kruhový objezd U KORUNY

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
14.10.2006 00:00
pavel2 (neregistrovaný)
kruhový objezd U KORUNY
Z připravovaných vylepšení dopravní situace v ulicích Hradce Králové nejlépe vyčnívá připravované zřízení kruhového objezdu za desítky milionů na místě dnešní frekventované světly řízené křižovatky U KORUNY. Hlavy pomazané,neslyšíce odborných připomínek lidí fundovaných,přes připomínky těchto lidí a institucí připravují ke schválení jeden z největších dopravních "průs.erů" který se navím jen těžko bude napravovat. Zrušením světelné signalizace a výstavbou kruhového objezdu uvnitř města na jedné z nejrušnějších křižovatek, ve směru příjezdu od Prahy. Ano kruhové objezdy mají své opodstatnění,ale na okrajích měst či mimo ně. Tento obludný kruhák zpomalí již tak přetíženou křižovatku v centru a navíc s výstavbou AMADEA pošle k semaforům o pár stovek metrů dále nekonenčný proud vozidel.No a jak budou jezdit autobusy z Puškinovy ulice do Habrmanovy či doleva směrem na Ulrichák-to je opravdu ve hvězdách.Kterýpak z kamarádů dnešních zastupitelů má stavební firmu na podobné stavby???
14.10.2006 16:40
Pája  (Nováček)
RE: kruhový objezd U KORUNY
Jo,kamarád taky rád,dneska platí víc než dřív a v tomhle městě kór(můj názor)
15.10.2006 23:21
pavel2  (Nováček)
RE: kruhový objezd U KORUNY
naprostá pravda. A u vizualizace je heslo VPM:líbí se vám?volte nás a my ho postavíme! Protože se mi nelíbí,zjednodušilo mi to rozhodování koho volit za týden. VPM to teda rozhodně nebude.
14.10.2006 20:28
Xaver  (Profesionál +11)
RE: pavel2
Ten obludný kruhák bude přehlednější a určitě průjezdnější než obludné semafory.Chápu, že každý kdo někdy jel po silnici (a to jel každý)se cítí být odborníkem na dopravu, ale přece jen bych dal přednost návrhům znalců z oboru. Úsměvný den :-))
15.10.2006 23:20
pavel2  (Nováček)
RE: pavel2
díky za radu,abych se spolehl na odborníky.to jsem samozřejmě udělal a dostalo se mi odpovědi,že dopravní inženýři mají proti výstavbě námitky.rozhoduje ale zastupitelstvo
15.10.2006 23:22
pavel2  (Nováček)
RE: pavel2
tak tomu sám nevěříš,že kruhák bude průjezdnější!Anebo jsi už dlouho nejel od Prahy po Pražské třídě ke Koruně.
15.10.2006 23:27
pavel2  (Nováček)
RE: pavel2
Protože často jezdím do Náchoda,malinko podobná situace je u nádraží v Náchodě,kde postavením kruhového objezdu se provoz nejen zpomalil,ale přibyly i nehody a nekonečné kolony aut.Doporučuji všem zůčastněným v této připravované stavbě, nechť se jedou do Náchoda podívat a uvidí vše v praxi.
16.10.2006 08:46
Eraser  (Nováček)
RE: pavel2
Ono hodně záleží na tom,jak je ten kruhový objezd velký.Když se na hlavní tah nasází minikruháčky,tak to pak podle toho vypadá.Zažil jste na svých cestách do Náchoda nějaké dlouhé kolony třeba na kruhovém objezdu u ČKD?
16.10.2006 09:02
pavel2  (Nováček)
RE: pavel2
upřímná odpověď na vaši otázku je,že nezažil.něco jiného je ale umístit podobně veliký kruhák do centra města aněco jiného je to na okraji u ČKD. Abyste rozumněl,nejsem proti kruhákům-naopak. Jen se domnívám že své hlavní opodstatnění mají na okrajích měst a né v centru. Průjezd vozidel křižovatkou U KORUNY určitě přesahuje 20 tisíc aut denně.a podle mého,se zde budou hromadit.nic víc-nic méně
16.10.2006 16:07
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: pavel2
Ono by stačilo, aby ten kruhák nebyl jednoproudý, jak je vizualizováno, zrušily se ty nesmyslné (ale krásné) zelené plochy okolo, z kterých stejně za chvíli bude slehlá šedá tráva a udělat ten kruhový objezd dvouproudý. Nebo snad někdo chcete říct, že na brněnské se tvoří kolony, když se vypnou světla?
15.10.2006 00:13
Roman  (Pokročilý)
RE: kruhový objezd U KORUNY
V čem je problém ? Jako proč by autobusy nemohly doleva odbočit na Gočárovku ? Jistěže to nepůjde přímo doleva, na kruháku to se to točí napřed trochu doprava, ale potom již jen doleva a ve vhodný okamžik se z něj vyjede kýženým směrem... :-) Totéž platí i pro trolejbusy a jiná vozidla. V čem máš tak trochu pravdu je ten nepřetržitý proud vozidel, takže bude ještě větší problém vyjet na Gočárovku od Čedoku. Ale tam se člověk holt bude muset spolehnout na couraly po přechodu a vystartovat. V tom, jestli kruhák nebo světla nevidím vcelku rozdíl, pouze pro chodce bude trošku rozdíl - i když zelenou mají taky do plných světel a poskakují před auty.
15.10.2006 23:19
pavel2  (Nováček)
RE: kruhový objezd U KORUNY
samozřejmě jsem každodenní řidič,jinak bych si netroufl připravované"vylepšení" kritizovat.Tobě vadí výjezd u Čedoku,mě zase mnou předpokládaná ucpanost nového kruháku.názor a názor

15.10.2006 00:53
Nesa  (Nováček)
RE: kruhový objezd U KORUNY
Ale pokud to bude kruhák s tou "korunou" a světlama, tak to bude nádherná stavba.

Hledal jsem tu vizualizaci na netu a nikde to není.
15.10.2006 03:12
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: kruhový objezd U KORUNY
Vizualizaci naleznete např. na www.vpmhk.cz/hradec-kralove-krizovatka-koruna
15.10.2006 23:15
pavel2  (Nováček)
RE: kruhový objezd U KORUNY
díky,ještě jednou jsem si toho molocha prohlédl
16.10.2006 17:24
datel  (Nováček)
RE: kruhový objezd U KORUNY
hmmm, je to asi případ od případu různé.
mně se například líbí kruhák v jaroměři u penny-marketu. tam jsem se v dobách dřívějších něco načuměl na vesničany trousící se kus po kuse od náchoda jinam a odjinud do náchoda atd. atp......
15.10.2006 11:24
sniffer  (Pokročilý +4)
Křižovatka
Kruhové objezdy mám rád, ale co tam zase dělá ta fontána? Ty auta, co jezdí kolem ji určitě moooc ocení a pak není voda na dětské brouzdaliště, že? :-)
Proč není naprosto obyčejný, jen se zajimavymi sloupy na trolejbusové vedení...
15.10.2006 22:39
Trin  (Nováček)
RE: Křižovatka
Naprosto souhlasim. Křižobatka je to hezká, ale ta fontánka je tam fakt uplne k ničemu. Akorád další drahá věc na údržbu. Docela by mě zajímalo, co vedlo architekta k tomu ji tam udelat.. jako jaký účel by měla plnit.
15.10.2006 23:18
pavel2  (Nováček)
RE: Křižovatka
ta fontána jen dotváří nádheru připravované stavby a taky tam je proto,aby se mohl připravovaný rozpočet dostat na 60 milionů.proč to dělat jednoduše,když se to dá přifouknout.Jestli koukáš na TV,tak malinko podobné to bylo i z rekonstrukcí zámku v Budišově.Jenže tam byli "kamarádíčci" nenažraný a trochu to přepískli.
15.10.2006 23:07
pavel2  (Nováček)
kruhák
..díky za radu,abych se spolehl na odborníky.to jsem samozřejmě udělal a dostalo se mi odpovědi,že dopravní inženýři mají proti výstavbě námitky.rozhoduje ale zastupitelstvo
15.10.2006 23:10
pavel2  (Nováček)
kruhák
samozřejmě jsem každodenní řidič,jinak bych si netroufl připravované"vylepšení" kritizovat.Tobě vadí výjezd u Čedoku,mě zase mnou předpokládaná ucpanost nového kruháku.názor a názor
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)! Přihlásit se zde

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme