MHD-kola v autobusech atd...

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
1.7.2005 00:00
Dana (neregistrovaný)
MHD-kola v autobusech atd...
Ahoj hradečáci, je to tak týden, co jsem v regionálním zpravodajství slyšela novinku - o prázdninách budou moci jezdit MHD lidé s kolama.Na místech určených pro kočárky a vozíkáře. Co na to říkáte? Já mám pocit, že se někdo pěkně spletl v prioritách. Vždyť cyklista se přece dostane na kole kamkoli daleko rychleji než taková mamina s kočárkem nebo invalida...Jen pro představu.Pokud chci dojet z NHK na nádraží a zpět, trvá to trolejem cca 20-30 minut. Pěšky přes dvě hodiny jen tam.Nízkopodlažní spoj jede ve všední den jednou za hodinu. Do vysokopodlažního se nedostanete bez pomoci a pokud se vám lidé vymluví že jsou po operaci nebo že si nechtějí zničit záda, oblečení apod., tak vám nezbyde nic jiného než si tu hodinu počkat. A teď si představte, že si počkáte a ono je tam kolo...Příšerná představa.Včera jsem takhle jela z Malšovic na nádraží. U FN přistoupily další dvě mamky s kočárama a totálně zablokovaly prostřední dveře.Myslíte si, že to řidiči vadilo?Ne. Řidiči jsou totálně apatičtí, neberou v úvahu přepravní řád, a ani si nehledí toho, co se děje ve voze.Už vidím, jak řeší spory cyklista vs. mamka s kočárkem... Co na to říkáte?
1.7.2005 12:26
Matej JR (neregistrovaný)
RE: MHD-kola v autobusech atd...
No na píchlým kole se jede dost blbě. A jak říkáš trolejem to trvá 20-30 min, ale na kole se to zvládá za 15. Takže se nebojím, že by busem jezdilo tolik kol.
Na druhou stranu by lidi měli mít tolik ohledu, aby se do toho busu narovnali ku spokojenosti všech (což bohužel nemají).
21.7.2005 22:08
MUF (neregistrovaný)
RE: MHD-kola v autobusech atd...
Taky by se mohlo prosadit aby s píchlým kolem měl cyklista slevu!?
1.7.2005 14:28
Eraser (neregistrovaný)
nesmysl
Myslím, že to je naprostý nesmysl. Naštěstí to s největší pravděpodobností nikdo využívat nebude.
1.7.2005 20:09
fizzy (neregistrovaný)
Good idea!
Ten argument s píchnutým kolem je fakt na místě. Už několikrát se mi to stalo. I když autobus byl totálně prázdnej, neprošel jsem. Takže nápad vítám. Řidiči si situaci ve voze opravdu kontrolujou, takže by s tím neměl být problém. Samozřejmě, také jako cyklista bych byl pro, aby se upřednostňovaly kočárky...
Btw. Líbí se mi dodatek, že testování této služby neplatí po našeho milovaného flamendr-base, linku číslo O :)))
2.7.2005 10:04
babka (neregistrovaný)
kola v MHK
Já myslela, že je to jenom fór, recese. Do malého nízkopodlažního troleje či autobusu je to nesmysl. Už takhle si tam mohou sotva sednout všichni, co mají berle nebo hůlku. Stát a držet se těch "uší" - strhne vám to záda, pokud řidič prudčeji přibrzdí. Stačí, že musíte čekat, poku jede místo jedničky na Kluky starý autobus (vysoké schody, v úzké sukni nemáte šanci nastoupit bez úhony) a teď ještě kola! Pokud na ně budou vozit troleje speciální přívěs (jako vozily třeba přídavný motor)- pak tedy prosím. On totiž každý nemá tolik peněz, aby mohl zahodit oblečení, které si díky přepravě kola v autobuse poničil a jít si koupit nové!! Na druhou stranu - koupíte-li dítěti kolo, jak se s ním dostanete domů? s novým čistým by to snad do troleje šlo.
A potom chudáci maminky s dětmi v kočárku - představte si kočár(jsou většinou plátěné) a kolo - kdo jí uhradí poškozený kočárek?? Nehledě na bezpečnost dítěte v něm! Jak totiž bezpečně uvážete kolo (to budeme vždy pul hodiny čekat, něž to cyklista provede??) Slušní budou mít ohled, bezohlední klidně nastoupí a budou ohrožovat spolucestující...
2.7.2005 16:09
dědek (neregistrovaný)
RE: babce
Babičko, Ty zase vymýšlíš jak by něco nešlo. Až náš synáček zase pojede s vnoučky na kole do Novohradeckých lesů, tak se svezou trolejbusem. Nebo chceš aby klučinové mezi auty šlapali přes celé město na svých malých kolečkách? Víš, oni to v dopravním podniku s námi a našimi kluky myslí dobře a Ty na ně hned tak zhurta.

A neboj se, těm ostatním sportovcům stud nedovolí aby se vezli a místo ježdění na kole se kodrceli mezi zastávkami a ještě tě k tomu špinili. Tak sem prosim babičko napiš, že dopravní podnik chválíš za tak moc dobrej nápad a přestaň už babo prudit.
6.7.2005 21:41
babka (neregistrovaný)
RE: babce
Jistě, broučku, chválím. Třeba za to, že místo kloubáků jezdí jen malé vozy. Sice nízkopodlažní, ale sotva si v nich mohou sednou všichni co mají berle nebo hůl. Copak je provoz kloubových o tolik dražší? Hradečáci sice z města odjedou, ale turisté sem zase přijedou. A zejména linka na Nový Hradec je vytížena dost a dost (rekreační oblast, lesy). Nejsem zas takový nelida, jen nevím, jak chcete do těch malých vozů nacpak ještě i kola tak, aby nikdo nedošel k úhoně. Ani kolaři,a jejich kola, ani ostatní cestující včetně mimin v kočárkách.
A tohle je podle tebe pruzení?? Jsem baba, to jo, mlíčňátko.
8.7.2005 00:35
strejda (neregistrovaný)
RE: babce
Jo kloubak ma drazsi provoz, je vetsi, tezsi, ma vyssi vykon => vyssi spotrebu.
23.7.2005 11:13
stařenka (neregistrovaný)
RE: babce
Dedečku, cvhálím. Až pojedeš s vnoučky pro změnu na pohádku do Adalu, budou vystrojeni do svátečního, nad budeš taky chválit, až Vás "vylepší zabahněné kolo , třebas neúmyslně. Spojojenej, dědečku??
2.7.2005 20:58
fizzy (neregistrovaný)
RE: kola v MHK
Mno, o prázdninách zas tolik cestujících nejezdí...
2.7.2005 22:11
Nebelman (neregistrovaný)
re: fizzy
Mnohokrát jsem viděl v lese mezi HK a Bělečkem kráčejícího cyklistu vedoucího píchlé kolo a divil se. Lepení, klíč na kolo a pumpička se vejde do kapsy. A zalepit píchlou duši lze jak v lese, tak i třeba na Gočárově třídě.
3.7.2005 19:07
fizzy (neregistrovaný)
Re: Nebelman
To sice jó, ale upřímně, kolik z nás, kolařů, má u sebe na cestu do školy nebo do práce výbavu na slepování duší? To máš stejný jako třeba proč cyklisti s sebou nevozej lékárničku... Ale uznávám, jsem lempl :)
4.7.2005 01:10
Nesa (neregistrovaný)
Panikáá
Lidi klid. Kočárek a invalida má před kolem samozřejmě přednost.
6.7.2005 21:43
občan (neregistrovaný)
RE: Panikáá
Kdo na to dohlídne? Revizoři - cha, cha. A řidič si nebude chtít dělat zle, protože co ví, kdo je to a jak vlivný...
8.7.2005 00:33
Nesa (neregistrovaný)
RE: Panikáá
Jo řidič na to dohlédne. On řidič není jenom panák za volantem a když by mu jeho pravomoc nestačila a někdo se chtěl hádat, od čeho jsou měšťáci ?
8.7.2005 10:35
Petr (neregistrovaný)
RE: Panikáá
A to jsi vyčetl v přepravním řádu že kočárek má přednost? A spoj bude hodinu čekat na městskou než dorazí a začne spor řešit? Myslím že je to nesmysl. Kolaři budou tuto možnost využívat hlavně když bude pršet, což znamená že bude všechno pěkně zasviněné.
8.7.2005 11:27
Nesa (neregistrovaný)
RE: Panikáá
A vy si před nástupem do vozu otíráte obuv, abyste nezašpinil podlahu ???
8.7.2005 19:05
hradečanda (neregistrovaný)
RE: Panikáá pro Nessu
Podrážkama bot se šlape po zemi - bude-li celé špinavé kole ležet na zemi - prosím. Jenže v dešti a blátě se ušpiní celé - trolej hrkne a utřeš to kabátem, možná zrovna i ty, možná někdo jiný...
8.7.2005 19:20
Anežka (neregistrovaný)
RE: Panikáá
KDYŽ SE TO TAKHLE ŘEŠIT MUSÍ,
ZAVEDEME PÉŠKOBUSY.
NEBUDE V NICH TLAČENICE,
VŠAK JSOU NÁROČNÉ NA STŘEVÍCE.
ŽE TEĎ SE LIDÉ TOMU SMĚJÍ ?
VŠAK VYJDE JE TO NEJLEVNĚJI !
DO PŘÍRODY I DO PRÁCE....
TO BY BYLA LEGRACE..!
4.7.2005 10:32
sniffer (neregistrovaný)
Něco víc, než kola...
Kdyby radši udělali něco pro to, aby ty autobusy jezdily včas a rychle. Ten grafikon, co má většina autobusů bych byl schopen dodržovat na kole i se zastávkama. Nemluvím o extrémní situaci, kdy je zácpa, ale naposledy,když jsem jel busem, tak měl na odjezdu z konečné stanice 4 minuty zpoždění...
8.7.2005 19:12
taky z Hradce (neregistrovaný)
RE: Něco víc, než kola...
No z NHK to na nádraží hodinu netrvá, ale chci-li někam jet vlakem či autobusem, raději s ní počítám. Někdy se to stihne dřív, někdy ne. Dle zákona schválnosti si na každé druhé zastávce kupují jízdenky u řidiče a nemají drobné... teď ještě ta kola... nakonec to bude asi rychlejší jít pěšky
Už vidím kolaře, jak po jízdě blátivými cestami po lese myjí kola před nástupem do troleje... není kde a čím, viďte. Tak to otřou spolucestující svými oděvy. Na konečné jich tolik třeba nebude, ale cestou jistě nějací přinastoupí...cestou se přihadí, že řidič bude muset dupnout rychle na brzdu...
Hradec holt v těch praštěnostech holt musí držet prim....
9.7.2005 09:44
vous (neregistrovaný)
y novin
Z Hradeckých novin--Hradec Králové - Kočárek nebude mít při přepravě městskou dopravou přednost před jízdním kolem. Na náš dotaz to sdělil ředitel Dopravního podniku Miloslav Kulich
9.7.2005 12:43
Dana (neregistrovaný)
RE: z novin
No vždyť říkám, že jsou kola v MHD nesmysl.Nevím, koho to napadlo. Kolo se kamkoli dostane rychleji než kočárek.Jenže co s tím lidičky...Psát stížnosti, bojkotovat MHD (nejezdit...)???
10.7.2005 18:12
jája (neregistrovaný)
RE: z novin
Oni moc dobře vědí že nejde nic, proto to prosazují.
10.7.2005 18:02
občan HK (neregistrovaný)
RE: y novin
Těm "chytým" v Dopravním podniku je to jedno. Oni schlamstnou peníze , za čtvrtletní jízdenky dopředu, no a ať si lidi chodějí pěšky, když nechtějí mít špinavé oblečení. Je to nezajímá. Oni se podbízejí úzkému okruhu lidí s koly, kterých oč je míň, o to hlasitěji křičí, ba přímo řvou. Městští radní a vrcholný managment DP zřejmdě MHD nepoužívá, protože jinak by takový blbý nápady neměl. Kdo se bude cpát s kolem do troleje, těžko od něj čekat ohledy na maninku s kočárkem s plačícím dítětem. Jen doufám, že se o ta kola přinejmenším pořádně zmažou alespoň revizoři DPa pak jim to snad dojde a zastanou se obyčejných cestujících proti extrémním bezohledným - .. co jiného než hlupákům.
23.7.2005 11:16
mamča (neregistrovaný)
RE: y novin
Třeba ještě nemá děti, neví co potřebují... Zato o kolech to třeba ví.
10.7.2005 18:09
něco pamatující... (neregistrovaný)
vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
Tak koukám, jak ty změny směřují čím dál k horšímu a pak už jen do ... nikam. Za toho údajně zlého režimu před rokem 89 se dělalo pro lidi . Doba se změnila, nevím jak kde, ale v HK se dělá vše spíše proti lidem, jen pro pár extremistů, kteří ale mají dosti silné hlasy k přeřvání většiny.Blbostem a týrání občanů se meze nekladou. Jiný čas - jiný mrav.
11.7.2005 19:13
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
ačkoliv se snažím do diskuzí nezasahovat, tohle mi nedá. Proboha, co to je za řeči, že před rokem 89 se toho dělalo pro lidi víc než teď! Co jste dělal(a) vy, před rokem 1989? A co děláte pro lidi teď? Jestli máte pocit, že se toho děje málo, tak do toho děte po hlavě, něco vymyslete. Máte šanci současné nejen vládní garnituře ukázat, že to opravdu dělali a dělají špatně.
A už vůbec mi nejde do hlavy, co dělá porovnání tohoto s minulým režimem v diskuzním fóru o jízdních kolech v MHD? Jestli se Vám v HK nelíbí, tak zkuste žít jinak nebo jinde. Odhaduji, že minimálně dvě třetiny lidí žijí ve městech, kde o MHD nemají ani zdání. A zkuste si jít např v Náchodě z Bělovsi na Branku. Půjdete pěšky tři kilometry a budete si říkat, jaké by to bylo, kdyby ve městě byla MHD.

P.S.: Na jízdní kola v MHD nemám vyhraněný názor. Veřejnou dopravou nejezdím tak často, takže jsem se zatím s žádným případem nesetkal. Má už někdo opravdu osobní zkušenost? Pokud ano, jakou. Jsou obavy většiny diskutujících oprávněné?
zdravím
Jarda Fišer
12.7.2005 11:09
Petra (neregistrovaný)
RE: vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
Vážený Jardo Fišere, některým věcem je třeba zabránit než se stanou.Až se budou hádat mamky s kočárkama s kolařem, kterej bude chtít kolem ohrožovat dítě v kočárku tím, že se nacpe k nim, tak už bude pozdě. Protože, jak se tady už několikrát zmínilo, řidiči nezasáhnou.Nemůžou se zdržovat, protože musej dodržovat jízdní řád.Vzhledem k tomu, že,jak jsi sám napsal, MHD skoro nejezdíš, nevíš o čem mluvím.
12.7.2005 11:49
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
Dobrý den,
Petro, napíšu to znova: nemám vyhraněný názor, počkám si až na konkrétní zkušenost, do té doby se snažím chovat neutrálně. Hlavně si ale myslím, že těch kolařů v autobusech bude tak málo, že je zbytečné o tom hovořit. Ta služba existuje už dva týdny - a potkala jste nějakého?
Nebyl bych se býval do diskuze zapojoval, nebýt toho remcala na poměry...
12.7.2005 18:45
woody (neregistrovaný)
RE: vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
NEDĚLEJTE FURT Z ŘIDIČŮ MHD BEZMOCNÉ BLBY!!!
Sice se z žádným ze šoférů osobně neznám, ale vím, že si dávají dobrý pozor, co se v jejich voze děje. Už několikrát jsem viděl, jak někoho "vyprovodili". Takže mi přijde většina příspěvků mimo mísu... (subjektivní názor)
13.7.2005 14:51
Dana (neregistrovaný)
RE: vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
mám bohužel úplně jiné zkušenosti.asi jste měl štěstí
23.7.2005 11:32
hradečanda (neregistrovaný)
RE: vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
To asi těžko. Protože v pátek minulý týden nastoupila u Carrefouru matinka s dítkem s kornoutem zmrzliny. Sedli si hned vedle mne, na "čtyřku" vpravo od prostředních dveří. Trojej poloprázdný, takže je řidič nemohl nevidět - a nic. Před okruhem jsem u ko¨lejí vystoupila....Jen jsem si testovala řdidiče MHD - tenhle neobstál, nebo ano??
23.7.2005 11:24
člověk (neregistrovaný)
RE: vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
Já už s kolem jel. Panička, či dáma - že prý netušila, že ji ofoukne krční páteř - a s kolem zacházela tak šikovně, jak prasátko s kostí, jí by k bezpečné jízdě nestačil ani speciální TIR.
23.7.2005 11:21
autor kola v MHD ... vola (neregistrovaný)
RE: vozit v MHD kola mohlo napadnout jen ....
Járo. Járo, - tedy pardon, jsem jen vesnickej balík, co do Hk jen občas zajíždí. U nás máme pouze pěškobus, ten ty neznáš...Čau,Ať je tedy podle tebe lépe a rdostněji.Chá, chá.
10.7.2005 21:03
občan (neregistrovaný)
MHD-kola
Nebylo by lepší konečně začít budovat to autobusové nádraží. Jediné co mi na celé akci "kolo do MHD" chybí, je primátor města vyfocený na titulní straně "Radnice", jak vstupuje s kolem do autobusu :-). Pravidelně jsme to přeci vídávali, když město pro cyklisty něco udělalo.
11.7.2005 00:05
Xaver (neregistrovaný)
kolo v MHD
Já vím, proč je ta možnost. Jede-li se po stezce směr Hradecká ul.-most přes Labe, asi v polovině trasy je docela pěkný schod nově vytvořený propadem stezky. Cyklisté ten ošemetný úsek překonají v MHD a držku si tam nikdo nerozbije.
11.7.2005 15:31
woody (neregistrovaný)
RE: kolo v MHD
Teda, Xavere, ty se překonáváš! Ani jeden exkrement ve tvém příspěvku :-)
11.7.2005 15:33
Xaver (neregistrovaný)
RE: woody
Však ono by se pár hoven poblíž toho schodu taky našlo....cha cha cha.
13.7.2005 02:48
insider (neregistrovaný)
Fakt bývalo líp???
Tak jsem se chystal, jak si toho obhájce bolševismu podám, ale pan Fišer mě předběhl. Ovšem názor jak jedna mlíkarna na celé sídliště, fronta na maso, nedostatkový vložky nebo jedinej druh jogurtu, devizový přísliby a vláda jedné strany jsou tím pravým, co je potřeba dělat pro lidi, ten tady opravdu vyniká svojí pitomostí natolik, že by měl na tomhle chatu mít nějaké speciální místo.Přemýšlejte o tom, pane Fišere, to by si zasloužilo vlastní téma,ne? :-)
14.7.2005 13:53
Wendellýn (neregistrovaný)
kola v MHK
Kola v MHD? Tak se mi zdá, že našim zastupitelům se zase povedl husarský kosek - tedy totální békovina. Možná ale cíleně, alespoň na čas odvedou pozornost od řešení skutečně důležitých poztřeb města.
Podobná blbost byla v loni i proslulá pláž - tu zase využilo z bídou tak 10 opilců denně a ostatní lidi akorát popudila. Letos ji navíc nebudou dotovat sponzoři, nýbrž zřejmě město, když si ji vzalo pro letošek pod svou správu a budou tam sekat a čistit trávu.
Když už si ti tupci vymysleli takovou volovinu, jako je kolo v MHD je vidět, že přemýšlejí podvozkem.
Souhlasím s námitkami viz. výše. Zabezpečit, aby kolo za jízdy někomu nezasvinilo šaty je skoro nemožné. už vidím řidiče, jak na zastávce vylézají a kontrolují, zda je kolo čisté, zda má třeba i řetěz namazaný něčím co nezasviní lidi apod. Nehledě na situace, kdy při zabrždění kolo na někoho spadne a zraní ho, nebo nedejbože při pádu rovnou řidítkama nenarazí na miminko ve vedle stojícím kočárku.
To, že třeba cyklisti tuto možnost nebudou využívat je jedna věc, ale nebezpečí, že se něco stane právě proto, že jeden ze sta cyklistů se rozhodne jí využít, je věc druhá.
Vedle toho nechápu, proč by se za kolo při přepravě nemělo platit - když už se to takto vymyslí.
23.7.2005 11:11
občan HK (neregistrovaný)
RE: kola v MHK
Jo, na babce s velkou taškou na kolečkách jízdenku za tašku chtít budou. Za kolo ne. On takový cyklista má fyzičku, babky ne. Od těch pár přes... nehrozí.
15.7.2005 13:41
Radek (neregistrovaný)
ach jo ...
Lidi, neblázněte! Podle těch příspěvků to vypadá, jako kdyby město nařídilo nejezdit autobusem jinak než s kolem. Já si naopak myslím, že to není špatný nápad - beru to hlavně jako možnost nikoliv jako běžný standard. Ano, bude zapotřebí od cyklisty příslušná míra odpovědnosti a tolerance - stejně tak to ale chce malý kousek tolerance od druhých. Pokud bude autobus volný, tak proč proboha ne ? Jak už tu někdo psal, dovedu si představit situaci, že si vyrazí rodina s dětmi na projížďku do lesa a pokud bydlí v centru, tak se na okraj města dopraví bezpečněji autobusem.
A ohrožování ostatních cestujících na zdraví a div ne na životě ? Na to přece nemusí být ani kolo - vezli jste si třeba lyže na nádraží ? - myslíte, že by nikomu neublížily při prudkém brždění a jejich následném pádu ?
Opravdu to je jen v lidech, tak nebuďte hysteričtí. Tolik můj názor.
23.7.2005 11:36
vlezme zpátky do jeskyň (neregistrovaný)
RE: ach jo ...
No jo, ale vystoupí ti s kolama, když na další zastávce bude dav lidí s nákupem a nevešli by se? Nebo Mamina s nemocným ubrečným dítětem v kočárku?
16.7.2005 11:12
Nesa (neregistrovaný)
Pro hister(k)y
Šmarjá... Teď už se nedivim, proč jsme furt 100 let za opicema. Možná, že je to instinktivní obrana lidí před neznámem, ale proč když přijde nějaká novinka, co třeba jinde funguje, tak u nás to každý musí zdrbnout, přitom to ani neviděl rychlíku.

Tím chci říct, že ty histerické výlevy, že brutálně špinavé kolo zamaže celý autobus, lidi zaprasí od zimních kabátů (v létě ?) až po spodní prádlo :), řidítka zmrzačí dítě v kočárku, fakt argumenty. Vyzkoušeli jste to někdo ? Pochybuju. Já už 2× a jsem dost rád, že to tu zrovna funguje. Jednou jsem se nechal vyvézt na kraj HK, jenom abych zkusil jestli to funguje a podruhý včera, když mi znenadání exlo kolo tak, že ani vézt nešlo. Jo a nikdo se o moje kolo nezamazal.

btw. Pochybuju, že rodinka si naloží kola do busu, páč více jak 2 se tam nevejdou.
17.7.2005 14:50
Dana (neregistrovaný)
pro Nesu a Radka speciálně
Vážení, až budete mít malé dítě v kočárku, a někdo Vás bude kolem omezovat nebo ohrožovat, pak budete mluvit jinak.
18.7.2005 09:15
Radek (neregistrovaný)
RE: pro Nesu a Radka speciálně
A Vás osobně už někdo v autobuse kolem omezoval a ohrožoval ? Uznávám, že to nemají maminky s kočárky vůbec snadné, ale jak už jsem psal - je to přece v lidech. Neříkejte mi, že cestující bez kol se k Vám chovají kdovíjak ohleduplně - pomoc při nástupu, uvolnění místa určeného pro kočárek ... Ve špičce si cestování s kolem moc představit nedovedu, ale mimo ni v tom opravdu nevidím problém.
23.7.2005 11:40
podle tebe histerka (neregistrovaný)
RE: Pro hister(k)y
Vyzkoušej to na svém miminu, pak se dívej třeba nadosmrti na mrzáčka, tvoje věc. Až ti ho zmrzačí, pak můžeš chtít prevenci - je to tak správně? Doufám že podle tebe ano! Ale chudáček dítě.
23.7.2005 16:09
Nesa (neregistrovaný)
RE: Pro hister(k)y
Mimino nemám. Ale nevim proč proč bych ho měl řidítkama "rozsekat" a pak se na něj dívat ?!?!?

Stačí trocha chtění, inteligence, tolerance a vše se dá poskládat tak, aby byli všichni happy :)
18.7.2005 10:55
Lucík (neregistrovaný)
Vy z toho naděláte..
No lidi, ten, kdo psal ten příspěvek, že jsme 100 let za opicema měl pravdu. Jednou se někdo pokusí udělat něco dobrýho pro zdraví a vy to totálně odsoudíte. Mám pocit, že takovýhle názory píšou tací, kteří na kolo nesedli nejmíň 3 roky. Jen si zkuste jet do centra z druhýho konce Hradce..To by jste se na to koukali jinak. Nebezpečný křižovatky, bezohlední řidiči...člověk je rád, že se vrátí domů živej. Proto si myslím, že s těma kolama to je bezva nápad. A něco jinýho je samozřejmě, když v autobuse bude spousta lidí, kočárek ap. To chce asi soudnost každýho z nás. Prostě smůla a musím jet na kole, ale proč ne, když je bus poloprázdnej?! A lidičky, kdopak z nás jezdí v největších mrazech a v dešti na kole? Takže nějakýho zablácenýho ošacení se nemusíte bát. Zkuste se trošku zamyslet a uznat, že to zas tak blbej nápad není....Nebo se jeďte projet centrem na kole..
18.7.2005 11:51
cestující (neregistrovaný)
RE: Vy z toho naděláte..
1,nevidím nic zdravýho v tom, že se veze kolo v autobusu. 2, na kole jezdím pravidelně, ale venku a ne v autobusu. 3, Doporučuju Vám přečíst si názory výše. Když je pro vás taková pohroma jet na kole přes město, jaký to asi musí být pro maminu s kočárkem nebo vozíčkáře?Píšete dobře, že to chce soudnost každého z nás. Jenže co když taková mamina narazí na sobeckého člověka?Takových lidí je kolem nás mnoho...Zrovna o víkendu jsem se zase projela MHD, byli tam 2 kočárky a na trase by klidně přistoupili s dalším, kdyby to šlo...
18.7.2005 12:52
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Vy z toho naděláte..
Ondyno jsem potkal chlapa na koni. Škoda, že se ten kůň taky nevejde do autobusu.Hezký úsměvný den vám přeji.
20.7.2005 11:26
Matěj JR (neregistrovaný)
RE: Vy z toho naděláte..
Škoda, že nejsme v číně. chechtám se při představě diskuze o tom, zda může cyklista vézt na nosiči autobus, zvláště kdyby s ním mohl zamazat další cyklisty na křižovatce ....
Ale skoro mám pocit, že ta diskuse tu probíhá :-P
23.7.2005 11:28
cyklista (neregistrovaný)
RE: Vy z toho naděláte..
Tak vy si ten Tyršův odkaz "ve zdravém těle zdravý duch" vysvětlujete po svém. Je zdravé jezdit na kole, ale abych se nenadřel, pojedu na něm v autobuse. Paráááda... tam si při jízdě z vršku nenamelete.... Tak sportu zdar, zdar, zdar!
26.7.2005 11:31
vous (neregistrovaný)
radkovi
Bylo by zajímavé kdyby jsi nám sdělil pravdivě své zaměstnání.Odhaduji tě na zakukleného prac.magistrátu.
26.7.2005 13:54
Radek (neregistrovaný)
RE: radkovi
No to jsem se pobavil :-) Věřte mi, že na magistrátu nepracuji :-)
26.7.2005 13:32
Wočko (neregistrovaný)
kola v MHD
Názor, že odmítáním tohoto "báječného" nápadu budeme 100 let za opicema teda rozhodně nechápu. Pokud by šlo o smysluplný nápad, pak ano, ale ještě jsem neslyšel, že by se někde udál pokrok díky pitomostem a nepromyšleným békovinám, jako je tato. Tím, že budeme ztrácet čas a peníze zaváděním hovadin spíše oddálíme řešení skutečných problémů. O což vlastně těm našim konšelum jde. Na venek to vypadá, že se z nich až kouří jak srší jedním nápadem za druhým, ve skutečnosti tím jen zastiňují, že na pořádné problémy a potřeby nás všech kašlou. Jejich řešení je totiž pracnější.
Když už mluvíte o tom, kdo a jak jezdí MHDčkem a že se tam ty maminy s kočárama vejdou, pokud chtějí, tak to mluví jen o tom, že s tím sami nemáte zkušenost (půjčte si od sousedky kočár s miminem, že ho provětráte a vyzkoušejte si tu slastnou jízdu. Např. nedávno jela v MHDčku homelesačka s kočárkem - zjevně se jí nové "báječné" možnosti naší MHD hodily. Nevezla ovšem dítko, nýbrž plný kočár herberku z popelnic. A pak se vedle toho svinstva postavte s tím vypůjčeným miminem. Zřejmě vám to moc příjemný nebude.
Stejně jako vedle kola s namazaným řetězem. A že by se k tomu sám řidič nějak postavil - to už vůbec ne.
Na kole jezdím rád, ale za těch pár let, co se také pohybuji občas autem vidím teprve, jak jsou kolaři bezohlední (ježdění po chodníku a pře přechody v domění, že mají přednost, vjíždění obloukem z vedlejší na hlavní, cpaní se mezi auta na semaforech a následné zdržování při výjezdu z křižovatky, ježdění v půlce pruhu apod.) teď se k tomu ještě přidá opruzování v trolejbusech.
Někdy si říkám, že by stálo za to, udělat krátký 2 minutový TV šot v celostátní televizi, pro pobavení ostatních spoluobčanů. Jmenovalo by se to: "Co nového v Kocourkově Hradci" a prezentovaly by se tam aktuální výmysly našich mocných. Jednotlivé díly by zněly "Šlápni si v troleji do pedálů, Kácením stromů za betonovější budoucnost, Typický den Mr. Hazelhoffa na městské super pláži, Fotbalovým megalomanstvím k prosperitě města, apod. Stačilo by komentář k právě vymyšlené békovině doprovodit humornou scénkou ze všední reality a trhaly by se rekordy sledovanosti. Snad by to i přilíkalo turisty, kteří by si to chtěli vyzkoušet, jako atrakci v lunaparku.
26.7.2005 15:05
babka (neregistrovaný)
RE: kola v MHD
Díky Wočko, trefa do černýho. Jen teď sehat karikaturistu, požádat Anežku Znechucenou o pár veršovánek, seženeme vydavatele ... a budou z nás "bohatí magneti" (pardon, nebo magnáti?? cha, cha).Témata dodá magistrát a hradečtí mocní - myslím, že jich bude víc než dost, takže máme dosmrti vystaráno i kdyby zrušili důchody.
27.7.2005 12:25
Dana (neregistrovaný)
díky všem :o)
Ahoj, fakt jsem se pobavila :o)) Ale děkuju všem, kteří chápou, že to maminy s dětma v mhd nemají jednoduché a bojují za lepší budoucnost. Dnes jsem měla tu příležitost opět se projet. Tentokrát autobusem č.12. Jel jeden spoj za hodinu, takže si dovedete představit, jak byl plný. Opět dva kočárky, a kdyby jeden majitel nebyl tak chytrý jak byl, byly by tam tři a to by se důchodci zbláznili.Ale nebudu tu dlouho popisovat, jak jsou lidé sobečtí, nechápaví atd. Příště ale zavedu téma "MHD a militantní důchodci". Dělají chudáčky, ale když nastupují nebo se rvou o lepší místo ke stání, mlátí kolem sebe hlava nehlava. Ale o tom jindy.
27.7.2005 14:31
Radek (neregistrovaný)
RE: díky všem :o)
I když jsem zastáncem opačného názoru na přepravu kol, držím Vám palce v denodenním boji při cestování s kočárkem. Snad Vás potěší, že jen za poslední dva dny jsem pomohl se 3 kočárky :-) I pokud jde o důchodce, tak s Vámi soucítím - zrovna dneska si jeden nebral servítky a prodíral se ven s peprným komentářem ... bohužel právě takovýto jedinec pak předurčí náš pohled na celou skupinu "důchodců". Tady jen vidíte, že to není o tom, jestli někdo jede s kolem nebo bez něho, ale o tom, jestli jsou cestující slušní a vychovaní nebo jsou to hulváti a bezohlední sobci. Přeji hezký den. všem :-)
27.7.2005 20:04
Nesa (neregistrovaný)
Nebojte kolo vám neublíží
<ironie> Nebojte kolo vám neublíží :) </ironie>

Aspoň ne příští rok. A to z toho důvodu, že už v autobuse třeba nebudete, protože od 1.1.2006 zdraží lístek z 9 na 12Kč. Ale jelikož si prej všichni poříděj čipovku (pro lepší sledování :) ) tak tam bude stát jízda "jen" 10Kč, ovšem pokud byste jeli jen 2 zastávky, tak zaplatíte "luxusních" 5Kč. Lítačky stoupnou taky o těch 10%.

Takže co z toho plyne, autobusy budou plný důchodců jedoucích pro snídani, svačinu, oběd, svačinu, večeři...
28.7.2005 10:24
vous (neregistrovaný)
RE: Nebojte kolo vám neublíží
Ceny jízdného nejde donekonečna dotovat.Porovnejte si ceny mhd s taxíky.Nové busy stojí miliony.Ovšem s důchodci je problém,chovají se jako by mhd byla jen pro ně.I když ona asi bude...
28.7.2005 10:16
plaváček (neregistrovaný)
pravda...
Máte pravdu. Za těch 12 kč si radši koupim flašku s vodou a půjdu kamkoli pěšo. Třeba i na NHK od nádraží. Ne snad, že by mi bylo líto dát 12 kč za jízdenku. Ale je mi líto dát takové peníze za službu, která neodpovídá kvalitě. Proč?Dnes jsem se zase projela autobusem č.12. Byl úplně totálně narvaný, 2 kočárky, jak jinak. No představte si, při nástupu mě tam ani důchodci nechtěli pustit!Krásně mě jedno křídlo bloklo, druhé nastoupilo, pak to přede mnou a moc se divili a nadávali kam se rvu :o). Napoleon by se měl co učit, od těch našich českých důchodců. Cestu pro druhej kočárek jsem pak vybojovala sama¨tím, že jsem je odstrčila. Jinak by to druhé dítě chudák čekalo další hodinu aby se dostalo do Březhradu. Já se divím jedné věci. Proč se raději nezavedou extra zlevněné jízdenky pro důchodce?Třeba 3 kč?Kdyby každej zaplatil 3 kč za jízdu, hned se bude vydělávat líp. V tý 12 bylo fakt minimum mladých lidí...Ti tu cestu fakt nezaplatí...
Další věcí, která mě štve na zdražení je to, že důvodem je vyšší cena benzínu/nafty. Jenže v zimě bývá cena mnohem nižší, takže si myslím, že pravý důvod je jiný. Chtějí nám víc sebrat z peněženek. Radši se neptám, kolik bude stát jízdenka u řidiče...
28.7.2005 10:26
vous (neregistrovaný)
RE: pravda...
Nekupujte si u řidiče,jen všechny zdržujete.
28.7.2005 10:54
Matěj JR (neregistrovaný)
RE: pravda...
nebojde, za pár roků bude lupen za 20 :-)
Nevíte někdo: budou lístky už konečně přestupní?
28.7.2005 11:06
plaváček (neregistrovaný)
RE: přestupní...
pochybuju. V tom jsme opravdu hodně pozadu.Já osobně bych je uvítala raději než chipy.
28.7.2005 12:13
Nesa (neregistrovaný)
RE: pravda...
Lístek přestupní nebude.
Ale s čipovkou trochu jo. Když stihnete přestoupit do druhého vozidla do 35 minut od nástupu do prvního vozidla, tak zaplatíte nižší cenu než 10 Kč. Po 19.hod a soboty neděly je to 50 minut.
3.8.2005 16:19
sniffer (neregistrovaný)
RE: pravda...
Hih, to bych chtěl vidět, jak se někomu podaří při současném grafikonu přestoupit do deseti minut :-)
29.7.2005 11:28
Wendellýn (neregistrovaný)
RE: pravda...
Fakt je, že takový důchodce má dost času, no a když mají na jednom konci města máslo o 2 Kč levnější, proč si pro něj nezajet, když doprava je zadarmo. Hordy neurvalých důchodců bohužel městu zvýšení ceny PHM nevynahradí, a tak by si to město mělo uvědomit (potažmo dopravní podnik). Taková jízdenka za 3Kč pro důchodce by určitě nebyla špatným řešením, a vzhledem k jejich počtu by to možná přineslo větší marginální zisky, než zdražení o 3 Kč.
Důchodci by naopak měly (nemyslím to urážlivě, ale výstižnější termín mě nenapadá) držet hubu a krok, a nemlátit kolem sebe všechny holí při nastupování či nevyhánět těhotnou maminu ze sedačky, jenom proto, že oni již mají průkaz geronta. Ale měli by si uvědomit, že ta mamina nebo i jiní mladší lidé jim to svezení vlastně platí.
Navíc, když se na to podíváme z nadhledu, tak tu jezdíme mnohem mnohem dráž než v Praze, a to i kdyby tam zdražili ještě více než před měsícem. Proč tu nejsou časové jízdenky? Vzhledem k velikosti HK stanovovat pásma nemá moc velký smysl, protože by se vám mohlo stát velmi často, že za jízdu přes 1 - 2 zastávky zaplatíte, jakobyste jeli přes celé město. Navíc některé spoje jsou tak geniálně vymyšlené, že musíte i několikrát přestoupit, abyste se vůbec někam dostali. A co teprve, když se potřebujete svézt jen 1 stanici protože spěcháte? Nedivím se, že to takový člověk raději riskne a jede načerno.
Pokud by jízdenky platily př. 15 - 20 - 30 - 60 min. ( a podle toho také stály) - člověk by tak mohl i přestoupit či se svézt zpátky nebo si vyřídit celodenní lítačku po úřadech atp., pak by to jistě bylo únosnější a spravedlivější, a to i za cenu 12,- Kč.
29.7.2005 11:31
Wendellýn (neregistrovaný)
RE: pravda...
Pardon, nějak se mi to umázlo, ale snad je jasné, že by 60min. jízdenka nestála 12,- Kč, ale daleko více.
28.8.2005 13:07
plaváček (neregistrovaný)
Ahoj hradečáci,
prázdniny nám pomalu končí a proto se Vás ptám: Viděl někdo z vás v trolejbusu či autobusu kolo? Jaké máte zkušenosti. Já přiznávám, že jsem měla strach z toho, že bude MHD zacpané kolama a mamky s kočárkama utřou nosík. Naštěstí jsem na takový případ nenarazila, spíše jsem narazila na důchodce, které nechtějí pustit do autobusu, ani z autobusu. Viz příspěvky výše.Pěkný zbytek prázdnin přeje Plaváček.
31.8.2005 13:56
Wočko (neregistrovaný)
RE: Ahoj hradečáci,
No, možná je to i díky téhle diskusi na netu. Kdy po přečtení mnohým cyklo-chodcům přešla chuť na vožení kola v MHD v domění, že by je ostatní cestující nemile probodávali pohledem, příp. by je rovnou do busu nepusili. A nebo je, a v to doufám, většina Hradečáků soudná a dopředu uznali, že vožení kola v MHD je ptákovina, a že ten prostor daleko více potřebují maminy s dětma. A tím dali těm vydlabanejm kedlubnám s pivní pěnou místo mozku, co tuhle "super" békovinu vymysleli, dostatečně najevo, že o podobné nesmysly nestojí.

Díky všem.
31.8.2005 20:26
Nesa (neregistrovaný)
RE: Ahoj hradečáci,
Ať žije inkvizice co ??


Zajímavý, že mě v autobuse s kolem nikdo neprobodával.
1.9.2005 11:56
plaváček (neregistrovaný)
ze zpráv...
Dnes jsem si přečetla, že se kol za prázdniny převezlo kolem šesti set. Fakt? Ani se mi tomu nechce věřit... Na kterých linkách, smím-li se ptát?Já jen doufám, že když se budou moci kola převážet i nadále, bude o to tak malý zájem, jaký jsem viděla doposud.
1.9.2005 17:41
Radek (neregistrovaný)
RE: ze zpráv...
No vida - to bylo prve křiku, jak se pro kola pomalu nikdo jiný do autobusu nedostane ... A výsledek ? Funguje to tak, jak má - jako "možnost" a ne jako "povinnost". Takže přeji příjemné a nerušené cestování všem :-)
1.9.2005 22:57
Nesa (neregistrovaný)
RE: ze zpráv...
No vidíte to bylo hysterie, křiku a nářků. :)

Sice to sem vůbec nepatří, ale tady se to neztratí, když vidíte, že vaše názory nejsou nejpřesnější, nechce te si nechat svá moudra ohledně stadionu pro sebe, ono by se taky mohlo ukázat, že jste se zase spletla ?
2.9.2005 11:40
plaváček (neregistrovaný)
RE: ze zpráv...
já si nemyslím, že se pletu, jen mám jiný názor. Nemyslím si, že jsem se spletla, jen jsem neviděla kola v autobusech - ale prý jich jelo přes 600 :o)))
2.9.2005 14:17
MIREK (neregistrovaný)
RE: ze zpráv...
Spíš asi byly myšleny cyklobusy, které vozí pasažéry s kolama směrem do Orliských hor, do Ádru, nebo na Jičínsko. Tam jich mohlo být tak 600. V HK se mi to zdá nereálné, už proto, že nebyl nikdo, kdo by to kontroloval. Že by si dělal řidič čárky?
2.9.2005 14:08
Honza (neregistrovaný)
RE: ze zpráv...
Jen jestli nejásáte předčasně.Pokud je mi známo, tak uvedené číslo
bylo "cca", t.j. nikdo neví kolik. Rád bych věděl, či viděl jak autor
došel k tomuto číslu a čím lze doložit. Jedzím na Roudničku a s kolem
v autobusu jsem se nesetkal. Já číslům, jejichž podstata spočívá
v prokázání správnosti rozhodnutí nějakého papaláše, prostě nevěřím !
Já sám nic proti vyzkoušení této služby nemám. Pokud to neohrozí
jiné cestující, proč ne. Ale to bych nechal na nich. Proto ale nenadávám
těm, jimž se to nelíbí. Pokud s tímto názorem, který uvede důvody námitek nesouhlasím, uvedu své důvody, např."jsem cyklista a potřebuji se, i s kolem, vozit městskou dopravou, protože celou trasu neujedu,.." apod.
Závěrem jen námět k zamyšlení. Teď když se zruší strojky na označování jízdenek, by možná nebylo od věci, instalovat malé schránky
na reakce cestujících ke kvalitě cestování, stížnosti a připomínky, ale
adresné, aby mohlo být s autorem projednáno řešení.
2.9.2005 14:11
plaváček (neregistrovaný)
RE: ze zpráv...
Taky by mě zajímalo, odkud to číslo vzali. Jestli dělali řidiči čárky... No nevím. Já jezdím nejčastěji linkou č. 12, občas 1 nebo 2. A na kolo jsem taky nenarazila.
2.9.2005 22:47
Babor (neregistrovaný)
RE: ze zpráv...
Vezmete si do autobusu kolo a kouknete se, jestli si ridic udela carku. A budete mit po problemu.
14.9.2005 13:04
honza (neregistrovaný)
Kola
Ja jsem s kolem v trolejbusu jel pred 2lety:-) Byl prosinec zima jako v pr.. a 5 hodin rano.Pan řidič torčku koukal když sm si tam dali 4 lidi kola ale co mohl dělat.-) Jen tak dál. DP zdar.
26.11.2005 17:20
KJ (neregistrovaný)
kolo v MHD
Tak až na kole omrznu, vlezou do trolejbusu. Jen aby byl řádně vytopený.
2.12.2005 10:47
askub (neregistrovaný)
kolo v mhd
a ja tě jako řidič poženu, protože to mimo prázdnin platí jen v sobotu, neděli a svátky.
19.1.2006 16:21
plaváček (neregistrovaný)
kouření v MHD
V poslední době se mi stává, že nastupuju do MHD na konečné zastávce a autobus je zakouřenej. Máte s tím někdo zkušenost?Já nechápu, proč řidiči kouří v autobusu když je zakázáno kouřit na zastávce...Pak jeďte s dítětem...
19.1.2006 22:04
Eriksonak (neregistrovaný)
RE: kouření v MHD
Sem jsem to chtěl napsat.

No to je logický, je zima, takže kouřit úplně venku je nepohodlné :) Jako mělo by to nebejt a vedení to prý stíhá.
20.1.2006 13:34
plaváček (neregistrovaný)
RE: kouření v MHD
podle mě by řidiči měli dodržovat stejně jako cestující to, že v MHD se nekouří a měli by jít ven. Když už si musí zakouřit tak to holt musej tu chvilku na zimě vydržet.
29.1.2006 22:04
. (neregistrovaný)
RE: kouření v MHD
Jsem nekuřák a kouř mi taky vsdí. Ale, jak už se tady psalo, je zima a řidiči v tý bedně kejsnou celédopoledne, nebo odpoledne. A když už jsou kuřáci, těžko mají možnost si na konečné odskočit někam do kuřárny jako ostatní. Nedělal bych z toho zase takovou vědu, jedna trubička v kabince zase tak moc ten prostor nezamoří. Navíc tam běží ventilátory. Abyste mě neukamenovali, nemám to rád a nemělo by to být, ale pokud ten řidič nevypaluje za jízdy, nezveličoval bych to. Mějme s nima soucit...
3.2.2006 13:37
plaváček (neregistrovaný)
RE: kouření v MHD
OK, jenže on kvůli té zimě ani nevyvětral a fakt bych to každýmu přála, abyste viděli jaký to bylo.Mohl si jít zakouřit ven. Tímhle přístupem ohrožuje zdraví cestujících, nemluvě o tom, že jsem jela s miminem. A promiň, jít pěšky přes celý město, kvůli tomu, že řidiči si musí zakouřit vevnitř...to teda fakt ne.
3.2.2006 14:23
sniffer (neregistrovaný)
RE: kouření v MHD
A co kdybyste si na daného řidiče stěžovala na dopravním podniku? Stačí číslo autobusu... Myslím, že to můžete udělat i emailem...
3.2.2006 22:15
plaváček (neregistrovaný)
RE: kouření v MHD
Já jsem hlavně chtěla vědět, jestli je to ojedinělý jev anebo běžná praxe...
4.2.2006 17:56
sniffer (neregistrovaný)
RE: kouření v MHD
I kdyby to byla pouze jednotlivost, myslíte,že se to zlepší, když si stěžujete tady? :-)
7.2.2006 14:45
plaváček (neregistrovaný)
RE: kouření v MHD
já si nestěžuju ale zajímalo by mě, zda má někdo podobnou zkušenost
19.1.2006 22:03
Eriksonak (neregistrovaný)
smrad
No to je logický, je zima, takže kouřit úplně venku je nepohodlné :) Jako mělo by to nebejt a vedení to prý stíhá.
21.1.2006 17:58
uf (neregistrovaný)
chci
vidět jak mě nyní pouští řidič do autobusu s kolem
28.1.2006 23:38
sniffer (neregistrovaný)
Hlásky v autobusech
Nevíte, kdo rozhodoval o tom, kdo namluví hlásky v autobusech? Ty nové jsou docela vtipné a dosti zpomalené...
BTW.Nevíte,kdo je namlouval?
29.1.2006 15:43
plaváček (neregistrovaný)
RE: Hlásky v autobusech
To nevím, ale určitě to schválně zpomalili aby nikdo nepoznal kdo to mluvil. Takhle mluvit nikdo normálně nemůže.
16.2.2006 01:26
Honzí (neregistrovaný)
Efektivita DPmHK
Tak jsem si byl konečně pro městskou kartu (objednanou a zaplacenou od vánoc :-)) Bohužel jsem musel na Pouchov...
Tam jsem potkal tři paní, jak sedí u okýnek. Šel jsem za první, která byla nejblíž, její pohled byl asi tak ve smyslu: "Ježiš, Maria, co zas chce?" a něco v tom tónu vytrousila na půl huby. Za mnou přišla ještě jedna slečna, která si chtěla koupit lítačku na měsíc, šla teda za druhou, která se vesela bavila s jedním řidičem a místo, aby vyřídila požadavek zákazníka, jen utrousila, že už to má zavřený... Třetí se preventivně rychle ztratila... Fakt by mě zajímalo, kolik lidí do tohoto "skoro zapomenutého" kouta města jezdí pro jízdenky, že tam musejí být tři "dámy"...

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme