live chat se zastupiteli

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
29.7.2005 00:00
plaváček (neregistrovaný)
live chat se zastupiteli
Ahoj Hradečáci, všechny tu zdravím v dnešním pekelně teplém dni. Asi si říkáte, co to zas ten plaváček vymyslel za téma...Při psaní a čtení Vašich příspěvků u některých témat (zvláště stadion vs. koupálko a MHD...) jsem si uvědomila jednu věc. Na spoustě věcech se neshodneme - zvláště o tom stadionu, na jedné věci ale jistě ano. MY tady na fóru nic nevyřešíme. Hezky si tu vyměňujeme názory, ale čte to někdo ze zastupitelstva? Jsem optimista, ale moc tomu nevěřím. Proto si říkám, že by nám Jarda Fišer mohl zařídit chat postupně se všemi zastupiteli a my bychom jim mohli říct, co si myslíme o jejich práci, co bysme za své daně chtěli atd. Tak co myslíte?
30.7.2005 00:27
t-o-m-a-s (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
Zdravim,
nevim jestli live chat něco vyřeší... chat trvá řekněmě většinou tak hodinu a těžko tam něco vymyslíte.... mě by se spíše líbila trvalá diskuze s konktrétním zastupitelem. Aby prostě každý zastupitel (pokud mu v diskuzi bude položena otázka) musel na ni na internetu během několika dnů (řekněme tří - s ohledem na to, že někdy je potřeba na odpověď sehnat podklady - nebo aslepoň jednou za týden) odpovědět... Jsou zde výjimky, jako např. pan Samohrd (i když s ním v řadě věcí nesouhlasím, jsem rád že se vyjádří... alespoň znám názor našeho zastupitele).... to mě rovněž chybí.... otázka však, zda-li je to téma pro místní web, nebo pro oficiální web magistrátu města...
30.7.2005 18:50
dalybor (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli

Velmi rád se budu účastnit všeho, kde budu mít jakous jistotu, že mnou a ostatních vydaná energie bude využita k posunu někam kupředu.

Nemohu se ani pousmát, ani být nějak zbytečně smutný, když sleduji snahu, se kterou se tu až nakonec "naivní" však o to smělejší Daniela pokouší o budování struktur demokratické - občanské společnosti.
Objevujeme Ameriku, až po 16 letech, ale to je reál, proto nejsem ani smutný - ani se tomu nesměju.

Občané komunikují se svýma zástupcema - zastupitelama.Zastupitelé - zástupci svých spoluobčanů komunikují s občany.
Někde už dokonce víc než 100 let...

Dalibor
1.8.2005 06:54
hradečanda (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
Je to zoufalost, nebo spíše naivita? Jestliže něco přestalo někde fungovat, pojmenujeme-li to jinak, co vyřešímě? Institucí, zařízení, možností je dost. Využijme raději ty stávající všemi prostředky tak, jak můžeme nebo bychom ze zákona mohli. Takhle se to rozmělní do ztracena - pak škoda času, a energie - všech.
1.8.2005 07:28
MIREK (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
Nápad to špatný není, ale dost najivní. Jak zde může být veden korektní dialog, když je na jedné straně tohoto fóra nabýzena pouze anonimita skrytá "nickem", za kterou se v mnoha případech skrývá ????? (raději se nebudu vyjadřovat) a na druhé straně čekáte zastupitele. Asi by skutečně měli být využity stávající možnosti, třeba veřejné zasedání zastupitelů, kam každý z nás může a kde může věřejně přednést své názory a požadavky, a kde to má hlavně nějaký smysl. Zde to jsou pouze výkřiky do tmy.
1.8.2005 09:46
Gramatik (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
Ty bud za nabyzenou anonimitu rad, protoze ses sam dost najivni.
1.8.2005 10:41
MIREK (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
Ano, udělal jsem chybu. Nabízet se píše s "i". Stydím se za to. To ale neznamená, že jsem najivní. Své názory mám podložené a pevně si za nimi stojím. Znamená to možná, že neznám pravopis, toť vše, ale jedna chyba ještě nic neznamená. Že by pan anonymní gramatik nikdy neudělal nějakou provopisnou chybu? To je možná jádro věci. Kydat a krytizovat v anonymitě to umí každej a to je celý problém tohoto diskuzního fóra. Možná by bylo diskuzi zaměřit na to, co každý z nás pro město udělal, něco změnil k lepšímu, nebo je to někde vidět.
1.8.2005 11:36
SuperGramatik (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
najivní - naivní (podruhé)
krytizovat - kritizovat
1.8.2005 16:10
Matej JR (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
ještě se tu pohybuje nějakej INSIDER, keterej se šíleně brání "coming-outu", ale tvrdí, že je INSIDER :-)
Kdysi dávno se tu pohyboval exprimátor exzastupitel exobyvatel Dvořák, což bylo vždy kvitováno s podvěkem a urážkami :-/ Ten navíc tvrdil, že to tu lidi z magistrátu čtou, ale bojí se odpovídat (nebo to mají zakázané)
Díky Mirkem zmiňjované najivní anonimitě se tu určitě poflakují i další magistrátníci, ale to se špatně hledá, pokud nejsi administrátor. Možná Jarda Fišer by nám poradil :-)
1.8.2005 19:48
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
pokud se nepletu, nedávno sem zavítal dokonce sám náměstek primátora M. Soukup a to "oficiální cestou", tedy pod svým jménem. Pan Samohrd už je evergreen (díky za to), dříve se tu myslím objevil i pan Jirka z VPM a svého času dokonce i bývalý tiskový mluvčí magistrátu p. Krejza. A to je tak všechno - nepočítám-li M. Dvořáka. Podle výpisu z IP adres, které mám jakožto správce fóra možnost sledovat, se do diskuze dříve zapojoval i někdo z magistrátu, ale anonymně.
Sám bych zapojení zastupitelů do diskuze přivítal, ale asi to bude muset být jinou formou, než je klasický on-line chat. Spíš by asi bylo vhodnější zasílat otázky předem a zastupitel by na ně potom odpověděl naráz, návštěvnost fóra totiž není tak vysoká, aby se za kratší časový úsek sešlo dostatečné množství dotazů. Technické řešení by patrně až tak složité nebylo.
Vzhledem k tomu, že za rok a kousek jsou tu volby, tak vidím jako reálné, že by zastupitelé mohli do diskuze zavítat :-)
Tímto slibuji, že v průběhu září oslovím všechny politické subjekty v zastupitelstvu a vyzvu je k zapojení do diskuze na tomto fóru.
3.8.2005 09:42
plaváček (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
Já si myslím, že by bylo lepší, kdyby politici odpovídali na otázky spontánně a nepsali pouze to, co jim napíší jejich podřízení nebo tiskový mluvčí...
3.8.2005 10:22
Matěj JR (neregistrovaný)
RE: live chat se zastupiteli
Ta varianta s hromadným odpovídáním by byla možná zajímavá. Kdyby se např. týden předen nahlásilo, kdo slíbil odpovědět na šťouravé dotazy a otázky se celý týden shromažďovaly a pak by si na ně dotyčný odpověděl. Plaváček má pravdu, že je lepší pokud odpovídají rovnou bez podpory tiskových mluvků, ale na druhou stranu - některé odpovědi potřebují podklady.
Pokud by se magistrátníci nechtěli prozradit svým jménem, tak by bylo také možné založit rubriku "Q&A" rozdělenou podle oborů (bydlení, doprava, školy, uředníci, ...), kde by lidé postupně dávali otázky a pak by na ně magistrátníci hromadně odpověděli.
Co se týká technické stránky, tak si myslím, že bych mohl i nějak vypomoci, i když mám radši aspx než php :-)
5.9.2005 23:03
Jaroslav Fišer (neregistrovaný)
forma chatu se zastupiteli
Zdravím všechny diskutující a především ty, kteří prahnou po kontaktu se zastupiteli. Rád bych oživil toto téma. Jak jsem slíbil před měsícem, chystám se oslovit naše komunální politiky, aby se zapojili do diskuze. Pokud by se snad nedej bůh stalo, a oni měli zájem se zapojit, bylo by vhodné vymyslet nějakou formu. Už zde nějaké návrhy padly, ale rád bych to rozšířil. Jak by měla diskuze vypadat?
Nejprve samozřejmě všechny dotyčné upozorním oficiálním mailem na existenci tohoto fóra a na žádost občanů o kontakt s politiky. Moc si od toho ale neslibuju.
Dále už toho moc nezbývá. Napadá mě otevřít speciální téma, kde byste měli možnost pokládat dotazy a ty by se vždy jednou za určitý časový úsek zaslaly všem zástupcům politických subjektů, kteří by měli možnost na ně odpovědět - do určitého data. Až by byly odpovědi všech subjektů shromážděny, zveřejnily by se odpovědi.
Vím, není to pružné, ale aspoň něco. Přivítám další návrhy a nápady.
JF

7.9.2005 13:17
plaváček (neregistrovaný)
RE: forma chatu se zastupiteli
Dobrý den,
v první řadě bych zvážila, jestli bude o něco podobného zájem. Je zde mnoho pisálků, ale nevím nevím, zda jsou schopni zformulovat a jasně podat nějaký dotaz. Myslela jsem si, že když se tu lidé předhání v názorech, že to nebude problém. Co takhle začít anketou, "máte zájem o chat/diskusi se zastupiteli....

Díky za snahu,

D.P.


Nejprve samozřejmě všechny dotyčné upozorním oficiálním mailem na existenci tohoto fóra a na žádost občanů o kontakt s politiky. Moc si od toho ale neslibuju.
Dále už toho moc nezbývá. Napadá mě otevřít speciální téma, kde byste měli možnost pokládat dotazy a ty by se vždy jednou za určitý časový úsek zaslaly všem zástupcům politických subjektů, kteří by měli možnost na ně odpovědět - do určitého data. Až by byly odpovědi všech subjektů shromážděny, zveřejnily by se odpovědi.
Vím, není to pružné, ale aspoň něco. Přivítám další návrhy a nápady.
JF
7.9.2005 14:28
Jaroslav Fišer (neregistrovaný)
RE: forma chatu se zastupiteli
Další otázkou je, jestli bude mít taková diskuze taky nějakou úroveň. Rozhodně bych nerad, aby se to zvrhlo jen v nadávání a urážení zastupitelů. Jak sama jistě vidíte, u některých témat nejde prakticky o diskuzi, ale obyčejné překřikování, urážení a handrkování na úrovni hospodských ochlastů nebo zastydlých puberťáků, navíc anonymně. Jak jsem si nedávno ověřil, zastupitelé diskuzní fórum čtou, ale nemají potřebu se do takové diskuze až na výjimky zapojovat. (ani se jim nedivím).
8.9.2005 14:51
plaváček (neregistrovaný)
bohužel...
máte pravdu. Myslím si ale, že se tomu moc dobře zabránit nedá. Když někdo pošle dotaz plný urážek, tak ho buď předáte a zastupitel si ho přečte, nebo nepředáte a budeme tu mít cenzuru jako za socíku. Nevím, co je lepší. Osobně bych se přikláněla k tomu, aby se napsalo, komu můžou lidé dotaz poslat - třeba každý týden někomu jinému. Tento konkrétní člověk se do určité doby vyjádří. Bohužel tím odpadá konfrontace, jakou jsem si představovala, protože odpověď bude s největší pravděpodobností sepsaná stejně nějakým tiskovým mluvčím.
13.9.2005 09:50
Martin Soukup (neregistrovaný)
RE: bohužel...
Vážená paní "Plaváčku",
chtěl bych Vás jen ujistit (a myslím i za své kolegy), že články do novin, odpovědi a různá vyjádření, jsou dílem osobního názoru a vlastního rukopisu pisatelů. Tiskoví mluvčí podávají pouze oficiální vyjádření města k závažným tématům, kterým se úřad jako každá jiná firma nevyhne.
Při nástupu na radnici mě ale překvapilo, jak málo se lidé obrací na politiky ve vedení města. To, že jsme nedosažitelní a nekomunikujeme je chyméra, kterou si živí uměle každý sám. Samozřejmě není možné každému a se vším vyhovět. Osobně vítám jakoukoliv diskusi (smysluplnou). K dispozici jsou pro všechny občany oficiální web stránky města www.hradeckralove.org, kde jsou kontakty na politiky.
13.9.2005 17:31
dalybor (neregistrovaný)
RE: bohužel.../p.SOUKUP/
Souhlasím s názorem, že existují již dávno ustavené techniky komunikace občanů s politiky..Nevím, jestli se dnes o tom učí třeba děti ve školách, ale obecné povědomí o právech a povinostech občanů, Zastupitelů nebo třeba Policie.Toto je dle mého velmi zanedbaná oblast. Sám jsem si musel přiznat, že přes mou nespokojenost s prací Zastupitelstva, vlastně ani nevím, jak reklamovat své námitky.Tedy techniku onoho.Vím sice- že pracují kanceláře jednotlivých poslancům, či že lze kontaktovat radní pomocí pošty. Proč tak nečiním? Možná /pane Soukupe/, že tyto zdánlivě dobré možnosti nepovažují občané za smysluplné...Možná je to v tom, že chtějí své zástupce na radnici konfrontovat veřejně..?
Byl jsem svědkem toho, že primátor našeho města lhal. Výsledek? Těžko uvěřitelné..a "kdo ví, co jsem to vůbec slyšel". Proto mé zjištění až tak valný dopad na pana Divíška neměl...Protože nelhal "veřejně".
V Hradci se média trochu podivně vyhýbají právě výše uvedené konfrontaci politiků s veřejností. Důvod jen tuším. Společnost není ještě natolik zralá, aby se místním novinářům jejich "nicnedělání" vrátilo i s úroky, tj. aby o jejich špatnou práci přestal být zájem. Jejich etika? Je taková jaká je - právě naší nezralostí tvarovaná..A politici právě a stejně tak - tvarovaní "nicneděláním" ochránců demokracie /novináři/... přirozeně neradi předkládají výsledky své práce /"práce"/...Takže chápu /bez sarkazmu/, že pan zastupitel Soukup by raději osobně odpovídal - než aby se vystavil čemusi daleko méně bezpečnému - dal se všanc všem...Pan Samohrd Vás ovšem pane Soukupe už dávno předběhl! Škoda /pro Vás/ - docela se mu ten trik s "otevřeným" rozmlouváním s občany - voliči vydařil...Kvitováno bylo velmi..Jen ti "fotbalisti" kdyby se mu do toho nenamontovali...Trapně utekl z boje...přitom si byl tak jistý, že....jsme jen hloupí občané, kteří ho zase a zase půjdou volit...když je tak "lidový".
Toť má zkušenost a příklady toho - jak systém funguje, respektive, jak si všichni alibisticky namlouváme, že je vše, jak má být...Což si ale ani ve snu nemůžu myslet...Naopak.
Věčná škoda pane Soukupe - že se reálně nedostanete ke svým spoluobčanům "dole". Občas by jste se totíž měl "zezdola" slyšet. Určitě by jste kroutil hlavou..O hodně přicházíte - to myslím upřímně a v dobrém. Protože MY pak vinou Vaší špatné práce ... rovněž.

D.Š.
14.9.2005 00:01
Samohrd (neregistrovaný)
RE: dalyborovi
Vidím zde po čase opět své jméno (čtu si fórum téměř každý den), a on tu pan dalybor oznamuje jaké používám triky, v čem si jsem jistý, co si myslím o občanech, z čeho utíkám, atd.
Milý pane Dalibore,
pokusím se Vám vysvětlit, doufám že naposledy, v čem se mýlíte.

1) Jak vyplývá z mé profese, na fóru většinou diskutuji v tématech o urbanizmu, dopravě, parkování či cyklistických stezkách. Domnívám se totiž, že mohu v těchto oborech přispět sem tam nějakou tou informací, či názorem. Proto to dělám. Někteří takový můj počin zde hodnotí jako arogantní povyšování se, jiné zase potěším. Nejvíce je těch naštvaných. Nic jiného také nelze od "fórové" diskuze očekávat. Kdyby mi šlo opravdu o trik na občany, vypadaly by moje diskuzní příspěvky podstatně jinak.

2) Z fotbalové diskuze jsem trapně neutekl. Považuji jen za dost neproduktivní na Vašich 60 stejných názorů odpovědět 60-ti mými stejnými názory.

3) Kdyby mi šlo opravdu o volební přízeň fotblových fanoušků, šel bych před volbami na Malšák a slíbil jim postavení nového stadionu. ¨Vašimi slovy : To bych si ale musel myslet, že jsou hloupí občané, kteří mne zase a zase půjdou volit…když jsem tak „lidový“.

P.S. K tématu live chat se zastupiteli : Uvítám diskuzi, ve které budu mít co říct.

Zdraví Vás Martin Samohrd
14.9.2005 00:07
Samohrd (neregistrovaný)
RE: daliborovi
Vidím zde po čase opět své jméno (čtu si fórum téměř každý den), a on tu pan dalybor oznamuje jaké používám triky, v čem si jsem jistý, co si myslím o občanech, z čeho utíkám, atd.
Milý pane Dalibore,
pokusím se Vám vysvětlit, doufám že naposledy, v čem se mýlíte.

1) Jak vyplývá z mé profese, na fóru většinou diskutuji v tématech o urbanizmu, dopravě, parkování či cyklistických stezkách. Domnívám se totiž, že mohu v těchto oborech přispět sem tam nějakou tou informací, či názorem. Proto to dělám. Někteří takový můj počin zde hodnotí jako arogantní povyšování se, jiné zase potěším. Nejvíce je těch naštvaných. Nic jiného také nelze od "fórové" diskuze očekávat. Kdyby mi šlo opravdu o trik na občany, vypadaly by moje diskuzní příspěvky podstatně jinak.

2) Z fotbalové diskuze jsem trapně neutekl. Považuji jen za dost neproduktivní na Vašich 60 stejných názorů odpovědět 60-ti mými stejnými názory.

3) Kdyby mi šlo opravdu o volební přízeň fotblových fanoušků, šel bych před volbami na stadion a slíbil jim postavení nového stadionu. ¨Vašimi slovy : To bych si ale musel myslet, že jsou hloupí občané, kteří mne zase a zase půjdou volit...když jsem tak "lidový".

P.S. K tématu live chat se zastupiteli : Uvítám diskuzi, ve které budu mít co říct.
Zdraví Vás Martin Samohrd
16.9.2005 19:19
dalybor (neregistrovaný)
: daliborovi Re: p.zastupitel Samohrd
Pane Samohrde,
smyslem diskuzí je dostat se k "jádru věci". Na této cestě k onomu je dozajista milión názorů a protinázorů...Žádný div.
Ale divný mi už připadá, když zastupitel /v tomto případě z VPM/, ve chvíli, kdy se diskuze právě k jádru dostane, když zjistí, že pravdu neměl on / ale ten "dole" - občan/, no tak že se někam tento zastupitel odebéře - mimo fórum, či k jinému diskutovanému tématu.
Toto já považuju v demokratické společnosti za neodpustitelné! Zastupitel - a kašle na lidi??

Ptal jsem se Vás na konkrétní Vaše tvrzení - zda-li si za ním stojíte.Stačilo mi vaše ANO, či NE. Možná jsem ale vytvořil jakousi atmosféru strachu, když jsem předjal, že s tím, že si budete i nadále stát na svém - budete muset zároveň hned k tomuto připojit i omluvu /protože jste kecal/.
Takže jste raději neodpověděl...
No a Vaše důmyslné vysvětlení toho, že jdete do diskuzí "se svou kůží na trh", takže voliče nejen získáte, ale zároveň tím mnohé od favorizování Vaší VPM odradíte..Tak to se opravdu stalo! Ale nyní je to od Vás jen "z nouze cnost"...Původní záměr byl totíž "udělat se hezkým", diskuzí se spoluobčany, kteří tak posléze ocenili /trapný/, že se s nima někdo vůbec baví /hradecká občanská submisivita/, navíc fundovaně - v lecčem se vyznáte. Ale a jenže Vaše bodré a sebejisté pokračování v "přibližování se k občanům" /Vaše image/ Vás dostalo záhy na tenký led...Sport a fotbal a SKHK, tam Vaše "síla osobnosti" podporovaná jistotou o oné naší submisivitě však náhle přestala účinkovat.Nadělal jste si nepřátele a Vaší straně prokázal medvědí službu...Tak teď alespoň tvrdíte, že to tak vlastně mělo být - že jste s tímto očekáváním do "poctivého diskutování s občany ve svém volném čase naprosto přepracovaného hradeckého zastupitele" upřímně šel.
Tak jako nikdy - tak ani v tomhle Vám a Vaší straně nevěřím.Nejste sic o nic moc horší než další a další hradečtí radní, ale to není omluvou.
Neberte mé "špinění" ve zlém. Dochází jen k přirozené reakci na stav, který tu v Hradci nastal, který je možná i nějakým historickým prokletím pro tohle krásné město..Nejspíše složením obyvatelstva determinovaným.

Věřím, že přirozeně Vy a Vaše strana VPM zmizí z radnice, stejně tak jako mnoho lidí - politiků z jiných /etablovanějších/ stran - případně rovněž další strany celé...

S pozdravem
Dalibor Šustr
HK
7.9.2005 17:53
Filip (neregistrovaný)
RE: forma chatu se zastupiteli
Ja bych zajem mel a nemalej. Otazek mam v zasobe uz vic nez dost, jedna smysluplnejsi nez druha :)
16.9.2005 21:37
Luboš (neregistrovaný)
live chat se zastupiteli
Elektronická debata je dle mého názoru k ničemu. Byl jsem účastníkem několika sezení veřejného zasedání městské rady a nabyl jsem dojmu, že obyčejný občan nemá šanci diskutovat. Nakonec pan náměstek Malíř jasně řekl v televizi ( tuším regionální vysílání ve středu nebo ve čtvrtek ), že volby rozhodly o zástupci "lidu", který rozhoduje o městě. Občané nemají co kecat do rozhodnutí např. o rekonstrukci čutálistů... Blíží se volby, že? Tuším, že se blíží volby pane náměstku Soukupe nebo proč se najednou zviditelňovat? Normální občan "salonu" nedá hlas ani panu Divíškovi ani panu Malířovi ani Vám... Co dodat? Hradec chátrá...
26.11.2005 17:21
KJ (neregistrovaný)
live
To je přece nesmysl, leda chvilku před volbami by někdo přišel.
6.12.2005 20:39
z HK (neregistrovaný)
zastupitelé....
Ono by přece úplně stačilo, kdyby se občanovi na jeho písemný doporučený podnět, dotaz, na prostě dopis, dostalo v zákonné lhůtě vůbec nějaké odpovědi, prostě aby vše fungovalo tak jak podle zákona má, (myšlen OŽP - na odpověď se čeká už rok) Pokud tohle nebude VŠUDE na 100 procent FUNGOVAT, je jakákoli snaha o cokoli dalšího jen opičárna.
11.12.2005 21:53
z HK (neregistrovaný)
RE: zastupitelé....
live chat je hovadina.Vždyť obyčejní občané nestojí magistrátu za odpověď, jsou pro ně míň než nic, pokud se náhodou někoho magistrát zastane, jsou to "nekalé živly", ještě jim na ochranu pošle MěP! A hnoje může být pomalu po komín, ale jsou to údajně nejpořádnější lidi široko daleko - divíte se? - to je fakt!
8.2.2012 08:45
Petr - HK  (Guru +4)
komentáře zastupitelů
Narazil jsem na zajímavý web, kde by měly být zveřejněny neupravované názory a komentáře zastupitelů: www.hradeckralove.org/hradec-kralove/komentare-zas... . Zatím možnosti vyjádřit se využil jen zastupitel Ing. Nádvorník. Tato stránka bude zajímavá zvláště před volbami:-) Uvítal bych i veřejné diskusní fórum mezi zastupiteli, ať víme, koho jsme si zvolili.

28.3.2012 14:40
hokejka  (Nováček)
RE: komentáře zastupitelů
I já uvítám nějaké to vyjádření zastupitelů k narůstajícímu bordelu ve městě i případnému výhodnému investování do nevzhledných soch, neviditelných varhan, nebo do islandských bank v in vestičním rozkvětu...
29.3.2012 10:27
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: komentáře zastupitelů
K soše starosty Ulricha se nemůžu vyjádřit jinak, než že se mi nelíbila a považoval jsem její instalaci za trapnou předvolební akci, která byla uspěchaná a nepovedená především proto, že musela být dokončena právě před volbami. S odstupem považuji proto i svoji osobní účast za nešťastnou, byť se mi myšlenka setkání všech dosavadních primátorů města při poctě dr. Ulrichovi zdála nejdřív docela zajímavá. Když jsem ale potom viděl průběh té akce a samotnou sochu, začal jsem se hned tam dost stydět, ale už se nedalo nic dělat.
Pokud jde o varhany, nemám taky žádnou osobní zkušenost s tím, jak to celé vzniklo, ale nemám taky žádný důvod si myslet, že to je akce, kterou si někdo z tehdejšího vedení města přihrál nějakou "malou domů". Neumím posoudit, jestli ten varhanář je nezodpovědný blázen nebo podvodník, a jen doufám, že varhany ve filharmonii jednou přece jen budou.
Trochu jiná je záležitost islandských fondů. Ani v tomto rozhodnutí jsem nehrál prakticky žádnou roli (snad jen tím, že peníze, které se do fondů ukládaly, pocházely z prodeje akcií Elektrárny Opatovice, který jsem naopak dojednával osobně, ale to je jiný příběh). Rozhodně bych ale nevinil tehdejší vedení města z toho, že peníze ukládalo zrovna takhle. Jen pro doplnění, hospodaření města vykazovalo v letech 1990-98 přebytek výši cca 1,25 mld. Kč. Tyto přebytky byly co nekonzervativněji (a tedy minimalizací rizik) ukládány do různých bankovních instrumentů, jejichž výnos mohl činit až 250 milionů korun. Jestliže tedy krach islandských bank připravil město o cca 80 milionů, znamená to při pohledu z druhé strany, že město i tak vydělalo šikovnými bankovními operacemi cca 170 milionů korun. A trochu optimismu nakonec – mám právě v těchto dnech možnost připravovat jednání, které možná tuhle již prakticky odepsanou ztrátu zajímavým způsobem zmírní. Omlouvám se, víc teď prozradit nemůžu, ale držme si palce, vypadá to dost nadějně. . .
29.3.2012 20:09
xicht53  (Pokročilý)
RE: komentáře zastupitelů
Dobrá tedy, zkusím přijmout teorii, že v žádném z těch případů nešlo o úmysl přihrát někomu (si)nějaký kšeftík nebo něco vytunelovat. Zbývá tedy jen chybné manažerské rozhodnutí nebo snad nešťastná náhoda, jako v případě Islandu? To se to snadno rozhoduje o penězích, které nejsou moje, ale které spravuji jiným. No prostě to nevyšlo, no a co? Uděláme další sbírku na varhany, třeba zase někdo přispěje a napodruhé to možná vyjde, necháme vytesat dalšího starostu, jestli se najde větší kámen, aby se do něj vešel celý, i kdyby bez psacího stolu na pylonu. Peníze z městské kasy tak permanentně mizí a vlastně je všechno v pořádku. Není to trochu smutné?
Spočítat to můžeme zastupitelům u voleb, ale to evidentně nefunguje, jinak by tam nebyla stále ta samá jména, s malou obměnou.
Co ale pochopit nedokážu, proč město v době, kdy nevědělo kam s penězi, neinvestovalo samo do parkovacího systému. To snad nemohla být nejistá investice.
Trochu jsem se rozohnil, ale to pod vlivem zprávy, že by mohly v centrálu skončit přenosy z MET či BT. Budeme jezdit do Chotěboře, Semil, Chrudimi? I když na druhou stranu, návštěvnost těch úžasných představení bývá na stotisícové město někdy až trapná. To ale na některá živá vystoupení taky. Snad jen na Rybovku a silvestrovské koncerty bývá plno, skoro bych tipoval, že několik řad je zaplněno představiteli města a jejich příbuzenstvem, kteří ty lístky možná dostali zadarmo. Nebo za celoroční úsilí ve prospěch nás, občanů města, daňových poplatníků.
31.3.2012 15:07
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: komentáře zastupitelů
Jestli jste nikdy neudělal špatné rozhodnutí, pak jste génius a zasloužíte si Nobelovu cenu. V Microsoftu například považují za dobrého manažera toho, kdo udělá 30% správných rozhodnutí z těch všech, která učinit musí.
Město ošem není soukromý podnik (i když to někteří nějak nedovedou pochopit) a kolektivní rozhodování možná mírně zlepšuje procento dobrých rozhodnutí (i když si tím nejsem jist), ale bohužel hlavně zbavuje individuální zodpovědnosti ty, kdo rozhodují.
Osud Cenrálu je pro mě velikým zklamáním a jsem navíc docela přesvědčenej, že u většiny zastupitelů, kteří to způsobili, nešlo o rozhodnutí chybné, ale zlomyslné a škodící zcela vědomě...
Stejně tak samozřejmě kolektivní nezodpověnost vytváří podmínky pro chytráky, kteří si za hloupost kolegů schovají svoji vychytralost, která otevře prostor pro nějakou malou (nebo i velkou) domů. Stranická disciplína je pak další mor. Když vidím kolegy a kolegyně, jak přicházejí na zasedání zastupitelstva s tahákem, kde mají přesně rozpesáno, jak mají v kterém bodě hlasovat, je mi jich docela líto. A není síly, která by je pak přesvědčila, že to, co mají na taháku, je cesta do pekel.A právě tam poslali Centrál...
1.4.2012 15:52
xicht53  (Pokročilý)
RE: komentáře zastupitelů
Děkuji za odpověď, ale to jste mě vůbec nepotěšil. Jestli máte pravdu, tak to je tady ještě horší, než jsem si myslel a vypadá to opravdu beznadějně. Zdá se, že je v tomhle státě překmotřeno.
P.S. Kde bych prosím mohl nalézt seznam těch správných rozhodnutí zastupitelstva, abych jen nebrblal? :-)
1.4.2012 17:00
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: komentáře zastupitelů
Seznam usnesení Zastupitelstva najdete na www.mmhk.cz dokonce i s protokolem, jak kdo o nich hlasoval.
Když vynecháme schvalování programu, volbu ověřovatelů zápisu a podobné procedurální věci (tam moc chyb neděláme :-)), zbývá tam na každé zasedání zastupitelstva nějakých možná 5O-60 hlasování. A troufnu si tvrdit, že v průměru alespoň třiceti, možná čtyřiceti z nich městu žádnou škodu neděláme. Takže jsme vlastně lepší manažeři, než jakými disponuje Microsoft!?? Ovšem, když kouknu na dnešní datum... :-)
1.4.2012 21:45
xicht53  (Pokročilý)
RE: komentáře zastupitelů
Aspoň že tak :-)
30.3.2012 11:13
Cassarelli  (Nováček)
kriminál
Nastala doba kdy pujdou do tepláků všichni kdo nevýhodně jednali za město. Žádné manažerské pochybení ani další debilní vychytralý výmluvy neprojdou.
2.4.2012 17:47
hokejka  (Nováček)
RE: kriminál
Začínám věřit v lepší časy protože hlavně mladý lidi mají naprosto odlišné představy o budoucnosti nebo chování zastupitele než bratr Dvořák nebo soudruh Soukup. Ono totiž nejde jenom o kámen či píšťalky ale i o takové stavby jako je koupaliště v močálu (piloty za 200 milionů) jehož kapacita je vhodná tak pro Kukleny a ne 100 tis. město, předražený autobusák svítící do noci a hozen na bedra DPmHK a mnoho dalších.Ne náhodou historici zdůrazňují např. pražskou defenestraci. Doba ale není dobou kmotrů, ty osobně nejsou problémem. Problém je v těch co jim přeochotně vylizují zadnice za mrzkou odměnu. Věřím že časy obou jsou pomalu ale jistě sečteny.
2.4.2012 18:49
Cassarelli  (Nováček)
RE: kriminál
...připravují se nejen trestní oznámení, ale především materiály, které budou třeba při prokázání viny konkrétních lidí. ;-)
2.4.2012 18:24
Eva  (Pokročilý +6)
parkování
Doufejme, že zastupitelé, ani soudní obyvatelé nepodlehnou pomatenému přání p. Česáka a spol., kteří chtějí postavit na části Jiráskových sadů parkovací dům. /Viz dnešní regionální zprávy ČT 24/. Tak mladý a tak líný ujít pár kroků /nehledě na neobsazenost Kačnerky/.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme