Parkování v Hradci Králové

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
29.1.2004 19:43
Roman (neregistrovaný)
Tomu říkám téma ! Nenasytní radní pro nás chystají v centru vylepšení. Parkovací automaty na Karla IV., v Nerudovce, a to nejlepší nakonec, opět na záchytném parkovišti u nádraží. Ať už tady bydlíme, nebo pracujeme, plaťme !
A ještě navíc něco aktuálního - na parkoviště u nádraží se silničáři s pluhem zatím nepřijeli ani otočit...
zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-0)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
29.1.2004 19:43
Roman (neregistrovaný)
Tomu říkám téma ! Nenasytní radní pro nás chystají v centru vylepšení. Parkovací automaty na Karla IV., v Nerudovce, a to nejlepší nakonec, opět na záchytném parkovišti u nádraží. Ať už tady bydlíme, nebo pracujeme, plaťme !
A ještě navíc něco aktuálního - na parkoviště u nádraží se silničáři s pluhem zatím nepřijeli ani otočit...
18.6.2008 14:38
Björken  (Nováček)
:) Chudak Roman
Chudák Roman, dneska si asi říka, zlatý časy. 4 roky poté a je rád, že neplatí za vzduch, který dýchá :)
18.6.2008 14:49
Phavel  (Pokročilý)
RE: :) Chudak Roman
... řekneme si za další 4 roky.
20.12.2010 16:08
novis  (Nováček)
RE: :) Chudak Roman
ano, za 4 roky budeme chytřejší.
19.6.2008 22:42
Roman  (Pokročilý)
RE: :) Chudak Roman
Docela bych věřil i tomu, že nenažraní radní prostřednictvím Atolu zpoplatní i stání na semaforech... Však už prý vysadili parkovací automaty i na prostory, které jim ani městu nepatří. Takže si dávejte pozor, aby se vám na zahrádce u baráku neobjevil podivný sloupek a neloudil prachy :-))
7.11.2008 09:28
ISP HK  (Nováček)
mramor
Doufám, že nebude účastníkům fóra vadit pokud zde napíši oficiální reakci společnosti ATOL, a.s.. Nejprve ke zpoplatnění parkoviště u Malšovického stadionu. Naše společnost připravuje zlepšení kvality parkování na tomto parkovišti a jeho přetvoření v klasické parkoviště P+R. Zejména provedeme vyznačení stání, odstraníme nálet dřevin, naistalujeme kamerový systém, aby byla zajištěna ochrana většinou celodenně zaparkovaných aut. Co se týče zpoplatnění není o něm rozhodnuto. Na tiskové konferenci jsem pouze novinářům řekl, že zvažujeme obě varianty, tedy zcela zdarma, nebo ca. 5 - 10 kč/ den. Pokud by bylo zpoplatněno, byla by instalována brána a bezpečnost vozidel by se ještě zvýšila. Jde nám zejména o ochranu této plochy před využíváním jako testovacího polygonu pro autoškoly atd.. Pokud se ukáže, že toto není nutné, zpoplatňovat se nebude.
7.11.2008 10:43
pepicek  (Nováček)
RE: mramor
Jeste by to chtelo zainvestovat (zaplatit) shuttle bus u DPMHK, ktery by jezdil z tohoto parkoviště ke Grandu (stačil by jeden, který by jezdil opravdu pořád - přes den, popř. podle využití), ale to je otázka, jestli by ho mělo platit město, nebo ATOL :)
7.11.2008 11:10
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: mramor
Pokud si přečtete příspěvky až dokonce, tak záhy pochopíte, že drtivé většině bude asi fuk, že tady odpovídáte na 4 roky staré příspěvky. Takže to asi nikomu nevadí, ale drtivé většině vadí, že tady takoví zloději jménem ATOL s požehnáním magistrátu vůbec jsou u nás v HK.
7.11.2008 11:51
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
Ohledně autobusu máme od města předběžný příslib zřízení zastávky v plánu na rok 2009. Hodně samozřejmě záleží na míře využívání parkoviště.

To Mirek: S tím co bylo nebo nebylo v minulosti nic neuděláme, můžeme pouze zajistit aby do budoucna nikdo takový v ATOLu nebyl.
7.11.2008 11:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: mramor
To je pravda. A proto v příštích komunálních volbách do městského zastupitelstva, dám hlas komukoliv, kdo příživnickou verbeš jménem ATOL vyžene z města.
7.11.2008 12:41
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
To Mirek: Ok, na to máte samozřejmě právo.

Je nutné, ale oddělit dva důvody proč část obyvatel města tolik nenávidí ATOL. První důvod je, že se manažeři společnosti v minulosti chovali vůči obyvatelům města a řidičům nepřátelsky a dopustili se chyb při zavádění systému. Tomu rozumíme a budeme se to snažit změnit.
Druhý důvod je, že ATOL vybírá v Hradci parkovné a občané chtějí parkovat zdarma. Tomuto důvodu rozumíme též, ale pokud se v Hradci parkovné vybírat nebude stejně nezaparkujete, protože stávajích parkovacích míst je prostě méně než aut, která do města přijíždějí. Vybíráním poplatků část těchto aut zůstane mimo centrum Hradce a více lidí využije MHD. Současně ATOL za výnosy z vybraného parkovného postaví minimálně 1.000 nových parkovacích míst uvnitř zóny ISP.
7.11.2008 13:21
pepicek  (Nováček)
RE: mramor
Super, jen ten autobus by měl
a) jezdit často
b) být zadarmo, nebo za cenu parkování

Mohu se zeptat, v čem vzpočívá "vybudování 1000parkovacích míst uvnitř zóny" - doufám, že to není jen nakreslení čar na silnici a postavení parkomatu...

Jinak díky, že s námi diskutujete :)
7.11.2008 15:56
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
Zbudování 1.000 nových parkovacích míst je samozřejmě skutečná výstavba. Jedná se o 500 míst které vzniknou v parkovacím domě Katchnerka a dalších 500 míst v jednom nebo několika nových parkovacích domech postavených z poplatků za parkování (pivovar se nepočítá, ten pouze provozujeme).

Navíc jde o minimální počet a pokud se podaří stavět levně bude to více. V současnosti stavěných 500 míst na Katchnerce bylo plánováno za 140 milionů Kč, očekávaná skutečnost je do 110 milionů. Mějte se.
7.11.2008 16:39
Roman  (Pokročilý)
RE: mramor
Aha, tak podle cintů odhaduju - když dobře - tak na vrátnýho...
7.11.2008 13:22
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: mramor
Ano, tyto dva důvody samozřejmě sedí, ale zapoměl jste na třetí důvod, který je pro racionálně myslícího občana ten nejzávažnější. Jde o nevýhodnost celého kontraktu pro město (viz znění koncesní smlouvy) a tudíž potažmo pro občany města. Nelíbí se hlavně to,že zastupitelé, kteří by měli hájit zájmy občanů města, hájí nyní zájmy soukromé firmy a zkreslují informace tak, aby se zdálo, že je systém výhodný. Čí zájmy hájí pan Herman? Nevýhodnost je také v propojení firem ATOL a BAK, kdy BAK staví bez výběrového řízení parkovací dům, za ceny nevýhodné pro město a pod hlavičkou samofinancovatelnosti ISP, kdy přelévá náklady do BAK, požaduje zvyšování a rozsah parkovného. A to je ta podstata celé této zlodějiny. Můžete tu argumentovat čímkoli, ale toto asi nikomu nevymluvíte. A ten kdo umí aspoň počítat na prstech jedné ruky, dokáže si spočítat, o kolik tento obchod okrade městskou kasu za dobu trvání 30 let, potažmo nás občany, kdy se zisky přelejí do soukromých kasiček a ne do rozpočtu města. A je tu i další aspekt a to je, že ceny parkovného jsou v porovnání s ostatními městy přemrštěné.
7.11.2008 16:20
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
To Mirek

Chápu, že se na to každý koukáme z jiné strany a těžko Vás přesvědčím. Aspoň jednu věc. Ve všech ostatních větších městech v ČR jdou výnosy z parkovného soukromým firmám, které do Vámi zmińované městské kasičky odvedou smluvený desátek. Ten tam, jako ostatní příjmy zmizí a občané z toho nic nemají. V Hradci je systém, který garantuje vracení naprosté většiny vybraných peněz do parkování. To mě osobně připadá v pořádku, a je to také systém, který funguje ve většině starých zemí EU. (např ve Francii jiný systém neexistuje).
Traduje se, že v Hradci je nejdražší parkovné ve střední Evropě. Na Velkém náměstí je parkovné určitě extrémě vysoké, ale to je proto, že nikdo nechce aby se tam parkovalo ve velkém jako dosud. Každý může zaparkovat v pivovaru za 15,-- na hodinu, což určitě není víc než v jiných městech. Díky za Váš názor.
10.11.2008 07:10
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: mramor
Mám dojem, že vůbec neznáte obsah koncesní smlouvy, že tady píšete něco o vrácení naprosté většiny vybraných peněz z parkování. O tom svěrčí právě čl.XV, kdy město po ukončení koncesní smlouvy vyplatí zůstatek hodnoty všech investic, které ATOL prokáže, viz vzorec pro výpočet. Já osobně si myslím, že čím dříve k takové výpovědi dojde, tím lépe, včera bylo pozdě. Takže ATOL za peníze poplatníků něco postaví, 30 let bude rejžovat a město nakonec z peněz daňových poplatníků, těch kteří si poplatky z parkování stavby několikatinásobné zaplatili, ještě zaplatí zůstatkovou hodnotu stavby. Každý ať si udělá svůj úsudek, ale buď to máte trošku pomatené a nebo účelově lžete.
10.11.2008 14:31
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
Mirku, já vůbec nemám problém s tím, že máme každý jiný názor. Doufám, že s tím nemáte problém ani Vy a nebudeme se vzájemně osočovat ze lhaní a urážet se.

K článku XV. koncesní smlouvy. Ten říká, že investiční majetek pořízený dle této smlouvy bude na město převeden za zůstatkovou hodnotu zjištěnou jako =(pořizovací cena/360)*počet měsíců chybějících do doby 30 let od kolaudace stavby. Pro případ PD za 110 milionů, který bude zkolaudován v srpnu 2009 bude zůstatková hodnota činit 9,8 milionů.
10.11.2008 15:04
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: mramor
Já s tím problém také nemám a docela vás i obdivuju, že jste se do obhajoby pustil. Jen je potřeba předkládat fakta.
7.11.2008 13:23
Roman  (Pokročilý)
RE: mramor
Argumenty uvedené u druhého bodu jsou pouze alibistické. Nikdo nic nenamítal proti zpoplatnění parkovacích míst na zvlášť exponovaných místech, jako je nábřeží, okolí Masarykova náměstí apod. Mě se to tehdy přímo dotýkalo, musel jsem pro auto nějakých 300 až 500 metrů. Ale chápal jsem situaci a přizpůsobil se jí. A místo k zaparkování jsem v naprosté většině případů našel hned, občas po chvilce.
Zóna takhle velikého rozsahu (v % plochy města) ale asi nemá na světě obdoby.
Jezdím dost po Evropě, ale nesetkal jsem se s tím, že by byla šmahem zpoplatněna tak veliká část města. Navíc hodinovým poplatkem, který vztáhnutý k průměrné mzdě má obdoby snad jen ve zlodějském Chorvatsku, ale rozhodně ne v té civilizovanější části Evropy.
A zvlášť humorné mi připadá odůvodnění, že se z vybraných peněz postaví parkovací dům. Vybrat peníze na podnikatelský záměr, který následně profitovat z tržeb... To je stejné, jako kdybych mezi lidmi měl vybrat peníze na stavbu obchoďáku, ve kterém u mě pak budou moci utrácet.
A netvrďte mi teď, že takový parkovací dům si sotva vydělá na údržbu...
7.11.2008 16:11
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
K Vašim argumentům. Asi jsme žili každý v jiném městě, ale posledních několik let jsem já příliš schopen v centru během dne zaparkovat nemohl. Pokud jsem chtěl něco zařídit v Živnobance, na Ulricháku nebo se stavit u Kulhánků musel jsem několikrát objet kolem a nakonec jsem stejně skončil na již tehdy placeném nábřeží (pokud tam bylo místo).

PD stojí (pokud se levně postaví) cca. 210.000,-- na jedno parkovací místo. V rámci koncesní smlouvy s městem budeme nabízet toto místo rezidentům v HK (a tedy asi i Vám) za regulovanou cenu, která bude někde kolem 3.500 / rok. Pouhý provoz PD stojí cca. 1-1.5 mio (ostraha, svícení atd.). To jsou fakta. Mějte se.
7.11.2008 16:47
Roman  (Pokročilý)
RE: mramor
Mě už naštěstí ne. Jednak jezdím na LPG a pak hlavně - na jaře kolauduju mimo HK. Takže se mějte vy.
7.11.2008 14:29
Petr - HK  (Guru +4)
RE: to Mirek
Osobně nejsem naštvanej na Atol, prostě se chová tržně a chce vydělat co nejvíc. To je přeci hlavním znakem podnikání! Za to, jak to ve městě vypadá nemůže Atol, ale ti, kdo jim takovou zakázku povolil, tzn. naši zastupitelé. Já být akcionář Atolu, tak chválím představenstvo za získání takto lukrativní zakázky. Je logické, že Atol bude mít zájem o maximální rozšíření parkovacích ploch, které přinese této společnosti zvýšení zisků. Ale ty mantinely kam až mohou nastavili zvolení zástupci!
7.11.2008 12:52
hkrezident  (Nováček)
RE: mramor
To ISP.
Samá propaganda. Mě to jenom připadá, že ten ATOL je nějaký tunel do další firmy BAK s tichou podporou radnice. Určitě se ten Bak bude snažit řešit i jiné zakázky pro město a to jsem pak zvědavý co na to opozice. Snad se už někdo najde, kdo jim zatně tipec. Třeba ten Dryml, ten to má přímo v programu. Třeba ten Herman bude nakonec pracovat v té stavební firmě. Kdo ví? Škoda že ta opozice spí.
7.11.2008 14:20
Petr - HK  (Guru +4)
RE: mramor
Jen malá poznámka: Dryml to sice může mít v deseti programech, ale pokud bude sedět na krajském úřadě, pak nemá co kecat do smluvního vztahu mezi městem a Atolem. O budoucnosti IPS mohou rozhodovat pouze obecní zastupitelé a to Dryml není.
7.11.2008 14:28
pepicek  (Nováček)
RE: mramor
Heh, správná poznámka - způsob volení velké části obyvatelstva HK byl poměrně zvláštní...
Mimochodem, mohl by mě někdo ze zasvědcených objasnit, kolik (přibližně) je ten "tunel" o kterém se tady mluví?
Resp. Kolik by to stálo město, kdyby začalo vybírat parkovné na své triko...? (a jak dlouho by ten výběr parkovného vydržel (do dalších voleb a pak se vymýšlel nový?)
7.11.2008 16:27
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
To hkrezident:

To že ATOL patří společnosti BAK a.s se vědělo vždy. My máme spíše pocit, že toto spojení BAKu spíše škodí než pomáhá. Pro zajímavost se podívejte, kolik městských zakázek stavěl BAK v Hradci za posledních několik let. Žádnou. Stavíme jen soukromé zakázky. A to jsme jedna z největších stavebních firem v republice a máme v Hradci závod, který zaměstnává přes 150 lidí. A pokud teď nějakou vyhrajeme, byť s nejlepší cenou a za nejlepších podmínek, hned se najde někdo, kdo řekne, to je určitě díky ATOLu... Tak nevím......
7.11.2008 20:39
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: mramor
Vaše loajalita k vaší firmě je obdivuhodná, ale před lety se BAK slušně pakoval v FNHK a ostatních nemocnicích v okolí, ale pak ho převálcovaly jiné, silnější a levnější firmy (např GEOSAN), který měl trochu delší prstíky při výběrových řízeních. Teď když BAK může něco dělat bez výběrového řízení, jako teď parkovací domy v HK, tak se na tom zahojí. Pokud vím, nebyla provedena žádná srovnávací cenová nabídka od žádné z velkých stavebních firem a vycházelo se z nějaké obvyklé ceny za jedno parkovací místo. Pokud by bylo řádné výběrové řízení, cena PD by byla pravděpodobně nižší. Takže nic než podvod a tahání peněz z občanů HK, z důvodu neprůhlednosti celé transakce.
7.11.2008 21:44
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
Jedním z hlavních důvodů, proč bylo vybudování ISP svěřeno soukromé společnosti byly nižší náklady na stavbu PD a provoz systému než jakých je schopno dosáhnout město. Stavba PD Katschnerka je výrazně levnější než bylo plánováno na základě Vámi zmíněné obvyklé ceny (to mělo být oněch již citovaných 140 milionů). Průměrná cena parkovacích míst v objektech investorů z veřejného sektoru je v ČR ještě výrazně vyšší.
7.11.2008 22:14
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: mramor
Tak tomu jistě asi věříte jenom vy a Herman. To čtete z nějaké agitační brožury? Můžete být konkrétní,se kterou srovnatelnou nabidkou to porovnáváte?? To bohužel ani porovnat nemůžete, protože žádná taková nabídka neexistuje. Závěrem jen tolik, město s tímto vedením je opravdu špatný hospodář, o tom se přesvědčuji velmi často, při nevýhodných, špatně nasmlouvaných a někdy i zbytečně megalomanských zakázkách. Jednou z nich je například chystaná přestavba křižovatky Mileta, ale to už je trochu mimo.
8.11.2008 15:14
ISP HK  (Nováček)
RE: mramor
Jistě. Z celké diskuze o ISP mám trochu pocit nevyváženosti. Pokud jakákoli fáma podporuje názor, že ISP je špatný, kvalitou důkazů se nikdo nezabývá. Pokud něco byť jen trochu hovoří ve prospěch ISP, okamžitě je to odmítnuto jako kecy. To kolik stojí průměrné parkovací místo je přece poměrně snadno zjistitelné, nejenom na projektech v HK, ale i v Praze a dalších městech. Můžete si to i lehce ověřit u developerů stavějích tato místa v rámci bytových projektů. Jenže výsledkem takového hledání by bylo, že ATOL staví PD levně, a to se jaksi nehodí. Nevadí. Rád si přečtu jakýkoli názor, i když je od mého odlišný. A jestli si myslíte, že se mi jako obyvateli HK líbí všechny investice a rozhodnutí magistrátu, to rozhodně ne. Hezký den.
8.11.2008 20:26
Roman  (Pokročilý)
RE: mramor
Ba ne, nevyváženost je v tom případě oboustranná. Už z toho důvodu, že se ani o žádnou diskusi nejednalo a ani nejedná. Prostě to k nám spadnulo z vrchu - a podle mínění radního pár tisíc kverulantů na to jen remcá a navíc prý diskutovat neumějí. A aby se neřeklo, tak se ze strany města a Atolu vrší "nezpochybnitelné argumenty". A o těch se navíc ani nediskutuje, ty se pouze tvrdí...
8.11.2008 21:11
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: mramor
Mám pocit, že jste asi spadl z Marsu. Snad nechcete porovnávat ceny developerských projektů, kde se výběrová řízení neprovádějí a ceny veřejných zakázek.?? Ale já vás neodsuzuji, hájíte si firmu, ve které pracujete, nebo jste jejím akcionářem, budiž. Řeč je tu stále o něčem jiném. Prostudujte si celou tuto diskuzi až dolu a mohlo by vám být jasno. O nevýhodnosti kontraktu pro město není pochyb a občané to budou muset zaplatit.
7.11.2008 22:22
Roman  (Pokročilý)
RE: mramor
Zase jen kecy, které jsou slyšet i "z radnice"... Že je cena nižší, než jakási "obvyklá" ale ještě neznamená, že od jiné firmy by nebyla ještě zajímavější.

V téhle souvislosti byla až dojemná péče města o kasu například při prodejích bytů obálkovou metodou.
1.5.2009 20:58
VOSA  (Nováček)
upozornění
Upozornění: Pokud budou Vaše příspěvky porušovat pravidla slušného chování (vulgární výrazy, hrubé napadání ostatních diskutujících apod.), tak si správce serveru vyhrazuje právo Váš účet zablokovat !!
20.12.2010 15:55
novis  (Nováček)
odpoved
Parkování je trochu problem, to je ptravda, ale na rozdíl od jiných měst si myslím, že to ještě stále jde.
28.12.2010 23:23
Plaváček  (Nováček)
sníh
A to jsme ještě tenkrát nevěděli, že budeme platit jako mourovatý a oni přitom ani neuklidí sníh :o))), abychom za peníze mohli zaparkovat. Teda to je byznys - vybrat prachy a neposkytnout službu...Jen se divím, že se jim to tak dlouho daří a nikdo je neklepne přes prsty. Na co máme ČOI????????????!!!!!!!!!!!!!!
29.12.2010 08:28
Petr - HK  (Guru +4)
RE: sníh
Plaváčku, Atol dělá jen to, co musí, k čemu se zavázal v koncesní smlouvě s městem. Pokud má poskytovat služby (např. úklid parkovacích míst) které neprovádí, musí se zadavatel obrátit na soud. ČOI do obchodního závazku nemá co kecat, nemůže řešit neposkytnutí služby. Otázkou je, zda odklízení sněhu má Atol ve smlouvě nebo to loni Čížek jen tak plácnul, aby uklidnil tlak občanů a médií.
31.12.2010 21:36
Plaváček  (Nováček)
RE: sníh
Pokud vybrali peníze za parkování, tak mají zajistit aby bylo kde parkovat. Jasně, smlouvy jsou smlouvy,ale ať mi nikdo neříká že ve smlouvě něco takového nemají. A i kdyby neměli - pokud vybrali peníze a nejsou schopni poskytnout službu, tak by se s tím něco dělat mělo. Zajímalo by mě, kolik za takový obchod kdo dostal do kapsy.
3.1.2011 14:17
ridic007  (Nováček)
RE: sníh
Předpokládám, že Ty jsi nedostal nic, proto Tě to tolik zajímá. :-)
5.1.2011 22:43
Plaváček  (Nováček)
RE: sníh
Ne, nedostala, já jsem poctivý blbeček který nic nebere :o))))
30.1.2004 00:05
Nebelman (neregistrovaný)
Erár
Kapsa výběrčích pro erár je bezedná.Ještě bych zavedl mýtné pro vjezd nejlépe do všech ulic města, samozřejmě i pro ty, co jezdí na kole. Dále by následoval poplatek i za chůzi po chodníku. V další etapě navrhuji závest paušální daň pro všechny občany, ať už parkují, jezdí či chodí na zmíněných místech nebo ne.Mýtné by samozřejmě zrušeno nebylo, pouze nepatrně sníženo.
4.2.2004 09:58
Phavel (neregistrovaný)
RE: Erár
Chodce a cyklisty by však měli před vyměřením poplatku na magistrátu zvážit. Ti těžší přece více namáhají cyklostezky a chodníky. Rovněž by měly přibýt i parkovací automaty u stojanů na kola a zpoplatněno by mělo být i sezení na lavičkách :-)
30.1.2004 12:08
Eva (neregistrovaný)
parkování v HK
Parkovacích mít v HK je skutečně málo, zvláště v centru. Ale nevím, kdo rozhodl o tom, že před Grandem, kde je situace kritická, se pronajme 1/2 parkoviště pro taxislužbu. Taxíka tam ve dne, kde je potřeba nejvíce parkovat - Spořitelna, banky, advokáti, Adal....stejně nevidíte. Proč pro taxíky nepronajali parkoviště třeba u Sokolovny nebo u Novákových garáží. Stejně kdo chce taxíka si zavolá,a jestli pro někoho jede od Grandu nebo od nábřeží je stejně jedno.
30.1.2004 13:13
Ivana (neregistrovaný)
Parkování v Hradci Králové
A nejúžasnější na parkování v centru (okolí Masarykova náměstí) je, že i když tam bydlíte, nemáte šanci si koupit kartičku s povolením parkování (která je samozřejmě cenově výhodnější) a měli byste platit 12 Kč za hodinu, takže když budete doma 5 hodin denně x 12 Kč = 60 Kč denně, t.j. za 30 dnů 1.800,- Kč. A pokud nejste manažeři, ale pouze řadoví zaměstnanci, tak to je sakra znát.
30.1.2004 16:51
Matěj (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Hlavně si pamatujte při příštích volbách kdo byl na radnici v době zplození tohoto nápadu.
30.1.2004 21:08
Roman (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Bohužel, v tomhle směru byli hladoví všichni, kdo se tam nahoře vystřídali.
30.3.2008 23:32
Stanan  (Nováček)
RE: Parkování v Hradci Králové
Ještě poznámka k slavnému Integrovanému systému parkování (ISP)v HK (www.youtube.com/watch?v=icH4EJQdjMQ). Jestlipak víte, kdo v tom má prsty především? Je to pan Josef Malíř, zvolený do zastupitelstva za VOLBA PRO MĚSTO (www.vpmhk.cz). Podívejte se na jejich volební program, zda je v něm zmínka o snad nejdražším parkování v EU, rušení dětských brouzdališť a podobných dobrodiních pro obyvatele HK.
Se systémem "ISP" a ATOLem přišel právě Malíř a sakramentsky se snažil, aby "přesvědčil" všechny, kteří se pod souhlas s ISP musí podepsat. Jestli ještě někdo vůbec půjdete k volbám, nezapomeňte na činy tohoto pána a jeho kamarádů (Herman, Soukup...).
4.5.2005 10:47
Pistora (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Je uplne jedno jestli mate karticku. Ja ji mam vydanou pro Velkem nam. platim poctive i kdyz nevim za co. Dost casto krouzim kolem celeho namesti nez se uvolni jedno misto a auto mam kazdou chvili promackle a odrene od tech co neumeji parkovat nebo od tech co to umeji a jsou bezohledni. Kolem zaparkovaneho auta se za mesic vystridaji stovky aut. Mezi auty prolezaji stale opilci z nespocetnych hospod a lamou zrcatka, na strechy aut staveji lahve od sampana, pod koly jsou porad strepy apod. Navic se na namesti poradaji akce je nutno kazdy den sledovat jestli tam neumistili prenosne znacky zakaz zastaveni. Zrovna tento patek jsem chtel odjet na chalupu a auto bylo fuc. Pres tyden jsem byl sluzebne pryc, tak mi ho odtahli na Novy Hradec a chteji za to zaplatit 1400 Kc. Na starem meste uz moc stalych lidi nebydli. Je ta tady sama firma a hospoda, takze bych od mesta ocekaval vydani karty zdarma pro oznaceni vozidla bydlicich. Firmy co tu svobodne podnikaji a ostatni co sem prijedou autem do hospod at plati. Kdyz ja nekam prijedu (treba jen par set metru na nabrezi) taky platim. Jen si predstavte tu revoluci kdyby mesto zavedlo placene parkovaci karty pred panelaky na Plachte. To by je lidy roznesli. A na nas v centru si troufaji kvuli par vydelanym tisicovkam, ktere je stejne nespasi. Jo na Plachte to by byl vejvar! Odhaduju to na 15 melounu rocne.
4.5.2005 11:07
sniffer (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Proč by měli být residenti nějak zvýhodněni oproti firmám? Bydlíte v atraktivní lokalitě, kde je nutností omezovat počet parkujících (to neplatí osídlišti) a pokud se Vám nelíbí, že za to musíte platit, parkujte jinde, kolem starého města je parkovacích ploch docela dost a občas i zdarma. To platí i o lahvích od šampaňského a rozbitém skle... To je prostě daň za to, že hradec jako město už alespoň trochu žije...
5.5.2005 14:35
Eraser (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Takže opilci ničící cizí majetek a dělající bordel jsou důkaz toho, že město "žije? V tom případě chci radši žít ve městě, které je "mrtvé".
13.10.2008 02:02
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Parkování v Hradci Králové
Ještě stále trváš na tom co jsi napsal ?? A podle tvých slov asi bydlíš na sídlišti, tak by mě zajímalo co ty na to ? Labská 1 a Orlická je zpoplatněna a pokud vím tak se chystá zpoplatnění i Moravského a Labské 2. Kam se budeš stěhovat ??
7.11.2008 12:51
ISP HK  (Nováček)
RE: Parkování v Hradci Králové
To XY,

zpoplatnění Labské 2 a Moravského předměstí se neplánuje.
20.10.2008 14:00
jabkac  (Nováček)
RE: Parkování v Hradci Králové
Asi jste majitel jedne z 50 hospod na starem meste. Podle trapne reakce to tak vypada. Ja tu ziju jiz 30 let a do zdejsiho bydleni jsem zatim nastrkal vsechny penize, co jsem kdy vydelal. Proto nemohu jen tak sbalit kufry a odejit jen proto, ze nekdo na ukor meho spanku, zdravi a poniceneho majetku podnika. Naopak ten co chce zde podnikat se muze svobodne rozhodnout jestli bude akceptovat soucasne podminky na staren meste nebo jestli si otevre hospodu jinde. K tem podminkam patri i naklady na parkovani firemniho vozidla. Stejnou volbu ma i ten, kdo se dnes rozhoduje, zda bydlet v zabavnim parku mezi blitkami, ochcanymi rohy od opilcu, travit probdele noci se spunty v usich, do prace se brodit psima hovnama a vrstvou hranolku a se zacpanym nosem klouzat dolu ulici "V kopecku" po promastenych zatuchle pachnoucich chodnicich a k tomu platit nehorazne najemne a 6000Kc za parkujici vozidlo, s ktery musi dojet pro kazdou housku do supermarketu aby neumrel hlady, nebot z obchodu, posty atd se staly prave ty hospody. My co tu bydlime a zijeme od nepameti a tvorime zijici mesto jsme tuto moznost volby nemeli a z mista, kde se dobre zilo se stal hodne drahy ocistec, z ktereho neni uniku. V jinych castech mesta, kde je klid a kde se dnes zije lepe se plati pouze 1200Kc nebo zadne parkovne. Za co tedy platime 6000Kc a ne 1200 Kc, navic jeste soukrome spolecnosti a ne mestu jsem nepochopil.
7.11.2008 09:34
ISP HK  (Nováček)
RE: Parkování v Hradci Králové
Dobrý den. Nevím z jakého důvodu nemůžete požádat o rezidentní kartu. Rezidentní karta je vystavena každému občanovi s trvalým bydlištěn nebo alespoň 6 měsíční nájemní smlouvou na byt v dané zóně pokud vlastní nebo nějak využívá auto (třeba služební do užívání). Pokud tyto dvě podmínky splňujete určitě si o kartu požádejte a dostanete ji.
7.11.2008 10:17
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Parkování v Hradci Králové - dotaz na Atol
Myslím, že paní myslela spíše situaci, kdy je zaměstnancem, v zóně nebydlí, ale její zaměstnavatel má zde jen kancelář, nikoli provozovnu. Ona sama jezdí do práce svým soukromým autem a tudíž parkuje v zóně celý den. Má šanci na nějakou kartu, kromě karty Gold za 20.000 Kč? Uvažujete o zřízení nějakých levnějších karet? Díky za informaci.
7.11.2008 12:50
ISP HK  (Nováček)
RE: Parkování v Hradci Králové - dotaz na Atol
To Petr:

Jedním z hlavních důvodů, proč byla zřízena ISP je právě omezit parkování lidí, kteří do Hradce dojíždějí za prací, v centru města. Snahou systému je, aby tito řidiči buď zaparkovali úplně mimo zónu (tedy za okruhem) nebo u Malšovického stadionu ( vím jak to tam teď vypadá, ale to se změní), popřípadě v červené zóně. Připravujeme zavedení zvýhodněných předplatných (měsíčních, čtvrtletních)právě do červených zón. Lepší zprávu pro Vás zatím nemáme.
31.1.2004 11:00
Eraser (neregistrovaný)
parkování
Instalovat parkovací automaty a vybírat poplatky na ULICÍCH je svinstvo. A to jak na zamýšlených místech, tak i na těch, kde to už je (např. na nábřeží u lázní, u muzea, na Ulrichově náměstí...). Poplatek za parkování je oprávněný pouze na plochách k tomu speciálně vybudovaných a zainvestovaných (parkovací dům, podzemní parkoviště, nově vytvořená parkovací plocha).
2.2.2004 16:45
Roman Votrok (neregistrovaný)
Tak ty tomu říkáš téma? Já tomu říkám cenzura. Pokloušel jsem se totiž zadat téma "Parkovací zóna Čelakovského" a poukázat tak na tamější zajímavou situaci. Že již dříve před barem na Čelakovského parkovali BMW a jiné luxusní automobily, což kolemjdoucí či kolemjedoucí policii nechalo klidnnou, bych ještě tak nějak skousnul. Po takticky zvládnutém odbourání všech slupků, které stály na přístupových cestách a částečně tak blokovaly vjezd na pěší zónu se mio ale zdá, že se tudy stále častěji prohánějí automobily a také stále častěji usedají k dlouhému odpočinku.
Ptám se tedy, na co jsme prodláždili milióny na Masarykově náměstí a v okolí? Zase na druhou stranu takovou luxusní silnici jen tak někde nemají.
2.2.2004 18:51
Jaroslav Fišer (neregistrovaný)
cenzura
Cenzura to rozhodně není :-), zvažte sám, kolik lidí by se vyjádřilo k tématu "parkování v Čelakovského ulici" (mimochodem, vsadím se, že nejméně čtvrtina Hradečáků ani neví, kde je Čelakovského ulice.:-) Myslím, že problematika parkování v Čelakovského ulici se do tohoto "globálního" tématu vejde. Těžko byste ale přiřazoval příspěvek o přeplněných parkovištích na Moravském Předměstí právě k Čelakovského ul. Mojí snahou je udržet diskuzní fórum přehledné. Velké množství diskuzních témat by tomu příliš neprospělo. Věřím, že mě pochopíte.
Jaroslav Fišer - správce fóra
15.2.2004 18:56
Xaver (neregistrovaný)
RE: cenzura
Správně, chce to opravdu udržet přehlednost. Nakonec to, že je HK město posrané, ochcané a poflusané, to platí všude, v každé ulici i na každém náměstí. A stejně se najdou bloudi, kteří říkají město salon. Ó jak směšné.
18.3.2005 14:41
Hila (neregistrovaný)
RE: pro Xavera
Už se moc opakuješ. S tím věčným nadáváním na psí hovna v každý diskusi už nejsi dávno vtipnej, tak zkus vymyslet něco jinýho.
18.3.2005 14:45
Hila (neregistrovaný)
RE: pro Xavera
Už se moc opakuješ. S tím věčným nadáváním na psí hovna v každý diskusi už nejsi dávno vtipnej, tak zkus vymyslet něco jinýho.
20.3.2005 12:22
Xaver (neregistrovaný)
RE: pro Hilu
Naše městečko je úděsně posrané a obechcané od psů. Mě to vadí, tak svůj názor vložím všude. Tobě to nevadí, tak píšeš zase svůj náhled na věc. Co člověk, to názor....ó jak prosté.
21.3.2008 15:45
pavel2  (Nováček)
RE: cenzura
zapomněl jsi ještě na ....poblité !
16.1.2005 12:48
Eraser (neregistrovaný)
Já vám prozradím, proč to bylo smazáno a proč tam ta auto mohou parkovat. Kamarád mně řekl když jsem se o tom jen tak mezi řečí zmínil ať na ty auta radši ani nekoukám, jejich čísla si nepamtuju a u Městské policie na to nepoukazuju- Že to jsou Pavlíčkovci. Zítra tu tenhle příspěvek asi už nebude :-)
20.1.2005 16:52
Josef Beran (neregistrovaný)
Pavlíčkovci
Zase nedávno v Třebši v H.K. Pavlíčkovec nedal přednost a policie ještě obvinila jeho a dala mu plasticky najevo ať radši drží hubu. Rázem přijelo několikjejich poskoků s obrovskou dogou a oprý jestli pán nezlobil a že maj času dost no prostě hrozný. Policie úděsná ******** ****** a spravedlnost nikde. Jak dlouho to bude ještě trvat ???
27.1.2005 08:04
Pepa z Depa (neregistrovaný)
RE: Pavlíčkovci
Co porad jen remcate? Parkovat nebude kde, ale Hradec bude mit mizernej fotbal. Preci nechcete mit vsechno. Radni urcite vedi co maji delat! Policie je zase takova, jaky jsou lidi. Mame mizerny lidi a tim padem mame i mizernou policii. Howg.
24.2.2004 09:21
hradeCZak (neregistrovaný)
další názor v řadě
Myslím, že oproti Pardubicím je Hradec s parkováním ještě stále hodně na klid. V Pcích totiž nemáte šanci zaparkovat, aniž byste nemuseli zacálovat. V HK se dá podle mne ještě stále dobře zaparkovat, alespoň soudě podle svých zkušeností. Nicméně parkovací hodiny jsou pěknej vopruz, ve finále to parkování ve městě pouze komplikuje.
24.2.2004 09:42
Eraser (neregistrovaný)
RE: další názor v řadě
Ovšem v tomhle bychom se Pardubicím vyrovnávat neměli. Je ale plno jiných věcí, v kterých si z nich vzít příklad.
3.3.2004 11:44
sniffer (neregistrovaný)
Proč ne???
Proč neumístit parkovací automaty všude, kde je to možné a ekonomicky rentabilní??? Nechat platit všechny, kdo si musí zadek do města vozit autem. Poplatek za parkování odpustit rezidentům. a jak by se vyčistila doprava v Hradci. Můj názor je, že jezdit do města autem je luxus, který si může většina lidí odpustit. Pokud ne, tak proč by za něj neměli platit... Výtěžkem z parkovného dotovat MHD, aby bylo levnější a efektivnější (zaplatit jim jednoho člověka, který nemá hlavu jen proto, aby mu nefoukalo do krku a naplánoval inteligentně jízdní řády)

Mě osobně přijde hrozná situace, kdy se mi vyplatí jet z Moravského do města autem a to nemluvím o úsporách časových, ale finančních... Jinak zpoplatnění záchytného parkoviště u nádraží považuji za naprostou zhovadilost...
3.3.2004 15:42
Xaver (neregistrovaný)
RE: sniffer
Tak to můj názor je, že i MHD je zbytečný luxus, kde si Snifferové a jemu podobní vozí zadek. Zbytečný luxus jsou tím pádem i silnice a chodníky, protože k chůzi pěšky stačí vydupaná pěšina. Představuji si Sniffera, jak vleče své malé děti (má-li je) přecpaným autobusem mezi chrchlajícími hnusáky. Představuji si ho, jak se sápe po strmých schodech do autobusu (až zestárne), protože pěšky už daleko nedojde. Vidím ho, jak vleče svá zavazadla na sehnutých zádech nebo ve vytahaných rukách, protože jezdit autem je skutečně zbytečný luxus.
4.3.2004 13:44
Michal H. (neregistrovaný)
RE: sniffer
Nejsem fanatickým příznivcem MHD a do města občas jezdím autem ( hlavně do hypermarketů ), ale nazývat cestující v autobuse tak, jak to udělal Xaver je trochu silný kafe. Rozhodně se ukazuje, že aut ve městě je daleko víc než parkovacích míst a to se může líbit jedině městské policii, která pak rozdává botičky...
16.3.2004 09:59
sniffer (neregistrovaný)
RE: sniffer
Vážený pane,
abych se přiznal, také do města jezdím autem, ale to jen z toho důvodu, že hradecká MHD je nevyhovující a nesmyslně drahá. Já jen zastávám názor, že hromadná doprava je zboží méněcenné a doprava autem je zboží luxusní. Což podle ekonomické teorie znamená, že s růstem příjmu roste spotřeba luxusního zboží a méněcenného ubývá. Takže si Vám dovoluji oponovat v tom, že když už si hromadnou dopravu jednou platíme (daně), tak by měla být drobně efektivnější a pokud někdo potřebuje jet do města autem (z jakéhokoli důvodu, klidně i kvůli chrchlajícím dědkům, nebo prostě proto, že si myslí, že je nad věcí a není "socka" aby jezdil "sockou", tak proč by si to neměl zaplatit.

Přeji Hezký den.

BTW. Jestli jsem správně pochopil, vy jste řekl, že podle Vás je MHD zbytečný luxus, opravdu nechápu, jak to souvisí s tím, že i chodníky jsou zbytečný luxus. Mohl byste mi to jako částečně nechápajícímu vysvětlit?
3.3.2004 18:38
kamils (neregistrovaný)
RE: Proč ne???
Tuším snad v Grenoblu proběhlo na přelomu 80/90.let referendum obyvatel, odsouhlasili si pro celé centrum /srovn. Brno/ jednu velkou pěší zónu, vjezd jen pro zásobování, páteří městské dopravy je hustá síť tramvají..... Pro náš léty podinvestovaný veřejný sektor hádám příliš velké sousto, za 20 let možná /?/
4.3.2004 19:31
Eraser (neregistrovaný)
RE: Proč ne???
Tady někdo nemá auto a závidí :-) Naopak, veřejná doprava je velký luxus, zvlášť v takovém rozsahu, v jakém se provozuje v České republice. Je plno dalko bohatších zemí, kde veřejná doprava není vůbec nebo v minimálním rozsahu. To jen u nás se pěkně plýtvá. Nepatří to sice do MHD, ale souběžné dotování autobusové i železniční dopravy po stejné trase z místa A do místa B jak je to V ČR je evropský unikát. Ani Švýcarsko, kde je veřejná doprava v podobném (ale menším) rozsahu jako v ČR si nemůže dovolit dotovat souběžně více druhů veřejné dopravy. Vždycky jen jeden z nich.
5.3.2004 10:47
KAMILS (neregistrovaný)
RE: Proč ne???
V zapadnich zemich se spolu s velkym rozvojem osobni dopravy od 60.let temer neinvestovalo do dopravy verejne, v minulem desetileti je to spis naopak a napr. prazsky system mvd je pro ne udajne v mnohem vzorem. Zato nase kultura verejne dopravy je nesporne horsi, viz nepohodlne interiery, nekdy spina, neohledy cestujicich, neefektivnost spoju. Vedeni dopravnich podniku casto budi dojem party nadsencu, kteri ze sveho dopravu provozuji. Zazil jsem jak, na zapad od nas, v nejvetsm zapadakove jezdi busy z vesnic do mestecek kazdou pul hodinu, na kazde zastavce prehledne schema, mestska a mezimestska doprava je plne integrovany (u nas utopie).. P.s. nezavidim, jezdim spis autem, volvem - prima pohodlicko
4.5.2005 11:15
pistora (neregistrovaný)
RE: Proč ne???
V zime jsem jezdil z centra na periferii do Malsovic zabehat si na bezkach po lese. Abych ujel MHD 3 km, musel jsem jednou prestoupit. To znamena 2x9=18Kc. Plus cesta zpet a mame to 36 Kc. Jednou mi to za tuhle cenu proslo, ale podruhe me ridic upozornil, ze za lyze se musi take platit. Takze za 6 km MHD bych mel zaplatit 72 Kc? To radeji sednu do auta bez casovych prodlev jizdniho radu jsem tam hned, usetrim priblizne 40 minut casu, nikdo me nepoprska bacilama a za 72 Kc to absolvuju 7x. A ted si to spocitejte treba pro 4-clenou lyzarskou rodinu. To by se uz vyplatilo dojet na bezky autem do Spindlu!
30.4.2004 14:11
Michal H. (neregistrovaný)
Parkování ve FN HK
Skutečný příběh: Vezete do nemocnice člověka, kterého srazilo auto a i když není přímo na umření, potřebuje komplexní vyšetření. U vjezdu do fakultky vystojíte frontu, dostanete nějaký lístek a frčíte na chirurgii. Když se celí zničení vracíte zpět a chcete svobodně projet ven, nepustí vás dřív než zaplatíte za dobu ztrávenou v areálu nemocnice. Když se jim snažíte vysvětlit, že jste vezli zraněného, tak vám řeknou, že je to vaše věc, že jste měli zavolat sanitku. Marný je argument, že takový výjezd nebyl nutný a že by to nemocnici stálo zbytečné peníze. Prostě zaplatíte a přemýšlíte, kdo je tady za blbce.
30.4.2004 15:42
Xaver (neregistrovaný)
RE: Parkování ve FN HK
Seberu zraněného člověka, naložím do auta a odvezu na chirurgii. Tam ho odevzdám personálu a nechci-li platit za parkování v areálu FN, odjíždím mimo. Pobyt v areálu do 0,5 hodiny zpoplatněn není.
1.5.2004 20:30
Zejo (neregistrovaný)
RE: Parkování ve FN HK
Pane Xaver, takto byste se zachoval k členu vlastní rodiny?
1.5.2004 21:13
Xaver (neregistrovaný)
RE: Parkování ve FN HK
Pro členy vlastní rodiny bych samozřejmě peníze za parkovné nelitoval. Udržovat areál FN (i parkovací plochy uvnitř) stojí samozřejmě nějaké peníze. Kdo si to neuvědomuje, není v obraze.
3.5.2004 15:13
Michal H. (neregistrovaný)
RE: Xaver
Opravdu si myslíte, že miliardovému rozpočtu FN nějak výrazně pomůže suma vybraná na parkovném od lidí, kteří jistě do nemocnice nepřijeli za zábavou ( a to odečtěte náklady spojené s provozováním parkovacího systému apod. ) . Neměly by se peníze do zdravotnictví najít jinde ?
3.5.2004 20:27
Roman (neregistrovaný)
RE: Xaver
Šmánkote, člověče - město zdůvodňuje parkovací automaty potřebou "vystrnadit" dlohodobě parkujících aut z přetížených parkovišť v centru města. Jestli to má ale někde smysl, tak je to právě v areálu Fakultní nemocnice. Dovedete si představit, jak by to tam vypadalo, kdyby nebylo parkování mimo FN nějak motivováno ? Všichni ti, kdo parkují venku by se nahrnuli dovnitř. A prakticky by potom nebylo možné vjet dovnitř. Všechna parkovací místa by byla obsazena celodenně těmi, kdo přijeli první a později byste se už se zraněným příbuzným ani dovnitř nedostal. Potom by nastalo jediné řešení - zákaz vjezdu. Myslím ale, že je lepší takhle lidi "motivovat" a vjezd neomezovat. Těch pár korun je pakatel proti tomu, jak nás jinde stahují z kůže...
1.5.2004 21:28
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Parkování ve FN HK
On by chtěl každý všechno zadarmo, to je nakonec lidské. Ale zadarmo je jen dobré slovo. Nejlepší by bylo daně snížit na minimum a zpoplatnit všechno. Financování (např. parkování) by bylo alespoň trochu průhledné.
17.5.2004 23:49
Krám (neregistrovaný)
Parkování a MP
Je to nepatrně mimo tuto diskuzi, ovšem s parkováním to souvisí. Městská policie při svých "zákrocích" parkuje na zákazu parkování a ještě polovinou vozu na chodníku. Po zavolání na 156, aby další parta strážníků zadokumentovala tuto několikahodinovou raritku, se dozvíte, že právě hlídka zasahuje a spojovatelka praští s telefonem. Stalo se dne 17.5.2004 v cca 13:15. Tak tímto Městská policie v Hradci Králové vstoupila do EU! Fotečky s datem a časem jsou k dispozici u autora. Je to opravdu mimo téma nebo právě proto je to s parkováním v HK nějaké nepovedené?

18.5.2004 19:50
Roman (neregistrovaný)
RE: Parkování a MP
Postěžuj si na jednání MP jejímu nejvyššímu veliteli. Nepochybně se dočkáš arogantního odseknutí ve smyslu, že jestli se domníváš, že se strážníci dopustili zneužití pravomocí, tak podej trestní oznámení. Vše ostatní je tedy asi v pořádku. Zkrátka jakej pán, takovej krám.
19.5.2004 14:02
Krám (neregistrovaný)
RE: Parkování a MP
Zatím jsem osobně navštívil pana ředitele MP Ing.Šrajera. Po krátkém zapírání, že v má v úřední den a úředních hodinách veledůležitou poradu si čas udělal. Požádal jsem ho aby vyslal hlídku na zadokumentování přestupku. A udělala víš co? Odpověděl mi, že mu nebudu určovat co má dělat! Tak dopadne občan když se obrátí s žádostí o pomoc na MP v HK! Pak jsem chtěl udělat úřední záznam z jednání strážníků. Až po tom, co jsem na mobil stihl vyťukat 158 a chtěl jsem pozvat státní policii, tak jsem mohl (!!??) s jedním jeho kolegou udělat záznam! Ovšem pan ředitel byl zase už pryč a již za pár minut se auto parkující na zákazu a chodníku objevilo asi náhodou přímo před vchodem do služebny kde se dělal zápis a oba zainteresovaní strážníci v místnosti. Aspoň o zabučení při vstupu do místnosti jednání jsem si mohl nechat jen zdát! Zřejmě telepatie a přenášení myšlenek. Jen se teď těším, že dostanu pokutu za to, že jsem nezaplatil za psa. To že žádného nemám, asi nebude nikoho zajímat!!! Daně platím, a od osob placených z těchto mých daní požaduji alespoň dodržování zákonů. Chci toho opravdu tak mnoho?
20.5.2004 12:21
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: Parkování a MP
zveřejňuji fotky zaslané p. Krámem.

www.hradeckralove.cz/fotky/zpravy/mp1.jpg (870 KB)
www.hradeckralove.cz/fotky/zpravy/mp2.jpg (870 KB)
21.5.2004 11:52
Eraser (neregistrovaný)
RE: Parkování a MP
Na těch fotkách není skoro nic vidět. To byl problém dojít si s foťákem až k tomu autu?
21.5.2004 13:39
Krám (neregistrovaný)
RE: Parkování a MP
Když dojdeš až k autu, tak nebudeš mít v záběru zákaz parkování nebo nebude vidět, za jakých podmínek bylo auto strážníků zaparkováno. Navíc je místo parkování "vybráno" velmi dobře: z jedny strany je kryje panelák, z části popelnice a kontejner a dále tam "překáží" ve fotografování výlepová plocha. Policajti jsou dva, jak se budeš bránit, že jsi je nenapadl, pokud Ti foťák seberou? Až si fotky vytiskneš na formát A4 je toho vidět až dost, např. Hlava s čepicí, registrační značka vozu, a celá situace včetně náklonu vozu, protože má přední kola na chodníku - i když bylo dost místa na přilehlém parkovišti! Bez panoramatického objektivu není šance toto vše zachytit asi jinak. Navíc jsem zavolal na 156, aby řešili auto parkující na chodníku (a na zákazu) a operátorka mi sdělila, že nikoho nepošle. Až si sám vyfotíš MP při přestupku pěkně zblízka, tak to sem taky pošli :) .Nezapoměň, že fotíš klidné, hodné a milé MP, nikoliv zdivočelou a utrženou šílenou zvěř někde v pralese.
21.5.2004 14:37
Eraser (neregistrovaný)
RE: Parkování a MP
Tak to jo... Já myslel, že to auto bylo takhle "zaparkované" a posádka někde fuč.
21.5.2004 19:13
xicht53 (neregistrovaný)
RE: Parkování a MP
Neděláte z komára vemblouda?
21.3.2008 15:44
pavel2  (Nováček)
RE: Parkování a MP
přesně tak !!!souhlas
21.3.2008 15:43
pavel2  (Nováček)
RE: Parkování a MP
myslím,že pan Krám má hovno co na práci,zřejmě je to nerudnej dědek,kterej ani fotit neumí.chtěl bych ho vidět,kdyby mu ukradli v paneláku ze sklepa kolo nebo něco podobného,tak by ječel kde jsou ti policajti a vůůůůbec by mu nevadilo kde parkujou.je to hnidopich
10.12.2004 08:14
Tom (neregistrovaný)
Parkování v Hradci Králové
Tak jsem si včera přečetl v tisku slova jednoho hradeckého zastupitele ,že pro lidi kteří bydlí v centru města, by mělo být parkování před svým domem luxus. Nevím tedy, kde by měli parkovat, aby to luxus nebyl. Považuje snad pan zastupitel , který bydlí v rodinném domku, za vymoženost zastavit auto před svým domem. Vůbec převládá názor, že bydlet v centru města je něco luxusního, za což je nutné náležitě zaplatit. Myslím si, že Ti lidé již za to platí a to svým zdravím. Zkuste si otevřít okno na čertsvý vzduch na takové Gočárově třídě, Ulrichově náměstí nebo Střelecké třídě. Je to luxus jezdit 20 minut kolem svého bydliště, aby jste mohl zastavit a vyložit náklad z auta? Domnívám se, že luxusní to je, ne pro v místě bydlející, kteří prakticky jinou možnost nemají, ale pro úředníky kteří v centru pracují a pohodlně se dovezou až před dveře svého úřadu. A myslím že to nevyřeší ani nová parkovací místa v samém centru města.V mžiku se zaplní, neboť uředníků přibývá a budeme na tom stejně. Jen se zvýší zatížení smogem a prachem z přibývajících aut.
Současná kapacita středu města je vyčerpána a nevidím důvod proč ji ještě zvyšovat.Vybudováním velkého parkovacího domu v lokalitě Aldis ,odkud je do středu města 5-10 minut, zpoplatněním vjezdu do centra by ubylo aut a procházka pro zdraví taky není špatná.
10.12.2004 13:22
Pepek z HK (neregistrovaný)
RE: TOM
Se odstěhuj na periferii a můžeš si před byt postavit auta 2 nebo 3, když se ti zachce. To ti nestačí regulovaný nájemný? Vyhradit parkoviště se ti zachtělo a samozřejmě zdarma.
13.12.2004 12:58
Ivana (neregistrovaný)
RE: TOM
Závidíte regulovaný nájemný? A kde bydlíte vy? V paneláku, kde jste si mohl byt koupit za pár desítek tisíc? Ten pak samozřejmě můžete výhodně prodat za milon a půl. Ale lidi, kteří sice mají regulované nájemné, ale bydlí v domě, který je ve vlastnictví soukromníka, mají smůlu, byt samozřejmě nemůžou vyměnit i když by rádi (není s kým). A regulované nájemné je už dneska vyšší než nájem v družstevních bytech a neustále se zvyšuje. S tím souvisí i parkování. Jak by se Vám líbilo parkovat před panelákem a za parkování platit?
13.12.2004 14:32
Xaver (neregistrovaný)
RE: Ivana
Asi bys nejdříve měla mít pár informací, než se rozčílíš. Měla bys vědět, že v družstevním bytě se neplatí nájem, ale platí se za služby s bydlením spojené (to jsou energie, údržba, provoz domu.....). Dále bys měla vědět, že cena bytu při prodeji se řídí nabídkou a poptávkou. Tedy lze ho prodat třeba až za 1.5 milionu Kč, ale také za byt nemusíš dostat víc než pár tisícovek. Také stojí za zjištění, že koupil-li někdo byt za pár desítek tisíc, musel vynaložit postupně několik set tisíc na opravu, údržbu atd. nejen bytu ale i celého domu.A chceš-li bez problémů parkovat v centru přímo před vchodem, můžeš si místo nechat vyhradit, samozřejmě za úhradu.
Ale stejně ti psí obludy budou dům i auto obechcávat a chodník obesrávat, jejich majitelé budou se zájmem čučet na své miláčky a pak s nimi odkráčí, aniž by se namáhali s úklidem.
13.12.2004 19:56
xicht53 (neregistrovaný)
RE: Ivana
Včera jsem viděl v TV, jaký problémy mají s psími exkrementy v Paříži. Kam se na ně tady hrabeme. Sice tam jezdí borec na motorce a luxuje ta hovínka, přesto mají řadu úrazů, kdy se po nich někdo smekne. Okopčili jsme od nich pláž, třeba i psího hovnoluxu se tady dočkáme.
13.12.2004 21:05
Eraser (neregistrovaný)
RE: Ivana
Dnes odpoledne jsem ušel pár set metrů po chodníku v centru města a po příchodu domů jsem zjistil, že mám na botě psí exkrement...
14.12.2004 23:10
matěj (neregistrovaný)
RE: Ivana
Zaspals dobu Xavere, hovnolux už v Hradci dávno máme! Nejezdí s ním sice na motorce, ale je namonován na kárce a tu tlačí pán ve slušivém oranžovém obleku. Vídávám ho občas v Sukových sadech, případně jeho stroj parkuje před bufetem PRAHA.
15.12.2004 09:28
Eraser (neregistrovaný)
RE: Ivana
Pokud dobře vidím, to o hovnoluxu napsal Xicht, ne Xaver. Ono je to oboje od X, ale stejně...
15.12.2004 22:58
Matěj (neregistrovaný)
RE: Ivana
Mea culpa, mea maxima culpa...Hluboce se omlouvám p. Xaverovi, ten má problém psích exrementů dokonale zmáknutý, takže o hovnoluxu už dávno ví...
19.1.2005 15:48
číro (neregistrovaný)
RE: Ivana
Kárka po HK jezdí, ale jezdí tady i motorová terénní čtyřkolka a docela jí to sálo. Jen houšť!!!
13.12.2004 22:31
Eraser (neregistrovaný)
RE: TOM
To myslíte vážně? Měnit byt, který vám nepatří? Jak si můžete osobovat právo disponovat s cizím majetkem? S bytem/domem může disponovat pouze jeho majitel !
20.10.2008 15:43
jabkac  (Nováček)
RE: TOM
Ano souhlasim. Jen cas pokrocil a ten byt co si skoro vsichni na sidlisti mohli odkoupit a samozrejme odkoupili uz bezne nabizeji v cenach garsonka za 1,5 melounu, 2+1 za dva melouny a 3+1 klidne i pres 3 melouny. Takze mesto jim vlastne darovalo pekny penize. U nas v centru HK prisel restituent a z bytu, ktery jsem si na vlastni naklady zrekostruoval z prasive pudy zasrane od holubu a pak 30 let udrzoval a vylepsoval mi ted vymeri trzni najemne. Kdyz na nej nemam tak me vystehuje z bytu, ve kterem jsem si vlastnima rukama ze svych penez udelal vse na miru, takze to nejde vzit s sebou. Tim padem po opusteni takoveho bytu nemam byt zadny, penize za nej nedostanu a skoro nic si z nej neodstehuji i kdyz je to moje. Ten kdy koupil svuj byt na sidlisti za par sprdliku a proda ho za miliony si muze za ne postavit domecek nebo koupit jiny byt treba v centru. Ja musim platit nerealne najemne nebo odejit s holym zadkem a po 30 letech investovani do bydleni zacit nekde od NULY.
3.11.2008 18:23
Martina  (Nováček)
RE: TOM
4 JABKAC: A co je na tom jako špatnýho? 30 let sis žil v bytě skoro zadarmo tak máš mít našetřeno !! Já si musela koupit byt za 2 500 000,- a nikdo mi taky nic nedal. To mám nejradši když si stěžujou šmejdi kteří žili několik desítek let ve státním skoro za nic, prd našetřili a teď maj ještě drzý kecy. Sorry ale tohle mně fakt točí.
4.11.2008 08:59
pepicek  (Nováček)
RE: TOM
Mimochodem jeste lepsi jsou ti, kteri si stezuji, ze jim stat (mesto) prodava byty jen o milion levneji, nez je trzni cena :)

4 JABKAC - pokud je to tam tak super a vsechno na miru, neni nic jednodussiho, nez se s majitelem domluvit a odprodat mu to... Jinak si to vzit s sebou i kdyz vam to nic neprinese :)
10.5.2005 11:58
mmmm (neregistrovaný)
RE: TOM
Jo, ale před svůj. Jenže většina těch jak říkáš z periferie" staví své vozy ( a nikoli osobní) pod okna sousedům, smrdí jim výfuky do oken, zbytečně tůruje motory.... A to je lepší???
10.12.2004 14:59
Jarda (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Když se teď staví nový byt, tak se s ním automaticky počítá i s parkovací plochou. Tu si musí nový majitel bytu taky koupit. Kolik ty jsi zaplatil za to, že ti může stát auto před barákem. Si kup garáž na Pouchově za sto tisíc a parkuj auto tam!
Jo hochu, časy se mění, aut je víc a _všichni_ se tomu musíme přizpůsobit.
18.12.2004 11:01
Eraser (neregistrovaný)
pěší zóna
Na pěší zóně před a mezi budovami Pedagogické fakulty a Fakulty informatiky a managementu na náměstí Svobody po několik měsíců vidívám parkovat několik aut. Pořád ta stejná. A neviděl jsem na žádném z nich botičku nebo že by městští stážníci řešili s majiteli přestupky. Zatímco v ulici na nábřeží když některé auto přesáhne předkem byť jen 10 cm za značku zákaz vjezdu, hned má botičku. Něco tady smrdí korupcí, protekcí, známostmi...
19.12.2004 00:29
Xaver (neregistrovaný)
RE: pěší zóna
Však ty bys kamarádovi taky botu na jeho kraksnu nenasadil.
20.12.2004 08:36
Phavel (neregistrovaný)
RE: pěší zóna
Taky jsem to zpozoroval, když zaparkujete drze přímo před budovou PDF(na pěší zóně), tak vám nejspíš nic nehrozí, ale za tou značkou u gymnázia to máte jistý.
12.1.2005 22:00
Eraser (neregistrovaný)
RE: pěší zóna
Téměř denně tam parkuje "vytuzená" stříbrná Škoda Octavia s chrudimským číslem, modrý Ford Connect bez čísel a občas modrý Opel Astra s pražským číslem...
19.1.2005 15:52
Ťuňťa (neregistrovaný)
RE: pěší zóna
To je prča :-) Práskat se nemá, ale hlásit se to musí....
19.1.2005 17:22
Eraser (neregistrovaný)
RE: pěší zóna
;)
26.12.2004 21:38
Milada (neregistrovaný)
Krásně vyřešili parkování v Masarykově ulici, nešlo by něco podobného udělat i na jiných ulicích na sídlištích. Taková M. Horákové se k tomu přímo nabízí. Nebo alespoň povolit parkování ve večerních hodinách, kdy je provoz minimální. Když to jde na Gočárově třídě, v centru města, mohlo by to jít i na sídlištích. Stačilo by pod zákaz zastavení dát cedulku třeba "7-19"
14.1.2005 09:36
Bože (neregistrovaný)
Plně s vámi souhlasím a takových míst je víc. To by se o to musel někdo zajímat, kdo tam asi bydlí. Místo toho jsou všude zákazy stání a projede tam jeden autobus za hodinu.
18.1.2005 15:57
babka (neregistrovaný)
parkováním parkování, dostupnost,
osoby nepohyblivé, (vozíčkáři, o berlích) to vůbec nemají lehké, ať už je vzezte k lékaři nebo na úřad, stejně musejí kus jít, protože jsou všude nacapená podnikatelská auta, protože i prostory poliklinik se bohužel pronajímají ... A vyhrazená místa? V jednom městě, nebudu jmenovat, nechci jim působit nepříjemnosti to vyřešili takto: Vozíčkářská značka na zemi a nbad tím nápis, cituji" zde parkují tělesně postižení a pak jen bezohledné hyeny, kteří si taky říkají řidič" A věřte, pro auto s vozíčkářskou značkou místa byly!
18.1.2005 17:07
Nebelman (neregistrovaný)
RE: parkováním parkování, dostupnost,
Ty hyeny často parkují na vyhrazených místech v Carefouru.
19.1.2005 22:31
Hyena (neregistrovaný)
RE: parkováním parkování, dostupnost,
Víte, že mi to je úplně u p....e, jak mě oslovují, :-)
21.1.2005 07:40
chromajzl (neregistrovaný)
parkování
Čau hyeno, to je přece všem jasný. Však ty taky se někdy budeš belhat o berlích přes celé město, boží mlýny melou pomalu, ale jistě!
21.1.2005 13:38
Martin A. (neregistrovaný)
vozíčkáři?
Myslím si, že parkování na místech vyhrazených pro vozíčkáře je neslušné a neomluvitelné. Ale kdopak je to ten vozíčkář, kdopak je to ta osoba invalidní natolik, aby měla právo na těchto místech parkovat? Všiměte si například, kolik lidí při parkování ( třeba v hypermarketech ) zneužívá tuto značku. Jsouc obtěžkáni nákupy jim nikterak nevadí jejich postižení, ale popojít pár kroků by jim asi ublížilo. Tito protekční hajzlíci, kteří vyhandlovali tuto značku kdesi na úřadě od svých známích, nebo za úplatek, kazí jméno postiženým spoluobčanům a zasloužily by po zásluze potrestat nejméně tolik, jako řidič ktrerý na vyhrazené místo zaparkoval neoprávněně.
21.1.2005 14:01
Petr (neregistrovaný)
RE: vozíčkáři?
Všechno je "o lidech", nehádejte se. V každý kategorii lidí najdete padouchy i hrdiny. K invalidům (opravdovým)chci jen říct, že je asi víc chápu. Mám invalidní maminku, kterou občas vozím svým autem a využíváme k tomu označení. jsem š´tastnej když máme kde zaparkovat a můžu tak mamču přemluvit a vzít ji nejenom k doktorům, ale i třeba do Cinestaru na pěknej film. Nemá cenu se hádat, parkovacích ploch je zkrátka asi míń nežli našich aut a to je příčina problému.
26.1.2005 13:59
Eraser (neregistrovaný)
RE: vozíčkáři?
Invalidní spoluobčané, kteří nejsou odkázáni na vozík nemohou za to, že označení jejich auta je shodné s označením aut vozíčkářů. Toto označení se vydává spolu s průkazem ZTP a ten mají lidé s těžkým postižením pohybového aparátu (nohou, páteře...). A i když se jakž takž pohybujou po vlastních nohách, ten pohyb jim dělá potíže. Ale vy jste zaslepen závistí, že mohou parkovat na těchto místech blízko vchodu. A představte si, že někteří mají i vyhrazené místo na parkovišti před svým bydlištěm přímo pro své auto. Co kdybyste se radši staral o sebe a ne jejich nákup? Ti lidé by byli zdraví a pohybovali se normálně než aby měli nějaké značky a nechali si nadávat od závistivců, kteří nevědí, o čem mluví a svědčí to o jejich úrovni.
26.1.2005 14:02
Eraser (neregistrovaný)
RE: vozíčkáři?
Oprava: ... by byli radši zdraví...
27.1.2005 21:50
Martin A. (neregistrovaný)
RE: vozíčkáři?
Milý pane, nevím proč zde, na tomto foru neustále fízlujete a každého opravujete a káráte. Jste snad nějaký admin, který je pověřen správou?Nebo snad zdejší cenzor? Toto forum slouží pro všechny lidi a jejich názory a ty se pochopitelně každému nemusejí zamlouvat. Bohužel jsem nenašel ani jeden Váš příspěvek, který by se neotíral o nějakého přispěvovatele a rozvíjel by zdejší debatu. Toto všechno zase svědčí o Vaší úrovni...
27.1.2005 22:08
Martin A. (neregistrovaný)
RE: vozíčkáři?
Ještě něco pane ERASERE, kdybyste pozorněji četl můj příspěvek, snad by jste pochopil, že nepíši pouze o vozíčkářích tj. o lidech upoutaných na invalidní vozík, nýbrž o všech postižených spoluobčanech. Pochopitelně každý ví, že se z průkazem ZTP vydává značka totožná se značkou vozíčkáře. Mě jenom vadí lidi kteří, tuto značku zneužívají...jak jistě víte, tento problém se velice rozrostl a nejenom v našem městě. Já nevím jestli Vy máte nějaké zkušenosti se závistí, když o ní tak pěkně píšete a přesně víte jak to s ní chodí, ale mohu vás ujistit, že tuto vlastnost postrádám a rozhodně nejsem líný ujít o pár kroků navíc.
28.1.2005 11:54
Eraser (neregistrovaný)
RE: vozíčkáři?
Na toto fórum chodím dlouho a názorů jsem myslím napsal dost k mnoha tématům (protože mě dění v našem městě zajímá a nejsem lhostejný) a nemyslím si, že bych někoho káral. S tím zneužíváním - neumím si představit, jak získá člověk průkaz ZTP aniž by měl postižení pohybového aparátu. On je to docela dlouhý byrokratický proces, kde je vyžadováno x potvrzení od různých lékařů a pak to ještě musí schválit magistrát nebo obecní úřad pověřené obce. A pokud někdo jede autem člena rodiny nebo známého, který je držitelem průkazu ZTP a má na autě označení, tak vězte, že označení auta platí pouze s průkazem ZTP, ve kterém je zapsáno číslo označení na autě a prý to policie dost kontroluje.
30.1.2005 02:29
gogo (neregistrovaný)
RE: Martin A.
Martine, není to od Vás první reakce takového typu a tak mně to už nedalo. Jak to vidím, jste asi neskutečně malicherný a nerudný člověk. To musíte mít těžký život, chlape, to Vám teda nezávidím. Co Vás tak asi prudí? Jste doma pod pantoflem? Cítíte se nedostatečně ohodnocen v práci? Nebo se cítíte tak nějak všeobecně lidstvem nedoceněn? Nejspíš mě hned setřete, že Vás taky kárám a fízluju, ale přece jen si dovolím k Vám promluvit - smím, ano? V diskusi na nějaké téma je logické, že kromě vyjadřování se k danému tématu se přirozeně rozvíjí také polemika mezi různými názory a účastníci diskuse tedy na sebe navzájem reagují. Kdyby tomu tak nebylo (a bylo to tedy tak, jak požadujete Vy), nebyla by to diskuse, ale pouhý sled monologů. Mám dojem, že toto je diskusní fórum, takže pokud máte pocit, že Vy se svými názory jste nedotknutelný, nikdo na ně nesmí reagovat, natož aby nesouhlasil, tak sem prostě nelzte a ušetříte si rozčilování. Podle Vašich příspěvků soudím, že máte docela rozhled, ale nepodléhejte klamnému dojmu, že jste jediný takový a všichni ostatní by Vám měli padat k nohám. Věřte mi, že když nebudete brát každý nesouhlas, ironii či třeba jen mylný dojem, který někdo mohl z Vašeho příspěvku objektivně získat, jako osobní útok, sobě i svému okolí tím velmi prospějete. Jo a tenhle příspěvek tak taky neberte:-)....
30.1.2005 17:35
NIKI (neregistrovaný)
chybí!
Straučně,jasně,výstižně,parkovací místa v HK chybí.Přála bych si třeba více neplacených míst u Aldisu,u Staráče....PA PA
8.2.2005 14:12
W - HK (neregistrovaný)
parkování v HK
Pro zlepšení parkovací situace v centru HK by stálo za úvahu i lepší využití prostoru na Ulrichově nám. Namísto dosavadního mramorového buzerplacu by se celá tato plocha dala vybagrovat a zřídit jedno podúrovňové parkoviště pro pěknou řádku aut a nahoře by se pak plocha dala zatravnit, umístit chodníčky, lavičky, trávník s nějakou tou květenou atp. Náměstí by celkově ožilo a zútulnilo by se, nemluvě o vzhledu.
Pořádat nástup vojáků a podobné akce, jaké se tu občas odehrávají lze i na (k tomu myslím důstojnějším místě) Masarykově náměstí. Když už naši nevkusní zastupitelé udělali z "Masarykáče" mrtvé místo tím, že celou plochu vydláždili, vyhnali odsud dopravu a zeleně stejně nepřibylo (nemluvě o té hnusné kašně, kterou si nejen místní, ale hlavně turisti pletou s odpadkovým košem, či nádobou na zvratky obyvatelstva, pokud je nevolnost zastihne po zjištění, za co se zas ti naši těžce zkorumpovaní měští "konšelé" hodlají utratit veřejné prostředky - viz. pláž na Labi, investice do fotbalového klubu, který stojí za h..., a podobné nesmysly.).
19.2.2005 22:18
Matěj (neregistrovaný)
RE: parkování v HK
S tím urlichákem bych brzdil. Zhruba tak, jak vypadá ho asi před 75 roky navrhl Gočár. Plocha byla betonová. Tou dlažbou z leštěného kamene ho doprznili v 70. letech komanči, kteří nechali najednom konci vybudovat vodotrysky a na druhém stála socha samotného velkého Gottwalda. Říkalo se mu tehdy Náměstí dvou prezidentů (na jedné straně má Gottwald sochu a na druhé Husák rybníček). Co se týče zeleně, jsou relativně nedaleko 2 parčíky (mezi Mánesovou a Ambrožovou a mezi Mánesovou a Střeleckou ulicí). Pokud by měla být zeleň na urlicháku využívána a udržována podobným způsobem jako ty parčíky tak teda "pozdrav Pán Bůh"!! Kromě toho nevím, jak je to s možnostmi podzemních prací v této oblasti. Četl jsem cosi o tom, že celá tato oblast leží na navážce v bývalých slepých ramenech Labe.
25.4.2005 16:16
Eraser (neregistrovaný)
RE: parkování v HK
To, že Ulrichovo náměstí navrhl Gočár před desítkami let, neznamená, že to je posvátná kráva, na kterou se nesmí sáhnout. Kdyby byli památkáři ve středověku, pořád bysme žili v zemljankách :-)
10.2.2005 15:51
Nebelman (neregistrovaný)
parkování
Také by pomohlo, pokud by se auta dlouhodobě nepoužívaná uskladnila někde v parkovacím domě nebo parkovací ohradě. Ale to by asi stejně narazilo na výši platby za úschovu. Tak zůstanou na ulici blokovat parkovací místa těm používaným.
11.2.2005 10:08
Radek (neregistrovaný)
dotázek ...
Myslíte si, že budou lidé využívat chystaný parkovací dům v lokalitě "Jitřenka"? Spádová oblast tohoto parkování je cca od Tesca k nábřeží a to jsem asi ještě optimista. Ale když vidím, že mnozí by nejraději zastavili přímo přede dveřmi obchodu (úřadu), kam právě jdou, nechce se mi věřit, že půjdou třeba i 10 minut pěšky od svého plechového miláčka ... obzvlášť, když budou muset (zcela logicky) v parkovacím domě zaplatit, kdežto u krajnice po zapnutí všech blinkrů je to nestojí ani korunu. Pokud se nezmění myšlení lidí, tak nás nezachrání žádné sebelepší parkovací domy - tedy pokud nebudou na každém rohu :-)
btw: ozelenit Urlichovo náměstí ? To se musím vážně usmívat - ano, zeleně není nikdy dost, ale město tvoří i tzv. městské prostory a někdy i (zdánlivě nudně) vydlážděné. Podzemní parkoviště by tam bylo naprosto vhod - nedělám si však iluze - to by asi jen tak někdo nezaplatil. A Masarykovo náměstí ? Mě osobně se nová úprava moc líbí (pravda, ta první etapa pěší zóny je o něco útulnější, než ta druhá) - najděte si nějakou starou fotku celého náměstí a omšelých fasád a ten rozdíl nelze popřít. Kašna ? - po odeznění prvních emocí není zase až tak špatná - za odpadky a jiné ničení samotná "kádě" přece nemůže! Když se někdo chová jako prase, tak zničí vše a neváží si ničeho :-(
7.3.2005 03:10
Martin Samohrd (neregistrovaný)
RE: dotázek ...
Pane Radku, Váš názor na principy parkování a chování řidičů je přesný. Je totiž přirozeným a normálním chováním řidičů, že se snaží dojet až k cíli své cesty. Automobil umožňuje realizovat cestu "od dveří ke dveřím", tak proč by měli chodit pěsky, že? Je-li ale parkovací prostor u dveří, před domem, v ulici, okolo bloku či v celé centrální oblasti města zaplněn parkujícími a odstavenými automobily, nezbývá než jezdit okolo bloku a čekat na volné místo v blízkosti dveří, nebo zaparkovat u dveří někoho jiného a s pocitem trpkosti a příkoří si odšlapat zbytek cesty. Jít pěšky a ještě k tomu zaplatit v garážích? To je již vnímáno jako nespravedlivost či pošlapání občanských práv.

Máte pravdu, z tohoto pohledu stavba hromadných garáží u Jitřenky opravdu nic moc neřeší. Vezmeme-li si za příklad ta města kde postavili pouze prázdnotou zející hromadné garáže a okolo nich se zadarmo parkuje všude tam, kam se auto vejde, jsou Vaše pochybnosti oprávněné. Tudy cesta pochopitelně nevede. Aby byl parkovací problěm ve městě úspěšně vyřešen, musí být parkování systémově organizováno a regulováno. Pokusím se zde napsat některé nezbytné zásady, kterých musí být dosaženo, aby mohl být parkovací systém funkční :

1) Jako základní premisa musí být přijato vědomí, že je-li parkovaní či odstavení automobilu realizováno ve veřejném prostoru, musí být zpoplatněno jako každý jiný dočasný zábor tohoto prostoru. Odložím-li auto (tedy svoji věc) na ulici, zabírám, znehodnocuji ale hlavně používám ke svému prospěchu uliční prostor stejně tak, jako ho používají zpoplatněné restaurační zahrádky, zařízení staveniště, prodejní stánky, reklamní objekty atd.
2) Cena za použití veřejného prostoru musí mít regulační schopnost. Tzn. pomocí cen se ve stanoveném území reguluje počet stojících automobilů. Platí : čím větší poptávka, čím atraktivnějčí místo, tím vyšší cena. (Tzn. pohyblivá cena, rozdílná podle místa). Z důvodu zvýšení výkonu parkovišť (tj. zvýšení obratu vozidel) musí být cenou preferována krátkodobá stání.
3) Jestliže v centrální oblasti města 33% automobilů rezidentů neopustí minimálně za 24 hodin svá stanoviště (tj. cca 850 odstavených vozidel) a zabírají tam pouze místo parkujícím, nezbývá nic jiného než je cenovou politikou přesunout do hromadných garáží. Dovedu si představit, že tam budou stát za režijní poplatek nebo zpočátku dokonce i zadarmo. Ceny za použití parkovišť a garáží musí být provázané a nemohou být tvořeny odděleně. Automobilisté parkující v ulicích budou tak nutně dotovat investice a provoz garáží.
4) Město nesmí podlehnout tlakům rezidentů a návštěvníků, jejichž pochopitelným zájmem je za parkování neplatit nic. Mnoho jiných dobře pastavených projektů parkovacích systémů zkolabovalo zásahem politiků, kteří před volbami dostali strach z nevole občanů a zpoplatnění parkování odvolali nebo zdeformovali.Celý parkovací systém tak musí provozovat a řídit nejlépe jedna právnická osoba, která bude investovat do staveb garáží a provozu parkovišť, stanovovat a vybírat poplatky z parkování a bude pod sankcí městu smluvně odpovědná za naplnění dohodnutých cílů. Město bude pouze kontrolovat plnění termínů a objemů těchto cílů.

Konečným výsledkem takovéhoto parkovacího systému musí být nejen stále volný potřebný počet parkovacích stání v garážích i na uličních stáních, ale především uvolnění veřejných prostor pro další funkce (pobytové plochy pro pěší, cyklistické stezky, zeleň atd.) a zvýšení jejich obytné kvality. To, že se nejedná o nereálný cíl, můžeme vidět v některých evropských městech, kde so občané i politici uvědomili, ža k nákladům automobilisty patří nejen několik set tisíc korun za pořízení auta, několik set tisíc korun za jeho provoz ale i několik desítek tisíc korun za jeho odložení na cizím pozemku. Odměnou jim za to je bezproblémové parkování a město, ve kterém se dají pohodlně užívat ulice a nejen na nich pouze přelézat skladiště automobilů.

Pane Radku, jak vidíte, z tohoto pohledu by neměla být stavba garáží u Jitřenky zbytečná. Je-li to první krok na začátku cesty budování městského parkovacího systému, radujme se. Bude-li to nakonec likvidace dalšího investora garáží a tím i ukázka politické neschopnosti zastupitelů, rmuťme se.

Teď očekávám na moji hlavu nálet hromú a blesků. Nevadí, alespoň se zdejší diskuze hne trochu kupředu. Je o čem hovořit. Problém pochopitelně neni tak jednoduchý, jak jsem ho zde mohl na pár řádcích popsat. Zdraví Vás Samohrd

7.3.2005 09:08
Radek (neregistrovaný)
RE: dotázek ...
Děkuji za vyčerpávající odpověď pane Samohrde. Osobně k ní nemám žádných námitek - ani já nepovažuji parkovací dům u Jitřenky za zbytečný, ale jak vyplývá i z Vašeho příspěvku, je zřejmé, že to musí být jen začátek řešení celého systému parkování. Souhlasím i s jistou regulací u rezidentů - podle mého názoru by měli také platit nějaké parkovné s tím, že bude jednak zvýhodněné (třeba na základě dlouhodobých poplatků) a pak by také měli mít "své" místo jisté. Jistě teď budou (oprávněně) namítat, že na sídlištích se parkuje zdarma. A musím přiznat, že spravedlivé by bylo vybírat i tam. Nedovedu si sice představit, který komunální politik by se odvážil s takovým nápadem přijít ... ale pokud by se jednalo opět o jakési rezidenční karty např. na rok za XXX Kč s přiděleným místem, tak proč ne? A jeslti by se zajistilo, že vybrané peníze půjdou opět na zlepšení parkování a komunikací, tak opravdu není třeba nesouhlasit. Zásadní je ale řešení komplexní - např. už v minulém příspěvku jsem se rozlítil nad arogantními "blikači", kteří si prostě zastaví tam kde potřebují a ostatní ať se přizpůsobí - ve chvílo, kdy za to pokaždé dostanou pokutu už si to časem rozmyslí ... ale to už je zase na jiné téma, že páni strážníci ? :-)
7.3.2005 15:34
Eraser (neregistrovaný)
RE: dotázek ...
Pokud bych platil za parkování na sídlišti před svým bydlištěm řekněme roční poplatek a měl tak pronajaté nějaké konkrétní parkovací místo, kam by se mně nikdo jiný nemohl postavit (jinak bych ho mohl nechat odtáhnout), nejsem proti placení i na sídlištích. Ale nerad bych aby to bylo třeba jako pražské městské části Praha 1 (nevím, jestli už to není i na Praze 2), kde rezidenti platí za parkování, ale nemají pronajaté parkovací místo a stává se, že nemají ve své zóně placeného parkování kde parkovat.
7.3.2005 19:08
sniffer (neregistrovaný)
RE: dotázek ...
Jenže, docela by mě zajímalo, jak byste chtěl každému na sídlišti přidělit parkovací místo, když míst je málo. Takto byste obsadil i místa jen občasně využívaná a tím pádem byste potřeboval min. dvojnásobnou parkovací kapacitu. To samé platí pro město. Proč si myslíte, že Praha si sice nechává za parkování platit, ale negarantuje místa? Protože to není kvůli prostorovým předpokladům možné. Nebo byste chtěl rozdávat parkovací místa systémem, kdo dřív přijde, ten dřív mele? Nebo ještě lépe, parkuje ten kdo víc zaplatí?
7.3.2005 21:47
Eraser (neregistrovaný)
RE: dotázek ...
Nejspíše to poslední, to by asi bylo nejvíc spravedlivé a průhledné (vyloučení korupce, kdyby to přiděloval nějaký úředník). Zpoplatnil (pronajal) bych místa na kolmé stání. Místa podélně u chodníku bych nechal volné. Myslím si, že by nebyl zas takový přetlak poptávky nad nabídkou. Ona největší poptávka je po tom, co je zadarmo. Spousta lidí by radši než placení stála podélně a zadarmo a dlouhodobě nepoužívaná auta by se přestěhovala na vesnice do stodol nebo na zahrady.
7.3.2005 22:27
sniffer (neregistrovaný)
RE: dotázek ...
no právě, největší poptávka je po tom, co přináší co největší užitek za co nejnižší cenu. A protože užitek z podélného stání je stejný jako z kolmého, myslím, že parkovací místa by si koupily maximálně firmy a rezidenti, kteří by chtěli mít klid (podle mého názoru minorita). a ostatní by jezdili kolem a čekali, až se nějaké místo uvolní. A to podle filosofie: "přece nebudu platit za něco, co je zadarmo".
7.3.2005 22:50
Eraser (neregistrovaný)
RE: dotázek ...
Já to teda soudím podle sebe - nesnáším parkovat podélně. Myslím, že auto je tak zranitelnější - když stojí u chodníku, je víc na ráně kolemjdoucím vandalům.
7.3.2005 22:55
Eraser (neregistrovaný)
RE: dotázek ...
Jinak ve své úvaze o zpoplatnění kolmých parkovacích míst a nechání bezplatným stání podélně vycházím z toho, že ulice, silnice je veřejná, zaplacení z daní všech a slouží k dopravě a vybírat poplatky za stání na ní je snad dokonce protizákonné (nebylo by od věci do toho trochu šťourat na místech, kde se za takové stání vybírá). Plochy s kolmými parkovacími místy (úparkoviště) jsou vybudované přímo k parkování a tam je myslím vybírání poplatku oprávněné.
4.4.2005 10:32
Ivan Fanderlik (neregistrovaný)
Parkování na Benešově třídě?
Pan Dr.F.ULRICH a prof.arch.J.GOČÁR by se asi obrátili v hrobě.

Neuvážený návrh koncepce(i když předběžný) řešení nedostatku parkovacích míst na sídlišti Moravské předměstí,zrušením jednoho směru Benešovy třídy,je příkladem neschopnosti současné politické reprezentace řešit ,,na úrovni“ tyto problémy.Pan Dr.F.Ulrich a zejména prof.arch.J.Gočár by se zřejmě obrátili v hrobě kdyby tušili,čeho jsou dnešní,,urbanisté“schopni a komplexně nechápou budoucí vývoj města.Doporučuji jim,aby si alespoň pro osvěžení paměti přečetli,jak se regulační plány města Hradce Králové tvořily;vždy s mnohaletou perspektivou (viz.:Hradec Králové a okolí,Nakladatelství Service des pays,1932,Praha-Berlin-Basilej;část Reguleční plány města Hradce Králové od Ing.K.Friedricha-městského vrch.stavebního rady).
Samozřejmě,Benešově třídě chybí napojení na starší zástavbu historického centra města,ale tento problém již měl být vyřešen v době,kdy město mělo dost finančních prostředků z velké privatizace.Tak by bylo možné řešit i problematiku ,,mrtvého“prostoru v této oblasti.
1.5.2005 09:22
franta (neregistrovaný)
Docel by se mi líbilo, a myslím že nejen mně, kdyby se třeba ulice M. Horákové upravila stejně jako třída J. Masaryka. Dokonce si nyslím že je to ještě výhodnější, protože tam je daleko menší provoz. Jenže, když tam začali lidé parkovat, místo úpravy pro parkování přišel zákaz. Alespoň kdyby se tam dalo parkovat přes noc, provoz je tam po 19 hodině úplně minimální a když je tato úprava možná na Gočárově třídě, co brání tomu aby byla tady????
2.5.2005 18:02
tonda (neregistrovaný)
čte vůbec někdo tyto komentáře a návrhy ???
2.5.2005 23:28
Petr V. (neregistrovaný)
Parkování v Hradci Králové
Všichni žehráte na nedostatek parkovacích míst v centrálních částech Hradce, jenomže si neuvědomujete, že už předchůdci našich milých čelných představitelů města v čele s panem exprimátorem Dvořákem, těžce zaspali dobu (ostatně nejen v otázkách dopravy). Dobře si jako řidič pamatuji, jak v Hradci postupně doprava narůstala. Už po roce 1994 to bylo poměrně hodně znatelné. Nikoho z vedení města ani nenapadlo se skutečně reálně touto věcí zabývat. Nemám na mysli různé projekty a studie, protože těch bylo skutečně dost. Nerealizovalo se ale vůbec nic. Naopak se v tisku stále objevovaly články typu: jaký že to má Hradec skvělě vyřešený dopravní systém - parádní druhý okruh atd. Neznalý by měl skoro pocit, že "Salon" republiky je vzorem pro jiná města a že je "za vodou". V současné době si můžeme přečíst o "problémech" (nejen) s parkováním a úžasných plánech na výstavbu garážových domů po celém městě. Jen se tomu směji. Hoši zaspali a teď - doslova za pět minut dvanáct - horečně plánují. Že by betonové lobby nenabízely v dané době dostatečné úplatky? Město přeci mělo peníze z privatizace, ale řídilo se strategií, že lepší neinvestovat, než peníze předčasně utratit (srovnej článek:"Velké investice Hradec teprve čekají" v MF Dnes 9.2. 2005). Ano, možná to po nějakou dobu bylo rozumné (pokud to srovnáme se situací Pardubic), ale toto nekonání trvalo příliš dlouho a jaksi se povolaným pánům vymklo. Teď jsme na tom byti všichni, protože se město snaží nějakým způsobem dopravu regulovat, ale logicky za cenu restrikcí. Platit budeme tak jako tak, ale v současné době je v systému placení dle mého názoru mnoho chaotického a nelogického. Spravedlivější a regulovaný systém parkování bychom již mohli mít, kdyby k tomu byla ovšem v dané době vůle a ochota.
4.5.2005 12:50
Martin (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Naprosty souhlas!!
11.5.2005 13:55
Michal H. (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Vzorovým sídlištěm pro motoristy je podle mě Labská kotlina I. I když byla vystavěna už po válce ještě podle předválečného projektu, tedy v době, kdy auto mělo pár lidí, kapacita parkovišť je dodnes dostatečná. Naopak hned za 2. okruhem v Baarovce jsou 12ti patrové paneláky a u nich nepatrné nudličky parkovišť. Teprve nedávno se ulice opravila a přidala se nová místa. Záleží tedy na kvalitním projektu a předvídavosti jeho autora.
11.5.2005 14:17
Eraser (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
To víte, všem socialistickým režimům je individuální doprava proti srsti, protože dává lidem svobodu (v tomto případě pohybu) a nezávislost a nedá se to moc kontrolovat. Tak proč by tekrát stavěli dostatečná parkoviště když auta měli jen "buržousti"? :-)) V Labské I., která byla stavěna ve dvouletce po válce asi ještě projektanti nebo spíš jejich nadřízení měli ještě zbytky smyslu pro realitu.
20.6.2005 22:33
Eraser (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Dozvěděl jsem se, že parkoviště v Labské I. v dnešní podobě byla vybudována kolem roku 1975. Do té doby tam prý byly jen ty úzké uličky podél domů a parkovalo se najdřív podélně a když aut přibylo, tak šikmo s půlkou auta na trávě.
19.6.2005 10:14
Matěj (neregistrovaný)
RE: Parkování v Hradci Králové
Koukám, že někomu leží exprimátor Dvořák pořád v žaludku, i když je "ex" už asi 7 roků. Poněkud mi to připomíná svádění současných probémů tohoto státo na Klause. Ptá se zde někdo na činnost současného vedení města v čele se sběratelem funkcí (nejlépe placených) "ex" Vlasákem?. Jestli se nemýlím, byl primátorem taky drahnou dobu a nebýt nespokojenosti se socany, která ho vykopla do Bruselu, byl by jím dodnes.
10.5.2005 12:06
z davu (neregistrovaný)
Parkování za peníze v HK
Tak jsem sotva věřil svým očím , když jsem četl včerejší HN. Na policii se chce, aby platila za parkování ve městě. Prý by pak osvobození chtěl každý úředník. Cožpak nejste schopni rozlišit, že policie má lidi chránit, a tedy potřebuje v tom městě mezi lidmi být. Jakpak nás budou chránit asi úředníci, kteří si své zadky musí vozit div ne do kanceláře?! Těm není proč dávat výjimku, aby parkovali zdarma. A pro nedošlápnete na ty, kteří zabírají veřejné prostranství trvale jako parkoviště a neplatí ani haléř! Stačí se podívat po Brněnské od Zvanočky nahoru po levé straně, u lesního úřadu směrem doleva dolů--- a další a další. Páni úředníci města - žijete asi na Marsu, misto v HK, že, nebo máte místo očí korále??
19.6.2005 00:50
toník (neregistrovaný)
M.Horákové
Zmohli se nyní na to že namalovali žlutě obrubníky na žluto aby nikdo neparkoval u vjezdu. Co kdyby se trochu zamysleli a přebudovali tuto ulici tak jako Masarykovu. Nebo alespon tak jako Gočárovku, povolit parkování v noci od 19 do 7. V noci na této ulici stejně nikdo nejezdí. Docela by mě zajímalo proč se tam daly značky se zákazem zastavení. A takových ulic by se v HK našlo více.
24.6.2005 15:30
Lada (neregistrovaný)
parkování
Absolutně souhlasím s Toníkem,na M.Horákové je to šílený,ve večerních hodinách už není kde zaparkovat....jinak ty žlutý obrubáky jsou fakt děsný!!!!A co se týče parkování ve městě...no comment,kdo nezažil,neuvěří! Za chvíli budou automaty i na chodníku a budem platit i za to,že jdem pěšky!
15.8.2005 15:17
MIREK (neregistrovaný)
Problém parkování
To že je v HK někdy problém zaparkovat je obecně známá věc. Aut je prostě více jak parkovacích míst, zvláště před úřady. Dnes jsem marně hledal místo pro zaparkování před FÚ. Zrovna po levé straně vjezdu do podzemního parkingu je zákaz zastavení. Přede mnou jelo policejní auto, které mělo asi stejný problém jako já, ale vůbec si žena v civilu za jeho volantem nelámala hlavu s nějakou značkou se zákazem zastavení. Prostě klidně zaparkovala pod značkou a šla do FÚ. Tak si kladu otázku, jestli má vůbec cenu dodržovat nějaké značky nebo předpisy, když státní orgány, které jsou pověřeny dohledem nad jejich dodržováním, na to z vysoka kálí?
15.8.2005 16:23
Xaver (neregistrovaný)
RE: Mirek
Občan z rodu šťouralů by ji udal a trval na potrestání. Ostatní sledují, vyhodnocují a na nějaké dohody nebo předpisy rovněž kálí.
16.8.2005 07:02
MIREK (neregistrovaný)
RE: Mirek
Chápu Xavere, nejlépe se mají psy, ty serou všude a na všechno. :-)
16.8.2005 07:03
MIREK (neregistrovaný)
RE: Mirek
nebo snad raději "psi".
21.3.2008 15:48
pavel2  (Nováček)
RE: Mirek
určitě psi ! a serou fakt všude
17.3.2008 14:47
Magda  (Nováček)
Staronové téma
Čtu si při kávě další historické téma. Je docela aktuální. To bylo v minulých letech nářků, že není kde zaparkovat. My na Eliščině nábřeží jsme si s manželem koupili parkovací kartu za pouhých 1200 Kč a máme pořád kde zaparkovat. O tisíc procent lepší než před rokem, dvěma i více. Zdá se že toto téma je konečně vyřešené. To ti naši úředníci konečně vyřešili.
17.3.2008 16:48
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Magda
Třem sousedům během jednoho týdne ukradli auto. Jednomu dokonce 2.To je tu náhle místa k parkování.Mám stejnou radost jako Magda, jen houšť, ať se lapkové činí...:-))Nebo kecám?...ale Magdinu logiku to má.
17.3.2008 17:10
Magda  (Nováček)
RE: Magda
O tom jste ale pane Xavere doposud nikde nepsal? Co se tedy změnilo od doby prvních Vašich příspěvků? To se auta dříve nekradla? Po přečtení těchto historických příspěvků zjišťuje že to konečně funguje. Musím přiznat, že ti chlapci z té soukromé firmy to dělají dobře.
17.3.2008 17:22
koo  (Nováček)
RE: Magda
fiktivní,nebo hloupá Magda otravuje zž i tady.
17.3.2008 17:29
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Magda
Ježíšmarjááá, Magdo...přece porozumět psanému textu není zas tak obtížné. Nebo pro vás ano?
18.3.2008 00:29
Roman  (Pokročilý)
RE: Magda
Jestli ona Magda nebude manželkou nějakého toho radního zadrápnutého v Atolu...:-))) V našem Hradečku to začíná pěkně smrdět :-((
18.3.2008 22:25
Dennis.T  (Nováček)
ježííííš..Dobrej den všem
Magda vyjádřila svůj názor a je spokojená, tak jí nechte být...Jestli je pro ni dnes situace příznivější než před tím a je spokojená, tak je spokojená...Já osobně spokejný nejsem, ale Magdě neberu její názor..Tak hezký večííír všem přeji
11.4.2008 20:42
jpxj  (Nováček)
ATOL
Opět jsem viděl na vlastní oči "spolupráci" Atolu a MP. Botička na atomobilu s cizí spz, ne slovenskou. Místo domluvy příjezd MP a auta Atolu a místo domluvy, ten chdák si musl pozvat někoho z hospody aby mu vysvětlili co vlastně provedl, MP odjela a Atol kasíroval. Radost, opět jeden chycený a zaplatil.
15.4.2008 18:03
ne-hradecak  (Nováček)
RE: ATOL
Bude se s Tebou někdo bavit v Praze, Pardubicích, Liberci nebo Bratislavě? Bude Ti někdo trpělivě tolerovat neplacení parkovného v kterém koliv i malém městě v zahraničí? Ze zkušenosti vím, že NE. Tak o čem to je? Proč to tady má být jiné? V čem je ten váš Mechov jiný? Jen ať to tu máte stejné jako jinde ve světě. Jste přeci salon republiky, tak jděte příkladem a podle toho se tam chovejte.
15.4.2008 14:01
pavo  (Nováček)
v Pardubicích je blaze
Nedávno jsem parkoval v Pardubicích před nádražím. Parkoviště obsazené z 50%, cena parkovného 5 Kč za první půhodinu (!!!), 10 Kč za první i další hodiny. V Pardubicích je blaze.
15.4.2008 15:13
ne-hradecak  (Nováček)
RE: v Pardubicích je blaze
Pavo: V HK na Eliščině nábřeží před KB je také 5 Kč. Tak voco jde? Pak se podívej kolik se platí v PA u Zelené brány a Perštýnském náměstí. Ty ceny tam jsou již 8 roků. Tak srovnávej srovnatelné. Víš jak to je s těmi hruškami a jablkama? V HK se máte zlatě. Konečně je kde zaparkovat.
16.4.2008 07:29
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: v Pardubicích je blaze
5 kč na 30 min. Takže když se potřebuješ stavit v bankomatu pro peníze, připočti si k automaticky k bankovnímu platku 5 Kč za výběr, ještě dalších 5 Kč.
16.4.2008 08:25
ne-hradecak  (Nováček)
RE: v Pardubicích je blaze
tak to už porovnáváš hrušky s melounama. Když si jdu koupit rohlík za dvě koruny, také k tomu nepočítám za výběr z bankomatu. Nikdy nevybírám 2 nebo 5 korun. Vybírám 5 000,-Kč najednou tak platím cca 6 Kč za výběr což je 0,0012 Kč na vybranou korunu. No tak Mirku............ :-)
17.4.2008 07:30
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: v Pardubicích je blaze
Myslím, že to není porovnávání ničeho s ničím, je to jen pouhé konstatování, že se mi prodražilo žití v HK. Téměř ke každé službě, kterou zařizuji autem si musím bohužel pžipočíst minimálně 5 kč, ať už je to bankomat nebo třeba nákup v nějakém obchůdku. Čekám, kdy někdo zavede v HK pro všechny obyvatele tzv. vzdušné, tak jako to je zavedeno pro turisty, kteří se ubytují.
17.4.2008 18:33
Phavel  (Pokročilý)
RE: v Pardubicích je blaze
A víte, že to "vzdušné" není špatný nápad! Kdybych měl známé na těch správných místech, založil bych firmu, která by se 30 let takzvaně starala o vzduch ve městě. Představoval bych si to tak, že bych od lidí vybíral poplatky (možná taky podle zón, to ještě nemám vymyšleno), přičemž část peněz by šla do dozorčí rady (se "spřátelenými" lidmi), sobě a svému managementu (tj. kamarádům) bych dal další podstatnou část a zbytek bych platil Technickým službám jako subdodavateli, za vysazování stromů po městě. Moji zaměstnanci by to občas služebními auty projeli zkontrolovat... Ale pánové za těch 30 let bych všechny vysazené stromy na město zdarma převedl! ;-)
17.4.2008 21:37
ne-hradecak  (Nováček)
RE: v Pardubicích je blaze
No tak ..více statečnosti a podnikatelského ducha a běžte do toho..... Nebo pokud je to parkování takový byznys proč si teda sami v tom HK nekoupíte ty akcie té firmy?
25.4.2008 22:45
jpxj  (Nováček)
Atol
Dnes jsem se dočetl že Atol bude rozšiřovat parkovací zony. Je to k nevíře, ale jak může mít takovou podporu na radnici. V podstatě si ve městě dělá co chce.
29.5.2008 22:29
Paja  (Nováček)
Atol
Že já nemám na Radnici strejdu. Hned bych taky založil firmu a město by se staralo o podporu mého podnikání. Ve městě není kde zaparkovat, autem kroužím čtvrt hodiny, než je nějaká mezera. Jediný místa jsou na placených místech Atolu!!! Ale to se normální člověk nedoplatí. Zajímavé, všude ve světě je parkování pro občany podle zón, radní jezdí po Evropě aby viděli jak to je jinde a pak bum a máme tu soukromou firmu, která si mastí kapsu, smlouva v podstatě nevypověditelná.
3.6.2008 13:37
Phavel  (Pokročilý)
RE: Atol
Naši radní uzavírají jenom dlouhodobé a nevypověditelné smlouvy.
3.6.2008 14:04
Dennis.T  (Nováček)
parkování vs Atol
Tak poprvé jsem spokojený s Atolem, díky němu najdu v centru Hradce místečko na zaparkování a zadarmo!!! ale jako fakt,...dříve tam bylo narváno...Aspoň nějaká pozitivní věc:-) Ale jinak....ehm...přeji hezký den
4.6.2008 07:24
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: parkování vs Atol
Jak to děláš, že máš místečko zadarmo? Pouč nás.
4.6.2008 21:18
Dennis.T  (Nováček)
RE: parkování vs Atol
Pááč na parkovišti, kde se dříve dalo parkovat zadarmo,je dnes placené stání...ale asi u 1/4 toho parkoviště je parkování zadara a nikdo to neví a tak tam nikdo nestojí:-)) Dřív tam bylo aut plno:-) Ale to byla jen technická poznámka:-))
4.6.2008 20:42
Ludovic  (Nováček +1)
ODS a VPM skodi Hradci Kralove
Atol se pouze pohybuje v mantinelech, ktere mu nastavilo zastupitelstvo, potazmo rada mesta. ODS ma v zastupitelstvu nadpolovicni vetsinu, cimz si muze odhlasovat, co chce. Skutecnou katastrofou je rada mesta v cele se zkorumpovanou ODS (Divisek, Fimfrlova, Soukup, Herman, Juppova) a VPM (Malir). Tento spolek si masti svoje kapsy, jednoznacne skodi tomuto mestu a jeho obcanum. V dalsich volbach je nutnosti k nastartovani zdraveho rozvoje naseho mesta s timto mafianskym spolkem skoncovat a volit opozici (CSSD). Taky to neni zadny zazrak, ale nic horsiho, nez co se na radnici deje ted, nas snad s novym vedenim uz cekat nemuze.
4.6.2008 21:43
Hradec72  (Nováček)
HRADECKA MAFIE
cepi a palcaty hura na ně. TOŽ SU HRADECKY BOJOVNICI
5.6.2008 23:53
 (Nováček)
parkování v HK
Lidi, podívejte se taky z druhé strany té věci. Samosebou... atol škube škube a škube. budiž. Jenže ti chlapi jsou taky jen lidi zaměstnaní, takže stejně jako 95 procent z vás musí odvádět nějakou činnost. Pokud dělat nebudou, nedostanou výplatu. To samý měšťáci. Jsou to jen zaměstnanci magistrátu, dělají svoji práci. Kristepane, někdo je zedník a taky mu někdo nadává, že postavil zeď? tak nezbývá nic jiného, než si na atoláky zvyknout. To je tak jediný, co můžeme dělat.
6.6.2008 06:54
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: parkování v HK
Pokud vím, tak tady snad nikdo nikdy nenadával na samotné zaměstnance ATOLU. Několikrát jsem již s nima měl co dočinění a problém nebyl. Musí udělat jen to, co jim zaměstnavatel nařizuje. Mluvíme tu stále o celém tom systému, který nám naši radní nastavili.
7.6.2008 18:12
Pája  (Nováček)
ATOL
Chci jen upozornit na to,že ATOL vybírá pokuty za nesprávné parkování a přitom jejich AVIA stojí každou chvíli na ulici před jejím sídlem kde je zákaz zastavení a nikomu to nevadí.Zavolal bych policajty ale nemůžu tam čekat na jejich příjezd,zajímalo by mně jak by to řešili.
7.6.2008 20:58
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Placené parkoviště
domluvou :p
7.6.2008 23:52
Ira  (Pokročilý +1)
RE: ATOL
Kde mají sídlo?
8.6.2008 13:21
Dennis.T  (Nováček)
RE: ATOL
"Kde nás najdete?
Kancelář pro zákaznický servis je umístěna v komplexu společnosti BAK, a.s. v Pouchovské ulici (u Dopravního Podniku HK). Na Vaši návštěvu se těšíme mezi 8-18 hod."
Viz na www.isphk.cz/

Jinak záleží na tom, proč tam ten zákaz je..My taky máme před budovou zákaz zastavení a občas tam parkujeme, páč ten zákaz je kvůli nám,jsme si ho vyžádali...Tak jestli to je podobný případ..Ale když nebude, tak to možná bude na domluvu, zaleží na policistovi nebo strážníkovi:-)
8.6.2008 22:45
ridic007  (Nováček)
RE: ATOL
No pokud znáte jenom trochu silniční zákon, tak zjistíte, že ten zákaz zatavení končí hranicí křižovatky. Ta Avie právě tedy stojí až za hranicí křižovatky, tedy za koncem zákazu zastavení a v souladu se silničním zákonem. Zopakujte si tedy svoje znalosti z platné novely zákona.
9.6.2008 10:09
ferda  (Nováček)
RE: ATOL
Takže stojí v křižovatce? :-)Hmm lepší :-D
9.6.2008 16:07
Pája  (Nováček)
RE: ATOL
Nepotřebuju si nic opakovat,je tam sice ještě jedna odbočka vpravo,ale myslím že není značená,takže smůla.
9.6.2008 23:06
 (Nováček)
RE: ATOL
Lidi, beztak jsme malí páni na to, abychom tento systém změnili. Není rovnou lepší prostě brát tuto - hold soukromou - firmu, že tady prostě JE...? Nejsme jediné město, kde soukromá firma má na starosti parkování... Je fakt, že tady si můžete trochu zchladit žáhu. Já jsem stál kousek od oněch Avií. Vážně tam nic neporušují. Sice tam DZ B 28 je, ale stojí za křižovatkou, která je do tvaru T / a jak tak čtu, nezbývá mi konstatovat, že pár jedinců buď řidičské oprávnění nevlastní nebo by nebylo na škodu si to malinko zopáknout/... Já taky platím poplatky za kartu, taky platím parkomaty, taky nemám kde zaparkovat, ale to je problém každýho většího města.Hodně aut a málo míst. Na druhou stranu jsem snad díkybohu nedostal od strážníka MP HK vysokou pokutu. A když už ano, tak z mojí hlouposti. Musím uznat, že vždy byli slušní, korektní a empatičtí. (jsou i jiní, to víme)... Tak už to prostě chodí. . Parkovací dům... tedy to hrabání konečně začlo. Sice to trvalo, ale už se alespoň něco děje... Není na čase se s tím smířit?
9.6.2008 23:07
ridic007  (Nováček)
RE: ATOL
No je mi to šumafuk jak tam parkuje odtahovka. Zajel jsem tam s kamošem z dopravky. Ten mi potvrdil, že to není nic proti ničemu. Tak že pohoda. Pokud se Vám to tak nezdá, zavolejte na patřičná místa třeba 158 nebo 156 ať konají. Pak se uvidí. V opačném případě jen planě píšete.
11.6.2008 12:16
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ATOL
Včera jsem se při cestě z práce schválně podíval, kde stojí ty zmíněné značky zákaz zastavení. Ty značky tam jsou dvě. Jedna před křižovatkou a druhá za. Takže pokud tam někdy nějaká AVIE stojí, tak zcela jistě porušuje dopravní předpisy. A pokud ji tam někdy uvidím stát, tak tu policii sám osobně zavolám a rád si počkám.
11.6.2008 08:38
Petr - HK  (Guru +4)
parkování
Včera prý radní schválili rozšíření zpoplatněných parkovacích ploch až po II. silniční okruh. Souhlasím se zpoplatněním HISTORICKĚHO centra HK (Malé náměstí, Velké náměstí), kde auta nemají co dělat, ale proč bude zpoplatněná zóna až po okruh?
11.6.2008 11:03
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Petr-HK
Dost naivní otázka. Proč? No přece aby účty hezky bobtnaly. O auta ani obyvatele nejde. Vlastně o obyvatele ano, je to jen další skrytá daň.
11.6.2008 17:19
Phavel  (Pokročilý)
RE: Petr-HK
Otázky typu "Proč?" jsou zde opravdu zbytečné a zdaleka ne jen u tohoto tématu. Druhá věc - o obyvatele samozřejmě JDE (přesněji o jejich prospěch), vždyť někteří radní a jiné zainteresované osoby v tomto systému jsou taky obyvatelé, ne? :-)
12.6.2008 10:30
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Phavel
Pokud budu radním a budu mít rezidentní kartu v místě bydliště a druhou v místě svého pracoviště, pak mi zase o tolik nepůjde. A pokud jednou za čas dojedu do centra, tak tam tu dvacku hodím, tu budu mít našetřenou z obnosu, za který jsem rozhodl o rozšíření parkovací zóny :-) A jinak budu normálním občanem města Hradec Králové.
11.6.2008 15:59
Pája  (Nováček)
RE: parkování
Dneska povídali v rádiu že se bude platit i na některých sídlištích!!!!Velebnosti,bu blejt.
11.6.2008 11:02
ferda  (Nováček)
re:
Ale to se přece dalo čekat. Kdoví jesti se Atol zastaví jen u II.silničního okruhu. Na druhou stranu věřím že vaše ceny budou příjemnější než v centru HK a budete mít konečně kde zaparkovat. (tedy pokud na vás zbyde místo)
17.6.2008 19:03
Michelle  (Nováček)
Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Dobrý den,
jako nový obyvatel centra města mě velmi nemile překvapilo, když jsem se dozvěděla o placení parkování v centru. Je pravda, že nemám přesné informace o tom kolik, proč a kde, ale bude to zřejmě z toho důvodu, že celá záležitost velmi krátce proběhla médii, aby potom byla v tichosti a hlavně bez jakéhokoliv odporu ze strany Hradečáků schválena...Zajímalo by mě, co se dá udělat, aby toto nesmyslné opatření nebylo vůbec zavedeno, nebo aby bylo co nejdříve po zavedení zrušeno. Nevím, kam by se dostaly peníze vybrané na tomto důmyslně propracovaném ožebračovacím systému, který nebyl celé roky zapotřebí, snad na nezbytně nutné koupaliště - vždyť tu těch písáků máme tak málo, na které se každý jednou podívá, a pak si řekne, že ta 100na vstup za osobu, je za tu novotu trochu moc. Jako mladý člověk, který měl po přečtení článku v Radnici od Ing. Divíška dojem, že Hradec je město pro něj nejvhodnější, začínám mít pocit, že je něco moc špatně. Odmítám podporovat jednatele Atolu a myslím, že takový člověk nemá v zastupitelstvu co dělat, stejně jako nemá Ing. Divíšek co dělat na valné hromadě Opatovické elektrárny. Odmítám to, že jediná moje možnost je tyto lidi nevolit - ty peníze už se jim budou sypat pořád. Pokud máte podobný názor, zkuste sem místo "pouhých" názorů navrhnout, co se dá dělat víc. Nebaví mě tohle snášet - klidně bych navrhovala i defenestraci - ale jako slabá žena to sama nezvládnu.
17.6.2008 19:53
goca  (Nováček)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Také bydlíme v centru HK a již několik let se cítíme být diskriminováni tím, že si v určitou hodinu nemůžeme před domem ani zastavit a vyložit věci z auta, natož tam parkkovat. Vždycky, když se vracíme z práce, kroužíme kolem bloku sítí nesmyslných jednosměrek a když to člověk sečte, je to neskutečně neekologické a myslíme si, že se tím vlastně i zvyšuje a to úplně zbytečně provoz v HK. Neskutečně nás tíží naprostá arogance moci těch, kteří si z parkovacího systému udělali velmi dobrou trafiku. Řešení, jak tomu zabránit by bylo podat na představitele města HK hromadnou žalobu, podnět by se určitě (korupce, porušení pravidel na základě kterých Atol obdržel licenci, nerespektování základních práv občanů....). My kdo bydlíme v centru jsme vlastně rukojmími těch, kteří bydlí jinde, tam jim nikdo nezakazuje parkovat před domem a nedej bože za to platit. Co číci na závěr, chtělo by to opravdu přestat marně tlachat a prostřednictvím známých z okolí, netu atd. dát dohromady patřičný počet lidí, kteří s tím co se na radnici HK dnes děje nesouhlasí a kteří dají např, prostřednictvím petice podnět k tomu, aby se s kauzou Atol začalo něco dít.
17.6.2008 22:50
mechovák  (Nováček)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Dnes jsem nevěřil vlastním očím, když jsem dostal do schrány výtisk Radnice....proč jsou v parkovacích placených zónách vyloženě obytné zóny(sídliště)...pojem rezidentní je jako co??? Copak jsou Orlická kotlina a Labská I. nějaké rezidenční oblasti???? Bydlím v Orlické kotlině a to že budu muset platit poplatek v lokalitě kde není probém s parkováním a ještě firmě, které pozemky nepatří...mi příjde hodně divný. Většina obyvatel této lokality jsou starší lidé, nebo mladé rodiny s dětmi. Tato lokalita není turisticky ani obchodně významná, je to sídliště z padesátých let, na jehož hranici vede rušný okruh. A opravdu se to tu fáry nehemží. Ještě bych pochopil Uzavřenou ulici, ale vyloženě obytnou zónu, opravdu arogance a demagogie hradecké radnice dosáhla vrcholu, protože upřednostnila soukromou firmu podnikající na majetku města před obyvateli. Hau...
18.6.2008 09:47
ridic007  (Nováček)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Milý pane, to bude tím, že pokud se nezavede parkovací systém i v té Labské a Orlické, dojde k tomu, že auta všech co jezdí do města budou stát v klidové zóně na vašem sídlišti pod našimi okny, protože v centru se platí a vy jako bydlící občan na tom sídlišti nazastavíte. V tomto případě Vás karta a ta zńa ochrání před nájezdy "cizáků". ta karta stojí 100 korun měsíčně. pokud bude kroužit každý den kolem sídliště, tak to projedete více.
18.6.2008 13:56
Phavel  (Pokročilý)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Ano, říkáte "ochrání". Tohle je přesně ten "důvod" k rozšiřování atoláckého "protektorátu" na celé město. Oni to vlastně dělají z jejich nesmírné laskavosti a dobroty: "Chudáci rezidenti, kterým v sídlišti budou najednou parkovat cizáci z placených částí. Pomůžeme jim. Budou platit taky.". Kocourkov, opravdu.
18.6.2008 14:38
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Pěkná odpověď řidiči 007. Ten je beztak placený magistrátem, ne-li přímo jeho zaměstnanec. Viz jeho příspěvky na všech diskuzích.
19.6.2008 22:37
Roman  (Pokročilý)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Vypadá to jako řešení, ale není. Dneska se takhle okecá Labská 1 a Orlická. Cizáky to logicky vytlačí o ulici dál a zítra to bude "nutné" udělat v Labské 2 a na celém Slezském. Nakonec budou vybraní radní prostřednictvím Atolu rejžovat i ve Slatině, na Moravském a v Plačicích... Hlavně že prachy tečou.

Neříkalo se někde, že tahle opatření přijdou až po postavení parkovacího domu ?? Zatím tam vidím jen zplanýrovaný plácek...
20.6.2008 00:21
Björken  (Nováček)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Taky by mě zajímalo, jak je to možné...
20.6.2008 23:27
mechovák  (Nováček)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
vážený řidiči, pojem cizáci nechápu, proč by zde ve dne nemohl zaparkovat někdo kdo tu nebydlí, ale jede za prací, nebo z jiného důvodu...např. blízkost vazební věznice, soudu, škol a dalších institucí, když já v této době své auto parkuji v místě svého pracoviště. Fakt je, že po zavedení přísného režimu parkování v historickém centru (s kterým bez výhrad souhlasím) se zvýšil počet přes den parkujících kolem Slávky, a i přesto je tam pořád spousta volných míst. Dokonce i při pořádání koncertu na Slávce se mi podařilo zaparkovat, protože vím kde. Naopak mám kamaráda, který bydlí za okruhem na Slezkém a ten má s parkováním větší problémy než já. Další věc, která mi není jasná... o víkendu je na zdejším parkovišti prázdno, když za mnou přijedou přátelé, příbuzní, tak i přesto, že tu bude volná parkovací plocha...budou muset parkovat jinde, protože nejsou rezidenti, nebo budou riskovat, že je nějaký zarputilý týpek práskne. Jediné pozitivum vidím v tom, že tu ubudou tzv. zaparkovaná nepojízdná vozidla, pokud to někdo bude řešit, protože tento nešvar i přes upozornění na policii přetrvává.
20.6.2008 23:42
mechovák  (Nováček)
RE: Nechci platit - co se proti tomu dá udělat?
Ještě dodám, že cizáci tu parkují, protože jsou tu jesle,MŠ a obchod se spojovacími materiály, sportovní stadión. Takže na krátkodobá stání "cizáků" jsme připraveni :O)
18.6.2008 08:15
Petr - HK  (Guru +4)
RE: goca
Po zavedení poplatků v celém centru budete mít volného místa dost :-) Nevím, jestli si obyvatel centra musí parkovací kartu koupit nebo mu bude stačit trvalé bydliště v dané lokalitě a dostane ji zdarma:-), ale Vaše návštěva si určitě poplatí. Teď co je pro Vás lepší, mít vždy prostor pro zaparkování (a možná si jej trochu předplatit) nebo jak Vy říkáte 2 hodiny kroužit po okolí a hledat. Osobně podporuji pouze zpoplatnění nejstaršího centra města (Velké a Malé nám.) a rozhnodně se mi nelíbí nastavený systém Atolu "zaplať kde můžeš".
18.6.2008 10:21
goca  (Nováček)
RE: goca
Parkovací kartu rozhodně zdarma nedostaneme:-)) To už mají vymyšlené, zaplatíte 1500 za rok ale pozor, nebudete mít záruku, že zaparkujete. Myšlenka radnice je totiž taková, že my těžko budeme kontrolovat, kolik oni vydají karet. Na první pohled to nevypadá až tak dramaticky, řeknete si 1500 ročně není takový problém, ale pokud bude parkovacích karet víc než míst, tak to bude sprostá zlodějina. Navíc se prostor pro parkování s parkovacími kartami zúží v tom, že radnice dává Atolu k dispozici další místa, která jsou dnes zatím volná pro to, aby tam Atol zavedl parkovací automaty a pozor, na těchto místech s parkovací kartou rezidenta zaparkovat nesmíte!!! Moc pěkně vymyšleno. Původně se uvažovalo o zavedení parkovacích karet mimo historické centrum až od okamžiku, kdy firma Atol postaví parkovací dům Kačmerka. Ten ale nyní "prozatím" nebude. To ale bylo původně podmínkou pro to, aby se parkovací karty zavedly. Myslím si, že toto podušení smlouvy mezi Atolem a radnicí by mělo stačit k tomu, aby se pro radnici nevýhodná smlouva vypověděla a hledal se tak nový silný investor, který by v HK parkovací domy postavil, ty pak spravoval a samozřejmě i podnikal s parkovacími místy v městě. To se to ale Atolu "podniká", když defacto prodává pouze místa na holé ulici, aniž by musel jakkoli investovat do tohoto byznysu. Zkrátka to zavání typicky českou korupcí, které je dnes u nás neskutečně. Nedávno jsem byl ve Švédsku a tam si radnice jednoho města cca 20 tis obyvatel dovolila pro své občany toto. Postavila parkovací dům, vzdálený od centra 300 m, zakázala nebo zpoplatnila na některých místech centra parkování (ale pozor - jen ve dne do 18 h) a nabídla svým občanům a i návštěvám jako alternativu právě ten parkovací dům...zdarma!!! V Hradci Králové má tuto alternativu ve svém sídle jen úřednická kasta krajského úřadu. Normální smrtelník si zde v podzemní garáži zaplatí "směšných" 14 tis ročně, aby zde mohl parkovat. No a zmíněný úředník, ten si sem pohodlně ráno přijede do práce zaparkuje a povídá se, že to má za dotovaných 200 kč/rok. Pokud tomu tak opravdu je, nehospodaří kraj se svěřenými prostředky mírně řečeno vhodně a zajímalo by mne, jestli se o tento způsob finanční motivace úředníka zajímá finanční úřad, protože pokud tomu tak skutečně je, měl by tento požitek zvýhodněného parkování zmíněný úředník dodanit....
18.6.2008 10:51
ferda  (Nováček)
ad pivovar.
Rezidentní karta pro obyvatele lokality stojí v pivovaru 3600kč/rok. To jen tak na okraj.
Myslím že parkoviště v pivovaru je dobré pro obyvatele velkého a malého náměstí..
18.6.2008 12:53
Petr - HK  (Guru +4)
RE: goca
Vím o pár podnikatelích, kteří mají sídlo v centru a mají VYHRAZENÉ rezidentní místo, tzn. kdykoli jim je někdo obsadí, mohou zavolat městskou policii a odtahovku. Ale nevím za kolik, je možné že zaplatili více než Vámi zmiňovaných 1500 Kč. Rozhodně tato místa vznikla s příchodem Atolu. Pokud bych bydlel v centru, raději bych si zaplatil 1500 Kč a měl kdykoli místo (a já předpokládám, že místo mít budete, snad je omezen počet karet pro jednoho podnikajícího, aby bylo znemožněno skoupit celé parkovací plochy) než hledal místa k parkování v okolí. Tím ovšem nehodlám obhajovat smlouvu s Atolem.
7.8.2008 00:03
jitulik  (Nováček)
RE: goca
tak ja se teda docetla na jejich vebu ze rezidentni karta pro stani v casti o je 12000 za rok, sidce auto nemam ale parkovaci misto na chodniku ano, za rozsireni mista jsme loni zaplatily firme ktera provadela rekonstrukci chodniku, tak nechapu proc by navstevy, ktere jedou k nam a zaparkuji na tomto vjezdu budou platit. pokud je chodnik mesta tak at nam vrati penize. pak si za ne koupim rocni predplatne pred vlastnim domem. ja chapu ze rekonstrukce silnice stojihodne penez ale chteji to hodne rychle spatky,a nestidi se drit stare a nemocne ci invalidni spoluobcany za luxus navstev ci nakupu rodiny kteri je zasobuji, z poslednich penizek . ne kazdy dlouhoveky musi mit tisice .
18.6.2008 08:25
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Michelle
Dá se proti tomu dělat jediné. Trochu si našetřit, pak si vzít hypotéku jako kr... a postavit si dům s 2 garážema za městem. Tam nebudete mít 3x větší daň z nemovitosti, nebudete platit poplatky za parkování a možná si tam najdete i ten svůj písák :-))
17.6.2008 22:04
kalic  (Nováček)
odchod lidi z Hradce
Spousta dobrych kamaradu jako opravdu poctivych lidi šli pryč.Duvod všechno možny rodina,rozvod,navrat na hory ale hlavně politika města jak udržet lidi což je pravy opak.
17.6.2008 23:38
mechovák  (Nováček)
RE: odchod lidi z Hradce
kalic: upřímně mám podobné choutky odstěhovat se z HK, za poslední roky mám pocit, že jsem v tomto městě šikanován za to, že tu žiju a to jsem byl patriot tělem i duší. Moje manželka si vychvalovala místní brouzdaliště, které jednoho horkého letního dne vybagrovali. Já dojíždím od letošního roku za prací do Prahy a moje žena taktéž, takže zvýšení daně z nemovitosti a zavedení parkovné na sídlištích apod... nám volbu odstěhování z HK jenom ulehčuje, ale určitě nás to mrzí.
18.6.2008 13:36
Björken  (Nováček)
RE: odchod lidi z Hradce
To je smutný, ale chápu to..
18.6.2008 14:04
Phavel  (Pokročilý)
RE: odchod lidi z Hradce
Hradec se opravdu poslední dobou stává čím dál víc místem pro život ... akorát je potřeba říct koho, běžných obyvatel to nebude
19.6.2008 15:06
Stanan  (Nováček)
RE: odchod lidi z Hradce
my jsme se už z HK odstehovali potom co sme si naivne mysleli ze by jsme tady mohli i bydlet, od letoska zvazujeme ze se odstehujeme i s firmou, po zverejneni mapy mesta v posledni radnici
19.6.2008 17:01
ne-hradecak  (Nováček)
RE: odchod lidi z Hradce
No tak sláva. Už aby jsi byl pryč a my ostaní můžeme alespoň v klidu parkovat. :-). Od té doby co mám kartu zaparkuji kdykoliv u parkomatu. To za posledních 5 let nikdy nebylo.ˇAť se platí třeba všude, konečně je v centru města kde zaparkovat. Ať to vybírají třeba i Martani, to je jedno, jen když je kde zaparkovat.
19.6.2008 22:58
Roman  (Pokročilý)
RE: odchod lidi z Hradce
Trošku jednoduché myšlení, ale my se proto na tebe nezlobíme...
18.6.2008 14:56
MIREK  (Pokročilý +2)
Super nabídka
A nebo vy všichni, kteří jste nespokojení s výší parkovného, si můžete zaplatit za super cenu, za pouhých 46,- Kč za den, samozřejmě bez DPH tzv. parkovací gold card, jenom 20000,- Kč/rok. To je snad echt nabídka, ne?? Ale hoďte sebou, protože je posledních 50 kusů.
18.6.2008 20:33
kalic  (Nováček)
karta
TO MYSLIŠ VAŽNĚ
19.6.2008 12:39
 (Nováček)
Vtipnej
Vtipálku... platí jen a jen na parkovacích automatech, to mám zjištěný... :-D
19.6.2008 17:03
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Vtipnej
No a ty parekomaty budou po celém městě, tak že vlastně ta karta platí všude. Já ji mám a jsem spokojený.
27.6.2008 07:32
MIREK  (Pokročilý +2)
Investice ATOLU
Marně se snažím získat odpověď na své otázky, které jsem snad srozumitelně položil zde, i na webu magistrátu města. Bohužel ti, kterých se to týká, tak zarytě mlčí. Proč? Mohu se jen domnívat. Při podrobnějším studiu koncesní smlouvy, vyvstává pár otázek k zodpovězení. Hlavní otázkou je, jak město kontroluje výši investic, které firma ATOL do systému vkládá, zejména pak za kolik buduje parkovací dům Kačnerka a jak to bude dále s rozšiřováním systému parkování v dalších částech města?
Dle čl. IV. Koncesní smlouvy má koncesionář vůči koncedentovi závazek vybudovat parkovací dům Kačnerka s kapacitou 500 míst. O dalším parkovacím domě se zde výslovně nehovoří. Hovoří se zde pouze o majetkovém připravení dalších ploch, která budou územně vhodná pro parkování a koncedentem majetkově připravená. To mohou být také pouze nově vytyčené parkovací plochy třeba na sídlištích a to už vás lidi pravděpodobně z radnice defenestrují. Firma BAK, která buduje stavbu pro ATOL, bude mít logicky při budování parkovacího domu snahu zakázku předražit, protože tak bude možné ATOLEM vyvolávat dojem a poukazovat na to, že systém není samofinancovatelný a logicky dle koncesno smlouvy se bude snažit zvedat ceny parkovného. Bude se jednat o klasické přelévání peněz ze společnosti ATOL do sesterské společnosti BAK. O co méně vydělá ATOL o to více vydělá BAK. Zde je otázka. Jak si magistrát ohlídá a prověří, že výstavba parkovacího domu není předražená?? (očekávám jasnou odpověď-JAK?) V koncesní smlouvě jsem o tom nikde nenašel žádnou zmínku. Koncesní smlouva hovoří o kontrole systému parkování a já neví čeho ještě, ale ne o kontrole výše investic. Nechá si magistrát udělat aspoň kontrolní cenovou nabídku od nezávislého rozpočtáře??

K rozšiřování ISP, mě dále zajímá následující. Jak je uvedeno v čl.X (c), je ve III.etapě popsáno, že budou řešeny pouze možnosti a podmínky rozšíření ISP dle závazku v čl.IV, odst 2. A jak jsem popsal výše, o dalším parkovacím domě se zde výslovně nehovoří. Tak jak tomu má člověk rozumět? Takže asi můžeme ve III.etapě očekávat rozšíření ploch placeného parkování až do okrajů HK, možná se vybuduje další parkovací dům, ale jenom možná a občan bude jenom platit a platit a platit.

Ještě k tomu vypořádání, které je popsáno v čl.XV. Čím vyšší vykáže ATOL investice v podobě předražených zakázek, které bude stavět BAK (přelévání zisku, viz.výše popsané), bude muset po vypršení koncesní smlouvy, město potom ATOLU platit vyšší hodnotu vypořádání. A zde se opět vracím k otázce, jak si město hlídá proinvestované prostředky ATOLU za výstavbu parkovacího domu, popřípadě dalších parkovacích míst.

Hlavně se mi nesnažte zase vnutit nějakou demagogickou odpověď, že je systém srozumitelný a jasný, a také že čím to levněji postaví, tím víc ušetří. Provázanost ATOLu a BAK je v tomto případě klíčová. Jak je dále kontrolováno, že parkovací dům (domy) budou vystavěné kvalitně a z tak kvalitních materiálů, že vydrží minimálně 30 let co potrvá koncesní smlouva a že po jejím vypršení, kdy ještě město bude muset dle smlouvy vyplatit zůstatkovou hodnotu vložených investic, nebudou tyto parkovací domy muset projít nákladnou rekonstrukcí??
27.6.2008 15:34
Phavel  (Pokročilý)
RE: Investice ATOLU
U té Katschnerky bych to ještě viděl tak (a za rok si povíme...), že podobně jako u Strabagu a stavby autobusového terminálu, dojde k navyšování ceny díla ze strany BAKu kvůli "nepředpokládaným" výdajům. Jenže u aut. terminálu město vyvíjelo přecijenom nějaký tlak proti těmto snahám (ikdyž 60 mil taky přihodilo). Ale v tomto případě? Myslet si, že Atol neustoupí BAKu, nebo po něm bude chtít dokonce nějakou sankci... to je dosti úsměvná představa. Naopak budou rádi - peníze budou "doma" a systém bude vypadat opět o něco méně samofinancovatelný. A o to přeci jde, ne?
28.6.2008 07:47
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Investice ATOLU
Pane Mirku a pane Havel - pokud máte takové dostatky informací tak jistě víte, že existovali dve výběrové řízení. Nejdříve na podání nejvodnějšího návrhu na parkovací systém a na výstavbu právě parkovacího domu. Tak že termíny, způsob provedení, úpřípadné sakce jsou dány již první smlouvou z prvního výběrového řízení. A tam je také dána hlavně limitní cena a definovány vztahy mezi MMHK a ATOL. Přílohou byl smluvní vztah mezi ATOL a BAK, právě kvůli tomu, aby nešlo překročit cenu. Oba Vás znám, tak se tu neschazujte neznalostí smluvních dokumetů. Je to škoda. Spíše se ptejme, proč to neumí dělat město stejně efektivně jako to dělá ten ATOL?
28.6.2008 08:49
Phavel  (Pokročilý)
RE: Investice ATOLU
Vaši odpověď beru pouze na svůj příspěvek, já jsem hovořil o možném navyšování ceny. A to z důvodu, že k tomu v HK často dochází (i přes dokonalé smlouvy) u větších investic díky všelijakým "vícenákladům". Investoři, kteří získali zakázku díky nabídce podhodnocené ceny, se tak snaží z města vytáhnout dodatečně peníze. Pokud tedy tvrdíte, že v tomto případě je všechno ošetřeno tak, že BAK nebude po investorovi (Atol) požadovat ani o korunu navíc, než bylo stanoveno, tak to je dobře. Ovšem pana Mirka do toho netahejte, on ve svém obsáhlém příspěvku o dodatečném navyšování ceny nepsal. Pokud se dobře dívám, jemu jste na jeho otázky neodpověděl.
29.6.2008 22:12
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Investice ATOLU
Teda předpoklám, že jsme si všichni stáhli koncesní smlouvu, když byla ještě na internetu. Po přečtení mohu rochu reagovat na pana Mirka. Je tam jasný závazek dalších investic až do 320 mil. Kč. Nehovoří se zda to má být barák nebo nejaká plocha třeba záchytného parkoviště. Je tam však jasné za kolik má stát jedno parkovací místo maximálně. Tedy výpočtem lze zjistit kolik těch míst má být. Cena Katchnerky je daná prvním výběrovým řízením a smlouvou mezi ATOLEM a BAK. Tedy pokud by to bylo jiné tak ATOL poruší podmínky prvního výběrového řízení a může tedy obdržet sankci z MMHK, případně magistrát může vypovědět tento vztah. Jsou to veřejné dokumenty, tak to jde snadno zkontrolovat. Záleží na tom, jak se bude MMHK chovat s péčí řádného hodspodáře, ale ATOL to má jasně smluvně nastavené.
29.6.2008 23:16
JPA  (Pokročilý)
RE: Investice ATOLU
Je tam jasný závazek dalších investic až do 320 mil. Kč. Nehovoří se zda to má být barák nebo nejaká plocha třeba záchytného parkoviště.

- Ale vždyť zde o tom již dobrý rok hovoříme, Plho! Všechny "investice" si Atol realizuje přes svoji mateřskou firmu, čili další naprosto nekontrolovatelný "vývar", nikdo jim nemá do účetnictví co mluvit, bo je to soukromá firma a jestli vykáže že těch 320 mil. "investovala" třeba do namalování čar na asfaltu, tak je to hotová věc a nikdo s tím nemůže nic dělat. To samé se týká "výdajů nezbytných pro výběr parkovného, tam si zkrátka můžou dát cokoliv, a město to MUSÍ akceptovat...
Transparentní smlouva by byla např.: Vy budete vybírat parkovné, náklady jsou VÁŠ problém, a z vybrané částky půjde 70 % městu a 30 % Vám. 1. kolo - nikdo to nechce? Vyhlašujeme 2. kolo: 60 % a 40 %. Nikdo to nechce? 3. kolo: 50 % a 50 %. Nikdo? - Tak kulový, budeme si to dělat sami jako doposud.
A z těch 70, či 60 či 50 % by se platil úvěr za parkovací domy, které by klasickým výběrovým řízením někdo městu postavil.
Tohle co je v HK s Atolem je zkrátka lumpárna.
JPA
30.6.2008 07:09
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Investice ATOLU
Zase vedle, víte sám, že město nikdy nic efektivně neudělalo. Před ATOLEM pro parkování nikdy nic neudělalo. Teď se to alespoň nějak hýbe. Tak jak popisujete by to nikdy nefungovalo. Peníze by se ztratily v rozpočtu mšsta. Nebo by zase rozprodali lidem pod nohama nějaké byty. Mám názor, že nic není nikde zadarmo v žádné vládě. Tak že holt musíme platit. ATOL po prvním roce dokázal, že je lepší hospodář než-li město a než obdobné firmy v Praze a Liberci. Od toho má město účetnictví v rukách. Já jen říkám, počkejme si na výsledek, nevylévejme vaničku i s dítětem, nezáviďmě jim. Naopak v poslední době jezdí lidé co dělají parkování v Praze, Boleslavi, Č. Budějovicích do HK. Je mi jedno, kdo to dělá zda nějaký ATOL, či Technické služby, důležité je, že to funguje.
30.6.2008 08:18
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Investice ATOLU
Vaše reakce zde, je pro mně tak trochu nepochopitelná a také úsměvná. Já zde o voze a vy o koze, ale mé otázky zůstaly stále nezodpovězené, ale čekal jsem reakci někoho ze zastupitelů. Výše investic je v koncesní smlouvě jasně daná, ale nikde není dáno, co za ně bude. Je to až k pláči, jak výhodné smlouvy naši zastupitelé pro občany podepisují.Počkám si a snad se taky dočkám odpovědí na své otázky.
30.6.2008 09:46
JPA  (Pokročilý)
RE: Investice ATOLU
Proč by to nefungovalo? Výběr stojí nějakou režii, to je jasná věc - tak kdo by si troufl to dělat za nejmenší podíl na zisku, vyhrál by a město by mělo jasno, kolik se vybralo a s čím může počítat.
Podle současné smlouvy má Atol úplně volné ruce, co si může za výběr napočítat i jak použije "investice", co mu ze smlouvy vyplývají - tak jak se na to zde ptá marně Mirek. Uznejte, že je to obrovský manévrovací prostor pro odsávání zisku (+ korupci), nikdo do účetnictví nemůže vidět (kdo jsou subdodavatelé a za jaké ceny se co uskutečňuje), to že vybrali za rok více než město (a tím jsou jako "úspěšnější"? kolikpak si za to napočítali?) je pochopitelné, městu např. nikdo neplatil po 20000 Kč za parkovací místa pro invalidy, nebyly tak rozsáhlé "výběrčí" plochy, cena za parkování byla poloviční až třetinová, městskou policii nikdo neúkoloval aby naháněla chybně parkující (připadá mi, že nahánět Atolu kšefty je v současnosti jejich hlavní úkol - a ne pořádek ve městě!), zkrátka na výběr parkovného vůbec nebyl kladen důraz - porovnáváte neporovnatelné.
JPA
1.7.2008 13:55
xyz  (Nováček)
RE: Investice ATOLU
Bodejť by sem nejezdili, takovýhle kšeft století se jen tak nevidí, haha. Je to husarský kousek, to se nikomu jen tak nepovede. Pochybuju, že se najde ještě jiný Kocourkov, kde by si to lidi nechali líbit.
28.6.2008 08:49
ne-hradecak  (Nováček)
korekce
Hlavně mě nechytejte za chyby. Nečetl jsem to po sobě. :-) Ale za obsah informace si ručím. :-)
30.6.2008 13:34
Phavel  (Pokročilý)
žaloba na magistrát
V dnešním vydání (30.6.2008) MF Dnes je článek:
"Žalují Hradec kvůli parkování; Hradec Králové - Radnice v Hradci Králové, která čelí častým výtkám kvůli tomu, že najala firmu, jež zpoplatnila parkování v centru města, má další problém. Občanské sdružení Nový úděl na ni a na firmu, jež parkovací systém zavádí, podala žalobu. Chce, aby soud zrušil koncesní smlouvu uzavřenou na 30 let."...

Chtěl bych lidem z tohoto sdružení poděkovat za to, že se rozhodli k tomuto kroku a vyjádřit jim podporu.
30.6.2008 14:35
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: žaloba na magistrát
Ta žaloba svědčí jen o tom, že to prostě není v pořádku. Také jim fandím a doufám, že to dotahnou do konce.
30.6.2008 14:54
ferda  (Nováček)
RE: žaloba na magistrát
Je možné ten článek nebo něco víc o té žalobě někde sehnat? Nepočítám-li dnešní mf dnes, které už možná stejně neseženu...
30.6.2008 15:04
Phavel  (Pokročilý)
RE: žaloba na magistrát
Článek seženete přímo na webových stránkách MF Dnes (regionální příloha - královehradecký kraj): zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=152&r=mfvychodcec...

Pokud se odkaz vloží správně (bez mezer apod.) měl by fungovat.
30.6.2008 15:33
ferda  (Nováček)
RE: žaloba na magistrát
Děkuji. :-) Nějak jsem nemohl najít tamnější regionální zpravodajství. :-)
30.6.2008 18:30
xyz  (Nováček)
dovolená
Pan Soukup má asi dovolenou, že se ani neozval???
1.7.2008 00:59
ne-hradecak  (Nováček)
Bublina z Mladé fronty.
Viděl jse tu žalobu, je to jen mediální úsměvná bublina. Pokud napíšete e-mail, tak vám ji pošlu. P.S. Pokud vidíte, že to je tak špatné, proč to neudělal někdo z vás? Pokud tvrdíte, že je to špatné nebo dokonce zločin, jak mnozí píšete, tak tu žalobu máte podat vy. V opačném případě pak napomáháte tomuto jak vy říkáte zločinu. A to je také trestné. Tak se zamyslete.
1.7.2008 06:45
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Bublina z Mladé fronty.
Na tu Vaši hámotinu jsem ani snad nechtěl reagovat, ale nyní je jasné proč zde píšete tak, jak píšete. Pokud jste tu žalobu viděl, můžete být pracovník pouze magistrátu a nebo spíše ATOLU, o čemž svědčí Vaše neustálé obhajování tohoto zlodějského systému. Rád se na tu žalobu také podívám, pošlete mi ji prosím na mirek.70[zavinac]seznam.cz
1.7.2008 09:40
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Bublina z Mladé fronty.
Mám trochu blíže k městu ve kterém nebydlím. Ale ta kopie žaloby koluje asi 3 dny již na internetu, tak že ji má již skoro každý. Vy ji v HK ještě nemáte? Posílám na e-mail. Je to fakt jak píšete "hámotina"?
1.7.2008 12:20
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Bublina z Mladé fronty.
Tak zatím jen čekám, že mi něco dojde do schránky. :-(
2.7.2008 09:48
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Bublina z Mladé fronty.
Ne-hradečáku, buď jsi jen velký tlučhuba nebo neumíš posílat e-maily. Stále jsem tu žalobu nedostal.
1.7.2008 12:07
xyz  (Nováček)
parkovne
V Trutnove stoji pod namestim parkovne 5 KC/ hodina. V Hradci platime daň z luxusu, holt jsme krajské město a něco nás to stojí. Atol je přece z Trutnova, proč tak nesdírá lidi v Trutnově?
1.7.2008 13:07
Phavel  (Pokročilý)
RE: parkovne
Zřejmě tam tu příležitost nedostali. Trutnovské zastupitelstvo se v tomto asi chová odpovědněji.
29.7.2008 07:47
Petr - HK  (Guru +4)
RE: parkovne
Atol má už sídlo v Hradci. Možná, že se přestěhovali trochu pod tlakem občanů HK. To nemění nic na faktu, že dlouhodobá smlouva s Atolem je nemorálním "dědictví" dalším zastupitelům a občanům města.
1.7.2008 13:35
xyz  (Nováček)
parkovné
No asi tam nemá Atol tak angažované horlivé zastupitele, jako my. Tu pořádnou "přátelskou" vazbu na město si vybudoval až v Hradci.
2.7.2008 20:28
kalic  (Nováček)
krach
atol krach co dal taky je to možnost napakovatse ahura
17.7.2008 15:44
xyz  (Nováček)
parkovací dům
V čerstvém vydání radnice byl vyfocen pan Divíšek na zplanýrovaném pozemku budoucího parkovacího domu. Prý do toho Atol nasypal už přes 7 milionů. Ta bouračka teda přišla na pořádný prachy.
30.7.2008 11:17
Roman  (Pokročilý)
RE: parkovací dům
Nemám teď zrovna čas ani náladu to honem hledat, ale neříkalo se, že rezidentní parkování bude zavedeno až po dostavění parkovacího domu ??
22.7.2008 13:22
Petr - HK  (Guru +4)
parkování
Již se mi do ruky dostal dopis od Atolu, kterým oslovuje všechny podnikatele podnikající v placených zónách a všechny osoby, které bydlí na těchto územích. Rezidentem je ten, kdo v zóně bydlí, abonentem, kdo zde podniká. Pokud jste zaměstnanec a jezdíte do práce osobním autem, musíte si najít parkovací místo mimo placenou zónu nebo zaplatit u automatu nebo zaparkovat na záchytném parkovišti u Všesportováku nebo jezdit MHD. Přílohou dopisu je i mapka, kde je vyznačená nějaká černá nicneříkající zóna, která nekončí II. silničním okruhem jak bylo slibováno, ale pokračuje dál na Pražské Předměstí. Možná by stálo za to zavést v HK mýtné pro kola, zpoplatnit chůzi po chodníku, zdražit MHD na 100 Kč a nebudeme chodit do práce, bude ležet doma v posteli, že páni radní! :-)
30.7.2008 10:59
Roman  (Pokročilý)
RE: parkování
P+R parkoviště po hradecku (nebo snad atolácku) je opravdu výsměch a ironie :-)) Běžně jsou P+R na krajích měst u výpadovek. U nás projede řidič od prahy v podstatě celým městem, aby nakonec zaparkoval kdesi "u lesa" a celý den trnul, jestli mu zánovní Oktávku vezmou celou, nebo jenom vykradou. Pro poberty není ideálnější místo. Ze dvou stran stromy, řeka, pěší únikové cestičky, naproti mrtvý stadion... Navíc ta takzvaná MHD v dosahu :-) Sedmička dvakrát do hodiny a jedenáctka zrovna tak.
A ještě k rezidentům - V bytě bydlím společně s již dospělým a samostatným synem, který má také auto. Asi si budeme muset hodit korunou, kdo tím rezidentem bude a kdo utře.
30.7.2008 11:55
Petr - HK  (Guru +4)
RE: parkování
Romane, buďte rád, že máte samostatného syna, tudíž má i zdravé nohy, a místo auta mu kupte kolo :-))
27.7.2008 13:06
Chorche  (Nováček)
Parkování v HK trochu jinak
www.mestska-policie-hk.webnode.cz/fotogalerie/
30.7.2008 11:14
Roman  (Pokročilý)
RE: Parkování v HK trochu jinak
Máš málo buzerace ? (Neboj, za pár týdnů jí bude podstatně víc) Ještě aby z nás tak byli Pavlíci Morozovové...
30.7.2008 20:31
Naido  (Nováček)
Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
Docela by mě zajímalo co hodlá společnost Atol nebo město udělat s takzvaným záchytným parkovištěm u malšovického stadionu, kde bude v podstatě první možnost stání zdarma. Jak už psal Roman v příspěvku výše - je to velká plocha ohraničená stromy, bez jakéhokoliv organizace nebo kontroly pořádku. Všem je známo, že tato plocha funguje spíše jako nějaká crossová dráha, kde se každý prohání ve svých tuning autech nebo motorkách co to jde bez ohledu na dopravní předpisy. Ráj pro podivné existence, které se tam paktují. Pokud vím není tam žádné osvětlení a nejsou tam naznačená žádná místa pro parkování. Nedovedu si představit nechat tam zaparkované auto, aniž by ho někdo přes den nevykradl nebo nenaboural a v noci nejlepe ukradl. Od Atolu nic nečekám, ale od města bych čekal, že když se nás snaží vyhnat s auty ven z centra zajistí bezpečnost parkování na záchytném parkovisti min. kamerovým systémem a dopravními předpisy.
31.7.2008 07:38
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
Naprotý souhlas. Taky bych tam auto nenechal, když by ho nikdo neukradl, nevykradl, tak alespoň nabořil. Zvláště v zimě se tam dobře trenujou smyky. :-) A spousta lidí tam jezdí bez papírů a myslí si, že se jedná o legální tréninkovou plochu.
31.7.2008 10:39
ferda  (Nováček)
RE: Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
Pokud vím tak se toto parkoviště má upravovat v rámci rekonstrukce malšovického stadionu.
Veliký příznivce toho, ale nejsem. Vždyť je to tam teď ideální plocha pro trénování autoškol či člověka, který si chce zkusit chování svého vozu(třeba na sněhu)a nechce přitom ohrožovat okolní provoz. I ty podivné existence dokážu překousnout, jsem řadši když se vyblbnou tam, kde relativně nic nehrozí než někde jinde..
Já vím původní funkci záchytného parkoviště je tím celkem vyloučena, ale já jsem tedy za tuto plochu docela rád.
Mimochodem, hned vedle je menší plocha, která se pokud vím jako parkoviště celkem používá. Vídám tam zastavovat kamiony.
31.7.2008 12:43
Naido  (Nováček)
RE: Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
Je pravda ze je lepsi se vyblbnout nekde kde nikoho neohrozi - ovsem tam se bude parkovat a pak uz je to otázke jestli nekoho ohrozi nebo ne. Ale presne jak pisete je timto vyloucena funkcnost záchytného parkoviste. Je velký luxus mít treninkovou plochu v centru mesta a nemít možnost zdarma zaparkovat auto. Myslím ze v tomto je hradec rarita - v centru mesta treninkova plocha. Takoveto zarizeni patri nekde na okraj mesta a v HK si myslim ze takove prostory jsou treba na letisti by se takových ploch pro lidi co se potrebuji odreagovat naslo dost.
31.7.2008 22:09
Roman  (Pokročilý)
RE: Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
No, že by bylo tohle parkoviště v centru, ale budiž... To, že tam není vlastně ani osvětlení jsem si doteď ani pořádně neuvědomil. A dneska, když jsem jel okolo jsem si pořádně prohlédnul, že i ze strany od stadionu a tím pádem i od jakž takž frekventované silnice je dobře odcloněné keři, takže nekontrolovatelné. Nejde přece jen o stání přes noc, v zimě je tma jak v ranci už od čtyř odpoledne. Prostě ráj pro poberty. Pochybuju totiž, že do začátku platnosti zón bude tenhle plac osvětlený, oplocený, nebo dozorovaný, tak jako podobná P+R třeba v Praze. Nalajnování je realizovatelné.
Je ale potřeba upozornit ještě na jednu věc. Parkoviště je u sportovního stadionu a tudíž se dá předpokládat, že bude přednostně sloužit při akcích na stadionu. Vím, že staďák a sport spojený s ním je mrtvý, ale nedej bóže, aby se fotbal nějak probudil a fanoušci opakovaně zaplňovali parkoviště. Potom je vážně zpochybnitelná funkčnost jediného záchytného parkoviště ve stotisícovém městě.
No ale konec fantazírování, je to řešení opět ušité na míru Atolu a těm, kdo se s ním vezou. Temné parkoviště mimo civilizaci se špatným napojením na MHD bude jen málo využívané a většina prostě bude cinkat drobnými u automatů zmíněné firmy. Platit nehorázné peníze za pronájem pár metrů špinavé ulice přijde levněji, než kupování ukradených nebo poničených dílů, nebo celých aut...
31.7.2008 22:48
ferda  (Nováček)
RE: Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
Dozorované parkoviště zdarma ve městě kde parkování provozuje soukromá firma je dle mého skromného názoru utopie.
No možná nás Atol překvapí... :-)
2.8.2008 14:25
Roman  (Pokročilý)
RE: Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
V Praze nejsou P+R parkoviště zdarma. Přes den 10 Kč, ale jsou oplocená, osvětlená a s dozorem.

U toho osvětlení u malšáku jsem se seknul, jsou tam nějaká světla zarostlá ve stromech. Ale nejsem si vědom, že bych je v posledních letech viděl svítit. Byla tam vždycky tma jak v pytli.
3.8.2008 21:28
Phavel  (Pokročilý)
RE: Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
To jsou totiž energeticky úsporná světla, proto nesvítí :-) Možná radní pronajmou správu osvětlení na 30 let nějakému "chytrákovi", co bude podobná světla šířit po městě...
3.8.2008 22:50
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Záchytné parkoviště u malšovického stadionu
Už se to chystá. Tentokrát to udělají pořádně.
31.7.2008 15:59
Xaver  (Profesionál +11)
RE: ferda
To já zase viděl návrh úpravy parkoviště v rámci výstavby koupaliště...:-))
7.8.2008 00:26
jitulik  (Nováček)
parkoviste rekonstrukce
treba tam vybuduji takovou kouli nad plochou jako je dispecink na terminalu, a ta se bude otacet a jezdit po kolejich jakon jerab a bude hlidat, predstava pekna ze? me se nelibi ze se nemuze sehnat penize na koupaliste a pritom tam kde by vydelali hrajou ja na brachu. a drou zobycejnych lidi ktri nemuzou za to ze bydli v mestskych bytech a v nejakych zonach penize rok od roku mnohem vic a aby toho nebylo malo vymyslej jeste parkovne. pritom rekonstrukce chodniku plati na dvakrat. loni dodelali purkynovku v chodnikach a letos cast chodniku rozsirujou vramci rekonsrukce silnice protoze loni to udelali spatne. a podivejte se k malemu tescu prez rok delaji bretislavku pak jim tolik milionu soupnou do faktur,hradec zacina byt jedna bezedna jama na prachy pro firmy co se jinde nechytaji, pravda mesto tim dava lidem praci,ale zaroven jim vytahne 3x z kapes nez si vydelaj
11.8.2008 20:59
Hradec72  (Nováček)
atol
atol maj radni hk v Trutnově parkovani vede město penize zustavaj doma.
24.8.2008 18:14
David-K  (Nováček)
Zachytne parkoviste
Nemyslim ze zachytne parkoviste u stadionu, bude uspesne. Treba ja tam zaparkuju a sednu na MHD. Cela ta cesta, s jednim prestupem, by me stala 56KC. To radeji na tu pulhodinu az hodinu zaplatim parkovani u automatu. Je to levnejsi a pohodlnejsi. (aspon kdyby byla na MHD casova jizdenka)
24.8.2008 20:12
Roman  (Pokročilý)
RE: Zachytne parkoviste
Šikovně umístěné parkoviště na nešikovném místě přináší vyšší zisky z parkovacích automatů... :-)
24.8.2008 20:32
dede  (Nováček)
RE: Zachytne parkoviste
Super, takže vhodně umístěné záchytné parkoviště by bylo třeba při příjezdu z dálnice a ze všech směrů, kudy směřují auta do města. Neboli jedno v Kuklenách, Jedno na Slezském vedle Plusu (nebo co tam je za diskont) a jedno někde u Brněnské. Byly by to lepší umístění pro záchytné parkoviště?
24.8.2008 22:08
David-K  (Nováček)
RE: Zachytne parkoviste
Urcite by to bylo lepsi. Lide jedouci z Prahy, ti do Malsovic zajizdet nebudou. Stejne to nechavaj stat v kuklenach, nebo jedou az do mesta. Je zcela bezne v jinych mestech, ze zachytne parkoviste, je na vsech hlavnich tazich do mesta.
24.8.2008 22:52
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Zachytne parkoviste
Souhlasím se záchytnými parkovišti na hlavních tazích do města, už jen kvůli kamiónům, aby nebyli nuceni sjíždět do Malšovic. Viděl jsem kamión parkovat u Lidlu na Brněnské, kde je stále 80% plochy nevyužito. Místo aby město smluvně zajistilo dohodu s Lidlem, že lze toto parkoviště využívat jako záchytné pro dopravu z Brna, měl za toto parkování kamióňák od městské policie botičku.
24.8.2008 23:50
David-K  (Nováček)
RE: Zachytne parkoviste
Souhlasim neprosto nevyuzite parkoviste.
25.8.2008 19:13
Roman  (Pokročilý)
RE: Zachytne parkoviste
Chceme-li si hrát na systém parkování, potom samozřejmě ano. Nebo snad mají v praze jediné záchytné parkoviště v kunratickém lesíku ? Hradec je stotisícové město a tak holt jedno parkoviště kdesi za větrem je blbost. Někde v Nechanicích je to možné, všude je to 300 metrů, ale pražák, brňák, nebo pardubák nepojedou do Malšovic, když by cestou míjeli mnohem dosažitelnější MHD. A nakonec by kolikrát míjeli i vlastní cíl cesty. To je pak levnější zaparkovat v centru. Takže by to bylo v duchu ideálu ISP kontraproduktivní.
25.8.2008 22:36
Pája  (Nováček)
parkování
Tak už se prý platí nebo v brzké době bude platit i za magistrátem:-((
29.8.2008 19:05
Petr - HK  (Guru +4)
RE: parkování
Včera jsem jel okolo a ještě tam byly dopravní značky s parkováním bez automatu. Uvidíme...
28.8.2008 12:42
pavo  (Nováček)
protizákonné sbírání osobních údajů
ATOL sbírá osobní údaje a kopíruje velké TP v rozporu se zákonem. Podrobnosti na www.tv-internet.cz/.
28.8.2008 12:53
pavo  (Nováček)
Firma Atol neoprávněně vybírá parkovné v centru Hradce Králové
Na www.ct24.cz/regionalni/25842-firma-atol-neopravnen... se můžete mimo jiné pobavit kabaretním výrokem primátora.
1.9.2008 14:22
ferda  (Nováček)
RE: Firma Atol neoprávněně vybírá parkovné v centru Hradce Králové
Děkuji děkuji. Takhle dobře jsem se již dlouho napobavil..
2.9.2008 10:49
Phavel  (Pokročilý)
RE: Firma Atol neoprávněně vybírá parkovné v centru Hradce Králové
Celkově je to sice spíš smutné, ale taky jsem se výroku pana Divíška zasmál. To by mohli pustit na silvestra :-)
2.9.2008 11:18
ferda  (Nováček)
RE: Firma Atol neoprávněně vybírá parkovné v centru Hradce Králové
No celkově ano. Bydlím kousek od toho parkoviště. Hned jak jsem tam znovu viděl automaty tak jsem si pomyslel: "To jim ta ostuda nestačila jednou?" Pak jsem si řekl, že tentokrát to asi nějak ošetřeno mít budou a hle nemají. A také by mě zajímalo jestli je ten asfalt opravdu městský. Že by město investovalo do cizího pozemku? :)
12.9.2008 13:03
oranžový  (Nováček)
ATOL
Krása:-)) Osobně zaplatím až tehdy,budou-li mi schopni úředníci magistrátu+Atoláci - ukázat můj FLEK na parkování. :-)) A nechci slyšet nějaké výmluvy. Když už mám platit a živit další PIJAVICE, chci vědět CO MI ZA TY PENÍZE NABÍZEJÍ. Jinak, ať jdou k čertu.
12.9.2008 13:10
Petr - HK  (Guru +4)
RE: pan Oranžový
Hmm, silná slova! To už aby jste si koupil kvalitní kolo nebo lítačku MHD, protože Atoláci svoji práci dělají poctivě a při nezaplacení Vám auto zaparkují možná až na letiště :-)
15.9.2008 08:36
oranžový  (Nováček)
RE: pan Oranžový
Ano,máte pravdu-moc na výběr nemáme.Zvláštní, v době,kdy žijeme/prý/ v demokratické společnosti,kde každý jedinec má právo na to,či ono. Já říkám -zlatý voči :-)) Proč ? Protože jsme podělaní a ochotní respektovat kdejakou peachovinu vydávanou za zákon. Vůbec se nebráníme ,jen tiše trpíme. Jo hold,kde není odpor,jde všechno jako po másle.
13.9.2008 00:01
Roman  (Pokročilý)
RE: ATOL
Vaše konkrétní místo k zaparkování vám ochotně ukáží. Ale nikoliv za nejasnou částku 1 200 Kč, ale za tuším že hezky kulatých 18 000 Kč ročně :-)
15.9.2008 08:58
oranžový  (Nováček)
myslíte,že myslíte ?
Že začíná neutuchající boj o moc,nám ukázal mladý perspektivní člen ODS.Klasika.Chcete,aby se přestalo bojovat? Nu,potom se nedivte,že Váš favorit ve volbách neuspěje,vždyť kdo vzdá boj,nemůže vyhrát.Ukázkou boje jsou rebelující Raininec,Schwippel i Zubová.:-) Neřeknou vám jasně a zřetelně na čí straně vlastně stojí - proč také:-) když se nabídky jen hrnou :-)) Potom se ale tito lidé se svatozáří , sami stávají vyděrači. Jejich vlastní straníci teď diskutují a přemýšlejí .Nikomu z nich se zatím nechce vyhodit ze sedla nenažraného kamaráda a nahradit jej ještě nenažranějším.Teď se zjišťuje CENA. otřesné že ? Osobně bych byl velmi rád,kdyby dostali pádáka všichni. Proč ? Protože v tom prostě JEDOU.:-)
19.9.2008 08:24
Petr - HK  (Guru +4)
cena stovky parkovacích automatů
Parkovací automaty včetně instalace budou stát přes 12 miliónů (tzn. náklady na jeden automat jsou okolo 120.000 Kč - to se mi už zdá dost). Dvanáct mil. by už dalo na malé parkoviště. Takže mílí občané a návštěvníci Hradce, parkujte, parkujte, parkujte, nejdříve musíte Atolu zaplatit automaty a teprve pak budeme střádat penízky na parkovací dům. :-)))
21.9.2008 22:09
Roman  (Pokročilý)
RE: cena stovky parkovacích automatů
K tomu připočtěme další náklady, obsluhu, údržbu a opravy... Vlastně peníze za nic, žádná skutečná služba, nebo vytvořená hodnota, sporný přínos pro město, finanční vůbec žádný.
22.9.2008 06:58
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: cena stovky parkovacích automatů
Už jsem to tu dříve psal v návaznosti na znění koncesní smlouvy. Celý ten podvod představitelů města vůči občanům je popsán slovy, že systém musí být samofinancovatelný. Je úplně jedno, jestli v principu ATOL staví předražený parkovací dům, kde zisk plyne do sesterské společnosti BAK, nebo jestli je to nákup předražených parkovacích automatů. Kontrola investic ATOLU městem je více než pochybná. Čím více ATOL proinvestuje, tím více bude mít důvod jednat s městem o zvýšení ceny parkovného tak, aby byl systém s a m o f i n a n c o v a t e l n ý. A ve finále? Občan města HK to zaplatí.
22.9.2008 08:50
oranžový  (Nováček)
další monopol
Tentokrát v režii Hradeckého úřednického šimla. Jako by nestačily monopoly ,které nám vytahují peníze z kapes každoročně více a více.Nu a další vyžírka je na světě.Je dopředu jasné,že i u této antislužby půjdou ceny vzhůru. Prostě přihrávají se tu kšeftíky .Např:Státem určená deregulace nájemného-je to jednoduché: přiblížit výše nájmů co nejblíže částce rovnající se hypotečnímu ůvěru tak,aby si přišly na své i státem garantované finanční ůstavy.Není přece úspěšnějšího kšeftu,
22.9.2008 09:00
oranžový  (Nováček)
pokračování
než vyrazit z jedince 100% zisk,i kdyby to mělo trvat třeba 20 let. Přidáme-li k tomu Čezy,Atoly,a jiné zkomírající společnosti,které musíme dotovat zjistíme,že do prasátka na to či ono už nemáme co dávat.Dle slov pana Topolánka,je to teprve začátek reforem.Otázka: Patří společnost Atol také k důležitým reformním krokům ? Odpověď. JAK PRO KOHO.
22.9.2008 15:03
kalic  (Nováček)
penize
Da se někde zjistit o kolik peněz deně přichazi HK za parkovani.
22.9.2008 16:42
oranžový  (Nováček)
kaliči
Špatně položená otázka :-)) Měla znít asi takto : O kolik peněz za parkování v HK přicházejí rukozdvižníci magistrátu + jejich kamarádíčci z Atolkšeftu. Mno,bude to asi hooooodně peněz.Ale vzhledem k tomu,že je smluvně zajištěna tržba na 30.let - nemusejí se tito kamarádíčkové strachovat o svoji budoucnost.Jako bonus budou moci takto výhodný kšeft předat do vínku svým dětičkám. Mooooc pjeknééééé.Gratulujeme.
22.9.2008 17:38
cicero  (Nováček)
RE: kaliči
Bylo by velmi zajímavé zjistit vlastníký akcií společnosti Atol.
22.9.2008 17:35
cicero  (Nováček)
parkování
Je pozoruhodné, že parkování v Hradci Králové je dražší než v centru Vídně nebo Mnichova. Opravdu vzácně pochopený "systém integrovaného parkování". v nastávajícich volbách dám hlas jen tomu, kdo nás zbaví těch neomalených loupežníků.
22.9.2008 22:25
Roman  (Pokročilý)
cedule
Jakpak se vám líbí nové ozdoby v ulicích města ? Obří cedule o začátcích a koncích zón. V každé ulici čtyři. Atol tohle určitě neplatí. To je starost města. Každá cedule za X tisíc. Tak trochu jako kdyby mi město mělo zaplatit regály v obchodě.

A navíc jak to vypadá... "Salón republiky", akorát že na něj přes ty cedule není ani vidět.
A ještě tam mají chybu, kterou budou muset následně odstraňovat. Ta zóna má podle dříve uvedeného časové omezení. A na cedulích o tom ani písmenko.
24.9.2008 21:14
MIREK  (Pokročilý +2)
Salon není autosalon
Po přečtení článku p. Hermana z radničního agitačního plátku, musím prostě reagovat aspoň sem. Ano pan náměstek má jistě pravdu v tom, že jsme od prvorepublikových dob poněkud dále a že je nutné pochválit některé vizionáře jako Kotěru, Urlicha, atd, bez kterých by asi HK architektonicky nebyl tím čím je. Dnes již prázné heslo, o které se p. Herman otírá, je už jen slogan z let minulých, protože dnes se z HK stalo bezesporu jedno z nejdražších měst pro své obyvatele a to hlavně díky zvýšení daně z nemovitosti,nevýhodně vyřešenému parkování, atd. V textu p. Hermana se dočítám, že je nutné myslet na automobilový provoz a to jak z textu vyznívá, tak hlavně v souvislosti s parkováním. Ano HK jistě parkování trápí, ale spíš jeho systém, tak jak byl schválen zastupiteli s firmou ATOL. O nevýhodnosti tohoto systému tu již bylo řečeno mnoho a nemá cenu se dále rozepisovat. Současný systém parkování také z HK dělá nevkusný les dopravních značek, které již mnohdy stíní výhledu na ještě stále pohledné stavby v centru města, což se už nedá říci o hnusu jménem nová knihovna, ale to už jsem trochu odbočil. Myslím, že HK zdaleka netrápí doprava ve formě parkování, ale hlavně doprava tranzitní, která středem města žene tisíce smradlavých a hlučících kamionů. Dopravu jistě nevyřeší obludné prosklené monstrum nadjezdu přes Pospíšilku, to je pouze náplast na hrůzný stavební počin minulého režimu. Město hodně zaspalo v budování dalšího vnějšího obchvatu nebo třeba průmyslové zóny a to asi proto, že už tu dávno nejsou takoví vizionáři jako za I.republiky, ale jen banda výžirků, populistů, prospěchářů a lhářů, o čemž právě svědčí celý článek p. Hermana, když píše, že město nemá v úmyslu plnit pokladnu firmy ATOL, ale vše dle známé koncesní smlouvy právě nasvědčuje opaku.
K závěrečnému odstavci článku p. Hermana snad dodám jenom to, že HK už dávno není nejlepším místem pro život, ani salonem republiky a za to je potřeba poděkovat nynějšímu vedení radnice a z části i tomu předchozímu. Moji důvěru už jistě toto vedení nezíská.
24.9.2008 22:38
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Salon není autosalon
Souhlas!!! To se nám Herman zase předvedl a ještě si myslí, že mu na ty jeho řeči někdo skočí. Málokdo už jim v HK věří.
25.9.2008 16:17
Hradec72  (Nováček)
RE: Salon není autosalon
Mirek pochvala,ale co stim nevolit.
25.9.2008 22:03
Phavel  (Pokročilý)
RE: Salon není autosalon
Ale kdo nevolí, ten dává dobrovolně hlas současnému vedení - konkrétně hlavně ODS. Kdo nepůjde k volbám, dává dobrovolně souhlas k tomu, aby to co se děje nyní, pokračovalo dál.
25.9.2008 22:34
Fakta  (Nováček)
RE: Salon není autosalon
Hezký příspěvek a bohužel naprostý souhlas.Význam města i jeho vzhled naprosto upadá.Smlouva s Atol-em je do nebe volající podvod na občanech města.Jediné řešení je odstranit ten hnusný modrý sliz co okrádá občany a spíš než o město pečuje o svoje kapsy(např. už teď u voleb a pak i u těch dalších).
27.9.2008 12:51
cicero  (Nováček)
RE: Salon není autosalon
Nelze než souhlasit, ale hlavně, nevolit tyto lidi. Není pravda, že nelze nic změnit, lze, nedat lumpům příležitost.
30.9.2008 13:37
xyz  (Nováček)
RE: Salon není autosalon
To že si pan Herman posypal v článku hlavu popelem je jen průhledný populistický tah před volbami. Jen si tak říkám, že to chtělo asi hodně sebezapření, ale malá doma je, takže je to už stejně fuk.
26.9.2008 08:39
oranžový  (Nováček)
bilboard = zrcadlo ČR
Za hranicemi vás vítají bilboardy nabízející různé spotřební zboží,zábavu -zkrátka pestrost života.To v ČR je to obráceně.Z bilboardů na Vás civějí jen samí vyžírkové :1. počínaje politickými ksichty z předvolebních akcí / a že máme u nás ročně voleb jako máku / 2.dále finanční ústavy a různé pokoutné půjčkaře peněz,kteří jsou připraveni oškubat Vás i o poslední korunu 3. reklama nákupních center,v kterých si múžete koupit nahnilé melouny a předražený shit z Číny. 4.dále farmaceutické lobby a pojišťovnické spolky,které Vám již dnes obracejí kapsy naruby.Tak co tomu říkáte ? Zrovna včera jsem se bavil se známým řidičem kamionu,který mi potvrdil,že je u nás draho jako PRASE. jEDNODUCHÉ- je to proto,protože obyčejný občan ČR musí živit nejen svoji rodinu ,ale i početnou část parazitů,kteří se na nás usmívají z BILBOARDŮ.
26.9.2008 09:05
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: bilboard = zrcadlo ČR
V mnoha věcech mám naštěstí možnost volby a když nechci, tak výžirky živit nemusím. Banku si dnes již najdu tu nejlevnější, klidně i bez poplatků, pojištění, to si musí zvážit každý sám, jestli se mu to vyplatí, v obchoďáku, když nebudu spokojený, tak můžu jít do jiného, ale s politikama je to špatné. Když uvěřím jejich slibům, které většinou neplní během dlouhého volebního období, tak nemůžu dělat téměř nic. Mohu tak maximálně v tu chvíli nadávat a pak čekat na další volby, abych zvolil zase jiné další prospěcháře a výžirky, kteří slibují hory doly svým voličům jen proto, že se chtějí dostat k plnějšímu korýtku.
26.9.2008 09:14
Phavel  (Pokročilý)
RE: bilboard = zrcadlo ČR
Usmívá se na vás třeba pan Bradík a ten nedávno napsal ve svém reklamním letáku vydávaném za naše peníze - "U nás v kraji", že mu lidé, chudákovi, ten jeho úsměv vyčítají. Přitom on se o nás tak stará, třeba co se platů týče nejsme na posledním ale asi na předposledním místě mezi ostatními kraji. A třeba ta rozvinutá dopravní infrastruktura u nás... No, neříkejte, že to za ten úsměv nestojí ;-)
26.9.2008 11:27
oranžový  (Nováček)
Mirďo
Ona ta svoboda ,,výběru,, stojí tak trochu na hliněných nohách,protože zdravá konkurence je něco,co v ČR neexistuje. Pokud nebudeš mít dost peněz např.na koupi bytu - jsi nucen přistoupit na zlodějský úrok finančních spolků a nebo přímo využít státem garantovanou zlodějinu v podobě hypotéčního úvěru,který na tobě bezostyšně vydělá 100% zisku. Pojišťovnictví je také kapitola sama pro sebe.Tak např:Já platím dceři pololetní pojištění na úraz v hodnotě 600kč.No není to moc,ale je to zřejmě dost na to / když nezaplatím včas / aby mi ona společnost poslala upomínku s výhružným textem v podobě / když nepošlete,peníze vám propadnou a zaplatíte ještě něco navíc+vás dáme k soudu.Dobré že ? I kdyby jste chtěl smluvní vztah ukončit,garantuji vám,že s naspořenými penězi neodejdete.Tak a hypermarkety:podobné jako vejce vejci - 20pokladen,funkční 2až 3. Stejné zboží,stejné ceny + - halíře.Tak už víte,kde máte tu svoji možnost volby ?
26.9.2008 12:17
MIREK  (Pokročilý +2)
For orange
Každý asi hovoříme o něčem jiném. Ta volba spočívá přesně v tom, že se mohu rozhodnout za předem jasně písemně definovaných podmínek, zda tu či onu službu nebo zboží si koupím a je jenom na mě, zda se rozhodnu si například za jasně daných podmínek si vzít úvěr na dům a nebo budu dál bydlet v garsonce, když na to nemám. Nedodržování podmínek daných smlouvou mohu vyžadovat díky zákonům. Kdežto o politice hovořím tak, že na základě planých slibů nějaké strany nebo politika, kdy třeba právě ten můj hlas ovlivní jeho zvolení, ale pak já dál už nemohu ovlivňovat to, jak jménem toho mého hlasu jedná a hájí ten určitý program a sliby, pro které jsem mu ten hlas dal a nemám pro to žádnou právní oporu a jediné co mohu udělat je to, že ho v příštím volebním období nezvolím. A to je právě ten rozdíl.
26.9.2008 13:14
oranžový  (Nováček)
Mirdo
No samozřejmě Vám nehodlám brát iluze. Ale narovinu: Bydlím v pronájmu,kde mi stát zagarantoval zvýšení regulovaného nájemného o 44% . Takže se mi výsledná částka vyšplhala na 6000kč.Co teď ? Mohu si přece dle Vás vybrat - 1.přispívat nadále majiteli bytu. 2.výsledná částka se přiblížila k částce běžnému hypotečnímu úvěru který zaplatíte 2x a o to tu přece běží . 3. ušetřit si na vlastní byt :-)) No jo ? ale jak a hlavně z čeho ? Budeme-li žít ve státě,který vám ještě tentýž výplatní den připomene svoji monopolní existenci formou povinných každoročně zvyšujících plateb / plus další vyfikundace Atol,poplatky,daně, atd. / zjistíte,že pořídit vlastní byt patří / v mém případě / do science fiction.Znamená to tedy,že jsem socka na odstřel,se kterým se jaksi nepočítá. Nebo tedy správně řečeno počítá,ale jen za předpokladu,že nebudu reptat,platit co si řeknou.,, Pane jo,to je výběr :-)) O pojistných smlouvách se bavit nemusíme,prtotože to důležité je v nich psáno malými písmeny ,z kterých pro vás výhody očividně jen srší. :-))
26.9.2008 13:56
MIREK  (Pokročilý +2)
For orange
V tomto se na 100 % neshodneme. Vždy je v osobním rozhodování možnost volby a záleží na schopnostech, pracovitosti a chytrosti, jak dokáže rozhodnout. Sám píšete, že bydlíte v podnájmu nebo snad městkém bytě s regulovaným nájemným. Nevyhovuje Vám to? Máte volbu buď si vzít hypotéku nebo pomocí stavebního spoření nebo i jinak si zafinancovat vlastní bydlení, možností je dost. Nemáte dostatečný příjem? Je potřeba si zanalyzovat proč. Jsem líný lempl, tak si za to můžu sám. Jsem nevzdělaný, nic neumím, proto mě nikdo nezaměstná, taky si za to mohu sám. Chci se mít lépe, abych si mohl koupit byt nebo dům? Budu se snažit se vzdělat, něco se naučit a nebo pokud jsem schopný začnu podnikat v tom v čem jsem dobrý nebo co na trhu chybí. Takle bych mohl pokračovat až bych tu možná sestrojil celý vývojový diagram toho, co má člověk pro sebe udělat, aby se měl dobře. Je také potřeba si stanovit priority, co k životu potřebuji. Například vlastní bydlení je třeba pro mě priorita č.1 a tak jsem se postaral o to, abych ho měl. Atd, atd, atd.
26.9.2008 14:51
oranžový  (Nováček)
RE: Pro Mirka
Krásné a jednoduché.To je ale tzv.první pohled na celou věc. Ano,každý člověk má rozdílné schopnosti a možnosti.Takovéto přizpůsobení se daným situacím vyžaduje zázemí,které vám umožní akceschopnost tj.být tak trochu nezávislý a na volné noze včetně stěhování se za jinou prací,začlenění rodinných příslušníků do prací,které zrovna frčí / párek v rohlíku na koupalištích v létě a v zimě třeba svařená vína / .Krásné :-) Jak se ovšem pustit do takovýchto aktivit ,když vám vaše zaměstnání zabírá 3/4 dne ? Nemůžete ho ztratit / musíte přece platit pravidelně,bez přestávek /. Jak potom označíte praktiky Atolu,Čezu a jiných,kteří dokáží akceschopně reagovat a navyšovat své příjmy jen tak bezpracně ? / na ůkor ostatních ? / Ano,přestal jsem kouřit,abych si přilepšil,ale namísto přilepšení zašlu ty peníze majiteli bytu :-)) A takhle to jde pořád dokola. :-)) Teď to bude nově Atol,příště někdo další. A to je špatně.Na tom se / doufám / shodneme.
26.9.2008 18:09
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Mirek
Mirdo, Mirdo...to jsou řeči jak z brožury "Jak být úspěšným...".Co takhle vyjít ze svého akvária mezi lid obecný?
26.9.2008 20:23
MIREK  (Pokročilý +2)
For Xaver & orange
Nevím jak vy, pánové, ale asi možná patřím k té části obyvatel, kteří jsou se svými výdělky relativně spokojení. Zastávám heslo, kdo se stará, ten má. Tím ale nevyjadřuji spokojenost s tím jak mě okrádají, ATOL, stát ve formě daní a všelijakých poplatků, ČEZ, VČP, .....atd. Mě na tom trápí něco jiného a to tu píšu od začátku, že svoje peníze, tím myslím příjmy, jsem schopen ovlivnit pracovitostí,ale zlodějské praktiky výše uvedených bohužel ne, ti si to ze svého monopolního postavení diktují sami.
27.9.2008 08:45
oranžový  (Nováček)
RE: Xavere
Tak,tak. Jeden aby přemýšlel, kde se utáhnout /žrádlo,druhé zaměstnání / a druhý -ten úspěšný nemusí ani vstát z postele.Přestalo mě bavit honit si triko,aby z toho měl užitek nějaký zkorumpovaný lempl.
27.9.2008 09:38
dede  (Nováček)
RE: Mirdo
No, ono opravdu chce spis se snazit neco delat.
Mimochodem, opravdu si myslite, ze je to nekde jine? Proc myslite, ze "Pratele" bydli v jednom byte? Protoze proste na to, aby bydleli sami nemaji - kamaradka plati 3,5K USD/mesic za dvacetimetrovy byt v NY. A to se vytahuje, jak ho ma levny. Ano, muze se odstehovat z NY, tak aby platila mene - ale to vy taky, ne? Takze volba tu je.
Praktiky ČEZu? Co tím myslíte? Prostě prodává za tržní cenu. To, že energie je málo, je prostě fakt? Že, ČEZ nemůže prodávat energii levněji tady než do zahraničí je taky fakt. To, že manageři čezu dostali opce na odkup akcií, za určitou cenu - vznikla chyba dozoru. Ale opční programy jsou naprosto normální motivační programy všude ve světě.

Mimochodem, tím, jak pláčete nad tím, že platíte moc za nájem a nejste schopen si za ty peníze koupit byt přesně ukazuje pokřivenost neregulovaného nájemného. Během doby životnosti bytu je potřeba získat cenu bytu zpět včetně nějakého bonusu za nespotřebování těch peněz, které použil na zajištění toho bytu. Mimochodem, předpokládám, že Váš byt za 6000měsíčně - předpokládám cca 2+1. Já chci taky takový? Kde se to dá získat?
27.9.2008 10:02
oranžový  (Nováček)
Dedíku
Chceš ho ? Budou v baráku brzo další volné byty.Jestli ti nebude vadit čtyřproudovka přímo pod okny... ? Jo 6000se jeví jako malá částka,ale připočítej k tomu 2000 za plyn,1500 za elektřinu .Ještě tu kůču chceš ? Nevím,ale peníze NESERU,a na starý kolena do sebevražednozlodějský hypotéky nepůjdu.Nejsem blázen,abych si půjčil milijon a splatil dva. Otázkou je,jestli by mi ten milion na byt vůbec stačil:-) Vydělávám 16000, jsem samoživitel s dcerkou. K obědu si dávám 6 housek a instantní polévku.To je vše. / většinou ale neobědvám /
27.9.2008 11:56
dede  (Nováček)
RE: Dedíku
Na druhou stranu, pokud byste chtěl teď takový byt pronajmout, zaplatíte za něj min. 8000 :) takže už se na to těším, až jich bude více :)
29.9.2008 22:38
Roman  (Pokročilý)
RE: Dedíku
Koukáte špatně na tu hypotéku. Nechme stranou, že je to lichva, tohle vědomí mi nic nepomůže. Podstatný je, že platím v podstatě totéž, co za nájem a splácím své. A že zaplatím místo melounu dva ? Když budu platit nájem, zaplatím taky dva, budu mít kulový a budu platit dál jak mourovatej...
26.9.2008 13:22
oranžový  (Nováček)
RE: For orange
Ano,se zvolením určité strany,nebo politika který vás nakonec zklame = klasika. Je to pouze o tom,že vy mu svým hlasem dopomáháte k lepšímu životu.Ten zvolený se ocitne mezi ,,svými vlastními,, pokřivenci a na vás zapomene.I kdyby se našel jediný,který by hodlal dělat politiku dle vašich přání ,okamžitě narazí na odpor a vypadal by jako ,,bílé prasátko,, mezi černými prasaty.Dlouho by se tam asi neohřál.To je velmi smutné . A těch smutných věcí přibývá.....Hezký den.
27.9.2008 08:58
oranžový  (Nováček)
Finanční krize USA
Je to vcelku jednoduché.Na ty výmluvy,že si obyčejní lidé vypůjčili na bydlení a přestali zplácet ,nemá cenu reagovat.Jde o malé procento.Velký podíl na krachu mají především spekulanti.Příklad:Banka,nebo pojišťovna hospodaří s velkými penězi od vkladatelů atd.Co se tedy stalo ? Prostě WallStreet kasta ty peníze částečně rozkradle a PROŽRALA.Výsledek ? Přijdete si vybrat svoje prachy a ti v drahých sakách vám s úšklebkem sdělí,že je nemají. Kdepak asi jsou ? Rozhodně se ty peníze nikam nevypařili.Jsou proinvestované ,,výhodnými obchody /já na bráchu,brácha na mě / a další peníze jsou na soukromých účtech. Smutné na tom všem je,že tyto ztráty a průsery budou muset hasit a platit lidé,kteří za to nemohou. Takže namísto toho,aby se pídili po pachatelích,okradou vlastní chudý lidi. FUJ a HANBA.
28.9.2008 23:11
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
držte se tématu
Dobrý den, chtěl bych jako admin tohoto fóra poprosit všechny, aby se drželi nastaveného tématu - tedy parkování. Problémy komunální politiky všeobecně a bydlení je možné řešit v jiných diskuzních vláknech, zde se prosím vyjadřujte primárně k parkování. Fórum jako celek už je celkem obsáhlé, tak ať se v něm daří udržet přehled.
díky moc všem
JF
29.9.2008 07:21
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: držte se tématu
Navrhuji to, co je mimo téma, t.j. od autora oranžový z 29.9. až dolu celé vymazat, je to opravdu mimo.
29.9.2008 07:23
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: držte se tématu
Oprava, od 26.9.
A samozřejmě vč. toho co jsem napsal dnes.
29.9.2008 08:34
oranžový  (Nováček)
RE: držte se tématu
Správně.Placení parkovného v HK je zcela samostatná kapitola,na kterou má každá rodina připravené speciální konto. / já ne / O tom,že to ponese spousty problémů,nemá smysl hovořit. Děkuji Vám
29.9.2008 17:03
Petr - HK  (Guru +4)
Labská II
Počet nových automatů ve městě vzrůstá. Nové zpoplatněné zóny už to máme od 1.10.2008 . Takže v Labské II a na Pražským Předměstí se už můžete těšit na parkování cizích aut. Problém s parkováním přesunut z centra k Vám. Ozvěte se na komisi místní samosprávy, že nemáte kde parkovat. Není problém, zavedeme rezidentní parkovací karty i u Vás. Váš Boris-Atol a.s.
29.9.2008 22:17
MIREK  (Pokročilý +2)
Likvidace
Prý by mohlo na likvidaci elektroniky parkomatu být vhodný elektrický paralizér. Asi to brzo otestuji.
A ještě jedno info. V obchodě na kola KULHÁNEK u Centiku, je možné podepsat petici proti ATOLu.
29.9.2008 22:37
Phavel  (Pokročilý)
RE: Likvidace
Tak to se tam v týdnu určitě stavím.
29.9.2008 22:43
Roman  (Pokročilý)
RE: Likvidace
Dík za info, zítra to omrknu.
30.9.2008 09:19
oranžový  (Nováček)
petice / kvěci /
rád se k ní připojím,ale zázrak nečekám,protože takto velký a již rozjetý kšeft nějaká petice /cár papíru / nezastaví. Slyšel jsem dokonce,že určitá frakce /ODS/ se od tohoto projektu distancovala.Co říci ? Je to součást hry,kdy je potřeba uklidnit nespokojené občany a tak trochu jim dát jakousi naději,než celý tento megalomanský počin posvětí poslední razítko.Můžete se sami přesvědčit,že automatů každý den nezadržitelně přibývá,z čehož vyplývá zkrytá arogance moci,kdy na místo odpovědného úředníka ,jsou instalovány výběrny v podobách solárních automatů,které si paradoxně platíme sami.Děkuji Vám
30.9.2008 10:16
oranžový  (Nováček)
ATOL vs petice/ závěrem /
Petice by měla smysl pouze za předpokladu,že bude mít podporu i mezi zainteresovanými členy hradeckého zastupitelstva- tj.právě mezi těmi,kteří odhlasovali tento podnikatelský záměr. Těžko říct,jaká nabídka by některé z nich donutila obrátit o 180 stupňů.Že by to měl být popsaný list v podobě petice ? pochybuji. Jediné,co by mohlo anulovat a nebo alespoň oddálit celou kauzu jsou stávající volby do krajských zastupitelstev.To je poslední šance,jak zvrátit stávající vývoj situace. Jde o to,jestli noví členové budou ochotni převzít toto břímě odpovědnosti a nebo jestli se uchýlí k otřepaným frázím typu: jsem tu nový a za chybná rozhodnutí svých předchůdců nehodlám brát odpovědnost.Děkuji Vám
30.9.2008 14:20
Petr - HK  (Guru +4)
RE: ATOL vs petice/ závěrem /
Myslím, že petice ani nové zastupitelstvo na systému parkování nic nezmění. V tisku jsem se dočetl, že v případě vypovězení koncesionářské smlouvy hrozí městu smluvní pokuty v řádech desítek miliónů (tuto informaci jsem si neověřoval) a pokud tomu tak je, pak si to žádné zastupitelstvo na triko nevezme. Otázkou zůstává, proč vůbec taková nesmyslná a jednostranně zavazující smlouva byla podepsána.
30.9.2008 14:24
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: ATOL vs petice/ závěrem /
Dle koncesionářské smlouvy to nejsou pokuty, ale je to tam nazýváno jako ODSTUPNÉ. A to by opravdu asi nebylo nikterak malé.
30.9.2008 15:11
Petr - HK  (Guru +4)
RE: ATOL vs petice/ závěrem /
Tak abych to vše co jsem psal ohledně koncesní smlouvy uvedl na pravou míru a neuváděl mylné informace z tisku, našel jsem si ji na netu (web mmhk.cz v sekci náměstka Hermanna). Mirku, jsou zde uváděny pokuty, nikoli odstupné, abychom někomu nekřivdili. Na první pohled se zdá, že smlouva je vyrovnaná (není jednostranná se sankcemi jen pro město), tzn. v případě vypovězení jedné strany, tato strana ztrácí velké peníze v řádech desítek, později až stovek miliónů dle výše proinvestovaných nákladů. Jediným problémem bych viděl situaci, kdy by Atol nebyl schopen zajistit vše co má v koncesní smlouvě za povinnost, pak prostě zkrachuje, dostane se do insolvence a věřitelům se bude jen vysmívat, jak to tak v praxi bývá (i když nemá důvod pro krach, protože takovej džob se málokde sežene). Město zkrachovat nemůže (nebo by alespoň nemělo), takže systém parkování tu budeme mít 30 let bez ohledu na petice občanů. Jedině, že by obě strany přistoupily na změnu smlouvy, o čemž pochybuji (proč by to Atol dělal?).
1.10.2008 00:30
Roman  (Pokročilý)
RE: ATOL vs petice/ závěrem /
Nejednou se už stalo, že se obdobná smlouva podepisovala s tím, že z toho bude dlouhodobé rejžo - nebo se to stopne s tím, že bude pokuta za odstoupení a rejžo je stejné. A kdo si z toho nebo onoho rejža uzobává se jen těžko dohledává... Neříkám, že je to zrovna tenhle případ, ale něčím podobným mi to zavání (nebo zasmrádá ?)
30.9.2008 20:21
ota divíšek  (Nováček)
dejte mě svůj hlas jde mě jen o Vaše peníze
Jen doufejme, že někdo do voleb pujde s tím, že pokud bude zvolen pokusí se ještě dokud to skoro nic nestálo/ né miliardy ani stamiliony/tyhle šmejdy z ATOLU vypraskat bičem za každou cenu a pokud se koná nějaká petice či jiná akce chce to dát včas a co nejvíce dát vědět VŠEM!!! jo a hlavně jít k volbám, aby jste svou neúčastí nedali hlas těm modrým zlodějským slizům
1.10.2008 00:35
Roman  (Pokročilý)
RE: dejte mě svůj hlas jde mě jen o Vaše peníze
A aby to nebylo jen o těch arogantních modrých, nevíte někdo, jak se o tomhle nesmyslu hlasovalo ? Jak je to s opozicí ? Neslyším totiž vůbec žádné nesouhlasné hlasy "zhora". Že by s tím téměř všichni souhlasili a nikdo si na tom nechtěl přihřát, co přihřát, rovnou uvařit lacino politickou polívčičku ?
1.10.2008 09:26
oranžový  (Nováček)
RE: dejte mě svůj hlas jde mě jen o Vaše peníze
Tak smlouva s Atolem nebude jediná veřejná zakázka .Časy oranžových multikár a KUKAvozů,které odváželi komunální odpad jsou dávno pryč.Zkrátka, přišlo se na to,že je mnohem snažší uhradit fakturu za dílo,než se starat o zaměstnance.Je docela možné,že se dočkáme i toho,že naši radní vyhlásí v tichosti výběrová řízení na své funkce -zatímco budou trávit dovolenou ,nebo v klidu pečovat o svoje trávníky -jejich práci bude vykonávat někdo jiný.:-)
2.10.2008 13:13
cicero  (Nováček)
RE: dejte mě svůj hlas jde mě jen o Vaše peníze
Všem co ještě váhají, co je Atol za firmu, doporučuji veřejný obchodni rejstřík a zvláště si prohlédnout historii firmy.
2.10.2008 13:35
Petr - HK  (Guru +4)
RE: z historie Atolu z ocbhodního rejstříku
Společnost zvyšuje svůj základní kapitál. Důvodem zvýšení základního kapitálu je získat zdroje použitelné k úhradě ztrát minulých let, zlepšení finanční a bilanční stability společnosti ve vztahu k partnerům a Magistrátu města Hradec Králové a k posílení cash-flow společnosti pro krytí nákladů v souvislosti se zahájením činnosti při rozvoji integrovaného systému parkování v Hradci Králové.

To je pěkný důvod pro navýšení kapitálu. Nevím o jaké ztráty se jednalo, ale na první pohled to vypadá, že job s IPS v HK potřebovala jako sůl. Mimochodem základní kapitál ve výši 2.250.000 Kč u akciovky není nic ohromujícího. Proti Atolu nic nemám, chovají se tržně a chytli se zakázky, kterou někdo nabídnul. Vidím problém spíše v tom, jak mohli dostat zakázku na 30 let a někdo jim to schválil a podepsal - ale o tom jsem si už zanadával dost.
2.10.2008 13:08
cicero  (Nováček)
parkování
Nesporně zajímavé by bylo, kdyby bylo zvoleno jiné zastupitelstvo. To nynější má rozdány akcie firmy Atol a je na zisku přímo zainteresováno, Atol má sice neobchodovatelných akcií na skladě více, ale pak by se o zisk musel dělit s akcionáři, co mu už k ničemu nejsou.
2.10.2008 13:19
Petr - HK  (Guru +4)
z IDNES
Zpoplatnění dalších míst na sebe nenechá dlouho čekat. Příští rok přijde na řadu rozsáhlá oblast mezi Pražským Předměstím, železničním nádražím a výpadovkou na Jičín a Náchod. „Zatím poslední zóna placeného stání vznikne mezi ulicí Jiřího Purkyně, železničním nádražím a ulicemi Antonína Dvořáka a M. D. Rettigové,“ uvedl náměstek hradeckého primátora a člen představenstva Atolu Boris Herman. Dodal, že ve vzdálenější budoucnosti by se mohlo za parkování platit i na velkých hradeckých sídlištích. „Situace na Slezském či Moravském Předměstí nebo v Malšovicích je někdy horší než v centru. Místní samosprávy požadují parkovací domy. Aby to fungovalo, musí tam být nasazen podobný systém,“ tvrdí Herman. Konec článku.

Tak samosprávy požadují parkovací dům a místo toho si obyvatelé zaplatí parkovací kartu. Ano, kdyby karta byla o málo dražší než je její pořizovací cena, tak bych to bral (myslím tím pro osoby s trvalým bydlištěm v místě parkovací plochy). Kdybych si mohl za rozumnou částku koupit kartu pro libovolné parkování ve městě třeba za 3-5000 Kč, tak bych si ji koupil, protože chápu, že situace s parkovacími plochami se řešit musí. Cizí návštěvníci sídliště a majitelé vraků, ať si parkování zaplatí u automatu, ale zpoplatnit celé město s kartami pro jedno auto na rodinu a pokud chci parkovat jinde než v místě své bydliště, pak zaplatím za 20-30000 Kč za Gold kartu - pane Hermane, to už vážně přeháníte. Nejsem sprostej vůči vaší osobě jen proto, abych nadále mohl na tomto fóru vyjadřovat své názory. Škoda, že letos nejsou volby do obecních zastupitelstev. Voliči by vám to spočítali. Mimochodem pane Hermane, máte vy sám Gold kartu a pokud ano, platil jste si ji ze svého? Díky za odpověď.
7.10.2008 23:20
Eicss  (Nováček)
RE: z IDNES
Jestli přijedu domů na sídliště a uvidím tamm parkovací automat, vytáhnu k kufru lano, utrhnu automat, naložím do kufru a odvezu na radnici.

Atol a radnice prodávají vzdušné zámky.

A peníze zmizí stejně, jako peníze za prodej akcií Opatovické elektrárny. Kruhový objezd v Heyrovského je kde?
Napojení na Benešovu třídu je kde?
V zadeli, stejně jako zmetek Vlasák...
2.10.2008 13:38
Radouš  (Nováček)
Zákon pro ATOL neplatí.
Mima Hradecká firma ATOL nás občany HK nutí dodržovat zákona a vyhlášky města, ale sama zákon o provozu na pozenních komunikací soustavně porušeje. Den co den parkují obě jejich odtahovky v Pouchovské ulici u dopravního podniku na zákazu zastavení. Ptám se co na to Městská policie? Jak je možný, že firma, která buzeruje za parkování v HK, sama pravidla soustvně porušuje. Tak se není možný divyt že jsou obyvatelé něsta práven na jednání ATOLU naštvaní.
2.10.2008 14:04
ridic007  (Nováček)
RE: Zákon pro ATOL neplatí.
Vrať řidičák. Stojí za křižovatkou,,která ruší zákaz zastavení. Už to tady někdo psal. Neobjevil jsi nic nového. Je to v pořádku. Postav se tam taky, když se ti místo tak líbí.
2.10.2008 14:58
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Zákon pro ATOL neplatí.
Už jsem to tu jednou psal, když jsem reagoval na to, že křižovatka zákaz zastavení ruší. To je samozřejmě pravda, ale za ta značka stojí i za křižovatkou a nejsem si teď od stolu jistý, ale myslím, že je ta značka i za zastávkou MHD.
2.10.2008 15:23
ridic007  (Nováček)
RE: Zákon pro ATOL neplatí.
No být Mirkem, jdu se tam podívat. To je nejlepší. Pojďme se tam potkat a pozvěme si pana Šitinu. Jinak to nemá smysl naslepo klábosit. Za bukem je každý generál. :-)
2.10.2008 15:37
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Zákon pro ATOL neplatí.
Jezdím každý den kolem. Až dnes pojedu z práce, uvidím to zase.
2.10.2008 15:11
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Zákon pro ATOL neplatí.
Zákaz zastavení je za křižovatkou, zrovna tak, jako odtahovky Atolu.
9.10.2008 07:42
Radouš  (Nováček)
RE: Zákon pro ATOL neplatí.
Asi bych ti doporučoval obrátit se na oční popřípadě se přihlásit do výběrového žízení na pozice u ATOLU. Kdybych to tam téměř deně nevyděl tak bych to asi nepsal.
2.10.2008 14:18
oranžový  (Nováček)
parkovné - vysvětlení
Inu,je to podobné jako s regulačními poplatky ve zdravotnictví,protože svoji REGULAČNÍ schopnost ztrácejí v momentě,kdy onemocníte.Mazané že ? Ale abych to zjednodušil:Stejně tak to dopadne i s místy na parkování - žádné mít NEBUDETE tj.za své peníze nedostanete NIC. Bude te tak dál kroužit kolem bloků a hledat si flek pro svoji káru.No ale ten POCIT ,že už máte zaplaceno , vám nikdo nevezme.A to se vyplatí- no ne ?:-)
2.10.2008 21:58
Phavel  (Pokročilý)
RE: parkovné - vysvětlení
Pojďme v příštích volbách dát jasně najevo co si myslíme o současné radě města. Osobně budu volit tu stranu, která zamezí rozšiřování a nejlépe vyléčí Hradec od téhle "rakoviny" (ISP v režiji Atolu). Ačkoliv samozřejmě vím a jsem smířen s tím, že tahle "léčba" nebude bez následků. V konečném součtu by ale město stejně vydělalo.
3.10.2008 01:42
Fakta  (Nováček)
RE: parkovné - vysvětlení
Zcela jednoznačně jedinou tou správnou peticí budou současné volby.A příští volby to jest komunální vyhraje zcela jednoznačně nové občanské sdružení (nebo něco podobého) "Za Hradec bez Atolu".
3.10.2008 01:58
Ira  (Pokročilý +1)
RE: parkovné - vysvětlení
Přidala bych ještě .. a bez Veolie.
3.10.2008 02:28
Fakta  (Nováček)
RE: parkovné - vysvětlení
mrkněte na www.tv-internet.cz/ je tam hezká sekce gangsteři v Hradci
11.10.2008 08:42
Ludovic  (Nováček +1)
RE: parkovné - vysvětlení
A jeste bych pridal - Hradec bez ODS!
Herman, Divisek, Soukup, Fimfrlova skodi tomuto mestu!
3.10.2008 07:16
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: parkovné - vysvětlení
Bohužel je nám všem jasné, že odstoupení od smlouvy s ATOLEM, by městskou kasu stálo asi hodně, podle toho jak je šikovně jednostranně napsaná koncesní smlouva. Myslím, že čím dříve by to bylo, tím by ta suma mohla být menší. V poslední Radnici, se nám zase rozepsal p. primátor, o našen úžasné systému parkování, ale obsah byl obdobný, jako když psal Herman. Jen mě tam zaujalo jedno, a to když se Divíšek zménil o osobní odpovědnosti, pokud by se ukázalo, že celý kontrakt s ATOLEM je pro město špatný. Osobní odpovědnost politika, to je úsměvný pojem, a podtím si asi představuje, že by snad odstoupil, nebo co. Ale podstatná je spíš osobní odpovědnost jako manažera, který nakládá s veřejnými prostředky, tedy s penězi nás všech. Zde nemá odpovědnost řádnou a to je špatně. To platí samozřejmě pro všechny zastupitele, kteří pro tuto zlodějinu jménem ATOL hlasovali.
3.10.2008 09:57
oranžový  (Nováček)
pan ,, phavel ,,
nám přednesl VZOREC,dle kterého by naši Hradečtí zákonodárci měli postupovat při zadávání veřejně prospěšných zakázek.Pan MIREK zmínil také něco o osobních zodpovědnostech radních,která se propadla někam do světa virtuální reality.Zajímavé na tom všem je,že namísto demokraticky ,,konkurenceschopného,,prostředí ,nám tu jako houby po dešti vyrůstají nové a nové monopolní instituce požadující ,,paušální platby,, a to vše s nezkrývanou podporou námi volených zákonodárců. Jak to funguje na krajské úrovni už vidíme/1.liga / mnohem větší tragédie se odehrává v ,,etralize ,,- kde je k mání ještě více peněz daňových poplatníků. Dospěli jsme dokonce tak daleko,že je s námi komunikováno pouze formou strohých informací prostřednictvím vývěsných desek a infotabulí. A to je cesta do pekel.
4.10.2008 00:37
Viki  (Nováček)
město žije
Kde jste přišel na to, že město žije? Vždyť je totálně mrtvé! Mládež se nemá kde bavit, lidé, kteří jedou za kulturou nemají kde zaparkovat, po sedmé hodině nepotkáte v centru živáčka, tak jak to město žije?
9.10.2008 07:38
Radouš  (Nováček)
RE: město žije
Já bych netvrdil, že město večer nežije. Běžte se podívat k nám do Okružní ulice a přilehlého okolí. Tam to žije hlavně v noci. Bohužel, ale je tam jen vyvolené tmavá komunita.
9.10.2008 20:38
dede  (Nováček)
RE: město žije
To je ale hloupý vtip, že ten kdo jede za kulturou radši zůstane doma, protože se mu nechce dát pár drobných za parkování... a kvůli tomu hradec nežije. Hradec nežil už pár let před tím, než přišel atol.
7.10.2008 10:20
oranžový  (Nováček)
Atol už ,, jede ,,
Napr. na náměstí 5.května se už vybírá parkovné.Auta kamsi zmizela a zůstalo tu jen pár platících. Ptám se : Proč platit 20 korun za 1.hodinu parkování na místě,kde je napadané listí a o zaparkovaná auta se nikdo nestará ? To má být nějaká služba,za kterou se platí ? Má spol.Atol vůbec prostředky na úklid takovýchto parkovišť ? a nebo si budou ,,platící,, uklízet listí a následně napadaný sníh sami ? Spíše to vypadá,že z utržených peněz nakoupí více odtahových vozidel,se kterými budou kroužit kolem zpoplatněných parkovišť a s pomocí městské policie vydělávat na odtahu. Takže jsme si paradoxně zaplatili ,, upletení,,jen dalšího biče,který nás bude nutit platit za NIC. Výsledek ? Jelikož stát /tj.daňový poplatník / nemá co mluvit do hospodaření soukromého podniku - znamená ,,zlaté ,,časy pro podobné projekty .Daňovému poplatníkovi tak zůstanou jen oči pro pláč a prázdná peněženka.
7.10.2008 12:24
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Atol už ,, jede ,,
Oranžový, ty jsi jak malej Jarda. Tady přece jde o to, ža auta stojí na pozemku města a tam kde to pozemek města není, tak jak nám řekl primátor, tak stojí na asfaltu města.
A co se týká hospodaření soukromé společnosti ATOL, tak ta je přece pod ostřížím dohledem dozorčí rady, mimo jiné i pod dozorem p. Hermana, který tak usilovně hájí naše zájmy, nás občanů.

7.10.2008 16:17
oranžový  (Nováček)
RE: Atol už ,, jede ,,
No ,, malí Jardové,, jsou na tom pořád lépe,než my dospělí. Také je vídám u automatů,ze kterých jim po vhození dvacetikoruny vypadne nějaký ten pamlsek. Co vyleze nám ?- malý lísteček,se kterým si nemůžeš vytřít ani (_!_).
7.10.2008 16:25
Phavel  (Pokročilý)
RE: Atol už ,, jede ,,
O úklid a údržbu placených parkovišť se Atol nestará, to provádějí technické služby na účet města. Přece byste nechtěl v tomto "stěží samofinancovatelném" systému, jak nám je tvrzeno, Atol zatížit dalšími poplatky a starostmi ;-)
7.10.2008 16:48
oranžový  (Nováček)
RE: Atol už ,, jede ,,
No, když už nehodlají vzít do ruky vrbová košťata ,kterými by poklidili pronajaté kurníky ve kterých jim slepice snášejí zlatá vejce- mohli by alespoň občas vystrčit rypáky a zaspívat sborem nějakou písničku pro obveselení.:-)
7.10.2008 21:59
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Atol už ,, jede ,,
To je fakt dobrý :))
7.10.2008 22:47
Phavel  (Pokročilý)
RE: Atol už ,, jede ,,
No vidíte, tak to obveselení, to je další věc kterou pro ně zase dělá město. Konkrétně mám na mysli to video (někde zde byl odkaz), kde pan primátor hovoří o "vybírání poplatků za městský asfalt" u zimáku. To jsem se fakt zasmál...
8.10.2008 08:53
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Atol už ,, jede ,,
Dle koncesní smlouvy se má o údržbu parkovacích míst starat koncesionář, to znamená jejich úklid, malování vodorovného značení (viz.str.10 a čl.7 Koncesní smlouvy). Pokud jsem to z toho odstavce dobře pochopil, tak první značení zajišťuje koncedent. S tím si tak trochu protiřečí čl.8, kde se píše, že musí uvolnit parkoviště při blokovém čištění prováděném TSHK. Takže ve výsledku se o úklid stará asi město v rámci blokového čištění.
7.10.2008 12:13
Petr - HK  (Guru +4)
značky zakazující stání dříve než parkovací automaty
Na všech zpoplatněných místech už dnes visí platné dopravní značky, na kterých se informuje, že se zakazuje stání bez zaplaceného poplatku. Jenže parkovací automat tu chybí, na chodníku je jen namalovaný čtverec, kde by asi měl stát. Viděl jsem 2 řidiče, kteří se obětovali a beželi přes silnici k dalšímu parkovišti, aby poctivě zaplatili. Neměli by být nejdříve nainstalovány automaty a potom dopravní značky? Nekorektní chování Atolu je obdobné i v případě parkování u Zimáku, kde ještě nebylo jasné, zda tam mohou vybírat (a stále jasné není) a tam automat stál okamžitě, při hokeji dokonce odtahovali zaparkovaná auta.
7.10.2008 14:39
ota divíšek  (Nováček)
tak nam do radnice zase napsal boriss
No tak kdo četl novou radnici tak ho vítám na stránkách 15milionového Pekingu. Nebo co tím pan herman myslel????? O SPZ se sudým a lichým číslem. Pane hermane tam se to týká vjezdu aut do města a né o parkování, a ty keci o garantování místa si nechte pro někoho,kdo má gold kartu zadarmo jako VY!!!!! když do mé ulice přijede cizí auto a zaplatí v parkomatu tak moje garantované místo je akorát tak v prdeli a vždy jsem do ted to své místo do 5 minut našel a zadarmu!!!!!to jest nemusel živit takový jako Vy....a Vám tam podobní zdarma majitelé gold karet. Parkovací domy mě už ted napište kolik tam bude stát hodina 70-80 nebo snad 100kč o dlouhodobém stání ani neuvažuji jelikož ještě musím jíst a platit opět tu Vaší nejdražší dan z nemovitosti v republice a taky jsem Vás chtěl upozornit,že se Vám nějak tzv.koušou stránky na hk.org u diskuze ohledně atolu,ale to asi záměrně!!!!!kdo nemá radnici s tím sranda člankem o Pekingu je ke stažení na hr.kr.org
7.10.2008 15:09
oranžový  (Nováček)
SK Atol Trutnov
Letošní podzimní příprava začala pro tým SK Atol Trutnov více než optimisticky.Po složitých jednáních s místním prvoligovým týmem SK 1.Kravata Hradec Králové došlo ke konečné dohodě o přestupu několika klíčových hráčů. Sk Atol získal do svého týmu takové opory, jako např.kapitána týmu Divíška,středopolaře Hermana a ještě několik náhradníků. Ke smůle jejich bývalých fanoušků svědčí fakt,že se spolu s přestupem hráčů do jiného týmu ,,jaksi,, ztratilo několik tréninkových míčů,několik párů chráničů i štulpen a v neposlední řadě i většina ASFALTOVÝCH hřišť.
7.10.2008 17:06
vilibaldik  (Nováček)
Mafiáni
Nesmyslné poplatky za parkování v celém městě mají smysl pouze pro mafiány z vedení města, kteří si prostřednictvím soukromé firmy budou pakovat vlastní kapsy. Poučení: nevolme ODSáckou mafii!!!!!
7.10.2008 18:25
Roman  (Pokročilý)
RE: Mafiáni
Tak pro větší objektivitu a aby v tom ptáci nelítali sami a taky aby si někdo nemyslel, že s jinými bude líp - PRO hlasovali všichni z ODS, kromě jednoho nezařazeného ODS, který se zdržel (nepsáno kde :-). Pro hlasovali také úplně všichni z VPM i z ČSSD (vzácná shoda) a čtyři nezařazení. Dál už je jen takový guláš, zdržovali se různí nezařazení. Proti dva z KSČM. A dva bratři momentálně aktivního pana Dernera (KDU-ČSL) pro jistotu nehlasovali, aby nenakrkli některou ze stran, jak je jejich odvěkým zvykem...
7.10.2008 22:51
Phavel  (Pokročilý)
RE: Mafiáni
Nemáte náhodou odkaz, nebo alespoň nějaké číslo skrze které by se tento protokol o hlasování dal najít. Rád bych se na to podíval, ale nechce se mi strávit den, než to najdu na stránkách města.
9.10.2008 12:16
Roman  (Pokročilý)
12.10.2008 18:33
Phavel  (Pokročilý)
RE: Mafiáni
Zrovna toto hlasování ale podle mě nelze brát za klíčové. Hlasovalo se zde totiž schválení smlouvy se zařazením dodatku, který zprošťuje placení lidi se ZTP (viz předchozí bod, kdy se hlasovalo pouze o tomto dodatku). Jinými slovy se obávám, že kdyby toto hlasování (čistě teoreticky) nedopadlo, znamenalo by to pouze "návrat" k té verzi koncesní smlouvy, která tento dodatek neobsahovala. Podle mě se v tomto případě tedy jedná o hlasování pro "menší zlo" ne o systému jako takovém, který je i s tímto dodatkem samozřejmě nastaven pro město i jeho občany velice nevýhodně.
8.10.2008 09:20
MIREK  (Pokročilý +2)
Falešné karty p.Hermana
V návaznosti na Hermanův článek v Radnici jsem zase dozvěděl, jak ODS zastuptelé hrdě plní své volební sliby ohledně dopravy. To co jsem si přečetl, je opět snůška polopravd napsaných tak, aby méně gramotní občané zatleskali. Nebudu se už opakovat s tím, co jsem napsal v reakci na článek Radnice č.30. Jen snad dodám v reakci na poslední odstavce Hermanova článku, že karty jsou hodně falešné a k poctivosti to má hodně daleko, protože každý kdo umí počítat aspoň na pstech jedné ruky si zpočítá o kolik tato slavná koncesní smlouva připraví městskou kasu za oněch 30 let trvání. Myslím, že na tuto garnituru, která nyní vede město, budeme ještě dlouho vzpomínat, ale nikoliv v dobrém. Dle mého názoru, je to snad nejhorší vedení v polistopadové éře. Kiss me (_!_) Mr.Herman
8.10.2008 10:09
oranžový  (Nováček)
Braňme se !
Pojďme ,dejme se dohromady a zorganizujme nějaký PROTEST . No co ? Co nám můžou ? Udělejme to ale RYCHLE, než z nás obyšejných lidí /bez imunity / nadělají nevolnické žebráky. Pokud si necháme vše líbit,dostaneme se do situace,kdy bude městská pokladna vyrabovaná a nebo ještě hůř ZADLUŽENÁ. Víte,nejhorší je mít strach projevit veřejně svůj názor,nebo nesouhlas - a o to jim jde,na to sázejí. Tak co ? V každém z nás je ODVAHA - TAK JEDNEJME !!!Ukažme těm panákům,že nemají svoje židle přirostlé k zadnicím . Pokud je necháme pokračovat v takovýchto peachovinách - příští kandidátku můžeme sestavit z pacientů Bohnické léčebny a výsledek by byl stejný.
8.10.2008 10:15
oranžový  (Nováček)
Petice
´Jediné,na co máme momentálně nárok a právo, je podepisování petic někde zkrytě v zastrčených obchůdcích,jako kdyby jsme páchali trestnou činnost. To je co ? To jsme to dopracovali. Tak takhle NE - páni radní, takhle už NE.
8.10.2008 10:41
oranžový  (Nováček)
Tak co ?
Nikdo ?
9.10.2008 07:45
Radouš  (Nováček)
RE: Tak co ?
Navrhuji obrátit se na sprejery. Nově namontované zázraky od Atolu vysloveně nabádají k jejich výtvorům, hlavně střecha! Jsem moc zvědav na jejich spolehlivost po zásahu naštvaných řidičů!
9.10.2008 08:27
oranžový  (Nováček)
Spreje NE!
To je k ničemu a navíc ta mašinka má nemalou hodnotu / ona za to nemůže /. Takže její poničení,by přišlo ,, výtvarníky,, pěkně draho. Doufám,že mi pan Fišer odpustí malou úvahu mimo téma Atol a parkování - i když v podstatě všechno souvisí se vším : Úvaha: O tom,jak dokáží naši radní a hlavně POLITICI nakládat s veřejnými prostředky už víme - Otázka : Dovede si někdo z Vás představit,co se stane s Vašimi úsporami až dojde k sanaci /tj.znárodnění / soukromých finančních bank a do kontrolních a vedoucích funkcí nastoupí širokospektrálně různobarevné hejno SARANČAT ? /saranče=politik / :-)) To se teprve budou dít věci !
9.10.2008 15:56
Roman  (Pokročilý)
RE: Tak co ?
To chce čas. Zatím se o tom víc jen mluví, ale nedotklo se to naplno a v plné síle zatím všech. Takže se bude jen vrčet. Ale tak za čtrnáct dní, po prvních pořádných pokutách, to bude jiné načasování pro nějaké akce... Ale chce to říct něco konkrétního. Kdy, kde, udělat si alespoň provizorní kostru programu, atd. Můžem dát sraz, třeba přijde i někdo další a uvidí se.

A že veselo ještě bude - Koukal jsem třeba na Pospíšilce, směrem od Slezského, že je cedula zóny pěkně schovaná za jinou cedulí. To bude nachytaných mimohradeckých... To bude pro Atoláky výnosnější, než pověstný zlatý důl.

A všimněte si obvykle druhé "značky" pod cedulí zóny. Jakéhosi zeleného, modrého, nebo červeného pruhu. Vím, co asi měl autor na mysli, ale jde vyloženě o lidovou tvořivost, která nemá na sloupu co dělat. Dopravní značky jsou dané zákonem a tenhle paskvil zákon nezná. Při jejich počtu se jedná o dost dlouhé tisíce a jsem zvědavý, kdo za to nese odpovědnost. Pochybuju, že je platil Atol. Dám dotaz na město a poreferuju.

Jo a dneska jsem šel kolem jednoho parkomatu na Karla IV, tak jsem mrknul na tarif a zůstal čumět. Doteď jsem měl za to, že se platí první půlhodina, hodina a pak po hodinách. Tam ale je cena 20 Kč rovnou za celou hodinu... Teď už mi tedy opravdu nikdo nenamluví, že se jedná o REGULACI parkování. Původním způsobem by tlačili lidi, aby po půlhodince odjeli, ale takhle ? Navíc, když to porovnám třeba s Rakouskem, nebo Německem a pominu naprosto exklusivní lokality, což Karla IV, ani zbytek HK rozhodně není, tak prakticky všude platívám půl Eura za půl hodiny nebo někde i za hodinu. To znamená cca 12,50Kč. Zdánlivě srovnatelné. Ale pouze zdánlivě, porovnám-li také příjmy. A to nemluvím o tom, že tam mají mnoho parkovišť srovnatelných atraktivností například právě s Karla IV, nebo okolím parku u Novákových garáží, kde pro účel regulace slouží parkovací hodiny za sklem auta. Sice parkování zadarmo, ale jen půl hodinky, hodinu, nebo dvě a odjezd !
Tady u nás jde o regulaci až na druhém místě, první jsou prachy...
9.10.2008 16:57
oranžový  (Nováček)
Romane
Myslím si,že už jsme toho tady nakecali až dost - takto bychom mohli pokračovat donekonečna, což by znamenalo leda velký kulový.Musíme začít s aktivitou, protože jsme tak trochu zaspali -čehož protivník dokonale využil.Čekat na to,až tu bude les dopravních značek přikazujících zaplatit tam či onde ? - to přece zavání alibismem s leností dohromady.Zvláštní zjištění,že se v době komunikačních vychytávek /mobil,PC atd. /se lidi mezi sebou nedomluví.Navíc jsou tu chytráci,kteří navrhují šetření peněz formou: nejezdi autem -choď pěšky,nebo si kup lítačku MHD /kterou každoročně zdražují / a o lístku na vlak ani nemluvě. No to jsou mi úspory jedna báseň - zkrátka,když nechceš být škubán jedním,máš možnost nechat se oškubat někým jiným.:-)) A to je na ho...! Všemožné zdražování svalované jednou na ropu /vždyť ta se drží + - stejně :-) / teď zase ta krize za velkou louží - by měla být naopak signálem k opravdovému šetření tj.nezatěžovat občany dalšími zbytečnými výdaji !!!! Namísto toho vznikají podobné smlouvy jako mezi HK a Atolem. Prachy fuč a co - placená parkoviště se už zaplňují .Je jen otázkou času než budou opět praskat ve švech jen s tím rozdílem,že budeme plati ,, kartičky ,, a nebo vozit měšce s drobnými. Tak klid , už jsme DVA :-))
10.10.2008 07:14
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Romane
Už 3.
11.10.2008 08:47
Ludovic  (Nováček +1)
RE: Romane
Uz 4.
14.10.2008 12:05
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Romane
Nevím, jestli to organizuje někdo z vás čtyřech, ale dneska jsem za stěračem našel pozvánku na protestní akci proti ODS. (16.10.2008 v 9:30 hod. na Vančurově náměstí).
14.10.2008 14:17
Roman  (Pokročilý)
RE: Romane
Nevím zatím o ničem. Ale jako akci přímo proti ODS bych to určitě nestavěl, i když těhle arogantinů mám v Hradci taky plné zuby...
14.10.2008 14:48
oranžový  (Nováček)
RE: Romane
Proti ODS ? Protest by měl být proti celé vládní ,, genitalitě ,, včetně bývalých mocipánů z estébácké Čssd. Pamatuji si krátké působení úřednické vlády těsně po rozpadu ČSFR. Ideální doba. Něco podobného by bylo jistě ku prospěchu věci. Osobně nevěřím žádné straně - protože nás nakonec zatím každá z nich přišla pěkně draho.
14.10.2008 15:42
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Romane
Tím, že do politiky vstupují z 90% lidé takoví, kteří za tím vidí pouze osobní obohacení a prospěch,takoví kteří jsou nemakačenkové a umějí pouze klapat hubou a vůbec se o nich nedá říci,že by byli v něčem odborníci,tak proto to v našem státě vypadá,tak jak vypadá, potažmo vypadá i u nás na hradecké radnici. Divíšek,byl jezeďák v Předměřicích, Herman, vystudoval báňskou v Ostravě a když nastoupil do ZVÚ, tak jen ukázal že je to lempl aspoň tak o něm jeho bývalí kolegové hovoří a dnes se snaží rozumět ekonomice. Malíř, další unikát ve svém oboru, elektrotechnik, dnes odborník na rozvoj města. Soukup podobný profesionál ve svém oboru, je to ekonom, dnes odborník který řídí školství. U Fimfrlové je to podobné. Prostě když to shrnu, kamkoliv člověk nastupuje do zaměstnání nebo podniká, všude musí být nějaké odborné přepoklady a vzdělání v oboru, potřebné pro výkon povolání nebo profese. Jen v politice je důležitá politická příslušnost namísto odbornosti. A to je asi špatně.
15.10.2008 11:28
oranžový  (Nováček)
MIRKU
Odbornost ponechejme stranou,protože žádný učený ještě na zem nespadl.Je docela možné,že ti lidé o kterých mluvíte, poztráceli zbytky dobrého charakteru právě vstupem do regionální politiky.Dělají a kopírují jen zaběhlý celorepublikový zcénář. Bylo by od věci najít nového režiséra,který by napsal něco ze skutečného života, něco za co bychom se nemuseli stydět a co by bylo jasné všem. Je to tu příliž zpolitizované,což je ta nejhorší půda pro pěstování zdravého selského rozumu.
9.10.2008 14:01
MPastvova  (Nováček)
parkování v HK
fakt super, pro studenty idealni' tedka sem zaplatila 500,- zadna volna mista jen placena , pro chude studenty v HK uzasny kdyz maj kazdou budovu na jinym konci mesta!! dekuji moc dekuji
9.10.2008 15:17
Petr - HK  (Guru +4)
RE: parkování v HK
Od kdy chudí studenti jezdí autem??? Využijte vlak, MHD a nemusíte platit poplatky za parkování. :-)))) Vítáme Vás jako dalšího potencionálního obyvatele v salónu republiky. Začínejte si zvykat na podprůměrné platy, vysoké parkovné, neúměrně drahé bydlení, město bez vrcholového sportu, koupaliště a ubytovacích kapacit, město s kamiónovou dopravou vedenou takřka centrem, jak říkám - salón republiky.
9.10.2008 14:01
MPastvova  (Nováček)
parkování v HK
fakt super, pro studenty idealni' tedka sem zaplatila 500,- zadna volna mista jen placena , pro chude studenty v HK uzasny kdyz maj kazdou budovu na jinym konci mesta!! dekuji moc dekuji
9.10.2008 15:15
ridic007  (Nováček)
RE: parkování v HK
Chudý student si má koupit permici na MHD a jezdit busem. Pokud jezdíš autem, tak chudý student nejsi. Pak nenaříkej. Benzín si také koupíš. Nikdo ho zadarmo také nedává.
9.10.2008 18:55
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: parkování v HK
Cestování autem po HK je stále levnější než MHD, tedy pokud nepočítám tu zlodějinu jménem ATOL.
20.10.2008 15:17
jabkac  (Nováček)
RE: parkování v HK
Kdyz jsem byl student v Praze chodil jsem pesky z koleji na Strahove kvuli jedne hodine telocviku na ostrov Cisarská louka, coz je na Vltave proti proudu za Smichovem. Fungoval tam tenkrat prevoznik za 1 Kc a na pramicce s nim jezdil pes vlcak. Nevzpominam si, ze by me napadlo jet tam mestskou dopravou nebo dokonce autem. Dnes byl z ucebnich osnov telocvik leckde zrusen a tam kde zustal, se stal nejneoblibenejsim obtezujicim predmetem. Polovina studentu ma pivni pandera, dve tretiny holek vypasene brisni pneumatiky a pod nimi dobre vyziveneho "nadkunďáka" a do skoly si vozi siroky, placaty, internetovy zadek v aute. Ani dnes nejezdim po Hradci predrazenou MHD a nez bych bezel pro auto do zony XY, kterou me vymezil ATOL 800-1500 metru od bydliste, tak skocim na kolo a jsem vsude za 5 minut. Kdyz vyrazim pesky prejdu maly Hradec do 20 minut kamkoliv. Staci nebyt liny a meststi radni ani Atol nebude mit na kom parazitovat.
20.10.2008 17:02
Petr - HK  (Guru +4)
RE: parkování v HK
Z Vašich příspěvků je cítit zloba a závist. Máte drahý byt (protože za to může majitel domu), drahé parkování (to už má hodně obyvatel města), všichni okolo jsou líní a tlustí protože jezdí autama a nenávidí tělocvik (jen vy musíte jezdit na kole). Přestaňte na všechno nadávat a udělejte Vy sám něco proto, aby se Vaše situace změnila (samozřejmě s Atolem vy sám nic neprovedete, to je mi jasný).

Doba je jiná a žije se ve spěchu a nemá cenu srovnávat dnešek s dobou před desítkami let, kdy Vy jste běhal po Praze. Osobně jezdím autem protože pro mě je čas drahý a nežli bych se po městě 2 hodiny plácal pešky, na kole nebo MHD, raději objedu všechno autem za dobu poloviční a tu hodinku věnuju rodině. Jsem ochoten platit i za parkování, ale pokud to bude za rozumnou cenu a parkovací systém bude lépe promyšlen.
9.10.2008 18:17
c0in  (Nováček)
Atol podniká na státním pozemku, tzn. stani zadarmo!
Atol podniká ná státních pozemcích? Pozemek před zimním stadionem? To potom tedy znamená, když oni porušují zákon, já můžu také, proč mám platit nějaké peníze někomu, koho ten pozemek ani není a podniká tam neprávem? Tím je tedy jasně myšleno, že nemusím na těchto pozemcích platit za parkování, zřejmě je to tedy jediné parkování v centru HK zadarmo.

Jinak pro ty co si naivně myslí, že když student má auto, tak už není chudý, tomu se opravdu musím jen smát. Dnes pořídíte staré auto za pár šupů a na benzín si vyděláte obyčejnou brigádou. Jste směšní...
10.10.2008 09:04
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Atol podniká na státním pozemku, tzn. stani zadarmo!
V tom případě ale nechápu, proč studentka, která jezdí autem za pár šupů a brigádou si vydělá na benzín tady na fóru brečí, že musí platit parkovné a jejím hlavním argumentem, proč nemá na parkovné je, že je chudým studentem. Jako student může jezdit autem mezi městy, pak zaparkovat na neplacené zóně a po městě se pohybovat MHD nebo pěšky. Budovy VŠ většinou nejsou na okrajích města, spíše v centru. Tím ovšem nehodlám obhajovat systém parkování v HK, který je totálně nesystémový, též s ním nejsem spokojen, jen nabízím chudé studentce jinou varinantu dopravy po městě.
10.10.2008 14:32
c0in  (Nováček)
RE: Atol podniká na státním pozemku, tzn. stani zadarmo!
Jen pro upřesnění, studentka psala, že již zaplatila 500,-kč! Jen pro Vaši informaci f. ATOL, vydává v centru karty za 1200,- ročně(myslím teď např. u VŠ - UHK), ale pouze pro ty kdo tam mají trvalé bydliště. I když s tímto systémem placení nesouhlasím a vůbec s tímto celým nesmyslem, jezdit na okraj HK autem a poté stát na zastávce na určitý autobus, zaplacení jízdného za MHD a k tomu ještě jít kus pěšky, nejenom že to zabere spoustu času, natož kdyby měl někdo zaparkovat v neplacené zóně a pak přebíhat mezi budovama pěšky, ale i finančně to bude dost náročné. Proto když studentka zaplatila 500,- a přidala by si ještě 700,- teoreticky by se zbavila všech těchto problémů, ale f. ATOL jde jen o peníze.

Jak jsem psal již v tématu, zajímalo by mě jaké by bylo řešení v případě, že bych stál na pozemku ČR viz. ten ZS(samozřejmě bez zaplacení) a f. ATOL by mě(jak píšou na strankách ISP) - "bude vozidlo zajištěno technickým prostředkem zabraňujícím odjezdu vozidla", jestli by bylo možné se někam odvolat, když stejně tak jako jsem já nezaplatil, tak i oni nelegálně vybírají parkovné na pozemku, který jim nepatří.
9.10.2008 18:58
MIREK  (Pokročilý +2)
Pukavci
Začnu pomalu střádat plato vajíček, aby stihly do mítingů před komunálnimi volbami pořádně zasmrádnout a začnu trénovat přesnost hodu na cíl.
9.10.2008 20:44
dede  (Nováček)
RE: Pukavci
Tady se někdo inspiroval u Madarskych studentu a Steva Bulmera :)
10.10.2008 08:56
oranžový  (Nováček)
RE: Pukavci
:-)) 3X20= 60 pukavců - to je skvělé :-)) /škoda,že není fér použít i pár sádrových podkladků / ale i tak je to pro začátek slušný :-)) Předevčírem měl u hotelu Paříž mítink Driml z ČSSD - větší trapárnu jsem snad v životě neviděl.Aby toho nebylo málo,hned vedle jim konkuroval jakýsi spolek ,,spokojených,, /a v jejich brožuře :Vodochodský,Švejnar a ještě pár 50ti až 60ti letých mudrců / jejichž mottem bylo, že se stát nemá o nikoho starat. No říkám si: tak co tu žebráte o fleky za prachy obyčejných lidí - když vás vlastně nezajímají a nechali byste je pochcípat. Ten pán mi cpal do ruky tu brožuru a zdůraznil mi,že je tam i pár kuchařských receptů:-) Říkám mu : děláte si prdel člověče ? Koukal na mě jak vyvoranej :-)) Osobně bych tu přemnoženou bandu vyházel - zjednodušil zákony tak,aby byly jasné,férové a aby se v nich nedalo kličkovat./možná by tu jejich práci zvládl mnohem lépe dobře zpracovaný počítačový program / . Dále odtajnit dokumentaci všech zakázek financovaných z veřejných prostředků !!!!!!!! No kur..! to by tak hrálo,aby slušnýho člověka ,,odpaloval,, nějaký 20ti letý nastrčený mluvčí! Mám obavy,že VOLBY jak krajské tak celostátní NIC nevyřeší -protože jedni jsou za 18 a další bez 2 za dvacet. Děkuji MIRKU. tři je slibný začátek.
10.10.2008 08:56
MIREK  (Pokročilý +2)
Anketa
Toto je spíš otázka pro administrátora. Několik (asi tak 10-15) známých z mého blízkého okolí v poslední době kliklo na anketu "Kolik platit za parkovné", ale stav platit ani korunu se stále nemění. Ta anketa je a její ukazatele o počtech jsou jaksi mimo. Žádám nápravu.
10.10.2008 09:36
pavo  (Nováček)
Atol nebude trestat šoféry v Hradci do konce října
hradecky.denik.cz/zpravy_region/atol20081008.html
10.10.2008 10:03
oranžový  (Nováček)
RE: Atol nebude trestat šoféry v Hradci do konce října
No právě - :-( za naše peníze tu vzniká další společnost ,jejíž hlavní pracovní náplní bude paradoxně pouze PERZEKUCE za spoluúčasti městské policie . Paráda - to je to,co fáááákt potřebujeme.Čili buzerace na každém kroku jen proto,že vlastníme automobil. Jestlipak naši radní sami parkují svoje auta na předměstích a docházejí zbytek cesty pěšky nebo jezdí MHD ? Asi těžko že ? Ti jsou dopředu vybaveni grátiskartami a vyhrazenými místy.
11.10.2008 08:38
Ludovic  (Nováček +1)
RE: Atol nebude trestat šoféry v Hradci do konce října
Proc do konce rijna? Protoze 17.10. jsou krajske volby a 1. kolo senatnich voleb a 24.10. je druhe kolo senatnich voleb. ODS si mysli, ze volici jsou hlupaci. Podle vysledku voleb uvidime, jestli tomu tak doopravdy je.
10.10.2008 14:53
cicero  (Nováček)
poarkování stále lépe
Je to srandovni, ale parkovné v Hradci je dražší než v New Yorku, Vídni, Mnichově i Berlíně. Zdá se že Hradec je opravdu světový, když má tak drahé pozemky. A blábol o regulaci parkování je natolik směšný, že tomu nevěří ani autoři. Doufám, že na volebních výsledcich to konšelé poznají.
12.10.2008 21:58
ajajaj  (Nováček)
RE: poarkování stále lépe
souhlasím
12.10.2008 01:09
pepinho  (Nováček)
Parkování
Je to pěkná židovina, místo aby firma sloužila měšťanům, opak je pravdou. Parkování je neúměrně drahé. A jakto, že si hradečané mají platit parkování před vlastním barákem?? To chcete vlastníky automobilů trestat za co? Zlepšil se tedy nějak komfort parkování vůbec, když už jsou ty poplatky a nebo proč jsou vůbec vybírány?? Já nic nevidím, na auto mi pořád prší, v zimě zamrzne a pravděpodobnost, že mi auto ukradnou je pořád vysoká. Také nějaké ty sliby o "nových garážích" a o tom, že se nebude nic vybírat dokud to nebude stát..Já se ptám, proč to tedy nestojí a vybírají se poplatky?? Dostane tedy ta zločinecká organizace(pozor teď zrovna nemám na mysli hradeckou ODS) nějakou tu pokutu, jako ten co si na náměstí parkování nezaplatil?? No kde to žijem, v zemích na západě, ze kterých si bereme přiklad(samozřejmě jen když se nám to hodí) by dávno firma byla pokutována ba dokonce by takovýhle kontrakt neexistoval... Já však chápu radní(to myslím ironicky) (zejména Divíška a Malíře), že firmu dokonce chrání, když od ní mají nemalé částky do vlastní kapsy. Dokonce Divíšek chrání firmu před státem, kdy Atol vybírá poplatky u zimního stadionu na státním pozemku..No co je to za člověka, kterej místo aby sloužil vlasti a lidu, slouží firmě, která ho platí....A odstoupení od smlouvy by město stálo 120 miliónů?? No proč né, vždyť teď město možná příjde o 78 miliónů korun, které z nepochopitelných důvodů "investovalo" do krachujících bank na Isladnu..Co je ještě víc zastrašující je, že radním se v tomto případě částka nezdá vysoká.................Radnice si ještě možná neuvědomuje, že jí teče do bot, protože volby jsou relativně pro ně daleko, ale o to bude jejich volební porážka horší....
12.10.2008 13:07
Roman  (Pokročilý)
RE: Parkování
K poslední větě - vládnout se dá i stylem "po nás potopa" s tím, že se stihne to, co se stihne bez vyhlídky na pokračování po příštích volbách. Navíc jejich panování bude volebně nadčasové, "budou tady s námi" celých třicet let !!

Jinak naprostý souhlas. Taky se pozastavuji nad tím, že se slibovalo zahájení plošného placení až po dostavění parkovacího domu. Akorát teď nevím, jestli to bylo jen plácání na uklidnění lidí, nebo nějak písemně podložený závazek.
12.10.2008 21:35
ajajaj  (Nováček)
rudolf
přehlédli jsme nový automat a dostali botičku - atol za dozoru policie požaduje za její sundání 300 Kč bez potvrzení, co vy na to??To snad mluví za všechno...
12.10.2008 21:51
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: rudolf
Požadovat to sice může, ale dokud platí ustanovení o osobě blízké, tak na Vás nemůže ani policie a ani zloději z Atolu. Několikrát se mi to už stalo. Postup stále dokola,na místě zápis s vyjádřením, že jsem auto neřídil, do 14 dní obsílka z přestupkového, odpověď zpět se stejnou větou o osobě blízké, dále obsílka z ATOLU o uhrazení 300 kč, kterou buď ignorovat, nebo odepsat to samé s textem o osobě blízké a nebo ignorovat a čekat na obsílku od soudu s platebním rozkazem, na který se pošle odpor proti platebnímu rozkazu z důvodu, že jste auto neřídil, a tím to pro Vás končí. Nenechte se rozhodit. Ode mně neuvidí ani kačku
12.10.2008 21:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: rudolf
Jen ještě dodatek. Neparkovat pod městskou kamerou, to by se nemuselo vyplatit. A pokud dojde k odtahu, tak nezbývá než platit.
13.10.2008 01:06
X Y  (Pokročilý +4)
RE: rudolf
Správci parkovací plochy je nějaká osoba blízká naprosto lhostejná, on nejedná s osobou blízkou, ale vždy s provozovatelem vozidla.
Doporučuji rozlišovat trestní sankci za spáchání přestupku od sankčního poplatku za parkování bez zaplacení poplatku.
Jinak už jsi někdy slyšel o exekutorech ? docela bych tě rád viděl jak je budeš ignorovat až ti budou čistit byt.
13.10.2008 07:25
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: rudolf
Nemáš naštěstí pravdu. I firma ATOL musí jednat s jen s tím, kdo spáchal přestupek. A to určí správní oddělení magistrátu v řízení o přestupku. Když půjdeme do důsledku,tak ATOL nemá právo na moje osobní údaje jinak,než ze správního řízení a dál s nimi pak nesmí nakládat. O případné exekuci by musel rozhodl soud a určil by ji tomu, kdo spáchal dopravní přestupek, tj. tomu, kdo nezaplatil parkovné nebo správní poplatek 300 Kč. Takže stačí zachovat klid a nenechat se zblbnout nějakými neoprávněnými pohrůžkami.
13.10.2008 08:12
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: rudolf
Tímto odkazuji na čl.VI.(poslední odstavec) koncesní smlouvy, kde se jasně píše, že se koncedent zavazuje zjišťovat totožnost "UŽIVATELŮ", kteří porušili provozní řád parkoviště. Pokud si pečlivě přečtete provozní řád ISP, všude se uvádí "UŽIVATEL" parkoviště. Jaký z toho plyne závěr? Že uživatel nemusí být vlastník nebo provozovatel vozidla a platí ustanovení o osobě blízké viz. §11, odst. 3,4 a 5 zákona č.553/1991 Sb., o obecní policii. Jinak nevypovídat na osobu blízkou je zakotveno i v listině zákl.práv a svobod.
17.10.2008 23:03
X Y  (Pokročilý +4)
RE: rudolf
Tak ještě jednou, je potřeba neplést přestupek s porušením smlouvy o parkování a nezaplacením poplatku za parkování. Něco jiného je přestupek za porušení dopravních předpisů a tam je možné se odvolat na osobu blízkou. Ale tady nejde o přestupek a správce parkoviště, tedy firma ATOL se nezabývá přestupkem, ale zda za parkující vozidlo byl zaplacený poplatek a za to odpovídá ten kdo vozidlo zaparkoval a pokud tato osoba není zjištěna tak za to z obecné odpovědnosti odpovídá provozovatel vozidla, takže poplatek bude vymáhán po provozovateli vozidla a ten pokud se nezprostí obecné odpovědnosti, tak má povinnost jej uhradit.
Policie má za povinnost zjistit provozovatele vozidla a jeho údaje musí předat firmě ATOL, která potom vymáhá poplatky za parkování a nikoliv za přestupek.
20.10.2008 07:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: rudolf
Člověče, máte to nějaké pomotané a pletete si dojmy a pojmy.
Pokud máte na mysli §420, odst.1 a dále §427-431 Obč.zák.doporučuji dostudovat nebo navštívit někoho, kdo Vám to vysvětlí. Podmínkou odpovědnosti je vyvolání škody zvláštní povahou provozu dopravních prostředků. Tato spočívá v různých jevech a vlastnostech provozu dopravních prostředků, které jsou mu vlastní a které vyvolávají jeho určitou nebezpečnost (např. technická stránka provozu - rychlost, složitost provozního zařízení, nedostatky a vady materiálu apod.). Obecnou odpovědnost například můžete uplatnit, říkám například, když nezabrzdíte zaparkované auto, samovolně se rozjede a poškodí auto druhé nebo jakýkoliv majetek nebo zdraví, ale NE, když špatně zaparkujete.:-))
5.3.2009 00:38
jitulik  (Nováček)
RE: rudolf
tak to ja si zavolala pro botku mestskou, stalo mi pred vlastnim domem cizi auto. policistka ridicovi domluvila mohl zaplatit od 2-1000 kc -odesli to resit k autu aby nikdo neslysel dostal 100 pokuty, nemeri vsem stejne ale podle toho jak se jim libite
12.10.2008 21:42
ajajaj  (Nováček)
botičky
přehlédli jsme nový automat na nábřeží, dostali botičku a atol za její odstranění inkasuje za dohledu policie 300Kč bez potvrzení, to snad mluví za všechno, ne? Co vy na to????
12.10.2008 21:46
Pája  (Nováček)
RE: botičky
že je to průser a něco tady pěkně smrdí.
13.10.2008 10:07
oranžový  (Nováček)
RE: botičky
O tom,jak je dnes vnímán běžný obyčejný očan, se můžete dnes a denně přesvědčovat při sledování souhrnných zpravodajských vysíláních na všech českých televizních stanicích. Dojdete tak velmi snadno k závěru,že po všech těch záběrech z tragických událostí následované skandály z politického bláta na Vás jaksi nezbyl čas. O nějakých radostných událostech,které by měli mít pozitivní dopad na život obyčejného občana,na Váš život není ani zmínka. A to je smutné....:-(
13.10.2008 10:40
oranžový  (Nováček)
RE: botičky
Ano,opravdu tu něco smrdí.Je to jen kejkl,který má vytáhnout lidem peníze z peněženek.Je to stejný nesmysl jako deklarovaná hypoteční krize v USA.Proč ? Chybí tu jaksi záběry a rohovory s těmi statisíci postižených amerických rodin,které zrovna přišly o střechu nad hlavou. Divné že ?
13.10.2008 02:48
c0in  (Nováček)
RE: botičky
A to bylo kdy? viz. hradecky.denik.cz/zpravy_region/atol20081008.html

Jestli už dávaj botičky, tak tady opravdu něco smrdí!
13.10.2008 20:05
ajajaj  (Nováček)
RE: botičky
před 14 dny ...
14.10.2008 00:23
Roman  (Pokročilý)
RE: botičky
Smrdí to celé, ale v tomhle případě nejvíc smrdí novináři. V záchvatu senzacechtivosti zmlžili fakta a nenapsali zcela jasně, že ten pardon se vztahuje pouze na rezidenty, kterým se nepodařilo včas vydat karty. Ostatní parkující motoristé normálně platí v parkomatu, značky u parkovišť jsou platné. Jak tohle rozlišují při kontrole parkoviště nevím, třeba se před každou "botičkou" dotáží, jestli dotyčný není žadatel.... nevím.
14.10.2008 00:30
c0in  (Nováček)
RE: botičky
Moc se mi nechce věřít, že by napsal článek, jen kvůli senzacechtivosti. Přeci jen jak jste již uvedl, jak zjistí kdo je a kdo není rezidentem? Že by u každého auta, které nemá park. lístek volali do Atolu jestli je vozidlo s timto SPZ rezidentem? Tomu moc nevěřím... Alespoň do toho konce října.
14.10.2008 00:43
Roman  (Pokročilý)
RE: botičky
Rozhodnutí Atolu :
"S ohledem na zjištěné nedostatky v komunikaci s občany města Hradec Králové se představenstvo
společnosti rozhodlo, že společnost nebude na parkovacích místech, která jsou v průběhu
měsíce října nově začleňována do systému parkování ISP, po přechodnou dobu
uplatňovat restriktivní opatření vůči řidičům, kteří neoznačili svá vozidla rezidenčními
nebo abonentními kartami. Jedná se o „Zelenou“, „Červenou“ a „Modrou“ zónu.

Po tuto dobu, která je předběžně stanovena
do 30.10.2008, budou zástupci společnosti spolu se
strážníky městské policie řidiče na jejich opomenutí upozorňovat pouze aplikací informačních
samolepek. Toto opatření má umožnit obyvatelům města, majícím bydliště nebo místo podnikání v
dotčené lokalitě a kteří dosud nemají vystavenou rezidenční nebo abonentní kartu, aby neprodleně
zažádali o její vystavení.
Toto opatření se nevztahuje na zóny, které byly do systému parkování ISP zapojeny v předchozím období."
14.10.2008 01:14
Roman  (Pokročilý)
RE: botičky
Kompletní zpráva :
www.isphk.cz/tiskove-zpravy/Tiskova-zprava-10_08_2...
14.10.2008 01:26
c0in  (Nováček)
RE: botičky
V pořádku, v jiných zónách zatím neparkuji, takže ať si lepí co chtějí, do 30.10 ze mě nedostanou ani korunu. Vzhledem k tomu, že v těchto zónách parkuji každý den, jsem zvědav kolik těch samolepek budu mít na skle a pozdeji u sebe na palubní desce...
13.10.2008 20:08
ajajaj  (Nováček)
nová jednosměrka
řidiči pozor, u stavebky je změna - jednosměrka a hned dneska tam vybírali pokuty....:-))
13.10.2008 21:36
Phavel  (Pokročilý)
RE: nová jednosměrka
Taky jsem tam nedávno po dlouhé době jel na kole a koukal na to. Ovšem vůbec nechápu ten důvod...
14.10.2008 00:27
Roman  (Pokročilý)
RE: nová jednosměrka
Nalajnovali tam další parkovací místa. Ale nějak mi to hlava nebere. Je to v té praštěné zóně, kde mohou parkovat POUZE rezidenti. A přitom je to mezi hluchárnou a školou, takže se tam parkovalo jen kvůli návštěvám a zaměstnání. Nejbližší byty jsou dost daleko. A vždycky tam bylo dost volných míst. Neskutečná pakárna...
14.10.2008 12:30
Boban  (Nováček)
parkování
Doporučuji přečíst si článek na úvodní straně dnešní Radnice "Šumy a fámy,které kazí vzduch ve městě..." řekl bych že se to dá přirovnat k tomu radnímu který opilý boural v Praze a ještě se "férově"přiznal před kamerou TV Nova...