Osud Benešovky

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
23.5.2007 00:00
trin (neregistrovaný)
Osud Benešovky
Tak co Hradečáci, co si myslíte o tom, co navrhli radní ke schválení jako nejlepši variantu řešeni rekonstrukce Benešovi třídy? Kdo neví obrázky zde:
hradecky.dennik.cz/multimedia/galerie/36843.html

Případně další návrh, který doporučen nebyl:
www.vizualizace.cz/cz/galerie/urbanismus/?showimg=154

Mě osobně se víc líbí ta druhá varianta.. co si o tom myslíte?
23.5.2007 16:46
Marda  (Nováček)
RE: Osud Benešovky
bude tady pořádnej bordel!
ale celkově to nevypadá špatně. se vzhledem je opravdu něco potřeba udělat.
23.5.2007 22:42
Eraser  (Nováček)
RE: Osud Benešovky
Ono těžko něco nějak razantně předělávat v panelové zástavbě.Ty limity a dispozice jsou dané.První varianta je myslím ještě celkem jednoduše realizovatelná.Ale ta druhá? Postavit doprostřed stávajícího prostoru další činžáky? Ono se to zdá že tam je místo,ale až by tam stály... Také tam vidím předělání spodních částí stávajících panelových domů.Pokud vím,tak tyto domy jsou ve vlastnictví společenství vlastníků bytových jednotek a nastávají dvě otázky: 1) Budou vlastníci souhlasit s přestavbou svých domů? 2) Kdo to bude platit? Vlastníci asi nebudou mít zájem financovat realizaci studie jakéhosi architekta.
24.5.2007 08:55
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Osud Benešovky
Do už tak husté koncentrace bydlících obyvatel přidělat doprostřed další domy, je podle mně hloupost. Ty boční nástavby na paneláky možná vypadají jako estetická věc, ale prakticky lituji ty obyvatele přilehlých bytů, protože do bytu nebude svítit sluníčko. Prostě nepraktické. To k variantě II. Varianta I. je mnohem vzdušnější, praktičtější a hlavně je tam zeleň, která v této lokalitě chybí. Jen nevím jak to vtéto variantě bude s parkováním vozidel.
24.5.2007 09:05
Trin  (Nováček)
RE: Osud Benešovky
Mě se zase na té první variantě nelíbí, že jsou tam tři řady stromů, a jen prázdné trávníky. Kdyby to byla opravdu parková úprava a opravdu to vypadalo jako park. Tak by to nemuselo býř špatné. K čemu trávníky? Také mi uniká smysl těch malých stříšek podél baráků? jaký to má má vlastně účel, prý se to vůbec nedotýká baráků kvůli vlastnickým vztahům. Jen si říkám, aby z toho po čase nebyla nějaká chátrající konstrukce... Také si myslím, že by třída měla být nějakým způsobem uzavřen(nemyslím přímo dvojičata, ale něco by tam být mohlo)
7.6.2007 22:09
Xaver  (Profesionál +11)
RE: trin
K čemu trávníky? Přece pro psí hovna. A stříšky? Jejich podpěry budou obechcávány nejen psy....:-))
24.5.2007 08:58
Phavel  (Pokročilý)
RE: Osud Benešovky
... no už tam chybí jen vstup do stanice metra ;-) Jinak raději ten první návrh. Dvojka je sice hezká, ale realizovatelná tak v horizontu 30 let, navíc bych chtěl vidět, jak řeší problémy s parkováním. To by tam muselo být tak 5 patrové podzemní parkoviště pod celým areálem.
25.5.2007 14:46
rundlikus  (Nováček)
RE: Osud Benešovky
ale ona tam je jedna budova ve které jsou samé garáže a žádné bytovky
6.6.2007 23:49
Paní Kamila  (Nováček)
Osud paní Benešové
Osud paní Benešové mi není lhostejný, mám jí ráda a její úctyhodný věk 91 by ji mohl leckterý člověk závidět. Připadá mi nedůstojné ji označovat tak hanlivě "Benešovka". Je to přeci jen starší dáma a jistě má své chyby, například když házela po dětech květináče, když ji rozbili okno. Nebo když holí vysklila okénko od auta řidiči, který ji nedal na přechodu prochodce přednost. Prosím, chovejte se k ní slušně a s úctou a ona potom možná také lidi kolem debe být holí a plivat na šaty.
Děkuji
7.6.2007 18:47
Paní Kamila  (Nováček)
RE: Osud paní Benešové
Omlouvám se, byla jsem tk rozhořčena a rozčilena chováním některých svých méně slušných spoluobčanů, že jsem svůj příspěvek napsala s několika nepatrnými chybami. Opravím jen ten konec, je poněkud nesrozumitelný.

=> Prosím, chovejte se k ní slušně a s úctou a ona potom možná také lidi kolem sebe být holí a plivat jim na šaty.
7.6.2007 21:56
Phavel  (Pokročilý)
RE: Osud paní Benešové
Opravdu pěkný příspěvek, ale když už tu větu opravujete, tak pořádně: "...kolem sebe bít holí..."
7.6.2007 23:25
Paní Kamila  (Nováček)
RE: Osud paní Benešové
Jak lvové bijem o mříže!
Ano, ano, jse znalý, Vás jen tak něco nezaskočí
20.6.2007 16:31
Hex  (Nováček)
Osud Benesovky
Me se ten napad velmi liby.Ale nejvice se me liby navrh 1. a 2.U 1. navrhu bych vytknul,ze me neprijde z cela dobre davat obytne domy do prostred a taky nezapomente jak je velka Benesovka.Treba se tam ty baraky nevejdou a kdyz se tam vejdou tak tam zase bude mala silnice a zelene je tam malo.U 2. navrhu je velmi pekna budova ten mrakodrap nebo co to je,ale zase by prestavba trvala moc dlouho.A kolik by to tak stalo?Ma na to HK vubec penize?
5.7.2007 20:11
Ales  (Nováček)
RE: Osud Benesovky
kdyz ma na stupidni prestavbu pivovaru pro urednicky krysy,tak ma na vsechno ...
7.7.2007 08:39
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Alesovi
Jak vidno, je třeba stále a stále opakovat :
Stupidní přestavba pivovaru pro úřednický krysy není investicí Města HK! Jejím investorem je Královehradecký kraj.
8.7.2007 17:20
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Alesovi
Prosil bych vysvětlení, a jaký je v tom rozdíl ? Jaký je rozdíl mezi obyvatelem města a kraje ? Je snad kraj nebo město výdělečnou organizací a vydělá si na to? Pokud vím tak vše se platí z rozpočtu a tedy z daní, tak je úplně jedno kdo je na papíře podepsaný. Kdyby to bylo města tak by to bylo ještě přijatelné, ale proč kraj musí sídlit uprostřed města to se těžko dá pochopit, když asi tak 90 % lidí nepotřebuje kraj jak je rok dlouhý a značný počet je těch co ho nepotřebují celý život. No a ty "vyhozené a zadlužené" mld. by se daly určitě účelněji investovat ve prospěch občanů.
8.7.2007 17:39
petr  (Nováček)
RE: Alesovi
nevím, pokud se vam na chatě za Hradcem něco stane tak sednete do auta a po silnici pojedete do nemocnice - oboje spravuje kraj. To samé školy. Je rozumné tahat ředitele škol někam do Březhradu? hmm?
9.7.2007 01:12
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: XY
Jistě že není rozdíl mezi obyvatelem města a kraje. Rozdíl je ale mezi rozpočtem Města HK a rozpočtem Královehradeckého kraje. Jestliže KH kraj platí ze svého rozpočtu rozporuplnou dvoumiliardovou investici svého sídla a scházejí mu pak peníze na běžné věci, které má a musí platit, pak je to celé špatně. Podle mne minulé vedení Kraje udělalo velmi chybné rozhodnutí. Proto mi pak vadí, když tady Aleš nasazuje psí hlavu Městu HK a kritizuje ho za stupidní přestavbu pivovaru.
9.7.2007 10:41
JPA  (Pokročilý)
RE: XY
V případě Pivovaru nasazuju Městu HK psí hlavu též, protože tenkrát ho nemělo nechat padnout! Jsme jediné větší město v republice, které nemá svůj pivovar, absolutní rarita je jeho umístění v historickém jádru města - všude jsou pivovary opravené - většinou jsou to akciovky s výrazným podílem města a jsou jeho chloubou. Byrokratická centra mají tyto města též, ale úplně někde jinde...
JPA
9.7.2007 12:08
Xaver  (Profesionál +11)
RE: jpa
Prý ve středověku město nemající pivovar, nebylo městem.Sice tu nemáme pivovar, za to psích hoven hafo...:-))
10.7.2007 20:31
Linden  (Nováček)
RE: jpa
trochu uchylka s tema hovnama, ne? proti gustu zadnej disputaat... :,)
11.7.2007 09:05
Eraser  (Nováček)
RE: jpa
Vždyť je to pravda.
13.7.2007 01:10
Linden  (Nováček)
RE: jpa
No ja si myslim, ze Hradec je na tom jeste hoooooodne dobre proti spouste jinejch mest! A zminovat to v kazdym foru petadvacetkrat je prehnany.... :,)
13.7.2007 08:50
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Linden
Ale mohl by být ještě lepší než ta jiná...che, che, che
13.7.2007 10:42
Linden  (Nováček)
RE: Linden
Tak si vemte hodne zelenejch pytliku a huraaa na brigadu :,D
14.7.2007 11:25
Eraser  (Nováček)
RE: Linden
Ty zelené pytlíky ať si vezmou majitelé psů vždy p oto, co jejich pes vykoná potřebu a seberou ho a vyhodí. A tu vámi navrhvanou brigádu ať si také udělají.
11.5.2009 08:38
Petr - HK  (Guru +4)
malá dotace
Podle informací z médií EU dá městu na revitalizaci Benešovky skoro o půl miliardy méně.
Z požadovaných 660 mil. dostane Hradec 180 mil. Byl jsem tam o víkendu po dlouhé době a pokud město do Benešovky už napumpovalo 100 mil., pak to bohužel moc není vidět a 180 mega to moc nezachrání.

Takže se rozlučme s koupalištěm, novým fotbalových stadionem, sportovním areálem ve Třebši, novým Velkým nám. a rekontrukcí nám. 28. října a dalšími velkými investicemi, teď se bude stavět nová Benešovka.
20.5.2009 10:06
Chip  (Nováček)
Benešovka
No každopádně jsem rád že se s tím konečně něco bude dít :)

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme