Přestvaba Malšovického stadionu

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
5.6.2008 00:00
bilbooo (neregistrovaný)
Přestvaba Malšovického stadionu
Dneska jsem četl článek v MF dnes...nadpis něco o tom že se investoři perou o to, to přestavět!
Proč to jde ted a nešlo to dřív????
musím uznat že řešení se mi líbí! spojit to s pozemkama okolo! jelikož bysme se asi nikdy nedočkali
6.6.2008 18:54
Hradec72  (Nováček)
MALŠAK
10OOO to je malo tak na hokej a hlavně je to posledni co je zajima.
10.6.2008 11:37
Brzda  (Nováček)
RE: MALŠAK
a kolik si myslíš že tam bude chodit lidí?? když 5000 tak to bude hodně pokud budem hrát jako do teď a to tam přijdou jenom kvůli tomu se mrknout na ten staďák
10.6.2008 23:39
robo  (Nováček)
super stadion pro druhou ligu
Každopádně to bude krásná druholigová aréna :-)
11.6.2008 08:18
Petr - HK  (Guru +4)
přestavba stadionu
Jsem pro stadion s kapacitou okolo 20.000 . Fotbalový stadion je tak velkou investicí, že rozhodovat o kapacitě, aby stačila jen na druhou ligu je z hlediska budoucnosti dost krátkozraké. Do nového stánku by si určitě našlo cestu více diváků, než na stadion s atletickou dráhou, kde jste od samotných hráčů několik desítek metrů a oni Vás při skandování skoro neslyší.. Více diváků znamená větší "hlasová" podpora hráčům, určitě by se jim lépe hrálo a kvalita fotbalových zápasů by se mohla mírně zlepšit. Nikde není psáno, že by se Hradec jednou zase nemohl vrátit do první ligy. Navíc HK má velmi dobrou strategickou polohu v rámci ČR (napojení na dálnici z Prahy, v blízkosti pardubické letiště), proč by se tu jednou nemohl hrát nějaký mezinárodní zápas (realizace národního stadionu je zatím v nedohlednu). Hlad po kvalitním sportu tu určitě je. Hlavně ať se nestaví stadion pro 7000 s argumentem, že se DNES hraje v HK 2. liga. Ať to nedopadne jako s třebešskou halou, která je o pár metrů menší, tzn. nemohou se tu hrát volejbalové zápasy, neboť tělocvična nesplňuje rozměrové parametry. Ale proč by se jednou nemohl v HK hrát dobrý volejbal?? Hlavním argumentem p. Soukupa bylo, že volejbal na vysoké úrovni se tu nikdy nehrál a tudíž se se snížením stropu raději ušetří na provozu při vytápění:-)
11.6.2008 14:12
Björken  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Přesně.. na wikipedii je seznam kapacit fotbalových stadionů. To chceme mít stadion velký jako třeba Havířov??! Taky si myslím, že minimálně 15 000 míst by bylo potřeba. Já bych na fotbal třeba chodit začal, opravdu, kdyby tam nestála ta bolševická hrůza. A ta Třebeš..to je prostě další výsměch pánů Soukupů, Malířů apod.
12.6.2008 22:25
robo  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Plně souhlasím s přestavbou fotbalového stadionu i s rekonstrukcí zimního stadionu. Chybí mně však jasně definované a termínované sportovní cíle, za které považuji postup do nejvyšších domácích soutěží. Postavit za 70 milionů korun moderní halu s hledištěm a neumožnit v ní hrát volejbal na vrcholné úrovni považuji za zásadní pochybení (úmysl nebo neschopnost???) stejně tak jako stavět koupaliště za téměř 600 milionů korun, kde sice bude padesátimetrový bazén, ale pouze cca 10 metrů široký a mělký, tudíž pro sportovní účely nepoužitelný.
12.6.2008 23:48
ferda  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Troufám si tvrdit, že zrovna ten slavný bazén má být spíše pro veřejnost než pro sportovní účely.
Jinak souhlasím s tím, že na tu druhou nebo jakou ligu by snad stačil i stadion bez rekonstrukce..
Ale třeba rekonstrukce sportovce nabudí..:-)
13.6.2008 15:54
robo  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Je jasné, že letní koupaliště má sloužit široké veřejnosti. Proto plánovaný areál obsahuje několik druhů bazénů. Jedním z nich je i zmiňovaný plavecký bazén. Jsem přesvědčen, že padesátimetrový bazén má splňovat sportovní parametry nebo se nemá stavět vůbec. Omlouvám se za komentář, který více patří do jiné diskusní sekce, ale nemám rád polovičaté a nedomyšlené projekty, které jsou ke všemu velmi drahé…

13.6.2008 22:25
Martin Soukup  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Vážený Petře z HK,
pozorněji čtěte moje příspěvky:-)). K té Vaší poslední větě znovu (opakuji ZNOVU), že kromě toho, že se tady nehrál prvoligový volejbal, máme jednu halu , která tato kriteria splňuje a kterou v nějaké době město získá a bude ji muset opravit, a to je hala TJ Slavia. A co říkáte, bude nám na naše město stačit jedna hala? A nebo jsme si měli připlatit cca 25 mil Kč a udělat s tímto jediným parametrem halu v Třebši? Mimochodem, zeptejte se na názor některých členů TJ Sokol Třebeš a KMS na víceúčelové sportovně zaměření této haly...:-)
13.6.2008 23:15
robo  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Pane náměstku souhlasím, pečlivě však budu pozorovat zvolený racionální a efektivní postoj i při dalších investičních akcích NAŠEHO města. Opět děkuji za Vaši odvahu vystupovat na tomto fóru, i kadyž reagujete pouze na něco...
16.6.2008 06:57
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: přestavba stadionu
Samozřejmě i já oceňuji, že nám to tak hezky vysvětlujete, pane Soukupe. Laik si asi řekne, no ano, ten Soukup a naše zastupitelstvo, jsou vlastně dobráci, že nám občanům ušetřili 25 mil Kč. Ale už mě štve, jak děláte z lidí uplně negramoty, protože to opravdu myslíte, že si i úplný blbec nedokáže spočítat, že postavení haly, která by byla vyšší o 1-2 mety stálo o 25 mil více? To snad vůbec nemůžete myslet vážně. Ikdyž v našem městě je možné asi všechno, a předražené zakázky, které se zde realizují, jsou mnohdy do očí bijící.
17.6.2008 07:27
Martin Soukup  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Vážený Mirku,
teď Vám opravdu nerozumím...Opravdu si snad myslíte, že jsem takový blázen, abych tady házel ciframi, které mě zrovna napadnou? Několikrát jsme se o této možnosti bavili při zpracování projektové dokumentace s projektantem a několikrát jsme to přepočítávali. Nevím, jestli jste ekonom, zelinář, doktor nebo zedník, ale vy snad rozumíte všemu? Já tedy ne a na to máme odborníky mimo magistrát...:-)) A snad moje poslední vysvětelní bylo jasné a srozumitelné. Pokud máte jiné názory a tak zásadně se vším nesouhlasíte a upřímně si myslíte, že Vás zastupitelé obelhávají, proč se nepřijdete osobně zeptat a nebo nekandidujete...?
17.6.2008 09:58
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: přestavba stadionu
Co k tomu pane Soukupe dodat. Nebudu si zde hrát na to, že znám vše, ale ve svém oboru, což je stavebnictví, znám dost. Rozpočty staveb dělám docela často a jistě mě z nich zrovna Vy nebudete školit. V tomto případě se jedná o dost jednoduché počty m2 oboustraně omítnuté a jednostraně zateplené zdi, které ve výsledku v žádném případě nemohou dát 25 mil, jak zde uvádíte (ale budou odhadem do 1 mil kč). Není to poprvé, co se pozastavuji nad výší některých provedených zakázek realizovaných městem a to hlavně v souvislosti s nehorázným zvýšením daně z nemovitosti, které Váš kolega Ing. Herman zdůvodňoval na webu magistrátu HK. (viz. Plotiště, oprava prameniště U Brandů za 4 mil Kč., atd). Takže závěrem: Myslíte si, že si vaši voliči zaslouží Vaši aroganci a že ze sebe nechají stále dělat blbce? A už se konečně chovejte a uvědomte si, že jste placeni z našich daní, aby jste činili rozhodnutí v zájmu občanů a zacházeli s jejich prostředky ve formě daní hospodárně, což se v případě jistých státních zakázek zcela jistě něděje.
17.6.2008 12:05
xyz  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Že není pravda, že to malé prameniště má stát 4 miliony? To tam bude stát kolonáda jako ve Varech.
17.6.2008 21:55
Martin Soukup  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Vážený Mirku,
nikde jsem netvrdil, že rozumím rozpočtům staveb. Prosím, přečtěte si ještě jednou můj příspěvek. Na rodzíl od Vás, já tady píšu svým jménem. Pokud jste si tak jistý svoji odborností a svými výsledky, přihlaste se u mě nebo u ing. Avramova, vedoucího investičního oddělení a určitě se domluvíme na nějaké spolupráci. A arogance? Řekněte mi kde. Několikrát jsem na fóru žádal anonymy, aby, když jsou přesvědčeni o nějaké nepravosti, se přihlásili. Výsledek? Nic. Jen další tlachání a prázdné obviňování... Seberte odvahu a přijďte...
17.6.2008 22:42
bilbooo  (Nováček)
RE: přestavba stadionu
Pane Soukupe můžete mi prosím říct pro jaký návrh jste hlasoval? To,co jste zvolili( jako zastupitelstvo) je fakt strašný! Vede ještě cesta zpět?
18.6.2008 09:33
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: přestavba stadionu
Myslím, že na spolupráci bych asi neměl žaludek. Čekal jsem spíš nějaké vysvštlení.
16.6.2008 08:16
Petr - HK  (Guru +4)
RE: třebešská hala
Dobrý den pane Soukupe, protože toto fórum by se mělo věnovat především fotbalovému stadionu, budu reagovat pouze krátce. Neznám podrobně stavební dokumentaci třebešské haly, přesto pochybuji o potřebných 25-timiliónových nákladech, které uvádíte, aby hala splňovala potřebné parametry. Nevidím důvod, proč by v tak velkém městě nemohly být 2 haly s ligovými parametry. Ve svém předchozím příspěvku jsem pouze poukazoval na nutnost hledět při velkých investicích do budoucna a stavět sportovní a jiná zařízení s ohledem na potřeby obyvatel s horizontem na několik desetiletí. Názory sokolů a KMS na halu neznám, ale protože jsem s některými sokoly již přišel do styku, umím si představit, co dokáží 80-tiletí staříci vymyslet ve svých hlavičkách.
17.6.2008 07:33
Martin Soukup  (Nováček)
RE: třebešská hala
Vážený Petře,
protože je 37 zastupitelů a 19 hlasů potřebných ke schválení všeho. Odborníci předloží názor, v tomto konkrétním případě jsme to diskutovali i s ČSTV a volejbalovými kluby a názor byl jasný-jedna hala stačí. A zpět k tomu, proč ne dvě... ne každý ze zastupitelů má rád volejbal, někdo florbal, někdo hokej, někdo divadlo, někdo chodníky... Trochu jednoduše a nadneseně řečeno... A rozpočet je jenom jeden. Těžké rozhodování. A za 25 mil Kč jsou např. dvě krásná školní hřiště nebo super asfaltka v okrajové části včetně chodníků nebo dva kompletně opravené domy s pečovatelskou službou, atd.
17.6.2008 08:14
Petr - HK  (Guru +4)
RE: třebešská hala
Vážený pane Soukupe,
děkuji za Vaše odpovědi, je mi jasné, že konečné rozhodnutí není jen Vaší zaležitostí, ale většiny zastupitelů. Dobrá, ubil jste mě argumenty, pokud město postaví za sumu ušetřenou na třebešské hale 2 nová dětská hřiště, pak souhlasím. Ještě se Vás zeptám: výše jste psal, že město převezme halu TJ Slavia, kterou bude muset zrekonstruovat. Proč se tedy nepostavila v Třebši hala s parametry a hala TJ Slavia se neprodá? Není investice do staré haly Slavie zbytečná a možná podstatně větší než do té nové na Moravském? Z jakého důvodu ji bude muset město převzít (koupit)? Díky za informaci.
17.6.2008 22:03
Martin Soukup  (Nováček)
RE: třebešská hala
Vážený Petře,
možná dobře, že to nečtou Slávisté...:-))Hala TJ Slavia je z minulosti zastavená na cizí úvěry a není a nebude jednoduché ji získat a "očistit". Město získalo celý areál TJ s tím, že ho opraví a stejně jako s halou v Třebši, bude mít TJ přednost při obsazování jejího využití. O prodeji nemůže být ani řeči, protože by ji městu nikdo nepředal a pak by asi spadla, protože příspěvky ČSTV dají tak na nátěr oken... Uvědomuji si, že nemáte a ani nemůžete mít dostatek informací o složitých jednáních, která vedeme s tělovýchovnými jednotami, tak snad Vám moje vysvětlení alespoň prozatím stačí. Můžete se také obrátit na jednotlivé členy TJ a získat a případně si ověřit moje informace.
17.6.2008 08:54
xyz  (Nováček)
RE: třebešská hala
Dobrý den pane Soukupe,

můžeme tedy v okrajové části Hradec Králové - Plotiště doufat ve vybudování chodníků za ušetřené peníze ? Nepíšu záměrně nové chodníky, protože tu doposud žádné nejsou.
17.6.2008 22:08
Martin Soukup  (Nováček)
RE: třebešská hala
Vážený xyz,
jasně jsme řekli, že za peníze vybrané z daně z nemovitostí upřednostníme priority KMS. Je tou prioritou KMS Plotiště právě Vámi míněný chodník? Přesvědčete se na KMS...
17.6.2008 14:54
Ira  (Pokročilý +1)
RE: třebešská hala
Lžete. Odborníci předloží návrh, ale politické rozhodnutí ho nerespektuje. Např. nepotřebné bytové domy mezi Benešovkou a Třebší. na jediné volné zelené ploše. Tam jak jsou ty kameny.
17.6.2008 18:11
Björken  (Nováček)
RE: třebešská hala
A nebóó... .. jedna třiadvacetina letního koupaliště s jedním tobogánem. Zato v "nedosažitelném" urbanistickém řešení města Hradce Králové? Co vy na to pane Soukupe, kdy už se dočkám vaší odpovědi ;)
17.6.2008 18:12
Björken  (Nováček)
RE: třebešská hala
Mimochodem to patřilo k tomu, jak tady pan Soukup předhazoval, kde všude se dá použít 25 melounů...
12.6.2008 10:36
Petr - HK  (Guru +4)
Prezentace možného stadionu
Jestli chcete vidět, jak by mohl vypadat fotbalový stadion a okolí, mrkněte do Hradeckých novin na článek "Souboj o přestavbu stadionu v Hradci přerostl v otevřenou válku".

hradecky.denik.cz/zpravy_region/stadion20080611.html
13.6.2008 16:41
Brzda  (Nováček)
stadec
podle mě to bude jedna z těch deseti tisícových ale kdyby náhodou hradec někdy hrál poháry ne-li lm tak bude muset hrát jinde kvůli kapacitě což by byla škoda já sem pro tu variantu s lízátky a kapacitou 16000 i když si myslim že se to naplní párkrát
16.6.2008 09:01
Petr - HK  (Guru +4)
RE: stadec
Hradec a Liga mistrů? To už asi ve svém životě nestihnu :-))) Už jsem viděl v HK Vadúz a to mi musí stačit. V debatě o kapacitě stadionu bych raději ve spojitosti fotbalového Hradce s poháry mluvil tak maximálně o poháru ČMFS, že pane Jukle:-)))
16.6.2008 21:50
Hradec72  (Nováček)
fotbal HK
MAM S TOHO SMIŠENE POCITY RADNI HLAVNE ZAJIMA KDO DA NEJVIC BOKEM A NE NEJLEPŠI NABIDKA JAKO TO BYLO A JE A BUDE.TO ZNAMENA TO JEJICH HOLEDBANI OARENĚ JE TO POSLEDNI TO NENI ZISKOVE.INVESTOR TIM PADEM OŠIDI KVALITU NASTADION.TO JE OPĚT CHYBA VELKOMOŽNYCH.MUSI BYT VŠE VE SMLOUVĚ VIS AUTOBUSAK NEDAMJIM PODKLADY TIM PADEM PŘIJDEM O DOTACI.
17.6.2008 09:17
Sayx  (Nováček)
RE: fotbal HK
tak si svoje smíšené pocity zbal a táhni do HAJ...
dík
17.6.2008 08:51
Petr - HK  (Guru +4)
Favoritem v boji o stadion je ECE
Podle prezentace "skorovítězné" firmy ECE to vypadá na kapacitu do 10000. Nevím jestli radní rozhodli levnější nebo dražší variantu (se zastřešením). Nemáte někdo více informací o návrhu ECE?

hradecky.denik.cz/zpravy_region/stadion_malsovice_...
17.6.2008 09:33
Phavel  (Pokročilý)
RE: Favoritem v boji o stadion je ECE
Hm, popravdě je mi to skoro jedno - na fotbal nechodím. Ale samotný stadion v tomto návrhu (ECE) se mi zdá takový "nejchudší" a tak trochu bez nápadu, ale tak třeba mají zase lépe vyřešené okolí a dopravní napojení. Osobně se mi nejvíce líbí varianta s lízátky, mj. i proto že právě tato známá (a pro HK charakteristická) "lízátka" zachovává. Ale neviděl jsem kompletní prezentace a plány a tak věřím, že zastupitelé vyberou odpovědně a dobře :-)
17.6.2008 14:49
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Favoritem v boji o stadion je ECE
Ha ha...
17.6.2008 11:19
BlackHK  (Nováček)
stadion
Zdar lidi, viděli jste na hradeckém deníku, čemu se zatím město přiklání? chtějí vybrat zase tu nejhorší variantu, vemme konečně rozum do hrsti, rozdejme si do rukou vidle a pojďme směrem na magistrát!
17.6.2008 12:14
Petr - HK  (Guru +4)
RE: stadion
Blacku, Blacku, a copak by jsi s vidlema na tom magistrátě chtěl dělat? :-) Zkus zapnout mozek, než něco napíšeš.

Z prezentace to vypadá na malokapacitní stadion. Taky se mi víc zamlouvá varianta s lízátky, ale vzhledem k tomu, že neznám nabízené ceny všech zájemců a další podkladové materiály, zatím neříkám ani ANO ani NE, protože ze 14 snímků v HN se fakt soudit nedá.
17.6.2008 23:55
BlackHK  (Nováček)
RE: stadion
Mimochodem Petře z HK, když neznáš jak jsi sám napsal podrobnosti tak se do mě nenavážej! A až se je dozvíš, budeš se mnou souhlasit, navíc na podobě budoucího stadionu se oba shodneme!
18.6.2008 07:54
Petr - HK  (Guru +4)
RE: stadion
Blacku, do nikoho se v tomto fóru zbytečně nenavážím. Jen mě pobavila tvá výzva s vidlemi. Pokud nesouhlasíš s kroky zvolených zástupců, pak svůj nesouhlas můžeš společně s ostatními občany projevit ve volbách. Ale vidle... :-)) Jen by mě zajímalo, z kterých zdrojů čerpáš ty, že prohlašuješ, že vybraná varianta je tou nejhorší. Možná znáš jen pár obrázků z novin, jako většina ostatních, pak ale nechápu tvé výzvy o shromážděních před magistrátem. Já říkám, že z prezentace se mi tento návrh taky nelíbí, ale důležitá je i cena, kterou bohužel neznám. Bylo by super, kdyby se zachovala dominanta Hradce, čímž myslím "lízátka", ale pokud by to bylo 2x dražší, tak ať se raději investuje někam jinam ve městě. Mimochodem doufám, že "Kočár" byl jen překlep a vynikající architekt 20. století pan Gočár neupadá v zapomnění.
24.10.2010 09:27
Japa  (Pokročilý)
RE: stadion
Tak kdy a kde organizuješ sraz? Jarda
17.6.2008 12:49
Björken  (Nováček)
Milí Hradečáci, o toto nejspíš přícházíme
www.crestyl.com/kralovska_arena.html
17.6.2008 15:49
bilbooo  (Nováček)
RE: Milí Hradečáci, o toto nejspíš přícházíme
Pánové na radnici,dejte hlas tomuto projektu! Věřejnost vám zvedá ruku a veřejnost chce tento projekt!zvědněte ji za nás!
17.6.2008 21:13
Hradecak  (Nováček)
stadion
Muj subjektivni nazor je dost rozpolceny, z jedne strany kolem stadionu kvalitne reseny park s doplnkovymi sporty a vsak Malsovice by ztratily jednu ze svych neodmyslitelnyh dominant v podobe osvetleni fotbaloveho stanku. Stadion ve forme jak ho predstavuje firma ECE, mi spise pripomina kancelarske respektive nejake obchodni objekty, kostrbate postavene do obdelniku tvorici plast stadionu. S uvnitr umistenymi malo stoupajicimi tribunami ve stredu s jiste kvalitnim travnikem. A Jestli jeste vezmeme v potaz absenci lizatek, prave tak dominantnich pro tuto oblast, musim rici ze se mi stadion jevi jako nejslabsi ze vsech tri projektu. Obchodni plochy v uvedene vizualizaci bohuzel nevidime. Tezko ric jestli jsou vsechny umisteny v ne stadionu, nebo nekde kolem. Sam jsem zvedav cemu daji Hradecti zastupitele prednost, jestli dominantnimu fotbalovemu stadionu, ktery by se vybavil pri slovech Hradec Kralove, nebo krasne a jisate nejlepe resenemu sportove volnocasove ladenemu parku, ktery jiste pritahne i lidi nezajimajici se o fotbal. Jen bych se malicko bal, aby nam ten park nakonec, az jednou prijedou, fanousci z Ostravy neznicili.

Co se tyce reseni vlastniho stadionu, je pro me jasna volba firma Crstyl. Panorama stadionu nadhernych tvaru utuzuji lizatka tycici se nad stadionem, prave tento staidon by byl dominanta nejen pro mistni lokalitu, ale pro cely Hradec. Krasne ba i nejhezci je reseni před vstupem na stadion z pohledu od reky Orlice. Bohuzel nevim co se skryva v samotnych utrobach stadionu, ale jiste to bude evropsky standart. Vsechny ctyri tribuny jsou spojeny a blizko hristi, coz vytvari dojem uzavreneho stadionu. Prave toto postradam u firmy ECE. Firmy ECE uvazuje ve svém navrhu velke mnozstvi otevrenych prostor, coz celkove zhorsuje akustiku stadionu. Ve svem dusledku se na stadionu pote nevytvari takova atmosfera, jako by tomu bylo u konkurencich dvou firem. Dale by me zajimalo jestli firma ECE pocita s krytymi tribunami i za branou. Bouzel to nelze rozpoznat z vizualizacnich obrazku. Jak jsem jiz nastinilm, pro me je jasna volba co se tyce samotneho stadionu firma Crstyl.

Omluvte pravopisne chyby:)
17.6.2008 21:22
kalic  (Nováček)
malšak
Přestěhovat lizatka dnešni dostupnou technikou nemožne.Možnost rozdělit na profily velice nakladne.Mezistupnove vzduchove otvory pro možne kapacitni rozšiřeni neni dobre řešeni,jak po strance technologicke -voda ,snich-mras a sportovni.Vždy je nejlepe uzavřeny okruch.
17.6.2008 23:02
robo  (Nováček)
fotbalový stadion
Přátelé, z čeho soudíte, že tento návrh je nejhorší? Z veřejně dostupných prezentací, nelze podle mého názoru, určit nejlepší variantu. Také se mně některé "obrázky" líbí více :-) Hradecký fotbal však potřebuje nejen kvalitní stadion, ale i silného a stabilního sponzora. Jsem fotbalový fanoušek, jsem pro stadion, chci vidět Hradec v 1. lize, ale nemůže všechno táhnout město.
17.6.2008 23:52
BlackHK  (Nováček)
RE: fotbalový stadion
Je mi do breku! Strašně mě to mrzí, že byla vybrana tati varianta a že přijdeme o naše lízátka to si neumíte ani představit jak mám tohle město rád, kdyby tu byli páni Kočár a Kotěra, hned by vše bylo jinak. Jedinou naší nadějí je proti tomu podat nesouhlas, byl bych velice rád, kdyby my, občané tohoto města jsme se alespoň jednou semkli a šli společně za svým cílem, poˇjďme projevit náš názor, dohodněme se na setkání nás všech hradeckých patriotů! V pátek 20.6. bychom se všichni sešli například v 16:00 před magistrátem a vyjádřili svůj nesouhlas, protože tím, že se tu budeme bavit mezi sebou nevyřešíme nic! Držme tedy po spolu! Ať žije salon republiky!!!
18.6.2008 07:58
Petr - HK  (Guru +4)
RE: fotbalový stadion
Naprostý souhlas! Management by měl hledat silného sponzora, ale k tomu, aby se sponzor zviditelnil, by to chtělo mít jistotu 1. ligy. Letos nebyl v 2. lize vážný kandidát na postup, v HK jsme příležitost promarnili.
18.6.2008 15:10
Petr - HK  (Guru +4)
Stadion má postavit ECE - zastupitelé včera rozhodli
Vítězný architektonický návrh se mi moc nelíbí, byl bych pro jinou variantu stadionu, ale na druhou stranu toto je velké pozitivum pro nabídku ECE: "Firma ECE rovněž nabízí, že se stane generálním partnerem hradeckého fotbalového klubu a bude přispívat po dobu deseti let na jeho činnost ročně částkou 20 milionů korun."

200 milónů na provoz klubu zase není tak málo, rozhodně je to lepší, než aby to pořád táhlo město a fotbal v HK se stále utápěl v bídě, v jaké se utápí.

Zdroj: hradecky.denik.cz/zpravy_region/stadion_20080617.html
21.6.2008 22:28
Hradec72  (Nováček)
humus
maj to same na MARSU
22.6.2008 22:26
kalic  (Nováček)
MALŠAK
TO SNAD NE PROČ TAKOVOU HRUZU. CO V TOM ZASE JE VYBRAT NEJHORŠI PROJEKT.BRAVO ODS.
23.6.2008 20:45
Hradec72  (Nováček)
humus
tak v BRNĚ NADHERA TADY HRANATA BETONOVA OBLUDA.PROBOHA ZA CO.
24.6.2008 10:36
Petr - HK  (Guru +4)
RE: humus to Hradec72
Nehodlám obhajovat vybraný projekt, taky se mi moc nezamlouvá, ale dle mých informací hradecký stadion je za půl miliardy, zatímco ten brněnský za 1,5 miliardy. V Brně se hraje dlouhodobě první liga, má 4x více obyvatel než HK, rozhodně je tam i více potencionálních sponzorů, prostě srovnáváte nesrovnatelné. Vše je o penězích.
24.6.2008 20:22
Hradec72  (Nováček)
hrušky jablka
Seš mymo tady je stadion pro investora zatěž.Je zajima pozemky o kolo.MALŠAK KAPACITA 27OOO .Potom deset to ma STARE MĚSTO.4 MENŠI NEŽ HK.
24.6.2008 20:35
DanHK  (Nováček)
RE: hrušky jablka
Než něco napíšeš, tak si projeď českej pravopis...buďte rádi, že sem vůbec někdo chce přijít s investicemi. Naco velkej stadion, když bude dál chodit jen hrstka lidí. Možná přijde víc první rok se mrknout na novej staďák, ale pak to stejně zase upadne do současného stavu.
25.6.2008 10:23
BlackHK  (Nováček)
RE: hrušky jablka
Upadne to jedině v případě, že bude dál upadat hradecká kopaná, pokud dojde k hernímu zlepší, neupadne nic, naopak!
26.6.2008 14:32
rundlikus  (Nováček)
Hlavní nádraží
Dobrý den, předem bych se chtěl omluvit že malinko odbočím od tématu, nové téma se mě zakládat nechtělo a mám alespoň jistotu že se sem pan náměstek podívá. Mohu se zeptat co je pravdy že mají české dráhy na Hlavním nádraží postavit 4. perón. a pokud to je pravda, chtěl bych se zeptat k čemu by byl takovýto perón dobrý, když vezmu v úvahu že hradecké hlavní nádraží patří mezi nedůležité stanoviště českých drah v Čr, předem děkuji za odpověď
31.7.2008 22:14
Martin Soukup  (Nováček)
RE: Hlavní nádraží
O tom mi není nic známo. České dráhy nás o všem neinformují a pokud si to postaví za své...:-))
30.7.2008 10:34
Petr - HK  (Guru +4)
ECE: Královéhradecká Aréna bude stát jinde
"Dnes je zázemí fotbalového klubu ve východní tribuně, nový projekt ECE počítá se stěhováním do tribuny na západní straně. To umožní postupnou demolici stávajícího stadionu a výstavbu nové arény bez přerušení provozu" (z článku v HK-N). To, že se fotbal nebude na dobu přestavby stadiónu stěhovat je jen dobře. Už aby to stálo, všechny varianty jsou lepší než stávající Všesportovní stadion s atletickým okruhem, který se na vyšší sportovní úrovni využil jen pro Závod míru (myslím ten ovál).
10.8.2008 15:28
Geek  (Nováček)
Až to bude stát
Až to bude stát, budete ještě všichni moc rádi. Vždyť si porovnejte současnej Malšák a i ten nejméně líbivej obrázek z vizualizací firmy ECE. Nebe a dudy! Co jsem ale chtěl především napsat: Až to bude stát, musíme se všichni Hradečáci zvednout a fandit přímo na stadionu. Evidentně to má budoucnost, takže tomu pojďme pomoct. Já osobně letos začínám na fotbal chodit. Ne, že by mě to v současnosti nějak bavilo. Chodím kvůli víře v budoucnost. Důstojný stadion, konkurenceschopný klub, dobrý tým, dobrá vizitka města Hradec Králové!
11.8.2008 07:32
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Až to bude stát
Máte pravdu, o víkendu jsem byl po delší době na Malšáku a je v hrozném technickém stavu. Všude rez, rozpadající se beton, už je tento stadion ostudou i pro 2.ligu.
19.10.2008 16:44
Hradecak  (Nováček)
Stadion
V mediich toto tema utichlo, tak by me zajimalo co se kolem stadionu a pozemku deje nyni. Pripravuje se smlouva, nebo neco podobneho? mate nejake nove zajimave informace? sem snima.
19.10.2008 20:36
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Stadion
Po 12. kole 14 bodů, 11. místo. Myslíte, že pro 1. ČFL je třeba nový stadion? :-)) Dneska jsem jel okolo stadionu, zel práznotou, bídná hra už nikoho nezajímá, pane Jukle!
19.10.2008 21:48
Pája  (Nováček)
stadion
Souhlasím že je třeba něco udělat se stadionem,ale snad by stačilo ho dát do kupy tak jak stojí.I kdyby se do něho nasypalo 2x tolik co zamýšlejí,tak pořádnej fotbal tady stejně nebude, o jiných veřejných akcích na něm ani nemluvím.
1.12.2009 14:10
Milosav  (Nováček)
malšovice
Byla volba ECE k realizaci přestavby fotbalového stadionu správná volba?
Konkurenti již tehdy říkali, že ECE nedosáhne svých slibů.A již to začíná.Svede se to na krizi.
Bez hotelu, bez parkoviště na střeše a zabrání novým pozemkům pro realizaci parkoviště.To se píše rok 2009 a co ještě uberou do roku 2013 ?
Já jsem vždy fandil projektu „KRÁLOVSKÁ ARENA“ od CRESTYL.
Miloslav Siřiště
2.12.2009 08:53
JPA  (Pokročilý)
RE: malšovice
Oponuji, projekt Crestylu byl úplně "na vodě", a jestli Vás zmátly ty jejich nefunkční "lízátka", co tam měli pro okrasu - likvidace lízátek byla odpískaná už zadáním projektu (výška stavby).
Že se do Hradce zrovna hotelové řetězce typu Marriot nebo Four Seasons nepohrnou je asi skutečnost, se kterou se nedá nic dělat, a na hotelu projekt ECE nestojí. Větší problém vidím v tom, jak se celá věc neustále posouvá, a jestli město bude nadále umožňovat konkurencím stavět si svoje věci "před ECE", může to dopadnout jako v Liberci, kde ECE žaluje město o pěknou pálku, holt rodina Ottů nejsou žádní nazdárkové, kteří hned tak před někým scvaknou krovky.
jpa
2.12.2009 11:55
Hradecak  (Nováček)
RE: malšovice
Lizatka nebyla odpiskana zadanim projektu. Dokonce v puvodnim navrhu mesta byla lizatka v arene zachovana. I firma ECE s nimi nadale pocita, ale jiz jen na treninkovem hristi. Ja osobne bych je radeji videl na stadione.
ECE od zacatku hovorila o tom, ze hotel provozovat nebude, ale pokusi se najit partnera. Coz se nepovedlo. Rocni skluz je dilem predbezne smlouvy, na ktere se nemohli navzajem dohodnout. Ted by mela byt pripavovana dokumentace.
Crestyl mel opravdu asi nejhezci projekt. Ale problemem bylo financovani (forma uveru),preci jen ECE je stabilnejsi firma.
14.10.2010 22:44
Petr - HK  (Guru +4)
něco o firmě ECE
Na Idnes jsem dnes narazil na článek o fy ECE, která by měla v HK přestavět fotbalový stadion. Pokud jsou zveřejněné informace pravdivé a fy ECE vyvíjí nátlak na zastupitele, aby svým postojem byli proti výstavbě konkurenčních hypermarketů na území města a v jeho okolí, pak zde mámě opět něco nečistého...

Pro upřesnění uvádím, že osobně nepodporuji další výstavbu super/hypermarketů na území města a chápu developera, který chce nějakým způsobem ochránit své nemalé investice. Ale aby podmiňoval, zda bude ve městě stavět nebo ne likvidací své konkurence, to mi zrovna není po chuti.

Celý článek zde:
zpravy.idnes.cz/ikea-muze-ohrozit-stavbu-fotbalove...
16.10.2010 16:16
Japa  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Milý Prtře, tak já znám ECE, (přes jejich zástupce, když nám nabízeli zajistit želobu proti magistrátu, a pak se vypařili), tak ti cuknou kdykoli z čehokoli. Jejich požadavek zabránit výstavbě fy IKEA v prostoru mezi Hradcem a Pardubicemi je pouhou obezličkou, jak docílit monopolní postavení, při uzavírání jakékoli smlouvy. Došlo by k obdobné situaci jako s Atolem. Dostali by zdarma pozemky, postavili svůj market a na stadion by se vykašlali. Případnou dostavbu rozbořeného stadionu by muselo financovat město. Jejich podmínka je v situaci, kdy IKEA má již výjimku na sjezd z dálnice v prostoru Libišan, naprosto absurdní, protože Hradec s tím nemúže nic dělat a ing Malíř má naprostou pravdu. Jarda
16.10.2010 16:22
JPA  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Pane Japo, už jsem Vás na diskuzi nabádal, abyste nešířil bludy mezi občany - jako první staví město stadion (čili ECE složí peníze předtím) a až bude stadion hotový, může ECE začít stavět svůj Park Malšovice, odpusťte si ty svoje matoucí konstrukce...
jpa
17.10.2010 11:15
Japa  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Hele skorojmenovče, pokud jsi tak dobře v obraze a necucáš si to z prstu, pak jistě víš, jaký podíl na stadionu pude hradit ECE a jaká investice zbude pro Hradec. Také musíš znát celkové náklady a posoudit, zada při celkovém zadlužení města, které se pohybuje v rozmezí od 680 mil. Kč, což udává radnice (pan Divíšek mluví o nulovém zadlužení), až po 1,5 mld., které udává Tomáš, je taková investice pro město reálná. Já to nevím, protože strukturovaný rozpočet radnice na netu neuvádí. Tak zde data uveď, ale neodvolávej se prosím na noviny. Také nám prozraď, zda ty miliony, které odešly jak výhodná investice na Island a spadly do kanálu, ještě uvádí radnice jako zdroje, či vyčíslila již jako zmařenou investici. Podud jsi agentem ECE, který má její investice jako anonymní nick mít na starosti a obhajovat, pak pracuj dál. Já předpokládám, že nová radnice už do podobných absurdních projektů jako byl Atol nepůjde a to prostě ze sebezáchovných důvodů. Takže čekám na informace z relevatních zdrojů o které budeš svá tvrzení opírat. Také vysvětli ing. Malířovi, že jistě bude pro Hradec hračkou, zabránit výstavbě jiných marketů, i když se nacházejí mimo intravilán města. Ty bys to jistě zvládl. Já v tomto absurdním požadavku vidím snahu ECE udělat si cestičku k tomu, aby z projektu mohla lehce vycouvat. Pod takhle koncipovanou smlouvu se může podepsat jen skutečně nesvéprávný blbec. Tak jdi do toho. Jarda
17.10.2010 13:34
JPA  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Máte v tom asi dost guláš, když motáte dohromady stadion, Ikeu, Island... Nebudu se unavovat sáhodlouhým vysvětlováním, kdo chce, všechny relevantní informace si najde, kdo má červený hadr před očima, toho přesvědčovat nemá smysl.
jpa
17.10.2010 17:57
Japa  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Vidím, že nejsi žádný trouba a znáš přísloví "Není hloupý ten, ldo mlčením skrývá, že nic neví". Tak nebuď tajemný jak hrad v Karpatech a oděl se s neinformovanými o své postřehy. Pokud ale nechápeš o co šlo na Islandu, tak jak můžeš relevantně hodnotit solvetnost města, před takovou investicí, jako je nový stadion? Jarda
17.10.2010 20:26
JPA  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Vše už bylo řečeno, jen vy jste hluchý jak pařez, melete si svou a motáte dohromady Atol, Island, Ikeu a Park Malšovice, čili témata, která s sebou absolutně nesouvisí, chytrému napověz...
jpa
18.10.2010 11:45
Japa  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Ale no tak chlapečku, vše souvisí s financemi. Tohle ti ještě nedošlo? Jarda
16.10.2010 20:20
xpaja  (Nováček)
RE: něco o firmě ECE
Odkud mate info, ze ma ikea vyjimku na sjezd u libisan? me informace jsou totiz jine a ikea o libisanech z duvodu zamitnuti sjezdu neuvazuje.
17.10.2010 10:57
Japa  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Ze stejného zdroje, který nám potvrdil, že IKEA nikdy v Hradci stavět nebude, ačkoli to radnice v mediích uváděla jako tahák pro občany. Dokonce někteří přišli na veřejné zasedání, kdy bylo rozhodováno o změně ÚP č. 177 s ohromným plkátem "Chceme IKEU v Hradci" a ejhle, najednou radnice tuto fámu dementovala slovy "IKEA nemá zájem stavět v Kuklenách". Z této dvojznačné informace si prostá duše může odvodit, že jinde v Hradci má zájem stavět. Takže to co je psáno v novinách musíš dělit dvěmi a pak obě půlky vygumovat. Jarda
17.10.2010 20:19
xpaja  (Nováček)
RE: něco o firmě ECE
tak ten Vas zdroj nema pravdu, RSD vyjimku zamitlo a stavet chteji u Pardubic.
19.10.2010 13:26
Japa  (Pokročilý)
RE: něco o firmě ECE
Já se nechci přít, ale domnívám se, že máš informace cca tak 2 měsíce staré. Jarda
20.12.2010 10:41
pepineo  (Nováček)
Dopravní napojení Parku Malšovice
Nedávno jsem četl, že došlo ke změně části územního plánu, která řešila dopravní napojení Parku Malšovice. Ve změně je uvedeno, že je nepřípustné napojení lokality skrze cestu u tenisových kurtů LTC. Nevíte jaké úpravy se budou prvádět na křižovatkách Malšovická a Na Kotli?
20.12.2010 10:54
Petr  (Nováček)
RE: Dopravní napojení Parku Malšovice
www.zaklidnemalsovice.wz.cz
25.12.2010 10:47
HurvajsHK  (Nováček)
RE: Dopravní napojení Parku Malšovice
To že si tam zkracují auta cestu k Futuru,když je na Brněnská zácpa tak proti tomu nebojují.A zvýšený provoz na nové sídliště u jízdárny taky ne.
11.1.2011 09:25
ECI  (Nováček)
RE: Dopravní napojení Parku Malšovice
Rada města dostala nějaký otevřený dopis týkající se Parku Malšovice. Nevíte čeho se konkrétně týkal?
29.12.2010 16:40
ECI  (Nováček)
RE: Dopravní napojení Parku Malšovice
V hradeckém žurnálu či jiném městem placeném pořadu jsem zaslechl informaci, že během ledna by měly být připraveny materiály k územnímu řízení. Dále na úřední desce HK vysí informace o plánovaném kácení v lokalitě plánované výstavby v počtu 113 stromů. To bude tedy park, ale bez stromů :-(

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme