nový obchodní dům u Tesca

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
27.3.2003 13:50
Alena (neregistrovaný)
To snad není pravda!!
Nic proti Amadeovi, ale jestli zásobování bude jezdit Břetislavkou, tak se z toho pánové po.........po........ pomoc!!!
27.3.2003 14:38
Eraser (neregistrovaný)
nový obchodní dům
Je to dobrý nápad. Je tam zbytečně nevyužitá plocha (tržiště nepovažuji za kvalitní využití plochy v atraktivní lokalitě). Byl by to poslední krok k ucelenému bloku domů. Jak se obává Alena kudy bude jezdit zásobování, s tím se nic nenadělá. Bude muset pravděpodobně jezdit Břetislavovou ulicí jako do Tesca. Ale už jsem v jednom z témat zde zmínil, že považuji za nesmyslné obrácení směru v ulici Letců. Dříve se aspoň tato doprava rozděli do 2 ulic.
27.3.2003 16:15
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: nový obchodní dům
nabízí se také možnost využít částečně příjezd od SK Neumanna a následně Dukelku. To by tam ale nesměl být zákaz vjezdu...
Dopravní řešení počítá s tím, že v Břetislavově by už nebylo příčné stání, ale podélné. Nová parkovací místa by pak měla vzniknout v Herbenově ulici. Vlastní centrum by pak mělo mít podzemní parkoviště a ještě jedno na střeše.
Jediné, co si nedovedu představit, je výjezd na Gočárovku. To bude asi dost obtížné.
27.3.2003 16:33
D.Piši (neregistrovaný)
RE: nový obchodní dům
Dle studie, kterou jsem měl možnost si prostudovat nemá podélné parkování v Břetislavově ulici být. Vozovka má být rozšířena, má být "dopřán" asi metrový pruh trávy nebo jiné zeleně a chodníky po obou stranách. Parkování v Herbenově ulici na bunkru je pro několik málo vozů. Zeptejte se lidí, kteří zde v suterénu bydlí, jak se jim bude zamlouvat výhled do výfuků a hlavně, jak se jim bude dýchat. Těch pár stání je navrženo z nouze místo neudržované (alespoň nějaké) travnaté plochy, když už se v Břetislavově ulici prakticky nebude moci parkovat (vyjma několika stání vyhrazených pro ČSOB). Veškerý příjezd do lokality je uvažován Břetislavovou ulicí, výjezd z cca 90% Břetislavovou a z cca 10% ulicí Leteckou (pouze odhad). O jiném řešení se zřejmě neuvažuje. Dukelská ulice chce být zachována jako polopěší zóna - omlouvám se za neodborný výraz, ale jiný mne v tuto chvíli nenapadá. Výjezd z Břetislavovy ulice bude umožněn světelnou křižovatkou, kterou se Gočárova-Břetislavova stane. D.Piši
27.3.2003 23:14
Jajina (neregistrovaný)
RE: nový obchodní dům
Ježišmarjá,už toho nechte!!! Pokaždý,když do HK přijde investor a chce tu něco postavit (a tím pádem zde v budoucnu odvádět daně a dát lidem práci),tak jacísi "chytráci" spustí povyk a investor pak pochopitelně znechuceně odejde. Uvědomte si,že když každého vyženete,tak sem už nikdy nikdo nepřijde,protože tohle samzřejmě nemá nikdo zapotřebí a HK se pak stane zakonzervovaným provinčním rádobyvelkoměstem (pokud jímuž není). Každý má dnes plná ústa svých práv,jakmile se musí trochu uskromnit,tak hned řičí o omezování a diskriminaci. Co dnes lidé potřebují,je vědomí,že musejí plnit své POVINNOSTI a být ODPOVĚDNÍ vůči ostatním lidem,s čímž souvisí nebýt POKRYTEČTÍ(např.nejdřív protesty proti novému hypermarketu a pak tam je ten samý protestující pečený vařený). Takže držím investorovi Amadea palce aby se nenechal znechutit a brzy hypermarket dostavěl a otevřel. P.S.:"Křižovatka" Gočárova-Břetislavova má být opravdu světelná?No tak to je bezvadný,nasázíme všude semafory a provoz se definitivně zastaví.Ne kvůli množství aut,ale kvůli semaforům na každém kroku,na každém přechůdku...
28.3.2003 10:06
Eraser (neregistrovaný)
RE: nový obchodní dům
Máte naprostou pravdu! A pokud semafory na křižovatce Gočárovy a Břetislavovy ulice, tak jedině pokud se zruší ty na přechodu pár metrů před touto křižovatkou!
10.4.2003 23:03
freezing.point (neregistrovaný)
RE: nový obchodní dům
To máte pravdu, ale není možné, aby se NIC nevyrábělo a jen se prodávalo, to k čemu Hradec spěje... Tolik turistů, co by zde utráceli své težce vydělané peníze k nám zas nepřijede...
15.6.2004 08:48
Corgen (neregistrovaný)
RE: nový obchodní dům
Přesně tak, kde je nějaký,alespoň lehčí průmysl, který bude mít určitě delší životnost, než nové a nové super, hyper a jiné markety?Proč například předloni, když padly Opatovice, neměly Pardubice problém s dodávkou tepla z náhradních zdrojů, zatím co obyvatelé na Mor.předměstí byli odkázáni jen sami na sebe?Protože hypermarkety se svojí zbytečností, neprospívají ničemu, pouze nás učí jak být ještě více utrácivějšími, jak tlačit do chřtánu konzumu více a více peněz.A co až žádné nebudem mít, protože nebudou kde vydělat?
Pokud někdo víte o způsobu, jak zastavit tu nekonečnou aroganci úředníků magistrátu, bezohlednost s jakou przní tohle město dejte mi vědět rád se připojím.
27.3.2003 16:16
D.Piši (neregistrovaný)
RE: nový obchodní dům
Pane Erasere, mně Amadeus jako dobrý nápad vzhledem k dopravnímu stavu, který vyvolá, nepřipadá. Po Gočárově třídě se bude ve špičce v obou směrech prohánět více než 2000 automobilů za hodinu, už nyní víme, že vznikne deficit 40 parkovacích míst v dané lokalitě s doporučením parkovat i jinde ve středu města, nejlépe v Hořické ulici. V v podstatě se zruší parkovací místa v Břetislavově ulici, dodnes nikdo neřekl, kde budou parkovat rezidenti, zrušen bude i přechod pro chodce u bývalé cukrárny Burgas atd. Mohl bych jmenovat dále. O vlivu životního prostředí ani nehovořím. Město chce investorovi vyhovět, dle toho bude Amadea i propagovat. O negativních vlivech se příliš šířit nebude.
Prostor si zaslouží řešení, gigantománie do této lokality (a centra vůbec), kde není optimální přístup pro automobilovou dopravu včetně zásobování však nepatří. OD Tesco v propojení s Amadeem poskytne nakupujícím cca 13500 m2 prodejní plochy. Půjde zřejmě o největší nyní již hypermarket v kraji. Chtějí to občané? Asi jak kdo, Ti místní nikoli.
D.Piši
28.3.2003 12:08
rozum (neregistrovaný)
RE: nový obchodní dům
Sledujte prosím prohlášení p.Vlasáka:bude zachována tržnice ,bude zachováno parkování-asi bude domeček stát na kuří nožce.Prosluněnost
tohoto místa zmizí,a to je to co dává tomuto místu život.
Výdělek města prý bude použit na opravu čekáren MHD na Gočárově třídě.Otázka je kterých ,protože stávající jsou nově vybudované a na Ulrichově nám.nesmí být postavena.Že prý město chudne.Asi ano,když
v HK vše neuvěřitelně dlouho trvá -viz Horova,autobusové nádraží atd.
Na jakékoliv vyjádření od Magistrátu čekáte i 4 měsíce.
28.3.2003 14:43
Méďa (neregistrovaný)
nový polyfunkční dům
Naprosto souhlasím s názorem Jajiny... I když o některých věcech nejsem tak dobře informován jako někteří z nás, musím říct, že já osobně jsem četl, že vedle obchodního domu TESCO má vyrůst nový "polyfunkční" dům, nikoliv tedy nějaký obchodní dům či podobné monstrum všech hypermarketů, které stojí na okrajích města... A naprosto souhlasím s tím, že centrum města potřebuje oživit...
28.3.2003 16:30
Ondras (neregistrovaný)
...nez se zmeni forum o obchodnim centru na dopravni situaci ve meste...podle uzemního planu se počítá s touto lokalitou jako vhodnem miste k podobnym investicnim zamerum...uzemni plan je jiz x let hotov, už pred lety se uvazovalo o zastavění tohoto uzemí, proto se domnívám že místni meli dost casu vyjadrit se k up a podat navrhy nebo pripominky.
..podle me prostor vedle tesca pusobí zvlast v zime neestetickým dojmem, a v lete se okolo tesca kupi zebraci a vandraci kterí polehavaj v okolí trznice na lavickach ap... jestliže se uvazuje o presunuti trznice do OD, sezonní prodej se zmeni na celorocni, mista pro povalování vandraků a podobný spíny vymizi a jiste dojde ke snizeni poctu drobných krádezí ve stancích. Navic v HK chybí podobné pasáže kam by se dalo uchylit v zimnim obdobi. Futurum je v te dobe prelidnene...
...pokud jde o tu dopravu ..Gocarovou ulici bude projizdet tolik aut dokud nebude postavena alespon jizni spojka nebo uvazovana D11 a R35. Tim se Gočarovce velmi ulevi...bohužel to chce čas a nervy...a to parkovaní asi nevyřeší nadzemni ani stresni parkoviste ale zodpovedne dopravni znaceni, omezeni a tolik okecavany velkokapacitni parkovací dum. Pokud by byl parkovaci dum za mestem dobre napojen na MHD, byla by moznost zridit levnejsi linky které by jezdili od tohoto P domu primo k obchodnim centrum......podobne jako linka T k tescu
.................................................(((sem snilek)))

31.3.2003 16:54
D.Piši (neregistrovaný)
Když oni se Ti místní, Ondráši, ozývali.
Ještě mám doma kopie dopisů z doby předrevoluční. Jak myslíte, že jsme dopadli? A jak dopadáme nyní?
Ta lokalita se neřešila ani dříve, ani po revoluci. Když někdo chce stavět obchodní dům, zajímá se o návratnost investice. Ta je nepochybně ovlivněna návštěvností. Tu nezajistí pouze příchozí, ale především motoristé. Osobně si myslím, že kdyby se našel již dříve, jak zde zaznělo alespoň trochu důvěryhodný dobrodruh, který by se rozhodl investovat 400 milionů Kč, nějaký ten obchoďák by zde již stál. Radnice vidí tento svůj záměr, dopravní situace a o potažmo životní prostředí ji zajímá až jako druhé. Ukázkou toho je předvolební článek primátora Vlasáka z října loňského roku, ve kterém píše, jak ho mrzí oxidy dusíku v ulicích města. To již radnice jednala s Amadeus realem s.r.o., ne o oxidech dusíku, ale o tom měšci na stole. Když se ozývaly hlasy o negativním vlivu dopravy, dala se zpracovat v prosinci studie (až následně). Ta předpokládá 45% nárůst dopravy. Je to málo? Nemyslím si.
Jestliže se má zastavět roh ulice Letecké a Dukelské (o této další stavbě se zde ještě nehovořilo), nezvedá se vlna nevole, neboť se jedná o stavbu svojí velikostí úměrnou, která dopravu podstatně neovlivní. U Amadea se nejedná o špeluňku, situaci jste jistě viděl (využit je každý m2 od ulice Dukelské až po Herbenovu).
Vím, že více než o obchodním domu píšu o dopravě. Ona je totiž stěžejní, ať si to někdo uvědomuje nebo ne. A že všechno musí mít určitý řád, zde již zaznělo. Dopravní vztahy v tom řádu považuji za jedny z nejdůležitějších. Jednat s investorem a nemít představu, co to udělá s dopravou (studie ještě nebyla zpracována), to přeci není koncepce.
A ti vandráci, spíše opilci, Ti jsou všude po městě. A pokud páchají nepříčetnosti na otevřeném prostranství, budou je tím spíše páchat v pasáži, kde budou kryti.
Přeji pěkný den
D.Piši


31.3.2003 18:27
D.Piši (neregistrovaný)
Po odeslání příspěvku jsem si uvědomil, že jsem psal o 45%ním nárůstu dopravy. Správně se jedná o 45% nárůst dopravní atraktivity. Omlouvám se za toto. Pro pořádek napíšu, jak je to s nárůstem dopravy (intenzitami) ve špičce v každé dotčené ulici. Nejprve napíšu nárůst v procentech a za něj v závorce stávající intenzitu/ předpokládanou intenzitu.

Břetislavova ulice .....................o 70% ( 483/ 820 voz.za hodinu)
Gočárova (úsek Bř.-Koruna).......o 11% (1774/ 1970 voz.za hodinu)
Gočárova (úsek Bř.-Letecká)......o 14% (1911/ 2184 voz.za hodinu)
Letecká ulice............................o 122% ( 54/ 120 voz.za hodinu)

Zdraví DP



28.3.2003 23:13
Džon In-da-hause (neregistrovaný)
obchody
Osobně se vůbec nebojím dopravní situace, ale spíš o osud malých prodejců, kteří si dnes v okolí pronajímají obchody. Vůbec se mi nezamlouvá představa, že bude v Hradci 10 super/hyper nákupních středisek a zbytek ulic zaplněný pouze bankami a úřady, protože se maloobchod neuživí. Důsledek bude, že pracovních míst ve městě stavbou dalšího hyperstřediska nepřibyde, ale naopak ubyde.
29.3.2003 07:22
Patriot (neregistrovaný)
Tržiště
Tržiště odnepaměti patří k městu, vytváří atmosféru a je právě tím oživením, po kterém se tu volá. Je samozřejmě pravda, že samo o sobě nestačí a plní pouze jakousi doplňkovou fonkci. Ale aby plnilo alespoň tu, tak musí být přirozené - na přirozeném místě, v přirozenéím prostředí a podmínkách - tedy volné a ne někde v suterénu. Místo je dané tradicí - viz třeba neúspěšná snaha přemístit tržnici do samostatného objektu (u býv. Moundfieldu) nebo do nádvboří G. kasáren (u tohoto druhého záměru mě to docela mrzí - dostupnost by byla zachována a uvolnil by se celý prostor u Tesca). Prostor u Tesca opravdu není kvalitně využit - na tržnici je opravdu velkoryse velký, ale na druhou stranu pro masové využití je zase moc malý - ne snad přímo pro postavení vlastního domu, ale pro jeho obslužnost - jak zásobování, tak hlavně pro pohyb (příjezd)zákazníků. Dopravní řešení je prostě v podobných případech stěžejní záležitost a nějaký přidaný nebo odebraný semafor to opravdu nevyřeší. U zmiňovaného O.C. Futurum se tvoří ve špičkách zácpy a tam je přitom napojení na relativně kapacitní 4 proudovou Brněnskou ulici.
A zmiňované odrazování investorů ? Bez pravidel to přeci nejde a jen proto, že někdo přijde a zacinká měšcem, bychom neměli hnedka kývat na všechno - viz třeba kauza s aquaparkem vedle Malšovického stadionu - po odmítnutí v HK se investor přesunul s aktivitami do Špindlerova Mlýna, tam také předvedl svoji supervizi a opět to vyšumělo do ztracena - proč asi ? ... Nejsem rozhodně žádným odpůrcem všeho nového (proti Ronalu jsem nebyl), ale musí opravdu mít nějaký řád - už se o tom napsalo mnoho v jiných tématech - chybějící průmyslová zóna ap.
Závěr - oživit rozhodně ano, ale proč hned první nabídkou? Nemám tolik informací, ale proběhla někdy nějaká architektonická soutěž na využití této lokality? Pokud ano - vybrat nejlepší návrh, pokud ne - soutěž vyhlásit.
29.3.2003 07:59
Ondras (neregistrovaný)
RE: Tržiště
...soutěž raději ne, nebo bude OD na kuří noze a budem se dívat do výloh dalekohledem :o)
...souhlasim s tím že není dobré kývnou každému kdo hodí zastupitelum mesec na stul, ale nadruhou stranu neni tolik dobrodruhu kteří by chteli v nasem meste probijet ivestecni zamer pres nase "spoluskanzenomily"
...pokud jde o situaci u O.C.C4 je to opět jako Gočarova třída...postavte křižovatku u milety s vhodným dopravním značením, dojde k rovnoměrnějšímu rozložení dopravní zátěže na celem M.P.
30.3.2003 13:12
Nebelman (neregistrovaný)
Nový OD
Ono zdá se nejde o to, co bude stát na parkovišti a místě pro trhovce. Jde o to, aby majitel pozemku získal více z nájemného. Z parkoviště a od trhovců to nedosáhne.
31.3.2003 13:51
Alena (neregistrovaný)
Akce-reakce
D.PIŠImu - díky za podporu. PATRIOTovi - dík za moudrá slova!!! NEBELMAN - souhas!!!
Eraser, J. Fišer - hmmmmmmmmm - pánové.......třeba jednou taky budete bydlet v nějaké "Břetislavce" v přízemí, co potom budete psát?........????
JAJINA - prosímprosím, vyměním si s tebou byt. Já půjdu do tvého...a ty do mého - do přízemí v Břetislavově. Pak si ráda poslechnu tvůj úsudek.ONDRAS - snad si nemyslíš, že VŠICHNI bydlící v Břetislavce už 100 let dopředu věděli, že se tam "cokoliv" má stavět.....a i kdyby, na jejich připomínky ohledně "perfektního dýchání" v bytech by NIKDY NIKDO NEBRAL OHLED. Jooo, možná že by nám zadarmo dali plynový masky.... i když zadarmo určitě ne.
P.S. Kdo se mnou vymění byt 2 + 1 I. kat. v přízemí v Břetislavce.........Zadarmo mu k tomu přidám 2 super nové plynové masky.......
31.3.2003 15:36
Eraser (neregistrovaný)
RE: Akce-reakce
Každý někde bydlíme a všude je něco. Úplně perfektní místo na bydlení neexistuje.
31.3.2003 21:36
Jajina (neregistrovaný)
RE: Akce-reakce
Aleno,nefňukejte,nekňourejte!!! Každý svého štěstí strůjcem,že? Vyviňte ekonomickou aktivitu,tím zvyšte své příjmy a pak se na byt v Břetislavově ulici můžete vykašlat,protože budete mít na lepší a můžete se přestěhovat!!! A stejně - až (pokud) bude Amadeus dostavěn,beztak vás tam potkám!!!
11.4.2003 14:39
čtenář (neregistrovaný)
RE: Akce-reakce,pro Jajinu

Pamatuj jen, abys neškodil tam, kde snažíš se prospět.
Ovidius

1.4.2003 09:18
Alena (neregistrovaný)

Jajina: Děkuju za inspiraci. Jsem úplně průměrná zdravotní sestra,absolvovala jsem vyššíé zdravotní, mám atestaci na ARO.. dál svoji ekonomickou aktivitu, (jak mi bylo doporučeno) už zvyšovat nemůžu. Nemám totiž tak vysoké IQ jako JÁjina, ale asi EQ u mě bude o něco vyšší. Ne asi, ale URČITĚ. V každém případě dělám pro nemocné vše dobré, co je v mých silách.A když se vykašlu na Břetislavku-jak mi zase bylo doporučeno, půjde tam bydlet někdo jiný. Takže v tom východisko nevidím. Všichni, kteří tam musíme bydlet - protože na "víc nemáme" - narozdíl od JÁji, tak tam budeme dýchat "bordel". Ale proč ne, když JÁja a jí podobní jsou "tak lidští", proč to pro ně neudělat :-))). Jenom JÁje přeju - nebo nepřeju???, aby nikdy nepotřebovala "lidskou" účast, až jí bude nejhůř, a to jednou určitě přijde. Jo a mimochodem - nic jsem nenamítala proti Amadeovi, chce to jen pořádně číst, jenom jsem se děsila dopravy v Břetislavce.Věřím, že JÁja je strůjcem svého štěstí a že se nikdy neocitne třeba "v roli" pacienta. Takže ji tím pádem určitě nepotkám na nemocničním pokoji, když už se potkáme v Amadeovi......:-)))))))) Já jsem na dnešní dobu moc sociálně zaměřená - narozdíl od JÁJÁJÁji. A to se pravděpodobně v kapitalismu nenosí...Kdo ví, jestli mně teď ta JÁJÁJÁja vůbec rozumí.....:-)))))))))))
2.4.2003 13:46
Eraser (neregistrovaný)
Víte, prací jako zaměstnanec se nedá zbohatnout. Jsou místa slušně placená, to pak máte slušnou životní úroveň (ale ani tak si nemůžete vyskakovat a získání lepšího bydlení než v Břetislavově ulici by bylo taky obtížně, i když ne nemožné) a mizerně placená, to je pak bída s nouzí. Opravdu zbohatnout tak, abyste nemusela počítat v penězích (takoví lidé patří mezi horních 20 %, nikoli obligátnch 10 000. Ten kdo má rodinný dům a auto za 1,5 mil. není horních 20 %) se dá jedině obchodem. Tím myslím legální cestu, nikoliv už ty mafiánské.
2.4.2003 16:19
Jiří Procházka (neregistrovaný)
Doprava v centru HK
Paní Aleno, bydlím na druhém okruhu, v kdysi velmi klidném místě, kde se dnes normálně bydlet nedá, protože kamiony jezdí ve dne v noci. Kdo v takovém místě nebydlel, nepochopí. Každé, i malé město, se dnes snaží, aby těžká doprava z něho zmizela. Vezměme si např. Chumec a vidíme, co tam zastupitelé vyvíjejí za úsilí. Jenom v HK je to zastupitelům úplně lhostejné, prostě napíšou jednu větu o tranzitní dopravě do volebního programu a tím to pro ně končí. Dál budou investovat stamilony do křižovatek jako je u Milety (aby se jim tam dobře odbočovalo), druholigových fotbalových stadionů a dalších nesmyslů. Že se v centru prohánějí kamiony, na tom jim nezáleží, oni spí v klidu ve svých vilách na jižním okraji města. A až bude přivedena D11 na Bláhovku, vychrlí do Hradce ještě více kamionů, než dnes. A žádná R35 v té době nebude, to je jen jakási chiméra. Co k tomu dodat ? Nic, máme takové zastupitele, jaké jsme si zvolili, my, kteří jsme odepsaní to nezměníme.
3.4.2003 23:29
Jajina (neregistrovaný)
Re:Aleně
Aleno,vidím,že jste vůbec neopchopila,co jsem svými příspěvky chtěla říct.Místo toho s vámi začaly cloumat emoce.Nevím,proč mě napadáte a kde berete tu namyšlenou drzost mě odsoudit a sebe postavit na piedestal!!!!! Co si o sobě vlastně myslíte,vy "nejmorálnější,nejsociálnější ze všech"?Kdo vám dal mandát,abyste mě tu poučovala a kázala?Na rozdíl od vás,já chovám v úctě každého člověka,který poctivě a profesionálně odvádí svou práci.Ale každý si musí uvědomit,že pokud chce vyšší příjem,nestačí jen natáhnout ruku a "státe (=vy všichni ostatní daňoví poplatníci),dej!" To máte tak:rozpočtová sféra=jistoty a zaručený stálý příjem,byť výměnou za to ovšem bude vždy nižší než v soukromé sféře a soukromá sféra=vyšší riziko,vysoké daně,příjem nezaručený,leč pokud jste opravdu velký podnkatel nikoli živnostník či střední podnikatel (ti jsou na tom hůře než všichni státní zaměstanci dohromady a ještě musejí poslouchat závistivé řeči),příjem je vyšší.Každý má svobodu volby povolání,každý musí uvážit co je pro něj přijatelnější.Vybrala jste si,fajn,tak vykonávejte svědomitě svou práci (předpokládám,že tak činíte,takže chovám v úctě i vás a tím demonstruji svou morální převahu nad vámi,protože je pod mou úroveň reagovat na vaše štěkání stejným způsobem) a V RÁMCI MOŽNOSTÍ!!! a s VĚDOMÍM V JAKÉM STAVU JSOU VEŘEJNÉ FINANCE V DŮSLEDKU SOCANSKÉ VLÁDY!!! třeba i bojujte o vyšší plat. A teď to hlavní:co jsem tedy chtěla svými příspěvky říct?Jednduše to,že by lidé měli být ohleduplní.Nemyslíte,že potenciálních návštěvníků Amadea je více než obyvatel Břetislavovy ul.?Nemyslíte,že tím,že zde Amadeus bude odvádět daně,bude v rozpočtu města více peněz (pravda,pokud je všechny neschlamstne státní rozpočet a městu z něj neukápne jen pár korun) a tím více možností udělat něco pro město a všechny jeho obyvatele?Nemyslíte,že tím,že onen prostor bude takto využit,zkrásní?Také si uvědomte,že bydlíte v centru,pravděpodobně v městském bytě s regulovaným nájemným-takových výhod a jedna nevýhoda by vám vadila?Jo milá zlatá,centra měst bývají rušná,v nepořádku by byl opak.Chcete-li byt někde stranou všeho ruchu,musíte se pokusit o výměnu.
4.4.2003 23:44
Matěj (neregistrovaný)
RE: Re:Aleně
Milá Jájino, ty jsi asi spadla z jahody naznak! Ty si opravdu naivně myslíš, že nějaká větší firma bude odvádět daně v Hradci? Sídlo bude zjisté v Praze (kvůli adrese), tam se budou odvádět daně, pražáci si budou vyskakovat, že 10% obyvatelstva vytváří 20% HDP... A bordel (i likvidace jeho následků) zůstane na Hradci. Takže: ať žijí investoři - v Hradci, v Krkonoších atd.
7.4.2003 21:26
Jajina (neregistrovaný)
RE: Matějovi
Milý Matěji, z ničeho jsem nespadla.Ale ty bys se měl urychleně zbavit toho antipražáctví. Praha je jediné skutečné velkoměsto v ČR, jako jediný region v kandidátských zemích EU je nad průměrem EU, skutečně vytváří 10%HDP a není to tím, že by vysávala celou republiku, jak naznačuješ, ale prostě proto že tam jsou podnikaví lidé, je atraktivní pro zahraniční investory a je to hlavní město se vším, co s tím souvisí. Přestaň žárlit a buď hrdý na hlavní město své vlasti!!! Ale zpět k daním:ty asi nebudeš ekonom,viď?Samozřejmě, že daně firma odvádí v místě, kde má sídlo. Jiná věc je, jak je nastavena daňová politika. Jak jsem již v předchozím příspěvku naznačila, levicová koncepce (u nás bohužel také praktikovaná) je založená na shromáždění co největších prostředků v centru a pak přerozdělování podle vůle "osvícených plánovačů", což vytváří výrazně korupční prostředí a ubíjí jakoukoli iniciativu regionů, měst a obcí, protože přidělené prostředky neovlivní, i kdyby na své území nalákaly stovky investorů, a to vede k průměrnosti, hospodářské stagnaci a následně poklesu. Ale Matěji, TO NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S TOU TVOU "ZLOU PRAHOU A PRAŽÁKAMA", TA ZA TO NEMŮŽE, TA NEURČUJE SYSTÉM VÝBĚRU A UŽITÍ DANÍ, TO JE VĚC VLÁDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UŽ TO CHÁPEŠ?????!!!!!!!!!
3.4.2003 14:53
Ondras (neregistrovaný)
...nenarážel jsem na Tvé dýchací potíže, ale na protest proti výstavbě OD...a pokud jde o to dýchání...mít tu pravomoc tak bych v ulici Letců namontoval zákaz vjezdu s povolením pro obsluhu obou domů a vozy zaměstnanců, ulice bych nechal jednosměrné jako doposud,,, a jak jsem už psal...vhodným dopravním značením vykázat řidiče (z celého města) na místo kde by mohli nechat auto celý den-> parkovací dům...toho se bohužel asi nedočkáme protože dáme 400mil 11 čutálistům za to že odešli z 1. ligy

..někdo tu psal o chrlení aut z D11 až se dotáhne do HK...pokud se okamžitě nenáváže R35 tak se tak stane pokud se alespoň vybuduje jižní část R35 někde od Praskačky po Chvojenc kde naváže na původní I/35...do té doby bude muset být tranzit naveden tak aby co nejrychleji projel městem..ke křižovatce u ČKD , Dvořákovou na II sil. okr. a dál na Ostravu nebo k Brněnský na Brno..bohužel rychlý průjezd nám opět zbrzdí další semafory na přechodech....(dočetl jsem se o výstavbě dalších tří..)

Kdo vůbec navrhuje trasování D11 a R35??...kdyby to byl člověk na místě tak nežene D11 k městu ale protáhne ji mezi HK a Pardubicemi směrem na Orlicko kde vede I/11...od HK se totiž I/11 (směr Ostrava)značně stáčí k jihu..R35 by tak stačilo vybudovat od Opatovic a hnát ji kolem Svobodných Dvorů na původní I/35 směr Liberec...z ní by se později mohlo navázat směr Náchod...odpadla by tím stavba městské severní tangenty...no težko to vysvětlím slovy stačí když vezmete mapu a chvli nad ní bloudíte očima...jistě vám dojde o čem mluím. ( jednodušeji D11 by se kompletně vyhla HK )

sice jen tlachám ale myslím že to smysl má :o)))...vím že na to nejsou peníze ale když už se ta dálnice staví tak ať je stavěna v celém úseku ( ne jen těch 50 km do HK)
3.4.2003 14:56
Ondras (neregistrovaný)
¨/\...tento příspěvek je odpověd Aleně :o) /\
3.4.2003 15:55
Nebelman (neregistrovaný)
Re:Ondras_vykázat řidiče
Dle příspěvku soudím, že používáte auto jen k povození se pro požitek z jízdy.Totéž zřejmě předpokládáte u všech řidičů, když je vykazujete z města.Doufám,že váš příspěvek je pouze nešikovně napsaný.
4.4.2003 11:49
Ondras (neregistrovaný)
RE: Re:Ondras_vykázat řidiče
Nešikovné?? možná...
...vykázat auta z města možná nebude uplně nejlepší řešení, alespoň ne pro hradečáky. Já jsem tím především myslel vhodným dopravním značením vykázat nákupní turisty,automobily turistů jako takových,auta lidí dojíždějících za prací do HK. Značením parkovišť -reserve- zvlášt v místech kde se soustředí doprava způsobená nákupními centry a některými institucemi, časovým vymezením dočasného stání, více park. automatů (ne pro HK). = vykázání řidičů -->>při porušení žádnou botičku a blokovat místo, ale nekompromisní odtah na ono záchytné parkoviště kde by si řidič za patřičně mastný šek vyžádal auto zpět.
..jedna z lokalit vhodných (podle mne) pro toto parkoviště o několika podlaží je pole vedle FN, autobusové nádraží koruna ( po dostavbě terminálu)....jak jsem psal ...za 400 mil by mohly být tři patra bet.skeletu pro stovky aut
4.4.2003 16:16
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Re:Ondras_vykázat řidiče
Už vidím advokáty, projektanty a jim podobné, jak s mnohakilogramovými balíky dokumentace chvátají z parkoviště na periferii vyřídit svůj úkol. Vidím také řemeslníky s trubkou přes rameno běžet na místo práce a chvátat aby jim Ondras neodtáhl auto.Představuji si také ten nával turistů, kteří zanechávají své auto na okraji města aby svůj nákup (třeba jen drobnost) vlekli zpět.Jistě příště opět utratí své peníze ve městě, které je tak vstřícné k návštěvníkům.A co teprve nemocní nebo obtížně se pohybující lidé, ti budou jistě také vděčni za Ondrasův způsob žití.
6.4.2003 19:22
Ondras (neregistrovaný)
RE: Re:Ondras_vykázat řidiče
dobrá dobrá mozná to má pár chyb mozná je to celý špatný, ale jak by jste chtěl jinak omezit dopravu v centru??

pokud by bylo sídlo Krajského uradu presunuto do pivovaru ..jak by jste řešil dopravu tam ?? uděláte z Velkého náměstí megaparkoviste pro stovky byrokratů ??....nikde jinde tam místo pro tolik aut není ...
3.4.2003 22:52
Méďa (neregistrovaný)
Nic proti Ondrášovi, s tou dálniční vizí je to docela dobré, ale proboha: všichni Hradečáci chceme být spojeni dálnicí z Prahy a Vy napíšete, že nejlepším řešením by bylo, kdyby se D 11 kompletně vyhnula městu HK. Ale jděte, vždyť pokud tady jednou opravdu D 11 bude, tak přece nepovede centrem, a dle mého názoru by bylo docela hloupé se na ni napojovat řekněme v Pardubickém kraji... (Vždyť i třeba díky té dálnici zde budeme mít více středisek od Amadea................... )
4.4.2003 10:56
phavel (neregistrovaný)
Jistě, koncept dálnic je navržen správně, ale jde o to, aby byly peníze a aby příslušní úředníci začali pracovat trochu větším tempem a správně. Pak se snad už nestane, že nějaký ekologický aktivista zpochybní průběh stavebního řízení a práce na dálnici začnou od začátku. Stavba D11 stojí už spoustu let, myslím, že bylo dost času dobře naplánovat další etapu.
4.4.2003 11:27
Ondras (neregistrovaný)
Dálnice
..nechtěl jsem tím říci že by do HK neměla vést dálnice..pokud by vedla tak jak říkám (tedy jižně od HK presněji Chýšť-Libišany-Pohřebačka-"velká strana"-jih Vysoké nad Labem atd atd kolem Chvojence a dál dejme tomu na Častolovice ) nemusela by se stavět např. jižní spojka, severní tangenta, ..jen ten úsek R35 od Opatovic po Všestary...nedávno jsem se dočetl že se má rozšiřovat silnice na Vysokou...právě u Vysoké by mohlo být mimoúrovňové křížení dálnice právě s touto rozšiřovanou komunikací a spolu s křížením D11 a I/37(brzy snad MR) by vznikla jižní spojka...tento úsek dálnice by však musel mít tomu odpovídající kapacitu...už jen tím že by D11 vedla jihem a navázala na I/11 někde jak jsem říkal, odpadla by tím nutnost severní tangenty...myslím tím. že by se snížila doprava na II.okr. natolik že by nebyla dalších 20 let potřeba..ikdyž kdo ví jaká bude intenzita dopravy za dva roky....dosavadní výpadovky z HK I/35 směr Brno, i směr Liberec, I/11 směr Ostrava by tak sloužily jen jako přivaděče do města nikoliv jako tranzitní trasy vedoucí přímo přes město. ..Věřím že by dopravní značení a značný počet křížení D11 s přivaděči na HK dostatečně upozornilo na město samotné. Nemyslím že by to odlákalo investory ba naopak. A to že by vedla trasa převážně Pardubickým krajem by jen sjednotilo oba kraje. Pardubice by měli dálnici, HK by měl dálnici a znatelně dýchatelnější vzduch.

Náchodsko jsem opomenul schválně neboť nevidím nutnost výstavby D či R tímto směrem. Tady bych preferoval rozšíření a "přetrasování" nebezpečných úseků I/33 ...a směrem na sever do Krkonoš bych D nebo R nevedl už vůbec. To se mi zdá jako zbytečné ..krom toho že by ekologičtí teroristé tuto stavbu nikdy nenechali dokončit.
18.10.2004 15:49
xxx (neregistrovaný)
RE: Dálnice
a kde bydlíš idiote, že mluvíš za lidi z Náchodska.. běž s těma kecama někam...
4.4.2003 13:21
Michal.H (neregistrovaný)
zbytečný
Nový obchoďák u Teska mi příjde naprosto nadbytečný a pokud je s ním počítáno v územním plánu, je to chyba. Všechny jeho nevýhody tady už byly řečeny a výhody přinese zanedbatelné. Kromě toho, že ukojí nákupní vášeň některých lidí, kterým stávající nák. centra nestačí, nemá žádný pozitivní efekt. Nová pracovní místa se vynulují s těmi, které zmizí s krachem malých obchodů. Netvrdím, že současné pojetí místa jako tržnice je optimální, ale ten prostor by se dal jistě využít lépe. Dopravně ta situace opravdu, ale opravdu není řešitelná skoro ani teď, natož s novým amadeem.
6.4.2003 10:56
Eraser (neregistrovaný)
Zajímavé, jak se diskuse kolem nového obchodního domu v centru HK změnila na diskusi o dálnici kolem HK a na parkování. Ondrášovy názory na vyhnání dopravy z centra a nějaká velká záchytná parkoviště jsou nesmysl. HK není New York, tady potřebujeme hodně menších parkovišť na různých místech po městě tam, kde je velká poptávka po prakování, tj. centrum a sídliště.
6.4.2003 19:09
Ondras (neregistrovaný)
fajn a kdy se jako ty malý parkoviste zacnou stavet?? (nejen) na Benesove tr. neni kde parkovat, pritom je vsude dost míst pro tato parkoviste...místo toho se parkuje na chodnících a staví pomníky za miliony...

ano HK neni NY ale ta dálnice a obchvaty budou brzy potreba stejne tak jako II sil. okruh který uz ted kapacitne neodpovídá..

7.4.2003 10:32
Eraser (neregistrovaný)
S tím bychom měli tlačit na námi volené zastupitele. Se situací na Benešově třídě souhlasím. Sám bydlím poblíž a tam je to ještě horší, protože na Benešovce jsou aspoň placená krytá stání, která přece jen část poptávky uspokojí. Nezlobte se, ale trvám na tom, že je nesmysl Váš názor vykázat automobilovou dopravu z centra města. Doba je taková, auta k nám nerozlučně patří a ruku na srdce, sám byste určitě brzy litoval kdyby se váš nápad dokázal prosadit. Dálnice samozřejmě potřeba je. Ale v trase Poděbrady-HK-Náchod-hraniční přechod Náchod-Běloves. Nevím, proč by měla vést přes Trutnov a přechod Královec. Jak už myslím někde zaznělo, dálnice snad je určena pro mezinárodní dopravu a ne pro Pražáky na cestu do Krkonoš. A samozřejmě R35. Ale opravdu si nemyslím, že by se D11 měla vést přes Pardubický kraj. Pardubice mají s HK velicedobré silniční spojení. Kdybyb byly takové všechny silnice 1. třídy, hned by se lépe jezdilo.
7.4.2003 10:41
Alena (neregistrovaný)
Všem klukům a pánům,
ahojte na někdy a k něčemu jinýmu :-)*- doufám.
7.4.2003 10:44
Alena (neregistrovaný)
JÁJÁJÁjině:
:O :-)))))):O :-)))))))))))), tak se tolik nerozčiluj pravičando :-)), mysli na své zdraví. Pááááčko:-)))))))))))
7.4.2003 21:29
Jajina (neregistrovaný)
RE: Á Á Á Aleně-blbeně
Já se nerozčiluju, ty pipko, ale ty bys měla zapnout mozek nebo si někde nějakej opatřit, když nemáš vlastní!!!!!!!!!!!!!
8.4.2003 10:41
Alena (neregistrovaný)
RE: Á Á Á Aleně-blbeně
JÁJÁJÁjině: :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8.4.2003 12:27
phavel (neregistrovaný)
nechte si ty emotivní přestřelky pro sebe a neotravujte tím tady ostatní nepatří to do tohoto fóra
10.4.2003 22:38
Jajina (neregistrovaný)
RE: Á Á Á Aleně-blbeně
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) mám delší,heč!!!!!!!!!!

phavel : teď jsi nám to nandal,brrrr,celá se třesu!!! :-)))
11.4.2003 19:42
Atilius (neregistrovaný)
RE: Á Á Á Aleně-blbeně
Procetl jsem Vase prispevky a v necem mate, podle me, pravdu. Ale!
"... je pod mou úroveň reagovat na vaše štěkání stejným způsobem" nepsala jste to o neco vyse? A vzapeti nasleduji argumenty typu:"....pipino", topic tohoto prispevku a dalsi. To mluvi za vse.
Vase egocentricke videni sveta je priserne. Jiste, jen Vy mate pravdu a jen Vase videni sveta je skvele. Mate svoje prachy a za ne si nas vsechny muzete koupit....
Kdyz si tam bydli a plati "jen" regulovany najem, at si to taky poradne "uzijou" a nas nechaji v klidu se bavit a nakupovat, ze?

Mimochodem, mate predstavu, co vsechno obnasi prace zdravotni sestry, a to nemluvim o sestrach na ARO? Tezko. Mozna jste o tom nekde slysela nebo jste to videla v televizi. Jiste, byla to jeji svobodna volba. A budte rada! Mozna, ze budete nekdy potrebovat jeji pomoc. A to takovou, ze si ani na zachod sama nedojdete. (Ne, ze bych to komukoliv pral). Pak Vam mozna prijde lito, ze nema jako sestra vetsi plat, aby mohla lepe bydlet, mela lepsi perspektivu a tim padem slo do zdravotnictvi vice lidi (=vyssi konkurence = vyssi kvalita pece).

Takze bychom mohli vsichni podnikat, vydelavat skvele prachy a kaslat na ty kolem. Diky! Ale rekl bych, ze tahle vize neni pro me.


7.4.2003 22:50
Matěj (neregistrovaný)
Jájině
Já proti proti Praze nic nemám, ale pokud je mi i při mém chabém ekonomickém vzdělání známo, jistá část z daně z příjmu zaměstnanců je převáděna přímo do regionu, kde firma sídlí. Taže podíl z mé daně zůstává v Praze, i když s ní mám společné pouze to, že tam má sídlo můj zaměstnavatel. Jestli si dobře vzpomínám, proti posilování (a vůbec vzniku) regionů byl dosti silně jeden "osvícený liberální" ekonom, který se jakýmsi nedopatřením stal nedávno prezidentem. Takže bych to všechno nesváděl na Špidlu. Za ten 1/2 rok co je u vesla se mu toho zatím nepodařilo příliš zkazit a Zemanova vláda dělala všechno s tichým souhlasem ODS (pod vedením téhož pana profesora o něnž mluvím výše).
10.4.2003 22:50
Jajina (neregistrovaný)
RE: Matějovi
No jo, zase jeden antiklausovec, to je pak těžký, to je ztráta času něco vysvětlovat. Tak jen stručně : proti vzniku krajů podle socanského projektu (čili tak jak nakonec vznikly a "fungují" - ty uvozovky zdůrazňuji!!!) jsem byla taky, protože to je naprosto nepřipravený, nedořešený a zpackaný projekt. Jak trefně poznamenal starosta Chlumce n.C., je to spíš deforma než reforma. A proto byla proti zbrklému populistickému vzniku krajů i ODS a požadovala důkladnou přípravu, propracovanost a diskusi o počtu krajů namísto zbrklosti. Pan prof. Václav Klaus byl prezidentem republiky zvolen právoplatně, mám radost, že je prezidentem on, a to, že se vám jako prezident nezamlouvá, ještě neznamená, že musíte psát bláboly typu "byl zvolen nedopatřením". Je v tom cítit opět ona proklínaná typicky česká malost a čecháčkovství. Takže zanechte antiklausovských emocí, natolik politice nerozumíte a tolik jste toho zase nedokázal, abyste se mohl o někoho otírat!!! ...i když u nás je bohužel zvykem, že do fotbalu a politiky může kecat každý, každý by byl ten nejlepší trenér a ten nejlepší, nejčestnější politik.
27.5.2003 15:11
Mike, Ing. (pakli prof, pak i Ing.) (neregistrovaný)
RE: Matějovi
... aby senam PANI Jajinka z PANA PROF. VACLAV KLAUSE nepo ... (sesouvala ...) Vazim si ho, respektuji i tituly, ale on sam by to takto preokazale najevo nedaval. Ikdyz pripoustim relevantnost nejednoho argumentu, je tu Jajinko citit zarytost ...
10.4.2003 23:07
Jajina (neregistrovaný)
RE: Matějovi
Jo a co se týče vašich pochval Špidlovi a Zemanovi, asi každý žijeme v jiné zemi. Myslím, že kdo chce, tak vidí, že socanská vláda zadlužuje zemi, dusí podnikatelskou iniciativu (a proto také roste nezaměstnanost), švejkuje, veřejné finance spějí ke krachu, prostě klasický byrokratický socialismus. Zemana alespoň hlídala ODS a nedovolila mu tolik si vyskakovat (i když spolu s komunisty a lidovci mohla ČSSD ODS kdykoli přehlasovat a to se často dělo, stačí si najít sjetiny, jak poslanci tehdy hlasovali), ale co provádí Špidla už DESET (ne šest!!!) měsíců, to nás přivede akorát k "Argentině" a za chvíli nás kromě Slovinska a Maďarska předstihne i Slovensko, které má prozíravou pravicovou vládu!!! A jestli to nevíte, nebo nechcete vědět, nebo jste už zapomněl, tak opoziční smlouva vznikla proto, že Luxova KDU-ČSL svými vzhledem k svému volebnímu výsledku naprosto nehoráznými požadavky zablokovala vznik jakékoli koalice ať už s ČSSD či ODS (v jejím vleku byla samozřejmě také US-DEU), a tak si ČSSD a ODS řekly, že než se nechat vydírat nějakými pidistranami, raději se v zájmu státu a politické stability domluví na nějakém řešení spolu. Ale proč se vlastně namáhám, na vás racionální věcné argumenty neplatí, vy prostě nemáte rád ODS a v tomto duchu pokřiveně vidíte skutečnost.
11.4.2003 13:11
Michal H. (neregistrovaný)
Jájině
Tak tu zase máme jednu slečnu ( paní )" profesorku", která s obrázkem Klause na nočním stolku ( nic proti , někteří lidé odpradávna uctívají své modly ) káže ostatním, co je správné a co ne. Nevím, jestli má tak krátkou paměť a zapomněla na báječná léta s Klausem, který se mj. proslavil větou" Nerozlišuju špinavé a čisté peníze", zatloukal se svými věrnými ( Macek, Čermák a spol.)své pravé sponzory, nechal potichu tunelovat české firmy a banky,nedokázal udržet tehdejší vládní koalici a x dalších věcí. Měl přitom tu výhodu, že ho tehdy podporovala většina médií, takže Klausova potěmkinovská vesnice zvaná Česko dlouho vzkvétala aspoň na stránkách MFD a dalších novin. Přitom byl a je dost inteligentní na to, aby si důsledky svého bohorovného pohledu na svět uvědomil, kdyby ho ovšem nezaslepoval jeho vlastní pocit neomylnosti. Současné vládě lze vytknou t spoustu věcí, ale myslím, že jí nelze upřít snahu vytvořit tady nějaký právní a ekonomický rámec, se kterým vůbec můžeme usilovat o vstup do EU a nebýt jako nějaká banánová republika. Těším se na odpověď jájiny, protože správný klausovec má vždy poslední slovo!
11.4.2003 14:29
moudřejšíustoupí (neregistrovaný)
RE: Michalovi H
Ona je ta Jájina ŽENSKÁ????:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o!!!!!!!!!! To snad ne.......
22.4.2003 21:49
xicht53 (neregistrovaný)
RE: Michalovi H
Ženská? No, já nevím, o kus výš se tato osoba chlubila, že prý má delší :-)
Ale jestli je to ženská, tak bude určitě blond.
15.4.2003 16:26
phavel (neregistrovaný)
RE: Jájině
Jájino založte si "fan klub" Václava Klause a jeho ODS. Ale nevnucujte své názory zbytečně jiným. Máte ráda Klause - OK, jděte mu to napsat na jeho stránky! Své opěvování výše uvedené politické strany si nechte jinam, Vy egocentrická kazatelko. PS: už se třesu na vaší odpověď :-))))))
17.4.2003 21:28
Jajina (neregistrovaný)
RE: phavlovi
To je teda! Fakt jste mně to nandal:-))) Vaše (myslím tím vás a ostatní, kteří měli tu potřebu ventilovat své ukřivděnectví, neúspěchy a já nevím co ještě v reakcích na mé příspěvky) šílení a "antiódéesáctví" mě jen utvrzuje v tom, že mám pravdu. Ale k věci : "Kazateli", sám máte "máslo na hlavě"!!! Já tady nikomu nic nevnucuji, kdybyste pozorně četl, tak zjistíte, že pouze předestírám svůj názor a v odpovědích vyjadřuji nesouhlas-možná radikálně, ale o to jasněji, bez "hadovitých" vytáček, pěkně zpříma. Nevím ale, kde berete tu drzostm či kdo vám dal mandát, abyste mě kvůli mému přesvědčení odsud vyhazoval !!! VY JSTE CENZOR A TOTALITÁŘ!!!!!!!! Co jste asi dělal za normalizace,he? To samé bych mohla psát analogicky já v reakci na vás a vám podobné : "Běžte si na stránky VPM, US-DEU, KDU-ČSL, ČSSD apod. a tam se vyznávejte ze svých prázdných rádobyvznešených, moralistních, kazatelských, socialistických tlachů!!!" Možná, že tady na fóru to vypadá jinak (nevím, čím to je, ale toto fórum je tribunou "spojené antiódéesácké koalice", což je jen ke škodě, protože tím pádem je velmi velmi jednostranné a zkresluje skutečnost), ale vaše názory, vaše vidění světa je okrajové, marginální, nemá podporu většiny obyvatelstva, což lze snadno doložit výsledky komunálních voleb a nejnovějšími průzkumy voličských preferencí. Jak je vidět, čím okrajovější názor, tím vehementněji a agresivněji je vnucován ostatním a prezentován jako většinový a jediný správný. Takže se nad sebou zamyslete, pane "Vsechno-vim-nejlip-jen-ja-mam-pravdu-jen-ja-urcuji-co-je-spravne"!!! ...jesti vám ta nenávist k ODS a prezidentu Klausovi nezatemnila mozek (mela-li co zatemnit) :-)))))))))))))
18.4.2003 18:30
Eraser (neregistrovaný)
RE: phavlovi
Nebojte, já nejsem členem anti-ODS-koalice, nýbrž voličem ODS !
18.4.2003 22:18
Matěj (neregistrovaný)
RE: phavlovi
Vážená Jájino, Já bych strašně rád přihrál např 20% svých daní svému rodnému městu! Ale zákon o rozdělení daní byl schválen již počátkem 90. let, kdy byla sociální demokracie "marginální straničkou" s cca 5% voličů a od té doby nebyla vůle se tím příliš zabývat. Tehdá tuším jedn geniální ekonom, jehož slovo bylo tehdy zákonem říkal něco sponzorování fotbalu a církví na úkor státu. Ano, mnozí by sponzorovali tímto způsobem sport (alespoň by to nemuseli schovávat do daňově odpočitatelné položky "Výdaje na reklamu"), věřící by si zaplatili činnost svých církví a ty by nezatěžovaly státní rozpočet a došlo by konečně k plnému oddělení církve od státu... Já bych např. určený díl svých daní poslal své obci, ale jako sponzorský dar, který je pouze daňově odpočítatelnou položkou (= větší část zaplatím z"čistých", pouze se mi sníží daň) to neudělám.
17.4.2003 21:32
V.K. (neregistrovaný)
pHavle-di do p***!!!
hele havle tahni na hradecek nebo do portugalska a ne*** tady!!!!!!!!!!!!! jajino,nedej se,jsou to jen neschopaci a je jich O HODNE!!!!! min!!!!!!!!!!!!!!
22.4.2003 12:12
phavel (neregistrovaný)
Zase jeden z "nejmoudřejších" promluvil - je vidět úroveň zastánců Jájiny. Mimochodem já jsem zde poukazoval především na to, že zde není debata o politice. Asi to ti, kteří mě vehementně napadají nepochopili. Klaus s celou ODS mě nezajímají, at již na ně mám jakýkoliv názor. Proč ho sem neustále vnucujete? Svůj politický názor jsem neprojevil, ale takovým emotivním příspěvkům se jenom směju, zatímco Vy asi rozhořčeně brečíte u klávesnice, když mě odpovídáte. Těším se na Vaši další slohovou práci - politické školení (jak za minulého režimu), a hlavně na to, že si o sobě zase něco nového, usměvavého přečtu. ;-))
6.5.2003 15:45
jarda (neregistrovaný)
Před 1.5. jsem zcela náhodně prošel kolem zadního traktu OD Tesko.Pokud již dnes jsou potíže se zásobováním jednoho OD, při zásobování dalšího OD musí nutně dojít ke kolapsu.Ve městě je již tolik marketů, že stavba dalšího do středu města je holý nesmysl.
9.5.2003 21:54
Konířová (neregistrovaný)
Tato stavba je jen doklad toho, že v HK opět zvítězila stavební lobby. Ostatní jsou jen tanečky okolo. VPM se jistě bude ještě dlouho tvářit, že oni nic, oni muzikanti. Ovšem hraji značně falešně.
10.5.2003 18:43
Jožin (neregistrovaný)
Hanba vám!!!
Tak já vám teda něco řeknu : Jste jen nepřející reptalové,nic jinýho - vy,kteří tady kritizujete Amadea!!!!!!!!!!!!! Díky takovým jako jste vy se z HK stane zakonzervovaný skanzen,ze kterého každý uteče znechucen tím, že v něm není možné prosadit žádnou novou věc, protože je hned utopena v remcání, reptání a frfňání...vlastně vždyť to se už děje!!! Na rozdíl od sousedních Pardubic, do HK nikdo nejde,nikdo ho sem taky neláká (a když,tak jen naoko,aby se neřeklo,protože je moderní plácat o tom,že podporujeme investice,ale nic pro to nedělat),prostě konzerva,skanzen,hotovo,Dvořák a jeho VPM mohou jásat!!!!!!!!!!! Pevně doufám, že to Amadeus nevzdá a konečně zužitkuje ohyzdně nevyužitou plochu,která (pokud to vy remcalové nevíte) byla VŽDY zastavěná a nynější stav je naprosto nelogický a urbanisticky nevhodný!!!! A taky doufám,že Břetislavkou budou jezdit kamiony 24 h denně,abyste si to vy kazisvěti - navíc v bytech s regulovaným nájmem,takoví jsou nejhorší,příživníci jedni - pořádně vychutnali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAK - A POS***E SE!!!
11.5.2003 12:43
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Hanba vám!!!
Jožine, velmi emotivní příspěvek. SOUHLASÍM!
13.5.2003 19:17
Ondras (neregistrovaný)
RE: Hanba vám!!!
:o)) tak tak :o))) ...
23.5.2003 09:38
Tomáš (neregistrovaný)
RE: Hanba vám!!!
Plně souhlasím s Panem Jožinem. Ti kteří odmítají investice nevědí co dělají. Jejich ideály vycházejí ze socialistických časů. Nejhorší jsou však Tui co ještě nadávají a všechno blokují. Cesta jak se co nejrychleji přibližovat vyspělým státům na západě je jen jedna. A ti co nadávají na zdejší systém si neuvědomují že daleko lepší než ten o kterém jsou přesvědčeni oni. Ne nadarmo se Královehradecký kraj i město samo v ROZVÍJÍ POMALEJI NEŽ OSTATNÍ KRAJE a srovntelná města. Amadea plně podporuji, jakou každou další investici. Chtěl bych tímto ještě poprsit všechny, kteří mají nějaké aktuální zprávy o amádeovi, aby je napsali do fóra. Tomáš
23.5.2003 13:50
franta (neregistrovaný)
RE: Hanba vám!!!
Smysluplná investice je na místě, ale postavil vedle obchodního domu další? To asi není to pravé ořechové.
23.5.2003 14:05
Nebelman (neregistrovaný)
RE: franta
Chce-li někdo postavit obchodní dům, tak si spočítá, za jak dlouho se vložená investice vrátí a zda se to vše vyplatí. Nemyslím si, že Amadea chce postavit nějaký prosťáček.
28.5.2003 00:15
marha (neregistrovaný)
RE: Hanba vám!!!
Konečně nazval někdo věci pravým jménem. Drsně a výstižně. Bydlí za peníze ostatnách v bytech s regulovaným nájmem a ještě si otvírají hubu! Doplácíme na tyto parazity všichni. Kdo z nich je opravdu socka? Každý se musí starat sám a určitě z velké časti není proti podobným stavbám. Paraziti ano!
23.5.2003 15:23
Zizkovak (neregistrovaný)
HK opakuje cizi chyby
U Amadea to je stejne jako s Ronalem. Bezproblemova investice ve zcela problemove lokalite. Ronal to vydrzel 2 roky, nez odesel do Pardubic, kde byl logicky a bezkonfliktne umisten. Amadeus - regulerni hypermarket, natlaceny do mestske zastavby bude mit obdobne dopravni naroky jako vsechna ta Tesca a Interspary na predmestskych vypadovkach. Do teto lokality patri zejmena byty a kancelare, to by se vsak investorovi nevratilo do 5 let! Proto nacpal budovu pronajimatelnym retailem do maximalni miry.
Podobnym pocinem byl prazsky smichovsky Carrefour, ten je ale umisten na Smichovskem dopravnim okruhu - triproudy jednosmerny provoz - presto jsou tam zejmena ve spickach potize. Pardubicky Grand je daleko umirnenejsi obchodni plocha, ma nedevastujici zatez a je prikladem spravneho mestskeho planovani, odpovidajicimu 21.stoleti a ne povalecne dobe rozvoje automobilismu. Pred 2 roky pardubicka radnice zamitla investora, ktery chtel v centru na Masarykovo namesti nacpat supermarket tvarici se jen o neco lip, nez ty za mestem. Byl to totiz prece jen supermarket.
26.5.2003 07:25
Tomáš (neregistrovaný)
RE: HK opakuje cizi chyby
Amadeus není jen supermarket. Je to zároveň obchodní a zábavní centrum, jako Futurum. Myslím, že by tam lidé chodili stejně rádi jako do Futura. Tato investice navíc není ničím co by rušilo zdejší lokalitu. Naopak! Je to něco, co zdejší lokalitě pomůže. Vždyť je tam jenom tržnice a parkoviště, které zde bude i nadále v patře Amadea a tržnici Amadeus přislíbil také zachovat uvnitř Amadea. Byla by to investice pro rozvoj města protože v této části není žádná budova, která by měla nějakou kulturní nebo zajímavě obchodní hodnotu (kromě Tesca). Jsou to rize domy savěné začátkem socialistické éry a pokud chceme i z této části udělat prosperující centrum, je zde každá investice na místě.
25.6.2003 22:26
hradečák (neregistrovaný)
obchoďák
JSEM PRO, aby se zas oživilo město, jako dřív. Nyní jsou všichni v obchoďácích kolem a na pěší zoně klid. I do těch kin na Střeláku a Centrále už skoro nikdo nechodí, není to škoda takle pomalu, ale jistě si nechat ukrást ten rytmus života v našem městě?
26.6.2003 09:57
Eraser (neregistrovaný)
RE: obchoďák
Já jdu také radši do multikina Cinestar. Z jednoduchého důvodu - sedadla mají lepší a hlavně je mezi řadami dost místa, takže se tam na rozdíl od starých kin kde jsem po půl hodině nevěděl jak si sednout, pohodlně vejdu, protože je tam dost místa pro nohy.
25.7.2003 21:24
kačer Píčus (neregistrovaný)
dtto
Tu bangladéš s trhovcema bych odvezl tisíc kilometrů za město, ale, proč, proboha kurvit tak bezvadný místo? To zas někdo dostal do kapsičky...
26.7.2003 02:19
Jožin (neregistrovaný)
RE: dtto
Jaký kurvení? To místo bylo zastavěný až do 70.let 20.stol., kdy tam postavili dnešní Tesco a okolní stavby zbourali!!! Se zrušením tržnice souhlasím, ale co je pěknýho na nevyužitým místě v centru města, který je jak pěst na oko v okolní zástavbě? Centra měst se totiž vyznačují tou vlastností, že jsou to prestižní a atraktivní adresy, čemuž by mělo odpovídat nájemné (vinou regulace=přispívání všech daňových poplatníků vybrané skupině obyvatel na nájem tomu tak není) a tím pádem jsou zastavěná, rušná (pokud to není park, což prostor vedle Tesca opravdu není). Pokud se Amadeus nenechá znechutit hradeckými remcaly (doufám, že ne, takových už bylo hodně, např.Ronal), tak se ona lokalita přiblíží svému původnímu stavu a HK bude mít moderní obchodně-kulturní centrum (není to tedy jen další Tesco, jak se nám remcalové snaží namluvit )!
26.7.2003 11:26
Tomáš HK (neregistrovaný)
Tak trochu pomalé investice
Hradec Králové se v posledních letech rozvíjí pomaleji než ostatní velká města. Je tomu tak i s celým krajem. Je to přisuzováno bývalé socialistické vládě, která i za socialsimmu dbala více na jiné kraje než na Východočeský. (kdyby tak nebyl) Dále pak novodobějším faktorům jako například absenci dálnice. Jenomže! Toto má jistě svůj vliv ale s tím nic moc nenaděláme. Nechci kritizovat politiku ale HK se většínou k investorům obrací zády. Takl například. V HK mohl být Ronal. Tato Lucemburská investice by zaměstnala bezála stovky lidí a dala by jim nadprůměrné platy. (větší kupní síla - začarovaný kruh). Dále mělo město nabídku že´by se zde mohla stavět meziinárodní škola (pro evriopské sáty - včetně ČR). Jedíný požadavek byl alespoň trošku lukrativní a dostupný pozemek. Město odpovvědělo že by se škola měla umístit do nějakého staršího objektu a tím o tuto investici přišlo. (cizinci = další investice + cestovní rucch, který v HK silně zaostává). Dále potom stavba Marinelandu. Jsou to tkové obrovské bazény, kde jsou cvičené kosatky, delfíni, lachtani. Marinelandů již v Evropě několik funguje a sklízejí nemalé úspěchy. V HK by tomohl být hit (zhruba tak velký jeko Cantrum Babylon v Liberci) ke kterému by se sjížděli turisti nejen z zelé ČR. (další začarovaný kruh). Bohužel městi nebylo schopno projevit zálem a snažit se najít pozemky. V neposlední řadě i stavba Amádea, při které nechce HK dát na dopravní infrastrukturu ani korunu a Amádeus si úpravy silnic bude muset platit ze svého. Myslím že toto každého investora odradí. Ostatní města nemají tolik investičních možností, přesto se v nich investuje mnohem více, protože vědí, že jedině investice je mohou udělat vyspělými. Nechci kritzovat HK, je to krásné město ale toto opravdu vadí. Dá se s tím ale něco dělat? Prosím Vás tímto o odověd. Děkuji. Tomáš
31.5.2004 20:33
Hradecacka (neregistrovaný)
RE: Tak trochu pomalé investice
velmi kratka odpoved.S tim se bohuzel nic delat neda.Jenom psat a stejne Ty na ktere je to mireno toto nectou.HR
1.6.2004 20:35
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Tak trochu pomalé investice >>> Nezájem naprosto o nic <<<
Nezájem o všechno je bohužel až kriticky velký... každý dokáže jenom nadávat na toho druhého. Kde to jsme? Oni Ti co jenom nadávají by sami nedokázali nic víc. Bohužel aktivně se do něčeho zapojit není u nás možné. Už jenom ta mentalita lidí kolem. To zde bude ještě hodně dlouho a hodně dlouho nás to bude brzdit na cestě mezi vyspělé státy. Doufám jen že odpovědí neboudou další nadávky. Jestli má ovšem nějaký smysl o něco se snažit a vůbec sem chodit. Také budou volby do parlamentu EU. Komunisté pouze škodí této zemi. Bohužel to asi lidi nechápou. Hodně štěstí všem alespoň trošku inteligentním.
Tomáš
4.6.2004 12:02
Michal H. (neregistrovaný)
Hypertesco expanduje
Kdo jezdí nakupovat na Hradubickou do nového Teska, všiml si určitě staveniště vedle stávající haly. Má to být nová přístavba, kde se asi bude nabízet rozšiřující sortiment, možná i něco víc. Osobně bych ale raději uvítal nějakou konkurenci OBI a BauMaxu, třeba Hornbach, klasických hypermarketů má už HK dost. Projekt Amadea nám pěkně usnul.
6.6.2004 02:50
Lukas (neregistrovaný)
RE: Hypertesco expanduje
Hornbach pry vyhledove pri vypadovce na Pardubice taky bude. Tak uvidime, za jak dlouho...
6.6.2004 02:58
obcan (neregistrovaný)
RE: Hypertesco expanduje
Stará známá písnička o tom, zda HK má nebo nemá dost super a hypermarketů. Divím se, že pořád má někdo potřebu vynášet soudy - nechme to na poptávce, dokud bude dostatečná, tak se bude stavět, až bude uspokojena, stavět se prostě přestane. Jen doufám, že projekt Amadea skutečně "jen" usnul, to by nebylo ještě tak zlé. Horší by bylo, kdyby to zabalil - další vítězství remcalů a rádobyodborníků na všechno by uškodilo všem, nakonec i jim, i když by to ve své ješitnosti nikdy nepřipustili. A třeba ani neusnul, jen se posunuje po malych kruccich a tim padem bez mediálního humbuku - holt ve skanzenu musime se musime spokojit s malem...:-(
7.6.2004 10:48
kamils (neregistrovaný)
RE: Hypertesco expanduje
Klaun by zatleskal ale soudnému člověku se ustrne. Vzájemná konkurence, koncentrace obchodní nabídky ale především stlačování cen, to je to čím každý nový super-hyper konkuruje svému staršímu sousedu. Ty krabice, které nejsou schopny konkurovat cenami a sortimentem se zkrátka zavřou a nechají svému osudu, protože jejich výrobní náklady jsou minimální a zaplatí se zpravidla po 5ti letech. Lze to vidět nejen v západní evropě, ale už i u nás. Vyspělé země obchodní plochy tohoto druhu regulují a mělo by to být i u nás. Naštěstí, o tom zda budou v centru jen herny, asijská centra a butiky rozhodují soudní zastupitelé, ne "občan" :)))
7.6.2004 19:12
Obyvatel HK (neregistrovaný)
RE: Hypertesco expanduje
Doufám, že usnul k tomu, aby vyřešil své technologické nedostatky projektu...pokud to ve spánku vyřeší, není pak problém začít stavět...
30.6.2004 21:37
ladyannn (neregistrovaný)
RE: Hypertesco expanduje
u hypertesca bude nábytek ( asko - nebo něco takového ) a pak bude následovat elektro ( mají otvírat na vánoce 2004 )
10.6.2004 13:46
Japi (neregistrovaný)
Amadeus
Jsem rodilý Hradečák, bydlím tady už přes 50 let (v centru HK) a moc se těším na stavbu tohoto centra. Návrh se mi moc líbí. Přitáhne to lidi do města , zajistí lepší podmínky pro tržnici a pokud vím, počítá se i s velkým parkovištěm. Ostatní obchodní centra naopak odlákávají lidi mimo město a tím omezují i podnikání ve městě. Kdy už se začne stavět?
15.6.2004 07:26
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Také by mně zajímalo kdy a jestlůi se začne stavět. Máte někdo nové informace? Toto je směřocváno přímo radním, kteří vědí nejvíc a nemíní nás moc informovat. Každopádně je to vynikající projekt který přitáhne investice, pomůže zvýšít platy a posléze o životní úroveň. Nebude mít sice zdaleka tak markantní vliv ale na tom všem se dá stavět. Když už jsme přišli o Marineland a o mezinárodní školu a o Ronal tak alespoň Amadea. JInak je HK moc hezkzý město se spoustou poměrně upravených parků a romantických zákoutí.
15.6.2004 09:42
Hurvínek (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Cožeto přitáhne investice, pomůže zvýšít platy a posléze o životní úroveň? Jeden obyčejný supermarket? To je vtip? (Nemyslel jste snad Amadea Mozarta???)
15.6.2004 09:47
Jarda (neregistrovaný)
RE: Amadeus
"Když už jsme přišli o Marineland a o mezinárodní školu a o Ronal"

kde je jim konec?
17.6.2004 12:47
Phavel (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Skutečně se dá souhlasit s lidmi, kteří tvrdí, že supermarketů je v HK dost. Ale podle mě, pokud jednou byl odsouhlasen územní plán města, nedá se jim moc bránit ve výstavbě v místech určených lokalit.

Moc bych se nebál následků po případném krachu některých supermarketů, zvláště pokud jsou v zónách mimo město (Tesco, Hypermova). Myslím, že by se pro ně dalo najít i nové využití. Rozhodně by taková dočasně prázdná hala někde na louce působila městu menší ostudu, než chátrající Grand, kasárna, nebo jim podobné objekty v centru města.

Stavba Amadea by podle mě přinesla městu navíc tuto výhodu: slušné urbanistické dořešení daného prostoru (kde se podle ÚP s výstavbou stejně počítá). Navíc nemá to být klasický obří supermarket, ale spíš centrum menších a středních obchodů. Takže i kdyby některý z nich zkrachoval, budova, jako celek by zůstala dostatečně využita (vzhledem k lukrativitě místa). Amadeus by rovněž nepůsobil (značně kritizovaný u hypermarketů) odliv lidí z centra města. Tržnice by navíc zůstala také zachována. A doprava? Ze začátku by asi určitě byly jisté problémy (jako u všech nových hyperm.), ale postupně by se situace ustálila. Bylo by podle mého názoru škoda přijít o tuto investici, jednu z architektonicky i urbanisticky nejzajímavějších ze všech dosavadních obchodně-komerčních investic.
21.6.2004 11:18
kamils (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Regulaci funkcnich ploch v sidle podle druhu lze provadet vyhlaskou, v civilizovane Evrope se tak deje uz leta.
Cele okrsky "takovych docasne prazdnych hal" muzete videt tamtez, zejmena ve Francii.. Belgii, Nemecku. Ve skutecnosti se prilis vyuzit nedaji, protoze pro napr. montaz v lehkem prumyslu maji nevyhovujici rozpeti a unosnost vazniku.
Toto plati pro predmestske haly, jiste ne pro Amadea kde se vzdy nejake vyuziti najde - bud Kenvelo ci asijske centrum. Zasadni je ale to obrovske mnozstvi obchodnich ploch, ktere bude pusobit problemy okolnim rezidentum, tak parkujicim a projizdejicim. Vedle "malych obchudku a kavarnicek" totiz zahrne i klasicky supermarket s jidlem a pracimi prasky.
20.6.2004 20:03
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Odpověď JARDY a HURVÍNKA jenom potvrzuje jejich přístup. Nadávkami nic nezměníme. S takovými lidmi by jsme tu neměli ani Carrefour ani nic jiného. A postupně bysme se utopili v nezaměstnanosti, dluzích a problémech (ve srovnání s ostatními městy). Pánové když už musíte tak si raději najděte nějaké jednodušší téma. Jinak souhlasím s panem PHAVLEM. S pozdravem Tomáš
28.6.2004 21:36
Jan Amos (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Přitáhnout měla paní učitelka ČJ :-) Ani by jsme, ani bysme. Což takhle bychom?
Přístup Jardy i Hurvínka je skutečně nanejvýše odsouzeníhodný. Oni snad mají jiný názor! Co si to dovolují?!
29.6.2004 10:00
hajaja (neregistrovaný)
RE: Amadeus
tomáši, nejdřív dokončete střední školu a pak ostatní poučujte
29.6.2004 23:05
obcan (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Pánové Jane Amosi a Hajajo, měli byste se raději zamyslet nad podstatou příspěvku pana Tomáše. Tím, že hned skočíte po nějaké pravopisné chybě (a to bysme místo bychom není až taková tragédie, koukněte se do libovolných novin, co tam vychází za "skvosty") a naprosto ignorujete, co chtěl říci, nedokazujete svou vzdělanost, nýbrž svou omezenost a malost. Vidím, že rádi poučujete druhé, doufám, že podle známého přísloví máte zameteno především před svým vlastním prahem. Tomáši, s Vaším příspěvkem souhlasím, nenechte se vyvést z míry; Jan Amos a Hajaja jsou zřejmě jedni z těch chronických brblalů, díky kterým na tom HK je tak, jak je.
30.6.2004 19:35
Jan Amos (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Dobrá, zamyslel jsem se nad podstatou. A nic. Fakt by nám, brblajícím, měli "občané" vysvětlit, jak Amadeus přitáhne investice (snad vietnamské?), zvýší nám platy a životní následně úroveň.
Jak na tom HK je, za to chronicky brblající právě že nemůžou :-)
30.6.2004 23:30
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Člověk s alespoň základním ekonomickým myšlením pochopí, že každá nová inovace postupně zlepší platy, zaměstanost a po sléze i životní úroveň. Pane AMOSI, co myslíte že by dnes bylo s palácem na Ullrichově náměstí kdyby ho nekoupila ČSOB (tehdejší IPB), s přilehlými obchody? Myslíte že by se jim dařilo lépe u chátrajícího objektu než teď u "velké" banky? To je základ infrastruktury. Myslíte snad že by HK pomohlo kdyby dodnes nemělo kvatitní multikino? Nebo kdyby na okraji Kuklen nestál Arrow international? Jestli to ještě nechápete, Amadeus nebude ten, který bude nabízet nadprůměrné platy. Ale jako polyfunkční centrum si vytvoří svojí vlastní infrastrukturu okolo sebe. Vznikne takové malé centrum, kde se bude dařit obchodům, bankám, i domácím firmám. Místo se tak stane atraktivním pro další nové investice ( např. účelové rekonstrukce domů,...). Stavba bytů,... Svitla by naděje, že ony ty staré domy za OD Tesco by snad konečně dostaly nový kabát a že bychom se v budousím horizontu mohli zbavit té oškivé tržnice (to je možné jen při velkém investičním záměru - v HK zatím nereálné, aly byli bychom o krůček blíž). Už chápete krůčky ke zvýšení platů a životní úrovně? Jinak olně souhlasím s panem Občanem. Kdyby takových bylo víc. By to tu snad k něčemu začlo vypadat. S pozdrvem Tomáš
1.7.2004 16:21
hajaja (neregistrovaný)
RE: Amadeus
no to je ale maglajs. na té střední škole trvám. a nemám na mysli pravopis!
1.7.2004 19:19
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Vždyť Vám ji taky nikdo nebere. Tak předložte vy váš objektivní názor. Pokud možno bez nadávek, scestných poznámek, které nikam nevedou a napiště v čem a proč se mýlím. Na váš názor se docela těším.
30.6.2004 21:36
ladyannn (neregistrovaný)
Amadeus??
Ahoj lidi, tak jak bude se stavět nebo ne? Myslím, že i kdyby byl a tudíž by přibyli pracovní místa, tak je to naprd, protože jsetli jste teĎ v poslední době byli v hypernově, carrefouru, intersparu atd, tak furt někoho hledají, takže člověk který CHCE pracovat, tak může a jestli se mu nelíbí, že to není jeho kvalifikace,ta doporučuji z HK se odstěhovat,protože tady nikdy jiná pracovní místa nebudou. I když to bude polyfunkční dům a ne supermarket,tak myslíte že tam budou mzdy vyšší - ale houby! Jinak já nejsem ani pro ani proti, ale byla bych velmi nerada, kdyby se kvůli tomu muselo rušit tržiště.
1.7.2004 11:28
Samohrd (neregistrovaný)
RE: Amadeus??
Mám takový neblahý pocit, že s Amadeem to všechno bude jinak. Investor již nějak dlouho mlčí a mám z toho pocit, že stavbu odkládá, ne-li vzdává. Nemusí to být pravda, ale když porovnám jeho intenzivní nástup se současnou netečností, docházím k názoru, že brzdí. Zastáncům vybořené díry v ulici, ušmudlaných stánků a poloprázdného parkoviště tím svítá naděje, že o své hodnoty tak rychle nepříjdou. Já se zase nebudu muset obávat, že intenzivní levé odbočení dopravy z Gočárovy ulice k Amadeovi způsobí na Gočárovce komplikace. Možná a je to pravděpodobné, že oprávněné a nezbytné požadavky města na vybudování kapacitního podzemního parkoviště, kryté městské tržnice, vyřešení odbočení na Gočarově ulici atd., navyšují investici do nereáných hodnot. Nezbývá nic jiného, než počkat, jak investor Amadea nastalou situaci vyhodnotí nebo přehodnotí.
1.7.2004 15:01
Phavel (neregistrovaný)
RE: Amadeus
Pane Samohrde, Vy jako člen rady města (nebo zastupitelstva, teď nevím, omlouvám se) byste přeci měl přesněji vědět, jak to s tímto projektem je. Vždyť zastupitelstvo odhlasovalo záměr stavby Amadea. Město tudíž určitě stanovilo nějaké podmínky a termíny. Do kdy tedy má být stavba zahájena? Nebo do kdy má investor předložit stavební povolení? Jak je to vlastně s oním odsouhlaseným záměrem (a dalšími takovými záměry)a jak město může kontrolovat jeho plnění, nebo neplnění?
Jinak, to sem sice nepatří, ale otázku si neodpustím: jak je to s oním vstupem investora do VAK. Ještě město skutečně uvažuje o tomto, podle mě, nesmyslném kroku, který bude do budoucna znamenat pouze neadekvátní zdražování za stejné služby?
1.7.2004 22:44
Samohrd (neregistrovaný)
RE: Phavel
Vážený pane,

A)Zastupitelstvo města usnesením č.155/2003 z 25.3.2003 schválilo prodej části pozemků nutných k výstavbě společnosti AMÁDEUS REAL s.r.o. (další nutné pozemky pokud vím nejsou ve vlastnictví města + některé jsou zatíženy restitučním sporem). Schválení bylo uděleno m.j. za těchto podmínek prodeje :
- kupní smlouva bude předložena ke vkladu vlastnického práva do katastru nemovitosti po zaplacení celé kupní ceny na účet MHK
- v kupní smlouvě bude ustanovení, že nebude-li kupní cena zaplacena do 3 měsíců ode dne podpisu smlouvy, má město právo od této smlouvy odstoupit
- v kupní smlouvě bude vyznačeno předkupní právo pro MHK do doby kolaudace stavby, a to za stejnou cenu, za kterou město pozemky prodalo
- podmínkou prodeje je předložení investičního záměru odsouhlaseného odborem hlavního architekta MMHK
- do doby zápisu stavby do katastru nemovitosti, bude na prodej pozemku uzavřena smlouva o budoucí smlouvě kupní s nájemním vztahem
- kupní cena bude zaplacena takto : 50% kupní ceny do 30 dnů ode dne podpisu smlouvy o budoucí smlouvě kupní s nájemním vztahem a 50% kupní ceny do 30 dnů ode dne podpisu kupní smlouvy
- atd.

AMÁDEUS REAL dosud nepožádal o územní rozhodnutí. Město ale disponuje polovinou kupní ceny + dostává nájemné 1.369.800,- Kč ročně a pozemky užívá nadále pro svoji potřebu.
Předpokládám, a z Vašeho diskusního příspěvku to lze odvodit , že Vámi navržená smlouva by vypadala jinak.
Ale :
1) K uzavření smlouvy však musí být minimálně dva partneři.
2) Smlouva musí být oboustranně výhodná. (Myslím si, že smlouva s Amádeem tuto podmínku splňuje. Nebo ne?).

Uměl bych si také představit tvrdší smlouvu, ale k investorům vkládajícím do území stamilionové investice a urbanistickou kvalitu, by se město mělo chovat slušně. Ostatně toto pravidlo zde na fóru již několikrát zaznělo a bylo po městě vyžadováno.

Město, pouze jako jeden z více akcionářů, v současné době opravdu zvažuje možnost a reálnost vstupu strategického partnera do VAK a dále hledá nastavení podmínek, za kterých by bylo pro město, ostatní akcionáře a tedy i VAK, přistoupení partnera výhodné realizovat. Protože konečné podmínky nejsou ještě dohodnuty, nedovedu již teď dost dobře stanovit, resp. tak jako Vy, že zvažovaný krok je nesmyslný a do budoucna bude znamenat neadekvátní zdražování za stejné služby. Mimo to jsem ekonomický či managmentový diletant, snažím se neháčkovat do záležitostí kde nepoznám co je nahoře a co dole a proto si nechám poradit od odborníků. O to více se zase háčkuji do urbanismu a dopravy.

Členem rady města nejsem a ani po tom netoužím. Jednak nejsem tak moudrý abych mohl ve všem radit (viz. výše) a pak již teď mi nestačí 24 hodin za den.



2.7.2004 03:20
Samohrd (neregistrovaný)
RE: Phavel (podruhé)
Ještě jsem si poslechl hlasový záznam a podíval se ještě jednou podrobněji na podklady k jednání zastupitelstva z 25.3.2003. Ustanovení o termínu, ve kterém by musel Amádeus zahájit výstavbu jsem nenašel. Ono by to také v tomto konkrétním případě nemělo valný smysl. Stálý, pravidelný a nezanedbatelný příjem do pokladny města nemůže být důvodem, aby město tlačilo investora k brzké realizaci.

Aby nedošlo k mílce, musím ještě opravit údaj z minulého příspěvku: Smlouva o prodeji pozemků i smlouva o spolupráci byla uzavřena s AMÁDEUS REAL a.s. (AMÁDEUS REAL s.r.o. je dceřinou společností a.s.)
2.7.2004 20:52
Jan Amos (neregistrovaný)
RE: Phavel (podruhé)
Jsem asi úchyl, v hrobě se obracím, ale mílka mi tedy vadí. Ani Milku nemusim. Ale chápu, někdy ve dvě v noci to jednomu ulétne, že? Jako pilon :-)
3.7.2004 00:18
Samohrd (neregistrovaný)
RE: Phavel (podruhé)
Milý pane Amosi, Vy se v hrobě obracíte a já se tam k Vám hanbou propadám. Máte pravdu, psal jsem to sice polomrtvý někdy okolo půl čtvrté ráno, ale aby nedošlo k mýlce, já již teď věřím i tomu, že jsem schopen takovouto hrubajznu napsat i dopoledne. Veden minulými neblahými zkušenostmi, jsem si to ještě po sobě přečetl a mílku neviděl. Příště to snad raději nakreslím.
4.7.2004 11:05
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Phavel
Očekával bych ještě o něco vztřícnější chování k takto strategickému investorovi. Město by se možná mělo podílet na spolufinancování dopravní ifrastruktury atd.
5.7.2004 00:57
obcan (neregistrovaný)
RE: Phavel
No jo, ale jsme v HK, takze si pani zastupitele mysli, ze by pripadni investori meli byt nadosmrti vdecni za to, ze jim milostive bylo povoleno investovat v HK, a v ramci tohoto vdeku by za ne meli vyresit vsechny problemy mesta...
6.7.2004 02:50
Samohrd (neregistrovaný)
RE: občanovi
Mám na věc poněkud jiný názor. Uvedu na příkladu :

Pozvete-li si domu instalatéra, aby Vám v koupelně přidal nové umyvadlo a on mimo toho ještě rozbije obklad, vylomí dveře a vše okolo opatlá lepidlem, nebudete pak pravděpodobně Vaše následné opravy považovat za podporu instalatérova podnikání. Dá se předpokládat, že budete naopak chtít, aby Vám způsobené škody nahradil.

Obdobně lze pohlížet i na vstup investora do města. Město přínos investice Amádea vítá ale když tato investice způsobí městu škodu v podobě ztráty tržnice, vytvoření dopravního problému nebo zhořšení stavu parkování, nemůže nic jiného dělat, než se s investorem dohodnout o "nápravě způsobených škod". Investor do města vstupuje za účelem vytvoření zisku a není možné aby na jedné straně někdo v maximálně možné míře tento zisk vytvářel a na druhé straně další partner, který prvnímu vytvoření zisku umožnil, nesl pouze způsobenou ztrátu a tu ještě hradil z obecního rozpočtu. Aby k takovéto situaci nedošlo, dohodlo se město s investorem na smlouvě o spolupráci, řešící vzájemné závazky. Jako motivační pobídka byla městem investorovi nabídnuta velmi nízká cena pozemku s nájmem. (Odkládáním realizace stavby se tak investoŕovi zdražuje cena pozemku). Na takovéto dohodě nevidím nic špatného. Naopak. Považuji ji za velmi seriózní.

Váž názor, že město požaduje, aby mu byl investor nadosmrti vděčný, že mu bylo povoleno investovat v HK a v rámci tohoto vděku by měl za město vyřešit VŠECHNY městské problémy, považuji za pravdě neadekvátní.
10.7.2004 02:17
obcan (neregistrovaný)
RE: občanovi
Vas priklad, pane Samohrde, je docela vtipny, ale vylicena situace nevystihuje postaveni investora ve vztahu k mestu. Jiste jste jiz doma take nejake remeslniky zazil, takze Vam asi nesdelim nic noveho, kdyz napisu, ze i kdyby se snazili sebevic, tak pote, co skonci svoji praci, zustane po nich ponekud neporadek nebo dokonce hotova spoust-podle obtiznosti toho, na co jste si je najal. Ne ze by to snad delali schvalne, ale tak uz to chodi, kdyz se dela prace tohoto typu. Podle Vaseho nazoru bych pote, co skonci, k nim mel pristoupit a spustit: "Panove, dekuji vam za odvedenou praci, ale podivejte se kolem sebe, co jste tady po sobe nechali za svincik. Vite, vstoupili jste do meho bytu za ucelem vytvoreni zisku, a prece není mozne abyste na jedne strane vy v maximalne mozne míře tento zisk vytvareli a na druhe strane ja, ktery vam vytvoreni zisku umoznil, nesl pouze zpusobenou ztratu (=uklizel po vas)a tu jeste hradil z rodinneho rozpoctu (=nakupoval cistici prostredky, sacek do vysavace...). Dohodneme se tedy o naprave zpusobenych skod: vy tady nejdriv po sobe uklidite, aby to bylo ve stavu jako kdyz jste prisli, pak vytrete spolecny prostor pred bytem, kterym jste prosli z vytahu do meho bytu, a take vytah kterym jste prijeli, spolecne prostory za vchodovymi dvermi a schody k vytahu, protoze jste tam naslapali, a pak vam ja zaplatim za to nove umyvadlo, odvedenou praci a projety benzin (naftu). A nedelejte na me obliceje a nesnazte se smlouvat, budte radi, ze jste si u me mohli vydelat." Pripada Vam to pritazene za vlasy? Ale presne tak se mesto HK chova k investorum.

Pokud vim, trznice ma byt v nejake forme v Amadeovi zachovana, nehlede na to, ze je diskutabilni, jestli je zruseni one trznice ztrata nebo neni (pro me treba ne...). A i kdyby, myslim ze prinos planovaneho komplexu ji mnohonasobne prevysuje. Doprava, parkovani atd. atp. je zalezitost mesta, resp. jeho zastupitelu. Od toho si vas prece platime, abyste resili ruzne problemy mesta a snazili se, aby obstalo v konkurenci s jinymi (=stavajici obyvatele v nem radi zili a bylo pritazlive pro jine, kteri by se tam radi stehovali)!!! Pokud to chcete vsechno hazet na krk investorum, k cemu vas potom mame a platime si vas?!

A nakonec, pane Samohrde, Vy jste nejaky suchoparny, ze? Ta moje veta o nadosmrti vdecnych investorech byla jen nadsazka. Ovsem podlozena skutecnosti a vyrostla ze zoufalstvi nad pocinanim nasich zastupitelu, podotykam. Jak vidim, pro samou praci si ani nedokazete vychutnat vtip a hned chytate za slovo. Ale ta Vase poznamka v jinem prispevku (jiste taktez nadsazena), ze Vam nestaci ani 24 hod. na den, nemusi nutne vyznivat tak pozitivne, jak jste asi zamyslel, ve smyslu jak pracoviteho mame zastupitele. Pro me je dulezita efektivita a produktivita prace, ne cas, ktery nad ni clovek stravi, protoze ne vzdy mezi tim plati prima umera. Doufam jen, ze me zase nechytnete za slovo, ta posledni veta byla myslena jen a jen obecne.
10.7.2004 12:50
Samohrd (neregistrovaný)
RE: občanovi
Vážený občane. Každé přirovnání vždy trochu kulhá. Jak moje, tak i Vaše. Já jsem to svoje použil jen na základě této praktické zkušenosti:
Zažil jsem instalatéry, které jsem místo v koupelně našel v obýváku, kouřili a pili pivko, nohy v bagančatech na stole, hráli si moji muziku (cédéčka a přehrávač opatlali lepidlem na novodur), koberec zadělali maltovými šlápanci, v předsíni jste se mohl na vrstvě malty klouzat atd.atd. Způsobené škody na zařízení bytu přesahovaly hodnotu jimi odvedené práce. Jindy druhá parta si při vstupu do bytu natáhla na boty návleky, při vrtání do zdi odsávala prach vysavačem a věřte nevěřte, vytřeli po sobě celkem čistou podlahu i před vchodovými dveřmi. Byt zanechali skoro v lepším pořádku než byl když do něho vstoupili. Nebudete se jistě divit, že si příště raději pozvu do bytu tu druhu partu.
Jestliže zastupitelé města vítají investory mající vlastnosti té druhé party instalatérů, tedy takových kteří si jsou vědomi svého negativního zásahu do některých funkcí města a dohodnou se s městem na jejich odstranění, není to myslím důvod k zoufalství nad počínáním zastupitelů. Jste-li, jak píšete, zoufalý nad počínáním zastupitelů, uvítal bych Váš konkrétní návrh, jak by se město mělo k investorovi Amádea chovat. Já si nemyslím, že můj názor musí být ten jediný a nejlepší, rád si nechám rozšířit obzory Vašim pohledem z jiného úhlu.

K mé suchopárnosti :
- Již můj moudrý a hodný dědeček mi říkával "Chytáš se za slovo jako hovno košile". Jak vidno, máte pravdu. Chytám se za slovo jako.......
- Pravdu máte i v obecné pochybnosti o efektivnosti práce. Nepracuji efektivně, vím to a neumím to jinak. Dělá mi to problémy ale zase nebrání abych si neodskočil třeba na pivko. Takže s tím nedostatkem 24 hodin to zas nebude tak zlé.
- Miluji suchý humor. Zdraví Vás suchopárný zastupitel Samohrd
29.7.2004 08:35
PETA (neregistrovaný)
to snad nemyslite vazne? jak tu muze nekdo souhlasit s vystavbou uz asi tisicatyho supermarketu?vzdyt kam se kolem hradce podivate, vsude kde driv zily kyticky a zviratka stojej ted ty konzumni monstra, kam lidi zajedou autem a stravej den rozhazovanim penez za nepotrebny blbosti. jestli to da nekomu praci, tak jedine jako podradnymu otrokovi za vykoristovatelskou mzdu, zatimco stovkam maloobchodnikum to praci vezme!ja si myslim, ze sami nakupovat mame kde, tak bychom mohli byt schovivavi ke svemu okoli!!!
4.8.2004 13:35
Eraser (neregistrovaný)
Dej si studenou sprchu a pak něco piš.
4.8.2004 13:51
karel (neregistrovaný)
Je to jeho (jeji) nazor, proc hned studenou sprchu? Treba rovnou pres drzku, ne? Zrovna tak jako nekdo obhajuje vystavbu, je tu nekdo, kdo ji nechce, respekt cece, nemusis byt hned "ten co je nad veci"..
4.8.2004 15:59
Xaver (neregistrovaný)
PETA
Zvířátka a kytičky žili i na dnešní žulové ploše Ulrichova náměstí. Žili i v místě malých obchůdků, kde lidé stávali ve frontě na koupi kusu jídla atp. Žili i v místě domu, kde bydlí Peta. Bylo to pěkné, psí hovna se ztratila v trávě a netrčela tak vyzývavě na chodnících.
5.8.2004 11:57
Xaver (neregistrovaný)
RE: PETA
Pozdě, ale přece jsem si uvědomil jak je to se shodou podmětu a přísudku. Zvířátka a kytičky žily nebo taky žila. Ale na posraném městě od psů to stejně nic nemění.
8.8.2004 20:48
Jan Ámos (neregistrovaný)
Pozdě, ale přece
No, jestli zvířátka a kytičky žila, tak to už někomu ta psí hovna vážně leží v hlavě :-)
14.9.2004 10:20
ASKO (neregistrovaný)
není tak hrozné a Tesco si tím asi pomohlo k zákazníkům
16.9.2004 11:07
jenda (neregistrovaný)
je lepší takovýto dům, než ta hrůza co tam je
20.9.2004 09:20
ASKO (neregistrovaný)
ASKO
Podobna prodejna nabytku v tomhle kraji chybela. Sice je to ve stylu Europa Mobel nebo Skonto, ale kupuje se to, protoze kdyz se to okouka, tak to neni lito vyhodit, a hlavne se za tim nemusi jezdit az na Cerny Most. Vyber nabytku a ceny na mistni pomery celkem slusny, takze spokojenost.
6.10.2004 14:44
Honza (neregistrovaný)
Obchody, obchody, obchody
Mě se zdá, že je tady v Hradci strašně moc obchodů, hlavně že je tu
2 x Baumax, 2 x Tesco a další a další. Ale není tu žádnej průmysl,
žádná pořádná výrobní zóna, jako je třeba v Pardubicích, v Boleslavi,
nebo v Liberci. Když chce člověk slušně vydělávat musí dojíždět, myslím
si, že by se mělo investovat do něčoho podobnýho jako je ta nová
automobilka v Kolíně. Hodně by to pomohlo nezaměstanosti a zvedlo
úroveň ve městě.
7.10.2004 14:32
phavel (neregistrovaný)
Obchody X průmyslové zóny
Když se na to ale podíváte z jiné stránky, tak přestože Hradec nemá přehnaně průmyslu, tak slušně vydělat se tady taky dá a obyvatelé města a okolí na tom nejsou ekonomicky tak špatně. Důkazem jsou například obchodní centra a hypermarkety přeplněné lidmi. I když je jich na území města už poměrně dost, zákazníky, ochotné hodně utrácet, si stále najdou. Město zkrátka žije i bez nějakých velkých (v dnešní době velice oblíbených) průmyslových zón. Někdo se na tomto fóru ptal, co budeme v budoucnu dělat s prázdnými stavbami po zkrachovalých hypermarketech. Mohl bych se však zase já zeptat co budeme dělat s prázdnými halami gigantických podniků v průmyslových zónách, které zase mají vnitřní dispozici a konstrukci specificky přizpůsobenou pro danou vlastní výrobu a nelze ji tak jednoduše předělat. A bude se to týkat zejména montážních podniků s malou přidanou hodnotou, ty tu totiž při našem případném (pokud se to stane) vyrovnávání mezd a životní úrovně se západem dlouho nevydrží. Tím nechci říct, že jsem proti průmyslu v Hradci, to rozhodně ne, ale zase bych to tak kriticky neviděl. Možná by bylo lepší jít cestou vytvoření vhodných podmínek pro působení více menších podniků, protože taková automobilka možná nárazově zaměstná 4000 lidí, ale v případě propouštění má město problém, kde znovu zaměstnat velké počty lidí se stejnou profesí. Hradec má podle mého názoru zatím průmysl rozložen docela rovnoměrně avšak je nutné podporovat jeho další harmonický rozvoj.
10.10.2004 14:15
Roman (neregistrovaný)
RE: Obchody X průmyslové zóny
Nedá mi to neodpovědět na tebou položenou otázku, co následně s výrobními objekty - zářný příklad máš hned za podjezdem po pravé straně. Tam se z bývalé výrobní haly ZVU vytváří prostory pro ustájení krajských úředníků. Alespoň tolik moje informace. A ta hala nebyla vůbec prázdaná. Byl tam nájemník se strojní výrobou a dřevomodelárnou. Ale jak už bylo svého času řečeno Járou Cimrmanem - Úředníků se letos obzvlášť urodilo... Takže řešení se vždycky najde.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme