Nozomi: (bez) naděje?

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
26.4.2002 00:00
Jarda Fišer (neregistrovaný)
Nozomi
Ocelové torzo velkolepého projektu hyzdí Šimkovy sady už několik let. Co s ním bude? Tuto otázku si kladou nejen zastupitelé už dlouhou dobu. Kolik ještě bude muset radnice investovat, aby se pozůstatku megalomanských plánů definitivně zbavilo? Být či nebýt? Zbourat či nezbourat?
30.4.2002 00:00
martin2 (neregistrovaný)
RE: Nozomi
Taky jsem opravdu zvědav na reakci pana Dvořáka. Souhlasím s Honzou Marešem.
Nicméně, než se do něj všichni začneme navážet ;-) , rád bych mu poděkoval za to, že zprostřdkoval pana M. Samohrda v diskusi k dopravě. Opravdu díky. Kdyby semtam někdo z magistrátu zavítal na nějaký web (nemusí být zrovna tenhle - třeba městský oficiální, ten je ale dost nepřehledný na to, že stál zatím 750tis Kč), mohlo by se předejít mnoha ´rozladěním´ mezi obyvateli Hradce. I když nespokojení určitě nevymizí, jejich řady by alespoň prořídly.
28.4.2002 00:00
Eraser (neregistrovaný)
Zbourat !
29.4.2002 00:00
Honza Mareš (neregistrovaný)
Dvořákovo dítě
Pane Dvořáku, k Ronalu jste se vyjádřil prakticky okamžitě, tady se Vám asi moc diskutovat nechce? Je to tím, že kritika by musela zamířit do vlastních řad?
Nemyslím, že byste byl vinen tím, že Nozomi je tam kde je, na druhou stranu jste byl jeho propagátorem. Co k tomu řeknete?
30.4.2002 00:00
Pavel H (neregistrovaný)
Příště by se před zahájením stavby měl nejdřív zajistit potřebný obnos peněz. A ne začít se stavbou a doufat, že se ty peníze nějak seženou.
1.5.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
Ale, ale, to je docela příjemné, že tolik lidí chce znát můj názor.
Moje odmlka nebyla způsobena neochotou se k tomu vyjadřovat (když projdete minulé debaty na tomhle webu, probírali jsme to tam mockrát a do detailů), ale jen tím, že jsem pro změnu zase na Balkáně a přístup k internetu je tu poněkud slabší.
Nozomi mělo hned několik genetických vad hned při svém zrození. Tou největší mojí chybou bylo, že jsem uvěřil nadšení Stáni Šrámkové, spoustám článků z japonských novin o tom, jak se jí daří po celém Japonsku propagovat naší zem a pořádat sbírku na vybudování japonského centra v HK. V té době bylo Japonsko zemí s obrovským ekonomickým potenciálem a řada japonských firem projevovala zájem o vstup na naše území. Nebyl jsem sám, komu se nápad na japonské centrum zalíbil natolik, že ho chtěl podpořit. Všechny politické kluby v zastupitelstvu (kromě KSČM) projekt zpočátku podporovaly, stejně tak také třeba Rotary klub a některé hradecké firmy. Když se ale ukázalo, že původní projekt byl (ať už záměrně nebo skutečně nedopatření a nešikovností) hluboce podhodnocen, a když k tomu navíc začala hluboká hospodářská recese v japonsku, začaly pro Nozomi problémy, které ovšem už padaly jen na moji hlavuZastupitelé z některých nejmenovaných klubů toho rychle využili k tomu, aby na tomhle projektu dokumentovali moji neschopnost, a tak se několikrát za sebou stalo, že návrhy na řešení situace prostě zastupitelstvem neprošly. K tomu se přidala náboženská nesnášenlivost některých domácích spolků (Křesťanské společenství např. ostře protestovalo proti tomu, že při zahájení stavby se konal šinotoistický náboženský obřad za přítomnosti japonského velvyslance, neboť prý z "východu přichází ďábel"). Suma sumárum, projekt zašel na nedostatek podpory ve chvíli, kdy nastaly problémy (každý úspěch má mnoho otců, ale neúspěchy hledají své rodiče jen velice težko).
Uznávám svoji chybu v tom, že jsem měl lépe dopředu odhadnout slabiny projektu a hledat více záruk, na druhou stranu, považuju ten nápad do dneška za zajímavý a jeho krach za ztracenou šanci pro město. Co se s ním děje nebo spíš neděje za poslední 4 roky, to už je jiná kapitola, JÁ ve svém předvolebním šotu před základy stavby nic nesliboval, ani jsem nekřičel, že tohle teda dám neprodleně do pořádku. Stejně tak se nic nezměnilo na mém názoru, že rozličná náboženství se mají poznávat a spolupracovat, a tudíž pro mě není ani dnes problém akceptovat v Hradci třeba mešitu či hinduistický nebo šintoistický svatostánek
27.8.2002 00:00
Petr Svoboda (neregistrovaný)
Kolik zbývá?
Motivaci chápu a přijímám, pro kulturní a myšlenkovou rozličnost a zajímavost Hradce by to byla bomba, nemluvě o roli jakou by taková Japonská enkláva mohla sehrát při zde tolik diskutovaném přilákání hi-tech investorů do města. Výhrady křesťanského společenství považuji za naprosto zcestné xenofobní a kazí mi o té organizaci mínění. Nerealizaci beru za škodu, kolik bylo na Nozomi prostavěno z městských peněz a kolik by si vyžádalo dokončení projektu, ví to někdo?

Zaznívají tady zatím jen návrhy na zbourání, berte můj příspěvek proto jako odraz pro reálné zhodnocení varianty DOSTAVĚT, zatím nekvalifikovaný, přivítám ale informace. Děkuji PS

PS: Skate parku by byla velká škoda, máte nějaké bližší informace?.
28.8.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
RE: Kolik zbývá?
Mohu posloužit aspoň tímhle: Město nestálo Nozomi vůbec nic, stavba byla finacována nadací, té dávali peníze sponzoři v Česku a v Japonsku, několik jich bylo i z USA, Austrálie a dalších zemí. Město pouze zapůjčilo pozemek, ten je dosud v jeho vlastictví, a to komplikuje situaci případným novým investorům, pokud by tam chtěli dostavět něco jiného. Proto se nedaří prodat to, co dnes na městském pozemku stojí, město vyčkává, až cena dále klesne, dnes je (bylo) možno odkoupit to železo a betonové základy za jeden milion korun. Prodejcem je pokud se nemýlím likvidátor Vojenských staveb, které na téhle stavbě dost vykrvácely, protože stavěly a stavěly, i když už jim nadace nějakou dobu neplatila. Trochu se čekalo, jestli město přece jen do projektu finančně nevstoupí, dost se sázelo na dostatečnou ekonomickou sílu firmy, obojí se ukázalo jako poněkud naivní a nerealistické. Zájemci o dostavbu přicházejí i dnes, naposled před prázdninami přišla nabídka na kompletní doinvestovaání původního projektu, zodpovědný (?) náměstek to nějak nestihl dát Radě k projednání... V září bychom měli vědět víc,ale obávám se, že to opět neprojde, ačkoli pořád nevím, komu by tam japonské středisko tak vadilo.
20.5.2002 00:00
Kamil (neregistrovaný)
zbourat
zbořte to a udělejte tam třeba skatepark. Když by se to propojilo s již existujícím v šimkových sadech, byl by to jednoznačně největší podobný prostor v ČR
22.8.2002 00:00
kuk (neregistrovaný)
RE: zbourat
Víte, jak to dopadne? Autogenem se to rozřeže a doveze do šrotu a nad základy vznikne z navážky umělý kopeček, na který budou děti v zimě chodit sáňkovat. Podle mě by to bylo to nejlepší, co město v danné situaci může udělat.
22.8.2002 00:00
kuk (neregistrovaný)
RE: zbourat
Aještě si dovolím dovětek:co se týče skateparku, mám ověřené informace, že se stahují mračna a bude se končit.
1.9.2002 00:00
Pavel (neregistrovaný)
Domnívám se, že by se nic bořit nemělo zvlášť, když by se našel investor, který by celý projekt financoval ze svých zdrojů. Jak je tady často zmiňováno Hradec by měl být městem kultury a takové japonské centrum by se k tomuto obrazu města vcelku hodilo. Konec konců mohlo by i pomoci při získáni investoru z Japonska. Co ovšem nechápu je že, když už je případný investor dochází k podkopávání projektu přímo na městské radě, vždyť pro všechny by bylo lepší, kdyby se Nozomi dokončilo, aspoň by se nemuselo odklízet to torzo co tam teď stojí. Odpor křesťanského společenství se podle mě do 21. století taky nehodí, takové chování patří spíš do středověku.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme