Rekonstrukce náměstí 28.října (před Tescem)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
16.9.2008 00:00
Bjorken (neregistrovaný)
Rekonstrukce náměstí 28.října (před Tescem)
V HK se chystá rekonstrukce náměstí 28.října. Podle mě byla tato plocha společně s Riegrovám náměstím ostudným vstupem do Hradce. Konečně přišel čas změny, Riegrovo náměstí bude do dvou měsíců hotové a na řadu přijde náměstí 28. října. Na odkazu hradecky.denik.cz/zpravy_region/28rijen20080902.html najdete vizualizace šesti návrhů. Do druhého kola jich postoupilo osm. Zajímá mě Váš názor. Diskuse je možná i na stránkách hradeckého deníku. Pokud máte někdo přístup k dalším informacím prosím uveřejněte je. Návrh není ještě vybrán, takže je teoreticky možné zabránit průšvihům typu krajská knihovna či fotbalová "aréna".
16.9.2008 16:22
Phavel  (Pokročilý)
nezaujmou ani nenaštvou
Abych pravdu řekl, příliš mě nezaujal žádný návrh. Myslím, že mezi návrhy nejsou žádné vyložené "propadáky" ale nějaké řešení s výraznější novou myšlenkou tam také nevidím. Ikdyž ono je to tak možná lepší - viz. vědecká knihovna, kde architekti v kombinaci se stavební firmou, která si to realizovala tak trochu po svém, zase poněkud přestřelili. Ale každopádně souhlasím s tím, že rekonstrukce tohoto náměstí je opravdu potřeba. Osobně bych se asi také (jako rada města) přiklonil k návrhu p. Vasičáka.
24.9.2008 19:20
Björken  (Nováček)
Proluka
Nevíte někdo, jak to je s prolukou domů na náměstí (jak tam prodávají grilovaná kuřata apod.?) ? Chystá se nějaká výstavba? Jaký je důvod toho, že tam nic nestojí?
21.4.2009 07:05
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Proluka
Jestli máte na mysli roh ulic Dukelská, Chelčického, tak to je soukromý pozemek. Možná to je ten důvod, proč je tam volné prostranství.
19.4.2009 20:50
pepicek  (Nováček)
Amadeus
Tak mám pocit, že Hradec se snaží dosáhnout toho, aby předstihl ve výstavbě množstvím použitého betonu minulý režim.
Jinak si fakt nedovedu představit, jak je možné, že nové nákupní centrum budované u Tesca je zase betonová stavba "skoro" bez oken a bez světla... Myslel jsem, že trendem je používání skel a využití přírodního světla... Tak asi ne, no :)
20.4.2009 08:35
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Amadeus
Něco málo skla tam bude. Taky jsem příznivcem moderních prosklených budov. Ale vzhledem k okolním domům se do tohoto místa bude hodit spíše zvolený typ budovy.

Foto viz. např. zde: www.amadeus-real.cz/obchodni_centra/hradec_kralove (odmazat mezery)
20.4.2009 16:36
STDM  (Nováček +1)
RE: Amadeus
Amadeus (Atrium) brutálně využívá daný prostor. Po propojení s Tescem vznikne v centru města plochou největší market v kraji. Architektonicky ani Tesco ani Amadeus do Pražského Předměstí nezapadají. Nemluvě o zvýšení dopravní intenzity, zhoršení životního prostředí a likvidaci drobných prodejců v okolí.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme