privatizace hradecké Fakultní nemocnice

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
29.5.2008 00:00
venda (neregistrovaný)
privatizace hradecké Fakultní nemocnice
rádi bychom informovali širokou veřejnost o utajeném převodu našeho zdravotnického gigantu v Hk do rukou akciové společnosti
od tohoto podzimu by ji měl řídit sám pan Julínek. současné vedení nepovažuje za důležité diskutovat tváří v tvář se svými zaměstnanci o takto důležitém kroku!!! nediskutovalo nikdy, tak proč nyní....
chceme, abyste se i vy připojili svým názorem k tomuto tématu. my, dlouholetí zaměstnanci, kteří vytvářeli péčí o vás pacienty, dobrou pověst této nemocnice, se nemůžeme nečinně dívat, jak bude tato nemocnice ničena, jako obdobně spousta zprivatizovaných zdravotnických subjektů!!!!
29.5.2008 17:23
ridic007  (Nováček)
RE: privatizace hradecké Fakultní nemocnice
No pokud bude vsichni ve FN pracovat podle nejlepšího vědomí a svědomí, tak to bude pořád dobré. Pokud bude správce nebo majitel dobrý hospodář, tak je jedno jestli je to státní nebo soukromé. Jak můžete napřed vědět, že to bude špatné? Leda, že by jste to rozkládali ze spoda. Tak pracujte s péčí řádného hospodáře a neřešte něco co je zbytečné ovlivňovat, nebo co nejde změnit.
29.5.2008 20:09
dede  (Nováček)
RE: privatizace hradecké Fakultní nemocnice
Tak nevím, proč by se měla FN rozkrádat... Moc o tom nevím, ale neměl by mít stát velký podíl na nově privatizovaných nemocnicích? A mimochodem, nevím, který manager by nechal zařízení, které musí být nutně ziskové a které bude potřeba neustále rozkrást, aby z toho měl okamžitý zisk...
29.5.2008 23:54
Ira  (Pokročilý +1)
Další mega tunel 220 miliard v českém zdravotnictví
Občané ČR, ptejte se Ministerstva zdravotnictví, co je řízená péče, kterou tady hodlá zavést. Zjišťujte si informace na cizojazyčných stránkách o řízené péči. Tam totiž zjistíte, že ministerstvo chce zavést něco, co ke spokojenosti občanů nefunguje nikde na světě, ani v USA, jak se u nás mylně uvádí. Privatizace nemocnic, zdravotních pojišťoven a zdravotních středisek je začátek. Ptejte se!!!
30.5.2008 10:49
Eva  (Pokročilý +6)
privatizace
Doufejme, že to v HK nedopadne jako s nemocnicí v Pardubicích, kde houfne prchá personál.
30.5.2008 12:17
venda  (Nováček)
privatizace hradecké fakultní nemocnice
at se nikdo nesnazi lichotit soukromemu zdravotnictvi, je pekne navstevovat soukromeho praktika, jenze ambulantni provoz se neda s nemocnicnim vubec srovnavat!!! model USA - zdravotni pece pro ty, kteri na ni maji. obdobne je tomu i ve Velke Britanii, jenze!! tyto zeme jsou se svoji ekonomikou a menegmenten daleko daleko pred nami. u nas se vse bere za opacny konec, bez toho,aby se pripravila puda.v jednom pripspevku se pisatel divil, proc hned myslime na rozkradeni.vazeny, proc asi??? otevrete oci a podivejte se na vsechny polistopadove pripady zaniku velkych statnich monopolu - prumysl,energetika, vsude cachry s prachama, tunely az do nebe. za zdravotnicka zarizeni - nemocnice Mlada Boleslav, Novy Bydzov, vsude klinicka pracovicte nove postavena za miliony dnes zeji prazdnotou. dostupnost pece katastrofalni - jak pro koho vy nahore? vidte? viz pripd, jak se bude nase svrchni lekarstvo starat o pana prezidenta, jiste, je to hlava statu, bez debaty, ale taky clovek jako kazdej z nas. muzu ze svy zkusenosti povidat o tom, jak jsme se sam musel stydet za to, jakse nekteri doktori k pacientum chovaji - chirurgie, interna predevsim. a jak by bylo v jejich silach udelat pro ne vic, ale proc??? pro obycejny lidi..........
30.5.2008 21:36
Hradec72  (Nováček)
TUNEL
STEJNĚ TO NAKONEC ODESACI ROZKRADOU.
31.5.2008 22:06
venda  (Nováček)
RE: TUNEL
mate pravdu, uz se na to chystaj,
hradecti obcane nijak nereaguji, budto jsme se spletli s domnenkou, nebo je jim to uplne jedno a zacne je to zajimat - jako ve vetsine pripadu, az bude pozde.....
1.6.2008 17:50
Eva  (Pokročilý +6)
FN
Z privatizace mám obavy. Ale i dnes je co zlepšovat. Velmi chválím personál na geriatrické JIP, tam není co vytknout. Ale včera jsem se odvážila před 18. hod. zavolat na pohotovost oční kliniky dotaz na vedlejší působení jednoho léku, s nímž mám problém. Je pravda, že mi ho nenapsala oční klinika. S tak arogantní doktorkou jsem se dlouho nesetkala.
3.6.2008 13:30
Phavel  (Pokročilý)
chystá se další megatunel
Jsem zásadně proti privatizaci zdravotnických zařízení i zdravotních pojišťoven a obzvláště proto, že žijeme v Čechách a nakonec i z příkladu jak to vede ODSka v HK (nevýhodné privatizace, kdy zisk končí v soukromých rukách), mám z tohoto kroku velké obavy. Navíc je nutno si uvědomit, že je to krok nevratný a pokud se třeba za 5-10 let ukáže, jaký to byl nesmysl, už to nikdo zpátky nevrátí. Zdravotnictví se ale týká každého z nás!

Samozřejmě, že takový model bude orientován na zisk - budou další armády "užitečných" dozorčích rad, rádoby manažeři a další "potřební" subdodavatelé (rozuměj kamarádi). Prostě se na celý systém nabalí ohromné množství lidí, které to bude slušně a stabilně živit, protože na rozdíl od jiného zboží a služeb, do svého zdraví člověk investuje poslední korunu a nebude mít prostě na výběr (oproti tomu na zboží pro svoji potřebu se dá hodně ušetřit a spoustu věcí si odepřít - tam se obchodníci snažit musí). Pacient, jehož léčba nebude patřičně výdělečná (komplikované, dlouhodobé onemocnění), bude odsunut na vedlejší kolej. Stane se prostě neziskovým faktorem - jakási negativní položka v systému a bude možná nejlepší, aby umřel, stejně tak důchodci a sociálně slabí lidé. Ale samozřejmě, kdo připlatí, ten to bude mít dobré... Peníze prostě v tomhle Julín. systému budou mizet, ale co, když jich bude nedostatek, prostě a jednoduše se zvednou poplatky (namísto hledání jiných řešení). Ono 30 korun zatím zaplatí opravdu téměř každý - bylo to tak stanoveno aby to lidi příliš nepřekvapilo a nerozčílilo, ale důležitá věc je že jsou poplatky jednou zavedeny a 30 korunami to nadlouho neskončí...
3.6.2008 16:24
Xaver  (Profesionál +11)
RE: chystá se další megatunel
Něco na tom je...jenže kdo chce krást,krade, ať to funguje v jakémkoliv režimu...i v neziskovém...:-))
3.6.2008 19:19
dede  (Nováček)
RE: chystá se další megatunel
Phavle,neprotiřečíte si trochu? " budou další armády "užitečných" dozorčích rad, rádoby manažeři a další "potřební" subdodavatelé (rozuměj kamarádi). Prostě se na celý systém nabalí ohromné množství lidí, které to bude slušně a stabilně živit," To ovšem znamená, že nemocnice nebude zisková, pokud se bude platit kamarádíčkům...
kdopak Vám řekl, že dlouhodobě nemocní pacienti jsou pro nemocnice nevýděleční? Ti jsou ti nejvýdělečnější...
Já osobně nevidím důvod, proč by se jakási platba neměla zavézt? Třeba v modelu, že pojišťovna zaplatí jen X zákroků Y. Nemocnice by však dokázala udělat X+x zákroků Y, ale neudělá je, protože ji je nikdo nezaplatí - v tom případě jako jeden kdo potřebuje zákrok Y,rád si ho zaplatím,abych ho měl hned (nebo s tím nesouhlasíte?), pokud na to nemám počkám, až na mě bude řada v počtu X... Takže dodatečné peníze pro nemocnice a normálnímu pacientovi není ublíženo. Popř. zavedení poplatků za nadstandardní péči (chcete mít televizi na pokoji? platte, chcete pokoj sám pro sebe? Platte, oficiálně...) Připadá Vám na tom něco asociálního?
4.6.2008 07:39
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: chystá se další megatunel
Než se udělá tento krok a dojde k privatizaci nemocnicí a také zdr. pojišťoven, musí být všechno důkladně ošetřeno legislativou. A to stále bohužel není. Za stávajícího stavu je velké riziko, že se to všechno obrátí ve veliký tunel, který zaplatí pacienti.
Dále je nutné jasně stanovit co patří do standardní péče a co už je nadstandard, protože za dnešního stavu se může taky stát, že na cokoliv bude pacient doplácet, protože pojišťovna výkon, který pacient podstoupí bude považovat za nadstadardní. Zatím to docela kontroluje stát, ale co bude potom až nebude, možná se budeme všichni divit. Nakonec bude platit heslo "PŘEDCHÁZEJTE CHOROBÁM, ZEMŘETE VČAS"
4.6.2008 14:22
Petr - HK  (Guru +4)
privatizace nemocnic
Rád bych pro ilustraci poukázal na rozdíl mezi státním a soukromým zdravotnictvím: před pár lety jsem byl na standardním vyšetření v jednom pražském státním zařízení. Zdejší lékař - zaměstnanec mi nabídl, že provede podrobnější vyšetření u sebe na soukromé klinice. Předem mě upozornil, že se jedná o nadstandardní péči, která bude muset být uhrazena pacientem. Co bych neudělal pro zdraví, vydal jsem se do tohoto nestátního zařízení, jehož byl zmiňovaný lékař zakladatelem, kde jsem nakonec za naprosto běžné hodinové vyšetření zaplatil 10.000 Kč (slovy desettisíc, opravdu to není překlep). Nestěžuju si, protože mě tenkrát tento lékař možná i zachránil život, jen dokumentuji, že nestátní zdravotnictví není rozhodně pro každého.
4.6.2008 18:20
dede  (Nováček)
RE: privatizace nemocnic
Ale jak jste řekl, jednalo se o naprosto běžné NADSTANDARDNÍ vyšetření... Tzn. v státním zařízení byste ho buďto nedostal, nebo si musel také připlatit...
5.6.2008 06:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: privatizace nemocnic
Kdyby jste četl pozorně text, na který jste reagoval, tak by jste nemohl napsat takový blábol.
5.6.2008 09:33
dede  (Nováček)
RE: privatizace nemocnic
Co jsem nepochopil?
"Předem mě upozornil, že se jedná o nadstandardní péči, která bude muset být uhrazena pacientem."
..."nakonec za naprosto běžné hodinové vyšetření"
Takže běžné, nadstandardní vyšetření :) Tzn. pojišťovna nehradí - nutno uhradit kdekoli (jenže státní zařízení Vám ho často nenabídne :-))
Mimochodem, ta cena? To je tak cena za liposukci, ne za běžné hodinové vyšetření - ale možná jste platil za doktora :)
5.6.2008 10:03
Petr - HK  (Guru +4)
RE: privatizace nemocnic
Máte pravdu, za vyšetření (nikoli zákrok!), dle lékařových slov "nadstandardní péči", která spočívala v hodinovém vyšetření a půlhodinovém psaní zpávy, jsem mu asi zaplatit část pěkné dovolené. Odmítal mi totiž vydat stvrzenku, nakonec mi nějakou vypsal a divil se k čemu mi je, když to pojišťovna nehradí. Takových bločků si můžu v papírnictví pořídit... Přiznám se, že když při vyšetření zjistil průser, tak jsem se ani nezmohl na odpor. A navíc jako pacient těžko zjistím, co pojišťovny hradí, co ne a jaké vyšetření je dostupné v konkrétním nemocničním zařízení. Takže všem ostatním jen doporučuji: pokud po Vás chtějí peníze za nadstandard, zkuste se nejdříve zeptat jinde.
5.6.2008 09:24
Petr - HK  (Guru +4)
RE: privatizace nemocnic
Zákrok byl lékařem původně definován jako nadstandardní, který nemohu dostat v oné státní nemocnici a který by pojišťovna stejně nehradila. Jak jsem však později zjistil od svého známého-lékaře - toto vyšetření jsem klidně mohl absolvovat např. ve fakultní nemocnici, kde je provádí bežně a bezplatně. Moje chyba, že jsem si to nezjistil a neserióznost tohoto lékaře. Opakuji, nestěžuji si, šel jsem tam s tím, že za své zdraví zaplatím pár tisíc.
5.6.2008 12:23
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: privatizace nemocnic
Jisté jen to, že podle jednoho lékaře (v soukromé ordinaci) byl možná nadstandardní, ale dost možná mohl být ve státním zdravotnickém zařízení standardní a tudíž uplatňován z pojištění. A to je celá pointa věci.
6.6.2008 15:49
Petr - HK  (Guru +4)
Topolánek slíbil, že vláda nepřevede nemocnice na akciovky
Vracím se k vlastnímu tématu, uvidíme jestli Topoláneke splní co slíbil:
www.novinky.cz/clanek/141863-topolanek-slibil-ze-v...
27.2.2010 16:15
Viki  (Nováček)
zdravotní péče v FN
Dovolila jsem si po delší době otevřít téma Fakultní nemocnice. V posledních pár týdnech jsem s ní měla totiž velmi špatnou zkušenost,a to jsem se právě dočetla, že v průzkumu o spokojenosti pacientů se umístila na předním místě jako A+, tedy nadstandartní. Nechápu u jakého vzorku respondentů výzkum provádějí, nicméně výsledek je podle mě zavádějící. Nechci házet všechny do jednoho pytle, ale na jednom oddělení se vyskytuje personál příjemný, ale zároveň i ten arogantní, který neumí jednat s nemocným pacientem ani s jeho rodinou, která např. požaduje informace o zdrav. stavu. Lékař v ambulanci, navzdory etickému kodexu, řekne 70-ti leté babičce, že je obézní a s jejími problémy (žlučníkovými kameny), žijí lidé třeba 20 let. Celý život člověk jen platí, ždímou Vás všude, kam se podíváte, daně, sociální, zdravotní apod., ale když chcete jen standartní péči, tak jste na obtíž. Někteří se chovají jako hulváti, jiní dělají místo lékařské práce dealerskou a cpou Vám zaručeně účinné léky, které tak akorát zrujnují Vaši kapsu. A ještě jedna perlička nakonec. V den nástupu do nemocnice nemáte nárok na oběd, i přesto, že máte být ráno v ambulanci na 7.00 hod. Ale v den odchodu, kdy Vás zpravidla propouštějí kolem 9.00 ráno, naopak nárok máte. Kolik obědů takto nemocnice ušetří a vy je zaplatíte(60,-/den)?
27.2.2010 16:30
faultfinfer  (Nováček)
RE: zdravotní péče v FN
Nevím a nechápu, co je špatného na tom, když řekne lékař pacientovi, že je obézní. To, že je obézní už svědčí o tom, že o sebe ten člověk špatně dbá po zdravotní stránce a má špatnou životosprávu a za mnoho svých zdravotních problémů si může jenom sám. Co se týká nadstadartní péče, speciálně na chirurgii ve FNHK, tak to funguje na jedničku, mám s tím velmi dobrou zkušenost. Smekám a obdivuji personál, který tam pracuje, je vysilující zaměstnání.
27.2.2010 22:14
STDM  (Nováček +1)
RE: zdravotní péče v FN
Obezita se mne netýká, přesto si dovolím reagovat. Souhlasím, když doktor řekne pacientovi, že je obézní. Nemyslím si však, že každý obézní si za svůj stav může úplně sám. Je to v genech a někdo i přes dobrou životosprávu a pohyb má kila navíc. Tím se nechci zastávat těch, kteří "se nebojí najíst"a pohyb je pro ně španělskou vesnicí.
28.2.2010 14:53
Viki  (Nováček)
RE: zdravotní péče v FN
Když už jste na to takto reagoval, tak mi nedá to trochu objasnit. Výše zmíněná osoba má ve svých 70-ti letech 90 kg a léta se léčí se špatnou funkcí štítné žlázy. Kdo někdy bral hormony, tak mi potvrdí, že i přes veškerou snahu, se dá váha ovlivnit velmi obtížně. Nicméně se tato informace dá pacientovi sdělit několika způsoby. Osobně znám hodně mladých lidí, kteří svou váhu neřeší a mohli by. Pak je na posouzení, zda bylo v tomto případě skutečně na místě, aby se lékař takto choval. Lékař by si měl uvědomit, že k němu pacient nejde na nákup, ale přichází s nějakými obtížemi a očekává tudíž, že mu od nich, pokud je to možné, pomůžou. Snad nestuduje tolik let jen proto, aby posléze vyslovoval podobné diagnózy "od stolu".
27.2.2010 22:23
Petr - HK  (Guru +4)
FN
Ve Fakultní nemocnici pracuje normální vzorek obyvatelstva, takže se zde setkáte s dobrými lékaři a sestrami a se špatnými lékaři a sestrami, tak jako všude. Osobně jsem měl možnost přijít do styku pouze s 2 lékaři, s jejichž službou jsem nebyl spokojen. Jeden se choval jako arogantní frajer, všem pacientům tykal a pak jednomu chudákovi odoperoval druhou ledvinu, a co jsem slyšel, tak má problémy se zákonem jinde. Druhou lékařku jsem minulý týden potkal v areálu FN a ta zde bohužel působí. Ale jinak musím FN hodnotit kladně. Obdivuji práci sester, jejich práce je mnohdy vysilující, nikdy jsem se nesetkal s neochotou. Jen jednu připomínku bych měl: neměl by personál řešit zdravotní problémy s pacientem na chodbě nebo v čekárně. Lituju chudáky, kteří se musí zpovídat mezi ostatními pacienty, kam chodí a z čeho se léčí, aby sestra našla jeho kartu. To se stále děje a je to špatně.

1.3.2010 14:36
Eva  (Pokročilý +6)
sestry
Musím pochválit přístup a jednání sester na gynekologii, je to na jedničku. O zákrocích lékařů už bych to tak netvrdila.
1.3.2010 20:24
A.j.f.e.l  (Nováček)
RE: sestry
copak,udělali Vám pysky tzv. naksicht?=)
4.3.2010 20:49
ladis  (Nováček +75)
privatizace
Jsem proti privatizaci hradecké Fakultní nemocnice,
protože by nebyla dostupná léčba pro obyčejné lidi.
Jen zrušenim zdravotních pojišťoven anechat jen
jednu by se ušetřilo 17 miliard.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme