nové semafory

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
18.4.2003 18:26
Eraser (neregistrovaný)
nové semafory
Na hradeckém zpravodajství je nový článek o zamýšlených zbytečných nových semaforech na nesmyslných místech. Ale zdá se, že to nikdo nečte, protože příspěvků je tam minimum. Tak na to tímto upozorňuji a těším se na Vaše názory.
19.4.2003 20:39
* (neregistrovaný)
freezing.point - přidáno: 10. 04. 2003

Jasně
Samozřejmě, Hradec má spousty peněz na rozhazování, takže se vybuduje další světelná křižovatka, která bude brzdit provoz... Kdy už konečně někdo pochopí význam kruhových objezdů?

odpovědět | přidat nový komentář | na začátek

no traffic lights - přidáno: 13. 04. 2003

Semafory vyhazet!!!
souhlas, uz ted se neda plynule projet, tak vsude nasazime semafory, at se ten provoz uplne zastavi!!! kruhove objezdy?na jednom takovem (Sokolska-Brnenska-Gocaruv okruh) jsou semafory taky, takze jedine reseni je D11, R35 a pripadne i III.silnicni okruh dalnicniho typu...

odpovědět | přidat nový komentář | na začátek

Nebelman - přidáno: 15. 04. 2003

Re:semafor
Proč psát česky na českém serveru,že. Ale že semafory, tedy dopravní světla, jak pisatel chlubící se znalostí anglického jazyka píše dopravu zdržují, je fakt.

odpovědět | přidat nový komentář | na začátek

Občan - přidáno: 15. 04. 2003

semafory
Jsem přesvědčený, že je v zájmu všech občanů města, aby zmizely z ulic především automobily, aby to bylo město pro lidi, nikoliv pro hlučné a smrdící plechové krabice, které nás jen obtěžují a zabíjejí nejen přímo, ale hlavně skrytě. Nemám nic proti dopravě, která slouží občanům, to co vidíme dnes a denně na našich ulicích to je katastrofa, kterou musí někdo rozumný zastavit.

odpovědět | přidat nový komentář | na začátek

no traffic lights - přidáno: 17. 04. 2003

RE:občanovi
Obcane, obcane, ty asi nemas auto a zavidis!!! Lide nejezdi auty jen tak pro nic za nic. Potrebuji je k praci, k obsluze, k ceste za zaslouzenym odpocinkem a zabavou atp. Bez tech "smradlavych aut" bys napr. nemel kazdy den v obchodech cerstve zbozi... Nebo bych te chtel videt, jak obihas nakupy po meste pesky a vlacis tezke tasky. Ale to asi nehrozi-zaprve nemas za co nakupovat, protoze umis jen odkroutit si osmihodinovku a pak zavidet, a zadruhe to nechas na chudince svy zene/mame/... Dalsi vec je, ze pokud nekdo misto zavideni poctive pracuje a vydela na auto, tak ho chce pouzivat a ne byt porad omezovan. Auto jako dopravni prostredek nema konkurenci a tak by bylo na miste misto zavistivych, nenavistnych, zakomplexovanych prispevku (ze, obcane!!!) konecne zacit s rozvojem infrastruktury, tedy hlavne vybudovat hustou a kvalitni dalnicni sit, coz je mimochodem nejekologictejsi opatreni co se tyce automobilismu. A ted uz musim jit, sedam do auta a jedu na nakup na Gocarovku:-)))

odpovědět | přidat nový komentář | na začátek

Míra - přidáno: 17. 04. 2003

Věděl bych o lepších místech pro semafory
Myslím, že se nikdo ze zasvěcených a "pomazaných" nebyl projet (případně nechtěl přejít) Gočárovu třídu v pracovní den okolo 7:30. Pak by asi poznal kde je ještě mnoho námětů na osemaforování! (Zkuste si to buď u Čedoku a nebo u budovy YMCA)


5.6.2003 16:43
Krtek (neregistrovaný)
RE Mira: Miro, chodim pres prechod u YMCA kazdy den a vetsinou nekolikrat.Prejit neni problem. Navic pokud vim byl nedavno schvalen zakon o prednosti chodcu. Samozrejme ze praktikovat jej na okruhu je hazard, ale i u Cedoku funguje spolehlive.
6.6.2003 22:27
Moucha (neregistrovaný)
Re:
To by ovšem museli zainteresovaní chodit pěšky. Ovšem autem taky jezdí asi někde jinde. Vždyť úprava komunikace např. u základní školy na Pražské ulici v Kuklenách je vysloveně namířena proti cyklistům i chodcům. Opravdu bych rád poznal toho dobráka co to vymyslel. Nebo proč už není umožněn vjezd cyklistů na chodník v podjezdu na Pražské u ZVÚ? Dokáže to někdo rozumně vysvětlit?
24.4.2003 15:20
D.Piši (neregistrovaný)
Většina řidičů světelné křižovatky v lásce nemá. Slyšel jsem, že agresivita řidiče začne po 40 vteřinách čekání na křižovatce stoupat (asi jak u koho a jak kdy). Faktem však zůstává, že bez světelně řízených míst (křižovatek, přechodů…) se doprava neobejde. Návrh světelné křižovatky se posuzuje většinou s ohledem na intenzitu dopravy nebo bezpečnost provozu. Intenzita dopravy roste i v našem městě. Přibývají tedy i světelně řízené křižovatky a přechody.
Věřím tomu, že příští rok vstoupíme do EU. Dá se předpokládat, že posuzování přechodů pro chodce bude přísnější. Budou tedy řešeny i v předchozím příspěvku zmíněné přechody u Čedoku a u Imky na Gočárově třídě. Řešení pomocí ostrůvku mezi pruhy je zde nemožné. Ke slovu přijdou opět světla. A kolik světelných křižovatek a přechodů budeme mít na uvedené Gočárově třídě v úseku cca 1 km (pokud nebudou některé přechody zrušeny)? Napočítal jsem jich ve výhledu 8 (kř.u Koruny, př.u Čedoku, kř.G./Bř., kř.G./II.okruh, př.u ML, kř.u Hondy, př.u Imky, př.u PF). Pravdou je, že křižovatka u Koruny má být jednou kruhová (bez světel). Kdybych byl ironický, popřál bych příjemné plynulé svezení.
Ve vyspělých zemích EU a postupně i u nás se dopravní inženýři a představitelé měst začínají zabývat tzv.zklidňováním dopravy. Je snaha dát prostor chodcům, cyklistům bezpečnosti provozu, regulaci dopravy, ochránit životní prostředí a také jej pokud možno zkrášlit. Mohla by to být cesta i pro nás. Nebo si můžeme říct, že dopravní situace v našem městě je dobrá, přidáme pár semaforů a budeme spokojení. Záleží na nás. I laik však vidí, že spokojenost není namístě.
Prvopočátek řešení dopravy vidím ve vyřešení tranzitní dopravy. To jsem však opět u jinde popisovaných D11, R35 … Jinak řečeno řidiči, kteří Hradcem pouze projíždějí a ani o průjezd nestojí, nechat pokračovat po rychlostních komunikacích mimo obytné zóny. Vím, že to je záležitost velice složitá, finančně náročná, závislá hlavně na státu atd., ale nechtěl jsem psát o zklidňování dopravy bez této zmínky. Zdraví D.Piši


24.4.2003 15:30
D.Piši (neregistrovaný)
Omlouvám se za patvary &#8230 ve dvou případech. Původně to byly tečky znamenající atd. DP

24.4.2003 17:53
Phavel (neregistrovaný)
Nové semafory by měly být alespoň zapojeny do tzv. zelené vlny. Na okruhu prý zelená vlna funguje, ale já si myslím, že zdaleka ne všude. Kdysi bývaly na výpadovkách a okruhu i semafory, ukazující rychlost, při které se dalo dojet na zelenou, řidič alespoň věděl jak přizpůsobit rychlost. Ty však naprosto zmizely, přitom bych dnes, ve věku pokročilé elektrotechniky a zvyšujícího se provozu, čekal pravý opak. Na některých komunikacích by, myslím, stálo za to obnovit 60Km max. rychlost a vrátit "rychlostní" semafory.
24.4.2003 18:38
Méďa (neregistrovaný)
Pokud budou semafory prospěšné především pro chodce a jejich bezpečnost, tak ať tedy jsou... Jenom doufám (jak již poznamenal Phavel), že budou součástí zelené vlny a nebudou tedy řízeny zmáčknutím. Takové semafory jsou totiž na Pospíšilově třídě a jako řidiči mně vadí, když vidím, jak někteří naši zejména mladí spoluobčané se jimi spíše baví než je využívají. Na druhou stranu nechápu, proč semafory pro chodce před Fakultní nemocnicí v době největšího provozu (16. hodina) již nejdou.
28.4.2003 18:22
phavel (neregistrovaný)
Kousek od fakultní namocnice - v Labské kotlině mají sice semafory pro chodce tlačítko, ale zcela nelogicky zastavují auta i když ho nikdo nestiskl. Pak je zde často vidět případ, kdy zde žádný chodec široko daleko není ale auta zbytečně stojí. Většina chodců zde stejně přechází na červenou (a tlačítko nemačkají), protože je zde dobrý rozhled na obě strany.
29.4.2003 15:46
Ondras (neregistrovaný)
Nevim to jistě, ale tento přechod, tedy jeho světla jsou součástí zelené vlny II. sil. okruhu.
31.7.2003 21:25
matěj (neregistrovaný)
Semafor Resslova/Rettigové
Jezdím tudy již několik let denně a bez semaforů jsem tam čekal výrazně kratší dobu!! Skoro mi to připadá, že někdo hledá křižovatky, kde ještě není semafor, aby ho tam mohl osadit. Upozorňuji, že jsou ještě volné křižovatky v Labské kotlině I - a tam jich je!!
1.8.2003 01:11
Blbec (neregistrovaný)
RE: Semafor Resslova/Rettigové
Naprosto zbytečný semafor. Stálo by vědět, kdo toto prosadil. Jsme v HK, čím větší blbost, tím větší šance na realizaci. Koho jsme si zvolili, toho tam máme: Volba pro město a prolhaný bývalý primátor a kámošové.
1.8.2003 08:17
Jarda (neregistrovaný)
RE: Semafor Resslova/Rettigové
prosadila je tam dopravní policie za posvěcení městského zastupitelstva.
2.8.2003 08:22
antiblbec (neregistrovaný)
RE: Semafor Resslova/Rettigové
Nespad jste na hlavu?Bejvalej primátor může za to, co se děje dneska v Hradci? Vždyť tu snad ani není! A ten současnej je tam podle Vás na co? Pokud se pamatuju, ten je z ODS a ne z VPM.
1.8.2003 14:04
Eraser (neregistrovaný)
RE: Semafor Resslova/Rettigové
Další místa pro semafory: Křižovatka J. Masaryka x Benešova, Benešova x Palachova, Štefánikova x Hradecká atd. :-)))
4.8.2003 20:20
xicht53 (neregistrovaný)
Možná si to blbě pamatuju, ale mám dojem, že i ty staré semafory byly dříve řešeny líp. Aspoň ty křižovatky tvaru T, které jsou na vnitřním okruhu. Vždycky byl jeden směr pro auta a chodci mohli bezpečně přecházet zbývající silnici. Kolize byla vyloučena. Teď se rozsvítí zelená pro auto, to se rozjede k odbočení vpravo, mrkne na semafor pro chodce, kde svítí červená, jenže vzápětí se pro chodce rozsvítí zelená , aby mu mohli vykročit pod kola. A ať nikdo neříká, že je to kvůli zeleným vlnám.
4.8.2003 20:21
xicht53 (neregistrovaný)
Možná si to blbě pamatuju, ale mám dojem, že i ty staré semafory byly dříve řešeny líp. Aspoň ty křižovatky tvaru T, které jsou na vnitřním okruhu. Vždycky byl jeden směr pro auta a chodci mohli bezpečně přecházet zbývající silnici. Kolize byla vyloučena. Teď se rozsvítí zelená pro auto, to se rozjede k odbočení vpravo, mrkne na semafor pro chodce, kde svítí červená, jenže vzápětí se pro chodce rozsvítí zelená , aby mu mohli vykročit pod kola. A ať nikdo neříká, že je to kvůli zeleným vlnám.
12.8.2003 05:38
jindra (neregistrovaný)
semafory u sklářského ústavu
tem kdo to vymyslel, by měl pořád dokola jezdit přes výše uvedenou křižovatku, zejména po páté ranní jsou tam ty semafory velmi důležité
14.8.2003 14:40
kačer Píčus (neregistrovaný)
Jenom debil může nechat semafory puštěný v sobotu v noci, když jsu už všichni v prdeli a na světlech na sebe deset minut čumí dvě auta.
15.8.2003 06:17
Franta (neregistrovaný)
Používáte moc silné výrazy, trochu kultury projevu by možná neškodilo. Zkusil jste někdy jet v noci od záchranky u Milety když nesvítí semafory? Jsou tam svodidla přes která není vidět a byl bych velice rád aby zrovna tam svítily stále. Jinak je pravdou že nemusí svítit všude. Např. kruhový objezd na Brněnské je opačný případ, tam je lépe když nesvítí.
20.8.2003 14:22
Matej JR (neregistrovaný)
... ani ve dne.
(zapoměl jste dodat :-)
15.8.2003 16:52
Martin Samohrd (neregistrovaný)
kačeru Píčusovi
Rád bych se zastal těch "debilů", kteří nechávají světelnou signalizaci puštěnou v noci. Každá nově instalovaná signalizace, dle příslušných normových ustanovení, musí projít jakýmsi zkušebním provozem. Tzn. mj., že musí běžet bez vypnutí několik dnů a tedy i nocí (bohužel si již nepamatuji kolik). I když toto pravidlo můžete považovat za volovinu, provozovateli světelné signalizace nezbývá nic jiného, než ho respektovat.
Jiným problémem je však otázka, jesti tam ta signalizace vůbec měla být zřizována. Já jsem přesvědčen, že ne. Policie ČR si ji však na Magistrátu HK vymohla. To je ale již věc jiná. Zásahy policie do dopravního systému města by vyžadovaly otevření dalšího diskuzního tématu.
28.8.2003 21:49
Roman (neregistrovaný)
Souhlasím s tím, že mnohde jsou v Hradci semafory zbytečné. Ten provoz, neustále označovaný za katastrofální je naprostou pohodou v porovnání s takovou Plzní, Prahou, nebo i nám blízkým Chlumcem. Jen málokdy a málokde jedeme přes světla nadvakrát - až na pár vyjímek, kde je to však pravidlem.
Mám však jednu vlastní drahou zkušenost ze světa, která se týká plynulosti provozu. Ve švýcarském Curychu není provoz přehnaně silný, ale semafory tam mají prakticky na každé křižovatce. A navíc nastavené tak, že dvě křižovatce neprojedete naráz. Mě se to povedlo jednou a shodou okolností tam měřili. Bylo to za víc jak dva a půl tisíce na naše. A rychlost 63. - Jó, zlatá zelená vlna blahé paměti.
7.5.2004 08:36
Milan Fišera (neregistrovaný)
Zklidňování dopravy
Jak magistrát myslí zavádět zklidňování dopravy? Tak, že do ulice Pardubické z Kuklen, směrem přes trať pardubickou do ul. Na Rybárně a kolem Opla na Hradubickou vyhází značky zákazu vjezdu nákladních automobilů a povolí zde nákladní dopravu včetně kamionové a udělá tak asi "jižní spojku" od Jičína na Pardubice. Že se jedná o relativně klidnou vilovou čtvť se školkou a nevyhovující komunikaci je nezajímá.
27.11.2004 13:27
Jarda (neregistrovaný)
semafory v Nerudovce
řidiči i chodci, co říkáte na semafory na křižovatce v Nerudově ulici a druhým silničním okruhem (mezi velkou křižovatkou u Anička a v Lipkách). Jako řidič mám pocit, že to je nebezpečnější - ačkoliv vím, že tam ty semafory jsou, tak je nikdy nečekám a zejména v hustém provozu jsou k přehlédnutí. A hlavně chodci stejně nestojí na červenou a přecházejí, kdy se jim zachce.
Jako chodec mám na tom samém místě zase pocit, že musím stát zbytečně dlouhou, jsou tam pasáže, kdy nic nejede a já stejně nesmím přejít. No to zase zkrátka někdo něco vymyslel. Je jen otázkou času, kdy se tam stane nějaká bouračka.
27.11.2004 16:01
Xaver (neregistrovaný)
RE: Jarda
Z pohledu řidiče a chodce jsou ty semafory v Nerudovce skutečně k ničemu. Ale z pohledu dodavatele těch semaforů jejich instalace přidala trochu do jeho kasičky. No...a zakázku objednal nějaký lidumil a zaplatil z obecních peněz. A pak také, než se rozsvítí zelená lampa, stihnou psíci obechcat ploty a domy nebo dokonce zanechat své hovno pro boty chodců.
28.11.2004 03:35
SAMOHRD (neregistrovaný)
RE: XAVER
ODMYSLÍM-LI SI OBLIGÁTNÍ PSÍ VÝKALY, MYSLÍM, ŽE NÁZOR PANA XAVERA JE VELMI BLÍZKÝ PRAVDĚ.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme