří vydekuvali. Stačí jen číst. Vinu nese hlavně pan Voda. Co vlastně chcete po městu?


Město hodlá i nadále podporovat hradecký fotbal, ale odmítá zaplatit závazky klubu vzniklé před 1. lednem 2005. Radnice nadále trvá na znění uzavřené smlouvy s SK Hradec Králové ze 24. února letošního roku. S tímto základním stanoviskem vystoupil na včerejší mimořádné tiskové konferenci primátor Otakar Divíšek.

V pondělí primátor společně s Janem Michálkem a Rostislavem Jirešem jednali o osudu hradeckého fotbalu na Českomoravském fotbalovém svazu. "Vyjasnili jsme si stanoviska, protože fotbalový svaz byl v některých věcech mylně informován," podotkl Otakar Divíšek, který se teprve na místě dozvěděl, že již v pátek svaz navštívil ředitel klubu Vladimír Voda.

Schůzka s představiteli ČMFS však žádný obrat nepřinesla. Pokud majitel klubu MUDr. Jan Voda nepřevede na město práva člena ČMFS, svaz do toho nebude zasahovat.

"Město Hradec Králové chce podporovat fotbal, avšak od 1. ledna 2005. Zastupitelstvo odmítlo zaplatit dluhy z dřívějších let," zopakoval včera Otakar Divíšek.

Podpora mládežnickým týmům

V únoru radnice poskytla klubu, kterému hrozilo odebrání profesionální licence, nutné pro účinkování v soutěži, dotaci 4,3 milionu korun. Další částka ve výši 3,7 milionu byla vázana na to, že majitel převede práva na subjekt určený městem. Voda však místo toho začal za převod požadovat úhradu dluhů do výše 25 milionů korun. To však minulý týden v úterý hradecké zastupitelstvo odmítlo.

"Smlouva nebyla porušena ze strany města, ale klubu. Proto budeme plnit znění uzavřené smlouvy a částku 3,7 milionu uvolníme jen v případě, že klub převede práva člena Českomoravského fotbalového svazu na subjekt určený městem," řekl Divíšek, který potvrdil, že radnice v letošním prvním pololetí podpoří dvěma miliony korun mládežnický fotbal. Jelikož však Voda nesplnil únorovou dohodu, dostal klub od města k 1. červenci ze Všesportovního stadionu výpověď.

"Město se podpory fotbalu v žádném případě nezříká, avšak pod podmínkou, že bude moci sledovat hospodaření klubu," sdělil primátor a přiznal, že má příslib několika sponzorů, ale ti svůj vstup podmiňují tím, že klub bude patřit městu. Radní včera doporučili zastupitelstvu uvolnit 250 tisíc korun z rezervy zastupitelstva města do "Fondu na dokončení soutěže", který vytvořil klub a do něhož jako první vložil stejnou částku Jan Voda.

"Bratr zvažuje další poskytnutí prostředků. Jednáme také s potenciálními partnery, kteří by klub převzali," objasnil Vladimír Voda.

Ztratili fotbalové srdce

Člen vyjednávací komise za město Rostislav Jireš se důrazně ohradil proti útokům některých příznivců na zastupitele po jejich rozhodnutí 26. dubna.

"I přes různé ataky na zastupitele a především zastupitelky, jsme jednoznačně pro zachování fotbalu. Rozhodně však neuděláme to, v co doufají někteří lidé, kteří dříve či později stejně klub přivedou do konkurzu a nějakým způsobem ho dolikvidují," konstatoval hradecký radní a zastupitel za sociální demokraty.

"Jednání, kterých jsem se účastnil, mě opravňují k dojmu, že se majitelé rozhodli klubu zbavit a postupují jednoznačně a striktně ve smyslu svých finančních zájmů a obchodního zákoníku," poznamenal Jireš. "Můj názor je ten, že se k této společnosti chovají už jen jako k byznysu, a fotbalové srdce dávno ztratili," namítl Rostislav Jireš.

"Zastupitelstvo, jako politický orgán, toto velmi ostře vnímá, a proto hlasování dopadlo takovým výsledkem. Veškeré naděje na dohodu s majitelem jsou zřejmě vyčerpány. Už jde jen o pouhá obchodní jednání a v takovém případě se zastupitelstvo musí chovat jako kterýkoliv jiný obchodní subjekt, to znamená velmi vážit peníze svěřené od daňových poplatníků," vysvětlil Jireš.

Najít kompromisní řešení

Samotní fotbalisté jsou z výsledků jednání pochopitelně zoufalí. "Je to hrozná situace. My, hráči jsme již udělali maximum, víc už udělat nemůžeme. I přes problémy dodržujeme smlouvu, trénujeme a hrajeme zápasy. A zadarmo. To nejde do nekonečna, máme také rodiny, které z něčeho musí žít," řekl gólman Karel Podhajský, který přesto věří, že hradecký fotbal nezanikne.

"Jde o to najít kompromisní řešení. Majitel by měl slevit ze svých nároků a s městem, které má snahu pomoci, se dohodnout." Je třeba si uvědomit i další krajní možnost vývoje v klubu. Za představitele města a především za majitele, který za klub nese odpovědnost, mohou vše "vyřešit" samotní hráči, kteří by kvůli nevyplaceným mzdám odmítli nastupovat k mistrovským zápasům. Z toho by plynuly další sankce ze strany ČMFS.



6.5.2005 14:53
dalybor (neregistrovaný)
RE: Ještě jednou některým fotbalovým pakům
No jo - tohle všechno už je ale dávno rozcupovaný - myslím argumentačně.Právě na oněch stránkách, kam jsem Vás posílal a rovněž na tomto fóru.
Jsou to kecy - rozumíte? Věříte tomu? Já už dávno ne.
Můžete se zamyslet?
Město chce dát 25 mega.Ale ne za dluhy.
Chce se o fotbal starat.Ale nechce na to dát peníze.
Má partnery, kteří fotbal převezmou - ale tak proč nedají 25 mega a bojí se, že budou muset solit dál, když se o to postará onen partner potenciální?
Stavět stadion se bude - tak proč už dávno není ..a "najednou" se honem "staví", ale jako na potvoru, není zrovna pro koho, takže se asi nakonec nic stavět nebude..
Voda nikdy neřekl, že dá něco zadarmo.Podepsal něco, o čem soudil, že dává prostor pro jednání o převodu klubu na Město, či jiný Městem určený subjekt.25 mega nejsou žádný prachy pro městskou pokladnu - navíc, když se sanuje kde co...
Chybu hledejte jinde. A to ve snaze ulehčit si práci, ulehčit si ve výdajích, aby "zbylo" na něco "důležitějšího".Ale o důležitosti - o přerozdělení peněz občanů nerozhodují zastupitelé, ale občani.
Voda nebude dávat další peníze.Jeho věc.I tak ještě něco přihodil.Vrací klub.Město nechce podporovat fotbal.NAŠE věc.Tak proto tolik energie.
D.
6.5.2005 14:55
jpa (neregistrovaný)
RE: Ještě jednou některým fotbalovým pakům
V únoru radnice poskytla klubu, kterému hrozilo odebrání profesionální licence, nutné pro účinkování v soutěži, dotaci 4,3 milionu korun. Další částka ve výši 3,7 milionu byla vázana na to, že majitel převede práva na subjekt určený městem. Voda však místo toho začal za převod požadovat úhradu dluhů do výše 25 milionů korun. To však minulý týden v úterý hradecké zastupitelstvo odmítlo.


Tak znovu, ale už naposledy. Z výše uvedené citace je jasné, že čerpáním 4,3 mil. DOTACE (tedy nevratné částky) se majitel ničeho nedopustil - připomeňme si tu neuvěřitelnou kampaň proti němu, po které, kdyby mu na fotbale nezáleželo, mohl klub poslat okamžitě do konkursu a nikdo by nemohl nic říct.
Už další věta, že místo převedení klubu na město ZAČAL žádat 25 milionů je však LEŽ JAKO VĚŽ! Tento požadavek byl na stole od samého začátku, aby majitel předešel případným problémům s daňovými úřady v Oklahomě, kterým by zřejmě nevysvětlil, že vyvedl aktiva z firmy a ZADARMO je převedl na město, přičemž závazky by ve firmě nechal. To je totiž to, s čím na něj město přišlo po dvou a půl měsících jednání, pár hodin před ukončením licenčního řízení. Chtělo po něm TUNEL!!!!
A kolem toho se vše celé točí.
JPA
6.5.2005 15:48
dalybor (neregistrovaný)
RE: Ještě jednou některým fotbalovým pakům
To jsem už ani nezmiňoval./Divíšek do basy za tunel?/.Nevím, co kdo už chce víc slyšet.Takovouhle blamáž ve 100tisícovým městě bych nečekal.
Doufám, že to s fotbalem v SK dobře dopadne a budeme pak moci v klidu rekapitulovat a hodnotit.Zatím je to obrovská bída.Skoro obecně.Politici, novináři,osobnosti, místní firmy,fanoušci,i zbytek lidí v Hradci.Čumíme.Nevíme.Nechce se nám.
Po sto letech.
D.
P.S. Herecký soubor a filharmonici zatím nepovažují za nutné se dovtípit,že řešíme spor občanů se Zastupitelstvem.Že peníze, jež klidně léta tečou k nim třeba někde chybí.Spoluúčast bych trochu očekával..Rád chodím na obé.Myslím, že připomínat výše uvedené není třeba.Zatím si vážím všech muzikantů i herců.Tak uvidíme.
6.5.2005 16:08
taky občan HK (neregistrovaný)
RE: Ještě jednou některým fotbalovým pakům
Tomu už se musím s chutí zasmát, ikdyž je to spíš k pláči!
Urychlený konkurz, nebo nucené vyrovnání, je to jedinné,
čisté obchodní vypořádání, které umožní tomu, kdo chce
skutečně fotbal (SKHK), zachránit, zcela průhledně a na
základě jasných pravidel převzít práva a také odpovědnost.
Je s podivem jací se zde objevili odbornícu na obchodní a
konkurzní právo, to tedy koukám. Kam se na ně hrabu se svým
právnickým vzděláním a více než 20-letou praxí. Než se pustíte
do odborné debaty, alespoň si to ověřte u někoho kdo o tom
něco ví! Co kdyby milovník hradeckého fotbalu p.Voda, (jeden
i druhý), vyložili karty a nalili čistého vína.Pak by bylo o čem
mluvit a myslím, že byste zírali na drát vy advokáti !
6.5.2005 19:39
Filip Rigel (neregistrovaný)
RE: Ještě jednou některým fotbalovým pakům
To neni tak uplne pravda. Jde o to, aby ta konkurzni podstata mela jeste vubec nejakou hodnotu. V pondeli zaseda licencni komise a pokud licenci SK HK odebere (to se jevi jako pravdepodobne), tak klub prijde o jeden z nejcennejsich nehmotnych statku, kterymi disponuje. Existuji i jina rizika - napr. se majitel dohodne s nejakou jinou radnici nebo podnikatelskym subjektem a klub bude preveden pryc. Konkurz neni vzdy ocistec a navic k nemu vubec nemusi dojit. O obchodnim (resp. konkurznim) pravu jsem pripraven vest fundovanou debatu.
6.5.2005 21:34
taky občan HK (neregistrovaný)
RE: k řešení
Na konkurz skutečně nemusí dojít, neboť společnost p.Vody je
registrovanou mimo ČR. Ale vždyť tady někdo tvrdil, jakou
že má SKHK velkou cenu a ono to bude jen o licenci ?
Víte pokud jsou p.Vodové tací patrioti, za jaké jsou tady
vydáváni, tak najdou "kupce" tady, ale já osobně o tom vážně
pochybuji.Myslím si, že se nenajde žádný blázen, který by byl
ochotem vést jednání s p.Vodou a za nějakou vysokou cenu
koupil licenci. Pokud by byl zájemce, určitě by spíš koupil
Bohemku, která měla méně dluhů a družstvo fanoušků, v čele
s Tondou Panenkou a přesto se nenašel nikdo ochotný vrazit
prachy do tak pochybné investice vytunelovaného klubu.
Pokud ano, hluboce před ním smeknu.
7.5.2005 10:39
Filip Rigel (neregistrovaný)
RE: k řešení
Dobre jmeno (goodwill), tradice nebo pohledavky, ktere se ani nemusi nikdy narodit, mladeznicka druzstva apod. nejsou tim pravym orechovym pro spravce konkurzni podstaty, prestoze maji ohromnou cenu.
7.5.2005 13:48
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: k řešení
jen pro doplnění, právníci a ekonomové města již někdy od února dohlížejí na účetnictví v klubu, takže pozor na silácká slova o tunelech...
10.5.2005 23:48
taky občan HK (neregistrovaný)
RE: k řešení
Stran údajného dohledu ekonomů a právníků města zde již byla podána
informace, ale Vy zřejmě čerpáte z dezinformací šířenými SKHK.
V klubu proběhla v únoru d í l č í kontrola ke zjištění důvodu neplnění
dohody s městem a neplacení nájmu, ale protože byla předložena jen
část, vedením klubu vybraných dokladů, důvody nebyly zjištěny a klub
byl vyzván k předložení podkladů, na což bylo reagováno odmítavě !
A od této doby jsou vedením klubu jitřeny vášně proti vedení města,
(ač i já mám vážné výhrady k činnosti Rady města HK), a napadáním
zastupitelů, že chtějí zlikvidovat fotbal ve městě. Ale tím, kdo tento stav
zavinil, je jednoznačně pan Voda, hřešící na složitost situace v osobě
vlastníka (zahraniční společnosti), a na "vlastenectví" fandů klubu.
Ve své podstatě jde o to, že prostřednictvím fandů a občanů, jimž není
lhostejný osud ligového fotbalu v Hk lhostejný, vydírá zastupitele a ty
občany, kteří vidí jiné priority, k vymetení (zaplacení), jeho dluhů !!!
Je jen škoda, že jste svůj hněv a výzy neobrátili tí správným směrem,
možná by se podařilo opakovat případ Aera Vodochody, t.j. vyhnat
vyníka dluhů a klub zachránit !!! To bych si docela přál, i když by mne
to také něco stálo, cca 8 milionů z rozpočtu města. Mějte se !
11.5.2005 07:50
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: k řešení
Nepopírám, že do takovéto patové situace přivedl klub pan Voda (teď je jedno zda MUDr. či Ing.), ale město se mělo za fotbal postavit a zachránit ho - to mě mrzí nejvíce...
11.5.2005 09:34
Gramatik (neregistrovaný)
RE: k řešení
Pane Novotný, vyník není s ypsilon, ale s "i". Pochybuju o Vaší erudici, kterou se tu tak rád prezentujete. Nevěřím Vám nic. Jste figurka.
11.5.2005 13:29
dalybor (neregistrovaný)
RE: k řešení
TakyobčaneHK.
Pro ty, jež méně chápou a pro ty, jež Vás méně chápou - ve vší vážnosti - dokážete vysvětlit, jakou váhu má pro Vás 25 mega za majetek SKHK a o jak moc víc je 25mega jako dluh po SKHK.Mě ta čísla připadají skoro stejná /minimálně ta 5 na konci si je hodně podobná/,občas se dokonce přistihnu /v záchvatu "vlastenectví/, že ta čísla jsou naprosto totožná, ale tvrdit to pochopitelně nemůžu a dokázat také ne.Snad se tu najde nějaký odborník na matematiku...
Přesto Vás prosím o Vaše vysvětlení.Děkuju.
D.
11.5.2005 08:55
jpa (neregistrovaný)
Pohled na věc
Vážený pane, celé je to o tom, že v Hradci se 14 let vrcholový sport NEPODPORUJE, sem tam se "smrkne" pár desítek tisíc klubu, který o to milostivě požádá, a tím to hasne. Teď se snad i díky okolností kolem fotbalu začíná něco dít.
Vaše předchozí srovnání s Bohemians je nesmyslné, tento klub byl vyloženě vytunelován a díky tomu, že přišel o licenci, NEMÁ ŽÁDNOU hodnotu než historickou, proto do toho nikdo nejde.
Klub v Hradci má hodnotu licencí, soutěží, hráčů, vybavení, ale opět do toho nikdo nepůjde, pokud nebude mít podporu od města, protože to u nás v ČR není a nemůže být výdělečný podnik, stejně jako kultura, do které se "sype" automaticky. Stejně "automaticky" by se měl podporovat nejvýznamnější regionální klub v jednom ze dvou nejpopulárnějších sportů u nás. Jen si to musí radní uvědomit, asi je to pro ně těžké, když se o to 14 let nemuseli díky MUDr. Vodovi starat, to chápu, je to úplně něco nového. Jejich obezlička je, co by to stálo do budoucna, ale opravdu jde jen o to to nastartovat, a poskytovat dotace na mládež, o zbytek se pak postarají partneři a sponzoři, stejně jako u Pardubického hokeje či Libereckého fotbalu.
JPA
11.5.2005 12:13
kje (neregistrovaný)
fotbal
Jen abyste se z fotbalu nepotentočkovali.
11.5.2005 13:23
dalybor (neregistrovaný)
RE: fotbal
Uvidíme.Dík za radu.
D.
12.5.2005 22:32
matatmar (neregistrovaný)
Pohled odjinud
Když tady tak pročítám Vaše příspěvky,tak mi nedá se s Vámi nepodělit o pár postřehů.Všichni diskutující jste asi hradečáci,kteří velmi podrobně znají komunální politickou situaci a mají s ní různé osobní zkušenosti. V podstatě se tady přou dvě skupiny.Jedna má vztah k hradeckýmu fotbalu a ta druhá nikoli.Ty co fotbal nezajímá kvitují rozhodnutí města,ti druzí jsou velmi rozzlobeni. Já osobně nemám páru ,kdo sedí na hradecký radnici,kdo ruku zved a kdo ne.Myslím si jen,že je velkou ostudou stotisícového nemít ani jeden sportovní klub, v českých poměrech fotbal nebo hokej, na vrcholové úrovni,natož ve stavu,v jakém jsou nyní v Hradci.Já sám nejsem hradečák,ale k Hradci mám stále velmi silný vztah,neboť jsem zde 6 let studoval,bylo to až donedávna moje krajské město / po zavedení nových územních celků jsme spadli do libereckého kraje/ a hlavně od dětství jsem byl věrným příznivcem hradeckého sk, dříve Spartaku. Stejně jako drtivá většina nás východočechů,co jsme měli rádi fotbal. To bych jen připomenul, že problém hradeckého fotbalu zdaleka nekončí na hranici jeho okresu. Potenciál zájmu o fotbal v Hradci je podle mého obrovský,škoda,že se ho nepodařilo využít , protože kdyby v Hradci fotbal jen za něco stál, tak má rozhodně nejvyšší návštěvy v lize. A v žádném případě by to nebyli jen samí komunisti,polointeligenti a další různý "póvl", jak tady stále někdo tvrdošíjně naznačuje. Nevím jak to vidíte vy,ale já jakožto nehradečák mám nyní s pojmem Hradec Králové nejvíce spojeno 1. nejvíce supermarketů na hlavu a pak už nic.Filharrmonii ani divadlo neznám,sport žádnej a nic jinýho mě nenapadá.Když to porovnám,jak se třeba rozvíjí Liberec,hokej v Pcích apod,tak je mi moc smutno.Jsem rád,že mým krajským městem je Liberec,i když k němu nějaký bližší vztah asi nikdy nezískám. Tedy ať žije město duchů - Hradec Králové.
13.5.2005 14:11
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud
Vážený,děkuji za Váš příspěvek, to je přesně to na co se odkazujeme....
17.5.2005 19:21
insider (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud
To je právě ten zásadní omyl, milý příteli ze Semil či Turnova(?). To vůbec není spor těch, co mají fotbal rádi, s těmi, kdo fotbalu nepřejí a mají rádi něco jiného. To je spor mezi rozumem a láskou. Jedni fotbal milují tak bezmezně, že pro něj žádají oběti, nejradši ovšem z kapes všech, tedy i těch, kdo fotbal na nic nepotřebují. Ti druzí mají rozum (který nevylučuje lásku k fotbalu!!!), a vědí, že platit dluhy za někoho, kdo si z Vás dělá akorát dobrej den, je nerozum, financovaný navíc z peněz, kterých mimochodem není v pokladně nazbyt. Ale ten hlavní důvod, proč radní nechtějí dát peníze na zaplacení dluhů pánů Vodů, není určitě v tom, že by neměli rádi fotbal nebo jeho fanoušky. Jen chtěli mít jasno, kolik, komu a za co se má vlastně zaplatit, což páni Vodové jaksi vykládají pokaždé jinak. A dokud nedostanou rozum, měli by spíš směřovat do vězení pro dlužníky než k velkolepému zneužívání fanouškovské přízně na úkor města, kterému rovněž dluží dost peněz už teď...
Možná, že ani radni v Lierci nebo v Pardubicích nejsou idioti, kteří by cpali peníze někomu, kdo jim za to není schopen poskytnout nejmenší záruky, jak s nimi naloží. A jestli jsou tak pitomí (radní), tak radními dlouho nebudou, protože přivedou město na buben a sport tam skončí stejně špatně,jako ten fotbal v Hradci.
18.5.2005 07:36
dalybor (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud
Nic z toho, co tu píšete, není pravda.A doufám, že tomu už nikdo nevěří.Asi doufáte, že když své lži 100x zopakujete, tak že se tyto obrátí v pravdu..
Pak já zas doufám, že tohle fórum bude místem, kde se ze 100x opakované lži stane to, co stát se má - tedy nehorázná lež.
D.
18.5.2005 19:38
insider (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud pro Dalybora
To mě zaujalo! Můžete mi, pane Dalybore, prosím říct, co z toho, co jsem napsal k "pohledu odjinud", je podle Vás LEŽ? Ale opravdu konkrétně prosím, pokud možno. Abychom mohli probrat, co jsou fakta, co domněnky či názory a co lži. To jsou tři odlišné kategorie, víte? Na druhé straně, pokud se pamatuju, my dva už jsme na tomhle chatu dospěli k názoru, že se prostě neshodneme, já k tomu dodal, že Vás kvůli tomu přesto nepovažuju za méněcenného ani za blbce, Vám zřejmě taková míra tolerance chybí. Ale tím, že věci, které se Vám nelíbí, označíte za lež, je ze světa nesprovodíte. Přeju pěkný den.
19.5.2005 07:22
MIREK (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud pro Dalybora
Pane Dalybor, k Vašemu nicku by se spíš hodilo "zabedněný magor". Je jen správné, že se radní rozhodli, jak se rozhodli. Od toho tu je demokracie, která nikomu nebrání ve svobodném rozhodování a v právu na svůj názor. Vy tady s každým jednáte na úrovni, která s diskuzí nemá nic společného, a každého kdo má jiný názor okamžitě označíte za lháře. Ten kdo jen trochu čte tisk a zajímá se o tuto kauzu, udělal si svůj obrázek o hradeckém fotbalu a jeho majitelích br. Vodech sám. Né vždy s rozhodnutím radnice souhlasím, ale tentokrát ano.
19.5.2005 07:41
Frankie (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud pro Dalybora
Pane Mirku, píšete něco o zabedněnosti pana Dalybora. Možná mu někdy chybí obratnost ve formulacích, ale na druhou stranu brání a obhajuje hradecký fotbal, který patří k tradicím města a Ti samí radní, kteří rozhodli jak rozhodli, se snaží prezentovat Hradec jako "město sportu a kultury" (o tom, že ve svém volebním programu mnozí slibovali výstavbu nového stadionu ani nemluvě). Stejnou logikou, jako tady užívají někteří diskutující si dovolím říci, že jsem zásadně proti jakékoliv investici do Filharmonie (již navýšené náklady na rekonstrukci + nové varhany), divadla (kolikátá investice od revoluce to je?), nechci, aby se město angažovalo do festivalu jazzu, atd. - to vše z prostého důvodu, že se o tento druh kultury ani já, ani má rodina nezajímáme. Co mi je do nákupu nových autobusů a trolejbusů, když jezdím hromadnou dopravou jen občas a na to rozhodně stačí ty staré, proč vystavovat nové autobusové nádraží, když jsem dálkovým autobusem nejel snad deset let a mohl bych pokračovat. Poslední připomínka - radní rozhodně lhali, když říkali cosi o podpoře mládežnického fotbalu a o tom, jak se o mládež postarají (odborně vysvětleno v článcích pana Černíka a pana Blažeje - ať už se týká systému uvolňování či spíše neuvolňování peněz nebo opomíjené nutnosti skloubení mládežnické kopané s vrcholovou soutěží dospělých). Takže bych prosil o serioznost argumentací z obou táborů a hlavně příliv rozumu do hlav radních...
19.5.2005 08:44
MIREK (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud pro Dalybora
Naštěstí Váš názor jako jednotlivce, nereprezentuje názor většiny. Co víc k tomu dodat. :-)
19.5.2005 10:20
jpa (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud pro Dalybora
Aha, takže zatímco diskutující s kladnými názory pro fotbal jsou JEDNOTLIVCI, jednotlivec pan Mirek je VĚTŠINA. Úžasné.
JPA
19.5.2005 18:18
dalybor (neregistrovaný)
RE: Pohled odjinud pro Dalybora
Frankie.Myslím, že jsi se nechal nachytat...Respektive tedy vtáhnout do diskuze, kterou já již nějaký čas odmítám, protože mi připadá účelová /jalová byl eufemismus/.Prostě se tu pořád dokola omílá něco, na co už jsem odpověděl a to /věřím/ i snad fundovaně. Tahle "uměledemokratická" diskuze je dobrá tak pro toho, kdo chce těžit z toho, že se hloubá a řeší, přičemž čas letí jen a jen NÁM.Netrpím stihomamem! Však výměna názorů je v této diskuzi ne na úrovni praktické, ale na úrovni jakési filozofické - typu - má tu vůbec být fotbal?
Neobratný ve formulacích /dle Tebe/ nejsem.Naopak.Volím ještě velmi slušný slovník a mám trpělivosti až neúměrně - vzhledem k vážnosti tématu.
Demagogie typu - převahy lásky nad rozumem jsou od některých chytré,ale lehce odhalitelné.Ano filharmonie - to je zdánlivě pak blbost jak z pohledu rozumu, tak z pohledu lásky k ní.
Ale přesto bych nikdy toto netvrdil! Jsou totíž věci v jiné dimenzi.V dimenzi, kde není ani láska ani rozum.O tom je fotbal, filharmonie,ale taky třeba prkýnko na záchodě.
O něčem prostě diskuze není.Není.
Ostatní jsem napsal v předcházejících příspěvcích.
Ale přesto díky, že jsi mě pochopil.
D.
19.5.2005 11:01
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
Mirkovi
Mirku, právě že čtete jenom tisk, je chyba, že máte pohled jen z jedné strany, proto se možná nedivím Vašemu názoru, kdybyste věděl VŠECHNY skutečnosti kolem kauzy, možná byste změnil názor, nebo alespoň přestal nadávat nám ostatním....
19.5.2005 12:46
MIREK (neregistrovaný)
RE: Mirkovi
Vážení "zachránci" hradeckého fotbalu. Možná právě proto, že se pohybuji ve sportovních kruzích a že mě tato kauza docela zajímá, jsem si o tom celém sehnal dost materiálů na to, abych si o tom mohl udělat svůj názor. Tento názor je v mnohém totožný s názorem našich zastupitelů. Už to s Vámi bohužel nemá cenu rozebírat, to je jako plácání do vody a navíc je stejně rozhodnuto a já věřím, že správně. V čem s Vámi souhlasím je to, že je fotbalu v Hradci škoda, ale nesouhlasím s tím, aby město financovalo fotbal, který je díky pánům Vodům v takovém stavu, který se mi také nelíbí. Tento druh podnikání by se mi také líbil, nasekat dluhy, přivést firmu na pokraj krachu a pak čekat, že mě někdo z té bryndy bez jakýchkoliv záruk vytáhne. Možná se moc díváte na seriály v televizi.
Sportu zdar
19.5.2005 13:58
jpa (neregistrovaný)
RE: Mirkovi
Pane Mirku, také mám dost informací, a proto vím, že se nelze na tuto věc dívat černobíle. Vodové = tuneláři, dovedli to na pokraj krachu, a pak se toho chtějí zbavit - to je velmi jednoduchá a laciná verze - leč nesprávná. Vodové = bohové, kteří za nic nemůžou a Zlé město nechá fotbal na holičkách - to samozřejmě také není pravda.
V této kauze je mnoho předsudků, omylů, a opravdu je velká škoda, že se zatím nenašel koncensus, a neumožnilo se nastartování normálního chodu klubu, který by dál reprezentoval náš region.
JPA
19.5.2005 15:06
Michal H. (neregistrovaný)
Pokud by se počet zastánců hradeckého fotbalu poměřoval pouze návštěvností zápasů, pak se opravdu jedná pouze o menšinu obyvatel města ( cca 5-6000, možná trošku víc ). To, že se prezentují velice halasně až agresivně, jim opticky trochu přidá, ale nic to neznamená. To, že město vůbec nepodporuje mládežnický fotbal a sport vůbec, je účelová lež. Škoda, že o problémech hradeckého fotbalu na tomhle fóru ještě před několika týdny nezaznělo téměř nic, možná jsme my méně zainteresovaní mohli větší vhled do temného zákulisí, kde všechno je jinak, než média prezentují, že pane Dalibore :-)
19.5.2005 15:30
hijo de puta (neregistrovaný)
SROVNANI
Jen kdyz srovnavas prijde onech 5-6tisic za vikend na neco jinyho v Hradci?Ted se
docela dobre dari zastupitelum vyhnat hip hop kemp z Hradce,kam prijelo 14tis lidi z cely
Evropy a zabery probehly v celym svete na televiznich kanalech,ale chatari neprezili
1vikend hluku,uz se podarilo zavrit klub Kavalir pro hluk,dalsi problem je ted letni kino na
ktery si taky lidi stezujou co,o CIAF kam prislo 80tis lidi ani psat nebudu kde je ze?Co
pises o podpore fotbalu mladeze v HK,precetl sis komentare Cernika ci Blazka na
skhk,jak je to s podorou asi ne co?Co na zaver v Hradci chcip pes a dela se vse pro to
aby dal umiral, at zije mesto duchu snobu a policajtu HURAAAAA
19.5.2005 21:20
Frankie (neregistrovaný)
to Michal
Já o agresivitě hradeckých fanoušků toho zas tak moc nevím, takže nemohu poměřovat. Ale o podpoře mládežnického fotbalu malounko vím - rozhodně bych nehovořil o absolutní nepodpoře, ze strany magistrátu avšak pan Černík jasně popsal odlišný způsob prezentace současné podpory mládežnické kopané na straně jedné a praktickém způsobu jejího provádění. Zajímavé je, že teprve po jeho článku v tisku se ledy pohnuly a slova a činy se jakž takž dostaly do souladu.
A k prezentaci problémů fotbalu a malé informovanosti veřejnosti bych opět oponoval "obehranou písní" - mne taky nikdo neseznámil s potřebami filharmonie nakoupit nové varhany a ejhle - je rozhodnuto.
Jak poznamenal Dalybor - nerad se dostávám do situace, kdy argumentuji způsobem "když mohou oni, proč nemohou ostatní", ale opravdu nejsou věci jen bílé či černé, je třeba vážit na lékárenských vahách a vzít v úvahu nejen úzkoprsý pohled na věc, ale vidět situaci v širších souvislostech. A jak tady kdosi poznamenal - zkuste najít v Hradci činnost, která aktivně zapojí téměř denně 300 "mládežníků" plus nějaké ty dospělé a k tomu přiláká i nějaké pasívní aktéry. Vy sám jste to spočítal na 5 až 6 tisíc "bláznů", ale to už je docela slušný počet, řekl bych (tím neříkám, že by se fotbal v HK neměl stát masovější záležitostí). Navíc připočtěte nějaké ty aktivní i pasívní lidičky na Novém Hradci, Malšovicích, Slávii, Olympii, Malšově Lhotě, ....... A znovu opakuji - je to výzva i pro kluky i dospělé fotbalisty v širokém okolí. Jsem asi nekulturní zvíře, ale kolik hradeckých herců či filharmoniků skončilo v nejlepších českých divadlech či filharmoniích? O fotbalistech, kteří prošli Hradcem se ale ví, i při jejich prezentacích v televizi se hovoří o tom, že byli "votroky". A o kvalitě mládežnické kopané v Hradci se ví po celé republice.
19.5.2005 21:45
insider (neregistrovaný)
Pánové, pánové, milí bojovnbíci za fotbal,
jen potvrzujete, že jste ve svém boji za to, co Vás zajímá, poněkud jednostraně zaměření a používáte víc emocí než rozumu. Krucifix, copak vážně nemůžete pochopit, že nejde vůbec o to, jestli se mají dát městské peníze do fotbalu nebo do Filharmonie, ale o to, jestli dávat peníze na saturaci pětadvaceti milonového dluhu zkrachovalého SOUKROMÉHO projektu a nebo trvat na tom, že cizí dluhy město platit nebude, i kdyby ty dluhy vznikly na sebevzešenější účel? Kdyby soukromé divadlo nebo privátní filharmonie, soukromá dopravní společnost nebo třeba soukromá škola napřed nadělala takovýhle dluhy a pak přišla a dávala městu kudlu na krk, že buď to za ně Magistrát zatáhne, nebo to sbalej a půjdou do jinýho města, byl bych stejně vehementně proti tomu, aby se jim dala jediná koruna. To je, oč tu běží, vážení pánové, a proč si pořád nerozumíme! Není to PROTI FOTBALU, je to proti vyčůranosti dvou pánů, kteří si chtěj zahojit svůj malér za naše peníze. A proti TOMU jsem teda naprosto zásadně, a to PŘESTO, že jde o fotbal, na kterém jsem mimochodem strávil možná víc času, než mnozí z těch, co tu teď pláčou, jaký je město na fotbal ošklivý.
19.5.2005 22:57
kje (neregistrovaný)
re: insider - bojovníci
Dobře jsi to shrnul, krátce a jasně pojmenoval o co jde. Jenže zaslepenci to nechtějí slyšet, natož o tom přemýšlet.
20.5.2005 00:25
jpa (neregistrovaný)
Už to je opravdu nad mé síly - věc není postavena tak, že se budou platit SOUKROMÉ DLUHY SOUKROMÉ FIRMY, to opravdu nejste schopni pochopit? Stokrát dokola a jak hluchým do vrat - klub nemá nulovou nebo minusovou hodnotu, stačí aby třeba jenom Slavie prodala Pitáka a 5-8 milionů je zpátky! V mužstvu jsou mládežničtí reprezentanti, hodnota licencí, soutěží... ale to už se tu opravdu napsalo stokrát! Kdo to nechce vidět a pochopit, a mele si pořád svoji písničku o nepovedeném podnikatelském záměru a obrovských dluzích, tomu už se to opravdu vysvětlit nedá. Ještě na okraj, jak čtu Vaše příspěvky, tak Vám nevadí, že Město leje x-krát více peněz do jiných institucí, ale protože je vlastníkem, tak je to podle Vás v pořádku (podle mě to tedy v pořádku není, a měli bysto to rovněž pranýřovat, ale nikde jsem v tomto směru Vaše příspěvky nenašel).
No nic, budu věřit, že je pořád šance na rozumnou dohodu, když se dají stranou emoce, předsudky a politická hašteření, mohlo by to ještě dopadnout.
JPA
21.5.2005 18:27
dalybor (neregistrovaný)
insidere?
Nenapíšeš-li tu rozdíl mezi 25 mega za převod klubu na Město a 25 mega za převod klubu na Město formou zaplacení 25 mega dluhů, pak je možné, že si začnu vážně myslet, že sem píšeš jen proto, aby jsi poškodil naše SK.Je to férová výzva - odepiš.Je to na tobě Insidere.
D.
22.5.2005 02:56
insider (neregistrovaný)
RE: insidere?
V tom samozřejmě rozdíl je. Koupit zadluženou firmu, dát za ni 25 milionů a převzít závazky za všechny pohledávky vůči této firmě může být
A.velice výhodné pro kupujícího, pokud hodnota prodávané firmy po odečtení dluhů přesahuje 25 milionů.
Nebo to může být
B. oboustranně výhodná transakce, pokud hodmota firmy po odečtení dluhů je právěš 25 milionů.
A konečně to může být i
C. docela špatný kšeft pro kupujícího, když se nakonec ukáže, že hodnota firmy po odečtení všech dluhů a budoucích nákladů nedosahuje ani zdaleka ceny, za kterou transakce proběhla
Naproti tomu koupit samotnou licenci na fotbalovou ligu a všechny dosavadní pohledávky nechat tomu, kdo je způsobil, a nabídnout mu šanci, že je dokáže zcela nebo zčásti uhradit z částky, získané za licenci, je obchod mnohem průhlednější, ale ani tak neznamená, že bude pro kupujícího výhodný, neboť při úrovni klubu může licence za dvacet pět milionů přijít velice snadno nazmar, nemluvě o nákladech, které takto koupená licence a provoz klubu dále budou polykat, aniž by byla zaručena návratnost. Ale přinejmenším tu výhodu by takový postup měl, že by bylo jasné, že s převzetím klubu nepřebírá kupec nějaké dosud neznámé pohledávky, které prodávající buď zatím nezná a nebo je naopak šikovně kamufluje.
To je snad celkem jasné, ne?
Jen na okraj ale dodávám i to, na co jste se neptal. V tomhle totiž problém v konkrétním případě vůbec neleží. Vztahy mezi městem a majitelem klubu,potažmo licence, jsou dosavadním neseriozním jednáním majitele, ustavičným neplněním a měněním již domluvených podmínek a zneužíváním oklamávané fanouškovské veřejnosti již natolik narušeny, že pokud bych jednání vedl například já, nebavil bych se o pomoci SK HK do té doby, dokud by na druhé straně stolu seděl jako majitel či ředitel nějaký z bratrů Vodů. A rozhodně bych mu neskákal na takový špek, jako že teda dvacet pět vlastně nechce, ale že městu milostivě odpustí to, co už dostal. Na dohodu zkrátka musejí být dva, a to pan Voda dosud nepochopil a chová se tak, jakoby on byl ten, kdo může diktovat podmínky. A není to náhodou právě on, kdo může pro záchranu fotbalu udělat v dané chvíli nejvíc? Ale to by mu muselo jít o záchranu fotbalu tak jako Vám nebo mně a ne jen o to, vytřískat z toho naposlední chvíli co nejvíc. Nejsem to já, kdo škodí SK Hradec Králové, vážený pane Dalybore.
P.S. Nějak jsem tu ale nanašel odpověď na otázku, v čem konkrétně jsem podle Vás "lhal a zase lhal".O rozdílu mezi koupí dluhu a koupí klubu jsem zatím nic nepsal...
22.5.2005 08:36
Frankie (neregistrovaný)
to Insider
Vy to vidíte tak nádherně černobíle, že musíte být snad největší fanoušek SK... Role jste rozdal následovně: magistrát to je Dobro, Vodové to je Zlo a fanoušci jsou přisluhovači Zla. Pak je tu ještě několik nepodplatitelných Dědů Vševědů a čestných bojovníků za pravdu, kteří vykládají přisluhovačům čestné a správné kroky magistrátu.
Ale on život tak ve skutečnosti nevypadá - nic není jen černé nebo jen bílé. Při volbách nás někteří zastupitelé lákali mj. na vidinu podpory fotbalu na novém stadionu (určitě byste byl schopen sestavit časovou osu slibů ze strany magistrátu). Znovu opakuji, že jsem z tisku a prohlášení účastníků "boje o fotbal v HK" nabyl dojmu, že na začátku byla opravdu dohoda s částkou 25 milionů, která byla následně různě interpretována a posléze i různě modifikována.
Máte pravdu s tím, že při klasické koupi podniku (či jeho části) přecházejí na nového nabyvatele i pohledávky a závazky s tím spojené. Oproti tomu při koupi přesně specifikovaného majetku či práv kupující kupuje právě jen tento majetek či práva (event. i přistupuje k přesně specifikovaným závazkům). Tady ale mělo asi město od počátku přesně vymezit co hodlá koupit a pak už jen vést obchodní jednání o ceně.
Teď k Vodům - nikdo nepopírá (předpokládám, že možná ani oni), že tzv. podpora hradeckého fotbalu měl (a snad i byl) především byznys a ne žádná charita. To jim snad nikdo nemůže vyčítat. Věcí druhou je, nakolik byli ve své činnosti úspěšní. Ukončení jejich podnikání v tomto druhu byznysu prodejem aktiv je logickým krokem, problémem zůstává, zda se nabídka a poptávka střetnou a vyústí v realizaci.
Shora uvedené věci jsou jen pohledem na celou věc z obchodního hlediska, do hry vstupují ale i hledisko tradice, propagace sportu atd. atd. atd.
23.5.2005 01:50
insider (neregistrovaný)
RE: to Insider
No vida, vypadá to, že nakonec se možná přece jen shodnem, když už ne ve všem, tak aspoň v té obecné rovině. Ptal jste se mě, jaký je rozdíl mezi dvěma jen zdánlivě totožnými obchodními operacemi a shodli jsme se, že rozdíl tu je, a to docela podstatný. Zůstává tedy poněkud hůře měřitelná otázka, tedy do jaké míry je prodej fotbalového klubu nebo ligové licence takto standardní obchodní transakcí. A tady dávám za pravdu já vám, tedy že rozhodně Magistrát má přinejmenším morální povinnost fotbalu pomoci, octne-li se v nouzi (tedy fotbal). Ale i při sebevětší úctě k tradici fotbalu, k tomu, že sport prostě ve městě být má (podle vzoru chléb a hry) a ve velkém městě má být sport vrcholový, ba i při obrovském respektu k hráčům, kteří se snaží raději hodně snést a obětovat, jen aby klub přežil, při vědomí toho všeho, existují podle mne jisté meze, za které rozumný radní nemůže jít. Město nabízelo pomoc, nabízelo řešení v situaci, kdy klub byl v podstatě před bankrotem, realizovalo údržbářské řešení, aby se dala letos dohrát liga, ale jen byli Vodové z nejhoršího venku, místo snahy zachránit fotbal definitivně, začali zvyšovat požadavky, protože vycházeli z toho, že když město dalo už jednou, dá zase a znova a znova. V takové situaci je strašně těžké říct "už dost!" a Vodové na to vsadili. Pokud jde o mě, vážím si radních, že to i pod palbou vajíček dokázali udělat, což vůbec neznamená, že by mi bylo jedno,že fotbal v Hradci se tím dostává na okraj propasti. Ale znova a znova opakuju, že ten, kdo má v ruce nástroje, kterými se dá klub zachránit, jsou jeho současní majitelé. Město se nezříká své zodpovědnosti,ale díky bohu se nedá vydírat.
23.5.2005 07:33
MIREK (neregistrovaný)
RE: to Insider
Snad už je v tom panu Dalyborovi a jeho podobným jasno, a nebo doufám, že se mu snad brzo rosvítí. Děkuji panu Insiderovi za pochopitelné vysvětlení věci, které mnoho občanů vnímá právě takto.
Nezbývá než čekat na zázrak a fotbal se možná bude hrát dál.
23.5.2005 13:11
jpa (neregistrovaný)
RE: to Insider
Říkám Vám to teď i já, pane Insidere: LŽETE a Vaše interpretace událostí fotbalové krize v Hradci je naprosto zcestná. Nicméně poprvé od Vás slyším, že byste uvažoval o setrvání fotbalu v Hradci, a to je co říct!
JPA
23.5.2005 18:19
dalybor (neregistrovaný)
RE: insidere?
Insidere.Konec té komedie.Kašlu na tebe.
Lžeš skoro pořád, takže je mi jasný, že jsi účelový lhář a ne člověk diskutující o formě zachování SK v Hradci...
Přečti si po sobě větu - kde píšeš o výhodnosti či nevýhodnosti převodu SK na Město...píšeš o převodu za 25 mega a /pozor!/ zbylých pohledávek...Na tohle jsem se tě ale neptal..?? Píšeš jak redaktor z Rudého Práva v 80. letech..Ptal jsem se tě j a s n ě - na 25 mega za klub, či na 25 mega za pohledávky.Nic víc do toho nepleť.Takhle bych dokázal žvanit celé hodiny, jak ty dokážeš "zdatně" argumentovat.To si piš nějakým blbcům.
D.
Psát si můžeš co chceš, ale rozhodně nepočítej s tím, že tě nechám jen tak otírat o něco, co mi je svaté.
23.5.2005 21:53
insider (neregistrovaný)
RE: insidere?
A já už jsem se divil tomu obratu v naší debatě... Až teď mi došlo, že jsem reagoval na pana Frankieho, zatímco pan Dalybor, vydatně sekundován značkou "jpa" přidává stále stejné "věcné" argumenty, spočívající v tvrzení, že všechno, co se jim nelíbí, je lež. Takže pánové, Vás dva zjevně nepřesvědčím a ani po tom netoužím, klidně dál konzumujte špeky předhozené bratrstvem Vodů, ale těm, kteří sem snad ještě pořád chodí skutečně pátrat po podstatě a příčinách aktuálního žalostného stavu hradeckého vrcholového fotbalu, přidám tohle:
Od roku 1997 zastupitelstvo nikdy nehlasovalo o žádném návrhu klubu na financování např. mládeže. Tedy také žádný návrh NEODMÍTLO (to je ověřitelný fakt). Město nemůže rozhodovat o soukromém majetku, pokud o to nepožádá jeho majitel (fakt). To, že žádný takový návrh na zastupitelstvo nedoputoval, je podle mě dáno tím, že město vždy při pokusech Ing. Vody o spolufinancování fotbalu chtělo přesně doložit použití peněz a tím vlastně nahlédnout do účetnictví klubu (to je sice jen moje domněnka, ovšem dosti pravděpodobná). Tedy, dokud nějaké peníze v pokladně klubu byly, nemělo Město nárok nahlédnout pod pokličku soukromoprávního subjektu, i když to byla podmínka poskytnutí dotace. Když se klub ocitl před krachem, tak Město má honem nasypat, ale zase mu nic není do toho, na co to klub použije (žádná lež, ale fakt!).
Město se letos v únoru, když sitauce už byla opravdu kritická, přesto rozhodlo, že fotbalu pomůže, a řeklo, jak (doložitelný fakt). Byli to bratři Vodové a ne město, kdo nedodržel podepsanou (!) dohodu (doložitelný fakt). Město bylo ochotno dát za licenci v různých formách celkem 16 milionů Kč, nikoli - jak se ukázalo - 16 + 25 milionů Kč (doložitelný fakt). Navíc město by bylo velmi pravděpodobně ochotno nést po nějakou dobu veškeré náklady na provoz klubu. (domněnka, opřená o průběh jednání klubů v zastupitelstvu, ovšem těžko doložitelná)
Těch dalších 25 milionů je podle Vodů určeno na úhradu starých závazků. (fakt). Málokdo ve fotbalové veřejnosti ale asi ví, že minimálně část této sumy představují "půjčky fyzických osob" a abychom byli konkrétní -tak tedy samozřejmě MUDr.Vody, ale také Ing. Vody (fakt, doložitelný ale asi jen při splnění nějakých zákonnych procedur) Dr. Voda v posledních letech zřejmě již klub nedotoval, ale půjčoval mu peníze (domněnka, vyplývající z výše uvedeného faktu). 25 milonů tedy nejsou ani zdaleka jen peníze na záchranu fotbalu, ale taky zlaté padáky pro rodinu Vodových (domněnka? spíš jen interpretace výše uvedených fakt)).
MUDr. Voda říká, že si musí za licenci odnést peníze, jinak bude mít v USA problémy(fakt). 16 milionů Kč přesně určených právě na úhradu té části dluhů, které ohrožují licenc, je ale pro něj doposud nepřijatelná varianta (fakt). Jsem zvědav, jak bude v případě konkursu na jeho firmu, tedy pokud licence bez náhrady zanikne, v USA vysvětlovat, že ji městu za 16 milionů - tedy za více než 600 tisíc dolarů - nepřevedl? (řečnická otázka)
Vím shodou okolností o jednání minimálně se dvěma zájemci o klub, kteří ještě zhruba před rokem byli ochotni Vodům zaplatit slušné peníze, byli to lidé z fotbalové branže. Po několika neúspěšných jednáních s Ing. Vodou jasně řekli, že to špatně dopadne, že není šance, aby klub s Ing. Vodou v čele mohl dále fungovat ve druhé lize, natož v první, a že je jen otázkou času, kdy se to celé položí (fakt, ale nedoložitelný, zápisy z takových debat se nepořizují). Jejich slova se přesně naplnila(fakt).
Předkládám tedy další sadu tvrzení (a domněnek z těchto tvrzení celkem logicky odvozených), které dávají docela plastický obrázek toho, oč vlastně v hradeckém SK fotbalu běží. Ale všichni, kdo si odváží něco takového říct nahlas, jsou pro některé z účastníků této debaty „lháři“. Komu není rady....
P.S. Rád bych vysvětlil, že jsem se rozhodně svými ani vypůjčenými názory nechtěl dotknout ničeho, co může být účastníkům této debaty svaté. Jedinou výjimkou jsou snad jen ti, jimž jsou svatí bratří Vodové. Fotbal trpí docela nevinně, toho jsem se dotknout nechtěl, tomu bych naopak rád pomohl, ale já ten klub nevlastním.

23.5.2005 22:45
jpa (neregistrovaný)
RE: insidere?
Pane Insidere, město chtělo "pomoci" Vodům tím, že po dvou a půl měsících jednání, pár hodin před ztrátou licence, připsalo do předběžné smlouvy, že chce klub převzít ZADARMO, (NE ZA ŽÁDNÝCH 16 MILIONŮ, to už byly totiž investice do dalších měsíců, nikoliv jako protihodnota za klub) a dále další lumpárnu o vázání dalších dotací na směnku. Klub tedy čerpal pouze 4,3 mega, které od začátku město prezentovalo jako dotaci (tedy nevratnou částku), a zbytek peněz z této smlouvy nikdy nepoužilo. Následně pan primátor (jako slon v porcelánu) rozjel neuvěřitelnou mediální kampaň proti majitelům, která, jak je vidět, má dosud vzorné posluchače. Nikdy v minulosti, ani teď, NIKDY majitelé neřekli o městu křivého slova, porovnejte si ten rozdíl!
Je opravdu zvláštní, že teď je každý chytrý, každý již dva roky věděl, jak to dopadne (včetně pánů Jireše a Malíře), ale nikdo, i když se holedbá podporou fotbalu NIKDY NIC NEUDĚLAL! O jednáních města s Vodovými není z minulosti jediný písemný materiál, který by potvrzoval snahu města do klubu vstoupit nebo ho převzít nebo jinak fotbalu pomoci, není Vám to divné? Pan Soukup vypustí do sdělovacích prostředků větu, že za vše mohou majitelé, protože město již před rokem chtělo pomoci, a když se fan-klub pídí po zápisu z onoho jednání, je mu oznámeno, že ho "zřejmě skartoval". Mohu tedy podle Vás věřit těmto představitelům města, že chtějí fotbal zachránit a vše je z jejich strany "košer"?
Aby bylo jasno, na vedení klubu najdete tisíc chyb v oblasti managementu i sportovního vedení, v tom jsem se všemi kritiky zajedno, ale odmítám jejich nařčení z podvodníků, tunelářů a já nevím, čeho ještě. Podívejte se na osoby, které jsou u fotbalu v některých jiných klubech, jsou mezi nimi největší dlužníci bank či kovbojové, po kterých se střílí, další kluby "jedou" v úplatkářské aféře, v tomto směru jsou Vodové čistí jako lilium a každý soudný člověk musí být rád, že byli v Hradci 14 letu u fotbalu "ne zrovna úspěšní manageři po sportovní stránce (ale co bychom chtěli, nikdy v historii se tak dlouho v Hradci nehrála první liga)", ale žádní gauneři.
Fotbal v ČR je momentálně v největší krizi, sponzoři a partneři ubývají, lidi nechodí (na Slavii s Blšany v boji o Ligu mistrů přijde 1500 diváků), ve finanční tísni je a bude hodně klubů, všichni se budou muset uskromnit a začít bojovat o přízeň diváků a sponzorů, to není jen případ Hradce, vždyť momentálně si není nikdo schopen mimo Mostu dovolit postoupit do 1. ligy, protože na to nemá ani kádr, ani finance.
Město straší neinformované občany, co to všechno bude stát - není to pravda, za chvíli doběhnou poslední "větší" smlouvy, pokud se opravdu neseženou sponzoři a partneři, schopní zajistit finance pro 1. ligu, druhá (+3. B-tým) liga se dá hrát za mnohem méně peněz, to by však vše ukázal čas. ĆAS, který nemáme, a šance na přežití je čím dál menší.
JPA
26.5.2005 03:27
insider (neregistrovaný)
RE: insidere?
Já s Vámi docela souhlasím, že se kolem fotbalu motají i mnohem horší týpky, než jsou bratři Vodové, dokonce jim přiznávám, že do hradeckého fotbalu nevstupovali s úmyslem ho vytunelovat, ale bohužel, jejich hospodaření s klubovými penězi je v současné i minulé době hodně neprůhledné, a to vyvolává pochybnosti a nedůvěru. Ale hlavně to nic nemění na tom, že jsou pořád ještě jen oni, kdo se se svým SOUKROMÝM podnikatelským projektem dostal na okraj bankrotu a jestli chce na jeho záchranu čerpat VEŘEJNÉ prostředky, musí akceptovat mmj i to, že nad hospodařením s nimi bude muset být docela jasno. Může svůj majetek prodat komukoli, ale Vodové jsou v situaci, kdy musejí akceptovat podmínky, které si diktuje kupec. A naposled, kde se ve Vás útočnících na město bere to svaté přesvědčení, že to MUSÍ být právě Město, kdo bez jakýchkoli podmínek převezme zodpovědnost a závazky? Napadlo snad někoho, že to měl být magistrát Prahy, kdo zachrání Bohemku??? Jinak řečeno, jestli je město Hradec Králové ochotné se vůbec v té věci angažovat, je docela logické, že požaduje splnění svých představ o tom, jak to proběhne. A skutečně není pravda, že si na poslední chvíli připsalo do již dojednané smlouvy změnu. Pravý opak je pravdou, Voda něco slíbil a podepsal,pak asi dostal od bráchy za ucho a přišel místo peněz s docela novým modelem řešení. A ten se zase nelíbil městu. Jednání měla a mohla začít od nuly,ale samozřejmě důvěra k takovému partnerovi je už slabší, nikoli vyšší. Je to opravdu pořád dokolečka, nemyslím, že bych ještě našel něco, co k tomu dodat. Howgh
26.5.2005 09:20
dalybor (neregistrovaný)
hrubý pytel-hrubá záplata
Insidere.Urážím tě naprosto záměrně! Protože nechci, aby jsi sem psal tyhle kraviny! Ne tedy za tvůj názor...Reaguji teď zároveň na tvůj níže uvedený 2. komentář..No - do tvého politického preferování VPN jsem se trefil...bohužel i do tvého "pseudokulturního" nazírání na naše město..VPN jsem kdys volil taktéž.Primátora Dvořáka jsem měl vždy rád a to i přes to, že mu fotbal nijak 2x nic moc neříkal.Kulturymilovní lidé mi snad měli být zárukou určité vysoké úrovně lidské.V tom jsem se hrubě zmýlil - viz tvůj postoj.
Já osobně divadlo miluji a kulturu vůbec. Dokonce víc, než fotbal! Překvapení? A naprosto nic nemám proti miliónům, jež do těchto věcí tečou.Však jeden obrovský rozdíl mezi náma vidím neustále - já jsem občan Hradce, kdežto ty seš trapný snob, jež si myslí, že fotbal je jen nějaká zábava na nedělní odpoledne, která stojí při vší její pokleslosti zbytečné prachy, které se dají /přece!/ využít jinde..Ale i to by jsi si snad myslet mohl..Však! To co mi už není jasný je - proč špiníš demagogiema naše SK.. Pak u mě vždy narazíš !
Poslední příklad - debilní blbost - píšeš, že Město nebude dávat peníze do soukromého podniku?? Čteš si to po sobě? Když něco koupíš, tak je to tvoje, tedy Město bude dávat peníze do Svého!! Krachující klub? Ano, krachuje - tak se mu pomáhá! Ano - občani ze svých daní pomáhají svému f. klubu.Tak jako mají divadlo, či knihovnu.Pomáhají po 20 letech, uboze a s "grácií".Město za 25 mega /teď už dokonce méně/ mělo převzít klub,stabilizovat, posléze prodat.Nic víc!!! A tohle my tu řešíme už měsíc! Milion výmluv, urážející debaty o smyslu fotbalu a SKHK vůbec! A do divadla, filharmonie přitom dáváme nemalé prachy s naprostou samozřejmostí. Je ti doufám jasný, že v tomhle, co ti píšu je pointou to - že jako občan HK si přeji, aby tohle město důstojně reprezentovala jeho vysoká úroveň kultury i sportu,no a že to "důstojně" je to, že se na zastupitelstvu a řadách "pseudokulturychtivých|" nebude řešit otázka - zda dávat,či nedávat peníze občanů také na ten PÓVL - na nějaký SKHK.
A to si odpustím demagogii o tom, že pak ať se živí vše ze soukromých peněz..Tedy i divadlo i filharmonie atd., má-li být vše férové - insidere..
Je to vážně drzost, co si Město vůči našemu SK dovolilo! ODS naprosto neuvěřitelně klame své voliče, Socdemáci k mému údivu jen čuměj a nevědí, která bije..VPN mi paradoxně vadí skoro nejméně, neboť jsem její počínání ve vztahu k SK očekával.Snad jen více "chlapů" bych v řadách jejich zastupitelů čekal /viz strach před fanoušky na dubnovém Zastupitelstvu/.Lidovci klasika - hlavně, aby se tu NIC v Hradci nedělo..Krom žranic na biskupství.. Trapasem je, že po 15 letech musím férově přiznat, že slušnost, se kterou bolševici řeší pomoc našemu SK byla důvodem k tomu, abych jim z balkónu Adalu zatleskal.Je mi všelijak, ale to je spíše věc zbytku politického spektra, zejména levicového.
Nic moc.
A naprostá katastrofa je osoba primátora Divíška.Hanba mu!
Proto každý den si pokládám otázku, zda on sám je schopen odejít, či proč se nenajde dostatečná vůle občanů ho "sundat". Je to fakt urážející - mít tohodle vola na radnici.To říkám s naprostou vážností.Bohužel.Nemá na to.Tohle je 100tisícové město v EU v roce 2005.A Divíšek selhává politicky tak příšerně, že by "končil" snad i na nějakém maloměstě v Moldávii.Za tím si stojím.
A o to více jsem naštvaný. Tedy nejen z fotbalu, ale z těhle hradeckých poměrů vůbec.
Ty k jejich bídnosti - žel -jen napomáháš...
D.
26.5.2005 12:27
Občan (neregistrovaný)
RE: hrubý pytel-hrubá záplata
DALYBORE, a tobě podobní. Ještě snesu vaše rádoby argumenty, které jsou zkreslující a zaujaté, a v žádném případě nevystihují podstatu problému, ale dál už nesnesu vaše osočování někoho, koho docela dobře znám a to primátora Divíška. Nechápu vaše postoje. Nebudu tady rozebírat vaše argunenty, to by stejně nikam nevedlo, protože z toho co tu píšete, jste podle mne jen paka, ale neotírejte se o člověka, který má možná v hlavě víc rozumu jak vy, a jeho morálka a svědomí je na rozdíl od předešlých primátorů (Dvořák, Vlasák) průzračná jako křišťál.
26.5.2005 14:07
dalybor (neregistrovaný)
RE: hrubý pytel-hrubá záplata
Kéž by jste měl Občane pravdu!!
Já mám s panem Divíškem mnoho špatných zkušeností, tedy píši tak, jak píši.Pan Vlasák nám alespoň nelhal! Akorát se na nás vykašlal se stadionem..Primátor Divíšek je lhář a jsem o tom 100% přesvědčen.Ať si to Topolánek vyžere, že tu má v Hradci takovej bordel ve straně,ví-li o tom vůbec... Máme tu kulový a ještě to musíme zastupitelstvu miliónkrát vysvětlovat a připomínat, tak jsme milý Občane a milí spoluobčané dopadli.
D.
26.5.2005 09:55
jpa (neregistrovaný)
RE: insidere?
Ale NE, vedení od počátku požadovalo ODKOUPENÍ klubu městem, ne PŘEDÁNÍ ZADARMO!!!!! Jak už jsem mnohokrát psal, je to o nepochopení, ale hlavně o NEVŮLI!!! Podívejte se do posledního čísla Radnice, kde je přehled o činnosti všech možných Odborů a sekcí, které tu máme, a o sportu jakožto takovém tam není ANI PÍSMENKO!!! Jen v odboru školství, mládeže a sportu je pár položek, ale týkají se pouze dětských a školních hřišť! Naproti tomu Kultura spolkla za loňský rok 115 milionů (a to se tam nepočítá dalších 150-200 milionů za přestavbu divadla a Filharmonie). To opravdu nemá obdoby, aby se s občany, které sport zajímá, takhle zacházelo. Teď už nemluvím jen o fotbalu, ten je ostatně po dnešním vyjádření pan primátora "hotov". Pan primátor je opravdu neštěstím pro Hradec, politicky naprosto selhal (jak může řešit mnohem závažnější věci), a měl by odstoupit.
JPA
24.5.2005 07:44
MIREK (neregistrovaný)
RE: insidere?
INSIDERE, já už delší dobu obdivuju jakou máš výdrž se bavit s takovým demagogem jakým je DALYBOR. Smekám. Nejhorší je srážka s blbcem.
24.5.2005 22:59
Frankie (neregistrovaný)
to insider
Vážený pane,
pochopil-li jsem to správně, máte na rozdíl ode mne přístup k pravdivým informacím a reálným dokumentům. Já, bohužel, stejně jako ostatní vycházíme jen z informací uveřejněných a vlastního (zdravého) rozumu a citu. Já opravdu netuším, jaké smlouvy mezi magistrátem a pány Vody byly sjednány či podepsány. Takže nevím, zda skutečně existuje smlouva s částkou 25 mega (o smlouvě na 16 mega jsem ani neslyšel) - tady se uveřejněné informace opravdu rozcházejí.
Další zajímavým momentem pro mne je, že od roku 1997 město nedalo ani korunu na mládež (protože nebylo požádáno) - tzn. že město ušetřilo zhruba 8 krát 4 mega minimálně, tj. 32 milionů Kč. A myšlenka, že by město kontrolovalo a dohlíželo nad účetnictvím všech, kterým směřuje nějakou dotaci či výpomoc mi připadá minimálně úsměvná. Opravdu tomuhle věříte? Já tedy rozhodně ne...
Další věcí je posouzení problému MUDr Voda versus americké úřady v případě konkurzu - tady nemám ani potuchy, jak to v USA chodí.
Pokud se týká půjček pánů Vodů do firmy - myslím, že je to zcela běžný a zákonný postup. Alespoň nevím o zákonu, který by takový postup zakazoval. Takový postup by možná někdo mohl považovat za nemorální, já však za minimálně stejně nemorální považuji skutečnost, že je mi tu už několik let servírována informace, kdy že se začne stavět nový stadion a následně vždy další informace, která termín posunuje. A o morálce člověka, který během pár minut zcela změní názor na stejnou věc a hlasuje pokaždé jinak - to mi už vůbec jasné není. Nevadí mi názor opačný, vadí mi přešlapování (a napadají mne různé momenty, které mohly ke změně názorů vésti).
Opět to neberte jako obhajobu Vodů, jde znovu jen o mou interpretaci "nečernobílého" světa.
20.5.2005 10:32
Filip (neregistrovaný)
Už aby byl....
Stejně ten fotbal nakonec město zachrání.....jenom nechápu proč...tečou do toho neuvěřitelný prachy
20.5.2005 10:47
MIREK (neregistrovaný)
RE: Už aby byl....
No, já zase doufám, že za stávajících podmínek město fotbal nezachrání. Ať si to ty zkrachovalci vyžerou sami. Jediné co by fotbal spasilo, je snad zázrak, kterým by se stalo to, že by fotbalový tým začal vyhrávat zápasy a vrátil se do nejvyšší soutěže. Ale to by se opravdu musel stát zázrak. Klub v nejvyšší soutěži by možná i město podpořilo.
21.5.2005 18:44
dalybor (neregistrovaný)
RE: Už aby byl....
Taky doufám, že Město fotbal zachrání...Tak jako třeba letos Divadlo.S jeho dluhem v desítkách miliónů...Těším se na volby.D.
23.5.2005 13:08
Yeld (neregistrovaný)
Město HK na sport vzdycky kálelo... kromě fotbalistů tu žije také tisíce jiných co dělají jiné sporty a jediné, co město dokáže je, že vás donutí vyplnit složitý dotazník se spoustou příloh a pak vám dají 3400Kč na rok. Potom vás ještě úradničky města šikanují při účtování... A to spousta sportů je na celkem vysoké úrovni a dělají městu jméno po ČR i v zahraničí. Ale zastupitelé to tvrdošíjně ignorují. nemám nic proti fotbalu ale vůči těmto lidem by to bylo nefér, kdyby město fobral podpořilo. KDYŽ UŽ MĚSTO IGNORUJE SPORT A SPORTOVCE TAK SE VŠÍM VŠUDY ŽE?
23.5.2005 13:15
jpa (neregistrovaný)
Koncepce
Pane Yeld, jestli jste si nevšiml, tak prozatím jedinou pozitivní věci na kauze Fotbal v HK je to, že po 16 letech (sic!) Magistrát uvažuje o koncepci sportu v HK, což by prospělo nejen fotbalu, ale všem sportovním nadšencům i v menších sportech.
JPA
24.5.2005 11:56
dalybor (neregistrovaný)
tak tohle tě čeká...
16 mega za licenci /tedy Vodům/, anebo 16 mega do fotbalu /tedy již do svého/? Trošku jabka a hrušky, co říkáš - tomu co píšeš?. Zdařile motáš převod licence a převod majetku a dluhy Vodů s dluhama, jež Město má zaplatit, aby mu patřil klub,prachy do mládeže a na chod klubu s prachama za majetek klubu...Dobytku.
A koukej se podepsat.I když by se mělo zjistit, že jsi třeba zastupitel z VPN.
Pište si s Mirkem - ten ti tu tvou jistě dobře psanou pohádku pořád žere.
Dalibor Šustr
P.S. Vzhledem k tvé inteligentní schopnosti psát tak, aby se to tvářilo důvěryhodně, si myslím, že nejsi hlupák /což bych omluvil/, ovšem o to větší hajzl, což ti jen tak neprominu...
24.5.2005 14:49
MIREK (neregistrovaný)
RE: tak tohle tě čeká...
Dalybore, Dalybore, nač ta silná slova. Kdo že si to se mnou má psát? Mohu tě jen ujistit, že já nikomu nic nebaštím, mám na to celé svůj vyhraněný názor, který se opírá o jasná fakta.
Jsi člověk, který se opravdu hodí jen na tribunu stadionu, kde by jsi byl mezi svými vyvolávači hesel z davu. Jediné co se mi na tobě líbí, že máš výdrž, ale tu energii, kterou máš bys mohl vynaložit účelněji.
Hlavně nikoho neurážej nějakými takovými výrazy, které jsi tu použil, protože to vypovídá o tom, co jsi to za magora.
24.5.2005 15:59
dalybor (neregistrovaný)
RE: tak tohle tě čeká...
Insider ví, že to patřilo jemu...Vyhraněný názor může mít člověk sebevíc, ovšem má-li ty špatné informace /spíše žádné/, tak pak je to asi dost k ničemu...Což myslím, že bude i Váš případ...
jenomže Insider nebude až tak špatně informován, tomu věřte...
Snaží se tu jakousi bodrou, leč slušnou mluvou ukázat, že jaksi s nadhledem jemu vlastním, je tu on tím, kdo se povznáší nad naše "bojovné" výkřiky...
To je dobrá finta...A jistě by ji leckdo i ocenil /v 80. letech určitě/. Avšak na tyhlé fóry já nehraju.Mám rád rovné lidi.Insider však píše tak nechutně, že by se za to nemusela stydět ani nebohá redaktorka Rezková z Radnice, která ovšem jen "dělá svou práci" a chce, "aby jsme se měli v tom Hradci přece všichni dobře".A to je dobře - že je to míněno alespoň upřímnou snahou, i když je úplně vedle...
Insider je prostě pro mě hajzl.Třebaže to dělá dobře a tváří se, že je ten, co je kladný.
Jeho pohled je od samého základu záměrně postaven na tom, že většina lidí, jež se spolehlo na novináře a hlavně na pravdomluvnost našich nejvyšších radních, prostě uvažuje tak, že Voda je špatný,dovedl to ke krachu,zadlužil,podvádí Město,a to ještě ve chvíli, kdy právě Město je tím, kdo se s láskou chtěl o fotbal starat, třebaže nemá peněz nazbyd.Avšak tohle je výklad od samého počátku špatný, zavádějící a v mnohém lživý.A proto na jeho pozadí už ani nemůžou být viděny konkrétní lumpárny, jež se dopouštějí naši Zastupitelé, bohužel i stále někteří novináři, kteří nás tak pravdivě informují, že se mi chce kolikrát až zvracet -viz popis "kanonáda a sprška střel na zastupitele" v "podání" Hradeckých novin pana Tejkla, ale již konečně seriózní informace MF Dnes - o 2 vajíčkách, jež však nikoho nezasáhly..Takhle se dneska informuje a naši radní si pak ještě nechají tisknou svůj plátek Radnice, aby se to někomu třeba nepletlo..
Buďte Mirku opatrný.Nevím, kolik je Vám let, ale na takovou důvěru, jež prezentujete, nejspíš v životě brzo dojedete.
Pletu-li se někdy v něčem - omlouvám se, ale nikdy bych se nesnížil k demagogii, či lžím, třebaže mi jde o můj milovaný klub.V tom mi můžete věřit.
D.Šustr

P.S. Lež pro mě není jiný názor.V tomhle se Insider teda trefil podpásově dobře..Tohle je zrovna tak hezká demagogie, že si ji asi i zapamatuju, coby perličku...
25.5.2005 07:24
MIREK (neregistrovaný)
RE: tak tohle tě čeká...
Dalybore, Dalybore, už se na Tvými články musím pouze pousmát. Pravdou je to, že už žiju v HK bezmála 40 let, takže už tu něco pamatuju a práce kolem sportu je můj chleba. Právě proto vidím do zákulisí celé této kauzy možná víc, než běžní občané. Tobě nemá cenu už ničím argumentovat, protože tvá zabedněnost je nesmírných rozměrů a navíc jsi klesl do fáze urážek (viz insider). Piš klidně dál, když ti to někdo bude baštit, ale pravda a podstata věci, je trochu někde jinde. Možná když vstoupíš do politiky, uděláš díru do světa.
Domluvil jsem.
25.5.2005 08:36
jpa (neregistrovaný)
RE: tak tohle tě čeká...
Pane Mirku, se vší úctou - takovéto tajuplné pány, kteří jsou přímo "u toho" a všechno vědí, přitom neřeknou jediný ověřitelný argument a jen kalí vodu a špiní, tak jako Vy, mám ze všeho nejradši.
JPA
26.5.2005 02:40
insider (neregistrovaný)
RE: Dalybor
Vážený pane Dalybore, vzhledem k tomu, že mě považujete za dobytka a hajzla, nemyslm, že by mělo smysl, abychom v takové konverzaci pokračovali, protože já Vám rozhodně nehodlám oplácet stejnou mincí. však jsem Vám už několikrát napsal, že já Vás kvůli tomu, že máte odlišný názor, nepovažuju za méněcenného nebo bezcharakterního. Poněkud Vás ovšem lidsky i jako partnera do diskuze znehodnocuje , že podobně k ní nepřistupujete také Vy. Nevidím také důvod ctít bontón a slušně se představit někomu, kdo už mě beztak zařadil mezi dobytek a k tomu přidává jemné náznaky, že až zjistí, kdo sem, rozbije mi hubu...
Jen jedno Vám ještě řeknu, aby v tom moje oblíbená politická sestava nezůstala nevinně. NEJSEM zastupitel za VPM, ale vždycky jsem je volil - a zase budu. Mimo jiné taky proto, že na rozdíl od hradecké ODS nemluví jinak před volbama a jinak po nich. Přeji Vám pěkný den a pevnější nervy, vztek a facky nejsou programem ani argumentem :-)
25.5.2005 12:05
dalybor (neregistrovaný)
..tak blbej snad nejsem - Mirku
Myslím si, že toho vím o SK HK víc než Vy.Nezlobte se. Je-li pro Vás Insider PRAVDA, tak jsi jsem opravdu jist, že jsem lépe informován, než Vy...
Ale ani když by tomu tak nebylo...Občani jsou sice v Hradci submisivní a sežerou novinářům a politikům kde co, ovšem člověk ani nemusí být nijak intenzivně informován, aby mu došlo, že by kupříkladu Ing. Voda musel být i přes svůj věk a menší rozhled ve sportovním dění - naprostý blb, když by se rozhodl za uchování licence požadovat 4.7 mega, no a zároveň tím přislíbil, že klub zadarmo přenechá Městu.../?/.To už by si mohl půjčit od kdejaké banky či někoho,licenci uchovat a pak vše rozprodat.Když to tak v jednoduchosti popíši...
Takový blbec asi nebude..Chtěl za klub 25 mega, avšak smlouva byla v hodině dvanácté /několik hodin před odnětím licence/ oproti předjednanému upravena v neprospěch SKHK - Vodů.I v tu chvíli /dle právníka/ bylo jasné, že případným nepřevodem na Město, se ničeho Vodové nedopustí..Ale i kdyby...Chlapská dohoda zněla na 25 mega.Pan Divíšek ale pro mě není primátor, spíše chudák, který se trapně schovává za větičky ve smlouvě - používá je pro ospravedlnění toho, že sám žádného nového majitele klubu není schopný najít, ba co víc - hází vinu na druhé.A to i přesto, že ví, že bezúplatný převod není možný ani technicky /v USA/, a navíc i u nás je takovéto "vyjmutí" majetku z firmy bráno jako "tunel" Tohle jsou pro mě velmi smutná zjištění, nemám z nich radost, a proto jsem zde na tomto fóru pěkně naštvaný, protože se ještě pořád hodně lidí domnívá, že se nic neděje.
Dle mého děje a to teda hodně moc.Tak ze mě nemusíte dělat poblouzněného šílence z fotbalové tribuny.Reaguji Mirku naprosto adekvátně.
Zdraví D. Šustr
26.5.2005 08:00
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
"podpora"
V dnešních hradeckých novinách zveřejnil pan primátor informaci, že již nehodlá podporovat hradecký fotbal v jeho cestě za záchranou...co dodat?
26.5.2005 09:34
dalybor (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Je-li to tedy pravda, co píšeš - že píšou...pak mě to jen utvrzuje v tom, o čem jsem sem před chvílí na Divíška napsal...Je to úplný blbec.
Máme smůlu.
A nebo to, co si zasloužíme..
D.
26.5.2005 11:52
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: "podpora"
mě to připadá, jako boj s větrnými mlýny, cítím se bohužel už úplně bezmocný na to, abych někde apeloval na záchranu fotbalu, připadá mi to, že je to všechno ze strany města podvod na nás občany a fanoušky. Nechci se zastávat Vodů, ale naposled to jsou pouze oni, kdo podnikají vstřícnější kroky k dohodě...ovšem rád bych se mýlil a stále v koutku duše doufám, že k dohodě se dospěje. Navíc nechápu, když město pořád prohlašuje, že má strategické partnery, kteří jsou ochotni po odchodu bratrů klub zajistit...je to začarovaný kruh, ze kterého jde ven, jen chtít
26.5.2005 18:46
Jiří (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Je to naprosto logický a správný přístup. V daném případě nejde o sport jako takový, ale o specifickou formu podnikání. Pokud si majitel firmy nedokáže vytvořit podmínky pro trvalou prosperitu musí nutně zkrachovat. Podpora fotbalu stejnou měrou jako jiným sportům ano, preferenci odmítám.
26.5.2005 20:45
jpa (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Pochopte pane Jiří, že fotbal na klubové úrovni v České republice nemá šanci ekonomicky prosperovat, pokud nebude podporován městem, ve kterém působí. Jestli jste si dnes přečetl, že Liverpool vydělal vítězstvím v Champions Leaque půl miliardy korun, Ronaldo s Beckhamem berou v Realu tolik a tolik, a chcete to porovnávat s Českou republikou, pak jste prostě "mimo".
Anebo jinak - pokud město nemá zájem o fotbal (anebo jiné sporty), tak tam prostě nebudou, a budou tam, kde o to zájem je. Ale mě až bolí u srdce, když jsou v první lize kluby bez tradice, fanouškovského zázemí, marně to tam lidem násilně cpou, stejně tam nebudou chodit (Příbram, Blšany, Drnovice, Mladá Boleslav) a Hradec končí díky žabomyším válkám, předsudkům, nepochopení, intoleranci...
JPA
26.5.2005 20:55
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Vážený Jiří, respektuji Váš názor, ale vemte si: pan Voda dal do fotbalu v HK X set milionů a s jakou návratností - radost a skvělou možnost odreagování pro spousty občanů - to je dle Vás podnikání? TADY JDE O SPORT!!!!! Co bude když fotbal zanikne? Na stadionu budou tržiště s vietnamskými obchodníky, a myslíte, že dnešní mládež bude chodit do divadla, filharmonie..??? A o Hradci Králové jako městu se zase bude mluvit v "superlativech" jak jsme schopné "město kultury a sportu" na které si všude tak hezky hrajeme. A kam se vytratila kultura politiky? Kde je plnění těch volebních slibů? Já jsem dal svůj hlas na základě volebního programu a výsledek? Podpora férovým lidem ano, lháře, podvodníky odmítám
29.5.2005 15:28
Novoty (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Teď jste to tedy trefil ! Za jakou mládež tady mluvíte, že víte
tak dobře, že nebude chodit do divadla, filharmonie, ale že
chce chodit na fotbal. Napiště alespoň o jednom pozitivu,
které ssebou nese chování "mládeže" na stadionu i mimo
něj po zápase! Znám poměrně dobře onu partu "patriotů
hradeckého fotbalu" a musím řící, že název, který si dali,
"votroci", i s ohledem na tuto diskusi" naprosto sedí.
Jsou pouhými votroky iluze a zmanipulovanou klakou.
Doufám, že zastupitelé nepodlehnou jejich demagogii !
29.5.2005 18:29
Lukáš V. (neregistrovaný)
RE: "podpora"
No chci vidět náctileté jak jdou do divadla či filharmonie o volném čase. Znám mnoho mladých lidí, kteří sport v HK mají rádi, nvím o jaké partě mluvíte, já třeba jsem hrdý na to, že jsem votrok-fanoušek. A jestli máte nějaké komplexi, tak si je řešte laskavě jinde
30.5.2005 20:25
Frankie (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Mluvím třeba za svého syna, za jeho spoluhráče, za kluky až o pět let starší, o kluky až o sedm let mladší než je můj syn. Tihle všichni (a jejich možná na třista v SK HK a spoustu dalších v okolních týmech), kteří s chutí a radostí chodí třikrát až pětkrát týdně trénovat a o víkendech hrají, aby jednou mohli nastoupit v černobílém dresu A mužstva. Mluvím za kluky, kteří mají pro svůj cíl prázdniny jen 14 dní v létě a 14 dní o vánocích. Mluvím za rodiče, kteří obětují spoustu svého času a nemálo peněz za tohohle krásného koníčka - sport. Mluvím za hromadu trenérů, kteří se za pár kaček nebo i zadarmo starají o tyhle kluky od 5 do 19 let. Tihle kluci, o kterých mluvím, opravdu touží po "organizovaném" pohybu venku, tihle kluci nestojí v jejich věku o divadlo či filharmonii, nestarají se o sochy podél Labe, nic jim neříká nové sídlo krajského úřadu v pivovaře ani socha na Ulricháku.
Možná znáš jiné kluky v jejich věku (nemyslím si, že jich bude takové množství) - možná ti Tví chodí za kulturou, jsou pravidelnými návštěvníky Klicperáku a nemohou se dočkat koncertu ve Filharmonii, já jsem halt asi barbar a neználek, když takové neznám. A ještě jedna poznámka - v jejich věku jsem hodil po škole tašku do kouta a běžel jsem za barák hrát fotbal nebo hokej. A když se na nás přišel mrknout Vašek Oplt, byli jsme blahem bez sebe.
Tak za tyhle lidi tady já mluvím....
30.5.2005 19:53
fakhurv (neregistrovaný)
RE: "podpora"
vazeny chytrolinku ... nepletme si vyznam slov votrok a otrok. Na otroka si hrajete mozna doma, kdyz vas vas pritel placa pres zadecek bicikem. LOL

P.S.: za svou 4%-tni orientaci se stydet v dnesni dobe uz nemusite :-)
31.5.2005 19:00
Winner (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Konec fotbalu nehrozi, aspon v bezprostredni dobe. Vyhrali jsme.
31.5.2005 21:29
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Jsem rád, že město udělalo po všech těch tahanicích s bratry vstřícný krok, a že nakonec zvítězila správná věc. Snad to město myslí upřímně :-)
31.5.2005 22:15
jpa (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Ano, měl jsem pocit, že se ledy hnuly a zastupitelé si uvědomili, o co jde a o co by se mohlo navždy v Hradci přijít. První a nejdůležitější krok byl učiněn, snad se teď už konečně "chytnou" všichni, co můžou obětovat nějakou tu korunu na sponzoring a vše dosud sváděli jen na minulé vedení. Totéž platí o fanoušcích! Všichni v neděli na zápas s Plzní!!!
JPA
1.6.2005 07:57
Lukáš Vodák (neregistrovaný)
RE: "podpora"
No jo uvidíme, snad to bude dobré a fotbal půjde nahoru. Jsem rád, že boj za náš klub nebyl lichý.
1.6.2005 11:41
MIREK (neregistrovaný)
RE: "podpora"
Já zase doufám, že to bří Vodové myslí upřímě. To ukáže čas.
1.6.2005 18:25
Lukáš V. (neregistrovaný)
Hlasování zastupitelů města
1 Berák Miroslav NEZAŘ. PRO
2 2 Divíšek Otakar Ing. ODS ZDRŽEL SE
3 3 Doskočil Jan Ing. VPM NEHLASOVAL
4 39 Falta Jan Ing.arch. KDU-ČSL PROTI
5 5 Finfrlová Pavla Ing. ODS PRO
6 6 Fink Zdeněk MUDr. NEZ-HDK PROTI
7 8 Havrda Alois Ing. NEZ-KSČM PRO
8 9 Heger Leoš Doc.MUDr. NEZ-ODS PRO
9 10 Herman Boris Ing. ODS PRO
10 7 Hájek Alois NEZAŘ. PRO
11 11 Jaroš Emil MUDr.PhD. ODS PRO
12 12 Jireš Rostislav Ing. ČSSD NEHLASOVAL
13 42 Jirka Jan VPM ZDRŽEL SE
14 13 Kafka David Ing. ODS PRO
15 14 Koros Bedřich Ing. ODS PRO
16 16 Malíř Josef Ing. VPM PROTI
17 17 Martínková,CSc. Jiřina Prof.MUDr. ČSSD ZDRŽEL SE
18 18 Michálek Jan MUDr. ODS PRO
19 19 Morávek Jiří Mgr. KSČM PRO
20 21 Nejedlý Libor Ing. KSČM PRO
21 20 Nosek Jiří PhDr.Bc ČSSD PRO
22 41 Pohnerová Marta PaedDr. ODS PRO
23 23 Půlpán, CSc. PhDr.Zdeněk Prof.RNDr. KDU-ČSL PROTI
24 24 Samohrd Martin Ing. NEZ-VPM PROTI
25 25 Soukup Martin Ing. ODS PRO
26 26 Sova Jiří PharmDr. NEZ-HDK PROTI
27 30 Tuháček Alois Ing. ČSSD ZDRŽEL SE
28 32 Urban Arnošt JUDr. NEZ-HDK PROTI
29 33 Vašata Václav Ing. ČSSD PRO
30 34 Vlasák Oldřich Ing. ODS PRO
31 0 Všetečka Jiří JUDr. VPM NEPŘÍTOMEN
32 36 Zídková Lenka Ing.arch. ODS PRO
33 37 Žďánský Petr RNDr.CSc. ČSSD ZDRŽEL SE
34 0 Šilhánková Vladimíra Doc. VPM NEPŘÍTOMEN
35 27 Škorpil Ladislav NEZ-ODS PRO
36 28 Štěpán Lubomír Ing. KSČM PRO
37 29 Štětina Jiří MUDr. NEZAŘ. PRO
14.6.2005 07:38
Votrok X (neregistrovaný)
Vejsada
No pokud město převede licenci p. Vejsadovi a jeho "partnerům" tak Hradec bude po Bohemce druhým zkrachovalým klubem
14.6.2005 09:03
jpa (neregistrovaný)
RE: Vejsada
Naprostý souhlas, to snad ti matláci v Hradci nemůžou myslet vážně!!! Jsem naprosto zděšen a konsternován, copak to všechno kolem záchrany fotbalu bude nakonec zbytečné?!
JPA
14.6.2005 09:32
MIRO (neregistrovaný)
RE: Vejsada
Zkrachovalý je stejně. Jak herně tak i manažersky. Jen by si město mělo trochu hlídat své investice.
15.6.2005 07:35
Lukáš V. (neregistrovaný)
RE: Vejsada
Doufám, že si město sežene dostatečné informace o aktivitách pana Vejsady v českém fotbalu. Jeho stín sahá od Opavy až k pohřbu pražských Bohemians...

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme