Poutě a další akce v Hradci

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
17.8.2006 00:00
tomasslavicek (neregistrovaný)
Poutě a další akce v Hradci
Chtěl bych se zeptat, kdy v Hradci vůbec bývají poutě, atrakce, nebo jiná zábava pro děti i starší? Cirkusy ty jo, ty jsou v Hradci často, ale ohledně obyčejné poutě se asi dívám na špatná místa a vždycky ji propásnu, nebo opravdu nevím. Ctí vůbec tak velké město jako Hradec takovéhle slavnosti? Pamatuji, že kdysi něco bývalo před Aldisem a v Šimkových sadech, snad na konci prázdnin nebo tak nějak, ale na to, že bydlím celkem blízko, nevím už dlouho o ničem. Pokud o akcích něco víte, napište to sem do diskuze a pokud žádné takové nejsou, nemyslíte, že to je celkem škoda? Určitě aspoň to, že minimálně já o tom nejsem informovaný, ač čtu Radnici, internet i občas Hradecké noviny. Hradec by měl být městem pro lidi a tohle myslím k tomu patří. Mimochodem, kde skončil ten návrh přestavět letiště na lunapark? Podle mého názoru, kdyby se toho chytnul nějaký investor a postavil velký stálý zábavní areál někde třeba mezi Hradcem a Pardubicemi, uživila by se z toho obě města a lidi by měli zase o důvod víc, proč se sem stěhovat, cizinci, proč navštívit tenhle kraj. Je zajímavé, že takovéhle zábavní centrum má každé padesátitisícové přímořské město v Anglii, nevím, proč u nás ani Praha nemá svůj Prater. Ono když se chce člověk v Hradci někdy bavit i trochu konzumně, nespokojí se se stálým chozením po hypermarketech a jednou za rok akcí typu Hip Hop Kemp. Zajímalo by mě, jestli to někoho v budoucnu napadne realizovat, třeba v jiném městě než Hradci. Třeba jako jsou po republice stálé letní bobové dráhy, čtyřkolkové tratě, lezecká centra, umělé stěny, houpačky, trampolíny (Špindl, Lipno, Rožnov, Harrachov a další)... Jak tak koukám, od původního tématu jsem se celkem dost vzdálil, bylo to takové zamyšlení. Jsem zvědavý, jak se bude vyvíjet tato diskuze. Přeji pěkný den, Tomáš
18.8.2006 21:30
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Poutě a další akce v Hradci
Jo jo, to byly časy, časy mírových slavností v pionýrských sadech. Byly tam k dostání banány a dokonce i rifle za koruny....che che che.
18.8.2006 23:06
Roman  (Pokročilý)
RE: Poutě a další akce v Hradci
Vámi popisovaný čurbes s "atrakcemi" bývá v Hradci tuším i pravidelně. Jestli si to nepletu, tak u malšovického stadionu. Kdy a kde je ale nepodstatné. Podstatnější je ale to, že když jsem na takovou akci naposled zabloudil s potomkem před asi sedmi lety, tak jsem se dost zhnusil. Kolotočáři na nás návštěvníky hráli přesilovku, vyhulené aparatury se navzájem přeřvávaly hůř jak při technoparty. Atrakce až na vyjímky bez nápadu a ceny jak v Dysnejlandu. Takže se nelze ani divit, že není zájem návštěvníků, ani pořadatelů. A proto není ani propagace.
A co se týká stálého parku, píšete, že by se toho měl chopit NĚJAKÝ investor. Proč by to ale z výšeuvedených důvodů dělal ? Investor investuje a chce vydělávat. Vy byste jezdil do takového parku ? Jak často ? A kolik byste tam pustil ? - Tenhle způsob "zábavy" podle mě nemá valnou budoucnost, jsou to jen mobilní náhražky a kdo se chce vyřádit na pořádných atrakcích, zajede si do velkých a kvalitních parků. Tam, kde velké množství lidí s velkou kupní silou je schopno kvalitní a nákladné atrakce uživit.
21.8.2006 19:41
riza-do  (Nováček)
RE: Poutě a další akce v Hradci
U Aldisu snad bývá akždý rok někdy v květnu ne..
20.8.2006 20:09
Pája  (Nováček)
Poutě
Taky si myslím,že stavba nějakého lunaparku by se nevyplatila,ale že by tu mohly být nějaké poutě,tak to jo.Pokud by ovšem nebyly ty lodičky,labutě a pod.atrakce 30let staré.Mohli bychom si totiž klást otázku,jestli výše vstupného pokryje náklady na údržbu těchto historických atrakcí.A město? Vždyť tady přece funguje "Jazz jde městem",což je velice"zábavný" festival a ještě divadelní festival,to přece stačí ne?Lidi mají chodit z práce tak unavení,že nemají mít myšlenky na zábavu.
31.8.2006 11:57
tomasslavicek  (Nováček)
Poutě a další akce v Hradci
Mám pocit, že ode dneška do neděle je před Hypernovou něco, kdyby tam někdo chtěl jít. Slyšel jsem v rádiu.
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)! Přihlásit se zde

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme