Obecní byty Slezské předměstí

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
5.1.2009 00:00
trufle (neregistrovaný)
Obecní byty Slezské předměstí
Zdravím všechny v obecních bytech a nejen na SP.
Opět jsem koncem roku obdržela info o zdražení nájmu.Letos o 1200,- navíc. Za ty roky co radnice vybírá však ne našem domě nebyla provedena žádná investice. Vlastně byla- výtahy, které mají odpovídat normám EU.Jsou hrozné, poruchové, starší lidé - kterých je mimochodem plný dům odmítají výtahem jezdit z důvodu oplechování celé šachty a žádných průduchů.Mají tedy strach, že pokud dojde k závadě - udusí se. V roce 2007 byla uspořádána podpisová akce kde jsme žádali město o přidání domu do privatizace.Odpovedí nám bylo-bohužel Vám nemůžeme vyhovět. A tak se nabízí otázka proč? Jsme jediný dům na tř.SNP který není zprivatizován. V loni byla narychlo do privatizace přiřazena řada bytů ve středu města, kvůli koupališti.Nájemníci neslouhlasili s cenami a tedy prozatím z privatizace sešlo. Proč si tedy radní nevzpoměli že my nájemníci bychom rádi byty zprivatizovali? Většina z nás si byty dala do pořádku, aby bylo možné v bytech bydlet.Za to platíme městu nájem, že se pěkně o své byty staráme. Takže mě napadá, že náš dům stojí na ropných vrtech,nebo obrovském pokladu a město si ho tedy ponechává!
A to se ještě dočtu jak všichni pěkně sypeme korunky do kapsičky ATOLU.
Pokud tedy někdo tušíte proč dům nešlo zprivatizovat sem s tím :-)
Přeji hezké dny
Udivená Hradčačka
5.1.2009 12:12
trufle  (Nováček)
RE: Obecní byty Slezské předměstí
Těžko říct, co je lepší, Okružní Vám skutečně nezávidím :-(. Ale ani náš byt není Ok. Problémové rozvody, často vytopený sklep,okna netěsní, při dešti zatéká, dům byl zateplen, ale okna jsou stará, vše se potí a tedy taktéž plíseň.Pro alergické dítě - žně!Kolárna není dostatečná, pouze pro cca 6 kol, pokud přijedete pozdě, máte smůlu. Výtah je na nic, je malinký, s kočárkem se nedostanete, dole ho není kde mít. Navíc náš vchod obývá " hormon" se svou partou. Vše je zdevastované, počmárané,zahulené, rozkradené.... Asi to nikde není ideální, ale nehorázné zdražování nájemného mi vadí. Obzvlášť když pak cokoliv potřebujete, přístup bytového odboru a hlavně Správy nemovitostí, je hrozný. Když přihlédnu že jsou placeni i z mých peněz je mi do breku.....No hlavně že jsme zdraví!...
6.1.2009 20:35
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Obecní byty Slezské předměstí
Na Vaši otázku jednoduchá odpověď. Vaše byty nebyly zprivatizovány, protože ani v jednom nebydlí radní či zastupitel. Pokud by bydlel, váš byt by byl už v první vlně. Věřte, že by si to pohlídal. :-)
29.1.2011 23:49
Lenicka1313  (Nováček)
RE: Obecní byty Slezské předměstí
Zdravíčko, pokud ještě stále hledáš nějakého elektrikáře, mohu z vlastní zkušenosti doporučit nějaký z velkých seznamů řemeslníků. Je jich u nás hned několik, já velice ráda používám tento: www.seznamremeslniku.cz/. To je zároveň má rada na elektrikáře;) Snad ti má rada alespoň trochu pomohla:)
5.1.2009 10:32
Radouš  (Nováček)
Co je lepší.
Náš byt je zařazen do třetí vlny. Nevím zda je výhodou byt kupovat. Koupit určitě ano, ale za jakou cenu. Jen několik nevýhod. 1.Okruční ulice, 2. Protohluková stěna nám nepomohla, 3. Problémový nájemníci, 4. Inženýrské sítě v kapastrofálním stavu, 5. Plíseň a vlhkost v bytě. Je to super bydlení pro rodinu s dětma.
5.1.2009 11:23
jyrka  (Nováček)
RE: Co je lepší.
A je cena už stanovena, nebo se o ni stale hovori?
5.1.2009 15:03
Radouš  (Nováček)
RE: Co je lepší.
Už jste někdy slišel o někon z Hradecké radnice, že by s někým byla cena možná dohodnout. Ti co něli v obecním své byty tak si je koupili v předešlých vlnách a ten zbytelk ať si dělá jak chce.
ano cena je pevně dána. Jen jsem se od té slečny z realitky dozvědě, že pokud všichni včas nezaplatí je celá privatizace zrušena. Náklady, které do toho vložít vám nikdo nevrátí.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme