Rekonstrukce u Tesca

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
5.11.2012 15:33
Freddy (Nováček +20)
zapomeňte, že by to letos bylo průjezdné a průchozí
podle toho, co píšou tady zpravy.hradeckralove.cz/opravy-dukelske-a-s-k-neum... můžete klidně zapomenout na to, že by se to letos stihlo zprůchodnit. Termíny byly nastaveny pro ideální případ a asi se nepočítalo s tím, že by se to mohlo zkomplikovat. Přitom vzhledem k ročnímu období se dalo očekávat, že sebemenší zdržení v průběhu prací bude znamenat další zdržení kvůli počasí.
Myslím, že každýmu stavaři muselo bejt jasný, že položení asfaltu a zprůchodnění do konce letošního roku je jen utopie, která měla umlčet protestující obchodníky. Jen doufám, že to neubdou chtít stihnout za každou cenu, protože to by jinak nevydrželo dlouho.
Nehrajou s náma fér, pánové z radnice.
zobrazit | souhlasím (+8) | nesouhlasím (-0)
Nejhůře hodnocený příspěvěk ▼
4.10.2012 22:55
X Y (Pokročilý +4)
RE: Rekonstrukce u Teska
Jenomže chození rozhodně z nikoho neudělá odborníka na stavební práce, leda tak na chytré hospodské řeči.
Já tam občas jdu vidím, že se tam dost intenzivně pracuje a někteří dělníci se fest ohánějí a rozhodně jsem neměl dojem, že by tam byl někdo komu se dělat nechce nebo by neměl co dělat.
Už jste někdy slyšel o harmonogramu prací? Myslíte, že kdyby se tam nějaká parta flákala, že by vzápětí další nezjistili, že něco není v pořádku a že ujíždí termín předání dílčích prací? Navíc, když nebudou dělat, tak si nevydělají. Já je nijak nehájím, netuším, jak moc mají napnuté termíny a jak velké časové rezervy, ale jestli si myslíte, že nic nedělají, že se flákají, tak si musíte jít stěžovat ke stavbyvedoucímu a investorovi a né tady vést chytré řeči o nějaké vaši představě pracovního tempa.
zobrazit | souhlasím (+2) | nesouhlasím (-4)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
14.7.2012 00:00
Eva  (Pokročilý +6)
Rekonstrukce u Tesca
Jek je možné, že byla odkloněna doprava, omezen provoz v tomto frekventovaném místě a více než po týdnu jsou zde pouze nainstalované zábrany a jinak ticho po pěšině. Člověk by předpokládal, že se tu ihned začne dělat a to po celý den, případně i o víkendech. Je to jako za minulého režimu.
16.7.2012 12:17
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Rekonstrukce u Tesca
Režim sem, režim tam, je to vždycky o lidech. Alespoň se čoklům zmenšil prostor obechcávání a obsírání :-))
19.7.2012 12:59
Václav  (Nováček +1)
RE: Rekonstrukce u Tesca
Souhlasím s Evou, několikrát denně jsem tudy projížděl s autoškolou s žákama, nyní to musíme celé objíždět když chceme jet na nádraží, myslím že to mohli ještě nechat otevřené pokud se tam nic neděje. Pro policii je to ale dobrý, alespoň si polepší, už teď tam každý den číhají.
19.7.2012 20:37
peta01  (Nováček)
RE: Rekonstrukce u Tesca
Ale ono se tam už něco děje.
24.7.2012 13:00
Václav  (Nováček +1)
RE: Rekonstrukce u Tesca
To je pravda, už se tam něco děje. Přesto si myslím, že by ten úsek kolem skleněné věže do Hořické ulice mohl zůstat otevřený, třeba jednosměrně. Stále tam dost šoférů profrčí i přes zákaz vjezdu a nic se neděje.
1.11.2012 14:35
RaF  (Nováček +4)
RE: Rekonstrukce u Tesca
Rozsahem skoro přesně podobné, ale navíc přibyla archeologická zkoumání. Vše hotovo i s parkovou úpravou za 2 měsíce a tři týdny. Ovšem to bylo ve Švýcarsku. Tam díky bohu nemají české úředníky, české kamarády ve vedení stavebních firem a české odborné manuální pracovníky.
3.10.2012 14:38
diviš  (Nováček +9)
Rekonstrukce u Teska
Nechápu kdo schválil termín oprav u Teska a jsem zvědavý, zda bude splněn.Víc než týden tudy denně procházím a napočítal jsem tam od 5 do deseti pracovníků, někteří postávajícía diskutující a dnes dva stojící pracovní stroje.Dle mého mínění jestli bude oprava včas dokončena tak mohla být vzhledem k "pracovnímu úslí" zkrácena minimálně o 70 %.Doporučuji Těm kteří termín odsouhlasili navštívit "stavbu" a udělat si snímek pracovního dne.Dle mého názoru je to skandální!!!!!
3.10.2012 17:38
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Rekonstrukce u Teska
Á další odborník na stavební práce ;-)
Nějak Vám uniká, že stavební firmy nejsou placené od hodiny, jako mnozí všeznalí lidé na diskusích, ale že jsou placeni za zhotovení díla. Stavební firmy jsou určitě tak bohaté a rozhazovačné, že si můžou dovolit nechat stát v nečinnosti stavební stroje a nechat lidi aby nic nedělali.
4.10.2012 11:59
diviš  (Nováček +9)
RE: Rekonstrukce u Teska
Chce se tam jít podívat každý den a já tam denně procházím a zjistíte,že asi opravdu mají firmy dobře zaplaceno,když tam skoro nikdo nepracuje.Na to nemusí být nikdo,žádný velký odborník,aby poznal" pracovní nasazení"!!!!Já si představuji zcela jiné pracovní nasazení,když se jedná o tak frekventované místo.
4.10.2012 22:55
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Rekonstrukce u Teska
Jenomže chození rozhodně z nikoho neudělá odborníka na stavební práce, leda tak na chytré hospodské řeči.
Já tam občas jdu vidím, že se tam dost intenzivně pracuje a někteří dělníci se fest ohánějí a rozhodně jsem neměl dojem, že by tam byl někdo komu se dělat nechce nebo by neměl co dělat.
Už jste někdy slyšel o harmonogramu prací? Myslíte, že kdyby se tam nějaká parta flákala, že by vzápětí další nezjistili, že něco není v pořádku a že ujíždí termín předání dílčích prací? Navíc, když nebudou dělat, tak si nevydělají. Já je nijak nehájím, netuším, jak moc mají napnuté termíny a jak velké časové rezervy, ale jestli si myslíte, že nic nedělají, že se flákají, tak si musíte jít stěžovat ke stavbyvedoucímu a investorovi a né tady vést chytré řeči o nějaké vaši představě pracovního tempa.
5.10.2012 19:36
diviš  (Nováček +9)
RE: Rekonstrukce u Teska
Pane XY nemíním s Vámi tady diskutovat.Každý máme diametrálně jiný názor a já si za svý stojím, to se snad může,hlavně že jste tedy Vy spokojen!!!!V tak klíčovém místě bych si organizaci a práci představoval zcela jinak!!!!
5.10.2012 21:10
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Rekonstrukce u Teska
Netvrdím, že jsem spokojený, také by se mi líbilo, kdyby to šlo rychleji, ale chápu, že některé věci potřebují svůj čas, prostě betony musí dobře vytvrdnout apod.
Už jste informoval investora, že stavba jde moc pomalu? Co on na to?
5.11.2012 15:33
Freddy  (Nováček +20)
zapomeňte, že by to letos bylo průjezdné a průchozí
podle toho, co píšou tady zpravy.hradeckralove.cz/opravy-dukelske-a-s-k-neum... můžete klidně zapomenout na to, že by se to letos stihlo zprůchodnit. Termíny byly nastaveny pro ideální případ a asi se nepočítalo s tím, že by se to mohlo zkomplikovat. Přitom vzhledem k ročnímu období se dalo očekávat, že sebemenší zdržení v průběhu prací bude znamenat další zdržení kvůli počasí.
Myslím, že každýmu stavaři muselo bejt jasný, že položení asfaltu a zprůchodnění do konce letošního roku je jen utopie, která měla umlčet protestující obchodníky. Jen doufám, že to neubdou chtít stihnout za každou cenu, protože to by jinak nevydrželo dlouho.
Nehrajou s náma fér, pánové z radnice.
2.12.2012 18:18
BETULE  (Nováček +1)
RE: zapomeňte, že by to letos bylo průjezdné a průchozí
Poslední zprávy jsou,že tak možná na jaře.Já v té ulici pracuji a opravdu je to hrozné.Chtěla bych také reagovat na článek pana Pišty s firmy SOVIS. ten uvedl,že se tak moc nestalo,když v prodejně spadl strop, nám zase spadl celý regál a rozbil se,když projel velký válec a měl puštěné vibrace.pocit jako když začíná zemětřesení.Ale vše je v pořádku.Další jsou velké ztráty na ušlém zisku pro všechny obchodníky.
10.12.2012 09:49
Freddy  (Nováček +20)
RE: zapomeňte, že by to letos bylo průjezdné a průchozí
začněte víc tlačit na město na kompenzace a začněte hrozit soudy. Jednomu známýmu z Moravy vibrovali s velkým válcem před barákem (což se nesmí), popraskalo mu zdivo a mimosoudně (tedy dřív než se to vůbec začalo řešit) se dohodli na tom, že mu ta firma uhradí náklady na opravu. A opravdu uhradila.
27.11.2012 21:11
Freddy  (Nováček +20)
kdo pracuje
tak jsem šel minulý týden po SK Neumana. Bylo půl páté, skoro tma a na staveništi zhruba u Levné knihy čilý ruch - na první pohled. Vybrační válec tam mlátil do země jako divej kolem stálo 5 chlapů opřených o lopaty a jedinej kdo něco dělal kromě toho válce byla nějaká ženská! 5 chlapů čumí, jak ženská maká. Jak v Rusku. Stál jsem na chodníku a nevěřil jsem vlastnm očím a nebyl jsem sám. Některý lidi si to i fotili.
28.11.2012 21:25
Georg HK  (Pokročilý +3)
RE: kdo pracuje
Co se divíte? Platí to i v domácnosti: Ženská může vyndat ruce ze dřezu jen v případě, že přivezou uhlí:-)
10.12.2012 09:52
Freddy  (Nováček +20)
snížek bílý, dodavatel stavby šílí
tak myslím, že sníh a mráz uplynulých dnů nám dal jasnou odpověď na otázku, jestli to bude letos hotový.
Parafrázuji Nohavicu:
Páni z radnice
diví se velice
že sníh zasypal ulice
v polovině prosince.
30.12.2013 10:10
lálin  (Nováček)
Vám se to líbí?
Musel jsem složitě hledat , abych se mohl vyjádřit , nebo přečíst nějaké recenze o rekonstrukci náměstí u Tesca. Bohužel jak jsem předpokládal, jsem žádné aktuální recenze neobjevil. Myslím si že těch negativních recenzí je více, proto to není seřazene podle data, jako všude jinde. Bydlel jsem u Tesca cca 37let. U kostela byla vodní plocha, okolo všude travička. Voda tam za mě nebyla. Těšil jsem se až tam někdy bude. Bohužel to celé zasypali. Pořád to bylo lepší než to co tam vzniklo nyní. Architekt má navrhnout dílo, které splyne s okolím, co nejméně změní to místo. Mě připadá to místo, že chce všem vykřičet -to jsem navrhl JÁ -. Je tam všechno špatně. Čím míň sloupů, vždycky lépe. Tady je to přesně naopak a hlavně vypadaj jak když přiletěli z vesmíru. Oni ty sloupy jsou pěkný, ale sem se vůbec nehoděj. A je jich tam hrozně moc. Kazej výhled jako ta plachta neplachta, pod kterou stejně zafouká jak sních, tak déšť. Vždyť přece výhled je to podstatné, to hezké, to co chce snad úplně každý.
6.2.2014 11:04
Eva  (Pokročilý +6)
RE: Vám se to líbí?
Lituji ty trhovce - v tomto místě je trvalý průvan, stát tam celý den nebude žádný med.
30.12.2013 18:29
Eva  (Pokročilý +6)
náměstí
Nezdá se vám, že je to samý kámen a málo zeleně? Moc útulně to nevypadá, spíš jako Sahara /alespoň zatím, uvidíme/.
19.1.2014 10:54
Xaver  (Profesionál +11)
RE: náměstí
Nu což, alespoň půjdou pohodlně sesbírat čoklí hovna. Jen je škoda, že obechcaný kámen nebude vypadat zrovna vábně. :-))
16.1.2014 16:00
Eva  (Pokročilý +6)
náměstí
Jestli je to náměstí převzaté městem, je to s podivem. Ta kamenná dlažba je místy tak různě vysoká, že tu budou lidé zakopávat.
20.1.2014 21:45
ladis  (Nováček +75)
náměstí
Prohlížel jsem si staré fotografije náměstí,plné zeleně.Přestavba stála plno peněz a vzniklo nechutné dílo.
12.3.2014 16:31
Petr - HK  (Guru +4)
RE: náměstí
Místo zeleně tam máte stoly pro trhovce :-)
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)! Přihlásit se zde

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme