Taxiky v Hradci

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
13.5.2009 00:00
jyrka (neregistrovaný)
Taxiky v Hradci
Vážení přátelé, fakt se mi přestává líbit, jak to vypadá v HK s taxíky. Na to, že po Praze jezdím levněji, než v HK jsem si už zvykl, ale to aby po mě někdo chtěl 250 za cca 2,5km mi už opravdu připadá strašně moc...
To, že se po HK jezdí za ceny 40 nástup a 40/km je fakt už zlodějina, navíc většinou taxametr nějak záhadně na konci cesty zrychlí a přiskakuje dáááleko rychleji.
Mimochodem, pražské taxíky jsou za 40nástup +17km :)
14.5.2009 11:04
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Taxiky v Hradci
250 Kč za tak krátkou vzdálenost je opravdu hodně. Na druhou stranu, 2,5 km půjdu vždy raději pěšky a nemám problém s tím, že živím bandu zlodějů.
26.5.2009 22:18
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Taxiky v Hradci
Přijet vlakem v 11 hod večer na nádraží, s velkou taškou a k tomu oblek. Můžeš si vybrat ze 3 možností: 30minut než pojede autobus, 30 minut pěšky po dešti, taxál (za kilčo bez taxametru). Jaká bude volba?
13.5.2009 22:22
Petr - HK  (Guru +4)
taxikáři
Taxi - to je horké téma snad v každém městě. Taxikářem se většinou stávají lidé, kterým to moc ve škole nešlo, neuměli se uživit jinak než volantem, byli to většinou lemplové a lenoši, kteří se většinou pohybovali a stále pohybují na hraně zákona. Abych všem nekřivdil znám i dva slušné.

Mám stejnou zkušenost jako Jyrka: za trasu, kterou většina taxíků projede za 200-250 Kč si dokáže jeden z těch "lepších" říct 350-400 Kč. I ostatní taxikáři o něm mluví jako o nepoctivém a drahém (je to Chorvat a jezdil starým Mercedesem, už dlouho jsem s ním nejel a pokud by přijel on, pak bych ho poslal někam).

Proto doporučuju, pokud máte s některý taxikářem dobrou zkušenost, pak si ho vyžádejte na dispečinku, jestliže má službu, většinou požadavku vyhoví. Jedině tak oddělíme zrno od plev.
14.5.2009 09:09
jyrka  (Nováček)
RE: taxikáři
Ještě existuje další způsob oddělení zrn od plev a to částečně reklamou ať již pozitivní nebo negativní - pokud máte nějakou dobrou nebo špatnou zkušenost s určitým taxikářem (firmou) mohli byste se podělit :))
15.5.2009 21:16
xicht53  (Pokročilý)
RE: taxikáři
Já mám dobrou zkušenost. Když si z hospody zavolám, tak přijede a odveze mě za hubičku. Máte se taky tak dobře oženit.
26.5.2009 22:13
Matej JR  (Nováček +1)
RE: taxikáři
To bych nedělal. Jedna cesta vyjde levně, ale ta průběžná údržba ... :-)))
20.5.2009 10:10
Chip  (Nováček)
Taxi
Jde jen o to s tím dotyčným řidičem komunikovat většinou se domluvíte ale určitě je lepší když už někoho v tomhle jobu znáte :D
20.5.2009 11:24
jyrka  (Nováček)
RE: Taxi
To je systémové řešení? "Domluvit se" a mít známé?
No, budiž... ale každopádně je to mazec...
20.5.2009 22:05
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Taxi
Tak domluvit se s konkrétním taxikářem na odvozu bez zapnutí taxametru je realizovatelné skoro vždy a výhodné pro obě smluvní strany. Bohužel touto dohodou podporujeme taxikáře-podvodníky. Je to systémové řešení pouze pro zákazníka i taxikáře, nikoli však pro stát, společnost.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme