Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
3.1.2003 11:08
J.Svátek (neregistrovaný)
Pokud se podíváte na náklady na jednoho městského policajta a přínos této ozbrojené složky, tak lehce zjistíte, že by bylo vhodné část z těchto peněz převést na stání policii a vydělali by na tom všichni. Proto sám tvrdím: městskou policii v té podobě a finančních nárocích zrušit. Protože reakce potrefených hus a rodinných příslušníků bude jistě následovat, pak jen doplňuji, že jsem nikdy nebyl městskou policií pokutován a také jsem necítil nikdy potřebu těchto zbytečných ozbrojenců využít. Viděl někdo někdy to, že by městská policie dala botičku na osobní auto se kterým jezdí pan Martin Dvořák i když často parkuje na zákazu zastavení?
5.1.2003 09:14
dvořák (neregistrovaný)
Já tedy viděl. Ne botičku, ale docela slušnou sbírku pokut. Když jsem byl primátrorem, mělo moje služební auto výjimku ke vjezdu do řady míst. Tehdy mi městská strážnice dala pokutu za to, že jsme stáli jedním kolem na chodníku, na což se výjimka nevztahovala. Požádal jsem velitele městské policie, aby ji veřejně pochválil před ostatními. Dnes už žádné speciální úlevy nemám, snad s výjimkou parkování před obřadní síní, pokud oddávám, a před magistrátem, pokud tam vyřizuji záležitosti zastupitele. I v této situaci mohu práci městské policie ocenit a přes pár excesů, kdy si nechali třeba sebrat výstroj od pár chuligánů, si myslím, že jsou potřeba a pomáhají tam, kde mohou a kde je to potřeba. Mrzí mě ovšem, že se opouští původní koncepce služeben rozmístěných po celém městě tak, aby občané "znali svého strážníka".
30.1.2003 13:17
J.Svátek (neregistrovaný)
Re:
Kampak se také poděla např. horská kola která daroval pan Ptáček Vašim podřízeným policistům pane exprimátore? Nejen ztracená výstroj ale také kola pryč. Lepší paměť pane poslanče! Jinak je nutno Vaše odpovědi považovat za irelevantní.
31.1.2003 09:52
dvořák (neregistrovaný)
RE: Re:
Nevím sice, jestli osud několika horských kol nějak zásadně zpochyňuje právo mít svůj názor na celkovou koncepci městské policie,ale ptáte-li se právě mě, kam se poděl dar pana Ptáčka, pak Vám mohu odpovědět jen to, co si pamatuji, a toho není tak moc, přece jen už je to cca deset let. Ve zbytcích mé paměti jsem vydoloval to, že předmětná darovaná kola byla sice předána s velkou pompou, ale měla drobnou vadu na kráse. Byla to kola dětská nebo možná dorostenecká, každopádně poddimenzovaná s ohledem na výšku a váhu průměrného městského strážníka. Dar byl tedy zdvořile převzat policií a poté, co se prokázala jeho nepoužitelnost pro výkon služby, byla kola po nějaké době nutné k pozapomenutí toho úvodního humbuku myslím předána nějakému dětskému ústavu, ale na to už bych ruku do ohně nedal, zkuste se poptat na městské policii přímo. Pokud jde o samotnou myšlenku "jízdní policie" na horských kolech, pamatuju se docela dobře na debatu nad směrnicí k použití služebních kol, která mimojiné stanovala, že "jízdní hlídka musí být nejméně tříčlenná, tak aby v případě nuntosti minimálně 2 strážníci mohli být nasazeni v zákroku, zatímco třetí člen hlídky musí zabezpečovat kola před ukradením". Takové ustanovení má svoji zjevnou logiku, v praxi by ovšem znamenalo takovové zvýšení nároků na početní stavy strážníků, že bylo od úvahy o využití kol zcela upuštěno. Dodnes si ovšem nejsem jist, jestli to bylo rozhodnutí správné a jestli rada města tehdy jen nepodlehla účelové argumentaci lenošných policistů, kterým se prostě nechtělo vyměnit auto za kolo.
13.2.2003 13:51
petr šolc (neregistrovaný)
RE: Re:
rád bych uvedl na pravou míru zřejmě neúplné informace ohledně jízdních kol MP HK. V letech 1993-1995 bylo hradeckými podnikateli zapůjčeno celkem 18 jízdních kol. Šlo o kola horská s vybavením SHIMANO-SIS, 3x5 převodů. Kdo se alespoň trochu "motá" okolo cyklistiky ví o co jde. Z tohoto počtu byly 4 jízdní kola vráceny zpět majitelům na jejich žádost, 3 ks byly zcizeny během používání (obava o kola během služebního zákroku nebyla až tak lichá), 2 jízdní kola byla na žádost majitele fy Progresstisk - p.Ptáček předána 22.12.1995 Policii ČR. Zbylá kola jsme začali na podzim 2002 postupně vracet majitelům. Zkušenosti, které jsme provozem těchto jízdních kol získali jsme využili při obnově jízdního parku, již za prostředky MP HK. Kola jsou využívána převážně v období jaro - podzim k hlídkové činnosti zejména v okrajových částech města.
11.9.2004 11:24
JAN (neregistrovaný)
jako mětská policie není vidět koukněte se na ostatní města třeba liberec jak si tam váží MP jek kvůli tomu jak hlídá parkování pánové v neděli večer když si zastavíte na palceném parkingu a nemáte lístek tak máte bez milosti do 35 min botičku a budete se divit jak si všichni dávají pozor!!! a vůbec kde je Mp když se v sobotu večer na nábřeží u muzea opíjí mateřská školka pravda sem tam je tam někdo 18+ ale to je vyjímka ale na fotbale to si ty naše plešatý městský hlavy vybíjet komplexy umějí !!!
12.9.2004 11:36
jarda (neregistrovaný)
placené parkování v neděli
Co to tlacháš, od sobotní 14té hodiny a celou neděli je parkování na placených místech v HK zdarma (aspoň na naprosté většině míst).
6.1.2003 12:17
frp (neregistrovaný)
Věřím, že se strážníci přestano vozit v autech a z tohoto postu "hlídkovat". Věřím i tomu, že se budou věnovat zásadním věcem, jako třeba hlídání neosvětlených cyklistů, nebo hlídkování před školami a na jiných exponovaných místech.
V mnoha městech republiky jsem viděl v jednosměrných ulicích u vjezdu do jednosměrné ulice poznámku "Provoz cyklistů v obou směrech" Jenom hradečtí měští strážníci mají zálibu v tom, pokutovat cyklisty kteří jedou v ulici V kopečku v protisměru. Ta cedule tam chybí. Že tam je zákaz vjezdu všech motorových vozidel jim ovšem nějak uniká. Takovýchto příkladů neodůvodněné šikany by se určitě našlo víc. Sám osobně si myslím, že cyklisté s chodci se dokáží docela dobře shodnout a nepotřebují na to dohled stážníků.
Závěr: Ať se věnují zásadním věcem, souhlasím s panem Dvořákem a´t jsou vidět a budou mít naší podporu. Jezděním v autech si ji ovšem nezískají.
6.1.2003 13:20
Michal (neregistrovaný)
Městská policie a rozšířené kompetence,zkušenosti s touto institucí
Nevím jaké má frp zkušenosti s MP (městská policie), ale viděl jsem je dělat i hodně jak on říká užitečnějších věcí. Např. poslední povodně a to upozorňování obyvatel Svinar - dům od domu. Cyklisty bych hnal s chodníku. Moji neteř jeden takový srazil na chodníku a ujel. U škol je vídám každé ráno. Jistě, dávají "botičky", pokutují, ale myslím si, že kdyby tu nebyli, tak státní policie nestíhá. Zejména dopravu. Mají totiž asi dost svých starostí.
6.1.2003 21:22
Ondras (neregistrovaný)
MP
..nedavno jsem cetl clanek v novinach jak americky turista v praze chvalil strazniky MP, ale divil se proc pak po zasahu volali jine policisty aby odvezli provinilce...tvrdil ze pry v americe ve mestech jsou jen jedni policiste kteri zvladaji poradek...

..podle mne je MP zbytecna...ne ze by neplnila funkci ale jako organizace..MP by mela byt soucast PCR...klidne at jim zustane stejna uniforma ale at je to jen "jednotka pro poradek ve meste" (nebo jak to nazvat - neco jako "dopravni policie", nejak by se nelisili od beznych PPCR) napr ODD č.3 na Benesove tride-dejme tomu 10 strazniku(policistu) kteri by byli neustale k videni na ruznych mistech celeho Moravskeho Pr...neustale v pohybu...stejne tak dalsich dvacet policistu v dalsich castech mesta...Mestska policie polyka zbytecne penize kdyz plati dalsich nekolik lidi spjatych s chodem teto organizace....a konecne vlada by se tak nemusela zbytecne zabyvat novymi zákony o posilneni pravomoci Mestskych strazniku a venovala se jinym uzitecnejsim zakonum...........

...asi bych mel vysvetlit pocty kterych jsem se zde dopustil ..MP ma jestli se nemylim 97 strazniku...jestlize by se udelala trismenna pracovni doba pak by vam to dozajiste vyslo a zbylo by tu sedm patych kol u vozu....( "zaloh")....pocet 100 strazniku na HK je podle mne dosti dostacujici ..a pokud by byli videt tak jako doted a treba i v poctech jak jsem uvadel dosli by jsme ke snizeni kriminality v celem meste...jde jen o psychologii a pokud by byli videt jeste vice a treba i v odlehlejsich castech mesta alespon jednou denne......pak by clanky v RADNICI opevujici hradec jako nejbezpecnejsi mesto skutecne za opravnene!
8.1.2003 00:25
JindraK (neregistrovaný)
RE: MP
Naprosto souhlasim s nazorem, ze je dobre (vhodne) mestskou policiii zrusit! Nebo dokaze nekdo vysvetlit, proc mest. policie zatajuje informace o prestupcich? Posledni pripad je pokousani psem v HK. Odpovi nekdy také reditel policie pan Srajer?
8.1.2003 11:47
Ondras (neregistrovaný)
RE: MP
nepisu zrusit doslova ale preorganizovat a prevest pod PCR!...tak by nemusel odpovidat dalsi nadbytecny reditel ktery jak tak ctu na verejnost hazi bobek a odpovidal(a) by mluvci PCR...

pokd jde o ty psiska...zase chyba zakonodarcu...ptam se uredniku na radnici : jde , je , nebo uvazujete o vytvoreni vyhlasky ktera by resila co si vlastne pocit se psem ktery napadl??...lze vytvorit vyhlasku ktera by resila napadeni psem (s vaznymi nasledky) okamzitou kulkou do psi hlavy?!!!!..namisto toho aby se posilali do lapaku majitele psu ( problem preplnenych veznic a zbytecne prutahy u soudu)....nebo si musime pockat az veprovy hlavy v parlamentu vymysli nejakej zakon kterej budou kazdej rok upravovat ( viz pravomoce MP :o))
29.11.2004 16:29
daimon (neregistrovaný)
RE: MP
Ahoj chlape, myslím, že nemáš blbý názory. Jen k té Americe, sorry, ale nějakej pátek jsem tam pobýval a základ všeho (klid, pořádek a bezpečí v ulicích) tam zajišťuje právě CITY POLICE (městská policie). Existuje a maká tam i STATE POLICE (státní policie), TRIBAL POLICE (kmenová policie v rezervacích) a spousta dalších uniformovaných nebo neuniformovaných bezpečnostních složek s různými specializacemi.
v ČR ( potažmo v HK) bych dal strážníkům šanci, nemám s nimi špatnou zkušenost. Když jsem je zavolal, tak přifrčeli do deseti minut a pomohli. Nemám co dodat. Čus.
9.1.2003 12:02
JindraK (neregistrovaný)
MP HK
Informovat o zaplavach mohou i neuniformovani zamestnanci uradu. Muj postoj na zruseni MP v HK je zalozen i na tom, kolik penez tento ozbrojeny sbor spolkne. Odvazim se tvrdit, ze pokud by se polovina z dnesnich penez nutnych pro zivot MP prevedlo na policii statni, pak by mesto usetrilo a kvalita prace by byla nejmene stejna, mozna lepsi. Viz mlceni reditele MP HK k poslednimu pokousani psem. Vyjadri se na tomto foru uz konecne nekdo z velmi dobre placenych uredniku mesta (reditel policie, tiskovy mluvci nebo primator)? Dekuji za neignorovani obcana mesta.
29.11.2004 16:32
Robin (neregistrovaný)
RE: MP HK
Nepracuješ náhodou u PČR, synku?
9.1.2003 12:14
J.Svátek (neregistrovaný)
kometář
Děkuji za korespondenci mailem. Určitě Vám odpovím. Nyní již k tomu co jsem načal. Kdybych nebyl svědkem toho, že Vaše soukromé auto nedostalo botičku a vedle parkující trabant, parkující také na zákazu jako Vy, dostal botu, tak tady na foru čas neztrácím. Strážník na dotaz, proč dává botu jen na jedno auto odopověděl, že druhé patří Vám a on nechce mít problémy. Toto se stalo, když jste byl ještě primátorem a protože z oken svého bytu jsem podobnou situaci viděl několikrát, dovoluji si toto uvádět jako klasický případ toho, jak nemá MP fungovat. Lituji, že Vám toto nemohu doložit jinak než svým tvrzením a svědectvím souseda, který venčil psa. Fotodokumentaci nemám a nechci ani se dostat do situace, kdy politik chce vše prokazovat písemně a s doklady hodné práce StB. Jsem svobodný občan a tak máme oba stejná práva. Nebo snad ne? Svůj názor na situaci vnímanou vlastními smysly zatím ještě říci mohu!
9.1.2003 12:17
J.Svátek (neregistrovaný)
RE: kometář
Předcházející text patří panu M.D. Za chybu se omlouvám. J.S.
9.1.2003 22:35
dvořák (neregistrovaný)
městská policie ano či ne
Rozhodně Vám Vaše právo na názor nehodlám upírat, doufám, že totéž platí i obráceně:-).Mohu-li tedy v rámci debaty o městské policii dodat svůj názor na to, co jste napsal, pak tedy strážník, který údajně informoval Vašeho souseda tímto způsobem, by měl být exemplárně potrestán, neboť buď říkal pravdu a pak tedy nekonal svoji povinnost vůči autu, které stálo neoprávněně na zákazu zastavení (na rozdíl od té chrabré policistky, která to udělala a já ji za to navrhl na odměnu) a nebo měl pykat za to, že nesprávně informuje občany, protože neřekl, že auto, které neopatřil botičkou, má speciální výjimku ke vjezdu a ke stání i tam, kde to značky zakazují. Neumím po těch letech odhadnout, která varianta byla ta skutečná, ale zopakuji, že jako primátor a tedy velitel městské policie jsem skutečně na soukromé i na služební auto měl nějaké výjimky na stání a vjezd. Vašim smyslům tedy nemám důvod nevěřit, ovšem nemohu bez dalších informací ani potvrdit, že to auto bylo skutečně moje, natož zda ke stání na tom zákazu mělo nebo nemělo povolení. Co ale říci mohu, je to, že ten Váš soused měl každopádně chování toho strážníka ohlásit jeho nadřízenému. Pokud to neudělal, nezachoval se ani on tak, jak v dané situaci měl. Jinak se mohla celá věc prošetřit a mohlo být jasno. Na okraj dodám, že botičku jsem dostal naposled 25.10. 2002 před Filharmonií. Můžete si to ověřit...:-)
I ta Vaše historka navíc podle mého názoru dokazuje, že městská policie je institucí sice diskutabilní, její sloučení či převedení pod policii ČR má ovšem jedno velice zásadní riziko, a to v tom, že tím okamžikem by město naprosto ztratilo jakoukoli šanci ovlivňovat to, co budou policisté v ulicích i jinde sledovat, kontrolovat a hlídat, kde budou pomáhat a kde fungovat represívně. Neumím si předstvit, jak dobře vyškolený a placený státní policista například tráví čas kontrolou posypaných chodníků nebo černých skládek, nepovolených staveb či dodržování tržního řádu. Na druhé straně uznávám, že na právě uvedené činnosti nemusí mít městský strážník speciální výcvik v sebeobraně, střelbě nebo v bojových uměních. Možná ani zbraň by mít nemusel. Jenže to by pak byl všem gaunerům ve městě pro smích, protože by mu kdykoli utekli nebo v případě konfliktu spíš namlátili. Naše vize byla taková, že městští strážníci by měli velice úzce spolupracovat s Policií ČR, v noci vytvářet smíšené hlídky obou kategorií a přes den by hlavně měli městští strážnící fungovat jako "pomněnkové Marie" ve Francii, tedy spíš než represi občany chránit a pomáhat jim, hodně chodit po ulicích PĚŠKY a stále ve svém, relativně malém okrsku, kde by měli třeba i bydlet, aby je tam každý znal. Bohužel, tahle koncepce bere dost rychle za své, a to dokonce i tam, kde přinesla prokazatelně řadu zlepšení bezpečnosti, tedy konkrétně v okrajových částech a přidružených bývalých vesnicích, kde se lidé přece jen celkem dobře znají.
Přes všechny problémy si ale přsto myslím, že městská policie může být velice prospěšnou a užitečnou institucí, pokud se jasně definuje její smysl a náplň a pokud nebude jen jakousi státní policií v menším a chudším provedení.
10.1.2003 01:09
Ondras (neregistrovaný)
RE: městská policie ano či ne
nevidm problem proc by policista PCR nemohl davat seky za spatne parkovani, spatne posypany chodnik a vubec pohybovat se PESKY a slidit po kdejake kravine, za kterou de vypsat blocek. Kdyz uz budou mit slusnej plat tak alespon za to ze je bude poradne videt a ne ze se vozi v aute.

Vzpominam si, tenkrat k tomu domu, ( po romech s ponikama-dnes uz nestoji ) nedaleko restaurace U Dvora, muselo prijet 6 plnych aut aby z nej vyhnali malou partu 15-ti letych kluku a holek který tam proste cudili a zavolala je baba, co cely den sonduje u okna jinak by si jich nikdo nevsiml (nebylo to poprve) .. ..a nakonec jich chytli jen pet , zbytek se poschovaval po tom dome a kdyz sem videl jak mlada holka zdatne utika policistovi co mel okolo pasu pneumatiku..a jeste se otacela a vysmivala se mu.....no myslim ze by jim ty prochazky neuškodily :o))

nechci nejak zesmesnovat PCR ale pisu co jsem videl.......
10.1.2003 18:49
J.Svátek (neregistrovaný)
RE: městská policie ano či ne
Nebudete tomu věřit, ale s Vaším příspěvkem tentokrát naprosto souhlasím. Tehdy Vaše auto opravdu žádnou vyjímku nemělo. A nebylo to jednou! Nemám zájem na zbytečných plytkých konfrontacích na webu. Městská policie v HK si ovšem hraje na něco, co opravdu není a ani nesmí být. Prostě schází na ulicích a ani zvýšené pravomoce jí autoritu nezajistí. Jen a pouze každodenní činnost. A také vidíte, že tento web není navštěvován nikým z kompetentních městských policistů. Pan ředitel prostě neodpoví.
13.1.2003 10:47
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: městská policie ano či ne
Asi překvapím nejen Vás, ale podle mých informací tento web čtou jak na městské policii, tak na magistrátu. Nevím, jestli to čte přímo pan ředitel Šrajer či primátor Vlasák, ale řadoví policisté určitě ano. Na magistrátu na stránky zavítají dokonce i někteří "hlavouni", ale nechtějte od nich, aby s Vámi diskutovali. Za prvé někteří z nich opravdu nemusejí mít čas pouštět se do obsáhlých diskuzí, za druhé ti s menšími kompetencemi mají strach se vyjádřit, aby neměli problémy. A za třetí - volby budou až za tři a půl roku :-)
ale jen pro zajímavost - lidé z magistrátu se zapojují i přímo do diskuze (i v této konkrétní diskuzi jsou zapojeni lidé z magistrátu), ale bojí se patrně podepsat, respektive nevystupují za magistrát ale za svoji osobu.
10.1.2003 07:07
frp (neregistrovaný)
Opět to sklouzlo na napadání pana Dvořáka a jeho reakce na toto napadání. Pojďte se skutečně bavit o městské policii a skušenostmi s ní. Opět se vrátím ke svému příspěvku. Co kdyby v těcto dnech vylezli ze svých aut a kontrolovali třeba osvětlení cyklistů. Určitě by to bylo užitečné. Nebo na to nemají kompetence? Mé zkušenosti s MP jsou spíše negativní. Byli velice arogantní a nepříjemní na moji dceru když jela do kopečku v protisměru, ale ty automobily zaparkované jim nevadily. Vzpomeňte si co dělali když se otevřela první část pěší zóny jak sundavali a pokutovali lidi kteří tam jeli na kole. To bylo nasazení. Bohužel pak chyběli jinde. Pokud vůbec chyběki.
10.1.2003 19:01
J.Svátek (neregistrovaný)
MP
Nechci jen a pouze napadat pana Dvořáka. Jen nesmíme zapomenout, že základní mantinely práce tohoto ozbrojeného sboru vznikly (a já se domnívám, že zcela špatně) právě za pana Dvořáka a tehdejších zastupitelů. Pokud by trochu potlačili tehdy své emoce, nemusela městská policie vůbec vzniknout. Na tento fakt nějak nezbývá místo v diskusích. Možná by právě pan Dvořák (jako opravdu jediný diskutující ex i stávající poslanec se s námi zde baví) mohl ozřejmit proč tehdy hlasoval pro vznik. Možná, pokud se ho podaří alespoň trochu zvyklat, v budoucnu se pokusí jako poslanec v rámci svých možností změnit tuto organizaci k lepšímu. Pokusíte se o to i další poslanci?
10.1.2003 23:12
dvořák (neregistrovaný)
RE: MP
To je těžké... jak z toho tady nedělat MOJE diskuzní fórum, když se toho tolik stáčí zase ke mně?:-) Pro pana Svátka jen na okraj, že pokud se opravdu jedná o epizodku z doby mého primátorování, pak jsem prostě výjimku MĚL, nevylučuju ovšem, že auto nemělo cedulku za sklem. Dost často se mi totiž stávalo, že když jsem ji nechal viditelně v autě, našel jsme ho sice tam, kde jsem ho nechal, bez botičky, ale zato s nějakým pěkným obrázkem vyrytým v laku. Nelze vyloučit ani to, že předmětné auto vůbec nebylo moje a ten strážník neříkal pravdu. Ale to už je vážně pryč, dneska si pokuty za parkování platím jako každý druhý.
Poj´dme raději k té historii vzniku MP. Je pravda, že zákon vymezoval její práva a povinnosti, ale rozhodně obcím neukládal povinnost ji zřizovat. Proč jsme se tenkrát rozhodli ji přesto ustavit jsem se pokoušel popsat už minule. Chtěli jsme dostat strážníky do okrajových částí, do ulic a udělat z nich skutečné pomocníky a ochránce v těch situacích, které "velká" policie neřešila. Ne že by k tomu neměla kompetence, ale bylo to jaksi "pod její rozlišovací schopnost" a my jsme neměli žádné páky a nástroje, ja k ji k některým popsaným činnostem donutit. Bohžel stále víc se i městská policie měnila v represívní instituci, vyzbrojovala se a měla čím dál víc "šerifské" sklony. Ale i dneska si myslím, že lepší a účinnější metodu, jak se starat o běžnou denní bezpečnost na ulicích, město nemá a PČR to prostě nikdy dělat nebude s odkazem na jiné, mnohem závažnější úkoly v boji s kriminalitou.
11.1.2003 18:17
frp (neregistrovaný)
Hrozně pana Svátka "miluju". Zase se hrabe v minulosti a zabývá se jediným případem. Vykašlete se na to a pokud už tady městská policie je pojďte se bavit o tom aby byla ku prospěchu, aby ti hoši a dívky byli vidět na ulicích svšímali si zásadních věcí. Např., kontrolovali neosvětlené cylkisty, lae nato by asi museli vylézt z aut když je tma a mráz, a to se jim asi nechce.
12.1.2003 17:48
cyklista (neregistrovaný)
Už pořád nefrplejte a nechte nás na pokoji. Víte jak v téhle zimě baterie ve světlech rychle odcházej? :-)
14.9.2004 10:09
pepa (neregistrovaný)
tak si pořiď pořádný světlo, děláš to i pro sebe
13.1.2003 09:33
J.Svátek (neregistrovaný)
Re: frp
Alespoň se nestydím podepsat pod své názory svý jménem a dávám k dispozici i kontaktní mail. Vážený FRP sice zřejmě "miluje" jinačí borce ale stydí se to říci i se svým jménem. V tomto bodě souhlasím s M.D., že útočit pod přezdívkou anonymně není zase tak velké hrdinství!
21.2.2003 23:14
J.Svátek (neregistrovaný)
Re:
Alespoň se nestydím za své jméno. FRP to je co? Komplex!
22.2.2003 09:55
J.Narozeniny (neregistrovaný)
RE: Re:
DEJTE NÁM UŽ SVÁTEK. AKORÁT SE DO NĚKOHO FURT NAVÁŽÍTE.
27.2.2003 23:45
Dvořák fuj (neregistrovaný)
RE: Re:
DVOŘÁK FUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12.1.2003 23:41
Ondras (neregistrovaný)
to je desny...nechte toho Dvoraka napokoji...tohle sou ptakoviny co resite... byl primator mel pravomoce a nejakej post tak ho vyuzival jak mohl ...vy byste nebili o nic lepsi ...hamba vam ..a ty kolare uz taky nechte bejt :o)) co se radci starat o ty MP??...radci se zamyslete co s nima protoze jaxem psal je to skutecne jedna organizace navic...mela by byt pod PCR jako jeden organ majic vice slozek..takze pokud Vy, co vecne narazite na minulost pana M.D. mate nejakej post a nejaký misto na uradech atd , jednejte, vykaslete se na politiku a moc stran a jednejte pro lidi ne pro svy koryta !!!!!!!!!!!!!!!!
13.1.2003 09:29
J.Svátek (neregistrovaný)
Re:
Když ono to všechno začíná od malých věcí. Sám žádné koryto nemám a nikdy jsem neměl. Ovlivnit věci kolem sebe mohu pouze stejně jako Vy - pouze volbami. Zatím k volbám stále chodím a je to problém zaškrtat na jednotlivých kandidátkách lidi slušné. Je mi 62 let a bohužel již něco (a také někoho) pamatuji. Právě personální složení MP v HK je obrovský problém a finanční prostředky by mohly být vyloženy jinde.
29.1.2003 20:03
Roman (neregistrovaný)
RE: Re:
Personální otázka u městské policie, to je myslím dost velký problém. Zcela určitě se mezi nimi najdou správní a odpovědní lidé, kteří se snaží dělat svoji práci odpovědně. Bohužel se ale mezi nimi najde dost borců s (parafrázuji pana Dvořáka) šerifskými manýry. Mám pocit, že si tito lidé potřebují nějak léčit své komplexy, a práce u MP je pro to přímo ideální. Kde jinde se můžou dotyční procházet veřejně v mundůru se zbraní a rozdávat pokuty.... na to práce v nějaké ochrance nestačí.
Možná to píšu trošku drsně, ale přesvědčilo mě o tom několik případů, kdy jsem se do styku s MP dostal.
Před nějakým časem, když se otevřelo Terno, stalo se módou jezdit od Mercedesu k Ternu po silnici č. 11 na kole protisměrem i v té největší špičce. Většina těchto kolařů navíc byla vyššího věku a tak trochu se s různými taškami a bedýnkami v ruce motala. Jako firemní řidič jezdím tudy několikrát denně a když jsem viděl některé nebezpečné situace, zavolal jsem na MP, zda by nešlo tyto kolaře trošku usměrnit. Odpověď na druhém konci byla jasná : Nemůžeme s tím nic dělat, protože nemůžeme cyklisty pokutovat. - Že by pouhá občasná přítomnost strážníka a napomenutí alespoň částečně řešilo situaci, o tom je ani nenapadlo přemýšlet. Oni jsou tu přece od těch pokut !

Mnohem závažnější problém jsem měl ale se dvěma strážníky, kteří, čtou-li tyto řádky, jistě se poznají.
Zaparkoval jsem na nábřeží u Novákových garáží v křižovatce. Do druhého dne jsem našel za stěračem lístek od MP. Domluvil jsem se tedy telefonem, že si situaci vyjasníme na místě. Po jejich příjezdu byli neskutečně odměření a i přes přesvědčování, s pravidly v ruce, o tom, že parkuji správně, trvali na svém, s poznámkami, jako : Pán je vtipálek.
Po chvíli jsme se dohodli na tom, že nejlepší bude zavolat někoho z Policie ČR, ať ten rozhodne. Přivolaný policista mi dal jednoznačně zapravdu.
Při odchodu mi řekl jeden ze strážníků pro mě dost nepochopitelnou větu : "VŠAK MY SI VÁS CHYTNEME JINDE !!"
Nechápal jsem proč měli na mě tak spadeno, žádného přestupku jsem se nedopustil, chování vůči nim jsem měl naprosto korektní a z žádného problému jsem se jim nevykroutil.

Tento případ měl zajímavou dohru, neboť jsem si to nenechal pro sebe, ale napsal jsem to jejich nejvyššímu veliteli, tedy panu primátorovi Vlasákovi. Jeho (patrně) zástupce mi třemi řádky odepsal, že se nic nestalo. Když jsem ale odpověděl, že si přesto myslím, že není všechno v pořádku, odpověděl mi pan Vlasák velmi stručně ...že jestli mám zato, že se jedná o trestný čin, že mohu podat trestní oznámení...
Je to pravzláštní logika - jestliže není něco přímo trestným činem, potom je vše v naprostém pořádku. Že existuje i nějaká slušnost a slůvko omluvy v případě, že něco zvorám, o tom nemůže být ani řeči.

Tahle zkušenost mě dovádí až k myšlence, že to u MP nemůže být ani lepší, neboť problém s arogancí a "důležitostí" v nižších patrech této hierarchie je až sekundární. Nakonec nejlépe to asi vystihuje staré české přísloví - Jaký pán, takový krám.

Abych ale nedštil pouze kritiku, přidám také svůj názor na alespoň částečné řešení situace : MP bych nerušil ! Pouze bych ji převedl pod PČR. Pochopitelně s výhradou, že si město bude složku MP financovat a tím pádem budou strážníci nepředisponovatelní. Strážníci by poté procházeli jiným výběrem, policejními školami, ale hlavně by byli ve SLUŽEBNÍM poměru se vším co z toho plyne. Určitě i součinnost s PČR by byla na jiné úrovni než dnes.
30.1.2003 13:12
J:Svátek (neregistrovaný)
RE: Re:
Jak vidíte, mnoho věcí je založeno v práci radnice na odpovědi: pokud to bude prokázáno jako trestný čin, pak to budeme řešit. Toto zavedl tuším Neškudla a jeho nástupcům toto nicnedělání v personální oblasti zřejmě vyhovuje. Pokud se úředník, či poslanec, dopustí trestného činu, pak to řeší policie a soudy. Poté amnestie jako v případě bývalého hlavního architekta K. Albrechta. O morálce a slušnosti na této úrovni nemá cenu už asi diskutovat. Druhá strana totiž neví o čem mluvíte. Přečtěte si odpovědi diskutujícího poslance a musíte to pochopit také. Chybí bohužel něco elementárního: obyčejná lidskost a slušnost. Nebo se mýlím?
17.1.2003 12:34
závodský (neregistrovaný)
A což jiné thema?
Pořád se to stáčí na botičky atd. Já si ale myslím, že máme v HK větší problém - a sice psy (a jejich hovna). Kdo má (ke všem ďasům) kontrolovat, zdali jsou všichni psi na vodítku a jejich páníčkové odklidí každé hovínko po svých miláčcích - není to náhodou MP? Proč to nedělají, budeme čekat, až nějaké psí hovado kontrolované páníčkem ze 20 metrů (nebojte se, on má děti rád a je na ně zvyklej!) se nějakému děcku zakousne do obličeje? Pokud si MP ztenčí svoji práci pouze na "botičkování", jsou pro většinu občanů přítěží a jsem pro její zrušení.
18.1.2003 12:49
Q (neregistrovaný)
RE: A což jiné thema?
Neduslednou koncepci nespasi represe, navic nikoho ze strazniku nedonutite ke kontrole hoven... Moji zahranicni pratele u nas sveho casu obdivovali "psi zachody", jen jim bylo divne, ze lezi tak blizko detskych hrist. meli na mysli detska piskoviste a veru, na zaklade lidske i zvireci prirozenosti, se postupem casu tyto objekty v psi zachody meni. Sve dite bych i z jinych duvodu na piskoviste nepustil, jako jedine reseni tak vidim vybudovani ZACHODU PRO PSIKY a stedre placene motoristy s vyssavacim zarizenim. Prazske pytliky na stojancich se neosvedcily, protoze vyzaduji pocit odpovednosti, ktery se u nas jeste prilis neujal.
28.2.2003 08:44
Pavel (neregistrovaný)
Psi, MP a další rány...
Se psy je to problém. Mám malé dítě. Pokud extrementy nesbírá, musím se bát, aby nějaký z mnoha volně pobíhajících hafanů mu neublížil. Uvažuji o tom, že budu s sebou nosit bassebalovou pálku a tou se budu bránit před psem, potažmo strážníkem MP, který ho půjde chránit (psa, majitele - ne moje dítě). MP se vymlouvá na špatné zákony, ale souhlasím s Romanem, že přítomnost strážníka by spoustu prasat (majitelů psů) alespoň vystrašila a ty výkaly by sbírali.
Na činnost MP jsem si udělal názor když jsem ještě bydlel v Havlíčkově ulici. V noci tam často před hernou řvali Romové, tůrovali žigulíky, dokonce se rvali na nože, no bylo tam veselo. Samozřejmě tam MP nikdy v tuto dobu (cca 1-2 hod po půlnoci) nevkročila. Ale dokázali v 22.30 šikanovat cyklisty, co vjeli vedle do prázdné pěší zóny. Na někom si přece museli svoje mindráky vyhojit.
2.3.2003 02:32
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Psi, MP a další rány...
Bassebalovou pálku je nepohodlné nosit. Stačí pepřový sprej na psa i agresívního majitele. Na strážníky ne, ti mají pendrek a pistoli.
8.3.2003 13:47
Roman (neregistrovaný)
MP se osvědčila tento týden v Praze, kde byl o pomoc požádán strážník při napadení občana při rasistickém incidentu. Vzhledem k tomu, že strážník nemohl nasadit botičku a následně vyinkasovat pokutu - neudělal nic. Přece nebude riskovat vlastní kůži ! Od toho tu přece nejsou.
2.4.2003 15:43
závodský (neregistrovaný)
no, a o tom to je!
čili je to intituce, která namísto aby lidi chránila lidi buzeruje. Jsou k ničemu. Pouze živíme pár zamindrákovaných borců , aby si zacvičili v posilovně, zaplavali v bazénu, zastříleli, ....atd. K bezpečí občanů (nebo nedej bože k pomoci občanům) nepřispívají. Zrušit.
26.11.2004 14:06
Martin (neregistrovaný)
RE: no, a o tom to je!
Tvůj názor mě bohužel utvrzuje v pouze v tom, že nejen někteří strážníci, ale i někteří dopisovatelé zřejmě trpí nějakým tím komplexem. Vlastně vůbec o nic nejde vždyť nejen strážníci, ale i my všichni dopisovatelé jsme "jen" lidé, tedy tvorové občas chybující. Přiznávám, že se to nezřídka stává i mojí osobě. Třeba se pletu, ale větších či menších chyb se může dopustit každý člověk bez ohledu na to, zda je to strážník nebo lékař, učitel, politik nebo řemeslník. Nemám dojem, že MP HK "zasluhuje" zrušení. Městské a obecní policie mají v Čechách, na Moravě a ve Slezsku historickou tradici, která byla pouze v období totality zcela ignorována. Od roku 91 - 92 došlo k přijetí zákona o obecní policii, který mimo jiné dává městům a obcím svobodnou možnost zřizovat i rušit MP na svém území - myslím, že je to dostatečně demokratické opatření. MP zde není proto aby suplovala práci PČR nebo jiného ozbrojeného sboru. Město má mnoho problémů, které MP dle mého názoru řeší. Je jisté, že něco lépe a efktivněji a něco bohužel... Jenže taková je realita i v jiných složkách a světe div se - nikdo je nechce rušit. Možná bychom si MP měli ponechat alesponˇjako vcelku účinný hromosvod naší občanské frustrace. Hezký den všem. Marťas.
15.8.2004 14:44
občan týraný hlukem z hip-hopu (neregistrovaný)
rušení nočního klidu
Kde byla MěP v noci z pátka na sobotu při hip-hopu? To dunění bubnů a tzv. zpěv rušil spánek na kilometry daleko! Až na jižním okraji města se nedalo zamhouřit v noci pro rámu oko!
16.8.2004 09:27
Xaver (neregistrovaný)
RE: rušení nočního klidu
Ta akce byla povolená a vědělo se o ní týdny předem. Proč nepřeješ zábavu tisícům mladých lidí, zapšklý dědku?
17.8.2004 21:59
PES TÝRANÝ HLUKEM Z HIP-HOPU (neregistrovaný)
RE: rušení nočního klidu
MILÝ PANE XAVERE, JÁ A OSTATNÍ PSI V OKOLÍ JSME SE Z TOHO RANDÁLU STRACHY PODĚLALI (NA CHODNÍK). DOUFÁM, ŽE DO TOHO NEŠLÁPNETE ! DOPŘÁL BYSTE TAK ZÁBAVU TISÍCŮM ZAPŠKLEJCH DĚDKŮ.
18.8.2004 08:22
HAF (neregistrovaný)
RE: rušení nočního klidu
Tak to můj osvícený páníček v době hudební produkce mě vzal k sobě domů a byl neustále se mnou, abych se nebál. Sousedovu Betynku dokonce vzali ke známým mimo Stříbrný rybník, protože o akci samozřejmě věděli dostatečně dlouho předem a vědí, že je to stará nervóza a asi by se doopravdy posrala jako ty.
18.8.2004 14:02
PES TÝRANÝ HLUKEM Z HIP-HOPU (neregistrovaný)
RE: rušení nočního klidu
NAZDAR HAFÍKU.
OJ, OJ,TY SE MÁŠ, KDYŽ SE TVŮJ OSVÍCENÝ PÁNÍČEK O TEBE TAK PĚKNĚ STARÁ. JÁ MÁM PÁNA CO NEČTE O HIP-HOPU A JEŠTĚ K TOMU MNE VYSTRČIL V ROZPORU S MĚSTSKOU VYHLÁŠKOU NA ULICI. URČITĚ SE POTOM NEDIVÍŠ, ŽE TO ZE MNE V TOM RANDÁLU VYLETĚLO, ANI NEVÍM JAK. TEĎ SE BUDE PAN XAVER KVŮLI TOMU ZLOBIT NA VŠECHNY PEJSKY, TEDY I NA TEBE A BETYNKU.
NEJRADĚJI BYCH ZA TO MÉHO PÁNÍČKA KOUSNUL, ALE TO BY SE ZASE VŠECHNA LIDSKÁ ZLOBA SVEZLA I NA TEBE A BETYNKU. TEN LIDSKEJ SVĚT JE NĚJAK SLOŽITEJ. Z TOHO BY SE JEDEN PES POS....
18.8.2004 10:50
hradečák (neregistrovaný)
hluk hip-hop
Copak město, hygiena a policie neví, že lidé provozují txyto hlučné zábavy nikdy neumí dodržet slovo?
18.8.2004 21:18
beach (neregistrovaný)
RE: hluk hip-hop
Jdete do prdele. kdyby tam paril kaja nebo helenka taky by vam to nevadilo. ste banda starjech dedku co uz ma zivot za sebou a jen premejsli jak otravovat nas mlady.. To ze duchodci se ozerou na fotbale a pak vyrvavaj po celym meste, to ze duchodci zevlujou po meste a smrdej nikomu nevadi. ale ze se sjede 13 000 lidi na povolenou akci, jednou do roka to samozdrejme vadi. Uz se nemuzu dockat az zapskla komunisticka generace vymre.
19.8.2004 03:28
PES TÝRANÝ HLUKEM Z HIP-HOPU (neregistrovaný)
RE: BEACHOVI
ČLOVÍČKU, ČLOVÍČKU,
V TVOJI DĚTSKÉ NABUBŘELÉ NAJIVNOSTI TI NEDOCHÁZÍ JAK JIŽ BRZY BUDEŠ ZAPŠKLÝM DŮCHODCEM, ZEVLUJÍCÍM PO MĚSTĚ. ANI SE NENADĚJEŠ A BUDE TI VADIT HIP-HOPOVÝ KRAVÁL. PŘEJI TI PROTO, ABY TI TA MLADICKÁ PITOMOST VYDRŽELA CO NEJDÉLE.
HAF !
19.8.2004 08:13
hradečák (neregistrovaný)
hluk hip-hop
dvacetiletý není komunistická generace, vážený beachu. Máš ještě vůbec mozek po tom kravále?
19.8.2004 18:09
beach (neregistrovaný)
RE: hluk hip-hop
ted jste me dostali. jdu si zase pichnout. unbook....... ........
2.9.2004 07:21
Zvědavej (neregistrovaný)
Víkendová střelba v HK
Nemáte někdo více informací o střelbě na Masarykáči o víkendu. Městská i státní policie podezřele mlčí. Že by se opět jednalo o sféru zájmu "pavlíčkovců"? Vlastně nic takového v HK vlastně není, že!
12.12.2004 18:25
ladyannn (neregistrovaný)
adresa
ahoj,nevíte někdo nějakou adresu ( e-meil ) na měšťáky?kam se můžou psát dotazy atak ? díky za odpověď
22.12.2004 14:16
Miky Herlitz (neregistrovaný)
RE: adresa
Piš piš piš, jako kancl myš na adresu: mestska.policie @ mmhk.cz
26.12.2004 21:28
Jeník (neregistrovaný)
Nevíte kde se dají najít pravomoci a kompetence MP ???
11.1.2005 09:26
Miky Herlitz (neregistrovaný)
Legislativa upravující činnost strážníků
Oprávnění a povinnosti strážníků městských a obecních policií upravuje zákon č. 553/1991Sb., o obecní policii v platném znění.
PS.: Zákon prošel několika novelizacemi a proto si najdi aktuální verzi s poslední novelou, která byla provedena v lednu 2003.
27.2.2005 23:04
sniffer (neregistrovaný)
průšvih
Co to měli v poslední době měšťáci za průšvih? Já jsem jen zaslech, že se něco stalo, ale nevím co...
díky
28.2.2005 14:39
Peťule (neregistrovaný)
RE: průšvih
Správně, je dobrý se ptát na senzace. Ptát se na úspěchy u druhých je těžká nuda, že jo? Na druhou stranu se ani není čemu divit, jsme přeci v Čechách a v Čechách se úspěchy jednotlivce či skupiny prostě neodpouští...Hezký den, čmuchale.
28.2.2005 18:35
sniffer (neregistrovaný)
RE: průšvih
OK, zeptám se na úspěch. V čem byla v poslední době MP v HK úspěšná? Já osobně tuto instituci považuji za relativně zbytečnou a myslím si, že peníze na ni vynaložené by se daly uplatnit jinak. Ale třeba mě vyvedete z omylu...
1.3.2005 18:08
Peťule (neregistrovaný)
RE: průšvih
Zkuste si třeba občas přečíst noviny. Budete včas vědět nejen o malérech, ale i například o zadržení pachatele - bytaře, majícího na svědomí třináct případů vloupání v Česku a na Slovensku. Nechtějte po mě, abych před Vámi obhajovala městskou policii či jinou složku. Osobně mě zajímá objektivita, která je v naši společnost vcelku vzácným jevem. Pokud jsem se Vás nějak dotkla, tak se omlouvám, nebylo to záměrné.
2.3.2005 15:37
taky z HK (neregistrovaný)
RE: průšvih
Tvé starosti na naše hlavy a bude nám všem hej!! Jsi jen lovec senzací, o nic jiného ti asi nejde. Všude jsou jen lidé. Na vysvětlenou - nikoho nehájím ani neodsuzuji. Ale jsou větší maléry v té našíˇčeské společnosti.....sbírej a vydej je třeba knižně, možná i vyděláš.
Zajímat se o nešvary, kritika - ano, pokud jsem přesvědčen, že se ní něčím pohne. Tvůj dotaz je ale na úrovni pouliční klepny...
2.3.2005 15:52
sniffer (neregistrovaný)
RE: průšvih
Tak promiňte, že jsem se zeptal. Myslel jsem, že ptát se je normální projev zájmu. Na to, co udělali dobře se ptát nebudu, protože v této společnosti je snad normální, že pokud něco platím, tak by to mělo fungovat správně, tzn. bez problémů. Jinak děkuji všem za kritiku mé otázky, ale mohl by mi někdo odpovědět?
BTW. Nejsem lovec senzací a vydávat nic knižně nehodlám.
2.3.2005 15:44
babka (neregistrovaný)
jaká je MěP- potřebná či zbytečná??
Je to v lidech, jako všude, jsou tam výborní, dobří, horší i ti úplně špatní. Záleží na koho a při čem narazíš. Spíš mne vzteká ta bezmoc, když sdělí, že by rádi zasáhli, ale zákon to neumožňuje.... A mohou za to ti policisté ve službě??? Sotva.
2.3.2005 15:54
sniffer (neregistrovaný)
RE: jaká je MěP- potřebná či zbytečná??
No právě, ono je to o pravomocích a tím pádem i o lidech, jaké podmínky jsou kladeny na jejich kvalifikaci, atp.
3.3.2005 08:47
Roman (neregistrovaný)
RE: jaká je MěP- potřebná či zbytečná??
Oprávněná a konstruktivní kritika nikdy neškodí, naopak, může často pomoci změnit věci k lepšímu. Pane, měl by jste se pokusit být konkrétnější. Zatím jsou Vaše příspěvky stále vzdáleny faktům a jsou spíše na úrovni již zmiňovaných hospodských klepů. Snadno, byť třeba i neúmyslně vzbuzujete u druhých pocit, že máte /promiňte/ nějaký komplex. Možné je, že Vás jen městská policie řešila za přestupek a Vy se tím cítíte poškozen. Nebo jste opravdu člověk, který chce být objektivní, ale neví jak na to. Nezlobte se na mě, ale objektivita vždy vyžaduje mimo jiné i více, než-li jen povrchní znalost prostředí, které chceme hodnotit nebo kritizovat. Prostudujte si zákon o obecní policii, podmínky přijetí a kvalifikační předpoklady, podmínky povinného pravidelného tříletého přezkušování před komisemi ministerstva vnitra, seznamte se s množstvím zákonů a jiných právních norem, které musí strážník znát a v neposlední řadě se můžete seznámit i s povinnou praktickou přípravou strážníků. Nakonec se můžete seznámit s dávnou historií a tradicí této po roce 89 znovu zřízené staronové instituce v měřítku ČR, nebo alespoň v měřítku našeho města. Tajné nejsou ani informace o úkolech, činnostech a výsledcích této složky v našem městě. Zkrátka si dejte práci a informujte se a zajímejte, následně hodnoťte. Přeji Vám zcela upřímně hezký den.
4.3.2005 11:33
sniffer (neregistrovaný)
RE: jaká je MěP- potřebná či zbytečná??

No, původně jsem chtěl pouze vědět, co se stalo, protože jsem zaslechl něco o neschválených majáčcích a chtěl vědět víc.
Jenom pro upřesnění, pokutu od MP jsme nikdy nedostal.
No nic, když už jsme se dostali do hloubky a k podstatě MP, tak budiž.
Zákon o městké policii jsem nedávno četl. Pokud jsem četl správně, tak možnosti, kdy má MP právo zastavit občana a kontrolovat jeho totožnost jsou značně omezené.
Promiňte, ale to, že městký policista musí skládat zkoušku ze zákonů, které se ho bezprostředně dotýkají bych neviděl, jako zásluhu,nějakou překážku, ale nutnost.
Pokud jsem se vás svými výroky dotkl, tak se omlouvám. Podle Vaší reakce mi připadá, že jste součástí této ozbrojené složky, mohl bych se zeptat, zdali nevíte, jestli se data získávaná z bezpečnostních kamer nahrávají nebo ne?
PS. Proti městské policii nic nemám, ale pokud by městští stážníci byli viditelní na ulicích, ne pouze když kolem vás prosviští v autě a ještě k tomu rychleji, než dovoluje vyhláška...
4.3.2005 13:55
Roman (neregistrovaný)
RE: jaká je MěP- potřebná či zbytečná??
S tím vzděláváním s Vámi souhlasím, ale já jen reagoval na Váš příspěvek, který kvalifikaci strážníků zmiňoval. Souhlasím s Vámi i v případě nedostatečného výskytu strážníků v ulicích našeho města. S tímto stavem nejsem spokojený ani já, taky daňový poplatník. Pokud se pokusíme být v tomto případě objektivní, tak je nutné z celkového počtu 70 strážníků v přímém výkonu služby (na ulici) uvést faktický počet strážníků rozdělený na denní a noční směny, který v současné době tvoří cca dvanáct strážníků na jednu směnu. Další strážníci zajišťují 24 hodin denně např. chod a využívaní městského kamerového systému, operačního pracoviště + zajišťování tísňové linky 156. Každý pracovní den jsou strážníky preventisty realizovány preventivní programy pro potencionálně kriminalitou a jinými soc. patologickými jevy nejohroženější kategorie obyvatel, tedy děti a mládež (včetně dopravní výchovy). Prevence je věnována také seniorům a zdravotně handicapovaným občanům. Do dalších činností patří rovněž činnost přestupkového oddělení a v neposlední řadě odchyt toulavých, nemocných nebo agresivních zvířat (od hadů, psů, koček, pštrosů až po žirafu, kterou to už v cirkusu nebavilo). Je nutné zmínit i univerzálnost strážníků, kteří se nevěnují jen např. odchytu, ale také dopravě a veřejnému pořádku. Zkrátka strážníci na celém světě, jsou tak trochu holky pro všechno, ale to je samozřejmě v pořádku, vždyť od toho jsou. nic to však nemění na faktu, že by jich mělo být asi o něco více.
5.3.2005 14:53
Ivan Fanderlik (neregistrovaný)
Je nutné přehodnotit filozofii účasti městské policie na životě obyvatel
Pokud se bude městská policie věnovat z 85%nasazováním botiček na špatně parkující auta,potom nemá význam.Předpokládal jsem,že městská policie bude hlídat bezpečnost obyvatel,ale třeba na Moravském předměstí je málokdy vidím.Takže,,jde o zbytečné plýtvání v městském rozpočtu.
7.3.2005 08:01
Roman (neregistrovaný)
RE: Je nutné přehodnotit filozofii účasti městské policie na životě obyvatel
Reálné počty strážníků na jednu směnu jsou zmíněny v předchozím příspěvku. Procentuální údaje, které jste uvedl o podílu dopravy v činnosti MP HK, nejsou zcela přesné. Je pravdou, že místní úprava silničního provozu zaměstnává strážníky nejen v našem městě, ale i ve všech větších městech ČR i ve světě. Na druhou stranu s Vámi musím souhlasit, že nasazování nepopulárních "botiček" nesmí být základní filozofií činnosti MP. Pokud se však řidič dopustí přestupku a dostane botičku, nesvědčí to o nečinnosti či zbytečnosti MP. Popravdě řečeno, řešení přestupků nejen dopravních, vždy bylo a bude nepopulární a nepříjemné hlavně pro osobu, která se konkrétního přestupku dopustila. V tomto případě bude každá policie na světě považována za otravnou a buzerující složku, která nemá nic jiného na práci, než-li obtěžovat občany. Pokud chcete hovořit o "plýtvání peněz"z rozpočtu našeho města, nezlobte se, ale nemohu s Vámi souhlasit.
7.3.2005 18:57
sniffer (neregistrovaný)
videokamery
Nevíte někdo, co se děje s daty získanými provozem městského kamerového systému? Archivují se, nebo to jde do zracena...?
8.3.2005 07:46
Roman (neregistrovaný)
RE: videokamery
Záznamy se archivují. Pokud se blíže zajímáte o problematiku využívání městského kamerového systému, navštivte Útvar Městské policie Hradec Králové v ul. Dlouhá 211. V infocentru prevence kriminality je k dispozici zajímavá brožurka, zabývající se touto tematikou. Pokud se předem domluvíte s vedením MP, můžete si zde o kamerovém systému i pohovořit.
8.3.2005 18:56
sniffer (neregistrovaný)
RE: videokamery
Neodporuje náhodou nahrávání zákonu na ochranu osobních údajů, resp. občanskému zákoníku? Alespoň tak nám to před půl rokem vysvětloval JUDr. Smejkal.
8.3.2005 14:55
hradečák (neregistrovaný)
MěP
Městská policie ve "smradotěsných" a "zvukotěsných" autech - to byl opravdu zbytečný luxus. Naštěstí už je to snad minulost a minulostí navždy zůstane.. Pokud projíždějí pomalu, častěji a ne ve stejné hodiny, účinky to má. Poznáte to na vzhledu svého okolí, máte konečně i klid ke spaní. Pokud výtržníci nevědí, kdy a z kterého směru se hlídka může objevit, tolik neřádí. Jen by strážníci měli mít pravomoc výtržníky vždy a za každých okolností legitimovat a minimálně důrazně napomenout - ne-li pokutovat. Pak by bylo méně poničeného majetku,nepořádku a výtržností.
Návrh- tak jako botičky v Pardubicích, kdyby mohli zjišťovat i přestupky občanů při při výtržnostech ( podle OP)- to by byla věc!
9.3.2005 08:25
Roman (neregistrovaný)
RE: MěP
Strážníci městské policie mají pravomoc požadovat po občanovi hodnověrné prokázání totožnosti v zákonem taxativně vymezených případech, mezi které výtržnictví a vandalismus patří. Pokud jde o taktiku provádění hlídkové činnosti, nezbývá, než-li s Vámi souhlasit. Zapomínáte však na jeden důležitý prvek, bez kterého jsou možnosti policejních složek na celé světě omezené. Tím prvkem je partnerská spolupráce občana a policie. Zcela úmyslně zdůrazňuji partnerská, neboť zde nejde o práskačství nebo bonzáctví, ale o nesobecký a nelhostejný pohled na ochranu obecně uznávaných hodnot. Zkrátka se alespoň občas pokusit zapomenout na tradiční přísloví "z cizího krev neteče" a "nehas co tě nepálí".
11.3.2005 08:59
taky z HK (neregistrovaný)
RE: MěP
Fakt . Je pohodlnější počkat, až to co mně vadí, "odrškují" druzí. Já jsem pak tan hezký - a oni "ty svině". Promiňte ten vulgarismus - ale cituji ze života.
11.3.2005 09:29
Roman (neregistrovaný)
RE: MěP
Váš příspěvek se nemusí líbit řadě lidem, ale je stoprocentně realistický. Zda člověk zavolá záchranku, hasiče nebo policii je podle mého názoru subjektivní záležitost vlastního svědomí a morálky nebo alespoň vědomí, že jste třeba pomohl účinně zasáhnout proti hrozícímu nebezpečí. V tomto případě je úplně jedno čemu nebezpečí hrozí, zda veřejnému nebo soukromému majetku, našemu nebo cizímu zdraví či životu. Pokud budeme přesní, tak navíc existuje i občanská povinnost předcházet hrozícím škodám, která je daná zákonem.
11.3.2005 08:55
jája (neregistrovaný)
spolupráce
Ano.,souhlas.Jen upřesnění - musí-li se už občan obracet na policii, protože všechna jiná řešení jsou neúčinná, není z toho vůbec nijak nadšený.Věřím, že každý dost dlouho váhá a rozmýšlí, než se rozhodne obrátit na policii, třebaže "jen" městskou. Jak objektivně určitl, co je spolupráce a co podle Vás "udavačství " či jak to nazýváte...Odpověď je nasnadě - zdravým rozumem. Jenže ... Lidi mají strach z toho, že budou za "práskače" a proto raději mlčí, nevidí, neslyší. Na policii se pak obrátí opravdoví zoufalci, kterým došly síly (jak psychické, tak všechny ostatní).
14.3.2005 09:01
MIRO (neregistrovaný)
MP v HK
Po přečtení zde uvedených příspěvků musím i já přispět se svoji troškou do mlýna. Jestli MP ano či ne, přikláníním se k tomu aby byla. Jen by stážníci MP měli být více vidět v okrajových částích města a a hlavně na sídlištích, kde by měli provádět preventivní činnost pro dodržování pořádku. Žádám tedy tímto MP, aby si už konečně došlápla na neukázněné majitele psů a prostředky, kterými MP disponuje už konečně zajistila dodržování vyhlášky města č.5/2004. Co je platné, že mám možnost zavolat na linku MP, když vidím jak nějaký majitel psa, nebo spíš dobytek, pustí vyvenčit psa na dětské hřiště, protože než by MP přijela je pes i s majitelem pryč a zbyde tam jen h**no, ze kterého se ještě kouří? V tomto případě je možné provádět prevenci tak, že budou chodit MP po městě, nebo po sídlištích a budou pokutovat. Myslím, že si touto činností MP vydělá víc než nasazováním botiček, nebo dáváním lístků za stěrače, a udělají tím něco pro životní prostředí v našem městě. Vždyť je HK město pro lidi a ne pro kálející psy.
Myslím, že tímto textem popudím majitely psů, ale jistě ne všechny. Jisté je to, že Ty slušní, kteří si posobě uklízejí si řeknou, že jich tento text ani netýká, a reagovat budou hlavně Ti, kteří si po sobě neuklízejí.
15.3.2005 17:49
babka (neregistrovaný)
RE: MP v HK
Jo, to by museli padat z nebe. Ono každé hovado výtržnické ať dělá cokoli proti pořádku a zákonu potom hnedka uteče. Kdybys ihned zavolal a oni ihned jeli - nikdo už tam nebude. V tom je ta potíž. Nebo tam budou stát jak vyřezaní svatí a čumět - oni na policajty, ti zas na ně,pak odjedou a vyřízeno.
16.3.2005 20:24
BUH (neregistrovaný)
RE: MP v HK
Jestli si myslíte že největší problém je nějaké povalující se hovn..hmmm tak prosím já si spíš myslím že by mělo za prvé být víc policistů a aby splnovali to co mají.A za druhé by měli dělat to na co byli určeni tzn.dávat body kontrolovat pejskaře,buzerovat kolaře bez světel,zabranovat vandalům a vytržníkům v jejich činosti atd.Prostě dělat svojí práci bez doprovodnejch blběch poznámek a hraní si na "šerifi"(i když to hraní si na šerify má někdy i svoje opodstatnění).:-)))
No a ted budu mít na autě botu každej den!:-)))
17.3.2005 15:44
občan (neregistrovaný)
RE: MP v HK
Přijeď se podívat na Nový Hradec proti družině. Když jdeme pro děti, to vidíme, ale i cítíme. A to hovno tam zdaleka není jen jedno - za chvíli tady budou bůh ví jaké nemoci. A nikdo z hygieny není kompetentní!!! to je, co??
20.3.2005 15:02
sniffer (neregistrovaný)
jedna malá zkušenost
Tak jsme si šli v pátek večer z hospody, najednou kolem nás proběhl jeden chlapec se strachem v očích, nebylo divu, hned za ním běžel další s trochu plešatou hlavou a v bomberu. První se zastavil o dveře Old Engladu, tam ho druhý dohonil a docela zajímavou dobu do něj mlátil. Když najednou se tam objevili příslušníci městské policie. Když je útočník zahlédl, ještě si dvakrát bouchnul a dal se na ústup. Pánové policisté zastavili uprostřed ulice, chvilku se rozhlíželi z auta. Vystoupili, vyndali obušky, zamknuli auto. V té době byl útočník asi 50m od nich. Pomalým krokem došli na roh ulice a podívali se jak chlapec s plešatou hlavou zmizel. Během dalších dvou minut na místo přijelo dalších 6 policejních aut. Státní i městské. To, že vjížděli obráceně do jednosměrky a naprosto zablokovali ulici bych ani nezmiňoval. Deset minut tam koukali, kolem stálo asi dvacet lidí, nikoho se na nic nezeptali. Napadnutý chlapec zmizel do hospody a byl rád, že si lízal rány. Že by za ním někdo došel je ani nenapadlo.
Pak jeden z policistů prohlásil: "Tak jsme si hezky pokecali, jedem". A perlička na závěr. Po tomto zážitku jsme si šli sednout do Budvar Baru a hádejte koho jsme tam potkali...?

Na jednu stranu musím MP pogratulovat, jak rychle přijeli a díky tomu ten napadený nedopadl ještě hůř. ale co bych jim zazlíval je absence jakékoli snahy, krom toho, že přijeli. I kdyby ho nechytili, ale alespoň se za ním rozběhli, řekl bych ano snažili se... Navíc, jestli se nepletu, tak na budově ČS jsou kamery MP.
21.3.2005 13:09
J.Krám (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Také zkušenost: dnes kolem 12. hodiny 21.3.05 jsem se setkal s tím, že u Tesca v centru města bylo na chodníku zaporkované vozidlo MP HK, žádný majáček, žádná osádka, žádný zásah vyvolaný např. odchytem zvěře, či zájmem pomoci občanům. Když jsem se dvou strážníků slušně zeptal, co jsou to za novoty, že mohou vozidla MP parkovat uprostřed chodníku, tak mi sdělili, že se nejedná o chodník a vyzvali mne k předložení občanského průkazu. Na dotaz, po čem že se to tady chodí a proč je to odděleno od vozovky i barevně a čeho že jsem se dopustil, když musím předložit OP, bylo mi sděleno, že jim tento postup zákon o obecní policii umožňuje. Když jsem se pozastavil nad tím, že pochybuji že jim zákon umožńuje otravovat občany a parkovat MP kde se jim zlíbí, začal být příslušník MP docela nechutný. Občanku jsem si vzal do ruky a umožnil MP přečíst potřebné údaje. Na to mi ovšem občanku vytrhl z ruky a začal zcela bezdůvodně mi zadržovat OP. Když jsem s tímto nesouhlasil a požadoval sdělit, proč nejsou řádně označeni odznakem MP a číslem, bylo mi sděleno že číslo mají, ale skryté pod oranžovým převlekem. Nakonec mi po kratší slovní přestřelce číslo sdělili (otázkou je, jestli to číslo vůbec existuje a komu patří) a do vysílačky požádali obsluhu kamerového systému o mé nasnímání, že prý si budu určitě stěžovat! Tak k tomu jsou vynakládány miliony z městského rozpočtu, a tedy i mých daní, a žádám tímto městské zastupitele, aby zvážili, co vlastně schvalují a k čemu jsou někdy také tyto peníze vynakládány. Slušným příslušníkům MP se tímto omlouvám a lituji je, s kým musí také spolupracovat. Třeba se s příchodem jara změní i chování MP HK.
21.3.2005 13:24
sniffer (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Taky hezký... Když vás požádali o občanku, tak jste se měl zeptat, na co ji potřebují. Bezdůvodně Vás legitimovat nemohou. Leda byste něco porušil, nebo byl hledaný a oni si mysleli, že jste hledaný.
O nasnímání požádat mohli, ale je to v rozporu s zákonem na ochranu osobních údajů. Pokud MP nemá výjimku, jako že nemá, tak nesmí uchovávat nasnímané obrazové materiály. :-)
Příště nemá smysl se ptát policistů, ale rovnou na ně zavolat kolegy a potom poslouchat, jak to vyřeší (asi je lepší volat státní, než městské :-)) Vsadím se s vámi o co chcete, že tento přestupek bude řešen domluvou :-)
21.3.2005 14:09
MIRO (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Asi chápu rozhořčení obou pisatelů a nezbývá mi, že přispět se svou troškou do mlýna, jak se lidově říká. Asi stále přetrvává a dlouho bude, že kdejaký blbeček, který profesně neuspěl v zaměstnání v oboru, kterým se vyučil, či vystudoval střední školu, nakonec přišel na to, že u městské či státní policie se svými schopnostmi a IQ hravě vystačí a ještě se bude mít relativně dobře. Pravdou je ale asi také to, že u složek policie pracuje i mnoho lidí z přesvědčení a smekám před nimi. Jen škoda, že jich je dle mého názoru tak málo a vlastní příhoda tomu napovídá. Parkování v Chelčického ulici je děsné a tak jsem marně hledal místo pro zastavení. Přede mnou jelo auto policie, mělo stejný problém a tak páni policajti zaparkovali na pravé straně, kde je zákaz zastavení tak, že najeli půlkou auta na chodník. Policajt vystoupil a šel na levou stranu ulice do nějakého obchodu. Není nad to, když orgány, které nás kolikrát pokutují a vyžadují abychom se my občané řídili zákony a předpisy, nám jdou vlastním příkladem. Docela by mě zajímalo co by se stalo, kdybych měl c sobě trochu víc drzosti a zaparkoval za nimi.
21.3.2005 15:35
Péca (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Nestane se nic, dokud si nepůjdete stěžovat. Pokud Vás ovšem vnitřně neuspokojuje stěžování si v rámci mlácení prázdné slámy např. na tomto fóru či v hospodě u pivka v duchu našeho "malého Češství". Nebo se takto chováte i když si koupíte v obchodě boty, které se Vám za týden rozlepí? Za boty, služby či jiné věci snad platíte úplně stejně jako když jste daňový poplatník, nebo ne? Proč se bojíte pochválit dobrého strážníka nebo policajta, hasiče, řemeslníka nebo prodavače, který odvedl dobrou práci nebo Vám pomohl a dal do toho třeba i kus sebe. Proč se na druhou stranu neumíte také ozvat, když vidíte lumpárnu či nepoctivost? Žil jsem deset let ve Francii a věřte, že toto umění občanské asertivity do demokracie patří, ale k tomu je třeba i kus poctivosti a odvahy, viďte?
21.3.2005 19:56
hradečák (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Souhlas, souhlas a ještě jednou. Taky se mi stalo, že se na mne po telefonu službu konající policistka Měp nehezky osopila. Je taky člověk, ale byla v práci a takhle se nepracuje! No co - tak jsem zavolal státní polici, situaci vysvětlil, proč volám státní .Přijeli zasáhli - a měšťáci měli ostudu. Ale bohužel, i ti slušní, a to nebylo fér. A proto se občan nesmí bát a klidně poslat třeba e-mail, nebo dopis. Za ochotu či pomoc vždy poděkovat i když si myslíte, že to je přece jejich práce, slušnost ještě nikomu neublížila. No a neurvalost vždy ohlásit. Někdy to trvá strašlivě dlouho, ale vždy se to nakonec ukáže jako správné a vyplatí se to, neboť boží mlýny melou sice pomalu, ale jistě.
22.3.2005 14:58
Dave (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Nebudu se vyjadřovat jako Vy. To znamená, že nebudu tvrdit, že Vámi omezené posuzování osobních kvalit 90 strážníků je stejně omezené jako Vy. Pouze si o Vás myslím to, co asi většina normálních dopisovatelů. Urážíte lidi, kteří dělají potřebnou a náročnou práci. Prosazování a ochrana zákona je v dnešní době náročná záležitost, která vyžaduje řadu odborných a osobnostních předpokladů. Pokud chcete diskutovat, prosím, můžeme, ale zachovávejte určitou úroveň. Děkuji.
22.3.2005 15:28
Jeden z davu (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Pan DAVE je zřejmě asi hluchý, či slepý a nebo nevychází ven na ulici. Souhlasím s ním, že práce policisty je náročná a vyžaduje nějaké ty znalosti práva, vyhlášek, atd, ale také psychologie a musí mít též morální vlastnosti. Někteří z pisatelů to tady již napsali, je mezi policisty mnoho takových, kteří tyto vlastnosti nemají a možná si v uniformě léčí svoje komplexy. Pokud ovšem policista je vzdělaný a vykonává svoji práci jako poslání, tak se před ním klaním až k zemi. Jistě v řadách policie tací jsou, ale jsou tam i tací, kteří jim to kazí. A tom zde právě pane DAVE hovoří Ti pisatelé. Doufám, že umíte i číst, protože dříve to uměl jen jeden ze dvou.
23.3.2005 07:59
Dave (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Pane "jeden s davu", rozčilování je zbytečné a navíc škodí zdraví. Můj příspěvek byl pouze reakcí na příspěvek pana Mira ze dne 21.3.05. Mrkněte na něj a potom pochopíte, proč jsem napsal to, co jsem napsal. Pokud nejste sám zamindrákovaným člověkem, který je díky tomu i neschopen objektivity, přečtěte si alespoň patnáct posledních příspěvků a Vaše vlastní příspěvky potom nebudou vypadat jako vytržené z kontextu, ju?
23.3.2005 10:45
Jeden z davu (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Vážený pane DAVE, odpovídal tak právě proto, že jsem ty přízpěvky četl a navíc s přízpěvkem od MIRO 100% souhlasím. Vy máte asi klapky na očích. Mé další psaní s Vámi je o ničem.
23.3.2005 13:24
Dave (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Ještě, že jste jen jeden z davu...Přeji Vám hezký jarní den.
23.3.2005 13:33
Péca (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Drobná poznámka: Pane z davu, promrskejte si pravopis. Nepíše se přízpěvek, ale příspěvek.
23.3.2005 13:47
Jeden z davu (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Tak jsem si pěkně naběhl. Za ten překlep "z" - "s" se fakt červenám. Raději toho tady už nechám, protože ani já, ani nikdo tady stejně nic nezmůže, a jak už tady pan PÉCA napsal, je to mlácení prázdné slámy.
Též přeji hezký den.
23.3.2005 14:48
Péca (neregistrovaný)
RE: jedna malá zkušenost
Pane z davu, nepoužívejte mnou napsané věty ke svým pesimistickým závěrům. Zdáte se mi jako velmi otrávený a možná zklamaný člověk, je mi Vás trochu líto, doufám, že nejste mladý člověk. Ve vší úctě k Vám s Vámi nesouhlasím. Naše demokracie je velmi mladá, je vlastně ještě v plenkách v porovnání s ostatními státy. Také se mi v ČR nelíbí mnoho věcí, ale také se už mnoho věcí změnilo k lepšímu, třeba to, že zde můžeme v pohodě a bez obav klábosit o věcech veřejných. Tomuto klábosení se říká diskuse, a diskuse do demokracie nejen patří, ale člověk se jí musí také učit. V případě strážníků a policistů jsem toho názoru, že mají mnohem těžší pozici, než-li jejich předchůdci VB. Dnešní ochránci pořádku se neopírají o ideologickou moc, ale musí si svou autoritu tvrdě vysloužit na ulici. Dokud si neobléknete jejich uniformu a nepůjdete do služby, těžko budete jejich práci někdy opravdu rozumět. Pokud však chcete alespoň pochopit a objektivně hodnotit určité skutečnosti, nezbývá Vám než-li se začít aktivně o tuto problematiku zajímat. Jistě jsou k dispozici odborné časopisy a knihy, případně zákonné normy a prováděcí předpisy. Pokud chcete poznat práci hasičů nebo vojáků, obávám se, že zde platí podobné pravidlo. Přeji Vám více pozitiv ve Vašem životě.
23.3.2005 16:35
sniffer (neregistrovaný)
2 DAVE
Dobrý den,
podle vaší reakce (na blbečky :-)) jste nebo jste byl příslušníkem policie. Jenom by mě zajímala reakce také na zkušenosti (které jsou uvedeny o pár řádků výše), jestli si myslíte, že je to normální a morální. Platit ze svých daní někoho, kdo neodvádí (podle mne docela často) dobře svoji práci.
24.3.2005 07:43
MIRO (neregistrovaný)
RE: 2 DAVE
Tak se nám tu dialog pěkně rozběhl. Asi je to tu opravdu tak jak píše pan Sniffer a zájmy MP tu zuby nehty hájí pan DAVE, který má opravdu asi klapky na očích i uších. V předchozím přízpěvku jsem to již napsal asi výstižně. Nikdo samozřejmě neubírá MP jisté zásluhy za vykonanou práci, ale stále mi tu chybí vzdělání a morální vlastnosti. Jestliže se tu někdo z přítomných pisatelů zmínil o zásluhách typu odchyt zvířat, atd., tak se jedná o fyzickou práci s jistou dávkou zručnosti na úrovni jakéhokoliv dělníka ve fabrice. Pak tu bylo i několik zmínek o tom, kdy MP měla řešit situace, kde měla zapojit svůj mozek se znalostmi vyhlášek i práva a výsledek nebyl zrovna nejlepší. O morálních vlastnostech jsem se zmínil i já ve svém předchozím příspěvku, protože MP by měla na dodržování vyhlášek a zákonů nejen dohlížet, ale měla by se jimi i sama řídit a jít ostatním příkladem. To je asi to, jak jsem už napsal minule, být policajtem z přesvědčení. Právě autorita, kterou by MP tak ráda měla, se nedá získat ničím jiným než vlastním příkladem, spojeným s odborným přístupem a morálkou. A to mnohým z vás pánové MP chybí.
Takový další poznatek, který se týká vašeho vzdělání. Protože občas jezdím i do zahraničí, vím, že tam policisté běžně hovoří minimálně dvěmi jazyky. Několik MP znám z fitka, kam si chodí zvyšovat fyzičku, ale kváknout německy nebo anglicky neumí. To je pro veřejného činitele v dnešní době trochu ostuda. Myslím, že MP jako celek, musí na sobě ještě hodně pracovat a učit se, aby získala důvěru většiny občanů.
24.3.2005 08:31
Dave (neregistrovaný)
RE: 2 DAVE
Pane z posilovny, píšete o strážnících (městská policie) nebo o policistech (Policie ČR)? Mám v tom díky Vám trochu zmatek. Jinak by mě zajímalo, jak je možné, že tak "dobře víte" o úrovni jazykových znalostí a stupni vzdělání všech strážníků sloužících u MP (nebo snad policistů?). Dále nechápu, proč se domníváte, že policii bráním zuby nehty? Je to proto, že ji nekritizuju, tak jako Vy? Jinak by mě zajímala ta země, kde úplně každý policajt ovládá dva světové jazyky, napište mi o tom, také rád a hodně cestuji. Pokud myslíte např, Německo, tak máte pravdu, NJ je jejich mateřský jazyk a AJ se učí od mala na základce, tak jako my dříve RJ. Takže, ČJ je náš mateřský jazyk, ale bohužel není světovým jazykem a dnešní strážníci jsou většinou ve věku, kdy se na základce učili povinně spíše RJ. RJ je také svět. jazyk, ovšem málokde se s ním domluvíte. Co dodat, jazyk musí patřit do základní výbavy strážníky i policisty, ale i podnikatele, lékaře, úředníka či politika a nakonec i každého z nás občanů, vždyť jsme v EU. Takže dnešní navštěvování jazykových kurzů námi občany jistě přinese své ovoce, ale chvilku trpělivosti, nebude to hned.
24.3.2005 08:11
Péca (neregistrovaný)
RE: 2 DAVE
Vážený pane, nemám ve zvyku považovat člověka majícího jiný názor za blbečka. Pokud se ptáte na můj názor ohledně policejní služby v našem městě, mohu obecně začít tím, že i strážníci a policisté jsou řádnými daňovými poplatníky. Zatímco strážníky platí obec nebo město, policisty platí přímo stát. Každopádně lze říci, že jsou to jedny a ty samé peníze pocházejících od daňových poplatníků, tedy od nás všech pracujících občanů. Strážníci jsou zaměstnanci samosprávy, kteří nemají a nebudou mít tzv. definitivu, policisté patřící mezi státní zaměstnance ji mít budou. Co se týká kvality výkonu služby, domnívám se, že pro obě bezpečnostní složky platí, že by měla být slušnými a zejména neslušnými občany viděna v ulicích. Jako občan bych chtěl strážníky a policisty pravidelně vidět na přechodech u základních škol a na místech s častým výskytem dopravních nehod. Strážníky i policisty bych chtěl v ulicích města potkávat i večer, když se vracím s rodinou z divadla nebo kina. Chtěl bych strážníka a policistu sloužícího v naší čtvrti, který zde bude v rámci pochůzkové činnosti dohlížet na dodržování veřejného pořádku a na kterého bych se mohl obracet s obyčejnou prosbou o řešení méně závažných problémů, abych nemusel svým voláním zbytečně zatěžovat linky tísňového volání. Asi bych toho dokázal napsat víc, ale to není účelem mého příspěvku. Řekneme, že bych výše uvedené považoval za určité optimum, ale i toto stanovení "mého" vlastního optima je subjektivní záležitost. Každý občan bude více či méně vždy hodnotit tyto složky subjektivně na základě svých osobních zkušeností, což je přirozené.
24.4.2005 18:16
ladyannn (neregistrovaný)
RE: 2 DAVE
To by museli mít lidi...když vidíte jak každý od nich odchází - se jim ani nedivím,za ty peníze.
24.3.2005 07:45
Cyklista (neregistrovaný)
Naprosto souhlasím s MIROU, jeďte se například podívat jak někteří městští policisté parkují služební fiatem v Horově ulici...s manželkou chodí po nákupech... Kolikrát jsem volal na městskou policii ( 156 ), v 99% mi vždy bylo sděleno: 1) nemáme čas, zabezpečujeme prioritní akce 2) volejte státní policii 3) můžete si stěžovat, mé služební číslo je xy. Již jsem někde výše četl, že novodobá Městská policie je pouze náhražka "Šedého moru" z let předrevolučních a to je naprostá pravda! Nám, obyčejným občanům královského města jsou pouze přítěží finančního rozpočtu.
24.3.2005 08:36
Cyklista, chodec, řidič, otec, strýc, syn (neregistrovaný)
Historie je učitelkou života. Speciálně u Vás by měla s výukou jistě hodně práce.
26.3.2005 19:59
taky z HK (neregistrovaný)
šedý mor, pořádek dříve - dnes nikdo není kompetentní
To se nepleť. S "šedým morem "má společného asi tolik jako hodinky s holínkami. A ne že by za to sama mohla. Leckdy by i ráda zasáhla, ale všechny věci mají svůj řád a musí se pohybovat v jim určených "mantinelech". A tak k něčemu jsou prostě kompententí jinde - např. na magistrátě určité odbory - nu a ty, jak vím ze zkušenosti, taky nepracují vždy "na jedničku", neboť cesta od úřednického stolu k prostému občanovi je předlouhá, někdy vede spíše do pr... a ke korýtku, než k občanovi.
26.3.2005 20:05
Anča (neregistrovaný)
MěP a kompetence a vše okolo
Jo, jenže MěP určitým způsobem spadá pod Magistrát města, tudíž tam... a odtamtud... je k prostým lidem jaksi velmi, velmi daleko.
26.3.2005 20:07
občan (neregistrovaný)
Člověče, ty si pleteš pojmy s dojmy!
17.2.2007 20:09
Jenda  (Nováček)
cyklistovi
Přesně tak.Dej pozor at se někde sám nevymeleš to ti jinak ted napařej 25000Kč pokutu
26.3.2005 11:38
Milan (neregistrovaný)
Městská policie
Musím říct že trapnější a ubožejší způsob tahání peněz z lidí neznám.A to že nás natáčíte na kamery,aby jste si ohlídaly tu svoji ubohou pokutu,to je taky pěkná síla.Kam se hrabala totalita a STB.Hamba blit !!!! Milan Fabo.
29.3.2005 08:19
Občan (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Občas se vyskytne i příspěvek mající diskusní úroveň, kterou lze registrovat zejména v restauračních zařízeních nižších cenových skupin, že, pane Milane?
29.3.2005 15:40
Jeden z davu (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Nechápu, proč zde člověk, který se přezdívá "občan" napadá jako bulik pana M. Fabo. Snad vyjádřil jen svůj názor na snímání kamerou MP. Připadá mi to tady jako slovní přestřelka mezi lidmi, kteří nemají zrovna dobrou zkušenost s prací MP a těmi kteří u ní pracují a svými postoji a rádo by chytrými argumenty na sebe ukazují, že mají v hlavě slámu. Neměli by jste pánové raději využívat pracovní dobu k tomu, za co jste placeni?
29.3.2005 16:20
taky z davu (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Přestanou-li existovat výtržníci, nebude nutná ani existence represivních složek.
30.3.2005 08:45
V davu (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Hmmm, pane, to je myšlenka...
30.3.2005 14:08
Davsong (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Dávná doba dala davu divokou démonickou dámu. Dáma dle doby dogmaticky dusila dávné dobro, divoce demaskujíc děla. Delegujíc davu dobré důvody, dokázala dlabat docela dlouho dlátem do dubu. Divná doba dávala davovým dobyvatelům důstojné desátky. Doutnák davového dělostřelce dodoutnal, detonace dokonale dokončila dílo demolujíc dům. Do dalších dnů doufejme, davové divadlo definitivně dohrálo, díky.
30.3.2005 15:25
Celý zástup (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Ale jdi Ty poeto.
P.S. Máš ale uznání, tohle by jen tak někdo nedokázal napsat. :-)
30.3.2005 16:20
Davsong (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Poeta popsal pocity purpurového papouška pyšně pózujícího před ponurým piedestalem. Pitvořící pitomec poplácal pánovi pupík, potom pištíc praštil pacholka. Proboha, proč potom půjčené peníze poslal poničeným pytlíkem? Pamela právě poslouchající popík prosila připitého Paola předtím přaštěného policejním pendrekem při potyčce, potom pisklavě plakala. Pá pá.
31.3.2005 11:46
Davsong (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Pamela prosila posmutnělého Paola. Proboha, proč Paolovo přirození podpírá pouze pánské prádlo? Pardon, pocity příšerné. Paolo přirozeně popíral problémy, protože Pamela panikaříc prudila. Pamparampam popěvoval Paolo popovou písničku, popíjejíc přitom pozvolna panáka plisky. Pouhá pitomá postelová příhoda prozradila Paolův problém. Pomoze prosím, prosila potvůrka Pamela plná podivných pocitů potají Paolova přítele. Potřebuji pořádně pomilovat, povídá pánovi. Paolo prostě potřebuje pomoc prospěšnou přirození. Pán poctivě potichu povídá, prozatím počkáme. Pamela přestala přemlouvat pána a počala přemýšlet, přišel parádní pocit plný pohody pro poctivou paní. Prázdný pokoj, pohodlná postel plná porno propriet převzala po pánovi a Paolovi pověření prozatím pomáhat Paole příjemně přečkat ponuré pátky.
31.3.2005 11:55
Martin (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Proč posuzujete ostatní podle sebe? Sluníčko svítí, nebe je modrý a koho to se...?
31.3.2005 13:25
Druhý z davu (neregistrovaný)
RE: Městská policie
To já ne, to ten jeden z davu.
30.3.2005 17:33
Milan (neregistrovaný)
Městská Policie,Česká specialitka...
Omlouvám se za pravopis,jsem nevzdělaný.Scestoval jsem však celou evropu a kus světa k tomu.Městská policie je sice všude,ale takovouhle buzeraci za pakování jsem ještě nikde neviděl.Chápu když policie někoho buzeruje za přetupky,které mohou způsobyt smrt a karamboly.Od nádraží k Tescu je komunikace tak široká,že tam projedou čtyři Liazky vedle sebe,Místa dost, ale proč někoho nechat v klidu a pokoji žít,když mu můžeme znepříjemňovat život a ještě z toho vyzjískat pkutu.Člověk si vydělá peníze,zaplatí z toho daň,koupí auto,zaplatí daň,benzín,daň,silniční daň atd.A ve finále ještě platit za parkování.Fajn, ale ať je to někde znát a město vybuduje podzemní a nadzemní hlídaná parkoviště,pak si rád zaplatím.A ty kamery by mněli také sloužit k ochraně občanů a jejich majetku.Místo toho slouží k vydobíjení majetku pro městskou kasu a pro holou buzeraci občanů.Věřím tomu,že kdyby se toto dalo k mezinárodnímu soudu, tak se prokáže ,že placení parkovného za nehlídané parkoviště je protiprávní.
31.3.2005 11:16
Petr (neregistrovaný)
RE: Městská Policie,Česká specialitka...
Teda pane Milane, Váš příspěvek mě vážně vytočil. Jsem řidič MHD a popis pohodové situace v ulicích od nádraží je prostě k smíchu. Přál bych Vám tato místa projíždět tak často jako to musejí dělat řidiči z povolání.
31.3.2005 12:25
Matuš (neregistrovaný)
RE: Městská Policie,Česká specialitka...
Tož pekne to tu mate, veselo, čisto. Každy si tu muže ulevit a nic se za to neplati. Tož toto zavedu i u nas v dědine.
2.4.2005 17:48
Milan (neregistrovaný)
RE: Městská Policie,Česká specialitka...
Pane Petr,jak již jsem psal,projezdil jsem mnoho zemí Evropy,ale to vám povídám,Takové Španělsko,Řecko Itálie, kde jsou všude ůzké uličky a všude stojí auta,Tam jsou pane řidiči MHD kouzelníci.Tady v týhle zemy jsme všichni moc jízlivý a svázaný nějakým divným sindromem Problémovosti.Mýsta tam je haba děj !!!Chlape, copak vám to nestačí ???
5.4.2005 14:04
Riki (neregistrovaný)
RE: Městská Policie,Česká specialitka...
Pane Milane - řidičský kouzelníku. Vy se zastáváte řidičů, kteří nerespektují zákon a znepříjemňují život ostatním řidičům. Věřím, že dostanete na svou káru botičku, případně, že schytáte odtah a doufám, že Vám to prospěje. Už kvůli Vám a Vámi podobným borcům se nám policie vyplatí.
6.4.2005 18:55
Roman (neregistrovaný)
RE: Městská Policie,Česká specialitka...
Nó, tahle reakce, to je teda perla... Jedna věc je porušování zákona a druhá je to, jestli je v pořádku zákon, resp. jeho aplikace. Jsou všechny ty zákazy a příkazy v pořádku ? Specielně od nádraží k Tescu není žádný problém, aby tam stála auta v jednom pruhu. A MHD v pohodě projede. Vím o čem, pár let jsem to také dělal. Normálně zaparkovaná auta nejsou problém, horší jsou ale borci, kteří si provokativně a záměrně zaparkují tak, aby ostatním ukázali, že na to mají. Ale na ty nějací strážníci stejně nemají, protože jsou to jejich známí, kolegové, nebo známí šéfů a kolegů (neberte doslovně, ale trošku ironicky ! :-)))
1.4.2005 17:13
Cyklista (neregistrovaný)
Když tu člověk tak pročítá ty články, tak se musí zasmát. Ono se tu vlastně píše o ničem. Samé urážení a stejně se nic neděje. Věřím, že to nemá Městská policie jednoduché, věřím i tomu, že musí projít různými psychotesty, věřím i tomu, že nejsou až tak dobře placeni. Byl jsem nedávno ve Vídni, viděli Čecha ve staré šunce Škoda, jak špatně parkuje. Omluvili se a slušně POŽÁDALI, zda by mohl přeparkovat. Tady v Hradci to je stále o něčem jiném. Arogance, arogance, arogance... Nepamatuji se, že by naši městští strážnici chodili po méně frekventovaných ulicích, mimo centrum. Zavoláte na 156 a oni nemají čas! Běhá u Vás v ulici vlčák bez známky? "Jó, to je Veverkova ulice? Toho psa já znám, ten Vám nic neudělá....nemáme čas, protože je akce na zimáku..." Asi se "hoši" chtěli podívat a zafandit Hradeckým otrokům...co dodat? Nemám pocit větší bezpečnosti ve městě. Místní policie se vyhýbá řešení standartních situací a možná by neuškodilo pozvat je v rámci místních samospráv na nějaké sezení. Jenže, JENŽE arogance pramenící již od velitele MP v Hradci vše stejně zboří. Debaty k ničemu :-) Prima víkend všem slušným lidem.
3.4.2005 17:56
Eva (neregistrovaný)
Děkuji MP, že mi během jednoho dne našla mé ukradené kolo./Evidované u MP/.
4.4.2005 15:52
sniffer (neregistrovaný)
služebny MP
Nevíte někdo náhodou, k čemu jsou po městě rozeseté služebny MP, když tam je pracovní doba jednu hodinu za týden (doufám, že se nepletu, že je to takhle u všech ostatních satelitních služeben, alespoň na Benešovce to tak je)? To kafe by si pánové taky mohli dát na benzince a mít jednu služebnu na město...
4.4.2005 23:19
Eraser (neregistrovaný)
RE: služebny MP
Myslím, že toto nejsou služebny (kde někdo je pořád), ale tzv. zázemí strážníků, kde mají snad jen umyvadlo s kohoutkem a WC.
6.4.2005 11:42
sniffer (neregistrovaný)
RE: služebny MP
V tom případě je docela plýtvání, když to mají na Benešovce v normální prodejně se skladem atd...
5.4.2005 10:13
hradečák (neregistrovaný)
téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Ale, ale, kam to spěje - už je to tu jak ve vládě - hodinky,holínky, všechno jedno.... nějak se to odkulilo od tématu....
5.4.2005 13:56
Michal (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Myslím si, že MP je v současné době potřebná složka, která má dostatek své práce, stejně jako ostatní bezpečnostní složky v naší republice. Stejně jako ostatní bezpečnostní složky je MP navíc perfektním hromosvodem občanské frustrace (z čehokoliv), dále je provokujícím faktorem pro lidi mající nejrůznější mindráčky, ale to je nakonec možné poznat z některých příspěvků. Našemu městu bych přál pohodu, klid, pořádek a bezpečí a žádnou policii, ale to je bohužel směšná utopie. Nazdar.
6.4.2005 11:45
sniffer (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Ona by asi nebyla hromosvodem pro občanské mindráčky, jak jste to nazval, kdyby fungovala tak, jak má... jestli se nepletu. To samé platí i o státní policii... Ale protože si myslí, že jsou "nadlidi" a pravidla pro ně neplatí, tak je jasné, že lidé remcají
6.4.2005 13:44
Michal (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Se svým mindráčkem si každý musí poradit sám, tedy pokud se doživotně nespokojí s jeho vybíjením si na čemkoliv. Občanská frustrace je něco jiného, vytáčí nás politika, nedostatek parkovacích míst, sociální nejistoty, nízký plat apod.? Kdo je tu první na ráně, jakož to zástupce státní správy či samosprávy, no přece policejní hromosvod. No, a je to, ti za všechno můžou... Pokud máš konkrétní problém, neseď na zadku a běž to řešit. Tady si můžeš maximálně pobrečet ....Nebo nastup k policii a předveď nám občanům, jak to má podle Tebe vypadat v praxi. Máš moji podporu:-)
6.4.2005 13:51
Jára (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
"Podpořte svého šerifa" se hlásá v jednom americkém filmu. Jsme my češi vůbec schopni podpořit "svou" místní policii? Nebo umíme jen remcat a kritizovat v ústraní. Ovšem skutečně podpořit svoji policii znamená chtít ji vidět všude kde je to potřeba a v neposlední řadě se i sami řídit zákony. Závazná by tato podpora byla pochopitelně i pro policii. Možná, že by to nebylo špatné nové téma...
6.4.2005 13:56
Eva (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Domnívám se, že naše česká mentalita není obecně schopna cokoliv hromadně aktivně podpořit, pokud se u toho má současně i něčeho vzdát, zejména své vlastní pohodlnosti. Škoda.
6.4.2005 17:24
sniffer (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Jenže, na to aby česká společnost někoho aktivně podpořila, je nutné, aby to někdo začal. Vy budete tím spouštěčem? BTW. Vy chcete podporovat někoho, kdo vás většinou jen buzeruje (sundávání cyklistů z kol na pěších zónách,...,botičky tam, kde auto vůbec nevadí a navíc není kde zaparkovat, atd.) a když ho potřebujete, tak se na vás akorát kouká a není schopen nic udělat, krom toho, že zavolá posily (viz. můj příspěvek z 20/3/2005) no děkuji nechci...
Jinak co, se pamatuji, přiznávám, nechce se mi celé tohle fórum číst celé, tak je tady jen jeden pochvalný ohlas za nalezené kolo. :-)
7.4.2005 12:19
Hana (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Až Vám pane Sniffere cyklista porazí a zraní Vaše dítě jdoucí po chodníku a bezohlední řidiči Vám budou stát na Vašem vyhrazeném parkovišti pro invalidy, potom možná změníte svůj názor na nepopulární činnost policejních složek - pokutování. Nebo si možná ve své nekonečné moudrosti řeknete, že z cizího krev neteče...
10.4.2005 21:47
sniffer (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Haničko, kolikrát jste zažila, že by cyklista porazil dítě? Zvláště na pěší zóně ve městě... Jinak za pruzení s parkováním považuji, když dávají botičky tam, kde auto nepřekážejí a nikomu nevadí. Za parkování na místech pro invalidy bych auta nechával odtahovat... BTW. V současnosti jsem se dopracoval k tomu, že když vidím špatně zaparkované auto MP, volám státní... Naposledy to bylo, když stálo auto MP v Kuklenách na chodníku a asi deset centimetrů od přechodu - přímo naproti služebně...
Jinak nevím, kde jste vzala, že jsem nekonečně moudrý :-)
7.4.2005 16:49
občan HK (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Takto diskutovat by se dalo o kterékoliv profesi kohokoliv z nás. Každý kdo není zalezlý při práci ve svém obýváku nebo dílně doma na dvorku je lidem na očích a ti kritizují - oprávněně, neoprávněně... pořád. Chválou se v Čechách setsakramentsky šetří i tam, kde by byla potřebná, natož jinak.
Všechno je k něčemu dobré a nenarodil se člověk ten aby se zachoval lidem všem. Je to o lidech, proto děllejme každý svoji práci dle nejlepšího vědomí a svědomí a tak trochu se přibližme té "utopii" a věřte, že bude na světě líp a veseleji.
8.4.2005 07:45
Eva (neregistrovaný)
RE: téma myslím bylo MěP - je potřeba?
Váš příspěvek považuji za relevantní a navíc mne i trochu potěšil, děkuji. Doba je složitá a my všichni v ní žijeme. Dobu narození si člověk nemůže vybrat, ale může a snad by i měl, dělat v životě všechno proto, aby ten jeho "pobyt" na světě měl nějaký smysl. Bez jakéhokoliv patosu a zcela upřímně, děkuji všem strážníkům a policistům, kteří vykonávají svou službu v této nelehké a mírně zmatené době poctivě. Hezké jaro.
6.4.2005 19:29
Roman (neregistrovaný)
Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Téma nezní, jestl je potřeba. Bohužel je. Ale otázka je, jaká ta MěP je a jaké jsou s ní zkušenosti.
A patří sem tedy jak příklady kladné, tak kritika.
Bohužel je té kritiky podstatně víc. Ale plyne v naprosté většině z osobních zkušeností s touto institucí.Na začátku téhle diskuze jsem popsal situaci, kde příslušníci MěP jasně dokázali svoji hrubou neznalost dopravních předpisů v pozdější konfrontaci s dopravním policistou. Jejich reakcí na vysvětlení byla místo omluvy výhružka. A reakce jejich vedení ? Výsměch. A to bohužel není jediná moje špatná zkušenost. A nejen z HK. (Konflikty nevyhledávám, ale pohybuji se stále po městě). Jak potom čekat nějakou obhajobu a kladné reakce, když na telefonické upozornění, že svého času u nově otevřeného Terna je nebezpečná situace - důchodci na kolech jezdí po silně frekventované silnici v protisměru, aby si zkrátili cestu. Odpovědí mi bylo, že tam nemohou zasáhnout, protože je nemohou pokutovat... Úvaha, že jen občasná přítomnost je prevencí byla asi nad jejich chápání. Takže moje zkušenosti jsou vesměs o tom, že nejdůležitější činnosti MěP jsou takové, při kterých se dá něco utržit, nebo při kterých se dají ukázat ramena. - A ten humbuk s jedním chyceným bytařem ? V pořádku, chvályhodné, upřímně. Ale rozumné chvály hodné. Kdyby se takhle mělo psát o každém úspěšném zásahu republikové policie, tak noviny o ničem jiném nejsou.
7.4.2005 07:54
Michal (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Hovoříte rádoby objektivně, ale nezlobte se, s objektivitou to má jen málo společného. Na druhou stranu uznávám, že máte schopnosti působit přesvědčivě. Poukazovat na vybraná a pečlivě srovnaná negativa, ať už pocházejí z čehokoliv, tím jste mne pane nepřesvědčil. MP má za sebou spoustu jiných úspěchů, než-li "jen" jednoho chyceného bytaře, bohužel, ne vždy se tato fakta dostávají k občanům třeba pomocí médií. Obdobně jako u PČR stále bohužel platí, že se média zajímají spíše o policejní průšvihy, než-li o úspěchy. To, že to vytváří mizernou náladu ve státě, už nikoho nezajímá. Důležité je vydělávat, tedy poskytovat senzace, které lidi přitahují. K Vašemu hodnocení dodávám, promiňte, že je trochu protikladné. Na jednu stranu Vás rozhořčuje, že MP pokutuje a v zápětí ji sám posíláte např. na cyklisty důchodce. Každopádně máte na MP zřejmě pifku a negativně vyhraněný názor a já z něho necítím, že jste schopen jej chtít změnit. Pokud kritizujete vedení MP a nebyl jste spokojen s jeho reakcí na řešení konkrétního problému, předpokládám, že jistě víte, že každá stížnost by měla být zaslána či předána příslušnému vedoucímu pracovníkovi a on je povinnen Vám na ni do třiceti dnů písemně odpovědět.
7.4.2005 15:03
Roman (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Michal - Ta negativa nepocházejí z čehokoliv, ale bohužel z mojich vlastních zkušeností. To, že má MěP řadu úspěchů nepopírám, určitě mají, ale jsou to výsledky jejich práce ! Proč hned stavět slavobrány ? To je, jako kdybyste chtěli vystavovat na odiv, že vám prodavač něco prodal, řidič někam dojel, nebo úředník dal razítko. Prostě běžnou práci musí vykonávat pořádně a odměnou jim budiž mzda. A řeči, že jsou placeni špatně neberu. Vybrali si tuhle práci sami a věděli co za to. Není to omluvou pro aroganci a špatně konanou službu. A to, že jsou víc vidět průšvihy je nad slunce jasné. Ale to není jen u MěP.
K protikladnosti mého hodnocení jen jediné - špatně čtete. Psal jsem o preventivním působení tam, kde vznikala nebezpečná situace. Jejich jediným zájmem ale byla pokutovatelnost...
A k vedení MěP ? Na stížnost ohledně nesprávného postupu a vyhrožování ze strany strážníků mi lakonicky a arogantně v termínu odpověděli - jestli prý mám pocit, že se strážníci dopustili trestného činu zneužití pravomocí, tak mám podat trestní oznámení. - Jako kdyby mezi tím nic nebylo, žádná obecná slušnost. Prostě jsou jejich práva a pak až trestný čin... Takže se mi nedivte, že mám na jejich fungování negativně vyhraněný názor.
Ale jak už jsem napsal na začátku minulého příspěvku, policie bohužel být musí. I když nejsem přesvědčen o správnosti toho, že tato ozbrojená složka má v každém zapadákově své vlastní, naprosto autonomní velení. Podle mého by MěP měla být součástí republikové policie, podléhat jejich zákonům a vedení. Podstatné by ale bylo, že by byla financována městem a plnila by proto přednostně potřeby města a byla by nepředisponovatelná.
Ale abych se vrátil k vašim výtkám, já se nerozhořčuji, že MěP pokutuje. Je to jeden z mála jejich represivních nástrojů. Ale nelíbí se mi to, že represe je v jejich práci upřednostňována.
8.4.2005 07:37
Michal (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Pane Romane, MP je organizační složkou města a tudíž je placena městem. K Vašemu vyjádření na "stavění slavobrán" uvádím, že jste to zřejmě pochopil jinak, než-li jsem zamýšlel. Pouze si přeji, aby nám občanům mocná média objektivně zprostředkovávala aktuální informace, které jsou alespoň pro spoluvytváření mých názorů důležité. Podívejte se, zprávy o čemkoli poměrně silně ovlivňují veřejné mínění a v tom spočívá i jejich síla. Tato síla může ( jako jakákoli jiná síla) pomáhat či škodit. Bude mi stačit, pokud budou média nejen nezávislá, ale i nestranná. Naštěstí existují i média, která respektují výše uvedené a ctí novinářskou etiku. Pokud Vám však vadí, že si ráno otevřete noviny a ke všem těm hrůzám z politiky, společenským drbům a senzacím, katastrofám a válkám ze světa, si navíc přečtete, že strážník nebo policista zadržel pachatele, že poctivý nálezce vrátil nalezenou věc, nebo, že hasiči zasáhli a zachránili život či majetek, pak mi promiňte...
8.4.2005 15:39
Roman (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Vážený pane Michale, děkuji za poučení o síle médií. Zvláště pro ty, pro které je vše řečené a psané svaté. Trochu rozumný a samostatný člověk si ale umí alespoň zhruba informace přebrat a vybírá si zdroje. Nepopírám, že mě média neovlivňují, tak jako každého, ale zrovna v tomhle případě znovu opakuji - jedná se o moje doložitelné zkušenosti. A upřímně, zprávy o banálních zásazích policie a různých malých kladných činech by byly po pár dnech nudné a nezajímavé.
Dále píšete, že MěP je placená městem. V čem je rozpor ? Špatně jste si přečetl co jsem napsal - jen jsem zdůraznil to, že městskou složku republikové policie by platilo město a proto by plnila přednostně jeho úkoly a městem placený počet příslušníků by byl nepředisponovatelný.
9.4.2005 19:08
Jája (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Média a lidé v nich zaměstnaní nutně musí být i lovci senzací - jinak by si nevydělali , vyhodili by je.- takové je dnes doba.Kažý se bojí o práci a existenci... A jakásenzace je, že vše funguje jak má, kadžý dělá co má, nikdo nekrade, nesprejuje, není opilý, řidiči jezdí všichni ve městě jen padesátkou - no řekněte... Ale Jeden udělal to co neměl ---- to je soustíčko... Ještě pěknou fotomontáž... a máme trhák, zvýší se nákllad, bude kšeft, prémie, dovolená --- bohužel, i taková je dnes doba. I tohle se musí vzít v úvahu.Svět je "barevný", ne "černobílý" - dyť bysme se nudili.....
11.4.2005 07:41
Michal (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Stále nechápu, jakou že to "Městskou složku republikové policie" vlastně máte namysli. Vždyť republiková policie snad působí ve městech a obcích a disponuje i svým technickým a lidským potenciálem. Navíc nechápu přínos a smysl Vámi doporučovaného "znárodnění" obecního majetku státem. Do tohoto majetku patří veškeré technické vybavení, výstroj a výzbroj, vozidla a další majetek, patřící MP, tedy městu. Doporučuji Vám k prostudování nedávno vydanou knihu "Dějiny obecních policií" od autorů Uhlíře a Macka. Kniha nabízí řadu aktuálních informací o historii a současnosti strážníků, vývoji příslušné legislativy upravující jejich činnost a v neposlední řadě se budete moci seznámit i s určitými neměnnými principy při samosprávném zajišťování bezpečnosti v českých zemích.
11.4.2005 11:50
Josef (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Pro mě občana není banální dozvídat se zprávy o skvěle odvedené práci hasičů, strážníků, policistů nebo záchranářů, ale i jiných profesí a oborů. Když nic jiného, tak si alespoň řeknu, že jsou v našem státě lidé, kteří chtějí a umějí pomoci i s nasazením vlastního zdraví a života, to není zrovna málo, navíc k takovým událostem nedochází každý den.
12.4.2005 16:30
Roman (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Ale vždyť toho, po čem tolik voláte jsou plné noviny ! V každém vydání najdu hned několik článků o tom, že byl někdo odsouzen, někdo polapen, někdo konkrétní něco provedl,....atd. V zájmu té zajímavosti jsou to sice článečky o těch zloduších, ale když byli odsouzeni nebo polapeni, kdopak je asi polapil a usvědčil ?
Pane Michale, nepodsouvejte mi prosím nějaké myšlenky zestátňování městského majetku. Psal jsem jen, že by MěP měla podléhat stejným zákonům a nárokům jako republiková policie a nejlépe by měla mít společné velení. Takhle republiková policie nemá čas, lidi ani prostředky na řešení malých městských problémů, ale město by si financovalo tak velkou a vybavenou složku MěP, jak by chtělo a o nic by nepřišlo, protože tihle policisté by se se svým vybavením z města nehnuli. Snad už jsem svůj názor vysvětlil srozumitelněji.
Zmíněnou knihu jsem nečetl, ale soudím, že text se bude týkat především meziválečné městské policie. To by ale se současným stavem mnoho společného nemělo. Pokud je to jinak, omlouvám se, nečetl jsem ji.
Znovu se vrátím k úrovni vystupování policistů a strážníků. Setkal jsem se během mnoha let s policisty na různých pozicích. Samozřejmě, že se vždy a všude dá narazit na blba, ale u republikové policie jsem jich potkal minimum a v naprosté většině i jejich chování bylo korektní. Bohužel u městských strážníků je zatím tenhle poměr obrácený. Neznalost, arogance, povýšenost, ramena... A bohužel i na tom nejvyšším vedení. Jaký holt pán, takový krám.
Ale to už jsem zase u té roztříštěnosti vedení. V každém městě je pseudopolicejním polobohem starosta, nebo primátor bez policejního vzdělání. Navíc se slušnými finančními zdroji a tak pro něho a jeho kolegy není problém si hrát na vojáčky a postavit si armádu těžkooděnců. Vám se snad líbí, když se po pěší zóně valí dvojice Rambů v černých mundůrech ? MěP má samozřejmě vzbuzovat respekt u grázlů, ale má také být svým způsobem k dispozici i slušným lidem a turistům. Takhle ty druhé a třetí nanejvýš poděsí. O co přístupněji působí ve svých uniformách příslušníci republikové policie, přesto má respekt. Ale není to jen případ Hradce. A to je další problém. Každá ves, jiný pes. Když přijedu do jiného města a dostanu se do problému, hrne se ke mě jakási uniforma. A jeden z toho hned nepozná, jestli je to místní MěP, nebo ochranka z blízkého hambince... Zvlášť problematické je to teď, když umožnili MěP zastavovat i vozidla. Zastavte strašákovi ve vám neznámé uniformě někde na periferii cizího města. To je také jeden z důvodů, proč si myslím, že by MěP prospělo společné velejí a sjednocení v rámci republiky. V současném stavu je to jenom džungle a těžko to bude v dohledné době lepší.
12.4.2005 22:49
sniffer (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Pod toto bych se rád podepsal...
13.4.2005 08:17
Michal (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Pane Romane, je zbytečné se dohadovat, my dva se zřejmě v řadě případů neshodneme. Pokud si neprostudujete nejen tu jednu doporučenou knihu, ale i řadu jiných materiálů, které se touto problematikou zabývají, bude těžké či spíše nemožné s Vámi pokračovat v diskusi na toto téma, což mi je upřímně líto. Jste celkem dobrý a kultivovaný "soupeř" pro diskusi, což na tomto fóru není zcela běžné. Nezlobte se na mě, nejsem tolik razantní v názorech a možná proto Vám odpouštím i Vaše drobné neférovosti, kterých se v každém svém příspěvku dopouštíte na slušných a pracovitých lidech, kteří u MP pracují. Doufám, že tím nenahrazujete nedostatek svých argumentů. Budu k Vám upřímný i v tom, že Vaše argumentace typu "já mám osobní zkušenost" mi nestačí. Jistě chápete, že se jedná o problematiku, která je poměrně složitá a vyžaduje solidní znalost dané problematiky. V případě velení MP jsem přesvědčen, že je dobře, že má své vlastní velení. Prvním důvodem je, že pokud si město MP zřizuje a financuje ze svého rozpočtu, musí mít právo ji také úkolovat, kontrolovat a řídit podle svých lokálních potřeb. A druhým logickým důvodem je, že přesto, že snažíte bagatelizovat "malé" problémy města, je pro město v rámci jeho samosprávného působení důležité mít ze zákona stávající možnost MP přímo řídit, což ve vztahu k PČR neexistuje. Proto opakuji, že PČR je součást státní správy za státní peníze, mající své vlastní velení, vlastní úkoly a vlastní zákon. MP jsou součást samosprávy za městské peníze, mající vlastní úkoly a vlastní zákon. MP pod přímým vedení měst existují nejen v USA, ale i ve většině zemí EU. MP se rozvíjí podle společenského vývoje politického, ekonomického, ale také podle nárůstu přestupků, trestných činů a jiných sociálně patologických jevů v daných oblastech. Jsem rád, že HK patří mezi bezpečná města v měřítku ČR a přeju mu, aby mu to díky práci obou autonomních a spolupracujících bezpečnostních složek zůstalo. Hezký den.
13.4.2005 14:37
MIRO (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Ať už tady jeden či druhý píše tak, že hájí MP či naopak, skutečnosti a události ze skutečného života a praxe s MP jsou někdy přinejmenším trochu rozporuplné. Asi se i tímto odvolám na jeden svůj předchozí příspěvek, který mírně řečeno poukazoval na profesionalitu některých členů MP. Už zde bylo jednou napsáno, že v případě že policista vykonává svoji práci s využitím těch právních znalostí, které má minimálně mít, s lidským přístupem k věci, a také hlavně sám se chová tak, že ctí zákony a vyhlášky nejen když je v uniformě, ale i v civilu, tak je všechno v pořádku, bude mít přirozenou úctu a respekt. Bohužel ne všichni takoví u policie pracují, to myslím obecně, jak pro státní policii tak i pro MP. Jestliže ovšem nebude policie pracovat na své personální politice v tom smyslu, aby se buď zpřísnila kriteria výběru pro tuto práci, nebo aby byli vypouštěni mezi občany pouze takoví policisté, kteří splní jen ta nejpřísnější kriteria pro tuto práci, názorová situace občanů na tuto instituci se nikdy asi nezmění. Je to asi tak, že si myslím, že je v řadách mnoho mnoho takových, kteří svoji práci vykonávají tak jak se má, ale na druhou stranu je tam i mnoho takových, kteří této práci dělají ostudu. A protože práce policisty je prací veřejnou, musí tato celá organizace čelit oprávněné kritice občanů, kteří samozřejmě dle potřeby vidí buď jenom to dobré a nebo naopak to špatné.
13.4.2005 16:41
Michal (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
V tomto mi nezbývá, než-li s Vámi plně souhlasit. Bezpečnostní složky jsou "věcí veřejnou" mající silný vliv na spokojenost či nespokojenost občanů se stavem klidu, pořádku a bezpečí v dané lokalitě. Pochopitelně nejvíce byla, je a bude na očích veřejnosti uniformovaná policie a jako taková bude veřejností nejen vnímána, ale i hodnocena. Historie policejní oblíbenosti je v Čechách již tradičně na nízké úrovni. Od dob rakousko-uherské monarchie byla oblíbenost tehdejších policejních složek (četnictva, městské a státní policie) spíše nízká, neboť podle občanů souvisela příliš s monarchistickým režimem. Jediným světlejším bodem bylo období první republiky, tehdejší bezpečnostní systém sloužil za vzor jiným zemím a příklad si z něho brala i USA. Po druhé svět. válce a zejména po roce 1948 byl tento systém zrušen a nahrazen VB. Teprve od roku 1990 se rozbíhá nová etapa budování nejen demokratického státu, ale i demokratického bezpečnostního aparátu, který se pokouší navázat na prvorepublikový systém, ovšem s příhlédnutím na specifika dnešní doby, která tehdejším strážníkům a policistům ještě nebyla známa. Je pravdou, že dříve byla doba v ledasčems klidnější a poetičtější a možná i lidé se k sobě dříve chovali slušněji. Babička mi občas vyprávěla o strážníkovi v jejich čtvrti, který měl respekt a autoritu. Byl přísný na darebáky a poctivě sloužil slušným lidem. Dokázal dát pokutu, chytit kluka rozbíjejícího prakem pouliční lampy, darebáka pro krádež, ale uměl i převést přes silnici starou paní. Myslím si, že řada principů při ochraně klidu, pořádku a bezpečí zůstává historicky neměnná a pro nás slušné občany by bylo dobře, kdyby se státní i městské policii dařilo na ně navázat. Dnešní doba je složitá a uspěchaná, vlastně je taková, jaký je dnes celý svět. Nosit uniformu musí být těžké, ale mělo by to být i určitou ctí. Zda bude nošení uniformy strážníka a policisty ctí, to ukáže čas. Zasloužit si tu čest však musí pouze ten, kdo uniformu nosí, na druhou stranu my slušní občané bychom měli podporovat policii, objektivně ji kritizovat a umět ji i pochválit. Měli bychom po ní chtít, aby byla autoritou. Nakonec, vždyť je to služba pro nás.
15.4.2005 14:30
Roman (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Nejde zde ani o dohadování a už vůbec ne o to, že bychom se měli shodnout. Je to jen výměna názorů (a berme ji s nadhledem a trošku i s úsměvem - když nejde o život...). A i kdybychom se nakrásně shodli, nic to na věci stejně nezmění. MěP bude existovat stejným způsobem dál. Jde spíš o to, jak způsob jejího fungování zlepšit, když díky mnou kritizované a vámi obhajované autonomii je naprosto neprůstřelná. Berte ale moje řádky jen jako můj osobní názor na věc. Nejsem žádný teoretik práva, politik, ani policista nebo úředník s mocí nebo ambicí MěP řídit, nebo razantně měnit. Píšu ale svoje řádky mimo jiné i s určitou maličkou nadějí, že si je na zdejším fóru přečte někdo s touto mocí, nebo ambicí, pro koho budou třeba námětem k zamyšlení a třeba i trochu k inspiraci.
Moje nezainteresovanost mi ale na druhou stranu dává jednoznačně právo mít argumentaci typu - "já mám osobní zkušenost". Při vší úctě ke vzdělání a odborné literatuře, k čemu mě, jako obyčejnému občanovi, je teorie o dějinách MěP, kontinuitě a vývoji jejich zákonů a zkušenostech ze zemí s celkově jiným společenským klimatem, když se zdejší šerif na mě bude neoprávněně s arogancí vytahovat a jeho nadřízený mu to bude nepřímo krýt nebo schvalovat s jistotou, že nemám jiného dovolání ? To je podobné, jako kdybych si v literatuře nastudovat, že zde máme dlouholetou tradici a neustálý kvalitní vývoj křupavého pečiva a já měl proto být spokojený s pekařem, který mi pravidelně nabízí gumové housky. Prostě je pro mě v tomhle případě osobní zkušenost podstatnější než tisíc teoretických knih.
18.4.2005 10:17
Michal (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Pane, když o nic nejde, proč tedy neustále "manipulujete" jednou s pojmy a podruhé s dojmy, podle toho jak se vám to hodí? Knížku jsem si Vám dovolil doporučit pouze proto, že jste operoval s pojmy, kterým příliš nerozumíte a to poměrně závažným způsobem. Ještě jednou speciálně pro Vás: Kniha se zabývá i současností a je psána odborníkem na policejní problematiku, který vyučuje trestní právo na Policejní akademii ČR. Pokud jde o Vaše dojmy a osobní zkušenost, máte na obojí (stejně jako já) pochopitelně právo, které Vám nikdo nebere. Jinak je samozřejmé, že není smyslem tohoto fóra si za každou cenu rozumět a mít ve všem stejné názory:-), vždyť by to byla i nuda.
18.4.2005 15:16
Roman (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Divím se, co vás tolik nadzvedlo... Marně hledám ve svých příspěvcích nějakou manipulaci s pojmy a dojmy. Psal jsem jen své zkušenosti a svůj názor, jak si myslím, že by to mohlo lépe fungovat. Vám závidím, že můžete operovat s pojmy, kterým dost závažně rozumíte. :-) Jak už jsem ale psal, při vší úctě k odborné literatuře - co je platná, když v praxi je situace jiná.
18.4.2005 16:03
Michal (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Asi mi na Vás trochu vadí, že něco začnete s chutí řešit, ale jakmile Vám na to náhodou někdo odpoví, tak Vy najednou začnete hovořit o něčem jiném. Zkrátka se děláte zajímavě nedostižným v argumentaci na cokoliv. Promiňte, jen mi to připadá zvláštní a ne úplně fér, nic víc.
19.4.2005 15:46
Roman (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Hmmm, asi už jsme oba řekli, co jsme měli na srdci. Já sám za sebe vím, že celou dobu tvrdím totéž a názor neměním. Takže vašim výtkám až tak moc nerozumím. Každopádně to byla zajímavá a obsáhlá debata. Dík.
20.4.2005 08:11
Michal (neregistrovaný)
RE: Městská policie a rozšířené kompetence, zkušenosti s touto institucí
Také děkuji a přeji Vám úspěšný a klidný den. Nashledanou.
24.4.2005 18:24
ladyannn (neregistrovaný)
mp
Jak už někdo tady napsal: dost mi vadí, že nejsou vidět na méně frekventovaných místech.
24.4.2005 20:07
gecko (neregistrovaný)
Samé povídání o ničem :-), "měsťáci" tu stejně jsou a zůstanou. No a co? Stejně je nebude vidět, v novinách číst o jejich nutnosti a kvalitě...občane města Hradce, stejně s tím nic neuděláš. A´T žije šedý mor minulého století...
25.4.2005 07:56
Tom (neregistrovaný)
Pane Gecko nebo kecko, pouze jste mi připoměl smutný fakt, že lidé jako Vy existovali, existují a bohužel existovat budou i nadále a nikdo s tím bohužel nic neudělá:-)
2.5.2005 22:09
tomík (neregistrovaný)
pokud pomáhají a nešikanují, nevadí. někde jsem četl, že když je někdo zastaví měli by pomoci poradit, ale to by museli chodit pěšky a ne se vozit autama.
3.5.2005 00:35
Petr V. (neregistrovaný)
Městská policie
Moje zkušenosti s Městskou policií v Hradci Králové nejsou příliš dobré. Jednak mi vadí, že si vozí s odpuštěním zadky v autech (ale to vadí asi každému), pokud ovšem nejsou vysloveně vysláni hlídat na nějaké akci a jednak se mi nezamlouvá jejich chování. Jsou často komisní, jednají s vámi z pozice nadřazeného a často, jak jsem měl tu čest zjistit, jsou i nedostatečně kompetentní. Jakožto městští strážníci by podle mého názoru měli chodit především v pěších hlídkách a dbát na dodržování vyhlášky města, ale ne stylem šikany a znepříjemňování života lidem, jak jsem to i já zažil na vlastní kůži třeba na procházce se starým a nemocným psem. Mám dojem, alespoň to tak z jejich jednání vyplývá, že jsou mezi nimi jedninci, kteří nemají u policie co dělat. Nejen úrovní vzdělání se liší od státních policistů, ale i neschopností interpretovat vyhlášky města. Tito pánové je mají nabiflované a naučené na školeních. Citlivá interpretace a lidský přístup tito pánové neznají. Oni za to ale asi nemohou... Vždy, když řeší přestupek, nebo údajný přestupek, tak vylezou z auta oba dva (mnohdy se mi zdá, že jsou z něj líní i vylézt), jeden "jedná" a druhý stojí kousek opodál, kdyby jako náhodou něco.. - asi "morální a fyzická podpora kolegy". Je to směšné. A hlavně by to bylo k smíchu prvorepublikové policii. V té době si opravdu nemohli dovolit takový luxus, aby chodili strážníci dva a natož si vozili řitě v autech a to vše z peněz daňových poplatníků. Námitka, že tehdy bylo bezpečněji, je nesmyslná. Kolega historik první republiky mi to potvrdil. Stačí se začíst do dobového tisku...A navíc můj pradědeček sloužil v té době u policie a já si z jeho vyprávění lecos pamatuji. Každý strážník měl svůj okrsek a zde dohlížel na veřejný pořádek. Byl respektován, protože respekt si uměl zřídit. Dnešní městská policie žádný respekt nemá. Slovy mého praděda - jsou to srabové.
To, že policisté projedou pozdě večer v autě temnou ulicí a za 7 minut nato se zde rozpoutá rvačka a řev, je zcela charakteristické.
Tímto příspěvkem nechci odsuzovat všechny strážníky MP v HK -ostatně je jich myslím okolo devadesáti. Setkal jsem se jen s několika z nich a zážitky jsem výše popsal. Byla mezi nimi ale i jedna rarita - strážník, který byl v chování, jednání a názorech světlou výjimkou. Měl jsem pak z něho moc dobrý dojem a přes jeho mládí i něco jako respekt. Byl zde totiž pocit, že jedná fér.
3.5.2005 07:58
Vašek (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Rád bych přispěl do tohoto fóra vlastní zkušeností s MP. Když jsem je zavolal na tísňovou linku 156, přijeli téměř okamžitě a pomohli (jednalo se o napadení mého souseda několika útočníky). Bydlím ve středu města a pravidelně potkávám naše dva okrskové strážníky (ve dvojici se dnes běžně hlídkuje i u PČR), kteří jsou slušní a ochotní i poradit, což mi potvrdil i známý, který přijel do HK na návštěvu z Brna a nemohl najít ulici kde bydlím. Přeju MP i PČR hodně úspěchů v jejich nelehké a často i nevděčné práci, asi bych s nimi neměnil.
8.5.2005 14:36
ladyannn (neregistrovaný)
policie
Rozhodně mají lepší vybavení než státní policie - a rozhodně lepší podmínky.
9.5.2005 07:28
Petra (neregistrovaný)
RE: policie
Myslíte například sociální zajištění tzv. definitivu? Slyšela jsem, že ta se týká pouze státní správy a ne samosprávy, tedy ne MP, ale PČR.
9.5.2005 09:27
Anča (neregistrovaný)
Měla jsem možnost jako občan obracejíjcí se o pomoc provonat jednání úředníků magistrátu a městské policie. MěP patří poděkování, na magistrátě jim je občan zřejmě na obtíž, mají-li se jeho podnětem zabývat...některým ani nestojí za odpověď.
15.5.2005 17:43
Tom (neregistrovaný)
"jedna k dobru"
Tak mám taky jeden příběh o MP do Diskuze.Nejsem z HK ,ale "městská" je asi všude stejná -až na pár vyjímek které potvrzují pravidlo!!!Jeto již delší dobu,ale uvízlo mi to v paměti.Byly jsme oslavovat kamarádovy narozeniny ve městě na soutoku Labe a Metuje,párty se po zdařilé oslavě začla nad ránem rozpouštět.Nebyl jsem nijak zvlášt ospalý a tak ještě se dvěma kolegy jsme začly na malém městě hledat otevřený podnik,po delší době a na doporučení místních našly.Každy si obědnal pivo,ale rozhodly jsme se délé nezdržovat nebot nebezpečí úrazu zde bylo vysoké.Podobnou putiku jsem dlouho neviděl!A než jsme vyklidily pole vypukla pravá hospodská bitka,asi 7 "nejstřízlivějších" návštěvníků si to začlo dost tvrdě židlemi a vším co bylo po ruce rozdávat,ostatní spaly na stolech a podlaze.S obsluhou jsme vyběhly ven a čekaly na příjezd MP které zavolala obsluha!Příjezd byl rychlý necelé dvě minuty,neboť služebna byla nedaleko jak mi řekla obsluha.Po shlédnuti situlace( z putiky byl slyšet řev a tříštění skla) se strážníci vrátily do vozu.Nedalo mi to a šel je upozornit že by měly zasáhnout,jeden znich me řekl abych šel radeji domu a že to mají pod kontrolou.Vrátit jsem se k přátelům a apelovat na ně šla obsluha -bezúspěšně!Za 15 min. přijela rep. Policie dva muži z místního oddělení,vystoupily z vozu a šli rovnou dovnitř,stále se ozýval zevnitř rachot po několika vteřinách byl klid.Dva nejvspurnější měli pouta za která je táhli policisté ven,všude bylo dost krve a střepů.MP prohodily s policisty par slov a odjeli.Policisté ješte pak čekali na záchranku ale to už jsem byl na cestě domů.Po téhle zkušenosti si bohužel myslím že žádná MP nemůže,třeba jen okrajově nahradit práci policie a ani ji jinak zastoupit!Po tomto "divadle" jsem i já ač řádný občan ztratil veškerý rezpekt z MP a jakékoli prokazání totožnosti,nebo jine upozornění ze strany MP beru jako obtěžování!
16.5.2005 10:25
Jája (neregistrovaný)
RE: "jedna k dobru"
Jsem jen obyčejný občan, ale myslím, že není smyslem MěP nahrazovat policii státní... nebo se pletu??
16.5.2005 10:36
MIRO (neregistrovaný)
RE: "jedna k dobru"
To se asi nepleteš. Minulý příspěvek "Tom" poukázal na to, že MP měla řešit pořádek a selhala, musela ji proto nahradit policie státni, která byla úspěšnější.
16.5.2005 10:50
Vašek (neregistrovaný)
RE: "jedna k dobru"
To máš těžký, já mám zase zkušenost úplně opačnou. Státní přijela pozdě a nic neudělala, tak to tam empíci museli "uklidit" za použití pendreků a služebního hafana. Rozhodně si však nemyslím, že jsou státní na nic. Prostě je to otázkou přístupu konkrétních lidí na konkrétním místě a čase v rámci konkrétní události, nic víc. když mi opravář špatně opravil auto, tak jsem si neřekl, že jsou všichni automechanici k ničemu. Povinnost zasáhnout proti narušování veřejného pořádku, však mají obě bezpečnostní složky a pokud nezasáhnou, je to špatný.
17.2.2007 20:44
Jenda  (Nováček)
RE: "jedna k dobru"
Jen detail Hradec je město na soutoku Labe a Orlice když z toho chceš dělat literární dílo
18.5.2005 21:52
Milan (neregistrovaný)
Městská policie
Můj svobodný názor zní: Jsou to městský Buzící a jsou naprosto zbyteční a naprosto zbytečně buzerujou obyčejné lidi a strpčují nám všem jen život.
18.5.2005 21:53
Milan (neregistrovaný)
Městská policie
Můj svobodný názor zní: Jsou to městský Buzící a jsou naprosto zbyteční a naprosto zbytečně buzerujou obyčejné lidi a strpčují nám všem jen život.No ale mi jsme vždy bzli policejní stát a tím i zůstaneme.
18.5.2005 21:54
Milan (neregistrovaný)
Městská policie
Můj svobodný názor zní: Jsou to městský Buzící a jsou naprosto zbyteční a naprosto zbytečně buzerujou obyčejné lidi a strpčují nám všem jen život.No ale mi jsme vždy byli policejní stát a tím i zůstaneme.
19.5.2005 12:52
Petr (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Pane Milane, svým příspěvkem poukazujete jednak na svou úroveň a následně také snižujete úroveň tohoto fóra.
19.6.2005 10:35
Milan (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Pane Petr,Čech teda zrovna nejsem,to jste poznal dobře,ale leta tady žiju a podnikám,tak že k tomu mohu svůj názor svobodně vyjádřit,sjel jsem pů světa a tak si nechte troubové Český poradit, vím moc dobře o co tady jde a vůbec se mi to nelíbí.Proto jste si tady budovali tak zvanou demokraciji???Aby vás ted neprávem naháněli a točili na kamery ???Kvůli tomu ,že si někdo na dvě až pět minuty zastaví a už vás mají ???Trochu rozum do hrsti....
21.6.2005 14:45
hradečák (neregistrovaný)
RE: Městská policie
A proč tu tedy setrváváte, když je to u nás v Čechách podle Vás tak strašně špatný???
19.5.2005 15:54
sniffer (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Můj svobodný názor zní: Měl byste se naučit česky.

Váš názor Vám neberu,ale nechtěl byste nějak argumentovat?
21.6.2005 14:47
mmmm (neregistrovaný)
RE: Městská policie
Zpoakuj si vyjmenovaná slova... chytráku.
20.5.2005 10:54
Občan HK (neregistrovaný)
Děkuji strážníkům za jejich práci, kterou vnímám jako potřebnou. Můj tatínek sloužil u četníků a často mi vyprávěl o tom, že raději pomáhá slušným lidem, ale, že se musí častěji zabývat těmi¨lidmi, kteří zákony obcházejí, nerespektují či jimi dokonce opovrhují. Moje osobní zkušenost s policií je taková, že mám na svém kontě dva dopravní přestupky a tím i pokuty, které jsem přijal s vědomím, že jsem si je bohužel zasloužil. Jinak s policií do styku "ve zlém" přicházet nemusím, neboť se snažím zákony a předpisy dodržovat. Ostatním slušným lidem přeji to samé a těm neslušným přeji postih (podle nich buzeraci).
21.6.2005 14:55
taky z Hradce (neregistrovaný)
taky k věci..
Bohužel, ne všichni občané vědí, jak se chovat, aby neubližovali druhým, neničli jejich majetekk, neobtěžobvali je ať, hlukem, pachem a bůh ví čím vším... a když to nejde jinak, nastoupí MěP. Leckdy jedině tak si lze zajistit trochu klidu a nerušeného nočního spánku...
Takže co závěrem ... poděkovat. MěP.
22.6.2005 00:13
Jarmil Prdel (neregistrovaný)
městská policie
Já si nemyslím, že by byla městská policie naprosto zbytečná. jenom se nemohu zbavit dojmu o tom, že své konání nesměřují správným směrem. Nedávno jsem se zastavil na procházce se svým malým synkem v parku u Novákových garáží (omlouvám se, že jako hradečák neznám název) a chtěl jsem ho vyndat z kočárku aby jsme trénovali chůzi. Když jsem se tam rozhlédl, tak jsem se zděsil co tam bylo za odporný nepořádek...to jsem snad v životě neviděl....střepy a těch vajglů jsem napočítal na čtverečným metru přes sto...a to je v celém tom parku...to přece nikdo nevytvoří za jednu noc. Proč se městská policie nesnaží udržet pořádek ve městě v tomhle směru, aby odporná individua neznečisťovala naše město a radši šikanuje řidiče za špatné parkování.
1.7.2005 17:47
Roman (neregistrovaný)
RE: městská policie
Protože odporné individuum ledaskdy nemá občanku a obvykle ani peníze na pokutu. Takže tržba je nejistá. Kdežto řidič je většinou spořádaný, má SPZ (RZ), občanku i peníze. Takže jde snáze zkasírovat. Prostě cesta menšího odporu a lepších ekonomických výsledků...
3.7.2005 17:27
Anča (neregistrovaný)
RE: městská policie
No - já bydlím v takém koutě Hradce, kde si parkuje kde kdo jak chce. V zatáčce a v protisměru, leckdy se při výjezdu z domu musím kolem doslova propasírovat - a nic se neděje. Ani napomenutí - ono totiž v prostřed křžovatky leckdy stojí "prdelkou do zatáčky" i policejní auto se zeleným pruhem....
K tomu chytání osob, zanechávajích po sobě víc než chlívek-- oni nebudou čekat, až přijde policie... to by tam museli padat ze stromů.... Možná by je spíš dopadli, kdyby jeden každý, ale musel by opravdu každý občan (ne čekat, ať to za něj oddrškuje ten drühý, kterého pak ještě před nepořádníky pomlouvá, že je asi neurotik, když mu to vadí...) , vždy zavolat z nejbližší budky nebo svého mobilu na 156 - volání je zdarma.
3.11.2005 19:01
Roman (neregistrovaný)
Čestná stráž MěP
V Radnici jsem zahlédl článek na toto téma. Šavličky, šňůry, zástavy... Na co si to zase hrají ??? Určitě se najde dost spokojených, kteří budou tomu nesmyslu s dětinskou radostí tleskat. Konec konců, budou si hrát na vojáky, mají flinty a bodáky. A kdo si hraje, nezlobí. :-)))
3.11.2005 21:29
babka (neregistrovaný)
RE: Čestná stráž MěP
Ať žije městský stát Hradec Králové!
10.11.2005 17:21
Ketha (neregistrovaný)
RE: Čestná stráž MěP
Nápad je to dobrý a patří jim za to dík. Udržování zdravého patriotismu je potřeba, chlapci to dělají dobrovolně a ve svém volném čase. Je vidět že jsou hrdí na svou službu městu, na svůj sbor a na svou práci, která má svůj smysl. A že stála jedna uniforma daňového poplatníka 13tis? Pchá, to není ani jeden plat mizerného úředníka, např. statistického, patentního, či jinak "potřebného" úřadu. Čestnou stráž k zástavě měli v nedávné době a ještě i mají hasiči, Police, Armáda. Nebo už neumíme důstojně uspořádat vzpomínku na vznik Republiky, na konec války? Kdo byl 28. října na Masarykově náměstí musel uznat, že to ti chlapci umí a byla to paráda. Jen tak dál:-)
3.11.2005 21:33
babka (neregistrovaný)
Čestná stráž
Ať žije Městský stát Hradec Králové! Budeme důležitější, ale opravdu i rozumnější???
21.11.2005 09:09
MIREK (neregistrovaný)
Kdy konečně potkám městského strážníka na pochůzce
Už zde na tomto fóru toho k tomuto tématu bylo řečeno mnoho, ale přes to opět napíšu pár řádek a pokusím se apelovat na slušnost a čistotnost občanů (majitelů psů), ale také na plnění povinností městské policie (MP). Nevím jak v jiných částech našeho města, ale já budu hovořit o části v prostoru ulice Pod Zámečkem, kde opravdu jak často píše XAVER, je naše mestečko občůrané a obesrané od psů. Pes bohužel za to nemůže, ale je to vizitka jeho pána, který se pod rouškou tmy chová jako prase. S odkazem na slušné vychování, čistotnost, ale také na dodržování vyhlášky města 5/2004, prosím všechny ty občany - majitele psů, aby si aspoň po svých psech uklízeli.
Dále také žádám městskou policii, aby už konečně vyrazila na pochůzky do této části HK a začali neposlušné majitele psů nekompromisně pokutovat za nedodržování vyhlášky města 5/2004.
21.11.2005 11:53
Eraser (neregistrovaný)
:-)
Odtahovat v centru auta,která o 5 cm přesahují žlutou čáru je snadnější a vyšší výdělek.
6.12.2005 08:04
Metař (neregistrovaný)
Policie nekoná. Proč?
Včera jsem byl s dětmi na mikulášské akci, která se konala před Paříží. Vše bylo super a městská policie bděla nad pořádkem. Občan získá pocit bezbečí, když je strážce zákona na blízku. "ALE". Skutečně bdí MP nad pořádkem? Mám malé děti a dost často se píše o napadení dětí psy, kteří nejsou na vodítku nebo bez košíku. Nemám dobrý pocit, když jakýkoliv pes mi očuchává děti a přitom má uši i ocas ve vodorovné poloze. Proč má město příslušnou vyhlášku o pohybu psů a proč ji MP nepožaduje dodržovat? Zrovna včera jsem toho byl svědkem.
6.12.2005 19:25
Josef (neregistrovaný)
RE: Policie nekoná. Proč?
Eraser ti to vysvětlil jedinou krátkou větičkou o trošku výš.
6.12.2005 20:14
občanka HK (neregistrovaný)
RE: Policie nekoná. Proč?
Co se čílíš, človíčku! Bylo mi odborně pracovníkem,příslušníkem, (či jak se jim odborně říká) MěP vysvětleno, že zasahovat se dle zákona může, až když pes někoho potrhá, zakousne, sežere, pak teprve prý se můženěco dělat, takový že je zákon! ??? Prevence je kde?? v ...Divíš, se? Já se taky divila, teď si budu raději hovět!
7.12.2005 07:23
Metař (neregistrovaný)
RE: Policie nekoná. Proč?
To asi odborný pracovník nemá pravdu, protože právě prevencí je již zmíněná vyhláška města HK č.5/2004. A právě MP ji má perfektně znát, aby věděla, že má upozornit, nebo třeba i pokutovat takového občana, který se podle této vyhlášky nechová. Dle čl.6 je povinností psovoda věst psa na veřejném prostranství na vodítku. A na prostranství se zvýšeným soustředěním osob (tj.náměstí, tržiště, pěší zóny, zastávky MHD),je povinnen vést psa na vodítku a nasadit mu náhubek.

Hlavně že se MP montuje do všeho možného, buzeruje při parkování, ale tam kde málem o zdraví, když pes bez košíku ohrožuje občany, to je absolutně v klídku. A to tu nemá smysl ani rozebírat to, že tato zmíněná vyhláška 5/2004 obsahuje i další přikázání, např. o odklízení výkalů po psech. Běžte se podívat na sídliště, jak je mezi domy nakadíno a bude každému jasné, že tam na obchůzky MP asi nechodí.
11.12.2005 21:46
baba jaga (neregistrovaný)
RE: Policie nekoná. Proč?
No jo, to by ale nesmělo jít o Určitou sortu "samorostů" chráněných přímo magistrátem za podpory MěP.
6.12.2005 20:30
z HK (neregistrovaný)
taky zkušenost
Ještě jedna zkušenost - nechtějte proboha žádnou prevenci, ohrožují Vás sousedovic psi,lezou po plotě, tlamy přes plot tak, že vás mohou kousnout, když tam ošetřujete květiny a vy chcete, aby jim v tom soused zabránil, tak dle strážníků jenom každého "buzerujete", dostane se Vám od nich hlasitého pokárání,ať se neopovažujete souseda ještě někdy takto "buzerovat" či vůbec někdy v budoucnu MěP volat! Když to zkusíte - nedovoláte se. Pokud někdo někde něco rozbije a následkem toho přestane něco fungovat vám, Vy ho se zeptáte co s tím provedl, dle strážníků vás plným právem pošle někam do..., protože přece u vás to nefunguje, tak jste si povinnen nápravu zajistit sám a nebuzerovat.Jinak jste příšerný člověk, kterého mají všude všichni už plné zuby a je s vámi k nevydržení! ??? Bez komentáře.
8.12.2005 11:03
Metař (neregistrovaný)
A ještě jeden k dobru
Zdovna předevčírem, když jsem jel autem, jsem zahlédl auto MP, které stálo u kruháče před autosalonem Toyota a natáčela z auta kamerou pravděpodobně auta, která jela křižovatce na červenou. Proč MP fušuje do práce policii státní, že by měli málo dopraváků? Nebo má snad MP málo práce s udržováním pořádku, třeba na sídlištích?
8.12.2005 20:46
Xaver (neregistrovaný)
RE: Metař
Když jsi viděl to auto MP, jistě jsi zpozorněl. Možná, že nebýt toho auta, jel jsi jako obvykle. Je ti známo, že se na tom místě jezdí dokud je volno i když je na semaforu červená? To i psíci tam na červenou zastaví, tedy jejich páni.Ale hovno po nich neseberou. Úsměvný den.
8.12.2005 22:13
sniffer (neregistrovaný)
RE: Metař
Jen tak mimochodem, zastavovat zrovna v této křižovatce je docela nebezpečný... Pokud mi naskočí v polovině červená, ještě to projíždím a není to proto, že bych nechtěl čekat...
PS. Můžete mě kamenovat :-)
8.12.2005 23:44
Xaver (neregistrovaný)
RE: sniffer
Pokud ti naskočí v polovině červená (v podstatě na výjezdu z kruhu), pak to znamená, že jsi do křižovatky už na červenou vjel. Ona je mezi těmi semafory totiž prodleva. Červená na výjezdu se rozsvítí teprve asi 3-4 vt. po červené na vjezdu a za tu dobu stačí projet každý. Kvůli takovým jako ty tam občas stojí policie. Možná bys měl radši jezdit jen doma na zahradě.
9.12.2005 22:26
Josef (neregistrovaný)
RE: sniffer
Xavere, je důležitý nebejt papežštější než papež. Aby ti jednou taky nevypálili pokutu, až ti v osmdesáti letech někde na ulici povolí svěrač a utrousíš boba.
10.12.2005 15:02
Xaver (neregistrovaný)
RE: Josef
Cha cha chá...a jak víš, že mi není pětaosmdesát?. Mimochodem, ta prodleva světel je aspoň desetivteřinová. Ale možná tam se snifferem jezdíte kolem dokola, pak tu červenou zákonitě musíte potkat.Přeji úsměvný den :-).
12.12.2005 16:09
sniffer (neregistrovaný)
RE: Josef
Mno... tak to bych Tě chtěl vidět, jak jsi na okruhu nikdy nechytil červenou... Ty budeš asi jeden z těch, kteří jsou vždycky na semaforech jako první a mizí závratnou rychlostí až k dalším semaforům. Právě kvůli takovýmhle blbečkům tu červenou, která tam zrovna naskočila radši projedu...
9.12.2005 18:34
Eraser (neregistrovaný)
RE: A ještě jeden k dobru
Mně na tom spíš vadí to,že stojí na cyklistické stezce a cyklisté musí vybočit do pruhu,kde nemají co dělat.
2.1.2006 11:15
z HK (neregistrovaný)
Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
Chci zde poděkovat strážníkům MěP HK za ochranu proti přiopilým střílečům pyrotechniky,kteří musí za každou cenu ničit majetek druhých a ohrožovat je na zdraví. Díky MěP jsme silvestrovskou noc mohli přežít ve zdraví a s minimálními škodami. Děkuji.
5.1.2006 18:25
josef (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
To bydlíš nad služebnou ? :-)
6.1.2006 13:06
odpovídám Josefovi (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
Naproti hospodě, chytráku! A tříleli nám přímo na dům už od osmi večer - to byl silvestr pro malé děti!!? Před půlnocí se to vyvalilo ven se zásobami pyrotechniky. Hlíkda jedoucí kolem si počkala, až s tím střelivem odešli pryč, někam dál na louku, či co já vím kam. ZA TO jim děkuju!
6.1.2006 15:36
onomu "z HK", "odpovídajícímu Josef (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
Zapšklá osobo ! Nejlepší by bylo všechny ty stříleče, nebo jak jim to říkáš, odvejzt někam za město, nejlíp postaru, na Sibiř. A všichni ostatní by pak stáli pěkně v lajně a potichu by se radovali z příchodu novýho roku.
Nejde tady zase tak trochu o generalizování ? Všichni, kdo si vystřelí rachejtli jsou gauneři, který tě ohrožujou na zdraví a nenechaj tě v klidu čučet na nováckou estrádu. A navíc tihle všichni něco ničí. Podstatně víc toho zničej ožralové během roku.
To, že se vystřelí jednou v roce pár rachejtlí už v osm večer snad není tragedie. I těm malejm dětem se to líbí.
Nedovedu si představit, že bys bydlel někde v Brazílii a místní fotbalisti by vyhráli, to by ses z toho zbláznil. Ale tady v Hradci musíme bejt pěkně potichoučku i na silvestra.
Ale abych moc neodběhnul od tématu, to že tam zrovna projížděli byla buďto náhoda, nebo sis je preventivně zavolal. A že někde bloudili ? Je to jejich job a sou za to placený.
7.1.2006 08:55
Novák (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
No už i tady voprujete? Lidi, to je provokatér, píšící na všechna témata tak, aby ostatní už od počátku roku pořádně naštval. PANE, STŘELBA PATŘÍ NA STŘELNICI, NE DO ULIC !!!
7.1.2006 20:09
pro pana Nováka (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
A auta patří na autodrom, zvířata do zvěřince... A všichni maji mít jen jeden názor ! Jinak jsou provokatéři. To už tady bylo.
A jen tak mimochodem, lezu tak na tři, čtyři témata, píšu tak do dvou. Provokatéra holt musíte hledat a odhalovat dál. Někde tu ale určitě je a potutelně se vám směje :-))
10.1.2006 19:09
baba jaga (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
Jo, jenže vysvětlujte to těm střílečům, zvláště mají-li upito. A nedej bože, prošli-li i "klíčovým průmyslem".. Také by to potřebovali vysvětlit mocipáni z magistrátu. Jim opilci střechy a okna neničí, tak proč by neměli jejich podporu? proč by se vyhláška nezrušila? Přitom řešení je tak snadné. Každý rok město vydá statisíce za ohňostroj. Je to hezká podívaná. Ale proč tedy nedat příležitost všem těm střelbychtivým předvádějícím se, co vše nakoupili a mohou vyházet do vzduchu.. Město by ušetřilo, k akci přizvat pořadatele, který vždy ohlásí kdo, co za kolik bude střílet a byla by spokojenost na všech stranách. Staří, nemocní ( jen poznámka, střelbychtiví taky časem zesárne, onemocní, , časem dostane i infarkt a možná rána od dělobuchu bude potom to poslední, co na tomto světě ještě uslyší.. a určitě pak nebude hlasovat pro povolení eutanazie, protože je někomu nepohodlný - to jen tak na okraj) a malé děti by měli klid, nikomu by se nic nezničilo. Všude se píše o chudácích zvířatech, zejména psech, ale o lidech ani slovo. Copak máme menší práva, než ta zvířata?!! Zřejmě ano, pokud nechlastáme, neničíme majetek druhých,neděláme po nocích kravál, tak asi podle dnešních měřítek nejsme lidé!
10.1.2006 18:48
z HK (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
S prominutím, koni jeden, kdyby si to střílešli na střechu hospody, ničeli si svoje, tak tu střelbu, kravál, hulákání¨, už nějak vydržíme! Když se tu teď musí vše podle "Americka" a každý chce předvádět, co si může dovolit druhému beztrestně zničit....ať ničí svoje nebo těch svých kumpánů!!Tvoje neničí, z cizího krev neteče, že jo! Když jsi tak uznalej, pozvi si je, ať ničí něco tvého, mášli co!!
11.1.2006 23:11
klííídek (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
Drahej takykoni, myslím že se tady vede řeč o silvestrovské noci. To opravdu projednou to nejde vydržet? Když tuhle noc porovnám s běžnými večery kdykoliv během roku, tak se mi nezdá ani nijak vyjímečný. Protože asi bydlíte v nějaké zastrčené uličce, tak jste zvyklí na hrobové ticho. My, co bydlíme na tolik vámi vychvalované tzv. pěší zóně máme jiný odchov. Tady je kravál každý večer, ožralů hejna a vandalů taky dost. Měšťáci nás ale tady nezachraňují, protože o ulici vedle nasazují botičky, kontrolují parkovací lístky a dělají jiné lukrativnější činnosti. Takže pro pár rachejtlí jednou do roka je nesmysl dělat takovou aféru. A ti kdo ty rachejtle dtřílejí rozhodně nejsou jenom mlaďáci. I když je jen otázkou v jaké kategorii se kdo chce vidět.
12.1.2006 20:18
z HK (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
Pár rachejtlí mi nebude vadit, když nebudou dopadat na moji střechu a ničit ji!! Vy všichni chápající, přidáte mi na opravu střechy, na opravu promáchané izolace, na opravu zničených tapeta toho všeho v důsledku popraskané střechy od rachejtlí, o prostřelených oknech nemluvě... Jak byste se tvářili, kdyby vám někdo např. zničil auto, zdemoloval dům? Taky byste se smířili s odpovědí, "no bóže, o jednou, tak to vydrž a drž hubu.."??! - no a o tom to je. Tímto ani v nejmenším nechci zlehčovat problémy kdykoli a kdekoli jinde.
12.1.2006 20:48
- (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
Fakticky se stalo, že některá z těch papírovejch raketek, které z větší části shoří v luftu, někde poškodila střechu ? Z čeho byla ta střecha ? Došková? Nebo z otepí ? Nechci to zlehčovat, nebo si dělat z toho srandu. Taky nemám rád, když se ničí někomu majetek (viz diskuze o stretart nálepkách), ale chtěl bych opravdu vidět poničenou střechu od papíráčků. Že by se v poslední době střílelo něco těžkotonážního jsem snad ani neviděl. A vystřelené okno ? Není to spíš jen zbožné přání, aby bylo proč nadávat a aby řeč v diskuzi nestála ?
22.1.2006 12:17
hradečák (neregistrovaný)
RE: Silvestr, alkohol, pyrotechnika X bezpečnost, zdraví ..
Bohužel, nejsou to vždy jen "papíráčky", sebrali jsme na střeše i kovové tyčky, či jak se tomu zbytku říká a kovové rourky - nevím, odborné názvy neznám, neboť se touto činností nezabývám...a prasklé sklo v okně musíte vyměnit, i když se úplně nevysype...
21.1.2006 15:07
Pand (neregistrovaný)
nechapavost
Bud jsem silne nachapajici clovek, nebo je zde, konkretne v tomto meste MP opravdu zbytecna....z pameti vydoluji, jak MP s prominutim buzeruje obcany mesta jak sedi spatne na lavickach, jak spatne parkuji, ze po desate hodine jezdi po namesti na skateboardech, ze prechazi na cervenou,....ale za celou dobu byti si nepamatuji, ze by treba u muzea na nabrezi, nekdy ve vikendovych nebo patecnich vecer zastavili, vystoupili a prosli si to cele,......z vlastni zkusenosti vim, ze kdyby tam nenasli maly deti nasavajici alkohol tak urcite ty vetsi pozivat neco co alkohol jiste nebude ;-) najde se opet dost mist, kde se deji podobne veci, pricemz sem je opet nikde v poodbnych mistech nevidel nikdy v zivote alespon vystoupit, vzdy jen projeli a ani se nazastavili!!!! Priznavam, ze je dvakrat v lasce nemam, ale myslim, ze kdyby delali podobne zakrkoky na onech mistech, mel bych je i mozna radsi, nez za buzeraci stani na spatnem miste !!!
21.1.2006 16:49
sniffer (neregistrovaný)
RE: nechapavost
Naprostý souhlas...
21.1.2006 17:32
Pand (neregistrovaný)
RE: nechapavost
a podotykam, ze nemusim byt ani nijak stary, postarsi, zapskly, ci nejak zakomplexovana osoba aby me to znepokojovalo.....a prave me dost znepokojuje, ze se MP zabyvaji opravdu hovadinama,....proti "drogam" a alkoholu nic nijak nemam,...kdyz si je nekdo chce brat nebo pit, at to dela, me je to fuk, je to jeho vec, ale abych se pak pomalu obaval prejit pres cest us tim, ze dostanu od cloveka pod vlivem at uz drog nebo alkoholu pres pysk, a to skoro opravdu pravidelne, se mi nezda moc prospesny pro mesto ani pro reputaci MP v HK
23.1.2006 15:16
Josef (neregistrovaný)
RE: nechapavost
Už to tu určitě bylo - MP jde samozřejmě cestou nejmenšího odporu. Slušný člověk když něco malého udělá, tak je snadno legitimovatelný a potrestatelný prakticky ve sto procentech. Zkuste legitimovat feťáka, nebo podobné individuum. Je lepší tohle nevidět, poklesla by úspěšnost zásahů a mohly by se i pomačkat fešácké uniformy. Botička = jistota. :-)
23.1.2006 21:38
Pand (neregistrovaný)
RE: nechapavost
mmm, ja bych se teda radsi vecer prochazel na "bezpecnym" nabrezi, nez hledal volne misto k parkovani, ktere bez tak urcite najdu...zde je videt mentalita nasi policie
24.1.2006 12:22
plaváček (neregistrovaný)
RE: nechapavost
no, ale oni nejsou až tak k ničemu...zachraňujou labutě třeba :o) Teď ale vážně, MP je o lidech - vždyť se na ně podívejte, vždyť tam berou kdekoho, nejde z nich respekt, pochybuju že by někoho zneškodnili kdyby bylo potřeba...Já osobně spíš zavolám 158...
24.1.2006 21:20
Xaver (neregistrovaný)
RE: plaváček
Tak to pozor, ony ty uniformy četnicím většnou sluší.A když je ta ženská navíc příjemná, zmůže hodně.Je tedy pravdou, že s ožralými nebo zfetovanými primitivy obvykle nezmůže nic.
30.10.2006 23:46
Kedar  (Nováček)
RE: nechapavost
Je vidět,že z vás mluví vztek a ten vám zatemňuje mozek( dle vašich překkkklekpů). Běžte se zeptat na příslušná místa, na konání Městské policie v těchto místech a bedete možná překvapen, jaká činnost je tam vykonávána.Pak je budete možná respektovat.
27.1.2006 12:26
Anča (neregistrovaný)
k pyrotechnice
To je štráchů! Nasměrujte stříleče tak, ať to padá na jejich střechy - a najednou to bude hrozně škodlivé a ničící!!
20.10.2006 01:30
Řidič Mazdy  (Nováček)
Kaskadéři v Uniformě
Musím říci, že po včerejším ránu mám z Městské Policie opravdu rozporuplné pocity. Řídím už 20 let a za tu dobu jsem nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Pravda, nějaké ty pokuty jsem již dostal, za špatné parkování nebo prošlou lékárnu a podobně. Pokud jsem věděl, že je Policie v právu a byl jsem si vědom přestupku, nikdy jsem neměl potřebu proti pokutě protestovat. Ale to co jsem zažil ráno se asi navždy zapsalo do paměti jako mé ohrožení a zbytečná šikana ze strany Městské Policie.
Vezl jsem známého z práce. Jelikož potřeboval vystoupit u konečné autobusu, tak jsem se přesvědčil, že za mnou nic nejede a zastavil jsem mu u odbočky na parkoviště autobusů, kde je značka Zákaz vjezdu mimo MHD. On vystoupil, já dal směrovku a chtěl pokračovat dál po hlavní silnici. Když jsem se rozjížděl, z protisměru mi do cesty přímo vletěl Opel Frontera s nápisem Městská Policie a zablokoval mi cestu. Bylo jen štěstí, že jsem stihnul dupnout na brzdy, jinak jsme byli v sobě. Po tomto šoku přišlo překvapení, když místo omluvy za takové ohrožení, mi dali pokutu a vzali bod za to, že jsem podle nich vjel do zákazu vjezdu (asi na tři vteřiny jsem zastavil u značky Zákaz vjezdu mimo MHD, z mého pohledu velice sporné, když jsem za tu značku ani nevjel a ještě byla tma, tak to nemohli ani pořádně vidět). Žádná jiná auta tam v tu dobu nejela. Inu, z toho pro mě plyne, že honba za pokutou je pro tyto Strážníky důležitější, než naše bezpečnost! A proto jsem ode dneška na straně těch, kteří chtějí jejich pravomoce omezit, protože takové jednání nám více bezpečnosti na silnicích určitě nepřidá. Vždyť co kdybych nebyl tak zkušený řidič a místo brzdění to strhnul na chodník kde chodili lidé do práce, co by proti tomu bylo špatné zastavení….
20.10.2006 12:44
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Kaskadéři v Uniformě
Asi jste udělal chybu v tom, že pokud jste si byl jistý, že jste přestupek neudělal, něměl jste pokutu platit na místě, ale postoupit ji do správního řízení. Vašeho známého, kterého jste vezl, by jste měl jako svědka, tak že by to dopadlo asi jinak, než za pokutu nebo bod. Při nejhorším by bylo tvrzení proti tvrzení (tj. 2 ku 2). Prostě nic si nenechat líbit.
20.10.2006 14:00
Eraser  (Nováček)
RE: Kaskadéři v Uniformě
No jo,městská policie se pasovala do role dopravní policie. To byl taky nápad dát jim tyto pravomoce. Od čeho pak máme dopravní policii? Tu bychom tedy mohli zrušit. Městská policie je (měla by být) od udržování pořádku na ulicích, na hlídání majitelů psů, aby sbírali exkrementy po své zvěři a ne od tohoto.
30.10.2006 23:36
Kedar  (Nováček)
RE: Kaskadéři v Uniformě
Můžete upřesnit název obce, který je umístěn pod nápisem Městská policie. Nápis je umístěn na dveřích řidiče i spolujezdce. Pokud vím Městská policie v Hradci Králové nedisponuje vozidlem tovární značky Opel Frontera.
31.10.2006 13:16
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Kaskadéři v Uniformě
Zatemněný mozek mají asi mnozí příslušníci MP, když jsem byl svědkem jak cestou od Bělče v letních měsících po zavedení nového silničního zákona, kontrolují cyklisty, zda nemají náhodou vypito nějaké pívo. To svědčí o normálním magorizmu. A jestli to čte nějaký z těch magorů v uniformě, tak ho zdravím, byl jsem jeden z těch který ti ujel do lesa a ještě tě poslal do p...e.
4.11.2006 20:05
Kedar  (Nováček)
RE: Kaskadéři v Uniformě
To jseš teda borec, je nazýváš magorama a sám se chováš jako inteligent. Blahopřeji ti.
5.11.2006 12:19
Roman  (Pokročilý)
RE: Kaskadéři v Uniformě
No, ale když odmyslíme silná slova a ujetí do lesa :-)) , tak má v zásadě pravdu. Na jednu stranu je fakt alkohol na silnici nepatří a zákon to tak výslovně uvádí. Na druhou stranu mě to opět tak trochu zavání relativně snadnou kořistí a plněním a překračováním "plánu pokut". Už jen proto, že při sportovní vyjížďce se málokdo zlinkuje a jedno, nebo dvě pivka stačí tak opravdu jen na tu kýženou pokutu. Na druhou stranu v noci při zavíračkách potkávám neosvětlený "duchy" na kostitřasech, kteří v sobě mají evidentně víc jak ty dvě pivka. S takovým opilcem je ale určitě víc práce a kdo ví, jestli by se z něj ta pokuta vůbec vyrazila...
5.11.2006 23:20
Kedar  (Nováček)
RE: Kaskadéři v Uniformě
Z tohoto příspěvku mně není jasné, jak se tento pán dověděl, jestli magoři v uniformě kontrolovali právě to svícení,nebo skutečně alkohol.
6.11.2006 19:00
Roman  (Pokročilý)
RE: Kaskadéři v Uniformě
:-)) ten pán se to vůbec nedozvěděl - kdyby kedar pořádně četl, tak řeč šla o opilcích na neosvětlených kolech, které nekontroluje ani Policie, ani jím zmiňovaní magoři v uniformách...
6.11.2006 19:02
Roman  (Pokročilý)
RE: Kaskadéři v Uniformě
Jo a když už jsme registrovaní a abych někoho nenaprdnul - zdá se mi, že je tu Kedar a pak někdo, kdo se registroval jako kedar. Nebo že by Kedar měl dvě registrace ? :-)
7.11.2006 07:12
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Kaskadéři v Uniformě
Ta věc s magory v uniformě se má asi tak. Při pravidelné vyjížďce s partou bajkerů, se jako spousta ostatních, stavuju doplnit tekutiny v Bělči a každý si dáme 1 až 2 Cary a pokračuje se dál, kousek po silnici a před písníkem pak do leva, po polňačce do lesa směrem na Stříbrňák. Už protijedoucí cyklisti nás informovali, že tam stojí paka z MP a dávají foukat cyklistům a pokutují, již dle nových pravidel silničního zákona.(bylo to krátce po jeho zavedení). Ještě pro informaci a dokreslení celé situace, bylo ještě za světla asi kolem 19 hod. Každý ať si o tom udělá svůj názor, ale pro mně, zrovna tato událost svědčí o tom, že to jsou pouze magoři navlečení do uniforem, kteří ostatní buzerují, ale sami pravidla silničního provozu nedodržují, viz například rychlá jízda aut MP nepo jejich parkování. Příklady táhnou.
5.11.2006 17:26
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Kedar
Estéti asi neznají přísloví. Jak se do lesa volá...na hrubý pytel....Btw, už kolikrát mě v souvislosti s tímto napadlo, jak by se líbilo majitelům psů, kdyby jim lidi chodili obechcávat a obesrávat jejich dům. Úsměvný den :-))
13.12.2010 13:14
Petr - HK  (Guru +4)
služebna Policie ČR zmizela z Benešovky
Na Benešově třídě byla zrušena služebna Policie ČR. Zřejmě z důvodu škrtů ve státním rozpočtu. Proč zmizeli zrovna z královéhradeckého Bronxu, nevím a nechápu. Krádeže kol, vykrádání bytů a aut, výtržnosti opilců - to vše je v této lokalitě často opakujícím se jevem. Benešovka rozhodně patří z hlediska kriminality mezi nejrizikovější místa v Hradci. Je mi jasné, že služebna PČR nebyla všezachraňující. Ale pokud se něco stalo, přeci jen dojezdová vzdálenost zasahujících policistů byla kratší než těch z města. A možná blízká přítomost policie odradila alespoň ty menší zlodějíčky. Proto se ptám - bude na Moravském Předměstí alespoň zvýšen počet městských strážníků, když ti státní utekli?
22.5.2011 20:44
Eva  (Pokročilý +6)
pobíhající psi
Dnes jsem jezdila na kole. Na MP na mne 2x zaútočili volně pobíhající psi. Když jsem se majitelů zeptala, zad namají být na vodítku, se zlou jsem se potázala. Na MP je již běžné, že se psi volně pohybují i po dětských hřištích /o jejich exkrementech nemluvě/. Již min. 2 měsíce jsem neviděla živého policistu MP, přestože se pohybuji stále po městě. Chtěla bych se proto zeptat, zda tady ještě tato složka působí a pokud ano, zda by v těchto věcech nemohla udělat pořádek.Děkuji.
22.5.2011 23:12
Roman  (Pokročilý)
RE: pobíhající psi
Měšťáci touhle dobou leští radary a těší se na žně :-)) Nebudou se přece zdržovat nelukrativníma činostma. - Ale abych jim úplně nekřivdil, po Pospíšilce a v okolí Masarykáče jsem několikrát dvojičku zahlédl.
24.5.2011 11:02
peta01  (Nováček)
RE: pobíhající psi
Oni hlavně asistují Atolu při kontrole placení parkovného. Je zajímá to, aby platili ti, co parkují tam, kde se má platit. A ti co mají zaplaceno můžou stát třeba na přechodu pro chodce, to MP nezajímá. Osobní zkušenost.
24.5.2011 15:56
Eva  (Pokročilý +6)
MP
Je to tak. Na stížnost, že auta stojí v zatáčkách do křižovatek a brání tak rozhledu a je to tudíž nebezpečné, mi bylo sděleno, že si toho nevšímají, že mají tichou dohodu s místními samosprávami, protože není kde parkovat. Zákon asi platí jen proněkoho.Tak tu MP zrušte, město ušetří.
25.5.2011 17:39
Zigrin  (Nováček)
Pesi Zona
Taktez bych chtel vedet, proc se straznici pul dne poflakuji na pesi zone, misto toho aby udrzovali poradek i ve zbytku mesta.
25.5.2011 23:37
Roman  (Pokročilý)
RE: Pesi Zona
Je to tam pohodové, nekonfliktní, mají to blízko na střídačku a jsou zahlédnutelní největším počtem lidí :-)

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme