Pražská třída

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
18.3.2006 00:00
Zdeněk (neregistrovaný)
Pražská třída
Jako bývalý rodák jezdím často do Hradce.Co mi vadí na dopravě v Kuklenách, je nově zrekonstruovaná Pražská třída.Kdo proboha vymyslel ty přechody a řazení ze dvou do jednoho jízdního pruhu? Nehledě na to, že dva přechody za základní školou jsou kousek od sebe a naprosto v dopravní špičce brzdí provoz. Je to hodně nešikovné řešení.
20.3.2006 09:40
MIREK (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Zůžit vozovku před přechodem do jednoho jízdního pruhu, je asi jediným řešením, jak zabránit neštěstí na přechodu. Pohybuji se po HK autem docela hodně a vadí mi víc třeba řešení přechodů na Godčárově tř. před Čedokem. Tam to fakt vymyslel "machr".
21.3.2006 20:49
sniffer (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Tam se aspoň ty dvě auta vedle sebe vejdou... Ale zúžení silnice do jednoho pruhu je fakt vorpuz
22.3.2006 16:30
Michal H. (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Na přechodu na Pražské před školou už bylo několikrát sraženo dítě bezohledným řidičem. Zvlášť ráno je velmi hustá doprava a někteří řidiči někdy nerespektují ani červenou na semaforu.
22.3.2006 21:17
Eraser (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Ona vůbec celá ta tranzitní doprava přes město je nešikovné řešení.
25.3.2006 22:57
ten co i chodí pěšky a ví o tom (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Možná by páni mistři řidiči měli zkusit někdy jít pěšky a rázem by jejich náhled na dopravní situaci vypadal jinak.
26.3.2006 16:33
Eraser (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Asi jste mě nepochopil.Já psal,že tranzitní doprava přes město je nešikovné řešení.Tím myslím,že by se nemělo projíždět přes město,nýbrž po dálničním obchvatu kolem a ve nměstě by byla jen místní doprava.
28.3.2006 09:52
MIREK (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Který dálniční obchvat kolem města máte na mysli??
28.3.2006 14:20
Eraser (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Ten plánovaný (D11+R35),který není a nebude.
29.3.2006 09:54
Mike (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
R35 je obchvat Hradce, kdyz vede 10km od mesta a na uzemi vedlejsiho kraje? Jinak na R35 Sedlice-Opatovice je vydane stavebni povoleni, stavet se ma ted na jare. D11 je na tom skutecne hur, letos zkonci pravdepodobne u Placic.
29.3.2006 10:56
MIREK (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
Dost dobře mi není jasné, co se stane, až D11 skončí u Plačic. Kudy to bude jezdit pak?
29.3.2006 11:08
Phavel (neregistrovaný)
Pražská třída a doprava ve městě
Ano, R35 je skutečně obchvat města, ikdyž vede v sousedním kraji. Ale musí být postavena alespoň v úseku Sedlice-Vysoké Mýto, aby odklonila dopravu z Moravy. Pouze úsek Sedlice-Opatovice podle mě Hradci mnoho zlepšení nepřinese, více výhodný bude pro Pardubice, které tak napojí na D11. Ale ani po dostavění D11 a R35 v Hradci doprava pravděpodobně moc nezmizí. To se odvolávám na výsledky dopravního výzkumu, které zde kdysi zveřejnil, tuším, pan Samohrd a ze kterých vyplývalo, že většina dopravy v HK má začátek, nebo cíl právě ve městě. Možná mě tady pan Samohrd ještě upřesní :-) Je tedy nutno pracovat na městských komunikacích (zejména výstavba křižovatky "Mileta", severní a jižní spojka).
29.3.2006 12:10
MIREK (neregistrovaný)
RE: Pražská třída a doprava ve městě
Já si právě zase myslím, že většina dopravy v HK je tranzit. Stačí se podívat na hustotu dopravy od kruháku u ČKD směrem Koutníkovou po okruhu a dále směrem na Ostravu a Brno. Na Ostravu pojede tranzit dál přes město, ale na Brno by mohl být po dokončení celé R35 tranzit odkloněn. Ale protože na R35 nikdo ještě ani nehrábnul, tak si o ulehčení dopravy přes HK nedělám iluze. Také si myslím, že ani křižovatka Mileta problém dopravy v HK nevyřeší.
30.3.2006 19:25
phavel (neregistrovaný)
RE: Pražská třída a doprava ve městě
Podívejte, já to vidím asi takto: D11 skončí na dlouhá léta u Praskačky těch 6Km před HK, žádná křižovatka "Bláhovka" v Kuklenách nebude = dopravní přetížení kuklen. R35 nebude hned tak ani do těch Opatovic (o dalších úsecích nemluvě), protože tam je problém s tou obří mimoúrovňovou křižovatkou, očekávám nekonečná odvolávání... a pak na ni nejspíš zase nebudou peníze. Mileta nebude - kraj (jako jeden ze spoluinvestorů) proinvestoval peníze na své sídlo. Jižní a severní spojka - také ještě dlouho nebudou, zatím snad ani neproběhlo žádné územní řízení. Snad jsem na nic nezapomněl :-)
31.3.2006 07:21
MIREK (neregistrovaný)
RE: Pražská třída a doprava ve městě
Tak takto to přesně asi nějak bude. Bravo. Stát si udělá další čárku, že splnil a provedl komunikace k obří papírně u Opatovic, bude občany krmit tím, že odlehčil dopravu na D1 a z HK bude o trochu víc tranzitní dopravou a výfukovými plyny přetížené město. Koho to vlastně zajímá?
31.3.2006 10:56
Mike (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
No jak jsem psal, na R35 je vydane stavebni povoleni s nabytim p.m, nelze se odvolat, takze letos s nejvetsi pravdepodobnosti bude. Je to 'dobra zprava pro HK a spatna pro PA: D11 zkonci jizne pod Placicemi (silnice 333), doprava na Nachod a Trebechovice se povali pres Placice a Kukleny, smer Olomouc a Ostrava pojede pres Opatovice a Pardubice. To cele min. na 3 roky. Bylo mozne tomu zabranit, duslednou snahou a vstricnosti kraje a ministerstva vuci majitelum pozemku..jenze skutek utek
31.3.2006 14:47
MIREK (neregistrovaný)
RE: Pražská třída
S tím bych si nebyl až tak jistý. Tranzit na Ostravu a Brno bohužel dál pojede přes HK do té doby, dokud nebude R35 hotová celá směr V.Mýto a Olomouc. Pak si HK a jeho městský tranzitní okruh hodně oddechne.
4.4.2006 11:38
dare  (Nováček)
RE: Pražská třída
musim se smat. problemy s vykupem pozemku pro dalnici pred hradcem nazavinil nikdo z kraje ani z mesta. ale sef hradeckého pozemkoveho uradu. pozemky pripravene pro tu pani co to prodala tem ekologistum totiz prodal nekomu jinemu. a na milou pani uz zbyly jako nahrada jen nejake hnusy u dalnice, a to logicky odmitla a nastvala se. musite mit dostatek informaci kdyz otom chcete psat na fora
31.3.2006 23:55
Franta  (Nováček)
tranzitni doprava
Presne tak veskera tranzitni doprava nepojede pres pardubice protoze je to mnohem delsi trasa a jet pres pardubice je peklo. Hradec bude stale nejvyhodnejsi trasou pro kamiony a to i tehdy kdyby si pardubice postavily nove silnice ( a to se asi nestane ). Pres HK je tp prece jenom pohodlnejsi, takze pokud se nedostavi dalnice az za HK a R35 nepovede alespon k Vys.Mytu bude se doprava u nas jenom zhorsovat.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme