Krádeže kol

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
28.8.2013 21:56
ladis (Nováček +75)
Krádeže kol v Hradci Králové
Snad v žádném městě se nekradou kola jak v Hradci Králové.Před 30 lety v Šimkových sadech policie evidovala a označovala kola nálepkou, pak prováděla
namátkově kontrolu výrobních čísel na spodních části kol.Koupil jsem manželce
dámské kolo s torpédem s přehazovačkou.
Poprvé jela na nákup do Kauflandu, kolo se jí ztratilo.Syn volal městkou policii,odpověděli, že je to nezajímá a že nemají čas.
zobrazit | souhlasím (+4) | nesouhlasím (-1)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
27.8.2013 20:20
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
Krádeže kol
Milí Hradečáci,

před dvěma týdni mi ukradli moje třetí kolo. To poslední byl 15let starý author, v sešlém stavu, který bych se neodvážil prodat. Každý den do práce jsem skřípal zubama při vzpomínce je bezvadně se jezdilo na předchozí Meridě.
Nicméně moje frustrace teď došla zoufalství. S kvalitou kola už opravdu téměř nemůžu jít dolů a došlo to do bodu, kdy to ani NECHCI řešit tímto způsobem.
Nevím, co dělá policie, pokud je Česká pojištovna schopná zorganizovat akci, během které stopují krádeže kol a trvá 4 minuty, než jim jejich kolo zmizí. To nemůže uděla policie totéž, s kolem s cenou nad 5 tisíc?
Jde o to, že s aktuální mírou nespokojenosti mám silný problém si dostatečně uvědomit, že nepřiměřené potrestání zloděje mi nepřinese adekvátní přínos.
Ptám se proto vás Hradečáci, co s tím uděláme?
29.8.2013 12:21
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Krádeže kol
Navrhuji středověké tresty, za drobné krádeže vymáchání v Labi a v případě opakovaných zlodějin useknutí prstů.

A nebo trochu modernější tresty: upravit zákony, aby bylo možné lapky na pár let zvěřejnit i s fotkou a jeho osobními údaji jakožto "zloděje" na úřední desce obecního úřadu.
29.8.2013 17:14
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Krádeže kol
Souhlas :). Myslím, že pro ty, kteří by byly v takové životní situaci, která by ospravedlňovala ty krádeže, je tady sociální systém.
Když máte za domem kolárnu, ze které zmizí kolo dvakrát za měsíc, tak je to prostě systémový problém, který není možné neřešit.
Anonymizace zlodějů, např. rozmazáváním fotek v médiích, je pro mě ještě méně pochopitelná, než krádeže samotné.
10.9.2013 09:12
Zvědavá  (Nováček +1)
RE: Krádeže kol
Naprosto perfektní je rozšiřování počtu nových stojanů uzamykatelných na fabku. Jenomže jak to sleduji, lidé si je sice do těch stojanů dávají a buď nevědí nebo nemají zámek, takže je tam uvazují normálním zámkem /což je samozřejmě nesmysl/. Asi by to chtělo větší propagaci a seznámení lidí s tímto systémem. Kolo se pak nedá ukrást.
29.11.2013 20:04
mejada  (Nováček)
RE: Krádeže kol
Doporučuji zámek značky magnum-řetez tvrzena ocel.Sic je trochu těžky,ale moje kolo Merida mohu bez obav zamknout u obchodaku a to za kostru kola a stojanu.Motorový silný zámek mě před lázněma nedoskřípl zloděj,zřejmně byl vyrušen.Tak jsem si koupila u Kulhánka tento zámek za 500 kč. "-)
28.8.2013 21:56
ladis  (Nováček +75)
Krádeže kol v Hradci Králové
Snad v žádném městě se nekradou kola jak v Hradci Králové.Před 30 lety v Šimkových sadech policie evidovala a označovala kola nálepkou, pak prováděla
namátkově kontrolu výrobních čísel na spodních části kol.Koupil jsem manželce
dámské kolo s torpédem s přehazovačkou.
Poprvé jela na nákup do Kauflandu, kolo se jí ztratilo.Syn volal městkou policii,odpověděli, že je to nezajímá a že nemají čas.
29.8.2013 12:15
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Krádeže kol v Hradci Králové
Nechápu, jak můžete jet do Kauflandu s novým kolem, když v jeho blízkosti je vyhlášená "Okružní ulice". Zaparkováním u supermarketu to kolo vyloženě nabízíte.

Pokud by mi ukradli kolo, rozhodně volám státní policii (nikoli MP), která ke krádeži musí přijet. Otázkou druhou je, zda se ji podaří vypátrat zloděje a odcizené kolo. Mé rodině ukradli od r. 1990 v HK už 6 kol, vždy byly pod zámkem, ani jedno se nepodařilo nalézt a zloděje nikdy nechytili.

29.8.2013 17:17
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Krádeže kol v Hradci Králové
Přičtěte moje 3 kola za 2011 - 2013. Fakt nevěřím, že existuje nějaký strategický / systematický plán boje se zloději kol.
30.8.2013 06:40
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Krádeže kol v Hradci Králové
Mě by také zajímalo, kdo ta kradená kola v HK kupuje...
30.8.2013 16:17
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Krádeže kol v Hradci Králové
To je těžké, spíš si myslím, že kola se prodají někde v Polsku, v horším případě rozeberou do sběrny.
V určitých lokalitách v HK jsem si všiml celkem častého výskytu nataveného hliníku v písku., ale nejspíš to nemá souvislost.
30.12.2013 18:36
Eva  (Pokročilý +6)
RE: Krádeže kol v Hradci Králové
Naší rodině ukradli 3 kola. Jedno - světe div se - našla MP. A to díky tomu, že bylo u MP zaevidované a kolo po odjetí do středu města někdo pohodil a MP ho našla a přijela mi to oznámit. Tak trochu by ta evidence asi smysl měla.
29.8.2013 17:32
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
vecne
Dobrá, zkusme ale navrhnout nějaká řešení.

Myslím, že můžeme vycházet z toho, že v HK jsou místa, na kterých se krade velmi často a na zloděje si tam nějakým způsobem počkat.
Máte někdo zkušenosti s nějakým GPS značkováním? Dá se nějak ochránit proti přepětí přes např. tasser?
Dál jakým způsobem se do toho dá zapojit policie?
30.8.2013 06:37
Petr - HK  (Guru +4)
RE: vecne
Nějaké označením, aby kolo bylo vyhledatelné pomocí GPS není špatný nápad. Otázkou je, zda taková ochrana nebude vůči ceně kola drahá. A pak zda zloděj nedokáže takovou ochranu poškodit či odstranit, aby byla nefunkční.
29.8.2013 17:35
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
Co považujete za spolehlivou ochranu kola?
bezny zamek - pakovky (tohle je opravdu nulova ochrana, me prestipnute zamky dekoruji par lokalit v HK dodnes)

ocelová vidlice x sprej s tekutým dusíkem

loziskovy retez x nejspis podobne jako ocelova vidlice

GPS lokator x tasser

Co puzit?

30.8.2013 06:35
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Co považujete za spolehlivou ochranu kola?
Jediná spolehlivá ochrana je mít své kolo neustále na očích a nebo nemít kolo vůbec :-)
31.8.2013 20:22
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
dokazete nekdo identifikovat?
www.youtube.com/watch?v=MvMvyMmWYaU
15.9.2013 11:23
Karel  (Nováček)
kolo- domobrana
Taky mi zrhuba pred 3 týdny ukradli kolo,plecku v hodnote nekolika stovek, ale ted diky tomu chodim pesky :/..a to tyden po tom, co sem do nej investoval 500kc za opravu! Postavit kolo doprostred namesti, schovat se za prilehly rohy a pockat na prvniho zlodeje, sundat ho z kola a "vysvetlit" mu, ze takhle teda ne..ev. jeste zavolat mestsky. Pro mladaky ktery nevedej co se sebou vyborna zabava..
22.11.2013 02:15
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: kolo- domobrana
kolo-domobrana je zajimavy terminus :)
6.10.2013 11:25
Guboš  (Pokročilý +1)
Bezmoc...
Tento týden mi bylo odcizeno před Tescem taky kolo značky MERIDA. Pasivní činnost místních strážníků mne nepřekvapuje, bližší je jim dávání botiček - je to pro MP výnosnější. Za volební období současného primátora je to již druhé kolo, od roku 2009 již kolo čtvrté! Jejich stáří bylo v průměru 2,5 roku! Po zavedení evidence jízdních kol u Městské policie v roce 1994 se pamatuji na pravidelné kontroly cyklistů. Měli připravené hadříky na očištění rámu s výrobním číslem. To však vydželo velmi krátkou dobu. Hradec Králové již dávno není "CYKLORÁJEM", jak pravidelně slýcháme v místních mediích. Dotázal jsem se i na magistrátu, co se kol týče. Obdržel jsem neslanou, nemastou odpověď... Jediná možnost, jak dát nahlas svoji nespokojenost s cykloproblematikou v našem krásném městě, je zahltit magistrát a MP stížnostmi.
8.10.2013 11:56
týnuš  (Nováček)
RE: Bezmoc...
Zrovna Meridu jsem před Tescem nedávno zahlídla a pomyslela jsem si, že majitel je velmi odvážný, že ji tam nechává byť zamčenou. Škoda...

A mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit, jak fungují ty zámky na fabku?
12.10.2013 14:34
Brasletti  (Nováček)
RE: Bezmoc...
Fungují vcelku dobře, jen ta fabka stojí nemalé peníze, jelikož je kratší (nelze použít jako klasická ve dveřích). Pokud kolo "parkujete" pravidelně na místech, kde stojany na tuto Fabku jsou, tak se dle mého názoru pořízení vyplatí. Ale není nad pořádný kloubový zámek na motorku.
14.10.2013 13:21
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Bezmoc...
Guboši, parkovat nové kolo před jakýmkoli velkým obchoďákem v HK je velké riziko a blázen ten, kdo tak učiní. Na nákupy si kupte staré kolo. Ne že by vám jej nemohli ukrást, ale škoda bude alespoň minimální.

Nevím, zda kontroly kol městskou policií něco vyřeší. Myslím, že zloději kol je prodávají mimo HK, aby nebyli dohledatelní. Jedinou ochranou je pořádný zámek a současně parkování kola, aby bylo pokud možno vždy na očích.

Zahlcení magistrátu a MP stížnostmi -co si pod tím představujete? "Ukradli mi kolo u Tesca, proč jste mi ho nehlídali?" :-)
14.10.2013 20:32
Guboš  (Pokročilý +1)
Zámek...
Ano pochybil jsem, uznávám...(To předcházející kolo nám ukradli ze dvorka rodinného domku). Během několika minut bylo fuč a to přesto, že jsem měl speciální motozámek a bylo vše zamčeno ke stojanu přes zádní rám.
Právě proto, že v roce 2004 to šlo, kontrolovat cyklisty nejen proto, že jim chybí třeba blikačka. MP preventivně zapisovala typy a výrobní čísla. Papírová nálepka na kole s označením "V EVIDENCI MĚSTSKÉ POLICIE" je již přežitá a zastaralá, něco na způsob GPS by možná špatné nebylo. Z magistrátu jsem obdržel i informaci, že se chystaly nějaké projekty, kde by měla být celorepubliková databáze odcizených kol. Ale nic se neděje. Měla by existovat větší prevence po ulicích, zveřejnit riziková místa a například i instalovat ony stojany s Fabkou. Magistrát by měl na svých stránkách pravidelně informovat na toto téma. Hlavně mi tu chybí spolupráce se státní policii. Když kolo zaevidované u MP někdo ukradne, už je to nezajímá a pošlou vás sepsat protokol k podjezdu. Prostě nezájem. Chybu uznávám. Nedávný průzkum České pojišťovny vynesl Hradec Králové na 1. místo v rychlosti krádeží (tuším 4 minuty), jenomže to kolo nebylo zamčené, ale pouze opřené o zeď...
19.11.2013 15:36
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Bezmoc...
Nevím, co se to s námi lidi stalo. Souhlasím s Gubošem s posíláním stížností na magistrát. Tenhle problém JE přeci řešitelný. Pokud všichni víme, že je v praze X míst, kde se kola kradou naprosto pravidelně, tak tam přece policie může vyvinout nějakou akci. Nebo si můžete říkat, že je normální jezdit do práce, do krámu a vlastně všude kromě několika výletů v roce na plečce, kterou budete muset zpátky nést.
Já chci i do práce jezdit na normálním kole, jezdím do ní denně.
19.11.2013 15:37
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Bezmoc...
pardom v praze = Hradci
19.11.2013 15:42
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Bezmoc...
Navíc ani ty "plečky" nejsou v bezpečí, nedávno mi ukradli tak tak pojízdné, 15let staré kolo.
Především je to ale o nějaké obranyschopnosti společnosti. Ty krádeže jsou tak letité a stabilní, že nevěřím, že to nemá nějaké pevné jádro. To, že se s tím nic za celou dobu nedokázalo udělat je absurdní.
20.11.2013 14:07
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Bezmoc...
A Vy máte nějaký nápad co s tím a jak by město mohlo ten zoufalý stav nějak zásadněji změnit?
Už hromadu let se mnoho lidí snažilo něco vymyslet a zatím vše bez nějakých hodnotitelných výsledků.
20.11.2013 20:35
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Bezmoc...
Ceska Pojistovna byla schopna udelat jednoduchou akci, kdy po republice nechali nezajistena nova kola a merili za jak dlouho si je nekdo "vezme".
V HK to byly 4 minuty. Proc tohle nedela policie? Prece vime, na kterych mistech se kola kradou pravidelne. Kolik asi musi policie chytnout zlodeju, aby zlodej zacal mit pocit, ze mu to nemusi projit? Vsechny? Urcite ne, takze jde o to delat to akorat dost dlouho.
Obcas zkusit dat do kola nejake trackovaci zarizeni a zkusit zmapovat okoli zlodeje, odberatele, cil prodeje.
Podivejte, ukradli mi v HK kolo 3x a kdyz byla policie vzdy "v pohode", sami rikali, ze v tom pravdepodobne nebudou nic podnikat.
U tesca mi rval muj vlastni alarm na kolo, na ktery jsem zapomel a hlidaci to tatalne ignorovali. Opravdu myslite, ze ted jsme ve stavu, kdy neni mozne delat nic vic?
21.11.2013 00:07
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Bezmoc...
Určitě je možné něco dělat, ale zatím nikdo nepřišel na něco systematického a to u nás stejně tak nikdo jinde ve světě. Nějaké nesystémové hurá akce jsou příliš náročné na peníze, lidi a techniku a nemají valný smysl.

To co udělala pojišťovna byla právě taková nesmyslná a nic neříkající akce. To, že v Hradci ukradli kolo během pár minut a jinde až po hodinách nebo vůbec, tak nic nedokazuje, protože stejně tak za jiných okolností mohlo nezamčené kolo stát někde třeba týden. To byla prostě souhra řady okolností a náhod.
To co udělala pojišťovna, že někde postavila nezamčené kolo, tak tohle policie určitě dělat nebude a ani nemůže.
Policie se určitě více či méně snaží chytnout zloděje a co vím, tak se jim to občas i podaří, ale asi to není tak jednoduché. Kdyby bylo určitě by jich pochytali mnohem víc.
To, že Vám někde řval alarm na kole a nikdo si toho nevšímal, je krapet složitější. Nevím co si představujete, že by měl někdo udělat, když na odstaveném kole řve alarm.
21.11.2013 14:02
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Bezmoc...
Asi se neshodneme, nevadí. Ne všude v Evropě ten problém je (Rakousko, Británie,Francie), takže tam chápu, že řešení nemá žádnou prioritu.
Nevím, kolik může stát řekněme půldenní práce 2-3 lidí s hodinovkou kolem 150,-/h.
Nemyslim, ze by bylo potreba kuli tomu prijimat nove lidi, takze si naivne predstavuji, ze by se proste vytvoril "hodinovy budget" a cast casu by cast policistu venovala na ukor treba zminene kontroly boticek nejakym akcim typu hlidkovani v civilu.
Ok, tohle jsem hodne zjednodusil, ale nedelejme z toho bezpecnostni akci typu hlidani Obami.
26.11.2013 12:45
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Bezmoc...
Nedělejte si velké iluze o cizích zemích, že se tam nekrade, mnohde mnohem víc než u nás. Čím větší obec nebo město tím se víc krade, je to všude stené, u nás, stejně jako ve Francii, Británii, Holandsku i v Rakousku a že si je tam zamykají hodně pevnými zámky.
Pokud vím tak kola nastražená pojišťovnou byla nezamčená, prostě volně postavená k okamžitému odvozu. Kdyby byla zamčená, jsem přesvědčený, že je nikdo neukradne mnohem dýl a kdoví jestli vůbec. Stačí zamknout a k něčemu a pravděpodobnost krádeže je výrazně nižší.

21.11.2013 14:04
ooouuiii@gmail.com  (Nováček)
RE: Bezmoc...
Ten alarm jsem psal spis na dokresleni urcite spolecenske apatie k tomuhle. Souhlasim, ze tady mi policie asi nepomuze. Na druhou stranu, pokud zlodej nebude vedet, kde hlidkuje skryty policajt, asi bude od rvouciho kola vic spechat.
3.11.2013 22:18
Jarda David  (Nováček)
Podpora města - téměř nula
Podpora města je myslím mizivá. Pokud se stojany na fabku umístí na cca 5 místech po HK(kudy jezdím) je jasné, že jsou v podstatě k ničemu (hlavně, že u magistrátu je jich přehršel). Pokud si nemohu takto nadstandartně zajistit kolo s cca 5min. pěší dosažitelností alespoň v centru, u knihoven, obchodních domů je to téměř k ničemu. Nechápavě zírám proč se nyní montují na nově draze rekonstruované S.K. Neumanna jakési plechové stojany ke kterému neuvážu kolo ani za rám. To samé knihovna, THD, parkovací místa Pod kopečkem, u nám. TGM,... Je to podpora zlodějů nebo prodejců nových kol? Jeden soukromý parkovací dům u nádraží, kterým se úředníci chlubí jako cizím peřím to nezachrání. Navíc i stojan na fabku není dotažený, protože ač zamykám i dalším motozámkem, přední kolo s rychloupínáky je k dispozici :-(
21.11.2013 21:37
dohamaja  (Nováček)
Zkušenosti s policií v Hradci Králové

Svoji zkušenost s prací policie v Hradci Králové jsem napsala zde. A pokud o tom vědí i zloději kol, tak se ani nedivím, že se jich tolik v HK ztrácí

www.policiste.com/policie/zkusenosti-policii-hradc...
22.11.2013 09:35
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Zkušenosti s policií v Hradci Králové
Zajímavá zkušenost, jen nevím, zda je k smíchu nebo pro pláč.

Slušné hardwarové a softwarové vybavení mají jen elitní policisté. Řadáci ještě před pár lety pracovali na černobílých monitorech. Většina z nich dodnes pracuje na krumplech, které si v jiných firmách dávno odepisují do sběru.

Přesto stav financí neopravňuje policisty k laxnímu přístupu při vyšetřování případů.
28.11.2013 18:02
dohamaja  (Nováček)
Zkušenosti s policií v Hradci Králové - pokračování
Tak, po měsíci jsem obdržela vyjádření. A s jakým výsledkem? Mimo jiné ...."nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující podezření, je jej spáchala určitá osoba".... Takže osoba detailně zachycená na kamerovém záznamu není určitá osoba? Ale ano je, ale jen pro toho, kdo si záznam přehraje, což se pravděpoédobně do dnešního dne na policii v Malšovicích nestalo, program k přehrávání záznamů dosud nebyl instalován. A další přehmat. Jak může být krádež kola starého přes dva roky, v nákupní hodnotě 16. tis Kč, být pouhý přestupek? Trestný čin je od 5 tis Kč. Takže co dál? Už jsem podnikla nějaké kroky, vše je už v Praze a zahájí se "vyšetřování" vyšetřovacích orgánů. O výsledku budu na těchto stránkách stránkách i na stránkách www.policiste.com/ informovat.
29.11.2013 22:39
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Zkušenosti s policií v Hradci Králové - pokračování
Nechci policii nijak hájit, nedělám o ni žádné iluze, v tom co píšete ji krapet křivdíte.
Konkrétní osoba je pro policii a každý úřad jen ta, která má jméno, datum narození a nějaké bydliště. Je sice hezké, že si záznam můžou přehrávat třeba 5x denně, ale houby to je platné, když dotyčného neznají.
Nevěřím, že by si záznam nepřehráli, rozhodně mají na čem.
No a cena kola? Ta je určitě v pořádku. Ač se Vím to může zdát divné, tak dva roky staré kolo v pořizovací hodnotě 16 tisíc nebude mít větší hodnotu než nějaké 2000, maximálně 3 a to by se na něm nesmělo téměř jezdit. Takže jasný přestupek.
Prostě v tomhle případě jen prudíte.


20.12.2013 10:36
faultfinfer  (Nováček)
RE: Zkušenosti s policií v Hradci Králové - pokračování
Pane XY, to co zde píšete, je prostě blábol. Zůstatková cena kola se nechá lehce zpočítat, dle pojišťoven, které pak vyplácejí pojistku, se nákupní cena o každý rok ponižuje o amortizaci 10%. Dále jsem přesvědčen, že pokud zná policie někoho podle obličeje z kamerového záznamu, tak od toho je to policie, aby pátrala a vyšetřovala. Pokud si budou záznam jen přehrávat, tak asi nevypátrají vůbec nic. Takže určitě ne pouhý přestupek. To jsem opravdu pobavil.
29.12.2013 17:44
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Zkušenosti s policií v Hradci Králové - pokračování
Když ani netušíte jakým způsobem se dělá ocenění ukradené věci, tak se alespoň zdržte blábolů. Nějaké tabulky a amortizace pojišťoven s tím nemají nic společného.

Podle čeho soudíte, že policie když na záznamu vidí pachatele, že nepátrá a nevyšetřuje? Vidět na záznamu někoho ještě neznamená, že jsou schopni toho dotyčného konkrétně určit. Nebo snad na to máte nějaký zaručený recept? :-)

A na závěr ono je s ohledem pouze na výši škody celkem jedno jestli je krádež kola policií vedena jako přestupek nebo nějaký přečin. Podstatné snad je jestli se podaří zjistit kdo kolo ukradl a to se bohužel u nás pořádně nedaří stejně jako jinde.
5.5.2014 11:48
Eva  (Pokročilý +6)
Nekradou se jen kola.
V poslední době každý týden zmizí část kovových cvičebních prvků pro dospělé u Harmonie I a II. Ví o tom policie?
6.5.2014 10:15
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Nekradou se jen kola.
Taky Vám těžko to těžko někdo zodpoví. Proč se nezeptáte přímo policie? Pokud to neví, tak je potřeba jim to říct.
6.5.2014 10:18
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Nekradou se jen kola.
To jsem zase po ránu pěkně uspěchaný brepta :) Tak první větu znovu a lépe:
Tady Vám to těžko někdo zodpoví.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme