Nové byty na Plachtě v Malšovicích a vůbec výstavba bytů v HK

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
27.3.2006 00:00
Niky (neregistrovaný)
Nové byty na Plachtě v Malšovicích a vůbec výstavba bytů v HK
Byli jste se už podívat na to, co stavějí na louce v Malšovicích..? Jaký je váš názor na to? Mě osobně to připadá dost kýčovité a nevkusné. Docela by mě zajímalo, proč se návrháři nedrželi stylu, který je v malšovicích nyní.. proti roidným domkům, co tam staví nic nemám.. myslím teď hlavně dlouhé nízké domy, které by nějak rozumě navazovaly, místo tečh rádoby moderních domů. Např. přístavek bílý přistavek k jednomu z domů v ulici na občinách je myslím celkem zdařilý.. ale to co je na té louce je fakt hrůza.
A celkově dojem, nezdá se vám, že na to, že HK má jen okolo 100 000 obyvatel je už teď až moc roztahaný na šířku? Osobně si myslím, že by bylo lepší podporovat výstavbu bytů někde na volných prostranstvich blíž k centru, myslím že jich je zde dost..třeba by to centrum více ožilo.
28.3.2006 14:23
Eraser (neregistrovaný)
RE: Nové byty na Plachtě v Malšovicích a vůbec výstavba bytů v HK
Myslím,že ta "roztahanost na šířku" je dobra.Lepší než kdyby bylo spousta baráků a lidí na malém prostoru.Ono i tak v tom "roztahaném Hradci" máte v určitých částech (sídliště) barák na baráku,není kde parkovat atd.Co se týče vzhledu nově stavěných domů,to je věc vkusu a každý na to bude mít jiný názor.
29.3.2006 09:43
Mike (neregistrovaný)
RE: Nové byty na Plachtě v Malšovicích a vůbec výstavba bytů v HK
Radove nebo propojene domecky od 80ob./ha vys sice neposkytnou 'luxus a soukromi' 2,5 volnych metru kolem domu obehnaneho pletivem (protoze vetsi pozemky jsou drahe), na druhou stranu relativne vetsi hustota zastavby znamena vyhody v podobe verejne dopravy, komercni vybavenosti a napr. materinky. Jak si lze vsimnout, v satelitnich koloniich neni nic takoveho, se vsim a pro vsechno se musi jezdit autem do mesta, az do smrti smrtouci.
28.3.2006 20:48
Jiří Suchánek (neregistrovaný)
Byty na Plachtě
Vážení !
To opět je důkaz o devastaci architektury v Hradci Králové. Vše se odehrává v režii bývalého architekta města Albrechta a jeho placených úředníků na magistrátě a to tak zvaného hlavního architekta Brůny a peněžních injekcí od IBP Real z Prahy.
Většina pozemků patřila právě Albrechtovy,který je odprodal t.zv.městu již dříve /exprimátor Vlasák,který z dalkšími prominenty tak bude svoji vilu!/lze skontrolovat z KU - vlastnické listy /
Samozřejmě je též podíl dalších aparátníků,kteří si také zobly.
O architektuře těžko mluvit,neb od komunikace na Občinách to vypadá na nový průmyslový objekt a ne na moderní typ sídliště hradeckého tupy.
Vše je opět v rukou t.zv. hradeckých architektů
tupu Samohrd nebo kazisvět Wágner ) viz paskvil
budovy nové filharmonie.Také cena bytů je opovídající tendenci pražského investora IPB Real - ať to vesničani z Hradce zaplatí a zastupitelům i radě města je to fuk - volby se blíží a co je v kapse to se počítá a ponás potopa. Zdravím a přeju příjemné bydlení v továrně !
29.3.2006 23:07
Xaver (neregistrovaný)
Plachta
Jen jestli vy "architekti" nenecháte své psíky obechcávat a obesrávat tu továrnu. Úsměvný den :-)
30.3.2006 12:10
Niky (neregistrovaný)
RE: Plachta
He Ještě abych to uklízel :o) za svého psa platim poplatky, tak ať se město stará, jinak totiž nevim, za co je platim.
No a k těm architektům. Nemusím být architekt, abych o něčem, co se mi nelíbí, mohl říct, že je nevkus a hnus atd.. je to prostě jeden z řady názorů.
30.3.2006 13:35
MIREK (neregistrovaný)
RE: Plachta
Názor o nevkusu by se dal také přerozumovat tím, že pokud ten byt nebo dům někdo koupí a ještě k tomu za takové nekřesťanské peníze, tak proč by ho někdo nepostavil. Ten kdo si ho kupuje, se asi líbí.
A názor o (ne)uklízení po svém psovi , když platím poplatky městu, ten zaslouží opovržení. Doufám, že si nějaké hovno přineseš domu na botě.

30.3.2006 23:47
Niky (neregistrovaný)
RE: Plachta
Dit v pohodě. Já to beru, jestli se to někomu líbí a chce si ten byt kopit, nic proti.. Mě se to ale nelíbí. A taky jsem tady nikoho neodsuzoval za to, že se mu to líbí.. atd to spíš jiná. Jinak lidi co znám, tak jsou spíš stejného názoru jako já, ale opět je to jen malý populační vzorek.
1.4.2006 14:13
Kesy  (Nováček)
RE: Plachta
Tak to vám přeju šlápnout do toho největšího psího hov.. až půjdete svého raťafáka venčit !!! Určitě s ním chodíte i do Říční ulice že? Tam se totiž díky takovým bezohledným ,,pejskařům,, jako jste vy, nedá normálně projít anižby jste do psích výkalů nešlápl!!!
2.4.2006 17:13
Niky  (Nováček)
RE: Plachta
Nojo. další, komu tady stoupnul do hlavy adrenalin po přečtení jednoho z mých příspěvků, který byl stupidní reakcí na stejně stupidní příspěvek. Mám Pocit, že tohle téma by mohl Admin s klidným svědomím smazat, nebo přejmenovat na téma psí hovn*, jejich uklízení a vůbec debata o hovnec*:-), protože je to úplně o ničem. Pokud Vás tento můj příspěvek opět vytočil, přečtěte se, co jsem k tomu napsal níže, kde je to víc rozepsané, protože nejste první, kdo na to reagoval s velmi inteligentním přáním, abych šlápl do hov*na.. no mohu vás ujistit, že se mi to už stalo.. a víte co jsem udělal? světe div se! otřel ho do trávy a šel dál.. a aní se nezrhoutil.. to jsou věci co.. prosím Admine smažte toto téma.. nebo aspoň pročistěte od příspěvků, jako je třeba tento můj..
PS: Tu ulici, o které jste mluvil(a) ani nevim kde je. A můj(nebo spíš psik mého otce) bydlí u rodičů, s kterými nebydlim.. tedy s ním v podstatě nechodim a mohu vás ujisit, že oni exkrementy rodiče uklízí, i když si o tom myslim svoje. tečka doufám, že už to tady nebudete dál rozmazávat Vašima botama :-)
30.3.2006 14:34
kuba (neregistrovaný)
reakce na Nikiho poznamku o psech
Niky, i kdyz to do tele diskuse nepatri, neda mi nereagovat - uklidit po svem pejskovi vetsina lidi povazuje za slusnost. Myslim, ze to neni povinnosti nikoho jineho nez majitele psa!!!
Na verejnem WC taky predce po sobe splachnes, nebo to taky nechas na " pani" jen proto ze jsi si za to zaplatil?
31.3.2006 00:00
Niky (neregistrovaný)
RE: reakce na Nikiho poznamku o psech
Okaj. To s tim psem byla podpásovka, na blbou reakci blbá odpověď ;-) nicméně jsem toho názoru, že pokud se pes vydělá na chodník, souhlasím páníček by měl uklidit. pokud se vydělá do trávy.. záleží jak kde, třeba u pískoviště nebo tak něco.. ale v globálu jsem spíš toho názoru, že uklízet exkrement v místě mezi plotem a borovicí.. případně u prostřed trávníku pod keřem.. je celkem buzerace. Když už jsme u toho off topicu, tak co se pejsků týká mi mnohem víc vadí, když po ulicích pobíhají bez vodítka nebezpečné obludy jako německý ovčak, dogy atd.. nic proti těm psům, aby mě tady někdo zase nekamenoval. Ale vodítko nebo náhubek.. prostě aspoň jedno z toho by pokaždé měli mít.
10.4.2006 21:18
Je jedno kdo  (Nováček)
!!!!!!!!!!!!!!!
Výstavba bytů v prostoru malšovice - plachta je neuvěřitelně nechutná architektonická ohavnost s extrémně přehuštěnou zástavbou a je další trvalou jizvou do tváře města. Architekt Gočár se musí obracet v hrobě.
Toto hnusné dílo je vrcholem nevkusu a nevhodnosti v daném prostředí a svědčí o plném profesionálním selhání odboru hlavního architekta a zejména ing. Petra Brůny. Tento pán by měl okamžitě z uvedeného postu odstoupit.
11.4.2006 22:03
Xaver  (Profesionál +11)
RE: je jedno kdo
Jo jo....kam se ztratil lad a harmonie panelákových seskupení, že? Úsměvný den :-)
17.4.2006 13:45
Je jedno kdo  (Nováček)
RE: je jedno kdo
Bylo tam napsáno - "Toto hnusné dílo je vrcholem nevkusu a nevhodnosti v daném prostředí". Paneláky tu nikdo nepropaguje a pouze je zde vyjádřen fakt, že na tomto místě neměla vzniknout takto přehuštěná nevhodná zástavba bytových domů, ale toto místo je vhodné max. na umístění architektonicky vhodných rodinných domů a byt. domů do max. 3 nadpodlaží. Měla zde vzniknout zajímavá čtvrť rodinných domů, ukázková ulice HK, ne tato ohavnost.
Navíc v současném projektu je výrazná absence občanské vybavenosti a vzhledem k cenám bytů je evidentní, že příspěvek města na infrastrukturu byl prostě "rozkraden", nikoliv použit na zlevnění těchto bytů. Tyto příspěvky jsou ale v celém HK, kde je město požívá jako dotace pro firmy také použity jinak. Je to dotace pro něčí kapsu, ne pro bydlení ve městě. Pokud by tyto peníze byli požity jako dotace, tak tam byt 3+1 nemůže stát více jak 3 mil. Dnes se rodinné domy 4+1 staví za ceny cca 2,4 mil.. V bytové výstavbě se skutečné ceny za výstavbu bytové jednotky pohybují cca 16-20.000,-kč za m2. To znamená cenu bytu 3+1 cca 1.3-400.000,-Kč. Pokud město dotuje infrastrukturu a ještě poskytuje pozemky, tak nechápu, kam jde těch více 1,5 mil. do ceny přes 3 mil za byt. Pokud by to byla soukromá akce firmy, nic proti, ale pokud jsou zneužívány dotační tituly a levnější to není, není něco v pořádku. Co ? Na to by si ale mělo odpovědět vedení města. Při 450 bytech je už to slušný profit !
18.4.2006 14:54
Mikeš  (Nováček)
RE: je jedno kdo
To mate na mysli tohle?
www.ipbreal.cz/cz/locality/hk-plachta/
20.4.2006 09:00
Eraser  (Nováček)
RE: je jedno kdo
Podívejte se na to z hlediska stavební firmy: daňoví poplatníci vám prostřednictvím zástupců města dají peníze,vy postavíte domy a prodáváte za nadsazenou cenu,kterou ale lidé akceptují.Takže máte velice slušný výdělek.Proč to tak neudělat? :-)
20.4.2006 16:54
Je jedno kdo  (Nováček)
RE: je jedno kdo
Máte plně pravdu. Není to vina developera, ale chyba systému. Hradecká radnice by se měla chytit za hlavu. Tyto peníze by bylo lépe použít třeba na městské koupaliště, či další ..... , ale asi tu je důvod, proč se to děje a tyto dotace jsou pouze vyhazováním peněz daňových poplatníků z okna. To doslova. Tyto dotace jsou pro firmy v celém HK, ale přesto je HK nejdražší město pro bydlení ve státě. Proč ? Pokud ty dotace nebudou, výstavba se určitě pojede dál. Jinde to jde také bez dotací, jsou tam i mnohem levnější byty a tak proč ne v Hradci ?
4.5.2006 20:51
Pája  (Nováček)
Byty
Nové byty jsou určitě potřeba,ale proč se ničí krásný kus přírody v Malšovicích,kam chodilo spousta lidí relaxovat a trávit volno?Teď tam bude akorát kravál a bordel.Lidi můžou zůstat doma,že?
5.5.2006 14:19
Xaver  (Profesionál +11)
RE: pája
Ten krásný kout přírody byl zaplevelený kus louky, kde se v náletovém roští skrývalo smetiště.
9.5.2006 09:22
Eraser  (Nováček)
RE: Byty
Relaxovat? Akorát tak venčit psy a jak píše Xaver tam vyhazovat komunální odpad.A na tenhle účel je louka v i v krajském městě luxus.
4.4.2009 21:37
STDM  (Nováček +1)
Nové domy na MP
Na Moravském Předměstí za Jana Masaryka v místě původně uvažované mateřské školky by se mohly stavět nové malobyty. Více odkazy dole.
Co vy na to?

> >hradecky.denik.cz/zpravy_region/bytovka_masarykova...
>
> >hradecky.denik.cz/podnikani/domy_moravske_predmest...
>
> >www.astudiosro.cz/JM.htm
5.4.2009 10:54
Honza  (Nováček)
?
Vzdy kdyz je diskuze jsou rozdilne nazory, ovsem v Hradci se nestavi nic prevratneho, jsem jen rad za kazdou jenom trochu odlisnou stavbu, ktera se casem stane malou ikonou. Kazda kontroverzni stavba se muze stat dominantou, to myslim obecne a ne primo vystavbu v Malsovich.
Pysnime se salonem republiky, ale co vyznamneho jsme za poslednich padesat let zde postavili? Jsou to vsechno krabice z hliniku a betonu. Jsem jen pro oziveni jakekoliv architektury zde v Hradci, mesto potrebuje byt mnohotvarne a zajimave.
Ve finale ten kdo tu tvrdi, ze je to hnus a postavil tam toto, tak ten komu se to libi bude rvat opak :) to je na tom vsem nejkrasnejsi.
A abych se vyjadril jeste k jednomu nazoru, stejne to nikdo necte, tak zastavba v centru na volnych plochach je asi ta nejhorsi varianta, staci se jet podivat do pardubic, jak zastaveli namesti miru, a hned se ztisnil prostor, hure se dycha a neni tam jediny kousek zelene...myslim, ze by jsme meli byt trochu liberalni v tomto ohledu.

BTW: nechapu komunikaci o pcich vykalech :)))))
5.4.2009 21:57
Petr - HK  (Guru +4)
k nové výstavbě v Malšovicích
Byl jsem v kanceláři IPB Realu jedním z prvních zájemců, neboť Malšovice považuji za jednu z nejkrásnějších lokalit v Hradci. Tenkrát mi prodejce nabízel byt 100m2 za cenu přes 4 mil. Říkal jsem mu, že to jsou pražské ceny a za tyto peníze to neprodá. Řekl mi, že pokud by všechny byty prodal levně za pár dnů, že by ho jeho šéf určitě nepochválil. Mýlil jsem se, jako profík měl pravdu, vše prodal i za přemrštěné ceny.

Malšovice jsou lokalitou, která je napůl vesnicí, zároveň však zde jsou alespoň základní služby, blízko je nákupní centrum, kino, MHD v dosahu, navíc tato část města je v samé blízkosti lesů. Chápu, že ceny by zde měly být vyšší než v jiných lokalitách Hradce, přesto 4 milióny za byt se sousedy se mi zdají vysoké. Ale když to trh zaplatí, byl by developer proti sobě, ne?

Pokud bych se měl vyjádřit k tomuto projektu, v prvotních plánech a vizuálních prezentacích, kde byla zaznamenána pouze první a částečně druhá etapa výstavby, to vypadalo na vzdušnou zástavbu různě moderních typů domů. Osobně bych si postavil jiný a méně extravagantní dům, ale pokud se to někomu líbí, nic proti. Jediné, co zaslouží moji kritiku je fakt, že zde totálně chybí zeleň a volný prostor, jezírko před Pedersenem to nespraví :-) Navíc silnice vedoucí celým "sídlištěm" se logicky stává důležitou komunikací spojující Moravské, Malšovice, Svinary, auta se tím vyhýbají semaforům, obyvatelé zde mají docela slušný provoz.
8.4.2009 12:06
Petr - HK  (Guru +4)
Orco - developer financující Plachtu
Výsledky hospodaření fy Orco:
r. 2007 - zisk + 87,5 mil. EUR
r. 2008 - čistá ztráta - 390,6 mil. EUR.

Developerské a realitní firmy mají v době hospodářské krize problémy se získáním úvěrů, tzn. Orco bude chtít Plachtu postavit co nejlevněji a co nejrychleji a s největším možným ziskem prodat, potřebují finanční prostředky z rozpracovaných projektů.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme