Organizátoři CIAFu hodili Hradec přes palubu

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
7.9.2003 22:52
Jarda Fišer (neregistrovaný)
CIAF jde do Brna
kde se stala chyba? Může za to magistrát, armáda nebo jen úspěch akce v Brně?



podrobnější info na
www.hradeckralove.cz/zpravy/clanek.php?id=515
8.9.2003 18:40
vVv (neregistrovaný)
RE: CIAF jde do Brna
Může za to neschopnost Hradeckých radních, při vší úctě, o takový zdroj
peněz a zviditelnění města může přijít jen neschopné městské zastupitelstvo.
8.6.2007 14:40
Honza  (Nováček)
RE: CIAF jde do Brna
Mesto, nikdo jinej
8.9.2003 12:09
Honza z HK (neregistrovaný)
Pěkný...
Odpověď na to, kdo za to může je jednoduchá!

primárně stát. sekundárně úspěšnost akce v brně.

Kdyby stát převed letiště na město už před rokem jak sliboval, tak se ta akce mohla bez problémů uskutečnit "doma" v hradci. Tím že ty rudofašistický svině (vláda) nejsou schopný převést letiště ani do roka, tak tu postupně vzniká jen hromada trosek v místě, kde kdysi bylo letiště...

A úspěšnost akce v Brně? 100 tisíc je pěkný číslo. Ono když to tu bylo každý rok, tak sme si toho jaxi přestali vážit a průměrná návštěva byla "jen" 70 tisíc... Ale co, čert to vem. Tou úspěšnou akcí v Brně mam na mysli, že si tam organizátoři přišli na své: mnoho úplatků od magistrátu.

jestli na tom má vinu město? To nevím. podle mě město dělalo co mohlo ale problém byl v tom, že město nemělo kde tu akci uspořádat - nemělo letiště. nehledal bych v tom chybu města kort Dvořáka (ačkoliv ho nemusim). Tohle je zkrátka smůla, kde za to město nemůže a jen se mohlo bezbraně dívat a věřit slibům odcházejícím organizátorům, že se vrátí. je to 90% vina vlády, přesněji min. financí.

A co bude příští rok? od města očekávám velmi ostrou tiskovou zprávu a jen musíme všichni doufat, že ti rudofašisti převedou to letiště na město co nejdřív (o čem ale pochybuju).
9.9.2003 15:51
Garfild (neregistrovaný)
RE: Pěkný...
A co jste čekali ža bude v Brně jen jeden rok ???? Najivky je jasné že si takovouto příležitost Brno nenechá ujít. Mi jsme jim předali práci za deset let během kterých se podařilo vybudovat tradici jednoho z největších leteckých dnu ve střední evropě. CIAF byla vlastně poslední akce v Hradci na kterou se sjížděli lidé z celích čech ale i zahraničí. Teď už nam opravdu nic nezbylo.......

No a město na tom nese také svůj díl. Kdyby se chtělo víc tak by to šlo a to vím o čem mluvím.
8.9.2003 13:04
Honza z HK (neregistrovaný)
brněnský tisk 8.9.03
BRNO POPOLÉTLO O KOUSEK VÝŠ

bno se o víkendu opět povzneslo ve své slávě o kousek výš k nebesům. Doslova. Vynesly je tam stroje pilotů z celého, kteří přiletěli předvést své špičkové umění letecké akrobacie. Prestižní mezinárodní letecký festival, který se do brna přestěhoval z Hradce Králové, tak letos rozšířil paletu akcí, jimiž se město chlubí světu. A to je dobře. Po strojírenských veltrzích, motocyklové Velké ceně či ohńostrojových přehlídkách jsou teď i letadla, která lákají do brna návštěvníky. takové akce by si mělo Brno napříště nejen UDRŽET, ale i rozhojnit. Zvyšují totiž prestiž a povědomí o městě doma i v cizině. Díky za každého člověka, který si třeba právě kvůli leteckému festivalu otevřel atlas, aby si Brno našel na mapě. Avšak až přijde, bude třeba ho o dobrém jméně Brna přesvědčit, i když bude jen všední den bez letadel.
autor: Rudolf Burgr, MF Dnes


NEBE NAD BRNEM PATŘILO PILOTŮM

BrnoTuřany - Brno zažilo letecký svátek, na který se přijelo podívat podle neoficiálních odhadů agentury ČTK téměř sto tisíc lidí z Česka i ze zahraničí. O víkendu se na tuřanském letišti konal desátý ročník mezinárodní přehlídky CIAF. unikátní akce se přesunula na jih Moravy z Hradce Králové, kde se nemohla konat z technických důvodů. Tuřanské letiště je totiž na rozdíl od královéhradeckého, které přebírá město od armády, v plném provozu. "jsme nadšeni. Předpokládáme, že příští ročník uspořádáme opět v Brně," řekl ČTK jeden z pořadatelů jiří Fiala.
"Zatím nedokážeme říci, kolik přijelo celkem lidí. V sobotu zde bylo pět tisíc aut a dvacet autobusů a v nedli čtyři tisíce tři sta aut a deset autobusů," uvedl mluvčí policie Mojmír Popp. Akci zajišťovalo na 150 policistů. brněnský dopravní podnik kyvadlovou dopravou mezi odstavnými parkovišti a letištěm převezl 20 tisíc lidí v sobotu a 17 tisíc v neděli.
Po celý víkend přitom bylo co k vidění. Na odstavné ploše... (bla bla bla, poznámka přepisovače)
autor: avo, usj - MF Dnes
8.9.2003 16:35
Kohout (neregistrovaný)
RE: brněnský tisk 8.9.03
Misto poradani je v moci poradatelu tedy v Brne a tecka. Na koho si stezujes - stat ani mesto s tim nema nic spolecneho, sam to pises: v hk se nekonalo z technickych duvodu. RLP je v brne nonstop ale v hk nebylo stabilne ani pred prevadecim koleckem. Takze jen s armadou a ta nechce s poradatelem spolupracovat pro jeho opakovane podvodne jednani: udajna nadace csl. letcu, uvadeni VVS ACR jako spoluporadatele ciafu.
9.9.2003 08:14
Honza z HK (neregistrovaný)
RE: brněnský tisk 8.9.03
Ne, souhlasim jen s tim, že za to nemůže město. Ať tu zřizujou skanzen jak chtěj, tak v tomhle nejedou. Ale stát ano. máš pravdu že pořádání této akce je v rukou organizátorů. Ale proč odešli do Brna a tam chytli slinu že tam zůstanou? protože v Hradci to nebylo možné z technických důvodů. A tím je myšleno že to letiště furt patří armádě, která pořádat CIAF nechce ale Hradci to letiště nepatří, takže město které to chce pořádat nemá kde. to je ten technickej problém. A proč se vyskytl ten technickej problém? Protože vláda nebyla už rok schopná převést na město letiště, aby tam mohlo město uspořádat CIAF atd.
9.9.2003 11:40
Kohout (neregistrovaný)
RE: brněnský tisk 8.9.03
Hmm ale pro konani v Hradci je stejne armada nutna kvuli RLP nebot kdo jiny jej zajisti.. A mesto poradat Ciaf nehodlalo a nehodla, neni podnikatelskym subjektem.
9.9.2003 00:26
oops! (neregistrovaný)
Axel - přidáno: 07. 09. 2003

super...tak jsem se dival na ciaf v TV ... poprvé...a ve zpravách jsem se dozvěděl že ne naposled....... projeli jsme tuhle akci navždy....skanzenizace HK odstartovala...kdo to zavinil?? padne nějáká hlavinka?:o)


kačer Donald - přidáno: 08. 09. 2003

Axeli, otevři oči! Skanzenizace HK začala už za Dvořáka a jeho "company", ne právě teď, to jen lidé se probírají postupně a někteří se ještě neprobrali vůbec. No a pak jsou tu ještě ti, kteří se probírat nechtějí, kterým to vyhovuje - ano, pověstní remcalové! Určitě se najde dost lidí, kteří odchod CIAFu uvítají - stejně je tu akorát dycky hluk a davy lidí a bordel dělaj a vůbec a my chceme svůj (mrtvolný) klid... Holt dobře nám tak, když je necháme, aby tu měli pré a vždy si podle potřeby "vyřvali" pozornost u médií a politiků. Tichým souhlasem či nesouhlasem nikdy nikdo nic nezměnil a bořit nebo nedělat nic a demagogicky rádobyodborně žvanit je vždy snadnější, než něco stavět, prosazovat, dělat a stát si za svým i tváří v tvář rozzlobenému remcalskému davu a volební nejistotě!!! Spi sladce, stotisícová bezvýznamná vesnice...
17.5.2007 11:14
Honza z HK  (Nováček)
Návrat CIAF
Doufám, že sšem neměl bludy a město opravdu jedná o navrácení CIAFu do HK. Při poslednim ročníku CIAF (2006) sem slyšel, že je naposled v Brně, že se bude muset stěhovat jinam, ale ani ve snu mě nenapadlo, že by některý naše radní napadlo a nebo dokonce se pokusili ho navrátit do HK...

Doufam, že to jednání dopadnou dobře.

Po dlouhý době mam při pohledu na Hradec radost, že se něco děje a město se rozvíjí a né jak to bylo dlouhá léta, že se za nicnedělená jen plánovalo a slibovalo a co se mohlo se dokurvilo...
20.5.2007 08:25
Phavel  (Pokročilý)
RE: Návrat CIAF
Tak to by bylo skvělý, kdyby se sem tradice CIAFu vrátila, ale moc se mi tomu nechce věřit. Je zde, podle mě, stále ten problém, že letiště není vybaveno potřebnou navigační technikou, kterou tehdy odnesli vojáci.
7.6.2007 00:10
Paní Kamila  (Nováček)
Organizátoři CIAFu
Teď se musím zastat organizátoů CIAFu. Jsou to velmi milí a pozorní pánové, což vím z vlastní zkušenosti a rukou na srdci mohu říci, že by naše město Hradec Králové dobrovolně přes palubu nehodili, ale rvali by se za něj do posledního muže a do poslední kapičičky krve. Tomu věřím a jsem o tom pevně přesvědčená. Já totiž věřím v dobrotu lidí a dokonce i v dobrotu lidí z CIAFu, víte?
7.6.2007 22:12
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Kamila
Jak mluví ruka na srdci?....
7.6.2007 23:16
Paní Kamila  (Nováček)
RE: Kamila
Uznávám, že velmi těžko. Děkuji z upozornění, jste bystrý mladík a jistě z Vás něco bude.

=>s rukou na srdci!
8.6.2007 11:16
Phavel  (Pokročilý)
RE: Kamila
Tak to už je moc, to nemá chybu... :-D Podezřívám, že v tom snad má prsty pan Fišer aby nám tady oživil fórum. Omlouvám se, prostě mi to nedalo... ;-))
9.6.2007 00:33
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
RE: Kamila
nikoliv, jsem zcela při smyslech :-), navíc tolik času opravdu nemám. Tímto způsobem bych fórum rozhodně oživovat nechtěl (ostatně živé je víc než dost) naopak mně to spíš vadí a překročí-li někdy více někdy méně vtipné příspěvky paní Kamily únosnou hranici zejména co do počtu, tak ji asi stopnu přístup. Už takhle jsou některá témata dost nabobtnalá a nic neříkající příspěvky to ještě zhoršují.
co se ale musí nechat je fakt, že si s tím dá práci.
9.6.2007 02:31
Paní Kamila  (Nováček)
RE: Kamila
čestný skautský že už psát nebudu
(tolik práce to zas nedalo -to bylo občas vidět)
16.6.2008 13:07
Petr - HK  (Guru +4)
zkouška na CIAF vyšla
Tak jsem o víkendu zkouknul IFD. Super byl maďarský akrobat (jméno jsem už zapomněl), francouzská letka Breitling Jet a samozřejmě gripeny. Z hlediska organizace to nebylo špatné, myslím že CIAF by se do HK mohl vrátit. Jen mě překvapilo docela málo lidí, oproti obdobným akcím z minulý let, které se na HK - letišti konaly. Organizátorům bych jen vytknul strašně málo odpadkových košů, vše se hromadilo na kupách a trošku kazilo celkový dojem příjemně stráveného dne.
28.5.2009 14:10
Petr - HK  (Guru +4)
CIAF opět v Hradci?
Hradecký deník přinesl informaci, že s konečnou platností se CIAF stěhuje do Hradce. Na oficiálních stránkách organizátora nás však stále vítá "malébné srdce Jihomoravského kraje": www.airshow.cz/clanek-52-CZ-CIAF-09-Home.html
Tak jen doufám, že v Deníku mají správné a ověřené informace, rád se přijdu podívat.
4.6.2009 20:32
Dan  (Nováček)
RE: CIAF opět v Hradci?
Z USNESENÍ ZM/2009/1446
Zastupitelstvo města Hradce Králové

I. p r o j e d n a l o

žádost společnosti CZECH AIRSHOW AGENCY, s.r.o. o finanční příspěvek ve výši 2.500.000 Kč v souvislosti s navrácením mezinárodního leteckého festivalu CIAF do Hradce Králové
II. s c h v a l u j e

1. navýšení akce 010 - 140 ... v částce 2.500.000 Kč v kapitole 50 - Fond na podporu veřejně prospěšných projektů běžných výdajů rozpočtu města na rok 2009 s finančním krytím ze souhrnné rezervy města na rok 2009
2. poskytnutí neinvestičního finančního příspěvku společnosti CZECH AIRSHOW AGENCY, s.r.o., Ocelářská 799, Praha 9, IČ: 62586122, na konání mezinárodního leteckého festivalu CIAF ve výši 2.500.000 Kč
NENÍ TO MÁLO?

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme