Letní koupaliště v HK se dost prodraží

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
16.4.2008 00:00
M.Novotná (neregistrovaný)
Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Znovu nás média informují o stavbě letního koupaliště v Hradci, ale za 550 miliónů korun? Není to až příliš? Je to "jen" asi čtvrtina ročního rozpočtu pro Hradec Králové.
Kapacita 50m bazénu (5 plaveckých drah)je 128 osob - to si rekreační ani kondiční plavci moc nezaplavou.
Rekreační bazén s hloubkou od 1,0 do 1,5 m má kapacitu 270 osob, to už je sice lepší, ale 270 "hrochů" na mělčině si také neumím moc představit.
Vím, že "nejen hradečáci" prahnou po letním koupališti, které městu moc chybí, ale potřebujeme k letnímu koupališti ještě vnitřní whirpool s kapacitou 40 osob, když máme tak pěkný aquapark s vlnobitím? Potřebujeme další posilovnu, další fitness sál, další saunu, kterých už máme v Hradci celkem hodně - nebylo by lepší raději zvětšit vodní plochy?
Celá stavba se také prodražuje,protože je umístěna v záplavovém území a je nutné ji (laicky řečeno) umístit na piloty, protože zde není vhodné podloží pro zakládání stavby.
Tyto argumenty vycházejí ze Souhrnné zprávy dokumentace k územnímu rozhodnutí.
Ze všech dostupných informací pro mne vyplývá následující závěr: koupaliště je prosazováno navzdory negativnímu hydrogeologickému posudku, neúměrně vysoké ceně v poměru k nabízeným vodním plochám.
Nejde jen o politické zviditelnění určitých osob?
zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-0)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
16.4.2008 00:00
M.Novotná (neregistrovaný)
Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Znovu nás média informují o stavbě letního koupaliště v Hradci, ale za 550 miliónů korun? Není to až příliš? Je to "jen" asi čtvrtina ročního rozpočtu pro Hradec Králové.
Kapacita 50m bazénu (5 plaveckých drah)je 128 osob - to si rekreační ani kondiční plavci moc nezaplavou.
Rekreační bazén s hloubkou od 1,0 do 1,5 m má kapacitu 270 osob, to už je sice lepší, ale 270 "hrochů" na mělčině si také neumím moc představit.
Vím, že "nejen hradečáci" prahnou po letním koupališti, které městu moc chybí, ale potřebujeme k letnímu koupališti ještě vnitřní whirpool s kapacitou 40 osob, když máme tak pěkný aquapark s vlnobitím? Potřebujeme další posilovnu, další fitness sál, další saunu, kterých už máme v Hradci celkem hodně - nebylo by lepší raději zvětšit vodní plochy?
Celá stavba se také prodražuje,protože je umístěna v záplavovém území a je nutné ji (laicky řečeno) umístit na piloty, protože zde není vhodné podloží pro zakládání stavby.
Tyto argumenty vycházejí ze Souhrnné zprávy dokumentace k územnímu rozhodnutí.
Ze všech dostupných informací pro mne vyplývá následující závěr: koupaliště je prosazováno navzdory negativnímu hydrogeologickému posudku, neúměrně vysoké ceně v poměru k nabízeným vodním plochám.
Nejde jen o politické zviditelnění určitých osob?
16.4.2008 11:41
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Myslím si, že na to je potřeba koukat z jiné strany. Samotná vodní plocha koupání a její obsluha je to nejdražší na té investici. Pokud tam tedy bude jenom koupálko a nic více. Bude to drahá plocha s malou ekonomickou návratností. Absence služb by na vstupném moc nevydělala ani by to nepřilákalo moc lidí a vzhledem k počasí by pak lidé chodili a tedy platili vstupné jenom v hezkém počasí. Pokud zde však bude maximum dalších služeb, prodlouží se návštěvní doba i časy a zvýší se počet lidí, kteří sem budou chodit za službami i třeba v zimě. Tím pádem si celý areál ne sebe bude alespoń trochu vydělávat. Tak že to zase tak drahé není a má to smysl.
17.4.2008 20:38
Björken  (Nováček)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Souhlasím s tím, že plochy by měly být co největší! Ale i s umístěním neobvyklých atrakcí, když už tak už, pak se s tím nebude moct jen tak něco dít a nebude, jak znám Hradec. Kde jste našla všechny tyto informace paní Novotná?
28.4.2008 21:50
M.Novotná  (Nováček)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Koukněte na galerie.globalsearch.cz/bazen/koupaliste-hradec-kr...
Jinak to vypadá, že drahé a malé koupaliště asi nebude podle posledních článků v novinách....
29.4.2008 17:58
Björken  (Nováček)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Díky za odkaz. To je skutečně návrh koupaliště? Radní si musí uvědomit, že tady žije 100 000 a ne 20 000 lidí a to nepočítám okolí. Vždyť těch vodních ploch je tam minimum, samej chodník.. Stačí se podívat do Pardubic už několik let - 2 tobogány, okolo plno plochy, stromy, obchůdky a hlavně rozsáhlé bazény! Koupaliště tady mělo být dávno stejně jako autobusák a knihovna. To jsou samozřejmé služby, nic navíc. Ale nakonec ono malé koupaliště s prazvláštní (pro mě svou architekturou dost neosobní) budovou stát nebude.. Tak čau na koupálku Cihelna v Pardubkách :(
30.8.2011 18:58
Japa  (Pokročilý)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Paní Novotná. Vaše analýza je naprosto přesná. U letního koupaliště nešlo o nic jiného, než o politickou propagaci minulého vedení města pod taktovkou ing. Divíška. Pod krásným praporem a hezkou ideou, se vždy nejlépe schovají všechny lumpárny a krádeže. Je s podivem, jak se zde naplňuje statistika Gausovy křivky. Podle té je průměrné IQ 100. Tomu by měla odpovídat třetina populace. Třetina by měla bát nad a třetina pod průměrem. Dle vývoje diskuse zde, ale začínám mít dojem, že v té třetině nad jste rozhodně Vy. Celé jsem to neprocházel, tak bych nerad uškodil těm několika dalším, kteří mají stejný názor jako Vy. Takže díky za to, že se alespoň někdo nechová jako tupé stádo.Jarda
18.4.2008 19:43
kalic  (Nováček)
brouzdalište
Bourat a ničit to jim jde.
18.4.2008 20:19
robo  (Nováček)
Nahradí letní koupaliště všechna zrušená brouzdaliště???
NE!!! Plánovaný dětský bazén v rámci připravovaného letního koupaliště bude mít rozlohu cca 200m² a maximální kapacitu 75 osob. O vstupném nemluvím…
28.4.2008 12:41
fili  (Nováček)
Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Na podzim loňského roku jsem se potkal s p.Hermanem a Soukupem (zastupitelé) a v rozhovoru mi bylo sděleno, že koupaliště nebude určitě v plánovaném místě, protože se po X letech zjistilo, že podloží se skládá z písku, a že by muselo být celé na pilotech a na to nejsou peníze. A že se místo toho provede rekonstrukce "soukromého" koupaliště stříbrný rybník a lidem to musí stačit. Koukal jsem jak opařený.(prosinec 2007)Asi před čtrnácti dny jsem byl proto mile překvapen, když jsem se v novinách dočetl, že koupaliště je vlastně hotová věc, a že už zbýbá prodat nějaké nemovitosti a stavba začne do konce tohoto roku. Konečně něco pro lidi. Tak ten Herman se Soukupem asi neměli dobrý informace. Ještě že jsem si nekoupil plavky. Minulý týden koukám do novin jako blázen. Koupaliště se "trošku" prodraží takže se uvažuje o levnější variantě, např. přestavba koupaliště stř. rybník. Tak to vidíte. Všechno už bylo vymyšlené jen se to muselo postupně napsat do novin tak aby to vypadalo, že to vyplynulo ze situace. Čest práci a hradečáci zase letos ušetří na plavkách.
29.4.2008 16:10
Martin Soukup  (Nováček)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Fili, fili, fili,
nevím, kde jste se mnou mluvil, ale podle toho, co tady tvrdíte, jsme se asi nepotkali. O podloží a ceně víme přes rok, o umístění mluvíme asi 5 let. Koupaliště je prioritou města, je součástí akčního plánu a stavět se bude. Když vše půjde dobře koncem roku by se mohlo začít stavět a otevírat v létě 2010. To, že se objevily další možnosti, které byly městu nabídnuty je pravda a je to určitě dobře. Nebo myslíte, že ne?
29.4.2008 21:40
robo  (Nováček)
Tomu nerozumím...
Rok 2004 - Ing. Josef Malíř: "...Výstavba areálu přijde na čtvrt miliardy. Máme k dispozici analýzu území a geologický průzkum. Nyní hledáme s pomocí médií seriozního investora..." Čeho se týkal geologický průzkum???

--------------------------------------------------------------------------------
29.4.2008 23:15
sindy  (Nováček)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Úžasná odpověď, stavět se prostě bude a nazdar. Trošku to připomíná "staré dobré časy" nemyslíte?
28.4.2008 15:14
Pája  (Nováček)
Koupaliště
Tak to je v pytli.I když by to snad byl lepší ten stříbrňák než nový koupálko,protože už vidím jak je to malý,mělký a drahý.Pro takový město je to prostě málo.
28.4.2008 19:56
Phavel  (Pokročilý)
RE: Koupaliště
Kdyby se město trochu postaralo třeba o Opatovický rybník, který navštěvuje spousta jeho obyvatel, vyšlo by to na zlomek těch peněz a všichni by si přišli na své. Stačilo by dostavět cyklostezku do březhradu a ke Quelle (nevím jestli tam ještě je), rozšířit zde parkoviště. Kdyby město zabránilo rozprodeji pláží (nakoupilo by je samo), vyčistilo je a trochu se o to tam postaralo (nějaká skluzavka pro děti by se tam taky mohla postavit), bylo by to ideální. Za to bych byl ochoten i něco zaplatit. Celé by to rozhodně muselo přijít na podstatně méně než půl miliardy (to je fakt hodně) a při počtech návštěvníků, které tento rybník navštěvují by se investice musely vrátit.
29.4.2008 15:31
koo  (Nováček)
RE: Koupaliště
..místo toho nechali zničit Plačičák.
29.4.2008 15:32
Martin Soukup  (Nováček)
RE: Koupaliště
Abych uvedl věci na správnou míru, protože jinde se to asi nedozvíte. Z celkové ceny 550 mil Kč o které se mluví v souvislosti s koupalištěm je zhruba 100 mil Kč podmíněná investice na parkování a dopravní napojení na II. městský okruh. Tzn. zkapacitnění ulice Úprkova. Jinak skutečně ta cena je vyvolaná místem, kde jsou písky a založení stavby je technologicky a tedy i finančně náročné. Místo je ovšem naprosto unikátní - v centru města a přitom v přírodě...
16.5.2008 23:15
robo  (Nováček)
RE: Koupaliště
A když si k tomu připočteme cca 200 mil. korun na výstavbu budovy letního koupaliště, tak nám toho moc na výstavbu bazénů a vodních atrakcí v zátopovém území nezbývá. Nevadí, stavět se bude, volební slib je volební slib. A zastupitelstvo přeci "supervizi nákladů" (navýšení rozpočtu na 550 mil. korun) dávno schválilo...
28.4.2008 20:20
kalic  (Nováček)
opatovice
To nejde je to světový unikat konči KATASTR MĚSTA BŘEZHRAD AZAČINA PARDUBICKY KRAJ.
29.4.2008 11:13
Phavel  (Pokročilý)
RE: opatovice
:-) Já vím, ale to by snad městu nebránilo v investicích. Pozemek jako pozemek i když na území jiného kraje.
29.4.2008 23:11
sindy  (Nováček)
Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Jsem už nějaký rok hradečák a koupaliště mi samozřejmě chybí. Nevím jestli někde v Čechách je více podobných měst bez pořádného koupaliště, ale pro "salon republiky" jak o něm naši představitelé města rádi hovoří, je to prostě ostuda. Roky ubíhají a pořád nic. Přírodní vodní plochy nejsou špatné, ale kdo má rád čistou vodu, tak ani v písáku si moc neužije. Jednoho dne jsem s nadšením přivítal zprávy o novém koupališti, ale jaké bylo moje zklamání, když jsem se projektu trošku podíval "pod sukni". Neúnosně vysoké pořizovací náklady ( 550 MEGA je fakt dost )na místě, které je dle geologického průzkumu nevhodné pro stavbu, malá vodní plocha postrádající možnost většího využití i pro vodní sporty s ohledem na malou hloubku. Když všechny argumenty sečtu, prostě nechápu, proč naši (vy)volení na tomto projektu stále slepě trvají a chovají se odmítavě, ke všem připomínkám. Zdá se, že někdo se už prostě rozhodl a nějak se mu nechce věci měnit. Svoji nechuť pak jednoše schová pod jediný argument, který se nabízí. Koupaliště v Hradci přece chybí a mi chceme našim hradečanům vyjít vstříct. Za sebe říkám : než "malou kaluž uprostřed města" raději si počkám na rozumný projekt, třeba i více malých kouplišť a nevadí, že budou kousek za městem.
30.4.2008 23:22
Phavel  (Pokročilý)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Máte pravdu, koupaliště je malé, náklady na jeho vybudování jsou neúměrně vysoké. Takové velikostně podobné i s tobogánem mají tuším i v Třebechovicích (tam jim stačí) a půl miliardy určitě neinvestovali. Předpokládám, že to, aby v něm nebyla doslova hlava na hlavě, bude v HK ošetřeno vysokým vstupným a parkovným. Takže (velký) zbytek hradečáků zase ostrouhá. Já přitom také nevidím důvod, aby to koupaliště bylo zrovna tam. Geologické průzkumy, které prokázaly nevhodnost území, mohly být dávno hotové a rada města mohla rozhodnout jinak, času bylo moře.
1.5.2008 10:21
Eva  (Pokročilý +6)
velikost bazénů
Pokud se bude stavět, základem by měl být 50m plavecký bazén, aby zařízení nebylo jen pro děti.
3.5.2008 15:07
rundlikus  (Nováček)
Dotaz pro p. Soukupa
Zdravím, chtěl bych se zeptat pana Soukupa, jestli plánované koupaliště bude vskutku tak malé, nebo v realitě bude mnohem větší, předem děkuji za odpověď
3.5.2008 16:43
Dennis.T  (Nováček)
Další vizualizace koupaliště
První je zde:
www.hradeckralove.org/cz/Magistrat/odbory/usek_nam...

Druhé:
www.hradeckralove.org/cz/Magistrat/odbory/usek_nam...


Chce to jen hledat na webu magistráátu,
čumááčci;-)

Koupaliště je v HK určitě potřeba, ale ta cena, se mi zdá nějaká vysoká, no:-(

Dotaz na pana náměstka Soukupa: Myslíte, že by na projekt koupaliště šlo čerpat část financí ze strukturálních fondů EU?:-)

S přáním hezkého dne:-))
3.5.2008 16:49
Dennis.T  (Nováček)
Zatraceně....
Nechce to zobraovat:-( Si na www.hradeckralove.org do vyhledávače zadejte termín "letní koupaliště" a tam se jukněte na články z 12. 7. 2006 a 11. 10. 2006 a máte tam další vizualizace + popis projektu:-)
6.5.2008 20:52
Hradecak  (Nováček)
RE: Zatraceně....
Tak i já přidám svou troškou do mlýna.

galerie.globalsearch.cz/bazen/koupaliste-hradec-kr...

vpmhk.cz/hradec-kralove-koupaliste
6.5.2008 20:53
Hradecak  (Nováček)
RE: Zatraceně....
oprava první link.

galerie.globalsearch.cz/bazen/koupaliste-hradec-kr...
7.5.2008 10:25
Tomi  (Nováček)
Koupliste a jeho smysluplnost
Dobry den, myslim ze vybudovat venkovni koupaliste na tomto uzemi vzhledem k vyse investice neni rozumne. Smysluplnejsi by bylo rozsireni stavajiciho aquaparku a zprovozneni stavajiciho plaveckeho bazenu i v letnim obdobi (ano, uzavira se). Ale jak tusim, to neni zdrojem zisku a neuspokoji to stavebni firmy a navazující profese cekajici po pivovaru a nadrazi na dalsi velkou zakazku. Obavam se se nic nezmeni, dokud to obcane budou volenym zastupcum tolerovat.
Nahodou, nenapadlo uz nekoho sepsat petici proti vystavbe koupaliste u Malsovickeho stadionu?
7.5.2008 12:36
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Koupliste a jeho smysluplnost
Rozšíření stávajícího aquaparku? A kterým směrem by se měl asi rozšiřovat? To je ale zcestný nápad.
Proč by měl někdo sepisovat petici proti koupališti, které HK potřebuje, tomu také nerozumím.
7.5.2008 16:05
rundlikus  (Nováček)
RE: Koupliste a jeho smysluplnost
Přesně tak, né proti koupališti v Malšovicích, nýbrž proti tomuto drahému návrhu, já osobně se na koupaliště moc těším, ale mnohem radši bych se lidově rochnil v něčem větším.Mimochodem jsem slyšel že prý na stříbrném rybníce má také vzniknout koupaliště s atrakcema, je to pravda? nebo víte někdo něco o tom víc??
7.5.2008 17:52
Tomi  (Nováček)
RE: Koupliste a jeho smysluplnost
Nevadí, vysvětlím.
Nemyslel jsem rozšíření budovy aquaparku, ale areálu. Tuším že s provozními náklady budou souviset náklady na zázemí, personál, ostrahu, zásobování, parkování,.....Je skutečně snažší budovat vše znova? Nestavím se proti výstavbě koupališť v HK, ale proti výstavbě něčeho jak se ukazuje velmi drahého na co město získá peníze prodejem bytů a pozemků.
7.5.2008 18:12
Phavel  (Pokročilý)
RE: Koupliste a jeho smysluplnost
No, jako nápad to obecně špatný není - asi by se opravdu ušetřilo i na provozu. Ale podle mě tam na to prostě není místo, je tam to hřiště a v přilehlé lokalitě "Aldis" by to asi nebylo nejšťastnější míchat s administrativníma budovama. Navíc naprosto kritickým problémem tohoto území je problém s parkováním.
7.5.2008 18:58
robo  (Nováček)
RE: Koupliste a jeho smysluplnost
Problém parkování v této lokalitě mohl být dávno vyřešen - další nepovedený projekt...
8.5.2008 09:33
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Koupliste a jeho smysluplnost
Parkování je přece našimi zastupiteli dávno vyřešeno. Za 20 kč před Aldisem. Proto je to parkoviště prázdné a každý návštěvník bazenu raději parkuje před Šimkovými sady.
7.5.2008 17:33
robo  (Nováček)
Koupaliště rozhodně ano, ale...
Prodávat v šibeničním termínu byty v centru města a vybudovat koupaliště za 560 000 000 korun (původní rozpočet 190 000 000 korun), které je svou kapacitou poloviční oproti pardubické CIHELNĚ (investice Pardubic za 90 000 000 korun), mně nepřipadne hospodárné ani racionální.
7.5.2008 21:19
Björken  (Nováček)
RE: Koupaliště rozhodně ano, ale...
Presne! Ja jsem tedy pro samostatny areal. Ale jak muze podlozi prodrazit stavbu o 300 melounu s tim , ze je to o 1/3 mensi jak pardubicka Cihelna a je tam o tobogan a skluzavku min(v hradeckem navrhu), to nechapu. Navic ten rozdil cen je do oci bijici.
7.5.2008 22:59
Phavel  (Pokročilý)
RE: Koupaliště rozhodně ano, ale...
Ty základy půjdou asi až na zemské jádro :-)
8.5.2008 16:13
Björken  (Nováček)
RE: Koupaliště rozhodně ano, ale...
:D Asi, další hradecký "atraktivní" unikát :D
8.5.2008 09:39
MIREK  (Pokročilý +2)
Drahé stavby
To že se staví v HK tak draho asi o něčem svědčí. Buď neodbornost při zadávání veřejných zakázek a následných výběrových řízeních a nebo o korupci. Následkem toho si občané musí připlatit na dani z nemovitosti, aby tento šlendrián byl z čeho financovat.
8.5.2008 09:58
Eva  (Pokročilý +6)
koupaliště
A proč neudělat to koupaliště v nezarostlé části lesoparku na Moravském Předměstí? Spojení je sem dobré.
9.5.2008 12:20
Honza z HK  (Nováček)
Neschopnost
Vážený pane Soukupe,
je neskutečný jaký jste dementi!

Ano chápu, teď asi budu osočen, že sem hulvát a že na vulgární příspěvky nereagujete, ale bohužel, to co se chystáte udělat ve věci letního koupaliště mě k tomuto hanlivému označení vás zastupitelů opravňuje!

Nikdo nepopírá, že letní koupaliště v HK je potřeba a to že tu ještě není je pěkná ostuda. Ale pokud zrealizujete ten současnej projekt, tak to bude ostuda ještě větší!

Umístění koupaliště naproti hotelu Garni jsem bral jako skvělé a dostupné místo, prostě v atriktivní lokalitě vhodné pro koupaliště. To jsem ale neznal podrobnosti o projektu a o podloží atd.
Časem se objevovali informace, kolik za to koupaliště dát. Já jsem se bál, aby jste nešetřili a nepostavili jen za 100 až 200 milionů jen ňáký malý koupaliště s pár bazénkama a minimem vodních atrakcí, aby jste investovali nejen třeba 300 až 400 mil do obrovskýho akvaparku, ale investovali jste třeba i půl miliardy na celoroční provoz.

A realita? Chcete investovat půl miliardy, ale jenom kvůli tomu, aby jste postavili trošku větší brouzdaliště s náročnými stavebními pracemi...

nejenom že v tý půl miliardě není asi celoroční provoz, ale tim že nechcete ustoupit z lokality, tak za tu cenu dostanem jen pár brouzdališť, ale zato na betonových pilířích a já nevim co všechno.

přitom z logiky věci:
Stačilo by ustoupit, říct si, jo, tohle sme nezvládli, to podloží tam je prostě na hovno (a né tvářit se že vlastně o nic moc nejde) a postavit to koupaliště jinde. Stačí jen přistoupit na změnu lokality a můžeme mít v Hradci nejenom obyčejný letní kouliště, ale přímo jedno z nej akvaparků ve východních Čechách a možná i s celoročním provozem (nebo určité jeho části).

Ale né, radní nám tohle koupaliště připravovali už desítky let, tak aby te´d přiznali jakoukoliv chybu je pro ně nepřípustné. Dobrá, tak budem jak v knížce o Neználkovi nebo jako v Kocourkově. Ostuda!

Druhá možnost. Za ty penze postavit dva obyčejný koupaliště, třeba jedno někde na Moravským a druhá nevim kde. Ale to mi přijde jako nedokonalé, ale je pravda, že s vašim současným projektem je i tohle geniální.

jen co jste přišli s tímhle dementím prjektem koupaliště, ozval se soukromý investor ze Stříbrňáku, že tam taky plánuje svůj akvapark. Místo aby jste této pomocné ruky využili, že může s čistým štítem se zbavit tohoto břímě stavět pidikoupaliště na betobových pilířích a finančně se spolupodílet na mega akvaparku v areálu Stříbrňáku, nesmyslně, až-li pokrytecky jste řekli, že nic měnit nebudete a ještě ste začali lidem valit do hlavy, jak je super, že bude mít HK dvě koupaliště... Tohle už je buď bohorovnost našich radních, kteří si teda asi ani na špičku nosu nevidí a nebo tu už někdo počítá s proinvestováním těchto peněz a nikdo z radních nemá zájem chovat se ekonomicky racionálně.

A co dělá naše slavné občanské združení KOS? Když se měli investovat prachy do fotbalového stadionu, nesouhlasili s touto stavbou, a našli si zástupný problém v nedostatečných parkovacích plochách. Na tomhle jim záleželo. Ale že se chystá město proinvestovat pl miardy za dětský koupaliště, to je jim šumafuk, protože koualiště přece chceme a ekonomickou racionalitu hledaj jen tam, kde se jim to hodí.

A pokud vážená radní nevíte co s těmahle pozemkama pro koupaliště. Nabídněte je investorovi co bude předělávat malšák. Víc plocha znamená víc peněz a tím i víc peněz do fotbalového klubu.

Tvrdohlavým postavením toho koupaliště jen zazdíte ekonomickou přínosnost tohoto území a naopak jen hodíte půl miliardy do kanálu.

kurva, přestaňte se chovat jak v ODSlandu a začněte kurva nědo dělat pro nás hradečáky. A nevim jestli frčíte na pervitinu, ale nevim kdo v tomhle městě souhlasí se stavbou dětského koupaliště za půl miliardy, když by za ty samé peníze moh bejt super akvapark, kterej by moh bejt jednou z významných nejen turistických atrakcí města. To co chcete zrealizovat bude atrakcí tak leda pro stavaře... Ale těm se očovidně chcete zalíbit především.
Však počkejte. lidé senilní a s menší mozkovou kapacitou vám ten hlas daj vždycky, ikdyby ste tu udělali cokoliv, ale věřím, že většina hradečáků vám vaše bohorvné konání na radnici ve volbách citelně spočítá.

S pozdravem,
v komunální politice váš bývalý volič

PS předem omluva za chyby, nemám čas to po sobě přečíst
9.5.2008 15:16
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Neschopnost
A to ještě nikdo nezmínil skutečnost, že tam jsou položeny desítky spojových kabelů, které je nutno přeložit někam jinam...za desítky milionů. Ale třeba Všeználek s Neználkem něco vymyslí za trochu schvindlingů...:-))
9.5.2008 22:19
Björken  (Nováček)
RE: Neschopnost
Sdílím tu samou hořkost s Tebou Honzo. Vždyť to pardubický koupaliště taky neleží v centru a lidi si tam cestu najdou. A hradečtí radní byli ti, co se léta vymlouvali na Lodín, Třebechovice atad. že tam mají "spokojení" hradečáci možnost jezdit. Třeba autobusem z nejhoršího autobusáku v Čechách. Protože to nový(taky léta slibovaný) se spozdilo o rok a prodražilo neuvěřitelným způsobem.

Nevím kdo tady psal, že pardubická Ciehlna stála 90 000 000 - příjemné koupaliště, největší plocha nejvíc atrakcí největší návštěvnost v bývalém Východočeském kraji. A náš budoucí "areál" má být 6x dražší??(to je tam o tobogán, skluzavku, a 1/3 méně plochy) Neprotáčí se vám panenky?

TO RADŠI VYHOĎTĚ 2 MELOUNY ZA NOVÝ PROJEKT na jiném místě s lepším podložím. Jak říkal Honza, bylo by super udělat výjimečný akvapark (ať atrakcemi nebo svou dobou použitelnosti).

No možná se dozvím více v betonové stavbě roku - informacne knihovnickem centru. Tedy jesli nekdo doplati 20 milionu na vybaveni. To prece musi byt hracka, kdyz mesto ma 600 milionu na koupaliste a kraj vykouzlil 1.5 miliardy na velekurnik. Tady uz pomuze jen defenestrace :)

13.5.2008 18:08
Tomi  (Nováček)
RE: Neschopnost
Dobry den, taky jsem z toho stavu smutny.Na jednu stranu tuším někde v počátku dobrý záměr vybudovat koupaliště, které Hradci chybí. Ale když se ukáže, že cena je díky lokalitě a střídmosti projektu velmi neúměrná tak kdo najde odvahu z odpovědných osob říci, tohle je moc drahé, musíme začít pracovat znova na něčem jiném? Nachystaných je na stavbu už příliš mnoho lidí i dokladů a kolem krouží firmy. Lepší je se tvářit že přece o nic nejde, děláme přece to, co lidé dlouhodobě chtějí.
9.5.2008 15:46
Hradec72  (Nováček)
HONZA
POCHVALA
9.5.2008 22:21
rundlikus  (Nováček)
Demonstrace
A co takhle uspořádat legální demonstraci proti tomuto záměru, pokuď se udělají letáky s racionálními důvody ohledně této stavby, myslím že by na tuto demonstraci přišlo fakticky hodně lidí, občané mlčí, radnice se směje, nechtělo by to upozornění že nejsme blbí a nenecháme si lidově srát na hlavu, toto město miluju, a jsem rapidně pro koupaliště, ale ne tady pro tuto mrňku v centru města :,-( BOŽE, máme krásný město, ale chce to něco účelného, něco co městu zvýší pověst a ztratí se ostuda, radnice nedělá nic proto aby byli lidé města na toto město hrdi, spíše se je snaží odradit :,-((( MY CHCEM ZPÁTKY ULRICHA DNEŠNÍ DOBY
9.5.2008 22:25
rundlikus  (Nováček)
Primátor
Víte, podle mě by bylo krásný kdyby tito lidé nešli po penězích ale své město skutečně milovali a dělali účelné návrhy, chce to skutečně někoho kdo by jim tu uzdu trošku přitáhl a řekl ale tenhle návrh je nesmysl, místo něho by šlo tohle, tohle, tohle
10.5.2008 00:30
Franta  (Nováček)
RE: Primátor
Jen tak dal :D u nas v Pce nepotrebujeme silnou konkurenci. Vas osud ala Chrudim vas nemine, pokud nevyhazite sasky z radnice.Jen tak pro rozvireni vody uvedu uspech HK radnice, ktera buduje technopark na letisti za neuveritelnych 80 mega. V Pce uz stoji prvni tri pavilony technoparku za 300 mega a to je teprve prvni faze, dalsi hned nasleduje, dalsi tri pavilony za 300 mega. Buduje to pardubicky kraj, pravdepodobne usetril na svem sidle protoze mu postacuje opraveny blok byvalych skol v centru mesta. Nebo muzete jit uz nekolik let na varhani koncert do Pce filharmonie protoze kdyz si mesto zaplatilo varhany tak je skutecne postavili. A co u vas? Nebo naprosto trapna prestavba HK zimniho stadionu a o fotbalovem ani nemluve. V pce uz stoji CEZ arena a pohrava se s myslenkou postavit i novy fotbalovy stadion, ale hradci bohate staci prvni liga ve vodnim polu a zenskym basketu:D My v Pce se nahlas smejeme vasi neschopnosti. Oprava vina pada na vase vedeni, ktere si vsak volite.
10.5.2008 00:40
Franta  (Nováček)
RE: Primátor
koupat se muzete jezdit klidne dal na cihelnu nebo na letni plaz u plavecaku:D na predmesti hradce. Ve finale budete jezdit do pce pracovat,bavit se (kultura, sport).Jak se asi tvarili hradecaci kdyz jim rekli ze koncert Michaela Flatleyho se presunuje do Pardubic, protoze vas zimacek na to neni stavenej:D Tak kdo je tu vlastne ci predmesti:D, ale to jeste chvilku potrva, avsak diky vasi radnici a noumum na kraji se tomu priblizujete mnohem rychlejc:D
10.5.2008 01:09
Björken  (Nováček)
RE: Primátor
No s tím předměstím prr. Technický park a ČEZ stadion si nech do jinýho fóra. Ale nemůžu jen souhlasit, že naši radní podřezávají Hradci větev. Vyházet je! Klidně demonstrovat puůjdu a nafukovací bazének přinesu našim radnim i s podložím!!
10.5.2008 08:34
BlackHK  (Nováček)
RE: Primátor
Já musím s těmi příspěvky souhlasit, v Hradci je ostuda vážně ve všem. Ale to jen proto, že vy lidi jen nadáváte doma u televize nebo v hospodě u piva (v HK se ani nic jiného dělat nedá), a pak je zase stejně budete volit! Chtělo by to naprosto změnit vedení tohoto města, za jeden z mála úspěchů beru dokončení terminálu MHD, ale když si vemu, kolik u toho bylo zase komplikací, tak mně to bere dech, a tak je to v HK se vším. Hlavně, že tu máme filharmonii a Hrad pro papaláše, který stojí na místě kdysi velice dobrého pivovaru, vařilo se tam daleko lepší pivo než v Pardubicích, no ale to je minulost, stejně jako salón republiky!
10.7.2008 07:10
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Primátor
Franto,
klidně si dál dýchejte a pijte tu Vaši chemii. Pravda, na pardubický stadion někdy zajdu - podívat se, jak tam soupeři Pardubic hrajou pěknej hokej a odváží si 3 body :-D
12.5.2008 15:18
Phavel  (Pokročilý)
RE: Franta
Á náš pardubický kamarád se ozval. Mně se na těch pardubácích stejně líbí to, že jsou nad věcí, nevytahují se, prostě nemají žádný komplex... a ozvou se vždy na místě a v okamžiku, kdy by jejich povzbudivé a dobře míněné slovo člověk opravdu rád slyšel ;-)
9.7.2008 19:48
Hradecan  (Nováček)
RE: Primátor
Milý pane z Pardubic,o koupališti se bavit můžem,ale další věci si nechte na jiná fora.A nespojujte nás s Chrudimí...občas mi přijde,že si pardubáci o sobě myslí,že jsou něco více než hradec...
10.5.2008 10:33
Dennis.T  (Nováček)
Přesun koupaliště...
Nebo pole mezi heliportem a Třebší také neni k zahozeníí..Je to celkem ještě ve městě..Záleží na podloží no..Lesopark je od nás moc daleko:-D čůůůůůůůůůůůs:-))
10.5.2008 12:20
Björken  (Nováček)
RE: Přesun koupaliště...
Je pravda, že tonoucí by měli větší šanci přežít vedle nemocnice :-D Ale proč ne, místa je tam habaděj. Ale než aby se radní snažili chvíli zamyslet nad jinou variantou a jiným projekem, radši budou slepě trvat na další díře v rozpočtu. A navíc by to jistě nesouhlasilo s šíleným regulačím plánem a "salonním" územním plánem :(

Pro takovou Opavu nebo Karlovy Vary a města podobný kategorie by byl takovýhle koupaliště vyhovující, ale pro hradec ne.
10.5.2008 23:02
honzahk  (Nováček)
Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Všichni řešíte jestli je to drahý nebo není ale zamyslete se taky nad tím že peníze co jim ted chybějí na předražený koupaliště si vezmou od lidí co bydlej v centru města.Když se prodávali byty v Klumparově ul. město chtělo cca 80tis kč za 2+1 a když jsem po městu chtěli taky byt odkoupit tak že to nejde a najednou město potřebuje peníze tak hledaj co by prodali a najednou chtěj podobnou částku co v Pardubicích 19-24tis kč za m2(ještě se nerozhodli)to je politika města.80%zde bydlících lidí jsou duchodci a kde na to oni vezmo to nikoho už nezajímá.Dát 1.5mil za byt sice v centru města kde je po bytě stará eletrika,topí se vafkama,střechou zatýka je super o to vic člověka štve že o 50m vedle prodali byty za 40-80tis kč.Město potřebuje peníze to jo ale řešit tohle takhle?Co raději udělat rozumější plan koupaliště nebo jako to město udělalo s vyběrem za parkování.sice to nechápu proč to dali soukromé firmě když to mohli vybírat oni.Žijem ve světě kde se vše děla jen pro svuj vlastní zisk a nedělá se nic pro lidi
11.5.2008 12:03
Xaver  (Profesionál +11)
RE: honzahk
Volené funkce počínaje obecními zastupiteli a konče senátory neslouží proto, aby pracovali pro blaho voličů.Ti všichni se angažují pro zabezpečení svoje a své rodiny na dlouhé roky dopředu.Musí také odevzdat příslušný díl těm, kteří je nominovali do funkcí.Těch několik roků volebního období je setsakra krátkých a musí se tedy velmi snažit.Nelze se tedy divit realitě.Před volbami je třeba odhalit jakými prostředky chtějí tyto cíle nominovaní dosáhnout a pokud něco z této snahy padne i pro občany,lístek s jejich jménem patří do urny...:-))...no fuj, to jsem podezřívavý.
11.5.2008 16:41
dede  (Nováček)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Já chci taky koupit v HK byt za 19-24tis za metr čtvereční, v centru HK, proč mi ho nikdo nechce prodat?
Proč by měli součastní nájemníci mít cenu 1500kč/m2? Ano, je to příjemné, ale přátelé komunismus je už dávno pryč...
Jen tak mimochodem, on je někdo nutí si ty byty kupovat, pokud se jim daná cena nelíbí?
12.5.2008 14:59
Phavel  (Pokročilý)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Nejde o komunismus, ale o rovné podmínky. První vlny privatizací městských bytů byly za zlomek tehdejších tržních cen. Tito lidé založili bytová družstva, která byla schopná od té doby naspořit finanční prostředky a zahájit často rozsáhlé rekonstrukce. Chtěl bych vidět, zda se město o svůj bytový fond z vybraného nájmu také takto stará. Proto se nedivím těm, kterých se současná privatizace týká, že se jim tento postup radnice nelíbí.
12.5.2008 20:23
dede  (Nováček)
RE: Letní koupaliště v HK se dost prodraží
Ale on je opravdu nikdo nenutí ty byty kupovat... Rovné podmínky, ano to nejsou, ale i v "první" vlně privatizace byly byty, které se prodávaly dráž než ostatní...
Jinak je to úplně to samé jako s parkováním a firmou ATOL, všichni tu nadávají, že ATOL vydělává peníze na městu a jak je ta smlouva pro město nevýhodná - proč se nekoukáte na odprodej bytů stejným měřítkem? Aha, protože se Vás to osobně dotýká, že? Jinak ano, skoro tržní cena? Kde Vám dají půl mega jen tak (alespoň podle idnes je v HK průměrná cena 30k/m2) (cenybytu.idnes.cz/cbbyty.asp?kraj=8&oblast=32)
Opravdu bych rád takový byt koupil...
11.5.2008 19:00
Hradec72  (Nováček)
ČISTKA V HK
POJDME ZACHRANIT JEŠTĚ CO SE DA NAHAZET DO ORLICE.
12.5.2008 13:26
ne-hradecak  (Nováček)
Jak vydělat na koupaliště?
Jo, jo, teď některým co se ani nebudou chodit koupat prodají byty pod nohama. Nebo si je musí koupit za skoro tržní prachy. Tak že z peněz těch, který prodají byty a nekoupou se, tak se postaví koupaliště. To jste furt hradečáci nadávali na systém parkování. Tam je to alespoň o tom, že ti co parkují, tak platí zase na parkování. To má alespoň logiku.
12.5.2008 15:08
Dennis.T  (Nováček)
RE: Jak vydělat na koupaliště?
Jasný, máš určitě pravdu, ale není to problém těch, kteří se tam budou chodit koupat...Většinu lidí, co se bude chodit koupat do toho koupaliště určitě nebude zajímat na úkor čí finančních prostředků se koupají..Já jsem prostě proto, aby se to přesunulo mezi heliport a Třebeš:-D Héééééééj....udělat průzkum podloží a když by to zmenšilo náklady třeba o 200 mil, tak proč ne:-) Pole odkoupit a...je to:-)) Moc jednoduché, vím...ale je to také možnost než "Za draho málo"... čůůůs:-)
15.5.2008 18:47
zima24  (Nováček)
koupaliště
Cha chá,město pro lidi....Město pro gaunery na magistrátě.Miliardové investice pro jejich pohodlí a ješitnost,vůbec ne pro lidi,se našly - ale pár melounů na koupaliště ne.Jeden z těch volů napsal do radnice,"jak bychom vysvětlovali lidem,že prodáváme byty pod tržní cenu"?Tak milej vole,vysvětli teda rozdíl mezi první,druhou a třetí vlnou,kdy se srovnatelné byty prodávaly za 35,75,a280 tisíc.Byty lidí,kteří si koukali do oken.No a teď 1,3 milion.Proč ne,vy kreténi,zrovna 1,3 miliardy ?Co to je za argument,že to Pardubice zkoušejí taky?Proč teda nevezmete cenu za metr čtv.třeba na Manhattanu nebo v centru Tokia?Je to k blití,nedivím se že před pár roky nějaký Francouz vystřílel půlku městského zastupitelstva.Bohužel mám jen vzduchovku.Chuť by ale byla....Jinak koupaliště se využije 2 - 4 měsíce v roce,a zoufalí lidé budou spát pod mostem v krabicích od lednice.Nejste zastupitelé,ale banda hovad.
15.5.2008 22:55
dede  (Nováček)
RE: koupaliště
Upřímně, nevím, jestli by tenhle příspěvek neměl být smazán... Jediný, kdo je tady hovado je autor... Já osobně naprosto souhlasím s tím, že se městské byty neprodávají pod cenou. Fakt nemám náladu a chuť někomu dotovat bydlení a to ještě takovou krásnou částkou, jak navrhujete...Při rozdílu prodejní ceny a tržní ceny 500tis kč a prodaných 2500 bytech dotuje každý obyvatel HK(včetně kojenců) kupujícího cca 12500kč. Opravdu rád bych si koupil městský byt za 1,3mil. To, že se v první, druhé, třetí vlně prodávaly byty za 30,60,300tis. je relativně irrelevantní - tehdy se toho město zbavovalo poměrně bezhlavě a je to docela dávno. Navíc tehdy byl relativně neexistující trh s byty, který se musel rozhýbat a tím, že se (ne)staví se trh nerozhýbe.
16.5.2008 09:56
zima24  (Nováček)
RE: koupaliště
No tak jestli ti to připadá "irelevantní",a "relativně dávno" tak je otázka jestli nejsi hlupák právě ty.Co jsi proti tomu namítal tenkrát,to ti připadalo správné?Když už,tak třeba polovinu tržní hodnoty - ale všem.To já taky uznávám,že 30 tisíc bylo za hubičku,a otázka je ovšem kteří nájemníci na tom takhle vydělali,a že tady asi trochu smrdí korupce.No a jinak si maž svoje příspěvky jak libo.
16.5.2008 10:14
ferda  (Nováček)
RE: koupaliště
Nemyslím si, že je cena za jakou se prodávaly byty v prvních vlnách irelevantní.
Mimochodem. Ve spoustě bytů určených k prodeji bydlí důchodci. A jak ti to mají udělat? Vytáhnout z ponožky 1.3mil? Vzít si v 70letech hypotéku? Nechat si byt prodat a radostně sledovat jak jim nájem roste až na hladinu jejich důchodu?
Je tu jedno řešení. Takže milí důchodci v rámci uvolnění místa mladým a rozvoje kapitalismu chcípněte. Hradecká radnice dokonce i brilantně vyřeší problém důchodů...
16.5.2008 19:09
dede  (Nováček)
RE: koupaliště
OK, argument s důchodci je poměrně dobrý, ale není lepší řešit individuální problémy individuálně? Pokud důchodce bydlí už od komunistů v bytě, který patří soukromníkovi, taky nikdo neříká soukromníkovi, že chudák důchodce tolik platit nemůže, ale existuje sociální síť příspěvků na bydlení popř. domů s pečovatelskou službou atp. Nevyjde toto řešení levněji?
A to mluvím pouze o výjimečných případech, kdy tento důchodce nemá rodinu, která si velice ráda vezme hypotéku a koupí si byt pod tržní cenou (s maminkou, nebo tatínkem)...

Zima24: Tenkrát jsem proti tomu nenamítal nic, pro mne je to relativně dávno. V té době jsem neřešil to, že budu muset někde bydlet, atp. Ale v současnosti bydlím v bytě s tržním nájemným. Korupce v tom možná smrdí, ale podle mne na tom vydělali skoro všichni nájemníci, kterým byly byty v první vlně prodávány. Jen tak mimochodem, ani tehdy nebyla rovnost. Jestli se nepletu, tak ZVU se "zbavovalo" svých bytů za cca 5ti násobek ceny, za kterou ty samé byty prodávalo město a už tehdy se někteří nájemníci bouřili, že je to moc (cca 300tis za 2+1)
PS. Nemyslím, že bysme se někdy a někde potkali, takže tykání není na místě. Já jen reagoval na váš poměrně vulgární příspěvek (na idnes by nevydržel...)
16.5.2008 20:11
Eva  (Pokročilý +6)
dede
Je fakt, že byty se prodaly levně. Ale to umožnilo lidem v nich bydlícím, že domy opravili, jinak by spadly. Jen náš dům již investoval 10 milionů,jsme zadlužení na řadu let, čili tak levné to zas ve výsledku nebylo.Za 20 let do těch domů město nedalo ani korunu, přestože vybíralo nájem.
19.5.2008 17:31
Phavel  (Pokročilý)
RE: dede
Přesně tak, souhlasím s Vámi. Možná to tenkrát, při prvních vlnách privatizací, byl i rozumný záměr (jeden z posledních) tehdejšího zastupitelstva. Dát lidem panelákové byty pod cenou, aby do nich po dlouhé době mohli pořádně investovat. Mnoho paneláků dnes opravdu doznalo výrazného zlepšení stavebně-technického stavu (oprava plášťů, výměna oken, výtahů, rozvodů atd.). Kdyby byli jejich majitelé zadluzěni až "po uši" už po prodeji, k těmto opravám by nedošlo a měli bychom zde samá chátrající šedá sídliště, což by tváři města moc nepomohlo. Vím, někdo namítne že z "tržního" hlediska je to špatně, ale stejně to vidím jako dobrý krok. Na druhé straně je tu nechutně předražený trh s byty, daný mj. i tím, že se zde v 90 letech téměř žádné nestavěly. Vznikl tak obrovský převis poptávky nad nabídkou, který se nepodařilo dohnat ani dnes, kdy se k tomu dají přičíst ještě různé spekulace a umělé diktování vysokých cen developery atd....
22.5.2008 23:24
robo  (Nováček)
hóóódně drahé koupaliště
Pan náměstek Soukup přestal reagovat... Zakázal mu to pan Divíšek, někdo jiný (Malíř) nebo mu došly argumenty???
25.5.2008 20:59
Martin Soukup  (Nováček)
RE: hóóódně drahé koupaliště
Vážený ROBO,
opravdu jsem se dlouho neozval, ale nikoliv z důvodu, že by mi to někdo zakazoval, ale nebylo na co reagovat. Pozorně fórum pročítám a čekám na připomínku či dotaz, na kterou budu schopen odpovědět...
26.5.2008 18:06
robo  (Nováček)
RE: hóóódně drahé koupaliště
Vážený pane náměstku, nejprve Vám chci poděkovat a vyjádřit úctu za účast v této veřejné diskusi. Jen velmi málo politiků komunikuje s občany na veřejném fóru. Omlouvám se za provokativní příspěvek, který Vás měl dostat zpět do hry :-) Myslím, že máte na co reagovat, i když o osudu hradeckého letního koupaliště a o rychlém a nekoncepčním prodeji bytů v centru města je již rozhodnuto.
27.5.2008 15:10
Martin Soukup  (Nováček)
RE: hóóódně drahé koupaliště
Neberu to osobně :-)). Přímý přenos z jednání zastupitelstva-právě se o tom rozhoduje. Byty a jejich prodej je velmi dlouhá diskuse. Někdy se pokusím vysvětlit svůj postoj. Co se týče koupaliště-myslím, že všechno dopadne pro hradečáky k prospěchu. A všichni budeme spokojeni-i městská kasa..:-)) Ale je to cesta trnitá.
27.5.2008 16:21
robo  (Nováček)
RE: hóóódně drahé koupaliště
Já vím, je to složitý proces, ale osobně za 566 milionů korun očekávám mnohem více, než to co nabízí současný projekt včetně způsobu jeho financování. Myslím, že o provozování různých bazénů vím poměrně dost. A také jsem jejich pravidelný návštěvník :-)
27.5.2008 16:39
Martin Soukup  (Nováček)
RE: hóóódně drahé koupaliště
To souhlasím. Vzhledem k tomu, že v té ceně je zahrnuto i dopravní napojení v cca 100 mil Kč a další náklady, které nesouvisejí přímo s koupalištěm, ale bez jejich realizace ho nelze postavit je to spíše chyba "marketingu" a komunikace. Co nejdříve to předložíme k diskusi a počkáme na ukončení soutěže na výstavbu stadionu s okolím. Dnes se materiál týkající se koupaliště právě z těchto důvodů ztáhl z projednávání zastupitelstva.
27.5.2008 23:30
robo  (Nováček)
RE: hóóódně drahé koupaliště
Vážení, již mnoho let se uvažuje o rozšíření současného krytého plaveckého areálu (50m bazén a městské lázně) o venkovní bazény na přilehlé oplocené louce. Vzniknul by multifunkční sportovně-rekreační areál využitelný pro všechny skupiny obyvatel ve všech ročních obdobích. Areál by byl navštěvován i v horkých letních dnech a konání sportovních akcí (plavecké závody a vodní pólo) by nebylo důvodem k poměrně častému uzavírání celého areálu padesátimetrového bazénu. Nemýlím-li se, tak má krytý padesátimetrový bazén v roce 2009 projít rozsáhlou rekonstrukcí. Kapacita venkovní plochy v této lokalitě je však malá, proto by si občané Hradce Králové zasloužili i samostatné letní koupaliště :-) V sousedních Pardubicích to funguje...

28.5.2008 21:44
Martin Soukup  (Nováček)
RE: hóóódně drahé koupaliště
Přesně to je v plánu. Máme k dispozici jednoduchou studii tohoto prostoru. Jediné, co tomu prozatím brání je skutečnost, že tato plocha je v režimu zařízení staveniště pro lokalitu Aldis. Pracujeme na odblokování.
25.5.2008 21:39
korba  (Nováček)
prodej bytů
dobrý den pane soukupe chtěl bych se vás zeptat jestli máte v umyslu prodávat Bytový dům na Slezském předměstí SNP 590-593
děkuji vám za vaši odpogvěd
27.5.2008 15:13
Martin Soukup  (Nováček)
RE: prodej bytů
Zatím ne. Pokud byste chtěli koupit, napište svůj požadavek na paní kolegyni Finfrlovou. Do budoucna se zbytkem domů zabývat budeme.
28.5.2008 00:58
Björken  (Nováček)
DOTAZ PRO PANA SOUKUPA
Dotaz pro pana Soukupa: Pane Soukupe, vážím si toho, že alespoň vy navštěvujete fórum nás pozemšťanů. Mám na vás pár dotazů a rád bych, abyste na ně odpověděl: 1)Přijde vám návrh nového koupaliště adekvátně veliký k velikosti města i osídlení jeho okolí? (rád ho srovnávám s pardubickou CIHELNOU - na hradeckém návrhu je o 1 tobogán méně; o 1 skluzavku méně; o nemalé procento vodní plochy méně, dle mého názoru je tu zbytečně moc chodníku a možná bychom si tu pseudomoderní budovu mohli také odpustit ne?) 2) Nebylo by levnější najít jinou lokatlitu pro koupaliště a vytvořit nový větší a nejspíš(vzhledem k tomu, že by nemuselo být celé na sloupech) i levnější projekt? (CIHELNA prý stála 90 milionů a naše má stát 6x víc?! Mimochodem i v této diskusi je několik návrhů na jiné umístění, jistě ne všude je tak nevhodné podlaží jako tady! Suma sumárum, kdyby se nechala udělat nová studie a postavilo se to někde za 5x nižší částku , jistě bychom vám jedno léto ve špinavých písnících odpustili, než abyste rozprodávali zbytečně byty za přemrštené ceny, navíc kvůli luxusní kaluži u lízátek)
31.5.2008 12:57
Chuďas  (Nováček)
RE: DOTAZ PRO PANA SOUKUPA
Dobrý den. Dobrá otázka!! Jsem zvědavý na odpověď,zvláště na druhý dotaz!
4.6.2008 21:36
Martin Soukup  (Nováček)
RE: DOTAZ PRO PANA SOUKUPA
Vážený Bjorkene,
již jsem odpovídal...viz můj příspěvek z 27.5. tam je řečeno téměř vše k Vašemu dotazu...:-))
4.6.2008 22:15
Björken  (Nováček)
RE: DOTAZ PRO PANA SOUKUPA
Važený pane Soukupe, můžete PROSÍM alespoň odpovědět na druhý dotaz? Zkuste to, díky
4.6.2008 22:18
Björken  (Nováček)
RE: DOTAZ PRO PANA SOUKUPA
Mimochodem, když si ještě jednou přečtete ty dva dotazy, tak ani na jeden jste zde neodpovídal. Zkuste si to ještě jednou přečíst. Týkají se neadekvátní velikosti a možnosti výběru jiného projektu a umístění.
2.6.2008 11:06
Bad  (Nováček)
Cihelna
Vážení,često tady zmińujete koupaliště na Cihelně v Pardubicích.Tam se ale nejednalo o výstavbu na zelené louce ,ale rekonstrukci koupaliště z šedesátých let a přestavbu na aquapark.Takže tam byly využity stávající bazény,objekty,sítě byly již přivedeny,byla zde vzrostlá zeleň.Firma která rekonstrukci prováděla zkrachovala a tak tam město napumpovalo desítky dalších milionů,protože to bylo provedeno nekvalitně.Navíc před deseti lety byly stavební práce za polovinu co dnes.V příštím roce se má rekonstruovat plavecký areál se sluneční pláží v Pa a rozšířit na aquapark a to za "pouhých" 450milionů.Je to smutný,ale levněji vám to nikdo dnes nepostaví...
2.6.2008 12:08
Björken  (Nováček)
RE: Cihelna
To jsem sice netušil. Jelikož jsem čerpal z informací dostupných zde na fóru a pak v tisku + zasedání zastupitelstva. Nic to nemění na tom, že jen pitomé podloží prodraží stavbu o zbytečné miliony. Navíc v Pa je i Cihelna i plavecký areál, který má i venkovní část. V Hradci nic. Není tady co rekonstruovat. Přesto PROSÍM PANA SOUKUPA O REAKCI NA PŘEDCHOZÍ DOTAZ.
2.6.2008 21:10
robo  (Nováček)
4.6.2008 20:55
Ludovic  (Nováček +1)
Hradec potrebuje zmenu! Volte opozici!
Koupaliste je jen shnila tresnicka na zapachajicim hradeckem dortiku. Vzpomenme na projekty, o kterych velkohubi radni dlouha leta pouze pindaji a nic nerealizuji: prestavba vsesportaku, krizovatka mileta, cyklostezky, krizovatka koruna, obchvaty mesta, napojeni na D11. Dale je tu rada nesmyslnych a zpackanych projektu: autobusak, prodej obecnich bytu, zlocinecky system parkovani, predrazene koupaliste, radary za stovky milionu, podnikatelsky inkubator na letisti, zona Aldis, neexistujici lec slibovane lavky pres Labe u Aldisu a pres Orlici u zimaku. K tomu nulova podpora investorum, kteri by mohli obcanum mesta nabidnout lukrativni a perspektivni pracovni mista. Ti se Hradci vyhybaji obloukem a konci treba v Pardubicich, Jicine, Brne, Plzni apod.
ODS ma v zastupitelstvu nadpolovicni vetsinu, cimz si muze odhlasovat, co chce. Skutecnou katastrofou je rada mesta v cele se zkorumpovanou ODS (Divisek, Fimfrlova, Soukup, Herman, Juppova) a VPM (Malir). Tento spolek si masti svoje kapsy, jednoznacne skodi tomuto mestu a jeho obcanum.
V dalsich volbach je nezbytne k nastartovani zdraveho rozvoje naseho mesta s timto mafianskym spolkem skoncovat a volit opozici (napr. CSSD). Taky to neni zadny zazrak, ale nic horsiho, nez co se na radnici deje ted, nas snad s novym vedenim uz cekat nemuze.
10.6.2008 23:03
robo  (Nováček)
za téměř 600 milionů hodně málo muziky...
90 milionů krát 2 se rovná 180 milionů, nebo ne?450 milionů se týká krytého padesátimetrového bazénu s aquaparkem s celoročním provozem, nebo ne?
10.6.2008 23:07
já&ty  (Nováček)
říkanka
Tomu dala, tomu dala, tomu taky a na toho posledního se nedostalo, proto to stojí mraky peněž. A další bazen?! Mě osobně to přijde jako zbytečné. Proč neinvestovat jinam?
10.6.2008 23:18
robo  (Nováček)
koupaliště
Finance se týkají Pardubic. Hradečtí zastupitelé schválili letní koupaliště za zmiňovaných 600 milionů, kde se navíc předpokládá cca 20 milionová ztráta ročně. Jsme velmi "bohaté město".
13.6.2008 16:01
stouralkova  (Nováček)
Primátor
Pan primátor je osoba samostatně výdělečně činná. ODS si dělá v Hradci co chce, hlavně malá / spíš velká/ domů. Zeptejte se pana primátora, proč plánuje výstavbu severní tangenty v Plotištích náhodou přes svoje pozemky. Stačí se podívat na katastr. To je dobrý kšeft. Pan architekt Brůna maluje, jak pan Divíšek potřebuje. A Atol, to je další všivárna. Teď se zpoplatní veškeré parkování v centru Hradce, kdo chce v centru parkovat a pracovat,zaplatí. Nemluvím o prodeji bytů na nesmyslně drahé koupaliště. Stačí se poptat na magistrátu, kdo chce informace si získá. Bohužel pan primátor má hroší kůži, peníze nesmrdí a ikdyž náhodou skončí, má vyděláno. Opozice mlčí, a když se náhodou někdo ozve, viz poslankyně Orgoníková ohledně Veolia, je pranýřován a kriminalozován. Stydím se velice, za to jak se v Čechách veřejně krade.
13.6.2008 21:02
ferda  (Nováček)
RE: Primátor
Pan Primátor vůbec vypadá jako hroch. :-D

Trochu odlehčení do vážného tématu. :-)
15.6.2008 13:28
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Primátor
Milé paní stouralkové.

Jelikož Váš diskuzní příspěvek obsahuje řadu nehorázných volovin, týkajících se Severní tangenty, dovolte mi prosím abych věc uvedl na pravou míru.

Trasa Severní tangenty se poprvé objevuje v územním plánu prof. Ernsta Bodeho v r.1942 (to byl pan primátor ještě na houbách). Téměř shodnou trasu Severní tangenty navrhuje Ing.arch. Bedřich Falta v konceptu ÚPSÚ HK cca v r.1978 (to pan primátor vykonával základní vojenskou službu). Schválena byla Územním plánem SÚ HK v r.1981 (to byl pan primátor zootechnikem v Zemědělském družstvu Předměřice n.L.). V r.1998 byla trasa Severní tangenty v západní části změněna konceptem ÚPM HK a v souvislosti se změnou trasy dálnice D11 bylo posléze (r.1999) Hradeckou technickou kanceláří s.r.o.upraveno návrhem ÚPM HK její napojení na dálnici (to byl pan primátor ředitelem odboru Ministerstva zemědělství). Od r. 1999 do současné doby je trasa Severní tangenty fixní a nebyla žádnou územně plánovací dokumentací měněna. (Tudíž máme tu zásadní rozpor s Vaší informací, že pan arch. Brůna maluje jak primátor Divíšek potřebuje).

Z uvedeného, milá paní stouralkova, vyplývá, že potřebujete z nějakého důvodu pana primátora Divíška pouze dehonestovat. Používejte prosím proto lepší argumenty. Ty Vámi uvedené jsou bohužel idiocii blízké.
15.6.2008 16:03
Björken  (Nováček)
RE: Primátor
Imperium vrací úder.. ..Nebudu se vkládat do diskuse o silnicích na tématu Koupaliště. Snad alespoň smím pana Soukupa po4té požádat o zodpovězení dotazu. Pár řádků nad námi. Opravdu jste na něj v tomto fóru neodpovídal(pročtěte si pořádně dotazy). Nebo ho PROSÍM zodpovězte ještě jednou, jsem nejspíš individum idiocii blízké :)
16.6.2008 07:04
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Primátor
Já bych snad jen okomentoval jedno. Pan Divíšek profesi zootechnika vykonává dál, jen se přesunul do luxusnějšího kravína.
16.6.2008 11:20
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Primátor
Výstižné.
15.6.2008 17:08
stouralkova  (Nováček)
primator
Takže to, že je několik variant severni tangenty, a ta posledni vede přes pole pana Diviska je nehorazna volovina? Pokud vim, pan Primator o tom sam verejne hovoril.... S tim, ze tuto variantu necha schvalit a bude delat drahoty s prodejem svych pozemku, jako pani Havrankova. Omlovuvam se, pokud toto sve prohlaseni pan Divisek dementoval, nemam o tom zadne informace.
16.6.2008 07:27
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: pani stouralkove podruhé
Drahá paní stouralková,
vidím, že je Vám nutno vysvětlovat Váše problémy pomalu a srozumitelněji. Pokusím se o to:

Píšete, že pan primátor plánuje výstavbu Severní tangenty přes svoje pozemky a architekt Brůna to maluje jak pan Divíšek potřebuje. To je dost vážné obvinění, když je známo, že současně platná trasa Severní tangenty byla územním plánem navržena v roce 1999 a s ním schválena v lednu roku 2000. Tedy v době, když pan Divíšek nebyl primátorem a pan Brůna nebyl hlavním architektem. Umíte tento rozpor ve Vašem tvrzení vysvětlit? Jak tedy pan primátor ovlivnil trasu Severní tangenty aby šla přes jeho pozemky? Čekám na Vaši odpověď.

K druhému Vašemu problému:
Jestliže pan primátor Divíšek nebude chtít prodat své dva tangentou dotčené pozemky, nedivím se mu. Nebude sám. Takových vlastníků budou po trase desítky. Pro hospodařící a starousedlé sedláky je vlastnictví zemědělské půdy trvalá a nenahraditelná rodinná hodnota, kterou stát nevyrovnává jednorázovou almužnou zaplacenou za její zábor (viz paní Havránková). Notabene Severní tangenta jde panu Divíškovi za barákem. Předpokládám paní stouralkova, že byste v takovém případě s prodejem pozemků dělala drahoty i Vy.

Přeji Vám pěkný a poklidný den, přestože Vám, jak vidno, pan primátor Divíšek drásá nervy.
16.6.2008 08:06
stouralkova  (Nováček)
primator
Tangenta panu Divíškovi za domem nepovede, když se za něho tak bijete, jistě to již víte. Matete čtenáře fóra. Pouchovaái o tangentě vědí také své. Proč jste se té tangenty tak chytil? Soudný člověk přece ví, jestli primátor jedná jen v zájmu města.Každý ať si udělá názor sám . Vraťmě se raději k tématu bazén. Ten je aktuální.
16.6.2008 08:47
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: paní stouralkové potřetí
Děkuji paní stouralkova, jinou odpověď jsem od Vás ani nečekal. Za pana primátora se nebiju, nemám proč. Jen upozorňuji v případě tangenty na Vaše neodůvodněné výpady proti němu a proti arch. Brunovi. Proč jste se té tangenty tak chytila? M.j. ta tangenta je vzdálena 130 m od Divíškovic nemovitosti. Ale když Pouchováci vědí o tangentě také své, tak jsem asi vůl. Vraťme se raději k tématu bazénu. Ten je aktuální.
16.6.2008 09:03
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: paní stouralkové potřetí
Jelikož jsem Plotišťák a Divíška tu máme prokouknutého, je tu hned několik otázek. Kdy tyto zmiňované nemovitosti a pozemky získal, a také co ho k tomu vedlo. Informace o tom, ve kterém území pravděpodobně povede nějaká důležitá komunikace, nebo kde bude něco důležitého stavět, to bohužel neměl každý. Něco málo o skupování pozemků v okolí HK vím a také vím, že strategické pozemky nevlastní jenom Divíšek.
16.6.2008 09:34
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: MIREK
Poslední trasa Severní tangenty, jak jsem řekl, byla navržena v roce 1999. Jistě jste byl v r. 1999 na veřejném projednání ÚPM HK. Od té doby je ÚPM HK věcí veřejnou, od ledna 2000 (tzn. po schválení) ho můžete vidět na chodbě OÚHA MMHK, nechce-li se vám tam chodit, najdete ho na www stránkách magistrátu. Myslím tedy, že informace měl a má každý.
16.6.2008 12:02
stouralkova  (Nováček)
RE: paní stouralkové potřetí
Koukám, že by stálo za to, založit nové téma ve fóru.
16.6.2008 12:13
stouralkova  (Nováček)
RE: paní stouralkové potřetí
Jestli jste PlotišŤák, tak toho asi víte více než pan Samohrd. Já vím, že můžeme z části jen spekulovat, ale to tady dělají všichni. Pan Divíšek nás asi nenavštíví, má tu erudovaného obhájce s perfektní znalostí jeho životopisu.
18.6.2008 04:55
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: paní stouralkové naposledy
1) Opět vám paní stouralková opakuji : Neobhajuji pana primátora, nýbrž napadám Vaše nesmyslně vyspekulované spekulace.
2) Když nebudete líná, najdete si taky jako já životopis pana primátora na internetu :-)
16.6.2008 08:56
Martin Samohrd  (Nováček)
Na radu pani stouralkove přidám něco málo o bazénu.

DÍL PRVNÍ - Když město v sebelepším úmyslu vyhlásí, že do něčeho bude investovat, vždy se někdo ozve a chce to jinak. Tudíž je normální, že připravované koupaliště je pro někoho malé, pro někoho drahé, pro někoho na špatném místě, pro někoho zbytečné atd. Vlastní zkušenost z územního plánování mi říká : Každý návrh má vždy nějaké odpůrce, ale jejich počet se nepatrně sníží, když dostanou informace proč ten návrh vypadá tak jak vypadá. (Programoví odpůrci remcají i když jim návrh předěláte podle jejich přání. Ti již dál nemusí číst). Pokusím se odpovědět na několik otázek a vyvrátit bludy, které se v diskuzi objevily.

1) Něco o koupalištích obecně.
Koupaliště, ať přírodní nebo umělá, musí splňovat řadu závazných předpisů. Jen na předpis Bezpečnostní standard pro koupaliště, se vztahují cca 3 zákony, 6 vyhlášek a 5 norem. To nehovořím o mikrobiologických, biologických, chemických a fyzikálních požadavcích na vodu určenou ke koupání. K přírodním koupalištím : Žádný z okolních písáků, rybníků a řek většině těchto předpisů nevyhovuje. (Město si před lety nechalo udělat vyhledávací studii na přírodní koupaliště. Například a mimo jiné, ani jeden písák nevyhověl požadavkům na přirozenou výměnu vody). Tzn. Město nemůže ani uvažovat o vložení investice do stavby přírodního koupaliště, když toto pak nemůže být nikdy zkolaudováno. (Nehledě na to, že město nemůže vkládat investice do soukromého majetku, jak zde kdosi navrhuje). Předpokládám, že je vstřícnou tolerancí hygienických orgánů, že Stříbrňák zavírají až ve chvíli, kdy namočení v něm je zdraví nebezpečné. To chci tedy vidět ty nízké soukromé investice do Stříbrňáku :-). Závěr : Městu nezbývá nic jiného, než postavit koupaliště umělé.

2) Něco o historii a umístění koupaliště.
K historii : Myšlenka postavit plavecký areál na předmětném místě u Orlice není nová. Objevuje se trvale v územních plánech města již více než 30 let. (Povšimněte si prosím, že píši plavecký areál a ne koupaliště). Měl tam stát 50 metrový krytý bazén, 2 venkovní bazény, vodní atrakce, půjčovna loděk na Orlici, slunící plochy, restaurace, parkoviště atd. Jenže vše má svůj háček. Moudří soudruzi na KV KSČ tehdy zjistili, že HK je posledním krajským městem, které nemá 50m bazén a jali se hned prostřednictvím KIÚ tento nedostatek napravovat. Protože neměli ústředními orgány schválené peníze na novou investici, začali lepit bazén v povolených tzv. podlimitkách. Tzn. po částkách do 2 milionů Kč, jako přístavbu k lázním (= podmínka podlimitek). Tenkrát architekti Městského urbanistického střediska proti tomuto postupu protestovali a vysvětlovali, že bazén u lázní nemá dostatečné zázemí a rozvojové plochy (zabrané dodnes nedostavěnou budovou KOR) a poukazovali na rezervované plochy plav. areálu u Orlice. Památím na tehdy slavnou větu s. Beneše : Soudruzi, odborně máte třeba pravdu, ale politicky, politicky je to špatně. Naši občané chtějí padesátimetrový bazén hned teď a my jim ho postavíme. Záměr plaveckého areálu byl tak definitivně pokurven, ale občené mají krytý bazén na jiném místě - bohužel nic víc.
Myšlenka vrátit alespoň letní koupání k Orlici byla oživena v devadesátých letech. Město vypsalo soutěž na projekt jednoduchého koupaliště. Současně s touto informací se objevili místní i zahraniční investoři. Ve snaze ušetřit, jednalo se tedy s nimi. Trvalo dost dlouho, než město zjistilo, že to jsou všechno vyžírkové, kteří jen potřebují pro sebe vydolovat veřejné peníze, nebo v místě realizovat své záměry a na koupaliště se pak vykašlat. Město se tedy po letech opět vrátilo k záměru u Orlice investovat jednoduché městské letní koupaliště ze svého rozpočtu. To je pro občany dobré rozhodnutí - úcta veškerá.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
16.6.2008 12:37
Björken  (Nováček)
Pan Samohrd
V první řadě chci Vám, pane Samohrde, poděkovat, za duchaplnou účast na diskusi! Musím Vás ale požádat o pár vysvětlení. Znamená to, že byl před 30ti lety vytvořen plán postavit koupaliště u Orlice (mimochodem tady je po autobusáku další ukázka toho, jak rychle se realizují projekty v HK :) ), že prostě bude na onom místě postaveno a basta? A také by mě zajímalo, jestli Vám přijde návrh adekvátně velký k počtu obyvatel HK ale i jeho okolí? Já totiž neznám nikoho, a to už jsem ukazoval návrhy pěkné řádce lidí, komu by adekvátně veliký připadal :( Díky za odpověď b
18.6.2008 04:11
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Bjorkenovi
Ptáte se jestli území určené před třiceti lety pro situování koupaliště je nutno dnes koupalištěm zastavět a basta. Já se ptám, proč by se nemělo? Má-li toto území určené pro koupaliště oproti jiným územím vhodné veškeré funkční, prostorové, dopravní aj. vazby, je zapotřebí ho v územních plánech rezervovat. Proto bylo jeho umístění převzato i do nového ÚPM HK. To je princip územního plánování. Stabilita názoru na funkční a prostorové uspořádání území je pro město výhodou. (Příklad : Druhý městský okruh byl fixován územními plány města téměř 70 let, než byl dostavěn. Ještě dnes jsou zastavována území, kterým bylo předurčeno funkční využití již v předválečných územních plánech). Není-li známo lepší a výhodnější místo, nepovažuji za nic výjimečného nebo zhůvěřilého, počkat si na stavbu koupaliště u Orlice 30 i více let.

K velikosti koupaliště :
Neumím jednoznačně odpovědět. Ale vše je popsáno v literatuře. Nahlédneme-li třeba do Neufertova Navrhování staveb, dovíme se, že potřebná vodní plocha na 1 obyvatele spádové oblasti s vysokou hustotou obyvatel je až 0,05 m2. (Poznámka: Tento poměr počtu obyvatel k velikosti vodní plochy nebere v úvahu specifiku přilehlých oblastí). Tedy pro 100 tisíc obyvatel HK potřebujeme okolo 5000 m2 vodní plochy. (Tzn. včetně bazénů pro plavce, neplavce, skokany, brouzdališť, vlnobití, dojezdových bazénů atd). Má-li navrhované koupaliště u Orlice cca 1950 m2 venkovních vodních ploch a vezmete-li v úvahu stovky domácích bazénů, Stříbrňák, okolní písáky (pro mnohé bude i nadále vykoupání se zadarmo v písáku atraktivnější, než za peníze v nerezovém bazénu s ohřívanou a sterilní vodou. A to i když budou muset jít na toaletu do kukuřice :-). Posuďte sám jestli je to dost. Já osobně bych viděl koupaliště okolo 2000 m2 jako přiměřené. Bylo by deprimující, kdyby mistr Důra musel opět říci : "Ach, plovárna a tato číška jsou prázdny".
18.6.2008 10:21
Björken  (Nováček)
RE: Panu Samohrdovi
Proč by se nemělo? Možná proto, že je zde nevhodné podlaží, nebo se mýlím? Protože kvůli tomuto podlaží se prodraží stavba o nemalou sumu... K velikosti. Myslím, že je to MÁLO. Uvědomte si, že to nebude jen těch 100000 lidí, kteří bydlí v samotném HK. Ale i okolí. Do této doby jsme jezdili do Pardubic do Cihelny, nabízí dostatek služeb za přijatelnou cenu. A vždy tam bylo plno. Těch písníkům, kde se můžete vyčůrat do kukuřice je tu mnohem víc.. Jinak díky za odpověď, vcelku hezky píšete :))
18.6.2008 14:45
Phavel  (Pokročilý)
kvalita vody
Ano máte pravdu, vypadá to, že se i nadále budu koupat v okolních písnících, tam jsem si vždycky pořádně zaplaval. Nerez bazén s destilovanou vodou a "hlavou na hlavě" mě neláká. Samozřejmě i cena vstupného a parkovného v tom bude hrát roli.
Jinak měřím 2m, v městských lázních všude dosáhnu na dno... to pro mě moc není, není nad to mít pod sebou alespoň 6m (neznám hloubku Opaťáku)a před sebou volných 400m, to se člověk trochu protáhne :-)

Na odlehčení tohoto tématu, bych rád řekl můj názor na požadavky, co se týče kvality vody. Osobně jsem, po vykoupání v Opaťáku, nikdy neměl žádné kožní ani jiné potíže. Jako děcko jsem si tam určitě vody i "lokl" a nikdy mi nic nebylo, sem tam se člověk zapletl i do nějakých řas a jiného rostlinstva a nic (beru to jako zpestření :-). Maximálně se stačilo doma osprchovat, když voda v létě ztrácela kvalitu. Rodina, kamarádi - mají stejné zkušenosti. Myslím si, že lidské tělo se musí umět vyrovnat se škodlivými vlivy prostředí. Člověk se do streilního světa nenarodil a denně odolává "útokům" bakterií a vůbec všech škodlivin a že jsou ve městě daleko škodlivější vlivy (smog, hluk) než ta voda v písáku, ve které nejste pořád. Naopak ten, kdo se bude od narození koupat ve sterilní vodě, ten bude mít s vodou v písáku opravdu asi problém (nebude na to zvyklý), samozřejmě nikoho nenabádám. Ale pochybuju že se takoví lidé dožijí statisticky většího věku :-) Stranou nechávám lidi s opravdu citlivou pokožkou, těm nezbývá než využít umělá koupaliště. S "toaletama v kukuřici", nj. to máte pravdu :-), ale jsou na světě horší věci. Nakonec na některých veřejných záchodcích, na nádraží ve vlacích to o moc lépe nevypadá (nemyslím teď HK). Takže bych to s tou "špinavou vodou" tak zle neviděl - jiné věci člověka ničí (životospráva, stres, alkohol, ISP ...).
18.6.2008 15:23
Petr - HK  (Guru +4)
RE: kvalita vody Phavel
Taky jsem odchovanej na Opaťáku a taky mi nic nebylo. I když kolik procent lidí šlo do "kukuřice" a kolik do vody? Tipuju to tak na 1:9 pro vodu:-)) Asi nám to posilovalo imunitu... Toalety tam vždycky chyběly - je to katastr Pardubic a ty to mají na Opaťák daleko a mají své koupaliště a HK tam investovat nemohl nebo nechtěl. Na Opaťáku bude krásně, až v HK v roce 2050 bude konečně koupaliště, to si tam pak rád sám zaplavu :))
18.6.2008 15:31
Petr - HK  (Guru +4)
RE: kvalita vody Phavel
Rok 2050 pro konečnou výstavbu koupaliště platí, zatím si stále stojím, jen jsem přehnal odhad svých fyzických a duševních sil. V roce 2050 si na Opaťáku už nezaplavu, tam už budou plavat moji dědicové, já už budu mezi žížalama.
18.6.2008 15:54
Phavel  (Pokročilý)
RE: kvalita vody Phavel
Tak si tam půjdem spolu v roce 2050 zaplavat, pokud se dožijeme :-) Ale podle toho, jak rychle dochází k prodeji okolních pláží, budeme asi muset skočit do vody padákem z letadla :-)
18.6.2008 15:40
Björken  (Nováček)
RE: kvalita vody
No já nevím, jestli jde úplně o tu čistotu vody, jako třeba o atrakce, zázemí, možnost si koupit zmrzku, blízkost nějakého oživovatele a doktora a možná i absenci spodních proudů. A mě jako dítěti vžycky šlo o ty skluzavky a tobogány apod...
18.6.2008 17:00
Petr - HK  (Guru +4)
RE: kvalita vody to Bjorken
Tak samozřejmě pro děti je vedle kvality vody důležité i zázemí, jak uvádíte. Ale k čemu bude bazén se zmrzlinou a tobogánem, kde bude hlava na hlavě, když nebudete mít ani prostor si zaplavat?
Jsem pro prostorově velké koupaliště bez zbytečně okázalých atrakcí (tím netvrdím, že by tam měl chybět třeba tobogán, ale nemusí tam např. být 5 malých bazénků s vodotrysky a mostky) a HLAVNĚ AŤ UŽ ZAČNOU KONEČNĚ STAVĚT!
20.6.2008 02:51
robo  (Nováček)
VPM-viz http://vpmhk.cz/hradec-kralove-koupaliste
Předběžná kalkulace investičních nákladů
Kalkulována je první etapa výstavby, tedy hlavní objekt bez prostor pro bowling a squash. Dále nejsou kalkulovány náklady na parkové úpravy mimo oplocený areál a investiční náklady nezbytné k opravě Pivovarské flošny.

Celkové investiční náklady jsou odhadnuty na cca 330 mil. Kč.

18.6.2008 08:15
stouralkova  (Nováček)
Panu Samohrdovi
Nebyla jsem lina a zjistila jsem, ze trasa tangenty se ma menit, ma se schvalovat tusim v zari. Vite o tom, ze je vypracovana varianta na konci Plotist, dokonce s kruhovym objezdem, ktera je vzdalena nekolik km od puvodni trasy, vedouci u Melounky. Nebo to neni pravda? Pokud vim, byla o tom zminka i v Hradeckem deniku, hovorilo se o tunelu nebo nadjezdu, je tam zminovano, ze to povede mezi Plotistěmi a Předměřicemi a tam pan primator nebydli. Proc se o tom tedy hovori, kdyz tvrdite, ze to tak neni. Jak to tedy bude? Nedivte se, ze to vede ke spekulacim, kdyz je kolem toho tolik nezodpovezenych otazek. Prave o teto trase mluvil i pan primator, prave zde ma sve pozemky./ Viz katastr nemovitosti/. Budu rada, kdyz mi tuto verzi vyvratite.
18.6.2008 09:45
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Panu Samohrdovi
Jako Plotišťák jsem byl dubnové schůzi U sokola, kde promlouval i primátor. Myslím, že vyšlo jasně najevo, že varianta č.1 je nepřípustná a možná je pouze varianta č.2. Tak jen jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne.
18.6.2008 17:06
Petr - HK  (Guru +4)
RE: paní šťouralková
Trošku jste přes politiku zběhla od tématu "koupaliště" až na tangentu u Vás doma v Plotištích. Zkuste se věnovat tématu "Koupaliště" nebo si založte nové fórum na téma "tangenta". Díky.
18.6.2008 20:59
kalic  (Nováček)
něco
PANE SOUKUPE PROČ POUŽIVATE V PŘISPĚVKACH JMENO SAMOHRD.
19.6.2008 23:36
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
RE: něco
úsměvné:-) Tito dva pánové se narozdíl od Vás podepisují celým jménem a neskrývají se za nějakou přezdívku a oba jdou s kůží na trh. Na tomto fóru se oba vyskytují podstatné déle než Vy a pan Samohrd dokonce patří mezi nejstarší (služebně) na celém webu. Naštěstí předpokládám, že většina lidí na této diskuzi si je vědoma, o koho jde. Pro jistotu to ale uvedu.
Martin Soukup je náměstek primátora, člen ODS
Martin Samohrd je architekt, bývalý člen zastupitelstva města jako nezávislý za VPM (snad jsem to nespletl)
18.6.2008 23:34
robo  (Nováček)
koupaliště ve Znojmě
Pro inspiraci - odkaz na koupaliště ve Znojmě: www.plovarnalouka-znojmo.cz
Za 600 milionů korun by ve Znojmě postavili koupaliště 3. Ano, toto koupaliště stálo 200 milionů korun, bylo otevřeno v roce 2004 a město Znojmo získalo na kofinancování dotaci...
20.6.2008 20:10
Pája  (Nováček)
RE: koupaliště ve Znojmě
ach ouvej buli buli,to je krása!!!To chci taky.
25.6.2008 20:34
robo  (Nováček)
otázky pro pana náměstka Soukupa
Vážený pane náměstku, prosím o odpovědi na otázky: 1. Je pravda, že probíhají jednání ohledně zlevnění výstavby letního koupaliště? 2. Je pravda, že se nebude stavět skokanský bazén? 3. Uvažuje se o zásadní redukci vybavení budovy koupaliště (plánovaný rozpočet budovy je cca 200 milionů korun)? 4. V jakém stádiu je "slunečná loučka" vedle krytého bazénu? Děkuji za odpovědi.
25.6.2008 22:23
Martin Soukup  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Vážený robo,
dá se to tak říci. Včera jednaly politické kluby koaličních stran (ODS, VPM a HDK)na základě připomínek občanů i jednotlivých zastupitelů, aby projednaly všechny připomínky a rozhodly o dalším postupu. Zastupitelé znovu vyslechli argumenty investičního odboru a společnosti PIIS, která projekt dohlíží a koordinuje jednotlivé kroky. Zejména se diskutoval poměr velikosti vodních ploch k počtu návštěvníků, cena koupaliště a návazných nutných staveb, varianty využití vnitřních prostor provozní budovy, dopravní řešení a celková architektura.
Po vyhodnocení všech argumentů a bouřlivé diskusi jsme dospěli k závěru, že v této chvíli jakékoliv výraznější omezení stavby by způsobilo její zpoždění a v konečném důsledku další navýšení ceny. Vlivem enormního růstu cen by mohlo dojít k situaci, že by město postavilo o několik let později menší areál za podstatně vyšší cenu.
Bylo proto rozhodnuto provést takové změny konečné podoby koupaliště, které povedou k úspoře přímých investičních nákladů a nesníží přitom komfort pro návštěvníky. To může být přechod od tradičních atrakcí paradoxně dražších k levnějším, ale zajímavějším. Takže ušetřené prostředky by měly být využity pro další zatraktivnění celého areálu.
Dále jsme se dohodli, že financování celé stavby nebude podmíněno prodejem městského majetku a bude zajištěno kombinací stávajících i budoucích volných zdrojů městského rozpočtu a úvěrů.
Podstatnou věcí pro občany je také shoda na tom, že budeme pokračovat v přípravách realizace dalších umělých vodních ploch ke koupání na území města s přihlédnutím k tradičním rekreačním lokalitám.
Teď trochu předbíhám...:-)). Dnes vyšla tato tisková zpráva pro novináře a uvidíme, co se z toho objeví v médiích.
Ještě k předcházejícímu příspěvku...cena koupaliště ve Znojmě byla 500 mil Kč a vodní plocha plus mínus 40 metrů čtverečních...
26.6.2008 08:40
robo  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Pane náměstku, děkuji za rychlou reakci :-) Souhlasím, že provádět kosmetické úpravy, je víc škody než užitku. I toho skokanského bazénu je škoda - o další vodní atrakci méně. I nadále si však myslím, že stavět na letním koupališti budovu za 200 milionů korun, je zbytečné plýtvání penězi na úkor např. vodních ploch a vodních atrakcí. Proč se z městského rozpočtu staví tříhvězdičkový „minihotel“, whirlpooly pro maximálně 40 osob, bowling a posilovna? Toto zázemí má být postaveno za soukromé peníze v mnohonásobném zastoupení přes cestu – projekt ECE
26.6.2008 22:06
Martin Soukup  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Tato věc se dlouho diskutovala... Je třeba říci, že v části budovy je technologie čištění vody, rodinné celodenní šatny, gastrozázemí s restaurací a pak to wellnes. Pak tam byly plánovány bowlingové dráhy, squash kurty, apod. To jsou právě služby, které vydělávají a kryjí ztrátu z provozu venkovních ploch, navíc fungují celoročně. Pokud bychom tedy teď upustili od tohoto, přineslo by to projektu v budoucnu navýšení provozních nákladů a tedy i navýšení vstupného. Dá se předpokládat, že v průběhu stavby budeme sledovat poptávku po konkrétních službách a vnitřní uspořádání tomuto vývoji přizpůsobíme změnou stavby před dokončením.
26.6.2008 22:17
Martin Soukup  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Co se týče té poznámky k možnému propojení se stavbami "za silnicí"...Vyjednávání o podobě smlouvy bude velmi zdlouhavé a složité, odhaduji to minimálně na půl roku, spíše na déle. Takže jsme mimo naše termíny. Ale v závěru stavby, pokud dojde k dohodě dříve, je možná určitá koordinace. Navíc ne vše ústně slíbené se podaří dostat do smlouvy...
26.6.2008 09:16
robo  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Ještě k tomu Znojmu. Já čerpám z veřejně dostupných informací - z ČTK a z odborného webu zaměřeného na architekturu - viz www.archiweb.cz "Znojmo otevřelo nové koupaliště za 200 milionů korun v červnu 2004. Součástí areálu jsou padesátimetrový a kondiční pětadvacetimetrový bazén, oba z nerezové oceli. Nabízí dále šedesátimetrový tobogan a dvacetimetrovou skluzavku, dětské brouzdaliště, kuželnu s parametry pro mezinárodní soutěže či zázemí pro cyklisty." Z jakého zdroje vycházíte Vy, pane náměstku?
26.6.2008 12:27
Björken  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
"To může být přechod od tradičních atrakcí paradoxně dražších k levnějším, ale zajímavějším" - co to pro nás znamená? Robo - taky si myslím, že tu budovu bychom si mohli odpustit, to říkám od začátku. A už bylo někde řečeno, že skokanský bazén nebude? :( Jaké atrakce a jaká plocha tedy bude v hradeckém koupálku. Mimochodem, nežije ve Znojmě asi třetina obyvatel?..
26.6.2008 22:13
Martin Soukup  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Od skokanského bazénu s věží se všude ustupuje, je velmi nebezpečný, váže stálou obsluhu a tudíž velké provozní náklady. Navíc je pro omezený počet osob. Trochu s nadsázkou můžu řící, že se budeme snažit mít víc atrakcí než v Pardubicích a také nějakou, kterou tam nemají...:-)) To na základě tady té naší diskuse.
27.6.2008 09:18
robo  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Jakou věž máte na mysli, pane náměstku? Součástí areálu měl být skokanský bazén se 2 skokanskými prkny o výšce 1m a 3m. 10m věže bych se také bál... Chvílemi mně připadá, že jsme každý viděli jiný projekt :-)
26.6.2008 22:10
Martin Soukup  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Čerpám z informace našeho investičního odboru, který vývoj cen takových zařízení v republice sleduje. Ve Znojmě se nedopustili té chyby jako my a uvedli cenu pouze samotného kouplaiště a nikoliv celkovou cenu všech staveb souvisejících jako u nás. Byla to naše velká komunikační chyba. Když u nás odečteme silnici, parkoviště a provozy, které s koupalištěm nemají přímou souvislost, jsme někde na 300 mil Kč. Je to vždy hra z čísly...:-))
26.6.2008 23:57
robo  (Nováček)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Pane náměstku, jestliže hradecký investiční odbor tvrdí, že související stavby s koupalištěm ve Znojmě stály 300 milionů korun, tak buďte hodně opatrný. Já bych tomu moc nevěřil. Vím, že tento odbor není ve Vaši gesci, ale stejně bych si dával pozor, jestli Vás někteří referenti a externí odborníci netahají za nos :-)
27.6.2008 08:00
Ludovic  (Nováček +1)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Vzdyt nevidite, ze Soukup lze? Stejne jako s tim zvysenim stropu v trebesske hale. To koupaliste za pul miliardy s kapacitou cca 100 osob je naprostej nesmysl. Pro 100tis. mesto se musi postavit 3-5 beznych koupalist s toboganem/skluzavkami v ruznych lokalitach mesta, aby se napor navstevniku rozlozil. Stacilo by neco, jako je v Lodine, Milovicich nebo Trebechovicich.
27.6.2008 15:54
Phavel  (Pokročilý)
RE: otázky pro pana náměstka Soukupa
Stále mi nejsou jasné ty vysoké vícenáklady na dopravní napojení. Myslel jsem, že areál koupaliště bude napojen na Malšovickou a ta je na okruh napojena nadjezdem. Navíc je tam to záchytné parkoviště - to by se dalo využít, nebo to koupaliště v jeho blízkosti nebude? Mě příjde dopravní řešení té lokality dostatečné - ono na to koupaliště zase proudy aut jezdit nebudou. A pokud by se mělo jednat o zkapacitnění té ulice + třeba cyklostezky, neměli by to vybudovat spíš "ti druzí" (ECE).
10.7.2008 13:24
robo  (Nováček)
pár připomínek než se akce v srpnu schválí
Projekt je i po mnoha letech příprav podle všech dostupných informací nedopracovaný. Město Hradec Králové bude zanedlouho současně provozovat a udržovat nejen krytý 50 metrový bazén, městské lázně, ale i letní koupaliště. Provozní ztráty všech městem provozovaných bazénů vyčísleny nejsou.

Letní koupaliště je jistě potřebné. Mnoho občanů Hradce Králové se na něj těší. Patřím mezi ně. Projekt za 600 milionů korun, který bude na rozdíl od jiných měst 100% financován z městského rozpočtu, toho však na venkovních plochách nabídne poměrně málo: jeden sice 50 metrový plavecký bazén, ale o polovinu užší než stávající krytý, velký rekreační bazén s hloubkou 1 až 1,5 metru, dětský bazén, 1 skluzavku, 1 tobogán, rychlou řeku a 2 kurty na volejbal.

Z výše uvedených důvodů si dovoluji položit několik otázek:

Je racionální v letním období současně provozovat krytý 50 metrový bazén, městské lázně a letní koupaliště?

Nabízí letní koupaliště dostatek atrakcí pro děti a mládež?

Je správné rušit z důvodu úspor skokanský bazén s 1 a 3 metrovým prknem?
Ušetří se sice cca 14 milionů korun, maximální hloubka v areálu za 600 milionů korun však bude 1,6 metru. Naopak v budově koupaliště přibude jedna bowlingová dráha (navýšení rozpočtu o cca 0,6 milionu korun).

Je hospodárné stavět v záplavovém území a na letním koupališti budovu za cca 200 milionů korun?
Areál letního koupaliště počítá se samostatnými letními kabinami za cca 1 milion korun a s altánem občerstvení za cca 3 miliony korun. Součástí hlavní budovy za 200 milionů korun mají být mimo jiné i 2 whirlpooly (maximální kapacita 20 osob), oddychový bazén (maximální kapacita 20 osob), fitness sál a posilovna, saunový provoz, pára, restaurace a 8 dvoulůžkových pokojů. Stejné služby v mnohem větším rozsahu nabízejí i všichni potencionální soukromí investoři do volnočasového areálu, který s letním koupalištěm sousedí.

Je koncepční v krajském městě postavit venkovní 50 metrový plavecký bazén "napůl"?
Připomíná mně to halu v Třebši – nákladné moderní sportoviště s hledištěm bez regulérních parametrů. Venkovní 50 metrový plavecký bazén bude mít pouhých 5 drah (šířka 12,5 metru) a bude mělký – maximální hloubka 1,6 metru. Kdyby se stavělo letní koupaliště bez 50 metrového plaveckého bazénu, kdyby v Hradci Králové nebyl o rekreační plavání velký zájem, kdyby v Hradci Králové, městě SPORTU, dlouhodobě nepůsobily velmi úspěšně oddíly plaveckých sportů, tak bych tomu možná rozuměl. Nevím, kde vznikla zcela lichá představa, která je navíc v rozporu s koncepcí projektu, že sportovci (zejména děti, mládež, rekreační plavci) do areálu nepatří. Je jasné, že provozovatel (město Hradec Králové) nebude areál v letních slunečních dnech kvůli sportovcům zavírat. Areál má však být otevřen od května do září (nepřetržitá úprava a ohřev vody). Pokud se bazén rozšíří alespoň o 1 dráhu - rozšíření o pouhých 2,5 metru (optimálně o 3 dráhy – rozšíření o 7,5 metru), na jedné polovině bazénu se zvětší hloubka na 2 metry, vznikne bazén, kde by alespoň mládež mohla regulérně sportovat v době, kdy by byl bazén jinak prázdný - nepříznivé počasí (jako je dnes :-), neatraktivní časy - např. brzo ráno, večer. Tyto úpravy v žádném případě neomezují nejširší veřejnost. Bazén bude i nadále použitelný pro čvachtání, vodní radovánky, ale i pro kondiční plavání. Pro něj se podmínky ještě zlepší, bude více místa a alespoň někde hloubka.


Všichni zainteresovaní by si měli uvědomit, že se jedná o velmi nákladnou, dlouhodobou a provozně náročnou investici, která by měla být realizována zejména v souladu s koncepcí provozování krytého 50 metrového bazénu a městských lázní.
19.8.2009 11:44
Milosav  (Nováček)
Letní koupaliště
Jako rozený hradečák se chci zúčastnit mimo jiné diskuze o koupališti.
Když pominu vstupné chci něco k vybavenosti.
Myslím že ušetření několika málo milionu a nepostavit skokanský areál je znehodnocení objektu.Město pár korun ušetří,ale na druhou stranu mu utečou peníze za možné závody "skoky do vody".Je to atraktivní podívaná a těchto stadionu moc není.Když už se toto nepostaví tak aspoň vyčleňte území na případnou dostavbu.
Sportu zdar!!Miloslav
21.8.2009 01:12
Björken  (Nováček)
RE: Letní luxuskaluž
Byl jsem se podívat na koupaliště. Tedy na jeho stavbu. A dostavba, až přijde soudná radnice, bude nutná. 1 tobogán je málo. Vodní plocha je neskutečně malá, byl jsem naprosto šokován. Počet drah v bazénu už vůbec nekomentuji, absence skokanského můstku je smutná, v Pcích je dokonce s průhledy, což je zábava, pozorovat tyhle skokany. Místa je tam mnoho, nechápu podle čeho architekti/zastupitelé počítali. Určitě zase nějaký draze placený výzkum apod., bez použití selského rozumu..
21.8.2009 16:53
Eva  (Pokročilý +6)
bazény
Je to tak. Pokud nebude v areálu bazén, kde by bylo možné kondiční plavání, tak tam plno lidí nepůjde. Kdo umí slušně plavat, není zvědavý na nějaké čvachtání v přeplněném, mělkém bazénu. A pokud bude chtít naučit děti plavat, tak se to v tom přecpaném bazénku asi také nepovede.Když se už neco dělá, tak s rozumem a výhledem, aby to zas neskončilo ostudou. Raději pořádné bazény /je to přeci koupaliště/, než nějaké doprovodné atrakce, které mohu navštívit i jinde a bez závislosti na počasí.
24.8.2009 22:52
Phavel  (Pokročilý)
RE: bazény
Snad se na tom koupališti bude alespoň líbit rodinám s malými dětmi. Vidím že se jinak potvrzují všechny obavy o celkovém poddimenzování. Cenu stavby a vůbec prosazenou stavebně nevhodnou lokalitu nekomentuji. No nic, pro mě zůstane nadále absolutní jadničkou Opaťák :-) Tam mi nehrozí, že budu při plavání škrtat nohama o dno, případně se vztekle okopávat s jinými plavci. A hygiena? Ano valná není. Na druhou stranu, chodím sem už od dětských let a kožní ani jiné problémy jsem nikdy neměl. V tomto ohledu mně spíš vždy vadila "chlórová" voda městských lázní. Je ale škoda toho zaneřáděného okolí a lidí, kteří si svoje odpadky nemohou vzít ssebou a vyhodit doma. Vždycky si přesto říkám, že by bylo z městské strany velmi pěkný krok, kdyby vyčlenilo třeba milión, nebo dva na vyčištění pláží a okolí (podobně třeba pro Správčák), případně tam občas poslalo technické služby. Samozřejmě znám všechny protiargumenty, to mi říkat nemusíte - městu to nepatří, je to jiný kraj, nebere se tam vstupné, ani Atol tam nevybírá, nemá to dozorčí radu kde by někdo seděl, apod. Ale stejně je to vodní plocha využívaná po dlouhá léta hradečáky a takovou nezištnou investici by určitě mnoho lidí ocenilo.
25.8.2009 19:25
Roman  (Pokročilý)
RE: bazény
Z Opaťáku i Správčáku se postupně stávají díky rybářům bahňáky. Za chvíli už tam bude jen rákosí a žabinec. Jó, kde jsou ty časy, kdy to byly písáky (a ryby tam odnikud nepřiletěly, ani nevznikly z písku... :-)
26.8.2009 08:12
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: bazény
To bych asi potřeboval vysvětlit, jaký vliv má rybář na písník, když se z něho stává bahňák. To se nechám rád poučit.:-)
27.8.2009 00:39
Roman  (Pokročilý)
RE: bazény
Jeden stařičký ftípek zní asi takhle : Nepijte vodu, s_rou do ní ryby !
A i to je podstatou problému. Kde se nasadí a případně i přikrmují ryby, začíná na dně usedat vrstva kvalitní mazlavé ornice. Ony ty rybičky jenom hezky neplavou, ale taky občas i sešlostí věkem doplavou a v té stojaté vodě se pěkně musí chca nechca rozložit. Takže se z toho postupně stává pěkný fujtajbl. Na rozdíl od relativně přirozených rybníků a řek s výraznějším přítokem a odtokem.
Ryba donesená do písáku je jak kapr ve vaně. Druhý den je z něho smradu jak v cařihradu.
Pamatuju si na parádní koupání v písákách, ale vždycky jen do doby, než se jich ujali s péčí sobě vlastní rybáři a začali tam realizovat velkochovy vodních vepřů... :-(
28.8.2009 09:30
Dan  (Nováček)
RE: bazény
Tak nevím, jestli tohle dopíšu , chechtám se ještě teď... To byla dedukce hodná člověka, který se naučil psát. Chtělo by to rozšířit obzory, když už se do něčeho odvážím "odborně" vstoupit.
28.8.2009 09:47
Björken  (Nováček)
RE: bazény
Tak až se dochechtáš, tak vysvětli, proč je ta dedukce hloupá, nám, kteří se tím tolik jako ty nezabývají.
26.8.2009 22:19
Martin Soukup  (Nováček)
RE: bazény
Ph pavle,
odpověděl jste si sám.... I když správčický rybník využívají hradečáci, městu jnepatří a je povinnost majitele se o tuto lokalitu starat. je to stejné, jako kdyby se mi nelíbila Vaše zahrádka, kam chodí hradečáci a já jsem ji přišel "uklidit"...
27.8.2009 00:48
Roman  (Pokročilý)
RE: bazény
Zní to sice logicky, ale zrovna tak i možnost, kdy město se s majitelem dohodne na nějaké formě pomoci při úklidu té zahrádky, když už tam chodí tolik obyvatel města, navíc jako v případě Opaťáku, nekomerčně.
27.8.2009 08:36
Phavel  (Pokročilý)
RE: bazény
Ano Romane, vystihl jste stručně a přesně to, co jsem měl na mysli. Je někde psáno, že město musí investovat jen a pouze do svého. Copak třeba nikdy nedalo dotaci nějaké neziskové organizaci, která mu nepatří. Nebo se město nikdy nepodílelo třeba na financování rekonstrukce např. památkově chráněného objektu, který rovněž nebyl v jeho majetku. Dá se to brát jako služba obyvatelům a to přece má smysl. Říkám, že zmiňované okolní písáky už mnoho let využívá velké množství lidí z Hradce a je mi jasné, že těžko můžu chtít po majiteli, který zdarma umožňuje vstup lidem, aby ještě na své náklady po nich uklízel. Asi je ale nereálné předpokládat, že na radnici v tomto ohledu zvítězí prostě "zdravý rozum", nebo by snad mohla být naděje?
28.8.2009 09:37
Dan  (Nováček)
RE: bazény
Vím, že je to radikální názor, ale co takhle vyházet odtamtud tY prasata, co tam ten burdel tvoří? A ne to po nich uklízet, aby zase a znovu a donekonečna zpříjemňovali ostatním tu pohodu.
Ovšem, to by se asi dotko jejich nezadatelných civilizačních práv. Tak zase nic ... :-(
28.8.2009 19:23
Roman  (Pokročilý)
RE: bazény
Tyhle řeči o ideálním řešení slýchám a čtu dost často. Ale od řečí k činům - kdo a jak ty prasata vyhází ? Kdo a jak (a za co) zajistí nepřetržitě dozor a zabrání jim v opakovaném vstupu ? Anebo kdo a jak ty prasata obrátí k pořádkumilovnosti ?
Asi bude ten úklid schůdnější, že jo. Nebo je to taky úplně jinak ? Tak jako s těma písákama (teda už rybníkama) ?
Odpovězte mi radši místo hloupého chechtání.
25.8.2009 13:33
Petr - HK  (Guru +4)
akvapark v Opatovících
V Idnes je článek o tom, že mezi Pardubicemi a Hradcem by mohlo u velké křižovatky v Opatovicích vyrůst zábavní centrum včetně akvaparku, financované oběma městy. Nejsem proti sportu, jen by mě zajímaly odpovědi na některé otázky?
1/ Kde by Hradec našel finanční prostředky na stavbu zabavního parku, když horko těžko shání peníze na městské koupaliště, stadion, přestavby náměstí, ad.?
2/ Nejedná se spíše jen o předvolební gesto představitelů obou radnic?

A ještě dvě poznámky:
Pokud by bylo akvacentrum otevřené, pak lepší místo než u největší křižovatky v Evropě bychom těžko hledali :-)

V článku mě překvapilo, že pan Soukup uvažuje, že by koupaliště v Malšovicích mohlo v zimě sloužit jako otevřené kluziště. No nevím, za komunistů nám v zimě napouštěli brouzdaliště, kde jsme hráli hokej. Po zimě muselo logicky takové brouzdaliště projít nákladnou opravou, led je dost poničil. V létě se pár dětí zase vykoupalo a v zimě bylo opět kluziště. Následovala další jarní oprava. A tak to šlo pořád dokola. Pak přišla revoluce a konečně se zjistilo, že pitná voda a jarní opravy jsou dosti nákladné, tak se bruslit přestalo. Bezmála za dalších 20 let se zjistilo, že už není ani na provoz brouzdališť a předělali je na mlhoviště. A nyní postavíme drahé městské koupaliště, v zimě ho napustíme vodou na bruslení, abychom ho na jaře mohli opravit,.... Jak se ta doba pořád opakuje:-)

Odkaz na článek: zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=198&r=mfvychodcec...
25.8.2009 19:28
Roman  (Pokročilý)
RE: akvapark v Opatovících
V pohodě, už na jaře se bude stejně opravovat, protože letošní práce kvapná... To kluziště by ale mohlo být dobrým krycím manévrem pro ty jarní opravy :-))
26.8.2009 22:29
Martin Soukup  (Nováček)
RE: akvapark v Opatovících
Vážený Petře-HK,
Asi jste si nepřečetl pozorně celý článek. Není psáno, že by Hradec něco finacoval... Ale na druhou stranu musím upřesnit, že jsem tento článek neautorizoval a je trochu zkreslený. Generel pod čarou říká, že ideální místo pro komerční prjekt (pdtrhuji komerční) je mezi oběma městy. To je vše. Není to ani věcí Hradce ani Pardubic..., protože ani jedno město tam nevlastní pozemky. A já jen v článku komentuji závěry odborníků, co se týče ledových ploch. Koukněte, prosím, ještě jednou na ten článek...A sám si odpovídáte... dnes není komunismus (on tady také nikdy nebyl). Dnes má všechno svého vlastníka, jsou úplně jiné zákony a platí trochu jiná pravidla. Možná na ně nejste zvyklý. Omlouvám se za tuto reakci, ale připadá mi, že žijete v jiném světě. Takže asi nechcete, aby se na koupališzti bruslilo..., aby bylo využitelné v létě i v zimě, aby se snížily náklady na provoz, které budeme platit z městkého rozpočtu (stejně jako jiná města)...
27.8.2009 08:41
Petr - HK  (Guru +4)
RE: akvapark v Opatovících
Pane Soukupe,
dle vašeho doporučení jsem si článek přečetl ještě jednou. I napodruhé jsem nenašel zmíňku o tom, že by akvapark mezi PA a HK měl stavět soukromý investor. Proto jsem se ve svém příspěvku na investice ptal. Pokud vše zafinancuje soukromý subjekt, pak je to v pořádku a podporuju vybudování sportoviště.

Jestliže si pozorně přečtete můj příspěvek, pak jsem napsal, že to byla éra za komunistů, čímž jsem definoval období před rokem 1989, o komunismu jako takovém, jsem se slovem nezmínil, zanechte tedy toho poučování.

Protože něco málo o stavebnictví vím, tak si osobně dokážu představit, jak bude vypadat bazén na mětském koupališti po nájezdu bruslařů. Ale pokud vám dodavatel stavby tvrdí opak, že to bazén vydrží a opravy na jaře budou minimální a nebudou to desetitisíce až statisíce, prosím..., já si dovolím tvrdit, že je to nesmysl. Prostě jde jen o to, aby náklady na opravy nepřevyšovaly částku, která bude vybrána za veřejné bruslení. Pokud bruslení nebude stát 100 Kč na hodinu, aby se případné opravy zaplatily, pak si rád s dětmi půjdu zabruslit. A třeba vám pak dám za pravdu, uvidíme na jaře před letní sezónou, jak bazén dopadl a kolik to všechno stálo.

Napadá mě, nebude méně nákladné na nějakém plácku (např. na nevyužitém parkovišti u koupaliště, vody zde bude dostatek) postavit pár mantinelů a zaplatit naftu dobrovolným hasičům, aby ho v mrazech párkrát postříkali?? :-)

27.8.2009 08:57
Phavel  (Pokročilý)
RE: akvapark v Opatovících
No, jen bych se chtěl vyjádřit k tomu zimnímu provozu. Jak zde bylo psáno, pokud nebude konstrukce bazénu provedena tak, aby tento zimní provoz s kluzištěm vydržela, pak by se mohl městu naopak zimní provoz hodně prodražit. Pokud ale naopak stavební firma garantuje, že led ani v hlubokém mrazu nenaruší mikrotrhlinami konstrukci, neponičí vnitřní obklady, apod. a poskytuje na to dostatečně dlouhou záruku, pak se zdá být vše v pořádku.
27.8.2009 09:33
robo  (Nováček)
bruslení na letní koupališti
Vážení, konečně jsem pochopil, proč zvítězila až čtvrtá nejnižší nabídka a předání letního koupaliště již v prosinci. Ono se tam bude bruslit! Kde konkrétně, pane náměstku? Trochu mě však mrzí, že na letním koupališti nebude žádné skokanské prkno, alespoň někde hloubka na potápění s dětmi, že nebude dostatek místa na rekreační plavání a že je areál nevhodný na jakýkoliv plavecký sport. Tak alespoň to bruslení...
27.8.2009 10:14
pavo  (Nováček)
RE: bruslení na letní koupališti
Taky jsem nechápal proč je důležité dokončit letní koupaliště v prosinci. Takhle to je krásně logické. Bude to vlastně zimní stadión na kterém se bude v létě koupat (pokud to vyjde).
27.8.2009 23:56
Eva  (Pokročilý +6)
bruslení v bazénech
Hradec = Kocourkov.
28.8.2009 09:33
Petr - HK  (Guru +4)
bruslení
Koukám, že jsem bruslením v akvaparku rozpoutal další debatu. Tak abych upřesnil svůj postoj - pokud se městu vyplatí bruslení na koupališti a bazén to nenávratně nepoškodí, vstupné nebude předražené, pak ať děti bruslí, bude to super. Chápu záměr maximálního využití koupaliště, mám jen pochybnosti, aby zimní bruslení nestálo město více peněz, než kdyby koupaliště v tomto období bylo opuštěné. Víte někdo o městě, kde se na koupaliště bruslí? Já jen, jestli je to už někde vyzkoušené nebo budeme první?
29.8.2009 13:04
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: bruslení
O bruslení v "bazénu" jsem neslyšel, ale třeba v Košicích jsem zažil na vlastní oči jinou věc. Na místním koupališti v létě navečer vypouštěli vodu z bazénu a následoval rockový koncert :o). Aproto: kdyby se koupaliště postavilo na jiném místě (jak se před časem všude o tom nevhodném podloží mluvilo), možná by zbyla nějaká ta koruna na jiná zimní sportoviště :o)
2.9.2009 14:10
Vlada1  (Nováček)
Koupaliště.

Chtěl bych se vrátit k problému letního kopulaliště.Jsem laik, ale asi neumím počítat.Kde jsou tobogány 3-4, různých druhů pro děti i dospělé a jiné atrakce. Např. vodotrysk nebo vodopád s tekoucím zlatem......K čemu je na letním kopulaišti tělocvična a velká vířivka, z které chlamydie přímo vystrkují hlavu? Jen v malém městě Žamberk jsou 3 tobogány a je na ně neustále fronta. U nás si zato v horkém letním dni mohu čas ve frontě zpestřit posilováním...prostě jsem si představoval naivně akvapark!!!
3.9.2009 16:12
Eva  (Pokročilý +6)
Guboš
Nebo by zbylo na pořádné koupaliště, ne na cákátko pro neplavce.
4.9.2009 21:50
Abattre  (Nováček)
Něco pro srovnání ...
V Praze v Braníku má vyrůst Vodní svět se spoustou atrakcí (kromě koupaliště také horolezecká stěna, lanové centrum, in-line dráha, tobogány, multifunkční hřiště a další)- na ploše 20000 m2 za 100 mil Kč (více zde cestovani.idnes.cz/v-prazskem-braniku-vyroste-nejv...). Hradecké koupaliště má sice zaujmout plochu cca 1,5x větší - 27000 m2, ale ta cena ... No nevím, ať mi nikdo nevykládá, že ty stovky milionů jsou z důvodu špatných geologických podmínek. A když jsem viděl fotky z nedávné doby, tak si s nimi mimochodem poradili velice rychle. Nemluvě už o tom, jaký asi mohou mít tak zásadní vliv na "plechovou vanu" zakopanou do země, u výškové budovy prosím, to by bylo něco jiného. No, počkáme si na výsledek a uvidíme ...
5.9.2009 00:24
Hradecak  (Nováček)
RE: Něco pro srovnání ...
Teoreticky by mohlo u budouciho koupaliste, vyrust i lanove centrum, lezecka stena, hriste... Puvodni navrh tyto doplnokove atrakce obsahoval. Tezko rici, jak je to po zredukovani nakladu na koupaliste. Plan z roku 2005 mel tyto atrakce v sobe zaneseny. www.smidova-la.com/reference.asp?ref=8&filtr=p... . Rovnez na oficialnich strankach mesta, v sekci vize mesta 2006-2009, je zminka o dalsich aktivitach. "Navržený systém cest zpřístupňuje celé území, kde jsou umístěny další aktivity (sportovní a dětské hřiště, lanové centrum – samostatně provozované v SV části území). Zachována je plošná rezerva pro tradiční stanoviště cirkusů i stávající kynologické cvičiště. Na břehu Orlice je jako samostatný prvek navrženo přístaviště loděk s občerstvením a hygienickým zázemím." Vice na www.hradeckralove.org/cz/Magistrat/odbory/usek_nam... . Mozna clovek tohoto problemu vice znaly, by nam tuto otazku mohl objasnit.

Pokud vim, neobjevil se zde navrh koupaliste po zredukovani poctu bazenu. No neni "obrovske". :)) www.ct24.cz/gallerywindow.php?at_id=50378&mm_i...
16.9.2009 20:56
VOSA  (Nováček)
RE: Něco pro srovnání ...
A stejně budu jezdit do PARDUBIC mají to tam za 60
a bůh ví kolik to bude stát tady.A kdo pak tam asi bude mít občerstvení že.... Myslím že Ota má syna kuchaře číšníka v jednom.To by byla škoda to nebrat....
A ohledně nerezu použitého na skluzavku.Dělám z nerezem a v teplých dnech se na něm nedá udržet ruka.Natož pak ZADEK....Oto Oto
6.4.2010 22:06
ferdinand  (Nováček)
Ceník vstupného
Celý den koupání v novém akvaparku u řeky Orlice v Malšovicích, který město hodlá otevřít v květnu, bude dospělého návštěvníka stát 90 korun.
Děti do šesti let budou mít vstup zcela zdarma. Od šesti do patnácti let, studenti, osoby nad 60 let a invalidé budou mít celodenní vstupné za 50 korun.
Pro zaměstnané lidi odpolední vstupné od 17 hodin. Cena u dospělých se sníží na 60 korun, ostatní zaplatí 40 korun.
Vstupenky bude možné pořídit ještě levněji při použití městské karty nebo po zakoupení čipových hodinek. Cena se pak sníží v průměru o deset korun.
Slevy dostanou také dospělí, kteří přijdou s dětmi. Například dva lidé se dvěmi ratolestmi zaplatí za den 230 korun, s hodinkami dají 200 korun.
------------------
Co na tyto ceny říkáte?
7.4.2010 05:54
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Ceník vstupného
V porovnání třeba s cenou kina nebo divadla se mi vstupné zdá přiměřené. Asi se nedalo čekat, že by to stálo 20 Kč. A pro koho je to moc, zajede si zadarmo na Opaťák.
7.4.2010 09:08
refins  (Nováček)
RE: Ceník vstupného
Podle mne velice solidni ceny...
7.4.2010 09:48
Björken  (Nováček)
RE: Ceník vstupného
Ceny slusne. Predevsim bych vyzdvihl, ze si nebudete za 90Kc kupovat zadne body na tobogan/skluzavku, jako je tomu treba v sousednich Pardubicich, coz mi je prijemne. SNAD TYTO CENY ZUSTANOU I PO VOLBACH! Hlavne, ze uz to stoji.
8.4.2010 11:50
xpaja  (Nováček)
RE: Ceník vstupného
ceny sou velmi dobre, ale to koupaliste je opravdu male.
jeden bazen 50m o ctyrech drahach a dalsi cca 1000m3 a pak uz jen brouzdaliste a dva tobogany + skluzavka.
Celkem me udivili ty male bazenky na dojezdech toboganu, bych se bal ze kdyz to sjedu skoncim ve zdi a ne ve vode.
tri bowlingove drahy a kurty na squash taky fajn. vyhrivane bazeny je taky plus.
Zarazila me nutnost 18ti plavciku. Celkove naklady na rocni provoz minimalne 12 milionu take neni malo. i kdyby se tam 90 dni v roce otocilo 1000lidi/den, tak se to nezaplati.
ale celkove je to za ty obrovske penize neskutecne predrazene a hlavne male. Stat to kdekoli jinde a ne u reky, kde se blbe zaklada, mohlo by za ty penize byt 3x vetsi koupaliste, treba i s celorocnim provozem.
To je asi nejvetsi chyba cele tehle investice. Pokud by se postavil velky aquapark s venkovnimi a vnitrnimi bazeny na lepsim miste, byla by navratnost mnohem vyssi (i kdyby to stalo treba 800 milionu). Takhle se tam nahrnou lidi na pocatku a pak zajem opadne, protoze kdo by se mackal u malych bazenku a poslouchal ruch kamionu z mestskeho okruhu, kdyz je kolem HK tolik rybniku.
8.4.2010 12:03
Xaver  (Profesionál +11)
RE:
No jo, věčná nespokojenost. To bylo řečí, že městečko obesrané a obechcané od psů nemá koupaliště. Teď před otevřením všem stačí rybníky. Alespoň nepolezou do bazénu nechutní čoklové nechutných majitelů jako u těch rybníků a písáků...:-))
8.4.2010 13:38
xpaja  (Nováček)
RE:
to neni o nejake vecne nespokojenosti se vsim co vedeni mesta udela. Ale o tom, ze i intelektualne zeslably clovek si spocita nevyhodnost takoveto investice. Misto kde koupaliste stoji je naprosto nevhodne a vedelo se to dlouho dopredu, presto stoji. Pokud by stalo na unosnem podlozi, mohlo byt mnohem levnejsi nebo mnohem vetsi. Soucasti objektu koupaliste melo byt mnohem vice doplnkovych sluzeb, aby se provoz snaze zaplatil a bezel pokud mozno cely rok.
Takto bude dotace mesta na provoz 12 milionu rocne, coz je hodne.
Zajimave je, ze v Jicine se rozhodli postavit koupaliste na miste stavajiciho, take v miste s nevyhovujim podlozim a navic bez prijezdovych cest z hlavni silnice.
Takze hloupe nerozhoduji radni jen v HK.
V HK je takovych rozhodnuti ohledne investic bohuzel vetsina. Ale da se to pochopit, penezovod ke kamardickum je dulezitejsi nez hospodarne a moudre zachazeni s penezi danovych poplatniku.
8.4.2010 15:32
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Xpaja
Správně...z penězovodu kamarádíčkům odbočí i potůček k těm, co rozhodují. To je hlavní smysl konání...-:))
13.4.2010 20:59
Guboš  (Pokročilý +1)
Penězovod...
Proč je tak málo "občanského vybavení"? Proč je koupaliště tak chudé? Nezapomeňme, že za pár měsíců dojde k dodatkům ke smlouvám a dalšímu nenápadnému navyšování rozpočtu v rámci zlepšení prostředí... Apropo: někde jsem četl, že voda do bazénu poteče přes akcionáře Královehradecké vodospolečnosti :o( Rád si na kole radši zajedu zaplavat na Opaťák...tedy, pokud mě šedý mor (MP) lépe ohlídá kolo...
20.5.2010 15:29
Eva  (Pokročilý +6)
koupaliště
Naše radní nemusím. Ale uznávám, že koupaliště, jak jsem ho dnes viděla, je pěkné vč. umístění a okolní zeleně.Hradec to pozvedne. Doufejme, že bude stačit kapacitně. Ale ty welness služby jsou předražené.
3.7.2010 23:52
Lenka  (Nováček)
A to se ještě nikdo nezmínil o stojanech na kola
Už je nahlášeno cca 40 ztracených kol od koupaliště a policie šetří jejich krádeže. Nechápu, proč u stojanů není žádná kamera a proč tam nejsou ty stojany jako u lázní nebo magistrátu, odkud kola údajně (při použití originálního zámku) ukrást nelze.
Na koupálku jsem už taky byla a je opravdu hodně poddimenzované. Dopoledne to je ještě docela dobrý, ale po obědě a kolem té druhé až třetí odpoledne začíná opravdu velký nápor a v tu chvíli už třeba vůbec nejsou k dispozici skříňky a to je používá jen zlomek návštěvníků. Dopoledne jsem si zaplavala slušně, byli jsme v bazenu 4 lidi, odpoledne už je to hlava na hlavě. Taky mi v areálu chybí hodiny, nikde jsem je nenašla (pouze z venkovní strany u vchodu, kde je i teploměr měřící teplotu ve vstupní části (tak o 15-20st méně než na bazénu), tato teplota mě však vůbec nezajímá :-(
8.7.2010 11:17
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
RE: A to se ještě nikdo nezmínil o stojanech na kola
Do stojanu na kola jsem se ještě vešel, když jsme přijeli kolem 18h. Všude jsou tam cedule: "Pozor, kradou se tu kola." Myslím si, že zlodějům kromě absence kamer nahrává i skutečnost, že návštěvníci nemohou kdykoli areál koupaliště opustit (třeba na nějakou vrácenku, městskou kartu apod.) "Ven můžete jedině kdyby vám hořelo auto!" ochotně mi sdělili u turniketů. Takže ani policii nemůžu nahlásit přesný čas krádeže, když to tam nemohu chodit kontrolovat ;(
10.7.2010 18:31
Lenka  (Nováček)
RE: A to se ještě nikdo nezmínil o stojanech na kola
Tak ty cedule jsou tam zřejmě nově, ještě za mě (cca před týdnem) tam nebyly, alespoň jsem si jich nikde nevšimla.
Zajímalo by mě, jak to s koly je. Když si odložím oblečení u lékaře nebo v restauraci na věšák a věci se ztratí, odpovědnost nese provozovatel zařízení. Je to stejné i v tomto případě s kolem?
14.7.2010 08:38
Petr - HK  (Guru +4)
RE: A to se ještě nikdo nezmínil o stojanech na kola
Odpovědnost za škodu na odložených věcech upravuje § 433 až 437 občanského zákoníku. Tato ustanovení předpokládájí, že s provozováním nějaké činnosti je spojeno zpravidla odkládání věcí (např. věšák na kabáty u lékaře, kadeřnice, restaurace, divadlo, ubytovny, atd.), přičemž se provozovatel této povinnosti nemůže zprostit pokud odložíte věc na místo k tomu určené nebo obvyklé pro odkládání. Povinnost nahradit škodu na dopravním prostředku a jeho příslušenství mají ubytovatelé, provozovatelé garáží, hlídaných parkovišť, autokempingů, motorestů a jiných podniků, pokud jde o dopravní prostředky v nich umístěné.

Předpokládám, že kola jsou umístěna před areálem koupaliště (ještě jsem tam nebyl) a provozovatel dobrovolně negarantuje hlídání dopravních prostředků za úplatu, tudíž je to stejné jako když necháte kolo před hospodou - v tomto případě zřejmě máte smůlu a asi vám škodu nikdo nenahradí.

Lze předpokládat, že hodně lidí přijede na koupaliště na kole. V HK se poslední dobou ztrácí hodně kol, proto by rozhodně nebylo od věci mít úsek zmapován kamerových systémem.
14.7.2010 13:27
Petr - HK  (Guru +4)
RE: A to se ještě nikdo nezmínil o stojanech na kola
Čas krádeže kola po Policii není důležitý, neboť v mnoha případech ani nepřijedou na místo činu. Sepíšou s vámi protokol na služebně a za pár měsíců napíšou, že se nic nenašlo. Ono hledat jehlu v kupce sena opravdu nejde. Jen nevím, kdo kupuje stará kola, když dneska lze pořídit nové za pár šlupek. Ještě bych chápal nákupy dětských kol, která po 2 letech musíte vyměnit, ale kde se bere ta poptávka po kradených kolech pro dospělé?

Co s tím? Větší všímavost lidí, více policistů a strážníků v ulicích, více kamer na místech s vysokou frekvenci obyvatelstva, více bezpečnostních stojanů ve městě.
6.7.2010 13:26
Eva  (Pokročilý +6)
koupaliště
Hodiny tam opravdu chybí. A v 50 m bazénu by měly být dráhy oddělené. Když je plocha bazénu souvislá, je bazén využíván jako vedlejší - k míčovým hrám, "blbnutí" a pod. a nedá se tam souvisle plavat.
8.7.2010 11:02
ferdinand  (Nováček)
Koupaliště
Také mě chybí na koupališti hodiny. Když si věci odložím do skříňky, tak nevím kolik je hodin. Také mi tam vadí špatné ozvučení. Když si jdu na deku, tak sice vím, že někdo něco hlásí, ale už nerozumím. Když by tam hlásili, že mám rozsvícená světla, tak tomu ani nebudu rozumět.
Při frekvenci lidí jaká tam je a dá se očekávat bych také uvítal možnost dobití městské karty, když už s ní můžu platit.
Proč, když chci jít s dětmi a přitom využít hodinky, musím vystát frontu? A přitom by stačilo, aby ta děvčeta, co jsou u turniketů měla možnost na obrazovce navolit rodinné vstupné, já s rodinou projdu a jsou spokojený všichni.
14.7.2010 09:19
Wai  (Nováček)
čip. hodinky
zajímalo by mě jak je to s tou cenou,jestli se platí vstupenka + nějaké hodinky jako zaloha,nebo je mít nemusím,je to dostpodstatné když se tam někdo chystá tak vlastě ani neví kolik si má vzít peněz.díky za info
14.7.2010 13:42
Petr - HK  (Guru +4)
RE: čip. hodinky
Jestli jsem dobře pochopil, ta si můžete koupit za 200 Kč čipové hodinky, se kterými nemusíte stát frontu u pokladny. Tyto hodinky pak musíte nabít kreditem po stokorunových částkách, z kterého se odečítá zvýhodněná cena vstupného. Takže na pořízení si musíte vzít minimálně 300 Kč.

Nebo si můžete koupit městkou kartu (myslím, že na buse jsem viděl cenu 95 Kč), dobít kreditem, máte stejnou cenu vstupného jako s hodinkami, ale už si musíte vystát frontu u pokladen.

Více informací:
www.hradeckralove.org/hradec-kralove/diky-cipovym-...

www.snhk.cz/

15.7.2010 12:38
ferdinand  (Nováček)
RE: čip. hodinky
Přesně tak.Ještě bych akurát podotkl, že je možná lepší si ty hodinky koupit třeba v aquaparku na nábřeží,kam nyní skoro nikdo nechodí,páč to tam bude bez front.
Navíc pokud nejdete sám,ale chcete aby na hodinky šla celá rodina, stejně si tu frontu budete muset vystát.
Hodinky jsou dvoje, dětské (červené) a poté dospělé(modré).
Pokud tedy půjdete sám na Flošnu, hodinky s sebou a jdete bez front. Pokud s dítětem a nemáte dětské hodinky, stejně si budete muset tu frontu vystát.
29.8.2011 12:51
Eva  (Pokročilý +6)
Flošna
Na Flošně je to pěkné, i když přelidněné.Zatím je tam ale velmi málo stínu. Co nainstalovat třeba na hlavní budovu pod balkon několik markýz, aby byl stín alespoň někde, /než doroste zeleň/.Další nedostatek je laxnost plavčíků /asi brigádníků/. Stojí na můstku nad plaveckými drahami a přihlížejí, jak se v těch drahách cachtají tatínkové s batolaty s křidýlky, když vedle je k tomu určený bazén. Pak tam normální plavání není možné. Je to jen v lidech.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme